Hlavní Bolest

Terzhinan během těhotenství

Terzhinan je poměrně populární droga, která se používá k léčbě žen během těhotenství. Mnoho pacientů zanechává pozitivní hodnocení potvrzující účinnost léku. Před zahájením používání se doporučuje prostudovat pokyny a navštívit specializovaného pracovníka.

Indikace pro použití

Lék je kombinovaný lék obsahující několik aktivních složek z různých skupin. Často se používá při léčbě zánětlivých plísňových patologií vagíny. Má výrazné protizánětlivé antibakteriální vlastnosti, pomáhá rychle eliminovat příznaky nemocí.

Hlavní indikace pro předepisování léku jsou následující:

 • Vývoj pyogenní mikroflóry ve vagíně.
 • Vaginitida různého původu as různou závažností příznaků.

Nejčastějším ženským zánětem, jehož příznaky jsou známy téměř každému, je kandidóza na vaginitidu nebo trichomoniáza. První často nevyžaduje léčbu a druhá musí být ošetřena

 • Chronická nespecifická vaginitida s pravidelnými exacerbacemi.
 • Kolpitida vyvolaná plísňovou infekcí.
 • Trichomonas forma vaginitidy.
 • Příprava pacienta na instalaci nitroděložního zařízení nebo chirurgický zákrok na pánevních orgánech.
 • Pooperační komplikace vaginální sliznice.
 • Prevence komplikací při porodu nebo umělém ukončení těhotenství.
 • Drozd doprovázený infekcí nespecifickými mikroorganismy.
 • Nástroj lze navíc použít k prevenci komplikací při rentgenovém vyšetření průchodnosti vejcovodů. Lék je vysoce účinný a rychlý..

  Struktura

  Terzhinan během těhotenství, jehož recenze jsou většinou pozitivní, lze použít k odstranění různých nemocí kvůli obsahu několika aktivních složek.

  Hlavní složkou je ternidazol. Složka má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti, ničí patogenní mikroflóru ve vagíně. V kompozici je také přítomen neomycin sulfát, který pomáhá vyrovnat se s různými bakteriemi. Látka patří do skupiny antibiotik, proto inhibuje aktivitu mikroorganismů..

  Další složkou kompozice je nystatin, antimykotikum, které potlačuje aktivitu kvasinkových mikroorganismů. Další účinnou látkou je prednison. Tato látka patří do skupiny glukokortikoidů, proto má výrazné dekongestivní, protizánětlivé a regenerační vlastnosti..

  Kompozice navíc obsahuje další složky:

  • Stearan hořečnatý.
  • Škrob.
  • Laktóza.
  • Silica.

  Další složky nemají terapeutické vlastnosti, ale jsou nezbytné pro zachování chemického složení léčiva.

  V jaké formě se vyrábí

  Lék je možné zakoupit pouze ve formě vaginálních tablet, které se také nazývají čípky. Jsou baleny v plastových obrysových buňkách po 6 nebo 10 kusech..

  Každá deska s buňkami je v samostatné krabici. Kromě toho má každá krabice pokyny k používání léků. Tablety jsou oválné, malé velikosti a bílé barvy. Jejich struktura je velmi hustá, ale když vstoupí do pochvy, droga se dobře rozpustí.

  Cena balení 6 tablet je přibližně 450 rublů. Pokud je v destičce více tablet, cena se zvyšuje. Stojí za zmínku, že cena se liší v různých lékárnách a regionech země, což závisí na dopravních nákladech.

  Farmakodynamika

  Terzhinan má několik farmakologických vlastností, což umožňuje jeho použití během těhotenství k eliminaci příznaků vaginitidy různého původu. Recenze pacientů prokazují účinnost léku. Nástroj má protizánětlivý antimikrobiální účinek, navíc inhibuje rozvoj patogenní mikroflóry ve vagíně.

  Kromě toho aktivní složky léku pomáhají ničit plísňovou infekci a zabraňují jejímu opětovnému vývoji po krátké době. Díky obsahu nystatinu je potlačena celá fungální mikroflóra.

  Neomycin přispívá k ničení mikroorganismů v důsledku narušené syntézy látek v jejich buněčné stěně.

  To eliminuje zánět a postupnou smrt všech mikrobů, které jsou citlivé na aminoglykosidová antibiotika.

  Kromě toho má produkt protizánětlivé vlastnosti díky obsahu prednisonu.

  Hormonální složka zvyšuje účinnost všech složek léčiva, pomáhá předcházet rozvoji alergické reakce, ale nezaručuje úplné potlačení produkce histaminu.

  Díky komplexnímu efektu se eliminuje otok a svědění, pálení v pochvě. Po několika dnech používání se mikroflóra a množství sekrecí normalizují.

  Farmakokinetika

  Farmakokinetika léčiva začíná okamžitě poté, co vstoupí do pochvy. Aktivní složky se uvolňují a začnou se absorbovat do sliznice. Lék se téměř neabsorbuje do systémového oběhu, takže procento biologické dostupnosti není známo.

  Je třeba poznamenat, že činidlo se téměř nehromadí v tkáních a krvi. I při dlouhodobém užívání drogy není možné detekovat její stopy v systémovém oběhu. To je důvod, proč odborníci neurčili čas uvolnění těla z rozkladných produktů aktivních složek.

  Je známo, že lék má rychlý účinek právě díky místní aplikaci. Při kombinaci se systémovými léky je zaznamenána největší účinnost. Díky minimální absorpci účinných látek do krve se snižuje pravděpodobnost vzniku komplikací z vnitřních orgánů.

  aplikace

  Terzhinan během těhotenství (recenze léku lze studovat před zahájením terapeutického kurzu) se používá pouze po konzultaci s lékařem a po vyšetření.

  Je třeba poznamenat, že indikace k použití se neliší, tj. Vaginitida a další patologie, když se dítě může s těmito tabletami léčit..

  Lékaři však obvykle předepisují nějaký šetrný lék a svou nízkou účinností používají Terzhinan.

  V 1. trimestru těhotenství je léčivý přípravek kontraindikován, ve 2. a 3. trimestru je předepsán podle přísných indikací. Léčebný režim zahrnuje použití léku po dobu alespoň 10 po sobě následujících dnů. Pacient by měl každý den injikovat pilulku hluboko do pochvy. Je lepší to udělat před spaním, což zajistí dobrou absorpci..

  Doporučuje se, abyste před zavedením tablety tablety na 30 sekund spustili ve studené vodě. To urychlí rozpuštění..

  V průběhu celého terapeutického cyklu si může žena všimnout nažloutlého výtoku.

  To se považuje za normální, obvykle se projev po léčbě zmizí.

  Je-li to nutné, předepíše odborník druhý chod, pokud nebylo dosaženo terapeutického účinku. Za tímto účelem žena 3 dny po skončení kurzu absolvuje příslušné testy, jejichž výsledky jsou považovány za hlavní důvod opakované terapie.

  Léčebný režim u těhotných pacientů se neliší od režimu používaného u žen v období porodu dítěte. Použití ve druhém a třetím trimestru se také neliší.

  Kontraindikace

  Přes účinnost léku existují kontraindikace pro jeho použití. Za hlavní a nejdůležitější se považuje alergická reakce na kteroukoli ze složek kompozice. Lék obsahuje prednison, ale látka nemůže vždy úplně potlačit reakci, takže existuje riziko komplikací.

  Kromě toho je věk pacientky až 16 let a 1 trimestr těhotenství je považován za kontraindikaci pro jmenování. Relativní překážkou terapie je použití jiných čípků nebo roztoků k obnovení vaginální mikroflóry. Je třeba poznamenat, že období menstruace není považováno za kontraindikaci léčby vaginálními tabletami.

  Předávkovat

  Malé množství léčiva je absorbováno do systémového oběhu, takže nedochází k předávkování. Lékaři však tvrdí, že taková reakce se může u zvláště citlivých pacientů rozvinout. Prvním příznakem je nesnesitelné svědění v pochvě, stejně jako podráždění, výskyt hojného výtoku.

  Při absenci léčby se spojují obecné příznaky ve formě bolesti hlavy, závratě, slabosti. Někdy se svědění šíří k pacientovým pažím a nohám a objeví se vyrážka. Zřídka se předávkování projevuje výraznějšími příznaky, ale je to vyrážka, která způsobuje vážné nepohodlí.

  Pacient neustále česá postiženou oblast, což vede k tvorbě ložisek namáčení, zvyšuje se riziko infekce. V pokročilých případech se Quinckeho edém vyvíjí, doprovázený udušením pacienta.

  Pokud se tyto příznaky objeví, měli byste okamžitě přestat užívat tento lék, provádět genitální hygienu a vykopat vagínu vařenou vodou a poté se poradit s lékařem.

  Vedlejší efekty

  Terzhinan během těhotenství (recenze o tomto léku mnohým pomáhají při správném výběru) často vyvolávají nežádoucí účinky, které jsou v tomto období spojeny se zvýšenou citlivostí těla. Komplikace se objevují nejen v rozporu s pokyny, ale také v souladu s nimi.

  Nejčastější negativní příznaky:

  • Vyrážka v oblasti vnější genitálie.
  • Svědění horší po svíčce.
  • Brnění v pochvě.
  • Pálení při močení.
  • Zpomalení hojení lézí na vaginální sliznici.
  • Atrofické procesy na sliznicích v důsledku dlouhodobého používání činidla na bázi prednisolonu.

  Stojí za zmínku, že některé reakce zmizí samy o sobě několik hodin po prvním použití drogy. Pokud k tomu nedojde a symptomy se zhorší, měli byste ukončit léčbu a navštívit vyšetření gynekologa.

  Léková interakce

  Lék je povolen k použití s ​​jakýmikoli systémovými léky, protože téměř nevstoupí do pacientovy krve, neoslabuje a nezvyšuje účinnost jiných léků. Pokud pacient užívá nějaký lék průběžně, měl by být informován lékař..

  Neměli byste kombinovat léčbu Terzhinanem s jinými vaginálními látkami, které mají podobné terapeutické vlastnosti. Obzvláště nebezpečná je kombinace tablet s léky, které mají podobné složení.

  Miramistin s gynekologickou tryskou lze během těhotenství kombinovat s Terzhinanem.

  Lékaři však umožňují použití vaginálních tablet současně s douchingem s Miramistinem a dalšími antiseptickými roztoky. Je však lepší podat pilulku před spaním a ráno vykopat, což neoslabí účinnost hlavního ošetření.

  S nezávislou kombinací prostředků mohou vzniknout nepředvídatelné reakce, proto je důležité koordinovat použití konkrétního léku s odborníkem.

  Podmínky skladování

  Trvání skladování léku je 3 roky. Datum výroby je uvedeno v návodu nebo na obalu.

  Vaginální tablety by neměly být uchovávány v chladničce. Maximální teplota skladování by neměla přesáhnout + 250 ° C. Je důležité zabránit působení vlhkosti a přímého slunečního záření na produkt, ovlivnění chemického složení a také jeho ochranu před dětmi.

  Podmínky lékárny

  Lék je vydáván v lékárnách pouze na předpis, což vylučuje možnost samoléčení.

  Analogy

  Existuje několik analogů léčiva, které se liší ve složení, ale mají stejný terapeutický účinek.

  Funkce aplikace

  názevSložení a forma uvolňování
  PolygynaxVaginální tobolky na bázi nystatinu, neomycinu a polymyxinuMají výrazné antimykotické, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, pomáhají vyrovnat se s bakteriální kolpitidou, vaginitidou různého původu a používají se při léčbě pokročilých drozdů. Jsou předepisovány během 12 dnů s denním podáváním 1 tobolky před spaním. Kontraindikací k léčbě je období laktace, 1 trimestr těhotenství a přecitlivělost na složky přípravku
  ŠestiúhelníkVaginální čípky na bázi chlorhexidinuMají výrazný protizánětlivý a antimikrobiální účinek, jsou předepisovány ženám různého věku, aby se zabránilo sexuálně přenosným onemocněním a zánětlivým patologickým nálezům pochvy. Denní dávka je 1 čípek, který musí být podáván před spaním po dobu 10 dnů v řadě. Jedinou kontraindikací k léčbě je nesnášenlivost složení léčiva
  BetadineVaginální čípky obsahující povidon jodLék má výrazné protizánětlivé vlastnosti, je předepisován pro léčbu a prevenci zánětlivých patologií vagíny, jakož i prostředek pro přípravu pacientů na operace na pánevních orgánech. V den, kdy musí pacient před spaním zadat 1 svíčku, opakujte 5-10 dní. Během těhotenství nepředepisujte léky na hypertyreózu, nesnášenlivost složek přípravku

  Kterýkoli z analogů může být použit pouze po vyšetření a po konzultaci s lékařem, zejména v 1. trimestru těhotenství.

  Terzhinan je populární a velmi účinný lék, který se ve 2. a 3. trimestru aktivně používá k léčbě mnoha pacientů během těhotenství. Recenze žen jsou většinou pozitivní a negativní reakce se objevují jen zřídka, což dokazuje relativní bezpečnost léku.

  Design článku: Vladimír Veliký

  Video o Terzhinan

  Indikace, vedlejší účinky, analoga léčiva Terzhinan:

  Svíčky Terzhinan během těhotenství

  Terzhinan - vaginální čípky. Specialisté předepisují tento lék na vaginitidu (zánět vaginální sliznice), který byl vyvolán různými infekcemi, bakteriemi. Když je dívka na svém místě, často rozvíjí imunodeficienci, a proto odborníci předepisují Terzhinan.

  Ženy v zajímavém postavení jsou náchylné k infekčním onemocněním. Ty nemoci, které se vyskytly v latentní formě a nezpůsobily žádné zvláštní problémy v normálním stavu, se staly aktivnějšími kvůli těhotenství. Důvodem je skutečnost, že mikroflóra vagíny podléhá změnám, jako celý organismus.

  Lék je předepsán k léčbě vaginitidy, která je způsobena citlivostí mikroorganismů na látku. Proto hlavní indikace k použití:

  • bakteriální vaginóza;
  • bakteriální vaginitida;
  • mykóza;
  • infekce smíšeného genitálního traktu;
  • vaginální trichomoniáza;
  • vaginitis frolic kvůli houbám rodu Candida;
  • smíšená vaginitida.

  On je také předepsán pro profylaxi před operací, porodem, potratem..

  U specialisty při zkoušce

  Vzhledem k tomu, že během těhotenství se vyvíjí příznivé prostředí pro rozvoj kandidózy, vulvovaginitidy a bakteriální vaginózy, musí odborníci pečlivě vybrat lék k léčbě. Proto je hlavní věcí, na kterou se lékař při výběru terzhinan během těhotenství dívá, bezpečnost přípravku pro nastávající matku a dítě.

  Obsahuje složky, které v kombinaci mohou zabránit relapsům. Jedná se o antimykotika a antiseptika nebo antibiotika..

  Užívání drogy v různých časech

  Gestační věkIndikace pro použitíKontraindikace
  První trimestrZvýšení počtu bílých krvinek, drozd. Po jmenování lékaře. Když jsou příznaky mírné a nemoc neohrožuje zdraví budoucí matky a dítěte, lékaři navrhují čekat na léčbu infekčních chorob do druhého trimestru..Přísně po jmenování lékaře, protože jakékoli léky v prvním trimestru je třeba užívat opatrně.
  Druhý trimestrTerzhinan během těhotenství je předepsán, aby se zbavil choroboplodných zárodků, bakterií a hub, s výskytem silného svědění, pálení, otoků.Ve 2. trimestru se bere v úvahu pouze individuální nesnášenlivost nebo alergická reakce na složky.
  Třetí trimestrLék je předepsán k infekci a také k normalizaci vaginální mikroflóry a obnovení sliznice a epitelu. Předepisuje se také k léčbě porodního kanálu, aby se zabránilo infekci dítěte kandidózou.Téměř každý je minimalizován, protože nervový systém se již vytvořil. Proto je jmenování určeno lékařem individuálně, jako v průběhu těhotenství.

  K léčbě vaginitidy

  Přidělení a jiné účinky

  Někdy, když se terzhinanové čípky používají během těhotenství, může být žena vyděšená výskytem sekrecí. Je třeba určit důvody, proč k tomu dochází. To obvykle nemá negativní důsledky. Je to všechno o samotných svíčkách. Mají vlastnosti a po zavedení do vagíny se začnou rozpouštět pod vlivem tepla.

  Sliz absorbuje hlavní část, zbytek zhasne. Proto může část léku vyjít během následujícího dne po použití. Toto je normální proces, který je normou. A stává se to při použití vaginálních čípků nebo při použití rektálních čípků. Neexistují žádné jiné důvody pro výskyt žlutého výboje.

  Někdy se žena může po použití svíček cítit trochu nepohodlně. To může být vyjádřeno jako mírný pocit pálení, podráždění na kůži. V takovém případě je nutné se poradit s odborníkem, před tím by těhotná žena měla přestat užívat terzhinan. K tomu dochází, když má žena citlivou sliznici nebo je alergická na složky léčiva.

  V každém případě jsou všechny vedlejší účinky vyjádřeny lokální reakcí. Stává se, že důvodem nesprávného zadání svíčky. U některých žen, zvýšená zranitelnost vagíny, pokud bolestivý pocit prochází rychle, nepřestávejte léčit.

  Pokud do těla vstoupí dvojitá dávka léku, jeho složky mohou způsobit otravu těla a poškodit nenarozené dítě. Při orálním podání může léčivo pronikat placentou k dítěti. Dosud není doporučeno užívat terzhinan v prvním trimestru, je lepší počkat 16 týdnů těhotenství (pokud není naléhavá potřeba a lékař netrvá na užívání léku).

  Po použití bude výběr

  Nelze předávkovat lék, protože není absorbován do krve. Proto je nemožné zvýšit koncentraci. Při zvýšené dávce se stav může zhoršovat, kvůli čemuž bylo nutné brát lék. Reakce může být smíšená, příznaky se mohou zastavit, ale mohou zesílit. V tomto případě musíte svíčku odstranit a poradit se s gynekologem.

  Kontraindikace jsou omezeny pouze individuální intolerancí a alergiemi. Působení terginan nepřesahuje vaginální sliznici. V každém případě by užívání léku mělo být pod dohledem odborníka, vezme lék s ohledem na charakteristiku stavu a vaše tělo.

  Vlastnosti užívání drogy

  Pokyny pro terginan říkají, že lék musí být používán v noci. Během těhotenství by měla žena zavést pilulku (před použitím musí být uchovávána v teplé vodě po dobu nejméně 30 sekund) hluboko do pochvy jednou denně. Před spaním je nejlepší čas, kdy žena může ležet a nehybně se pohybovat, což přispívá k normální absorpci drogy. Pokud používáte svíčky odpoledne, po zavedení alespoň 10-15 minut, musíte ležet. Délka léčby je obvykle 10 dní. Pokud má nastávající matka kandidovou vaginitidu, může lékař prodloužit kurz až o 20 dní.

  Charakteristiky použití terzhinan v časném období až do 16 týdnů těhotenství spočívají v tom, že první trimestr je vždy nebezpečný pro užívání léků, a pokud existují nějaké patologie, stojí za to se řídit doporučeními specialisty. Ale nemůžete ignorovat zánětlivé procesy. Ve zvláštních případech předepisuje odborník individuální léčebný režim, bude nutné dodržovat jeho doporučení. Protože infekce může vést k předčasnému porodu nebo ukončení těhotenství.

  Každá žena má individuální léčebný režim

  Ve 2. trimestru nebezpečí jsou omezení menší než v 1. a 3. trimestru. Hlavní zákaz používání antibiotik, ale terzhinan je obsahuje v malém množství. Tento lék je proto bezpečný pro těhotnou ženu a dítě. Při nepříjemném nepohodlí zůstává dávka normální..

  Ve 3. trimestru těhotenství, blížícím se době narození, nemusíte tělo silně zatěžovat. To se týká užívání terzhinan, jiných drog, stejně jako fyzického a emočního stresu. Až do posledního měsíce zůstává dávkování normální. Tento lék nemůžete použít sami, pouze po konzultaci s odborníkem.

  Dámské recenze

  V době 20 týdnů těhotenství byla provedena operace, děložní čípek byl sešit kvůli hrozbě potratu (odhalená isthmicko-cervikální nedostatečnost). Po ní, abych se vyhnul bakteriálním komplikacím, mi byl předepsán průběh antibiotických injekcí. Pak začalo bílé vypouštění a bylo zjištěno, že mám drozd. Lékař předepsal tablety terzhinan, pochyboval jsem, zda je lze užít během těhotenství. Přesto jsem absolvoval předepsaný kurz, po týdenním svědění se výtok zmizel. Po vyšetření doktor potvrdil, že vše prošlo. Už žádné takové problémy neexistovaly.

  Ve 30. týdnu těhotenství se v příštím testu roztěru projevily známky bakteriální vaginózy. Gynekolog předepsal průběh užívání svíček terzhinan (1 tableta po dobu 7 dnů), poté preventivně 2krát týdně. Nejprve jsem byl zmaten výbojem po použití Terzhinan, ale pak jsem byl ujištěn, že to bylo normální, jen svíčka. Ve 37. týdnu těhotenství s opakovaným vyšetřením nátěru nebyly zjištěny žádné patologie. Dítě narozené zdravé.

  Ve 39 týdnech jsem měl časté kontrakce, byl jsem hospitalizován. Při prvním vyšetření jim byla diagnostikována drozd. Léčili sliznici antiseptiky. Před porodem zbývají nejméně 4 hodiny, takže lékař představil vaginální tabletu terzhinan, jak mi bylo řečeno, aby se dítě při porodu neinfikovalo. Všechno šlo dobře, nedošlo k žádné infekci, dítě je zdravé.

  O autorovi: Olga Borovikova

  Terzhinan během těhotenství

  Lékaři vědí, že téměř žádné těhotenství není kompletní bez jmenování alespoň některých pilulek. A i když mluvíme o „neškodných“ vitaminech, těhotné ženy mají legitimní otázky: proč je nutné brát tento lék a jak bezpečné je to pro nenarozené dítě? V této části budeme hovořit o lécích, které jsou obvykle předepisovány nastávajícím matkám.

  Julia Sakharová
  Klinický farmakolog, Moskva

  Během těhotenství se u ženy často rozvíje imunodeficience. Proto je budoucí matka vystavena infekčním chorobám velmi vysoká. Kromě toho se během tohoto období často zhoršují nemoci, které dříve tajně probíhaly. Některé z nich jsou spojeny se změnou mikroflóry vagíny; mezi ně patří kandidóza a gardnerelóza.

  Vzhledem k tomu, že těhotenství je jedním z hlavních predispozičních faktorů pro vývoj kandidální vulvovaginitidy a gardnerelózy, je jejich léčba u nastávajících matek obzvláště znepokojivá. Hlavním požadavkem v této situaci je bezpečnost použitých drog. Pravda, arzenál drog používaných interně u těhotných žen je velmi omezený a nejčastější léčba je lokální. Léčebné režimy jsou komplexní, přičemž se bere v úvahu závažnost onemocnění a přítomnost doprovodné infekce, která umožňuje snížit frekvenci recidivy onemocnění a zvýšit úroveň zdraví žen..

  Jedním z aspektů léčby v takových případech je užívání drog ve formě čípků. Kombinovaná léčiva, včetně antimykotika, antiseptického a / nebo antibakteriálního antibiotika, se vyznačují dobrou klinickou účinností. Jedním z nejpopulárnějších je kombinovaný lék TERZHINAN. Dnes vám přesně řekneme o tomto léku, protože komponenty v něm obsažené se optimálně doplňují a účinně bojují proti infekci prostřednictvím dobře vybrané kombinace složek. TERZHINAN je k dispozici ve formě tablet pro vaginální použití. Účinek léku je spojen s vlastnostmi jeho složek. Složení tohoto léčiva zahrnuje: ternidazol (derivát imidazolu), působící na anaerobní mikroflóru, je také účinný proti gardnerells; neomycin sulfát (širokospektrální antibiotikum ze skupiny aminoglykosidů, jehož působení je zaměřeno na grampozitivní a gramnegativní bakterie); nystatin (antifungální antibiotikum, které je vysoce aktivní proti houbám Candida); prednison (hormon-glukokortikoid, který má výrazný protizánětlivý účinek; umožňuje vám rychle zastavit příznaky zánětu v akutním stadiu - hyperémii, bolest, svědění atd.). Kompozice umožňuje zajistit integritu vaginální sliznice a stálost pN.

  Charakteristickým znakem léku je, že jeho použití je povoleno během těhotenství a kojení - avšak podle jasných indikací s prokázanou potvrzenou infekcí. Dnes je TERZHINAN jednou z mála lokálních drog se širokým spektrem účinku díky dobře vybrané kombinaci složek.

  Lék se používá k léčbě vaginitidy (zánět vagíny) způsobené mikroorganismy citlivými na léčivo. Názvy na jeho jmenování jsou tedy:

  • bakteriální vaginóza;
  • bakteriální vaginitida;
  • vaginální trichomoniáza;
  • vaginitida způsobená houbami Candida;
  • smíšená vaginitida.

  Lék se také používá k prevenci vaginitidy před gynekologickou operací, porodem nebo potratem..

  TERZHINAN je předepsán 1 vaginální tableta den před spaním. Průměrná délka kurzu je 10 dní; v případě potřeby ji lze zvýšit až na 20 dní. Před vložením do pochvy by se měla tableta udržovat ve vodě po dobu 20 až 30 sekund. Po použití léku si lehněte na 10-15 minut.

  Mezi nežádoucí účinky při užívání přípravku TERZHINAN patří pocit pálení, lokální podráždění (zejména na začátku léčby). V některých případech jsou možné alergické reakce..

  Jedinou kontraindikací při užívání přípravku Terzhinan je zvýšená citlivost na jednotlivé složky léčiva.

  Pro těhotnou ženu je velmi cenné, že v důsledku nízkého stupně absorpce do systémového oběhu je předávkování nepravděpodobné, stejně jako přenos složek léčiva na plod. Neexistuje tedy žádný negativní účinek složek léčiva na plod. Kromě toho může být užívání léku provedeno bez ohledu na podávání jiných léků, které užíváte perorálně, protože nedochází k interakci TERZHINANU s jinými léky. Lék by měl být skladován při pokojové teplotě..

  Jediná věc, kterou by si budoucí matka měla pamatovat, je, že léčba přípravkem TERZHINAN během těhotenství by měla být prováděna pod dohledem gynekologa. Pamatujte, že navzdory popsané bezpečnosti léku během těhotenství je vše v tomto světě relativní. Dosud neexistuje rozsáhlý mezinárodní výzkum prokazující úplnou bezpečnost přípravku TERZHINAN pro budoucí matku nebo plod. Dosud nebyly zjištěny žádné závažné komplikace a kontraindikace pro použití tohoto léku během těhotenství. Nezávislé zacházení je proto nepřijatelné. Navíc, po ukončení průběhu léčby, navzdory negativním výsledkům mikrobiologických studií, „odstranění“ mikroorganismu není vždy úplné. To může vést k relapsům. A pozorování je první podmínkou bezpečné a účinné léčby těchto chorob. Pouze lékař může použít správný systematický přístup k diagnostice a léčbě onemocnění s dopadem na patogen a všechny jeho možné rezervy, aby se snížila pravděpodobnost recidivy..

  Urogenitální infekce je jednou z hlavních příčin potratu. Proto je při plánování těhotenství nezbytné komplexní komplexní vyšetření budoucích rodičů k identifikaci zjevných a skrytých ložisek infekce. Navzdory skutečnosti, že existují určité léčebné režimy a většina z nich je docela účinná - chci dát nastávajícím matkám jeden důležitý tip: dříve, než si počnete dítě, musí být naplánováno těhotenství, včetně screeningu na kandidovou vaginitidu, gardnerelózu, pohlavně přenosné infekce (STI). Pokud je detekován jakýkoli patogen, provede se úplné ošetření obou partnerů. Je zakázáno mít sexuální život až do úplného vyléčení. Plánování těhotenství se doporučuje nejdříve 3–6 měsíců po zotavení. V tomto případě bude těhotenství probíhat bez zbytečných nervů, zbytečných častých návštěv u lékařů, únavných a někdy drahých testů. A - bez užívání všech stejných léků, které nejsou během těhotenství příliš užitečné.

  Jaké nemoci jsou předepsány Terzhinan?

  Mukózní infekce způsobená houbami rodu Candida je docela běžná u prakticky zdravých lidí a ještě častěji u lidí s oslabeným imunitním systémem. Nejběžnější infekční lézí sliznice vulvy a vagíny je candida vulvovaginitis. Frekvence tohoto onemocnění u těhotných žen dosahuje 40-46%. Taková vysoká míra je způsobena změnami v hormonální rovnováze během těhotenství. Časté projevy kandidálních lézí - srážený výtok z genitálního traktu, svědění.

  Gardnerelóza je způsobena nerovnováhou ve vaginální mikroflóře. Normálně je zastoupena hlavně laktobacily. Tyto bakterie vytvářejí kyselinu mléčnou a peroxid vodíku, což brání šíření oportunních mikroorganismů. Tyto mikroorganismy jsou přítomny v malém množství ve vagíně většiny zdravých žen. Podíl laktobacilů ve vaginální mikroflóře klesá: v důsledku douchingu; použití antikoncepčních prostředků obsahujících 9-no-noxinol (svíčky PATENTEX OVAL); změna sexuálního partnera; snížená imunita (ke které dochází během těhotenství). Současně se zvyšuje podíl gardnerelly. V tomto případě dochází k vaginální dysbióze. Dříve lékaři věřili, že tento stav nepoškodí. V současné době je považován za rizikový faktor pro zánět dělohy, neplodnost žen, předčasný porod, komplikace těhotenství a porodu.

  Články O Neplodnosti