Hlavní Testy

Těhotenství po lékařském přerušení těhotenství

Ukončení těhotenství v počátečních stadiích pomocí antigestagenních léčiv, které potlačují působení hlavního hormonu těhotenství, progesteronu, se nazývá lékařské potraty. Přestože je tato metoda považována za nejvíce šetřící pro ženské tělo, existují určité potíže v těhotenství po lékařském potratu a porodu zdravého dítěte..

Speciální látka mifepriston, obsažená v lécích pro lékařské potraty, podporuje odlupování embryonálních membrán ze stěn dělohy a zabíjení embrya. Po určité době se užívají přípravky obsahující prostaglandiny, které zvyšují činnost svalů dělohy a vytlačují vajíčko plodu z děložní dutiny. Podle statistik končí lékařské potraty v 95-98% potraty. Ale po lékařském potratu můžete otěhotnět rychleji, protože:

 • Metoda nezahrnuje chirurgický zákrok a stěny dělohy nejsou poškozeny;
 • Menstruační funkce je obnovena v kalendářním období, nebo spíše 28-30 dní po zákroku;
 • Přerušení se používá v raných stádiích, kdy ještě nedošlo k výrazným hormonálním změnám v těle ženy.

Každé ženské tělo je individuální a pravděpodobnost otěhotnění po lékařském potratu je ovlivněna rychlostí zotavení hormonálního pozadí narušenou umělým zásahem. Některé ženy mohou otěhotnět téměř okamžitě, jiné vyžadují rok až několik let. Hlavní věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že je nutné nechat tělo zotavit se a pečlivě se chránit po dobu šesti měsíců. Po takovém odpočinku a zotavení se pravděpodobnost normálního průběhu dalšího těhotenství výrazně zvýší.

Neplánované těhotenství po potratu

V případě neplánovaného početí, brzy po lékařském potratu, byste měli okamžitě kontaktovat svého lékaře a podstoupit kompletní lékařské vyšetření. Někdy může být pro udržení těhotenství nezbytné dlouhodobé sledování v nemocničním zařízení..

Komplikace a rizika těhotenství v krátké době po zákroku potratem:

 • Výskyt mimoděložního těhotenství;
 • Riziko potratu;
 • Nízká placentace;
 • Různé malformace plodu, zpoždění jeho vývoje;
 • Senzibilizace Rhesus, pokud má žena negativní faktor Rhesus;
 • Fetal Egg Freeze.

Tato rizika jsou spojena se skutečností, že tělo matky je oslabeno a není schopno poskytnout vše potřebné pro růst a vývoj plodu. V případě takového těhotenství je také nezbytná včasná návštěva gynekologa, aby bylo možné zjistit mimoděložní těhotenství, pokud se vajíčko plodu fixovalo mimo dělohu..

Úspěšné plánování těhotenství po lékařském potratu

Pro těhotenství po lékařském přerušení těhotenství s minimálním rizikem komplikací pro nenarozené dítě a zdraví matky je třeba dodržovat následující doporučení:

 • Do šesti měsíců, aby mohla žena používat spolehlivé metody antikoncepce, musí po tomto období podstoupit kompletní lékařskou prohlídku společně s budoucím otcem dítěte. Je obzvláště důležité zaměřit se na analýzu hormonálního pozadí a identifikaci urogenitálních infekcí, které jsou často výsledkem lékařského potratu;
 • Dodržujte zdravý životní styl a zbavte se špatných návyků, zhubněte;
 • Uzdravte existující ložiska chronických infekcí, vyhněte se bakteriálním a virovým sezónním infekcím;
 • Jezte racionálně, poskytujte tělu všechny potřebné vitamíny a minerály, v důsledku čehož je normalizována produkce hormonů, které jsou zodpovědné za početí, estrogen a progesteron;
 • Snažte se vyhnout přepracování a stresu..

Při dodržování těchto tipů žena výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že těhotenství po lékařském potratu nastane bez problémů a bude pokračovat příznivě.

Těhotenství po lékařském přerušení těhotenství není přerušeno

Pravděpodobnost těhotenství po lékařském potratu je malá, pouze 4-5%, ale existuje a musíte znát důsledky, pokud žena odmítne potrat a rozhodne se pokračovat v těhotenství.

Při hrubé medikační intervenci během normálního těhotenství ve fázi tvorby plodu je hormonální pozadí narušeno a existuje větší pravděpodobnost vrozených vad plodu. Podle lékařských statistik je riziko vrozených patologií po použití mifepristonu, pokud není těhotenství přerušeno a žena odmítla použít jiné metody ukončení, menší než deset případů na tisíc narozených. Ale i tak minimální šanci na teratogenní účinky drogy by měly být varovány všechny ženy, které budou pokračovat v těhotenství po neúspěšném lékařském potratu. Úkolem lékaře je vysvětlit ženám, které se rozhodnou ukončit těhotenství s prášky, potřebu chirurgického čištění po neúspěšném lékařském potratu..

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.

Těhotenství po potratu. Kdy může?

Obsah:

Těhotenství je hormonálně závislý proces.

Těhotenství je přirozený proces pro ženské tělo. Gestační období je zcela závislé na hormonech. Hormonální sféra je od okamžiku početí zaměřena na bezpečné nasazení plodu a porodu včas. Pokud jsou hormony odpovědné za zachování plodu z jakéhokoli důvodu nedostatečné, existuje riziko přerušení. Důležitost tohoto hormonu je podrobně popsána v článku „Progesteron: hladina hormonu v týdnu těhotenství“. Hormonální pozadí je často narušeno předchozím přerušením těhotenství, bez ohledu na to, zda se jednalo o chirurgické nebo lékařské přerušení. Předpokládá se, že farmabort způsobuje větší úder hormonům, takže následné těhotenství, po ukončení těhotenství lékem, může být problematické.

Nepříznivý průběh těhotenství ovlivňují další faktory:

 • Zánětlivá onemocnění ženských orgánů.
 • Chronická onemocnění ženy.
 • Nemoci orgánů, které produkují hormony.
 • Stresující, depresivní podmínky.

Zotavení po Farmabort

Farmabort zahrnuje hrubou interferenci s hormony. Léčivo mifepriston blokuje zejména produkci hormonu progesteronu, bez kterého je těhotenství nemožné. Je to progesteron, který začíná být produkován od okamžiku početí a početí a zajišťuje spolehlivou fixaci embrya v děloze a její úspěšný vývoj.

Po přerušení těhotenství, které prošlo bez komplikací, je vyžadováno zotavení po dobu nejméně šesti měsíců. Během této doby se ženské orgány obnoví a vytvoří se menstruační cyklus. To bude indikátor, že hormony se vrátily k normálu..

Pokud po lékařském přerušení vzniknou komplikace, proces zotavení je opožděn. Nejprve byste se měli zbavit následků a poté po 6 měsících posoudit obnovení těla.

Každý pacient musí po dokončení postupu potratu poskytnout doporučení pro obnovení těla. Tato doporučení zahrnují zákaz sexuální aktivity, zejména klasického pohlavního styku, a podrobně vysvětlují, kdy můžete otěhotnět po ukončení těhotenství lékem. Zákaz bude chránit před novou koncepcí a umožní vnitřní vrstvě dělohy obnovit.

Restaurování tradičně zahrnuje:

 1. Dodržování doporučení lékaře, zejména pokud jde o sexuální intimitu.
 2. Drogová terapie pro komplikace.
 3. Vitaminové komplexy, preferované speciálně pro ženy.
 4. Zdravý životní styl, racionální srovnání práce a volného času.
 5. Zbavte se deprese, pokud k ní dojde.

Když může těhotenství dojít po ukončení léku těhotenství?

Mnozí se domnívají, že po potratu s drogami je po určitou dobu nemožné otěhotnět. Ale tento názor je chybný, protože početí může nastat ještě před první menstruací. Obvykle se vajíčko vylučuje 14. den po lékařském potratu. Z tohoto důvodu může nechráněný sexuální kontakt přispět k rozvoji nového těhotenství.

Důležité!

Ihned po použití farmabortu by měla být použita ověřená metoda antikoncepce.!

Předčasné těhotenství po lékařském potratu. Jaké je nebezpečí?

Často dochází k časnému těhotenství po lékařském ukončení těhotenství. Ženy z různých důvodů zanedbávají doporučení lékaře zakázat pohlavní styk po lékařském ukončení. Zpravidla přichází nové těhotenství s novým stresem pro tělo a depresí.

Jakýkoli konečný výsledek těhotenství, který nastane dříve než šest měsíců po ukončení těhotenství lékem, bude mít pravděpodobně nežádoucí důsledky.

Pokud se žena rozhodne porodit, jsou možné komplikace:

 • Nenosí kvůli hormonálnímu selhání nebo platební neschopnosti endometria (vnitřní vrstva dělohy) z předchozího potratu. V takové situaci často dochází k přirozenému přerušení nebo potratu.
 • Feto-placentární nedostatečnost, ke které dochází, na pozadí zkreslené funkce placenty. K tomu může dojít v důsledku hormonů a často zvýšeného tonusu dělohy..
 • Hypertonicita dělohy je způsobena skutečností, že děloha byla ve stavu stresu z farmaceutického potratu provedeného krátce před novou početí. Na krátkou dobu, před novým těhotenstvím, neměla čas vrátit se do normálu. Nově narozené těhotenství vyvolává zvýšení napětí.
 • Vývojové zpoždění nebo vyblednutí plodu je způsobeno výše uvedenými komplikacemi. Důsledkem vývojového zpoždění je narození nezralého, často oslabeného dítěte.
 • Mimoděložní umístění embrya, ke kterému dochází v důsledku selhání ženských orgánů, na pozadí hormonálního „stresu“. Tato komplikace podrobně popisuje článek „Mimoděložní těhotenství: příznaky a příznaky“..

Žena, která přijde do stavu deprese z nového těhotenství, se často rozhodne ji přerušit. Tato možnost však může vést k extrémně nežádoucí komplikaci - neplodnosti. O dalších příčinách této choroby se dozvíte v článku „Neplodnost: důvody“.

Pokud máte podezření na nově vznikající neplánované těhotenství, musíte po farmaceutickém potratu naléhavě navštívit lékaře a provést ultrazvukové vyšetření. Testy často zkreslují výsledky, protože koncentrace chorionického gonadotropinu v moči pomalu klesá, což vede k pozitivnímu výsledku.

Kdy můžu otěhotnět po lékařském potratu? Správný přístup - plánování

Potrat je dán okolnostmi, které jsou někdy na jejích přáních nezávislé. Mnozí po tomto nepříjemném kroku plánují vydržet a porodit zdravé a silné dítě. To by mělo být pečlivě zváženo, těhotenství by mělo být naplánováno..

Plánování začíná po 6 měsících od nekomplikovaného potratu. Začátkem plánování bude důkladné vyšetření budoucích rodičů, zejména nastávající matky. Před kontaktováním specialistky musí žena provést „Ženský kalendář“ po dobu nejméně několika cyklů a stanovit její menstruační cykly.

Průzkum s historií farmboardingu se příliš neliší od standardu. Soubor testů naleznete v tématu „Testy před plánováním těhotenství“. Lékař bude věnovat zvláštní pozornost počtu hormonů, frekvenci menstruace a ultrazvuku. Pokud dojde k porušení, je nutná oprava. Po vyšetření vám lékař na základě výsledků sdělí, kdy je možné otěhotnět po ukončení těhotenství lékem Před tímto obdobím je nezbytné použít spolehlivou metodu antikoncepce.

Cílem každé ženy je bezpečně vydržet a porodit a porodit zdravé dítě. A nic by tomu nemělo bránit. Ve většině případů žádoucí a plánované těhotenství po ukončení těhotenství lékem končí narozením půvabného silného muže.

Lékařské potraty: kdy znovu otěhotnět?

Je možné otěhotnět po potratu, což je pro většinu žen v určitém stádiu života docela důležité téma. Příčinou takové nepříjemné procedury mohou být osobní problémy, stejně jako lékařské indikace. Ale kromě psychologického faktoru způsobuje umělé ukončení těhotenství i obrovské poškození reprodukčního systému nastávající matky.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/beremennost-posle-vykidysha-kogda-mozhno-zaberemenet.jpg "alt = "je možné otěhotnět po potratu" width = "660" height = "495" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/beremennost-posle-vykidysha- kogda-mozhno-zaberemenet.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/beremennost-posle-vykidysha-kogda-mozhno-zaberemenet-300x225.jpg 300w "velikosti =" (max- šířka: 660px) 100 Vw, 660 px "/>

Může po očištění dojít k těhotenství??

Čištěním se rozumí postup, který má za následek odstranění odtrhávání vnitřní vrstvy endometria. Jednoduše řečeno, děloha je očištěna od biomateriálu uvnitř. Ne celá sliznice dělohy je seškrábána, ale pouze její horní funkční vrstva.

Po očištění se ve vnitřní dutině dělohy vytvoří nové tkáně - endometrium, které hraje klíčovou roli při implantaci a vývoji embryí. Čištění se zpravidla provádí v nemocničním prostředí pod místním nebo obecným.

Jaká je pravděpodobnost otěhotnění po potratu? Lékaři tvrdí, že po potratu je možné otěhotnět. Další otázkou je, kdy si můžete naplánovat další pojetí. Ihned po takové operaci je ženské tělo stále slabé a reprodukční orgány nejsou úplně připraveny na nové těhotenství. Ale o tom později.

Odpověď na otázku, zda je možné po vyčištění otěhotnět, bych rád objasnil: vše záleží pouze na vlastnostech těla každého jednotlivého člověka.

Kdy otěhotnět po lékařském potratu?

Každá žena, která prošla potratem a plánuje v blízké budoucnosti novou, ale již s cílem mít dítě, má zájem o to, jak otěhotnět po potratu..

Jak se připravit na další těhotenství po umělém přerušení, protože je třeba obnovit reprodukční systém ženy. Endometriální vrstva v děloze by měla být obnovena, „na ramenou“, která spočívá ve výživě a posílení budoucího plodu. A nezapomeňte na hormonální pozadí, které by se také mělo vrátit k normálnímu po neúspěšném těhotenství.

Trvání regenerace těla do značné míry závisí na stupni složitosti postupu pro odstranění vajíčka plodu z děložní dutiny. Téměř vždy to předepisuje ošetřující lékař s přihlédnutím k individuálním charakteristikám těla pacienta. Potratové tablety jsou vhodné pro někoho a někdo musí provést úplné vyčištění.

Mohu otěhotnět po lékařském potratu? Proč ne? Tak určitě! Existuje však mnoho rizik a kontraindikací pro použití této metody potratu. Například lékařský potrat je zakázán po dobu delší než 6 týdnů a v případě mimoděložního těhotenství..

Pokud jde o intimitu, je vyřešena již 14 dní po postupu odstranění vajíčka plodu. Do šesti měsíců po potratu lékaři důrazně doporučujeme, abyste se chránili. Po potratu v prvních týdnech to může krvácet, jsou možné i menší bolesti v podbřišku, připomínající bolest při tahu během menstruace.

V první fázi zotavení lékař obvykle předepisuje antibiotika a v případě potřeby léky stimulující kontrakce dělohy. Další těhotenství může být naplánováno nejdříve 40-60 dní po operaci nebo postupu pro umělé odstranění oplodněného vajíčka. Vše záleží na míře zotavení menstruačního cyklu..

Šance na otěhotnění po perorální antikoncepci jsou velmi vysoké: tímto způsobem můžete „zabít dva ptáky jedním kamenem“ současně - zabránit v této chvíli nechtěnému těhotenství a stimulovat aktivní práci vaječníků, když je OK zrušeno. Mělo by být zřejmé, že k těhotenství po zrušení perorální antikoncepce nedochází dříve než 6-12 měsíců.

Kdy otěhotnět po vakuu potratu?

Mohu otěhotnět po vakuu? Pravděpodobně, jako je tomu v případě konvenčního chirurgického zákroku.

Vakuová aspirace je šetrnější metodou umělého ukončení těhotenství ve srovnání s čištěním pomocí kyrety. Je pravda, že může být použit v raných fázích - až 8-9 týdnů. To však neznamená, že můžete otěhotnět po takovém potratu ihned po zákroku. I přes jemnější metodu je třeba tělo obnovit.

Pokud mluvíme o možném období těhotenství, pak v případě vakuového aspirace lékaři také doporučují dodržovat období 40-60 dní - čas, kdy se zotaví endometrium, psychologický stav a ovulace. Někdy lékaři důrazně doporučují naplánovat další těhotenství po potratu až po 12 měsících, aby bylo bezpečné. Ve skutečnosti však nehrozí žádné nebezpečí, pokud se endometrium zotaví a bude dodržena pravidelná ovulace, již můžete začít plánovat početí. A argumenty lékařů tohoto druhu jsou projevy negramotnosti a používání zastaralých dogmat.

Mohu otěhotnět po prvním potratu? Vždy existuje příležitost otěhotnět dítě a po jednom, dvou a dokonce i po pěti potratech. A i když se vyskytly infekce, problémy s endokrinním systémem, nedostatek ovulace nebo nedostatečnost druhé fáze cyklu, když endometrium špatně roste, pak se správným nastavením pomocí drogy, hormonální terapie, těhotenství nastane přirozeně.

Na konci publikace bych rád dodal: cokoli se dá říct, ale umělé ukončení těhotenství neproběhne beze stopy ani pro nejsilnější a nejzdravější ženské tělo. Vždy existuje rizikový faktor pro komplikace vedoucí k neplodnosti. Proto, není-li touha být matkou, je lepší se chránit pomocí orální nebo bariérové ​​antikoncepce.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/post-31231-2016-09-17-19-13-23- e1474118013576.png "alt =" zda je možné otěhotnět po potratu "width =" 660 "výška =" 440 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/ post-31231-2016-09-17-19-13-23-e1474118013576.png 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/post-31231-2016-09-17-19 -13-23-e1474118013576-300x200.png 300w "velikosti =" (maximální šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Jaká je pravděpodobnost otěhotnění po potratu ze zdravotních důvodů? Asi 80% všech žen, které byly z nějakého důvodu nuceny podstoupit potrat, se v budoucnu staly plnohodnotnými matkami, které samy rodí a rodí děti. Hlavní věc je dodržovat všechna doporučení, tipy a schůzky lékaře.

Těhotenství po potratu

Těhotenství není zdaleka vždy plánované a žádoucí. V některých případech není porod dítěte zahrnut do plánů ženy a rozhodne se těhotenství ukončit. Jedna z nejbezpečnějších a současně účinných metod potratů v raných stádiích je uznávána jako lékařská potrat. Jak potrat ovlivňuje zdraví ženy a je možné otěhotnět po umělém ukončení těhotenství?

Obecná informace

Zdravotní potrat je ukončení těhotenství pomocí drog. Tato metoda je považována za nejbezpečnější pro ženy. Po ukončení těhotenství se tělo zotaví co nejdříve. Proto je lékařský potrat obzvláště populární jako nejjemnější metoda řešení problému nechtěného těhotenství..

Na rozdíl od chirurgického zákroku, lékařská interupce nevyžaduje expanzi děložního hrdla a zásah do děložní dutiny. Užívání drog vede ke skutečnosti, že vajíčko plodu odlupuje ze stěn dělohy a vychází z redukce myometria. Po úplném potratu neexistují v dutině dělohy žádné prvky vajíčka plodu a endometrium se pomalu zotavuje a zvyšuje vrstvu po vrstvě do nového cyklu..

Lékařské potraty ne vždy probíhají bezpečně. Po manipulaci je možný vývoj komplikací, které brání nástupu nového těhotenství:

 • menstruační nepravidelnosti;
 • opožděné části vajíčka;
 • krvácení z dělohy;
 • nesnášenlivost léků.

Lékařské potraty se provádějí po dobu až 6 porodnických týdnů (42 dnů od data poslední menstruace). Později je možné pouze chirurgické ukončení těhotenství. Po provedení potratu je nutně vyhodnocen stav dělohy pomocí ultrazvuku. V některých případech i při správném postupu zůstávají prvky vajíčka v dutině dělohy. V tomto případě žena podstoupí chirurgický potrat, aby odstranila všechny přetrvávající části embrya..

Když těhotenství nastane po lékařském potratu?

Po nekomplikovaném lékařském ukončení těhotenství ženská reprodukční funkce prakticky netrpí. Endometrium se hromadí v dalším cyklu a ovulace se může objevit 2 týdny po potratu. Pokud se okamžik, kdy vejce opustí vaječník, shoduje s nechráněným pohlavním stykem, může žena znovu otěhotnět. Takové těhotenství má šanci na zachování a po 9 měsících bude žena schopna porodit dítě. Naproti tomu těhotenství, které nastane měsíc po konvenčním chirurgickém potratu, je nejčastěji přerušeno v raných stádiích..

Většina žen, které podstoupily lékařské potraty, je schopna otěhotnět v následujících třech měsících. To je doba, po kterou se endometrium zotaví. Během tohoto období se menstruační cyklus stabilizuje a hormonální pozadí se vrací k normálu. Mnoho žen, které jsou ze zdravotních důvodů nuceny podstoupit lékařský potrat, rozhoduje o novém těhotenství 3-6 měsíců po zákroku.

Stává se, že po nedávném potratu se ženský menstruační cyklus po dlouhou dobu nevrací k normálu. Menstruace přichází v různých časech, stává se vzácnou nebo naopak neobvykle hojnou a bolestnou. Hormonální selhání je běžná komplikace lékařských potratů. V takovém případě se nové těhotenství nemusí objevit během 6-12 měsíců nebo dokonce déle..

Ne všechny ženy se rozhodnou stát se matkou okamžitě po lékařském potratu. Může to trvat roky před novým těhotenstvím. V tomto případě je obtížné posoudit účinek lékařských potratů. Pokud i přes veškeré úsilí nenastane nové těhotenství, měli byste být vyšetřeni gynekologem.

Plánování těhotenství po lékařských potratech

Odborníci doporučují přemýšlet o novém těhotenství nejdříve 3 měsíce po potratu. Během této doby má ženské tělo čas na přípravu na porod dítěte. Je důležité, aby se v určeném čase menstruační cyklus obnovil a nezklamal.

V prvních třech měsících po potratu musí být použita spolehlivá antikoncepce. Mnoho žen se rozhodlo pro kombinovanou perorální antikoncepci (COC). Tyto prostředky blokují ovulační proces a zabraňují dozrávání vajíčka a opouštění vaječníku. Správné použití COC nejen eliminuje nežádoucí těhotenství, ale také stabilizuje hormonální pozadí po potratu. Na pozadí abstinenčních léků se mnoha ženám podařilo v prvním cyklu otěhotnět.

Doporučený screening před plánováním nového těhotenství zahrnuje:

 • Ultrazvuk pánevních orgánů;
 • screening na urogenitální infekce;
 • hormonální profil;
 • odborné konzultace.

Před plánováním nového těhotenství byste měli být vyšetřeni gynekologem. To platí zejména pro ženy, které před mnoha lety podstoupily potrat. Ultrazvuk pánevních orgánů je povinný. Pokud zjistíte nějaké problémy, musíte se s jejich léčbou vypořádat předem, jinak bude docela obtížné vydržet a porodit zdravé dítě..

Po ukončení těhotenství lékem je riziko nitroděložní infekce minimální, nelze ji však zcela vyloučit. Pravděpodobnost infekce se zvyšuje, pokud žena po potratu nevydrží předepsané 21 dnů sexuální abstinence. Sluggish zánět v děloze může způsobit neplodnost v budoucnosti. Intrauterinní infekce zvyšuje riziko mimoděložního a ustupujícího těhotenství a potratů v raných fázích.

V prvních 3 měsících po potratu by se měla žena starat o své zdraví. S nástupem nového těhotenství by mělo být tělo plně připraveno k porodu dítěte. Jak pomoci tělu vyrovnat se s dvojitou zátěží?

 1. Příjem kyseliny listové k prevenci malformací plodu.
 2. Multivitaminový příjem (zima a jaro).
 3. Vyvážená strava.
 4. Přiměřená pohybová aktivita (fitness, turistika, cykloturistika, plavání v bazénu).
 5. Odmítnutí špatných návyků.
 6. Vytváření přátelské a přátelské atmosféry kolem vás.

Předčasný potrat se provádí nejen na žádost ženy, ale také ze zdravotních důvodů. Příčinou potratu může být anembryo, smrt embrya nebo vážné mateřské onemocnění. V takovém případě byste měli před plánováním početí podstoupit vyšetření a léčbu specialistou. Až do úplného zotavení nezapomeňte na spolehlivou antikoncepci..

Těhotenství po lékařském přerušení těhotenství

Ve většině případů těhotenství po lékařském potratu probíhá docela bezpečně. Pokud by procedura probíhala bez komplikací a hormonální pozadí bylo obnoveno, neexistují žádné předpoklady pro výskyt problémů během nového těhotenství. Přesto by měly být ženy, které podstoupily potrat, pod dohledem lékaře až do narození. Objem zkoušek se neliší od standardního schématu.

Problémy s nástupem nového těhotenství mohou nastat, pokud lékařské potraty prošly komplikacemi. Menstruační nepravidelnosti, hormonální selhání - to vše může vést k různým zdravotním problémům. U žen, které v minulosti podstoupily komplikované potraty, je větší pravděpodobnost potratu v časném těhotenství. Předčasný porod až 36 týdnů není vyloučen.

Situace se zhoršuje, pokud během lékařského potratu nevycházejí z dělohy všechny části vajíčka plodu. V tomto případě se vakuové aspirace embrya a jeho membrán provádí s další kyretáží děložní dutiny. Postup je celkem traumatický a ne všechny ženy se po něm rychle zotaví. Častou komplikací chirurgického potratu je chronická endometritida, která může způsobit neplodnost. Složité potraty také zvyšují riziko opakovaných potratů v raných stádiích..

Lékařské potraty, které vyvolaly infekci dělohy, mohou způsobit placentární nedostatečnost a pravidelnou hypoxii plodu. Možná vývoj polyhydramnií a infekce dítěte. Průběh porodu bude záviset na celkovém stavu ženy a dítěte v průběhu těhotenství.

Zdravotní potrat není pro ženu trestem. I s rozvojem komplikací po zákroku je v budoucnu možné narození zdravého dítěte. Při správné rehabilitaci, početí a porodu může dítě projít bez problémů. Přesná doporučení pro přípravu na nové těhotenství lze získat od gynekologa při osobní návštěvě.

Mohu otěhotnět po potratu: pravděpodobnost úspěšného početí

Autor: Rebenok.online · Publikováno dne 04.10.2017 · Aktualizováno 02.14.2019

Nepovolené intervence zanechávají dojem na zdraví ženy. Odborníci vám doporučuje seznámit se se všemi důsledky, které mohou nastat po potratu. Přijetí dítěte není vždy snadné. Je třeba zvážit možné problémy a řešení..

Druhy potratů

Potrat je metoda potratu. Závažnost důsledků je dána typem postupu. Existují tři hlavní potraty:

Lékařské ukončení těhotenství se provádí v raných stádiích. Provádí se pomocí speciálních zdravotnických prostředků (nejčastěji tabletovaných), které vyvolávají potrat. V tomto případě žena nemusí chodit do nemocnice. Rehabilitace probíhá doma.

Vakuové potraty se provádějí v celkové anestézii. Obsah dělohy se čistí pomocí vakua. Tento druh potratu je méně traumatický. Je však dovoleno to dělat pouze po dobu až pěti týdnů.

Lékařský potrat se provádí v celkové anestezii po dobu 7 až 12 týdnů. Před zákrokem musí žena absolvovat řadu testů na přítomnost virových onemocnění.

Během operace se děložní dutina škrábe pomocí speciálních nástrojů. V důsledku toho je endometriální vrstva poškozena. Období zotavení probíhá uvnitř zdí nemocnice. Obvykle je žena propuštěna asi po týdnu.

Po operaci by se žena měla se zvláštní kontrolou vztahovat k jejímu tělu. Všechny abnormality by měly být hlášeny ošetřujícímu lékaři. Je důležité věnovat pozornost těmto ukazatelům:

  Tělesná teplota v pooperačním období.

Možné důsledky

Potrat se ne vždy provádí na žádost pacienta. Důvodem mohou být lékařské indikace, které zahrnují patologie vývoje embrya, ohrožení života nastávající matky atd. V každém případě se ukončení těhotenství stává velmi stresující ženou. Důsledky mohou být smutné i stěží vnímatelné. Tyto zahrnují:

  Hormonální nerovnováha.

  Onemocnění prsu.

Pravděpodobnost různých nemocí přímo závisí na profesionalitě ošetřujícího lékaře a dodržování jeho doporučení. Pokud je vše provedeno správně, lze zabránit nežádoucím následkům. Je však naznačeno další sledování zdravotního stavu. Zahrnuje systematické vyšetření gynekologem, testy, ultrazvuk - monitorování atd..

Je těhotenství možné po potratu??

Šance na otěhotnění po potratu jsou výrazně sníženy. Reprodukční funkce je zvláště ovlivněna chirurgickým přerušením.

Během procedury je endometrium poškozeno. Vzhledem k nedostatečnému růstu nemůže být vajíčko plodu fixováno.

Praxe ukazuje, že po potratu je možné otěhotnět, ale tělo potřebuje čas na zotavení. K tomu je předepsáno množství rehabilitačních postupů a léků.

Jak rychle se tělo zotavuje?

Délka doby zotavení závisí na stupni obtížnosti při ukončení těhotenství. Nejčastěji je předepsán ošetřujícím lékařem individuálně. Intimita může být provedena po 2 týdnech po operaci. Poprvé se musíte chránit.

Po lékařském potratu je po nějakou dobu přítomen krvavý výtok, bolest v dolním břiše může rušit.

První týden by měl určitě brát antibiotika, aby se zabránilo rozvoji zánětlivého procesu. Doporučuje se naplánovat těhotenství nejdříve po 6 měsících.

Těhotenství se samozřejmě může vyskytnout okamžitě po potratu (i když je to nepravděpodobné, ale možné). Pro neobnovující se organismus je taková koncepce obrovskou zátěží a ve většině případů končí potratem nebo abnormalitami ve vývoji plodu..

Jak se připravit na početí?

K plánování těhotenství po operaci je třeba přistupovat moudře. Krátce před počátkem početí by měly být provedeny všechny nezbytné testy, aby se vyloučila přítomnost infekčních chorob.

Je velmi důležité potvrdit přítomnost ovulace. To se provádí pomocí ultrazvukového sledování během několika cyklů..

Mezi hlavní příznaky ovulace patří přítomnost luteum v těle, volná tekutina za děloží a dostatečná hladina hormonů v luteální fázi cyklu. Když jsou vyloučeny všechny patologie, můžete začít otěhotnět.

Ve fázi plánování by budoucí rodiče měli brát vitamíny. To posílí imunitu a doplní přísun živin. V procesu porodu dítěte je jejich přítomnost nesmírně nezbytná.

Odborníkům se doporučuje zbavit se negativních myšlenek na důsledky potratů, protože psychologický přístup hraje důležitou roli v otázce těhotenství..

Ihned po potvrzení těhotenství se vyplatí kontaktovat prenatální kliniku pro registraci. Některé následky potratu mohou ovlivnit těhotenství..

Přílišná ostražitost v tomto případě nebude bolet. V počátečních fázích situace se doporučuje sledovat růst hCG v dynamice a provést analýzu progesteronu. Vzhledem k jeho nedostatku bude lékař předepisovat hormonální léky.

S ohledem na všechny rysy období zotavení se doporučuje pečlivě analyzovat potřebu chirurgického potratu. Mnoho žen změnilo své rozhodnutí na poslední chvíli a nelitovalo to v budoucnosti. Pokud neexistuje žádný jiný způsob, musíte své tělo chránit před možnými následky.

Je těhotenství možné po potratu??

Těhotenství je skvělý stav v ženském životě, který přináší radost, pokud je plánováno. Bohužel však existují chvíle, kdy je žena nucena ukončit těhotenství potratem.

Nejbolestivější možností je pak lékařský potrat. V medicíně existuje mnoho léků, které vedou k spontánnímu potratu.

Většina žen, které mají potrat, to lituje dříve nebo později. A pokud se jim podaří znovu otěhotnět a porodí zdravé děti, můžeme předpokládat, že je to štěstí. Mnoho žen zůstává po potratu sterilní..

Existují případy, kdy je lékařský potrat nezbytný ze zdravotních důvodů, například při infekci některými infekčními chorobami (tuberkulóza, zarděnky) nebo maligními nádory, kdy je vyžadována urgentní ozařování nebo chemoterapie.

Pak je důležité, aby ukončení těhotenství bylo provedeno s nejmenšími komplikacemi a aby v budoucnu umožnilo ženě plnit její primární funkci.

Protože lékařské potraty jsou pro tělo považovány za nejméně traumatické, těhotenství po něm může nastat téměř okamžitě.

Schopnost ženského těla rychle obnovit své hormonální pozadí, které je náhle narušeno umělým zásahem, ovlivňuje schopnost otěhotnět po lékařském přerušení těhotenství..

U některých se hormonální rovnováha v příštím menstruačním cyklu vrátí k normálu. A další ženy opakují neúspěšné pokusy několik let.

Přečtěte si o heřmánku během těhotenství zde..

O důležitosti dodržování doporučení lékaře

Pojďme se podrobněji zabývat doporučeními, jejichž dodržení nám umožní uvést tělo do normálního stavu rychleji a připravit ho na plánovanou koncepci..

Zaprvé, po každém potratu, včetně lékařského potratu, musí ženské tělo odpočívat po dobu nejméně 6 měsíců.

Během tohoto období se obnoví hormonální pozadí a poškozená sliznice dělohy se vrátí do normálu. Potom nové těhotenství pravděpodobně přežije a bude pokračovat příznivě. Z tohoto důvodu musíte po dobu šesti měsíců používat spolehlivou metodu antikoncepce.

Pokud těhotenství nastane neplánovaně a brzy, pak je riziko potratu nebo mimoděložního těhotenství velmi vysoké.

Také, pokud se tělo po tomto stavu nezotavilo, mohou se vyvinout malformace plodu, nízká placenta, nevyvinuté těhotenství a mnoho dalších patologických stavů..

V takových situacích musí být ženy často lékaři hospitalizovány na dlouhou dobu, aby se udržela těhotenství..

Správné plánování je klíčem k úspěchu

Pro úspěšné plánování těhotenství po potratu je třeba dodržovat některá doporučení..

Za prvé, po šesti měsících zotavení je nutné znovu podstoupit vyšetření, a to jak pro samotnou ženu, tak pro budoucí otce dítěte..

Zvláštní pozornost by měla být věnována testům na hormony a latentní urogenitální infekce. Ty často kvetou po potratu ve svěží barvě a jsou dalším nepříznivým faktorem pro početí.

Pro úspěšné těhotenství po potratu je důležité odstranit všechny špatné návyky, dodržovat zdravý životní styl a pokud možno zhubnout.

Kromě toho musí žena vyléčit všechny své chronické ložiska infekce, chránit se před infekcí virovými a bakteriálními sezónními infekcemi.

Správná produkce progesteronu a estrogenů, tj. Těch hormonů, které jsou zodpovědné za početí, závisí na nich. Ze stejných důvodů je třeba se vyvarovat stresu a přepracování..

Jsou-li všechna tato doporučení dodržena, pak u mnoha žen dojde po lékařském potratu k novému těhotenství bez problémů a postupuje příznivě.

V sekci „Je to možné“ https://puziko.online/mozno-li najdete mnoho dalších zajímavých článků.

Ahoj! ŘO udělal dvakrát první ve 4. týdnu druhého ve 13. týdnu. Ale teď mě to opravdu mrzí. Šel jsem na zkoušky a řekl, že všechno je v pořádku. Ale uplynul rok, nemohu otěhotnět. Pomozte, co můžete dělat, co můžete pít?

Než něco vypijete, musíte přesně vědět, co se s vámi děje a co nezpůsobuje těhotenství. Bez lékařského předpisu můžete pít vitamíny, které se volně prodávají v lékárně. Pokud těhotenství po MA nenastane za rok, můžete se obrátit na reprodukční centrum, kde můžete být vyšetřeni gynekologem a dalšími odborníky a být testováni.

Dobré odpoledne. Nejprve zkontrolujte průchodnost vejcovodů, v případě, že dojde k přerušení menstruačního cyklu, obnovte menstruační cyklus. Dále zkontrolujte hladinu testosteronu a dehydroepiandrosteron sulfátu v krvi. Začněte brát kyselinu listovou, zbavte se špatných návyků a sledujte ovulaci.

Dobré odpoledne. Chci sdělit své zkušenosti s MA. Ma udělal 5 týdnů bylo. Týden poté, co se šla podívat na prohlídku, doktor řekl, že je vše v pořádku. O měsíc později začalo hnědé vypouštění, ale nedošlo k menstruaci. Šel jsem do nemocnice, jiný lékař již vyšetřený, poslaný na ultrazvukové vyšetření, ukázalo se, že těhotenství jen ztuhlo po dobu 6 týdnů. A měl jsem velké štěstí, že zánětlivý proces nezačal. Následující den, očištěno. Nyní se zotavujeme ((((((

Dobré odpoledne. V listopadu byl MA 19 týdnů. A teď v květnu jsem se dozvěděl, že je těhotná. Opravdu chci dítě, je to nebezpečné tak brzy?

Dobrý den) Mám podobnou situaci, pouze MA byl v lednu (podle lékařských indikací). Těhotenství je žádoucí. Chci také vědět, možná už někdo rodil, jak to šlo?

Ahoj! MA to udělal 9. prosince, po užití pilulek došlo ke krvácení, o týden později došlo k výtoku a po 14 dnech bylo krvácení opět hnědé. Šla k gynekologovi, který podstoupil ultrazvukové vyšetření, řekl úspěšně MA. Téměř měsíc mám stále hnědý výtok nebo krvácení. Dnes třetího dne mě onemocní, spodní břicho se táhne, moje hrudník bolí příliš. 25. prosince byla PA, ale spermie nevstoupilo do dělohy. Možná je to těhotenství ?

Po MA po dobu 2 měsíců jsem měl krvácení s krevními sraženinami, došlo k anémii kvůli velkému množství krevních ztrát, šel jsem k ultrazvukovému vyšetření a řekl, že všechno bylo v pořádku, že vše dopadlo a nebylo třeba provádět žádné čištění. Nyní je 8 měsíců poté, co nemohu otěhotnět

Dívky, udělal jsem MA 5. září (1. těhotenství). Teď je znovu těhotná a můj muž poté, co to zjistil, připustil, že je ženatý ((((((Chci dělat podruhé paní MA.) Budu mít problémy s otěhotněním? Kdo to udělal?

Udělal jsem 3 ma, za posledních 7 měsíců, seisas je těhotná, chci dítě, ale jsem na bezpečné straně, hrozba potratu (((

Proč jste se nechránili hned po svém prvním letu? Četli jste články o důsledcích potratu? Žádné přečtení. Moje kamarádka to udělala jednou a nyní zůstala neplodná na celý život. Existuje článek o registraci-eco.ru/temyi/besplodie/zhenskoe- o neplodnosti Přečíst. A pokud je to možné, nechte toto dítě.

Je to možné, ale ne žádoucí. Připravte se na to, že po druhé maře se hrudník propadne a nebude se zotavovat.

Oh, kde hrudník))) chce dítě opustit!!

Ahoj ! MA udělal, během které doby mělo ovoce vypadnout, zpočátku vyšlo něco jako omluvte volné růžové maso, asi 30-40 gr. Myslel jsem, že je to ovoce, ale pak ovoce vyšlo. Poté došlo k velmi nepříjemnému zápachu. Obávám se, že možná vyšlo nějaké jiné ženské tělo?

Ahoj! Po lékařském potratu jsem pil pilulku Regulon, přišla menstruace. Mohla by existovat šance, že těhotenství zůstane? Ultrazvuk neprošel.

Dobrý den, udělal jsem 21. července 2015, potrat první těhotenství ve zdravotním stavu již 9. srpna 2016 během roku, kdy jsem nebyl těhotný, můžete být těhotná po potratu ve zdravotním stavu?
Obávám se, že to nebude těhotné

Ano... otěhotněla jsem bez problémů... po několika letech, jakmile to kleslo ve stejném měsíci, ukázalo se...

po potratu medu uplynul měsíc, ale výtok je malý a došlo k nechráněnému pacientovi. je možné otěhotnět.

Všude píšou, co umíš. Pokud dojde k ovulaci, je pravděpodobnost vysoká.

Ahoj. Řeknu vám 38 let, mám dítě 15 let, v historii nedošlo k žádným předchozím potratům, ale... udělal jsem MA po dobu 9 týdnů 06/20/2016 -21/06/2016... kde žiji (Velká Británie) Ultrazvuk se nevykonává po zákroku, Dostal jsem antibiotikum, když jsem si vzal druhou dávku tablet (4 pod horní ret) a také jsem si vzal antibiotik další ráno po snídani. Všechno šlo bez vedlejších účinků (jako je zvracení, bolest hlavy, nevolnost, průjem atd.) Krvácení bylo normální, po užití posledních pilulek začalo po 4 hodinách a netrvalo déle než 5 hodin, cítil jsem, že několik kusů něčeho spadlo na záchod (já jsem ne vypadalo)... poté, co to bylo během menstruace jen o něco více... po několika dnech během recepce duše cítila, že nějaký film trčí, vytáhl a vyšel kousek něčeho nepochopitelného, ​​narůžovělého zbarvení... poté, co to vypadalo, že vyšlo znovu a to je... Přijímám rigevidon (začátek a následující den po druhé dávce tablet), Vit E (400 IU), C (1000 mg), kyselina listová (400 mg), ovoce, zelenina atd. V tomto okamžiku téměř žádná sraženina (držená 12 dní po druhém podání). Litoval jsem své činy více než jednou. Zeptal jsem se podpůrné služby, kdy je možné naplánovat nové těhotenství, na které jsem dostal odpověď, po 2-3 cyklech už mohu začít. Moje otázka zní, jaké jsou šance na těhotenství po MA v mém věku??

Dobrý den, řekněte mi, prosím, udělal jsem potrat medu po dobu 2–3 týdnů, všechno proběhlo dobře, bezbolestně, na kontrolním ultrazvuku v den krvácení po misoprostolu (27.04), Novinet zahájil schůzku (28.04) a 10. den ( 05/07) byl nechráněný pas. Hnědý výtok začal na 20 tabletách, nyní je druhý den 7denní přestávky, táhne spodní břicho, bolest na hrudi a rozmazání hnědého výboje... V tomto případě je těhotenství možné?

Dobré odpoledne! Těhotenství v době podání je možné, ale ve velmi vzácných případech (pokud byly tablety rozbity). Ale špinivý výboj může mluvit o dvou možnostech, buď pro vás Novinet není vhodný, nebo dochází k restrukturalizaci a zvyknutí na tělo cca. No, stojí za zvážení, že tělo zažilo stres a taková reakce na lékařský potrat je docela pravděpodobná.

Pokud byl novinet odebrán podle pokynů a nedošlo k problémům, těhotenství je téměř nemožné. Během OK jsem také měl slabé špinění. Jen pro případ, proveďte test.

Dobrý den, 10. dubna vyšlo bělavé zbarvení vajíčka a krevních sraženin, týden uběhl a můj manžel nechráněl pohlavní styk. Mohl bych otěhotnět? A bude možné toto těhotenství opustit??

Irine, řekni nám, jak se vše dopadlo dále? Nyní jsem ve stejné situaci

Dobrý den) a mám stejnou situaci, pouze rozdíl je 2 měsíce. Jak jsi šel dál?

Irino, samozřejmě, tohle není moje věc, ale proč jste měl potrat, pokud jste se za týden rozhodli, že pokud jste nyní těhotná, nechte dítě. Nějaká hádanka. Obecně můžete otěhotnět. Ale všechny otázky týkající se toho, zda vás nechat nyní těhotné nebo roztrhat, poraďte se prosím se svým lékařem.

Ano. mohlo dojít k těhotenství. Pokud k tomu dojde, konzultujte s lékařem téma, abyste odešli nebo ne. V nepřítomnosti nelze nalézt jednoznačnou odpověď. Je třeba provést průzkumy.

Dobré odpoledne! Nemyslím si, že těhotenství mohlo přijít, po lékařském potratu, uplynulo velmi málo času. Ale bylo pro tebe bezohledné mít sexuální styk o týden později, po zákroku, je to pro tělo hodně stresu. Pokud plánujete těhotenství, pak ne dříve než za 3–4 měsíce, pokud těhotenství není součástí vašich plánů, vyberte pro vás vhodnou antikoncepční metodu.

Před měsícem udělali MA pro med. indikace z plodu. Souhlasím s lékaři, že musíme počkat. Žádný z nich však nedoporučuje další těhotenství. Jak to naplánovat?

Utrpte asi 4-6 měsíců a naplánujte si těhotenství. Všechno bude v pořádku. Nezanedbávejte antikoncepci nyní, jinak mnoho z nich otěhotní po ukončení těhotenství.

Olenko! Zaprvé je důležité znát příčiny vedoucí k MA a v budoucnu tyto příčiny vyloučit. Před plánováním nového těhotenství byste měli být vyšetřeni gynekologem. Lékař zkontroluje hormonální pozadí, tloušťku endometria, přítomnost zánětu. Víte, že po MA došlo k selhání endokrinního systému. A již použitá endometriální vrstva se také ztratí. Někdo se zotavuje rychleji, někdo pomalejší.

Dobrý večer! Pokud potrat prošel bez komplikací, můžete se po 4 měsících pokusit o otěhotnění. Stejná situace byla u MA podle indikací v květnu, bylo jim umožněno znovu otěhotnět v srpnu až září. V září jsem se ocitl na zajímavém místě, těhotenství bylo neobvyklé, dítě se narodilo včas, zdravé.

Jaké pohlaví se vaše dítě narodilo? Na čínském stole nebylo zkontrolováno? Pokud ano, pak se shodovalo??

Dobrý den, po 3 x medovém potratu můžu otěhotnět?

A jaké bylo období mezi MA... otěhotněla jsem po 4 měsících, nevím, co mám dělat.

Proč ne? Udělejte zkoušku, proveďte testy, řeknou vám, jestli je něco špatně.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, 3. jsem provedl lékařský potrat, 18. 18. jsem nechráněný pohlavní styk, jaká je pravděpodobnost otěhotnění?

Velmi velký, Neli, velmi... http://puziko.online/planirovanie Měli byste být upozorněni, že po potratu, bez ohledu na to, co to je, nemůžete žít sexuálně asi měsíc, protože sperma chytí velmi rychle a šance se zvyšuje v dvakrát tolik jako před potratem. Zkoušeli jste po potratu? Je tam všechno čisté? A je možné, že první těhotenství zůstalo. Jděte na ultrazvuk a po chvíli, možná za týden nebo dva, jděte znovu. Doufám, že tě prošlo. http://puziko.online/planirovanie/pl-info/beremennost-posle-aborta.html http://puziko.online/beremennost/info/progesteron.html

Dobré odpoledne! S NPA je vždy šance, zejména po MA, protože tělo je velmi citlivé. Podle statistik je po MA více než polovina žen znovu těhotná. Proto je lepší okamžitě kontaktovat gynekologa, projít hCG. V případě těhotenství, pokud si to necháte znovu, pak proveďte vakuum, protože opakované MA může způsobit nevratné následky. Přečtěte si sami: http://puziko.online/beremennost/info/horionicheskij-gonadotropin.html, http://puziko.online/rannie-sroki/pervye-priznaki/priznaki-beremennosti-do-zaderzhki.html, http: //puziko.online/rannie-sroki/pervye-priznaki/simptomy-beremennosti.html.

Neli, ahoj. NPA po přerušení léku? To je hloupé, nedbalé. Pokud otěhotníte (což se s největší pravděpodobností stalo), pak opět potrat? Nebojte se zůstat neúrodný? Jděte do gynekologie, rozhlédněte se po křesle a buďte v budoucnosti chráněni! http://puziko.online/beremennost/info http://puziko.online/rannie-sroki/pervye-priznaki http://puziko.online/rannie-sroki/pervye-priznaki/oshhushheniya-v-pervye-dni. html

Ptáte se také? Samozřejmě velmi vysoká pravděpodobnost. A nevěděli jste, že byste neměli otěhotnět bezprostředně po potratu, ani otěhotnět, ale mít sex. http://puziko.online/beremennost/info/kogda-vstat-na-uchet.html Nebo je pro vás tato velká zpráva? Pokud máte sperma, pak nyní očekávejte nové těhotenství. Pokud ne, považujte se za šťastného a opatrnějšího.
http://puziko.online/rannie-sroki/problemy/pochemu-bolit-zhivot.html
http://puziko.online/beremennost/slozhnosti/kak-izbavitsya-ot-toshnoty.html

Otázka. První zdravotní potrat měla před 2 lety, všechno šlo dobře, nyní je opět těhotná a znovu přemýšlím o potratu. Zatím neexistují žádné děti, jaká je pravděpodobnost potěšení potřetí?

Možná to nebudete mít, protože máte potrat dvakrát, a pak chcete potěšit potřetí? http://puziko.online/planirovanie/pl-info/menstrualnyj-tsikl-zhenshhiny.html
http://puziko.online/planirovanie/pl-info/shest-podskazok.html A proč tedy provedl potrat? Pokud máte takový „zázrak“, takovou šanci, použijte ji! Není třeba přerušovat to, co je vám dáno... Koneckonců, nemusí existovat třetina.
http://puziko.online/planirovanie/ovulyaciya

No, pokud existuje šance a kdo ví, jak se to otočí. Tady je těžké předvídat a je to prakticky nemožné. http://puziko.online/beremennost/slozhnosti/kak-izbavitsya-ot-toshnoty.html http://puziko.online/beremennost/info/kogda-vstat-na-uchet.html Nyní budete mít potrat a pak budete chtít, ale nebude fungovat. A pak co? Teď nikdo nemůže přesně odpovědět na tuto otázku, bohužel. http://puziko.online/rannie-sroki/problemy/pochemu-bolit-zhivot.html

Ahoj ahoj. Řekněte mi, máte v úmyslu otěhotnět potřetí, abyste znovu podstoupili potrat? Ano, možná druhé těhotenství je pro vás náhoda. Nikdo nemůže předvídat důsledky potratu. Je tedy lepší je nesekat, promyslet a rozhodnout se, že nebudete později litovat.. http://puziko.online/beremennost/slozhnosti/nevynashivanie.html http://puziko.online/mozno-li/obraz -zhizni http://puziko.online/mozno-li/ml-lekarstva/ml-vitaminy

Dobré odpoledne! Nikdo vám nedá záruky a stoprocentní odpověď. Každý potrat je pro tělo obrovským stresem. Mnozí, kteří se rodili poté, nemohou mít děti. A chcete udělat víc. Přemýšlejte o tom. Proč jste zanedbávali ochranu, pokud jste nechtěli takové děti? Existuje nouzová antikoncepce. Jste zodpovědní za budoucnost. Co se stane dále, není známo. Postarej se o to, co máš teď. Pro sebe čtěte: http://puziko.online/beremennost/info/rezhim-dnya-beremennoj.html, http://puziko.online/beremennost/info/pitanie-beremennoj-zhenshhiny.html, http: // puziko. online / beremennost / analizy / pervoe-uzi.html

Dobrý den, udělal jsem MA před rokem. Všechno šlo dobře, okamžité zotavení okamžitě. Ale bylo to moje první těhotenství. A můžu otěhotnět teď? Bylo to moje první těhotenství? Pomozte mi, prosím?

Ptáte se podivné otázky. Můžete otěhotnět hned teď? Jak to víme? Zkuste alespoň začít, pokud to během roku nefunguje, můžete si již podobné otázky položit. Pouze k lékaři, který bude léčen.

Ahoj! MA udělal 03.02., Zdálo se, že všechno dopadlo. Přidělení šlo někde během 7-8 dnů. Desátého dne jsem šla k lékaři, podívala se do zrcadla, ale neudělala ultrazvuk. Řekla, že je vše v pořádku. Od dne MA uplynulo 18 dní, test ukázal 2 proužky, jeden sotva viditelný. Neúplný pohlavní styk byl 9. den po potratu. Řekni mi, co by to mohlo být?

Pamatujte si, že to nemůžete dělat dlouho po mně. Protože nové těhotenství může nastat okamžitě nebo může být takové, že první nekončí. http://puziko.online/beremennost/info/kogda-vstat-na-uchet.html A ultrazvuk musel být proveden, protože ne všechno lze vidět v zrcadle, které je viditelné na ultrazvuku.
http://puziko.online/rannie-sroki/problemy/pochemu-bolit-zhivot.html
http://puziko.online/beremennost/slozhnosti/kak-izbavitsya-ot-toshnoty.html

Je to proto, že jste potrat neměl až do konce, ale gynekolog to neviděl, nebo je to možná stále možnost, že test stále ukazuje pozitivní výsledek, zatímco vaše tělo se nepřestavilo do normálního stavu. http://puziko.online/beremennost/info/kogda-vstat-na-uchet.html Je nutné provést ultrazvuk a být si jistý. Muselo se to udělat zpět, jakmile jste se dostali ke kontrole. http://puziko.online/rannie-sroki/problemy/pochemu-bolit-zhivot.html
http://puziko.online/beremennost/slozhnosti/kak-izbavitsya-ot-toshnoty.html

Dobré odpoledne! Vaše hormony se dosud nevrátily k normálu, takže se stále odrážíte ve výsledku testu. Všechno bude obnoveno do jednoho měsíce. Stále musíte projít opakovaným ultrazvukem, protože se zrcadlem neuvidíte vše, co ultrazvuk ukáže. Koneckonců, ne vždy MA projde dokonale. Někdy jsou zbytky, sraženiny. Pro vlastní pohodlí je lepší jít. Přečtěte si sami: http://puziko.online/testy/t-info/kak-opredelit-beremennost-v-domashnih-usloviyah.html, http://puziko.online/testy/t-info/kogda-delat- test-na-beremennost.html, http://puziko.online/testy/t-info/kak-bez-testa-opredelit-beremennost-na-rannem-sroke.html.

Madino, test bude pozitivní asi měsíc po přerušení. Ultrazvuková kontrola vám doporučuje. Musíte se ujistit, že ŘO prošel úplně a ne částečně. Nezapomeňte si vybrat způsob ochrany, protože je nežádoucí plánovat těhotenství před šesti měsíci. Číst:
http://puziko.online/testy/t-info
http://puziko.online/beremennost/info/horionicheskij-gonadotropin.html
http://puziko.online/rannie-sroki/problemy/vnematochnaya-beremennost.html

Ahoj! Mám takovou otázku, ale pokud se to ukáže, že těhotenství přijde za měsíc nebo dva po MA? Může to nějak ovlivnit zdraví budoucího dítěte? Nebo se budu muset znovu uchýlit k potratu?

A jak to může vůbec ovlivnit nenarozené dítě? Potraty ovlivňují vaše zdraví, vaši schopnost otěhotnět a porodit dítě, ale ne samotné dítě) I když jste brali léky pro MA a měli jste to, po chvíli tato „chemie“ vyjde z vašeho těla močí nebo výkaly a Neovlivní to dítě, které si představujete. Uklidni se prosím. Těhotenství - porodit. Stačí se zaregistrovat a začít pít vitamíny.

Bohužel, dívky a já jsme s tebou (((nelíbilo se mi dítě), absolvoval jsem všechny testy a mám ureoplasma a mykoplazma + cervikální erozi, víc než to. 5krát vzali kapací antibiotika + kurz vaginální laserové terapie čekající na menstruaci, aby spálila erozi po drogě „A oni nepřišli (((pochybovali, ale přesto provedli test, a tam 2 proužky nevěděly, že se radují nebo jsou smutné, protože existuje tolik silných antibiotik a laser) ((gynekolog jasně řekl, že nemůžete porodit, protože se narodilo nezdravé dítě (((včera jsem pil)) v slzách 3 tablety ki a zítra další 4 (((dívky pro mě velmi těžké a já chci rychle obnovit tělo, protože chci dítě) (((dejte mi radu o tom, jak se stravuji jako lo chovat těchto 6 měsíců)?

Rychle to všechno nedokážete udělat... bohužel.. Ano, v první polovině roku nemůžete vůbec otěhotnět, musíte být chráněni. A jíst zdravá jídla, méně alkoholu a více vitamínů. http://puziko.online/beremennost/info/kogda-vstat-na-uchet.html
Mezitím se musíte uklidnit, přitáhnout k sobě a léčit a zotavovat se. Bůh ti dá další dítě!
http://puziko.online/rannie-sroki/problemy/pochemu-bolit-zhivot.html
http://puziko.online/beremennost/slozhnosti/kak-izbavitsya-ot-toshnoty.html

Noro, bez ohledu na to, jak je to pro tebe těžké, zkus se nebýt smutný nebo depresivní. http://puziko.online/planirovanie/pl-info/shest-podskazok.html Každý, kdo byl ve vaší situaci, vše je jasné a dostupné..
To je třeba zažít a během tohoto období, abyste porodili zdravé dítě, musíte se přitáhnout k sobě a posílit své tělo co nejvíce a lépe. Jezte všechno, zejména mléko a vitamíny! Pokuste se vyhnout spermatu.
http://puziko.online/planirovanie/ovulyaciya
http://puziko.online/planirovanie/pl-info/menstrualnyj-tsikl-zhenshhiny.html

Noro, nejprve musíš své myšlenky dostat do pořádku. K tomu pomůže auto-školení, konzultace s psychologem. Bohužel se to vždy nestane, jak si přejeme. Při čekání na plánování se doporučuje vše ošetřit společně s partnerem. Odstraňte všechny nemoci. Číst:
http://puziko.online/planirovanie/vitaminy/folievaya-kislota-2.html
http://puziko.online/beremennost/slozhnosti/analizy
http://puziko.online/mozno-li/ml-lekarstva/ml-vitaminy/vitaminy-elevit-dlya-beremennyh.html

Dobré odpoledne! Sympatizuji... Během tohoto období musíte tělo co nejvíce obnovit a posílit. Během tohoto období vám doporučuji vyléčit všechny staré boláky, včetně zubů. Po 4 měsících proveďte hormonální test, možná budete muset vzít Duphaston nebo Utrozhestan. Nezapomeňte na vitamíny, zejména skupinu B a kyselinu listovou. Zdravé zdravé jídlo je také důležité pro bezpečné pojetí. Zároveň byste však neměli radikálně měnit svůj obrázek. Fyzická aktivita je minimální a po MA až o dva měsíce později. Pro sebe čtěte: http://puziko.online/planirovanie/pl-info/planirovanie-beremennosti-s-chego-nachat.html, http://puziko.online/planirovanie/pl-info/regulyatsiya-menstrualnogo-tsikla. html, http://puziko.online/mozno-li/ml-lekarstva/ml-vitaminy/vitaminy-elevit-dlya-beremennyh.html.

Ahoj! Před rokem udělal lékařský potrat. Je mi to velmi líto, teď chci dítě od svého manžela, zatím 3 měsíce nelíbí, co mám dělat, mám strach

3 měsíce, to není termín) Neplodnost se začíná navrhovat, pokud se vám nepodaří rok. Začněte u gynekologa, těhotenství by mělo být naplánováno správně. Udělejte testy, získejte ultrazvukové vyšetření, rozhlédněte se kolem. Najděte problém - zacházejte.

Dobrý den, udělal jsem MA téměř před 5 měsíci, veškerá krev nevyšla, byl jsem předepsán pít léky a byliny, poté, co jsem udělal ultrazvuk, řekli, že všechno bylo v pořádku, všechno dopadlo. Cyklus se okamžitě vzpamatoval. Povězte mi, že pokud nastane nové těhotenství, je možné, že všechno zmizí bez patologií a že dítě bude zdravé? Nebo nezapomeňte čekat rok?

Na bitvu nemusí čekat 3 cykly. Přečtěte si další fóra a po měsíci a 3 porodila zdravé děti. Myslím, že čekám 3 cykly a my budeme

Vlastně musíte počkat nejméně šest měsíců. Aby se cyklus obnovil, tělo se vrátilo do normálu. Pokud je vše v pořádku, můžete otěhotnět. Proč si myslíte, že po potratu se může dítě narodit s patologiemi? Potrat postihuje vás, ne budoucí děti, ve smyslu jejich zdraví.

12. prosince provedl lékařský potrat. všechno šlo dobře... v lednu nebylo žádné měsíční období, 12. února je stále žádné měsíční období. po potratu z medu, po 10 dnech ultrazvukem, vyšlo najevo, že 22. prosince.. doktoři řekli, že nebylo těhotenství a test se ukázal jako negativní... protože v lednu neexistovaly žádné periody, test byl opět negativní... a 25.01.2016 jsem šel znovu na ultrazvuk a řekl, že tam nic není. Před 2 dny jsem udělal pozitivní test... to může být, prosím pomozte. je to nové těhotenství nebo že... ale podstoupil jsem ultrazvuk 2krát. možná je to nové těhotenství??

To může být nové těhotenství, pokud jste měli sex a nebyli chráněni. Přerušený uživatelský agent není ochrana, okamžitě provedu rezervaci. A těhotenství je také jiné - možná máte mimoděložní. Na ultrazvuku neviděl. Doporučuji vám darovat krev na hCG, ujistíte se, zda je těhotenství nebo ne. Pokud ne, pak máte něco s cyklem, v každém případě musíte jít k lékaři a být léčen.

Ahoj všichni) udělal MA 10. prosince. Všechno se to stalo. 24 na ultrazvuku všechna pravidla) lékař řekl, že na konci ledna by měla přijít menstruace, nejsou tam. Ale byla tam nechráněná PA. Těhotenství je možné?

Samozřejmě je to možné. Doktor vám neřekl, že po potratu (nějakém) nemůžete žít sexuální život po dobu jednoho měsíce? A pokud jste netolerovali, musíte se chránit.

Mohu otěhotnět po dvou lékařských potratech? První šlo dobře. A hned po 2 měsících otěhotněla. Také jsem udělal MA (samozřejmě, velmi mě to mrzí). Tentokrát však bylo všechno špatné, ale bylo s ním zacházeno. Byly problémy s děloží. Po 6 měsících jsem stále chodil na vyšetření, všechno bylo v pořádku. Po 2 potratech to bylo 1,5 roku. A teď chci otěhotnět. 4 měsíce zatím nefungují. Poradit, co lze udělat?

Musíme se zkontrolovat hned a zjistit, zda máte nějaké komplikace kvůli minulým potratům, jinak to může být, řeknu vám. http://puziko.online/planirovanie/pl-info/shest-podskazok.html Zeptejte se gynekologa, co můžete pít a připravte tělo pro dítě. A pak tvrdě pracujte. Tady je to, co musíte udělat první. http://puziko.online/planirovanie/ovulyaciya
http://puziko.online/planirovanie/pl-info/menstrualnyj-tsikl-zhenshhiny.html

Můžete otěhotnět.. Připravili jste na to své tělo? Možná to nefunguje, protože něco je v cestě. http://puziko.online/planirovanie/pl-info/shest-podskazok.html Jděte do jiného města, kde je klima jiné, zkuste tam. Užitečné jsou také vitamíny. A stále o tom můžete mluvit s lékařem.
http://puziko.online/planirovanie/ovulyaciya
http://puziko.online/planirovanie/pl-info/menstrualnyj-tsikl-zhenshhiny.html

4 měsíce není termín, věřte mi. Neplodnost je rozpoznána po roce neúspěšných pokusů. Jděte na zkoušku nyní spolu s partnerem. Náhle je problém v tom? Stává se to také. Existují centra pro plánování rodičovství, jděte společně do tohoto centra. Udělejte si vyšetření a už pochopíte, zda je vše v pořádku u vás hned teď.

Monica, pro začátek, zkuste nemyslet na početí. Koneckonců, často zaměření na proces narušuje. Změňte nastavení. Zkontrolujte své tělo a váš partner vám neublíží. Dopřejte si vitamíny. Neplodnost je stav, při kterém těhotenství nenastane po dobu dvou nebo více let. I když stále máte čas. Číst:
http://puziko.online/mozno-li/ml-lekarstva/ml-vitaminy/vitaminy-elevit-dlya-beremennyh.html
http://puziko.online/planirovanie/vitaminy/folievaya-kislota-2.html
http://puziko.online/planirovanie/pl-info

Mám těhotenství s patologií, bylo předepsáno přerušení ze zdravotních důvodů. Jmenován MA. První těhotenství, čekaly dítě, nebyly problémy s těhotenstvím, stalo se to hned. Po přečtení všeho se obávám, že už nemohu otěhotnět. Co radíš??

Nebojte se, kolik je vám let? Pokud je to opravdu dítě s patologií, poslouchejte lékaře.. http://puziko.online/planirovanie/pl-info/menstrualnyj-tsikl-zhenshhiny.html
http://puziko.online/planirovanie/pl-info/shest-podskazok.html Můžete přejít na jiné, to není zakázáno. A nečíst to všechno! Naopak, pokud jste jednou otěhotněli, pak se na vás těhotenství bude držet. Ale v příštím roce nemůžete otěhotnět! http://puziko.online/planirovanie/ovulyaciya

Keneore, jste si jistá, že skutečné těhotenství je patologické? Je důležité zajistit a využít každou šanci na záchranu. Proveďte ultrazvukové vyšetření v jiném lékařském centru. V moderní době, mnozí profitují z provádění MA, doporučuji vám, abyste si znovu promysleli. Potrat je vždy nebezpečí. Doporučuji přečíst:
http://puziko.online/planirovanie/pl-info/konsultatsiya-genetika.html
http://puziko.online/beremennost/analizy/pervyj-skrining.html
http://puziko.online/planirovanie/pl-slozhnosti/polikistoz-yaichnikov.html

Byl jste již zkontrolován lékařem? Bylo by hloupé jít hned MA. Takové diagnózy je třeba znovu zkontrolovat, protože vždy může existovat chyba, která bude stát za život, ve vašem případě život dítěte. Není třeba se bát, samozřejmě, neexistují žádné záruky, nicméně MA je hodně šetrný, pokud to bylo třeba udělat jiným způsobem.

Nejprve se poraďte s jiným lékařem. Pokud je vše potvrzeno, proveďte potrat. To je lepší než mít nemocné dítě. Nyní je medicína na úrovni. Existuje jen několik komplikací. I když existují komplikace, pak se recepční. To je pravděpodobně lepší než trápit nemocné dítě celý jeho život..

Když jsem poprvé otěhotněla, o 3-4 týdny později jsem podstoupila lékařský potrat, poté, co mi lékař předepsal vitaminy, jsem tyto vitamíny nekoupil a nepoužil jsem je, mohu otěhotnět? A po jaké době? Nedávno jsem šel do genetiky, řekla, že je vše v pořádku, a pokud mám v úmyslu otěhotnět, určitě k ní přijdu a předepíše nějaké vitamíny...

Dostalo se před měsícem lékařský potrat a okamžitě se zlepšilo, co mám dělat? Je mi 19 let, můžu porodit?

V tomto věku stálo za to potraty, ale bylo dobré, že nebyl chirurgický. http://puziko.online/planirovanie/pl-info/menstrualnyj-tsikl-zhenshhiny.html
http://puziko.online/planirovanie/pl-info/shest-podskazok.html Protože důsledky po něm by byly horší než po provedené ma. Měli jste selhání harmonií, a proto jste přibral. Porodíte, ale ne v následujících šesti měsících. http://puziko.online/planirovanie/ovulyaciya

Azhar, po Ma, je možné se zotavit a rychle. Měli byste pochopit, že přípravky obsahující MA obsahují velké dávky hormonů, které organismus prochází restrukturalizací a v důsledku toho vznikají důsledky. Váš věk je povzbuzující, stále můžete porodit. Nejprve ale zhubněte, zkontrolujte a naplánujte nejdříve šest měsíců po MA. Číst:
http://puziko.online/planirovanie/pl-slozhnosti/polikistoz-yaichnikov.html
http://puziko.online/beremennost/analizy
http://puziko.online/planirovanie/pl-info

Co dělat? Pravděpodobně narovnejte postavu. Nebo neudělejte nic. A pokud jde o porod, nejpravděpodobněji ano, MA je nejhorší potrat, po porodu. Zde jsou ti, kteří odstranili dělohu, prostě nemohou porodit. A tady je jen MA. Myslím, že to stojí za to být vyšetřen lékařem. Stává se, že po potratu nemůžete porodit, zejména pokud došlo k potratu pro první těhotenství, ale obvykle se rodí.

Azhar, spoléhat se jen na sumce pro to nejlepší. Hmotnost je samozřejmě lepší přivést zpět k normálu, navštívit odborníka na výživu, genetiku a endokrinologa. Existuje důvod se domnívat, že po MA bylo hormonální pozadí narušeno, a to se může stát vážnou překážkou úspěšného početí. Přečtěte si http://puziko.online/planirovanie/vitaminy http://puziko.online/planirovanie/pl-info/planirovanie-beremennosti-s-chego-nachat.html http://puziko.online/planirovanie/pl-info /konsultatsiya-genetika.html

Je možné okamžitě otěhotnět po MA? 9. prosince jsem si vzal pilulky, 12 všechno se stalo, dnes 24 - test ukazuje těhotenství, je možné udržet těhotenství?

To je pravděpodobně stále staré těhotenství, také se to stává. Pokud je to opravdu staré těhotenství, nemůže být spaseno. Je lepší dokončit potrat. A pokud je to nové, pak existuje šance na zachování těhotenství, ale opět je hormonální pozadí přerušeno, všechno se může pokazit

Vy sami myslíte, o čem to mluvíte! Jak můžete okamžitě zabít svůj plod a pak ho nechat! http://puziko.online/beremennost/info/kogda-vstat-na-uchet.html Není to fakt, že máte nové těhotenství? Proč si myslíte, že ten starý vyšel? Možná to byla ta, kterou se chtěl zbavit!? Musíte být vyšetřeni! http://puziko.online/rannie-sroki/problemy/pochemu-bolit-zhivot.html
http://puziko.online/beremennost/slozhnosti/kak-izbavitsya-ot-toshnoty.html

Zde máte buď minulé těhotenství a nevystoupilo, nebo se vytvořilo nové. http://puziko.online/beremennost/info/kogda-vstat-na-uchet.html Nakonec jste šli na ultrazvuk? podle mého názoru ne... Odejít ?? zbláznil jsi se Chtěli jste se zbavit a nyní uplynuly 2 týdny a rozhodli jste se odejít? Že už jste otrávili své dítě prášky! http://puziko.online/rannie-sroki/problemy/pochemu-bolit-zhivot.html
http://puziko.online/beremennost/slozhnosti/kak-izbavitsya-ot-toshnoty.html

Anno, v současné době je důležité zjistit, zda se jedná o minulé nebo již nové těhotenství. Po Ma je ​​obvykle předepsán kontrolní ultrazvuk. Udělal jsi to Pokud ne, spěchejte. Testy obvykle vykazují pozitivní výsledek po potratu asi měsíc. Soudě podle popisu, jen test stále zachycuje minulé těhotenství. Doporučuji přečíst:
http://puziko.online/planirovanie/pl-info
http://puziko.online/beremennost/info/horionicheskij-gonadotropin.html
http://puziko.online/testy/t-info

Ahoj! Před 4 měsíci jsem měl lékařský potrat. Vše proběhlo v pořádku. Menstruační cyklus je načas. Mohu nyní plánovat těhotenství po 4 měsících později? Před několika dny došlo k nechráněnému styku.

Články O Neplodnosti