Hlavní Analýzy

Cyklitida při plánování těhotenství

Cyclovitis není droga, je klasifikována jako doplněk stravy. Tento dvoufázový komplex vitamínů a minerálů je zpravidla předepsán ženám a dívkám, které mají menstruační cyklus.

Tento lék je považován za inovaci moderního vývoje, který nemá na světě žádné analogy. Cyclovitis je hormonální lék předepsaný pro taková onemocnění, jako je: zmírnění bolesti při menstruaci, menstruační nepravidelnosti, zlepšení stavu problémové kůže, zmírnění syndromu menstruačního napětí. Cyklitida je často předepsána při plánování těhotenství.

Přípravek obsahuje: vitamin A, C, E, B2, B6, B1, B12, D3, rutin, nikotinamid, zinek, mangan, kyselinu lipoovou, lutein, selen, kyselinu listovou.

Kontraindikace pro použití drogy se vztahují na těhotné a kojící ženy a na tuto kategorii žen, které jsou individuálně netolerantní ke složkám drogy.

Lék je uchováván při teplotě nejvýše 25 stupňů, 2 roky od data výroby. Při plánování těhotenství, které již vypršelo, není vhodné používat cyklovitidu. Cyklovitidu si můžete zakoupit v jakékoli lékárně, aniž byste měli k dispozici lékařský předpis.

Cyklitida při plánování těhotenství prošla všemi testy. V současnosti je cyklovitida považována za komplexní, osobní lék s obecným účinkem. Užívání tohoto léku pomáhá obnovit menstruační cyklus, zlepšit stav nehtů, vlasů a kůže, snížit bolest během menstruace. Navíc cyklovitida zlepšuje psychoemocionální stav a vyrovnává nedostatek vitamínů v těle.

Při plánování těhotenství je cyklovita předepsána, pokud máte pocit, že vaše tělo začalo pracovat horší a pokusy otěhotnět jsou neúspěšné..

Cyclovita - složení vitamínů, návod k použití, indikace pro ženy, vedlejší účinky a analogy

Dvoufázový komplex Cyclovit s užitečnými mikroelementy pomáhá obnovit normální fungování menstruačního cyklu u žen, a také usnadňuje projevy PMS (premenstruační syndrom): zmírňuje podrážděnost, bolesti hlavy, otoky, bolestivost a zhojení mléčných žláz. Cyclovita je speciálně navržena pro dívky a ženy.

Návod k použití Cyclovit

Tento nástroj je dvoufázový doplněk stravy, který lékaři doporučují použít jako další zdroj vitamínů pro ženy. Tento lék není lék. Lék byl vyvinut s ohledem na hormonální změny v těle a jeho potřebu užitečných stopových prvků pro každou z fází menstruačního cyklu (MC). Doplněk je zdrojem 5 minerálů, 12 vitamínů, luteinu a rutinu. Lék byl vytvořen speciálně pro normalizaci cyklu u žen, pro prevenci gynekologických chorob.

Při jídle s vodou je nutné užívat komplex vitamínů a minerálů. V takovém případě musíte přísně dodržovat schéma uvedené v pokynech. Trvání léku je přibližně jeden měsíc. V případě potřeby může lékař předepsat druhý chod. Každé balení doplňku obsahuje dva blistry s tabletami, které by se měly vypít na základě fáze menstruačního cyklu. První blistr je určen pro 1-14. Den MC, druhý - pro 15-28.

Složení a forma uvolňování

Komplex zahrnuje dva typy tablet, které odpovídají fázím menstruačního cyklu: první obsahuje minerály a vitamíny, které podporují folikulární období, a druhý podporuje fyziologický průběh luteální fáze. Balení léčiva obsahuje 3 blistry, z nichž každý obsahuje 14 potahovaných tablet. V tomto případě první obsahuje 14 růžových pilulek od čísla 1 a další dvě - také 14, ale již zelené tablety č. 2. Hlavní složení každého typu léčiva je uvedeno v tabulce:

vitamin C (kyselina askorbová)

tokoferol acetát (vitamin E)

riboflavin (vitamin B2)

vodný síran zinečnatý

thiamin hydrochlorid (vitamin B1)

lipoová (thioktická) kyselina

selen (selenid sodný)

acetát retinolu (vitamin A)

kyselina citronová, chinolin indigo karmin, včelí vosk.

Farmakologické vlastnosti

Dvoufázový vitamínový komplex je určen jako adjuvans pro ženy s menstruačními nepravidelnostmi. Složky léku normalizují práci pohlavních hormonů. Dopaminergní (stimulační) účinek vitamínů vede k eliminaci hyperprolaktinémie, tj. ke snížení produkce prolaktinu. Snížení obsahu tohoto hypofyzárního hormonu pomáhá eliminovat bolest v mléčných žlázách. Normalizace poměru a syntéza gonadotropních hormonů stabilizuje práci druhé fáze MC.

Cyclovita - hormonální nebo ne

Vitamíny pro ženy Cyclovita není antikoncepce nebo hormonální pilulka. Tento dvoufázový komplex je nezbytný k udržení správného menstruačního cyklu a hormonálního pozadí ženy. Výrobci této drogy udělali zajímavý marketingový krok - droga napodobuje hormonální léčiva. Kromě toho ve složení doplňku najdete kalendářní tablety s různým obsahem minerálů a vitamínů..

Indikace pro použití

Mnoho odborníků doporučuje užívat lék ženám v reprodukčním věku jako další zdroj kyseliny lipoové, minerálních prvků, luteinu a rutinu. Kromě toho může lékař předepsat vitaminy Cyclovit:

 • s nepravidelnou nebo bolestivou menstruací;
 • ke zlepšení stavu kůže (snížení akné, mastnoty, seborrhea pokožky hlavy), nehtů, vlasů;
 • vytvořit pravidelný menstruační cyklus;
 • při dlouhodobém používání hormonálních kontraceptiv;
 • s syndromem premenstruačního napětí (bolestivost a prohloubení mléčných žláz);
 • po nemocech;
 • normalizovat psycho-emoční stav.

Jak užívat Cyclovit

Droga by měla být přijata až po návštěvě lékaře a pod jeho přísným dohledem. Tablety by se měly vypít jídlem, zapít velkým množstvím tekutin. Průběh přijímání je jeden měsíc. Někdy může lékař předepsat opakovanou léčbu. Doporučené použití doplňku:

 • pro první fázi cyklu by se měla používat jedna růžová tableta denně během období od 1. do 14. dne od prvního dne menstruace;
 • během druhé fáze, která začíná od 15. do 28. dne, byste měli vypít 2 zelené tablety denně (jednu ráno a večer);
 • v případě neexistence pravidelné menstruace byste měli vzít nástroj č. 1 od prvního dne MC po dobu dvou týdnů, poté přejít na recepci č. 2 na dalších 14 dní, pak musíte přejít na další chod užívání léku bez přestávky.

Cyklitida při plánování těhotenství

Použití léku při plánování těhotenství má pouze pozitivní hodnocení. Gynekologové často předepisují ženám lék jako další pomocnou látku, která zlepšuje emoční stav, normalizuje menstruační cyklus a dodává tělu užitečné látky. Zároveň během samotného těhotenství nemůžete užívat tablety Cyclovitu samostatně, abyste nepoškodili dítě. Pouze lékař může předepsat lék na základě individuálních charakteristik ženského těla.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Vitamínový komplex může obsahovat laktózu, proto lidé s intolerancí často trpí bolestmi v žaludku. Zřídka se při užívání léku objevuje alergická reakce, někdy - zmatek, psychomotorická agitace, halucinace. Pokud během používání doplňku dojde k oslabení, depresi nebo bolesti v mléčných žlázách, bude nutné stažení léčiva. Kontraindikace při používání léků jsou:

 • těhotenství;
 • individuální nesnášenlivost součástí;
 • laktace.

Podmínky prodeje a skladování

Doplněk stravy není lék. Před použitím se ujistěte, že jste se poradili s odborníkem. Lék lze zakoupit v lékárně v přepážce. Výrobek skladujte na suchém, nepřístupném pro děti, na chladném místě s relativní vlhkostí ne více než 60%. Doba použitelnosti je 2 roky..

Analogy of Cyclovit

Tato přísada nemá strukturní substituenty účinné látky. Nejoblíbenější analog Cyclovitu je cyklická vitaminová terapie. Každý vitamin podle tohoto schématu by měl být zakoupen samostatně a užíván podle fází cyklu v dávce určené lékařem. Hlavní nevýhodou této metody je obrovské množství tablet. Prenatální komplexy někdy fungují jako analogy drogy, které gynekolog doporučuje užívat při plánování těhotenství, v období těhotenství a laktace. Lék můžete nahradit následujícími analogy:

 • Cykclodinon;
 • Faktor času;
 • Normomens;
 • Red Brush Evalar;
 • Dexalgin;
 • Estrovel Time Factor;
 • Normocycle;
 • Velvumen;
 • Bromokriptin;
 • Vyhovuje Radiance;
 • Abeceda;
 • Wellnatal;
 • Perfectil;
 • Doppelherzova aktiva;
 • Duovit pro ženy;
 • Merz.

Těhotenství a Cyclovitis

Související a doporučené otázky

1 odpověď

Hledání na webu

Co mám dělat, když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste nenašli potřebné informace mezi odpověďmi na tuto otázku nebo pokud se váš problém mírně liší od uvedeného, ​​zkuste položit lékaři další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o téma hlavní otázky. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na ni naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu můžete také vyhledat relevantní informace o podobných problémech. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Lékařský portál 03online.com poskytuje lékařské konzultace v korespondenci s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve vašem oboru. V současné době poskytuje stránka poradenství v 50 oblastech: alergolog, anesteziolog, resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, pediatrický neurolog, pediatrický urolog, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatr, specialista na infekční choroby, kardiolog, kosmetolog, logoped, ENT specialista, mamolog, lékařský právník, narkolog, neurolog, neurosurgeon, nefrolog, výživový odborník, onkolog, onkolog, ortopedický trauma chirurg a, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, radiolog, androlog, zubař, tricholog, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,65% otázek..

Cyclovita - pomoc s plánováním těhotenství

Úplný popis léku

Cyclovita - nevztahuje se na léky, jedná se o biologicky aktivní přísadu (BAA), dvoufázový komplex vitamínů a minerálů, který je předepisován dívkám a ženám s menstruačními nepravidelnostmi.

Tato droga patří k inovacím moderního vývoje, nemá na světě žádné analogy, působí individuálně a komplexně na tělo, ale vztahuje se na hormonální drogy. Předepisuje se pro taková onemocnění jako:

 • porušení cyklu menstruace;
 • snížení bolesti během menstruačního cyklu;
 • zlepšuje stav problémové pokožky;
 • zmírňuje syndrom předmenstruačního napětí.

Jedno balení obsahuje dva typy přípravků - Cyclovita 1 a Cyclovita 2. Blistr Cyclovita 1 zase obsahuje 14 tablet, blistr Cyclovita 2 je dodáván v množství 2 kusů, každá z nich obsahuje 14 tablet, celkem 42 tablet v jedné obal.

Nejprve se vezme Cyclovit 1, příjem trvá 14 dní, počínaje prvním až čtrnáctým dnem cyklu, užívejte 1 tabletu denně, s jídlem, se sklenicí vody. Potom užíváme Cyclovit 2, pouze 2 tablety denně, od 15. do 28. dne cyklu, také během jídla. Aby nedošlo k záměně, jsou dny, ve kterých je lék užíván, vyznačeny na zadní straně blistru.

Složení léku Cyclovit 1:

 • Vitamin C - zvyšuje odolnost organismu vůči infekcím, podílí se na metabolismu uhlohydrátů, koagulaci krve, na redoxních procesech, regeneraci tkání, podílí se na udržování hormonálního stavu těla;
 • Vitamin E - nutný pro syntézu pohlavních hormonů, má antioxidační účinek, normalizuje poměr progesteronu a estradiolu;
 • rutin - má angioprotektivní účinek na tělo, s žilní nedostatečností a lymfhostáza snižuje otoky dolních končetin;
 • nikotinamid - má antialergický účinek, podílí se na metabolismu bílkovin, aminokyselin, tuků, purinů a dýchání tkání;
 • zinek;
 • Vitamin B2 - podílí se na tkáňovém dýchání tkání i orgánů, na výměně estrogenů, na syntéze hemoglobinu, erytropoetinu, reguluje redoxní procesy, je nutný pro podporu vizuální funkce a střevní mikroflóry;
 • kalcium pantothenát - nezbytný pro syntézu steroidních hormonů, podílí se na metabolismu uhlohydrátů a tuků, hraje důležitou roli při acetylaci a oxidaci;
 • Vitamin B6 - používá se k normalizaci fungování centrálního a periferního nervového systému, podílí se na metabolismu a doplňuje nedostatek pyridoxinu;
 • Vitamin B1 - hraje důležitou roli v procesech nervové excitace, s metabolismem tuků, uhlohydrátů, bílkovin, pomáhá normalizovat práci kardiovaskulárních a endokrinních systémů, periferních a centrálních nervových systémů;
 • mangan;
 • kyselina lipoová - podílí se na regulaci metabolismu lipidů a uhlohydrátů, zlepšuje trofické nervové buňky a funkci jater, ovlivňuje metabolismus cholesterolu;
 • lutein - je nutný pro fungování sítnice, hromadí se v granulózních buňkách vaječníku, podílí se na tvorbě luteum v těle;
 • Vitamin A - růst kostí, normální reprodukční funkce, pro regulaci dělení a diferenciace epitelu, pro syntézu steroidních hormonů a embryonální vývoj;
 • kyselina listová - podílí se na výměně estrogenů a syntéze aminokyselin, purinů, nukleových kyselin, pyrimidinů, stimuluje tvorbu krve;
 • Vitamin B12 - podílí se na tvorbě myelinu, je nezbytný pro normální tvorbu krve a tvorbu deoxyribózy a DNA, cholin, kreatin, methionin, snižuje koncentraci cholesterolu v krvi, hraje důležitou roli v ovulačních procesech;
 • selen - účastní se metabolismu hormonů štítné žlázy, udržuje hormonální stav těla;
 • Vitamin D3 - zvyšuje vstřebávání vápníku ve střevech a reabsorpci fosfátů v ledvinách, je nutný pro plné fungování příštítných tělísek, podílí se na regulaci metabolismu vápníku a fosforu, podporuje tvorbu kostních koster a zubů.

Světle krémové tablety, bikonvexní, hmotnost 850 mg.

Složení Cyclovit 2:

 • Vitamín C;
 • Vitamin E
 • rutina;
 • nikotinamid;
 • zinek - účastní se různých biochemických reakcí, je nutný pro syntézu a sekreci luteinizačních a folikuly stimulujících hormonů hypofýzy, má imunomodulační účinek;
 • pantothenát vápenatý;
 • kyselina lipoová;
 • Vitamin B6
 • lutein;
 • měď - zabraňuje hladovění kyslíkem, anémii, snižuje riziko osteoporózy, posiluje stěny krevních cév;
 • vitamín B1;
 • vitamín B2;
 • Mangan - podílí se na ochraně těla před škodlivými účinky peroxidových radikálů, hraje důležitou roli v buněčném metabolismu;
 • vitamín A;
 • kyselina listová;
 • selen;
 • vitamín D3;
 • jód - je nutný pro normální funkci syntézy hormonů štítné žlázy, štítné žlázy, nedůležité podílí se na metabolismu bílkovin, lipidů;
 • vitamín B12;

Světle zelené tablety, hmotnost 850 mg, bikonvexní.

Kontraindikace pro použití drogy se vztahují pouze na těhotné a kojící ženy, stejně jako na ženy, které mají individuální nesnášenlivost s drogou.

Uchovávejte při teplotě nepřesahující 25 stupňů po dobu 2 let od data výroby. Po uplynutí doby použitelnosti nepoužívejte lék. Můžete si ji koupit v lékárně, bez lékařského předpisu.

Cyclovita prošel všemi nezbytnými testy a etabloval se jako příprava obecného, ​​individuálního, komplexního působení, během jeho podávání se obnovuje menstruační cyklus, zlepšuje stav nehtů, kůže a vlasů, snižuje bolestivost v průběhu menstruačního cyklu, eliminuje nedostatek vitamínů v těle, zlepšuje psychoemotivní stav.

Užívání cyklovitu během plánování těhotenství je možné, protože pokud vaše tělo selhává, je obtížné otěhotnět, proto mnoho lékařů předepisuje pro těhotnou matku před těhotenstvím vitamíny, neměli byste užívat lék během těhotenství, stejně jako během těhotenství. kojení, protože dítě může mít alergické reakce.

Cyklitida při plánování těhotenství s PCOS

V moderním světě čelí stále větší počet žen menstruačním nepravidelnostem. V případech, kdy si tělo nedokáže poradit s problémy, lékaři často předepisují vitamínové přípravky, aby mu pomohly. Jedním z nich je komplex Cyclovita. Co jsou tyto vitaminy a jak užívat Cyclovit: návod k použití, cena léku.

Obsah:

Co jsou to vitamíny Cyclovita

Vitamíny pro ženy a dívky "Cyclovita" - nejedná se o hormonální a antikoncepční pilulky. „Cyclovita“ je komplex vitamínů a minerálů nezbytných k udržení ženského hormonálního pozadí a správného menstruačního cyklu. Vitamínovou terapii ve fázích cyklu často používají gynekologové s malými menstruačními poruchami, zejména u dospívajících dívek. Některé vitamíny pomáhají s menšími poruchami hormonálního pozadí, pro které předepsaly Cyclovitis. Taková léčba je indikována například u cyklické bolesti (dysmenorea), PMS, amenorey v adolescenci a také jako profylaxe hypovitaminózy po užití perorální antikoncepce nebo před plánováním těhotenství..

Tento nástroj je biologicky aktivním vitaminovým doplňkem. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že je dvoufázová, to znamená, že každé balení obsahuje dva blistry s tabletami, které musí být konzumovány v závislosti na fázích menstruačního cyklu. Jednoduše řečeno, první blistr je určen pro 1-14 dny cyklu, druhý - pro 15-28.

Droga sama o sobě pomáhá usnadňovat pohodu ženy během menstruace, zmírňuje nervozitu a podrážděnost (snižuje projevy premenstruačního syndromu) a pomáhá zlepšovat stav kůže, vlasů a nehtů. Tablety jsou baleny v blistrech, v kartonové krabičce jsou celkem 3 kusy - celkem 48 tablet. Doba použitelnosti vitamínového produktu je 2 roky od data výroby.

Složení tablet

Složení každé tablety cyklovitu je následující:

Kontraindikace a vedlejší účinky

Kontraindikace pro použití:
Přítomnost alergické reakce nebo nesnášenlivosti složek.

Ačkoli pro léčivo neexistují žádné specifické kontraindikace a zřídka se vyskytují vedlejší účinky, měli byste se před zakoupením poradit s lékařem. Pouze odborník pomůže pochopit, zda by budoucí matka měla užívat tento konkrétní doplněk stravy, nebo zda může být nahrazena něčím jiným..

Mezi vedlejšími účinky uvedenými v návodu k použití Cyclovitis jsou uvedeny pouze možné alergické reakce. Obvykle jsou způsobeny tím, že tělo nemůže tolerovat žádnou látku, která je součástí doplňku.

Ale kromě alergií si některé ženy také všimnou dalších vedlejších účinků, které je při užívání tablet obtěžují. Mezi nimi závratě, nevolnost. Také některé dívky nezaznamenaly snížení bolesti během menstruačního krvácení.

Výsledek aplikace

O tomto dodatku je mnoho názorů. Některé ženy, které užily lék několik měsíců, si uvědomují, že kadeře a nehty se vrátily zdravě a menstruační cyklus se stabilizoval.

Kromě toho je Cyclovita vynikající pro ty, kteří po porodu nemohou normalizovat. Během kojení by se tento doplněk neměl užívat, protože látky, které tvoří jeho složení, mohou u dítěte způsobit alergii. Také mnoho žen užívajících drogu hlásí, že dlouho očekávané těhotenství konečně dorazilo. Kromě toho poznamenávají, že se to stalo mnohem rychleji, než očekávali..

Vitaminy "Cyclovita": analogy

Hlavním analogem tablet Cyclovita je cyklická vitaminová terapie. Podle tohoto schématu je každý vitamin kupován samostatně a je užíván v 1. nebo 2. fázi cyklu v dávce předepsané lékařem. Hlavní nevýhodou této metody je velké množství tablet, které je třeba užít několikrát denně. Kromě toho je v Rusku obtížné najít některé vitaminy (např. B1)..

Cyclovita: analogy v Rusku

Cyclovita můžete nahradit jiným vitamínovým a minerálním komplexem, který obsahuje přibližně stejnou sadu užitečných látek.

 • WellWoman - Velká Británie, obsahují podobnou sadu vitamínů a minerálů, 30 tobolek stojí asi 10 $.
 • Abeceda kosmetika - Rusko. Lze jej také nazvat analogem. Skládá se ze tří tablet, takže prospěšné látky se lépe vstřebávají. Cena kolem 10 $ za 60 tablet.
 • Wellnatal - Španělsko, cena od 13 $.
 • Doppelherzova aktiva pro ženy - Německo, šumivé tablety,

5 $. „Duovit pro ženy“ - Slovinsko. Analog obsahuje řadu vitamínů podobných Cyclovitě,

8 $. Complivit Radiance - Rusko, komplex vitamínů,

7 $. „Lady-S“ - USA, několik typů doplňků stravy. Kromě vitamínů a minerálů obsahuje kompozice rostlinné výtažky (příze, dong quai atd.).

10 $ za 30 čepic. Perfectil - Spojené království. Analog obsahuje širokou škálu užitečných látek, včetně rybího oleje a extraktů.

11 dolarů za 30 čepic.

 • Merz - Německo, komplex, 120 tablet, asi 20 $.
 • „SuperUM“ (SuperUM) pro ženy - komplexní (VMK), 30 ks..

  Navíc, prenatální komplexy, které se doporučují pít během přípravy na početí, během těhotenství a laktace (podle předpisu lékaře), mohou sloužit jako analogy cyclovitidy. Přípravky a komplexy pro vlasy a nehty pro různé věkové období (premenopause, menopauza) také obsahují vitamíny a minerály speciálně vybrané pro ženy. Některé z nich jsou levnější než Cyclovita nebo výhodnější z hlediska ceny a množství..

  Návod k použití a dávkování

  Přípravek obsahuje nezbytné vitamíny a minerály nezbytné pro zdraví žen, které pomáhají bojovat proti menmenorei, PMS a nepravidelnému cyklu, pro který je Cyclovita předepsána. Harmonogram příjmu je podrobně popsán v oficiálních pokynech pro vitamíny: první tableta by měla být užita celou první fázi menstruačního cyklu (od 1. dne menstruace do 14. dne). Druhá tableta (jedna ráno a večer) by měla být opilá od 15. dne, tj. Celé druhé poloviny cyklu.

  Jak vzít "Cyclovita", pokud neexistují žádné období

  Pokud žena nemá pravidelnou menstruaci, je předepsáno pití vitamínů podle základního schématu popsaného v pokynech a výše. Nejprve si vezměte pilulku č. 1 po dobu dvou týdnů, pak vypijte pilulku č. 2 po další dva týdny. Dále, bez přestávky, začíná příjem prvního stolu. z nových obalů atd.

  V případě nepravidelného cyklu by měla být „Cyclovitis“ vypita podle standardního schématu nebo, je-li cyklus kratší než 28 dní, vždy vezměte první pilulku od prvního dne menstruačního krvácení (i když tabulka z balení č. 2 ještě neskončila). Pokud je cyklus delší než standardní čtyři týdny, pak po 28. dni budete muset přerušit příjem doplňků stravy a při nástupu menstruace začnete pít „Cyclovita“ č. 1, pak podle standardního schématu. Délka přijímání je obvykle 1-3 měsíce nebo podle pokynů lékaře.

  Tento lék je pouze doplňková látka, která je předepsána k doplnění zásob živin a obecné podpoře ženského těla. K léčbě závažných endokrinních poruch nebo k pomoci otěhotnět s neplodností, pokud je zapotřebí jiná terapie, „Cyclovita“ ve většině případů nemůže.

  Náklady v lékárnách

  Průměrná cena vitamínů pro ženy Cyclovita v lékárnách se pohybuje od 300 do 500 rublů. V lékárnách se také prodávají analogy Cyclovit: Cyclodinone a Time Factor. První cenově dostupnější Time Factor stojí přibližně stejně jako Cyclovita. Který z nich je lepší, měli byste zjistit od svého lékaře, který vám podrobně řekne o vlastnostech léků.

  Představuje použití těchto vitamínů během těhotenství

  Je třeba poznamenat, že užívání tohoto léku během těhotenství není kontraindikováno. Obsahuje pouze sadu vitamínů a minerálů nezbytných pro organismus v normální dávce (není předražená), proto přípravek Cyclovita nepoškodí plod. Je však lepší nepředepisovat tento lék sám, měl by být doporučen lékařem, protože se stává, že užívání těchto doplňků během těhotenství může u novorozence způsobit alergické reakce. Ale zde jsou vitamíny „Cyclovita“ při plánování těhotenství velmi pozitivní. Gynekologové je často předepisují ženám jako pomoc při normalizaci menstruačního cyklu, zlepšení emočního stavu a zásobování budoucí matky užitečnými látkami. Detailní recenze vitamínového léčiva jsou uvedeny níže..

  Zdálo by se, že vitamíny Cyclovita jsou jen souborem látek nezbytných pro tělo, které jsou přítomny v mnoha takových doplňcích. Existují však i ti, na které se tato droga nehodila. A ne kvůli již zmíněné přecitlivělosti na jednotlivé složky, ale z jiných důvodů. Některé ženy tedy poznamenávají, že na pozadí jeho příjmu jsou pozorovány nevolnost, závratě a jednoduše bolesti hlavy, stejně jako potlačené reakce. Také si mnozí stěžují, že ve druhé fázi cyklu by pilulka měla být užívána dvakrát a ne jedna. Kromě toho existují ženy, které z jakéhokoli důvodu, například kvůli hormonálnímu selhání, nemají menstruaci.

  Je možné brát cyklovit vitamíny během těhotenství?

  Spolu s obvyklými vitamíny v lékárnách kteréhokoli města můžete najít potravinové doplňky. Mnoho z nich je zaměřeno na zlepšení pohody, posílení imunity a zmírnění nervového stresu během stresu. Některé minerální komplexy jsou určeny výhradně pro ženské tělo. Cyclovit lze přiřadit k této kategorii fondů. Podrobněji prozkoumáme, jaký druh doplňku stravy je a proč je Cyclovita během těhotenství kontraindikována.

  Cyclovita je komplexní vitaminový přípravek, který vznikl před nedávnem. Podle informací vývojářů je vhodný pro všechny ženy ve věku 14 let do konce reprodukčního věku. Pomáhá zmírňovat projevy premenstruačního syndromu, normalizuje menstruační cyklus, zlepšuje stav pokožky.

  Určitá kombinace složek pomáhá udržovat hormonální pozadí těla, i když samotná droga není hormonální látka. Složení přípravku Cyclovita zahrnuje 5 typů minerálů a 12 základních vitamínů. Kromě toho obsahuje lutein a rutin..

  Tento minerální a vitamínový komplex se vyrábí v Rusku ve městě Ufa. Cyclovita se prodává v tabletách a lze jej uchovávat nejdéle dva roky od data výroby.

  Zjistěte, kdy může dítě nakládat okurky.

  Jedinečnost tohoto léčiva spočívá v tom, že jeho podávání přímo souvisí s fázemi měsíčního cyklu. V různých stádiích menstruačního období ženské tělo vyžaduje jinou sadu vitamínů. Na této teorii je založen vývoj dvoufázového komplexu vitamínů Cyclovit.

  Balení obsahuje tři blistry. První blistr obsahuje vitaminy nezbytné pro ženské tělo od 1 do 14 dnů cyklu a druhý a třetí - od 15 do 28 dnů. Tablety pro první a druhé období menstruačního cyklu se liší barvou, složením a množstvím účinných látek. Na konci balení můžete pokračovat v užívání přípravku Cyclovita. Působení tohoto vitamínového komplexu pomáhá snižovat podrážděnost PMS, pozitivně ovlivňuje vzhled, nehty a vlasy, zlepšuje pohodu v kritických dnech.

  Důležité! Před užitím si přečtěte návod k použití minerálního a vitamínového komplexu, kontraindikace, poraďte se s lékařem.

  Vzhledem k tomu, že léčivo pomáhá normalizovat menstruační cyklus, lékaři při plánování těhotenství často předepisují cyclovitidu. Pokyny však jasně ukazují zákaz užívání léku během těhotenství a laktace. Kromě toho se lék nedoporučuje pro děti do 14 let a muže.

  Plánování těhotenství je proces přípravy manželského páru na narození zdravého potomka. Existuje mnoho fází plánování, z nichž hlavní je příprava na nasazení těla dítěte budoucí matky. Bohužel, ne ve všech případech se početí dítěte objevuje neomezeně..

  Podle statistik má asi 17% párů problémy v početí a těhotenství. Rozlišují se fyziologické příčiny, jako jsou genetické abnormality (včetně neslučitelnosti partnerů), stres a stres, neaktivní životní styl, komplikace po nemoci nebo ukončení těhotenství..

  Doporučujeme přečíst si o funkcích jógy pro těhotné ženy v 1., 2. a 3. trimestru.

  Přečtěte si: Výhody avokáda těhotná žena.

  Problémy s počátkem mají ženy s menstruačními nepravidelnostmi. Příčiny porušení jsou rozmanité:

  • tělesné cvičení;
  • stres;
  • nemoci genitourinárního systému;
  • selhání vnitřních orgánů;
  • vážné infekce;
  • dědičnost;
  • reakce těla na léky;
  • dramatické změny klimatu;
  • otrava, podvýživa (nedostatek vitamínů, nesprávná strava).

  Důležitým faktorem při přípravě na budoucí mateřství není jen celkový stav těla, ale také psychologická nálada pacienta. Špatná nálada často přímo souvisí s nedostatkem vitamínů. V tomto případě by žena měla začít užívat komplex vitamínů. Pokud je špatná nálada způsobená nedostatkem prospěšných mikroelementů kombinována s menstruačními nepravidelnostmi, lékař má právo, spolu s předepisováním léčivých přípravků, vydávat doporučení týkající se dietních změn a dalšího příjmu vitamínů.

  Důležité! Pro výběr správné léčby a odstranění příčin selhání menstruačního cyklu musí žena podstoupit úplné vyšetření. Pouze po přesné diagnóze může lékař předepsat léčbu, provádět předpovědi a vydávat doporučení.

  Většina žen, kterým byl předepsán přípravek Cyclovit, zanechala kladné recenze ohledně jeho použití pro plánování těhotenství. Podle těchto přehledů bylo při správném výběru nezbytných léků předepsáno mnoho pacientů jako pomocnou látku vitaminy Cyclovit a dlouho očekávané těhotenství nastalo mnohem dříve, než se očekávalo. To však neznamená, že kombinace aktivních účinných látek tohoto doplňku stravy je bez výjimky vhodná pro každého. Je nutné věnovat pozornost individuální toleranci a obecné reakci těla na vitaminový komplex. Kromě individuální nesnášenlivosti, těhotenství a laktace neexistují žádné další kontraindikace k používání doplňků stravy..

  Důležité! Je naléhavé přestat užívat lék, pokud dojde k alergické reakci na složky potravinových doplňků a v případě vedlejších účinků.

  Použití léku v přípravě na porod dítěte prošlo mnoha testy. Cyclovita pomáhá zlepšovat psychický stav a vyrovnává nedostatek vitamínů a minerálů, čímž připravuje tělo na těhotenství. Tato droga je nejnovějším vývojem ruských vědců a zatím jediným svého druhu. Ačkoli Cyclovita není droga, neměli byste brát vitamínový komplex „jen pro případ“.

  V souladu s pokyny je používání přípravku Cyclovit během těhotenství zakázáno. Protože doplněk stravy není lék, nezáleží na tom, kolik cyklů po užití léku jste otěhotněli. Je důležité neužívat Cyclovit během těhotenství, aby nedošlo k poškození vyvíjejícího se těla dítěte.

  Vzhledem k tomu, že látky, které tvoří vitaminový komplex, mohou u novorozeného dítěte vyvolat alergickou reakci, nemůžete brát lék během kojení. Pokud tělo potřebuje během těhotenství další komplex vitamínů, měli byste se poradit s gynekologem a vybrat si jiný lék.

  Důležité! Lékař nemá právo předepisovat Cyclovitis, protože doplněk stravy není lék. Lékař může poradit s užíváním dalšího komplexu vitamínů a jako alternativu může nabídnout tento lék.

  V souladu s poskytnutými informacemi lze vyvodit určité závěry. Navzdory skutečnosti, že Cyclovit a těhotenství nejsou kompatibilní, jsou hodnocení účinnosti léku ve fázi plánování ve většině případů pozitivní. Přestože tento lék není léčivem, měli byste se před užitím poradit s odborníkem.

  Jedním z užitečných léků ve fázi plánování těhotenství je Cyclovita. Tento doplněk stravy kromě toho, že poskytuje ženskému tělu všechny potřebné prvky, vám umožní normalizovat menstruační cyklus a zmírnit bolest, která se obvykle v prvních dnech obtěžuje. Koneckonců, významnou roli v úspěchu početí hraje nejpřesnější znalost přibližných dat ovulace.

  Tento lék, jak je uvedeno v návodu k použití, není léčivem. Cyclovita je jednou z biologicky aktivních přísad, která obsahuje prvky nezbytné pro lidské tělo. Lék je dvoufázový lék, to znamená, že by měl být užíván striktně v určitých dnech menstruačního cyklu. Cyclovitis je nejčastěji předepsána férovému sexu, aby normalizovala menstruaci.

  A tady je více o vitaminech při plánování těhotenství.

  Tablety umístěné v blistrech určených pro různé fáze menstruačního cyklu se liší svým složením. Tablety, které musí být opilé během prvních dvou týdnů, obsahují:

  • Kyselina askorbová nebo vitamin C. Jeho hlavní úlohou je bojovat s infekcemi, které vstupují do těla a zvyšují imunitu. Kyselina askorbová se také aktivně podílí na regeneraci buněk a tkání těla, podporuje hormonální hladiny..
  • Vitamin E. Nejdůležitější pro produkci nových pohlavních hormonů. Kromě toho normalizuje rovnováhu progesteronu v těle, což přímo ovlivňuje menstruační cyklus. Stabilizuje také estradiol.
  • Rutina. Pomáhá s různými problémy s krevními cévami.
  • Nicotinamid. Je velmi důležitý pro metabolismus různých živin v těle, také bojuje proti výskytu možných alergií.
  • Zinek. Podílí se na metabolismu a vytváření nových krvinek, pomáhá zvyšovat imunitu.
  • Vitamin B2. Bez ní není proces výměny hormonů ženského těla estrogenů a syntéza hemoglobinu kompletní..
  • Pantothenát vápenatý. Je nezbytný pro syntézu steroidních hormonů, různé oxidační reakce nejsou bez něj.
  • Vitamin B6. Vede nervový systém ke zdravému fungování, podílí se na metabolických procesech.
  • Vitamin B1. Stejně jako B6 má pozitivní účinek na nervové buňky. Kromě toho je důležitý pro normální fungování endokrinního a kardiovaskulárního systému..
  • Mangan. Bez něj není metabolismus uvnitř buňky možný..
  • Kyselina lipoová. Nedovoluje hromadění cholesterolu v příliš velkých objemech, pod jeho vlivem začíná fungovat játra lépe. Stabilizuje také metabolismus lipidů a uhlohydrátů..
  • Lutein. Obzvláště důležité je pro luteální fázi menstruačního cyklu, protože bez ní není možné vyvinout corpus luteum vaječníku.
  • Vitamin A. Pozitivní účinek na reprodukční funkci, posiluje kosti, pomáhá embryi vyvíjet se bez patologií.
  • Kyselina listová. Nezbytné pro metabolismus ženských pohlavních hormonů, vytváření krvinek.
  • Vitamin B12. Obzvláště důležité pro ovulaci, nepostradatelné pro syntézu různých živin a DNA.
  • Selen. Umožňuje tělu udržovat stabilní hormonální pozadí.
  • Vitamin D. Je důležitý pro tvorbu kostní tkáně a zubní skloviny, pro normální fungování příštítných tělísek. Kromě toho reguluje výměnu vápníku a fosforu.

  Složení tablet, které je třeba užít v posledních dvou týdnech cyklu, se poněkud liší od složení v prvním balení. Obsahují všechny látky obsažené v růžových pilulkách..

  Kromě nich však složení tablet z druhého a třetího blistru zahrnuje:

  • Měď. Tento minerál je schopen zabránit hypoxii, neumožňuje rozvoj anémie. Posiluje také stěny krevních cév.
  • Jód. Podílí se na syntéze aminokyselin tyrosinu, normalizuje štítnou žlázu. Také hraje důležitou roli v metabolismu lipidů a proteinů..

  Mnoho žen, které chtějí otěhotnět, ale které na své cestě naráží na různé překážky, přemýšlí, jestli Cyclovita může nějak pomoci. Mezi nejčastější důvody, proč nemůžete vůbec otěhotnět, je nepravidelný menstruační cyklus. Proto gynekologové tento předpis často předepisují, aby jej normalizovali..

  Kromě zavedeného cyklu žena dostane také mnoho užitečných látek, vitamínů a minerálů. Pak nastávající matka nejen zvýší šance na otěhotnění dříve, ale její tělo bude již připraveno na nadcházející narození nového života, plný vývoj dítěte.

  Podívejte se na video s pokyny pro plánování těhotenství:

  Droga Cyclovita je pilulka, kterou je třeba užívat každý den po dobu jednoho měsíce. Pokud otevřete obal, všimnete si, že obsahuje tři blistry, z nichž každá se skládá ze 14 tablet. První je s prášky mírně narůžovělé barvy.

  Na zadní straně je pod každou tabletou číslo jedna až čtrnáct, což znamená, že by se měly užívat po jednom. A musíte začít používat doplněk od prvního dne menstruačního cyklu.

  Musíte vypít jednu tabletu denně. Nejlepší možností by bylo použít doplňky během jídla. Když skončí první blistr, musíte přejít k tomu, na kterém je číslo dvě. Zde jsou pilulky již světle zelené barvy, dny vstupu jsou také signovány na zadní straně. Někdo může být zpočátku zmaten tím, že v balení jsou dva naprosto identické puchýře. Ve skutečnosti je vše jednoduché: nyní by se mělo užít několik tablet denně.

  Ačkoli pro léčivo neexistují žádné specifické kontraindikace a zřídka se vyskytují vedlejší účinky, měli byste se před zakoupením poradit s lékařem. Pouze odborník pomůže pochopit, zda by budoucí matka měla užívat tento konkrétní doplněk stravy, nebo zda může být nahrazena něčím jiným..

  Mezi vedlejšími účinky uvedenými v návodu k použití Cyclovitis jsou uvedeny pouze možné alergické reakce. Obvykle jsou způsobeny tím, že tělo nemůže tolerovat žádnou látku, která je součástí doplňku.

  Ale kromě alergií si některé ženy také všimnou dalších vedlejších účinků, které je při užívání tablet obtěžují. Mezi nimi závratě, nevolnost. Také některé dívky nezaznamenaly snížení bolesti během menstruačního krvácení.

  O tomto dodatku je mnoho názorů. Některé ženy, které užily lék několik měsíců, si uvědomují, že kadeře a nehty se vrátily zdravě a menstruační cyklus se stabilizoval.

  Kromě toho je Cyclovita vynikající pro ty, kteří po porodu nemohou normalizovat. Během kojení by se tento doplněk neměl užívat, protože látky, které tvoří jeho složení, mohou u dítěte způsobit alergie.

  Také mnoho žen užívajících drogu hlásí, že dlouho očekávané těhotenství konečně dorazilo. Kromě toho poznamenávají, že se to stalo mnohem rychleji, než očekávali..

  O tomto dodatku nejsou nejpříznivější recenze. Například některé ženy hlásí zhoršení pohody, které se projevuje jako závratě nebo nevolnost. Dojde-li k podobným reakcím, měla by být léčba přerušena. Kromě toho si některé ženy stěžují na prodloužení trvání menstruačního krvácení. Tomu se však lze vyhnout, pokud se před užíváním drog poradíte s lékařem.

  A tady je více o kyselině listové při plánování těhotenství.

  Cyclovitida pomůže vyřešit problém nepravidelného menstruačního cyklu. Pokud nemůžete otěhotnět právě proto, že žena nemůže nějakým způsobem uhodnout den ovulace, tento biologicky aktivní doplněk pomůže určit včasný příchod menstruace. Kromě toho lék poskytne tělu nastávající matky všechny potřebné látky a vitamíny. Ale než začnete užívat tablety, musíte se poradit s lékařem.

  Vezměte ovariamin, když se plánování těhotenství doporučuje pro mnoho dívek. Schéma je vybrána individuálně. Pomáhá také v obecném reprodukčním systému.

  Elevit komplex při plánování těhotenství. Elevit Pronatal je jedním z nejvíce vyvážených vitamínových komplexů pro těhotné ženy i pro ty, které se stále plánují stát matkami.

  Při plánování těhotenství je Proginova předepsána ke zvýšení hladin estrogenu. Pomáhá také s IVF. V některých případech jsou předepsány Cyclos..

  Pokud neznáte cyklus, plánování těhotenství je mnohem komplikovanější, často první cyklus prochází bez početí. Možná se ztratil, nebo prostě musíte.

  Cyclovitida není jen lék, který můžete použít při plánování těhotenství, ale také lék, který pomáhá eliminovat mnoho zdravotních problémů. Poměrně často se u žen vyskytují problémy s menstruací a statistika se zvyšuje pokaždé. V případě, že si tělo nedokáže poradit s patologií, je nutné provést vyšetření, léčbu a vzít další různá léčiva, zejména vitaminy. Cyclovita je vitaminový komplex, avšak konzumace bez konzultace s lékařem a v neomezeném množství je přísně zakázána.

  Recenze gynekologů o tom, jak přesně cyclovitida funguje a zda stojí za užívání drogy, se liší. Obecně jsou tyto tablety předepsány mnoha ženám k obnovení cyklu, ale neměli byste se na ně spolehnout, protože vše záleží nejen na léku.

  • Fyziologie;
  • Lékařské indikátory těla;
  • Životní styl ženy.

  Bohužel neexistuje žádný lék, s nímž byste mohli otěhotnět, ale existují finanční prostředky, které přispívají k provádění tohoto procesu. Zpočátku musíte podstoupit studii těla, abyste určili příčinu patologie, a teprve poté vytvořte terapii, a je žádoucí, aby byla komplexní. Pouze to pomůže dosáhnout pozitivního výsledku v co nejkratší době..

  Nejdůležitější je vyloučit samoléčení, i když je užíván komplex vitamínů a minerálů. Někdy jsou nejužitečnější vitaminy v nadbytku užitečné a dokonce mohou způsobovat vedlejší účinky..

  Cyclovita není droga, a pokud byste tedy nemohli normalizovat cyklus, neměli byste být naštvaní, protože existuje neuvěřitelný počet způsobů, jak se s tímto problémem vypořádat. Je důležité vědět, že konzumace vitamínů a minerálních látek vytváří regeneraci reprodukčního systému, ale doplňky stravy mohou být pouze doplňkem léčby, a nikoli její hlavní částí.

  Při užívání Cyclovitidy musíte pečlivě sledovat provádění doporučení lékaře, ale léčba by měla být zahájena pečlivě, aby se vyloučila závažná alergická reakce. Cyclovita není lék, ale je považován za biologicky aktivní doplněk nebo přesněji za vitaminově-minerální komplex předepsaný ženám v případě menstruačních nepravidelností. Při plánování koncepce je důležité vést životní styl, konzumovat vitamíny a nevylučovat návštěvu u lékaře.

  Stojí za zmínku, že Cyclovita je inovace ve farmakologii, protože na světě neexistuje žádná analoga k tomuto léku na světě v žádné zemi..

  Aby lék skutečně pomohl, musí být vybrán individuálně na základě lékařských ukazatelů získaných během diagnózy..

  Cyclovitida se v zásadě předepisuje, pokud:

  • Poruchy menstruačního cyklu;
  • Snížení bolesti během menstruace;
  • Zlepšení stavu problémové kůže;
  • Uvolněte syndrom premenstruačního napětí.

  Jedno balení přípravku Cyclovit obsahuje Cyclovit 1 a Cyclovit 2. V první části je 14 tablet a ve druhé 28. Celkem 42 tablet, které je třeba užívat přísně na doporučení lékaře. Zastavte nebo spusťte spotřebu pouze po konzultaci s odborníkem. Zpočátku je nutné brát potravinový doplněk č. 1, který bude proveden do 2 týdnů, a konzumace se provádí každý den bez přerušení, a je vhodné to udělat při jídle a pití se sklenicí vody. Cyclovita No. 2 se pije 2 tablety denně od 15. do 28. dne cyklu, stejně jako při jídle. Aby se tablety neztratily a nezaměňovaly si tablety, má každý blistr na zadní straně své vlastní označení.

  Ve farmakologii existují různé léky spojené s těhotenstvím..

  • Antikoncepce;
  • Drogy, které zastavují těhotenství;
  • Těhotenské pomůcky
  • Doplňky a léky, které pomáhají otěhotnět.

  Jakékoli léky mají kontraindikace a vedlejší účinky, i když jsou pro tělo zcela bezpečné. V tomto případě je kontraindikací přítomnost osobní alergické reakce, jakož i nesnášenlivost složek, které tvoří složení. Kromě toho se nedoporučuje konzumovat potravní doplňky během těhotenství a kojení.

  Pokud jde o vedlejší účinky, Cyclovita je nemá. Pokud dojde ke zhoršení pohody během konzumace nebo pokud se vyskytne alergická reakce, musíte ji okamžitě zastavit a poradit se s lékařem.

  Vzhledem k tomu, že se lék užívá s jídlem a velkým množstvím vody, je lépe absorbován. Je přísně zakázáno porušovat doporučení a pokyny lékaře k použití, protože pokud nebude systém dodržen, nebude možné dosáhnout požadovaného výsledku v nejkratším možném čase a možná budete potřebovat další kurz.

  Abyste mohli konzumovat cyclovitidu a podobné léky, musíte nejprve podstoupit vyšetření, abyste se plně seznámili s ukazateli těla.

  Je důležité si uvědomit, že neplodnost není jen získaná patologie, ale také vrozená, jakož i důsledek přítomnosti závažných onemocnění, která porušují:

  Cyclovita je droga, která je považována za vynikající doplněk stravy k jídlu a je také vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů. Ve svém složení najdete vitaminy A, C, D, E, kompletně skupinu B, včetně vápníku, pantothenátu, nikotinamidu, kyseliny listové, kyseliny lipoové, jakož i minerálů ve formě selenu, mědi, manganu, jodu, zinku.

  Cyclovita je vyvážený dvoufázový komplex vitamínů a minerálů, který je třeba brát během menstruace, zejména v první a druhé fázi.

  Podle četných klinických studií provedených ve Státní lékařské akademii v Ivanovo bylo známo, že pomáhá téměř všem ženám, které mají: funkční poruchy v menstruačním cyklu, nepravidelná období, bolestivá menstruace, syndrom předmenstruačního napětí, střetnutí a citlivost mléčných žláz. Díky spotřebě doplňků stravy Cyclovit č. 1 a č. 2 po dobu 3 měsíců můžete výrazně snížit závažnou bolest a obnovit pravidelnost menstruačního cyklu. Kromě toho pomáhá zvyšovat imunitní obranu a také eliminovat nedostatek vitamínů.

  Může být také použit k odstranění:

  • Únava
  • Slabé stránky;
  • Nestabilní nálada;
  • Poruchy spánku;
  • Praskliny v rozích rtů;
  • Křehkost nehtů.

  Menstruace je normalizována vzhledem k tomu, že dochází k doplňování rovnováhy vitamínů a minerálů, což přispívá k: redukci mastné kůže, odstranění akné, pokud existuje, odstranění seborrhea pokožky hlavy, zlepšení stavu vlasů, normalizaci psychoemotivního stavu.

  Indikace pro použití léku jsou zcela pochopitelné, protože biologicky aktivní doplněk je předepsán jako další zdroj téměř všech vitamínů, minerálů a složek, z nichž každý je zvlášť důležitý pro ženské tělo. Málokdo ví, že je možné léčit nepravidelnosti menstruace, zejména pokud k tomu dochází systematicky.

  Tyto problémy mohou způsobit:

  • Tvorba nádoru;
  • Vzhled neplodnosti;
  • Růst polypů v děložní dutině;
  • Potraty v těhotenství;
  • Předčasný porod;
  • Neschopnost otěhotnět bez další pomoci a rychle;
  • Časná menopauza;
  • Odstranění vaječníků, protože dojde k zánětlivým procesům.

  Cyclovita je droga, kterou lze použít bez ohledu na věk ženy, ale teprve po konzultaci s odborníkem vyloučíte problémy ještě složitější povahy, které není tak snadné řešit.

  Není neobvyklé, že lékaři předepisují současnou spotřebu přípravků Dufaston a Cyclovin / Cyclovit, což je nutné pro konkrétní účel. Konkrétně je možné pomocí Cyclovitu normalizovat práci menstruačního cyklu a po jejím průběhu je třeba vzít Duphaston, protože je třeba zlepšit reprodukční funkce.

  Je důležité si uvědomit, že jakýkoli lék je užíván po:

  • Diagnostika těla;
  • Konzultace s lékařem;
  • Pokud je odhalena úplná historie spravedlivého sexu.

  Je třeba poznamenat, že všechny činnosti by měly být koordinovány s lékařem, aby se vyloučilo poškození dítěte a matky, což není vyloučeno ani v případě porušení léčebného režimu. Cyclovita a Duphaston lze zakoupit v jakékoli lékárně bez lékařského předpisu a za poměrně atraktivní cenu, ale co je nejdůležitější, léky by neměly vypršet a vhodné ke spotřebě.

  Podle četných recenzí můžete pochopit, že tento lék vynikajícím způsobem pomáhá zlepšit reprodukční funkci ženského těla. Pokud těhotenství nenastane ani při řádném ošetření, je nutné podstoupit kontrolu nejen ženy, ale také muže, aby vyloučil svou neplodnost.

  V moderním světě čelí stále větší počet žen menstruačním nepravidelnostem. V případech, kdy si tělo nedokáže poradit s problémy, lékaři často předepisují vitamínové přípravky, aby mu pomohly. Jedním z nich je komplex Cyclovita. Co jsou tyto vitaminy a jak užívat Cyclovit: návod k použití, cena léku.

  Vitamíny pro ženy a dívky "Cyclovita" - nejedná se o hormonální a antikoncepční pilulky. „Cyclovita“ je komplex vitamínů a minerálů nezbytných k udržení ženského hormonálního pozadí a správného menstruačního cyklu. Vitamínovou terapii ve fázích cyklu často používají gynekologové s malými menstruačními poruchami, zejména u dospívajících dívek. Některé vitamíny pomáhají s menšími poruchami hormonálního pozadí, pro které předepsaly Cyclovitis. Taková léčba je indikována například u cyklické bolesti (dysmenorea), PMS, amenorey v adolescenci a také jako profylaxe hypovitaminózy po užití perorální antikoncepce nebo před plánováním těhotenství..

  Tento nástroj je biologicky aktivním vitaminovým doplňkem. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že je dvoufázová, to znamená, že každé balení obsahuje dva blistry s tabletami, které musí být konzumovány v závislosti na fázích menstruačního cyklu. Jednoduše řečeno, první blistr je určen pro 1-14 dny cyklu, druhý - pro 15-28.

  Droga sama o sobě pomáhá usnadňovat pohodu ženy během menstruace, zmírňuje nervozitu a podrážděnost (snižuje projevy premenstruačního syndromu) a pomáhá zlepšovat stav kůže, vlasů a nehtů. Tablety jsou baleny v blistrech, v kartonové krabičce jsou celkem 3 kusy - celkem 48 tablet. Doba použitelnosti vitamínového produktu je 2 roky od data výroby.

  Složení každé tablety cyklovitu je následující:

  • Vitamin A (podporuje růst kostí, normalizaci reprodukčního ženského reprodukčního systému, syntézu hormonů skupiny steroidů, reguluje diferenciaci a podílí se také na tvorbě vizuálních pigmentů);
  • Vitamin B (přímo se podílí na metabolismu tuků, bílkovin a uhlohydrátů, procesů souvisejících s nervovým napětím, poskytuje také vnitřní buněčnou ochranu před toxickými produkty a pomáhá normalizovat činnost kardiovaskulárního, nervového a endokrinního systému);
  • Vitamin "B1" (nezbytný pro podporu normálních funkcí zraku, střevní mikroflóry a také se aktivně podílí na dýchání tkání, metabolismu hormonů, uhlohydrátů, bílkovin a tuků);
  • Vitamin "B6" (podílí se na metabolických procesech, normalizuje nervový systém, zvyšuje schopnost absorbovat hořčík ve střevě, vyrovnává nedostatek krystalů pyridoxinu v těle);
  • Vitamin "B12" (pomáhá snižovat špatný cholesterol v krvi a má příznivý vliv na funkce takových systémů, jako je nervový systém, játra a je také nezbytný pro normalizaci tvorby krve);
  • Vitamin "C" (pomáhá obnovit normální hladinu hormonu progesteronu hlavně ve druhé fázi cyklu a zajišťuje odolnost těla vůči různým infekcím, podílí se na procesech, jako je redox, regenerace tkání a koagulace krve);
  • Vitamin "E" (nezbytný pro normalizaci estradiolu a progesteronu a má také antioxidační účinky);
  • Colecalciferol (nutný pro vstřebávání vápníku, tvorbu kostí a zubů, jakož i pro normalizaci příštítných tělísek);
  • Nicotinamid (aktivně se podílí na metabolických procesech v těle);
  • Lutein (přispívá k normálnímu udržování fungování sítnice oka);
  • Kyselina listová (účastní se syntézy různých kyselin a aminokyselin a pomáhá také při výměně estrogenu, histidinu, cholinu a stimuluje tvorbu krve);
  • Pantothenát vápenatý (je nezbytný pro syntézu hormonů skupiny steroidů);
  • Kyselina lipoová (aktivně se podílí na výměně uhlohydrátů, lipidů a také hraje velkou roli při udržování rovnováhy energie v těle);
  • Rutin (má angioprotektivní účinek, je schopen snížit otok dolních končetin);
   Selen (pomáhá udržovat hormony v těle, chrání buněčné membrány a je schopen zvyšovat účinky vitamínu E);
  • Měď (pomáhá posílit stěny krevních cév, snižuje riziko osteoporózy, chrání před anémií a okysličuje tkáně a orgány);
  • Mangan (chrání tělo před negativními účinky radikálů);
  • Jód (důležitý pro udržení fungování štítné žlázy);
  • Zinek (účastní se procesů, jako je obnova kůže a růst vlasů, účastní se mnoha biochemických reakcí).

  Kontraindikace pro použití:
  Přítomnost alergické reakce nebo nesnášenlivosti složek.

  Ačkoli pro léčivo neexistují žádné specifické kontraindikace a zřídka se vyskytují vedlejší účinky, měli byste se před zakoupením poradit s lékařem. Pouze odborník pomůže pochopit, zda by budoucí matka měla užívat tento konkrétní doplněk stravy, nebo zda může být nahrazena něčím jiným..

  Mezi vedlejšími účinky uvedenými v návodu k použití Cyclovitis jsou uvedeny pouze možné alergické reakce. Obvykle jsou způsobeny tím, že tělo nemůže tolerovat žádnou látku, která je součástí doplňku.

  Ale kromě alergií si některé ženy také všimnou dalších vedlejších účinků, které je při užívání tablet obtěžují. Mezi nimi závratě, nevolnost. Také některé dívky nezaznamenaly snížení bolesti během menstruačního krvácení.

  O tomto dodatku je mnoho názorů. Některé ženy, které užily lék několik měsíců, si uvědomují, že kadeře a nehty se vrátily zdravě a menstruační cyklus se stabilizoval.

  Kromě toho je Cyclovita vynikající pro ty, kteří po porodu nemohou normalizovat. Během kojení by se tento doplněk neměl užívat, protože látky, které tvoří jeho složení, mohou u dítěte způsobit alergii. Také mnoho žen užívajících drogu hlásí, že dlouho očekávané těhotenství konečně dorazilo. Kromě toho poznamenávají, že se to stalo mnohem rychleji, než očekávali..

  Hlavním analogem tablet Cyclovita je cyklická vitaminová terapie. Podle tohoto schématu je každý vitamin kupován samostatně a je užíván v 1. nebo 2. fázi cyklu v dávce předepsané lékařem. Hlavní nevýhodou této metody je velké množství tablet, které je třeba užít několikrát denně. Kromě toho je v Rusku obtížné najít některé vitaminy (např. B1)..

  Cyclovita můžete nahradit jiným vitamínovým a minerálním komplexem, který obsahuje přibližně stejnou sadu užitečných látek.

  • WellWoman - Velká Británie, obsahují podobnou sadu vitamínů a minerálů, 30 tobolek stojí asi 10 $.
  • Abeceda kosmetika - Rusko. Lze jej také nazvat analogem. Skládá se ze tří tablet, takže prospěšné látky se lépe vstřebávají. Cena kolem 10 $ za 60 tablet.
  • Wellnatal - Španělsko, cena od 13 $.
  • Doppelherzova aktiva pro ženy - Německo, šumivé tablety,

  5 $.
  „Duovit pro ženy“ - Slovinsko. Analog obsahuje řadu vitamínů podobných Cyclovitě,

  8 $.
  Complivit Radiance - Rusko, komplex vitamínů,

  7 $.
  „Lady-S“ - USA, několik typů doplňků stravy. Kromě vitamínů a minerálů obsahuje kompozice rostlinné výtažky (příze, dong quai atd.).

  10 $ za 30 čepic.
  Perfectil - Spojené království. Analog obsahuje širokou škálu užitečných látek, včetně rybího oleje a extraktů.

 • Merz - Německo, komplex, 120 tablet, asi 20 $.
 • „SuperUM“ (SuperUM) pro ženy - komplexní (VMK), 30 ks..

  Navíc, prenatální komplexy, které se doporučují pít během přípravy na početí, během těhotenství a laktace (podle předpisu lékaře), mohou sloužit jako analogy cyclovitidy. Přípravky a komplexy pro vlasy a nehty pro různé věkové období (premenopause, menopauza) také obsahují vitamíny a minerály speciálně vybrané pro ženy. Některé z nich jsou levnější než Cyclovita nebo výhodnější z hlediska ceny a množství..

  Přípravek obsahuje nezbytné vitamíny a minerály nezbytné pro zdraví žen, které pomáhají bojovat proti menmenorei, PMS a nepravidelnému cyklu, pro který je Cyclovita předepsána. Harmonogram příjmu je podrobně popsán v oficiálních pokynech pro vitamíny: první tableta by měla být užita celou první fázi menstruačního cyklu (od 1. dne menstruace do 14. dne). Druhá tableta (jedna ráno a večer) by měla být opilá od 15. dne, tj. Celé druhé poloviny cyklu.

  Pokud žena nemá pravidelnou menstruaci, je předepsáno pití vitamínů podle základního schématu popsaného v pokynech a výše. Nejprve si vezměte pilulku č. 1 po dobu dvou týdnů, pak vypijte pilulku č. 2 po další dva týdny. Dále, bez přestávky, začíná příjem prvního stolu. z nových obalů atd.

  V případě nepravidelného cyklu by měla být „Cyclovitis“ vypita podle standardního schématu nebo, je-li cyklus kratší než 28 dní, vždy vezměte první pilulku od prvního dne menstruačního krvácení (i když tabulka z balení č. 2 ještě neskončila). Pokud je cyklus delší než standardní čtyři týdny, pak po 28. dni budete muset přerušit příjem doplňků stravy a při nástupu menstruace začnete pít „Cyclovita“ č. 1, pak podle standardního schématu. Délka přijímání je obvykle 1-3 měsíce nebo podle pokynů lékaře.

  Tento lék je pouze doplňková látka, která je předepsána k doplnění zásob živin a obecné podpoře ženského těla. K léčbě závažných endokrinních poruch nebo k pomoci otěhotnět s neplodností, pokud je zapotřebí jiná terapie, „Cyclovita“ ve většině případů nemůže.

  Průměrná cena vitamínů pro ženy Cyclovita v lékárnách se pohybuje od 300 do 500 rublů. V lékárnách se také prodávají analogy Cyclovit: Cyclodinone a Time Factor. První cenově dostupnější Time Factor stojí přibližně stejně jako Cyclovita. Který z nich je lepší, měli byste zjistit od svého lékaře, který vám podrobně řekne o vlastnostech léků.

  Je třeba poznamenat, že užívání tohoto léku během těhotenství není kontraindikováno. Obsahuje pouze sadu vitamínů a minerálů nezbytných pro organismus v normální dávce (není předražená), proto přípravek Cyclovita nepoškodí plod. Je však lepší nepředepisovat tento lék sám, měl by být doporučen lékařem, protože se stává, že užívání těchto doplňků během těhotenství může u novorozence způsobit alergické reakce. Ale zde jsou vitamíny „Cyclovita“ při plánování těhotenství velmi pozitivní. Gynekologové je často předepisují ženám jako pomoc při normalizaci menstruačního cyklu, zlepšení emočního stavu a zásobování budoucí matky užitečnými látkami. Detailní recenze vitamínového léčiva jsou uvedeny níže..

  Zdálo by se, že vitamíny Cyclovita jsou jen souborem látek nezbytných pro tělo, které jsou přítomny v mnoha takových doplňcích. Existují však i ti, na které se tato droga nehodila. A ne kvůli již zmíněné přecitlivělosti na jednotlivé složky, ale z jiných důvodů. Některé ženy tedy poznamenávají, že na pozadí jeho příjmu jsou pozorovány nevolnost, závratě a jednoduše bolesti hlavy, stejně jako potlačené reakce. Také si mnozí stěžují, že ve druhé fázi cyklu by pilulka měla být užívána dvakrát a ne jedna. Kromě toho existují ženy, které z jakéhokoli důvodu, například kvůli hormonálnímu selhání, nemají menstruaci.

  Cyclovita je jedinečný komplex vitamínů a minerálů navržený speciálně pro ženské tělo. Tento nástroj se používá k obnovení normálního menstruačního cyklu a odstranění premenstruačního syndromu. Během aplikace se stav vlasů a nehtů zlepší vyplněním nedostatku nezbytných vitamínů a minerálů v těle.

  Biologicky aktivní doplněk stravy. K dispozici ve formě potahovaných tablet.

  Jedna tableta přípravku Cyclovit 1 obsahuje:

  • kyselina askorbová - 200 mg;
  • rutin - 30 mg;
  • tokoferol acetát - 15 mg;
  • zinek - 12 mg;
  • nikotinamid - 8 mg;
  • Vitamin B2 - 5 mg;
  • Vitamin B6 - 5 mg;
  • pantothenát vápenatý - 5 mg;
  • Vitamin B1 - 4 mg;
  • kyselina lipoová - 3 mg;
  • lutein - 0,5 mg;
  • selen - 50 mcg;
  • vitamin B 12 - 6 mcg;
  • Vitamin D3 - 200 IU.

  Lék je biologicky aktivní doplněk vitamínového a minerálního komplexu. Tento nástroj se používá k eliminaci premenstruačního syndromu u žen a k nápravě menstruačního cyklu.

  Tableta Cyclovit 2 obsahuje:

  • kyselina askorbová;
  • škrob;
  • síran zinečnatý;
  • kaolín;
  • rutina;
  • Vitamin E
  • nikotinamid;
  • pantothenad vápník;
  • síran manganatý;
  • vitamín B12;
  • vitamín D3;
  • oxid titaničitý;
  • arabská guma;
  • mastek;
  • citronová kyselina;
  • chinolinové žluté barvivo;
  • včelí vosk.

  Cyclovita 1 se používá v prvních 14 dnech cyklu a Cyclovita 2 v následujících 14 dnech.

  Doplněk stravy.

  Cyclovita se používá jako biologicky aktivní přísada do každodenní stravy lidí. Tento nástroj lze použít jako další zdroj vitaminu A, C, D a E pro ženy v reprodukčním věku..

  Cyclovita je charakterizována jako dvoufázový vitaminový komplex vyvinutý s přihlédnutím ke všem požadavkům ženského těla. V souladu s fází cyklu se ženám doporučuje užívat Cyclovit 1 od 1 do 14 dnů menstruačního cyklu a od 15 do 28 dnů se doporučuje Cyclovit 2.

  Na základě testů byla potvrzena klinická účinnost léčiva. Klinické studie zahrnovaly ženy s následujícími zdravotními problémy:

  • menstruační nepravidelnosti;
  • těžký premenstruační syndrom;
  • menstruační poruchy.

  Po 3 měsících od začátku použití biologicky aktivní přísady podle uvedeného schématu se uvedená porušení objevují méně často. Po 2 léčebných cyklech je pozorován stabilní výsledek.

  Kromě toho lze rozlišit další pozitivní vlastnosti obohaceného doplňku:

  • odstranění neustálé únavy a slabosti;
  • korekce poruch spánku;
  • zvýšená pevnost hřebu;
  • zlepšení stavu pokožky;
  • zrychlení růstu vlasů.

  Pozitivního účinku je dosaženo doplněním přísunu nezbytných vitamínů do ženského těla.

  Lék není předepsán dětem.

  Pokyny k použití biologicky aktivních přísad zakazují užívání léku během těhotenství. Pokud žena vzala drogu před oplodněním, její příjem by měl být okamžitě zastaven. Doplněk stravy může mít negativní vliv na plod v procesu jeho vývoje a tvorby.

  Seznam kontraindikací k použití kompozice zahrnuje:

  • období těhotenství a kojení;
  • individuální nesnášenlivost na jakoukoli složku přípravku u pacienta;
  • přítomnost novotvarů.

  Droga není droga. Před použitím se poraďte s gynekologem..

  Lék se doporučuje pro perorální podání. Doporučuje se konzumovat biologický doplněk při jídle a pít hodně vody. Délka přijímacího řízení je 1 měsíc. Termín lze upravit v závislosti na individuálních charakteristikách ženského těla.

  Schéma přijímání je následující:

  • Cyclovita 1 by měla být užívána denně 1 tableta denně během prvních 14 dnů cyklu;
  • Cyclovitida 2 se užívá ve druhé fázi menstruačního cyklu (počínaje dnem 15), 2 tablety denně, dávka je rozdělena do 2 dávek (ráno a večer)..

  Pacienti s nepravidelným cyklem by měli užívat Cyclovit 1 a Cyclovit 2 podle uvedeného schématu bez přerušení. Po začátku menstruace začněte užívat Cyclovit 1.

  Lék není předepsán dětem.

  Lék se nesmí používat během těhotenství a kojení..

  Možnost projevu alergických reakcí, projevující se:

  • svědění kůže;
  • vyrážky v určitých částech těla;
  • otok sliznic;
  • alergický kašel.

  Pokud se taková reakce projeví, měli byste vzít antihistaminikum a konzultovat odborníka, aby zjistili proveditelnost dalšího podání.

  Interakce s léky nebyla v klinické praxi pozorována..

  Navzdory skutečnosti, že Cyclovita není drogou, by měla být možnost užívání této drogy prodiskutována s odborníkem.

  Při užívání léku v uvedených dávkách není předávkování možné.

  Přípustná skladovatelnost je 2 roky od data výroby. Výrobek by měl být skladován při teplotě ne více než 25 stupňů a vlhkosti v místnosti ne více než 60%. Doplněk stravy by měl být umístěn mimo dosah dětí. Cyclovitida není lék, prodává se populaci bez lékařského předpisu prostřednictvím lékárnických řetězců. Je zakázáno používat produkt po uplynutí stanovené doby použitelnosti.

  Místo přípravku Cyclovit je možné použít následující léky:

  1. Ladis rovnice Osobní měsíční systém normalizuje menstruační cyklus. Komplex nelze brát s individuální nesnášenlivostí na jeho složení.
  2. Cyklodinon je náhradou za Cyclovit v terapeutické skupině. Lék je k dispozici v kapkách a tabletách. Používá se pro menstruaci, premenstruační syndrom, mastopatii.
  3. Remens je homeopatický lék, který se používá pro menstruační nepravidelnosti. Lék je k dispozici v kapkách a sublingválních tabletách. Remens je kontraindikován u pacientů mladších 12 let. Mohu pít během těhotenství a kojení, lékař rozhodne individuálně.
  4. Time factor - doplněk stravy, který zabraňuje menstruaci. Doplňky nelze užívat s individuální nesnášenlivostí na složení, těhotenství a kojení.

  Cena léku je v průměru 427 rublů. Ceny se pohybují od 335 do 488 rublů.

  Doplněk stravy Vitamin-minerální komplex Cyclovita® potahované tablety

  Osvědčení o státní registraci: TU 9197-026-00480684-10, změna č. 1

  Složení CYCLOVITA® 1: plnicí cukr, kyselina askorbová (vitamín C), prášek do pečiva, síran zinečnatý 7-voda, plnivo kaolin, rutin, a-tokoferolacetát (vitamín E), nikotinamid, riboflavin (vitamin B2), pyridoxinhydrochlorid (vitamin) B6), pantothenát vápenatý, hydrochlorid thiaminu (vitamín B1), kyselina lipoová (kyselina thioktová), 5-vodný síran manganatý, lutein, kyselina listová, retinol acetát (vitamin A), seleničitan sodný, kyanokobalamin (vitamin B12), vitamin D3, korektor barev, oxid titaničitý, pojivo: gumiara uk, polyvinylpyrrolidon; prodlužovač šelaku, kluzná látka: talek, stearát vápenatý; prášek do pečiva, kyselina citronová, barvivo: "Sunset", chinolinově žlutá; smalt včelího vosku.

  Obsahuje barvivo, které může negativně ovlivnit aktivitu a pozornost dětí..

  % doporučené úrovně denního příjmu 1 /% odpovídající úrovně příjmu * v jedné tabletě CYCLOVITA® 1:

  Vitamin C ** 200 mg (333%), rutin 30 mg (100% *), vitamin E ** 15 mg (150%), zinek 12 mg (80%), nikotinamid 8 mg (44%), vitamin B2 * * 5 mg (313%), vitamin B6 ** 5 mg (250%), pantothenát vápenatý 5 mg (83%), vitamin B1 ** 4 mg (286%), kyselina lipoová 3 mg (10% *), mangan ** 2,5 mg (125% *), lutein 0,5 mg (10% *), kyselina listová ** 400 mcg (200%), vitamin A 0,17 mg (500 IU) (21%), selen 50 mcg (71%), vitamin B12 ** 6 mcg (600%), vitamin D3 5 mcg (200 IU) (100%).

  Složení CYCLOVITA 2: plnicí cukr, kyselina askorbová (vitamin C), prášek do pečiva, a-tokoferolacetát (vitamin E), plnicí kaolin, rutin, nikotinamid, síran zinečnatý 7-voda, pantothenát vápenatý, kyselina lipoová (kyselina thioktová), pyridoxinový hydrochlorid (vitamín B6), lutein, citrát mědi, thiamin hydrochlorid (vitamín B1), riboflavin (vitamin B2), 5-vodný síran manganatý, retinol acetát (vitamín A), kyselina listová, jodid sodný, seleničitan sodný, vitamin D3, kyanokobalamin (vitamin B12), aromatické činidlo oxid titaničitý, vázaný pojivo: arabská guma, polyvinylpyrrolidon; prodlužovač šelaku, kluzná látka: talek, stearát vápenatý; prášek do pečiva, kyselina citronová, barvivo: chinolinová žlutá, indigokarmín; smalt včelího vosku.

  Obsahuje barvivo, které může negativně ovlivnit aktivitu a pozornost dětí..

  % doporučené úrovně denního příjmu 1 /% odpovídající úrovně příjmu * v jedné tabletě CYCLOVIT® 2:

  Vitamin C ** 250 mg (416%), Vitamin E ** 40 mg (400%), Rutin 15 mg (50% *), Nicotinamid 5 mg (28%), Zinek 4 mg (27%), Pantothenát vápenatý 2 5 mg (42%), kyselina lipoová 2,5 mg (8% *), měď 1 mg (100% *), vitamin B6 1,5 mg (75%), lutein 1,25 mg (25% *), vitamin B1 1 mg (71%), vitamin B2 1 mg (63%), mangan 0,6 mg (30% *), vitamin A 0,57 mg (1650 IU) (71%), kyselina listová 200 μg ( 100%), jód 75 mcg (50%), selen 27,5 mcg (39%), vitamin D3 2,5 mcg (100 IU) (50%), vitamin B12 ** 1,5 mcg (150%).

  Popis: CYCLOVITA 1 - kulové bikonvexní tablety od světle krémové do krémové barvy s charakteristickým zápachem o hmotnosti 850 mg. CYCLOVITA® 2 - kulové bikonvexní tablety od světle zelené do zelené s charakteristickým zápachem o hmotnosti 850 mg.

  Vitaminy a minerály hrají důležitou roli při regulaci fungování orgánů reprodukčního systému. Nedostatek jejich konzumace může v některých případech vést k hormonálním nerovnováhám a rozvoji různých gynekologických chorob a patologických stavů.

  Racionální používání vitamínů a minerálních látek ve vhodných fázích menstruačního cyklu přispívá k normalizaci reprodukčního systému. Cyklická vitamínová a minerální terapie je důležitou součástí komplexní léčby různých funkčních onemocnění reprodukčního systému, včetně menstruačních nepravidelností, včetně nepravidelné menstruace, bolestivé menstruace a syndromu premenstruačního napětí (včetně zesílení a citlivosti mléčných žláz)..

  CYCLOVITA® - Je zdrojem 12 vitamínů, 5 minerálů, rutinu a luteinu. Tento vitamín-minerální komplex byl vytvořen speciálně pro cyklické změny v těle ženy a související změny v potřebě vitamínů a minerálů v různých fázích menstruačního cyklu. Působení CYCLOVIT® 1 a CYCLOVIT® 2 je způsobeno účinky jejich složek.

  Kompatibilita součástí obsažených v CYCLOVIT® 1 a CYCLOVIT® 2 je zajištěna speciální technologií.

  Složení doplňku stravy Cyclovit® 1 a Cyclovit® 2 zahrnuje:

  Vitamin A (retinol acetát) je nezbytný pro růst kostí, syntézu steroidních hormonů, normální reprodukční funkci, embryonální vývoj a pro regulaci dělení a diferenciace epitelu. Podílí se na tvorbě vizuálních pigmentů nezbytných pro soumrak a barevné vidění.

  Vitamin B1 (thiamin hydrochlorid) hraje důležitou roli v metabolismu bílkovin, uhlohydrátů a tuků a také v procesech nervové excitace. Chrání buněčné membrány před toxickými účinky produktů peroxidace. Normalizuje činnost endokrinního systému, jakož i kardiovaskulárního, centrálního a periferního nervového systému.

  Vitamin B2 (riboflavin) reguluje redoxní procesy, podílí se na dýchání tkání, uhlohydrátech, metabolismu bílkovin a tuků, jakož i na syntéze hemoglobinu a erytropoetinu. Je nezbytné zachovat normální vizuální funkci a normální střevní mikroflóru. Má gonadotropní účinek, podílí se na výměně estrogenu.

  Na metabolismu se podílí vitamin B6 (pyridoxin hydrochlorid); nezbytné pro normální fungování centrálního a periferního nervového systému. Zvyšuje vstřebávání hořčíku ve střevě a zesiluje jeho farmakologické účinky. Vyrovnává nedostatek pyridoxinu, ke kterému může dojít při užívání perorálních kontraceptiv a dalších léků obsahujících estrogen. Deficit pyridoxinu je rizikovým faktorem pro rozvoj premenstruačního syndromu (PMS), protože hraje důležitou roli v metabolismu tryptofanu, serotoninu a GABA, jehož nedostatek může vést k rozvoji PMS. Nedostatek pyridoxinu může také vést k nedostatku progesteronu..

  Vitamin B12 (kyanokobalamin) je nezbytný pro tvorbu deoxyribózy a DNA, kreatinu, methioninu a lipotropního faktoru cholinu. Vitamin B12 se podílí na tvorbě myelinu, který tvoří obal nervových vláken. Je nezbytný pro normální hematopoézu - podporuje zrání červených krvinek a také zvyšuje odolnost červených krvinek vůči hemolýze. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Příznivě ovlivňuje funkci jater a nervového systému. Vitamin B12 hraje klíčovou roli v ovulačních procesech, a proto je obzvláště důležité zajistit jeho dostatečný příjem v první fázi menstruačního cyklu..

  Vitamin C (kyselina askorbová) se podílí na regulaci redoxních procesů, metabolismu uhlohydrátů, koagulace krve, regenerace tkání; zvyšuje odolnost těla vůči infekcím, snižuje propustnost cévní stěny. Díky aktivaci respiračních enzymů v játrech zvyšuje jeho detoxikační a proteinotvorné funkce. Vitamin C hraje důležitou roli při udržování hormonálního stavu těla a podílí se na syntéze steroidních hormonů. S nedostatkem progesteronu ve druhé (luteální) fázi menstruačního cyklu pomáhá kyselina askorbová obnovit její hladinu.

  Vitamin E (a-tokoferolacetát) má antioxidační účinek: inhibuje volnou oxidaci radikálů a nenasycených mastných kyselin, zabraňuje tvorbě peroxidů, které poškozují buněčné membrány. Je nezbytný pro syntézu pohlavních hormonů, normalizuje poměr progesteronu a estradiolu, což je důležité zejména ve druhé fázi menstruačního cyklu..

  Colecalciferol (vitamin D3) se podílí na regulaci metabolismu vápníku a fosforu, zvyšuje absorpci vápníku ve střevě a reabsorpci fosfátů v ledvinách. Podporuje mineralizaci kostí, tvorbu kostního skeletu a zubů, je nezbytný pro normální fungování příštítných tělísek.

  Nicotinamid (vitamin PP) se podílí na metabolismu tuků, bílkovin, aminokyselin, purinů, tkáňových dýchacích cest, glykogenolýzy. Má anti-pellagric účinek.

  Lutein je pigment patřící do skupiny karotenoidů obsahujících kyslík. Je to nezbytné pro normální fungování sítnice. Chrání oči před poškozením v důsledku vystavení ultrafialovému světlu, je součástí antioxidačního systému sítnice. Lutein se hromadí v granulózních buňkách vaječníku a podílí se na tvorbě luteum v těle.

  Kyselina listová se podílí na syntéze aminokyselin, nukleových kyselin, purinů, pyrimidinů, na výměně cholinu, histidinu a stimuluje tvorbu krve. Má gonadotropní účinek, podílí se na výměně estrogenu.

  Pantothenát vápenatý hraje důležitou roli v procesech acetylace a oxidace, podílí se na metabolismu uhlohydrátů a tuků. Zásadní pro syntézu steroidních hormonů.

  Kyselina lipoová (kyselina thioktová) hraje důležitou roli v energetické rovnováze těla, podílí se na regulaci metabolismu lipidů a uhlohydrátů, má lipotropní a antioxidační účinek, ovlivňuje metabolismus cholesterolu, zlepšuje funkci jater a zlepšuje trofické nervové buňky.

  Rutin má angioprotektivní účinek: snižuje rychlost filtrace vody v kapilárách a jejich propustnost pro proteiny. V přítomnosti žilní nedostatečnosti lymfhostáza snižuje otoky dolních končetin.

  Selen je stopový prvek, který je součástí všech tělesných buněk. Poskytuje antioxidační ochranu buněčných membrán, zvyšuje činnost vitamínu E. Hraje důležitou roli při udržování hormonálního stavu těla, podílí se na metabolismu štítných hormonů.

  Měď přispívá k antioxidační ochraně buněk, zabraňuje chudokrevnosti a nedostatku kyslíku v orgánech a tkáních a pomáhá snižovat riziko osteoporózy. Nezbytné pro syntézu kolagenu a elastinu; posiluje stěny krevních cév.

  Mangan hraje důležitou roli v buněčném metabolismu, je součástí aktivního centra mnoha enzymů a podílí se na ochraně těla před škodlivými účinky peroxidových radikálů..

  Jód se podílí na metabolismu lipidů a proteinů; nezbytné pro normální funkci štítné žlázy a syntézu hormonů štítné žlázy podílejících se na udržování hormonálního stavu těla, včetně reprodukční funkce.

  Zinek je součástí hlavních enzymů podílejících se na různých biochemických reakcích. Stimuluje regenerační procesy pokožky a růst vlasů a má také imunomodulační účinek. Zinek je nezbytný pro syntézu a sekreci hypofyzárních hormonů luteinizujících a folikuly.

  CYCLOVITA® se doporučuje jako biologicky aktivní potravinový doplněk - další zdroj vitamínů: A, C, D, E, skupina B (B1, B2, B6, B12, pantothenát vápenatý, nikotinamid, kyselina listová), kyselina lipoová; minerální prvky (selen, měď, mangan, jód, zinek), rutin a lutein pro ženy v reprodukčním věku.

  Potřeba dalšího zdroje vitamínů a minerálů u žen může nastat se zvýšeným stresem, v období před menstruací, po gynekologických onemocněních, při dlouhodobém užívání hormonálních antikoncepcí a mnoha dalších situacích.

  CYCLOVITA® je vyvážený dvoufázový vitamin-minerální komplex pro použití v souladu s fázemi menstruačního cyklu (v první (1-14 dny) a ve druhé (15-28 dny) fázi cyklu).
  Klinické studie doplňku stravy CYCLOVITA® prováděné v Ivanovo GMA ukázaly, že ženy s funkčními poruchami menstruačního cyklu, jako je nepravidelná menstruace, bolestivá menstruace, syndrom premenstruačního napětí (včetně kloubů a citlivosti mléčných žláz), použití doplňku stravy Cyclovit® 1 a Cyclovita® 2 po dobu 3 měsíců vedly ke snížení závažnosti bolesti během menstruace, předmenstruačního napětí a přispěly k vytvoření pravidelného menstruačního cyklu. Použití doplňků stravy Cyclovit® 1 a Cyclovit® 2 po dobu 3 měsíců eliminovalo projevy nedostatku vitamínů (únava, slabost, nestabilita nálady, poruchy spánku, praskliny v rozích úst, křehké nehty), normalizace obsahu vitamínů a minerálů do krve v odpovídajících fázích menstruačního cyklu, a také přispěly ke zlepšení stavu kůže (snížení mastnoty obličeje a závažnosti akné, seborrhální pokožky hlavy), vlasů, nehtů a normalizace psychoemotivního stavu.

  Uvnitř, zatímco jedí, pije hodně tekutin.

  Délka přijímacího řízení je 1 měsíc. V případě potřeby jsou možné opakované techniky. Doporučený režim:

  1. CYCLOVITA® 1 - v první fázi menstruačního cyklu (od 1. do 14. dne od 1. dne menstruace) 1 tableta denně;
  2. CYCLOVITA® 2 - ve druhé fázi menstruačního cyklu (od 15. do 28. dne od 1. dne menstruace), 2 tablety denně (1 tableta ráno a večer).

  Při pravidelném menstruačním cyklu trvajícím 28 dní byste měli užívat CYCLOVITU 1 od 1. dne menstruačního cyklu po dobu 14 dnů do středu cyklu, poté CYCLOVITU 2 po dobu následujících 14 dnů: s dalším menstruačním cyklem, bez přerušení, začněte užívat CYCLOVITU ® 1.

  S pravidelným menstruačním cyklem, který trvá méně než 28 dní, by měl být Cyclovita 1 odebrán od 1. dne menstruačního cyklu do poloviny cyklu, a poté pokračovat s Cyclovitou 2: když začne další menstruační cyklus, vezměte Cyclovitu 2.

  S pravidelným menstruačním cyklem trvajícím déle než 28 dnů byste měli užívat CYCLOVITU 1 od 1. dne menstruačního cyklu po dobu 14 dnů, poté CYCLOVITU 2 po dobu dalších 14 dnů, pak si pauzu v doplňování stravy a začít nový kurz užívání CYCLOVITY ® 1 od 1. dne následujícího menstruačního cyklu.

  Pokud neexistuje pravidelná menstruace, CYCLOVITA 1 by měla být odebrána od 1. dne menstruačního cyklu po dobu 14 dnů, poté pokračujte v užívání CYCLOVITA 2 po dobu dalších 14 dnů, poté pokračujte v dalším cyklu Cyclovita 1 a Cyclovita 2 bez přestávky.

  Individuální nesnášenlivost složek, těhotenství, kojení.

  Podmínky skladování: při teplotě nepřesahující 25 ° C a relativní vlhkosti ne více než 60% v původním obalu, mimo dosah dětí.

  Prodej obyvatelstvu prostřednictvím lékárenské sítě a specializovaných oddělení distribuční sítě.

  Forma pro uvolnění: tablety o hmotnosti 850 mg.

  14 tablet v blistru, jedno blistrové balení doplňků stravy „CYCLOVITA® 1“ a dvě blistrové balíčky doplňků stravy „CYCLOVITA® 2“ jsou uloženy v balení,
  nebo
  dvě blistry potravinových doplňků „CYCLOVITA® 1“ a čtyři blistry potravinových doplňků „CYCLOVITA® 2“ jsou uloženy v balení,
  nebo
  tři blistry potravinových doplňků „CYCLOVITA® 1“ a šest blistrů potravinových doplňků „CYCLOVITA® 2“ jsou uloženy v balení,
  nebo
  14 tablet potravinových doplňků „CYCLOVITA® 1“ a 28 tablet potravinových doplňků „CYCLOVITA® 2“ v polymerových plechovkách, jedna plechovka potravinových doplňků „CYCLOVITA® 1“ a 1 plechovka potravinových doplňků „CYCLOVITA® 2“ je uložena v balení.

  2 roky od data výroby. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

  Výrobce / organizace přijímající reklamace od spotřebitelů: Pharmstandard-UfaVITA OJSC

  450077, Rusko, Ufa, ul. Khudaiberdina, 28, tel./fax. (347) 272 92 85,

  Vyrobeno na objednávku Otisifarm PJSC, www.otcpharm.ru Ochranná známka Otisifarm PJSC

  1 - TR TS 022/2011 „Potravinářské výrobky z hlediska jejich označování“,

  * - Sjednocené hygienicko-epidemiologické a hygienické požadavky na zboží podléhající hygienicko-epidemiologickému dohledu (kontrole) “celní unie EurAsEC

  ** - Obsah nepřekračuje horní přípustnou úroveň spotřeby

 • Články O Neplodnosti