Hlavní Výživa

Těhotenství po Yarině

Droga Yarina je poměrně populární kombinovaná orální antikoncepce, které mnoho moderních žen důvěřuje. A to vůbec není marné, protože správným použitím je možné dosáhnout 100% ochrany před výskytem nechtěného těhotenství. Recenze o Yarině jsou velmi pozitivní, ale stále existuje mnoho otázek o této drogě.

Mnoho žen užívajících Yarinu si přesto klade otázku: neovlivní tento lék následné těhotenství a po Yarině je skutečně těhotenství možné? Odpověď je jasná: možné! Existují však určité podmínky a odchylky od normy..

Takže jste Yarinu brala dlouho a nyní jste se rozhodli, že je čas mít dítě. Dokonce i instrukce pro léčivo naznačují, že těhotenství po přerušení léku může nastat během dvou až tří měsíců po obnovení přirozeného menstruačního cyklu. Ale třetí měsíc končí a těhotenství nenastává. Žena, která chce mít dítě, přirozeně začíná panikařit: proč? co dělat? jak být Příčinou „nevyskytnutí“ těhotenství je však úzkost. Skutečná hrozba neplodnosti nastává pouze v případě, že těhotenství nenastane do dvou let po zrušení Yariny.

Poté, co přestanete užívat Yarinu, někdy může menstruační krvácení (amenorea) někdy chybět. Samozřejmě v tomto případě těhotenství nenastane, proto byste se měli poradit s lékařem, aby zjistili příčiny dlouhodobé přetrvávající amenorey..

Existuje názor, že pokud je Yarina užívána bez přerušení po velmi dlouhou dobu, tělo si zvykne na příjem hormonů z vnějšku, takže produkce vlastních hormonů se bude postupně snižovat, což je plné inhibici reprodukčního systému jako celku. Pravidla pro užívání téměř všech OK však stanoví, že po každém roce užívání těchto tablet je třeba udělat 3měsíční přestávku. Pokud to není pozorováno, pak po přerušení léku nemusí těhotenství nastat opravdu dlouho.

Měli byste také zvážit věk ženy, která užívá drogu Yarinu. Je známo, že po 30 letech je u každé ženy snížena šance na otěhotnění, a proto je po zrušení OK zapotřebí několik let k úplnému obnovení reprodukčních funkcí.

Existuje však i jiná situace: těhotenství nastává okamžitě po zrušení Yariny a ženy o tom také mají spoustu otázek. Lékaři ujišťují: takové „rychlé“ těhotenství není v nebezpečí, dítě se narodí zdravě, pokud se nevrátíte na schůzku s Yarinou. Každá žena však chápe, že těhotenství a OK jsou neslučitelné.

Na závěr vám chci připomenout, že droga Yarina (a další OK) je velmi často předepisována ženám, které nemohou otěhotnět po dlouhou dobu. Lékaři doporučují pilulky na pití po dobu 2-3 měsíců, pak počkejte stejné množství času na obnovení menstruačního cyklu a začněte otěhotnět. Výsledek je okamžitý. Překontrolovat!

Jaká je šance na otěhotnění při hormonální antikoncepci?

Mnoho žen a mužů se zajímá o otázku: „Je možné otěhotnět hormonální antikoncepcí?“ Žádný lék nemůže poskytnout 100% záruku proti nechtěnému těhotenství. Hormonální antikoncepce nejblíže k ceněné 100% se proto považuje za jeden z nejspolehlivějších způsobů ochrany. Kromě toho byl účinek hormonálních kontraceptiv zkoumán téměř důkladně..

Po přečtení tohoto článku se dozvíte:

• je možné otěhotnět při hormonální antikoncepci;
• proč na světě stále více žen přechází na tuto metodu antikoncepce;
• jak brzy můžete otěhotnět po vysazení hormonálních léků;
• odpovědi na další otázky nejčastěji kladené ženami a muži.

Jaké typy hormonální antikoncepce existují?

Hormonální antikoncepce pro ženy obsahují syntetické analogy estrogenů a progesteronu - ženských pohlavních hormonů. Hormonální antikoncepce pro muže je bohužel stále ve vývoji.

Existují dva typy hormonálních antikoncepčních přípravků: kombinované a progestin. Estrogen je ve formě ethinylestradiolu (nebo estradiol valerátu v nové generaci COC na přírodní estrogen), progesteronu ve formě progestinu.

Kombinované perorální antikoncepční prostředky nebo COC zahrnují estrogen a progesteron.

V závislosti na množství estrogenu jsou léky:

• vysoké dávky (35 mikrogramů nebo mikrogramy, například „Diane-35“);
• nízká dávka (30 mgk, například „Yarina“);
• mikrodosované (15 a 20 mcg, například „Klayra“).

Perorální antikoncepční prostředky progestin obsahují pouze progesteron. Obvykle jsou předepisovány kojícím matkám a těm, kteří jsou kontraindikováni v užívání estrogenu..

Dříve byla hormonální antikoncepce dostupná pouze ve formě pilulek. Dnes medicína poskytuje několik způsobů, jak do těla vnést hormony:

• tablety;
• vaginální kroužek „NovaRing“;
• náplast „Evra“;
• intrauterinní zařízení "Mirena".

Jak hormonální antikoncepce ovlivňuje tělo??

Chcete-li zjistit, jaká je možnost otěhotnění v občanském zákoníku, musíte pochopit, jak to funguje. HA tedy v těle vykonává následující funkce:

• inhibuje ovulaci, tj. Zrání vajíčka;
• zvyšuje viskozitu hlenu v děložním hrdle, což ztěžuje pohyb spermií do dutiny dělohy;
• brání tomu, aby vejce v oplození získalo oporu v děloze.

Pokud se žena nebo muž zajímá o otázce „Je možné otěhotnět pomocí GC?“, Pak pro ně máme dobrou zprávu: příležitost otěhotnět bývá nulová.

Výhody hormonální antikoncepce

Pokud vezmete například Yarinu nebo Zhanin, je možné otěhotnět po jejich zrušení? Jednou z hlavních výhod HA je reverzibilita účinku. To znamená, že můžete HA používat několik let, a jakmile se rozhodnete, že jste připraveni stát se matkou, přestaňte užívat lék.

HA je dobrý způsob, jak se chránit před nechtěným těhotenstvím (schopnost otěhotnět z velké části existuje pouze v případě, že vám vynecháte pilulku nebo ji berete nesprávně).

Ostatní výhody

1. Po roce přijetí je pravděpodobnost mimoděložního těhotenství snížena o 90%.
2. Pravděpodobnost rozvoje gynekologických chorob je snížena.

Výsledky výzkumu ukazují, že HA pomáhá předcházet těmto onemocněním:

• rakovina endometria (děložní sliznice), vaječníků, prsu;
• endometriální polypy;
• endometrióza;
• adenomyóza;
• cervikální eroze;
• děložní myomy (zastavení růstu v průměru 1,5 cm);
• zánět pánve.

Pravděpodobnost nejen gynekologických chorob, ale také revmatoidní artritidy a anémie je snížena.

3. Menstruační cyklus je normalizován.
Pokud dříve délka cyklu kolísala, pak při převzetí HA bude konstantní.
4. Počet menstruačního toku klesá. Pokud jste dříve trpěli dlouhou a intenzivní menstruací, pak se během doby snižuje jejich délka a množství. Malé množství menstruační krve snižuje pravděpodobnost bakterií, které způsobují zánět.
5. Cyklus můžete nezávisle upravit a v případě potřeby jej přesunout.

Na koho jsou hormonální antikoncepce kontraindikována?

Pokud chcete kontrolovat možnost otěhotnění s GC, pak víte, že existují kontraindikace:

• vysoký krevní tlak;
• cukrovka;
• tendence tvořit krevní sraženiny;
• cirhóza jater;
• zhoubné novotvary všech orgánů;
• kouření v kombinaci s věkem nad 35 let.

Kontraindikace se mohou lišit v závislosti na drogě..

Působí hormonální antikoncepce na hmotnost?

Protože moderní HA obsahuje velmi nízké dávky hormonů, můžeme s jistotou říci, že neovlivňují tělesnou hmotnost. Přírůstek hmotnosti se někdy zaznamenává, někdy se snižuje. Tělesná hmotnost se může zvýšit o 1–2 kg, ale pouze v hormonálně závislých zónách: jsou to hrudník, boky a hýždě. Muži se této změně tvaru často líbí..

Potřebuje tělo odpočinek od hormonální antikoncepce?

Mýtus, že tělo potřebuje přestávku od HA, je mezi ženami v Rusku rozšířený. Gynekologové často předepisují užívání HA s přerušeními: rok a půl musíte brát drogu a pak si dát přestávku na tři měsíce. V USA a evropských zemích si nedělají přestávky - interval při užívání GC není užitečný, ale často poškozuje. Nízké dávky hormonů nevytvářejí na těle žádnou zátěž, od které by musely „odpočívat“.

Který režim OK je lepší: krátký nebo dlouhý?

Existují různá schémata pro příjem OK:

• 1 balení - přestávka na 7 dní;
• 3 balení - přestávka na 7 dní;
• 6 balení - 7denní přestávka.

Některé antikoncepční prostředky je třeba užívat bez přerušení - v tomto případě je součástí balení několik tablet s placebem.

Podle nejnovějších výsledků výzkumu je nejvýhodnější dlouhodobý režim. Pokud užíváte OK podle prodlouženého schématu, menstruace je mnohem snazší a počet vedlejších účinků léku klesá. A muži si nemohou dělat starosti kvůli milovanému pocitu nemoci v kritických dnech.

Proč hormonální antikoncepce poskytuje ALMOST 100% ochranu před těhotenstvím nebo jak můžete otěhotnět při užívání perorální antikoncepce?

Pokud vezmete GC, například „Janine“, je možné otěhotnět? Příležitost otěhotnět na GC se blíží nule.

Když se zvyšuje šance na těhotenství?

Za prvé, šance na otěhotnění se zvyšuje, pokud vám chybí pilulka. Pokud je zpoždění kratší než 12 hodin, antikoncepční účinek není snížen. Pokud je přestávka delší než 12 hodin, zvyšuje se šance na otěhotnění.

Za druhé, pravděpodobnost početí se zvyšuje s problémy s gastrointestinálním traktem. Pokud zvracení nebo průjem začne brzy po užití tablety, gynekologové doporučují, aby muž používal kondom, aby zajistil antikoncepci na následujících 7–9 dní.

Jak brzy mohu otěhotnět po zrušení hormonální antikoncepce?

Pokud vás zajímá, jak brzy můžete otěhotnět po ukončení užívání GC, měli byste vědět: okamžitě můžete otěhotnět, jakmile dojde k ovulaci. To může být v prvním, druhém a třetím cyklu po zrušení..

Po ukončení užívání drogy „Janine“ je možné otěhotnět po šesti měsících? Největší šance otěhotnění přetrvává po dobu 3 měsíců. Ale jsou situace, kdy těhotenství nastane po 6 měsících. Pokud těhotenství nenastane do šesti měsíců, je třeba zkontrolovat reprodukční zdraví mužů a žen.

Je možné otěhotnět v případech, kdy byly použity prostředky antikoncepce „ohně“?

Je možné otěhotnět, pokud je použita nouzová nebo nouzová antikoncepce? „Ginepriston“, „Escapel“, „Postinor“, „Mifepriston-72“ a další se nazývají nouzová antikoncepce. Tyto léky je třeba užívat co nejdříve po pohlavním styku, nejlépe ze všech - ihned po něm. Pokud jste užili první tabletu léku ihned po nechráněném pohlavním styku nebo do 24 hodin, účinnost léku je 95%.
Nouzová antikoncepce by neměla být užívána často - jedná se o silné hormonální léky, které nejsou určeny k pravidelnému užívání.

Jak mohu otěhotnět po užití hormonální antikoncepce?

To, jak můžete otěhotnět - bez muže inseminací nebo ve vlastní ložnici - nemá vliv na hormonální antikoncepci.

Mohu otěhotnět po porodu během prvních dvou měsíců?

Mnoho mužů a mladých matek přemýšlí, zda je možné během kojení otěhotnět. Jak ukazuje praxe, je to docela reálné, proto se poraďte se svým lékařem o užívání hormonální antikoncepce.
V prvních třech týdnech po narození je nutné používat progestinové léky (bez estrogenu), aby se zabránilo tvorbě krevních sraženin. Pokud žena nedojčí, můžete od čtvrtého týdne začít užívat COC, například „Yarina“ nebo „Janine“.

„Janine“: je možné otěhotnět?

Mnoho mužů a žen chce vědět: „Je možné, že při užívání Janine otěhotní?“ Odpověď bude ve většině případů záporná, ale v některých situacích se může antikoncepční účinek snížit.

1. Užívání přípravku „Janine“ je možné otěhotnět, aniž by ztratila jednu pilulku?
Pokud užijete přípravek „Janine“ podle pokynů a nenecháte si ujít jednu pilulku, je pravděpodobnost těhotenství nulová.

2. Užívání přípravku „Janine“ je možné po vynechání jedné tablety otěhotnět?
Pokud jste odložili dražé o méně než 12 hodin, účinek léku neoslabuje. Pokud zpoždění přesáhne 12 hodin, je třeba v následujících 7 dnech použít další metody ochrany, například kondom. Užíváním přípravku „Janine“ můžete otěhotnět s největší pravděpodobností kvůli opomenutí prvních tablet v balení.

3. Užívání přípravku „Janine“ je možné otěhotnět kvůli problémům se zažívacím systémem?
Pokud jste Zhanin užil bez průniků, můžete otěhotnět, pokud zvracíte nebo rozrušíte žaludek během několika prvních hodin po užití. Během této doby nemusí mít lék čas na trávení.

4. Užívání přípravku „Janine“ je možné otěhotnět v důsledku užívání jiných léků?
Užíváním přípravku „Janine“ můžete otěhotnět současně s antibiotiky (tetracyklin, penicilin a další). Kromě toho může být antikoncepční ochrana snížena díky použití barbiturátů a jiných léků..

5. Užívání přípravku „Yarina“ nebo „Janine“ je možné po zrušení otěhotnět?
Pokud přestanete užívat Janine, můžete otěhotnět s největší pravděpodobností během prvních tří menstruačních cyklů.

"Yarina": je možné otěhotnět?

Všechny odpovědi na výše uvedené otázky týkající se „Janine“ platí také pro „Yarina“.

Co dělat, pokud otěhotníte během užívání perorální antikoncepce?

Pokud otěhotníte během užívání Yariny, Zhaninu nebo jiného COC, přestaňte ji okamžitě užívat a vyhledejte lékaře.

Rapanchik

Těhotenství na Yarině.

Příspěvek publikován Rapanchik · 24. prosince 2010

6 463 zobrazení

Dívky poprvé, když sem požádám o pomoc, řekni mi to. Doktor předepsal Yarinu na 3 měsíce. Chcete-li snížit testosteron, zhubnout, projít GHA.. Dokončil jsem druhé balení. Nyní je pátý den, že neberu pilulky, NENÍ Menstruace. v pondělí už musíte začít nový balíček.. Ale jak to spustit?

V prvním cyklu bylo vše v pořádku, třetí den po stažení drogy M přišel.

Co teď dělat?

Dnes jsem neprošel testem... no, přirozeně negativní.

Neměřil jsem teplotu, rozhodl jsem se s tím přestat, ale stejně je to antikoncepce. Myslel jsem dobře, co má smysl?

A ještě jedna věc: Nepropásl jsem ani jednu pilulku, vždy jsem ji pil přesně ve 22 hodin.. tady

Pokud to není těhotenství, pak co by mohlo být zpoždění?

Jak otěhotnět po zrušení Yarina Plus: po tom, kolik plánujete a zda k těhotenství dojde v prvním cyklu po zrušení

V tomto článku obdržíte odpovědi na všechny otázky, které vás zajímají o drogě Yarina, naučíte se, jak plánovat těhotenství dále a zda existují určité problémy spojené s touto drogou.

Existují nějaké potíže s početím po užití tablet „Yarina“

Perorální antikoncepci často používají dívky a ženy, které potřebují bezpečné a spolehlivé prostředky ochrany..

Mnozí se obávají vedlejších účinků této drogy a možnosti zdravého plánovaného těhotenství v budoucnosti..

Podstata akce

Yarina je moderní preorální antikoncepční látka, která obsahuje dvě účinné látky (3 mg drospirenonu a 0,03 mg ethinylestradiolu). Díky složkám tablet je možné zabránit nástupu těhotenství a normalizovat nouzový menstruační cyklus ženy. Někdy lékaři předepisují tento lék na kožní onemocnění hlavy a obličeje (lupy, akné).

Těhotenství nenastává z řady specifických důvodů:

1) Lék zabraňuje vzniku ovulace (výstup zralého folikulu do vejcovodů);
2) Pohyb spermií se zkomplikuje uvolněním velkého množství vaginálního hlenu;
3) Endometrium dělohy není schopno implantovat oplodněné vajíčko pro další vývoj embrya, takže pravděpodobnost otěhotnění při správném příjmu Yariny je zanedbatelná (0,01%).

Některé ženy začnou užívat orální antikoncepci, která není vůbec chráněna. Spíše k léčbě problémů, jako je hormonální selhání, zvětšení vaječníků a nepravidelný nástup ovulace.

V tomto případě pilulky pomáhají eliminovat nepříjemné příznaky a zlepšují fungování pohlavních orgánů, ale po ukončení jmenování konzultujte s lékařem prohlídku, protože ve vašem případě existuje vysoká pravděpodobnost komplikací při otěhotnění dítěte.

V lékařské praxi se často používá alternativní metoda léčby neplodnosti: pacientovi jsou předepsány hormonální pilulky na 2–3 měsíce a po chvíli jej přestanou užívat a umožňují ženě obnovit přirozený cyklus. Podle četných výsledků je tato metoda účinná..

Kolik můžu otěhotnět po užití Yariny

 • Existuje několik možností, jak se vaše tělo zotaví a bude připraveno na početí, což závisí na řadě faktorů:
 • trvání léku;
 • stáří;
 • Máte zdravotní problémy (genitální a jiné tělesné systémy);
 • způsob života.

Pokud jste zdravá žena mladší 30 let, šance na otěhotnění po odmítnutí perorální antikoncepce jsou velmi vysoké.

Měli byste věnovat pozornost ženám po 30 letech, protože v jejich případě pravděpodobnost prudkého otěhotnění prudce klesá, a proto je pravděpodobnost, že si vaše tělo zvykne na dávky hormonů zvenčí a přestane samostatně produkovat, vyšší..

Ihned po užití léku

Existují případy, kdy žena ihned po odmítnutí užívání hormonálních tablet otěhotní a obává se o zdraví dítěte. Ale není čeho se obávat, to vše znamená pouze to, že se tělo rychle vzpamatovalo a je připraveno nést dítě.

Těhotenství v prvním cyklu

Pokud si vyberete Yarinu krátkou cestu (od 3 do 6 měsíců), pak tento lék neovlivní schopnost ženy otěhotnět. V této situaci otěhotníte již v prvním cyklu. Důvodem je skutečnost, že po nuceném odpočinku vaječníky pracují s pomstou. V průměru k početí dochází 1–3 měsíce po zrušení Yariny. Nebojte se, pokud k těhotenství nedojde po 2 nebo 3 měsících.

Samozřejmě je lepší konzultovat s lékařem další doporučení a identifikovat problémy, to však neznamená, že nemůžete mít děti. Tento jev je pozorován velmi často a naznačuje, že tělo je těžší přestavět. V tomto případě je také vhodné obrátit se na lékaře, který pomůže vytvořit menstruační cyklus.

Mohu otěhotnět při užívání

Mnozí se obávají, zda je pravděpodobné, že během užívání Yariny otěhotní, a zda se takové případy vyskytly. Můžeme s jistotou říci, že tento druh antikoncepce je z hlediska spolehlivosti na 2. místě a pravděpodobnost otěhotnění je 0,01%. Hlavní věc je dodržovat všechna pravidla pro užívání tablet.

Yarina Plus pro plánování těhotenství: kdy je lék předepsán

Yarina Plus je upravená verze drogy Yarina, která je spolehlivým a osvědčeným způsobem, jak se vyhnout těhotenství.

Nejdůležitější je nevynechat užívání léku, jinak je účinek oslaben. Jedná se o silnou antikoncepci, proto je použití bez lékařského předpisu zakázáno.

 • Yarina Plus je předepsána lékařem po absolvování všech nezbytných testů. Tablety se předepisují v následujících případech:
 • jako antikoncepční prostředek;
 • při léčbě mírného akné;
 • jako antikoncepční prostředky v případě hormonálně závislé retence tekutin a nedostatku folátů.

Plánování těhotenství po Yarině

Co musíte udělat, pokud se chystáte brzy stát matkou:

 1. Odmítněte hormonální antikoncepci.
 2. Získejte lékařskou prohlídku.
 3. Počkejte na zdravý a cyklický menstruační cyklus.
 4. Jezte správně, vyhýbejte se stresovým situacím.

Možné důsledky

 • Nikdy nenakupujte lék na radu přítele nebo na recenzi na internetu, je povinné provádět testy a konzultovat s lékařem. S nekompatibilitou u žen se objevuje řada vedlejších příznaků:
 • bolest hlavy, migréna;
 • vaginální krvácení;
 • vyrážka;
 • změna libida;
 • bolest a výtok jejich mléčných žláz;
 • podrážděnost.

Také lék má řadu kontraindikací, které je třeba vzít v úvahu. Pokud se necítíte dobře, poraďte se s lékařem.

Na závěr bych rád všem řekl, že Yarinovy ​​hormonální antikoncepční prostředky nejsou určeny k tomu, aby zhoršovaly zdraví žen, ale spíše se zaměřují na řešení řady důležitých zdravotních problémů a prevenci neplánovaného těhotenství. Nebojte se je vzít, pokud jste absolvovali všechna nezbytná vyšetření lékařem a nemáte žádné kontraindikace.

Články O Neplodnosti