Hlavní Neplodnost

Jak tvrdě tlačit během porodu: porodnická rada

Proces porodu dítěte je pro ženu těžkou fyzickou prací. Po narození dítěte se matka cítí unavená a zároveň vzestupem síly. Jak nezastínit takový okamžik slzami v perineu? Jak tvrdě tlačit během pracovních bolestí, abyste zbavili své tělo zbytečného utrpení po porodu?

Jak tvrdě tlačit při porodu

Porodník, který tento proces doprovází, bude samozřejmě hovořit přímo o tom, jak tlačit ženu při porodu během porodu při každém boji. V momentech silné bolesti však žena často není schopna si uvědomit důležitost takového procesu, a proto je ihned po narození dítěte nutné sešít rozkrok, který byl při pokusu roztržen..

Chcete-li porodit bez komplikací a nevydržet silnou bolest přišití perineum okamžitě na porodnické křeslo (postup není o nic méně bolestivý než pokus), musíte vědět, jak tlačit během porodu. Proto je vhodné podstoupit určitou přípravu na začátek narození před okamžikem hospitalizace na porodnici.

Hlavní tipy porodníků, kteří se narodí:

 • zavřete oči, když to zkoušíte;
 • přitlačte hýždě k židli, jak je to jen možné, nezvedejte během pokusů;
 • distribuovat veškerou sílu na nohy, které by měly spočívat na speciálních zábradlích;
 • ruce tahat za madla, jako byste chtěli zlomit kovovou podporu;
 • v průběhu pokusů přitáhněte bradu k hrudníku;
 • Nezapomeňte se zhluboka nadechnout, jakmile cítíte nával kontrakcí, měl by vzduch stačit po celou dobu úsilí, jinak to nebude fungovat správně.

Při porodu se vyplatí začít tlačit

Okamžik narození ženy je vnímán jako nekonečné bolestivé mučení. Kontrakce a pokusy však mají zvlněnou mezeru: méně odpočinek. Kdy začít tlačit?

Celé období narození by mělo být podmíněně rozděleno do dvou období: kontrakce a pokusy. Kontrakce jsou nejbolestivější. Pokusy jsou již procesem vytlačování dítěte ven, porodní kanál se již rozcházel, tento proces je zaměřen pouze na vytlačení dítěte ven. Nicméně, to jsou pokusy, které vyžadují hodně fyzické aktivity od ženy v práci.

Proto je hlavní radou odpočívat během bojů. Bez ohledu na to, jak těžké a směšné se to může zdát, ale musíte získat sílu pro nejtěžší a rozhodující okamžik - pokus. Pokud ženy v práci vyčerpají svou sílu, může se proces narození táhnout na několik hodin, což je pro dítě již nebezpečné.

Musíte začít tlačit nikoli při kontrakcích, když zdravotnický personál neustále sleduje stupeň otevření dělohy, ale v tu chvíli, kdy je děloha již otevřená 10 cm a je připravena vynechat dětskou hlavu. Během tohoto období se vytváří pocit tlaku na řiť, chci se silně vyprázdnit. To je úsilí, když potřebujete tlačit.

Jak tlačit, abyste se vyhnuli přestávkám

Můžete se zlomit s malou hmotností dítěte a porodit bez přestávky s velkým dítětem. Vše záleží na taktice pokusů. Chcete-li vydržet obrovskou bolest při šití (na živé) perineum, musíte si pamatovat následující tipy porodníků:

 1. Nezapomeňte na dýchání. Shromažďování plných plic dříve, než ucítíte nával kontrakcí. Pokud nemáte čas na vzduch, pokus není efektivní. Všechny pokusy pomalu vytlačit vzduch ze sebe tak, že velké množství vydechovaného vzduchu padá na vrchol zápasu. Pokud není dostatek vzduchu, je nutné se nadechnout, jinak bude dítě trpět hypoxií.
 2. Když se snažíte tlačit bradu celou svou silou, natahovat hrudník, mírně zvedat tělo, ale nezapomeňte nechat hýždě místo gauče. Pokud zvednete zadek, můžete se hodně zlomit.
 3. Vyvíjejte silný tlak na paty. Ohnutá ramena musí být podepřena na kovových madlech a drcena veškerou silou, jako byste chtěli kov ohnout. Při pokusu také zdůrazněte spodní část břicha a ne hrudník.
 4. Nezapomeňte pevně zavřít oči, jinak dojde k prasknutí krevních cév a po porodu budou vaše oči červené.

Jak tvrdě tlačit, aby se zabránilo výskytu poporodní hemoroidy

Dalším nejčastějším problémem po porodu je tvorba hemoroidů. Je to také výsledek nesprávných pokusů. Stojí za to se řídit doporučeními porodníka, který říká, že vyvíjí tlak na hýždě, a v žádném případě nezvyšuje zadek. Tudíž veškerý tlak nepadá na dělohu, jak by měl, ale na řiť a hemoroidy, které jednoduše stlačují tlak.

Příběh o porodu: „Bylo obtížné správně tlačit“

Je mi 26 let a profesí jsem učitel na základní škole a můj manžel Ivan pracuje jako správce systému. Toto je naše první dítě, a přestože těhotenství bylo náhodné, byli jsme s ní velmi spokojení, když jsme se rozhodli, že vše, co se neudělá, bylo nejlepší, a bylo na čase, aby se potomci dostali.

Inna Vereshchagina
Kazan

Měl jsem porodit každý měsíc 22. září a ultrazvukem 6. října. 22. září jsem zjistil, že se mi zdálo, že mám dopravní zácpu, ale zaměřením na online fóra jsem tomu nepřikládal žádný význam, protože jsem věřil, že mi rozhodně zbývá týden. Pravidelně usrkával žaludek a celý den byl velmi přitažený ke spánku, ale jako obvykle bylo hodně práce a nebylo možné relaxovat a, jak se ukázalo později, marně...

Večer jsem cítil, že mi žaludek stačil jednou za 20 minut, a rozhodl jsem se, že je to pravděpodobně boj. Můj manžel a já jsme se rozhodli zavolat sanitku.

Do nemocnice jsme dorazili kolem deseti večer. A asi 23:30 po všech nezbytných postupech a prověrce jsem byl již převeden na blok silnice.

Služební lékař provedl vyšetření. Rozsudek byl tento: voda na místě, otevření pouze 1,5 prstů, a rada - zkuste spát. Nemohl jsem spát, pravděpodobně jsem měl strach a počítal jsem s velkou aktivitou mého těla, ale tady se ukázalo, že je to jen 1,5 prstů.

Obtížné období: kontrakce

Pořád jsem nemohl usnout a od jedné hodiny ráno začaly kontrakce každých 5 minut. Všechno bylo docela únosné, ale samozřejmě už nespalo. Mám senzory CTG. A tak jsem ležel na doktora, který se měl objevit v nemocnici v 8 hodin ráno..

V 5 hodin ráno opět přišel doktor ve službě a ke svému velkému zklamání jsem uvedl, že výsledek byl dosud stejný - otevření 1,5 prstů. Teprve nyní se kontrakce staly znatelnější.

Do 8:00 už to bylo pro mě velmi těžké, těžko jsem se mohl omezit, abych nezačal křičet, snažil jsem se správně dýchat a dýchat bolestivými kontrakcemi. Vody stále z nějakého důvodu neodešly.

Jak těžké je relaxovat během bojů! Všechno jsem pochopil, ale nebylo možné se uvolnit. Zdálo se, že už jsem byl úplně vyčerpaný - chtěl jsem spěchat po posteli a stáhnout senzory KTG. Situace byla nepříjemná a já, neschopný se bránit, jsem neustále sténal.

V 9:00 dorazil můj lékař. Otevřela mi bublinu a ukázalo se, že ze mě voda vytékala zeleně. Doktor se bál a řekl sestře, aby mi dal CTG znovu, aby zkontroloval, zda je všechno v pořádku s dítětem a zda je nutné provést císařský řez. Také jmenoval kapátko, které zesílilo kontrakce.

Jak těžké a bolestivé to pro mě bylo! Ale pořád jsem se snažil křičet, zachránil jsem sílu. Upřímně, jen jsem chtěl ve svém hučení řev.

Dále si pamatuji všechno nejasně, jasný obraz o tomto období nevzniká. Rozhodl jsem se, že musím udělat epidurální anestezii. Počítal jsem kontrakce a čekal jsem na anesteziologa jako čaroděje. Během mizerného očekávání zázraku ve formě epidurálu jsem znovu dostal CTG a nějaké injekce a najednou jsem chtěl spát. Anesteziolog se mě na něco zeptal, těžko jsem pochopil význam těchto otázek a snil jsem, že mě nakonec nechají spát.

Při odchodu anesteziologka řekla, že když chce používat toaletu „z větší části“ - řekněte sestře.

Pokusy: výborně!

Anestezie pracovala asi 2 hodiny, ale zdálo se mi, že uplynulo jen 10 minut, bolest se vrátila a stala se nesnesitelnou. Bylo to už kolem jedné hodiny odpoledne, chtěl jsem jít na toaletu „ve velkém“, řekl jsem o tom sestře, ale neuvědomil jsem si, že to byly pokusy.

Samozřejmě mě nepustili na záchod, ale místo toho se kolem mě objevilo mnoho lidí - lékaři a zdravotní sestry; položil mi pohovku, ukázal mi, jak se usadit, kam si položit ruce a nohy, a řekl, že pro boj se musím třikrát obtěžovat. Nejprve byly mé pokusy neúspěšné: všechno šlo do obličeje, ne dolů, jak by mělo být. Ukázalo se, že je těžké správně tlačit. Snažil jsem se, řekli mi, že to dělám špatně, a řekli mi, abych se „hrabal“ (opravdu dali všem takovou radu během porodu?). I nadále tlačit, jak jsem mohl, cítil, že mi krev proudila do obličeje.

Přerušili mi rozkrok - já jsem však z nějakého důvodu nechápal, zda dítě neprošlo, nebo že jsem ztratil naději, že ode mě dostane normální pokusy. Zeptat se samozřejmě už nemělo sílu. Pak pro mě všechno fungovalo, vytáhli dítě, položili mi ho na hruď a okamžitě se všechny mé pekelné trápení zmizely beze stopy, bylo to překvapivě dobré a snadné!

Moje dcera se narodila se zapletením pupečníkové šňůry, vážila 3 520 ga byla vysoká 50 cm. Byla odebrána, zpracována, zavalena a vrácena ke mně. Takže jsme ležel s ní, dokud jsme nebyli převedeni na oddělení.

Když vyšel ten poslední, nic jsem necítil, ale když mě začali šít, pocity nebyly příjemné: bylo to velmi bolestivé, chtěl jsem vyklouznout z rukou doktora a utéct, dokonce jsem se nechal několikrát vytí z bolesti.

Byl jsem oceněn a řekl jsem, že obecně se mi daří skvěle a těmito slovy jsem byl velmi potěšen!

Komentáře odborníků

Inna byla naštvaná, že přes pravidelné záchvaty během noci se zveřejnění ráno nezvyšovalo. Z příběhu vyplývá, že od 12 v noci do 8 hodin ráno se opakování opakovalo pravidelně každých 5 minut, do rána už byly mnohem bolestivější, ale častěji a nebyly delší. Pravidelnost a absence častých kontrakcí během 8 hodin, stejně jako nedostatek dynamiky na straně děložního čípku po dané časové období, ukazují, že Inna vyvíjí slabost práce.

Tato patologie práce je charakterizována slabými neproduktivními kontrakcemi, které se dlouho nemění. V procesu porodu by se kontrakce měly neustále posilovat a prodlužovat a interval mezi nimi by se měl postupně snižovat: právě tento „růst“ kontrakcí způsobuje otevření děložního hrdla a podporuje plod podél porodního kanálu. Můžeme říci, že s rozvojem slabosti patrimoniálních sil dynamika procesu mizí: kontrakce se zdají „zmrazit“ na určité úrovni, aniž by vyústily v výsledek.

Je možné objektivně posoudit vývoj pracovní činnosti periodickým prováděním vaginálního vyšetření. V první fázi porodu se pracovní bolest projevuje v nepřítomnosti zvýšení otevření děložního hrdla. Slabost druhého (vynuceného) období je charakterizována absencí známek snižování plodu během porodu. Předpoklad slabé kontraktilní aktivity dělohy ve třetí fázi porodu je potvrzen absencí známek placentární separace.

Kromě vaginálního vyšetření se provádí kardiotocografie (CTG), aby se potvrdila diagnóza „slabé práce“, která vám umožňuje po dlouhou dobu zaregistrovat a zobrazit na papíře v grafu kontraktilní aktivitu dělohy a srdeční rytmus plodu. CTG poskytuje lékařům, kteří provádějí porod, příležitost nejen k přesné diagnostice, ale také k posouzení stavu plodu v době vývoje komplikací. Volba další taktiky vedení porodu do značné míry závisí na blahu dítěte.

Bolest kontrakcí při otevření 1,5 cm byla způsobena akumulací kyseliny mléčné v těle matky během 8 hodin neproduktivních kontrakcí. Normálně by při takovém odhalení, které odpovídá samému začátku první doby porodu, měly být kontrakce zcela bezbolestné (jako tomu bylo na začátku narození naší hrdinky)..

V této fázi se záchvat cítí jako silné svalové napětí v břiše a moment bolesti se obvykle objeví mnohem později, s otevřením 4 až 5 cm.

Dlouhodobé svalové kontrakce (a kontrakce však nejsou ničím jiným než kontrakcí svalu dělohy - myometria) samy o sobě mohou vést k bolesti, stejně jako k dlouhodobému kontrakci bicepsu nebo lýtkových svalů během sportovního tréninku..

Inna si vzpomíná, že pro ni bylo velmi těžké se během boje uvolnit, pochopila, že by to mělo být provedeno, ale nevěděla jak. Technika relaxace nebo schopnost relaxace během porodu je jednou z nejdůležitějších dovedností, které musí budoucí matka zvládnout. Taková dovednost může významně usnadnit práci žen během kontrakcí - konec konců, intenzita bolesti, kterou zažíváme, závisí na obecném napětí těla. Přesněji řečeno, mezi těmito pojmy - bolest a napětí - existuje přímý poměrný vztah: čím více namáháme, tím bolestivější jsme a naopak. Během boje, kdy se objeví kontrakce dělohy a bolesti, některé ženy instinktivně mrznou a přestávají se pohybovat. Toto chování však nepřináší úlevu: při mrznutí nastávající matka nevědomě napíná, což vede k prudkému nárůstu bolesti.

Hlavním pomocníkem v boji proti nadměrnému stresu během kontrakcí je fyzická aktivita. Nakonec, když jsme v pohybu, naše svaly se střídavě napnou a uvolní, proto je během pohybu vyloučena hypertonicita (nadměrné svalové napětí). A pokud pohyb pomáhá uvolnit se, pak snižuje celkovou úroveň bolesti! Pohyb při porodu může být velmi různorodý. Základním principem, kterým si žena při práci vybírá polohu během zápasu, je úroveň pohodlí, stability a relaxace. Ve většině obecných pozicích se používají čtyři otočná a většinou vertikální poloha těla, jsou zde také „ležící“ pózy. Aby však mohli pomáhat, měli bychom změnit polohu těla tak často, jak je to možné, a nezapomeňte se trochu pohybovat v jakékoli poloze..

Nejúčinnějším způsobem relaxace a snížení bolesti při kontrakcích jsou však speciální dýchací techniky. Analgetický účinek dýchání je založen na hyperoxygenaci - přesycení krve kyslíkem. Dýchací centrum mozku, které registruje nadbytek kyslíku v krvi ženy při porodu, vysílá impulz do hypofýzy - hlavní hormonální žlázy těla, zodpovědné za uvolňování endorfinů. Tyto látky, nazývané „rekreační hormony“, regulují práh citlivosti na bolest u lidí. Čím více endorfinů se vylučuje, tím méně se cítí bolest, proto správné dýchání při práci a bolest zmírňuje bolest horší než analgetika.

Protože se toto sdělení nezvýšilo a po 9 hodinách od okamžiku hospitalizace se lékař rozhodl udělat z Inne amniotomii a pokračovat s rhodostimulací indukovanou drogami. Amniotomie nebo propíchnutí močového měchýře je naprosto bezbolestná a bezpečná procedura pro nastávající matku i dítě. V důsledku amniotomie vyteče fetální voda, celkový objem děložní dutiny se snižuje, prodlužování stěny dělohy se zmenšuje, myometrium zhoustne a začne se stahovat více.

Při nepřítomnosti kontrakcí po dobu 3-5 hodin je diagnostikována slabost pracovních sil v důsledku hormonální nedostatečnosti. Jinými slovy, důvodem nedostatku pracovní dynamiky je nízká hladina oxytocinu v krvi nastávající matky. V tomto případě existují náznaky lékařské rhodostimulace. Hormonální nedostatečnost tohoto druhu může být kompenzována intravenózním kapáním roztoku oxytocinu. Lék se podává velmi pomalu, aby se přesně obnovila přirozená dynamika práce. V 90% případů, v reakci na účinky oxytocinu, je práce normální. Tak tomu bylo v případě naší hrdinky: po amniotomii a začátku rhodostimulace se kontrakce okamžitě staly častějšími, silnějšími a produktivnějšími a odhalení se konečně začalo zvyšovat.

Když se kontrakce začaly zvyšovat, bolest se zesílila. Inna si vzpomíná, že „se pokusila nekřičet a zachránila svou sílu.“ Naše hrdinka udělala absolutně pravdu, nedala najevo emoce: bez ohledu na důvod, který nutí ženu v práci, aby plakala, nestojí to za to dělat při porodu. Zaprvé, křik nemá analgetický účinek, to znamená, že v doslovném smyslu se z něj nestane snazší. Za druhé, a to je hlavní věc, může výkřik při porodu poškodit jak ženu při porodu, tak dítě, a obecně negativně ovlivnit průběh procesu porodu. A zatřetí, pro křik během porodu, personál „nebude poplácat hlavu“: jedna křičící žena v práci může snadno destabilizovat práci celého mateřského oddělení!

Inne měla epidurální anestezii pro potlačení kontrakcí bolesti. Anestetikum (anestetikum) je injikováno do epidurálního prostoru kolem dura mater míchy. V důsledku takové anestézie jsou signály bolesti z dělohy do mozku „odříznuty“. Ve skutečnosti to bolest zůstává, ale „tísňový signál“ vyslaný receptory bolesti nedosahuje centra bolesti mozku, protože přenos nervového impulsu je blokován zavedením anestetika do míchy.

Anestezistka Innovi varovala, že musí porodní asistentce říct, když měla pocit, že „musí jít na toaletu„ velkým způsobem “. Tato analogie souvisí s pocitem způsobeným tlakem hlavy plodu na konečník, který se nachází vedle vagíny. Ve druhé fázi porodu, kdy se plod začne pohybovat podél porodního kanálu, je každá práce doprovázena falešným nutkáním k defekaci (touha vyprázdnit střeva)..

Inna si vzpomíná, že se jí nepodařilo tvrdě tlačit a nasměrovat úsilí dolů. Pokusem je napětí bránice a svalů břišních svalů, podle pocitů úsilí, které se podobá podobným činnostem při uvolnění střev. Pokusy jsou spojeny s velkým úsilím, a aby byly efektivní, je také nutné správně používat dýchání. Než zatlačíte, musíte se opřít o hlavu a zhluboka se nadechnout ústy, poté zadržte dech a přitiskněte bradu k hrudi. Správný dech před pokusem je podobný dechu před potápěním pod vodou: vzduch by měl plnit plíce až k hranici a horní dýchací trakt by měl zůstat volný. Tato metoda inspirace sama o sobě má tlak na lis, hrudník se rozšiřuje, plíce naplněné vzduchem způsobují snížení bránice, což vede ke zvýšenému tlaku v břišní dutině. Přitiskla si bradu k hrudi a žena v práci je seskupena pro úsilí a chrání se před předčasným výdechem napětím.

Během porodu měla Inna epiziotomii - řez v perineální kůži. Naše hrdinka si myslela, že důvodem této další intervence byly její neúčinné pokusy, ale ona se mýlila. Absolutní indikací pro epiziotomii u těchto narození byl obsah meconium v ​​plodové vodě. Když Inna udělala amniotomii, doktor upozornil na zelenou barvu vody. Zelená barva plodové vody je známkou chronické hypoxie (hladovění kyslíkem) plodu. Amniotická tekutina získává takovou barvu v důsledku předčasného uvolnění meconia - původních výkalů dítěte. Normálně se střeva plodu poprvé uvolňují po narození, ale s vnitřním kyslíkovým hladověním má dítě spastické kontrakce střevní stěny a meconium vstupuje do plodové vody. Mekoniální vody samy o sobě nejsou nebezpečné pro plod, ale pro lékaře jsou signálem: dítě je oslabené a potřebuje pomoc! Epiziotomie je jednou z nezbytných typů pomoci plodu v této situaci, která chrání dítě před rizikem, že voda mekonie pronikne do plic během prvního dechu.

V posledních minutách před porodem plod zažívá maximální tlak ze stěn porodního kanálu, dělohy, bránice a perineálních tkání, v tomto okamžiku zažívá maximální hypoxii a existuje riziko předčasné inspirace. Za normálních okolností není taková inhalace pro dítě nebezpečná, avšak pokud se voda mekonie dostane do dýchacích cest v důsledku předčasného vdechnutí, může se následně vyvinout těžká pneumonie (pneumonie), což je velmi nebezpečné pro zdraví novorozence. Epiziotomie umožňuje snížit tlak perineálních tkání na plod a urychlit jeho narození, čímž se výrazně snižuje riziko aspirace (plodová plodová voda se vdechuje během plic do plic).

Usilujeme o to, jak zmírnit bolest během porodu

Přestože kontrakce přicházejí nečekaně, budoucí maminka by na ně měla být připravena tak, jak je to jen možné. Vědět, jak tvrdě tlačit během porodu, je také nutné předem, protože to záleží na tom, jak rychle a bezbolestně se dítě narodí. Nesprávné jednání ženy při porodu může vést k vážným následkům, například k hypoxii dítěte a prasknutí porodního kanálu v matce.

Proč musíte tlačit doprava

Aby byly pokusy rychlejší a snazší, musí žena, která rodí, vědět, jak správně dýchat během porodu - to se může dozvědět ve zvláštních třídách pro těhotné ženy. Bohužel se mnoho matek neúčastní kurzů a doufá, že všechno bude snadné a marné. Těžká bolest, strach a vzrušení během porodu mohou vést dívku do stupor, v důsledku čehož se její obecné chování bude mýlit. Maminka i dítě to mohou trpět.

Správné dýchání sníží bolest během porodu.

Dechová technika je velmi důležitá: při správném generickém chování se děložní hrdlo otevírá rychleji, žena necítí mnoho bolesti, pokusy jsou silnější a dítě netrpí nedostatkem kyslíku.

Pokud žena při porodu křičí a přetváří, děložní čípek se stává „kamenem“, ale kontrakce ho rozšiřují shora. Pocity bolesti zesilují a krk je zraněn v místech, kde hlava prochází. Při správném dýchání se svalová tkáň uvolňuje a krk se otevírá volně a bez slz..

Během křiku se zvyšuje hladina stresových hormonů a krevní tlak a cévy vytvářející krev se ucpávají. To vše může vést k fetální hypoxii a ztrátě krve. Správné dýchání obohacuje krevní oběh kyslíkem a uvolňuje krevní cévy, takže krev proudí placentou rychleji. A i když není možné odstranit bolestivé pocity, rozptylování počtem výdechů a dechů bolest snižuje.

Důležité! Když hlava dítěte klesá, vyvíjí silný tlak na svěrače, což způsobuje velkou touhu tlačit. Nemůžete se omezit - to může vést ke konjunktivitidě a prasknutí malých kapilár v hrudi a obličeji.

Když potřebujete tlačit

Existují tři fáze porodu: otevření děložního hrdla, pokusy a narození placenty. Nejbolestivější a nejtěžší fáze jsou pokusy.

Je důležité si uvědomit, že nemůžete vydechnout.

Po otevření krku 10 cm se hlava dítěte postupně snižuje a vyvíjí tlak na konečník - tento signál se přenáší na břišní svaly a bránici, které se začínají pevně stahovat. Pokusy tedy začínají úplným roztažením děložního čípku (až 10 cm) a končí, když se dítě narodí. V této době si musí žena v práci pamatovat, jak tlačit během porodu, aby se dítě narodilo zdravé a nezraněné.

Úsilí by mělo být učiněno pouze na příkaz lékaře nebo porodní asistentky, když je natažený krk a dítě bude na cestě k východu.

Důležité! Je kategoricky nemožné předčasně vynakládat úsilí - žena se rychle unaví a nebude schopna tvrdě tlačit, když to bude skutečně nutné, a samotné pokusy budou slabší. Nesprávné chování nastávající matky hrozí poruchami v uteroplacentální cirkulaci a fetální hypoxií.

Také nemůžete vydechnout, je lepší znovu inhalovat. Pokus trvá jednu minutu - během této doby musí mít dívka čas na 4-6 tlačných pohybů.

Správnost pokusů je řízena porodní asistentkou.

Pokud je hlava dítěte nízká, lékař zakáže tlačit, aby nedošlo k roztržení. Zvláštní pozornost je třeba věnovat, pokud krk nemá čas se protáhnout. Snížení tlaku během porodu pomůže technika dýchání psa. Když ale ramena vyjdou, musíte se trochu zatěžovat. Pokud žena v porodu bude přísně dodržovat všechna doporučení lékaře, nedojde k žádnému prasknutí..

Správné dýchání

Dýchací techniky

Jak rychle a snadno porodit, jak správně dýchat? Hodně záleží na období práce. Existují následující dýchací techniky:

 • 4 krátké dechy a 6 výdechů - metoda se používá při zahájení kontrakcí. Pokud je žena rozptylována počtem výpočtů, porod není tak bolestivé.
 • "Motor." Chcete-li to provést, musíte rychle vdechnout vzduch nosem a poté také rychle vydechnout přes rty srolované hadičkou. Během boje se bolest zesiluje každou sekundu, musíte také urychlit dýchání - „dýchejte“ boj. Během přestávek by také mělo dojít k plynulejšímu dýchání, aby vlak ležel.
 • "Svíčka". Tato metoda hodně pomáhá s těžkou bolestí. Je nutné rychle inhalovat nosem a vydechovat ústy. Dech by měl být mělký, jako by se žena snažila vyhodit svíčku. Opakujte techniku ​​rychle a často, dokud boj neskončí. Po 20 sekundách může hlava způsobit závratě kvůli uvolněnému velkému množství endorfinu. Díky tomuto hormonu bude bolest klesat.
 • "Velká svíčka." Metoda je podobná předchozí, pouze dýchání se provádí s velkým úsilím. Dívka musí dýchat vzduchem nosem, jako by byl zablokován, a snaží se ji „propíchnout“, když vydechuje, její ústa zůstávají téměř zavřená. Pokud se bolest stane nesnesitelnou, doporučuje se takové dýchání.
 • "Jako pes". Když se hlava začne objevovat, dýchejte jako pes - mírně otevřete ústa a držte jazyk k obloze, pak vdechujte a vystupujte, měli by být rychlí.

Chcete-li stabilizovat svůj stav, relaxovat a získat sílu po boji, musíte se zhluboka nadechnout nosem a vydechnout rty..

Pokus o dýchací algoritmus

Abyste správně dýchali a tlačili, musíte dodržovat následující pokyny:

Zhluboka se nadechněte a získejte co nejvíce vzduchu. Zadržte dech a tlačte co nejvíce, nasměrujte veškerý tlak na spodní část břicha. Žena v porodu přitiskne bradu k hrudníku a napne břišní svaly, aby se dítě mohlo volně pohybovat po porodním kanálu. Boky a hýždě zůstávají uvolněné..

Na zvláštních prenatálních kurzech se můžete naučit, jak správně dýchat.

 • Jemně vydechněte. Jednoduše to není „škubnutí“ - to může vést k traumatickému poranění mozku u dítěte. Rovnoměrné a hluboké dýchání zajistí volný přístup k kyslíku pro dítě a nepřítomnost slz v děložním čípku. Vydechněte, i když by to mělo být dlouhé, ale ne více než 15 sekund.
 • Opakujte výše uvedené kroky - během celého úsilí by dívka měla tlačit 3krát. Relaxace po výdechu je kontraindikována.
 • Během přestávky mezi pokusy by měla žena v porodu obnovit dýchání a získat sílu.
 • Během průchodu dítěte porodním kanálem jsou zakázány ostré vdechování a výdechy - v důsledku rozdílů v tlaku uvnitř břicha může být hlava dítěte stažena zpět.

  Základní pravidla

  Základní pravidla, jak při porodu dýchat a jak se chovat správně:

   Při kontrakcích je užitečné chodit po paži, například se sestrou, nebo cvičit na fitballu - to snižuje bolest, snižuje stres a přispívá k rychlému otevření děložního čípku.

  Cvičení Fitball sníží bolest během porodu.

 • Pokud má žena první narození, musí tlačit tvrději, zatímco mnohočetné ženy by neměly příliš zatěžovat.
 • V žádném případě byste během pokusů neměli křičet srdečně: v důsledku silného adrenalinového spěchu se cévy vytvářející krev rozšíří a dítě může trpět nedostatkem kyslíku, což může vést k hypoxii.
 • Je nutné, aby žena v práci tlačila a nasměrovala všechny síly do reprodukčních orgánů - do bodu nejvyšší bolesti. V nejhorším případě to může vést ke zdravotním problémům:
  • Při namáhání očí může dojít ke zhoršení zraku a zvýšení nitroočního tlaku..
  • Tlak na konečník je plný hemoroidů a prasknutí. Bohužel je to velmi běžné.
  • Směrování sil na hlavu často vede k migrénám a problémům s krevním tlakem..

  Vyhýbat se mezerám

  K porodu dítěte bez slz by mělo být děložní hrdlo a vulvární kroužek co nejvíce napnuté. Nejdůležitější věcí v této chvíli je pozorné naslouchání lékaři a dodržování všech jeho příkazů. Pokud napětí nebylo provedeno včas, může dojít k prasknutí porodního kanálu. Naopak, mírné úsilí ve správný čas utáhne hlavu a dítě se začne dusit.

  Když dítě již postoupilo k východu a už se nevrátí, porodní asistentka vloží do vagíny ženy tři prsty, takže je pro dítě snazší se narodit. Nejbolestivějším okamžikem pro budoucí matku je opuštění hlavy a ramen drobků. Když se objeví hlava, tlačení je kontraindikováno. Nejlepší technikou je nyní dýchání podobné psům - sníží tlak na porodní kanál a eliminuje riziko prasknutí.

  Shrnout

  Díky správnému dýchání během porodu se děložní hrdlo otevírá rychleji, zvyšuje se stahy dělohy a dítě přijímá kyslík v plném rozsahu a snadno prochází porodním kanálkem. Pokud žena přísně dodržuje příkazy lékaře, porod se uskuteční bez prasknutí nebo velké bolesti. Jak tvrdě tlačit během porodu, je lepší vědět předem, například na kurzech pro těhotné ženy.

  Pokusy během porodu: jak se cítit a správně je tlačit

  Pozitivní výsledek porodu závisí na profesionalitě porodníka a na úsilí ženy při porodu. Pokusy o porod dokončily proces mít dítě. Musíte tvrdě tlačit, abyste eliminovali rizika pro dítě a usnadnili úkol matky.

  Co jsou pokusy o porod a proč vznikají

  Odmítnutí se nazývá reflexní kontrakce svalů děložního orgánu, břišní dutiny a bránice. Cílem akce je vytlačit plod z těla matky. Tento jev je považován za poslední fázi procesu narození. Díky pokusům se dítě narodí tak, jak to příroda zamýšlela. Pokusy jsou přirozené ukončení těhotenství, když se dítě narodí

  Svalové kontrakce se vyskytují nedobrovolně a žena není schopna ovlivnit jejich vzhled. Pokud je to však žádoucí, může je žena v práci ovládat a pomoci dítěti rychle vyjít na světlo. Pokusy se objevují v době, kdy je tlak hlavy dítěte na děložní čípek maximální. V tomto okamžiku je děložní hrdlo často zcela otevřené a kontrakce jsou silné a dlouhé.

  Upozornění: nezaměňujte pokusy s kontrakcemi. Ke kontrakcím dochází v první fázi porodu, na začátku otevření dělohy. Žena je nemůže ovládat. Kontrakce jsou kontrakce dělohy, které přispívají k otevření hltanu.

  Kdy začít tlačit

  Touha tlačit může vzniknout kdykoli. Pokusy je nežádoucí zahájit bez přítomnosti lékaře. Lékař je povolán, aby řídil proces a kontroloval umístění hlavy dítěte. Můžete tlačit, pouze pokud leží v pánevním dně nebo pokud téměř prošel porodním kanálem.

  Video: mohu tlačit

  Jak zastavit předčasné pokusy

  Lékař může ženě zakázat tlačit, pokud:

  • děložní čípek se neotevřel na požadovanou velikost;
  • dítě není správně umístěno;
  • dítě se pohybuje příliš rychle přes porodní kanál.

  Pokusy můžete zastavit pomocí správného dýchání. Chcete-li to provést, mělké dýchat, aktivně dýchat ve vzduchu ústy (dýchání "pes"). Tyto manipulace uvolní břišní svaly a lékař provede potřebné opravy. Zároveň se pokuste uvolnit co nejvíce..

  Jak tvrdě tlačit při porodu

  Když žena začne pracovat, okamžitě se bude cítit. Musíme se zaměřit na doporučení lékaře a pokusit se je implementovat.

  Během pokusů je důležité použít stávající dýchací techniky. Je vhodné se s nimi předem seznámit na speciálních kurzech..

  Jak se chovat při boji a pokusu:

  1. Ve fázi čekání na další boj zhluboka nadechněte, pak pomalu a pomalu uvolňujte vzduch z plic.
  2. Na začátku zápasu zadržte dech a mírně se nakloňte dopředu, přitiskněte bradu k hrudníku, roztáhněte nohy a přitáhněte je blíže k sobě..
  3. Poté, co můžete postupně začít tlačit. Udělejte to na „vrcholu“ fyziologické námahy, kdy je nutkání cítit nejsilněji. Pokuste se nasměrovat své úsilí dolů, jako by „tlačil“ plod z dělohy.
  4. Přímé pokusy do centra silné bolesti. Pokud se nepohodlí a pocit pálení v oblasti pochvy a děložního čípku zesilují při každém novém pokusu vytlačit plod, pak děláte všechno správně.
  5. Musíte tlačit až do chvíle, kdy se musíte znovu nadechnout.
  6. Vzduch musí být pomalu vydechován, pak jej znovu vložte do plic, zadržte dech a opakujte manipulaci znovu.
  7. Při každém dalším pokusu zkuste dítě posunout dopředu.

  Při pokusu nemůžete zatěžovat oči a obličej, na procesu by se měl podílet pouze bránice a svaly dolní části těla..

  Dýchání by mělo být plynulé, rovnoměrné a rytmické. Vyloučeny jsou trháky a významné výkyvy. Mohou znovu přesunout dítě zpět do lůna.

  Při pokusech o vyjádření bolesti výkřiky není žádoucí. Nepomohou, ale vezmou hodně síly. Musíte tlačit v tichu. Pokud je těžké to vydržet, je lepší nahradit výkřiky chrochtáním.

  Pro jeden boj musí být provedeny nejméně tři pokusy v řadě. Jedno dlouhé, ale neproduktivní úsilí omezí přístup dítěte k kyslíku.

  Mezi silnými bitvami se zkuste úplně uvolnit, abyste získali sílu pro další napětí. Je důležité, aby se žena v práci naučila, jak správně rozdělovat sílu.

  Užitečné rady: pro usnadnění a urychlení procesu porodu odborníci doporučují vertikální porod. Přispívají k přesnějšímu namáhání v důsledku působení gravitačního zákona. Pohodlí během porodu závisí na výběru polohy.

  Video: jak tvrdě tlačit během doručení

  Trvání pokusů o primiparous a multiparous

  Trvání pokusů závisí na následujících faktorech:

  • velikost pánve. Pro ženy, které pracují v úzké pánvi, je těžší vytlačit plod, takže může být zapotřebí více pokusů;
  • velikost plodu. Čím větší je ovoce, tím pomalejší je jeho postup;
  • umístění dítěte. Pokud dítě jde vpřed a jeho hlava není přitisknuta k hrudi bradou, porod může být opožděn;
  • o jaký druh narození.

  Interval mezi kontrakcemi v nulliparous je 5–10 minut, a v multiparous - 5–15 minut. Pocity během kontrakcí jsou podobné, ale mohou se mírně lišit v intenzitě. Délka práce u žen, které rodí poprvé a mnohočetně, je téměř stejná. Při prvním narození mohou pokusy trvat až 2 hodiny a v dalších případech trvají méně - až 15 minut.

  Negativní důsledky nesprávných pokusů

  Je důležité tlačit správně, jinak se lékaři a porodníci budou muset uchýlit k těmto opatřením:

  • použití kleští;
  • mačkání dítěte vytvářením tlaku na břicho;
  • vakuová aplikace.

  Všechny popsané metody umělé expozice jsou pro dítě nebezpečné a mohou poškodit jeho křehké zdraví. Předčasná námaha vede k vyčerpání. Může být nedostatek kyslíku u dítěte a narušení děložního oběhu. Kromě toho, pokud se děložní čípek ještě úplně neotevřel, mohou pokusy vést k četným orgánovým prasklinám..

  Nešel jsem na speciální kurzy, takže mě nikdo neučil, jak tlačit. Když byla děloha plně otevřena, bylo triviální řídit se pokyny lékaře. Dělala však všechno špatně. Nebylo možné vyvinout sílu správným směrem. Dítě bylo velké - 4,5 kg. Lékaři museli vyvíjet tlak na žaludek. S jejich pomocí se ukázalo, že porodilo 8 pokusů. V důsledku toho obdržela řadu vnitřních slz a krvavých očí, protože nevěděla, že jim bylo doporučeno zavřít se. Připraven na druhé narození důkladněji, ale znovu zmatený. Snažil jsem se správně dýchat, ale znovu, bez tlaku na břicho a řez nebyl proveden. Odstranění plodu se provádí pomocí speciálního vakuového extraktoru, pokud přirozené úsilí nestačí k porodu

  Dámské recenze

  Teoreticky je těžké si představit :))) Četl jsem také knihy, myslel jsem si, jak ovládám proces Aha, schaz. Moje tělo tlačilo samo od sebe, vytlačilo dítě ze mě, zatímco jsem nemohl dýchat nebo nějak odložit tento proces. Zavrčel jen nedobrovolně, protože tenisté nemohou ovládat pláč, když je zasažen míč. Zdálo se mi, že mi praskla tvář, zejména mé rty, doktor řekl, že prasknou všechny mé lodě - ne jeden praskne.
  Obecně je užitečné znát teorii, ale v praxi bude vaše tělo dělat všechno samo. Je to jako paměť na genetické úrovni. Nebo jen základní instinkt...

  Katyusha + listopad

  https://eva.ru/static/forums/53/2006_8/700148.html

  Existuje několik bodů. Je třeba tlačit, když dojde k pokusům. Nejen úplný objev, ale pocit, že z tebe leze alespoň oranžová)) V prvním narození jsem tlačil bez námahy. To je nejen velmi bolestivé, ale také velmi dlouhé období. 2 hodiny trápení a vakua ((Druhýkrát jsem vstoupil do nemocnice s úplným otevřením a celým močovým měchýřem. Nebyl žádný pokus. Otevřeli močový měchýř. Pokusy šly, ale slabé. Nemohl jsem normálně pokračovat. Po několika takových pokusech se u papeže objevil pocit „pomeranče.“ Pak to znovu odložili a začali se opravdu tlačit. Cítil jsem jeho hlavu a pokusil se ji vytlačit. Pokusy samy o sobě šly takhle. Držel jsem stehna a vytáhl kolena na sebe (porodní asistentky pomohly.) Manžel mě zvedl g Počítal jsem cín a nahlas do 10. Byl tam zásah, vdechnutí 1–2-3... 10, rychlé vydechnutí, opět hluboký dech, 1–2-3... 10, vydechnutí, hluboký dech, 1–2-3... 10, výdech. až do dalšího pokusu. Pokud se tlačí správně, pak není bolest. (naopak, když tlačí během kontrakcí)

  luda

  https://www.babyblog.ru/user/lenta/vitalina

  Pokud se soustředíte na své pocity a pečlivě posloucháte doporučení lékaře, vše půjde dobře. Příroda promýšlela všechno do nejmenších detailů, zůstává jen s malým úsilím pomáhat přírodním procesům.

  Jak dýchat a tvrdě tlačit během kontrakcí a porodu

  Pokud však žena takové kurzy nenavštívila, měla by si tento kurz vzít sama. Budoucí matka skutečně záleží především na tom, jakým směrem se bude rodit, a ve své síle, zda usnadní vznik nového života na světě, nebo nevědomky tento proces zkomplikuje. A pokud jsou prenatální kontrakce reflexní a žena je nemůže nijak ovlivnit, pak by žena měla být schopna tento proces tlačit a plně řídit.

  V tomto článku si povíme o tom, jak se chovat při porodu žena během porodu.

  Význam správného dýchání při porodu

  Během porodu zažívá každá žena bolest různé intenzity. Mnoho lékařů to připisuje zvláštnostem chování ženy při porodu, zejména dýchání. Bolest je způsobena svalovým křečem, který může být ovlivněn správným dýcháním..

  Bylo vyvinuto mnoho technik, které pomáhají zmírnit svalové napětí během porodu a během námahy. Kromě dostatečného přísunu kyslíku může být svalové křeče ovlivněno zvukem.

  Účelem dýchacích technik je poskytnout dostatečné množství kyslíku pro dítě, jakož i uvolnění svalů. Vědět, jak správně dýchat v různých obdobích porodu, můžete dosáhnout následujících výsledků:

  • Zamezte hypoxii plodu a všem závažným komplikacím, které způsobuje.
  • Snižte bolest i při intenzivních kontrakcích.
  • Zvládněte stres, uklidněte se a přidejte fyzickou sílu.
  • Vylepšete si svoji pohodu, zamezte závratě, znecitlivění končetin a strachu.

  Lékař a porodní asistentka mamince neustále připomínají, aby dýchala. To je opravdu velmi důležité a je klíčem k bezpečnému narození dítěte. Dýchací proces je spojen s prací nervového systému. Je známo, že s hlubokým dechem klesá jeho vzrušivost, což umožňuje dosáhnout svalové relaxace a stabilizovat psycho-emoční stav.

  Tolik pozornosti je věnováno dýchání, a to nejen proto, že kyslík je pro dítě důležitý. Dýchací systém prochází během těhotenství zásadními změnami, takže žena v posledních týdnech pociťuje těžkou dušnost a může mít nedostatek kyslíku. K tomu dochází z následujících důvodů:

  • Velikost dělohy a plodu roste, díky čemuž se bránice pohybuje nahoru a snižuje objem plic.
  • Pohyb clony se stává častější.
  • Potřeba kyslíku neustále roste, což způsobuje, že dýchací systém pracuje na maximum svých schopností. Spotřeba kyslíku těhotné ženy je téměř dvojnásobkem množství, které bylo nutné před těhotenstvím.

  Správné dýchání je nutné z následujících důvodů:

  • Pomáhá předcházet tkáňové ischemii.
  • Některé techniky významně snižují závažnost bolesti.
  • Speciální cvičení přispívají k úplnému otevření porodního kanálu.
  • Pravděpodobnost komplikací a porodních patologií je snížena.

  Lékaři rozlišují tři typy dýchání během porodu: relaxační, povrchní, dýchání v inertním období.

  Více o kontrakcích a pokusech při porodu - bolí to

  Porovnání zkušeností matek s porodem s epidurální anestézií i bez ní

  V mém případě, po zavedení anestézie, práce neoslabila, cítil jsem kontrakce a pokusy, ale ne moc. Byl tam pocit nekontrolovatelnosti dolní části těla, nohou...

  druhé narození - rychlejší a bolestivější? někdo jako?

  Inspirovaný tématem se bojím porodit. Četl jsem spoustu příběhů a článků o druhém narození. Téměř všichni jednomyslně říkají, že jsou rychlejší než ti první (samozřejmě, existují i ​​výjimky), ale zároveň jsou MUCH VÍCE (!), Protože typ zveřejnění je rychlejší a cítíte to silněji + říkají, že je to při pokusech bolestivé. Sdílejte s někým, jak to bylo? Hlavní kritéria: rychlost, bolest, pokusy

  Ale jak tlačit na práci.

  Těhotenství a porod: početí, testy, ultrazvuk, toxikóza, porod, císařský řez, dávat. Četl jsem zprávy jiných dívek o porodu a často se objeví toto téma, že musíte nějak tvrdě pracovat, správně, přestože já sám jsem už prošel některými EP a obecně úspěšně, ale tak...

  Pokusy

  Porodila syna s pokusy ze třetí, dcera z první. Už se mi zdálo, že tento pokus pominul a porodil mému synovi 3 pokusy, 1 hlavu, 2 celé dítě a 3 zbylé místo. Ale s mými dcerami...

  Povězte nám o kontrakcích, které si pamatují :)

  Zvláštní, celou tu dobu nebyl jediný boj, nebo zda se to všechno stalo kolem 12:00 tak rychle. Jak je to všechno bolestivé. Porod: co se stane dítěti během porodu a porodu. Podle mého vkusu (a já sám jsem udělal epidurály jiným nešťastným lidem v mládí) to...

  Takže jen zajímavé..

  Při pokusech jsem se osobně téměř pokusil vstát z postele, takže to bylo hrozné. Zdá se, že vše, co je pod pupkem, právě teď spadne jako socha ohýbané sádry. Opravdu to nijak neublíží...

  Proč není otevření krku?

  Proč se to v zásadě obecně děje? Nebo není důvod... moje přítelkyně fandila při porodu, kontrakce byly 8 hodin a krk se neotevřel, Caesare... teď si myslím, možná i věkový důvod...

  někdo jako? průzkum typu

  Řekla, že nejhorším obdobím při porodu byly pokusy, i když její dcera byla obecně standardní (3250 Během kontrakcí si myslela, že umřu, a pokusy byly nejrychlejší a nejjednodušší. Bolí to během kontrakcí, pokusy jsou zcela normální. A s první a druhý, i když druhý...

  Bojuje...

  A opravdu křičí při bojích a pokusech? Samozřejmě to není ošklivé, že teď je mi líto, že na toaletu moc nechodím.

  Bolest při porodu...

  Porod: co se stane dítěti během porodu a porodu. Dnes pomocí knihy „Jóga pro těhotné ženy“ zjistíme, jak se dítě při porodu chová. Bolest při porodu: jak endorfiny pomohou. Proč porod je bolestivý. Přirozená úleva od bolesti při práci.

  Ale je lepší se pohnout

  Ano, a lehnout si během bojů a porodu je mnohem bolestivější a nepříjemnější než sedět nebo stát (můj osobní názor) 10/03/2005 23:12:40, Sailormun. Ne nutně na samotné pokusy, ale v bitvách, které jsem mohl zemřít, mi to ublížilo, to jsem já...

  V perineu a konečníku byl tlak

  Moje silné stránky jsou pryč, odpoledne se mladé zvíře tlačí na perineum a konečník, kosti, které tam všechno bolí, labyrdy oteklé, nějak zkroucené a bolestivé, je prostě nemožné sedět na nich, něco se zastavuje a tlačí v oblasti konečníku jako tam vložená koule. Omlouváme se za podrobnosti, zjistil jsem toto místo pro hemoroidy, ale nenašel jsem nic podezřelého.

  O epidurální

  Při boji to samozřejmě bolí. Ale můžete tolerovat a za to, co je dítěti čerpáno léky? Porod bez bolesti: výhody a nevýhody epidurální anestézie. Anestezie při porodu: co dělá anesteziolog a co se žena cítí při porodu.

  Porod

  kontrakce a pokusy byly tak intenzivní, že jsem odmítl vzpřímené držení těla, i když doktorovi to nevadilo. opice, řekli mi, porodily na jejich straně, stojící na přední straně...

  ehomame o zásahu při porodu

  Pocit pokusů vyvstává poněkud dříve, než je dovoleno tlačit. Možná za hodinu, možná za 40 minut. Stále si nelze představit, co je porod podle příběhů jiných lidí..

  Příprava na porod

  Existuje mnoho kurzů přípravy těhotných žen na porod. Na nich se můžete nejen naučit teorii, ale také prakticky procvičovat správné dýchání. Jedinou minus takových cvičení je, že během porodu, stejně jako v jiných stresových situacích, žena zapomíná všechny teoretické znalosti.

  Zvládnutí komplexních technik doma se nedoporučuje. Cvičení můžete provádět nesprávně a poškodit pouze sebe a vaše dítě. Zkušení trenéři ve speciálních kurzech budou schopni zohlednit individuální vlastnosti každé těhotné ženy a vybrat nejvhodnější dýchací techniky. Pomohou cvičit a zvyknout si na zvolenou metodu..

  Musíte se začít připravovat co nejdříve. Čím více času věnujete správnému dýchání, tím je pravděpodobnější, že během komplexního procesu porodu bude vše správně provedeno..

  Dýchací techniky

  Níže je uvedeno několik dechových technik, z nichž si těhotná žena vybere tu, která se jí nejvíce líbí, a poté ji aplikuje během porodu. Existuje poměrně velké množství podobných technik, ale vezmeme v úvahu ty nejjednodušší a nejoblíbenější:

  • Skóre. Vdechujte vzduch, počítejte na čtyři, když vydechujete, udělejte to samé. Číselná hodnota se může lišit v jednom nebo druhém směru, stejně jako rychlost počítání. Výhodnost metody spočívá v jednoduchosti provedení. Stačí, když si žena jednoduše vzpomene na jednu postavu a poté vdechne a vydechne, dokud se k ní nebude počítat. Takové monotónní akce pomáhají saturovat tělo dostatkem kyslíku, uklidnit se a překonat strach.
  • Výslovná slova. Spočívá v pomalé rytmické výslovnosti slov slabiky. Tato technika pomáhá zmírnit stres, zaměření a zaměření na správné dýchání. Žena si musí pamatovat několik jednoduchých slov. Když vdechuje, natahuje samohlásky, měla by je vyslovovat v slabikách, jako zpěv. Při výdechu je totéž. Doporučujeme, abyste se na tento proces pečlivě zaměřili a nebyli rozptylováni cizími věcmi. Tělo tak vyloučí vliv vnějších faktorů a vloží veškerou svou sílu do porodu a poskytne tělu kyslík. Při správném vykonávání tohoto cvičení si může žena všimnout, že se svaly uvolňují a bolest klesá. Dýchání při mluvení by mělo být hluboké a pomalé..
  • Technika nosu a úst. Většina lékařů považuje tuto techniku ​​za co nejúčinnější a nejpřesnější. Žena v práci by měla vdechovat vzduch nosem a vydechovat ústy. V tomto případě by měly být svaly rtů a ramenního pletence co nejvíce uvolněné. Toho lze dosáhnout vyslovením samohlásek. Takové dýchání poskytuje dostatečný přísun kyslíku a zklidňuje ženu. Jedinou nevýhodou je pocit sucha v ústech s častým opakováním cvičení.
  • Dech s partnerem. Tato technika je populární, protože zahrnuje přítomnost partnera, který může podpořit ženu při porodu. Každý následující boj je obvykle silnější než ten předchozí, což ženě ztěžuje kontrolu nad sebou a pamatuje si doporučení, která během kurzů dala její lékařka nebo trenér. Partner drží nastávající matku za ruku a ukazuje jí cvičení, která musí přesně opakovat. Technika dýchání v tomto případě může být zvolena velmi odlišně. Partner může také pomoci těhotné ženě zmírnit její stav se správným držením těla. Například poloha kolenního lokte snižuje tlak na dolní část zad a snižuje bolest v této oblasti. Můžete také chodit po mateřské místnosti a dýchat do rytmu..

  Mít šťastné zakončení dítěte

  Pokud bylo narození normální a dítě plakalo hned po narození, položí se na břicho své matky. Radost z této chvíle zcela zatmění a z paměti vymizí bolest a strach, které právě prožily. Po narození dítěte dochází k krátkým pokusům (až do 15 minut), a poté, co oddělená placenta vstoupí do vagíny, žena znovu cítí touhu tlačit. Tyto pokusy jsou však mnohem slabší a nevyžadují velké fyzické úsilí. Žena je mírně napnutá a narodí se poslední (placenta a fetální membrány). Porod skončil. Nyní jste matkou a majitelem nejcennějšího pokladu na světě. Gratulujeme!

  1 Za nejpříznivější prezentaci (tj. Polohu v děloze) plodu se považuje prezentace hlavy (poloha hlavy dolů). Pokud jsou hýždě nebo nohy dítěte hmatné ve spodní části dělohy, mluví o pánevní prezentaci. Více se o tom můžete dočíst v článcích E. Chernukhy „Pelvická prezentace plodu“ (č. 11/2001) a „Narození v pánevní prezentaci“ (č. 12/2001).

  2 Viz V. Zaborsky, N. Kuznetsova, “Vertical delivery”, No. 2, 2002.

  Jak dýchat při kontrakcích

  Když jsou kontrakce dostatečně silné, mozek ženy se téměř vypne. Dýchá a všechny ostatní pohyby provádí téměř nevědomě a přemýšlí jen o tom, kdy bolest propadne. Pokud byla již dříve vyvinuta správná dechová technika, dítě nebude mít nedostatek kyslíku..

  Práce je však při porodu zvláštním obdobím. Jsou doprovázeny velmi silným svalovým křečem, který se přenáší také na cévy a nervové zakončení. Ženy tak pociťují bolest, živiny a kyslík, které přestávají vstupovat do placenty a dělohy, ale nepříjemné pocity negativně ovlivňují psychoemocionální stav. Porodní asistentka nebo lékař řekne ženě při porodu, jak správně dýchat. Techniky se mohou mírně lišit v závislosti na době dodání a síle kontrakcí..

  Prvních několik hodin boje prakticky nezpůsobuje bolest a je velmi krátká. Nepříjemné pocity můžete odstranit běžným pomalým dýcháním. Za tímto účelem se doporučuje ženě zhluboka se nadechnout a pomalu vydechnout. Tato metoda přispívá ke stálému a klidnému tlukotu srdce, úplnému přísunu kyslíku do těla ak úsporám energie. Mezi kontrakcemi se doporučuje ženě odpočívat, aby se ušetřila síla pro další obtížnější období..

  Když se kontrakce stávají častějšími a je již obtížné je tolerovat, můžete začít provádět techniku, kterou těhotná žena cvičila v kurzech. Jakákoli z vybraných metod by měla být prováděna tak, aby dýchání bylo klidné, pomalé a hluboké. Tím bude dostatečně nasyceno tělo ženy a plod kyslíkem.

  Na konci prvního období se kontrakce stávají téměř nesnesitelnými. V tomto případě je sebekontrola ženy ztracena a její psychoemocionální stav se zhoršuje, což také negativně ovlivňuje zdraví dítěte. Stres a úzkost v kombinaci s těžkým svalovým a vaskulárním křečím mohou způsobit těžkou hypoxii, která povede k porodním komplikacím.

  Jedním z nejúčinnějších dechů během období silných kontrakcí je psí dýchání. Technika se provádí v jakékoli poloze, zatímco musíte dýchat při maximální rychlosti, například 1-2 inspirace a výdechy za sekundu. Pokud ústní dutina vysychá tímto tempem, může být vypláchnuta vodou, pití velkého množství tekutin se nedoporučuje. Tato rychlost dýchání pomůže získat více kyslíku a dodá správné množství placentě..

  Během kontrakcí se nedoporučuje křičet, protože to nesnižuje bolest, ale zvyšuje cévní křeče. V počátečních fázích může hluboké bránice dýchat úlevu. Pokud máte pocit, že se stává neúčinným, měli byste začít povrchní dechy, jako jsou „psi“ a „foukání svíček“. Když se skrumáž hromadí, pomalu se zhluboka nadechněte a několikrát jemně dýchejte na svém vrcholu. Můžete to doprovázet samohláskami, ale ne křičet. Po rychlých respiračních pohybech je nezbytné vrátit se k diafragmatickému dýchání, aby se obnovil srdeční rytmus a zabránilo se nadměrné saturaci mozku kyslíkem.

  Příbuzné téma rodím doma

  Pro zájemce o porod doma (zpráva)

  Vím, že sem přišlo několik lidí plánujících domácí narození - ráda se podělím o své zkušenosti. Takže 7. srpna v jednu ráno po 20 hodinách jsme porodili naše třetí dítě, dceru a syna předtím, než se narodili v porodnicích.

  Domácí narození. Pokračování tématu

  Domácí narození nebo jak jsem k tomu přišel. Když jsem byl v mém prvním těhotenství, bylo mi řečeno, že takové a takové se rodí doma v koupelně Těhotenství a porod. Zajímavé statistiky. Na konferenci jsem až rok zveřejňoval statistiky a grafy o dětech narozených v našich...

  Zda položit postýlku?

  Domácí narození nebo jak jsem k tomu přišel. Během porodu NIKDY nedošlo k žádné mezeře (před porodem jsem za poslední 2 týdny dvakrát rozmazal porodní kanál ricinovým olejem). Viděl jsem svého syna za 19 dní.

  Porod doma?

  Porodíte doma? Chápu, že téma bylo během let na webu vypuštěno, přečtěte si vyhledávání. A neberte mě do Těhotenství, zajímám se o názor lidí, kteří to už prošli...

  Domácí zpráva o narození

  Domácí zpráva o narození. Osobní dojmy. Těhotenství a porod. Domácí narození nebo jak jsem k tomu přišel. Vzpomínám si na mé domácí narození, chci je opakovat. Podle mého názoru si autor uvědomuje, že v různých porodnicích se to děje jinak, jen píše...

  který porodil doma

  Prosím, která porodila doma s porodní asistentkou, sdílejte její kontakty. Bude schopna vydělat slušné peníze a případ bez jakýchkoli komplikací. Nechci jít do nemocnice - není to moje.

  Kdy začít hledat svůj domov a

  Domácí narození nebo jak jsem k tomu přišel. V tomto případě porodník provádí instrumentální ředění membrán, to znamená, že otvor v močovém měchýři je užší. U vícečetných dětí hlava klesá 1-3 dny nebo dokonce několik hodin před porodem.

  Domácí narození.

  Domácí porod je porod, který se koná mimo nemocnici nebo porodnici, obvykle u ženy v práci doma. Nechci se hádat o výhodách a nevýhodách, vím mnoho případů úspěšného porodu doma, je mi líto těch, kteří mají domácí narození nebo jak jsem se k tomu dostal.

  Má někdo praxi v rodinném domě

  Domácí narození nebo jak jsem k tomu přišel. Kdo ještě zbývá měsíc před porodem - v Medunitsa existuje „expres“ - kurz přípravy na porod. Domácí porod je porod, který se koná mimo nemocnici nebo porodnici, obvykle u ženy v práci doma.

  Porod doma

  Porodila jsem doma - moje porodní asistentka Kotlar Nat>. Porodila jsem doma - moje porodní asistentka Kotlar Natalya, vedoucí Centra pro rodičovskou kulturu "Náš čáp", její číslo 331-5860, 8-903-7677675.

  velké mytí

  Domácí narození nebo jak jsem k tomu přišel. budeme se navzájem agitovat kvůli domácímu porodu nebo porodnici, protože oba jsou čistě agitovaní. Čím více drzost má člověk, tím více vyžaduje od svatosti lékaře, pokory a jiných nebeských kvalit.

  Neprodat doma!

  Nepodporujte doma! A také chci varovat ty, kteří přemýšlejí o porodu doma v tak sladké srdeční atmosféře... Přestaňte myslet!

  porod doma

  Dívky, řekni, že někdo porodil doma ve vodě. Velmi se bojím nemocnice a hlavně lékařů, kočky. chovat se k tobě jako k tělu, ne k člověku, ale k dítěti, jako je křik kousku masa, kočka...

  Porod doma?

  Přemýšlím, možná bych měl rodit doma? Kdo o tom přemýšlí? Po tomto webu jsem osobně ztratil veškerou touhu porodit doma bez lékařů a vybavení.

  porodit doma

  Doma je to úžasné, ale například jsme neslyšeli, že to bylo praktikováno, porodila jsem první dítě v nemocnici, plánujeme druhé a chci rodit doma, prosím, řekněte mi...

  Porod doma

  Zkoušel někdo rodit doma? Podělte se o své zkušenosti! Chci se pokusit porodit druhý domov. Na základě toho nelze říci, že děti při domácím narození umírají častěji.

  Jak dýchat mezi kontrakcemi

  Kontrakce se postupně zintenzivňují a zkracuje se doba mezi nimi. Žena má méně času na odpočinek a plné dýchání v nepřítomnosti bolesti. Poměrně často, když jsou intervaly mezi kontrakcemi již krátké, je žena v práci velmi vyčerpaná a nemá sílu provádět žádné metody. Během tohoto období však můžete napravit nedostatek kyslíku, který vznikl při porodu, a pokusit se s ním nasycení těla..

  Dech mezi kontrakcemi by měl být hluboký a pomalý. Je nutné provést jednu z technik, které si žena vybrala dříve a které byly popsány výše. Jak se kontrakce přibližují, rychlost dýchání se může zvýšit, například dýchání psů často pomáhá zmírnit bolest.

  Účelem dýchání mezi kontrakcemi je tedy poskytnout ženě příležitost k relaxaci a uklidnění a také k doplnění nedostatku kyslíku po silném svalovém a vaskulárním spasmu.

  Co se děje ve druhé fázi porodu

  Když se děložní čípek rozevře, aby nechal plod projít, cítí žena stejné pocity, jako by chtěla vyprázdnit střeva. To je důvod, proč najde sílu tlačit se. Pokud žena v práci bude pozorně naslouchat a vykonávat vše, co jí řekne lékař, úspěšně dokončí své přirozené poslání.

  Aby to všechno bylo v pořádku, bez pěti minut by maminka měla znát několik jednoduchých, ale velmi důležitých pravidel. Boje, které dosáhly vrcholu své síly, trvají od 60 do 90 sekund a interval mezi nimi je průměrně 1 minuta. Během tohoto krátkého období by se žena měla pokusit znovu získat sílu: pokud možno úplně uvolnit svaly a uvolnit se.

  Jak správně dýchat

  Dýchání během pokusů by nemělo být zaměřeno pouze na zajištění kyslíku v těle, ale také na vytlačení dítěte z dělohy. Za tímto účelem se doporučuje provádět následující akce:

  • Když vás gynekolog položil na stůl a rozhodl se, že je čas zahájit pokusy, pečlivě si poslechněte jeho doporučení. V této fázi je výše popsaná technika „počítání“ dýchání dobře vhodná. Partner může pomoci ženě soustředit se a správně provádět dechová cvičení, pokud je přítomna při porodu.
  • Pokuste se nadechnout co nejhlubší a polkněte vzduch, jak budete vdechovat. To vytvoří další tlak na dno dělohy a na bránici, což pomůže dítěti lépe se pohybovat v porodním kanálu a vytlačí nohy z dělohy. Když máte pocit, že již není dostatek vzduchu, uvolněte jeho zbytky z plic a vezměte novou velkou část.
  • Musíte zadržet dech tak dlouho, jak je to možné, aby se usnadnilo dítěti dostat se na světlo a urychlit dobu práce. Správnou techniku ​​dýchání učí trenér v kurzech. Žena, která drží vzduch a získává plnou hruď, by neměla tlačit do hlavy, ale břicho dolů. Smyslem tohoto hnutí je pomoci děloze vytlačit dítě pomocí břišních svalů a bránice. Veškeré úsilí a tlak, který žena během tohoto období vytváří, by měla být zaměřena na břicho. Pokud síla opustí hlavu, obličej začne zčervenat a nádoby prasknou. Kromě skutečnosti, že to může vést ke komplikacím a estetickému vzhledu po porodu, takové pokusy nepomáhají dítěti a ukázalo se, že jsou při porodu naprosto neúčinné. V každém případě musíte pečlivě naslouchat lékaři, který sleduje proces otevírání děložního hrdla a vývoj dítěte. Gynekolog dá příkaz, když potřebujete začít tlačit a říct vám správnou techniku.

  Když potřebujete tlačit

  Existují tři fáze porodu: otevření děložního hrdla, pokusy a narození placenty. Nejbolestivější a nejtěžší fáze jsou pokusy.


  Je důležité si uvědomit, že nemůžete vydechnout.

  Po otevření krku 10 cm se hlava dítěte postupně snižuje a vyvíjí tlak na konečník - tento signál se přenáší na břišní svaly a bránici, které se začínají pevně stahovat. Pokusy tedy začínají úplným roztažením děložního čípku (až 10 cm) a končí, když se dítě narodí. V této době si musí žena v práci pamatovat, jak tlačit během porodu, aby se dítě narodilo zdravé a nezraněné.

  Úsilí by mělo být učiněno pouze na příkaz lékaře nebo porodní asistentky, když je natažený krk a dítě bude na cestě k východu.

  Důležité! Je kategoricky nemožné předčasně vynakládat úsilí - žena se rychle unaví a nebude schopna tvrdě tlačit, když to bude skutečně nutné, a samotné pokusy budou slabší. Nesprávné chování nastávající matky hrozí poruchami v uteroplacentální cirkulaci a fetální hypoxií.

  Také nemůžete vydechnout, je lepší znovu inhalovat. Pokus trvá jednu minutu - během této doby musí mít dívka čas na 4-6 tlačných pohybů.


  Správnost pokusů je řízena porodní asistentkou.

  Pokud je hlava dítěte nízká, lékař zakáže tlačit, aby nedošlo k roztržení. Zvláštní pozornost je třeba věnovat, pokud krk nemá čas se protáhnout. Snížení tlaku během porodu pomůže technika dýchání psa. Když ale ramena vyjdou, musíte se trochu zatěžovat. Pokud žena v porodu bude přísně dodržovat všechna doporučení lékaře, nedojde k žádnému prasknutí..

  Jaké jsou správné pokusy

  Správné pokusy naznačují pohodlné držení těla ženy při porodu, včasné namáhání a správný směr tlaku. Ve většině porodnic se tento proces provádí na speciální mateřské židli, ve které je žena umístěna vodorovně a její nohy mohou být dokonce mírně zvednuty. V této poloze je vytlačení dítěte docela obtížné a hlava dítěte vyvíjí silný tlak na pánevní dno.

  Moderní metody jsou považovány za porod ve vodě, v podřepu nebo ve speciální židli. Jednou z výhod takových pozic je tzv. Přirozená přitažlivost Země, která pomůže dítěti dostat se z dělohy. Je důležité správně určit začátek pokusu, aby v tu chvíli žena začala vyvíjet úsilí a získávala plnou hruď vzduchu. To opět dokazuje důležitost přítomnosti zdravotnického personálu v procesu porodu a ztěžuje porod doma..

  Správné dýchání je také základem pro zdravé dítě. Lékař zpravidla připomíná ženě při porodu nutnost dýchat, aby se zabránilo hypoxii plodu a možným komplikacím. Během pokusů žena již nepociťuje bolest, proto může zcela přesně dodržovat doporučení lékaře.

  TĚHOTENSTVÍ

  Zvláštní pozornost věnujte svému zdraví ve fázi plánování
  Aby těhotenství pokračovalo bez komplikací a po 9 měsících se narodilo zdravé dítě, je třeba se připravit na „zajímavou situaci“. Chcete-li to provést, musíte se poradit s lékařem, který se specializuje na plánování. Dá kompetentní radu a nasměruje všechny potřebné analýzy. Kromě toho bude nutné vyšetřit nejen ženu, ale i muže, protože zdraví jeho potomků přímo závisí na jeho zdraví. Diagnóza pohlavně přenosných nemocí, jakož i různých dědičných nemocí, pomůže tento problém včas odstranit a zvýší se šance na zdravé dítě. Virus pro herpes simplex, rubeola, cytomegalovirová infekce, enterovirus, adenoviry, infekce HIV, hepatitida B a C jsou pro dítě nebezpečné. Je také nutné diagnostikovat a léčit nemoci způsobené různými bakteriemi. Například chlamydie, streptokoky, stafylokoky, treponémy, listérie a další.

  Často může být nutné konzultovat úzké odborníky, jako je terapeut, optometrista, neuropatolog, kardiolog atd. Žena připravující se na těhotenství bude poslána na ultrazvukové vyšetření.

  Aby porodilo zdravé a silné dítě, odborníci doporučují zvolit období „konec léta - začátek podzimu“ pro početí dítěte. Podle jejich názoru je to nejvýhodnější doba, protože pobyt na čerstvém vzduchu a slunci, potraviny bohaté na vitamíny, absence virových infekcí - to vše jsou pouze příznivé faktory.

  Také, chcete-li porodit zdravé dítě, zkuste to udělat před 35 lety. Po tomto věku se zvyšuje riziko dětí s různými zdravotními problémy.

  Dole se špatnými návyky!

  Obyčejná pravda, ale mnozí z nějakého důvodu stále nenacházejí sílu samy o sobě zvládnout tento úkol. A pokud pro mnoho lidí není tak těžké vyloučit alkohol (ano, dokonce i jedno pivo týdně!), Pak je situace s cigaretami mnohem komplikovanější. Mezitím celá světová komunita za každou cenu křičí o tom, jak vážně nikotin ovlivňuje tvorbu a vývoj plodu. Snižte počet kouřených cigaret na 2, nebo dokonce na jednu denně. A pak se této závislosti úplně vzdejte. Nejlepší možností je, pokud přestanete kouřit 3-4 měsíce před tím, než začnete „pracovat“ se svým manželem na vytvoření vlastního „mistrovského díla“. Pro ty, kteří nikdy nekouřili a nechystají se, doporučujeme vám, abyste nebyli v místnosti, kde to ostatní dělají. Koneckonců, kouř z druhé ruky je také špatný pro vaše zdraví a ovlivňuje plod..

  Jak tlačit na práci

  Když je krk zcela otevřený a tělo je připraveno k narození dítěte, lékař vydá příkaz k tlačení. Zdá se, že se toto období zásadně liší od předchozího, protože bolest prakticky zmizí a objeví se pocit plnosti. Je velmi důležité řídit se pokyny lékaře a porodní asistentky. Vzhledem k tomu, že se dítě snaží procházet porodním kanálem, může touha neustále tlačit. Pokud to uděláte časem, existuje vysoká pravděpodobnost roztržení tkání, výronů a obtíží pro dítě..

  Pokus je proces vyloučení plodu z dělohy. Trvání jedné přítelkyně může trvat až minutu, zatímco žena může udělat až 3 hluboké dechy, které je střídají se silným zadržováním dechu.

  Pocity během pokusů jsou obvykle porovnávány s nutkáním, které vyvstává, když chcete jít na záchod velkým způsobem. Je však třeba mnohem více úsilí. Během pokusů žena leží na zádech, nabírá plnou hrudník, drží dech a naklání hlavu dopředu. Takové manipulace vedou k tomu, že naplněné plíce tlačí na bránici a to zase pomáhá děloze vytlačit dítě ven. Kromě toho musíte napnout břišní svaly. Veškeré úsilí je zaměřeno přesně na břicho a je prováděno pomocí svalů, nikoli tlaku vzduchu. Pokud se žena snaží vyvíjet tlak na žaludek vzduchem a tlačí si tvář, pak veškerá síla jde do horní části těla a nepomáhá narození dítěte. V tomto případě by pánevní svaly měly být uvolněny a přístupy, které tlačí dítě při pokusech trvat asi 15 sekund. Poté žena opakuje plný dech a pokračuje v vytlačování až do konce pokusu (asi za 3 minuty dojde k opakování).

  Při pokusech je velmi důležité poslouchat lékaře. Nemůžete tlačit ve špatný čas. Mezi pokusy musíte dát tělu co nejvíce odpočinku. Jakmile se objeví hlava dítěte, doporučuje se přejít na povrchové a klidné dýchání. Poté, co se dítě narodí, bude vyžadovat několik dalších pokusů o porod placenty. Tento proces je již zcela bezbolestný..

  V některých případech se pokusí zastavit. To se děje na příkaz lékaře, například když se objeví hlava dítěte, a musíte počkat, až se trup vytáhne nahoru. Pokus a proces předávání dítěte můžete zastavit pomocí mělkého dýchání. V tomto případě žena nemusí namáhat břišní svaly, ani zadržovat vzduch. Jakmile to gynekolog povolí, proces se obnoví.

  Různé typy dýchání během kontrakcí

  Je žádoucí trénovat různé typy dýchání změnou postojů - při naklápění, po boku, sezení, sklápění. Možná během porodu budete muset použít nejvhodnější pozici pro sebe - porodníci a lékaři k tomu mohou dát svolení, pokud shledají vhodnou změnu držení těla. Někdy během tréninku dochází u těhotných matek ke snížení hladiny oxidu uhličitého v krvi a ke zhoršení pohody a závratě. To je zcela přirozené, takže není třeba panikařit - stačí jen několik vteřin zadržet dech a nepohodlí se projeví samo o sobě..

  Doporučujeme také přečíst:

  Jak se chovat během porodu a porodu, porodit bez přestávek? Jak tvrdě tlačit při porodu, aby nedošlo k roztržení?

  Nejprve se musíte seznámit s tím, jak správně dýchat během kontrakcí. Děloha se otevírá na dlouhou dobu, zejména u primiparous. Je to bolestivý proces, doprovázený křečemi, což jsou ve skutečnosti kontrakce. Bez tohoto je odhalení pohlavních orgánů nemožné, kromě toho kontrakce pomáhají při propagaci dítěte podél porodního kanálu.

  Toto období se vyznačuje třemi hlavními fázemi:

  • Skryté, když počáteční křeče jsou slabé intenzity a jsou podobné bolesti během menstruace. Tento stav nemůže trvat déle než šest hodin.
  • Stádium aktivity trvající asi čtyři hodiny a značení zrychleného otevření děložního hltanu, bolestivé kontrakce a intervaly mezi nimi se neustále snižují;
  • V nulliparous a v některých případech nulliparous fázi inhibice, která trvá asi několik hodin před zveřejněním orgánu.

  Skutečné pracovní bolesti jdou po vzestupné linii, jsou bolestivé a dlouhé a bolest lze snížit pouze díky schopnosti správně dýchat.

  Druhy dýchání:

  • Břišní;
  • Hluboký;
  • Jednotný;
  • Časté.

  Pokud víte, jak správně dýchat během kontrakcí a porodu, můžete výrazně zmírnit pohodu ženy a zefektivnit její práci na porodu..

  Články O Neplodnosti