Hlavní Zdraví

Je možné jíst řepu při kojení dítěte?

Během kojení jsou matky nuceny opustit mnoho zdravých potravin, zejména červených, které u dítěte způsobují alergie. Je červená řepa zakázána? Jak řepa ovlivňuje tělo během kojení? Pojďme analyzovat všechny klady a zápory.

Výhody a kontraindikace řepy pro kojící matky

Řepa je velmi bohatá na vitamíny a minerály nezbytné pro člověka. Ale je možné jíst řepu vůbec s kojením? Ukazuje se, že neobsahuje žádné alergenní složky a bude přínosem pouze pro matku i dítě. Tento produkt podporuje obnovu oslabeného těla v poporodním období, doplňuje nedostatek vitamínů a minerálů, posiluje imunitní systém. Zlepšuje trávicí systém, čistí tělo toxinů, zlepšuje pleť. Někdy marně honíme drahé vitamíny, pokud může být v každém ročním období ve stravě kojící matky levný a cenově dostupný produkt, což je univerzální medicína.

 • Vysoký obsah vlákniny má projímavý účinek. Téměř všechny ženy po porodu musí mít zavedené střevní funkce a řepa to bude skvělou práci. Čistí střeva, chrání vás před zácpou, odstraňuje škodlivé látky z těla a vrátí gastrointestinální trakt zpět do normálu. To platí zejména pro ženy přibývající na váze po porodu. A co je nejdůležitější, laxativní účinek řepy neovlivňuje laktaci, ale pouze na zdraví mámy.
 • Pokles hemoglobinu není po porodu vzácným problémem. Železo pomáhá zbavit se anémie, slabosti a závratě.
 • Jód je hlavním regulátorem štítné žlázy, který pomáhá obnovovat hormony.
 • Hořčík normalizuje krevní tlak, srdeční frekvenci.
 • Vápník je jedním z nejdůležitějších prvků, které žena dává svému dítěti ve velkém množství. Posiluje zuby a kosti.
 • O váš vzhled se postarají vitamíny skupiny A, B, E. Posiluje vlasy, zlepšuje stav pokožky, zlepšuje zrak, plní tělesné buňky kyslíkem, inhibuje stárnutí, normalizuje metabolismus.
 • Vitamin C podporuje imunitu, chrání před infekcemi, dodává sílu a energii.

U HB může být kontraindikací řepy onemocnění ledvin, diabetes mellitus nebo nesnášenlivost určité složky.

Je možné jíst řepu při kojení

Přínos karmínové zeleniny je nepochybně velký. Je možné jíst řepu během kojení? Beze strachu můžete říct, co potřebujete. Potřebné a užitečné látky kořenové plodiny se přenášejí na dítě s mateřským mlékem a laxativní účinek ovlivní pouze tělo matky a neovlivní mléko.

Důležité! Řepa může být pro kojící matku užitečná a bezpečná pouze po tepelném zpracování: vařené, pečené, dušené.

Odpovídáme na důležitou otázku: je možné jíst kojenou řepu při kojení.

Zázrakem tohoto produktu je, že hlavní prospěšné látky se během tepelného zpracování neztratí. Vařená řepa se dobře vstřebává, jemně ovlivňuje žaludek a střeva matky a nasycuje mléko vitamíny nezbytnými pro dítě.

Nejdůležitější opatrností při použití je opatření. Pro kojící matky bude zelenina přínosem pouze tehdy, bude-li používána rozumně. Barvivo v něm zůstává s jakoukoli metodou přípravy. Pokud do své stravy přidáváte řepu každý den, může mléko změnit barvu a způsobit alergii na dítě. Tento produkt musí být proto do potravin dodáván velmi pečlivě a dodržovat určitá pravidla.

Pravidla pro používání řepy u HS

Matky mají samozřejmě pochybnosti o dopadu tak kontroverzního produktu, jako je řepa, na kojení. Aby nedošlo k poškození dítěte, dodržujte osvědčené pravidlo - pomalu na lžičku.

Jak vstoupit do stravy

Odborníci si myslí, že jinak: od kterého měsíce můžete jíst řepu při kojení. Někteří doporučují zavedení od třetího měsíce krmení, zatímco druhé je povoleno začít od prvních dnů.

Pokud jsou vaše zdravotní ukazatele normální, dítě netrpí kolikou, nepoškodí břicho a cítí se normálně, řepa neublíží ani v prvních dnech po porodu.

Uvařte malou kořenovou zeleninu a zkuste jíst kousek bez soli. První dávka by neměla být vyšší než 50 gramů. Dále se podívejte na reakci dítěte. Pokud není vyrážka, bolest žaludku, stolice se nezměnila, pak se nepopírejte tak cenným produktem.

Další test proveďte za několik dní beze změny dávky. Pro začátečníky stačí 50 gramů jednou nebo dvakrát týdně, abyste získali co největší užitek..

Kolik může kojící matka jíst??

Pokud dítě dokonale vnímá tento produkt během prvních týdnů, můžete jeho množství zvýšit vždy o 20 gramů. Výsledkem je, že během kojení můžete denně jíst 150-200 gramů řepy, a to i měsíc po narození dítěte..

Důležité! Není třeba jíst řepu denně. Velmi silný červený pigment může barvit mléko, jeho chuť se stane červenou řepou, která nemusí dítě potěšit, a v nejhorším případě může vyvolat alergickou reakci.

Do své stravy přidávejte řepu a pokrmy z ní jen jednou nebo dvakrát týdně. Po třech až čtyřech měsících můžete jíst více, až čtyřikrát týdně.

V tom případě nemůžete jíst?

Je možné během kojení jíst řepu syrovou? Rozhodně ne. Syrová zelenina obsahuje mnoho škodlivých mikroorganismů, které se mohou dostat do těla dítěte, což způsobuje trávení a střeva. Po šesti měsících krmení můžete zkusit jíst syrovou řepu. Je však lepší riskovat a opustit tento podnik, než přestanete kojit.

V jaké formě může být řepa kojící matkou?

Při kojení se doporučuje pouze vařená řepa. V závislosti na vašich preferencích ji můžete jíst jen vařené, nastrouhané nebo nakrájené na kousky. Lze kombinovat s dalšími produkty, které jsou prospěšné pro kojící matku. Pečeme v troubě nebo v páře.

Tato zelenina vás nikdy neobtěžuje, protože s ní můžete vařit tolik různých pokrmů, výživných a stravy. Neváhejte jej kombinovat s masem, zeleninou, sušeným ovocem, ořechy, tvarohem a sýrem..

Pravidla vaření

Při kojení v prvním i druhém chodu můžete jíst řepu. Je důležité sledovat ostatní ingredience, které přidáte..

 • Měli byste být opatrní s feferonkami, česnekem, cibulí a kořenitým kořením. Je lepší se těmto sloučeninám úplně vyhnout..
 • Je vhodné ochutnat jídla majonézou a tukovou zakysanou smetanou. Kyselý jogurt, nízkotučné smetany a olivový olej jsou k tomu dobré..
 • Zeleninu dobře vařte, dokud se nevaří, takže v polotovaru nezůstanou žádné škodlivé sloučeniny.

Je možné ošetřovat matku boršč

Začněte zkusit boršč trochu poté, co jste již vyzkoušeli účinek vařené kořenové plodiny. Pokud dítě nic neobtěžuje, může se boršec jíst v malých porcích několikrát týdně.

Může kojící šťáva z červené řepy

Šťáva z červené řepy je dobrá pro člověka jako celek, ale během kojení je ženám zakázána. Ke zdravému pití se vrátíte, až bude vaše dítě starší.

Recepty z červené řepy

Zvažte nejjednodušší a nejdostupnější recepty pro řepné pokrmy, které lze měnit, doplňovat a experimentovat se součástmi.

Saláty

Klasický salát s řepou je považován za vinaigrette. Ale váš oblíbený salát může být ten, o kterém si myslíte. Například se sýrem a sušeným ovocem:

 • Kostkou vařenou řepu a sýr přidejte sušené meruňky, rozinky a vlašské ořechy, předem namočené v horké vodě. Dochuťte nízkotučnou zakysanou smetanou nebo smetanou.

Nebo masový salát:

 • Vařte drůbeží maso nakrájené na kostky, také nakrájejte vařenou mrkev a vejce. Můžete přidat rozinky a ořechy. Můžete plnit jogurtem bez přísad nebo nízkotučného krému.

Červená řepa Stew

Nejjednodušší způsob je nastrouhnout řepu, sůl, cukr a nechat mírně smažit na pánvi v rostlinném oleji. Získejte kaviár z červené řepy. Ale tam si můžete nechat cuket, mrkev, brambory nebo jinou zeleninu podle svého vkusu a dostanete vynikající zeleninový guláš.

Plněné řepy

Chutná a plněná řepa vypadá lahodně a luxusně. K tomu nakrájejte na polovinu nakrájenou zeleninu, naplňte ji mletým masem, nalijte zakysanou smetanu a vložte do trouby na 15–20 minut..

Jako mleté ​​maso lze použít rýži s rozinkami, jablky, vejcem nebo tvarohem..

Polévka z červené řepy

K přípravě jednoho z nejlepších prvních kurzů červené řepy budete potřebovat hovězí maso, brambory, zeleninu z červených kořenů a některé zelené.

Masový vývar je třeba uvařit, brambory do vývaru promíchat, maso nakrájet na plátky a přidat nastrouhaný již uvařený kaše pár minut před tím, než bude připraven. Ozdobte zelení a odkapejte lžičku zakysané smetany.

Nechte naše doporučení, aby vám pomohla, ale sami si vytvořte vlastní stravu. Dodržujte obecný stav vašeho dítěte a v souladu s tím budete moci určit množství a dobu uvedení produktu na trh, hlavní věc je dodržovat opatření. Doufáme, že všechny vaše obavy ohledně řepy pominuli, oceníte veškeré bohatství karmínové zeleniny a stane se skutečným favoritem vašeho stolu..

Je možné jíst řepu kojící matce

Výživa matky je důležitým aspektem kojení. Během tohoto období musíte pečlivě vybrat produkty pro stravu a vyhnout se potenciálně nebezpečným potravinám pro drobky. Červená řepa při kojení je velmi smíšený produkt. Na jedné straně je zelenina bohatá na vitamíny a vlákninu, což je užitečné pro ženu, a na druhé straně jasná barva a projímavý účinek vyvolávají obavy. Je červená řepa povolena pro kojící matky během HB? V jaké formě to je, aby nedošlo k poškození dítěte?

Výhody a poškození řepy při kojení

Existují dva hlavní důvody, proč se matky bojí jíst řepu v období hepatitidy B:

 • Výrazný projímavý účinek.
 • Zářivě červená barva zeleniny.

První bod je vysvětlen přítomností velkého množství vlákniny a pektinu v řepě. Ano, máma, která snědla salát z červené řepy, může mít projímavý účinek, to však dítě neovlivní. Zelenina je v těle trávena a do krevního řečiště vstupují pouze metabolické produkty az krve vstupují do mateřského mléka. U dítěte nezpůsobí žaludeční nevolnost. Mnoho žen naopak upozorňuje, že pravidelná konzumace mírného množství řepy může u dítěte snížit koliku.

Žena, která porodila, se často potýká s problémy, jako je zácpa, hemoroidy, praskliny a stehy v perineu. Všechna tato onemocnění vyžadují včasné vyprázdnění střev a normální stolici, což je obtížné dosáhnout po porodu. Červená řepa, jako vynikající přírodní projímadlo, se vyrovnává s problémy s nepravidelnou stolicí, zatímco mnoho projímadel je pro hepatitidu B zakázáno.

Druhý bod také není důvodem k obavám. Červený pigment, který je bohatý na kořenové plodiny, není výrazným alergenem. Existuje samozřejmě možné riziko alergií, ale je to spíše individuální reakce konkrétního dítěte. Nepoužívejte řepu v prvním měsíci kojení, abyste předešli nechtěným alergiím u novorozence.

Nyní, když byly rozptýleny mýty o červené kořenové plodině, měli byste věnovat pozornost tomu, na co ještě jsou řepa užitečná při kojení..

 • Obsah železa v zelenině bude dobrou prevencí anémie.
 • Jód zajišťuje normální fungování štítné žlázy.
 • Vitamíny skupin B, C, E pomáhají matce udržet její mládí a krásu, podílet se na obnově těla po porodu, zlepšit odolnost těla vůči virům a infekcím, posílit krevní cévy.
 • Hořčík se podílí na metabolických procesech a je také nezbytný pro stabilní fungování srdečního svalu.

Vzhledem k tomu, že řepa je vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů, jakož i vynikajícím přírodním mírným projímadlem, můžeme říci, že je velmi užitečná pro kojení..

Řepa pro hepatitidu B se však musí používat opatrně, nezapomínat na to, že každé dítě je individuální a alergická reakce je stále možná.

V jaké formě může být řepa kojící matkou

Mnoho odborníků tvrdí, že přínosy konkrétního jídla pro kojení jsou určovány mnoha způsoby přípravou jídla. Než začnete do své stravy zahrnout řepu, měli byste zjistit, v jaké formě je pro matku nejužitečnější a bezpečné pro novorozence..

Které řepy si můžete vybrat - syrové nebo vařené

Je lepší jíst vařenou řepu na GV, protože veškerá syrová zelenina v matčině stravě může způsobit drobky a plyn v drobcích. Z vařené zeleniny si můžete připravit salát nebo ho sníst, nakrájet na plátky. Je také dobré přidat řepu k dušené zelenině nebo dušenému masu. Kořenová plodina zapečená ve fólii bude také užitečná pro mladou matku.

Surová řepa se také nedoporučuje, protože je nutné pečlivé zpracování kořenové plodiny. Musíte zeleninu důkladně omýt, oříznout kůži. Při nekalém zacházení mohou bakterie a nečistoty zůstat na povrchu plodu, který, jakmile bude ve střevě, způsobí těžké otravy nebo infekce parazity.

Je možné ošetřovat matku boršč

Matky se často ptají, zda je možné jíst boršč na GV. Tak určitě! Borščová nebo řepná polévka je skvělou příležitostí k jídlu vydatnému a chutnému jídlu, aniž by dítě ublížilo. Kromě řepy zahrnuje mnoho různých druhů zeleniny a masa, které je také třeba pečlivě vybírat. Maso by mělo být nízkotučné odrůdy a zelenina se nejlépe používá v čerstvém stavu než v konzervách. Vzhledem k tomu, že všechny ingredience jsou dobře uvařeny, nehrozí dítěti kolika. Existuje několik nuance vaření boršč na GV:

 • Do vývaru nelze přidat sádlo a vybrat si tučné druhy masa.
 • Před přidáním zeleniny do borše je lepší je nepřevařit, ale dušit malým přídavkem rostlinného oleje.
 • Nepřidávejte kořeněné koření a česnek.
 • Boršč můžete doplnit zakysanou smetanou nepřesahující 10% tuku.

Šťáva z červené řepy

Může řepa ve formě čerstvě vymačkané šťávy? Tato otázka také někdy vyvstává u mladých matek. Ne každý má rád zeleninu ve své čisté formě. Někdy je rychlejší vymačkat a vypít sklenici šťávy, aby bylo možné těžit z konkrétního produktu. V tomto případě nejděte snadným způsobem. Kojící matka, která sleduje její stravu, by neměla jíst riziková jídla, která zahrnují všechny čerstvě vymačkané šťávy, včetně červené řepy. Díky koncentrovanému obsahu látek může šťáva nepříznivě ovlivnit trávení ženy a je pravděpodobnější, že u dítěte způsobí alergii.

Kolik řepy může kojící matka

Pokud Maminka jí první řepu, měla by být porce velmi malá - ne více než 30-40 g (několik plátků vařené zeleniny). Po jídle je nutné dítě a jeho pohodu sledovat do 48 hodin. Pokud nedošlo k žádné negativní reakci, můžete postupně zvyšovat množství konzumované řepy na 100-200 g denně.

Pro koho je řepa kontraindikována

Navzdory skutečnosti, že plodina červeného kořene je skladiště výhod a vitamínů, existuje řada lidí, kteří by raději neměli používat..

Řepa by se neměla jíst, pokud:

 • Kojící žena nebo novorozené dítě trpí potravinovou alergií na zeleninu.
 • Máma má onemocnění jater nebo žaludku.
 • Existují onemocnění močového systému a ledvin.

Při kojení musíte být v jídle vybíraví a vybírat pouze zdravá a bezpečná jídla. Aby nedošlo k poškození dítěte, stačí pozorovat střídání po částech a řádně vařit řepu. V takovém případě budou z kořenové plodiny těžit jak maminka, tak i dítě..

Je možné, že kojící matka řepa?

Seznam potravin, které můžete jíst při kojení, není tak velký, jak bychom si přáli. Kojená řepa může být doporučena pro ženy, existují však určitá omezení týkající se věku dítěte.

Červená řepa je jedinečná zelenina. Do našich zeměpisných šířek přišel ze starověkého Byzance. Od té doby se tato užitečná kořenová plodina často objevuje na našich stolech ve formě borše a salátů. V buryaku je jeden velmi důležitý znak: po tepelném zpracování neztrácí své prospěšné vlastnosti. Vařená řepa tedy není o nic méně užitečná než mnoho jiných syrové zeleniny. Mnoho žen se ptá: je možné řepnou kojící matku? Zkusme na to přijít.

Výhody a kontraindikace

Užitečné vlastnosti řepy:

 1. Nízkokalorický obsah - 40 kcal, což jistě ocení ženy, které chtějí zhubnout.
 2. Má mírný projímavý účinek na tělo. Pro mnoho kojících matek je téma zácpy relevantní. Červená řepa je jedním z prostředků prevence poruch stolice. Jeho pravidelné používání normalizuje střeva. Měli byste si být vědomi toho, že řepa dítěte požíraná matkou nebude mít projímavý účinek. Proto průjem a dehydratace dítěte v tomto případě neohrožuje.
 3. V kořenové plodině je spousta vlákniny, která čistí naše střeva od hniloby bakterií a toxinů..
 4. Pravidelné zařazení zeleniny do stravy může snížit hladinu cholesterolu v krvi a také normalizovat krevní tlak.
 5. Řepa je oblíbená jaterní zelenina. Filtrační funkce jater je obnovena pod vlivem červené řepy - betainu. Kromě toho má zelenina vlastnost tvořit krev..
 6. Vysoké hladiny železa zabraňují anémii a zvyšují hladinu hemoglobinu v krvi..
 7. Kyselina listová zlepší přísun krve do mozku matky i dítěte, a také příznivě ovlivní nervový systém obou.

Škodlivé vlastnosti řepy:

 1. Velké množství syrové kořenové zeleniny může vést k průjmu a dehydrataci..
 2. Nemůžete jíst řepu s osteoporózou. Zasahuje do normální absorpce vápníku v těle..
 3. Díky velkému množství sacharózy (25%) je tato zelenina pro diabetiky zakázána.
 4. Červená řepa je kontraindikována při onemocnění žaludku, jater, ledvin a dalších orgánů močového systému.

Navzdory „pravidlu semaforu“ ​​není jasný pigment z červené řepy alergenem, což umožňuje jeho odstranění ze seznamu zakázaných produktů v HV.

Kdy můžu jíst řepu s HS?

Kdy tedy může kojící matka jíst řepu? Je vhodné odložit používání řepy až o 2 měsíce života dítěte. Důvodů je několik:

 1. Kořenová plodina může u novorozence vyvolat alergii.
 2. Díky buryaku mají děti záchvaty střevní koliky.

Tipy pro kojící matky při používání řepy:

 • V prvním měsíci nejezte kořenovou zeleninu vůbec. Začněte jíst řepu 2 měsíce po porodu.
 • Poprvé nejezte více než 1 polévkovou lžíci vařené řepy. Sledujte stav drobků během dne.
 • Nejezte surovou řepu. Tento produkt je pro dítě příliš těžký a může způsobit rozrušení trávicího systému. Vařte kořenovou zeleninu ve vodě a duste nebo pečte v troubě.
 • Nepijte syrovou šťávu z červené řepy.
 • Produkt nezneužívejte: jíst řepu ve formě vinaigrette nebo boršče. Tam bude jeho koncentrace nízká.
 • Nejezte více než 100-200 gramů čisté zeleniny denně.
 • Saláty se zakysanou smetanou, nízkotučným jogurtem, rostlinnými oleji. Nikdy nepoužívejte majonézu, kečup nebo jiné omáčky..
 • Před pečením pečlivě umyjte veškerou zeleninu..
 • Zkuste nepoužívat různé koření, omezte se na sůl a bobkové listy.

Řepné recepty pro kojící matky

Doporučeno po 2 měsících života dítěte..

Složení: 1 střední řepa, 3 brambory, 1 malá cibule, 1 malá mrkev, nízkotučný masový vývar, bobkový list, sůl.

Příprava: Připravte masový vývar předem (kuřecí prsa, hovězí nebo králičí maso). Oloupejte veškerou zeleninu. Nakrájejte cibuli, brambory a řepu. Nastrouhejte mrkev na hrubém struhadle. Do vroucího vývaru vložte veškerou zeleninu, osolte, přidejte bobkový list. Po varu vyjměte pěnu, snižte teplotu a polévku zakryjte víčkem. Dušte, dokud se nevaří..

Mnozí se zajímají o to, zda je možné, aby kojící matka jedla boršč s řepou a zelím? Boršč můžete vařit s přídavkem bílého zelí. Zároveň je důležité, aby byl každý nový produkt zaveden do stravy mámy samostatně.

Vinaigrette

Doporučeno po 5 měsících života dítěte..

Složení: 1 střední mrkev, 2 brambory, 1 červená řepa, 1 cibule, 200 g konzervovaného hrachu, rostlinný olej, sůl.

Příprava: umýt brambory, mrkev a řepu. Vařte je v uniformách. Ochlaďte a oloupejte veškerou zeleninu. Kostky. Do zeleniny přidejte hrášek. Smíchejte vše. Salát ochutíme olejem, solí a znovu promícháme.

Někteří lidé rádi přidávají česnek do salátů. V česneku není pro dítě nic nebezpečného, ​​kromě jedné věci: do mateřského mléka se může dostat kořenitá vůně. Pokud budete jíst hodně česneku, pak dítě může úplně opustit mateřské mléko.

Podívejte se na video, jak jednoduše péct řepu v troubě:

Shrnout

Vařená červená řepa v HS je zdravá zelenina bohatá na vitamíny a minerály. Bohužel, během prvních 2 měsíců po porodu je nežádoucí jíst vařenou řepu během laktace, protože to způsobuje nadýmání u dětí. Když uplyne druhý měsíc života dítěte, maminka může jíst vařený salát z červené řepy, polévku z červené řepy i první chody.

Vařené, pečené, v červené řepě - v jaké formě je červená řepa s HS

Snad nejvíce podceňovanou zeleninou jsou řepa. Koneckonců, jen málo lidí ji používá denně ve své stravě. A postoj lidí k této kořenové plodině je dvojznačný. Někdo to netoleruje, pro někoho je to běžná neomylná zelenina. Nicméně ani jeden nový rok není úplný bez tradičního sledě pod kožichem..

Všichni víme, že řepa je vynikající přírodní barvivo. Díky bohatému jasnému kaštanovému pigmentu byla kořenová plodina nechtěně připsána nebezpečným produktům způsobujícím alergii. U mladých matek je spuštěno „pravidlo semaforu“ ​​a otázkou na programu je, zda je řepa přijatelná pro kojení. Koneckonců, všechny nedostatky ve stravě vyvolávají alergickou reakci u dítěte nebo naštvaný trávicí systém.

Může řepa pro kojící matky

Jedná se o jedinečnou zeleninu. Jeho hlavní vlastností je, že si i po ošetření parou zachovává všechny cenné vitaminy a minerály a zůstává stejně užitečný jako v surové formě. Což je velmi důležité pro kojící matku. A kromě toho se světlý pigment, který byl podroben tepelnému ošetření, stává pro novorozence bezpečný. Proto je jíst řepu během kojení nejen možné, ale také nezbytné.

Navzdory svému poněkud nevšednímu vzhledu je to jen skladiště zdraví. Koneckonců, při správném skladování se všechny cenné látky a stopové prvky ukládají v nezměněné podobě. Zde jsou výhody řepy pro kojení:

 • Obsahuje dostatečné množství železa, které se podílí na tvorbě krve a pomáhá matce rychle se zotavit a po porodu zesílit.
 • Přítomnost kyseliny listové je nezbytná pro normální fungování ženského nervového systému.
 • Tato zelenina obsahuje jód, který zajišťuje normální fungování štítné žlázy, která je odpovědná za stav hormonálního pozadí těla.
 • Je přítomen tryptofan, který stejně jako čokoláda pomáhá vyrovnat se s depresí a slezinou..
 • Můžete jíst řepu kojící matce a nestarat se o její vzhled, protože její obsah kalorií je pouze 40 Kcal.
 • Dokonale doplňuje nedostatek fosforu, vápníku, draslíku a hořčíku, jedná se především o zdravé zuby, silné kosti a nehty, krásné vlasy.
 • Zdroj vitamínů, jako jsou vitamíny C, PP, E, B. Poskytují matce dobrou imunitu, silný nervový systém a správnou hladinu cholesterolu v krvi..
 • Maminky během krmení mohou jíst řepu jako profylaxi zácpy. Jeho pektin a vláknina mají mírný projímavý účinek na střeva a odstraňují všechny toxiny a toxiny..

Kdy a jak ji zavést do stravy

Jak jsme již pochopili, není kontraindikováno zavádění řepy během laktace do vaší stravy. Někteří dětští lékaři se domnívají, že pokud je dítě s matkou zdravé, je možné si ji dovolit jíst během kojení v prvním měsíci. Koneckonců, všechny živiny, vitamíny a minerály pomohou rychlejší regeneraci po porodu. Jiní odborníci se domnívají, že by se nakonec řepa měla zadržovat nejméně po dobu 2 měsíců. Je to kvůli stále nepřizpůsobenému tělu novorozence novým podmínkám. A také se skutečností, že alergenicita této kořenové plodiny není vysoká, ale je.

Nejprve musíte jíst nejvýše jednu polévkovou lžíci strouhané zeleniny nebo pár malých kousků bez obvazu a soli. Sledujte, jak dítě reaguje. Pokud vše proběhlo hladce, můžete příště zvýšit porci o 20 gramů a sezonovat např. Zakysanou smetanou nebo máslem.

Pokud se obáváte, že dítě bude mít průjem, pak není důvod k obavám. Řepná řepa nic neublíží, má projímavý účinek pouze na matčino tělo. Pouze ve velmi ojedinělých případech mohou drobky mít problémy s bříškem, ale je pravděpodobnější, že se jedná o individuální rys těla.

Jak vařit řepu při kojení

Kojící matky mohou jíst řepu, pouze před použitím je lepší ji vařit. Syrové, protože je množství hrubé vlákniny v těle špatně absorbováno, a proto mohou mít ženy problémy s gastrointestinálním traktem a slinivkou břišní. Vařené nebo pečené má mírnější účinek na střeva

Uvádění vařené řepy do vaší stravy během kojení je povoleno v jakékoli formě. Stačí ho otřít na struhadlo a sníst s trochou soli a přidat rostlinný olej. Lze zahrnout do jiných pokrmů. Například vařit řepnou polévku. Nebo si udělejte neuvěřitelně lahodný salát z červené řepy s švestkami, ořechy, strouhaným sýrem a zakysanou smetanou.

Každodenní používání řepy během kojení se však nedoporučuje. Přesto je v něm barvící pigment přítomný a při častém používání se hromadí v matčině těle. Ve vzácných případech to může následně u dítěte vyvolat alergii..

V jakých případech je kontraindikován

Toto je jediná kořenová plodina, ve které jasný pigment nezpůsobuje mámě potíže při konzumaci červené zeleniny. Červená řepa je alergen, pouze pokud je pozorována individuální nesnášenlivost tohoto produktu. A pokud se u dítěte přesto projevila alergická reakce na řepu, stačí ji dočasně vyloučit. Možná, že tělo dítěte ještě není připraveno k jídlu zeleniny.

Mamkám se doporučuje vyloučit řepu ze stravy, pokud:

 • predispozice k hypotenzi (snižuje tlak);
 • s cukrovkou (hodně přírodního cukru);
 • máma trpí urolitiázou (obsahuje kyselinu šťavelovou);
 • existuje predispozice k rozvoji osteoporózy (ovlivňuje vstřebávání vápníku).

Pokud během kojení chcete diverzifikovat své menu bez poškození dítěte, začněte řepou. Ačkoli zelenina vypadá hladce, je nutné být ve stravě.

Je možné kojit řepu při kojení a jak ji správně zavést do stravy

Přečtěte si také:

Kojení: základní tipy pro kojící matku

Mohu jít na sport při kojení a na jaký sport si vybrat?

Může hrozny kojit, výhody a poškození

Ahoj znovu, moji drazí čtenáři! Navrhuji dnes diskutovat o výživě kojících matek. Myslím, že mnozí z vás slyšeli, že během laktace jsou červená jídla zakázána, že? Ale tady je kolaps, a to i v nemocnici hned po narození dítěte pro první přinést boršč! A tady je otázka: je možné řepu s kojením nebo ne?

Sám si pamatuji menu nemocnice. Neřekl bych, že je to dietní. A boršč byl také nabídnut mně. Má zákaz červených výrobků své výjimky? Pojďme to pochopit!

1. Výhody červené kořenové zeleniny

Řepa sama o sobě je docela cenný produkt..

Zpočátku bych chtěl učinit rezervaci, že obsahuje spoustu užitečných vlastností, mezi které patří:

 • vitamíny C, E a PP;
 • železo a jod;
 • kyselina listová;
 • celulóza.

Tato kořenová plodina má pouze příznivý účinek na tělo matky, a tedy na zdraví novorozence. Červená řepa normalizuje trávení, odstraňuje toxiny z těla.

Kromě toho si mladé matky dobře uvědomují, že po narození je problém se stolicí. Praskliny a slzy vyvolávají bolest při vyprazdňování. Červená řepa příznivě ovlivňuje proces defekace ženy při porodu. Proto v nemocnici od prvních dnů žena přináší boršč na oběd!

2. Co je škodlivé řepy během kojení

Mladé matky jsou zvyklé hledat „úlovek“ ve všem. Opravdu, červený produkt, a je to možné? Opravdu nepoškodí novorozence??

Jak se ukázalo, neexistují žádné kontraindikace pro použití této kořenové plodiny. Samozřejmě, pokud nezohledníte individuální nesnášenlivost produktu. Pokud jste alergičtí na řepu nebo po jídle dítěte se objevila vyrážka - tuto zeleninu zlikvidujte. Žádné další zákazy.

3. Jak zavést řepu do vaší každodenní stravy

Předpokládá se, že jakýkoli nový produkt, který by mladá matka měla vstoupit postupně do svého menu. Kromě toho je základním pravidlem poporodní stravy to, že červená výživa se nepřidává do každodenní stravy, dokud dítě nedosáhne čtyř měsíců..

Naštěstí toto pravidlo nemá nic společného s řepou. Tento produkt je výjimkou z pravidla, takže jej můžete začít jíst již od prvních měsíců života vašeho novorozence..

Pokud se však bojíte reakce těla dítěte na nový produkt, můžete ho zavést postupně:

 1. první den snězte malý kousek řepy a počkejte alespoň na jeden den na reakci dítěte;
 2. pokud dítě nemá vyrážku - zvyšte množství přípravku (pokud byla zaznamenána alergická reakce - řepu vyhoďte);
 3. postupně zvyšujte množství řepy.

Řepa má obvykle pozitivní vliv na celkový stav matky a dítěte, proto se nestojí za obavu. A tato zelenina se na obrázku neodráží - kalorický obsah řepy je pouze 43 kcal na 100 gramů.

4. Vařená nebo surová řepa

Přišli jsme na to, že řepa není při kojení kontraindikována. Existují však určité nuance, které by měla vědět každá mladá matka..

Řepa se nejlépe používá vařená. Faktem je, že surová řepa může (kvůli nesprávnému skladování) obsahovat bakterie a viry a tepelné zpracování je zaměřeno na jejich zničení. Současně kořenová plodina neztrácí své prospěšné vlastnosti..

Navíc se jedná o vařenou řepu, která je tělem nejlépe trávena (dospělí i děti).

Na internetu však najdete úplně jiné recenze: ženy doporučují k použití surovou řepu. Tvrdí, že tepelné zpracování „ruší“ všechny výhody kořenové plodiny. Toto riziko bych neriskoval. I když, jak se říká, kolik lidí - tolik názorů.

5. Jaká jídla z červené řepy mohu jíst během kojení?

Ve skutečnosti můžete jíst jakékoli jídlo pomocí řepy, je důležité si uvědomit, že je bezpečné během kojení pouze při vaření!

Začali jsme diskutovat o tomto produktu s borščem, takže pokud je počet řep v boršči relativně malý, můžete jej zahrnout do své stravy. Mladé matky na fórech sdílejí všechny druhy receptů, které nejsou během laktace ženě zakázány. Většina z nich však tvrdí, že je nejlepší použít vařenou řepu jako další složku v salátu oblečeném z nerafinovaného oleje..

V každém případě, pokud máte nějaké dotazy, může žena v porodu vyhledat radu pediatrického pediatra, který jí dá nezbytná doporučení týkající se výživy a poporodní stravy.

V tomto videu se můžete seznámit s obecnými pravidly výživy během kojení:

V této poznámce navrhuji rozloučit se, ale ne na dlouho. Pokud vám byl tento článek užitečný, doporučte jej přátelům ke čtení. A přihlaste se k odběru mých aktualizací, musím vám něco říct. Ahoj!

Řepa červená

Ošetřující matky vždy zpochybňovaly přidání červeného ovoce a zeleniny do stravy. Řepa není výjimkou. Mladé matky se obávají, že řepa nepoškodí kojení a jak to ovlivní zdraví dítěte. Známe léčivé vlastnosti této zeleniny, pokusíme se zjistit, zda ji lze během kojení jíst.

Výhody a poškození řepy při kojení

Při zodpovězení otázky, zda je kojící matka možná řepou, zvažte doporučení týkající se použití této červené zeleniny. Hlavní důvody, které pochybují o použití řepy při kojení, jsou:

 1. Zelenina obsahuje vlákninu a pektin, jejichž projímavá vlastnost vede k problémům se žaludkem u dítěte.
 2. Při kojení je červená zelenina přísně zakázána..

Tyto pochybnosti však lze snadno rozptýlit, pokud:

 1. Projímadlo vlastnost řepy není přenášena přes mateřské mléko: zelenina ovlivňuje pohyb střeva osoby, která jí to. Plod je v těle tráven a metabolické produkty vstupují do krve a mateřského mléka.
 2. Červená řepa je hypoalergenní produkt, jehož použití pomáhá získat chybějící vitaminy a minerály. Vařená řepa během kojení má zvláštní význam. Bez vyvolání alergií, koliky a bolesti u kojenců mohou novorozenci se svými matkami posílit své zdraví. V tomto případě je stanovení GV a problémy s bříškem v takových případech extrémně vzácné.

Červená řepa s GV má několik výhod:

 • normalizuje trávení;
 • obsahuje přírodní antioxidanty s baktericidními vlastnostmi;
 • odstraňuje toxiny z těla;
 • posiluje imunitní systém;
 • díky obsahu železa je dobrá prevence anémie;
 • zvyšuje hladinu hemoglobinu;
 • obsahuje jód, kyselinu listovou, vitamíny E, C, PP, B;
 • obsažený hořčík pomáhá posílit činnost srdečního svalu a normalizuje krevní tlak;
 • řepa pro kojící matku - skvělý způsob, jak řešit problémy, jako je zácpa a hemoroidy.

Riziko možné alergie je u novorozenců, takže v prvním měsíci by se matky měly lépe vyhýbat konzumaci řepy. Je lepší začít ji zavádět do stravy ráno, abyste pozorovali reakci dítěte během dne. Tato kořenová plodina má tedy příznivý účinek na zdraví kojící matky, a tedy i na zdraví dítěte. V tomto případě nezapomeňte, že pro začátek bude stačit jíst malou porci 1krát týdně.

Kdy můžu jíst řepu s HS

Při zodpovězení otázky, zda řepa může být kojena, je nutné vzít v úvahu všechny nuance této zeleniny. Dokonce i v porodnicích jsou některé matky přivezeny na oběd s borščovou nebo řepnou polévkou. Ale jak bezpečné je to pro novorozence, mnoho žen to neví.

V prvním měsíci života kojenců funguje jejich trávicí systém nestabilně, v důsledku čehož je pro ně obtížné trávit jídlo. To vede k zácpě a kolice. Tento problém se můžete zbavit zahrnutím vařené řepy do stravy pro kojící matku.

Matky, které si nejsou jisty, zda je možné jíst řepu, by měly zeleninu zavádět postupně:

 • první den snězte malý kousek a počkejte na reakci dítěte během dne;
 • při nepřítomnosti vyrážky u novorozence může být množství spotřebovaného produktu zvýšeno (v případě alergie odmítněte zeleninu);
 • postupně, každý den, zvýšit používání této zeleniny.

Mnoho žen se obává o svou postavu a přemýšlí, zda je možné, aby matky během laktace zakořenily plodiny. Vzhledem k nízkému obsahu kalorií (pouze 43 kcal na 100 g) tento produkt neovlivní ženskou postavu. Po vymýšlení odpovědi na otázku, je buryak možný pro kojící matku, musíte znát pravidla pro používání této zeleniny.

Podmínky použití

Hlavním doporučením, když ženy během kojení používají řepu, je jíst zeleninu, která není syrová, ale pouze po tepelném ošetření. Nedoporučuje se pít ani šťávu z červené řepy. Vědět, od kterého měsíce může být kořenová plodina zahrnuta do mateřské stravy, lze předejít zbytečným negativním důsledkům. Kojícím matkám se doporučuje jíst kořenové plodiny nejdříve 2-3 měsíce po narození dítěte. Zároveň musí být zelenina uvařena, protože v surové formě může způsobit infekci. Před použitím musí být zelenina dobře umytá. Nejlepší volbou je ovoce získané z vaší vlastní zahrady, neobsahující chemikálie ani konzervanty. Věnujte pozornost vzhledu zeleniny: musí být tvrdý na dotek, bez trhlin a jiných vad. Kořenová plodina by se měla jíst pravidelně, ale v malém množství. Maminka trpící cukrovkou se zelenině nedoporučuje kvůli vysokému obsahu uhlohydrátů. Rovněž není možné u žen trpících osteoporózou: plod blokuje normální absorpci vápníku v těle.

Recepty z červené řepy

Existuje mnoho receptů na nádobí z tohoto produktu. Může být použit jako součást jiných jídel a nezávisle na něm může být vařen, pečen nebo napařen. Tepelné zpracování vám umožní usnadnit proces asimilace kořenové plodiny v těle při zachování všech prospěšných vlastností. Během vaření byste neměli přidávat koření a přetížit jídlo. Namísto koření se doporučuje dát více zeleně (kopr a petržel, jako řepa, mají příznivý vliv na laktační proces). Je lepší sezonovat saláty z červené řepy olivovým nebo slunečnicovým olejem. Zvažte užitečné recepty na kořenovou zeleninu, které se doporučuje zahrnout do stravy kojící matky:

 1. Salát z červené řepy. Chcete-li jej uvařit, musíte nakrájenou zeleninu nakrájet na malé kostky. Poté přidejte do salátu červenou cibuli a červené řepy. Rozdrťte vlašské ořechy, přidejte lžíci lněného oleje. Sůl a mrholení citronovou šťávou.
 2. Boršč by neměl být tlustý. K jeho přípravě budete potřebovat tyto produkty: kousek hovězího masa, kořenovou zeleninu, brambory, bílé zelí, bobkové listy, sůl, cibuli, zelení. Maso se uvede do varu, poté se voda vypustí a přidá se čistá. Vařte vývar do měkka (1-1,5 hodiny). Veškerá zelenina se umyje, oloupá a poté naseká: řepa a mrkev - s brčkami, bramborami a cibulkou - v kostkách. Zelenina se přidává v tomto pořadí: kořenová zelenina, po 10 minutách brambory, mrkev a cibule. Poté, co se polévka začne vařit, přidejte nasekané zelí, bobkový list a byliny.
 3. Polévka z červené řepy. Esenciální produkty: hovězí maso, řepa, brambory, rostlinný olej, byliny a sůl. Kořenová plodina je předvařena, vývar je připraven. Oloupané a nakrájené brambory se přidají do kapaliny spolu s rostlinným olejem. Vařené maso je vyjmuto, nakrájeno na kousky a znovu hodeno do pánve. Zbývající zelenina a byliny se přidají do vývaru.
 4. Nápoj z červené řepy a mrkve se připravuje z řepy, mrkve, citronu a cukru. Za tímto účelem opláchněte zeleninu, zalijte vroucí vodou, očistěte a opláchněte vodou. Poté se mrkev a řepa rozemele na struhadlo a nalije se vařenou vodou. Výsledná hmota se zfiltruje, přidá se cukr a citronová šťáva se strouhanou kůrou.
 5. Červená řepa kaviár. Pro toto jídlo budete potřebovat přímo kořenovou zeleninu, rostlinný olej, citronovou šťávu, cukr a sůl. Vařená zelenina je rozemleta na struhadle, pak dušená v pánvi s rostlinným olejem. Na konci vaření musí být kaviár sůl, přidat cukr a citronovou šťávu.
 6. Plněné řepy. Kořenovou zeleninu můžete vařit lahodně a plnit ji rýží, tvarohem a jablky. Pro vytvoření jídla se zelenina a rýže vaří, dokud se nevaří. Poté se kořenová plodina očistí od jádra a naplní se předem připravenou náplní rýže, jablek s cukrem, bramborovou kaší, vejci a máslem. Namažte zakysanou smetanou a vložte do žáruvzdorné misky. Pečeme, dokud se nevaří. Základní produkty: řepa, jablka, rýže, vejce, zakysaná smetana, cukr, sůl, máslo.

Poté, co dítě dosáhne věku 3 měsíců, můžete pro změnu přidat do řepy další zeleninu. Hlavní věcí zároveň není použití rajčete a sledování reakce dítěte na konkrétní produkt.

Červená řepa při kojení: kdy jíst, jaký je nejlepší způsob vaření?

Zda je vařená řepa povolena během kojení, je věcí intenzivní debaty. Tato zelenina má mnoho užitečných vlastností, avšak během laktace může mít její konzumace nežádoucí důsledky..

Výhody a kontraindikace

Pro kojící matku jsou řepa poměrně užitečným a důležitým produktem:

 1. Obsahuje velké množství látek a vitamínů důležitých pro tělo: flavonoidy, jód, železo, kobalt, hořčík, kyselinu listovou, antioxidanty, vitamíny B, C, E, PP.
 2. Jedná se o přírodní lék na léčbu hemoroidů, který lze použít při kojení..
 3. Kompozice obsahuje vlákninu, která je nezbytná k očištění střev od toxinů a bakterií.
 4. Pravidelná konzumace vařené řepy normalizuje krevní tlak a sníží hladinu špatného cholesterolu v krvi.
 5. Díky betainu, který je součástí kořenové plodiny, se provádí silné čištění jater a normalizuje se i proces krvetvorby..

Samostatně stojí za zmínku, že řepa má velmi nízký obsah kalorií (pouze 40 kcal), což každá žena, která sleduje její postavu, jistě ocení.

Konzumace vařené kořenové zeleniny má pozitivní vliv nejen na zdraví ženy, ale také na zdraví dítěte:

 1. Účinek na štítnou žlázu. Obsahuje velké množství jodu, které je nezbytné pro správnou funkci štítné žlázy. Pokud v průběhu kojení bude mladá matka pravidelně konzumovat řepu, její hormonální hladiny budou obnoveny co nejrychleji a štítná žláza bude fungovat bez poruchy u dítěte.
 2. Ochrana před anémií. Složení kořene obsahuje železo. Pomůže ženě zotavit se z porodu a zachrání dítě před rozvojem anémie.
 3. Posílení nervového systému. Honin obsažený v zelenině se přímo podílí na tvorbě nervového systému. Proto kojící matka, která konzumuje řepu, může a měla by být v dostatečném množství. To umožní dítěti růst s dobrým duševním zdravím..
 4. Účinně bojovat proti zácpě. Má projímavý účinek. Jemně čistí a má příznivý vliv na trávicí systém mladé matky. Složky beetwaxu s projímavými vlastnostmi přecházejí do mateřského mléka v malém množství a ne v čisté formě, ale v metabolické formě. Díky tomu je střevní pohyb dítěte normalizován. Lékaři říkají, že byste se neměli bát skutečnosti, že dítě začne mít průjem. To se nestane!

Vařená řepa při kojení si určitě zaslouží místo ve stravě mladé matky. V některých případech je však kontraindikován:

 1. Důrazně se nedoporučuje konzumovat surový produkt, zejména ve velkém množství. To může způsobit těžkou dehydrataci a průjem..
 2. Je kategoricky kontraindikován při osteoporóze, protože může komplikovat absorpci vápníku v těle.
 3. 25% řepy je sacharóza. Pro diabetiky - zakázaný produkt.
 4. Onemocnění jater, ledvin, žaludku, zejména v akutní formě, jsou neslučitelné s konzumací kořenových plodin.

Je důležité si uvědomit, že tato jasná, šťavnatá zelenina nepatří k alergenům, i když tento názor je tvrdohlavě nalezen na mnoha online fórech. Červená řepa na GV proto nemá negativní účinek a může být použita v přijatelných množstvích!

Pokyny kojení

Další důležitou otázkou je, kolik po začátku laktace může řepa ošetřující matce? Navzdory velkému počtu pozitivních vlastností kořenové plodiny lékaři doporučují oddálit začátek její spotřeby po porodu.

Z jakého období lze řepu přidávat do stravy az jakých důvodů:

 • Doporučujeme se zdržet konzumace v prvních dvou měsících po narození dítěte. V prvních dnech života dítěte může kořenová plodina u dítěte způsobit střevní koliku..
 • Přes skutečnost, že červená řepa nepatří k alergenům, existují případy, kdy kojenci vykazují známky alergické reakce.

Pravidla pro mladé matky:

 1. V prvním měsíci po narození je spotřeba kořenových plodin přísně nepřijatelná.
 2. Do své stravy musíte přidat vařenou řepu postupně, počínaje malými porcemi (poprvé - ne více než 30 gramů).
 3. Je zakázáno jíst syrovou zeleninu v jakémkoli období laktace. V této podobě je beetwax pro tělo příliš těžký. Musí být vařeno, vařeno nebo pečeno v troubě.
 4. Podle zákazu nejen syrovou zeleninu, ale i její šťávu.
 5. Nezneužívejte řepu a nejezte ve velkém množství. Doporučujeme přidat ingredience do salátů a prvních chodů. Optimální denní podávání beetweed - ne více než 200 gramů.
 6. Při použití kořenové zeleniny při přípravě salátů nelze koření kečupem, majonézou ani jinými omáčkami. Ideální dresink - rostlinný / olivový olej, jogurt, zakysaná smetana.
 7. Za zmínku také stojí koření a koření. Povoleno přidat malé množství soli a bobkového listu.
 8. Před vařením důkladně opláchněte kořenovou plodinu pod tekoucí vodou.

Dodržováním poměrně jednoduchých pravidel bude spotřeba řepy co nejbezpečnější a nejužitečnější..

Recepty

Po zjištění, zda je možné během kojení jíst řepu, je čas seznámit se s recepty na její správnou přípravu..

Vinaigrette

Nejoblíbenější a chutný salát z červené řepy, který lze připravit pro kojící matku 5 měsíců po narození dítěte.

 • středně velký beetweed - 1 ks;
 • mrkev - 1 ks;
 • brambory - 2 ks;
 • konzervovaný hrášek - 200 gr;
 • cibule - 1 ks;
 • rostlinný olej;
 • sůl.

Brambory, mrkev a řepa pečlivě opláchněte horkou vodou. Položte na oheň hrnec vody, vložte do něj všechny připravené ingredience (bez čištění!). Přiveďte k připravenosti, cool, čisté. Nakrájíme na středně velké kostky, nalijeme do hluboké nádoby, přidáme hrášek. Nalijte trochu oleje, sůl podle chuti, důkladně promíchejte.

Jako další přísadu můžete použít pár stroužků česneku. Řepa s česnekem pro kojící matku není kontraindikována. Musíte však dodržovat opatření a nesmí česneku zneužívat. Jeho kořenitá vůně se může projevit v mateřském mléce, v důsledku toho je pravděpodobné, že to dítě už nebude chtít pít.

Polévka z červené řepy

Červená řepa může být zařazena do mateřské stravy jeden měsíc po narození dítěte.

 • řepa - 2 ks;
 • mrkev - 1 ks;
 • vařená kuřecí vejce - 2 ks;
 • cibule (malá hlava) - 1 ks;
 • hovězí maso - 250 g;
 • rostlinný olej - 30-40 ml;
 • greeny (petržel nebo kopr);
 • zakysaná smetana;
 • sůl;
 • voda - 2 l.

Hovězí maso nakrájejte na malé plátky, vložte do pánve s vodou a vařte na mírném ohni po dobu 40 minut. Řepu opláchněte, oloupejte, nakrájejte na tenké kostky, lehce smažte na pánvi s rostlinným olejem (ne déle než 3 minuty). Poté přidejte trochu vody a vařte dalších 20 minut..

Opláchněte mrkev, oloupejte, nakrájejte. Nakrájejte cibuli a přidejte do řepy mrkev. Vypalte na maximum, smažte pár minut, poté oheň omezte, přidejte trochu vody a nechte 10 minut vařit.

Když je maso vařené, přidejte nakrájené brambory na pánev, vařte asi 15 minut. Lehce posypte dušenou zeleninu. Přiveďte polévku k varu, uhaste oheň, nechte ji vařit 15-20 minut. Podáváme s přidanou zakysanou smetanou, bylinkami a nakrájeným vejcem.

Pečená řepa

Vynikající příloha, která je povolena druhý měsíc po narození dítěte. Pečení řepy je poměrně jednoduché:

 1. Důkladně opláchněte několik kořenových plodin. Použijte kartáč.
 2. Na plech položte plech na pečení, na něj položte řepu.
 3. Vložte do trouby. Pečte při 250 ° po dobu jedné hodiny.
 4. Ochlaďte pečenou zeleninu na příjemnou teplotu, oloupejte.
 5. Používá se jako příloha. Skvělé pro ryby a maso..

Před podáváním pečené řepy se doporučuje nakrájet na plátky. Ideální se zakysanou smetanou, bylinkami, vařenými vejci, ořechy, švestkami.

Mít dítě je zásadním krokem v životě ženy. Musíte si pamatovat kvalitu vaší stravy, protože každá složka může přímo ovlivnit zdraví dítěte prostřednictvím mateřského mléka. Červená řepa je chutný a zdravý produkt, který je nejen možný, ale musí ho také konzumovat mladá matka. Je však důležité dodržovat řadu pravidel a seznámit se s technologií přípravy zdravých a zdravých jídel..

Články O Neplodnosti