Hlavní Výživa

Mohu otěhotnět při užívání Jess Plus?

Po narození dítěte vyvstala otázka antikoncepce. Rozhodl jsem se vzít antikoncepční pilulky. Doktor předepsal Jess Plus. Jsou skutečně účinné proti nežádoucímu těhotenství.?

Droga Jess Plus označuje novou generaci antikoncepčních léků. Na rozdíl od jiných antikoncepčních pilulek má toto léčivo zlepšené složení, zejména přítomnost látky drospirenonu, která je přirozeným analogem hormonu progesteronu. Kromě toho Jess Plus nezpůsobuje takové nežádoucí účinky, jako je otok, úbytek hmotnosti nebo projev alergické reakce. Navíc tento hormonální lék pomáhá zmírňovat příznaky PMS, zatímco obsahuje minimální koncentraci estrogenu. Proto moderní porodníci-gynekologové doporučují, aby ženy užívaly Jess Plus nejen jako antikoncepci, ale také aby zlepšovaly pohodu s bolestivými obdobími a normalizovaly menstruační cyklus. A nejdůležitější výhodou tohoto léku je to, že zaručuje poměrně vysoké procento ochrany před nežádoucím těhotenstvím. Pokud užijete pilulku správně, početí může nastat pouze při úplném opuštění léku.

Režim konzumace tablet Jess je jednoduchý: 28 blistrů je obsaženo v jednom blistru. Užívají se denně, jeden po druhém, nejlépe ve stejnou dobu. Pořadí antikoncepčního použití je uvedeno na obalu. Je nepřijatelné dělat přestávky mezi prášky.

Aby se předešlo nechtěnému těhotenství, začíná užívání tablet první den menstruačního cyklu. Pokud jste zmeškali začátek období, je lepší odložit lék do dalšího cyklu a použít kondom jako bariéru proti nechtěnému těhotenství.

Obecně platí, že s ohledem na pravidla pro užívání Jess plus nežádoucí těhotenství je to prakticky nemožné. Alespoň výrobce zaručuje 99,9% ochranu. Jinými slovy, při používání antikoncepčních tablet může těhotenství nastat pouze u 1% žen ze 100%.

Pravděpodobnost těhotenství při užívání Jess

Související a doporučené otázky

19 odpovědí

Řekněte mi více, co je lepší dělat? Musím si vzít další ok, nebo mohu využít šanci, dokončit pilulku až do konce a počkat na menstruaci?

Vždy rádi pomůžeme :)
Pokud to nekomplikuje a bude minuta - můžete zanechat recenzi o mé práci :)

Děkuju :)
Pokud jste se zaregistrovali na webu, obdržíte e-mail po každé mé odpovědi. K dispozici je odkaz na recenzi :)

Hledání na webu

Co mám dělat, když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste nenašli potřebné informace mezi odpověďmi na tuto otázku nebo pokud se váš problém mírně liší od uvedeného, ​​zkuste položit lékaři další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o téma hlavní otázky. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na ni naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu můžete také vyhledat relevantní informace o podobných problémech. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Lékařský portál 03online.com poskytuje lékařské konzultace v korespondenci s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve vašem oboru. V současné době poskytuje stránka poradenství v 50 oblastech: alergolog, anesteziolog, resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, pediatrický neurolog, pediatrický urolog, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatr, specialista na infekční choroby, kardiolog, kosmetolog, logoped, ENT specialista, mamolog, lékařský právník, narkolog, neurolog, neurosurgeon, nefrolog, výživový odborník, onkolog, onkolog, ortopedický trauma chirurg a, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, radiolog, androlog, zubař, tricholog, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,69% ​​otázek..

Těhotenství při užívání JES! je to možné?

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Doporučeno

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Doporučeno

Gynekologická masáž - fantastický efekt?

Irina Shirokova publikovala článek v Gynekologii 19. září 2019

Doporučeno

AMG - hormon proti mullerům

Sofya Sokolova publikoval článek v Analýze a průzkumech, 22. září 2019

Doporučeno

Oblíbená témata

Autor: // Lyalka 2017 //
Vytvořeno před 19 hodinami

Zaslal: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 5 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 18 hodinami

Zaslal: * Ма ** Ма *
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: Аlivka
Vytvořeno před 16 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 7 hodinami

Zaslal: Margarishka
Vytvořeno před 6 hodinami

Zaslal: * Noble *
Vytvořeno před 7 hodinami

Zaslal: tatani
Vytvořeno před 23 hodinami

Zaslal: Puzzled
Vytvořeno před 13 hodinami

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Jess Přeskakování těhotenství

Ahoj, vzal jsem Jessovu pilulku o 13 hodin později než obvykle. Po přijetí (po 5 hodinách) došlo k nechráněnému pohlavnímu styku a MCH skončilo uvnitř. Pak si vzala pilulku znovu, podle plánu. Prosím, řekněte mi, jaké je riziko otěhotnění? Na jedné z klinik mi bylo řečeno, že účinek jess trvá pouze 24 hodin, a pokud pilulku nepijete po dni, existuje riziko otěhotnění. A pokud riziko stále existuje, je možné a nutné pít postinor? poděkovat.

O službě Zeptejte se lékaře je k dispozici online konzultace s gynekologem o jakémkoli problému, který se vás týká. Odborní lékaři poskytují konzultace 24 hodin denně a zdarma. Zeptejte se na vaši otázku a ihned si odpovězte!

Antikoncepční prostředky Bayer Jess Plus (YAZ plus) - recenze

Jes plus. Zrušení těhotenství, možné obtíže a vedlejší účinky, vlastnosti a nevýhody.

Dnes se dotknu ženského subjektu, jmenovitě užívání OK (perorální antikoncepce), chci mluvit o vedlejších účincích, které jsem si všiml, a o vlastnostech těla při užívání.

Proč jsem začal brát antikoncepci?

Upřímně řečeno, stejně jako mnoho lidí jsem se vždy bála brát hormony a nikdy bych o této metodě antikoncepce nerozhodla sama. Poprvé jsem vzal lék, abych obnovil hormonální pozadí, s nadějí na těhotenství. Po důkladném vyšetření mi lékař předepsal devět měsíců od užívání Jess plus.

Ethinylestradiol - 20 mcg.,

Drospirenon - 3 mg., Kde

ethinylestradiol je syntetický analog ženského pohlavního hormonu estradiol (estrogen);

drospirenon je syntetický analog hormonu progesteronu - hlavního hormonu těhotenství.

Jednoduše vám řeknu, jak mě doktor přesvědčil.

Opakuji, drospirenon je syntetický analog těhotného hormonu progesteronu, to znamená, že při užívání OK je ovulace potlačena. A pro takovou myšlenku jsem měl odpor: tělo „si myslí“, že nastává těhotenství, ovulace je uměle potlačena, tělo funguje marně, je tak nepřirozené a pravděpodobně nebezpečné.

Příroda však neplánovala, že žena po celý život, která vede aktivní sexuální život, porodí pouze jednou nebo dvakrát. Navíc k ovulaci nedochází dlouho a při laktaci. Mimochodem, zatímco se OK, vaječníky „odpočívají“, menstruační cyklus se vyrovná, vejce se nekonzumují (je známo, že jejich počet je omezený a kladen již v době narození).

Proto je příjem Jess + jasně naplánován a považuji to za vhodné pod dohledem lékaře.

Můj hlavní argument, že Jess +, nyní ve věku tří let, čichá do postýlky a nechce se probudit vůbec.)))

Můj těhotenský příběh.

K úplnému obnovení těla po operaci bylo nutné přestat mezi pokusy o otěhotnění, lékař považoval OK za nejlepší antikoncepci a byla to Jess Plus. Také jsem měl nepravidelný cyklus způsobený hormonálními poruchami.

Vzal jsem si Jess Plus devět měsíců, měsíc po zrušení OK jsme se nepokusili otěhotnět, tělo muselo „zahájit“ ovulační proces. Dva měsíce a dva týdny po zrušení Jess Plus jsem zjistil, že jsem těhotná a ve čtyřicátém prvním týdnu těhotenství jsme měli dceru. )

A teď o přípravě Jess plus:

Cena: 1080 rublů,

Místo nákupu: Lékárna Ozerki (v době nákupu měla tato lékárna nejnižší cenu),

Obal:

Moc se mi líbí balení, kompaktní, pohodlné, je zde ochranný film. Barevný design. Samolepky s dny v týdnu jsou velmi pohodlné. Vyberte si den prvního dne cyklu, v mém případě pondělí, a vždy se můžete ujistit, že včerejší pilulka byla odebrána.

Aplikace:

Musíte začít užívat antikoncepci 1. den menstruace a poté denně 1 tabletu denně, ve stejnou dobu. Pokyny obsahují podrobný popis a příjem a co dělat, pokud jste zapomněli vypít pilulku včas, takže se nebudu opakovat.

Doporučuji na telefonu nastavit budík nebo připomenutí, abyste se nemuseli bát a nenechali si ujít pilulky.

Jak vidíte na fotografii, poslední čtyři tablety v bílém balení, v nich nejsou žádné hormony, pouze kyselina listová, právě v období užívání „figurín“ začínají kritické dny (přesněji, krvácení z vysazení).

Po užití 28 tablet byste měli začít užívat další balení, nemělo by dojít k přerušení mezi dávkami, jako u jiných antikoncepčních léků.

Jess plus vedlejší účinky:

V manuálu možných vedlejších účinků je to očividně neviditelné, výrobce se neuvěřitelně pojistil.

Napíšu, čemu jsem čelil.

Zvýšená chuť k jídlu. Opravdu jsem často pociťoval touhu po jídle, teď to není patrné, a nejprve jsem se musel omezit, abych „nejedl své strany“. Pravděpodobně z tohoto důvodu si mnoho dívek stěžuje na přibírání na váze. Po nějaké době zmizí zvýšená chuť k jídlu.

Kreslení bolesti v podbřišku v prvním týdnu přijetí. První den přijetí Jess plus se shoduje s prvním dnem cyklu, respektive první tři až čtyři dny, cítil jsem mírné nepohodlí v dolním břiše, pátý nebo sedmý den bolesti prošly a neobnovily se.

Zvětšení prsou a něha. U dívek se svěží bustou může být tato funkce nevýhodou. Ale pro mě je to spíše vlastnost, která se mi docela dobře hodí;)

Nyní k dobrým bodům:

Nástup požadovaného těhotenství po zrušení.

Absolutně bezbolestná období po prvním měsíci používání Jess Plus.

Hormonální testy jsou normální.

Osobní názor.

Nyní podruhé jsem začal brát Jess Plus (ukrajinská verze je Jazz Plus), hlavním účelem recepce je antikoncepce.

Jess Plus mi pomohl, přišel a obecně jsem velmi, velmi šťastný. ALE! Než začnete užívat OK (a jakékoli jiné léky), měli byste se určitě poradit se svým lékařem o načasování použití a vzít v úvahu charakteristiky vašeho těla. Doporučil bych vám, abyste se poradili nejen s gynekologem, ale také s použitím hormonálních testů, krevních testů, moči a případně dalších doplňkových testů s ohledem na stav těla..

Je zbytečné předepisovat OK pro sebe, trvat roky a potom sloučit všechny smutné důsledky na drogu, podle mého názoru, hloupé a nekonstruktivní, alespoň.

Nebudu proto doporučovat, ale pokud hledáte OK, podívejte se na Jess plus, stojí to za to a poraďte se s lékařem.

Doufám, že pro vás byla moje recenze užitečná. Být zdravý! )))

Těhotenství po Jess

Komentáře uživatelů

Nemohl jsem otěhotnět asi rok. Oba mají dobré testy. Pila jsem 3 měsíce jess plus, v prvním cyklu po zrušení jsem otěhotněla

Po půl roce zab. A byl pryč (
Nemyslím na ně

pil 3 měsíce, ale O byl po zrušení za půl roku jen 1krát.

ale mám mfya, takže tato metoda pro mě v žádném případě nefunguje (

Jess zrušena a uplynulo 8 měsíců

Wow! A kolik pili?

Cín! Nikdy jsem je nepil a nechtěl, ale po hysterii řekla Guinea, že musíme.

Ano, kvůli tomu byla Jess předepsána. Můj polyp byl odstraněn (((

To není pravda. Ne každý je předepsán. Někdo je řekl, aby plánoval rychleji.

Moje polypy byly odstraněny (žlázové) a adheze byly pitvány. Okamžitě řekl, aby plán. Během cyklu otěhotněla) Tak se přesvědčte

Poděkovat. A histologie ukáže, který polyp byl? nebo je to již vidět, když jsou vyčištěny?

2 týdny šly a menstruace okamžitě šla

A po další menstruaci, těhotenství?

Ne, skrz cyklus. Nedocházelo k ovulaci

Díky za info. Doufám, že také

Ano, je to stejný typ jako ten váš, ale z nějakého důvodu jsem byl vězněn jistě ((mám rád hormony, které jsou normální, ale pravidelně se vyskytuje nějaký nárůst) a měly by vyrovnávat hormonální pozadí

Oni zrušili v červnu, otěhotněli na začátku září) lékaři říkají v průměru za 2-3 měsíce?

Poděkovat! budu vědět

Viděl 6 měsíců. Poslední pilulku jsem vypil koncem září. Říjen byl chráněn na radu G, takže neexistoval žádný mimoděložní, v listopadu otěhotněla. Hodně štěstí!

Poděkovat! A z čeho může být mimoděložní obrat zrušen?

Jak mi G vysvětlil, zatímco se bere v pořádku, tvoří se hlen, je v dýmkách. Je nutné, aby menstruace 1 uběhla a tento hlen s nimi vyjde. Jinak, zřejmě kvůli tomuto hlenu, mohou být zkumavky mimoděložní. Opět je to ze slov mého G. Dělal jsem všechno, co řekla, a teď čekáme na chlapce ☺️

O hospadě... už jsem měl WB, už to nechci. Budu se muset zeptat na své giny

V srpnu zrušeno, začátkem září otěhotnělo.

Mohu otěhotnět při užívání Jess Plus?

Po narození dítěte vyvstala otázka antikoncepce. Rozhodl jsem se vzít antikoncepční pilulky. Doktor předepsal Jess Plus. Jsou skutečně účinné proti nežádoucímu těhotenství.?

Droga Jess Plus označuje novou generaci antikoncepčních léků. Na rozdíl od jiných antikoncepčních pilulek má toto léčivo zlepšené složení, zejména přítomnost látky drospirenonu, která je přirozeným analogem hormonu progesteronu. Kromě toho Jess Plus nezpůsobuje takové nežádoucí účinky, jako je otok, úbytek hmotnosti nebo projev alergické reakce. Navíc tento hormonální lék pomáhá zmírňovat příznaky PMS, zatímco obsahuje minimální koncentraci estrogenu. Proto moderní porodníci-gynekologové doporučují, aby ženy užívaly Jess Plus nejen jako antikoncepci, ale také aby zlepšovaly pohodu s bolestivými obdobími a normalizovaly menstruační cyklus. A nejdůležitější výhodou tohoto léku je to, že zaručuje poměrně vysoké procento ochrany před nežádoucím těhotenstvím. Pokud užijete pilulku správně, početí může nastat pouze při úplném opuštění léku.

Režim konzumace tablet Jess je jednoduchý: 28 blistrů je obsaženo v jednom blistru. Užívají se denně, jeden po druhém, nejlépe ve stejnou dobu. Pořadí antikoncepčního použití je uvedeno na obalu. Je nepřijatelné dělat přestávky mezi prášky.

Aby se předešlo nechtěnému těhotenství, začíná užívání tablet první den menstruačního cyklu. Pokud jste zmeškali začátek období, je lepší odložit lék do dalšího cyklu a použít kondom jako bariéru proti nechtěnému těhotenství.

Obecně platí, že s ohledem na pravidla pro užívání Jess plus nežádoucí těhotenství je to prakticky nemožné. Alespoň výrobce zaručuje 99,9% ochranu. Jinými slovy, při používání antikoncepčních tablet může těhotenství nastat pouze u 1% žen ze 100%.

Těhotenství, když jess

Obsah článku

ObsahPokud těhotenství nastane po zrušeníJe možné otěhotnět při užívání nežádoucích účinků a kontraindikací Jess Plus mohu otěhotnět po přijetí antikoncepce Popis a účinek léčiva Jess Farmakologické vlastnosti Jes Co dělat během těhotenství, ke kterému došlo při užívání léku Výhody léku Jess plus při plánování doporučení těhotenství...

Když nastane těhotenství po stažení

Složky obsažené v antikoncepčních pilulkách Jess nemají schopnost hromadit se v těle. Rozkládají se jaterními enzymy na jednodušší látky a vylučují se močí a stolicí. To znamená, že když žena přestane přijímat antikoncepci ve svém těle, ovulace se obnoví, což se může poměrně rychle zotavit. Důkazem toho jsou těhotenství, ke kterým dochází po jedné tabletě, která nebyla opilá včas.

Zrušením příjmu Jess může žena otěhotnět již v dalším menstruačním cyklu. Před ukončením léčby a početí je vhodné podstoupit preventivní prohlídku gynekologem a ujistit se, že je vše v pořádku a můžete otěhotnět bez obav z komplikací. Nedoporučuje se zrušit lék za účelem početí, pokud žena:

 • infekční poškození orgánů reprodukčního nebo genitourinárního systému jakékoli etiologie;
 • akutní zánětlivé procesy;
 • obecná somatická onemocnění, která mohou komplikovat budoucí těhotenství;
 • nedávná operace na orgány břišní dutiny a pánve;
 • potřeba chemoterapie nebo radioterapie v blízké budoucnosti.

Mohu otěhotnět při užívání

I přes rostoucí spolehlivost perorálních antikoncepčních prostředků se mnoho žen stále obává a chce vědět, jak vysoká je pravděpodobnost početí při užívání antikoncepčních tablet. Pokud budete postupovat podle pokynů k léku, je tato pravděpodobnost malá. Existuje však několik faktorů, které mohou nepříznivě ovlivnit účinnost perorální antikoncepce. To:

 • nepravidelnost užívání pilulek u ženy (tablet zapomenutý nebo opilý ve špatnou dobu vede k výkyvům hormonálních hladin, což může vést k ovulaci a početí);
 • alkohol (částečně ničí účinné látky antikoncepčního prostředku, ženy navíc při intoxikaci často zapomínají pil pilulku);
 • antibiotika (existuje potvrzený důkaz, že antibiotikum Rifampicin interaguje se složkami Jessu, což snižuje jejich účinnost);
 • Třezalka tečkovaná, hepatoprotektory a další potravinové doplňky, které aktivují játra (jaterní enzymy rozkládají léčivo rychleji, což je neúčinné);
 • průjem a zvracení (předčasné odstranění antikoncepčního prostředku z těla).

Vedlejší účinky a kontraindikace

S antikoncepcí používající Jess se někdy mohou objevit nežádoucí účinky z různých systémů těla:

 • zažívací systém (nevolnost, bolest břicha, zvracení, průjem);
 • nervový systém (astenie, deprese, nervozita, migréna, změny libida);
 • reprodukční systém (bolest v mléčných žlázách, krvavý vaginální výtok);
 • zrak (nesnášenlivost kontaktních čoček);
 • kůže (vyrážka, zřídka - erytém nodosum);
 • ostatní (změny hmotnosti, retence tekutin, trombóza).

Kontraindikace pro použití:

 • přítomnost anamnézy žilní nebo arteriální trombózy, tromboembolie, cerebrovaskulárních poruch;
 • migréna;
 • pankreatitida
 • ischemická choroba srdeční, angina pectoris;
 • selhání jater a nádory v játrech;
 • selhání ledvin, nadledvin;
 • hormon-dependentní nádory;
 • laktace;
 • těhotenství nebo podezření na to;
 • alergie na lék.

Jess plus je možné otěhotnět po kontrole antikoncepce

Gynekologové předepisují lék v případech, kdy má žena nestabilní nebo bolestivou menstruaci, nedostatečný počet ženských pohlavních hormonů, které přispívají k dozrávání ženských gonád. Kromě antikoncepce existují i ​​následující indikace k použití:

 • amenorea v různé míře;
 • nedostatek ovulace;
 • věk 45+;
 • začátek menopauzy;
 • akné;
 • bolest na hrudi spojená s menstruací;
 • plánování hnojení.

Vstupné Jess nemá vliv na následnou plodnost žen. Pokud před předepsáním léku došlo k nestabilitě v důsledku nestabilního cyklu, nepravidelné ovulace, pak můžete „hrát“ na odrazový efekt a představit si dlouho očekávané dítě..

Popis a účinek léku

Tablety Jess obsahují následující složky:

 • aktivní (ethinylestradiol a drospirenon);
 • pomocné (stearát hořečnatý, monohydrát laktózy, hyprolosa a další látky).

Aktivní složky léčiva Jess jsou syntetické analogy ženských pohlavních hormonů. Jaký efekt mají, když vstoupí do těla? Ethinylestradiol a drospirenon inhibují ovulační proces, takže cyklus je anovulační. Kromě toho zvyšují viskozitu děložního hlenu, který ucpává děložní čípek, čímž vytváří mechanickou bariéru pro spermie.

Tyto hormony způsobují, že sliznice dělohy není vhodná pro implantaci vajíček v případě, že dojde k oplodnění. Drospirenon má další výhody. Pokud jde o antikoncepční účinek, je blízko progestinu, ale je zbaven vedlejších účinků charakteristických progestinu. Příznivé účinky drospirenonu jsou následující:

 • inhibuje působení mineralokortikoidů, které způsobují zadržování tekutin (prevence otoků a vysokého krevního tlaku);
 • má antiandrogenní vlastnosti (eliminuje hirsutismus, seborrhea a akné);
 • zmírňuje projevy premenstruačního syndromu.

Jess tablety jsou jednofázové antikoncepční prostředky. To znamená, že každá z nich obsahuje stejnou dávku aktivních složek. Podle výsledků pozorování se u žen užívajících Jess normalizoval cyklus menstruace a snížila se také jejich intenzita a trvání. V důsledku toho se riziko vzniku anémie z nedostatku železa snížilo. Podle některých zpráv Jess také snižuje pravděpodobnost rakoviny vaječníků a endometria..

Složky léčiva se rozkládají v játrech a vylučují se močí a stolicí. Přibližný poločas je 24 hodin

Farmakologické vlastnosti Jess

Všechny antikoncepční prostředky mají podobné složení - hormony, které působí proti dozrávání a uvolňování vajíčka do vejcovodů. Moderní COC jsou prakticky bezpečné: pokud starší lékaři doporučili přestávku každých 3-5 let, nyní můžete přestat brát jen to, aby si představilo dítě.

Zvláštností tohoto antikoncepčního prostředku je speciální vylepšené složení, které obsahuje nejen hormony, které působí proti ovulaci (ethinylestradiol + drospirenon), ale také syntetický analog kyseliny listové - levomefolátu vápenatého. Poslední složka se podílí na procesu buněčného dělení, působí proti tvorbě defektu fetální nervové trubice v případě oplodnění.

Vzhledem ke zvláštnímu složení Jess, gynekologové jmenují ženy s nestabilní menstruací, aby naplánovaly početí.

Co dělat během těhotenství, ke kterému došlo během užívání léku

Koncepce, která se vytvořila během podávání perorálních kontraceptiv, není důvodem paniky. Dlouhodobé zkušenosti lékařů a statistik ukazují, že negativní výsledek těhotenství nepřekračuje procento obvyklého průměrného početí. A tisíce malých dětí narozených tímto způsobem jsou toho jasným důkazem. Skutečnost přijetí OK by neměla nijak ovlivnit rozhodnutí zachovat nebo se zbavit těhotenství. Gynekologové v tomto případě pozorují nastávající matky, které počaly dítě při užívání antikoncepce, jako normální těhotenství.

V současné době nenastaly žádné případy, kdy by žena, která v důsledku toho vzala OK, porodila podřadné dítě. Takže, pokud početí již proběhlo, pak nestojí za to vyvolávat paniku ohledně možných odchylek dítěte. Tento faktor sám o sobě je pro nastávající matku nepříznivý, a tak jim nesmí být nervozita jejich stavem. V chápání žen se rozšířil další mýtus o těhotenství a současném používání OK. Údajně v takovém procesu existuje šance na otěhotnění dvojčat. Bohužel však neexistuje žádný zaznamenaný důkaz, který by to mohl potvrdit. Nebo byla tato fáma zaměněna se situací s IVF, protože s tím je pravděpodobnost mnohočetného těhotenství opravdu velmi vysoká.

Pokud má žena při podávání OK nějaké příznaky těhotenství, měly by být provedeny vhodné testy, které by potvrdily nebo vyvrátily její přítomnost. A je lepší jít na kliniku a provést testy na hCG. Pokud je výsledek kladný, pak stačí zastavit užívání OK a dělat vše, co se děje během normálního těhotenství: zaregistrujte se u lékaře, podstupte testy, navštivte ultrazvukové vyšetření a připravte se na budoucí mateřství, představte si, jaká bude barva dětského pokoje a jak pojmenovat budoucí dítě. Hlavní věc není být nervózní a trávit více času na čerstvém vzduchu, a pak se všechny obavy a obavy rozptýlí samy od sebe.

Výhody léku

Díky vylepšené receptuře má přípravek kromě účinné ochrany proti neplánovanému těhotenství blahodárný účinek na ženské tělo:

 • normalizuje menstruační cyklus;
 • eliminuje bolestivé projevy premenstruačního syndromu;
 • má antiandrogenní účinek, pomáhá zbavit se mnoha projevů zvýšené syntézy mužských pohlavních hormonů (seborrhea, akné a další dermatologické problémy).

Na rozdíl od podobných COC obsahuje Jess jeden a půlkrát méně ethinylestradiolu, a proto nepřispívá k tvorbě otoků, rozvoji mastopatie a nekontrolovanému přírůstku hmotnosti.

To je důležité při plánování následného těhotenství, protože látka významně snižuje riziko poruch vývoje plodu a předčasného porodu

Jess plus při plánování poradenství pro těhotné

Otázka možné pravděpodobnosti otěhotnění po Jess plus není gynekology dokonce zvažována, protože radím mnoha bezdětným ženám, aby drogu užívaly speciálně pro léčbu neplodnosti. Jess plus je předepsán v případě nepravidelných a bolestivých období s problémy s ovulací. Pod vlivem léku se cyklus normalizuje a pravděpodobnost početí se výrazně zvyšuje.

Důležitým důvodem je přítomnost levomefolátu vápenatého v kompozici pro účely Jess Plus. Těhotenství po užití nastává mnohem rychleji právě díky přítomnosti tohoto syntetického derivátu kyseliny listové

Odstraňuje příčiny anémie v ženském těle, zbavuje ji chronické únavy a zlepšuje její chuť k jídlu. Nastávající matka přistupuje k výskytu dobře připraveného těhotenství bez přítomnosti nemocí ženského reprodukčního systému.

Je těhotenství možné s Jess Plus??

Vzhledem k tomu, že užívají jakékoli hormonální antikoncepční prostředky, ženy často uvažují o pravděpodobnosti těhotenství s touto metodou ochrany. Je možné otěhotnět užitím Jess Plus, index Perl je schopen odpovědět, kterým se určuje možnost těhotenství při užívání antikoncepcí. Poté, co vyšetřili sto žen, odborníci identifikují případy výskytu neplánovaného početí.

Při správném použití je Jess plus Pearl Index méně než jeden. Výskyt chyb při tomto způsobu výpočtu spolehlivosti antikoncepčních prostředků je zcela vyloučen. Odborníci vedou rozhovory o užívání jiných léčivých přípravků zkoumanými ženami a až po jejich nepřítomnosti budou jejich výsledky zahrnuty do statistických výpočtů.

Jak dlouho čekat na těhotenství po zrušení Jess plus?

Poté, co se žena rozhodla porodit dítě, je nutné přestat užívat Jess Plus. Těhotenství po vysazení léku nastává poměrně rychle, v závislosti na zdravotním stavu nastávající matky, připravenosti jejího těla nést dítě. Vynikající zdravotní stav obou rodičů může být zárukou početí do dvou měsíců po ukončení léku.

Pokud z nějakého důvodu těhotenství nenastane, musíte navštívit gynekologa. Po prozkoumání budoucích rodičů a prostudování výsledků biochemických analýz rozhoduje lékař o dalších opatřeních. Pokud lékař nezjistil významné problémy, může být nutné počkat ještě několik měsíců.

Jess plus: těhotenství přesto přišlo

Ženy začnou brát drogu s lehkým srdcem, protože o Jess plus recenze slyšely pouze pozitivní věci. A těhotenství přesto přišlo... Pokud se žena rozhodla opustit své dítě, může být mučena pochybnostmi o jeho zdraví po dobu všech 9 měsíců. Často nemusí dokonce věřit svému gynekologovi, věří, že na něčem nesouhlasí, protože při užívání hormonálních látek došlo k těhotenství..

Nejnepříjemnější je, že nastávající matka začne hledat informace na internetu, kde na mnoha místech jsou vyprávěny různé hororové příběhy o vrozených malformacích. Odborníci jednomyslně tvrdí, že patologické těhotenství během užívání Jess Plus není možné. V lékařské literatuře nebyly takové případy popsány a v rozsáhlé praxi gynekologů nebyl pozorován narození dětí s abnormalitami..

Co dělat v případě, že byl porušen systém přijímání

Vývoj událostí, pokud byla vynechána tabletka JOC JOC, může být následující:

 1. Pokud vynecháte bílou pilulku, není důvod se obávat, protože se jedná o neaktivní pilulku s placebem. Zahoďte vynechanou pilulku a pokračujte v pití antikoncepce podle schématu.
 2. Pokud byla vynechána růžová pilulka a od průchodu uplynulo více než 12 hodin, pijeme antikoncepci co nejrychleji. Antikoncepční účinek přetrvává. V případě, že od doby průchodu uplynulo více než 12 hodin, existuje riziko početí. Dále se podíváme na to, co vynechala pilulka: 1-14 - pijeme vynechanou pilulku, i když musíte pít 2 - večer a dnes, a během týdne s intimitou používáme kondomy. 15-24 - existují dvě možnosti: vypít zmeškanou tabletu a poté pokračovat v užívání COC podle schématu. Po 24 tabletách vyhodíme všechny bílé a okamžitě začneme užívat aktivní tablety. Není potřeba další antikoncepce. Druhou možností je zlikvidovat stávající obal a začít nový menstruační cyklus v den 5. Není potřeba další antikoncepce

Antikoncepce v plánování těhotenství

Gynekologové tvrdí, že hormonální drogy jsou jednou z nejspolehlivějších metod antikoncepce. Jedním z takových drog je antikoncepční jess.

JES je monofázická antikoncepční látka, která blokuje folikul a zabraňuje ovulaci. Lék má účinek na děložní hlen, jeho zahušťování a tím brání spermiím v dosažení cíle. Jess, stejně jako všechny ostatní léky, má nežádoucí účinky (pozitivní a negativní).

Mezi pozitivní patří:

- snížení intenzity a trvání menstruace; - zajištění zpětného vývoje fibrocystické mastopatie; - normalizace štítné žlázy; - předepisování léku pro některá hormonálně závislá onemocnění vaječníků a dělohy (endometrióza, polycystická); - snížení rizika rozvoje revmatoidní artritidy; - významné snížení rizika rakoviny tlustého střeva a konečníku; - redukce mastných vlasů a pokožky, léčba akné (v důsledku antiandrogenního účinku drospirenonu); - vzácný výskyt zánětlivých procesů v pánevní oblasti (na pozadí hormonálních kontraceptiv se hlen stává viskózním a zabraňuje pronikání infekcí z vnějšího prostředí); - odstranění nadbytečné tekutiny z těla, což má za následek snížení hmotnosti (až 5 kilogramů).

Návod k použití

Jess je k dispozici ve dvou verzích: 21 a 28 tablet v balení. Hormony se vyskytují pouze v 21 tabletách. K čemu je 7 dalších tablet? Pomáhají ženě udržovat určitý interval mezi různými kurzy. V případě možnosti 21 pilulek může žena začít nový kurz o něco dříve nebo později. V důsledku toho je narušena hormonální rovnováha a antikoncepce nefunguje tak efektivně.

Kdy mám začít brát Jess? Příklady různých situací a čas zahájení kurzu:

 • ve standardním případě je první pilulka opilá první den menstruace, což odpovídá začátku cyklu;
 • po porodu by měl být nástup příjmu 28-30 dní;
 • při přechodu z mini-pil na Jess můžete začít brát každý den, aniž byste si nechali přestávku mezi dvěma drogami;
 • při antikoncepci pomocí intrauterinního zařízení se tableta užívá v den odstranění IUD;
 • při injekční metodě by se měla první tableta opít v den další injekce;
 • v případě potratu nebo potratu v 1 trimestru by měla být okamžitě přijata antikoncepce.

Pokud žena zapomněla pít Jess včas a vzpomněla si na ten den, pilulka by se měla okamžitě vypít. Pokud příští den již dorazil, antikoncepční přípravek se užívá v obvyklou dobu. Je přísně zakázáno užívat dvě tablety současně.

Pokud těhotenství nenastane po zrušení

Doufejme, že početí přijde první den zrušení. Hnojení vyžaduje zralé vajíčko, které se vylučuje přibližně 16-18 dní po poslední menstruaci. Je třeba zvážit začátek cyklu od prvního dne menstruace.

Aby se vytvořil odrazový efekt (zvýšená funkce vaječníků), je třeba užívat tablety po dobu nejméně tří po sobě jdoucích měsíců, aniž by pilulka chyběla. Pokud početí nenastane, panika za to nestojí. Někdy gynekolog doporučuje používat režim 4/2: 4 měsíce po užití Jess a 2 měsíce odpočinku. Takový režim umožní vaječníkům vyvinout správné množství folikulů.

Jak vyměnit antikoncepční pilulky

Skutečnost, že hormonální antikoncepční prostředky nejsou jedinečné v prevenci výskytu neplánovaného těhotenství, nikdo nepochybuje. Každý také ví, že mezi nimi jsou nejoblíbenější formy tablet. Existují však situace, kdy po dlouhém příjmu antikoncepčních tablet je musíte něco nahradit. To může být:

 • subkutánní implantát,
 • vaginální prsten,
 • hormonální antikoncepční náplast.

Neměli bychom však zapomínat, že pouze gynekolog má právo rozhodnout, jak as čím změnit antikoncepční pilulky používané dříve.

Těhotenství po převzetí antikoncepce

Protože hlavním cílem antikoncepčních prostředků je působit proti početí, mnoho žen si myslí, že tyto léky nejsou schopny usnadnit proces oplodnění. Správně vybraný lék nepoškodí funkci vaječníků, naopak, během „dovolené“ získává sílu a po zrušení COC začnou fungovat mnohem intenzivněji. Při plánování těhotenství v přítomnosti nestabilního menstruačního cyklu gynekologové doporučují pít tablety po dobu 3 měsíců. Po zrušení těchto fondů dochází k rychlému pojetí bez komplikací.

Hned v prvním měsíci

Droga je předepsána ve fázi plánování před početí. Vzhledem k tomu, že vaječníky odpočívají po dobu 2-3 měsíců, když je léčivo zrušeno, dochází k opačnému účinku ve formě intenzivní produkce folikulů (rebown efekt), k oplodnění dochází rychleji, nejčastěji v prvním cyklu.

Droga pomáhá stabilizovat menstruační cyklus, zlepšit ovulaci. Je také předepsáno pro ženy s menopauzou, aby nahradily chybějící hormony.

Jak otěhotnět po stažení

Aby bylo možné otěhotnět zdravé dítě na pozadí abstinenčních návyků, není nutné provádět zvláštní události, stačí dodržovat doporučení gynekologa. Antikoncepční příjem se vyskytuje najednou, každý den, bez ohledu na příjem potravy. Nemůžete přeskočit prášky, může to narušit hormonální pozadí a zpozdit početí na dobu neurčitou.

Kolik můžu otěhotnět po přijetí Jess

Čas potřebný k zahájení oplodnění závisí na mnoha faktorech, včetně jak individuálních charakteristik organismu, tak fyziologických charakteristik reprodukčního systému. Nejčastěji bude nástup oplodnění po zrušení hormonálních antikoncepcí vyžadovat více než tři přirozené menstruační cykly..

Způsob aplikace

Jedno balení antikoncepčního prostředku musí být použito do 28 dnů, jednu jednotku léčiva denně. Tableta se spolkne bez žvýkání a současně se omyje čistou převařenou vodou, přičemž se přísně dodržují stejné časové intervaly. Příjem potravy nebo tekutin neovlivňuje absorpci aktivních složek.

Měli byste začít s první hormonální tabletou a pít všechny jednotky léku v pořádku, navzdory stejné koncentraci drospirenonu a ethinylestradiolu. Tím se zabrání problémům a záměně s možným přeskočením příjmu. Nakonec užijte pomocné tablety (obohacené nebo placebo). Nový balíček musí být spuštěn den po dokončení předchozího, bez přestávky.

Pokud vynecháte jednu nebo více aktivních tablet, měli byste vypít vynechané jednotky léku co nejdříve, a zbytek balení použijte přesně podle pokynů. Pokud je zpoždění kratší než 24 hodin, ochranný účinek COC není snížen, jinak je nutné během týdne použít další antikoncepci. Přeskočení placeba neovlivňuje hladinu hormonů v krvi pacienta, a proto může být jejich příjem ignorován.

Zásady storna COC

Aby plánované přerušení léku bylo bezbolestné, musíte nejprve konzultovat s odborníkem, abyste zjistili všechna možná rizika a kontraindikace. Při plánování těhotenství není dovoleno přestat pít tablety v následujících případech:

 1. Anémie (nedostatečný hemoglobin v krvi). Tento stav vyvolává zvýšení objemu krve ztracené během menstruace a také zvyšuje riziko intermenstruačního krvácení. Pokud došlo k početí na pozadí anémie, významně se zvyšuje pravděpodobnost potratu, preeklampsie, předčasného porodu a dalších patologií těhotenství a vývoje plodu. Kromě toho je v 75–90% případů diagnostikována anémie různé závažnosti u malých dětí, jejichž matky trpěly nedostatečnou produkcí hemoglobinu během těhotenství..
 2. Exacerbace chronických infekčních a zánětlivých chorob genitálií. Zrušení hormonálních antikoncepčních prostředků v tomto případě vede k prudkému snížení hustoty cervikální sekrece, což usnadňuje pronikání patogenní mikroflóry z pochvy do děložní dutiny. To přispívá k rozvoji závažných komplikací až do neplodnosti a také zvyšuje riziko spontánního potratu v případě možné početí po zrušení „Jess“..

COC by mělo být zrušeno až po úplném odstranění všech existujících zdravotních problémů. Přes skutečnost, že výrobce "Jess" a "Jess Plus" umožňuje zrušení tablet v kterýkoli den cyklu, gynekologové doporučují používat úplné balení léku. To platí zejména pro pacienty, kteří užívali hormonální látky nejen k antikoncepci, ale také k léčbě určitých endokrinních patologií..

Negramotné nebo náhlé zrušení léku může vést k rozvoji komplikací:

 • průlomové krvácení z dělohy;
 • dysfunkce vaječníků, bolest v podbřišku, narušení menstruačního cyklu jiné povahy (amenorea, slabá nebo těžká ztráta krve v kritických dnech, zvýšený premenstruační syndrom);
 • psychoemocionální poruchy, podrážděnost, poruchy spánku;
 • nevolnost, zvracení, průjem, hubnutí;
 • bolesti hlavy, vysoký krevní tlak, celkový zdravotní stav.

Nejčastěji, a to i při správném zastavení antikoncepčních pilulek v důsledku hormonálních úprav, si mnoho žen stěžuje na nevolnost a zhoršení celkového zdraví. Nepříjemné příznaky zmizí bez lékařského zákroku několik dní.

Mohu otěhotnět v průběhu Jess Plus

Hlavním úkolem hormonální OK je ochrana těla před zbytečným těhotenstvím. a vývojáři léku se pokusili poskytnout všechny nuance reakce těla a sexuálního života. Podle indexu Perl se početí vyskytuje u 3-4 žen z 1000. Ačkoli to jsou vynikající ukazatele pro OK, otázka, zda je možné otěhotnět tím, že Jess Plus zvuky dost často v gynekologické ordinaci dost často.

Podle lékařů může být 100% záruka poskytnuta, pouze pokud jsou bezpodmínečně splněny všechny podmínky pro užívání tablet. Lék by měl být užíván v jednu hodinu, během kurzu by neměly vynechat tablety, jinak se nezbytná koncentrace hormonů v těle sníží, což bude mít okamžitý vliv na antikoncepční účinek.

Těhotenství po užití Jess Plus se nejčastěji vyskytuje v důsledku nedodržení podmínek pro použití OK. V důsledku toho se koncentrace nezbytná pro antikoncepční účinek snižuje a přestává být překážkou pro spermie. K početí dochází nejčastěji z několika důvodů:

 • Přeskočit pilulky
 • Pokud se zvracení nebo průjem objeví do 4 hodin po požití a další tableta nebyla opilá
 • Nechráněný pohlavní styk kvůli snížené koncentraci Jess Plus v těle
 • Užívání léků, které snižují koncentraci OK.

Jess: pravděpodobnost těhotenství během antikoncepce a po ní

Jak rychle otěhotnět po vysazení antikoncepce?

Tělo ženy v reprodukčním věku funguje tak, že k těhotenství po antikoncepčních pilulkách dochází s větší pravděpodobností. To je důvod, proč mnoho lékařských odborníků dává přednost použití této metody jako všelék na neplodnost. Pokud se žena dlouhodobě chrání před nechtěným těhotenstvím pomocí tabletovaných hormonálních antikoncepcí, pak je otázka vlivu této skupiny léků na perspektivu početí dítěte po vysazení léku relevantní..

Kolik můžete otěhotnět po hormonálních tabletách?

Bez ohledu na to, co žena vzala, těhotenství po hormonech může nastat v různých časech. Toto kritérium přímo závisí na věku pacienta, jejím zdravotním stavu, jakož i na délce hormonální antikoncepce. Plodnost nulliparous ženy ve věku ne více než 25 roků, zpravidla je obnovena do 2-3 měsíců po zrušení tablety.

U pacientů ve věku 30–35 let může tento proces trvat alespoň 1 rok. Ve věku nad 35 let lze plodnost obnovit pouze 2–3 roky po zrušení pilulky. V tomto procesu hraje významnou roli stav hormonálního pozadí ženy, jakož i poměr pohlavních hormonů v těle.

Mohu hned otěhotnět

Po ukončení léčby antikoncepčními pilulkami je pravděpodobné, že otěhotní rychle. V anotaci hormonálních léků je uvedeno, že některé ženy mají možnost otěhotnět již během dalšího ovariálně-menstruačního cyklu po vysazení léku. Pokud pacient nemá akutní a chronická onemocnění genitourinárního systému a stav jejího hormonálního původu je uspokojivý, můžete se spolehnout na úspěšné početí 2-3 týdny po skončení kurzu.

Mohu otěhotnět po dlouhodobém používání

Dlouhodobé užívání hormonálních léků významně ovlivňuje proces a načasování obnovení ženské plodnosti. Žena bude moci otěhotnět po dlouhodobém používání antikoncepčních pilulek až po 1-2 letech od ukončení užívání antikoncepce. Vzhledem k individuálním charakteristikám těla každé ženy se často setkávají situace, kdy pacientky otěhotní několik měsíců po ukončení hormonální terapie.

Proč těhotenství nemusí nastat

Existuje několik důvodů, proč těhotenství nenastane po užití antikoncepčních prostředků. V 60% případů tyto důvody nemají nic společného s nepřetržitým používáním perorálních látek k ochraně před nežádoucím těhotenstvím. Mezi hlavní příčiny dlouhodobé neschopnosti otěhotnět patří:

 1. Dříve přenášená infekční a zánětlivá onemocnění pánevních orgánů.
 2. Genetické abnormality.
 3. Přítomnost specifických protilátek proti mužským reprodukčním buňkám (spermatu) u ženy, což vede k imunologickému konfliktu.
 4. Hormonální změny v ženském těle, stejně jako poruchy nadledvin nebo štítné žlázy.

Kromě toho příčina neplodnosti nemusí spočívat v těle pacienta, ale v těle jejího partnera. Kvantitativní a kvalitativní změny v semenné tekutině často způsobují neplodnost.

Po vysazení hormonálních léků může v blízké budoucnosti dojít k těhotenství. Hormonální antikoncepce může zlepšit průběh různých nemocí, ale samy o sobě nevedou k neplodnosti..

Kdy přestat užívat antikoncepční pilulky?

Pokud pár plánuje těhotenství po zrušení antikoncepčních pilulek, lékaři doporučují zahájit pokusy o otěhotnění 30 dní po zrušení hormonu. Toto časové období je nezbytné k obnovení normálního ovariálně-menstruačního cyklu. Kromě toho musí na sliznici děložní dutiny dojít k nezbytným změnám, které zajistí účinnou implantaci plodu..

Při dlouhodobém užívání hormonálních léků (více než 6 měsíců v řadě) musíte počkat nejméně 3 měsíce, poté se můžete pravidelně pokoušet otěhotnět. Během stanoveného času se ženě doporučuje, aby se napravila nedostatek vitamínů a kyseliny listové v těle, protože používání hormonálních látek vede k nedostatku těchto prvků.

Těhotenství po populární antikoncepci

Ne všechny ženy v reprodukčním věku otěhotní ihned po zrušení antikoncepčních pilulek. Moderní farmaceutický průmysl nabízí velký seznam hormonálních produktů, jejichž výběr se provádí individuálně pro každého pacienta. Nejoblíbenější orální antikoncepční prostředky a složitosti úspěšného otěhotnění dítěte po jejich užití budou popsány níže..

Regulon

Výskyt těhotenství po užití hormonálních tablet Regulon lze naplánovat až 3 měsíce po ukončení léčby. Podle lékařských statistik došlo u 70% žen k početí od 3 do 18 měsíců od ukončení léčby. Během prvních měsíců po ukončení užívání přípravku Regulon je tělo obnoveno a začne znovu fungovat bez další stimulace.

Kromě toho se v určeném čase z těla odstraní zbytky léčiva. Je důležité si uvědomit, že složky léčiva Regulon mají toxický účinek na vyvíjející se plod, proto těhotenství je přípustné až po konečném odstranění léčiva z těla.

Yarina a Jess

Těhotenství po zrušení antikoncepčních tablet, Yarina a Jes, lze plánovat po 3 měsících. Po uplynutí stanovené doby musí být žena připravena na dvě možnosti rozvoje událostí. Po užívání antikoncepčních prostředků Yarina nebo Jes může těhotenství dojít během několika týdnů nebo může dojít ke zpoždění o 1 rok. Léky Yarina a Jess mají podobné složení, ale antikoncepční přípravek Jess obsahuje nižší dávku hormonálních látek. Koncepce zpravidla po zrušení tohoto léku nastane do 12 měsíců.

Novinet

Těhotenství můžete naplánovat po dlouhodobém užívání antikoncepčních tablet Novinet po 3 měsících. Toto období zpravidla stačí k plné obnově normální ovulace a menstruačního cyklu. Do 3 měsíců se u ženy mohou vyskytnout nepravidelná období, takže početí může být odloženo o několik měsíců dále. U 30% pacientů se těhotenství po perorální antikoncepci Novinet objevilo během následujícího ovulačního cyklu po užití tablety.

Jeanine

Analogicky ke dvěma předchozím lékům může Janine po zrušení v pořádku otěhotnět po 3 měsících. Během této doby se ženské tělo za nových podmínek aktivně přestavuje. Při dlouhodobém užívání tablet Janine můžete očekávat úspěšnou početí do 1 roku po ukončení léčby, s výhradou pravidelných pokusů o otěhotnění dítěte.

Problémy, které mohou nastat

Pokud žena plánuje otěhotnět po antikoncepčních pilulkách, musí být připravena čelit určitým obtížím. Nejpravděpodobnější problémy, které se vyskytnou po použití orální metody ochrany proti neplánovanému početí, jsou:

 1. Výskyt nebo exacerbace existujících onemocnění kardiovaskulárního systému, včetně trombózy, křečových žil, plicní hypertenze a anginy pectoris.
 2. Dlouhodobá neschopnost otěhotnět, zejména pokud byla perorální antikoncepce používána déle než 3 roky.
 3. Porušení ovariálně-menstruačního cyklu, který se projevuje nepravidelným, prodlouženým nebo krátkodobým obdobím.
 4. Poškozený metabolismus uhlohydrátů a lipidů, projevující se ve formě několika kilogramů navíc.

K takovým komplikacím nedochází tak často, ale při včasné lékařské korekci není ženské tělo vážně ohroženo.

Pravidla, která se mají dodržovat

Když žena plánuje otěhotnět po hormonální terapii v blízké budoucnosti, musí dodržovat určitá doporučení, aby zkrátila dobu obnovy plodnosti. Tato doporučení zahrnují:

 1. Stahování drog. Zahájené balení léku by mělo být vypito úplně, protože spontánní přerušení kurzu má vážné následky.
 2. Celkové trvání antikoncepčního období by nemělo přesáhnout 12 měsíců. V důsledku této podmínky existuje maximální pravděpodobnost rychlé koncepce.
 3. Během období zotavení po ukončení léčby musíte pečlivě sledovat své zdraví, pravidelně navštěvovat ošetřujícího lékaře gynekologa nebo gynekologa-endokrinologa. Také musíte podstoupit terapii vitamíny, včetně užívání kyseliny listové. Úplné opuštění alkoholu a tabáku, vyvážená strava a maximální omezení stresu na těle pomáhají urychlit proces obnovy plodnosti..

Těhotenství po porodu

Charakteristickým rysem období porodu dítěte po užití hormonální antikoncepce je přítomnost tzv. Odrazového efektu. Tento stav je charakterizován ostrým uvolňováním pohlavních hormonů dříve potlačených účinkem tabletovacího činidla. Pokud byla dodržena pravidla pro zrušení hormonální drogy a přípravy na početí, bude těhotenství pokračovat bez znaků a jakýchkoli rozdílů.

Pokud žena po užívání antikoncepčních prostředků v lékárně plně nevydržela období zotavení, může se ve stadiu porodu snadno setkat s různými komplikacemi, včetně předčasného odloučení placenty, malformací plodu a spontánního ukončení těhotenství. Celá fáze porodu dítěte by měla být pod pravidelným dohledem gynekologa.

Jess a těhotenství: jsou kompatibilní?

Moderní antikoncepční pilulky jsou docela účinné. Stále však může dojít k těhotenství s Jess, stejně jako u jiných antikoncepčních prostředků.

Jak pracuje

Moderní dívky samy rozhodují, kdy mají děti. Naštěstí farmaceutický průmysl nabízí mnoho antikoncepčních prostředků, díky nimž mohou mladé rodiny a dokonce i starší lidé řídit proces porodu..

Mezi léky, které mají zabránit těhotenství, lze rozlišit antikoncepční pilulky „Jess“. Jedná se o antikoncepci nové generace s vylepšenou recepturou. Složení léčiva zahrnuje drospirenon, který je alternativou k přirozenému hormonu progesteronu. Je to drospirenon, který pomáhá zmírnit všechny příznaky PMS. Při užívání antikoncepčních prostředků, které dříve vydali farmakologové, bylo nevyhnutelné otoky a nadváhu. Jess nemá tyto nepříjemné vedlejší účinky..

Výrobci a spolu s nimi mnoho lékařů tvrdí, že užívání těchto tablet je pro ženské tělo bezpečné kvůli minimálnímu obsahu estrogenu v nich. COC by si však měl zvolit lékař. Antikoncepci, která je pro vás vhodná, si může vybrat pouze porodník-gynekolog, s ohledem na váš věk, nemoci a hladiny hormonů..

Při správném příjmu tablet Jess je pravděpodobnost otěhotnění minimální. Podle statistik - méně než 1% ročně.

Měli byste začít pít pilulky od prvního dne období. Pokud je příjem zahájen 2. až 5. den cyklu, pak příští týden po menstruaci, je nutné použít další bariérové ​​metody antikoncepce. Tablety se užívají denně ve stejnou dobu s malou odchylkou (ideálně do hodiny).
Použití přípravku „Jess“ ve spojení s jinými léky je nežádoucí, protože některé z nich mohou snížit antikoncepční účinek. V každém případě, pokud takové léky potřebujete, je lepší se s nimi poradit s lékařem.
Pokud je balení hotové, je přísně zakázáno provádět přestávky. Před dodáním antikoncepčních pilulek „Jess“ do skříňky domácí medicíny byste proto měli být opatrní..

Rizikové faktory

Jess je jedním z nejúčinnějších léků, které zabraňují nechtěnému těhotenství. Mnoho žen přemýšlí, jestli užívání Jess může otěhotnět. K hnojení může dojít, pokud dojde k porušení pravidel pro kontrolu porodnosti nebo při pití alkoholu. Jak je uvedeno v poznámce k léku, použití tablet s alkoholem je přísně zakázáno. Minimální interval mezi užitím pilulek a pitím by měl být tři hodiny.

V opačném případě, pokud nebudete dodržovat toto pravidlo nebo pokud se ve vašem životě často vyskytuje alkohol, je lepší zvolit jiný způsob, jak se chránit před těhotenstvím. Alkohol negativně ovlivňuje játra a také snižuje účinek Jess, což může vést k těhotenství. Nežádoucími důsledky při užívání „Jess“ a alkoholu mohou být také bolesti v mléčných žlázách, vaginální výtok a dokonce i krvácení.

Pokud žena právě začala užívat pilulky, měla by se zdržet alkoholu alespoň měsíc, aby se v těle hromadila dostatečná koncentrace hormonů..

Pokud dojde ke zvracení nebo k průjmu do tří hodin po užití tablety, měli byste ji užít znovu, protože ta předchozí neměla čas na vstřebání tělem. Z tohoto důvodu, pokud žena trpí trvalým trávením, je lepší zvolit jinou metodu antikoncepce..

S výhradou všech těchto pravidel by otázka, zda je možné otěhotnět užíváním přípravku „Jess“, neměla stát před vámi.

Pokud jste těhotná

Menstruace by měla začít u 27-28 tablet z balení. Pokud k tomu nedojde a obáváte se, že jste těhotná (například pokud jste během užívání tablet zvraceli nebo jste vynechali), okamžitě proveďte těhotenský test..

Pokud je test pozitivní, okamžitě přestaňte pít „Jess“ a vyhledejte lékaře.

Stává se, že pokud je droga užívána nesprávně, žena otěhotní a má obavy, zda se dítě narodí zdravě. Mnoho lidí, kteří si na internetu přečetli hrozné věci, si myslí, že jejich dítě se narodí s tělesným nebo mentálním postižením, protože k těhotenství došlo při užívání tablet, které by mohly být pro nenarozené dítě škodlivé. Gynekologové však prokázali, že v tomto případě nemohou být pro dítě žádné vedlejší účinky.
Recepce „Jess“ v časných stadiích těhotenství (dokud jste nevěděli o početí) nepoškodí plod a nepovede k abnormalitám.

Jak otěhotnět, když jsem zmeškal Jessovu pilulku

 • Pokud jste vynechal bílou, pak se nemusíte bát: jedná se o neaktivní pilulku s placebem. Stačí vyhodit zmeškanou pilulku a pít „Jess“ podle schématu. Nebudete otěhotnět.
 • Pokud se jednalo o růžovou pilulku, ale zpoždění bylo kratší než 12 hodin, vypijte ji co nejdříve. Antikoncepční účinek bude pokračovat. Pokud uplyne více času, pak existuje riziko otěhotnění. Zjistěte, který tablet jste zmeškali.
 • Od první do čtrnácté pilulky. Vypijte vynechanou pilulku (i když musíte pít dvě najednou - včera a dnes). Používejte kondom po dobu jednoho týdne.
 • Patnáctá až dvacátá čtvrtá pilulka. Zde jsou možnosti:
 1. Vypijte vynechanou pilulku, i když musíte pít dvě najednou. Pokračujte v pití podle schématu. Po pití 24 tablet přeskočte bílou pilulku a hned začněte brát aktivní pilulku. Není třeba hlídat.
 2. Jednoduše tento obal vyhoďte. Začněte brát nové obaly na 5. den. Není potřeba žádná další antikoncepce.

KOK: klady a zápory

Ve většině případů gynekologové předepisují „Jess“ nejen proto, aby zabránili nechtěnému těhotenství, ale také aby vyřešili problémy žen, jako je těžká PMS nebo nepravidelná menstruace..

 1. „Jess“ uklidňuje hormonální pozadí, obnovuje menstruační cyklus a zajišťuje jeho pravidelnost.
 2. Zabraňuje zánětlivým onemocněním ženských genitálií.
 3. Zabraňuje výskytu nádorů a vzniku rakoviny dělohy nebo vaječníků.
 4. Díky svému speciálnímu složení pomáhá bojovat proti akné, zlepšuje stav pokožky a vlasů a také snižuje možnost osteoporózy..

Orální antikoncepce však má mnoho odpůrců, mezi nimi renomovaných lékařů. Domnívají se, že jakékoli zasahování do přírodních procesů může v budoucnu negativně ovlivnit zdraví ženy..

Odpůrci COC (perorální antikoncepční přípravky) tvrdí, že jejich dlouhodobé užívání je pro ženskou plodnost špatné, protože tablety vytvářejí „falešný“ menstruační cyklus. A když se žena rozhodne mít dítě, vaječníky si nemohou „pamatovat“, jak správně pracovat.

Rovněž se předpokládá, že při užívání COC se zvyšuje riziko trombózy. A v menopauze - riziko rakoviny prsu. Pokud tablety nejsou vybrány správně, může to vést ke krvácení, hormonálním poruchám, kožním potížím, bolestem hlavy a depresím. Na pozadí COC se libido často snižuje.

Komu věřit, je na vás a na vašem lékaři. Nezapomeňte také, že existují přísné kontraindikace pro užívání antikoncepčních tablet "Jess":

 1. Cukrovka.
 2. Migréna.
 3. Trombóza.
 4. Onemocnění jater a krevních cév mozku.
 5. Těhotenství nebo kojení.

Odskočit efekt

Kupodivu, mnoho gynekologů předepisuje pilulky nejen na ochranu před těhotenstvím. Ale také pro svůj dlouho očekávaný útok, ke kterému velmi často dochází při stažení drog (tzv. Rebound efekt). Při užívání antikoncepčních prostředků se menstruační cyklus normalizuje a zvyšuje se pravděpodobnost početí.

Obvykle v tomto případě použijte „Jess Plus“. Těhotenství po zrušení "Jess Plus" dochází v důsledku obsahu levomefolátu vápenatého v tabletách.

Jedná se o syntetický derivát kyseliny listové, který zlepšuje reprodukční orgány žen.

Zrušení Jess Plus pro těhotenství vám umožní rychle otěhotnět. K dlouho očekávanému těhotenství dochází zpravidla během prvních dvou měsíců po ukončení léčby.

Kamarádka, která otěhotní v prvním měsíci manželství, může být vyděšená skutečností, že po užívání antikoncepcí těhotenství nikdy nenastane. To je však mýtus. Jess Plus a těhotenství jsou plně kompatibilní.

Když může těhotenství dojít po zrušení Jess Plus: v prvním měsíci nebo po jakém množství?

Populární droga Jess se týká tzv. COC nebo kombinovaných perorálních antikoncepčních prostředků, které jsou předepisovány k prevenci těhotenství. Je možné otěhotnět po selhání léku a kdy se to stane nejčastěji?

Perorální antikoncepce poskytuje nejvyšší procento ochrany proti neplánovanému těhotenství. Když ale přijde čas na získání malých dětí, vyvstává mnoho otázek: kdy nastane početí, je možné otěhotnět okamžitě po zrušení a co se stane, pokud těhotenství nenastane?

Farmakologické vlastnosti Jess

Všechny antikoncepční prostředky mají podobné složení - hormony, které působí proti dozrávání a uvolňování vajíčka do vejcovodů. Moderní COC jsou prakticky bezpečné: pokud starší lékaři doporučili přestávku každých 3-5 let, nyní můžete přestat brát jen to, aby si představilo dítě.

Zvláštností tohoto antikoncepčního prostředku je speciální vylepšené složení, které obsahuje nejen hormony, které působí proti ovulaci (ethinylestradiol + drospirenon), ale také syntetický analog kyseliny listové - levomefolátu vápenatého. Poslední složka se podílí na procesu buněčného dělení, působí proti tvorbě defektu fetální nervové trubice v případě oplodnění.

Těhotenství po převzetí antikoncepce

Protože hlavním cílem antikoncepčních prostředků je působit proti početí, mnoho žen si myslí, že tyto léky nejsou schopny usnadnit proces oplodnění. Správně vybraný lék nepoškodí funkci vaječníků, naopak, během „dovolené“ získává sílu a po zrušení COC začnou fungovat mnohem intenzivněji. Při plánování těhotenství v přítomnosti nestabilního menstruačního cyklu gynekologové doporučují pít tablety po dobu 3 měsíců. Po zrušení těchto fondů dochází k rychlému pojetí bez komplikací.

Hned v prvním měsíci

Droga je předepsána ve fázi plánování před početí. Vzhledem k tomu, že vaječníky odpočívají po dobu 2-3 měsíců, když je léčivo zrušeno, dochází k opačnému účinku ve formě intenzivní produkce folikulů (rebown efekt), k oplodnění dochází rychleji, nejčastěji v prvním cyklu.

Jak otěhotnět po stažení

Aby bylo možné otěhotnět zdravé dítě na pozadí abstinenčních návyků, není nutné provádět zvláštní události, stačí dodržovat doporučení gynekologa. Antikoncepční příjem se vyskytuje najednou, každý den, bez ohledu na příjem potravy. Nemůžete přeskočit prášky, může to narušit hormonální pozadí a zpozdit početí na dobu neurčitou.

Kolik můžu otěhotnět po přijetí Jess

Čas potřebný k zahájení oplodnění závisí na mnoha faktorech, včetně jak individuálních charakteristik organismu, tak fyziologických charakteristik reprodukčního systému. Nejčastěji bude nástup oplodnění po zrušení hormonálních antikoncepcí vyžadovat více než tři přirozené menstruační cykly..

Jess plus: je možné otěhotnět po kontrole antikoncepce

Gynekologové předepisují lék v případech, kdy má žena nestabilní nebo bolestivou menstruaci, nedostatečný počet ženských pohlavních hormonů, které přispívají k dozrávání ženských gonád. Kromě antikoncepce existují i ​​následující indikace k použití:

 • amenorea v různé míře;
 • nedostatek ovulace;
 • věk 45+;
 • začátek menopauzy;
 • akné;
 • bolest na hrudi spojená s menstruací;
 • plánování hnojení.

Vstupné Jess nemá vliv na následnou plodnost žen. Pokud před předepsáním léku došlo k nestabilitě v důsledku nestabilního cyklu, nepravidelné ovulace, pak můžete „hrát“ na odrazový efekt a představit si dlouho očekávané dítě..

Pokud těhotenství nenastane po zrušení

Doufejme, že početí přijde první den zrušení. Hnojení vyžaduje zralé vajíčko, které se vylučuje přibližně 16-18 dní po poslední menstruaci. Je třeba zvážit začátek cyklu od prvního dne menstruace.

Aby se vytvořil odrazový efekt (zvýšená funkce vaječníků), je třeba užívat tablety po dobu nejméně tří po sobě jdoucích měsíců, aniž by pilulka chyběla. Pokud početí nenastane, panika za to nestojí. Někdy gynekolog doporučuje používat režim 4/2: 4 měsíce po užití Jess a 2 měsíce odpočinku. Takový režim umožní vaječníkům vyvinout správné množství folikulů.

Ovlivňuje lék plod

Stává se, že žena během těhotenství bere antikoncepci. Měsíční krvácení nepřichází, nebo skličující výtok „šmouhy“. Kontraindikace při užívání COC - údajné těhotenství. Proto, pokud je podezření na oplodnění (zejména pokud se jednalo o vynechanou pilulku), měli byste se poradit s gynekologem. Zrušení Jess zpravidla nevyvolává potrat, ale v určitých situacích může být ráno předepsáno k udržení těhotenství.

Rizikové faktory antikoncepční pilulky

Jess je často předepisována mladým ženám, jednou z podmínek pro to je vzdát se nikotinu. Kouření zvyšuje riziko trombózy, kardiovaskulárních chorob, anginy pectoris.

Kontraindikováno u migrény, trombózy v minulosti i současnosti, křečových žil, rakoviny prsu. Při delším používání se riziko vzniku rakoviny prsu významně nezvyšuje, ale riziko onkologie vaječníků a děložního čípku se snižuje..

Jak je těhotenství po Jess

Těhotenství po antikoncepci se neliší od jiných těhotenství. U žen, které tento lék užívaly nejméně tři měsíce před početí, se navíc projeví toxikóza. Se zlepšenou antikoncepční kompozicí se zvyšuje pravděpodobnost porodu zdravého dítěte, protože vitamin B9 (kyselina listová) je součástí léku.

Jak ukazuje lékařská praxe v gynekologii a porodnictví, zrušení Jessu přispívá ke zvýšení produkce vajec, což zvyšuje pravděpodobnost těhotenství okamžitě v prvním menstruačním cyklu po vysazení léku. Hlavní podmínkou je dodržování doporučení gynekologa.

Užitečné video

Těhotenství po dlouhodobém užívání COC

Pokud užíváte pilulky po dlouhou dobu, potom vaječníky usnou, děloha vyschne a nebudete otěhotnět. Odkud pocházejí tyto husté myšlenky a co říká věda?

"Už rok beru pilulky na antikoncepci." Musím si dát pauzu?
- plánujete těhotenství?
- Ne, neplánuji další rok a půl..
- Tak proč si musíš udělat pauzu?
- Říkají, že nemůžete pít dlouho! Pak nebudete otěhotnět nebo budete muset být léčeni po dlouhou dobu.

Po mnoho let jsem nemohl pochopit, odkud tato doporučení vycházejí. Ne v žádné antikoncepční příručce, v žádné studijní příručce ani v žádném vědeckém článku jsem se nikdy nesetkal s údaji o potřebě „odpočinku“ po dlouhodobém používání hormonálních antikoncepcí.

Hormonální antikoncepce byla původně koncipována jako reverzibilní metoda - schopnost otěhotnění je rychle obnovena. Přesto je strach, že vaječníky „usnou a nevstanou“, zcela běžný.

Věřím, že čelíme určitému druhu gynekologického folklóru. Doporučení „přestávku“ při užívání COC se předává z úst do úst od starší generace gynekologů k mladším. Toto nepsané pravidlo může vycházet z metodických dopisů ministerstva zdravotnictví SSSR, vydaných ve stovkách tisíc výtisků v letech 1981 a 1985. V těch dnech v SSSR se věřilo, že počet kontraindikací k hormonální antikoncepci byl obrovský, a vedlejší účinky byly tak zničující, že jmenování KOC sovětským lékařem zpochybňuje jeho odbornou způsobilost 1.

"V naší zemi není ani zdaleka neobvyklé, že by lékař upřímně věřil, že při přijímání COC je třeba přerušit."
Khamoshina - MD, profesor, Ústav porodnictví a gynekologie, Univerzita přátelství národů Ruska.

Uplynulo více než 30 let. Mladí studenti a mladí lékaři těchto konfliktních časů vstoupili do období významné profesní zralosti a klinické autority. Dojem mládí je nejjasnější. Je možné, že mnozí při zachování mimořádně opatrného přístupu k hormonální antikoncepci ignorují data z moderních studií a doporučení WHO pro antikoncepci 2.

Jak je taková opatrnost odůvodněna?

Každý porodník-gynekolog v "prasátko" je celá řada takových příběhů. Tento případ předložil lékař lékařských věd, profesor M. B. Khamoshina 3.

Mladá žena, která užívala COC s nízkou dávkou po dobu 8 měsíců, aplikovala preventivní léčbu na prenatální kliniku. Droga byla dobře tolerována, byl jsem spokojený s vybranou metodou antikoncepce.

U pacienta byl proveden ultrazvuk, podle kterého dospěl lékař nejvyšší kategorie k závěru: „Máte malou dělohu a nikdy nebudou děti. Jsi blázen? Okamžitě zrušte hormonální drogu, zvedneme vaši dělohu! “ Žena samozřejmě okamžitě přestala brát takové „nebezpečné“ pilulky a podle lékařského předpisu začala „zvyšovat dělohu“ pomocí Cyclo-Proginova. Přesně o 2 měsíce později se děloha rozrostla na 6 týdnů těhotenství a pacientka se vydala na potrat. Samozřejmě, tato žena, klidně a šťastně užívající COC, bylo vše v pořádku. Před návštěvou u lékaře.

Snížení velikosti vaječníků a dělohy při dlouhodobém používání COC je známým jevem. V letech 2011–2014 skupina dánských vědců vedená Petersenem 4 přesvědčivě ukázala, že u žen užívajících orální antikoncepci se objem vaječníků snižuje dvakrát a hladina AMH (antimullerového hormonu - koreluje s počtem „fit“ folikulů ve vaječnících) klesá o 19 % Autoři však zdůrazňují, že tento účinek je zcela reverzibilní..

Úzkost u pacienta může být způsobena nedostatkem nezávislé menstruace po ukončení COC. To je přesně ten případ, kdy musíte trochu počkat a nechat tělo „probudit se“, ale neběhat na léčbu, zatímco shromažďujeme „expertní“ názor druhých, že nyní je vše definitivně pryč a KOK zničil váš život. Spontánní menstruace je obnovena během jednoho až dvou cyklů.

U většiny žen je schopnost otěhotnění vracet ihned po ukončení COC. Na počátku mé lékařské praxe, s některými formami neplodnosti (s poruchami ovulace), byl úspěšně použit efekt „rebound“ nebo abstinenční efekt: pacientovi bylo doporučeno užívat perorální antikoncepci po dobu 6 měsíců, aby se zvýšila pravděpodobnost ovulačních cyklů a nástup těhotenství. Tato metoda má jednu významnou nevýhodu, která vážně omezuje její použití dnes: ve srovnání s IVF to zabere hodně času.

Problematika obnovy plodnosti byla pečlivě studována v různých studiích - s nástupem těhotenství nedochází k žádným zpožděním. Každá pátá žena otěhotní v prvním cyklu po vysazení léku.

Žena může otěhotnět okamžitě po ukončení užívání COC (obr. 1 5)

 • 21,1% žen otěhotní po jednom cyklu;
 • 45,7% žen otěhotní po 3 cyklech;
 • 79,4% žen otěhotní po 12 cyklech.

U žen, které používaly bariérovou antikoncepci nebo přirozené metody plánování rodiny, byly získány přesně stejné údaje o frekvenci těhotenství. Výše neplodnosti v manželství u žen užívajících COC se rovná průměrné populaci.

Moderní věda navíc považuje za problém, že po ukončení užívání COC ženy otěhotní příliš rychle, aniž by měly čas nashromáždit dostatek folátů v těle, aby zabránily malformacím plodu a defektům nervové trubice. Folát se v těle hromadí pomalu, takže zahájení léčby je 2–3 měsíce před početí.

Alternativou může být použití antikoncepčních prostředků obohacených metafollinem (Jess Plus nebo Yarin Plus). Pro pacientky, které plánují těhotenství v dohledné době, se doporučují antikoncepční prostředky..

Jak dlouho mohu vzít COC

Hlavním požadavkem na výzkum plodnosti je krátká doba užívání perorální antikoncepce účastníky. V různých studiích je to organizováno různými způsoby, obvykle je toto období 1-2–4 roky. Dlouhodobé užívání COC déle než 4 roky.

Je velmi obtížné zorganizovat takovou studii pro ženy, které používají COC 5–10 let. Nevidíte často ženu, která má pravidelný sexuální život a potřebuje stálou antikoncepci po dobu 10 let. Život nás buď odděluje od milovaných, potom se nás rozvede od manžela, pak se reprodukční plány změní ve prospěch plození. Je téměř nemožné soustředit alespoň několik stovek takových pacientů pod dohledem lékařských vědců.

To je důvod, proč moderní medicína k otázce "Jak dlouho mohu vzít COC?" dává vyhýbavou odpověď: „Stejně jako žena potřebuje tento druh antikoncepce“.

"Ale můj příteli..."

Na internetu můžete snadno najít stovky a tisíce komentářů o tom, jak někdo hloupě vzal COC, a pak nemohl otěhotnět, byl léčen po dlouhou dobu, vaječníky zaspávaly, menstruace zmizela... V takových případech je zcela zbytečné vstoupit do diskuse. COC tím, že poskytuje pravidelné menstruační reakce, jsou docela schopné maskovat vážné problémy s reprodukčním systémem.

Důvody předčasného vyčerpání vaječníků mohou být hodně: dědičnost, ztráta hmotnosti, stres, endokrinní a autoimunitní onemocnění, virové infekce, pánevní chirurgie a zánětlivé procesy. Proto je před výběrem léku důležitá podrobná konverzace s lékařem, vyjasnění situace a stanovení správné diagnózy před použitím COC..

Pokud přestávky na cyklus nebo dvě ohrožené ženy pouze s neplánovaným těhotenstvím, nemusí tato diskuse dokonce začít. Zdá se, že to, co je špatné, je žít bez pilulky po dobu několika měsíců v roce?

Bohužel obnovení COC po přestávce trvající déle než 4 týdny je spojeno se zvýšeným rizikem žilní tromboembólie. Příště si povíme o antikoncepci a trombóze..

1. Radzinsky V. Ye., Khamoshina M. B. Factologie „upřímných chyb“. Postoj ruských lékařů k hormonální antikoncepci / V.E. Radzinsky, M. B. Khamoshina // Status Praesens. 2011. - č. 3 - S. 16–19.
2.http: //www.who.int/reproductivehealth/publications/family_planning/MEC-5/en/
3. Na základě materiálů All-ruského vědecko-praktického semináře „Reprodukční potenciál Ruska: verze a rozpory“, Soči, 3. září 2011. Přepis úplného zvukového záznamu brainstormingu je k dispozici na www.praesens.ru.
4. Peterson K. B. Ovarianova rezerva hodnocení u uživatelů orální antikoncepce, kteří hledají rady ohledně plodnosti na reprodukční délce // Human Reproduction, 2015. Vol. 30. č. 10. P. 2364–2375.
5. Údaje jsou prezentovány ve formě bodového odhadu (plná čára) s horní a dolní 95% CI (přerušovaná čára) a vztahují se na ženy, které v souvislosti s plánováním těhotenství přesně zrušily užívání COC (n = 2064). Cronin M. a kol. Míra těhotenství po použití drospirenonu a dalších perorálních kontraceptiv obsahujících progestin. Obstetrics & Gynecology, 2009. roč. 114 (3). P. 616–22.

Související produkty: Klayra, Zoely, Yarina, Jes, Diane-35, Jeanine, Marvelon, Femoden, Belara, Mercilon, Logest

Těhotenství po zrušení Jess

Dívky, řekněte mi prosím, je pravda, že po zrušení Jess můžete otěhotnět? Dokončuji své třetí balení a opravdu chci dítě, řekni mi, je to opravdu pravda nebo mýty?

Experti Woman.ru

Získejte odborný názor na své téma

Dyachenko Elena Vladimirovna

Psycholog, Gestalt terapeut ve výcviku. Specialista z webu b17.ru

Články O Neplodnosti