Hlavní Bolest

Je možné kojit semena? Výhody a poškození dýně, slunečnice, sezamových semen

Během období kojení každá matka ví, jak důležité je vyvážit výživu a speciální stravu pro zdraví. S každou kapkou mléka se užitečné a škodlivé látky z denního menu matky dostávají do citlivého těla dítěte. Ženy se proto často obávají, zda se mají vzdát jednoho nebo druhého produktu, aby nepoškodily zdraví dítěte. V tomto článku odpovídáme na otázku, zda je možné během kojení jíst semena..

Typy semen a jejich výhody v GV

Semena jsou spíše kontroverzní produkt. Názory odborníků na výživu se liší v otázce, zda semena kojit, či nikoli..

Ale vzhledem k obrovskému množství užitečných vlastností, které semena mají, mohou a měla by být zahrnuta do vaší stravy. Pokud je nesmírně milujete, nemáte individuální nesnášenlivost, například na rostlinný olej. V tomto případě budou semena skvělým doplňkem nezbytného menu pro všechny kojení během kojení.

 • Rostlinné bílkoviny a aminokyseliny, které zajišťují správný metabolismus v těle.
 • Vitamíny skupin A, B, E, D, F, životně důležité pro matku a její dítě.
 • Minerály a stopové prvky, jako je železo, vápník, zinek, měď, sodík, kobalt, fosfor, fluor, draslík.

Tyto prospěšné látky příznivě ovlivňují činnost srdce a střev, posilují svalový systém, normalizují rovnováhu kyselin a zásad a regulují hladinu cholesterolu. Pomáhají bojovat proti pálení žáhy, pomáhají udržovat vidění, posilují vlasy a nehty a také obnovují imunitu po nemoci.

Na prvním místě mezi výhodami byla jejich schopnost zvýšit laktaci a zlepšit kvalitu mléka, aby bylo více tuku.

Důležité! Neužívejte semena jako spásu s nedostatečným laktací! Je kategoricky nemožné je jíst v balení, aby se dosáhlo většího uvolňování mléka. Malé množství zrn plně nasytí mléko všemi nezbytnými složkami pro zdraví matky a dítěte.

Dýně

Dýňová semena během kojení jsou považována za nejvíce doporučovaná, protože obsahují mnoho prospěšných látek. Také:

 • Méně pravděpodobné, že způsobí alergie..
 • Čistí střeva kvůli jejich vysokému obsahu vlákniny.
 • Kalorie. Ale kvůli nim, kojící matka nezíská další libry, protože protein se snadno vstřebává a mastné kyseliny normalizují metabolické procesy v těle.
 • Zinek, vitamíny A a E jsou prvky krásy a mládí. Zlepšuje stav pokožky, podporuje růst vlasů a nehtů, zlepšuje zrak a imunitu obecně a přináší mnoho užitečných.

sezamová semínka

Sezamová semínka jsou nejméně kalorická, proto se považují za dietní. Pozitivně ovlivňují imunitní systém, chrání matku i dítě před škodlivými bakteriemi a nemocemi. Sesame pomáhá vyrovnat nedostatek vápníku, který má každá žena po porodu..

Výhody sezamových semen budou optimální, pokud budete jíst pouze jednu lžičku denně.

Slunečnice

Polovina živin slunečnicových jader jsou tuky. Jejich obsah kalorií je 580 kcal na 100 g. Proto někdy existují pochybnosti o tom, zda je možné při kojení jíst slunečnicová semínka. Většina argumentů však hovoří pro jejich prospěch..

Slunečnicová jádra pokrývají denní normu vitamínu E. Téměř pokrývají normu vitamínů B5 a B6. Také velké procento bílkovin a vlákniny.

Prospěšné látky slunečnicových zrn se účastní práce téměř všech tělních systémů a jsou velmi užitečné pro kojící ženy, pokud jsou správně používány.

Důležitým faktorem po porodu je psychologické zdraví matky dítěte. Semena jsou schopna se s tímto úkolem vyrovnat..

 1. Ušetřete před depresí v obtížném poporodním období.
 2. Spokojený hlad kvůli vysokému obsahu kalorií.
 3. Zbavte se špatných návyků, jako je kouření.
 4. Odpoutat se od každodenní rutiny, klidné nervy, přežít minuty prudkého smutku a melancholie.

Co mohou být škodlivá semena při kojení?

Zaprvé je to pravděpodobnost alergické reakce. Semena jsou nasycena bílkovinami a různými prvky, které způsobují alergie. Na dítěti se to okamžitě projeví ve formě kožních vyrážek. V takovém případě okamžitě zapomenete na svůj oblíbený produkt.

Během kojení je nutné omezit nebo úplně vyloučit semena z potravy, pokud:

 • dítě má koliku v břiše;
 • zácpa se vyskytuje u vás nebo dítěte;
 • máte nadměrnou produkci mléka;
 • nabrat na váze.

Důležité! Nezapomeňte, že semena nejsou jídlo, ale přídavek k jídlu! Nadměrné pobouření vede ke závislosti, velkému namáhání žaludku, selhání stravy.

U solených zrn musíte být opatrní, protože dítě nemusí brát mléko slané chuti.

Skořápka je schopna značně poškodit zdraví, žije na ní mnoho mikrobů a škodlivých bakterií. Nevíme, za jakých podmínek byly připraveny a jak byly skladovány, proto se semena musí před použitím umýt.

Pravidla pro používání osiva během kojení

Ve vztahu k tomuto produktu je pravidlo úspěšně aplikováno - vše je v moderování dobré. Pouze 100 gramů semen stačí k tomu, aby matčino tělo kojilo se všemi užitečnými prvky.

Jakmile jste po narození chtěli semena, nespěchejte k jídlu celé balení - jsou tak užitečná, říkáte! V tomto případě to nelze přehánět. Aby nedošlo k poškození novorozence, musíte začít s malým množstvím. Hrst zrn stačí k tomu, abychom viděli reakci dítěte na tento produkt. Pokud u dítěte neexistují vyrážky, svědění, kolika, pak neváhejte zahrnout produkt do své každodenní stravy.

Kromě toho, aby bylo používání semen užitečné a bezpečné, doporučujeme, abyste se řídili následujícími pravidly:

 1. Jezte pouze surová slunečnicová a dýňová jádra. Možná trochu sušená v troubě.
 2. Kupujte pouze ve skořápce. Rafinovaná zrna ztratí své cenné vlastnosti..
 3. Obal musí být čistý, aby se do těla nedostaly žádné škodlivé bakterie se špinavými plevy. Před použitím opláchněte studenou vodou..
 4. Správnější je jíst semena při kojení mezi jídly, natahování denní dávky po celý den a nejíst celou sklenici v jednom sezení. Lékaři také doporučují jíst 2 hodiny před krmením dítěte.
 5. Po loupání je třeba si vyčistit zuby, protože tento proces kazí zubní sklovinu.

Je možné setí v prvním měsíci kojení?

Můžete jíst semena během kojení v prvním nebo druhém měsíci, určíte pouze pokusem. Mírné množství a absence alergické reakce u dítěte jsou indikátory, že můžete jíst semena od prvního dne krmení.

Kolik slunečnicových semen můžete jíst s gua?

Při kojení můžete jíst 80 až 100 gramů semen, abyste získali maximální užitek z tohoto produktu. Chcete-li zvýšit dávku nebo ne, záleží pouze na individuálních potřebách a obecném stavu matky a dítěte.

Je možné pražit semena s HS?

Ne každý má rád syrová zrna, bez ohledu na to, jak zdravá jsou. Je však možné při kojení jíst smažená semena nebo ne?

Smažená semena bohužel ztratí hlavní část svých prospěšných vlastností, zůstávají pouze kalorií, proto je obecně vhodné je nekonzumovat.

Je lepší sušit umytá syrová semínka na suché pánvi nebo v troubě, bude to alternativa pro milovníky smažených semen.

Jak se zbavit závislosti na semenech

Nadměrná konzumace semen vede k problémům s prací ve střevech, srdci, játrech a ledvinách dítěte. To se zřídka nestává, protože jsou velmi návykové a stává se zlým zvykem.

Nejprve si musíte přiznat tento problém, abyste si uvědomili, co může ublížit zdraví dítěte. Určete svou denní sazbu a nepřekračujte ji. Neuchovávejte se po dobu šesti měsíců předem a zkuste přejít ze slunečnicových na dýňová semínka.

Většina faktů upřednostňuje oblíbenou pochoutku. Malá zrna mohou kompenzovat nedostatek nezbytných vitamínů v obtížném poporodním období a poskytnout ošetřující ženě potřebný morální mír.

Semena pro kojení - povolené a zdravé potěšení

Psychologové se domnívají, že závislost na semenech naznačuje skrytou agresi a upřímnost. I když mají pravdu, je nepravděpodobné, že z epizodických záblesků zájmu o tento produkt lze vyvodit závěry o povaze a psychologickém stavu člověka. Obzvláště pokud jde o nově vyrobenou mámu, která odmítá mnoho svých oblíbených jídel. Semena během kojení nejsou jen zdrojem vitamínů a minerálů, ale také jedním z malých potěšení.

Výhody slunečnicových semen u hepatitidy B

Lusek semen působí jako antidepresivum. Muži dávají přednost jiným způsobům, jak dosáhnout morální rovnováhy, ale mnoho žen ráda klikne na dýňová a slunečnicová semínka.

Pokud pochybujete o tom, že je možné, aby se kojící matka hýčkala, spěcháme šťastně - slunečnicová jádra s GV jsou povolena s mírou.

Tento produkt je užitečný, protože obsahuje mnoho vitamínů a minerálů nezbytných pro matku a dítě:

 • Vitamin A. Během kojení potřebuje žena zvláště podporu, aby se její vlasy, nehty a kůže po těhotenství staly normální. Retinol přechází do mateřského mléka, uklidňuje dítě a zajišťuje jeho rychlý vývoj.
 • Vitamin D. Tento vitamin je naprosto nezbytný, protože podporuje vstřebávání vápníku, bez kterého se kostní tkáň dítěte nemůže správně tvořit. Nedostatek tohoto vitaminu negativně ovlivňuje fyzický a duševní vývoj dítěte.
 • Stopové prvky. Jádra obsahují železo a vápník. Tento produkt je užitečný pro kojící matku, která sdílí všechny potřebné látky se svým dítětem. Složení mateřského mléka je téměř nezávislé na výživě matky - vše, co je potřeba, pochází z ženského těla.
 • Mastné kyseliny normalizují metabolismus a posilují srdeční sval.
 • Rostlinná bílkovina se tělem snadno vstřebává a má příznivý účinek na všechny orgány a systémy matky a dítěte.

Pediatrové vyvracejí obecné přesvědčení, že semena zvyšují obsah tuku v mléce. Složení mateřského mléka je prakticky nezávislé na spotřebě určitých produktů. Žena během kojení by však měla dostat všechny živiny, aby si udržela své zdraví.

Bílá semena nejsou tak populární jako slunečnicová semínka, ale mají také mnoho obdivovatelů. Velká dýňová jádra mají hodně zinku, což je dobré pro zrak, vlasy a pokožku. Zrna zřídka způsobují alergie, přestože jsou bohaté na užitečné látky, nezanášejí nebo nedráždí střeva a může je jíst kojící matka..

Sezamová strava působí jako imunomodulátor a zásobuje ženské tělo vápníkem, což je velmi důležité pro kojení. Tento produkt lze konzumovat bez rizika získání dalších liber a zároveň vyčistit cévy cholesterolu. Nelze to přehánět sezamovými semínky, můžete jíst nejvýše jednu lžičku denně.

Slunečnicová semena Harm

Hlavním rizikovým faktorem při používání tohoto produktu je to, že semena mohou u dítěte vyvolat alergii. Pokud se chování dítěte změnilo, má zvýšenou koliku, vyrážky na kůži a vy budete muset odmítnout léčení.

Kromě toho jsou možné následující potíže:

 • Nadměrné používání vede k zácpě.
 • Výrobek je vysoce kalorický a má tendenci být plný, měli byste se omezit.
 • Když je pleva poškozena zubní sklovina. Po slunečnicových semenech musíte zuby dobře vyčistit.
 • Smažená semena nekoupená v obchodě mohou být špinavá a způsobit stomatitidu a další zdravotní problémy..
 • Solená semena mění chuť mléka.

Může ošetřovat pražená slunečnicová semínka

Během krmení lze jíst dýňová, sezamová a slunečnicová semínka. Nedoporučuje se však používat je v neomezeném množství - každý produkt může být lék nebo jed, vše záleží na porci. Je obtížné přestat lámat semínka, ale kojící matka se musí ovládat sama.

Denní norma vitamínů a prospěšných prvků je obsažena v půl sklenici (100 g) semen. Omezte se na takovou část a budete si ji užívat a nepoškozujete sebe ani své dítě.

Proces konzumace semen pomáhá rozptylovat, zlepšuje náladu. Po cestě mladá matka stimuluje střeva, doplňuje zásoby vitamínů a zbavuje se strie, které často přetrvávají i po narození dítěte.

Do stravy musíte postupně zavádět nový produkt s malou hrstkou. Sledujte reakci dítěte po dobu několika dnů, a pokud neexistují žádné nežádoucí projevy, postupně zvyšujte dávku na 100 g za den.

Doporučujeme nepoužívat smažená semínka s jinými produkty, lépe se vstřebávají mezi jídly. Pokuste se smažit semena sami a v minimálním množství oleje.

Co potřebujete vědět o slunečnicových semenech

Jíst slunečnicová semínka se může stát zvykem. Není to tak škodlivé jako kouření nebo závislost na alkoholu, ale „milovníci semen“ nejsou schopni omezit porce a uklidnit se, pouze když už na nic není možné kliknout. Když tato jídla není po ruce, závislí jsou nervózní a nenajdou místo.

Nebezpečí lze považovat za přehnané, ne-li závažné následky: obezita, nesprávná funkce srdce, zhoršená funkce ledvin, játra a trávicí systém.

Během kojení by si žena měla pamatovat, že jídlo, které jí, má vliv na kvalitu mléka a na blaho dítěte.

Pokud si všimnete, že váš zájem o slunečnicová semena je nepřiměřený, zkuste opustit zvyk:

 • Jděte na dýňová semínka.
 • Najděte rozptýlení.
 • Koupit malé tašky.
 • Rozpoznat problém a uznat, že se tento zvyk stal návykovým.

Jaký je nejlepší způsob konzumace

Smažená semena jsou chutnější, ale syrová obsahuje více vitamínů. Kromě toho se tuk během procesu pražení absorbuje a zvyšuje se obsah kalorií. Pokud nemáte rádi syrová jádra, použijte minimum slunečnicového oleje a nepřevařujte semena.

 1. Nekupujte smažená semena od pouličních prodejců - nevíte, za jakých podmínek byly připraveny.
 2. Omyjte a osušte surová semínka, poté je lze lehce smažit.
 3. První dávka během kojení by neměla být vyšší než 20–25 g. Jezte ji několik hodin před krmením a sledujte, jak bude dítě reagovat na nový produkt..
 4. Nekupujte loupaná zrna. Prospěšné mastné kyseliny přetrvávají až do jádra v kůži.
 5. Solená zrna mohou způsobit otoky a vysoký krevní tlak..
 6. Pokuste se rozdělit denní dávku na několik jídel a jíst hrst mezi jídly.

Nabídka mladé matky by neměla být přísně omezena na několik osvědčených produktů. Žena během krmení by měla jíst jinak, ale s přihlédnutím k reakci dítěte. Několik semen, která kliknete na procházku se svým dítětem, vám poskytne potěšení a nepoškodí to malé. Zrna mají podobné složení jako ořechy a jsou povoleny v prvním měsíci laktace.

Je možné pro kojící matku slunečnice a dýňová semínka?

Vzhledem k potřebě omezení doby kojení musí ženy pečlivě vybírat výrobky pro vlastní výživu. Jakékoli neškodné jídlo na první pohled může mít u dítěte nepříjemné následky ve formě alergie, zácpy nebo průjmu. Semena banální dýně a slunečnicových semen vyžadují v tomto klíčovém období zvláštní ošetření.

Biochemické složení

Hlavní zásadou výživy kojící matky je pouze to, co nepoškodí zdraví obou. Úkol není snadný, zejména proto, že není možné jíst monotónně a špatně - k obnovení těla po narození a úplném vývoji dítěte jsou zapotřebí všechny živiny, minerály a vitamíny.

Slunečnicová a dýňová semínka během HS mohou být dobrým zdrojem bílkovin, zdravých tuků a velkým množstvím aktivních biochemických látek.

Názor, že semena mohou narušit rovnováhu mléka tím, že ho nadměrně tukuje, je již zastaralý. Klinická praxe ukazuje, že poměr živin v nutriční tekutině je málo závislý na stravovacích návycích matky. Nasycení mléka lipidy je určeno potřebami dítěte a genetickými charakteristikami ženského těla. Mírný nárůst obsahu tuku - o několik desetin procenta - je podporován použitím komplexu koncentrovaných mastných kyselin, ale hrst semen nemůže změnit složení mléka.

Stejně jako většina potravin se semena mohou během kojení zavádět postupně, což zajišťuje, že dítě na ně není alergické. Příčinou negativní reakce může být někdy rostlinný protein, kterým je tento produkt nasycen. Riziko je velké během prvního měsíce krmení, ale postupem času se snižuje. Pokud má novorozenec alergii po požití semen matky, můžete je vyzkoušet za měsíc nebo dva.

Ve 100 g slunečnicových bílkovin, téměř 40% denních lidských potřeb. Semena mohou výrazně obohatit stravu nedostatkem živin v ní a poskytnout tkáňovým buňkám potřebný stavební materiál.

Dýňová semínka obsahují třikrát méně bílkovin, ale bohatší než linoleová, olejová a jiné mastné kyseliny. Jejich hodnota je velmi vysoká, protože tělo není schopno tyto sloučeniny produkovat samo o sobě, ale potřebuje normální příjem pro normální fungování centrálního nervového systému, jater, oběhového systému, regulaci syntézy hormonů a prevenci aterosklerózy. Z tohoto hlediska lze výhody semen přirovnat k mastným rybám.

Slunečnicová semínka obsahují hodně vitamínu E, skupina B, příznivě ovlivňující celkový metabolismus, funkci krvetvorby, produkci imunitních buněk, regeneraci tkání. Dýňová semínka jsou bohatá na vitamín K, thiamin, kyselinu askorbovou..

Množství fosforu, mědi, selenu, zinku, vápníku, draslíku, hořčíku ve slunečnicových a dýňových semenech může pokrýt denní potřeby, pokud používáte 150 g produktu denně. Tyto látky mají antioxidační účinek, zabraňují poškození nervových vláken, ovlivňují metabolické procesy. Dýňová zrna jsou vynikající v léčbě a prevenci hlíst, aniž by se uchylovala k toxickým drogám.

Pravidelné zařazení semen do nabídky pomáhá zlepšit stav kostní tkáně, nehtů, vlasů, zajišťuje normální fungování vaječníků, usnadňuje hormonální restrukturalizaci těla matky.

Nutriční hodnota semen je velmi vysoká:

 • 450 kcal - dýně;
 • 550 kcal - slunečnice.

To je výhoda i nevýhoda produktu. Vše záleží na způsobu a množství použití. Pokud se kojící matka svou povahou neliší v záviděníhodné chuti k jídlu, semena pomohou získat potřebný obsah kalorií. Ale se zneužíváním jsou docela schopni vést k další libře. Z tohoto důvodu se nedoporučuje jíst kozinaki nebo halvu pro milovníky klikání semen s HS - celková nutriční hodnota produktů snadno přesahuje všechny doporučené normy.

Jak jíst semena?

Při nákupu musíte věnovat pozornost vzhledu semen. Ve váženém produktu je povoleno malé množství loupaných částic. Po získání obilí důkladně opláchněte vodou. Chcete-li zlepšit chuť, můžete je krátce usušit v mírně horké troubě. Balení v baleních semen by měla být připravena k použití. Přítomnost prachu, prázdných skořápek, mastných nebo špinavých povlaků na rukou, zápach chemikálií nebo plísní - ukazatel špatné kvality, takový produkt neexistuje. Hořká chuť je také nepřijatelná, naznačuje to korupci.

 1. Aby nedošlo k poškození sebe a vašeho dítěte, stačí malá hrst semen denně - stejně jako se vejde do zaťaté pěsti. To je dost pro obohacení stravy o nezbytné prvky. Ale stojí za to začít s jídlem ještě méně - 15 až 20 zrn k vyhodnocení následné reakce dítěte.
 2. Musíte si koupit syrová syrová semínka. Pečení zničí doslova všechny vitamíny v produktu. Rafinovaná zrna obsahují mnohem méně živin, tuky v nich jsou částečně oxidovány, což také nepřináší výhody. Kromě toho pomocí loupaných semen můžete snadno třídit množství a nepostřehnutelně „ničit“ několik denních norem.
 3. Nemůžete jíst semena ochucená solí. Sodík narušuje vstřebávání bílkovin a vyvolává zadržování tekutin, které je plné otoků.

Zneužívání semen někdy způsobuje rozvoj zácpy u dítěte a matky. V takových případech je třeba několik dní opustit dobroty nebo snížit jejich množství, začít jíst více zeleniny a mléčných výrobků. U některých matek mají semena projímadlo kvůli vysokému obsahu rostlinných tuků, ale mírné množství neovlivňuje peristaltiku. Při narušení funkce žaludku, zvýšené kyselosti, gastritidy, gastroduodenitidy je nutná opatrnost. S peptickým vředem bude nutné je opustit.

Kromě dýňových a slunečnicových semen můžete při kojení zahrnovat sezamová semínka, lněná semínka - ne tak populární, ale neméně bohatá na užitečné sloučeniny.

Při mírném používání mohou semena pomoci kojící matce při saturaci mateřského mléka s vitamíny a minerály nezbytnými pro dítě a zlepšit její vlastní zdraví.

Semena pro kojení: možná nebo ne

Je možné během kojení jíst semena? Závisí to na tom, kolik a často je matka konzumuje, a na individuální reakci těla dítěte. Tento produkt se zavádí do kojící stravy postupně a sleduje reakci dítěte. S dětskou intolerancí je snížena a zcela odstraněna z jídla.

Slunečnicová semínka

Co je užitečné

Při mírné spotřebě mají slunečnicová semena během kojení příznivý účinek na matku a dítě:

 1. Pomáhá uvolňovat mléko a zvyšuje jeho obsah tuku.
 2. Pomáhají nahradit kouření - tuto psychologickou techniku ​​používají matky, kterým je obtížné přestat kouřit během kojení.
 3. Zlepšit činnost genitourinárního a kardiovaskulárního systému.
 4. Vitamin D obsažený v semenech je prospěšný pro duševní a fyzický vývoj dítěte..
 5. Slunečnicové semeno, kromě vitamínu D, obsahuje vápník, železo, bílkoviny.
 6. Kliknutím se uvolní nervový systém ženy. Vitamin A obsažený v jádrech slunečnice uklidňuje nejen matku, ale i dítě, přenášené mateřským mlékem.

Co je škodlivé

Slunečnicová semínka jsou zahrnuta v seznamu produktů, které vyvolávají alergie. Pokud má matka sezónní alergii na pyl, neměla by jíst semena, aby nevyvolávala exacerbaci alergie v sobě ani v dítěti. Jaká škodlivá semena jsou:

 1. Mohou u dítěte vyvolat alergii, i když na ně matka takovou reakci nemá. Pokud má dítě po požití semen vyrážku na kůži, měla by být ze stravy vyloučena..
 2. Toto opatření je důležité ve všem - příliš mnoho slunečnicových jader vyvolává zácpu u matky a dítěte.
 3. Slunečnicová semínka jsou vysoce kalorický produkt. S problémy s nadváhou mámy je používání semen sníženo na minimum.
 4. Může vyvolat koliku u dítěte.
 5. Na plášti semen se hromadí prach a patogenní bakterie. Mějte to na paměti a nekupujte hotová smažená semena z podnosů..
 6. Nepoužívejte semena se solí - voda zachycuje vodu v těle matky a způsobuje nepříjemnou dochuť do mléka.

sezamová semínka

Sezamová semínka jsou užitečná pro matku i dítě. Neobsahují tolik kalorií jako slunečnice, nevedou k přibírání na váze. Výhody sezamových semen:

 • pomáhají čistit krevní cévy;
 • snížit špatný cholesterol;
 • obsahují hodně vápníku - pomáhají posilovat kosti, zuby, vlasy, nehty matky a dítěte;
 • posílit imunitu.

Doporučení pro použití sezamových semen:

 • nejíst více než lžičku denně;
 • nadměrná konzumace semen dodává mléku hořkou chuť a způsobuje nevolnost u žen.

Dýňová semínka pro kojení

Dýňová semínka jsou známá svými anthelmintickými vlastnostmi. Jedná se o lidový lék, který zabraňuje výskytu parazitů a pomáhá je vyloučit z těla. Dýňová semínka obsahují hodně zinku, který je nezbytný pro zdravou pokožku, vlasy, zrak, zdravý vývoj reprodukčního systému a posílení imunity..

Kolik semen k jídlu, aby nedošlo k poškození dítěte

Hlavním pravidlem použití je moderování. Počínaje malou dávkou se dávka postupně zvyšuje. Tím se snižuje riziko alergií a dalších negativních reakcí u dítěte..

Kolik semen je povoleno denně:

 • slunečnice - začněte s 20 g, postupně dosahujte 80-100 g za den;
 • dýně - 30-40 kusů denně;
 • sezamová semínka - 1 čajová lžička denně.

Vyberte si, vařte a jíst správně

Chcete-li snížit všechny možné negativní důsledky konzumace semen a zvýšit jejich výhody, použijte jednoduchá, ověřená pravidla..

Doporučení pro použití semen:

 1. Pokud si koupíte smažená semena v balení - věnujte pozornost datu expirace. Stará žluknutá semena jsou nezdravá.
 2. Je lepší koupit surová semínka ve slupce, opláchnout je pod tekoucí vodou, poté je vysušit na ručníku a lehce smažit na suché pánvi..
 3. Nekupujte ani nejezte loupaná jádra. Ve vzduchu rychle oxidují, absorbují pachy, prach a mikroby se hromadí na svém povrchu, v takových semenech se vyskytují spory plísní.
 4. Semena, která jsou loupaná a balená ve vakuu, by se také neměla konzumovat, aby nedošlo k jejich unášení a přílišnému jídlu. Nerafinovaná jádra ve slupce budou jíst mnohem méně než loupaná.
 5. Vyhněte se slaným semenům - sůl pomáhá zadržovat tekutinu v těle matky, způsobuje otoky a způsobuje nepříjemnou dochuť do mléka.
 6. Denní dávka semen je rozdělena na malé porce, konzumovaná mezi hlavní jídla.
 7. Je lepší je jíst 2 hodiny před kojením - takže minimalizujete možný negativní dopad na dítě.
 8. Ovládejte reakci dítěte na zavádění semen do vaší stravy.

Dodržujte opatření - je to důležité pro vaše blaho a pro blaho vašeho dítěte.

Je možné, aby kojící matka snědla semena s gw?

Slunečnicová semínka jsou v naší zemi oblíbeným produktem. Jako každý jiný přírodní potravinový produkt, obsahují velké množství různých stopových prvků. Proto je důležité zvážit, jak vitaminy a aminokyseliny obsažené ve složení ovlivňují tělo dítěte a zda je možné kojit..

Druhy semen a jejich výhody pro kojení

Nejprve se podívejme, zda je možné kojit semena, která semena se nejčastěji jedí a jaké prospěšné vlastnosti mají. Začněme nejoblíbenější - slunečnicí.

Výhody a poškození slunečnicových semen v gw

Slunečnicová jádra jsou bohatá na vitamíny a odpovídající prospěšné vlastnosti:

 • Slunečnicová semínka obsahují velké množství vápníku, což je stejně užitečné pro kojící matku kvůli jeho velké ztrátě během kojení a pro dítě, posílení jeho kostí a celkový fyzický vývoj.
 • Vitamin A pozitivně ovlivňuje nervový systém matky a dítěte.
 • Vitamín D má příznivý vliv na stav kůže, vlasů a nehtů kojící matky, jakož i na duševní vývoj dětí.
 • Podle obsahu draslíku zaujímají slunečnicová semena vedoucí postavení. A to je nesmírně důležité pro správné fungování srdce..
 • Složení slunečnicových jader obsahuje velké množství rostlinných bílkovin, které slouží jako stavební materiál pro všechny buňky těla, matky i dítěte.
 • Osivo bude zvláště užitečné při kojení matek, které mají malé množství mléka, protože napomáhají rozvoji laktace..

Důležitou výhodou konzumace semen je psychologický účinek, který způsobují. Pokud žena kouří před těhotenstvím, pak semena dokonale pomohou zbavit se této závislosti. Stačí jen nahradit touhu po kouřové přestávce hrstem jedlých semen.

Je však třeba dbát na negativní vlastnosti slunečnicových jader:

 • U dítěte mohou způsobit koliku a zácpu..
 • Mají velmi vysoký obsah kalorií. Při nadměrné spotřebě přispívají k nadváze..
 • Smalt a poškození zubů.

Může vyvolat alergickou reakci. Při prvních projevech na kůži dítěte (zarudnutí, vyrážka atd.) Musíte naléhavě konzultovat lékaře a vyloučit z mateřské stravy všechny možné alergenové produkty..

Použití dýňových semen s gv

Tato velká jádra jsou méně populární než slunečnicová semínka, ale často se vyskytují také v regálech s potravinami. Ve složení jsou dýňová semena velmi bohatá na zinek, což má pozitivní vliv na vývoj zrakového a reprodukčního systému a pomáhá posilovat imunitu. Existuje názor, že dýňová semena jsou méně alergenní, a proto je jejich použití v potravě pro kojící ženu bezpečnější.

Takový produkt se široce používá při odstraňování červů, protože nezanáší střeva a nedráždí jeho sliznici. Zrna nepoškozují zdraví dítěte vůbec, proto je lékaři často doporučují pro mladé matky.

Kojení sezamových semen

Sezamová semínka se nejčastěji používají jako doplněk stravy pro saláty, pečivo a hlavní jídla. Sezam je bílý, hnědý, žlutý a černý. Liší se chutí a obsahem živin. Nejužitečnější je černý sezam. Právě tento druh má výraznou ořechovou vůni.

Sesame se často používá jako silný imunomodulátor, který chrání tělo matky před infekčními chorobami. Zrna jsou bohatá na vápník, který posiluje kosti, zuby, vlasy a nehty. Chcete-li těžit z produktu, měli byste si vzít 1 lžičku. sezamová semínka denně.

Kolik semen denně kojí

Stejně jako ostatní potravinářské výrobky jsou užitečné, pokud je jejich použití moderováno. Nejlepší je jíst semena mezi plnými jídly jako svačinu. Pokud jste kojící matka, musíte je začít jíst s malou dávkou, ne více než 20 gramů denně. Poté stojí za to sledovat reakci těla dítěte - zda má vyrážku, svědění, zarudnutí, problémy se stolicí a trávení. Pokud je vše v pořádku s dítětem - můžete postupně zvyšovat dávku a nebojte se zahrnout semena do své stravy při kojení.
Doporučujeme však, abyste se nechali unášet nadměrným používáním semen, zejména s Gua. K získání potřebných živin stačí jíst nejvýše 100 gramů semen denně. Pokud chcete zhubnout, ujistěte se, že semena, která jíte, jsou umístěna v doporučené normě KBZhU.

Jak smažit semena tak, aby nepoškodila dítě?

Odborníci se domnívají, že při kojení je lepší vařit smažená semena. Koneckonců, ty, které se prodávají, nejsou vždy vysoce kvalitní a mohou poškodit zdraví matky a dítěte. Před smažením semen musí být semena vytříděna a důkladně omyta studenou vodou, za použití takového cedníku. Je třeba mít na paměti, že zrna mohou být infikována červím vajíčkem nebo chemikáliemi, proto se tomuto postupu doporučuje věnovat zvláštní pozornost..

Když jsou semena umytá, měla by být rozptýlena ve velmi horké pánvi. K tomu je lepší použít litinový model.

Zrna je třeba pořádně promíchat dřevěnou špachtlí. Semena se musí převrátit, přemístit a nádobu protřepat. Pokud je takový postup hotový, bude možné v produktu uchovat užitečné látky a vitamíny. Hlavním úkolem při smažení - zrna by měla být stejnoměrně suchá a nespálit.

Můžete určit připravenost semen chutnat. Měly by být pravidelně zkoušeny. Je velmi důležité - odstranit zrna z ohně včas, když mají trochu víc na smažení. To umožní misce dosáhnout ochlazení během ochlazování a získat charakteristickou chuť..

Dýňová semínka se pečou v peci. K tomu se zahřeje na 190 °. Zrna musí být odstraněna ze zbytků buničiny, promyta v cedníku a usušena.

Semena pak musí být rovnoměrně rozložena na plech pečený tukem s olivovým olejem. Miska je obvykle solená, ale to nemusí být prováděno s HS. Doporučuje se péct zrna po dobu 20-35 minut, aby byla rovnoměrně smažena.

Stručně řečeno: je možné kojit semena?

Zkoumali jsme všechny pozitivní a negativní vlastnosti použití semen během kojení a na otázku „Je možné mít semena s Gua?“ máme spíše pozitivní odpověď než negativní odpověď. Tento produkt má nepochybně bohaté složení užitečných stopových prvků nezbytných jak pro zdraví kojící matky, tak pro vývoj malého dítěte. Odmítnout je použít pro potraviny s GV nebo ne, je však naprosto subjektivní. Pokud nemáte kontraindikace k jejich použití a nezneužíváte je denně, slunečnice, dýně a sezamová semínka se pro vás stanou zdrojem potřebných živin.

Je možné kojit semena? Je lepší o tom konzultovat lékaře. Je povoleno zavádět produkt do stravy, pokud to nepoškodí zdraví dítěte a nezpůsobí alergické reakce..

Je možné, aby kojící matka snědla semena: výhody a poškození produktu při kojení novorozence

Slunečnicová semena jsou během laktace velmi kontroverzní. Dýňová a slunečnicová semena se potom doporučují všem kojícím matkám ke zvýšení obsahu tuku v mléce, pak jsou ostře kritizovány, protože jsou bohaté na bílkoviny, a může způsobit alergie. Konfliktní otázky ukazují na jednu věc: matky by měly být při výběru produktů pro jejich výživu velmi opatrné.

Dýňová a slunečnicová semínka jsou nepochybně bohatá na vitamíny a minerály, ale kojící matka musí být při jejich používání opatrná

Vlastnosti produktu

Je možné saturovat mléko zdravými tuky, které se vyskytují v rostlinných olejích, mořských rybách nebo slunečnicových semenech, ale stejné tuky, které jsou škodlivé, mohou přijít společně se smaženými potravinami nebo z housek, koblih a koláčů.

Výhody semen

Přínos v semenech je bezpochyby přítomen, ale je v jejich složení. Oba typy semen (dýně a slunečnice) jsou bohaté na živiny, které jsou nezbytné v denním menu kojící matky:

 • Protein Pouze 100 g slunečnicových semen obsahuje 40% denního příjmu bílkovin. Protein rostlinného původu se v těle snadno vstřebává a pomáhá při metabolických procesech. Také protein je nezbytný pro správnou funkci imunitního systému, tkáně se aktivně regenerují. Protein v dýňových semenech obsahuje méně, jeho procento denní normy je 14.
 • Mastné oleje. Konzumací semen pro HS je tělo nasyceno užitečnými mastnými kyselinami. Ekvivalentní složení lze drahé druhy červených ryb nahradit pouze rybím olejem. Pouze z těchto produktů můžeme získat jedinečné kyseliny, které naše tělo nemůže produkovat samo o sobě, jmenovitě kyseliny olejové a linoleové.
 • Vitamíny Slunečnicová semínka jsou pouze skladem vitamínů. Pokud jde o vitamin E, vidíme následující obrázek: pouze 100 g slunečnicových semen překračuje denní normu tohoto vitaminu o 30%. Vitamin B6 „splňuje normu“ o 40% a vitamin B5 - o 70%. Dýňová semínka nejsou na tyto složky tak bohatá, ale mohou se pochlubit vitamíny B1, K a C.
 • Minerály Když přemýšlíte, zda semena mohou být pro kojící matku, podívejte se také na složení minerálů, s nimiž jsou tyto potraviny bohaté. Denní norma pro spotřebu fosforu bude překročena o 15%, selen nezaostává za těmito ukazateli, saturuje tělo o 13%. Poptávka po mědi bude uspokojena o 90% a norma pro draslík, hořčík a zinek bude doplněna o 30%. Minerály v dýňových semenech obsahují méně. Měď a zinek uspokojují tělo o 20% a fosfor, železo a hořčík - o 30%.
Slunečnicová semínka nejsou o nic méně užitečná než dýňová semínka - obsahují více bílkovin a některých vitamínů. Dýňová semena jsou zase bohatá na zinek, který je zodpovědný za stav vlasů a nehtů, zlepšuje kvalitu pokožky

Pouze čerstvé nebo sušené

Aby semena během kojení přinášela maximální užitek, mohou a měla by být konzumována kojící matkou pouze v čerstvé nebo mírně sušené formě. Semena, která byla tepelně ošetřena (smažena), nemají prakticky žádný užitek, protože při smažení ztratí více než 90% živin. Tím získáte od nich pouze kalorií navíc.

Pokud můžete jíst, tak jak?

Specialisté na kojení a Dr. Komarovsky s nimi souhlasí, odpovězte na otázku, zda kojící matka může mít semena: „Všechno je v moderování dobré. Matka by samozřejmě neměla při kojení sedět u pohanky s vodou, strava musí být diverzifikována. Při výběru jednoho nebo jiného oblíbeného produktu se musíte zaměřit na reakci dítěte. Tyto reakce jsou rozpoznávány zkušební metodou. “.

Při rozhodování o tom, zda si během laktace koupit slunečnicová a dýňová semena, nezapomeňte nejen užitečnost semen, ale také potenciální rizika:

 • Vysoký obsah kalorií. Díky velkému množství tuku je produkt zbytečně vysoký obsah kalorií, protože slunečnicová semena obsahují 580 Kcal na 100 g semen. U dýňových semen jsou kalorie o něco méně - 440 Kcal. Odnesen spotřebou semen, můžete přidat pár kilo navíc. Maminky mohou umírněně klikat na semena a na oplátku získat pocit dlouhé sytosti.
 • Možnost alergií. Cizí protein nalezený v semenech může u novorozence vyvolat alergické reakce. Tato reakce je vyjádřena ve formě kožních vyrážek..
 • Silně stravitelný produkt. Dotyčné výrobky jsou bohaté na tuky, které jsou tělem obtížně vstřebatelné, takže odborníci na výživu nedoporučují kojícím matkám jíst velké množství semen. Jejich nadměrné používání může vést k zácpě - nejprve u matky a poté u dítěte.

tipy a triky

Chcete-li se vyhnout problémům, věnujte pozornost následujícím zásadám:

 • To nejlepší z. Semena můžete kousat během procházky (pár hrstek), to je docela přijatelné. Je nepravděpodobné, že by tak mnoho zraní dítě.
 • Nové - s opatrností. Všechno nové, zejména dosud nepoužívané během těhotenství, by mělo být podáváno velmi pečlivě. Netrénované tělo dítěte může reagovat s alergickými reakcemi.
 • Správné vaření. Při nákupu semen na trhu je ujistěte, že je opláchnete pod tekoucí studenou vodou a poté je v troubě povoleno jen lehké sušení. V žádném případě nemažte semena, protože to zabije všechny užitečné a živiny. Sůl je také nejlépe vyloučena. Pití nadměrného množství soli negativně ovlivňuje vaše tělo a narušuje jeho funkce..
 • Koupit, ale zkontrolovat. Odpovědný producent musí semena před zabalením opláchnout. Otevřete balení a uvidíte špinavé ruce po semenech, neváhejte a házejte takový produkt nízké kvality.
 • Šupka je klíčem k dobrému. Kupujte semena v slupce a nikdy neloupejte - už ztratili většinu mastných nenasycených kyselin.

Nyní znáte odpověď na otázku, zda můžete během kojení jíst semena, či nikoli: i v prvním měsíci krmení, slunečnicová a dýňová semínka přinášejí nepochybné výhody při mírném používání v syrové nebo mírně sušené formě. Jíst zdravě pro sebe a své dítě!

Je možné kojit semena

Přečtěte si také:

Kojení: základní tipy pro kojící matku

Mohu jít na sport při kojení a na jaký sport si vybrat?

Může hrozny kojit, výhody a poškození

Dobrý den, milí čtenáři! Máte rádi slunečnicová semínka?

Bude mi jedno jedno porce. A také vím, že existuje mnoho dívek, jejichž trhající semínka jsou běžnou každodenní činností! Ale tady je otázka: je možné kojit semena?

Například jsem si byl jistý, že to není možné. Mylná představa? Pojďme to pochopit!

1. Užitečné informace o semenech

Správná většina lidí není lhostejná k semenům. Není to překvapivé - nejen že tato zrna dokonale uklidňují nervy - obsahují také mnoho užitečných vlastností.

Slunečnicová semínka jsou také dobrá, protože pomáhají ženě udržovat její krásu a mládí a díky svému bohatému složení - posilují nehty a obnovují pružnost pokožky. Není to to, co potřebuje kojící žena?

Nejčastěji těhotné ženy chtějí přesně slunečnicová semínka. A jejich chuť je nepopsatelná, známá již od dětství. Navíc během období krmení vyžaduje ženské tělo vitamíny a minerály.

Co obsahují slunečnicová semínka? Podívej se sám:

 • proteiny
 • uhlohydráty (včetně cukru);
 • tuky (včetně cholesterolu, vlákniny, sodíku, draslíku).

Mimochodem, dýňová semínka nemají o nic menší výhody. Nejsou samozřejmě tak populární jako slunečnicová semínka, ale neméně dobrá..

Dýňová semínka obsahují:

2. Jaké jsou výhody semen pro ženy v práci

Tak proč nejsou semena zakázána ženám v práci a dokonce naopak? Rozhodl jsem se na to přijít.

Ukazuje se, že díky tomu, že semena obsahují značné množství vitamínů a minerálů, jsou tělem více než dobře vnímána:

 1. Semena dokonale uklidňují nervový systém. Po porodu je žena náchylnější k depresím než obvykle. Semena zde působí jako přírodní antidepresivum.
 2. Jakékoli jídlo, které mladá matka konzumuje, se přenáší z mateřského mléka na dítě. To znamená, že jakýkoli produkt konzumovaný ženou při porodu (nebo spíše její vitamíny a minerály) musí být okamžitě rozdělen na dva. Semena mají minimum vápníku, které matka potřebuje po narození, aby se zotavila, a dítě musí tvořit kosti.
 3. Semena mají pozitivní vliv na produkci mléka.

Seznam samozřejmě není úplný, ale tato informace je dostačující k závěru: semena jsou pro matku opravdu užitečná.

Bohužel, není vždy možné jíst semena během kojení. Existuje několik nuancí, které musíte zvážit, než si koupíte další balíček semen.

3. Jaké poškození mohou semena způsobit kojící matce

Přes užitečné vlastnosti semen mají také své nevýhody. Jejich obsah kalorií je minimálně vysoký (viz tabulka níže). Než začnete dostávat svá oblíbená zrna, musíte pochopit, kolik mohou být jedena. Mladá matka se obvykle nedoporučuje jíst více než jednu malou hrst semen denně.


Nutriční hodnota
Kcal570
Tlustý49,57 g
Sacharidy18,76 g
Veverky22,78 g

Navíc slupky semen mohou nepříznivě ovlivnit sklovinu mladé matky a poškodit ji. Proto je důležité nezapomenout si vyčistit zuby po každém kliknutí semen.

Smažená semena se také nedoporučují pro mladé matky kvůli jejich vysokému obsahu kalorií. Pokud je však smažíte v malém množství oleje, nestane se nic hrozného a kritického..

Mezi další nevýhody:

 • alergická reakce dítěte (předtím, než se unáší semena, musíte zkontrolovat, jak tělo dítěte reaguje na tento produkt - nejprve zkuste jíst 15 gramů semen a zjistit, zda novorozenec má vyrážku, pokud je dítě na druhý den pokryto malými skvrnami - budete muset semena opustit) );
 • semena mohou u novorozence vyvolat koliku (pokud vaše dítě začalo neklidně spát, břicho je opuchlé a gaziki neodchází - přestat jíst semena);
 • velké množství semen může dát mateřskému mléku nepříjemnou pachuť, v důsledku čehož dítě opustí prsa.

4. Co dělat, pokud opravdu chcete semena

Existují ženy, které si neumí představit jediný den bez semen. Pokud novorozenec tento produkt dobře snáší, není čeho se obávat. Ale co když má dítě alergickou reakci ze semen a břicha se zvětší?

Jak se říká, vždy existuje cesta ven, stačí se držet jednoduchých doporučení:

 1. Stojí za to jíst semena nejpozději dvě hodiny před tím, než se má dítě krmit. Pak bude jejich poškození minimalizováno. Je důležité jíst co nejvíce zdravých potravin, aby mléko nemělo nepříjemnou pachuť.
 2. Semena můžete jíst v menším množství a postupně snižujte porci na minimum.
 3. Slunečnicová semínka můžete nahradit dýní. Obvykle nepřinášejí dětskému tělu nepohodlí.

I když je samozřejmě nutné nejprve přesně určit, zda dítě skutečně nesnáší semena. Možná se alergická reakce objevila na úplně jiném produktu.

Další zajímavé informace o semenech lze získat od pediatra Komarovského - na internetu ve veřejné doméně je mnoho jeho tipů na různá témata.

Další informace o výživě během kojení naleznete v tomto videu:

V této poznámce navrhuji rozloučit se s vámi, ale ne na dlouho. Pokud vám tento článek pomůže, podělte se o něj se svými přáteli. A přihlaste se k odběru mých aktualizací, mám co říct. Ahoj!

Je možné kojit matku slunečnicových semen?

Lékařské odborné články

Semena během kojení mohou být velmi užitečná, ale v některých případech mohou hodně poškodit. Aby bylo možné při kojení získat maximum pro dítě, je důležité znát podmínky, za kterých lze semena jíst. Je také důležité vědět, které z nich jsou užitečné a které nejsou příliš dobré a mohou u vašeho dítěte způsobit různé poruchy..

Výhody semen v laktaci

Pro mnoho lidí jsou slunečnicová semínka fascinující svačinu a pro některé jsou také druhem antidepresiva. Je však důležité zjistit, zda je možné semena okusovat kojící matce a která semena dávají přednost?

Mnoho slunečnicových semen z mnoha zdravotních důvodů z nich učinilo populární svačinu nebo dokonce doplněk stravy. Určitě jsou užitečné. Slunečnicová semínka jsou skladem vitamínů a minerálů. Obsahují vitamín D, vitamin A. Slunečnicová semínka obsahují více vitamínu D než hmotnost tresky. Díky tomuto obsahu vitamínu D ho dítě obdrží pro nezbytný růst a duševní vývoj přímo z mléka. Díky vitaminu D sama matka nebude mít problémy s nehty a vlasy. Vitamin A, obsažený v semenech, pomůže ženám nejen vypadat krásně, ale také zlepšit jejich zdraví, protože je to vynikající antidepresivum a bude mít uklidňující účinek na dítě. Slunečnicová semena jsou bohatá na vitamín E. Vitamin E může pomoci zlepšit stav buněk a ochrannou aktivitu epitelu u dítěte. Slunečnicová semínka jsou také bohatá na zinek. Zinek může pomoci zlepšit jak počet aktivních imunitních obranných buněk, tak motilitu leukocytů. Kromě toho je zinek velmi důležitý pro normální fungování střeva, protože normalizuje rovnováhu tělesných tekutin a zlepšuje stav střeva. Slunečnicová semena jsou bohatá na antioxidanty, které pomáhají chránit dítě a matku před volnými radikály..

Slunečnicová semena jsou navíc bohatá na mastné kyseliny, které jsou užitečné pro vývoj mozku rostoucího plodu. Obsahují také hodně vlákniny, což může zabránit zácpě během krmení. Během kojení může nastat zácpa, protože nové matky se nemohou volně pohybovat, což zpomalí pohyb střev..

Slunečnicová semena jsou bohatým zdrojem folátu a různých minerálů, jako je železo, vápník, zinek, selen a měď. Kyselina listová ve slunečnicových semenech pomáhá při tvorbě červených krvinek, které jsou hlavním zdrojem kyslíku pro buňky rostoucího dítěte. Nedostatek kyseliny listové způsobuje různé problémy, jako jsou vývojové poruchy u vašeho rostoucího dítěte. Kromě toho může kyselina listová ve slunečnicových semenech pomoci zabránit vrozeným vadám u novorozenců. Protože se při krmení dítěte zvyšuje denní potřeba různých látek kterékoli matky, zvyšuje se potřeba kyseliny listové. Proto bude takový zdroj této kyseliny skvělým doplňkem vaší stravy..

Slunečnicová semena se během kojení mohou konzumovat, ale s mírou. Doporučujeme však pečlivě vybrat slunečnicová semínka, protože mnoho produktů dostupných na trhu obsahuje mnoho konzervačních látek..

Pečená semena neobsahují vitamíny během kojení, proto byste měli upřednostňovat jejich sušení v troubě a jíst bez soli.

Kozinaki ze semen během kojení lze použít jako alternativu ke smaženým semenům, ale musíte vědět přesně o složení toho, co je obsaženo v kozinaki. Přebytek glukózy nebo barviv může nakonec způsobit, že dítě bude mít problémy se stolicí nebo alergickými reakcemi.

Sezamová semena během kojení jsou také velmi užitečná. Ve starověku se věřilo, že sezamová semínka mohou během těhotenství způsobit potrat, hlavně proto, že jsou v přírodě „horká“ a produkují teplo v žaludku. Neexistuje však žádný vědecký výzkum, který by dokazoval, že sezamová semínka mohou být škodlivá, a pokud jsou přijata s mírou, mohou se při krmení skutečně stát vynikajícím a zdravým jídlem. Ujistěte se, že nejste alergičtí na sezamová semínka a můžete snadno konzumovat bez poškození sebe a svého dítěte.

Sezamová semínka jsou bohatá na vápník, aminokyseliny, bílkoviny, vitamíny B, C, E a dokonce i železo, což jsou mimořádně důležité minerály..

Zápcha je běžným problémem pozorovaným u kojících matek. Sezamová semínka jsou jedním z nejlepších přírodních potravin, které mohou pomoci vyřešit problém. Přidání sezamových semen do jídla může pomoci změkčit stolici a dokonce ovlivnit stolici vašeho dítěte. Sezamová semínka jsou naplněna živinami, které zvyšují zdraví a imunitu. Konzumace sezamových semen v zimě může posílit imunitní obranu a chránit před nachlazením a chřipkou..

Většina žen zpravidla postrádá vápník a sezamová semínka jsou skutečně přirozeným zdrojem tohoto životně důležitého minerálu. Sezamová semínka jsou jedním z nejlepších posilovačů přirozené síly. Posilují svaly a nervy a posilují tělo. Předpokládá se, že příjem sezamového semene snižuje duševní slabost a stres a také zpomaluje stárnutí.

Dalším užitečným osivem pro kojení jsou lněná semena..

Lněná semena obsahují některé důležité živiny, které potřebujete během kojení. Lněná semena jsou bohatá na omega-3 mastné kyseliny a vlákninu, které jsou nezbytné pro vaše tělo a dítě. Len vynikající zdroj dvou esenciálních mastných kyselin pro lidské zdraví - kyselina linoleová a kyselina alfa-linolenová, jsou lněná semena také dobrým zdrojem vlákniny, minerálů a vitamínů. Laxativní vlastnosti lněných semen pomáhají udržovat zácpu u dítěte.

Dýňová semena během kojení jsou neuvěřitelně užitečná pro stravu kojících matek, zejména pro zvýšení přísunu mléka. Dýňová semínka jsou plná živin. Tato semena také obsahují různé minerály a vitamíny. Nedávné studie naznačují, že je důležité mít dostatečné hladiny zinku v mateřském mléce pro zdravé kojení. Proč děti potřebují zinek? Zinek podporuje zdravý imunitní systém a chrání před nachlazením a infekcemi. Zinek je skvělý pro dětskou pokožku a pomáhá také při vývoji mozku. Zinek také umožňuje dítěti vstřebávat další důležité živiny. Zinek se v těle nehromadí, proto je důležité, aby ho máma pravidelně používala k udržení hladiny zinku. Smažená dýňová semínka jsou rychlým a chutným způsobem, jak zajistit, aby pro vaše dítě bylo dost zinku..

Možné poškození semen při krmení dítěte

Konzumace velkého množství slunečnicových semen může vést k toxicitě fosforu, která může poškodit ledviny. Máma nebo dítě mohou trpět selenovou toxicitou, která vede k příznakům, jako je selenóza. V tomto případě jsou běžnými příznaky podrážděnost a únava těla..

Příliš mnoho slunečnicových semen může také způsobit vysušení a popraskání kůže..

Semena jsou známá jako estrogen a stimulují kontrakce a menstruaci, které mohou ovlivnit váš stav po porodu. Při konzumaci nezralých nebo surových lněných semen můžete vidět prudký nárůst krevního tlaku. Proto se ujistěte, že lněná semena nejsou nezralá nebo syrová. Lněná semena obsahují toxickou chemikálii zvanou kyanid, která může vést k otravě..

Nadměrná konzumace dýňových semen může vést k podivným vedlejším účinkům. Tato semena obsahují železo, bílkoviny, vlákninu a mastné kyseliny. Vlákna a mastné kyseliny nejsou dobré pro zdraví dítěte. Může také ovlivnit střevní koliku u kojenců. Dýňová semínka mohou být alergeny, zejména pro děti.

I přes výhody různých typů semen je nejdůležitější věcí při kojení, že jejich konzumace není vyšší, než je obvyklé. To minimalizuje alergické reakce a maximalizuje výhody..

Každá matka, která se během kojení potýká s problémem výživy, by se měla vzdát svých preferencí. Ale během kojení můžete jíst semena, může to být dokonce velmi užitečné. Obsahují vitamíny a kyseliny, které mohou být pro dítě během dětství nezbytné. To dokazuje potřebu diferencovaného přístupu k výběru stravy pro kojení.

Články O Neplodnosti