Hlavní Analýzy

Droga "Regulon" a těhotenství - kompatibilní nebo ne?

V současné době medicína nabízí ženám široký výběr antikoncepčních prostředků, mohou si vybrat pouze ten správný lék. Mnoho žen dává přednost užívání speciálních tablet, které brání početí. Jedním z těchto léků je Regulon. Poté, co žena začne pít prášek na pilulky, se může neočekávaně rozhodnout, že chce ještě dítě a chce, aby její těhotenství přijelo. Je taková kombinace možná - lék „Regulon“ a těhotenství? Tablety zabraňují jeho nástupu. Takže žena by měla přestat brát drogu.

Jak správně doplnit lék "Regulon"

Tablety jsou antikoncepční prostředky, což znamená, že je musíte přestat užívat, pouze pokud pijete celý obsah balení. Často po ukončení léčby může být pozorováno malé špinění, podobné menstruačnímu toku. Pravděpodobně vás zajímá otázka, zda nastane těhotenství po užití přípravku Regulon. Odpověď je jednoduchá: samozřejmě bude. Pamatujte, že nejpříznivější období pro začátek těhotenství je doba, kdy vám dojde krvácení. Není však vždy lepší otěhotnět dítě bezprostředně po ukončení léčby. Bude to mnohem lepší, pokud necháte hormonální pozadí těla zotavit se po užití tablet. Nebudete si všimnout, jak rychle to bude létat několik měsíců po zrušení drogy "Regulon", a těhotenství nebude trvat dlouho. Nezapomeňte se pečlivě připravit na plánování těhotenství a užívat vitamíny..

Je možné otěhotnět pomocí Regulonu?

Mnoho žen nevěří v účinnost antikoncepčních pilulek, a proto se na tuto otázku často ptají. Navzdory skutečnosti, že droga „Regulon“ a těhotenství jsou pojmy, zpravidla neslučitelné, někdy se stává, že při užívání tablet dochází k početí. Pravděpodobností je, že jste nebral pilulku včas, vzal si antibiotické tablety. Nebo by se to mohlo stát v důsledku individuální nesnášenlivosti léku "Regulon", a díky tomu došlo k těhotenství. Pokud k tomu dojde, přestaňte okamžitě užívat prášky a ihned vyhledejte lékařskou prohlídku. Pokud si chcete udržet těhotenství, nebojte se o užívání léku současně, a co je nejdůležitější, přestaňte ho pít včas. Pokud přestanete tablety užívat, nebudou mít na plod žádné toxické účinky a vaše těhotenství bude pokračovat normálně.

Rada

Pokud žena nechce, aby došlo k početí, měla by pečlivě sledovat, zda je každá tableta užívána včas. Droga "Regulon" může být opilá několik let, nezpůsobuje poškození ženského reprodukčního systému, pokud si přejete, můžete ji vždy zrušit a otěhotnět. Je na vás, zda používat antikoncepci. Dávejte pozor na své zdraví!

Příznaky těhotenství při užívání antikoncepčních tablet

Proč není hned jasné, že žena je těhotná?

Každá dívka si vybere antikoncepční metodu, kterou považuje za nejspolehlivější. Ale každá z nich není bez vad. Na ženských fórech si můžete přečíst mnoho zajímavých příběhů, kdy se páry vyhýbaly pohlavnímu styku ve dnech ovulace, dodržovaly všechna pravidla pro přijetí podle schématu, ale při užívání antikoncepčních pilulek Jess nebo Janine se objevily známky těhotenství. Proč se to stalo? Kdo je vinen?

Gynekologové poznamenávají, že byli léčeni těhotenstvím všemi způsoby ochrany, ale v každém případě existoval příběh, z nějakého důvodu lék nefungoval. Většina dívek si je jistá, že použití jakékoli pilulky je nejspolehlivějším způsobem, jak se chránit, a pijí všechno za sebou. Proto problémy.

Aniž by se ponořili do mechanismu účinku tablet, sami blokují účinek ostatních hormonálními léky. Výsledkem je, že sperma dosáhne cíle a dívka má při užívání antikoncepce zklamání a první známky těhotenství. Ale nevěnují pozornost novým příznakům a přisuzují je hormonálním výkyvům.

Důležité: Statistiky potvrzují, že OK (orální kontraceptiva) jsou 100% spolehlivé, pod jednou podmínkou - naplánovaný vstup.

Nikdo nebude ručit za spolehlivost této metody antikoncepce, pokud se tělo dosud nepřizpůsobilo (první balení tablet) a v určitých dnech žena zapomněla na svůj příjem a tentokrát se časově shodovala s ovulací. Pouze ve filmech si člověk může myslet na potěšení z pohlaví a zapomenout na preventivní opatření. Ve skutečném životě nastává těhotenství při užívání antikoncepčních pilulek a stojí za zvážení i nové příznaky. Ženy však jednají bezohledně a zcela se spoléhají na „magické pilulky“.

Kromě toho je ženské tělo velmi složité, období „zvyknutí“ na perorální antikoncepci v každém jde jinak. Existují případy, kdy došlo k nevysvětlitelné nevolnosti, nadýmání, trávení a dalším atypickým pocitům. Po takové adaptaci je snadné vynechat první známky těhotenství při užívání antikoncepčních prostředků. Je obzvláště obtížné pochopit, co se s vámi děje, když cyklus kolísá a zpoždění je běžný výskyt.

V takových případech musíte mít k dispozici lékárnický testovací systém, ale v ranných stádiích mohou mít špatný výsledek:

 • falešně pozitivní;
 • falešně negativní.
Důvod - hormonální pozadí je upraveno. Přestože je testovací činidlo navrženo k rozpoznání hormonu těhotných žen nebo hCG, je test při nízkých koncentracích nesprávný a poskytuje fantomové proužky. Pouze po návštěvě gynekologické místnosti a po laboratorním krevním testu na hCG bude přesnější odpověď.

Co nelze udělat s perorální antikoncepcí?

Perorální antikoncepční prostředky obsahují syntetické molekuly podobné ženským hormonům, takže jejich působení je podobné tomu, co se děje v těle. Hormonální antikoncepční prostředky jsou navrženy tak, aby blokovaly funkci dominantního folikulu, takže se vajíčko během ovulace netvoří..

Každý ví, že se estrogen a progesteron střídají a léky na nich založené ovlivňují celkovou koncentraci hormonů v těle. Je možné pít antikoncepci nekontrolovaně, bez konzultace s lékařem? Gynekologové tvrdí, že pokud konzultujete s lékárníkem, můžete, ale rozsah farmaceutického trhu je velký. Distributor v lékárně však nemůže vzít v úvahu ty rysy těla, které jsou uvedeny v lékařském záznamu.

Je zbytečné hledat osoby odpovědné za jejich těhotenství, když berou antikoncepční pilulky a mluví o symptomech na fórech. Nejlepší lékař si může vybrat pouze ošetřující lékař:

 • s maximálním antikoncepčním výsledkem;
 • s obecnou korekcí hormonálního pozadí;
 • žádné vedlejší účinky.
Při nesprávné volbě není vyloučeno nejen těhotenství, ale také můžete poškodit své vlastní tělo. Někdy si ženy stěžují, že zvýšení hmotnosti v důsledku otoku tkání, existuje spousta období a tendence ke vzniku křečových útvarů. Naléhavě je třeba opustit použitou drogu, pokud je to pozorováno, kontaktovat lékaře pro nové jmenování.

Upozorňujeme, že se nedoporučuje:

 • zrušit hormonální pilulky uprostřed cyklu tak, aby nevyvolával obecnou nerovnováhu;
 • ostře přejít na jiný lék bez pauzy;
 • po mnoho let užívat antikoncepční pilulky bez přestávky;
 • nevěnujte pozornost zmeškaným dnem bez tablet;
 • pokračovat v nekontrolovaném sexuálním životě pomocí antikoncepčních prostředků náhodně chycených v paži;
 • udělejte si velké přestávky a ok.
Podle statistik je pravděpodobnost těhotenství při perorální antikoncepci vyšší než 2–3%. Příznaky těhotenství s antikoncepčními pilulky jsou podobné obvyklým příznakům.

Upozornění: Antikoncepční účinek je pozorován od prvních dnů cyklické medikace. Zpoždění je přijatelné s počátkem OK správy po dobu 3-5 dnů, počítáno od začátku menstruace. První cyklus je však nejlépe duplikován jinými bariérami ve dnech ovulace. Začít pilulky na konci menstruace je zbytečné - již se vytvořilo hormonální pozadí. Existují však balení po 21 a 28 tabletách, návod podrobně popisuje, jak a kdy je vypít, od kterého dne do začátku.

Když užívám prášky, kdy můžu otěhotnět?

 1. Špatná volba drog. Přestože mají přibližně stejnou hladinu aktivního hormonu, existují i ​​mini nápoje, které působí lokálně. Zvyšují objem děložního hlenu a brání semenné tekutině v dosažení „cíle“.
 2. Časté opomenutí v plánu vedou k tomu, že se obnovují normální hormonální hladiny.
 3. Porušení plánu užívání tablet je hlavním důvodem, kvůli kterému existují známky těhotenství při užívání antikoncepčních tablet Dima, Regulon nebo Lindinet.
 4. U nemocí trávicího traktu, doprovázených průjemem a zvracením, nemá účinná látka antikoncepčního prostředku čas absorbovat se do krve. Účinnost pilulek bude nízká nebo vůbec ne.
 5. Užívání léků, antibiotik a alkoholu, blokování účinku syntetických hormonů. Interakce s jinými léky a účinek organických sloučenin na aktivní složku tablet je uvedena v pokynech, ale až do konce se jen zřídka studuje. Silný čaj a káva, některé bylinky a zeštíhlující čaje mají podobný účinek..

Tip: Pokud nebylo možné vzít další pilulku včas, vypijte ji později a pak vezměte další pilulky přesně podle plánu. Je lepší je pít ráno, nosit pilulky s sebou ve vaší kabelce, v tajné kapse, takže v případě nouze jsou vždy s vámi.

U všech doporučení je pravděpodobnost otěhotnění téměř nulová. Statistiky „letů“ na úrovni 3% mají v každém případě své vlastní důvody.

Psychologický a lékařský aspekt účinku tablet na plod

Existuje mýtus, že pokud jste byli chráněni léky a během užívání antikoncepčních tablet došlo k těhotenství, došlo by k příznakům fetálních abnormalit. Avšak podle gynekologů, pokud početí již proběhlo, neovlivní to vývoj embrya. Ale pití antikoncepčních tablet již nemá smysl, jen to přeplňuje hormony.

Rada: Pokud existuje podezření, že došlo k oplodnění, musíte podstoupit testování lékárny a již v kanceláři gynekologa, abyste prodiskutovali, zda je „dvoupruhový přítel dívek“ správný.

Jakýkoli lékař vám vysvětlí, že pokud žena užívala antikoncepci, nemusíte mít potrat kvůli strachu, že dítě bude vadné. To jsou falešné obavy, pokud vezmete multivitaminy s kyselinou listovou, sníží se riziko patologií na minimum, pokud nejsou geneticky stanoveny..

Při užívání antikoncepčních tablet se vyplatí připomenout příznaky těhotenství:

 • zpoždění a absence menstruace;
 • malé zvětšení prsou; podprsenka je malá;
 • zatemnění halonů;
 • únava, ospalost a apatie;
 • přecitlivělost bradavek, bolest při kontaktu;
 • zažívací potíže, ráno nevolnost, někdy zvracení;
 • močení v noci, problémy se zácpou;
 • změna chuťových preferencí, vznikají podivné „gurmánské“ touhy;
 • zvýšená bazální teplota;
 • zvýšený vaginální výtok;
 • změny chuti k jídlu;
 • vyrážky na kůži, zvýšená pigmentace;
 • obvyklé pachy dráždí;
 • výrazně zvyšuje sexuální touhu;
 • podivná pachuť po jídle nebo kovová pachuť.

Důležité: Akné, mastné vlasy a tendence ke zvýšení hmotnosti jsou typickým příznakem těhotenství při užívání antikoncepčních tablet. Nový stav však lze posoudit pouze tehdy, existuje-li souhrn příznaků a neobvyklých pocitů..

Některé dívky drží v zajetí mylnými představami. Jsou si jisti, že pokud budete pít pilulky na kontrolu antikoncepce, můžete vyvolat potrat. Kromě hormonální nerovnováhy však neočekávejte žádné výsledky, pokud se fetálnímu vajíčku podaří implantovat do stěny dělohy. A u zdravé dívky ani Postinor ne vždy vytváří podmínky pro spontánní potraty.

I když dochází ke krvácení, není skutečností, že by byla děloha vyčištěna, gynekolog ji často musí seškrabat, aby se zabránilo nekrotickým procesům v děloze. K objasnění toho, zda jste těhotná nebo ne, můžete v ordinaci lékaře provést pouze krevní test na hCG.

Jak pít Regulon k otěhotnění. Je možné otěhotnět při užívání Regulonu

Regulon je dobře známý hormonální lék používaný pro antikoncepci u žen. Jak pravidelné podávání Regulonu ovlivňuje těhotenství a porod??

Obecné informace o droze

Regulon patří do skupiny kombinovaných perorálních kontraceptiv. Skládá se ze dvou ženských hormonů: estrogenu a progesteronu. Jako estrogen se zde používá ethinylestradiol v dávce 30 mcg. Druhým prvkem léčiva je desogestrel (150 mcg) - syntetický analog progesteronu. Tato kombinace poskytuje optimální antikoncepční účinek a poskytuje dobrou ochranu před nežádoucím těhotenstvím. Pearlův index pro Regulon je menší než 1, což je považováno za velmi vysoký ukazatel spolehlivosti tohoto léku..

Balení obsahuje 21 tablet. Příjem začíná od 1. dne menstruačního cyklu. Po vyjmutí všech tablet z balení se provede přestávka na 7 dní, během nichž prochází menstruační krvácení. Po 7 dnech začíná pilulka být odebírána z nového balení. Můžete si vzít Regulon na neurčito. Před plánováním těhotenství by mělo být léčivo přerušeno dávkováním balení tablet až do konce.

Regulon se používá nejen jako spolehlivý prostředek k ochraně před nechtěným těhotenstvím. V gynekologii byl tento lék široce používán při léčbě krvácení dělohy u mladých žen a dospívajících. Regulon je široce používán u žen trpících různými chorobami reprodukční sféry. Droga se také používá po potratu k obnovení hormonálního pozadí. Lékaři v poslední době stále častěji predpisují Regulon jako antikoncepční prostředek a dávají přednost modernějším lékům.

Plánování těhotenství po Regulonu

U mladé zdravé ženy může těhotenství dojít již v prvním cyklu po zrušení přípravku Regulon. Po zastavení užívání tablet dochází včas k menstruačnímu krvácení a endometrium se postupně obnovuje. Vnitřní vrstva dělohy se připravuje na přijetí vajíčka plodu a vytváří všechny podmínky pro normální vývoj. Pokud dojde k ovulaci ve stejném cyklu a dojde k oplodnění, může žena po 4 týdnech zjistit, o jaké těhotenství se jedná.

Na pozadí zrušení Regulonu má většina žen tzv. Odrazový efekt. Po celou dobu užívání hormonálních kontraceptiv je funkce vaječníků potlačena kvůli inhibici hypotalamo-hypofyzárního systému. Vaječníky jsou z procesu vypnuty a současně se jejich receptory stávají citlivějšími na gonadotropní hormony. Po zrušení Regulonu dochází k masivnímu uvolňování hormonů hypofýzy do krve. Taková stimulace vaječníků výrazně zvyšuje pravděpodobnost ovulace v dalším cyklu. Odrazový efekt je široce používán v gynekologii k léčbě některých forem endokrinní neplodnosti u žen, když jejich vlastní hormony nestačí k úplné ovulaci a početí dítěte.

Kdy můžete plánovat těhotenství? Porodníci doporučují počkat nejméně 3 měsíce po zrušení Regulonu. Během tohoto období by se menstruační cyklus měl plně zotavit a také vytvořit dostatečnou vrstvu endometria pro úspěšnou implantaci vajíčka plodu. V prvních 3 měsících po ukončení perorální antikoncepce by měly být použity kondomy nebo jiné bariérové ​​metody ochrany před nežádoucím těhotenstvím..

Těhotenství by mělo být plánováno až po skončení příštího balení Regulon. Nemůžete přestat užívat lék uprostřed nebo nedokončit kurz. Náhlé zrušení Regulonu nevyhnutelně povede k hormonálnímu selhání v těle. Tento stav může způsobit menstruační nepravidelnosti a další problémy se zdravím žen. V této situaci bude docela těžké si představit dítě.

Proč nestojí za plánování těhotenství v prvním měsíci po zrušení Regulonu? Zaprvé, menstruační cyklus nemusí mít čas na zotavení v tak krátké době. V důsledku toho ovulace nepřijde 12. až 14. den cyklu, ale později. Vypočítat skutečný gestační věk po zrušení Regulonu bude docela obtížné. Zmatek ve výpočtech může vést k nesprávným stanovením diagnózy a neodůvodněnému lékařskému zásahu po celých 9 měsíců.

Za druhé, mnoho žen zažívá nedostatek kyseliny listové při užívání Regulonu. Perorální antikoncepce narušuje vstřebávání této důležité látky v těle. Nedostatek kyseliny listové v časném těhotenství může způsobit vážné malformace plodu a potrat. Chcete-li tomu zabránit, měli byste začít užívat vitamíny 3 měsíce před plánovaným početím.

U většiny žen nastává těhotenství 3-6 měsíců po zrušení přípravku Regulon. Po dosažení věku 30 let může úspěšné otěhotnění trvat až 12 měsíců. Pokud během roku pravidelné sexuální aktivity bez použití antikoncepce nedošlo k těhotenství, měli byste určitě navštívit lékaře.

Těhotenství po Regulonu

Užívání perorálních kontraceptiv nemá v budoucnu vliv na průběh těhotenství. Použití přípravku Regulon neovlivňuje vývoj plodu ani stav novorozence. Četné studie neodhalily žádné odchylky ve zdraví dětí, jejichž matky Regulon užívaly před početím. Pravděpodobnost jakýchkoli těhotenských komplikací po užití perorálních kontraceptiv se také nezvyšuje..

Těhotenství během Regulonu se vyskytuje poměrně zřídka a je obvykle spojeno s nesprávným užíváním drogy. V takové situaci musíte naléhavě přestat brát lék a konzultovat gynekologa. Při včasném zrušení Regulon nepříznivě neovlivňuje stav plodu a nezabrání rozvoji těhotenství v rané fázi.

Droga Regulon je považována za jednu z nejúčinnějších antikoncepčních prostředků nové generace. Antikoncepční pilulky Regulon inhibují produkci gonadotropinů v těle, což zabraňuje ovulaci a zvyšuje viskozitu hlenu děložního. To zase ztěžuje spermiím vstup do dělohy. Kromě toho léčivo negativně ovlivňuje stav endometria, v důsledku čehož se stává nemožným implantace oplodněného vajíčka. To vše poskytuje vysoký antikoncepční účinek..

Antikoncepční monofázický perorální lék Regulon je vynikajícím a vysoce účinným prostředkem k prevenci nástupu neplánovaného těhotenství (Pearlův index je 0,05), který také pozitivně ovlivňuje některé metabolické procesy v ženském těle.

Regulon také příznivě ovlivňuje metabolismus lipidů, zvyšuje koncentraci lipoproteinů o vysoké hustotě v krevní plazmě a neovlivňuje stav lipoproteinů o nízké hustotě. Užívání drogy významně snižuje krevní ztráty během menstruačního krvácení (s existující menoragií), normalizuje menstruační cyklus a také pozitivně ovlivňuje stav kůže, zejména v případě akné vulgaris.

Než začnete užívat Regulon, musíte podstoupit všeobecné lékařské a gynekologické vyšetření (zejména pánevní orgány, mléčné žlázy, analýza cervikálního nátěru). Vyšetření tohoto druhu během podávání léčiva bude muset být provedeno každých šest měsíců.

Před jmenováním tohoto léku se v každém jednotlivém případě zvažují možné vedlejší účinky. Pacient spolu s lékařem, který vyhodnotil všechny výhody a rizika, učiní konečné rozhodnutí o tom, zda jej vzít nebo nahradit jiným účinným lékem této metody antikoncepce nebo výběrem jiné metody.

Indikace pro použití léku.

 • orální antikoncepce;
 • léčba funkčních poruch menstruačního cyklu;
Pravidla pro užívání Regulonu.
Droga se užívá perorálně, počínaje prvním dnem menstruačního cyklu, vždy s ohledem na přesnost v čase. Pokud se užívání tablet začalo později, od druhého do pátého dne menstruačního cyklu, je navíc nutné použít bariérovou antikoncepci. Později než pátý den od začátku menstruace se nedoporučuje začít užívat Regulon, je lepší počkat na další menstruaci.

Balíček Regulon obsahuje dvacet jedna identických aktivních tablet, takže můžete začít užívat jakékoli. Po dokončení balení musíte udělat týdenní přestávku, během které je obvykle pozorováno menstruační krvácení. Po sedmidenní přestávce, osmém dni (i když stále existují příznaky menstruačního krvácení), byste měli začít užívat nové balení léku (obvykle je to stejný den v týdnu, od kterého byla léčba zahájena). Jsou-li všechna pravidla dodržována v plném souladu, pak antikoncepční účinek přetrvává i v týdenní přestávce.

Užívání drogy po porodu.
Po porodu může být Regulon odebrán o dvacet dní později, pokud není kojení zajištěno. Pokud po porodu došlo k pohlavnímu styku, mělo by se užívání drogy odložit až do první menstruace. Pokud je droga užívána později než dvacet jedna dní po narození, musí prvních sedm až deset dní nutně používat další metody antikoncepce.

Užívání drogy po potratu.
Po potratu by mělo být podávání Regulonu zahájeno ve stejný den (den potratu), nejsou-li kontraindikace. V tomto případě není třeba používat další metody antikoncepce.

Přechod z jiných perorálních kontraceptiv.
Při přechodu na Regulon z jiného hormonálního antikoncepčního přípravku by mělo být zahájeno jeho podávání:

 • Ihned po dokončení balení předchozí drogy, pokud se skládala z dvaceti osmi tablet.
 • Sedm dní po skončení balení předchozího přípravku, pokud obsahuje dvacet jedna aktivních tablet.
 • První den menstruace, pokud předchozí lék byl "mini-vypil". V případě, že při používání „minitablet“ není menstruace, by měl být Regulon užíván každý den, ale předtím by mělo být vyloučeno možné těhotenství. V takovém případě byste během prvních sedmi dnů užívání drog měli používat další metody antikoncepce (čepice děložního čípku, kondom, abstinence).
Zmeškaná pilulka: co dělat?
Se zpožděním užívání antikoncepční pilulky na dobu nejvýše dvanácti hodin by mělo být léčivo užíváno podle obvyklého schématu, aniž by bylo nutné používat další antikoncepci. Pokud byla tableta odložena o více než dvanáct hodin, což je považováno za průchod, je spolehlivost antikoncepčního účinku v tomto cyklu snížena, proto se doporučuje použít další metody antikoncepce.

Pokud vynecháte příjem antikoncepční tablety Regulon déle než dvanáct hodin v prvních dvou týdnech cyklu, musíte užít další tablety další den, poté byste měli dodržovat obvyklý režim, ale navíc použít jiné metody antikoncepce. Pokud jste zmeškali užívání léku déle než dvanáct hodin po čtrnáctém dni cyklu, musíte okamžitě vzít vynechanou tabletu a poté dodržet obvyklé schéma pomocí dalších metod antikoncepce. V tomto případě však musí být další balíček přípravku Regulon odebrán bez týdenní přestávky.

Mimochodem, pokud potřebujete odložit menstruaci, je užívání tablet z dalšího balení provedeno bez sedmidenní přestávky v souladu s obvyklým schématem. V tomto případě lze během tohoto období pozorovat průlomové nebo špinavé krvácení, ale tyto jevy nijak neovlivňují antikoncepční účinek léku. Po sedmidenní přestávce lze obnovit pravidelné podávání léku.

Gastrointestinální poruchy.
Pokud se po užití léku objeví zvracení nebo průjem, antikoncepční účinek se snižuje. Po zastavení projevování nepříjemných příznaků (až dvanáct hodin) byste měli pilu vzít navíc a poté dodržovat obvyklý dávkovací režim. Pokud je zvracení nebo průjem pozorováno déle než dvanáct hodin, je důležité během tohoto období a následujících sedmi dnů použít další metody antikoncepce..

Vedlejší efekty.
S výskytem arteriální hypertenze, arteriálního nebo venózního tromboembolismu, arteriálního nebo venózního tromboembolismu v játrech, mezenteriálních, renálních, sítnicových tepen a žil, se ztrátou sluchu způsobenou otosklerózou, porfyrií, exacerbací reaktivního systémového lupus erythematosus, by se léčivo mělo okamžitě zastavit. V každém případě se lékař rozhodne pokračovat v léčbě nebo ji přestat užívat, přičemž vyhodnotí poměr poškození a prospěchu.

Nejběžnější vedlejší účinky přípravku Regulon jsou:

 • acyklické krvácení nebo špinění vaginálního výboje;
 • zvětšení prsou;
 • vývoj zánětlivých procesů vagíny;
 • amenorea na pozadí stažení drog;
 • změna vaginálního hlenu;
 • kandidóza;
 • galaktorea;
 • bolest
 • ulcerativní kolitida;
 • zadržování tekutin v těle;
 • nevolnost, zvracení;
 • alergické reakce;
 • erytém;
 • bolest hlavy, migréna;
 • výkyvy nálad, deprese;
 • přibývání na váze;
 • výskyt nebo zhoršení žloutenky.
Kontraindikace pro použití:
 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • hormonálně závislé maligní nádory genitálií a mléčných žláz;
 • pankreatitida
 • vysoké riziko vzniku žilní nebo arteriální trombózy;
 • cholelitiáza;
 • vaginální krvácení neznámé etiologie;
 • hluboká žilní trombóza;
 • těhotenství nebo podezření na to;
 • závažné onemocnění jater;
 • angina pectoris;
 • selhání jater;
 • migréna;
 • srdeční infarkt, mrtvice;
 • období laktace;
 • diabetes;
 • cholestatická žloutenka;
 • nádory jater;
 • hepatitida;
 • otoskleróza;
 • dyslipidémie;
 • kouření nad 35 let při kouření více než patnácti cigaret denně.
Účinnost.
Antikoncepční účinek léku je snížen v případě vynechání tablet, zvracení, průjmu, užívání několika léků současně, které snižují účinnost léku.

Při užívání léku, který snižuje účinnost léku, se doporučuje použít další metody antikoncepce.

Antikoncepční účinek tablet se také může snížit, pokud po několika měsících užívání tablety dojde k nepravidelnému, špinění nebo průlomovému krvácení. V tomto případě se doporučuje pokračovat v užívání léku až do konce dalšího balení. Pokud na konci druhého cyklu menstruačního krvácení nenastane nebo acyklické špinění nekončí, měli byste přestat užívat pilulky, abyste vyloučili těhotenství. Teprve potom můžete začít s užíváním drogy znovu.

"Regulon" je syntetický hormonální lék vytvořený k prevenci nežádoucího těhotenství. Složení léčiva obsahuje estrogeny a progestiny v minimálních dávkách, které blokují ovulaci a zabraňují uvolňování endometria. Ženy užívající lék k léčebným účelům se často ptají: Je možné otěhotněním pomocí Regulonu??

Akce "Regulon"

Jedná se o kombinovanou perorální antikoncepci, jejíž každodenní použití je inhibováno růstu dominantního folikulu. Ty. ovulace nenastane. Proto se vám nepodaří otěhotnět. Pravděpodobnost početí je pouze 0,01%.

Tento lék dokonale normalizuje produkci hormonů. Proto obvykle po tříměsíčním příjmu i nepravidelná menstruace vypadá jako hodinky. Někdy gynekologové mohou prodloužit dobu léčby perorálními antikoncepcemi, takže se nemusíte odrazovat, pokud vám byl předepsán „Regulon“ po dobu 6 měsíců..

V jakých případech se zvyšuje početí?

Existuje několik důvodů, proč můžete otěhotnět při užívání Regulonu:

 • přeskočení jedné nebo více tablet;
 • těžké otravy zvracením a průjmem;
 • brát antibiotika a jiné léky.

Zpoždění se považuje za zpoždění při užívání léku o více než 12 hodin. Pokuste se tyto pilulky vypít
ve stejnou dobu. Pokud tedy bylo nutné pít pilulku v 8 ráno, ale nedělali jste to až do 20:00, zvyšuje se riziko otěhotnění dítěte.

Může dojít ke spontánní ovulaci, takže pokud vynecháte pilulku na další 2 týdny, použijte další antikoncepci. Používejte kondomy nebo spermicidní gely.

Pokud jste otráveni a máte zvracení a průjem, droga neměla čas trávit. Proto se musíte do začátku menstruace chránit jinými prostředky. Až po menstruaci můžete odmítnout další ochranu.

Doba těhotenství po vysazení léku

Gynekologové doporučují zahájit početí 3-4 měsíce po ukončení léčby. Toto období je dost na to, aby se tělo naučilo žít bez dalších hormonů..

Po stažení drogy se nemůžete okamžitě pokusit otěhotnět.

Možná potrat nastane v časných stádiích těhotenství. Toto je kvůli skutečnosti, že “Regulon” dělá endometrium tenký, příslušně, fetální vejce nemůže normálně se připojit k děloze. Pokud po 3 měsících od ukončení léčby menstruace probíhá pravidelně, můžete bezpečně otěhotnět.

Těhotenství při užívání léku

V tomto případě nemusíte balení tablet dokončovat. Ihned poté přestaňte antikoncepci užívat. Musíte navštívit lékaře a udělat ultrazvuk, protože existuje riziko potratu v důsledku platební neschopnosti endometria a corpus luteum vaječníku.

Po zrušení „Regulon“ jsou všechny jeho složky z těla vymyty během jednoho dne. Tento lék proto nemůže embryo poškodit. Recenze ukazují, že menstruační cyklus se obvykle stává okamžitě po zastavení užívání tablet.

Užitečná videa

Dobrý den, odpovězte prosím na mou otázku - Přijímám regulon, v prvním týdnu cyklu jsem vynechal pilulku, další den jsem vypil hned dvě (jak je uvedeno v pokynech) a ve stejný den (když byly dvě tablety opity) došlo k nechráněnému pohlavnímu styku, existuje nějaká šance Otěhotním, mám strach, kdy bude možné provést těhotenský test, nebo pokud můžete získat krevní test hCG pro rychlý výsledek, pokud ano, v který den po sexu to mohu mít. Děkuji předem

Ve druhém měsíci přijetí beru novinetovi zmeškané 4 tablety. Vypil jsem to po 17 hodinách. Další den pak nebyl obranný sex. Mohu otěhotnět?

V tomto případě, s ohledem na den menstruačního cyklu, je riziko těhotenství minimální, ale těhotenství nelze úplně vyloučit. Doporučuje se pokračovat v užívání léku předepsaným způsobem, během následujících sedmi dnů, během pohlavního styku, použít další bariérové ​​metody antikoncepce k obnovení antikoncepčního účinku léku, protože užívání vynechané tablety po 12 hodinách znamená snížení antikoncepčního účinku léku. Aby se vyloučil výskyt těhotenství, doporučuje se darovat krev na hCG 7. až 10. den po pohlavním styku a v případě potřeby konzultovat gynekologa. Přečtěte si více o této antikoncepci kliknutím na odkaz: Novinet.

Užívám regulon šestý měsíc, vynechal jsem 5 a 6 tablet, v následujících 2 dnech jsem vzal 2 tablety. Pak jsem vynechal 10 tablet. Byl jsem nechráněný, druhý den jsem vzal 2 tablety, jaká je pravděpodobnost otěhotnění a zda stojí za to vzít další antikoncepci. Ber je nežádoucí

Ve vašem případě došlo k opakovanému opomenutí, které nemůže zaručit vysoký antikoncepční účinek, takže existuje riziko těhotenství. V případě, že po nechráněném pohlavním styku uplynuly více než 2 dny, může být naneštěstí nouzová antikoncepce neúčinná. Doporučuji počkat na menstruaci, a pokud je zpoždění, proveďte těhotenský test. O tom si můžete přečíst v tematické sekci..

Regulon

Struktura

Regulon obsahuje 30 μg ethinylestradiolu a 150 μg desogestrelu, jakož i pomocné složky: stearát hořečnatý (stearát hořečnatý), a-tokoferol (alfa-tokoferyl acetát), koloid oxidu křemičitého (koloid oxidu křemičitého), kyselina stearová (kyselina stearová), povidon (Povidone), bramborový škrob (Solani amylum), monohydrát laktózy (monohydrát laktózy).

Povlak je vyroben pomocí makrogolu 6000 (Macrogol 6000), propylenglykolu (propylenglykol), hypromelózy (hypromelózy)..

Formulář vydání

Regulon vstupuje do lékáren ve formě potahovaných tablet. Tablety jsou baleny v 21 kusech v blistrech, 1 nebo 3 blistrech v jednom kartonovém balení.

farmaceutický účinek

Lék patří do skupiny kombinovaných monofázických perorálních kontraceptiv. Farmakologické působení Regulonu - antikoncepční, estrogen-progestogen.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Podle anotace je mechanismus účinku léčiva založen na schopnosti jeho účinných látek potlačovat syntézu gonadotropinů hypofýzou (zejména luteinizačními a folikuly stimulujícími hormony).

To ztěžuje ovulaci, pomáhá zvyšovat hustotu děložního hlenu a v důsledku toho zabraňuje pronikání spermií do vnitřního prostoru dělohy..

Ethinylestradiol je syntetický analog estradiolu, který se začíná produkovat v těle ženy, počínaje první menstruací.

Desogestrel má výrazný progestogen a antiestrogenní účinek, podobný endogennímu progesteronu. Látka se vyznačuje slabou anabolickou a androgenní aktivitou..

Během období užívání tablet Regulon u ženy (v případě počáteční menoragie) je významně snížena ztráta krve během menstruace a zlepšuje se stav kůže (zejména v přítomnosti acne vulgaris)..

Desogestrel i ethinylestradiol se rychle a téměř úplně absorbují ze zažívacího traktu. Desogestrel je okamžitě metabolizován za vzniku biologicky aktivního metabolitu - 3-keto-desogestrelu.

Plazmatická koncentrace dosahuje svého maxima:

 • po 1,5 hodině - pro desogestrel (ukazatel koncentrace v plazmě - 2 ng v 1 ml);
 • po 1-2 hodinách - pro ethinylestradiol (indikátor koncentrace v plazmě - 80 pg v 1 ml).
 • pro desogestrel - od 62 do 81%;
 • pro ethinylestradiol - asi 60% (je to kvůli presystémové konjugaci a účinku prvního průchodu látky přes jaterní bariéru).
 • pro 3-keto-desogestrel - 30 hodin (metabolické produkty se vylučují močí a střevem v poměru 4: 6);
 • pro ethinylestradiol - 24% (přibližně 40% látky a jejích metabolitů se vylučuje močí, zbývajících přibližně 60% - s obsahem střeva).

Indikace pro použití

Anotace k Regulonu naznačuje, že hlavním účelem této drogy je zabránit nechtěnému těhotenství.

Studie však potvrzují, že kromě antikoncepčního účinku se Regulon vyznačuje také terapeutickým účinkem. Takže na otázku „pilulky - z čeho jsou?“ instrukce pro lék říká, že použití Regulonu je vhodné pro dysfunkční děložní krvácení, premenstruační syndrom, dysmenoreu atd...

Lék účinně zmírňuje periodicky se vyskytující bolesti v dolním břiše, pomáhá snižovat bolestivost a hojnost menstruačního krvácení, dyspareunii, vylučuje drobné tmavé výboje z genitálního traktu během perimenstruačního období a také bolestivost mléčných žláz.

Často se předepisuje ke zvýšení účinnosti léčby předepsané pro endometriózu. U děložního myomu je lék předepsán k zastavení růstu nádoru (to je vhodné, pokud jeho průměr nepřesahuje 2 cm). Regulon navíc podporuje resorpci retenčních ovariálních cyst.

Po 40 letech, kdy žena zpravidla již rozhodla o otázkách plánování rodiny a narození požadovaného počtu dětí, může Regulon zabránit potratům a jejím nepříznivým účinkům (podle statistik většina těhotenství v tomto věku končí umělým potratem)..

Kontraindikace

Kontraindikace při používání přípravku Regulon jsou:

 • nesnášenlivost jakékoli složky léčiva;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • závažné onemocnění jater;
 • funkční (benigní) hyperbilirubinémie (včetně vzácných dědičných pigmentovaných hepatóz);
 • anamnéza těhotné žloutenky;
 • familiární formy hyperlipidémie;
 • historie nádorů jater;
 • střední nebo těžká arteriální hypertenze;
 • anamnéza trombózy nebo tromboembólie, přítomnost výrazných a / nebo mnohonásobných rizikových faktorů pro jejich vývoj, jakož i historie informací, že žena měla známky trombózy;
 • migréna;
 • herpes typu II;
 • vaginální krvácení nejasné povahy původu;
 • detekované nebo suspektní nádory závislé na estrogenu;
 • těžké formy diabetu (s angiopatií);
 • cukrovka těhotných žen;
 • porušení systému srážení krve;
 • těžké svědění, otospongióza (nebo jejich progrese) spojené s předchozím těhotenstvím nebo užíváním glukokortikosteroidů.

Vedlejší účinky přípravku Regulon

Mezi nejnebezpečnější vedlejší účinky přípravku Regulon, které vyžadují ukončení léčby, patří:

 • arteriální hypertenze;
 • tromboembolismus žil a tepen (včetně tvorby krevních sraženin v hlubokých žilách, mrtvice, infarktu myokardu atd.);
 • tromboembolismus žil a tepen jater a ledvin, jakož i tromboembolismus retinových a / nebo mezenterických žil a tepen (velmi zřídka);
 • ztráta sluchu vyvolaná otospongiosem;
 • porfyrinová nemoc;
 • hemolytický uremický syndrom;
 • exacerbace průběhu reaktivního systémového lupus erythematodes (ve vzácných případech);
 • revmatická chorea mizí po vysazení léku (ve velmi vzácných případech).

Skupina méně závažných vedlejších účinků léku zahrnuje:

 • acyklické krvácení, které není spojeno s menstruací, ani výskyt krvavého vaginálního výtoku;
 • amenorea zaznamenaná po zrušení léku;
 • změny stavu cervikálního (vaginálního) hlenu;
 • zvětšení prsou, napětí a bolestivost;
 • výskyt zánětlivých procesů v pochvě;
 • drozd;
 • galaktorea;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • vývoj nebo exacerbace cholestázy spojené s svěděním a / nebo žloutenkou;
 • Crohnova nemoc (granulomatózní enteritida);
 • cholelitiáza;
 • erythema nodosum nebo exsudativní;
 • vzhled vyrážky na kůži;
 • chloasma;
 • bolesti hlavy;
 • změny nálady;
 • migréna;
 • Deprese;
 • přecitlivělost rohovky oka;
 • snížená tolerance vůči uhlohydrátům;
 • přibývání na váze;
 • hromadění tekutin v těle;
 • alergické reakce.

Antikoncepční pilulky Regulon: návod k použití

Jak vzít Regulon?

Tablety začínají pít od 1 dne menstruačního cyklu, jeden denně, ve stejnou denní dobu, po dobu 3 týdnů (21 dní). Po ukončení poslední pilulky je nutné zachovat sedmidenní interval, během kterého musí krvácení podobné menstruaci projít.

8. den po ukončení poslední pilulky (4 týdny po začátku léku, téhož dne v týdnu), i když krvácení nepřestalo, pilulka se obnoví z dalšího blistru.

Jak dlouho můžu vzít Regulon?

Podle výše uvedeného schématu se tablety užívají, dokud ještě není potřeba antikoncepce. Pokud žena vypije pilulky, dodržuje všechna pravidla a doporučení uvedená v pokynech pro Regulon, antikoncepční účinek je také zachován během sedmidenního intervalu.

První pilulka

První tableta léku se vypije v první den cyklu. Současně není třeba používat další metody antikoncepce. Pokud začnete užívat mezi 2 a 5 dny cyklu, pak během prvních 7 dnů prvního cyklu Regulonu byste se měli uchýlit k používání antikoncepčních bariér..

Pokud po nástupu menstruačního krvácení uplynulo více než 5 dní, je vhodné začít užívat lék v dalším cyklu.

Jak pít Regulon po porodu?

Pokud žena nedojčí, může 21 dnů po narození začít užívat pilulky (po předběžné konzultaci s gynekologem). V takové situaci není třeba používat další antikoncepční prostředky.

Pokud po porodu došlo k pohlavnímu styku, doporučuje se odložit začátek užívání přípravku Regulon až do dalšího cyklu..

Pokud se lék začne užívat později než 3 týdny po narození, měla by se prvních 7 dnů prvního cyklu podávání uchýlit k dalším metodám antikoncepce..

Užívání tablet po potratu

Pokud neexistují žádné kontraindikace, tablety se mohou pít 1 den po potratu, aniž by se doplňovaly jinými antikoncepčními prostředky..

Regulon je také často předepsán po kyretáži..

Použitelnost předepisování tablet po potratu / kyretáži (zejména po zmrazeném těhotenství) je způsobena potřebou obnovit normální funkci vaječníků a zabránit vzniku zánětlivých komplikací, které jsou podle statistik pozorovány přibližně u každé třetí ženy, která měla opakovaný potrat..

Optimálními prostředky jsou léky, které obsahují vysoce aktivní gestagenní látku, která nemá vedlejší účinky, a zejména tablety Regulon vyrobené společností Gideon Richter.

Užívání léku může kompenzovat nedostatek progesteronu způsobený potratem a rozvojem proliferačních procesů s ním spojených v reprodukčním systému (včetně tkáňové hyperplazie, polycystických vaječníků, adenomyózy, fibromyomu, endometriální hyperplazie, endometriózy, hypertózy, mastopatie atd.).

Přechod na Regulon s jinými hormonálními drogami

Při přechodu na lék z jiného antikoncepčního prostředku by se měla první tableta vypít další den po dokončení 28denního balení (21 dní po podání + 7 dní po přestávce). Není třeba používat další antikoncepční prostředky.

Při přechodu na Regulon s minimálním pitím se první tableta užije v 1. den cyklu, aniž by se doplňoval příjem jinými antikoncepčními metodami..

Pokud během menstruace nedošlo k menstruačnímu krvácení, může být Regulon zahájen v kterýkoli den cyklu, ale pouze po těhotenství je vyloučeno.

V prvních 7 dnech prvního přijímacího cyklu je zapotřebí dalších ochranných opatření, pro která obvykle používají kondom, čepici se spermicidním gelem nebo se vyhýbají pohlavnímu styku. Kalendářská metoda antikoncepce je v tomto případě neúčinná.

Opožděná menstruace

Pokud je nutné menstruaci oddálit, tablety se nadále užívají bez přestávky na 7 dní. Se zpožděním menstruačního krvácení se může objevit průlomové krvácení nebo špinění, které však nesnižuje antikoncepční účinek léku.

Pravidelné podávání tablet se obnoví po 7denním intervalu.

Jak brát Regulon při vynechávání tablet?

Pokud po vynechání pilulky neuplynulo více než 12 hodin, zapomenutá pilulka se vezme ihned po zapamatování. Pokračuje další vstup do obvyklého režimu.

Pokud je interval mezi dávkami více než 12 hodin, nelze spolehlivost léku v tomto cyklu považovat za sto procent. Proto by se do dalšího cyklu měly používat další antikoncepční prostředky..

Pokud vynecháte 1 tabletu během prvních 7–14 dnů v cyklu, měli byste okamžitě užít 2 tablety následující den, po kterém příjem pokračuje podle obvyklého schématu pomocí dalších antikoncepčních prostředků až do konce cyklu..

Pokud byla tabletka vynechána mezi 14 a 21 dny, pravidelný příjem pokračuje, přičemž zapomínáte pilulku a neužíváte 7denní přestávku.

Při vynechání dávky se zvyšuje riziko ovulace a / nebo výskytu krvavého výtoku z pochvy. Důvodem je skutečnost, že složení léčiva obsahuje minimální dávku estrogenu a vyžaduje použití dalších antikoncepčních prostředků..

Předávkovat

Příznaky předávkování přípravkem Regulon jsou:

 • dyspepsie;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • těžká bolest hlavy;
 • svalové křeče;
 • nemenstruační krvácení z pochvy.

Protože lék nemá specifické antidotum, je předepisována symptomatická terapie k zastavení příznaků předávkování. První pomoc po užití vysoké dávky Regulonu je výplach žaludku (doporučuje se to udělat během prvních dvou až tří hodin po užití tablet).

Interakce

Účinnost antikoncepčních prostředků pro perorální použití je snížena v kombinaci s léky, které indukují jaterní enzymy: rifampicin, hydantoin, karbamazepin, barbituráty, oxkarbazepin, felbamát, primidon, topiramát, třezalka tečkovaná, griseovulfin.

Navíc, v kombinaci s Regulonem, tyto léky zvyšují pravděpodobnost průlomového krvácení.

Úroveň indukce dosahuje maximum nejdříve o 2-3 týdny později, ale může přetrvávat až 4 týdny po ukončení léčby.

Porušení menstruačního cyklu a snížení antikoncepčního účinku lze pozorovat při současném použití s:

 • antibiotika (zejména s tetracyklinem a ampicilinem);
 • barbituráty;
 • některá antispasmodická léčiva;
 • projímadla;
 • antidepresiva.

V případě, že jsou výše uvedená léčiva nezbytná, doporučuje se chránit pomocí bariérových antikoncepčních prostředků (po celou dobu léčby, ale i dalších 7–28 dní, podle toho, který lék byl předepsán)..

Je-li během podávání Regulonu nutné použít antikoagulancia, je nutné provést dodatečné monitorování protrombinového času. V některých situacích může být nutné upravit dávkovací režim antikoagulantu.

Vzhledem ke zvýšené pravděpodobnosti komplikací by neměl být Regulon kombinován s hepatotoxickými látkami.

Při užívání perorálních kontraceptiv může:

 • snížená tolerance k uhlohydrátům;
 • zvýšená potřeba perorálních antidiabetik a inzulinu.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Optimální teplota pro skladování Regulonu je od 15 do 30 stupňů Celsia. Udržujte mimo dosah dětí..

Skladovatelnost

speciální instrukce

Pokud je užívání přípravku Regulon doprovázeno zhoršením jaterních testů, doporučuje se okamžitě přestat užívat tablety.

V prvních několika měsících užívání léku může dojít k acyklickému intermenstruačnímu krvácení, což není důvodem pro zrušení tablet. Pokud však trvají tři měsíce nebo déle, je nutné podrobné vyšetření..

Vzhledem k tomu, že kouření žen s Regulonem je spojeno se zvýšeným rizikem tromboembolických komplikací, doporučuje se jim vyřešit otázku odvykání kouření..

Pokud období po Regulonu nenastane ve druhém cyklu, je třeba vyloučit pravděpodobnost těhotenství.

Teratogenní účinek přípravku Regulon není prokázán. Z tohoto důvodu, pokud během užívání tablet dojde k těhotenství, není třeba ji přerušovat.

Jak dlouho můžu vzít Regulon?

Během doby užívání tablet Regulon dochází ke změnám v těle ženy, které jsou charakteristické pro první týdny těhotenství. Žena, která již má děti, má v reprodukčním systému stejné procesy, jaké by nastaly, kdyby porodila a krmila několik dětí.

Je dobře známo, že narození velkého počtu dětí je nejúčinnějším způsobem ochrany proti rakovině reprodukčních orgánů a mléčných žláz..

Dlouhodobé používání přípravku Regulon tedy zvyšuje terapeutický účinek léčiva. Je dovoleno užívat prášky, dokud žena nemá otázku ohledně plánování dítěte.

Regulon a menstruace

Menstruační krvácení se zpravidla stává při užívání Regulonu vzácnější. Stává se však také, že u ženy se může vyvinout závislost na drogě, která se nejčastěji projevuje ve formě špinění.

Vysazení tablet je obvykle doprovázeno zvýšenou funkcí vaječníků. Jedním z důsledků zrušení Regulonu proto může být velmi těžké menstruační krvácení.

Pokud po zrušení nejsou žádné lhůty, může to být také způsobeno nesprávnou funkcí vaječníků. Zpravidla se obnovuje ona a následně i menstruační cyklus měsíc po ukončení užívání Regulonu. Pro stanovení hladiny hormonů v těle gynekologové doporučují provést potřebné testy po měsíci po ukončení léčby.

Regulon a hmotnost: získávají tuk z hormonálních tablet??

Předpokládá se, že užívání hormonální antikoncepce může vyvolat zvýšení tělesné hmotnosti. Lékaři však tvrdí, že s výhradou všech pravidel užívání Regulonu, stejně jako denního režimu a výživy, tablety nemají žádný vliv na hmotnost ženy..

Obvykle může být přírůstek hmotnosti při užívání antikoncepčních tablet způsoben skutečností, že desogestrel obsažený v jejich složení je charakterizován schopností zadržovat tekutinu v těle (například progesteron je příčinou otoků během těhotenství)..

Pohlavní hormony obsažené v přípravku Regulon urychlují biochemické reakce lipidů a uhlohydrátů. Pokud je úroveň fyzické aktivity hodnocena jako dostatečná, extra kalorie se snadno přemění na energii, ale při nedostatečném zatížení se usazují na těle ve formě dalších liber.

Je možné otěhotnět při užívání léku?

Při správném příjmu přípravku Regulon je pravděpodobnost těhotenství zanedbatelná. Účinnost léku je velmi blízko 100%.

Riziko otěhotnění je nejvyšší v období změny antikoncepce, v případech, kdy byly vynechány prášky, narušení režimu (tablety byly užívány pokaždé v různých časech) a také v případě, že byl účinek tablety neutralizován (například absorbentem).

Články O Neplodnosti