Hlavní Testy

Je možné otěhotnět před menstruací

Mnoho žen se obává neplánovaného těhotenství, zatímco jiné se naopak pokoušejí otěhotnět co nejdříve. Ale všechny spravedlivé pohlaví, včetně mladých dívek během puberty, by si mělo být vědomo konceptů úrodného okna, ovulace a dnů, kdy je oplodnění vysoké.

Mohu otěhotnět před menstruací? Lékaři tvrdí, že období bezprostředně po menstruaci a před menstruací je z hlediska početí nejbezpečnější. Je možné otěhotnět v důsledku nechráněného pohlavního styku těsně před menstruací? Lékaři varují, že existuje taková možnost a člověk se musí této skutečnosti věnovat, zejména ženám, které ještě nejsou připraveny na mateřství..

Fyziologie a průběh menstruačního cyklu

Menstruační cyklus je období, které trvá od prvního dne jednoho období do začátku dalšího. Pravidelný příchod menstruace ukazuje na dobrý zdravotní stav ženského reprodukčního systému a vysokou schopnost otěhotnět dítě. U jednoho cyklu v děloze a přílohách dochází ke změnám ve formě několika fází, které se postupně nahrazují:

Folikulární

Začíná první den menstruace, která může normálně trvat 3 až 7 dní. Od počátku krvavého výboje začíná proces zrání folikulů ve vaječníku. Jeden z vezikul pod vlivem estrogenu a folikuly stimulujícího hormonu postupně roste a stává se dominantním - hlavní vajíčko v něm dozraje a připraví se na uvolnění. U žen se standardní dobou cyklu trvá folikulární stadium 14 dní, s prodlouženým nebo zkráceným trváním bude fáze trvat od 7 do 21 dnů.

Ovulační

Dominantní folikul se zlomí s ostrým uvolňováním luteinizačního hormonu. Zrající vajíčko, které se z ní vynoří, vstupuje do vejcovodu, kde se pomocí kontrakcí ciliárního epitelu začíná proces jeho postupu do děložní dutiny. Tam bude vejce čekat na setkání se spermatem během 1-2 dnů.

Luteal

Místo folikulu, ze kterého pochází vejce, se vytvoří luteum corpus. Jedná se o dočasný orgán, který plní funkci produkující progesteron - hormon je vyžadován k výživě embrya v případě početí, k jeho úspěšnému naplnění ve stěně dělohy a k další podpoře těhotenství. Pokud nedojde k početí, podstoupí korpus luteum v průběhu času atrofii. Luteální stadium trvá 14 dní, po kterém by žena měla začít s periody nebo je potvrzena skutečnost těhotenství.

Abychom pochopili, kolik dní před nástupem menstruace může určitá žena otěhotnět, musíte vzít v úvahu trvání jejího cyklu a dobu ovulace. Úrodné okno je nastíněno pět dní před ovulační fází a dny po vstupu vajíčka do dělohy.

Délka cyklu ve dnech závisí na individuálních vlastnostech ženského těla a může se lišit:

 • méně než 21 - zkrácený cyklus;
 • 21–35 - standard (průměrná doba trvá 28 dní přestávky mezi obdobími);
 • více než 35 - prodloužený cyklus.

Délka intervalu mezi menstruací od 21 do 35 dnů je normou, pokud je cyklus delší nebo kratší než tyto indikátory, musíte se poradit s lékařem.

Také byste neměli odkládat návštěvu odborníka, pokud v jednom měsíci byl cyklus 21 dní, v ostatních 25 a ve třetím 30. To naznačuje závažné poruchy v hormonálním pozadí, je plné problémů s početím a může vést k neplodnosti v pokročilém případě..

Jaké jsou nezbytné podmínky pro početí?

Musíte pochopit - je důležité nejen to, zda je možné otěhotnět 2 nebo 3 dny před menstruací, ale také to, zda existují všechny nezbytné podmínky pro vznik početí. Proces oplodnění není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát, a pro začátek těhotenství potřebujete:

 • k intimnímu kontaktu by mělo dojít před menstruací v určitém období blízkém ovulaci;
 • spermatozoa musí mít zvýšenou životaschopnost, aby přežily v kyselém vaginálním prostředí, prošly krční tekutinou a napadly vaječnou membránu;
 • cervikální hlen, který je fyziologicky viskózní, by neměl být příliš silný, aby spermatozoa nezemřelo a nedosáhly dutiny dělohy;
 • pouze jedno spermie musí proniknout do gamety, aby se nevyvinula patologie nebezpečná pro zdraví ženy - cystický drift;
 • oba partneři by neměli dodržovat antikoncepci.

Pokud se všechny výše uvedené faktory úspěšně shodují, může dojít k těhotenství i v době, která je nevhodné pro početí - v předvečer začátku menstruace.

Pravděpodobnost těhotenství před menstruací se stabilním cyklem

Nejmenší pravděpodobnost těhotenství před nástupem menstruace u žen se stabilním střednědobým cyklem je 28 dní. Na rozdíl od žen s konstantním skokem v hormonálním pozadí a posunem ovulační fáze mohou nezávisle vypočítat čas zahrnující ovulaci. Je možné, že ženy se stabilním cyklem otěhotní v předvečer menstruace, závisí na jejím trvání:

 1. 28-30 dní - okno plodnosti s průměrnou dobou trvání 28 dnů spadá do středu. Luteální fáze u dámy se standardním cyklem trvá 14 dní, během nichž se vajíčko při absenci početí vejde do dělohy, rozpustí se ve stěně a vyjde ven s menstruačním krvácením.
 2. Prodloužené - pokud je interval mezi menstruací delší než 30–33 dnů, ale jsou stabilní, měla by se vypočítat také doba ovulace (vajíčko se uvolní uprostřed cyklu). U dívek s dlouhým cyklem je nepravděpodobné, že by v předvečer menstruace počaly dítě, protože od ovulace do kritických dnů uplyne více než dva týdny. Toto období nepřežije ani vejce, ani nejnáročnější spermie.
 3. Krátký - když je interval mezi menstruací 21 dní, folikuly zrají rychleji a vajíčko vstoupí do dělohy, zatímco luteální fáze také trvá 12-14 dní. Žena se zkráceným intervalem mezi menstruací může otěhotnět nejen před příjezdem, ale i během ní, zejména pokud má muž silné, houževnaté spermie.

Stabilita cyklu je nestabilní ukazatel a vzhledem k nepříznivým dopadům vnějších a vnitřních faktorů nebude schopen zůstat po celý život tímto způsobem. Proto by dívky, a to i na pozadí pravidelné menstruace, měly sledovat trvání cyklu, věnovat pozornost příznakům hormonálních vln a volit dobrou antikoncepci, pokud nechcete porodit.

Proč by se cyklus mohl pokazit

Pravidelný měsíční cyklus prakticky nezanechává ženě šanci na náhodné těhotenství mimo plodné okno, proto bude zajímavější, aby ženy s přerušením v trvání fází otěhotnily během PMS (premenstruační syndrom). Velké množství faktorů může vést k poruchám reprodukčního systému a hormonálním hladinám, díky nimž se početí může objevit v nepředvídatelném okamžiku, dokonce i v předvečer menstruace:

 • chronické infekce pánve;
 • diabetes mellitus, hypotyreóza, hypertyreóza, adrenální nedostatečnost;
 • růst polypů nebo fibroidů v děložní dutině;
 • endometrióza - růst tkáňové výstelky dělohy, na místech, která pro ni nejsou vhodná (v pochvě, děložním čípku, konečníku, pobřišnici);
 • těžký stres, nedostatek správného odpočinku;
 • nadměrný fyzický a duševní stres;
 • zánětlivé procesy genitourinárního systému;
 • prodloužené nachlazení;
 • prudké snížení imunity.

Pokud je žena registrována u endokrinologa, vede nesprávný životní styl, plný stresu, často se nachladne, riziko těhotenství před menstruací je pro ni několikrát vyšší. Pokud dáma ještě není připravena stát se matkou, vyplatí se zvolit další způsob ochrany.

Důvody pro početí před nástupem menstruace

Přestože pravděpodobnost otěhotnění v předvečer menstruace není velká, gynekologové varují před její existencí. Trvání fází a výskyt spontánní ovulace může ovlivnit několik faktorů:

 1. Přijímání perorálních antikoncepčních prostředků - na pozadí jejich dlouhodobého užívání jsou blokovány základní sexuální funkce ženy. V přílohách folikuly přestávají zrát, vejce se nevyvíjí, početí se stává nemožným. Dobrý antikoncepční účinek lze pozorovat pouze při použití tablet přísně podle pokynů. Pokud paní vynechala 1-2 dávky nebo náhle přestala užívat antikoncepční pilulky, může se u ní rozvinout opačný účinek. Ve snaze o realizaci instinktu pro pokračování rodu, vaječník začne pracovat, uvolňuje ne jedno, ale dvě zralá vejce, vyvíjející se ve dvou folikulech, do dělohy. Tento jev nemusí být nutně pozorován, když je zrušeno OK, ale existují případy superovulace a žena může otěhotnět před příjezdem kritických dnů.
 2. Opakovaná ovulace je v praxi lékařů vzácným jevem, pouze 10–17% z celkového počtu těhotenství. Vzhledem k genetické predispozici, když dáma bere léky v přípravě na IVF, žena zraje dvě vejce najednou. Mohou vstoupit do dělohy ne současně, ale s intervalem týdne. Pokud jeden z nich není oplodněn, pak těsně před nástupem menstruace může druhý vyjít as nechráněným pohlavním stykem jeho spojení se spermatem skončí početí.

Vysoká schopnost spermií přežít je také důležitá při zodpovězení otázky, zda je možné otěhotnět 3 nebo 4 dny před nástupem menstruace..

Při pohlavním styku 10 dní před první menstruací může sperma zůstat naživu v dutině dělohy až 7 dní v řadě.

Pokud v důsledku prudkého hormonálního selhání u ženy dojde k pozdní ovulaci, spermie se setká s vejcem právě v předvečer očekávaných kritických dnů.

Jiné příčiny neplánovaného těhotenství před menstruací

Je třeba zvážit, zda bude možné otěhotnět 4 nebo 5 dní před menstruací ze strany imunitního systému, protože pokud máte stálého sexuálního partnera, žena si zvykne na spermie určitého muže, čímž se zvyšuje šance na početí. Pokud je sex nepravidelný, jsou sexuální partneři často nahrazováni, sperma mohou přežít v kyselém prostředí dělohy až 2-3 dny, ale u stálého muže se jejich životaschopnost zvyšuje na 5-7. Šance na těhotenství v předvečer menstruace jsou proto pro páry výrazně vyšší.

Důvody zvyšování pravděpodobnosti početí zahrnují ostré skoky v hormonálním pozadí. U žen se zvláště citlivým tělem se může hladina hormonů měnit pod vlivem vnějších a vnitřních faktorů:

 • Tělesná teplota;
 • přítomnost stresu, dobrého odpočinku, duševního nebo fyzického přetížení;
 • ekologické předpoklady;
 • časté změny v klimatických nebo časových pásmech;
 • letní a zimní letní čas.

K hormonálnímu selhání hormonů může dojít po dlouhé nemoci v důsledku nevyvážené stravy, kdy se dáma mučí přísnou stravou a tráví mnoho hodin v tělocvičně.

Šance na těhotenství před menstruací ve dne

Zda plánované těhotenství nastane na konci menstruačního cyklu, záleží na tom, kdy vajíčko opustí vaječník a začne se pohybovat do dělohy, zda je použita přiměřená antikoncepce a zda se vyskytují hormonální poruchy. Lékaři varují, že existuje šance na početí v každý den, zejména u žen s pravidelným posunem načasování ovulace:

 1. Den před menstruací - pravděpodobnost početí se zvyšuje v důsledku hormonálních poruch a pravidelné spontánní ovulace, když vejce vstoupí do dělohy mnohem dříve nebo později.
 2. Dva dny před menstruací - pokud dojde k ovulaci uprostřed cyklu, šance na oplodnění nejsou velké, zvyšují se s pozdní ovulací.
 3. Tři dny před kritickými dny - během přestávky mezi obdobími trvajícími déle než měsíc je téměř nemožné letět dovnitř, protože ovulace již dávno prošla, a ne oplodněné vajíčko se rozpustilo ve stěně dělohy a připravuje se jít ven s endometriální vrstvou.
 4. Čtyři dny před nástupem menstruace - riziko početí je minimální.
 5. Pět dní před menstruací - pravděpodobnost těhotenství je přítomna s pozdní ovulací, kdy k oplodnění došlo právě v ten den.
 6. Týden před menstruací - existuje u dívek s nadměrnou tělesnou hmotností v období před menopauzou, s častým stresem vedoucím k výrazným změnám v hormonálním pozadí.

U žen, které se zajímají o to, zda je možné otěhotnět den před nástupem menstruace, lékaři vysvětlují, že každá zdravá dáma má během roku 1–2 anovulaci nebo opožděnou menstruaci, kdy v tomto období dochází k nechráněnému pohlavnímu styku.

Jak vypočítat ovulační den s nestabilním cyklem

Abychom pochopili, kolik dní před nástupem menstruace je již nemožné otěhotnět, je důležité mít možnost určit plodné okno - období, kdy jsou šance na početí nejvyšší. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout:

 1. Metoda kalendáře - pro výpočet „nebezpečného“ času při standardním cyklu je nutné vydělit jeho trvání na 2. 28/2 = 14, k ovulaci by mělo dojít 14. den a šance na těhotenství je vysoká od 11 do 16 dnů. U žen, které mají menstruaci častěji než jednou za 28 dní, není tato metoda výpočtu vhodná, protože luteální fáze zabírá většinu cyklu. Pokud luteální stadium trvá asi 10–12 dní od 21 dnů, zbytek je způsoben folikulárním zráním a ovulací.
 2. Hlen děložního čípku - v posledních dnech, v blízkosti výstupu vajíčka do dělohy, začíná žena oddělit děložní tekutinu od děložního čípku. Je méně husté nechat spermatozoa proniknout do děložní dutiny, dívka si může během ovulace všimnout zakaleného bělavého odstínu vagíny..
 3. Měření bazální teploty - v období, kdy folikuly dozrávají pouze v přívěsku, je bazální teplota nižší než ve dnech ovulace. Měření se s výhodou provádí denně a výsledky se zaznamenávají do poznámkového bloku.
 4. Pomocí ovulačních testů - když vejce opustí dominantní test, ukáže se jasně červené dva pruhy. Výhodou metody je její levnost, mínus nutnost provádět testy denně a nenechat si ujít okamžik ovulace.
 5. Sledování změn pánve pomocí ultrazvuku - v nestabilním cyklu se doporučuje ženě, která chce otěhotnět, navštívit lékaře, který zařízení použije k posouzení stavu dělohy, endometria, přívěsků a folikulů.

Když je ženské tělo obzvláště citlivé na změny v hormonálním pozadí, může si férový sex všimnout okamžiku nástupu ovulace samostatně, i když je pozdě a nastane téměř před nejměsíčním měsícem.

Příznaky blížících se plodných dnů jsou následující:

 • prohloubení mléčných žláz, zvýšení jejich bolestivosti a citlivosti;
 • zlepšení nálady, nárůst energie;
 • zvýšená sexuální touha po partnerovi;
 • mírné nepohodlí v dolní části břicha, zejména ze strany, kde jsou umístěny přívěsky, ve kterých vejce dozrálo a opustilo folikul;
 • bahnitý výtok sliznice z vagíny po dobu 1-2 po sobě následujících dnů.

Ženy, které chtějí mít dítě a mají zájem o to, zda je možné otěhotnět den před nástupem menstruace, se doporučuje navštívit fórum na internetu. Existuje mnoho žen, které se během tohoto období dokázaly otěhotnět..

Když test ukazuje početí

Nemá smysl používat domácí těhotenský test několik dní po pohlavním styku - ani po dokončení koncepce zařízení nic neukáže. Přístroj reaguje na hladinu chorionického gonadotropinu (hCG) v moči, pokud jsou ukazatele stále malé, test nevyhoví svému úkolu.

Diagnóza doma může být 10-12 dní po domnělém oplodnění.

V tuto chvíli nastane požadovaná koncentrace hCG a test na ni bude již schopen reagovat. Po kontaktu s močí může přístroj rozdat jeden proužek, který indikuje nepřítomnost těhotenství, nebo dva - pak může být budoucí matce gratulováno.

Informace od lékařů potvrzují, že kalendářní metoda se nevztahuje na spolehlivé metody antikoncepce ani na přerušený pohlavní styk. Dívky se zdravotními problémy, které si všimnou pravidelných hormonálních nárůstů, jsou povoleny a dokonce musí být chráněny spirálou, kondomy a hormonálními tabletami.

Jak odlišit PMS od těhotenství? Klíčové příznaky před opožděnou menstruací

Mnoho žen, které pečlivě sledují jejich pohodu ve druhé fázi menstruačního cyklu, se ptají, zda lze PMS (premenstruační syndrom) odlišit od těhotenství v nejbližší možné době před zpožděním. Úkol není jednoduchý, ale proveditelný, pokud víte, jak jsou tyto stavy podobné a jak se liší.

Předmenstruační syndrom: co to je?

Tento stav se cyklicky opakuje, tj. Z měsíce na měsíc, a ženy, které trpí PMS, si obvykle dobře uvědomují jednotlivé charakteristiky syndromu. PMS se vždy objevuje ve druhé polovině cyklu, a to jen za 2-3 dny před začátkem dalšího menstruačního krvácení, a v jiných - pár dní po ovulaci. Příznaky tohoto stavu jsou četné: je to bolest hlavy a únava a stav podobný depresi a nevolnosti.

Někteří si stěžují na svědění kůže, otoky, bolesti břicha, mravenčení v srdci, nadýmání a bolest v oblasti mléčných žláz. U těžké PMS se neuróza často vyvíjí.

Podle statistik se PMS v různé míře vyskytuje u každé druhé ženy po 30 letech au každé páté ženy mladší 30 let.

Cyklická nemoc (synonymum pro PMS) nejčastěji postihuje tenké ženy-asteniky, citlivé a emočně nestabilní.

Příčiny PMS nejsou vědou známy. Nejpřesvědčivější vypadá endokrinní verze - účinek hormonu progesteronu, který je produkován ve druhé polovině cyklu u všech žen v reprodukčním věku. Rovněž se předpokládá, že ženy, které dříve měly potraty, jsou náchylnější k projevům PMS, trpí dlouhodobým stresem, které měly gynekologické problémy a operace.

Progesteron ovlivňuje zadržování tekutin v tkáních, což má za následek otok, hrudník je na dotek tvrdý. Zvýšení estrogenu krátce před menstruací způsobuje výrazný účinek na mozek - depresivní stav se vyvíjí, žena se stává podrážděnou, může se vyvinout krátkodobá nespavost, změny chuti k jídlu.

Příznaky ustupují s příchodem dalšího období.

Může být těhotenství?

Předpokládá se, že takové rané těhotenství nemůže být doprovázeno žádnými charakteristickými příznaky. Během prvního týdne po ovulaci a početí, i když vajíčko není implantováno, se stav ženy nemůže lišit od neměhotného - v obou případech produkuje corpus luteum progesteron. Tvoří se na vaječníku místo prasklého folikulu.

 • Menstruace
 • Ovulace
 • Vysoká pravděpodobnost početí

K ovulaci dochází 14 dní před začátkem menstruačního cyklu (s 28denním cyklem - 14. den). Odchylka od průměrné hodnoty je často, proto je výpočet přibližný.

Spolu s kalendářní metodou můžete také měřit bazální teplotu, zkoumat krční hlen, používat speciální testy nebo mini mikroskopy, provádět testy na FSH, LH, estrogen a progesteron.

Jednoznačně stanovit den ovulace lze provést folikulometricky (ultrazvuk).

 1. Losos, Jonathan B.; Raven, Peter H.; Johnson, George B.; Singer, Susan R. Biology. New York: McGraw-Hill. str. 1207-1209.
 2. Campbell N. A., Reece J. B., Urry L. A. e. A. Biologie. 9. ed. - Benjamin Cummings, 2011.-- s. 1263
 3. Tkachenko B. I., Brin V. B., Zakharov Yu. M., Nedospasov V. O., Pyatin V. F. Fyziologie člověka. Compendium / Ed. B. I. Tkachenko. - M.: GEOTAR-Media, 2009. - 496 s.
 4. https://ru.wikipedia.org/wiki/Ovulation

Pokud však nastane těhotenství, pak po implantaci (7-9 dní po ovulaci) získává corpus luteum silnou hormonální podporu - jeho životně důležitou aktivitu podporuje hormon hCG, který je produkován chorionickými klky. Pokud nedošlo k početí, týden po ovulaci se produkce progesteronu začne postupně snižovat a po 10 až 12 dnech přestane existovat luteum v těle. Estrogen stoupá, menstruace začíná.

Tedy, i když se objeví časné příznaky, pak teprve poslední týden před zpožděním. Obvykle se příliš neliší od příznaků PMS, protože jsou způsobeny stejným účinkem progesteronu.

Žena může zažít návaly horka, bolesti hlavy, její tělesná teplota se může zvýšit na subfebrilní hodnoty, její nálada se mění, slznost se zvyšuje, cítí se nafouknutá, bolí jí hrudník, mírná nevolnost, může dojít ke zkreslení vnímání vůně. Poměrně často žena začíná mít podezření na nachlazení - progesteron, který neklesá několik dní před koncem cyklu v důsledku těhotenství, způsobuje oslabení imunity.

Je důležité pochopit, že tyto příznaky se nepovažují za spolehlivé příznaky těhotenství, protože před zpožděním mohou hovořit o PMS a nástupu „zajímavé situace“ a zároveň o množství poruch - od střevního po endokrinní onemocnění.

Jak zjistit?

Hlavní věc, která pomáhá najít rozdíl, je typický nebo atypický stav. Pokud žena trpí PMS každý měsíc, obvykle zná její příznaky dobře a snadno si všimne nových pocitů, které pro ni byly dříve neobvyklé. Pokud předtím nebyl žádný ICP, pak otázka rozdílů zní nesprávně.

Je to tedy neobvyklé pocity, které by měly být interpretovány ve prospěch těhotenství, ale neměli byste se na ně příliš spoléhat..

Pokud se obrátíte na lékaře s otázkou rozdílů, pak se určitě pokusí určit ICP podle následujících kritérií:

 • žena je agresivní nebo depresivní;
 • většinou je žena ve špatné náladě;
 • zvyšuje se pocit strachu a úzkosti a nejsou vždy důvody a vysvětlení;
 • klesá pozornost, zhoršuje se paměť, žena se unavuje rychleji;
 • mít nespavost nebo ospalost;
 • přítomnost otoků a bolestivé pukliny bradavek mléčných žláz.

Detekce 4 nebo více symptomů naznačuje, že žena má PMS. Pokud během tohoto období darujete krev hormonům, bude téměř bezpochyby možné stanovit nejen skutečnost PMS, ale také typ progesteronu se sníženým typem je charakteristický pro edematózní formu choroby, zvýšený prolaktin v krvi je příznakem cefalgické nebo neuropsychické PMS.

Je zřejmé, že doma žena nebude schopna provádět testy, a proto spěchá na internet a hledá odpověď na otázku, jaké jsou rozdíly mezi premenstruačním syndromem a časným těhotenstvím.

Chtěl bych okamžitě upozornit zvědavé dámy, aby si prostudovaly tabulky, ve kterých, mírně řečeno, existují velmi pochybná tvrzení jako „Chci slanou pro PMS a sladkou pro těhotenství.“ Nejsou pravda. Milovníkům srovnávacích tabulek lze nabídnout stručně shrnuté lékařské údaje o objektivním stavu ženy v daném období..

Tabulka rozdílů.

Kritérium

Těhotenství

Stav ICP

Poznámka

Vaginální výtok

Pod vlivem progesteronu, který se nesnižuje, nejsou bohaté, bílé nebo nažloutlé, neprůhledné..

2-3 dny před datem menstruace, v důsledku poklesu progesteronu, zesílení, hojnost, ztenčení, hlen se může znovu objevit.

Pokud se objeví drozd, může to být jak během těhotenství, tak u PMS v důsledku snížení imunity ve druhé fázi cyklu..

Tělesná teplota

Dojde k mírnému nárůstu v důsledku zvýšení produkce progesteronu, v odpoledních hodinách lze pozorovat zvýšení teploty nad 37 stupňů.

Ve většině případů zůstává normální, normální.

Výjimkou v obou případech jsou zánětlivá onemocnění, nachlazení a virová onemocnění.

Bazální teplota

Ve druhé fázi cyklu zůstává zvýšená, nedochází ke snížení 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Zvýšené po ovulaci, snížené 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Pro získání spolehlivých údajů by měření BT měla být prováděna nejméně za poslední tři cykly v souladu se všemi pravidly a plánováním.

Bolesti břicha, zad a dolní části zad

Může se vyskytnout jednotlivě několik dní před datem zpoždění, mírné, bolestivé bolesti.

Nepříjemné pocity jsou výraznější, nezmizí, nemění intenzitu, zmizí několik hodin před začátkem menstruačního krvácení.

Obecně se symptom nevyžaduje pro oba stavy..

Nevolnost, zvracení

Může být několik dní před zpožděním, vyskytuje se hlavně ráno, zvracení je vzácné.

Pocit je přítomen po celý den, může být zvracení.

Je nutné vyloučit otravu jídlem, střevní infekci, narušení trávicího traktu.

Časté močení

Může dojít pod vlivem vysokých koncentrací progesteronu.

Obvykle nebyl nalezen.

Cystitida, pyelonefritida a další problémy s močovým traktem a ledvinami by měly být vyloučeny..

Nadýmání a zácpa

Obvykle se objevují po zpoždění, protože progesteron uvolňuje nejen svaly dělohy, ale také střeva.

Objevuje se dlouho před zpožděním, stolice se normalizuje na začátek menstruace.

Je třeba vyloučit gastrointestinální patologie a možné zhoršení pohybové aktivity a stravovací chování ženy.

Bolest v mléčných žlázách

Může být přítomna nebo chybí, jakákoli lokalizace.

Může být přítomna v bradavce a boční hrudi.

Příznak je volitelný v obou podmínkách..

Pokud jde o další příznaky, lze poznamenat, že mohou být jak časnými příznaky těhotenství, tak i individuálním rysem PMS, rozdíly nejsou příliš výrazné. To je bolest hlavy, akné a další příznaky..

Důležité: někdy neexistence známek PMS, které byly vždy, lze v současném cyklu interpretovat jako známku „zajímavé situace“..

Rozdíl mezi premenstruačním syndromem a možnými časnými pocity během nástupu těhotenství je malý, pouze velmi pozorné ženy, které dobře znají své tělo, to dokážou zachytit. Jak se tyto dvě podmínky liší, někdy i lékař nedokáže určit. Samy ženy však často pociťují punc intuitivně, jen si naslouchají.

Spolehlivá diagnostika

Mluvit o spolehlivé diagnóze před menstruací je obtížné. V případě PMS se jedná o testy EEG, EKG, hormonální profil. V případě těhotenství test. Existují vysoce citlivé testovací systémy, které lze teoreticky použít ke stanovení těhotenství před zpožděním. Tento test můžete provést 2-3 dny před datem menstruace. Pokud byla ovulace a implantace fetálního vajíčka včasná, pak se již mohou objevit známky druhého proužku, což umožní nezaměňovat PMS a těhotenství a nezabývat se prázdným porovnáním..

Již v 10–12 DPO (dny po ovulaci) můžete kontaktovat jakoukoli kliniku a provést krevní test na hCG. U PMS to bude nula nebo do 5 mU / ml. Během těhotenství - již vyšší.

Je-li spodní břicho zataženo, objeví se atypický výboj (šedý, zelenkavý, krvavý), nemusíte hádat, ale okamžitě se poraďte s lékařem - jsou možná zánětlivá, infekční onemocnění vyžadující kvalifikovanou lékařskou péči.

Užitečné tipy

Na základě skutečnosti, že projevy premenstruačního syndromu a časného těhotenství jsou velmi podobné, bude pro ženu snazší zjistit pravdu, pokud předem přijme opatření, která mohou snížit projevy PMS (nemůže ovlivnit „těhotné“ pocity)..

Zde je seznam doporučení pro ženy, které trpí PMS, a obávají se, že nebudou schopny odlišit syndrom od těhotenství:

 • vyvarujte se stresu v plánovacím cyklu těhotenství; v případě potřeby užívejte mírná bylinná sedativa, jako je například mladina;
 • neprovádějte pracovní práce, nepřepracujte, věnujte dostatek času nočnímu spánku, protože pro normální produkci mnoha hormonů lidského těla je důležitý noční spánek;
 • více se pohybovat, chodit na turistiku, plavat, jezdit na kole;
 • po ovulaci nejezte velké množství uhlohydrátů, cukru, živočišných tuků, solí, v první a druhé polovině cyklu musíte přísně omezit množství kávy, silný čaj, čokoláda, alkohol;
 • pokud je to nutné, ve druhé polovině cyklu, podle předpisu lékaře, můžete užívat progesteronové přípravky - nejen udržují hladinu tohoto hormonu v normě, ale také snižují projevy PMS (ale tyto léky nemůžete brát samostatně, je třeba, aby si to určil lékař).

Podle žen jsou první známky těhotenství často vnímány jako PMS a naopak. Nejčastěji začíná den, kdy by měla menstruace začít, přesně rozlišovat mezi podmínkami. Během těhotenství příznaky nezmizí, nesnižují se k tomuto datu ani po něm. Nejúspěšnější byly cykly, ve kterých se žena uvolnila, přestala hledat rozdíly a byla z toho nervózní.

lékařský pozorovatel, specialista na psychosomatiku, matka 4 dětí

Je možné otěhotnět před menstruací

Před menstruací nemůžete otěhotnět. Alespoň v situacích, kdy menstruace opravdu začíná brzy. Ale co když jsou pryč?

Většina žen předpovídá počátek menstruačního krvácení pomocí kalendářní metody. Při stabilním cyklu je to více či méně efektivní způsob. Ale i když váš reprodukční systém funguje perfektně, jsou možné 1 - 2 cykly ročně, kdy vaše období přicházejí dříve nebo později, než bylo plánováno. V takových cyklech můžete náhodně otěhotnět.

Fáze cyklu

Většina žen nemůže otěhotnět před menstruací. Abyste pochopili proč, musíte začít popisem normálního menstruačního cyklu. Je rozdělena do dvou fází:

  Folikulární. Toto je první polovina cyklu. Trvá v průměru 2 týdny. Tato fáze cyklu je velmi variabilní. Jsou možné významné odchylky v délce trvání. Folikulární fáze se u různých žen liší. Kromě toho se může u některých žen lišit u jedné ženy, i když ve většině cyklů je stabilní.

Folikul zraje ve folikulární fázi. Začíná to prvními dny menstruačního krvácení. Pod vlivem hormonů ve vaječníku roste lahvička obsahující vajíčko. Na konci první fáze dojde k ovulaci. Během tohoto období je s největší pravděpodobností těhotenství v případě pohlavního styku.

Luteal. Začíná to poté, co folikul s vajíčkem již praskl. To má stabilnější trvání, obvykle 12-14 dní. Pokud existují výkyvy, pak jsou zanedbatelné. Luteální fáze je u různých žen stejná. Ve většině případů má u jedné ženy stejnou dobu trvání v různých cyklech.

Luteální fáze je nutná pro podporu těhotenství. Je charakterizována produkcí aktivního hormonu. Jsou produkovány corpus luteum, které zůstává na místě roztrhaného folikulu. V luteální fázi není možné otěhotnět. Je to ona, kdo jde před menstruací.

Proč nemůžete otěhotnět před menstruací?

Stručně, cyklické procesy v ženském těle lze popsat takto:

 1. Folikul roste.
 2. To praskne, vejce vyjde.
 3. Pokud není oplodněno, zemře do 24 hodin.
 4. Další 2 týdny trvá sekreční (luteální) fáze a začíná menstruace, protože endometrium, které rostlo s přijetím embrya, se stává zbytečným - je odmítnuto.

Těhotenství je možné, pouze pokud máte sex ovulací, a ne po něm. Protože sperma v době prasknutí folikulu by již měla být v genitálním traktu ženy, chytat vajíčko, aby ji chytilo a oplodnilo. Pokud se vajíčko uvolní, ale spermie nejsou, rychle umírá. Poté, po dobu 2 týdnů nebo o něco méně, můžete mít sex bez obav z neplánovaného těhotenství.

Proč někdy dochází k těhotenství?

Jak víš, že menstruace se blíží? Existují dvě možnosti:

 1. Cítíte bolest bolení dolní části zad a dalších harckerů, které považujete za klasické a autentické. Možná tyto příznaky ve většině případů skutečně vykazují blížící se menstruaci. Ale někdy mohou být způsobeny jinými důvody, a pak si můžete udělat chybu při výběru bezpečných dnů pro sex.
 2. Vypočítáváte bezpečná data pomocí kalendáře. Většina párů, které nepoužívají antikoncepční pilulky, ji používá. Ale kalendářní metoda antikoncepce není marně nazývána nejspolehlivější. A není vůbec možné udělat chybu tím, že v kalendáři umístíte tužku. S tím obvykle nejsou žádné problémy. Problém je v samotné smyčce. Pokud byl stabilní 10krát za sebou, pak 11krát to může být příliš dlouhé.

Cyklus se ve velké většině případů prodlužuje pouze v důsledku folikulární fáze. To znamená, že folikul roste déle než obvykle. Jaký je důvod? Z pohledu patogenetických mechanismů je to způsobeno tvorbou menšího množství folikuly stimulujícího hormonu hypofýzy. Důvodů může být velké množství: brát léky, stres, fyzický a emoční stres, změny životního stylu atd..

Možná každý cyklus, který ovulujete 14. den. To znamená, že od 15. dne je lepší být v bezpečí, od 16. dne cyklu můžete vést intimní život bez obav z nechtěného těhotenství. Pokud však ovulační fáze v tomto cyklu trvá příliš dlouho, folikul může dozrát například 14, ale 25 dní.

Jaký je výsledek? Myslíte si, že brzy menstruace, a ve skutečnosti nyní nejnebezpečnější dny pro sex, kdy pravděpodobnost těhotenství dosáhne 35-40%. Díváte se na kalendář - říká se, že menstruace je již na nose. Posloucháte své pocity a skutečně jsou. Je to spojeno nejen s nadcházející menstruací, ale s hormonálními fluktuacemi způsobenými ovulačními procesy. Taková chyba často vede k nechtěnému těhotenství..

Ve většině případů tedy není možné otěhotnět před menstruací. Ale někdy můžete otěhotnět v těch dnech, kdy se mylně domníváte, že brzy dojde k menstruaci, ale ve skutečnosti je tělo plánuje až po 2 týdnech. Je to kvůli příliš dlouhé folikulární fázi menstruačního cyklu..

Jak na 100%, aby se těhotenství před menstruací?

Existuje několik způsobů, jak se vyhnout otěhotnění před obdobím:

 1. Použijte další metodu antikoncepce. Například, kromě metody kalendáře, být v bezpečí s kondomem.
 2. Vezměte si antikoncepční pilulky. V tomto případě bude menstruace probíhat pravidelně. Nedojde však k ovulaci, takže můžete mít sex v kterýkoli den: před menstruací, během menstruace nebo po ní se stále nemůžete bát těhotenství.
 3. Udělejte ultrazvuk. Můžete jít k gynekologovi a podstoupit ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů. Pokud již došlo k ovulaci, lékař uvidí ve vaječníku a v břišní dutině corpus luteum - tekutinu, která tam přichází z prasklého folikulu. Přítomnost tekutiny naznačuje, že ovulace byla nedávná. Počkejte 1 den a budete mít sex beze strachu z těhotenství.
 4. Proveďte ovulační test. Je to stejné jako těhotenský test. Pouze pásek nereaguje na těhotenský hormon hCG, ale na LH. Hladina luteinizačního hormonu před ovulací prudce stoupá. Před menstruací nemusíte provádět ovulační test, ale uprostřed cyklu. Jakmile uvidíte dva pruhy, znamená to, že zítra nastane ovulace. Počkejte 3 dny a můžete mít sex. Před začátkem období budete mít 10 dalších bezpečných dnů..

Riziko otěhotnění, pokud již sex byl

Některé ženy se obávají ne před sexem, ale po něm. Pokud k tomu došlo před menstruací, pak mají obavy skutečný základ, pouze pokud nemáte pravidelný cyklus. Při pravidelném cyklu, pokud jste si jisti, že se blíží dokončení, je nepravděpodobné, že by nastalo těhotenství.

Už jsme řekli, že kalendářní metoda antikoncepce je nespolehlivá. To se však týká těch párů, které jsou tímto způsobem pravidelně chráněny. Pouze u častého sexu bez antikoncepce se mnoho malých rizik spojuje do jednoho velkého a může dojít k dřívějšímu či pozdějšímu těhotenství. U jediného pohlavního styku je riziko minimální, protože:

 • většina z cyklů máte stále stejné trvání a je nepravděpodobné, že se v tomto měsíci očekává selhání;
 • i když folikulární fáze táhla dál a vy se vám podařilo vybrat ten nejlepší den pro početí, šance jsou pouze jedna ze tří (i v tomto případě je pravděpodobnost, že k těhotenství nedojde).

Další věc je, pokud je cyklus nepravidelný, nebo občas máte zpoždění ve vaší periodě. Potom je riziko opravdu vážné. Zjistíte, zda jste těhotná nebo ne, po 2 týdnech provedením krevního testu na hCG nebo provedením domácího těhotenského testu. Pokud se nemůžete dočkat, až to zjistíte dříve, jděte na kliniku a udělejte ultrazvuk co nejdříve po sexu. Lékař vám může přesně říci, ve které fázi cyklu se právě nacházíte a zda je těhotenství možné.

Koncepce před menstruací: chyby vyvracíme

Obecně se předpokládá, že existují „bezpečné“ dny, kdy nemůžete používat antikoncepci, protože těhotenství nefunguje z fyziologických důvodů. Tato kategorie zahrnuje poslední dny před menstruací. Ve skutečnosti ne všechno je v ženském těle tak jednoduché.

Menstruační cyklus v číslech

Menstruační cyklus je časový interval od prvního dne poslední menstruace do prvního dne následujícího. Přítomnost tohoto procesu určuje schopnost ženy reprodukovat potomstvo. Pro jeden takový cyklus, folikul dozrává ve vaječníku, je vejce připraveno k oplodnění (ovulace) a, v případě neexistence početí, odmítá vnitřní výstelku dělohy spolu s nepoužitým vejcem (menstruační krvácení). Délka tohoto časového období závisí na individuálních charakteristikách těla a může být:

 • méně než 21 dní - krátký menstruační cyklus;
 • 21–35 dní - standardní cyklus (průměr, často považovaný za průměrnou sazbu - 28 dní);
 • více než 35 dní - dlouhý menstruační cyklus.

Pokud má žena cyklus 21 dní z měsíce na měsíc, pak to není problém, ale pouze individuální rys. Pokud je však cyklus nepravidelný, tj. Prvních 28 dní, pak 21, pak 30 atd., Měli byste kontaktovat svého gynekologa, aby zjistil příčinu selhání..

Počátek početí je nejpravděpodobnější během ovulační fáze (uprostřed cyklu, kdy z vaječníku vychází zralé vajíčko). Vejce žije v průměru 24 hodin a sperma, které se dostalo do reprodukčního systému ženy, tam může žít 3-5 dní. Spermie může počkat, až vejce vyjde, a nechráněný kontakt před ovulací může vést k početí. Období zvýšené pravděpodobnosti těhotenství je tedy nastíněno 5 dní před ovulací a 1 den po něm.

Video: nejvhodnější dny pro početí

Důvody pro početí před menstruací

Když už mluvíme o početí před menstruací, stojí za zvážení, že mluvíme pouze o předpokládaném datu počátku krvácení, a nikoliv o přesném. Žena bez pravidelného ultrazvukového sledování nemůže zjistit, zda bude mít v aktuálním cyklu zpoždění, a zaujatá ovulace může vést k početí několik dní před datem menstruace. Koncepce v tomto případě je důsledkem neplánovaných jevů a poruch v těle, které mají odlišnou povahu..

Opakovaná ovulace

Koncept vícenásobné ovulace zahrnuje opětovné zrání vajíčka v rámci jednoho cyklu. Zrání může nastat v jednom vaječníku nebo v obou současně. A vejce připravená k oplodnění mohou vyjít současně a s časovým rozdílem. In vivo je tento jev vzácný a lékaři neuvádějí přesné důvody. Předpokládá se, že následující faktory vytvářejí příznivé podmínky pro takovou událost:

 • minulý stres;
 • vzácné sexuální akty a nepravidelný sexuální život;
 • užívání hormonálních léčiv (například stimulace léků vaječníků při léčbě neplodnosti nebo při přípravě na IVF - oplodnění in vitro);
 • genetická predispozice.

U 10% žen se vyskytuje opakovaný hormonální výbuch v rámci jednoho cyklu, který může způsobit druhou ovulaci.

Mezera mezi uvolňováním vajec během vícenásobné ovulace je až 7 dní. Pokud tedy ve standardním cyklu 28 dní a první ovulace nastane v očekávaném datu 14. dne, pak v případě opakovaného zrání folikulu může druhé vajíčko vyjít 15. až 20. den, což se stane těsně před očekávanou menstruací. Pak se koncepce před menstruací stane skutečnou.

Nepravidelný menstruační cyklus

Pokud se období liší a doba trvání cyklu se mění, mluví o problému nepravidelného menstruačního cyklu. Stává se, že frekvence nástupu menstruace se mění a to se považuje za normu:

 • období až dva roky po prvním menstruačním období je doba, kdy reprodukční systém teprve začíná fungovat, a proto se cyklus okamžitě nestane předvídatelným;
 • období po porodu - ve stadiu zotavení orgánů po porodu se může vyskytnout menstruace, a to neprodleně i po celou dobu, kdy matka kojí; Po porodu během kojení žena nemusí mít období a první cykly budou pravděpodobně nepravidelné
 • období se blíží menopauze - cyklus se zkracuje, zhoršuje se jeho stabilita, krvácení se může snižovat nebo zvyšovat.

Sekundární menstruační nepravidelnosti, pokud je k tomu, aby ji lékaři již potřebovali, mohou vyvolat:

 • stres
 • nadměrná fyzická námaha;
 • změna klimatu a časových pásem;
 • nemoci reprodukčního systému.

S nepravidelným cyklem se ovulace stane nepředvídatelnou, takže není nic překvapivého v početí před očekávanou menstruací v tomto případě.

Selhání smyčky

I když cyklus zůstal pravidelný po mnoho let, není možné předvídat, kdy dojde k fázovému posunu. Jsou známy faktory, které mohou vyvolat selhání menstruačního cyklu a výskyt pozdní ovulace, a tedy možnost otěhotnění před plánovanou menstruací:

 • patologické procesy v orgánech reprodukčního systému;
 • poranění urogenitálního systému;
 • nádory v břišní dutině;
 • infekční choroby;
 • porušení endokrinního systému, hormonální nerovnováha;
 • negativní dopad vnějších podmínek prostředí;
 • Nedostatečná strava (vyčerpávající strava, odmítnutí jídla);
 • absolvování kurzu hormonální terapie;
 • nebezpečné špatné návyky (užívání drog, alkoholu);
 • stresové situace;
 • porušení obvyklého režimu dne;
 • emoční a fyzické přetížení.

Pravděpodobnost těhotenství před menstruací

Poté, co vajíčko opustí folikul, začíná luteální fáze cyklu, nebo je období tvorby corpus luteum ve vaječníku proces nezbytný k udržení dostatečné hladiny hormonu progesteronu v případě oplodnění. Tento dočasný orgán vnitřní sekrece stimuluje dělohu, aby se připravila na možné těhotenství, a pokud k tomu nedojde, pak luteum v těle postupně klesá a degeneruje, zastavuje produkci hormonů a způsobuje nástup endometriálního odloučení - menstruace. Toto období trvá 12-14 dní, během nichž se vajíčko pohybuje z vaječníku do děložní dutiny. V souvislosti s nechráněným pohlavním stykem před menstruací jsou možné dvě možnosti:

 • nástup těhotenství. Možná v případě, že se ovulace posunula a početí nastalo týden nebo několik dní před očekávaným datem menstruace. Často se to stává úplným překvapením pro ženy, protože podle jejich kalendářních výpočtů je těhotenství nemožné; Porodu může dojít před menstruací, pokud dojde ke zkreslení ovulace
 • nemožnost početí. Pokud k pohlavnímu styku dojde před menstruací, ale cyklus je tentokrát normální, potom početí není možné - luteální fáze končí, klesá produkce dalších hormonů a vejce již není schopna vést nový život.

Je důležité si uvědomit, že s přemístěním ovulace bez oplodnění se menstruace stále neobjevuje v očekávaném čase. Luteální fáze má určitou dobu trvání, takže v cyklu dojde k posunu až o dva týdny.

Video: početí během menstruace

Když těhotenství nastane jako součást doby ovulace, která nastane, je možný jev, jako je implantační krvácení - výskyt špinění během zavádění zygoty do děložní stěny, ke kterému dochází přibližně 10-14 dní po početí, to znamená, že se přibližně shoduje s očekávaným datem menstruace. Ženy, jejichž propouštění je obvykle vzácné, to mohou vzít pro další menstruaci a také dojít k závěru, že k početí nedošlo.

Příznaky ovulace

Je téměř nemožné stanovit bez použití ultrazvukové diagnostiky, že k ovulaci došlo před menstruací. Pod vlivem stresu, nemocí, podvýživy a dalších faktorů může práce vaječníků znemožnit. Existují náznaky, které mohou naznačovat zrání vajíček a možnost otěhotnění, a jsou stejné pro normální i narušený cyklus:

 • ovulační syndrom nebo atak bolestivého nepohodlí v oblasti jednoho z vaječníků nebo v podbřišku;
 • vzhled charakteristického výboje - jsou hojnější než obvykle, viskózní, mohou mít narůžovělý nebo nažloutlý nádech;
 • snížení bazální teploty. Aby mohla žena tyto informace použít, musí každé ráno měřit ukazatele a zadat je do tabulky na několik cyklů. Během prasknutí folikulu dochází ke snížení teploty a bezprostředně po ovulaci - zvýšení, které přetrvává až do další menstruace;
 • něha a něha hrudníku;
 • zvýšená sexuální touha v důsledku hormonálního nárůstu v ovulační fázi;
 • zhoršení vůně a chuti.

Tyto faktory jsou považovány za sekundární, protože je nemožné jasně stanovit počátek ovulace a mohou být projevem jiného stavu..

Těhotenství před menstruací a perorální antikoncepce

Antikoncepční pilulky fungují na jediném principu - pravidelný příjem syntetických hormonů v těle ženy zabraňuje ovulaci nebo zabraňuje fixaci vajíčka na výstelce dělohy. Mnoho dívek užívajících antikoncepční pilulky jsou přesvědčeny, že těhotenství není možné. Maximálního účinku léků je však dosaženo pouze tehdy, pokud přísně dodržují pravidla pro jejich příjem. Musíte pít další část hormonů ve stanoveném čase. Vynechání pilulky nebo ostré odmítnutí antikoncepce může stimulovat rebound efekt - po dlouhém odpočinku se aktivují vaječníky, což vyvolává zrání několika folikulů a nástup superovulace. Ne vždy se tak stane, ale pravděpodobnost početí před menstruací po zrušení perorální antikoncepce existuje a často se toto těhotenství mnohonásobně zvyšuje. Ostré zrušení perorálních antikoncepcí může vést k rebound efektu a superovulaci

Recenze o těhotenství před menstruací

Všechno je možné, já sám čekám na malé. K početí došlo 4 dny před očekávanou menstruací, takže nalili další den a šli déle (jak by měli skončit, kdyby šli včas), v příštím měsíci nedošlo k menstruaci, nyní čekáme na doplnění

Galina

http://www.woman.ru/health/Pregnancy/thread/4059867/

Existuje taková těhotná matka - Ya. Ukázalo se to někde před menstruací, možná o týden dříve. Existují případy, kdy je plod „omyt“ krví. Některé matky zjistí, že jsou těhotné, když jejich bříško začne růst. O těhotenství jsem se dozvěděl asi o měsíc později, protože druhá menstruace nepřišla. Lékař předepíše ultrazvuk, ale pokud je doba brzy, nemusí to nic ukázat, ale test na hCG je jistá věc

Arina Malina

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/512375/

Dva dny před měsícem otěhotněla. Nevylučuji, že cyklus prostě selhal, i když více než rok před tím byl cyklus perfektní

mumi-mama

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/190347/

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je možné otěhotnět před očekávaným měsícem. Porušení v těle tedy může způsobit poruchy v menstruačním cyklu, posunutí zrání folikulu blíže ke konci nebo může dojít k opakované ovulaci, což je rys konkrétní ženy. Pokud je však cyklus normální a ovulace nastane v obvyklém časovém rámci, nechráněný pohlavní styk několik dní před menstruací nepovede k početí.

Články O Neplodnosti