Hlavní Zdraví

Může těhotná žena jíst citron a pít citronovou šťávu

Pokud se zeptáte porodníka-gynekologa, zda je možné jíst těhotné citrony, bude s největší pravděpodobností překvapen a zeptá se, zda máte nějaké problémy s gastrointestinálním traktem. Existují citrony, s cukrem i bez cukru, s čajem, medem, citronovou šťávou zředěnou vodou - můžete v kterékoli fázi těhotenství, pokud neexistují žádné specifické a zcela objektivní kontraindikace.

Škody a výhody

Citron je „sýpka“ vitamínů:

 • C je kyselina askorbová. Kyselá chuť citronu je velmi oblíbená u těhotných žen. Poskytuje originální ovocnou chuť kyselinu askorbovou. Stává se také nepostradatelnou asistentkou pro ženu ve třetím trimestru těhotenství, v případě ucpaných tepen a potřeby ředění krve.
 • A - je nezbytná pro normalizaci metabolických procesů a ochranné funkce těla. Pozitivní účinek na zrak.
 • E - podílí se na produkci hormonů a syntéze proteinů. Má antioxidační účinek v těle..
 • P - chrání oxidační procesy, chrání před destrukcí vitamínu C.
 • Vitaminy B - zajišťují tvorbu červených těl v krvi, mají příznivý vliv na nervový systém a činnost mozku, zpracovávají potravu na energii.

Stopové prvky obsažené v citronu:

 • draslík;
 • fosfor;
 • zinek;
 • mangan;
 • měď;
 • vápník.

Tyto látky jsou pro tělo nepostradatelné, protože se podílejí na metabolismu a biosyntéze bílkovin, zvyšují regenerační funkce..

Stopové prvky jsou obsaženy nejen v dužině plodu, ale také v kůře plodu. Výhody citronové kůry nejsou horší než výhody citrusových klínů.

Užitečné vlastnosti citronu

 1. Pozitivní účinek na zažívací trakt. Citron zbavuje tělo přebytečného plynu, zabraňuje zácpě. Účinný v boji proti pálení žáhy a nevolnosti.
 2. Normalizuje vodní rovnováhu v těle a odstraňuje přebytečnou vodu. Počínaje druhým trimestrem má žena problém s otoky. Voda s citronem během těhotenství zlepší pohodu, zajistí močopudný účinek.
 3. Urychluje zotavení z nachlazení a chřipky.
 4. Snižuje hladinu cukru v krvi. Trochu citronové šťávy ve vodě může normalizovat stav cukrovky u těhotných žen (gestační).

Citronová škoda pro těhotné

Navzdory všem pozitivním vlastnostem citronu, může způsobit škodu, zhoršit pohodu těhotné ženy. Může to být způsobeno individuálními aspekty ženského těla a zdravotními problémy..

Největším nebezpečím jsou alergie. Všechny druhy citrusových silných alergenů.

Pokud je vaše tělo náchylné k alergické reakci, měli byste citron používat s velkou péčí. Nebo ji vůbec nezařazujte do své stravy, najděte si náhradu za citron a podívejte se na chemické složení produktu.

Pokud žena měla před těhotenstvím alergii, musíte být během těhotenství opatrná s citronem. Denní dávku snižte na minimum nebo ji zcela opusťte.

Kyselina v citronu je obsažena ve velkém množství, což může způsobit zhoršení žaludečních vředů nebo gastritidy. Nadměrné množství citronu může způsobit oslabení zubní skloviny, což vede k zubnímu kazu..

Škodlivé vlastnosti

Pokud vás během těhotenství silně přitahuje kyselé ovoce, ale existují kontraindikace, měli byste se poradit se svým lékařem, který vám poradí, jak vyměnit citrusové plody..

Existující kontraindikace


Citron může zmírnit pálení žáhy

Výhody citrusů jsou skvělé. Pokud neexistují žádné významné kontraindikace, neopouštějte to. To je užitečné pro pálení žáhy, otoky, nachlazení. Pro řadu kontraindikací se však vysoce nedoporučuje:

 • vysoký tlak;
 • gastritida s vysokou kyselostí;
 • enterokolitida;
 • chronická pankreatitida;
 • žloutenka;
 • jemná zubní sklovina;
 • s faryngitidou a laryngitidou.

Pro těhotné ženy je vhodné po konzultaci s gastroenterologem jíst citron z nevolnosti, protože nevolnost není vždy známkou toxikózy. Exacerbace gastritidy nebo enterokolitidy je docela možná. Navzdory množství užitečných vlastností produktu je schopen ublížit ženě na místě. Vše záleží na zdraví a náchylnosti k různým nemocem.

Přejídání citrusů je škodlivé. Citronová kyselina oslabuje citlivost v ústní dutině, může zkorodovat zubní sklovinu a dráždit dásně.

Pokud je žena alergická na citrusové plody, měla by během těhotenství přestat pít citron..

Je to možné pro těhotné citron

Pokud měla těhotná žena alergii, existují onemocnění gastrointestinálního traktu nebo prostě pochybuje, zda může mít citrony, je nutná lékařská konzultace.

Ale s plným zdravím budoucí matky není důvod odmítnout citron.

V prvním trimestru není vzhled nevolnosti a zvracení divný. Toto je běžný projev toxikózy. V této situaci pomůže blahobyt vylepšit plátek citronu nebo sklenici čisté vody s citronovou šťávou.

Pokud nastávající matka chytila ​​nachlazení, léky mohou být kontroverzním rozhodnutím, protože léky mohou plodu poškodit. Posilte imunitní systém stejným citronem a čajem.

Ale s opatrností a bez fanatismu - citron také není „bez hříchu“ a může poškodit embryo. Nepřekračujte denní příjem citrusů. Bude stačit 1-2 lobules.

Čaj s citronem a medem v těhotenství je vynikajícím řešením pro prevenci nachlazení a chřipky. Nezapomeňte však, že do vroucí vody nelze přidat med, protože při vysoké teplotě začne uvolňovat škodlivé látky.

Její dětský tým si dovolí nesouhlasit s konvenční moudrostí ohledně výhod zeleného čaje s citronem. Teplý černý čaj s plátkem citrusů je mnohem účinnější. Tento nápoj je jedinečný: pomáhá s toxikózou a nachlazením a zlepšuje celkový stav těhotné.

V pozdějších fázích vám váš ošetřující lékař doporučí citron jako povinný produkt. Velikost plodu se zvyšuje každý týden, zvyšuje se také děloha, vymačkávají se vnitřní orgány matky, což má vliv na fungování ledvin, vede k zácpě a pálení žáhy.

Nepříjemné příznaky lze odstranit teplým nápojem a citronovou šťávou. Tím se zlepší pohyblivost střeva, vyrovná se kyselinová rovnováha žaludku a odstraní se otoky..

Proč chcete jíst citron?

Některé ženy tvrdí, že nemohou odolat nutkání jíst citron po těhotenství. Tuto závislost na chuti samozřejmě nelze považovat za nejběžnější, ale k tomuto jevu dochází. S čím by mohla být taková touha spojena??

Chuťové preference během těhotenství se mění pod vlivem změněného hormonálního pozadí. Centra chuti v mozku jsou ovlivněna vysokými dávkami hormonu progesteronu. Tvrzení, že něco chcete, protože chybí, není příliš správné, i když jeho selhání nebylo vědecky dokázáno.

Pokud žena chce citrony, je pravděpodobné, že má určitý nedostatek kyseliny askorbové. Protože je však velké množství citronu kontraindikováno a deficit je třeba odstranit, nejlepším řešením by bylo přidat k dietním výrobkům, které nejsou méně bohaté na kyselinu askorbovou, například černý rybíz, kiwi, jablka, rajčata.

Citron během těhotenství: kontraindikace

Citrusové plody, včetně citronu, jsou velmi agresivní produkty kvůli velkému množství kyseliny v nich. U řady nemocí jsou nežádoucí.

 • gastritida;
 • vřed;
 • pankreatitida
 • cholecystitida;
 • hepatitida;
 • zánět ledvin;
 • zubní kaz a zubní sklovina;
 • hypertenze.

Je důležité si uvědomit, že ačkoli citron urychluje zotavení z nachlazení a chřipky, neměl by být konzumován se zánětem v krku a ústní dutině. Může pouze zhoršovat stav, zhoršovat příznaky a podráždění..

Trochu víc o citronu

Citron je ovoce stromů z rodu Citrus. Je považován za vynikající zdroj kyseliny askorbové (vitamin C), který je nezbytný pro úspěšné fungování imunitního systému, zdravé cévy a udržování dobrého stavu pojivové tkáně. Citron také obsahuje zinek, draslík a další užitečné stopové prvky a kyseliny..

Kůra tohoto ovoce má jedinečné antibakteriální vlastnosti. Již dlouho se prokázalo, že je dobrým nástrojem při léčbě patologií kardiovaskulárního systému a zánětů dýchacích cest.

A jaká je denní dávka kyseliny askorbové pro ženu? 75 mg, ale těhotné ženy a dívky, které kojí, potřebují více. Konkrétní dávku vitamínu C samozřejmě může určit pouze ošetřující lékař.

Způsoby, jak pít citron během těhotenství

Při použití citronu je důležité získat z produktu maximální užitek. Plátek citronu namočený ve vroucí vodě ztrácí některé vitamíny - jakékoli tepelné zpracování „zabíjí“ velkou část všech živin.

Proto jsou pro léčebné účely citronová šťáva nebo ovocné řezy hozeny do nápojů s teplotou nepřesahující 60 stupňů.

Plátek citronu v časných stádiích těhotenství je vložen do úst, aby zmírnil příznaky toxikózy a ponechal se pár minut, aniž by ráno vstal z postele. Tato metoda pomůže zbavit se nevolnosti..

Pro nachlazení nebo chřipku vložte citron do mírně vychlazeného čaje.

Ne vždy během těhotenství chcete „okyselit“ všechna jídla na nemožnost. Mnoho budoucích matek upřednostňuje jemnou, jemnou a stěží vnímatelnou kyselost. Ryby, masová jídla, saláty s přírodním citronovým džusem potěší vaši chuť a zvýhodní matku a dítě vyvíjející se v hrobce.

Zdravý recept

Domácí limonáda během těhotenství pomáhá při otoku a je vhodná k trávení..

 1. Vezměte 200 ml pitné vody, přidejte do ní šťávu z půl citronu.
 2. Pro sladkost můžete použít med, cukr nebo přírodní sladidlo stevia.
 3. Před snídaní je vhodné pít na lačný žaludek, aby se aktivoval trávicí trakt.

Jak se přihlásit?

 1. Nejlepší je jíst čerstvé citrony. Zachová si tak všechny prospěšné vlastnosti a poskytne tělu vitamín C. Je užitečné přidat citron do salátů, pít vodu nebo čaj s citronem každé ráno.
 2. Citron může mít pozitivní vliv na tělo a vypořádat se s pálením žáhy. Pokud nejsou kontraindikace, můžete vypít sklenici teplé vody s párem citronových plátků.
 3. Ovoce také pomáhá s kapáním. Abyste se tohoto příznaku zbavili, musíte do sklenice vody (250 ml) přidat 1 polévkovou lžíci citronové šťávy..
 4. Pro nachlazení je nejlepším lékem teplý čaj s citronem. To pomůže zbavit se kašle a zlepšit pohodu..
 5. Pokud těhotná žena trpí otoky, můžete použít domácí limonádu, která se velmi rychle a snadno připraví. Musíte vzít 200 ml vody a přidat šťávu z půl citronu. Aby byla chutnější, můžete použít trochu medu nebo cukru. Pokud pijete takovou limonádu ráno, práce trávicího traktu se normalizuje a počet otoků se sníží.

Citron má díky hojnosti vitaminu C pozitivní vliv na vývoj kostí nenarozeného dítěte. Mírná čerstvá konzumace citronu pomůže posílit dětské kosti.

Preventivní opatření

Při správné výživě se za hlavní aspekt považuje umírněnost, proto, aby nedošlo k „vytržení“ problémů se zubní sklovinou, doporučuje se jíst nejvýše jeden citron týdně.

Po jídle plátek čerstvého citronu nezapomeňte vyčistit zuby nebo opláchnout ústa vodou, což významně sníží šance na zubní kaz.

Druhým pravidlem je poslouchat své tělo. I když nejste alergický na citron dříve, můžete se s ním setkat během těhotenství. Vyrážka, svědění kůže, zarudnutí - příležitost zkontrolovat vaši stravu a poradit se s lékařem.

Při pití citronu v časném těhotenství buďte opatrní. Při pokládání orgánů a tvorbě placenty může být jakýkoli zásah důsledkem. V prvních týdnech se těhotné ženy tradičně nejčastěji nachladnou..

Proto by terapie měla být co nejpřesnější a nejpřesnější. Protože odpověď na otázku, jaký škodlivý účinek na život pocházející z dělohy - nachlazení nebo citron - neexistuje.

Pokud chcete neustále citron

Pokud žena během očekávání dítěte neustále cítí touhu konzumovat citron, je v jejím těle nedostatek důležitých minerálů a vitamínů. Nejprve mluvíme o kyselině askorbové, která se přímo podílí na tvorbě imunitního systému nenarozeného dítěte..

Neodolávejte takové touze. Pokud chcete jíst citrusy, musíte si nakrájet plátek a pomalu ho žvýkat. Zeleninové a ovocné saláty můžete ochutnat citrónovou šťávou, aby byly ještě zdravější..

Jak pít čaj s citronem

Abyste cítili všechny prospěšné vlastnosti tohoto nápoje, musíte vědět, jak ho správně používat. Postupujte podle následujících doporučení:

 • Do mírně chlazeného nápoje je nutné přidat ovoce, protože při přidání do příliš horkého čaje ztrácí své prospěšné vlastnosti.
 • Pokud chcete pít horký čaj - je lepší používat citrus samostatně, jako svačinu k pití, pak to pozitivně ovlivní tělo.
 • Je lepší pít ráno, aby se tělo naplnilo energií a připravilo se na produktivní den.
 • Není zakázáno pít čaj v noci, ale je třeba si uvědomit, že působí jako diuretikum.

Výhody a poškození citronu během těhotenství. Mohou budoucí matky jíst citrusy?

Citron je považován za jeden z nejunikátnějších produktů, který obsahuje mnoho užitečných látek..

Každá těhotná žena musí posílit svou imunitu a spotřebovat dostatek vitamínů a citron je velmi bohatý na vitamin C.

Je však bezpečné, aby těhotné ženy konzumovaly toto ovoce? Tento článek o tom podrobně řekne..

Mohou těhotné ženy jíst citrus??

Při zodpovězení otázky, zda je možné během těhotenství jíst žluté citrusové plody, je třeba uvést rozdíl mezi použitím citronu v raném a pozdním stádiu.

V raných fázích

Pokud nastávající matka nemá problémy s gastrointestinálním traktem a alergiemi, bude pro posílení imunity a prevenci infekčních chorob užitečná malá část citronu..

Voda s párem citronových klínů pomůže zbavit se nevolnosti během toxikózy a zlepšit trávení. Je velmi dobré začít den šálkem čaje s citronem. Ale pokud má těhotná žena alergii, je lepší se zdržet konzumace ovoce.

V pozdních termínech

Na konci těhotenství ženy významně přibývají na váze, objevují se otoky a těžkosti. Během tohoto období bude malé množství citronu velmi užitečné pro zdraví nastávající matky, pokud neexistují kontraindikace. Kvůli množství draslíku a hořčíku ve složení citron normalizuje množství cukru v krvi.

Pozdě těhotným ženám se často doporučuje konzumovat vápník, který není vždy dobře absorbován. K vyřešení tohoto problému se doporučuje pít přípravky s vodou nebo čajem s plátkem citronu, což výrazně zlepší stav vlasů, zubů a nehtů.

Tělo těhotné ženy navíc potřebuje kyselinu askorbovou, která dobře ředí krev. Přirozeným zdrojem této látky je citron..

Nyní víte, zda těhotné ženy mohou jíst citron nebo ne.

Výhody a indikace k použití

Citron má mnoho užitečných vlastností a může mít významné výhody během těhotenství, pokud je konzumován s mírou..

 • Příznivě ovlivňuje gastrointestinální trakt, pomáhá zbavit se nevolnosti, pálení žáhy a nadýmání. Je velmi užitečné používat citron, aby se zabránilo zácpě..
 • Toto ovoce odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla, pomáhá vyrovnat se s otoky v pozdním těhotenství. Voda a čaj s citronem působí lehce močopudně.
 • Díky množství vitamínu C a kyseliny askorbové vám citron rychle poradí s nachlazením a akutními infekcemi dýchacích cest. Jeden citron obsahuje 40 mg vitamínu C, 2,9 mg vitamínu A, 40 mg vápníku, 22 mg fosforu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Navzdory mnoha příznivým vlastnostem citronu nezapomeňte, že tento produkt je jedním z nejsilnějších alergenů. Pokud je těhotná žena alergická na citrusové plody, je nejlepší se vyhnout pití citronu..

Na konci těhotenství může u dítěte začít alergická reakce. Pokud se dítě po pití citronu začne aktivně tlačit, je lepší ho sníst.

V každém případě je lepší nezneužívat citron. Lékaři doporučují jíst 2-3 hřebíček denně. Pokud neexistují žádné zdravotní problémy, můžete porci mírně zvýšit. Pokud má těhotná žena sklon k hypertenzi, je lepší nepít citron, protože zvyšuje tlak.

Použití citronu má několik kontraindikací:

 • problémy se zažívacím traktem;
 • ledviny
 • pankreatitida
 • kaz;
 • vysoký krevní tlak a alergie.

Před použitím je lepší poradit se s lékařem.

Jak se přihlásit?

 1. Nejlepší je jíst čerstvé citrony. Zachová si tak všechny prospěšné vlastnosti a poskytne tělu vitamín C. Je užitečné přidat citron do salátů, pít vodu nebo čaj s citronem každé ráno.
 2. Citron může mít pozitivní vliv na tělo a vypořádat se s pálením žáhy. Pokud nejsou kontraindikace, můžete vypít sklenici teplé vody s párem citronových plátků.
 3. Ovoce také pomáhá s kapáním. Abyste se tohoto příznaku zbavili, musíte do sklenice vody (250 ml) přidat 1 polévkovou lžíci citronové šťávy..
 4. Pro nachlazení je nejlepším lékem teplý čaj s citronem. To pomůže zbavit se kašle a zlepšit pohodu..
 5. Pokud těhotná žena trpí otoky, můžete použít domácí limonádu, která se velmi rychle a snadno připraví. Musíte vzít 200 ml vody a přidat šťávu z půl citronu. Aby byla chutnější, můžete použít trochu medu nebo cukru. Pokud pijete takovou limonádu ráno, práce trávicího traktu se normalizuje a počet otoků se sníží.

Proč chcete citrusové?

Během těhotenství mají ženy často neočekávané chuťové preference. Touha jíst citron je běžná událost. Zpravidla to znamená, že v těle chybí vitamin C, jehož zdrojem jsou citrusové plody..

Citron je velmi zdravý produkt bohatý na vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro těhotné ženy pro normální vývoj plodu. Při správném používání bude používání tohoto ovoce velmi užitečné pro matku i nenarozené dítě.

Užitečné video

Nabízíme vám sledovat video o pití citronu během těhotenství:

Pokud najdete chybu, vyberte část textu a stiskněte Ctrl + Enter.

Citron během těhotenství

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byla zajištěna co nejlepší přesnost a soulad se skutečností..

Máme přísná pravidla pro výběr zdrojů informací a máme na mysli pouze seriózní stránky, akademické výzkumné ústavy a pokud možno i ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivními odkazy na takové studie..

Pokud si myslíte, že některý z našich materiálů je nepřesný, zastaralý nebo jinak pochybný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Citron během těhotenství může v budoucnu u dítěte vyvolat alergie, stejně jako jiné citrusové plody a čokoláda. Vitamín C, který obsahuje, je samozřejmě nezbytný pro těhotné ženy, ale je lepší hledat alternativní zdroje tohoto vitaminu. A přesto někdy, zejména s ARVI, můžete pít citron.

Je možné mít během těhotenství citron??

Těhotenství není důvodem k úplnému opuštění citronu, když je to potřeba. Lékař vám často nemůže nachlazení předepsat žádné chemické léky a doporučuje používat přírodní: citron a některé léčivé byliny. Během těhotenství ji můžete jíst velmi málo, protože je stejně jako všechny citrusové plody silným alergenem a může zničit zubní sklovinu, která je zranitelná během těhotenství..

Citron během těhotenství může u těhotných žen způsobit pálení žáhy. Když jste na svém místě, musíte být opatrní. Pokud chcete, aby jídlo mělo kyselou chuť, můžete přidat trochu brusinkové šťávy..

Je citron dobrý pro těhotenství??

Těhotné ženy musí jíst co nejvíce potravin bohatých na vlákninu, zeleninu, ovoce, jak je to možné, velmi užitečné jsou různé cereálie. Lidé používají citron proti nevolnosti, často zcela bezmyšlenkovitě, a má negativní účinek na žaludek, který je již během těhotenství zranitelný kvůli rostoucí děloze. Každý ví, že vitamín C je skvělým pomocníkem v boji proti nachlazení, pouze citron má mnohem více kyseliny citronové než kyselinu askorbovou. Vitamín C je dostatečný v cibuli, bramborách, jahodách, kiwi. Citron se nejí pro žaludeční vředy, gastritidu a pankreatické problémy. Také to není užitečné pro těhotné ženy, které mají problémy s krevním tlakem. Citronová kůra je velmi užitečná, pomáhá vyrovnat se s respiračními chorobami. Avicenna radí citronu, aby posílil srdce. Zvládá chronický únavový syndrom a stres. Citron má pozitivní vliv na funkci jater a pomáhá překonat zácpu..

Čaj s citronem během těhotenství

Mnoho nastávajících matek má spoustu otázek ohledně toho, zda obvyklé jídlo porodí dítě. Zejména je možné mít v těhotenství citron a je to čaj s citronem, který je užitečný pro ženy v pozici. Těhotné ženy by neměly mít zelený čaj - odstraňuje tak důležitou kyselinu listovou pro těhotné ženy. Ale můžete pít černý čaj. Pijte ji s chladem pro imunitu. Můžete zkusit přidat citron do bílého čaje. Bílý čaj má nízký obsah kofeinu, ale vysoký obsah vápníku, takže je prospěšný pro těhotné ženy..

Med a citron během těhotenství

Pokud nejste alergičtí na med, bude to pro vás velmi užitečné během těhotenství. Zlato je vynikající výživou pro oslabenou matku, která pracuje pro dva. Med, zejména tmavý med, je vynikajícím zdrojem železa, první pomoci těhotným ženám s anémií. Zlato je přírodní antidepresivum - slza bez ohledu na to, jak k tomu dochází. Med pomáhá obnovovat buňky a vyvíjet dítě. Norma denní spotřeby medu je 100 - 150 g. Používejte jej rozumně - a nepoškodí vás.

Chcete-li vyčistit zažívací trakt, vypijte směs medu a citronu. Citron během těhotenství by měl být zahrnut v nabídce pečlivě, ale trochu může. Chcete-li odstranit toxiny, vezměte lžíci medu do sklenice vody a přidejte šťávu z půl citronu.

Voda s citronem během těhotenství

Voda s citronem je velmi užitečná pro těhotné ženy. Pomůže to zlepšit zdraví ledvin a gastrointestinálního traktu. Těhotné ženy se často obávají bolesti kloubů a svalů, protože dochází ke globální restrukturalizaci všech orgánů. Pití vody s citronem během těhotenství pomůže vyrovnat se s tímto problémem. Voda s citronem během těhotenství pomůže zůstat štíhlá i po porodu. Vitamín C, který se v tomto ovoci nachází ve velkém množství, také pomáhá játra a srdce, které jsou při přenášení dítěte vystaveny velmi silnému stresu. Voda s citronem - zdroj vápníku a hořčíku.

Citron na nachlazení během těhotenství

Citron během těhotenství může zabránit a léčit nachlazení. Vitamin C podpoří slabou imunitu těhotné ženy (během těhotenství se sníží tak, aby se plod neroztrhl) a běžný chlad bude mnohem snazší. Citron se nedoporučuje pro ty, kteří mají gastritidu, vředy a pankreatitidu. Pokud máte vysoký krevní tlak, použijte citron k léčbě nachlazení a jako doplněk k jídlu a pití velmi opatrně. Citron musí být přidán do čaje, chlazený na 60 stupňů - takže neztrácí své vlastnosti.

Citronový olej během těhotenství

Esenciální olej z citronu se vtírá dobře do oblasti solárního plexu, aby bojoval proti nevolnosti. Můžete také masírovat citronovým olejem, aby se zabránilo strie. A žádné citronové bonbóny - po dlouhou dobu v nich není nic přirozeného!

Citron během těhotenství

V kultuře některých východních zemí je citron považován za nejlepší ovoce pro matky. Kyselé ovoce se doporučuje pro nastávající matky v Číně, Indii a na tichomořských ostrovech. Co je citron dobré pro těhotné ženy? Proč kyselé ovoce získalo v asijských zemích takovou popularitu?

Struktura

Místo narození citronu je považováno za Čínu. Podle různých zdrojů bylo citrusové ovoce nalezeno na území moderní Indie a na ostrovech Tichého oceánu. V divoké formě není známo. Citron je považován za spontánní přírodní hybrid. V současnosti se citrony pěstují v zemích se subtropickým podnebím (Ázerbájdžán a další regiony střední Asie, severní Afriky, Itálie a Španělska).

Citronová dužina obsahuje následující prospěšné složky:

 • vitaminy A, B, C, P;
 • minerální prvky: draslík, měď, vápník, hořčík, mangan, zinek, železo;
 • organické kyseliny (citrónová, jablečná);
 • pektiny;
 • éterické oleje;
 • nestálý.

Vláknina citronu tvoří až 60% jeho hmotnosti. Citronová kůra se také používá jako jídlo (včetně pro výrobu kandovaného ovoce). Citrony našli uplatnění ve vaření a kosmetologii. Kvůli přítomnosti éterických olejů se citrony používají také v medicíně..

Příznivé vlastnosti

Známý fakt: citrony jsou bohaté na kyselinu askorbovou (vitamin C). Jedna lžíce citronové šťávy obsahuje asi 30% denního příjmu tohoto prvku. V těle budoucí matky plní vitamin C následující funkce:

 • stimuluje aktivitu imunitního systému;
 • zvyšuje odolnost proti infekčním chorobám;
 • chrání buňky ženy a plodu před škodlivými účinky volných radikálů;
 • zvyšuje syntézu kolagenu - látky, která je součástí kostí, zubů, kůže a krevních cév;
 • urychluje hojení ran;
 • zbavuje tělo jedů a toxinů;
 • snižuje tvorbu cholesterolu v játrech;
 • stabilizuje krevní tlak;
 • podporuje vstřebávání železa a zabraňuje rozvoji anémie.

Citron zachovává všechny prospěšné vlastnosti co nejčerstvější. K získání kyseliny askorbové musíte použít čerstvě vymačkanou citronovou šťávu. Citron namočený v horkém čaji ztrácí většinu svých prospěšných vlastností. Po tepelném zpracování je vitamin C zničen. Horký čaj s citronem bude voňavý a chutný, ale prakticky nastávající pro nastávající matku.

V raných fázích těhotenství bude citron vynikajícím způsobem, jak bojovat s toxikózou. Zakysané ovoce nakrájené na plátky pomůže zbavit se nevolnosti a výrazně sníží frekvenci záchvatů zvracení. Doporučuje se ráno jíst snídani z citronu na malých plátcích a také odpoledne použít jako svačinu. Z toho budou mít prospěch bonbóny s příchutí citronu a čerstvě vymačkaná citronová šťáva..

V druhé polovině těhotenství by těhotná matka neměla odmítnout používat citron a citronovou šťávu. Citrusové plody pomohou vyrovnat se s pálením žáhy - nepříjemný stav, který se vyskytuje téměř u všech žen po 24 týdnech. Jíst citron pro pálení žáhy by mělo být velmi opatrné. U některých onemocnění žaludku může kyselá citronová šťáva vyvolat zhoršení stávající patologie.

Složení zralých citronů zahrnuje velké množství pektinů - látek, které stimulují střevní motilitu. Při pravidelném používání citrony usnadňují trávení potravy, stimulují metabolické procesy v těle a aktivují produkci trávicích enzymů. Do zácpy se doporučuje pít citronovou šťávu, včetně těch, které se vyskytují během těhotenství a krátce po narození dítěte..

Citron je nízkokalorický produkt. Na 100 g zralého ovoce, nejvýše 15 kcal. Obsah kalorií v citronu se zvyšuje, když je sušen a je vyrobeno kandované ovoce. Citronová šťáva je součástí mnoha diet a doporučuje se pro použití v pozdním těhotenství.

Další prospěšné vlastnosti citronů:

 • má slabý diuretický účinek;
 • zmírňuje otoky;
 • stimuluje vylučování toxinů z těla;
 • stabilizuje krevní tlak;
 • snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob.

Kůra zralých citronů je bohatá na éterické oleje. Citrusové aroma zlepšuje náladu, oživuje a povzbuzuje. Pro silnou únavu a ospalost prvního trimestru se doporučuje používat citronové éterické oleje. Citron bude také přínosem v trimestru III na pozadí přirozené inhibice nervového systému budoucí matky.

Preventivní opatření

Citron málokdy způsobuje alergické reakce. Na rozdíl od jiných citrusových plodů je pro těhotnou ženu a její dítě relativně bezpečná. Nežádoucí reakce se nejčastěji vyskytuje u citronů ošetřených chemikáliemi, aby se zvýšila jejich skladovatelnost. Pokud se objeví vyrážka nebo jiné příznaky alergie, měli byste použití citronů zlikvidovat..

Citronové éterické oleje mají vzrušující účinek. V noci byste neměli používat aromatické citrusové oleje - může dojít k nespavosti. Ze stejných důvodů se citrony nedoporučují večer. Citronová šťáva má také močopudný účinek, takže byste ji měli pít ráno a ráno.

Kyselá citronová šťáva má nepříznivý účinek na zubní sklovinu. Při častém používání citronů se smalt ničí a kaz se vyvíjí. Po vypití citronu nebude v pořádku vypláchnout ústa čistou vodou.

Citrony se nedoporučují u onemocnění zažívacího traktu se zvýšenou tvorbou žaludeční šťávy (gastritida, peptický vřed, kolitida). Při akutní ledvinové patologii nejezte citron. V případě pochybností se poraďte s lékařem..

Způsob použití

U čerstvých citronů jsou všechny užitečné vlastnosti zachovány na maximum. Pouze čerstvě vymačkaná citronová šťáva obsahuje optimální množství kyseliny askorbové potřebné pro tělo těhotné ženy. Po agresivním tepelném zpracování, sušení nebo zmrazení se citron stává jen lahodným dezertem, téměř nepoužitelný pro nastávající matku.

Při toxikóze prvního trimestru, pálení žáhy a dalších problémech zažívacího traktu se doporučuje vypít ráno sklenici citronové vody ráno na lačný žaludek. K přípravě nápoje je třeba 200 - 250 ml převařené vody a 1 lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy. Podle chuti můžete přidat trochu cukru. Takový nápoj aktivuje gastrointestinální trakt, zmírňuje toxikózu a dodává náboj po celý den..

K obohacení čaje a jiných nápojů by měl být citron přidán do vody chlazené na 60-80 stupňů. Ve vroucí vodě se kyselina askorbová ničí a citron ztrácí své prospěšné vlastnosti. Do hotového čaje můžete přidat nejen džus a dužinu, ale také jemně nakrájenou ovocnou kůru.

Z zralých citronů připravte dezerty, jam a jam. Takový produkt má jen malý přínos, ale chuť ovoce je dokonale zachována. Místo džemu můžete připravit směs pyré z citronu a cukru. K hotové směsi se podle chuti přidává med a zázvor. Směs citronu, medu a zázvoru bude vynikajícím způsobem boje proti chřipce a nachlazení v chladném období..

Citrony pro nastávající matku: co je nebezpečné kyselé ovoce

S nástupem těhotenství je žena přitahována nejen slanou; chuťové preference se mění bizarním způsobem - i když se dívka dříve vyhýbala „kyselému masu“, nyní není averzní poslat do žaludku půl citronu. Ale ruka budoucí matky zamrzne na cestě k ústům: chuť citrusových plodů je příliš drsná, najednou to poškodí dítě v děloze. Obavy opatrné ženy nejsou zbytečné. Podrobně se podíváme na citron, rozložíme jej na komponenty a spravedlivě vyhodnotíme.

Z čeho je citron vyroben?

Stálezelený subtropický strom se žlutými oválnými plody nasycenými kyselinou citronovou je dlouho známý jako citron. Rostlina patří k citrusovým plodinám; Staří Řekové a Římané nazývali plody neobvyklým, rafinovaným aroma „zestros“ a „citrus“.

Indie je považována za rodiště citronu, kde ovoce v divočině rostlo na úpatí Himalájí; po tisíc let před naším letopočtem přišel citron do antického Řecka, kde našel uplatnění jak v kulinářském, tak v medicíně. Na konci XVII. Století byly do kremlského skleníku vysazeny citroníky dovezené z Holandska a brzy se citron objevil na stolech ruských obyvatel..

Citroníky zakořenily v jižních oblastech Ruska; ovoce dozrává jednou ročně

90% žluté ovoce se skládá z vody. Kůra obsahuje éterický olej, který citronu dodává vůni čerstvosti s jedinečnými tóny. Podle množství cukru (2–3%) je citron nižší než ostatní citrusové plody - například u pomerančů je cukr třikrát vyšší, u mandarinek čtyřikrát. Kyselina citronová ve žlutém ovoci je však rekordní - až 8%.

Ve sto gramech citronu - to je jedno velké ovoce nebo dvě menší - je 34 kcal. Včetně ovoce ve stravě rozhodně neztrácíte. Existují citronové diety, které vám pomohou zhubnout, ale těhotným ženám je zakázáno dodržovat přísné diety pro úpravu hmotnosti..

Tabulka: živiny v citronu

TitulVýhody pro těloMnožství 100 g
produkt
Procento denního příspěvku
normy
Vitamín C
(vitamín C)
 • podporuje imunitu;
 • bojuje s volnými radikály;
 • zpomaluje stárnutí těla;
 • účastní se krvetvorby;
 • snižuje hladinu cholesterolu.
40 mg44,4%
Vitamin B5
(kyselina pantothenová)
 • ovlivňuje metabolismus;
 • normalizuje tlak;
 • snižuje riziko stresu;
 • zápasí s únavou;
 • Udržuje vlasy a pokožku zdravou.
0,2 mg4%
Vitamin B6
(pyridoxin)
 • pomáhá trávit mastné kyseliny;
 • reguluje hladinu glukózy v krvi;
 • zlepšuje paměť;
 • zabraňuje tvorbě otoků.
0,06 mg3%
Měď
 • stimuluje růst a vývoj tělesných tkání;
 • pomáhá vstřebávat železo;
 • ovlivňuje pigmentaci kůže, vlasů;
 • posiluje imunitní systém.
240 mcg24%
Draslík
 • udržuje rovnováhu tekutin na úrovni buněk;
 • zabraňuje ukládání solí;
 • podílí se na přenosu nervových impulsů;
 • pomáhá normální funkci ledvin.
163 mg6,5%
Vápník
 • podporuje zdraví kostí, posiluje zuby;
 • chrání před křečemi a svalovými křečemi;
 • přispívá k práci hypofýzy, pohlavních žláz, štítné žlázy;
 • podílí se na tvorbě tělesných buněk.
40 mg4%
Žehlička
 • podílí se na tvorbě krve, pomáhá dodávat kyslík do orgánů;
 • normalizuje funkci štítné žlázy;
 • zodpovědný za přenos nervových impulsů;
 • pomáhá mozku.
0,6 mg3,3%
Hořčík
 • podílí se na regeneraci tělesných tkání;
 • zlepšuje srdeční funkci, snižuje krevní tlak;
 • zmírňuje příznaky astmatu;
 • zabraňuje únavě.
12 mg3%

Abych byl upřímný, produkt nezasahuje řadou vitamínových kompozic; u žlutého ovoce, zanedbatelných vitamínů A, B2, D, PP a dalších. Hlavní hodnotou citronu je kyselina askorbová; v jednom velkém ovoci - téměř polovina denní normy, jedná se o rekord mezi citrusovými plody. Navíc, kůra je mnohem bohatší na vitamín C než maso.

Léčivé vlastnosti citronu byly použity při velkých geografických objevech, když na lodích námořníků zuřilo kurděje. Cestovatel James Cook neopustil přístav bez přísunu citronů v nákladních prostorech, později v Anglii bylo předepsáno pít námořníky na dlouhých cestách s citronovou šťávou.

Askorbin není uložen v koších v těle, takže hladina vitaminu musí být udržována denně. Látka se podílí na pokládání tkání plodu a hraje důležitou roli při vývoji mozku dítěte. Je problematické mít zdravé dítě bez dostatečného množství vitamínu C.

Výhody citronu pro těhotné ženy, kolik mohu jíst

Lékaři protestují proti zařazení citronů do stravy budoucí matky - pokud ovšem nemají alergii na citrusové plody. Bohužel tento druh ovoce patří k silným alergenům (kupodivu to není kyselý citron, který způsobuje nejvíce negativní reakce, ale ovoce s mírnější chutí - mandarinka). Během těhotenství v důsledku hormonálních změn se někdy objeví alergie i na výrobky, které dříve nezpůsobovaly slzy ani kožní vyrážky. Včetně citronu, takže buďte opatrní: poprvé zkuste trochu, pokud tělo produkt vzalo, zvyšte porci.

Subtropické plody ve střední a severní šířce jsou považovány za exotické, obsahují zejména agresivní alergeny; v organismech většiny Rusů neexistují žádné enzymy, které pomáhají absorbovat látky z exotického ovoce, a tedy jejich negativní dopad na zdraví. Ale pro obyvatele zemí, kde roste citroník, takový problém neexistuje.

U těhotných žen se touha po citronech často objevuje náhle a je nesnesitelná, což sama paní je hrozně překvapeno. Ale bojte se chybné teze, že přání těhotné ženy jsou zákonem.

Ženy v pozici lékaře se nedoporučují konzumovat více než jeden citron týdně. Nezničujte ovoce jedním padlým tahem, i když je obtížné odolat pokušení naplnit ústa stříkající dužinou kyselou šťávou; natáhněte potěšení na 3-4 dny a odstřihněte jeden nebo dva plátky.

Plátek nebo dva citrony denně jsou bezpečnou porcí pro těhotné ženy; neumírají pro celý plod, jinak bude žaludek „rozhořčený“

Účinky na žaludek a střeva

V raných stádiích nastávajících matek trpí toxikóza; z přírodních důvodů oslabuje imunita ženy a škodlivé látky otráví tkáně těla. Vitamín C jako součást citronu působí jako přírodní antibiotikum, což podněcuje imunitní buňky k boji proti všem druhům škůdců. Mírná konzumace žlutého ovoce tak zmírní příznaky toxikózy. Dejte si do úst plátek, držte ho na jazyku, pak pomalu žvýkat, polykat - nevolnost ustoupí.

Navíc zahrnutí citronů do stravy pomůže:

 • omezit tvorbu plynu;
 • mírumilovný pálení žáhy, říhání (v této situaci nejíme ovoce, ale pijeme vodu s citronem, jinak pálení žáhy naopak vypukne);

Pálení žáhy je jedním z hlavních „mučitelů“ nastávajících matek; trochu citronové vody uvnitř - a budete cítit úlevu

Překvapivě kyselé maso, jako je citron, konzumované v přiměřeném množství, nezvyšuje kyselost žaludku. Je to jednoduché: v případě trávení potravin je to velmi kyselé prostředí, pro které je citrusové ovoce slabým produktem. Samozřejmě, pokud pijete citronovou šťávu v brýlích, kyselost žaludku se jistě zvýší.

Boj proti běžnému nachlazení

Vitamin C zvyšuje schopnost těla odolávat negativním účinkům chladu a vlhkosti. A těhotné ženy díky slabé imunitě snadno chytí nachlazení, zejména pokud jsou často na přeplněných místech (například ve veřejné dopravě).

Pro ty, kteří nosí plod, je obtížné léčit nachlazení; většina antibiotik a antivirových léků je zakázána, zejména v raných stádiích, kdy plod ještě není chráněn dočasným orgánem - placentou. Řada látek z léků však proniká placentární bariérou a dosahuje fetální tkáně. Poškození některých drog bylo prokázáno, účinek jiných nebyl studován, takže rizika přetrvávají. Citron má díky kyselině askorbové protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Citrusové plody alespoň zmírní symptomy nachlazení.

V počátečních stádiích nachlazení těhotné ženě nebudou pomáhat léky, ale citron bohatý na vitamín C

Žluté plody jsou docela vhodné jako prostředek k prevenci chřipky, angíny, SARS. Zpravidla používají správně připravený čaj s citronem nebo kombinují ovoce s medem.

Konfrontace s edémem

Těhotenství je často doprovázeno stagnací tekutin v tkáních; průměrně čtyři ženy v pozici pěti osob trpí otoky. Množství tekuté tkáně v těle se zvyšuje: třetí kruh krevního oběhu, plodová voda. Pozdní růst plodu komprimuje orgány, zpomaluje průtok krve a ztěžuje odvodnění.

Edém zpravidla nepoškodí průběh těhotenství a zdraví plodu, ale někdy může v pokročilých případech způsobit:

 • hypoxie u dítěte - intrauterinní hladovění kyslíkem - protože krevní tok je zpomalen a kyslík přicházející s krví nedosahuje nenarozeného dítěte ve správných objemech;
 • porušení vnitřních orgánů ženy.

Edém - neškodná patologie během těhotenství, stagnace tekutin v tkáních poškozuje zdraví ženy a zpomaluje vývoj plodu

Edém je často „prvním příznakem“ gestózy - nebezpečná patologie, která se vyskytuje výhradně u žen v pozici; preeklampsie postihuje orgány a tkáně, ve vzácných případech způsobuje záchvaty; ty někdy končí mozkovým krvácením.

Pití citronu může snížit otok; díky draslíku, stejně jako vitaminům B6 a C ve složení, má citrusové ovoce mírný močopudný účinek a tlačí přebytečnou tekutinu, aby opouštěla ​​tělo.

Další užitečné vlastnosti

U nastávajících matek se stěny krevních cév v důsledku intenzivního proudění krve rychle opotřebovávají; žena si stěžuje na hypertenzi (vysoký krevní tlak), tachykardii. A v citronu jsou flavonoidy - přírodní barviva, která posilují cévní stěny.

  pomáhají zhubnout - pokud například oblékají zeleninové saláty namísto vysoce kalorické majonézy s citronovou šťávou;

Citronová šťáva - dresing s nízkokalorickým salátem, skutečný nález pro ženy s nadbytkem tělesného tuku

Nedostatek vitamínu je obvyklým společníkem v těhotenství; plod, včetně vitamínu C, odebírá z ženského těla mnoho užitečných látek. S nedostatkem askorbové už víte, co problém vyřeší. Nezapomeňte však na doporučenou normu pro těhotné ženy - jinak je unášení citrony vyvolává zánět žaludeční sliznice i hypertenzi.

A podle fytoterapeutů také vůně citronové kůry zvyšuje odolnost proti stresu. Trochu nervózní - přiveďte citron do nosu, vdechněte svěží citrusovou vůni; uklidni se.

Proč chcete citron pro nastávající matku?

Ano, to vše kvůli stejnému nedostatku vitamínů: nedostatek vitaminu C v těle často způsobuje, že těhotná žena má pálivou touhu strčit si zuby do šťavnatého masa a užívat si plného aromatického kyselosti.

Vzhledem k nebezpečí přejídání nenaplňujte askorbový arzenál výhradně citrony. „Rozptylujte tělo dalším příjemným vkusem tím, že do nabídky zahrnete produkty s vysokým obsahem vitamínu C:

 • zelí; například květák obsahuje dvakrát tolik kyseliny askorbové než citrus; bohaté na vitamín C a zelí, ale těhotné ženy by měly jíst okurky opatrně;
 • šípky;
 • rybíz;
 • paprika;
 • kiwi;
 • cibule.

Fotogalerie: Výrobky s nedostatkem kyseliny askorbové

Když citron poškozuje těhotnou ženu

Na konci 3. trimestru se tělo připravuje na porod a je lepší vyloučit ze stravy citron: látky v subtropickém ovoci mohou zvýšit tón dělohy, což představuje hrozbu předčasného porodu. Samozřejmě, že do 37. týdne je plod zpravidla již zralý a připraven na život ve vnějším světě, ale stále je lepší, když dítě zůstává v lůně podle očekávání - pro většinu žen je to 40 týdnů..

Kyselina citronová dvojznačně ovlivňuje stav zubů. Na jedné straně látka bělí zubní sklovinu, na druhé straně se postupně ničí. Výsledkem je, že zuby jsou náchylné k zubnímu kazu, zubní nervy se stávají citlivějšími - dochází k tomu, že bolí ženu, aby žvýkala pevné jídlo. Vzhledem k tomu, že v důsledku nedostatku vápníku, který se vynakládá na tvorbu kostry dítěte, trpí těhotné ženy často zubním kazem, použití citronů tento problém ještě zhorší. Jedli tedy plátek žlutého ovoce - vypláchněte ústa čistou vodou. Pokud jsou zuby ve špatném stavu, je lepší citrón zcela odmítnout.

Caries koroduje zuby těhotné ženy kvůli nedostatku vápníku, aby se proces nezrychlil, zdrželi se citronů

Protože citron je produkt obsahující agresivní látky a má ostrou chuť, doporučuje se také vyloučit plody ze stravy pro nastávající matky, kterým byla diagnostikována:

 • gastritida se zvýšenou kyselostí žaludku;
 • žaludeční vřed;
 • hepatitida - zánět jater, obvykle virového původu;
 • pankreatitida - zánět slinivky břišní;
 • cholecystitida - zánět žlučníku;
 • závažné onemocnění ledvin;
 • hypertenze
 • alergický na citrony.

Nachlazení je někdy doprovázeno zánětem úst nebo krku. Citron v tomto případě jako léčebný nástroj nebude fungovat: kyselina zvýší podráždění poškozených tkání, zhorší pohodu těhotných.

Užitečné recepty s citronem pro nastávající matku

Řekněme ihned: vroucí voda zabíjí vitamín C, takže horké nápoje s citronem nejsou vhodné pro léčebné účely. Jakmile se voda ohřeje nad 60 ° C, je nestabilní sloučenina, jako je kyselina askorbová, zničena.

Ale v mírně chlazeném čaji si užitečná látka zachovává všechny vlastnosti.

Kyselina citronová ve formě krystalů se prodává v obchodech - tento produkt nenahrazuje čerstvé citrony a těhotné ženy by neměly být přidávány do potravin. Doufejte, že tělo obohatí vitaminem C tím, že jí koláče a dorty s citrony a citronovou marmeládou; výrobky se vaří při vysokých teplotách, což znamená, že mají nulové výhody.

Čaj s citronem

Toto je hlavní lidový lék na nachlazení. Abychom neztratili vzácnou askorbiku, děláme to:

 1. Udělat čaj.
 2. Počkáme, až vychladne na 60 ° C (takový čaj je teplý, ale krk samozřejmě nehoří).
 3. Namočte plátek citronu do tekutiny - a vypijte.

Již v chlazeném čaji přidáváme kruh citronu - tak citrusové plody neztrácí kyselinu askorbovou

Takový čaj se zahřeje a osvěží. Pokud do poháru přidáte zázvor, nápoj bude sloužit jako lehké občerstvení. Zázvorový nápoj je užitečný v raných fázích, jedná se o přírodní vitamínový koktejl pro ženu, jejíž tělo nemá cenné prvky.

Černý čaj pro budoucí matku je lepší než zelený; zelené látky narušují vstřebávání kyseliny listové a bez ní existuje velké riziko výskytu patologií nervového systému plodu. Kyselina listová v 1. trimestru je zvláště důležitá.

Zlato a citron

Stejně jako citron má med pověst přírodního bojovníka proti nachlazení. Tepelné zpracování medu je stejně škodlivé jako subtropické ovoce; Včelí produkt se po napití čaje buď vloží do úst, nebo se přidá do vychlazeného nápoje.

Výhody medu se neomezují pouze na studenou akci; viskózní sladkost uvolňuje svaly dělohy, zlepšuje krevní oběh v pánevních orgánech. Další podobnost mezi medem a citronem - oba pomáhají zmírnit toxikózové útoky. Zde je recept na sladké nápoje na nevolnost a zvracení:

 • sklenici teplé vody;
 • lžíce medu;
 • pár kapek citronové šťávy.

Pokud do mírně chlazeného čaje přidáte lžičku medu, plátek zázvoru a plátek citronu, dostanete drink, který:

 • zmírnit příznaky nadýmání;
 • vytvořit chuť k jídlu;
 • snížit riziko krevních sraženin v cévách;
 • očistí tělo toxinů.

Med se konzumuje s čajem v sousta nebo se přidává do chlazeného nápoje spolu s plátkem citronu; zázvor přidá k výhodám pití

Ale bohužel, med, jako citron, je alergen; plus to je extrémně vysoce kalorický produkt. Lékaři nedoporučují konzumovat více než dvě polévkové lžíce denně..

Citronová voda

Těhotné ženy by měly denně vypít jeden a půl až dva litry čisté filtrované vody; vylučuje se var, jinak vylučují prospěšné látky.

Pokud přidáte dva plátky citronu do sklenice teplé vody nebo vymáčknete šťávu z poloviny ovoce, dostaneme domácí limonádu, která je lepší pít ráno, 20–30 minut před snídaní; pak živiny mají čas se asimilovat. Mimochodem, domácí limonáda dokonale uhasí žízeň.

A také takový nápoj:

 • zlepšit trávení;
 • snižují známky toxikózy;
 • snížit riziko otoků;
 • obohatit tělo o vitamín C, posílit imunitní systém;
 • odstranit škodlivé látky;
 • zlepšuje stav pokožky;
 • odjet únavu.

Když se nastávající matka změní z kyselé, můžete osladit citronovou vodu lžičkou cukru nebo medu. Samozřejmě je kontraindikováno pití výhradně citronového nápoje pro uspokojení vašich každodenních potřeb tekutin..

Je snadné připravit citronovou vodu, nápoj je nasycený vitaminem C a má mnoho užitečných vlastností

Další pravidla pro použití přírodní limonády:

 • nepijte mléko po citronovém pití, jinak si naštvejte žaludek;
 • nepřipravujte citronovou vodu v rezervě - užitečné vlastnosti se rychle ztratí, i když je nápoj uložen v lednici;
 • Chcete-li chránit zubní sklovinu, usrkejte trochu slámy vodou.

Pokud nastávající matka pečlivě vypije citronový nápoj, dítě v lůně si na produkt postupně zvykne. Po narození má takové dítě minimální riziko alergie na exotické ovoce.

Lék na otoky

Kromě citronové vody pomůže sušená kůra ovoce zbavit otoky. Odstraňte kůru z citronu, osušte ji a rozemelte na prášek. Vezměte půl lžičky půl hodiny před jídlem, 2-3krát denně. Pít vodu.

Citronová kůra se suší a rozmělňuje; brát ústy trochu, těhotná žena sníží otok

Citronová šťáva je „přátelská“ s džusy z mrkve a okurky. Okamžitě pociťujte antiedematózní účinek takového koktejlu. Zde je předpis:

 1. Zmáčkněte půl sklenice mrkvové šťávy, přidejte půl sklenice šťávy z okurky.
 2. Ve výsledném nápoji vymačkejte šťávu z 1 citronu.

Pijte ve třech dávkách během dne, pokaždé zředěný koncentrovaný koktejl teplou vodou v poměru 1: 1.

Recenze

Proč ne? Věřím, že těhotné tělo je velmi chytré. Sám ví, co potřebuje. Pokud chcete, pak se najíst. Osobně mě při toxikóze zachránil citron.

Eminka

https://www.babyblog.ru/community/post/happypregn/3145357

Ke konci těhotenství se začala zdržovat citrusových plodů - takže u dítěte nebyla alergie a do té doby naopak pila pouze čaj s citronem, snědlými pomeranči, mandarinkami - předtím, než chtěli! A byli zachráněni před toxikózou.

Lightergirl

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/mozhno_li_beremennym_pit_limonnuju_vodu/?page=2

Moje matka, když jsem byla těhotná, snědla kilogramy citronů v cukru. Jako dítě jsem nebyl alergický, ale po 23 letech jsem alergický na citron! Budu dokonce pít čaj s citronem - po 5-6 hodinách se na prstu vynoří vyrážka. Kontrolováno několikrát, aby se zajistilo.

Artyomkova matka

http://forum.ykt.ru/viewmsg.jsp?id=5424897

Nemám toxikózu, ale nemohu pít vodu. Vždycky přidávám citron. Nějak rychle uhasí žízeň.

Divoký

https://galya.ru/clubs/show.php?dlimit=36&p=1&id=62065#allcomments

Citron lze těžko nazvat bezpečným produktem pro těhotné ženy, ale lékaři neříká kategorické „ne“ ovoce ze subtropů. Ano, ostrá a kyselá chuť, podráždění sliznic, hrozba alergií - takové následky varují nastávající matku; pro porušení zažívacích orgánů musí být citrón zcela odstraněn ze stolu. Pokud je však žaludek zdravý, prospěje přiměřené množství produktu. Citronová voda pro ženy v pozici je nejlepší volbou: mírná chuť, bezpečné látky, žádné nachlazení, žádný otok, žádný žízeň.

Články O Neplodnosti