Hlavní Testy

Je možné kojit a marshmallows během kojení

Datum zveřejnění: 29.8.2018 | Zobrazení: 3080

Již bylo prokázáno, že sladkosti mají vliv na psychický stav člověka: zvyšuje náladu, což je velmi důležité po porodu, když je žena méně odolná vůči stresu a je náchylná k poporodní depresi v důsledku změn hormonálních hladin. Jak se potěšit, aby bylo užitečné a nepoškozovalo dítě? Lze marshmallows kojit (HB)? Jak ovlivní pastilka dítě??

Chemické složení marshmallows

Tento sladký je modifikace pastilky, rozdíl spočívá ve způsobu výroby. Použití marshmallows je kvůli jeho složení.

 1. Pektin, Agar-agar (je přírodní složkou) odstraňuje z těla soli těžkých kovů, snižuje hladinu cholesterolu, čistí krevní cévy, zlepšuje ochranné funkce, trávení, což je velmi užitečné.
 2. Vápník. Při laktaci stoupá norma vápníku z 0,8 g na 1 g denně. Tvoří kostní tkáň, snižuje permeabilitu buněk.
 3. Železo je zodpovědné za přenos kyslíku do tkání, podílí se na metabolických procesech, odstraňuje toxiny, posiluje imunitní systém, zabraňuje anémii.
 4. Fosfor je základním prvkem pro kosti a zuby, podílí se na regeneraci buněk a normalizuje metabolismus..
 5. Vitamin B2 zvyšuje odolnost proti stresu, posiluje nervový systém, zlepšuje zrak.
 6. Snadno stravitelné cukry dodávají tělu energii, podporují produkci serotoninu: hormon dobré nálady.
 7. Kromě cenných stopových prvků obsahuje vaječný protein užitečné esenciální aminokyseliny.

Odborníci na výživu doporučují používat marshmallows mezi 4 a 6 hodinami: v této době dochází ke snížení hladiny glukózy, které marshmallow úspěšně doplňuje.

Chemické složení pastilek

Je možné s kojením uspět? Pro zodpovězení otázky je nutné prostudovat složení a vliv složek na tělo matky a dítěte, které se nachází na GW.

Při přípravě pastilek se používají jahodové nebo ovocné pyré, med nebo cukr. Výhody těchto produktů, kromě cukru, jsou samozřejmě bezpochyby. Med, ovocné pyré a cukr tón těla, aktivují mozek. Kromě:

 1. Vitaminy B - jsou přítomny v medu, bobulovinách, jablkách. Zajišťují plné fungování metabolických procesů. I když se vezme v úvahu skutečnost, že během tepelného ošetření dochází ke ztrátě části vitamínů, má pastilka mnoho cenných složek.
 2. Vlákno je důležitým prvkem. Pomáhá zlepšovat funkci střeva, trávicí systém, zpomaluje vstřebávání špatného cholesterolu.
 3. Obsahuje vápník, fosfor a železo, jejichž výhody byly zmíněny v předchozí části.
 4. Zinek - posiluje kostní tkáň, zlepšuje regeneraci, normalizuje funkci mozku.
 5. Draslík - posiluje svalové a nervové buňky, podílí se na metabolických procesech, zlepšuje střevní funkce.

Kojící matka může použít pastilku vzhledem k výhodám složek, které ji tvoří.

Marshmallows a marshmallows nejsou na seznamu zakázaných potravin během kojení.

Klady a zápory sladkostí

Výhody moderního stravování sladkostí jsou výhody uvedené v předchozích oddílech. A co je nejdůležitější, přinášejí matce radost.

Nevýhody sladkostí:

 1. Riziko vzniku alergických reakcí u kojenců [3].
 2. Sladká jídla nepřispívají k hubnutí, zejména během těhotenství.
 3. Máma se zhoršuje zuby.
 4. Pokud produkt obsahuje hodně organických kyselin (kyselých jablek), zhoršují peptický vřed matky.
 5. Při hormonálních změnách po porodu zvyšuje nadměrná konzumace cukrovinek riziko cukrovky a drozdu [1]..
 6. Masivní průmyslové výrobky mohou být škodlivé. Obsahují: aditiva, zahušťovadla, potravinářská barviva, emulgátory, příchutě.

Je možné, aby kojící matka měla marshmallows a marshmallows?

Marshmallows, stejně jako marshmallows, jsou možné pro kojící matku, ale s výhradou - pokud rodina nemá žádné alergické reakce na složky sladkostí: vaječné bílé v marshmallows může vyvolat alergii.

Představujeme nový produkt v nabídce kojící matky

 1. Nejprve zkuste malou porci, asi 30-40 g. Kromě marshmallows (marshmallows) by neměl být žádný nový produkt, jinak nebude nalezen důvod negativního projevu na straně dítěte.
 2. Pokud se dítě během několika dní cítí dobře, může být zvýšena norma.
 3. Pokud se reakce projeví, proveďte další test nejdříve za 2-3 týdny.

První měsíc omezení

V prvním měsíci kojení se nedoporučuje používat marshmallows průmyslové výroby: může obsahovat chemické složky, jejichž účinek na tělo dítěte nebyl zkoumán..

Současně se nedoporučuje konzumovat mnoho sladkostí, včetně marshmallows a marshmallows. V ženském těle dochází k regeneračním procesům: děloha je očištěna, vaginální flóra je obnovena, a proto se riziko nadměrného příjmu po porodu zvyšuje s nadměrnou spotřebou cukru [1]. Po vytvoření mikroflóry jsou tato omezení odstraněna.

Kolik můžete jíst?

Sladkosti neovlivňují složení mléka [2], ale mohou narušit trávicí proces matky a vyvolat výskyt nadýchání během přejídání [1], proto je důležité opatření dodržovat. Nejezte marshmallows (marshmallows) na lačný žaludek a pijte sladce.

Který koupit: výběr nejlepších marshmallows (marshmallows)

Moderní výroba poskytla obchodům různé druhy marshmallows: v čokoládové polevě, bílé, barevné, s ořechy, vnitřní náplní, s marmeládou atd. Z celé odrůdy jsou vybírány pouze bílé marshmallows, je to možné s ořechy, ale pak musíte vzít v úvahu vysoký obsah kalorií v produktu. Současně se zvýší také výhoda: ořechy jsou povinným produktem v matčině stravě.

Kromě marshmallows masové průmyslové výroby existují i ​​malé továrny specializující se na přírodní produkty: vyrábějí marshmallows a marshmallows z přírodních surovin. Jejich výrobky jsou dražší, ale lepší. Alternativou je udělat si marshmallows (marshmallows) sami.

Při nákupu musíte věnovat pozornost datu vypršení platnosti.

Je možné a dokonce nutné použít marshmallows a marshmallows pro kojící matku, pokud rodina (máma a táta) není alergická na jednotlivé složky [3].

Mohu během kojení jíst marshmallows?

Během kojení se ženám doporučuje vyloučit z stravy mouku a sladká jídla. Ale co když mladá maminka chtěla něco chutného? Pediatrům se doporučuje vybrat nejbezpečnější výrobky. Uvidíme, jestli je možné použít kojení marshmallows při kojení.

Historie výskytu marshmallows

V Rusku začali dělat sladkost ve starověku. Pravda, původně se tomu říkalo pastilka. Recept byl velmi jednoduchý: med byl přidán do sladkého jablečného pyré a po vaření byly marshmallows sušeny na slunci. Cukráři z Francie upravili ruský marshmallow recept začleněním zbitých vaječných bílků do receptu. Díky nové ingredienci sladkost zbělala.

Proč je sladké s GW zakázáno?

Mnoho žen si během kojení všimne, že neustále chtějí jíst něco sladkého. Tento jev má lékařské zdůvodnění: kojení vyžaduje hodně energie a nejjednodušší způsob, jak obnovit kalorie spálené rychlými sacharidy. Všechno je umocněno skutečností, že po prudkém nárůstu glukózy vzhůru začne okamžitě klesat. A to znamená, že touha jíst mouku nebo sladkou chuť se znovu objeví po krátké době.

Mladé matky by měly vědět, že sladkosti při kojení mohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte. Obsahují látky, které mohou způsobovat alergie v drobky..

K zakoupeným sladkostem se přidávají stabilizátory, zahušťovadla, příchutě, barviva. Všechny složky dezertu při kojení přecházejí do mateřského mléka, a to se stává příčinou koliky, bolesti břicha, zvýšené tvorby plynu u dítěte.

Na poznámku! Nadměrná konzumace sladkostí během krmení negativně ovlivňuje zdraví mladé matky. Riziko obezity, kazu, gastrointestinálních problémů se zvyšuje, metabolismus se zpomaluje.

Při kojení ze sladkostí se nejlépe hodí pastilky a marshmallows. Jejich složení je nejnebezpečnější, ale neměli byste je používat v neomezeném množství..

Mohu použít marshmallows s HS?

Marshmallow je považován za neškodný dezert, který není zakázán ani při speciálních terapeutických dietách. Je však možné kojit marshmallows? Odpověď zní ano, ale měla by být konzumována 2-3krát týdně, jedna po druhé, maximálně dvě.

Kojící matky se zajímají o to, zda je možné kojit v prvním měsíci kojení. Lékaři doporučují zdržet se sladkých 2-3 měsíců po porodu. Gastrointestinální trakt se u dítěte dosud zcela nevytvořil, takže od prvních dnů musíte dodržovat správnou stravu:

 • vybrat hypoalergenní přípravky;
 • parní kuchař, kuchař, péct;
 • nezahrnují mouku, konzervy, sladká a mastná jídla;
 • sladkosti nahraďte mléčnými výrobky, banány, pečenými zelenými jablky a hruškami.

Výhody marshmallows

Zdraví kojící matky a jejího dítěte závisí na správné a rozmanité výživě ženy. Její duševní stav však ovlivňuje i zdravotní stav ženy. Úplné odmítnutí sladkostí může vyvolat nástup deprese, na kterou je mnoho žen již citlivé po narození. Dopřejte si potěšení a dopřejte si neškodné dobroty!

Co je užitečné marshmallow:

 • Přírodní pektin pomáhá čistit tělo těžkých kovů a solí;
 • Příznivý účinek na trávení;
 • Stopové prvky pozitivně ovlivňují stav kostí, zlepšují fungování nervového systému;
 • Marshmallows obsahují hodně vlákniny potřebné pro správnou funkci střev.

Nutriční hodnota

100 gramů dobrot obsahuje:

 • Proteiny - 0,8 g
 • Tuky - 0,1 g
 • Sacharidy - 79,8 g
 • Dietní vláknina - 1 g
 • Voda - 17 g.

Nutriční hodnota 100 gramů - 326 kcal. Denní obsah kalorií by měl být v závislosti na stravě kojící matky, jejím životním stylu, individuálních charakteristikách od 2700 do 3000 kcal.

Škody a kontraindikace

Během období krmení mohou být marshmallows škodlivé pro zdraví, pokud je máma konzumuje v neomezeném množství. Rovněž je třeba pečlivě přečíst informace o složení produktu. Pokud jsou zahrnuta barviva, konzervační látky, stabilizátory a jiné škodlivé látky, takový produkt by se neměl používat..

Existuje několik kontraindikací, ve kterých by se během krmení neměla vylučovat sladkost:

Důležité! Pokud se po narození u dítěte objeví alergická reakce na bílkovinu krav, je pro mamku nemožné jíst marshmallows.

Pravidla pro kojící matky

Při krmení jsou povoleny marshmallows, ale žena se musí naučit důležitým pravidlům, aby nepoškodila zdraví svého dítěte:

 1. První měsíce jsou nejkritičtější období během kojení, takže je lepší nepoužívat marshmallows a jiné sladkosti.
 2. Sladkost by měla být zavedena velmi pomalu, počínaje malým kouskem. Je lepší to udělat ráno, takže během dne pozorujte reakci drobků. Pokud dítě nemá alergickou reakci, lze po několika dnech zvýšit podíl sladkostí.
 3. Sweet není náhradou výživného jídla. Ženská výživa v procesu kojení by měla být vyvážená, obohacená o vitamíny a minerály, protože všechny důležité látky pro vývoj a růst dítěte pocházejí z mateřského mléka.
 4. Preferovány by měly být domácí sladkosti vyrobené z přírodních ingrediencí..

Povolené zobrazování

Blíž k třem měsícům může kojící žena začít konzumovat sladkosti, jako jsou marmelády a marshmallows. Okamžitě vyvstává otázka: Kolik marshmallow mohu jíst během kojení? Je lepší začít čtvrtou částí jedné věci, přičemž se část zvyšuje na polovinu. Při absenci reakcí u dítěte může žena jíst několikrát týdně jednu věc.

Jak si vybrat marshmallow?

Je důležité, aby byl produkt přesně bílý. Vícebarevná pochoutka (růžová, žlutá, červená) obsahuje konzervační látky, barviva a další škodlivé přísady. Před těhotenstvím mnoho žen upřednostňuje marshmallows v tmavé nebo bílé čokoládě s různými přísadami: ořechy, oplatky, přelité čokoládovými kousky. Při kojení by měla být čokoláda a ořechy zlikvidovány. Produkt s marmeládou nebo marmeládou však není zakázán. Džem nebo džem by měly být vyrobeny z tmavých bobulí: černý rybíz, ostružiny, borůvky. Červené bobule mohou u dítěte vyvolat alergii.

Při výběru léčiva musíte pečlivě prostudovat informace na etiketě. Složení by nemělo obsahovat chemické složky a data exspirace by měla být v pořádku. Dávejte pozor na obal: musí být vzduchotěsný, bez poškození nebo řezů..

Neměli byste si koupit pochoutku za příliš nízkou cenu. Dobré marshmallows s krátkou trvanlivostí, vyrobené z přírodních produktů, nemohou být levné.

Vaření Marshmallows doma

Domácí sladkosti mají několik výhod:

 • připravené z přírodních přísad, bez přidání škodlivých složek;
 • Můžete experimentovat s náplní a recepty;
 • mladá matka bude přesvědčena o kvalitě výrobků připravených doma.

Lékaři důrazně doporučují, abyste během kojení jedli domácí jídlo. To je jediný způsob, jak chránit vaše dítě před nekvalitními a škodlivými potravinami.

Výroba marshmallows je velmi jednoduchá. Budou zapotřebí následující složky:

 • 5-6 středně zelená jablka;
 • Sklenici cukru;
 • Protein z jednoho kuřecího vejce.

Poloviny jablek by měly být pečeny v troubě. Vyjměte z trouby, nechte mírně vychladnout a poté opatrně vyjměte prostřední lžičkou. Pomocí míchačky buničiny připravte homogenní koktejl. Nalijte cukr do bramborové kaše, důkladně promíchejte a nechte hodinu. Po tomto porazit masu jablečného cukru mixérem až do krémové, postupně přidávat protein. Výsledkem by měla být nádherná lehká hmota.

Ingredience pro sirup:

 • 150 ml vody;
 • 460 gramů cukru;
 • 7 gramů agar-agaru (přírodní náhrada za želatinu).

Agar-agar se několik hodin namočí do vody, aby bobtnal. Jakmile směs začne bobtnat, položte ji na pomalý oheň a přiveďte k varu. Konzistence by měla připomínat tenkou želé. Nalijte cukr, promíchejte, udržujte v ohni, dokud se krystaly cukru úplně nerozpustí. Výsledný cukrový sirup se velmi pomalu nalije do jablečné hmoty a bije míchačkou. Směs by měla vypadat jako pusinka. Nechejte několik minut, dokud se neobjeví požadovaná viskozita..

Vyrovnejte plech na pečení s papírem odolným proti mastnotě. Pomocí stříkačky na pečivo vytlačte malé marshmallows. Léčba se nechá sušit při pokojové teplotě. Když se na povrchu vytvoří kůra, považuje se mísa za připravenou.

Marshmallow je nízkokalorická pochoutka povolená kojením. Ale kojící matka by měla pečlivě jíst všechny sladkosti, dokonce i ty neškodné, jako jsou marshmallows, marshmallows, marmeláda. Ještě lepší je, když žena nahradí sladkosti povoleným ovocem a bobulemi.

Je možné marshmallow kojící matku?

Mateřské mléko je považováno za nejunikátnější dětskou výživu. Obsahuje množství živin. Aby to bylo užitečné, měla by se žena pokusit jíst správné jídlo. Jak plná je každodenní strava matky, jak velký přínos bude mít výživa pro její dítě.

Mnoho mladých matek neví, co jíst, a tak se snaží popírat mnoho produktů. Ale to je špatné rozhodnutí. V prvních měsících musíte dodržovat přísnější stravu, ale po třech měsících bude vytvořen trávicí systém dítěte a do stravy kojící matky mohou být zavedeny složitější potraviny, včetně různých dobrot. Tento článek se zaměří na marshmallows.

Mohu během kojení jíst marshmallows

Z čeho je marshmallow složen? Dezert zahrnuje vaječné bílky, jablečnou omáčku. Vzhledem k nízkému obsahu kalorií je produkt často součástí stravy žen, které neustále sledují jejich hmotnost. Většina lékařů se vyjadřuje k výhodám tohoto cukrářského produktu. Složení běžného kefíru neobsahuje aromatické látky a konzervační látky. Přestože existují recepty, kde jsou barviva a další složky, které nejsou pro zdraví příliš prospěšné.

Měla by žena během kojení jíst marshmallows? Proč ne!

Pokud žena myslí výběr jídel z její stravy vážně, musíte si vybrat produkt, který je zcela přirozený. Pokud není důvěra v produkt zakoupený v obchodě, můžete si jej připravit sami.

Kromě již zmíněných složek zahrnuje ibišek želatinu, cukr, kyselinu citrónovou, sodu atd. V různých recepturách pro přípravu produktu existují přísady ve formě kandovaného ovoce, ořechů, marmelády, ovoce atd. Marshmallows s ořechy budou užitečné při vytváření nervového systému dítěte.

Pokud žena obsahuje marshmallow, její mléko je výživnější a výživnější. Pokud je do dezertu přidána marmeláda, džem nebo bílá čokoládová poleva, je pro dítě naprosto neškodná.

Výhody marshmallows v laktaci

Jaké výhody tělí tělo ženy a dítěte marshmallows:

 • Kompozice obsahuje užitečné složky. Patří mezi ně vaječné bílé a čerstvé ovocné pyré. Jedná se o přírodní, neškodné produkty;
 • Zlepšuje mozkové funkce. Po devíti měsících těhotenství, porodu a v období hepatitidy B je tělo ženy znatelně vyčerpáno. Pro normální funkci mozku je zapotřebí glukóza. V tomto případě jsou marshmallows jeho neškodným zdrojem;
 • Nízkokalorický obsah. Marshmallow odkazuje na nízkokalorické potraviny. Po narození dítěte se matky chtějí vrátit zpět do své předchozí podoby, snaží se tyto produkty používat. A marshmallows lze nazvat dietním dezertem;
 • Hormon štěstí. Mnoho lidí ví, že sladká jídla přispívají k produkci endorfinů v těle, známých hormonů štěstí. Jíst marshmallows, žena zlepšuje pohodu a náladu;
 • Účinek na chuť mateřského mléka. Potraviny, které ženy užívají během dne, ovlivňují chuť jejího mateřského mléka. Když žena snědla trochu marshmallow, sladí své mléko. To však není tak užitečné. Faktem je, že zažívací systém dítěte nemůže vnímat takovou chuť přirozené výživy. A kromě toho sladkosti obvykle zvyšují žízeň. Pro kojence je mléko jídlo i voda, takže nemusí stát za to jíst hodně marshmallows..

Marshmallow Harm

Škody způsobené marshmallows jsou:

 • Obsahuje škodlivé přísady. Nepřirozené komponenty, které tvoří produkt, jsou pro dítě škodlivé;
 • Výskyt alergií. Marshmallows jsou založeny na vaječném bílém. Tento produkt je silný alergen;
 • Ovlivňuje mikroflóru ženy. Po porodu se ženské tělo přestaví. Zotavuje se z těhotenství. Tento proces je poměrně zdlouhavý. Je známo, jak sladká jídla ovlivňují mikroflóru. V důsledku toho může dojít k onemocnění, jako je drozd..

Jaké druhy marshmallows mohu mít s HS?

Marshmallow odkazuje na nízkokalorické potraviny, nebude mít vliv na přírůstek hmotnosti ženy. Složení produktu zahrnuje běžnou jablečnou omáčku a vaječnou bílou. Mnoho lidí ví, že jablka jsou jedním z těch potravin, které lze jíst na samém začátku GW..

Abyste se nebáli negativních důsledků, musíte si vybrat bílé marshmallows nebo creme brulee. Má-li dezert světlé barvy, je obsah barviv dostatečně vysoký. Během kojení jsou všechny chemikálie škodlivé..

Je možné, aby kojící maminka zmrzla, přečtěte si zde.

Pokud je chuť dobrot vylepšena marmeládou, marmeládou nebo ořechy, pak to není ani špatné. Z použití marshmallows v čokoládě by se mělo zdržet. Ve vzácných případech si ženy mohou dovolit malý kousek skutečné tmavé čokolády.

Skutečnost, že ořechy mohou být alergické, ne všechny matky vědí. Před jídlem marshmallows s ořechy, zkontrolujte dítě reakce na tento druh léčby. Pokud je vše v pořádku, pak jíst na zdraví. Kromě toho jsou ořechy užitečné pro matku i dítě. Je známo, jaký je jejich účinek na funkci mozku, růst kostí a posílení nehtů a vlasů..

Přítomnost ovoce v marshmallows nemůže dítě ublížit. Když má dítě šest měsíců, bude normálně reagovat na džemy a konzervy. To znamená, že až v této době je možné s takovými přísadami přejít na marshmallows. Džem by měl být z černého rybízu nebo borůvek, ale raději zapomenout na maliny a jiné světlé bobule, protože mohou způsobit alergie.

Kolik marshmallow může matka jíst za den

Mnoho lékařů pro děti věří, že s GV není nutné úplně opustit sladkosti. Marshmallows lze jíst docela klidně. Ale bez ohledu na to, jak užitečný může být produkt, nemůžete ho jíst bez míry. Poprvé musíte vyzkoušet malý kousek a sledovat, jak se bude dítě chovat.

V případě normální reakce dítěte na nový produkt lze množství dezertu zvýšit. Když dítě začne trpět kolikou, objeví se na jeho těle vyrážka, jedná se o příznaky alergické reakce. Proto musíte přestat brát produkt a ukázat dítě pediatrovi.

Většina odborníků doporučuje začít zavádět marshmallows do stravy až poté, co dítě bude mít alespoň jeden měsíc. Do této doby bude jeho trávicí systém mírně posílen..

Jak si vybrat marshmallow

Když je dítě v domě, obavy ženy se znatelně zvyšují. Proto příprava dobrot není vždy čas. Co dělat, když si chcete vychutnat chutný a zdravý produkt, jak si jej správně vybrat v obchodě?

Marshmallows, které se vyrábějí v potravinářských podnicích, nejčastěji obsahují různé chemické přísady. Kromě toho se do ní přidávají konzervační látky, látky určené k aromatizaci, látky ke zlepšení chuti a barvy atd. Proto, abyste si vybrali správný produkt, musíte to udělat velmi pečlivě a pečlivě..

Především je třeba věnovat pozornost těmto ukazatelům:

 • Vzhled. Při kojení se ženám doporučuje jíst marshmallows bez barviv. Ze žlutého, růžového, modrého produktu by se mělo zdržet;
 • Různé přísady. K marshmallows se často přidává ovoce, marmeláda nebo ořechy. Tyto výrobky jsou užitečné, takže je tento dezert vhodný pro kojící ženy. Co nelze říci o marshmallows v čokoládě. Ať už je čokoláda jakákoli, může u dítěte vyvolat alergickou reakci. Takový produkt tedy také není vhodný pro HS;
 • Náklady. Pokud je báječný produkt prodán na skladě, existuje riziko, že jeho platnost vypršela. Lepší produkt vyžaduje přírodní složky. Skladovatelnost takových marshmallows nebude dlouhá a cena bude tedy vyšší.

Marshmallow recept na kojící matky doma

Bezpochyby bude domácí dezert vždy lepší než zakoupený. Při přípravě výrobku doma žena zná všechny své součásti, datum výroby a je přesvědčena o jeho používání.

Chcete-li připravit marshmallows doma, musíte vzít:

 • pět malých jablek;
 • 250 gramů granulovaného cukru;
 • jeden vaječný protein.

Před vařením se jablka musí umýt, nakrájet na poloviny a vložit do trouby k pečení. Poté se z nich odstraní buničina a připraví se jablečná omáčka. To lze provést strouhankou nebo průchodem buničiny přes sítko. V dalším kroku se bramborová kaše smísí s cukrem a směs se nechá hodinu vyluhovat.

Je možné vychovat kojící matku, přečtěte si zde.

Později porazte směs a přidejte do ní polovinu proteinu, až do homogenní konzistence. Směs by měla být bílá. Pak přidejte druhou polovinu proteinu a znovu rozšlehejte, až nadýchané..

Jak vyrobit sirup? Chcete-li to provést, připravte:

 • voda - 160 ml;
 • cukrový písek - 470 gramů;
 • agar-agar (želatinový náhradní produkt) - 8 gramů.

Agar-agar je namočen do vody několik hodin před otokem. Poté zahřejte směs a přiveďte ji k varu. Vzhled se podobá želé. Přidejte granulovaný cukr a pokračujte v zahřívání, dokud se cukr úplně nerozpustí..

Výsledný sirup se postupně nalije do směsi jablko-protein a dobře bije. Hmota by měla vypadat jako pusinky. Několik minut po vaření směs vytlačte pečivovou stříkačkou nebo sáčkem na lesklý papír. V této formě při teplotě místnosti produkt zaschne do 24 hodin. Dezert je připraven k jídlu, když se na něm vytvoří cukrová kůra..

Kojení Marshmallows: Klady a zápory

Po porodu by měla žena kojit co nejdéle. Správná výživa je proto klíčem k blahu matky a dítěte. Ale co dělat, když chcete jíst sladkosti, například marshmallows. V prvním měsíci kojení byste neměli nadměrně užívat sladká jídla. Při kojení by měly být marshmallows přidávány do každodenní stravy kousek po kousku a ne okamžitě. U novorozence není trávicí trakt zralý a při ostrém řízení nového produktu se může rozvinout alergie nebo dysbióza..

Co je užitečné a škodlivé pro marshmallows

Marshmallows jsou lahodný dezert vyrobený šlehaným cukrem s vaječnou bílou a přidáním šťouchané brambory z bobulí a ovoce. K této technologii se přidávají plniva za vzniku produktu (pektin, želatina, agar-agar). Plnivo, jako je pektin, je sorbentní látka, která přitahuje patogenní mikroflóru a odstraňuje ji z těla. Sorbent snižuje hladinu cholesterolu v krvi a zlepšuje trávení.

Je dovoleno jíst marshmallows s HS, protože má užitečné vlastnosti:

 • Zdroj vitamínu B2 a stopových prvků Ca, Fe a R. Riboflavin chrání oči před škodlivými účinky ultrafialového záření, zachovává vidění, obnovuje nervový systém ženy.
 • Obsah sacharózy umožňuje zlepšit mozkovou aktivitu, stabilizuje metabolismus, obnovuje se vzhled vlasů a nehtů.
 • Agar-agarová aditiva použitá při výrobě marshmallows má příznivý účinek na zažívací systém, má projímavé vlastnosti a odstraňuje škodlivé látky z těla..
 • 100 g produktu obsahuje 325 kcal, 0,8% proteinu, 0,1% tuku a 79,8% sacharidů. Takže s nadváhou se kojící matka nemusí bát.

Jakákoli sladká jídla mají pozitivní vliv na tělo. Když používáte marshmallows, produkuje se hormon štěstí, endorfin. Ženská nálada stoupá a objevuje se nárůst síly, což je důležité při kojení dítěte.

Lékaři doporučují jíst marshmallows mezi 16 a 18 hodin. V této době je hladina cukru v krvi snížena a kousek dezertu, který se sněží, nahradí její nedostatek.

Kromě blahodárných vlastností dezertů může poškodit nejen dítě, ale i matku.

Marshmallows by neměla být kojící matce podána v prvním měsíci po porodu, protože trávicí trakt u novorozenců nezraje. Je lepší zadat ji později v nabídce, ve třetím měsíci života dítěte. Chcete-li to zkusit dříve, můžete kojící matce představit trochu marshmallow a sledovat reakci dítěte.

Kojící matky by také měly dodržovat dietu, pokud:

 • problémy s obecným metabolismem (metabolismus);
 • anamnéza diabetu;
 • existují problémy se zuby;
 • mají nadváhu.

Pokud se maminka rozhodla pro léčbu v nabídce, musíte si vybrat bílé marshmallows bez barviv, aby se snížilo riziko alergické reakce. Nejprve pozorujte dítě, pokud neexistují špatné předpoklady a během tří dnů nedochází k alergii, můžete postupně zvyšovat množství dezertů.

Druhy marshmallows

Sortiment pečiva v obchodě je velký a můžete si vybrat ten správný dezert pro sebe:

 • Bílé a růžové marshmallows;
 • Čokoládový dezert;
 • S přídavkem ořechů, marmelády, kokosu a dalších plniv.

Je lepší zvolit léčbu, kde je méně barviv a konzervačních látek, protože dítě může být alergické na marshmallows s.

Kojící matka může do stravy zahrnout bílé marshmallows s ořechy, ale to musí být provedeno opatrně, protože ořechy mohou u dítěte způsobit zácpu..

Která marshmallow dává přednost

Kolik marshmallow denně může kojící matka jíst a která z nich je lepší zvolit? Musíte si přečíst štítek a vybrat produkt bez barviv a konzervačních látek. Je lepší počkat trochu s čokoládovými marshmallows, protože kakaové boby, které tvoří lahůdky, způsobují alergii u novorozenců.

Může mít kojící maminka bílý dezert? Ano, můžete si také vybrat s náplní: ořechy nebo marmeládou. Marmeláda se vyrábí na základě ovocného sirupu a pokud ji matka během kojení použije, nepoškodí dítě.

Pravidla pro použití marshmallows pro laktaci: co, kdy a kolik

Na otázku, zda je možné kojit s kojením, nedáte jednoznačnou odpověď. Hlavní věc ve všech míře a opatrnosti. Ale aby všechno fungovalo jako strojek, měli byste dodržovat jednoduchá pravidla použití:

 1. Zadejte pochoutku odděleně od ostatních produktů, které mohou u novorozence vyvolat alergie.
 2. Je lepší používat dezert ráno ke sledování reakce dítěte po zbytek času..
 3. Pokud nedošlo ke zhoršení během 48 hodin, lze produkt bezpečně začlenit do stravy, ale postupně přidávat dávku. Ve velkém množství mohou marshmallows vyvolat koliku a nadýmání.

Při zvýšené tvorbě plynu, zarudnutí na kůži a dalších projevech vyhledejte lékaře. Pediatrové nedoporučují konzumovat žádné sladkosti během prvního měsíce. Názor některých odborníků se však liší. Je tedy možné jíst marshmallows, když kojení v prvním měsíci je relativně individuální otázkou. Nemůžete vždy hádat s výběrem v obchodě, a proto je lepší si udělat dezert sami doma.

Jak si vyrobit marshmallow dezert sami

Kojící máma umí vařit zdravou léčbu sama.

Seznam produktů a jejich množství:

 • kyselé odrůdy jablek - 0,5 kg;
 • vaječný protein - 1 kus;
 • cukr - 1 šálek;
 • želatina - 25 g.

Jak vařit:

 1. Nechte želatinu bobtnat ve studené převařené vodě (50 ml).
 2. Jablka nakrájejte na polovinu, vyjměte semena a pečte v troubě, aniž byste odstranili kůru. Po jejich šlehání mixérem.
 3. Do šálku nalijte 100 gramů vody a přidejte cukr. Sirup se musí vařit.
 4. Želatinu zahřívejte ve vodní lázni, dokud se úplně nerozpustí.
 5. Do šlehačky přidejte šlehačku.
 6. Nalijte sirup, když bičuje a míchá se dalších 8 minut.
 7. Poté položíme želatinu a promícháme, dokud nezhoustne.
 8. Položte marshmallows na pergamenový papír a vložte do chladničky na 2 hodiny, aby ztuhla..

Jak si vybrat v obchodě

Během kojení je zakázáno mnoho sladkostí a při výběru správného produktu postupujte podle těchto tipů:

 • Při výběru produktu si přečtěte štítek na výrobku. Barviva, konzervační látky a přísady mohou u kojenců vyvolat alergické reakce.
 • Upřednostňujte přírodní produkty. Pokud užíváte výplň, musíte vědět, z čeho je vyrobena (to se týká marmelády a želé).
 • S čokoládovými lupínky a ořechy je lepší počkat. Pokud si vyberete čokoládu, je lepší dát přednost bílé čokoládě.

Jakékoli sladkosti s vysokým obsahem cukru mohou způsobit, že dítě během kojení vytvoří plyn, takže ve všem je potřeba opatření.

Jak ukládat

Marshmallows jsou rychle se kazící potraviny. Nakupované zboží v obchodě a v přítomnosti konzervačních látek nebude trvat déle než tři měsíce. Pokud je připravena nezávisle, bude doba skladování kratší a je vhodné ji uchovávat v lednici v samostatném sáčku.

Marshmallow dezert je v mnoha případech dobře tolerován tělem dětí. Musíte se naučit, jak si vybrat zdravý a přírodní produkt, ale je lepší ho vařit sami, a pak na otázku, zda kojící matka může mít marshmallows, odpověď bude určitě ano.

Je možné ošetřovat matku marshmallows

Kojení je důležité období v životě ženy a dítěte, protože v této době se formuje imunitní systém dítěte. Správná výživa matky během kojení zajišťuje dobré zdraví a harmonický vývoj dítěte. Používání škodlivých produktů může mít negativní důsledky. Vzdát se sladkostí je však velmi obtížné. Kromě toho jsou téměř všechny dezerty v období laktace zařazeny do seznamu zakázaných produktů. Existují přírodní a zdravé sladkosti, které zahrnují marshmallows. Zvažte, zda je možné marshmallow s kojením (HB), jeho negativní a pozitivní účinky na tělo.

Výhoda

Tento produkt je považován za jeden z lehkých a vzdušných dezertů. V jeho složení nejsou téměř žádné tuky, a tak se zachází s jídly bez strachu, že zkazí postavu. Marshmallow při kojení dává ženě pozitivní emoce, zlepšuje zrak a normalizuje stolici.

Hlavní příznivé vlastnosti marshmallows:

 • Posílení kostí a zlepšení vidění. Složení produktu zahrnuje vitamin B2, nezbytný pro syntézu některých hormonů a červených krvinek. Vitamin také chrání sítnici před negativními účinky ultrafialových paprsků a také posiluje centrální nervový systém;
 • Účinný antioxidant. Kompozice obsahuje pektin, který čistí krevní cévy od cholesterolu a také zvyšuje ochranné funkce těla;
 • Zlepšení mozkové činnosti. Kompozice obsahuje glukózu, která je nezbytná pro normální fungování mozku. V prvních měsících života dítěte chodí hlava mladé matky od nových činností a odpovědností. Kromě toho může být dezert užitečným občerstvením mezi jídly nebo po krmení dítěte;
 • Normalizace trávení. Marshmallow se doporučuje kojícím matkám ke zlepšení trávení, normalizaci stolice a odstranění toxinů. Tyto vlastnosti jsou poskytovány díky agar-agaru, který je součástí produktu;
 • Zlepšení chuti mléka. Při použití sladkostí získává chuť mléka u ženy příjemnou sladkou chuť.

Škodlivé marshmallows během kojení

Přes výhody marshmallows pro tělo a jeho jedinečné složení, s GV to může poškodit organismy žen a dětí.

Poškození marshmallows je v následujících ukazatelích:

 1. Alergické reakce. Složení cukrovinky zahrnuje vaječnou bílou, která způsobuje alergickou reakci u matky a dítěte.
 2. Přítomnost chemických složek. Na pultech obchodů je nejčastěji marshmallow, což zahrnuje barviva, příchutě, látky zlepšující chuť a další chemické složky. Abyste získali maximální užitek z dezertů, měli byste používat domácí sladkosti.
 3. Svědění a pálení v pochvě mladé matky. Po narození dítěte se ženské tělo postupně obnovuje. Vaginální mikroflóra se vrací k normálnímu stavu. Použití sladkostí ve velkém množství může vyvolat zhoršení drozdu.

Míra spotřeby

Pokud dítě nemá dermatitidu a alergickou reakci na marshmallows, je povoleno jeho použití kojící matkou. To však musí být provedeno racionálně a opatrně.

Poprvé musíte jíst jen polovinu. Pokud dítě nemá negativní reakci ve formě vyrážky nebo koliky, můžete porci zvýšit. Pokud dítě reaguje negativně, matka by měla odmítnout používat marshmallows a jiné sladkosti.

Tento produkt by neměl být konzumován první 3–4 týdny po narození. Je nutné počkat, až se trávicí systém dítěte vrátí do normálu a tělo matky se zotaví.

Pravidla výběru

Je samozřejmě důležité znát odpověď na otázku, zda je možné, aby kojící matka měla marshmallows, ale je také nutné pochopit, který produkt bude přínosem.

Téměř každý dezert obsahuje příchutě, látky zlepšující chuť, barviva a další chemické složky. Proto takový marshmallow poškodí pouze zdraví dítěte a kojící matky.

Je lepší dát přednost dezertům, které si sami vytvoříte. Pokud nemáte čas vařit sami, musíte si koupit drahý výrobek. Skládá se z:

 • ovocné pyré;
 • Bílek;
 • cukr;
 • přírodní zahušťovadlo.

Taková zahušťovadla jsou agar-agar, želatina nebo pektin. Ve výrobku by neměly být žádné další komponenty. Pokud předepsané složení není na obalu nebo obsahuje jiné komponenty, neměli byste si takové marshmallows koupit.

Měli byste také věnovat pozornost vzhledu zákusku. Barva marshmallows by neměla být jasně žlutá nebo růžová. To ukazuje na přítomnost barviv. Přírodní produkt je vždy bledý. Světlý dezert může u dítěte vyvolat alergickou reakci. Nejlepší řešení je koupit bílý ibišek.

Léčby mohou zahrnovat ořechy a sušené ovoce. V takovém případě musíte pečlivě sledovat reakci dítěte. Negativní důsledky nejsou způsobeny použitím marshmallows, ale přísadami v jejím složení. Pro kojící matku je lepší nekupovat marshmallows v čokoládě. Kakao je silný alergen, proto se nedoporučuje kojit v prvních měsících života dítěte..

Použití marshmallows s HS není zakázáno. Je však lepší ji odmítnout, pokud máte podezření na alergii na dítě. Domácí pochoutky nebo zakoupení zákusku s užitečným a jednoduchým složením - cesta ven ze situace, pokud matka chce jíst „chutné“.

Kojení marshmallows - dobrá léčba nebo škodlivý produkt?

Ahoj milí čtenáři.

Na pozadí těžkého vyčerpání po těhotenství a porodu ženy často chtějí něco chutného, ​​sladkého. Většina dezertů je však velmi kalorická nebo se týká alergenů, což je pro dítě nebezpečné. Perfektním řešením pro matky se sladkým zubem jsou marshmallows pro kojení. Tento produkt je považován za nejužitečnější mezi zákusky za předpokladu, že je vysoce kvalitní, připravený podle všech pravidel a požadavků GOST.

Je možné kojit během kojení - výhody produktu

Nejužitečnější marshmallow je pektin, to je tato látka, která je považována za zdravotní sestru pro tělo, odstraňuje toxiny, soli těžkých kovů, podporuje hubnutí. Pektin stabilizuje metabolické procesy v těle, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje krevní oběh a normalizuje trávicí trakt. Sladkosti založené na agaru a želatině jsou při použití poněkud podřadné..

Proč jsou marshmallows užitečné při kojení:

 1. Zlepšuje funkci mozku, zvyšuje výdrž, má příznivé účinky na paměť.
 2. Podporuje syntézu „hormonu štěstí“, který má příznivý vliv na náladu a celkovou pohodu;
 3. Kompozice obsahuje velké množství stopových prvků, které jsou nezbytné pro dobrý stav krevních cév, vlasů, kůže a nehtů;
 4. Obsahuje vitamín B2 - riboflavin je nezbytný pro tvorbu nových červených krvinek, některých hormonů, má blahodárné účinky na zrakové orgány, chrání oči před negativními účinky ultrafialového záření, eliminuje projevy stresu a nervové nadměrné únavy;
 5. Dobrý probiotikum - obnovuje normální střevní mikroflóru, má mírný projímavý účinek;
 6. Zlepšuje chuť mléka.

Marshmallows jsou jedním z nízkokalorických dezertů, ve kterých není prakticky žádný tuk, což je velmi důležité pro matky, které se chtějí po narození vrátit do své ideální podoby.

Je však třeba si uvědomit, že marshmallows, stejně jako jiné sladkosti, může vyvolat zhoršení drozdu. Nepoužívejte vzdušné ošetření pro diabetiky s problémy se zuby, narušení metabolismu uhlohydrátů v těle.

Pravidla pro zavedení marshmallows do stravy

Tělu dítěte mohou poškodit pouze kvalitní marshmallows, které obsahují škodlivé potravinářské přídatné látky, škrob, barviva a látky určené k aromatizaci. Všechny tyto složky mohou u kojenců vyvolat silnou alergickou reakci, takže je třeba pečlivě přistupovat k výběru produktu, ale o tom si promluvíme o něco později.

Tělo některých dětí může na vaječné bílky špatně reagovat, proto si do svého jídelníčku zavedete léčbu postupně - pro začátek můžete jíst půl marshmallow a pozorovat reakci dítěte po dobu dvou dnů.

Při kojení v prvním měsíci je lepší nepoužívat marshmallows vůbec - to je škodlivé pro vás i pro dítě. Pak si můžete dovolit 2-3 marshmallows několikrát týdně.

Používání dobrot v bílé nebo čokoládové polevě by mělo být po celou dobu laktace zcela zrušeno - tyto produkty obsahují palmový olej, mnoho dalších alergenů. Ale pokud v marshmallow jsou ořechy, kousky želé nebo ovoce - to je velmi dobré a užitečné.

Jak si vybrat kvalitní marshmallow

Sortiment marshmallows je prostě obrovský, v obchodech můžete vidět produkt různých barev, tvarů a konzistencí. Naučíme se však, jak vybrat nejužitečnější produkt pro mámu a dítě. Kvalitní vzdušnou pochoutku lze skladovat v uzavřených obalech po dobu 2 týdnů, v otevřené formě - ne více než dva až tři dny.

Hlavní kritéria pro výběr správného marshmallow

Studujeme složení

V kvalitním produktu jsou: jahodové pyré, bílkoviny, cukr, melasa, kyselina citronová, přírodní zahušťovadlo (pektin, želatina, agar-agar). A nic víc.

Považujeme produkt

Okamžitě opustit marshmallow jasných barev, bez barviv, to určitě nemohlo udělat. Škodlivá a sněhově bílá pochoutka - pro dosažení ideální bílé barvy se často používá přísada E171. Pokud je v kompozici přítomen pektin, bude mít sladkost slabý šedivý nádech.

Vůně

Marshmallows by neměl mít ostrý, výrazný zápach ani ovoce. Je povolena pouze lehká vanilková nebo jablková příchuť..

Konzistence

Dobrý a svěží marshmallow je elastický, nerozpadá se, po lehkém tisku rychle obnovuje tvar.

Cena

Dobrý marshmallow vyrobený z přírodních produktů nemůže být levný, neměli byste kupovat léčbu pro zásoby, s největší pravděpodobností již byla rozmazlená nebo nesprávně uložená.

Vzdušný, lehký ibišek, oblíbený a oblíbený mnoha, nemá nic společného se skutečnými marshmallows. Zkuste ho zapálit a navždy ztratíte touhu po koupi tohoto produktu pro sebe nebo své dítě.

Vyrábíme marshmallows sami

Nejlepší marshmallow je domácí. Je zřejmé, že není čas na složité kulinářské experimenty s malým dítětem, ale na přípravu ošetření vzduchem budete potřebovat velmi málo času a energie a produkty ve složení jsou nejjednodušší a nejdostupnější.

Co potřebujeme:

velká jablka, nejlépe zelená - 5 ks.;

 • agar-agar - 8 g;
 • cukr - 650 - 750 g;
 • voda - 160 ml;
 • trochu citronové šťávy.
 1. Agar-agar nalít vodu, nechat 2 hodiny.
 2. Oloupejte jablka, nakrájejte na malé kostky, posypte citronovou šťávou a vložte do trouby. Pečte při nízké teplotě, dokud nezměkne. Pokud nemáte čas péct ovoce, můžete je vařit - je to mnohem rychlejší, ale tímto způsobem ovoce ztratí některé ze svých prospěšných látek.
 3. Jablka rozmíchejte v mixéru, celkem potřebujeme 250-300 g produktu.
 4. Přidá se 250 g cukru, nechá se hodinu.
 5. Oteklý agar-agar se mírně zahřeje, takže hmota získá jednotnou konzistenci, přidá se zbývající cukr. Směs se vaří na mírném ohni po dobu 6-8 minut.
 6. Porazte jablečnou omáčku mixérem, přidejte polovinu proteinu a pokračujte v bití, dokud se nezíská lehká homogenní hmota. Představte druhou část proteinu a vše znovu porazte, dokud nebude nádherné.
 7. Zavádějte horký sirup do hmoty bílkovin a jablek v tenkém proudu, neustále šlehání mixérem při maximální rychlosti, dokud nezhoustne.
 8. Nechte marshmallow blank odpočívat po dobu 1-2 minut.
 9. Vložte hmotu do sáčku na pečivo, navlhčete dřevěnou desku vodou, stiskněte marshmallows.
 10. A nejtěžší fáze - musíte počkat den, než bude náš dezert zcela připraven k použití.

Pokud vaše dítě netoleruje protein, nemůžete jej přidat do směsi, musíte mírně zvýšit množství agar-agaru. Hotový produkt se neukáže tak velkolepě, ale vaše dítě rozhodně nebude mít alergické reakce.

Na závěr pár slov

Dnes jsme se dozvěděli vše o výhodách, škodách a pravidlech výběru marshmallows pro kojení. Sdělte svůj „sladký“ příběh v komentářích - vaříte pochoutku sami, nebo raději kupujete hotový produkt.

Sdílejte článek se svými přáteli na sociálních sítích - během laktace se nemůžete zbavit sladkostí, protože glukóza je nezbytná pro mozek a matky vždy potřebují jasnou hlavu, dobrou paměť a bleskovou reakci.

Výhody a poškození marshmallows pro kojící matku a její dítě

Marshmallows během kojení může mít pozitivní i negativní účinky na zdraví kojící ženy a jejího novorozence. Míra vlivu závisí na složení přípravku, množství použitého produktu a zdravotním stavu matky a jejího dítěte.

Užitečné a škodlivé vlastnosti marshmallows

Při kojení matka přenáší na své dítě vitamíny, minerály a další látky. Cukrářský produkt se vyrábí žvýkáním ovocného a bobulového pyré s vaječným bílým cukrem. Složení produktu může zahrnovat složky:

 • pektiny;
 • agarový sirup;
 • želatinová (marmeládová) hmota;
 • cukr;
 • Bílek;
 • umělá plniva pro zlepšení chuti.

Pektiny jsou enterosorbenty. Stabilizují metabolismus v matce a dítěti, odstraňují toxiny a adsorpcí spojují exogenní a endogenní látky v gastrointestinálním traktu..

Zlepšete trávení a vlákninu obsaženou v marshmallows. Jejich účinek je již patrný v ústní dutině matky. Takové jídlo vyžaduje důkladné a dlouhodobé žvýkání. Tyto procesy stimulují slinění, trávení. Vlákna jsou také schopna vyčistit tělo od cholesterolu. Marshmallows navíc při žvýkání masíruje dásně, což zlepšuje krevní oběh kolem kořenů zubů.

Agarový sirup je vyroben z řas, které normalizují střeva ženy a jejího dítěte, zlepšují fungování štítné žlázy. Želatina (marmeláda) obsahuje látky:

 • kolagen;
 • kyselina nikotinová;
 • draslík;
 • fosfor;
 • vápník;
 • hořčík;
 • sodík;
 • aminokyseliny (glycin, prolin, lysin, alanin).

Vaječný protein obsahuje vitaminy (E, D), aminokyseliny, které zlepšují funkci mozku, zlepšují regeneraci buněk. Složka snižuje hladinu cholesterolu v krvi, což přispívá k lepšímu fungování kardiovaskulárního systému..

Škodlivé vlastnosti marshmallows jsou způsobeny přítomností cukru ve složení produktu, který se během trávení rozkládá na glukózu a fruktózu. Během kojení se prvky přenášejí také na dítě. Použití cukrovinek ve velkém množství může vést ke zvýšení hmotnosti matky, novorozence. Organická kyselina, která se tvoří při žvýkání marshmallows, ničí sklovinu zubů matky, což u ženy způsobuje vývoj zubního kazu. Umělá plniva mohou vyvolat alergickou reakci u kojící matky, dítěte.

Podmínky použití

V prvním měsíci krmení se použití marshmallows nedoporučuje z důvodu vysokého rizika rozvoje diatézy u novorozenců. Pokud ve zbytku období drobky nemají alergickou reakci na složky tvořící produkt, můžete produkt vložit do stravy kojící ženy. V každém případě, aby se předešlo zdravotním problémům (zvýšení hmotnosti dítěte, matky), rozvoji zubního kazu u ženy, nemělo by se konzumovat více než 2 marshmallows denně..

Který ibišek si vybrat

Při výběru cukrářského výrobku by se mělo studovat složení produktu. Marshmallows by neměl obsahovat barviva, příchutě nebo konzervační látky. Ideální volbou pro kojící matku a její dítě je bílý produkt vyrobený z bramborové kaše, cukru, bílkovin, pektinu nebo agaru. Po stisknutí by měl ibišek rychle nabrat svou původní podobu..

Šedá barva značí, že produkt je vyroben ze zastaralých proteinů, ve kterých se bakterie E. coli mohou aktivně vyvíjet. Takové marshmallows mohou vést k rozrušení žaludku u ženy, jejího dítěte.

Kontraindikace

Marshmallow je kontraindikován při cukrovce u kojící matky, dítěte. Sacharidy zvyšují hladinu cukru v krvi. Inzulín produkovaný pankreasem zvyšuje citlivost svalové tkáně na glukózu. U této nemoci nenastane popsaný proces, který může vést ke vzniku komplikací u dospělých a novorozenců:

 • nefropatie;
 • hypoglykémie;
 • ketoacidóza a další.

Nadměrná konzumace marshmallows je kontraindikována u žen trpících obezitou, s nadváhou u dítěte. To povede k ukládání „přebytečných“ uhlohydrátů, což způsobí zvýšení tělesné hmotnosti novorozence, matky. Přítomnost zubního kazu je důvodem, proč stojí za to omezit nebo odstranit sladkosti ve vaší stravě.

Co říkají lékaři

Dostatečné množství dítěte dostává spolu s mateřským mlékem vše potřebné pro svůj život. Z tohoto důvodu by matky měly studovat složení marshmallows. Výrobek zakoupený v obchodě často obsahuje barviva a další chemikálie, které mohou nepříznivě ovlivnit zdraví kojící ženy a její drobky. Podle lékařů je nejlepší volbou vlastní produkt.

Názor pediatrů

Odborníci doporučují zavést do výživy kojící matky pouze přírodní produkt a až po 3 měsících po narození dítěte. Měli byste také dávat pozor na přítomnost alergie u novorozence na vajíčko bílé. Pro kontrolu reakce dítěte stačí, aby matka začala denně konzumovat 2-3 malé kousky produktu. V případě nepřítomnosti vyrážky u dítěte může matce jíst až 2 marshmallows denně.

Názor gynekologů a porodníků

Specialisté na konzumaci cukrovinek. V prvním měsíci po narození je vaginální mikroflóra narušena. K jeho obnovení jsou nutné prospěšné bakterie. Marshmallows může vyvolat vývoj drozdů (kandidóza): uhlohydráty ve formě cukru vytvářejí živnou půdu pro houby Candida. Proto se sladkosti smí konzumovat až po obnovení mikroflóry.

Co říkají odborníci na výživu

Obsah kalorií 1 marshmallow je 107 kcal. Přítomnost sladidla nebo agar-agaru v kompozici snižuje obsah kalorií v produktu. Proto je tento cukrářský výrobek považován za jeden z mála, který má povoleno i kojícím matkám, ale s mírou (do 2 kusů denně).

Články O Neplodnosti