Hlavní Testy

Jak zjistit pohlaví dítěte krví

Co dnes neexistují metody určování pohlaví nenarozeného dítěte. Stoly, lunární kalendáře, aktualizace krve, grafy a diety - to vše je velmi žádané, protože každý pár touží zjistit, kdo se narodil v jejich rodině. A někdy mladé (a ne tak) páry dokonce „objednávají“ buď chlapce, nebo dívku na základě jedné z metod.

Docela běžná a oblíbená je metoda určování pohlaví dítěte krví. Jak efektivní to je a zda stojí za to mu důvěřovat (zejména když je nesmírně důležité porodit dítě určitého pohlaví, například kvůli pravděpodobnosti genetických chorob přenášených pouze mužskou linií), je obtížné posoudit. Mnoho párů odkazuje na tyto metody jako na hru a jsou i ti, kteří věří kvůli opakovaným náhodám v rodinách přátel a příbuzných.

Obnova krve a pohlaví nenarozeného dítěte

Vědci se domnívají, že lidská krev má vlastnost „aktualizace“. U mužů k tomuto procesu dochází jednou za čtyři roky au žen - jednou za tři roky. Někteří odborníci využili této vlastnosti a zjistili, že pohlaví nenarozeného dítěte závisí na „mládí“ krve, to znamená, jehož přístřeší je v době početí mladší - máma nebo táta - budoucí dítě se z tohoto pohlaví narodí.

Nabízíme vám podrobný výpočet. Táta je 30 let a mámě 25 let. Rozdělíme mužský věk na 4 a věk ženy - na tři a porovnáme zbytek: 30: 4 = 7,5; 25: 3 = 8,3. Táta má víc zbytku, takže se narodí chlapec. Pokud najednou žádný rodič nemá zbytek, pak by se podle předpokladů měla narodit dvojčata.

Jak zjistit pohlaví dítěte podle krevních skupin rodičů

Na internetu najdete desítky různých metod, pomocí kterých můžete zjistit, jaké pohlaví se v rodině očekává, dlouho před ultrazvukem. Dnes vám řekneme, jak zjistit pohlaví dítěte sami. Podrobnosti v článku.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

Jak určit pohlaví dítěte podle krevního typu otce a matky

Vývojáři takové neobvyklé metody nepřišli s vágními teoriemi, ale sestavili specifické tabulky, takže určování pohlaví dítěte je dostupné pro každého. Další podrobnosti o každé metodě:

 • Krevní skupina.

Budoucí rodiče by měli jen kombinovat své ukazatele. Zdálo by se, že vše je jasné a jednoduché. Jsou však výsledky pravdivé?

Například dívka s první skupinou a chlap s čtvrtou by teoreticky měla mít syna. Pokud jsou však oba rodiče zástupci první skupiny, měli by na dívku čekat.

Neméně důležitý ve studii bude faktor Rh. Je to stále jednodušší: když je pár Rhesus stejný, v každém případě se narodí syn.

 • Podle cyklu aktualizace.

Zde je pro rodiče k dispozici ještě jedna zajímavá tabulka pro určování pohlaví dítěte..

Je založeno na názoru, že cyklus obnovy mužské krve končí každé čtyři roky a žena - každé tři roky. V důsledku toho plod během početí opakuje pohlaví jednoho z rodičů, jejichž krev byla dříve aktualizována.

Ačkoli tato teorie nebyla vědecky potvrzena, výkon tabulky byl statisticky poměrně přesný. V průsečíku plného věku matky (vertikální) a otce (horizontální) uvidíte pohlaví dítěte.

Určení pohlaví dítěte podle krevního typu rodičů: možné nebo ne

Vývojáři této metodologie se ukázali jako správní v mnoha ohledech sestavováním tabulek s jasnými výsledky. Faktem však zůstává, že metodika není vědecky podložena..

Když dojde k oplodnění vajíčka, pohlaví nenarozeného dítěte je zcela závislé na spojení chromozomů. Žena X-chromozom spárovaná s podobným mužem dá rodině dceru, zatímco ženská buňka spolu s mužským Y-chromozomem porodí syna.

Pokud věnujete pozornost skutečnosti, že existuje mnoho párů, které mají děti různého pohlaví, technika okamžitě ztratí veškerý význam. To opět dokazuje, že dosud nebyl nalezen přesný způsob, jak doma předem zjistit, zda se v rodině očekává chlapec nebo dívka..

Krev však může skutečně poskytnout odpověď na požadovanou otázku. Analýza DNA prováděná v laboratoři může s maximální přesností indikovat pohlaví plodu. Jedinou nevýhodou této definice je, že během těhotenství s více než jedním plodem nemohou zachycené chromozomy Y zjistit, jaké je pohlaví druhého dítěte..

Bez ohledu na to, jak by budoucí rodiče chtěli porozumět tomu, jak určit pohlaví dítěte doma, to bohužel není možné. Nehádejte, používejte osvědčené vědecké metody.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Metody analýzy k určení pohlaví dítěte

Mnoho rodičů, kteří se dozvěděli, že brzy budou mít dítě, přemýšlí o tom, kdo to bude - chlapec nebo dívka? Pokud je však pro většinu párů jen přirozená zvědavost, pro některé rodiny je určování pohlaví dítěte nezbytností. Existuje mnoho genetických chorob, které se přenášejí pouze samicí nebo pouze samčí linií. Proto příležitost zjistit co nejdříve pohlaví dítěte pomůže manželům společně s odborníky analyzovat možný výsledek těhotenství..

Jednou z metod pro stanovení pohlaví dítěte je ultrazvukové vyšetření nastávající matky. Lékař může určit pohlaví dítěte ultrazvukem po 14-15 týdnech těhotenství. V tak rané době však existuje velké riziko chyb. Může to být způsobeno tím, že lékař může uchopit prsty za ruce dítěte nebo pupeční šňůru pro pohlavní orgány. Nebo plod může „skrýt“ své orgány za stlačenými nohama. V takovém období tedy přesnost určení pohlaví dítěte závisí na přesnosti vybavení a kvalifikaci odborníka..

Je možné určit pohlaví dítěte nejpřesněji v období 22-24 týdnů těhotenství. Později je to už docela obtížné, protože dítě se stává větší a méně mobilní.

Analýza moči

Můžete provést analýzu k určení pohlaví dítěte v moči matky. Z tohoto důvodu existuje speciální test na základě pohlaví, jehož princip je podobný obvyklému testu pro stanovení těhotenství. Ženy kombinují moč se speciálním činidlem, které je v testu. Barva kontrolního proužku v zelené barvě označuje mužské pohlaví dítěte, oranžově - na ženské podlaze. Přesnost této diagnózy je 80–85%, testování lze provést po osmi týdnech těhotenství.

Chorionická biopsie

Někdy se podle indikací používá chorionická biopsie. Tato metoda se nepoužívá pouze ke stanovení pohlaví dítěte, protože jeho použití je docela nebezpečné a může přispět k předčasnému ukončení těhotenství. Taková analýza se provádí pouze v případech, kdy z určitých zdravotních důvodů v rodině není možné mít dítě muže nebo ženy.

Choriová biopsie je analýza pohlaví dítěte, která se provádí pouze v raných stádiích těhotenství, v sedmém až desátém týdnu. Přesnost výsledků výzkumu je 100%.

Během chorionické biopsie je do dělohy zavedena tenká speciální jehla přední stěnou břicha ženy. Mikroskopické množství obsahu dělohy se odebere jehlou pro stanovení sady fetálních chromozomů.

Krevní test

Nejpřesnější je stanovení pohlaví dítěte analýzou krve matky. Princip fungování takové analýzy je založen na stanovení hladiny fetální DNA v ženské krvi. Tuto metodu lze použít od sedmého týdne těhotenství. Během tohoto období je jeho přesnost 95–96%. Čím delší je období těhotenství, tím přesnější bude výsledek této analýzy. Takže po dobu devíti týdnů přesnost metody dosáhne 97–98%, po 12 týdnech - 99%.

Pro analýzu těhotná žena odebírá krev ze žíly. V tomto případě není podmínka pro postní krev povinná..

Metoda této studie je založena na skutečnosti, že malé množství fetální DNA je přítomno v krvi těhotné ženy. Struktura DNA u chlapců a dívek je jiná. U dívek sestává DNA z XX chromozomů au chlapců z XY chromozomů. Pokud je chromozom Y detekován během dekódování molekuly fetální DNA umístěné v mateřské krvi, znamená to mužské pohlaví dítěte. Neexistuje žádný takový chromozom - žena bude mít dívku.

Výsledky studie touto metodou jsou obvykle připraveny na 2-4 dny. Tato metoda určování pohlaví dítěte je jedinou vědecky prokázanou metodou. Nevýhodou této analýzy je, že se stále jedná o poměrně velké náklady. Tato studie se provádí pouze v soukromých zdravotnických střediscích..

Určení pohlaví dítěte v časném těhotenství - test DNA

Analýza DNA přesně určuje pohlaví plodu. Pokud je detekován chromozom Y, je pohlaví mužské, pokud není detekováno, pak žena. Tento test zahrnuje pokročilou technologii - analýzu fetální DNA nalezené v mateřské krvi. Laboratorní analýza je mnohem výhodnější než ultrazvuk.

Výhody naší analýzy

 • Těhotenství od 4 do 5 týdnů.
 • Bezpečné pro matku a plod, materiál - krev ze žíly
 • Přesnost je 99%, s gestačním věkem 7-8 týdnů, dříve - 95-98%. Pokud je přítomen chromozom Y, pak je to určitě chlapec.
 • Dodací lhůta: 1-3 pracovní dny
 • Může být provedeno s vícenásobným a jednočetným těhotenstvím

Obecná a termínová kalkulačka přesnosti

Datum poslední menstruace: Datum analýzy:

Těhotenství k datu analýzy, porodnické týdny:

Výsledek analýzy DNA na dně plodu

Pokud je detekován chromozom Y, pak je to určitě chlapec.

Pokud je doba studie kratší než 8 týdnů, pokud není detekován žádný chromozom Y, doporučuje se studii opakovat.

Odběr vzorků pro analýzu pohlaví

Materiál pro analýzu - krev z žíly matky (3-4 ml). Krev je odebírána kdykoli, žádné nároky nalačno.

Materiál lze odebrat:

 • v našich centrech (Moskva, Petrohrad);
 • vzdáleně, pomocí zkumavky EDTA K3, kterákoli sestra může odebrat krev, materiál musí být přinesen k nám nebo zaslán kurýrem.
  Výuka materiálu
  Formulář objednávky analýzy genderové definice

Pokud byla analýza provedena dříve než 8 týdnů, existuje možnost, že fetální DNA nebude mít v mateřské plazmě dostatek DNA - v tomto případě pro dokončení analýzy zlevníme opakovanou analýzu.

Platební podmínky

 • Analýza je vyplácena v plné výši na základě zálohy..
 • Je možné testovat na dálku zasláním krve do zkumavky EDTA K3.
 • Smlouva.
  Ukázka sexuální dohody
 • Platbu lze provést v hotovosti v našem centru, prostřednictvím jakékoli banky a kreditní kartou na místě.
  Platební údaje
 • Výsledek bude poskytnut na vaši žádost: osobně, telefonicky, e-mailem, kurýrem.

Jak technologie funguje?

Během těhotenství, již v prvním měsíci, se buňky dítěte objevují ve velmi nízké koncentraci v mateřské krvi.

Pokud žena nese chlapce, objeví se v její krvi markery Y-chromozomu. Identifikace těchto značek vám umožní určit pohlaví budoucího dítěte. Protože je koncentrace fetálních buněk velmi nízká, lze je detekovat pouze velmi citlivou metodou.

Dostatečná hladina fetální DNA v krvi matky ke stanovení nastává od 7. týdne těhotenství. Jednotlivé charakteristiky vývoje těhotenství však neumožňují vždy získat spolehlivé údaje o těchto datech.

V období od 5 do 9 týdnů je úroveň spolehlivosti analýzy v průměru 90–95%. Během tohoto období stoupá koncentrace fetální DNA v mateřské krvi a po 9 týdnech spolehlivost analýzy dosáhne 98–100%. Je však třeba si uvědomit, že různé faktory ovlivňují hladinu fetální DNA - nepřesné stanovení gestačního věku (ve velmi raných stádiích), první nebo ne těhotenství, individuální vlastnosti ženského těla a proces vývoje plodu, přítomnost vícenásobného těhotenství atd., Které mohou ovlivnit spolehlivost výsledku. Kromě toho je při určování markeru Y-chromozomu (tj. Chlapce) spolehlivost analýzy vyšší, protože negativní výsledek (tj. dívka) nemusí být spojen s nepřítomností markeru, ale s neobvykle nízkou koncentrací fetální DNA.

Je možné určit pohlaví dítěte v případě dvojčat / trojčat?

Je to možné, ale je třeba mít na paměti, že pokud je jedním z dětí chlapec, nemůžeme určit pohlaví druhého dítěte. Proto jsou možné následující možnosti. Y-chromozomový marker není definován - všechny dívky. Je definován chromozomový marker Y - jedním z dětí je chlapec, další děti mohou být chlapci i dívky.

Jsou nějaké chyby?

Při vývoji metody existovalo dlouhé období, kdy byly studie prováděny v testovacím režimu, aby se identifikovaly možné příčiny chyb a vyvinuly podmínky, za kterých by bylo možné těmto chybám zabránit. Na základě těchto zkušeností je organizován moderní diagnostický proces..

Jak určit pohlaví dítěte

Pohlaví nenarozeného dítěte vzrušuje všechny rodiče ještě před početí, někdo chce dceru, někdo chce syna a mnozí samozřejmě nechtějí záviset na případu a snaží se plánovat pohlaví dítěte všemi možnými způsoby. No, s nástupem těhotenství bude ještě více starostí a otázek. Pravděpodobně každá matka najednou vyzkoušela všechny možné metody pro určení pohlaví dítěte. Ale jak přesné a efektivní jsou tyto metody?

Nejprve pochopíme, jak se formuje dítě určitého pohlaví. Ženské vajíčko nese chromozom X a mužské spermie mají buď X nebo Y. Pokud je vajíčko oplodněno chromozomem Y, dívka se narodí po určité době, a pokud se očekává X, měla by se objevit dívka. Je obtížné předvídat tento přirozený proces předem, vypočítat pohlaví dítěte nebo jej jakýmkoli způsobem ovlivnit, dokonce téměř nemožné. Jediná věc, kterou budoucí maminka a táta mohou udělat, je pokusit se zjistit pohlaví dítěte před jeho narozením pomocí existujících metod.

1) Lidové metody a některé znaky

 • Naše babičky věřily, že pokud je toxikóza velmi silná u těhotné ženy, narodí se chlapec.
 • Pohlaví nenarozeného dítěte bude stejné jako pohlaví partnera, který byl v době početí nejaktivnější.
 • Těhotný syn má bradavky areola, jsou světlé, těhotná dcera má tmavé bradavky.
 • Špičatý tvar břicha předpovídá narození chlapce se zaoblenými dívkami.
 • Prudké zvýšení množství vlasů na ženských nohou naznačuje přítomnost chlapce v jejím lůně. Je také vhodné věnovat pozornost teplotě ženských nohou: neustále chladné nohy ukazují chlapce.

2) Obnova krve

Existuje názor, že v těle každé osoby se pravidelně obnovuje krev, a u žen je periodicita tohoto procesu 3 roky a u zástupců opačného pohlaví - 4. Pohlaví dítěte závisí na tom, jehož rodičova krev je „mladší“, tj. Pokud je-li v ženě „čerstvé“, bude pohlaví budoucího dítěte žena, pokud jde o muže - pak muže.

Je obtížné říci, jak spolehlivá je tato metoda, protože existuje mnoho faktorů, které mohou urychlit obnovu krve. Odborníci však říkají, že při správných výpočtech můžete zjistit pohlaví dítěte s velkou přesností.

Je třeba si uvědomit, že k obnově krve také přispívá velká ztráta krve, takže při výpočtu vezměte v úvahu buď vlastní narozeniny, nebo datum poslední ztráty krve (chirurgický zákrok, transfúze, darování krve, potrat, porod).

Aby bylo možné předpovědět pohlaví dítěte aktualizací krve pro pár, u kterého má žena negativní Rhesusovu krev, musíte změnit pohlaví dítěte na opačnou stranu: pokud je výpočetem dívka, pak by se žena s negativním Rhesus měla narodit jako chlapec..

3) Podle krevního typu

Tato teorie je založena na skutečnosti, že krevní skupiny budoucího otce a matky mají velký vliv na utváření pohlaví dítěte, ale spolehlivost tohoto testu je předmětem velké kritiky, protože podle výsledků můžete mít jednu dívku nebo jednoho chlapce. Tento test má ovšem právo na existenci a vy můžete být jednoduše spokojeni s výsledkem, který například u žen s třetí a čtvrtou krevní skupinou pravděpodobně porodí chlapce..

4) Rh faktor

Pro určení pohlaví dítěte tímto způsobem stačí srovnávat Rh faktory krve rodičů. A aby to bylo jednodušší než jednoduché: zápas rhesus - očekávejte dívku, neshodujte - chlapce. Stejně jako v případě krevních skupin však tento sexuální test znamená stejný výsledek pro jeden pár rodičů.

5) srdeční frekvence

Mnoho gynekologů tuto metodu miluje a dobrý odborník bude schopen s velkou přesností předpovědět, kdo se narodí. Specialisté si všimli, že pokud je srdeční frekvence plodu nižší než 140 tepů za minutu, pak je to chlap. Pokud je zaznamenáno více než 140 výstřelů, jedná se o dívku.

6) Čínský stůl

Tato tabulka byla nalezena v XIV století v troskách chrámu jednoho císaře nedaleko Pekingu. Podle legendy, od XII století, tato metoda pomohla generacím Číňanů naplánovat sex dětí, a dokonce i panovníci použili tabulku k poznání pohlaví dědiců. Jeho podstata spočívá v tom, že v určitém věku může žena porodit dívku nebo chlapce pouze v určitých měsících roku. Tabulka je určena pro ženy s pravidelným menstruačním cyklem, takže pokud váš cyklus není pravidelný, neměli byste úplně důvěřovat výsledkům tabulky. Podle odhadů moderních párů je však přesnost tabulky asi 80%.

Výsledek je velmi jednoduchý na nalezení - nalezení vhodné buňky - průnik vašeho věku a měsíce početí.

Je obzvláště důležité znát měsíc početí správně. Musíte znát datum ovulace, nikoli datum, kdy jste zjistili, že jste těhotná.

7) Japonský stůl

Tato metoda ze Země vycházejícího slunce, stejně jako čínský stůl, je založena pouze na praktických pozorováních. Zde se však také bere v úvahu datum narození budoucího otce. Pro pohodlnější použití a porozumění vytvořili japonští vědci 2 tabulky. Prvním výsledkem je kódové číslo - průnik párových měsíců narození.

Druhá tabulka. Horní řádek zobrazuje čísla kódů, mezi nimiž najdete to pravé, které spadalo do předchozí tabulky. Nakreslete z ní svislou čáru. Zde budete také potřebovat informace o datu početí, přesněji o měsíci. Po výběru měsíce také nakreslete vodorovnou čáru. Na křižovatce je podlaha dítěte zakrytá. Pokud je větší než X, je toto pohlaví s největší pravděpodobností.

Pokud mluvíme o statistikách, pak taková starodávná moudrost není vždy dostatečně účinná. Skutečnost, že náhody jsou velmi časté, však zůstává skutečností.

8) Ovulací (metoda Chesterman-Phillips a Martin Young)

Každá dívka by měla vědět, že pravděpodobnost početí v různých dnech cyklu je jiná. A nejvyšší šance jsou na ovulační dny.

A tato metoda je založena na nerovném "chování" spermií s X-chromozomy a Y-chromozomy. Podle studií je „dívčí“ sperma poměrně pomalá, ale houževnatější, takže může zůstat v děloze 2 až 4 dny a klidně „čekat“ na okamžik ovulace. Ale spermatozoa - nosiče chromozomu Y, jsou zvláště pohyblivé, ale jejich životnost je velmi krátká. To znamená, že pokud k pohlavnímu styku došlo 2–4 dny před ovulací, potom je pravděpodobnost narození dívky vysoká a pokud přímo v den ovulace, můžete doufat, že chlapec.

Nejdůležitější podmínkou pro použití této metody je přesné stanovení okamžiku ovulace, což je docela problematické. Termín ovulace se může měnit pod vlivem různých faktorů a chyba při stanovení termínu ovulace dokonce o 1 den může vést k opačnému výsledku..

9) Ultrazvukové vyšetření (ultrazvuk)

Jedná se o nejjednodušší a nejoblíbenější vědeckou metodu, nejpřesnější výsledek, který lze nalézt od 23. týdne těhotenství. Ale někdy dokonce od 12. týdne těhotenství můžete zjistit, kdo žena nosí pod jejím srdcem. V takových raných stádiích jsou sexuální charakteristiky plodu stále nedostatečně formovány, ale některé charakteristické rozdíly již lze zaznamenat. Pro krátká období je vhodná 3D-ultrazvuková metoda, která se provádí na moderních speciálních zařízeních. A někdy, dokonce i v pozdějších fázích, je dítě v žaludku lokalizováno, jako by nechtěl ukázat své primární sexuální vlastnosti a s tím se nedá nic dělat

Stojí za zmínku, že žena je gynekologem poslána na ultrazvuk na celé těhotenství 3krát. Tato metoda nezpůsobuje újmu a neexistují žádné kontraindikace pro její implementaci. Kromě stanovení pohlaví plodu se toto vyšetření provádí za účelem zjištění možných abnormalit ve vývoji.

10) Chorionická biopsie, amniocentéza, kordocentéza

 • Chorionická biopsie - studie o vzorcích choriové tkáně odebraných v 10 týdnech těhotenství, s použitím vpichu břicha speciální jehlou.
 • Amniocentéza - studie plodové vody v 16-18 týdnech těhotenství.
 • Cordocentesis - studie pupečníkové krve plodu v týdnech 14-16.

Pomocí těchto tří diagnostických postupů můžete zjistit pohlaví dítěte s téměř stoprocentní přesností. Lze je však spojit do jedné skupiny, protože tyto metody se vpichem břicha ženy by měly být prováděny pouze ze zdravotních důvodů, aby bylo možné identifikovat a předcházet chromozomálním onemocněním a přenosu chromozomálních abnormalit. Tyto operace nejsou prováděny pouze za účelem uspokojení zájmu rodičů, protože během zranění existuje riziko, že dítě způsobí vážnou (až potratovou) újmu..

11) DNA test

Analýza DNA přesně určuje pohlaví plodu již od 5. týdne těhotenství a na rozdíl od například amniocentézy nezpůsobuje žádné poškození plodu. Pokud je chromozom Y detekován v krvi matky, potom bude pohlaví dítěte mužské, pokud ne, pak žena. Tento test zahrnuje pokročilou technologii - analýzu fetální DNA nalezené v žilní krvi matky. Laboratorní analýza je mnohem výhodnější než stanovení pohlaví ultrazvukem. Od 9. týdne můžete také provádět neinvazivní prenatální test Panorama, ve kterém kromě 99% přesnosti stanovení pohlaví můžete zjistit, zda má vaše dítě vysoké riziko chromozomálních abnormalit..

5 způsobů, jak zjistit pohlaví nenarozeného dítěte - vědecké a nikoli

Určení a plánování pohlaví dítěte

Emily Osterová je profesorkou ekonomie na Brown University v USA a je na seznamu „Sto žijících génů“. Uplatnila ekonomický přístup ke studiu rizik během těhotenství.

I když se nestaráte o to, kdo se narodil, chlapec nebo dívka kolem vás se na to během těhotenství více než jednou zeptají. A budou dokonce dávat své předpovědi o pohlaví dítěte - ve formě břicha, vzhledu nastávající matky nebo srdeční frekvence plodu. Jaké studie vám skutečně umožňují určit pohlaví dítěte a zda je možné se 100% pravděpodobností naplánovat koncepci chlapce nebo dívky?

Na samém začátku těhotenství - možná i při prvním ultrazvuku - jsem zjistil tepovou frekvenci mého nenarozeného dítěte, Penelopovy dcery. Srdce plodu v průměru bije mnohem rychleji než dospělý. Průměr je někde v rozmezí 120 až 160 úderů za minutu. Penelope měla asi 150, což se blížilo k horní hranici. Moje švagrová, Joyce, okamžitě uvedla, že je dívka. Jistě.

Podle ní mají dívky rychlejší tep než chlapci. Její lékař použil tento příznak k určení pohlaví obou svých dětí a oba časy jej správně pojmenoval. Můj manžel Jesse byl nadšený: opravdu chtěl dceru.

Mezi prvním ultrazvukovým vyšetřením a časem, kdy jsme se dozvěděli, že naše dítě je dívka, uplynulo mnoho týdnů. Během této doby našel Jesse článek o srdeční frekvenci plodu a jeho vztahu k pohlaví. Autoři shromáždili údaje o 500 ženách: asi polovina z nich porodila dívky, ostatní - chlapci. Průměrná srdeční frekvence u dívek byla 151,7 tepů za minutu, u chlapců - 154,9.

Počty se příliš nelišily (chlapci měli přes Joyceovu teorii vyšší srdeční frekvenci). Článek řekl: „Na rozdíl od přesvědčení převládajícího u těhotných žen a jejich rodin (myslím vás, Joyce), během prvního trimestru neexistují žádné významné rozdíly mezi srdeční frekvencí u chlapců a dívek“ 1.

Jesse o tom poslal mámě dopis. Joyce byl vůči němu skeptický: „Chci jen říct, že můj doktor měl pravdu obojí. Takže je v tom něco.“ Nikdy jsme ji nepřesvědčili a náš případ nepomohl, protože v důsledku toho měla pravdu.

Jak dlouho mohu zjistit pohlaví dítěte na ultrazvuku

Pokud se nespoléháte na srdeční frekvenci plodu, existuje několik způsobů, jak znát pohlaví dítěte před narozením.

Pokud provádíte invazivní diagnózu (ať už jde o biopsii choriových klků nebo amniocentézu), můžete zjistit pohlaví dítěte, protože soubor pohlavních chromozomů se liší pro chlapce a dívky (XY - pro chlapce a XX - pro dívky).

Pokud nedostanete tuto diagnózu, stále můžete zjistit pohlaví plodu ultrazvukem po dobu asi 20 týdnů těhotenství. V tomto okamžiku se provádí ultrazvukové vyšetření druhého trimestru. Dítě je již dostatečně vyvinuté, aby lékaři mohli vidět všechny funkce: jak dobře srdce pumpuje krev, počet prstů a prstů, umístění orgánů atd. - a samozřejmě genitálie.

Sex plodu můžete zjistit ultrazvukem po 12 týdnech, zejména pokud jde o chlapce. Do 15. nebo 16. týdne to lze určit v každém případě. Samozřejmě, protože určení pohlaví dítěte není skutečně považováno za lékařskou nezbytnost, většina lékařů neudělá další ultrazvuk jen za tímto účelem. Musíte jen počkat, nebo pokud jste opravdu zvědaví, zajděte na soukromou kliniku. Když se moje zvědavost stala nesnesitelnou, rychle jsem přišel na všechny možnosti.

Jak zjistit pohlaví dítěte krevním testem

V posledních několika letech vědci dosáhli velkého pokroku při určování pohlaví plodu ze vzorku mateřské krve. To lze provést téměř okamžitě po těhotenství. Testování je založeno na skutečnosti, že fetální buňky jsou přítomny v malém množství ve vašem krevním řečišti, takže v každém vzorku krve vaší matky je určitá část fetálních buněk.

Pokud máte chlapce, obsahují tyto buňky chromozom Y. Pokud ne, pak s největší pravděpodobností dívka. Říkám „s největší pravděpodobností“, protože nepřítomnost chromozomu Y lze vysvětlit také tím, že do vzorku krve se nedostala ani jedna dětská buňka..

Tato technologie je relativně nová, ale spíše citlivá. Ve studii z roku 2010 vědci odebrali vzorky krve od 201 těhotných žen. V 10 případech byly výsledky testu neprůkazné. V roce 77 bylo výsledkem testu ženské pohlaví plodu a v 71 z nich bylo dítě opravdu dívkou (ze zbývajících těhotenství čtyři skončily potratem a zůstaly neznámé u dvou pohlaví dítěte). Ve 112 případech bylo výsledkem mužské pohlaví plodu a v 105 z těchto případů se dítě skutečně ukázalo jako kluk (ve zbytku bylo pět potratů a ve dvou pohlaví zůstaly drobky také neznámé) 2.

Nyní se tento test používá nejen k určení pohlaví dítěte. Častěji se používá pro klinické účely. Například rodiny, jejichž členové mají genetické onemocnění spojené s chromozomem Y, by předem chtěli vědět, zda budou mít chlapce, který by vyžadoval další diagnózu. Stále více a více aktivních kroků ve směru komercializace však znamená, že za několik let bude tento test pravděpodobně k dispozici pro rodiče, kteří prostě nemohou čekat, až začnou nakupovat své dítě, s přihlédnutím k jejich pohlaví.

Je možné zjistit pohlaví dítěte podle tvaru břicha?

Můj manžel a já jsme jen umírali touhou zjistit, kdo se narodí, a nedokázali jsme si představit, že bychom na to museli počkat, až na tuto chvíli narození. Když byla dívka konečně informována o ultrazvuku, Jesse byl v takovém spěchu, aby se podělil o tuto zprávu, že mě nechal v ordinaci, šel ven a začal posílat zprávy (v ultrazvukové ordinaci nebyla žádná síť). Průzkumy veřejného mínění však ukazují, že pouze polovina párů dává přednost znát pohlaví dítěte 3.

I když nemáte v úmyslu zjistit podlahu předem, je stále těžké nespekulovat. Je ještě těžší přimět ostatní, aby to neudělali. Někdy vás může zastavit na ulici a říct něco jako: "Ach, vím, že musíte čekat na chlapce, máte tak vysoké (nízké, velké, malé) břicho." Už jsme odhalili teorii srdečního rytmu plodu. Existuje alespoň nějaká pravda v příbězích těchto babiček?

Pečlivě jsem studoval lékařskou literaturu, ale lékaři mají samozřejmě mnohem důležitější věci než zkoumat, zda tvar břicha určuje pohlaví plodu. Nemohl jsem najít nic, co by bylo možné potvrdit nebo vyvrátit. Pravděpodobně žádné z těchto znaků nelze považovat za přesné. Všichni pracují v asi 50% případů; zřejmě takto měl Dr. Joyce pravdu: se dvěma těhotenstvími měla moje tchána šanci 25%, dokonce i s náhodnými odhady!

Jak plánovat pohlaví dítěte

Můžete se zeptat, jako tolik: je možné nějak ovlivnit pohlaví dítěte před početí? Mám přítelkyni, která opravdu chtěla dívku. Zeptala se mě, jestli by to mohlo nějakým způsobem pomoci..

Pokud jste opravdu vážní, odpověď zní ano. Různé reprodukční technologie mohou zvýšit vaše šance mít dítě určitého pohlaví. Během IVF je možné vybrat sperma s určitou sadou chromozomů pro další umělé oplodnění vajíčka.

Tato metoda má vysokou, i když zjevně nedokonalou úspěšnost. U IVF je také možné provádět preimplantační genetickou diagnostiku k výběru pouze embryí samců nebo samic (ale pouze podle indikací se tento postup neprovádí k určení pohlaví za účelem výběru na žádost páru).

Existuje také tradiční způsob - metoda Shettles, která zahrnuje závislost pohlaví plodu na době sexu. Teorie je tato: spermie obsahující chromozom Y (ty, které jsou zodpovědné za mužské pohlaví) jsou o něco mobilnější, ale umírají rychleji; sperma obsahující X chromozom (zodpovědný za ženské pohlaví) jsou pomalejší, ale žijí déle.

Pokud tedy chcete otěhotnět, měli byste mít sex několik dní před ovulací (ne však tento den). Než dojde k ovulaci, spermie nesoucí chromozom Y zemřou a sperma s chromozomem X budou aktivní. Pokud potřebujete syna, máte sex hned v den ovulace. Sperma s chromozomem Y dosáhnou vajíčka rychleji a oplodní jej.

Neexistuje žádný vědecký důkaz, že by to fungovalo. Studie z roku 1995 zveřejněná v New England Journal of Medicine zkoumala skupinu žen, které se několik měsíců snažily otěhotnět. Nebyla spojitost mezi časem pohlaví a pohlavím potomstva 4. Promiňte, ale musíte mít šanci.

1 D. S. McKenna a kol., „Rozdíly v srdeční frekvenci plodu během prvního trimestru“, „Fetální diagnostika a terapie 21 (2006): 144–47“.
2 P. Scheffer a kol., „Spolehlivost stanovení fetálního pohlaví pomocí plazmy“, Porstetrics & Gynecology 115, no. 1 (2010): 117–26.
3 T. Shipp a kol., „Jaké faktory jsou spojeny s rodiči - sexem jejich nenarozeného dítěte?“ Narození 31, ne. 4 (2004): 272–79.
4 A. J. Wilcox, C. R. Weinberg a D. D. Baird, „Načasování pohlavního styku ve vztahu k účinkům ovulace na pravděpodobnost početí, přežití těhotenství a pohlaví dítěte“, New Journal of Medicine 333, no. 23 (1995): 1517–21.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Krevní test předpovídá pohlaví 7týdenního dítěte

Nová studie ukazuje, že některé prenatální testy, které používají mateřský krevní test k identifikaci pohlaví nenarozeného dítěte, jsou velmi přesné. Zvědaví rodiče, kteří touží zjistit, kdo se jim narodí, by však měli být velmi opatrní ohledně online reklamních materiálů, které tvrdí, že jsou schopny určit pohlaví plodu pouze pomocí ženské moči.

Výsledky studie byly zveřejněny 10. srpna v časopise Journal of American Medical Association. Říká se, že v sedmém týdnu těhotenství jsou testy, které používají mateřský krevní test k určení pohlaví dítěte, 95,4% přesné pro identifikaci mužského plodu a 98,6% pro detekci ženského plodu. "Pro srovnání jsou testy, které používají moč k určení pohlaví místo krve, přesné pouze 41 procent," řekla Diana Bianchi, přední výzkumná specialista a reprodukční genetik na Tufts University School of Medicine.

Proč záleží na pohlaví dítěte

Ultrazvuk může často odhalit pohlaví dítěte již v 11 týdnech těhotenství, ale výsledky jsou chybné ve 40 procentech případů. Většina těhotných žen ve Spojených státech podstoupí ultrazvukové vyšetření mezi 18. a 22. týdnem, během kterého jsou u plodu vyhledávány abnormality plodu. Během této doby lze již s vysokou přesností určit pohlaví dítěte.

Někteří však neradi čekají tak dlouho. Zvědavost však není jediným důvodem, proč lidé provádějí rané krevní testy k identifikaci sexu. Některé genetické poruchy jsou spojeny s chromozomem X, a proto ve velké většině případů postihují mužský plod, jehož pohlavní chromozomy XY naznačují, že nemají „náhradní“ chromosom X, který ženy mají. Ženy, jejichž rodiny mají tento druh problému, se nyní mohou podrobit amniocentéze, během které je analyzována tekutina obklopující plod v děloze. Mohou také podstoupit postup, jako je choriová biopsie, a při obou postupech je riziko potratu minimální..

"Neinvazivní krevní test přesto sníží počet případů takového testování o 50 procent, takže matky, které mají samice, se nebudou muset obávat," pokračuje Bianchi. Bianchi je členem poradní rady a je také aktivní v biotechnologické společnosti, jejímž cílem je vyvíjet neinvazivní testy na fetální abnormality.

Další porucha, vrozená adrenální hyperplázie (VGN), narušuje hormonální rovnováhu, v důsledku čehož může ženský plod získat mužské rysy. Maminky, které mají plod s HBV, užívají během těhotenství steroidy, což může mít nepříjemné vedlejší účinky. Pokud bude pohlaví dítěte známo v raných stádiích, nemusí ženy těhotné s chlapci užívat steroidy.

Na základě analýzy chromozomů je diagnostika pohlaví také důležitá pro rodiče, jejichž děti se rodí s pohlavními orgány obou pohlaví. Pokud ultrazvuk ukáže, že genitálie, které mají plod, lze připsat mužům i ženám, Bianchi zdůraznil, že poté, co pochopili, zda je dítě XX nebo XY, rodiče budou schopni ho řádně vzdělávat.

To je kluk! (nebo dívka)

Krevní test k určení pohlaví dítěte není ve Spojených státech klinicky k dispozici, v Evropě se však používá k diagnostice těhotenství, které je ohroženo. Existuje také řada společností, které prodávají svým rodičům on-line testy na krev a moč, aby určily pohlaví plodu za několik set dolarů.

Bianchi a její kolegové studovali velké množství vědecké literatury při hledání studií, ve kterých bylo určeno pohlaví dítěte pomocí krve a moči matky. Pouze muži jsou nositeli chromozomu Y, takže pokud se nachází v mateřské krvi, určitě nese chlapce pod prsou, pokud nemá chromozom Y, pak pravděpodobně očekává dceru.

Po vyloučení studií, ve kterých nebyly k dispozici dostatečné údaje nebo které byly příliš malé, se tým Bianchi zaměřil na 57 studií prenatálních testů k analýze pohlaví dítěte. Zjistili, že stanovení pohlaví analýzou moči je nesmírně nespolehlivá metoda, protože do té doby prochází fetální DNA změnami, takže v polovině případů jsou údaje nesprávné.

Na druhé straně krevní testy odhalí DNA dítěte ve velmi rané fázi. Krevní test až do sedmi týdnů správně určuje pohlaví muže v plodu v 74,5 procentech případů. Po sedmi týdnech však přesnost „stoupá“. Testy prováděné po dobu 7-20 týdnů přesně určovaly mužské pohlaví dítěte v 95 procentech případů a ženy v 99 procentech. Po 20týdenním těhotenství se testy staly neuvěřitelně přesnými, chlapci byli detekováni v 99% případů, dívky v 99,6%.

Bianchi také zdůrazňuje, že ženy, jejichž těhotenství nepostupuje správně, by se měly rozhodně promluvit se svým lékařem, protože krevní testy mohou zabránit dalším možným invazivním postupům. Bianchi poznamenala, že pošle vzorky krve do Velké Británie, když tento test skutečně potřebuje při práci s pacientem..

Nicméně, maminky a tati, kteří chtějí vědět, jakou barvu mají malovat stěny v dětském pokoji, Bianchi doporučuje trpělivost.

Krevní test dítěte: mýtus nebo realita?

Nyní pomocí těhotenského krevního testu můžete určit pohlaví a faktor Rhesus nenarozeného dítěte!


• Stanovení pohlaví dítěte krevním testem - 2500 rublů.
• Diagnostika faktoru Rhesus plodu (velmi důležitá analýza u žen s negativním faktorem Rh) - 3000 rublů.


Spolehlivost metody je asi 99%.

Těhotenství, během kterého se provádí analýza - více než 10 týdnů.

HTML kód:
Fórum BB kód:

Jak to bude vypadat?
Země Maminka → Pohlaví dítěte: krevní test: mýtus nebo realita?
Na webových stránkách kliniky, kde cestuji se svými problémy, se objevilo zajímavé oznámení:
Nyní pomocí těhotenského krevního testu můžete určit pohlaví a faktor Rhesus nenarozeného dítěte!
• Stanovení pohlaví dítěte krevním testem - 2500 rublů.
• Diagnostika faktoru Rhesus plodu (velmi důležitá analýza u žen s negativním faktorem Rh) - 3000 rublů.
Spolehlivost metody je asi 99%. Přečtěte si úplně
+8 Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatovat v komentářích a mnohem více! ') "> Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatujte v komentářích a mnohem více!')">> Line_u26.6.2014104125 komentářů
Všechny recepty
Recepty z Povarenok.ruVšechny recepty
Efektní lívance
Tyto palačinky pečím více než 20 let. Podobné recepty.
Více informací "
Crazy dort
Crazy dort. Upřímně řečeno, nejsem si jistý, co je tento recept.
Více informací "
Sýr Adyghe bez vajec a octa.
Zveřejnil fórum Valentine, SAY-7. Sýr se vyrábí velmi snadno..
Více informací "
Sendvičové maso
Můj syn miluje sendviče moc, a protože jsme klobásou.
Více informací "

Komentáře

Tady, například, podle krevního typu a faktoru Rh, můj manžel a já jsme v prvním případě měli být dívky a ve druhém případě chlapci. Zde je druhý případ o nás: chlapci

a to pak. můžeme mít přítele a dívku, podruhé by bylo pro nás žádoucí mít ženské dítě., pak si myslím, že je méně problémů, možná analýza byla velmi užitečná b.

ačkoli mi bylo na BRT řečeno pohlaví dítěte ve věku 9 týdnů)

Test zahrnuje objev genu SRY - tento gen je specifický pro mužské dítě, takže pokud je detekován, je to jisté znamení, že budete mít chlapce.

Testování může projít každou ženou, která čeká dítě. To platí zejména pro těhotné ženy, které by mohly být potenciálními nosiči určitých genetických chorob (riziko porodu dítěte s hemofilií, Downovým syndromem atd.).

S negativním faktorem Rhesus u budoucí matky je velmi důležité určit příslušnost k Rhesus u dítěte, aby se vyloučila pravděpodobnost konfliktu s Rhesus. Chcete-li to provést, musíte být testováni v 15. týdnu těhotenství. Poskytuje skutečnou příležitost zabránit rozvoji hemolytického onemocnění plodu. To je stav, kdy imunita Rh-negativní matky produkuje protilátky, které nepříznivě ovlivňují červené krvinky Rh-pozitivního dítěte. Čím dříve je Rh faktor budoucího dítěte stanoven, tím dříve můžete zahájit prevenci hemolytického onemocnění, tím účinnější bude.

Určení pohlaví dítěte: výpočet krve rodičů a další metody, jak zjistit, kdo se narodí

Mnoho párů sní o dítěti určitého pohlaví. Když se dozvíte o bezprostředním doplňování v rodině, okamžitě začnou rozhovory, kdo se narodí. Ale až po 15. týdnu je možné více či méně přesně identifikovat pohlaví plodu ultrazvukem, a abyste dostali přesnou odpověď, musíte počkat do 23. týdne. Ale co když chcete vědět hned? Předpokládá se, že pohlaví drobků lze vypočítat od prvních dnů těhotenství, a také určovat pohlaví nenarozeného dítěte krví rodičů ve fázi plánování..

Biologický základ formování pohlaví

Pohlaví je tvořeno od okamžiku početí. Za tento proces jsou zodpovědné chromozomy. Jejich „nosiči“ jsou vejce a sperma. Chromozomy obsahují informace, které určují další „stavbu“ těla. Vejce nese pouze chromozom X, sperma - X nebo Y. Sloučí se a určují pohlavní kód budoucího člověka. XY - kód chlapce; XX - dívky.

Šestý týden po početí dochází k tvorbě pohlavních žláz. Na jejich tvorbě se podílejí hormony. Když se vytvoří žlázy, objeví se genitálie. K tomu dochází mezi osmým a devátým týdnem. Plod, zatímco je v lůně, je vystaven androgenům. Jsou odpovědné za „sekundární“ - sexuální charakteristiky formování těla podle typu muž / žena.

Co ukazuje ultrazvuk

Nejspolehlivějším způsobem, jak určit pohlaví dítěte v děloze, je ultrazvuk. Až do 15. týdne však není možné rozlišovat mezi pohlavními vlastnostmi ani pomocí ultrazvuku. Ačkoli se genitálie začnou formovat od šestého týdne, až do devátého vypadají stejně - genitální tuberkulóza. Od 15. týdne uvidíte sexuální charakteristiky na ultrazvuku jasněji, ale určení pohlaví bude nespolehlivé, dokud termín nepřesáhne 20 týdnů. Proč jsou problémy raného pohlaví plné chyb? Existuje několik důvodů:

 • Stydké pysky dívek do 20. týdne jsou často oteklé. Mýlí se s chlapeckými genitáliemi.
 • V počátečních stádiích jsou pupeční šňůry umístěny tak, aby mohly být zaměněny za penis.
 • Může zaměnit umístění štětce plodu (blízké genitálie).
 • Zatímco plod se aktivně tvoří, jeho nohy jsou stlačeny. Je těžké vidět genitálie. Proto se při určování raného pohlaví často vyskytují chyby: chlapec je identifikován jako dívka.

Existuje názor, že už je možné vidět chlapce na ultrazvukovém vyšetření z 18. týdne a dívku - teprve po dvacátém. Optimální doba pro návštěvu odborníka k zodpovězení otázky o pohlaví drobků je však 20 - 24 týdnů. Sexuální rozdíly v tomto období se jasně liší. Plod se hodně pohybuje, takže je velmi pravděpodobné, že během zákroku zaujme takovou pozici, kdy můžete určitě vidět sexuální vlastnosti. Je důležité vybrat si kvalifikovaného profesionála. V ultrazvukové místnosti by mělo být nové vybavení - pak ultrazvukové vyšetření dá přesnou odpověď na otázku, která zajímá rodiče.

Provádíme krevní testy - zjistíme pohlaví

Přesně zjistit pohlaví drobků může nejen pomocí ultrazvuku. Existuje jiná metoda laboratorní diagnostiky - definice mateřského krevního testu. Pro analýzu je žilní krev těhotné ženy informativní. Výhody metody zahrnují:

 • Možnost včasného stanovení pohlaví plodu. Již v šestém týdnu můžeme s jistotou říci, na koho pár čeká. Je však lepší počkat na 9.: výsledky budou spolehlivé.
 • Bezpečnost. Odběr žilní krve neohrožuje matku ani nenarozené dítě.
 • Vysoká přesnost. Ve většině případů jsou výsledky analýzy potvrzeny ultrazvukem a po překvapení to bude.

Podstatou této metody je vyšetřit krev pacienta na přítomnost chromozomu Y. V buňkách ženského těla jsou v normálním stavu přítomny chromozomy pouze se značkou „X“. Oběhový systém těhotné ženy je spojen s krevním oběhem plodu. Placenta brání jejich smíchání, ale malé množství krevních buněk embrya proniká krví nastávající matky. Pokud analýza ukáže přítomnost pouze „ženských“ chromozomů, narodí se dívka. Když se Y-chromozomy nacházejí v krvi budoucí matky, bude tam syn.

Pokud je metoda nalezení fetální DNA v mateřské krvi spolehlivá, bezpečná a umožňuje vám naučit se cenné informace co nejdříve, proč k nim nemají přístup všechny páry? Přestože byla metoda zavedena do diagnostické praxe, ne všechny laboratoře ji provádějí: potřebujeme kvalifikované odborníky, laboratorní vybavení.

Taková analýza je nákladným potěšením, a proto se obvykle nebere v úvahu proto, aby se zjistilo, kdo to bude, ale nutně. Například, pokud rodina přenáší genetická onemocnění přes mužskou nebo ženskou linii a musíte zjistit, kdo žena nese.

Teorie obnovy krve

Ti páry, které spěchají, aby zjistily, kdo se narodí, se často uchylují k alternativním metodám výpočtu chlapce / dívky. Stejné metody jsou oblíbené u párů, které plánují těhotenství a chtějí dítě určitého pohlaví..

Nejoblíbenější metodou je výpočet krevních tekutin. Existuje teorie, že lidská krev je pravidelně aktualizována. U mužů se tento proces vyskytuje každé čtyři roky, v spravedlivějším sexu častěji - každé tři roky. Na základě těchto znalostí může pár zjistit, kdo (chlapec nebo dívka) čeká, a dokonce naplánovat „nezbytné“ pohlaví dítěte.

Jak to funguje? Všechno je velmi jednoduché. Pohlaví dítěte aktualizací krve se určuje takto: který z rodičů má v době početí „mladší“ krevní tekutinu - stejné pohlaví budou drobky. To znamená, že „mladší“ krev pro budoucí matku bude čekat na dívku a na otce - chlapce. Teorie aktualizace se může řídit plánováním. Existují dva přístupy k počítání:

 1. Aktualizace se počítají od narození.
 2. Aktualizace od silnějšího pohlaví se počítají od šestnácti let, od dívek - od patnácti let.

Jak vypočítat pohlaví podle prvního přístupu? Rozdělte svůj věk na tři a váš partner na čtyři. Porovnáním zbytků můžete pochopit, jehož krev je mladší, a vyvodit závěry o tom, kdo se narodí. Druhý přístup je ještě jednodušší. V síti je snadné najít tabulku věku, ve které dochází k aktualizaci krve u obou pohlaví. Partneři potřebují pouze porovnat svůj věk s dostupnými údaji a pochopit, kdo je mladší krví. V následující tabulce je uveden věk žen a mužů, u kterých se aktualizace provádí.

ŽenyMuži
patnáctšestnáct
osmnáctdvacet
2124
2428
2732
třicet36
3340
3644
3948

Existuje způsob, jak najít cenné informace „bez obtěžování“. Na specializovaných stránkách najdete online kalkulačku, která vám pomůže provést správné výpočty. Abyste ji mohli používat, musíte znát přesná data narození rodičů a datum početí (zadržené nebo požadované). Program vytvoří výsledek za sekundu.

Nuance

Při určování pohlaví nenarozeného dítěte podle teorie obnovy krevních tekutin je důležité znát nuance. Výpočty podle jednoho ze schémat se provádějí pouze v případě, že partneři neměli během svého života významnou ztrátu krve. Významné jsou ztráty krve s:

 • dar;
 • krevní transfúze;
 • zranění
 • operace;
 • potraty;
 • potrat
 • narození.

Dojde-li ke ztrátě krve, pak proces aktualizace zabloudí podle stanoveného plánu. Aktualizace spadá do období ztráty krve. Počítáme od této chvíle, přidáme tři, respektive čtyři roky. Pokud například dívka ve věku 20 let podstoupila chirurgický zákrok, dojde k další obnově krevní tekutiny ve 23 letech, i když podle tabulky se to mělo stát ve 21 letech.

Při výpočtech může situace vést k slepé uličce, když oba rodiče mají v době početí mladou krev. Zastánci teorie aktualizace říkají, že v tomto případě je pravděpodobnost dvojčat vysoká.

Počítáme podle krevního typu

Na základě charakteristik krevní tekutiny rodičů nebyla vynalezena pouze jedna technika. Můžete spočítat pohlaví nenarozeného dítěte a krevní skupinu partnerů. Tato metoda zaujme jednoduchostí, proto je populární. Můžete číst online. Do příslušných řádků je třeba zadat pouze krevní typ ženy a muže - výsledek se okamžitě objeví. Existuje tabulka, pomocí které můžete pochopit, kterou obálku v nemocnici koupit - růžovou nebo modrou.


Tato metoda má mnoho fanoušků. Jedna nevýhoda je však zřejmá. Pokud věříte stolu, pár si bude moci představit pouze děti stejného pohlaví. Jak potom vysvětlit, že někteří rodiče mají dceru a pak syna?

Výpočet faktoru Rh

Pár také může pomocí Rh faktoru zjistit pohlaví svého budoucího dítěte. Metoda je co nejjednodušší. Musíte znát rhesus obou rodičů. Další údaje jsou porovnány.

 • Rhesus jsou stejné - dívka se pravděpodobně narodí.
 • Ukazatele jsou odlišné - bude tu chlapec.

Stejně jako metoda krevního typu je tato teorie nedokonalá. O jeho důvěryhodnosti lze snadno pochybovat. Navrhuje také zrození jednoho páru výhradně homosexuálních dětí. Příznivci metod výpočtu založených na krvi doporučují jejich kombinaci, aby získali přesnou odpověď na otázku pohlaví plodu. Když jsou odpovědi odlišné, máme sklon k tomu, který padl více než jednou. Například teorie „mladé krve“ a Rhesuse označuje syna, skupina označuje dceru: pravděpodobnost dědice je vyšší.

Čínské a japonské výpočtové tabulky

Sex vašich drobků můžete zjistit pomocí speciálních stolů - čínských a japonských. Lze je snadno najít na internetu: tyto techniky jsou velmi populární mezi nastávajícími matkami. Čínské a japonské metody nemají vědeckou podporu. Jsou založeny pouze na pozorováních asijských národů. Existuje legenda, že dokonce i císaři, kteří snili o dědici, takové tabulky používali.

Chcete-li použít čínskou metodu, musíte určit měsíc početí (co se stalo / předpokládalo), znát věk budoucí matky (v době početí). Na průsečíku sloupců odpovídajících informací je uvedeno pohlaví dítěte. Níže je tabulka, na které si můžete přečíst.

Japonský kalendář je podobný čínskému, ale je obtížnější se s ním vypořádat. Podle japonské metody je třeba vzít v úvahu také datum narození budoucího otce. Pro výpočty tímto způsobem je lepší používat online programy: v japonské tabulce je snadné se zmást. Předpokládá se, že čínská metoda je díky své flexibilitě spolehlivější.

Přesnost asijských metod je kontroverzní, ale mnoho párů tvrdí, že výsledky jsou potvrzeny. Hlavní problém vzniká při určování měsíce početí. Zejména pokud dojde ke zrání vajec na konci měsíce - k oplodnění může dojít na konci měsíce nebo na začátku následujícího. Pravděpodobnost je stejná.

Zaměřujeme se na ovulaci

K početí dochází pouze v určitých dnech cyklu. Nejpříznivější - dva dny před propuštěním vejce, samotný den „X“ a dva poté. Pokud pár plánuje těhotenství, pak je žena v praxi obeznámena s metodami, které mohou stanovit ovulaci - plán BT, testovací proužky, signály těla (změny v pohody, změny v povaze a množství sekrecí). Tím, že určíte zrání vejce, vy můžete “programovat” dceru nebo syna.

Sperma nesoucí „dívčí“ chromozomy jsou považována za pomalá, ale houževnatá. Mohou „čekat“ na ovulaci až čtyři dny. Spermie se značkou „Y“ mají opačný „charakter“: pohyblivý, ale rychle umírají. Vzhledem k tomu můžete udělat „programování“ podlahy. Chcete-li zvýšit šance na dívku, musíte se milovat čtyři až dva dny před ovulací. Pokud dojde k pohlavnímu styku v ovulační den nebo následující den, pravděpodobnost početí chlapce se zvýší. Složitost metody spočívá ve schopnosti přesně stanovit čas vhodný pro početí. Po absolvování několika cyklů mohou ženy snadno rozpoznat příznivé dny.

Pokud bylo těhotenství plánováno, ale pohlaví nebylo „nařízeno“, můžete stejným způsobem zjistit. To je možné, pokud je zachován BT plán ovulace a pár si pamatuje, když došlo k pohlavnímu styku.

Co říkají znamení

Od dávných dob chtěly ženy co nejdříve vědět, koho nosí pod svým srdcem. Všimli si, jak se během těhotenství změnil jejich vzhled a preference, a pečlivě se podívali na jiné ženy na svém místě. Existovaly tedy znaky, které umožnily pochopit, kdo se v rodině objeví. Pozorování byla předávána generacemi. Moderní matky často vyvozují závěry založené na lidové moudrosti. Zde jsou nejoblíbenější znaky:

 • Těžká toxikóza - bude chlapec.
 • Akutní (vydutá) forma břicha - narodí se syn; kulatá dcera.
 • Nastávající matka hezčí - počkejte na dědice; vzhled ponechává hodně být požadovaný - dítě „vzalo“ dítě pod srdce.
 • Chlapec „miluje“ maso, slané a kyselé jídlo, dívku - sladkou mouku. Je třeba si uvědomit, jaký druh jídla se při nošení táhne.
 • Areola bradavek ztmavla - v nemocnici musíte připravit růžovou obálku, odlehčenou - modrou.
 • Často zimnice - počkejte na dívku, vrhne se do horečky - malý chlapec.
 • Pokud první míchání padne na levou stranu - dědice se narodí, napravo - dědice.

Za starých časů ženy rády ukazovaly štěstí na podlaze. Nejčastější věštění je na ringu. Musíte vzít obruč, protáhnout dlouhou nit a zavěsit ji nad levou dlaní. Malý prsten se pohybuje jako kyvadlo (vpřed / vzad) - narodí se hrdina, pohybuje se v kruhu - princezna.

Metody výpočtu pro určení pohlaví budoucího dítěte by neměly být zcela důvěryhodné. Přesná odpověď je dána pouze ultrazvukem. Ale ani při ultrazvuku není vyloučena chyba. Pokud k tomu došlo, nebuďte naštvaní: hlavní věcí je zdraví dítěte.

Články O Neplodnosti