Hlavní Bolest

Kojení s kojením

Ne každý lék lze užívat s kojením. Důvodem je skutečnost, že částice léčiva pronikající do mateřského mléka mohou dítě poškodit. Ale jsou chvíle, kdy mladá matka potřebuje pít anestetikum, aby zmírnila bolest a křeče způsobené jedním či druhým důvodem. Mnoho žen se uchýlí k nedotknutí se GV. Je možné brát lék během kojení a jak jeho léčivé vlastnosti ovlivňují dítě, pokusíme se podrobněji zvážit.

GV kompatibilita

Návod k použití léku naznačuje, že nemůže být použit během HB. Výrobci ve skutečnosti nemají potřebná klinická data, aby dokázali opak. Během laktace nemůžete provést studii, abyste mohli studovat účinek léku na dítě, aniž byste věděli, jak se to u dítěte ukáže. Výrobci se zbavují odpovědnosti kvůli možným negativním účinkům léku a poškození těla dítěte.

Protože údaje o kompatibilitě no-shpa s hepatitidou B mají určitou nejistotu, lékaři doporučují užívat lék pouze v případě akutní potřeby v jednom pořadí.

Po celou dobu používání No-shpa matkami během laktace nebyl zaznamenán jediný případ negativního účinku léku na dítě. Nicméně, s vynuceným podáváním léku na dlouhou dobu, měli byste opustit hepatitidu B na nějakou dobu. Tím bude dítě chráněno před možnými následky..

Je důležité vědět, že většina léku přechází do krevního řečiště a poté do mateřského mléka. Nejvyšší koncentrace se dosáhne jednu hodinu po užití léku. Teprve po 72 hodinách se ne-lázně vylučují ledvinami a gastrointestinálním traktem.

Indikace pro použití

Pokud mluvíme o antispasmodikách a lécích proti bolesti, pak je no-spa nejbezpečnějším nástrojem, který pomáhá ošetřující matce zbavit se bolesti a křečí. Vždy byste si však měli pamatovat, že jakýkoli lék používaný během kojení a těhotenství by měl být projednán s lékařem.

Lékaři no-shpu doporučují užívat jednou za takových podmínek, jako jsou:

 • bolest hlavy;
 • bolest při menstruaci;
 • vysoký krevní tlak.

Jednorázové použití léku v tomto případě nevyžaduje zrušení HB. Stačí užít pilulku po krmení dítěte. Ale jsou chvíle, kdy potřebujete dlouhodobou léčbu s denním příjmem no-shpa. Tyto situace budou popsány níže..

Přijímací pravidla pro kojící matky

Při užívání no-shpa by kojící matka měla dodržovat určitá doporučení, aby se snížil účinek léku na tělo dítěte. Jsou to následující:

 • Pijte lék jednou a pokud možno pouze v nezbytných případech. Užívání léku několik dní by mělo být projednáno s lékařem.
 • Při kojení nedonošeného dítěte je zapotřebí zvláštní péče mladé matky. Takové děti jsou nejcitlivější na všechno, co se děje..
 • Po užití tablety musíte sledovat stav dítěte a opravit všechny změny, které se vyskytnou. V případě kožní vyrážky nebo jiných příznaků byste měli odmítnout pokračovat v užívání léků.
 • Je lepší použít no-shpu v lékové formě tablet, než jako injekci. Potom částice léčiva pronikají méně méně do mateřského mléka.

Užívání léků bez konzultace s lékařem se nedoporučuje. Koneckonců, když kojíte, nejde jen o zdraví matky, ale také o důsledky, které se mohou objevit pro dítě.

Dávkování ne-shp při GV

Použití no-shpa během kojení vyžaduje, aby kojící matka přísně dodržovala doporučení. Denní dávka léku by neměla překročit 240 mg, jednorázová dávka - ne více než 80 mg, to znamená, že kojící matka může užívat tablety bez dávek 40-80 mg až třikrát denně. Maximální použití no-shpa by nemělo přesáhnout více než tři dny. Tablety je třeba po krmení dítěte zkusit užít. To je důležité, aby se při příštím krmení vysoký obsah léku v mateřském mléce mírně snížil. Tato opatření varují dítě před zbytečným vystavením..

Dlouhodobé používání

Jsou chvíle, kdy je vyžadována dlouhodobá léčba bez oštěpu a jiných léků. Průběh léčby by měl být prováděn podle jmenování a dávkování léků předepsaných lékařem. Během tohoto období by mělo být dítě na umělém krmení, ale musíme se snažit nepřestat kojit. Pokud jde o dostatečně dlouhou terapii, doporučuje se zastavit produkci mateřského mléka pomocí tradičních metod.

Lékaři předepisují dlouhodobé používání no-shp u závažných onemocnění, jako jsou:

 • cholelitiáza;
 • ICD;
 • cystitida;
 • spastická bolest břicha.

Ženy po porodu často trpí spastickými bolestmi v oblasti břicha a pánve. Lékaři je spojují s porodním obdobím. Situace je vážná, může znamenat řadu nepředvídaných komplikací. Je nutné podstoupit vyšetření gynekologem co nejdříve, a pokud je to nutné, podstoupit léčbu. Specialista může doporučit no-shpu jako antispasmodikum a analgetikum..

Vedlejší účinky a kontraindikace

Stejně jako u jakéhokoli léku bez shpa existují i ​​jeho použití kontraindikace. Před použitím byste se proto měli s anotací seznámit. Lék nelze použít s:

 • selhání ledvin a jater;
 • kardiovaskulární selhání;
 • intolerance.

S opatrností by se nemělo dávat no-shpu se snížením krevního tlaku..

Přestože je léčba dobře tolerována, stále existují případy, kdy jsou během podávání pozorovány vedlejší účinky. Vyskytují se ve formě:

 • bušení srdce;
 • snížení krevního tlaku na nízkou úroveň;
 • bolest hlavy;
 • alergické reakce;
 • zvracení.

Pokud jsou identifikovány jakékoli příznaky z výše uvedeného seznamu, měli byste odmítnout vzít lék a informovat svého lékaře.

Vliv na tělo dítěte

Všechno, co matka konzumuje v případě hepatitidy B, ať už jde o jídlo nebo lék, je dáno dítěti spolu s mateřským mlékem. Pokud mluvíme o no-shpe, pak jediná dávka nemá žádný vliv na tělo dítěte. Dlouhodobé vystavení léku však může způsobit nepředvídatelné podmínky..

Analogy

Analogy non-shpa zahrnují léky, které mají podobný mechanismus účinku. Může být nahrazen:

Ve skutečnosti existuje mnoho podobných léků. Hlavní náhradu za léčbu bez shpu by měl zvolit ošetřující lékař.

Zdraví kojící matky zcela ovlivňuje celkový stav dítěte. Pokud trpí periodickými křečemi v břiše nebo jí bolí hlava po bezesné noci, pak užívání tablety bez shpa bude tou správnou cestou. Žena trpící nepohodlím není schopna poskytnout kompletní péči o dítě. Dítě potřebuje zdravou mámu.

No-spa - efektivní antispasmodikum pro laktaci

Procesy probíhající v těle kojící matky lze rozdělit do dvou složek: zotavení po porodu a založení kojení. Během těhotenství dochází ke změnám vnitřních orgánů pomalu. Tělo budoucí matky se tedy dokáže postupně přizpůsobovat novému stavu. Po porodu je regenerační proces v různých orgánech a tkáních nerovnoměrný. To způsobuje spastické bolesti v děloze, žaludku a střevech. Kromě toho se na pozadí hormonálních změn mohou zhoršit patologická onemocnění vnitřních orgánů a mohou se objevit příznaky vegetovaskulární dystonie. Vyvolávající bolesti mohou být tak silné, že ve svém pozadí nejen snižují pracovní kapacitu a imunitu, ale snižují také množství a kvalitu mateřského mléka. K léčbě procesů, které způsobují nepohodlí, lékaři předepisují léky proti bolesti a protizánětlivé léky. Problém je v tom, že léky vstupují do těla dítěte prostřednictvím mateřského mléka. Proto je důležité zvolit relativně bezpečný lék. Jedním takovým lékem na spastické bolesti jsou No-spa..

Kojení s kojením - lék na zmírnění spastické bolesti

No-spa je součástí skupiny léků, které mají zmírnit křeče hladkých svalů vnitřních orgánů. Droga byla poprvé syntetizována v Maďarsku v 60. letech minulého století. K dnešnímu dni je léčivý přípravek registrován ve více než padesáti zemích světa. No-spa je každoročně zařazena mezi TOP 20 značek z hlediska prodeje na ruském trhu. Droga je na seznamu životně důležitých a základních drog, který je schválen vládou Ruské federace.

V průběhu 40 let tedy bylo provedeno více než 37 klinických a farmako-epidemiologických studií No-Shpa u více než 12 111 pacientů. Přesvědčivě prokázaná vysoká účinnost a bezpečnost léku.

Yu B. Belousov, M.V. Leonova

Metodická příručka „Klinická farmakologie no-shp“

Lék No-spa je indikován k použití kojící matkou při komplexní léčbě následujících onemocnění:

 • onemocnění žlučových cest: onemocnění žlučových cest, zánět žlučových cest, cholecystitida, papillitida;
 • patologie močového systému: onemocnění ledvinového kamene, kameny v močovodu, cystitida, pyelitida;
 • žaludeční a duodenální vředy, gastritida;
 • chronický zánět tenkého střeva;
 • zánětlivé procesy ve sliznici tlustého střeva;
 • syndrom dráždivého tračníku;
 • bolesti hlavy vyplývající z mačkání cév zásobujících mozek;
 • laktostáza způsobená křečemi mléčných kanálků;
 • mastitida první fáze.

Pokyny pro léčivo No-shpa dospěly k závěru, že v důsledku nedostatku klinických hodnocení nelze léčivo použít k laktaci. Výrobce však uvádí, že během těhotenství je možné No-shpa pečlivě užívat, protože u plodu nebyly zaznamenány žádné negativní reakce. Dva autoritativní adresáře označují kompatibilitu léku s kojením:

 • referenční příručka „Riziko užívání drog během těhotenství a kojení.“ Autoři: O.I. Karpov, A.A. Zaitsev;
 • Příručka profesora pediatrie Thomase Hale Medications a Mothers`Milk. Farmakologie kojení ».

No-spa: video

Složení léčiva, terapeutický účinek

Léčivou látkou přípravku No-shpa je drotaverin. Působí přímo na buňky hladkého svalstva a ovlivňuje vnitřní biochemické procesy. Na rozdíl od léků, které zmírňují nepříjemné pocity snížením citlivosti receptorů bolesti, drotaverin eliminuje příčinu nepohodlí - svalové křeče, jejichž příčiny jsou poměrně rozmanité. Pro kojící matku se dělí na přírodní, které závisí na procesu zotavení po porodu a patologické, vznikající při akutních a chronických onemocněních. Spastické bolesti se mohou vyskytovat v různých formách: pálení, kroucení, kolika. Bolestivé útoky mohou trvat jednu hodinu až několik dní. Stav matky se může lišit od nějakého nepohodlí až po nesnesitelnou bolest. Tablety bez lázní uvolňují křeče zažívacího traktu

Kromě snížení tónu hladkých svalů, použití No-shpa rozšiřuje krevní cévy. Neexistuje žádný negativní účinek na autonomní nervový systém. Navzdory antispasmodické aktivitě drotaverinu nevyvolává použití No-shpa vážné nežádoucí účinky z kardiovaskulárního systému.

Tablety a injekce pro různé bolesti

No-spa je k dispozici ve dvou formách: tablety (40 mg), ampule s roztokem pro intramuskulární a intravenózní injekce. Při intravenózním podání je třeba přípravek naředit fyziologickým roztokem. Účinek léku v obou formách je stejný. Pouze rychlost dosažení maximálního účinku, procento stravitelnosti účinné látky, stupeň lokálního zaměření je jiný. Také No-shpa ve formě roztoku nedráždí žaludeční sliznici. Injekce je rychlejší než tablety

Injekce jsou asi dvakrát rychlejší. Účinek tablet je distribuován v celém těle, zatímco roztok má účinek na konkrétní bolestivou oblast. Kromě toho se u tablet může vyskytnout žaludeční a střevní nevolnost. Výhodou této formy uvolňování je výhodnější způsob použití a nepřítomnost bolesti, těsnění, hrbolů v místě vpichu. Tablety se také používají při komplexní terapii onemocnění gastrointestinálního traktu.

Účinnost, kontraindikace

No-spa je několikrát silnější než účinky svého předchůdce - drogy Papaverine. Po užití jedné tablety začíná analgetický účinek během deseti minut. Maximální efekt nastane po čtyřiceti minutách. Po zavedení roztoku začíná účinek léku za tři až čtyři minuty. Podle klinických studií se mohou nežádoucí účinky vyskytnout u jednoho až dvou procent lidí. Statistiky říkají, že nepohodlí obecně nekleslo asi o 17%. Dlouhá léčba No-Spey třikrát denně při 80 mg po dobu několika týdnů vedla k významnému snížení spastické bolesti u 80% pacientů. No-spa se často používá v kombinaci s Paracetamol, Ibuprofen, Diclofenac. No-Shpa v kombinaci s ibuprofenem zvyšuje jeho analgetický účinek

Navzdory relativní bezpečnosti léku jej nelze použít v následujících případech:

 • těžké formy renální a jaterní nedostatečnosti;
 • závažné srdeční selhání;
 • nesnášenlivost složek léčiva;
 • arteriální hypotenze (s opatrností).

Vstupné No-shpa mohou být doprovázeny těmito vedlejšími účinky:

 • bolesti hlavy, závratě, poruchy spánku;
 • snížení krevního tlaku, rychlý puls;
 • zažívací poruchy;
 • alergické kožní reakce.

Návod k použití

Jedna tableta obsahuje 40 mg léčiva. Při kojení by měla být dávka, frekvence a délka užívání přípravku No-shpa dohodnuta s lékařem. Obecně se tablety užívají dvakrát až třikrát denně, 1-2 ks. Maximální denní dávka by neměla být vyšší než 240 mg. Po zavedení roztoku může být denní dávka v rozmezí 40 až 240 mg, v závislosti na intenzitě bolesti. Průběh léčby by neměl přesáhnout jeden až dva dny. Pokud se současně necítí pozitivní účinek, musíte navštívit lékaře. V případě jmenování delší léčby je nutné kojení přerušit. Kojení musí být přerušeno, pokud potřebujete dlouhodobý příjem No-Shpa

Aby nedošlo k podráždění žaludeční sliznice, měly by se tablety užívat po jídle. Pokud však potřebujete zastavit akutní spastickou bolest, můžete tento lék užívat kdykoli..

Drotaverin v malém množství přechází do mateřského mléka. Pro snížení účinku látky na tělo dítěte se doporučuje užívat tento lék ihned po krmení dítěte. Poločas drotaverinu je asi osm hodin. Je důležité neustále sledovat reakci dítěte. V případě alergických reakcí ve formě vyrážky, žaludeční koliky, bolesti, byste měli přestat užívat lék a okamžitě navštívit lékaře.

Recenze

Dívky, chtěl jsem tady napsat všechno, ale nějak jsem zapomněl. Byl jsem velmi nápomocen lékařskou radou pro lakostázu. Doporučil pít noshpa 20-30 minut před krmením / dekantací. A také gynekolog mi řekl, abych si připravil obklady s magnézií, také mi pomohly (nalít ampulku do 100 ml teplé vařené vody, navlhčit marlechku a při zaschnutí ji dát na hrudník, opakujte). Také, větve aloe vera (pouze jejich šťáva je velmi hořká, pak se musí prsa dobře umýt), list zelí se rozmazává medem nebo levomekolem a aplikuje se.

Ořechy

http://detki-33.ru/forum/9–145–70885–16–1284921473

Jak je to známo? Zde jsem podváděl, našel jsem příspěvky od GV-konzultantů, kde se říká, že můžete vzít no-shpu. Už mě unavilo utrpení a snědl jsem pilulku. Kojení 4,5 hodiny po.

MAMAKATYA

http://forum.littleone.ru/showpost.php?p=91843001&postcount=6

Natashe, v jakémkoli stavu (těhotná, kojící, normální) mi noshpa z mé hlavy pomáhá - zmírňuje křeče. Ale v normálním stavu stále piju tempalgin. Říká se, že citramon je přirozený, ale pro mě je to jako zrno slona...

Vizážistka

http://www.sv-mama.ru/forum/read.php?id_theme=3494&p=&hl=140123#highlight

Analogy No-shp, srovnávací charakteristika

Existuje mnoho léků na základě drotaverinu na lékařském trhu (přímé analogy):

 • Drotaverinum. Vyrábí se ve více než deseti ruských závodech. Cena - od 13 rublů za 20 tablet;
 • Drotaverin-Teva (Izrael). Od 70 rublů pro 20 tablet;
 • Spazmonet (Rusko, Slovinsko). Od 60 rublů pro 20 tablet;
 • Ple Spa, Spakovin, Spazoverin (Indie).

Podle pokynů jsou všechny ve svých vlastnostech téměř identické. Při výběru léku je třeba upřednostnit zavedeného výrobce, aby nedošlo k padělání a lékům nízké kvality. Maďarská továrna Hinoin vyrábí léky pod značkou No-Shpa více než padesát let..

Antispasmodika povolená během kojení, založená na jiných účinných látkách, zahrnují Papaverin a Mebeverin. Jejich účinnost je několikrát nižší než účinnost No-shpa.

Tabulka: Antispasmodika, která jsou kompatibilní s kojením

Ne-shpaPapaverineMebeverin
Účinná látkadrotaverinepapaverinmebeverin
Indikace pro použitíKřeče s:
 • patologie žlučových cest, močový systém;
 • žaludeční a duodenální vřed;
 • bolest hlavy;
 • laktostáza.
 • křeče způsobené cholecystitidou, kolitidou;
 • ledvinové koliky;
 • cerebrovaskulární křeč;
 • angina pectoris;
 • bronchospasmus.
 • křeče v gastrointestinálním traktu;
 • žlučové a střevní koliky;
 • syndrom dráždivého tračníku.
Kontraindikace
 • renální a jaterní nedostatečnost;
 • srdeční selhání;
 • hypotenze.
 • selhání jater;
 • glaukom;
 • AV blok.
individuální nesnášenlivost
Vedlejší efekty
 • poruchy trávicího systému;
 • Závrať
 • alergické reakce;
 • snížení krevního tlaku;
 • nespavost.
 • extrasystol, snížený krevní tlak;
 • poruchy gastrointestinálního traktu;
 • alergické reakce;
 • ospalost.
 • závrať;
 • nevolnost;
 • zácpa;
 • alergické kožní reakce.
Cena, rub.od 230 na 100 tabletod 12 na 10 tabletod 550 pro 30 tobolek po 200 mg

Analogs No-shp: fotogalerie

Navzdory účinnosti přípravku No-shpa a relativní bezpečnosti léčiva lze tento léčivý přípravek používat pouze na předpis lékaře. Pouze lékař bude schopen správně posoudit klinický obraz a najít správnou dávku. V tomto případě se vezme v úvahu poměr terapeutického účinku a pravděpodobnost negativních reakcí u matky a dítěte. V případě, že krátký příjem No-shpa nemá pozitivní účinek, nezvyšujte dávku samostatně. Možná problém spočívá v něčem jiném a léčba musí být upravena.

Je možné užívat „No-shpu“ pro laktaci: pokyny pro lék kojení, lakostáza

Hormonální bouře, bolesti hlavy, křeče a bolest břicha otráví život nejen mladé matky, ale také dítěte, které cítí matku. Mnoho žen raději snáší bolest bez léků, protože se bojí poškodit dítě při kojení. Jsou jejich obavy oprávněné? Jak nepoškodit dítě laktostázou?

Formulář vydání

„No-shpa“ je obchodní název antispasmodického léku, jehož hlavní účinnou látkou je drotaverin. Uvolňuje hladké svaly, rozšiřuje krevní cévy, snižuje tón vnitřních orgánů a střev. No-spa současně zmírňuje bolesti hlavy a nepohodlí v břiše a pánvi.

Existují dvě lékové formy No-shpa:

 • Tablety obsahující 40 mg drotaverinu. Přednost při krmení.
 • Kapalná forma použitá intramuskulárně nebo intravenózně, 40 mg ampule.
Lék No-Shpa není dostupný pouze v tabletách - existují také ampule, jejichž obsah se podává intravenózně nebo intramuskulárně

Návod k použití během kojení

Přestože No-shpa je lék, který byl podroben klinickým zkouškám, jeho cílové a vedlejší účinky během kojení nejsou dobře zdokumentovány. Instrukce nedoporučuje použití drotaverinu pro lakostázu. Existuje jiný názor - No-shpa je přijatelný pro kojení, ale jeho použití by mělo být pečlivé a kompetentní..

Na světě existuje několik autoritativních zdrojů, které studují účinek léků na tělo matky a dítěte s HS. Shromáždili jsme údaje z nejuznávanějších zdrojů pracujících na tématu laktace. Mají určité nesrovnalosti, pokud jde o použití přípravku No-shpa pro kojení:

Asociace poradců pro přirozené krmení (AKEV)No-shpa během kojení může projít do mateřského mléka. Předpokládejte sporadické léky, ale pro trvalé ošetření je lepší zvolit jiný lék.
Hale HandbookLaboratoř Thomase Hale klasifikuje No-shpu jako L-2 (prakticky bezpečný lék). To znamená, že klinické studie neodhalily negativní účinek No-shpa na hepatitidu B..
Online průvodce e-laktancia španělské nemocnice Marina AltaNeexistuje žádný závěr ohledně problému „No-shpa během kojení“, protože neexistují žádná omezení ohledně užívání léku během kojení..
Adresář Oleg Karpov a Alexander ZaitsevProminentní ruští lékárníci Karpov a Zaitsev tvrdí, že ne-spa během kojení nedává vedlejší účinky. Přijatelné pro lakostázu.

Pravidla pro užívání drogy:

 1. Omezená doba příjmu. Pro bolest a lakostázu užívejte drotaverin jednou nebo ne déle než 2-3 dny. Pokud potřebujete delší užívání, musíte se poradit nejen s lékařem vaší matky, ale také s dítětem.
 2. Přísné dávkování: ne více než 6 tablet denně (240 mg). Najednou - ne více než 2 tablety (80 mg).
 3. Princip okna drogy. Drotaverin se hromadí v krvi co nejvíce po 45-50 minutách. Během kojení můžete plánovat odběr no-shpa, aby během kojení lék téměř nevstoupil do těla dítěte. Pokud má dítě hlad, pomůže mu mléko vyjádřené mlékem..

Ošetření kurzu No-shpoi

Lékaři předepisují léčbu No-oštěpu s takovými onemocněními:

 • cholelitiáza a urolitiáza;
 • exacerbace cholecystitidy;
 • akutní vřed žaludku a dvanáctníku;
 • spastická kolitida;
 • cystitida a pyelitida (doporučujeme přečíst: jak zacházet s cystitidou u kojící matky?);
 • křečová bolest gynekologického původu;
 • s prodlouženou bolestí hlavy.

Bez bolesti hlavy při kojení zmírňuje příznaky, ale nikoli příčiny. Pokud vaše hlava bolí neustále, nezapomeňte zjistit příčinu.

Nežádoucí reakce a porovnání léčiv

Přestaňte brát drotaverin, pokud máte pocit, že:

 • prudký pokles tlaku;
 • změna srdečního rytmu (arytmie, tachykardie atd.);
 • zvýšené nebo výskyt bolesti hlavy;
 • alergické reakce;
 • nutkání zvracet;
 • porušení stolice;
 • narušená koordinace, orientace, porucha spánku.

Fakta o drotaverine a No-shpa:

Ne-shpa na GV

Dnes jsem navštívil lékaře o sraženinách v děloze. Řekla, že stále můžete čekat s kuretáží. Předepsané no-shpu a vodní pepř. Zeptal jsem se, jestli tyto léky mohou být kojeny. Řekla ano.
Přišel jsem domů a přečetl jsem, že laktace je absolutní kontraindikací pro ne-shpa. Co dělat.
Řekněte mi, kdo ví, co jiného lze vzít, aby se děloha čistila rychleji po porodu? Dívky psaly o oxytocinu. Jak to bodnout?

Komentáře uživatelů

Byl mi injikován oxytocin měsíčně a noshpu, ráno dvě injekce s přestávkou mezi půlhodinou a večerem a další horká injekce glukonátu vápenatého

A proč nevěnovali pozornost klanu, že sraženiny nefungují dobře? Doktor se na mě podíval, řekl, že nešel dobře a začal dělat oxytocin, nakonec všichni šli špatně a vytvořili vakuum, ležel tam další 4 dny v domě, také udělali oxytocin pro redukci, pak se doktor podíval a řekl, že všechno je čisté. Je zvláštní, že již uplynuly 2 měsíce, ale stále nebyly vyčištěny. Netahejte se tím, nevytvářejte vakuum, pokud je nabízeno, postup je bezbolestný, ale pak žádné problémy. Utáhnout a pak to bude mnohem horší

Ultrazvuk lékař řekl, že musíte vyčistit, a doktor na LCD, že můžete čekat.
V mateřské nemocnici se na to vůbec nepodívali, jen odepsali třetí den.

Čisté a bude to lepší. A ne skutečnost, že oxytocin pomůže

Nemohu se čistit, doktor mě musí nasměrovat. A řekla počkat.

Oxytocin byl injikován pouze v nemocnici, systém je bolestivý. Neexistují však žádné injekce, děloha se tak moc nesnížila

Také jsem byl v nemocnici kapán, abych posílil boje. Ale to je porod. Doufám, že to bude snazší.

Oh, ani ti to neřeknu. Přeji vám zdraví. Po porodu často sleduji takové fikce. Naši rodiče o tom neslyšeli, jsme opravdu tak slabí?

Myslím, že každý má své vlastní problémy. S námi, v reprodukcích. Jiní mají něco jiného.

Oxytocin byl injikován dvakrát denně

Jsme na stráži, po propuštění z nemocnice tam byly také sraženiny. Píchl jsem do noshpu a po 15 minutách oxytocinu a tak po 5 dnech se všechno ukázalo. Píchání je samozřejmě nepříjemné, ale únosné.

Jmenoval jsi se? Nějak se bojím bez kontroly lékaře, ale co dělat.

Proč sama? Vše je přísně předepsáno lékařem. Doktorovi se zdálo, že za týden po injekci se vše zlepší, a po několika týdnech se vše povedlo úplně.

To vše mi nepomohlo, přípravy neovlivnily reenka. oxytocin injikujte 1 ampulku večer, 40 minut před injekcí, musíte péct noshpa.

Od něj jsou bolesti divoké?

ne, jako při menstruaci, menší bolest

vstříkli mi oxytocin do nemocnice a já jsem si vzal tinkturu z papriky vody doma

Injekce Noshpa po 10-15 minutách oxytocinu. Všechno dopadlo, dělal se svým manželem doma, 10 dní.

Wow. Zeptal jsem se na oxytocin, řekla, že není potřeba. A kolik času uplynulo po porodu během tohoto postupu? Mohu si koupit oxytocin sám a vypočítat dávku?

5 týdnů bylo. Oxytocin lze zakoupit bez lékařského předpisu, zdá se, že neexistuje žádná zvláštní dávka, jedna ampulka vztyčená

Jeden denně po dobu 10 dnů? Velmi bolestivý?
Ptám se na dávku, možná v porodnici jsem byl intravenózně kapán fyziologickým roztokem.

Nevím, poprvé jsem slyšel, že žádný shpu.

Pokyny říkají (((

Ale údajně nebyla testována na těhotné a kojící ženy. Četl jsem, píšou, že je to možné

Doktor mi nedávno řekl, že z no-shpa se stane hořké mléko.

Nevím, co je hořké. Můj syn má téměř 1,4 roku. A přesto jí výborné mléko. Přestože se stává, že piju no-shpa, když mi hlava hodně bolí. A můj syn má rád mléko))

Stále nechápu, proč v mém případě ne-lázně. Uvolňuje křeče, ale nemám křeče... Nebo něco, co by uvolnilo krk?

Piješ jednu pilulku? A tady mluvíme více než jednou. Pokud je několik dní v řadě a během dne stále.

Pokud je dívka se svým lékařem sebevědomá, co si o tom potom myslet? takže jsme si zvykli kontrolovat vše na internetu. Doktor předepsal - pak musíte provést

Měl jsem léčbu dvakrát, oxytocin noshpa + antibiotika, nějaký jiný lék, výsledkem je vakuové čištění po dobu 4 měsíců po porodu (((((nechci si vzpomenout na prodej).

Oxytocin jak vztyčil? Takže se nic nestalo, nebo je vše zapáleno? ((

V / m Ukázalo se to, ale trošku vůbec, došlo k zánětu, vzrostla teplota někdy? ☹️ obecně, pak mě vyděsili, že není vtip, že s nimi chodit tolik. je lepší to vyčistit! Doufám, že se vám to podaří. Ale pokud najednou, nebojte se, příliš mnoho vysávání je rychlejší a jemnější.

Ze všeho nejvíce se bojím zánětu ((Vy sami jste si injektovali oxytocin (doma))?
Po vakuu se všechno vrátilo do normálu?

Teď není žádný zánět, vše je v pořádku, neměl jsem to začalo, všechno pro mě právě začalo. Schůzky byly od gynekologa.

No, příbuzný přišel domů a dal injekce oxytocinu a noshpu, antibiotika a některé další, 4 injekce 2krát denně. Už jsem necítil pátý bod od bolesti. Ano, normalizováno, díky bohu.

Po oxytocinu je bolest silná?

Ne opravdu, snesitelné! Vyzkoušejte tyto injekce, pokud jste je ještě nenastavili. najednou pomoc

Léčba stagnace mléka - je to možné, ale u shpu s lakostázou?

Během kojení mnoho žen, bez ohledu na to, raději upustí od léků, protože se bojí poškodit zdraví dítěte při kojení.

To platí také pro No-shpa. Jak dobře zdůvodněné jsou takové obavy a je možné brát No-shpa s laktostázou bez poškození dítěte?

Příčiny laktostázy

Když matka kojí své dítě, dochází k přirozenému vyprazdňování a na prázdných místech se rychle objeví čerstvé mléko.

Ale když jsou kanály stlačeny nebo zúženy, může se vytvořit zvláštní „džem“. Výsledkem je stagnace mléka..

To vše se může stát základem vážných problémů, až k mastitidě v infekční formě..

Mezi hlavní příčiny nemoci patří:

 • žena z různých důvodů odmítá kojit své dítě, což má za následek neúplné nebo nepravidelné vyprázdnění prsu;
 • během krmení není dítě řádně aplikováno na prsa, v důsledku čehož jsou stlačeny kanály;
 • vzniká příliš mnoho mléka, dítě to nemůže úplně vypít. A dítě nemusí mít žádnou chuť k jídlu;
 • máma nosí těsné spodní prádlo nebo pravidelně spí na břiše;
 • kojící žena je vystavena přepracování, podchlazení, tvorbě trhlin na bradavkách, mohou existovat různé druhy nemocí a stresů;
 • charakteristické fyziologické vlastnosti: mléčné kanály jsou úzké, bradavky ploché, mléko má nadměrnou hustotu.

To vše může vést k tomu, že ne všechny části mléčné žlázy se mohou zcela vyprázdnit. V této době pokračuje produkce mléka v těle aktivně a nové přichází přes staré do hrudníku. To se stává důvodem vzniku laktostázy, pokud se nezačne léčit včas, může dojít ke vzniku infekcí..

Příznaky Lactostázy

 1. V oblasti hrudníku jsou cítit pravidelné bolestivé oblasti. Poté, co matka krmí své dítě, se nepohodlí dočasně snižuje. Stejné podobné projevy jsou pozorovány i po vyjádření mléka..
 2. Kůže zčervená, hrudník se zvětší a zvětší.
 3. Na některých místech se vytvářejí husté hrudky.
 4. Může dojít ke zvýšení teploty, únavě a letargii..

Pokud má žena první známky laktostázy nebo existuje podezření na její přítomnost, je nutné včas se poradit s lékařem. Skutečností je, že existují případy, kdy takové příznaky naznačují přítomnost závažných onemocnění, například mastitidy.

Uvolněte formulář No-shpa

No-spa - je drogou antispasmodických účinků, základem této drogy je drotaverinum.

Má vlastnosti, které uvolňují hladké svaly, působí na cévy rozšiřujícím způsobem, tón vnitřních orgánů a střev se snižuje.

Takový lék pomáhá zbavit se bolesti hlavy a nepohodlí v pánvi a břiše současně..

No-spa je k dispozici ve dvou dávkovacích formách:

 1. Tablety obsahující 40 mg drotaverinu. Tato forma léku je považována za vhodnější pro kojení..
 2. Kapalná forma, která vám umožní užívat lék intravenózně nebo intramuskulárně. K dispozici v ampulích po 40 mg.

Je možné vzít No-shpa s laktostázou

Je tedy možné, aby matka, která trpí laktostázou, užila tento lék a jak to může ovlivnit zdraví dítěte? Matky se nejčastěji obávají, že látky obsažené v léčivu vstupují do novorozeneckého žaludku mlékem.

Vedlejší efekty

Stejně jako většina léků, No-spa způsobuje nežádoucí účinky. Ve srovnání s jinými antispasmodiky jsou vedlejší účinky tohoto léku malé:

 • užívání léku může způsobit zvracení a problémy se stolicí (nejčastěji se vyskytuje zácpa);
 • může být tachykardie;
 • pokud je kojící žena náchylná k nízkému krevnímu tlaku, může dojít k hypotenze;
 • projevy alergické povahy;
 • bolest hlavy často;
 • žena má problémy se spánkem a orientací v prostoru.

Jak užívat No-Shpu s laktostázou

 • Doporučuje se užívat No-Shpu 15–20 minut před plánovaným kojením. Poté se mléčné kanály roztahují.
 • Můžete si vzít léky sami jednou a ne déle než 3 dny. Pak se nemusíte bát, že bude dítě zraněno.
 • Denní dávka nesmí překročit 240 mg a současně můžete užívat maximálně 80 mg léku.
 • Drotaverin v krvi dosahuje maximální koncentrace asi za hodinu po podání. Během této doby se důrazně nedoporučuje kojit dítě.
 • Existují případy, kdy lékař předepíše lék s kurzem. V tomto případě je důvod přejít na umělé krmení. Mléko vytvořené v prsou však musí být pravidelně exprimováno.

Kontraindikace

Zdržte se no-shpa s laktostázou u žen, u kterých je diagnostikována:

 • selhání jater nebo ledvin;
 • zvýšený oční tlak, glaukom;
 • hypotenze;
 • selhání levé komory (extrémní stupeň), kardiogenní šok;
 • ženské tělo netoleruje lékové složky ani drotaverin.

Jak droga ovlivňuje děti

Mateřské mléko je produkováno ženským tělem, takže obsahuje vše, co maminka přijímá.

Dítě s mlékem dostává stejné produkty jako matka, ale jejich vzhled se mírně změnil.

No-spa označuje antispasmodiku, neovlivňuje stav centrálního nervového systému, ale má takové účinky, které se projevují:

 • expanze krevních cév;
 • snížení svalového tonusu vnitřních orgánů;
 • snížená pohyblivost střeva.

Spolu s mateřským mlékem může mít dítě všechny tyto účinky. Tento lék je však jedním z nejbezpečnějších, tělo dítěte však není silné, a proto může být v určitých epizodách účinek škodlivý.

V každém případě se před užitím léku doporučuje poradit se s lékařem..

Kojící žena může užívat No-shpa s laktostázou, ale pouze za předpokladu, že jsou splněny všechny podmínky pro použití tohoto léku. Zvláštní pozornost by měla být věnována dávkování, recepce by měly být jednorázové nebo krátkodobé. Je nemožné vzít No-shpa bez kontroly, aby se zbavil křečí. Je nutné podrobně prozkoumat, posoudit zdravotní stav a předepsat odpovídající léčbu.

Je možné "No-shpu" s kojením

Pro rodiče

Pro děti

Populární dnes

Těhotenství, porod, kojení jsou přirozené procesy, které vyžadují zvláštní zdroje od ženského těla. Není proto překvapivé, že se ženy mohou v tomto období cítit dobře. Nově razenou matku často trápí bolesti hlavy, křeče v pánevní oblasti, střeva. Zároveň se bojí brát drogy, protože kojí. Jedním z léků proti bolesti s výrazným antispasmodickým účinkem je No-Shpa, která se často předepisuje během těhotenství. Je možné jej používat při kojení?

Na co je akce No-shpy zaměřena?

„No-shpa“ je obchodní název léku, jehož hlavní složkou je drotaverin. Jeho činnost je zaměřena na uvolnění hladkých svalů, což vede ke snížení tónu vnitřních orgánů, včetně střev, a vazodilataci.

Lék má 2 formy uvolňování:

 • bikonvexní tablety obsahující 40 mg účinné látky;
 • tekutina pro intravenózní nebo intramuskulární podání v ampulích obsahujících 40 mg drotaverinu.

Tablety se používají v každodenním životě

Umožňuje instrukce brát lék během HB?

Mnoho výrobců drog nedoporučuje brát kojící matky. Důvodem je skutečnost, že výrobci jen zřídka provádějí studie kompatibility s HB. V tomto ohledu není No-shpa výjimkou. V pokynech se použití drotaverinu nedoporučuje kombinovat s kojením.

Další názory na kompatibilitu

Dnes existuje několik hlavních zdrojů, kde se můžete dozvědět více o kompatibilitě léků s laktací..

 1. Asociace kojících poradců.
 2. Příručka amerického pediatra Dr. Hale. V něm jsou uvedena rizika účinků drog v kategoriích.
 3. Elektronická referenční příručka E-laktancia. Chcete-li s tím pracovat, musíte znát latinský název účinné látky. Průvodce také kategorizuje rizika.
 4. Referenční příručka o účinku léků na těhotenství a hepatitidu B vydaná O. Karpovem a Zaitsev A.A..

Následující tabulka ukazuje údaje o kompatibilitě no-shpy s laktací v souladu s popsanými zdroji.

Název zdrojeKompatibilita bez horké vody
Fórum AKEVKompatibilní s horkou vodou
Příručka HaleHale Handbook kategorie L2 (bezpečná, protože omezené studie neodhalily negativní účinek nebo je nepravděpodobné, že by měla vedlejší účinek)
e-laktanciaPro tento lék nejsou k dispozici žádná data.
Karpovovo vedeníKompatibilní s horkou vodou

Kojení a No-shpa jsou tedy kompatibilní. Pro větší bezpečnost je třeba dodržovat několik pravidel.

Doporučení pro použití drotaverinu pro kojící matku

Ze všech antispasmodických léků je No-shpa jedním z nejbezpečnějších prostředků. Tento lék pomůže mladé matce zbavit se několika problémů:

 • spastická bolest ve střevech, ledvinách, močovém měchýři, játrech, například s chorobami, jako je cholecystitida, ledvina nebo střevní kolika, zánět dvanáctníku a žaludku, cystitida atd.;
 • bolestivá menstruace;
 • hrozby potratu;
 • poporodní nerovnoměrné kontrakce hladkého svalstva v oblasti genitálu;
 • bolesti hlavy.

Někdy se považuje za slabý lék na snížení krevního tlaku..

Navzdory poměrně vysoké bezpečnosti je třeba mít na paměti, že No-Shpy má kontraindikace. Lék by neměl být používán v těžkých případech ledvin, jater nebo srdečního selhání, vysoká citlivost na jakoukoli složku léku. Ženy s nízkým krevním tlakem by měly být při používání drotaverinu opatrné..

Rovněž je užitečné odmítnout vzít lék kojící matce, když se objeví vedlejší účinky:

 • tachykardie;
 • významné snížení krevního tlaku;
 • bolesti hlavy;
 • dezorientace v prostoru a spánku;
 • alergie
 • zvracení nebo zácpa.

Existuje několik dalších doporučení, jak snížit riziko expozice tělu matky a dítěte.

 1. „No-shpu“ s HS se nejlépe používá jednou nebo ne více než tři dny. Použití drotaverinu v kurzu by mělo být dohodnuto s lékařem vaší matky a pediatrem.
 2. Je nutné přísně dodržovat dávkování. Nemůžete užít více než 240 mg léku denně, což odpovídá 6 tabletám, jedna dávka by měla být maximálně 80 mg.
 3. Maximální koncentrace drotaverinu v krvi je dosažena po 40–60 minutách. Chcete-li snížit pravděpodobnost, že se lék dostane do mléka, můžete v tomto okamžiku zabránit dítěti v prsou..

Poslední doporučení je podmíněné, protože lék v malém množství proniká do mléka. Kromě toho, ze všech antispasmodik má No-shpa méně vedlejších účinků..

A pamatujte, že zdravá maminka je to, co dítě nejvíce potřebuje.

DrotaverineNo-Spa®
Formulář vydáníTablety žluté barvy se nazelenalým nádechem, ploché válcové, se zkosením a rizikem; mramorování je povoleno; hmotnost tablety 140 mg.Tablety: kulaté bikonvexní, žluté, se zelenkavým nebo oranžovým nádechem, na jedné straně gravírování.
DávkováníUvnitř.

Dospělí - 40-80 mg 3krát denně.

maximální denní dávka je 240 mg.

Uvnitř.

Dospělí Průměrná denní dávka u dospělých je obvykle 120–240 mg (denní dávka je rozdělena na 2-3 dávky). Maximální jednotlivá dávka je 80 mg.

Maximální denní dávka je 240 mg.

Těhotenství a kojeníDrotaverin nemá teratogenní a embryotoxické účinky. Použití léčiva se však doporučuje pouze po pečlivém zvážení poměru očekávaných přínosů a možných rizik. Vzhledem k nedostatku nezbytných klinických údajů se nedoporučuje používat drotaverin během kojení (kojení)..Jak ukazují reprodukční studie na zvířatech a retrospektivní studie klinických údajů, použití drotaverinu během těhotenství nemělo žádné teratogenní ani embryotoxické účinky. Přesto by se při užívání léku během těhotenství měly korelovat potenciální přínosy pro matku a možné riziko pro plod.

Vzhledem k nedostatku nezbytných klinických údajů během kojení se nedoporučuje předepisovat.

Cena24 rublůOd 50 do 230 rublů

Video - Pravidla pro použití „No-shp“

Líbil se vám materiál? Prosím ohodnoťte!

Je možné "No-shpu" s kojením

Pro rodiče

Pro děti

Populární dnes

Těhotenství, porod, kojení jsou přirozené procesy, které vyžadují zvláštní zdroje od ženského těla. Není proto překvapivé, že se ženy mohou v tomto období cítit dobře. Nově razenou matku často trápí bolesti hlavy, křeče v pánevní oblasti, střeva. Zároveň se bojí brát drogy, protože kojí. Jedním z léků proti bolesti s výrazným antispasmodickým účinkem je No-Shpa, která se často předepisuje během těhotenství. Je možné jej používat při kojení?

Na co je akce No-shpy zaměřena?

„No-shpa“ je obchodní název léku, jehož hlavní složkou je drotaverin. Jeho činnost je zaměřena na uvolnění hladkých svalů, což vede ke snížení tónu vnitřních orgánů, včetně střev, a vazodilataci.

Lék má 2 formy uvolňování:

 • bikonvexní tablety obsahující 40 mg účinné látky;
 • tekutina pro intravenózní nebo intramuskulární podání v ampulích obsahujících 40 mg drotaverinu.

Tablety se používají v každodenním životě

Umožňuje instrukce brát lék během HB?

Mnoho výrobců drog nedoporučuje brát kojící matky. Důvodem je skutečnost, že výrobci jen zřídka provádějí studie kompatibility s HB. V tomto ohledu není No-shpa výjimkou. V pokynech se použití drotaverinu nedoporučuje kombinovat s kojením.

Další názory na kompatibilitu

Dnes existuje několik hlavních zdrojů, kde se můžete dozvědět více o kompatibilitě léků s laktací..

 1. Asociace kojících poradců.
 2. Příručka amerického pediatra Dr. Hale. V něm jsou uvedena rizika účinků drog v kategoriích.
 3. Elektronická referenční příručka E-laktancia. Chcete-li s tím pracovat, musíte znát latinský název účinné látky. Průvodce také kategorizuje rizika.
 4. Referenční příručka o účinku léků na těhotenství a hepatitidu B vydaná O. Karpovem a Zaitsev A.A..

Následující tabulka ukazuje údaje o kompatibilitě no-shpy s laktací v souladu s popsanými zdroji.

Název zdrojeKompatibilita bez horké vody
Fórum AKEVKompatibilní s horkou vodou
Příručka HaleHale Handbook kategorie L2 (bezpečná, protože omezené studie neodhalily negativní účinek nebo je nepravděpodobné, že by měla vedlejší účinek)
e-laktanciaPro tento lék nejsou k dispozici žádná data.
Karpovovo vedeníKompatibilní s horkou vodou

Kojení a No-shpa jsou tedy kompatibilní. Pro větší bezpečnost je třeba dodržovat několik pravidel.

Doporučení pro použití drotaverinu pro kojící matku

Ze všech antispasmodických léků je No-shpa jedním z nejbezpečnějších prostředků. Tento lék pomůže mladé matce zbavit se několika problémů:

 • spastická bolest ve střevech, ledvinách, močovém měchýři, játrech, například s chorobami, jako je cholecystitida, ledvina nebo střevní kolika, zánět dvanáctníku a žaludku, cystitida atd.;
 • bolestivá menstruace;
 • hrozby potratu;
 • poporodní nerovnoměrné kontrakce hladkého svalstva v oblasti genitálu;
 • bolesti hlavy.

Někdy se považuje za slabý lék na snížení krevního tlaku..

Navzdory poměrně vysoké bezpečnosti je třeba mít na paměti, že No-Shpy má kontraindikace. Lék by neměl být používán v těžkých případech ledvin, jater nebo srdečního selhání, vysoká citlivost na jakoukoli složku léku. Ženy s nízkým krevním tlakem by měly být při používání drotaverinu opatrné..

Rovněž je užitečné odmítnout vzít lék kojící matce, když se objeví vedlejší účinky:

 • tachykardie;
 • významné snížení krevního tlaku;
 • bolesti hlavy;
 • dezorientace v prostoru a spánku;
 • alergie
 • zvracení nebo zácpa.

Existuje několik dalších doporučení, jak snížit riziko expozice tělu matky a dítěte.

 1. „No-shpu“ s HS se nejlépe používá jednou nebo ne více než tři dny. Použití drotaverinu v kurzu by mělo být dohodnuto s lékařem vaší matky a pediatrem.
 2. Je nutné přísně dodržovat dávkování. Nemůžete užít více než 240 mg léku denně, což odpovídá 6 tabletám, jedna dávka by měla být maximálně 80 mg.
 3. Maximální koncentrace drotaverinu v krvi je dosažena po 40–60 minutách. Chcete-li snížit pravděpodobnost, že se lék dostane do mléka, můžete v tomto okamžiku zabránit dítěti v prsou..

Poslední doporučení je podmíněné, protože lék v malém množství proniká do mléka. Kromě toho, ze všech antispasmodik má No-shpa méně vedlejších účinků..

A pamatujte, že zdravá maminka je to, co dítě nejvíce potřebuje.

DrotaverineNo-Spa®
Formulář vydáníTablety žluté barvy se nazelenalým nádechem, ploché válcové, se zkosením a rizikem; mramorování je povoleno; hmotnost tablety 140 mg.Tablety: kulaté bikonvexní, žluté, se zelenkavým nebo oranžovým nádechem, na jedné straně gravírování.
DávkováníUvnitř.

Dospělí - 40-80 mg 3krát denně.

maximální denní dávka je 240 mg.

Uvnitř.

Dospělí Průměrná denní dávka u dospělých je obvykle 120–240 mg (denní dávka je rozdělena na 2-3 dávky). Maximální jednotlivá dávka je 80 mg.

Maximální denní dávka je 240 mg.

Těhotenství a kojeníDrotaverin nemá teratogenní a embryotoxické účinky. Použití léčiva se však doporučuje pouze po pečlivém zvážení poměru očekávaných přínosů a možných rizik. Vzhledem k nedostatku nezbytných klinických údajů se nedoporučuje používat drotaverin během kojení (kojení)..Jak ukazují reprodukční studie na zvířatech a retrospektivní studie klinických údajů, použití drotaverinu během těhotenství nemělo žádné teratogenní ani embryotoxické účinky. Přesto by se při užívání léku během těhotenství měly korelovat potenciální přínosy pro matku a možné riziko pro plod.

Vzhledem k nedostatku nezbytných klinických údajů během kojení se nedoporučuje předepisovat.

Cena24 rublůOd 50 do 230 rublů

Video - Pravidla pro použití „No-shp“

Líbil se vám materiál? Prosím ohodnoťte!

Články O Neplodnosti