Hlavní Výživa

Je možné kojit mámu čerstvé a solené okurky?

Nedávno jste měli dítě a nyní jste kojící matkou? Nyní je hlavním úkolem péče o dítě a vytvoření podmínek pro jeho plný růst a vývoj. Ale co když opravdu chcete jíst nakládané nebo čerstvé okurky? Jak se chovat, když slintáte, když o tom přemýšlíte, a touha vyzkoušet tuto zeleninu se převrátí? Co dělat, když uslyšíte protichůdné názory odborníků a jen známých? Tento článek odpoví na otázku, zda je možné jíst nakládané nebo čerstvé okurky pro matky, které kojí dítě.

Kojte dítě. Existují nějaká zvláštní pravidla?

Mladá matka v prvních měsících krmení by měla zvláště pečlivě sledovat její stravu. Aby se předešlo alergickým reakcím, je důležité vyhýbat se potravinám s vysokým obsahem škodlivých chemických sloučenin, které podporují kvašení v těle a obsahují pektin (který dodává červenou barvu). Máma by měla sledovat chování dítěte a vyrážky na kůži. Pokud se objeví červené skvrny, loupání, uvolněné stoličky a dítě začne být vrtošivé, měli byste okamžitě přestat používat rizikové potraviny..

Zelenina pro kojící matku

Mladá matka potřebuje výživné a zdravé jídlo, které by mělo být bohaté na vitamíny a minerály. Každý zná vlastnosti čerstvé zeleniny a jejich prospěšné složení. Mnozí se však zajímají o otázku: „Je možné ošetřovat mateřské okurky, čerstvou zeleninu a ovoce?“ Toto dilema bylo a zůstává předmětem sporu mezi příznivci přísné stravy a přívrženci výživy bez omezení.

Použití zeleniny, zejména čerstvých, samozřejmě obohacuje mateřské mléko užitečnými látkami, které je obtížné nahradit jinými produkty. Hlavním kritériem by zde však mělo být stav dítěte, jeho věk a připravenost těla vnímat takovou výživu.

Užitečné vlastnosti okurek

Čerstvé okurky mají tak bohaté složení vitamínů a minerálů, že její užitečné vlastnosti lze jen těžko přeceňovat. Kromě toho obsahuje kyselinu tartronovou, která má schopnost zabránit přeměně uhlohydrátů na tukové buňky. Tato zelenina obsahuje draslík, který ovlivňuje srdeční a cévní systém, jód, vitamíny B a PP, sodík, chlor, železo, vápník, chlor, hořčík, zinek. Když se o tom dozvěděl, je samozřejmě obtížné takové potěšení zakázat. Proto vyvstává otázka: „Je možné jíst okurky pro kojící matku? A pokud ano, v jakém množství a od jakého věku je dítě?“

Kromě uvedených vlastností má tento produkt příjemnou chuť, dietní vlákninu v dostatečně velkém množství a nízký obsah kalorií. Při použití okurek se trávení zlepšuje a metabolismus v ženském těle se vrátí do normálu. Přesto je dítě v popředí, tolik lidí se často ptá: „Je možné jíst okurky pro kojící matku, když to tělo vyžaduje?“ A pokud je to možné, které z nich jsou čerstvé nebo solené a kolik z nich je povoleno konzumovat za jeden den?

Je možné kojit mámu čerstvé okurky?

Jednou z nevýhod okurek je schopnost způsobovat v těle fermentační procesy. Nezapomeňte proto před zavedením tohoto nádherného produktu konzultovat svého lékaře. Dá jasnou odpověď na otázku, je možné, aby kojící matka čerstvé okurky.

Je to zelenina syrová nebo solená? Je třeba poznamenat, že nakládané a nakládané okurky mají jemnější účinek na tělo dítěte. Solení však může způsobit otoky matky a ovlivnit produkci mléka a jeho chuť. Rozhodně, když je otázkou, zda je možné, aby kojící matky měly čerstvé okurky, pak pediatrové se stoprocentní jistotou nedoporučují začít je jíst před třemi měsíci věku dítěte. A po tomto věku je lepší zavádět tento produkt do stravy postupně, a to pouze při nepřítomnosti zažívacích potíží.

Jíst okurky samozřejmě nemůžete úplně zakázat - to je špatně. Pokud dítě nemá problémy s bříškem - proč si tento druh jídla někdy užít? Hlavní věc je dělat všechno postupně, v malých dávkách. I když si na to tělo dítěte zvykne, stále nemůžete jíst více než dvě nebo tři okurky denně.

Jak dítě reaguje na okurky?

Když tedy diskutujeme o tom, zda je kojící matka možné okurky, vysvětlíme: pokud to věk dítěte dovolí, nemá trávicí potíže a matka tuto zeleninu použila během těhotenství, pak se vyplatí ji zavést do stravy. V rozumných množstvích to bude dokonce užitečné. Před rozhodnutím, zda mohou být okurky pro kojící matku, proveďte test na nepřítomnost alergií u dítěte. Neexistuje jasná definice, která zelenina, solená nebo čerstvá, dává přednost. Každé dítě a matka mají pro tento produkt individuální toleranci..

Ošetřovatelka samozřejmě musí vyloučit všechno příliš slané nebo kořeněné. Čerstvé okurky však v důsledku nadbytku vlákniny v nich vedou k procesu kvašení v dětském bříšku. Dosud plně tvarovaná střeva mohou reagovat s kolikou a nadýmáním. U dítěte se může vyskytnout reakce na okurky, jako je žízeň, mírná relaxace stolice a alergické vyrážky. Nakládaná okurka je však pro děti výhodnější. Má příznivější účinek na zažívací trakt dítěte. Máma musí také vzít v úvahu skutečnost, že na lačný žaludek nejíst okurky a pít je vodou!

Jak začít zavádět tuto zeleninu do stravy kojící matky?

Pokud žena chce jíst okurky, čerstvé nebo solené, musí nejprve vyzkoušet jeden nebo dva plátky a podívat se na reakci těla dítěte. Pouze když je vše v pořádku, další den můžete přidat jeden nebo dva kousky. Je třeba dítě pozorovat a při nejmenší změně jeho stavu vydat poplach.

Když už mluvíme o tom, kdy můžete do stravy kojící matky zavést čerstvé okurky, musíte zvážit věk dítěte. Existuje jasná odpověď: blíže k pěti až šesti měsícům, které podléhají zdravému trávení. Okurky mohou být konzumovány jako nezávislé jídlo, nebo mohou být v salátech. Ve druhém případě je však důležité pochopit, že zbytek přísad by měl tělo dítěte znát. Pamatujte, že přebytek soli (to platí také pro nadměrnou spotřebu okurek) způsobuje otok v ženském těle a ve vzácných případech dochází k úplnému ukončení laktace. Matky by proto měly pochopit, že ve všem, co potřebujete, je třeba měřit. Jakýkoli produkt může být užitečný, pokud nebude zneužíván. být zdravý!

Kojící matka okurky.

Užitečný Instagram pro těhotné ženy o jídle a jeho účincích na tělo - jděte a přihlaste se!

Popis výrobku

Nakládané okurky jsou okurky namočené ve slaném nálevu z vody, soli, koření a bylin. Na 95 - 96% se skládají z vody, což vede k jejich nízkému obsahu kalorií - 11 - 13 kcal na 100 g. Ve srovnání s čerstvými a nakládanými okurkami, jejichž výhřevnost je 15, respektive 16 kcal, je to docela dost. Nicméně nestojí za to používat solené potraviny během stravy - sůl má vlastnost, že brání vylučování tekutin z těla.

TO JE DŮLEŽITÉ! Během laktace by žena měla dostat o 300 až 400 kcal více, než je denní norma. Nehladovět sebe a své dítě kvůli mimořádnému záhybu na břiše!

Obsah tuku v zelenině průměrné velikosti nepřesahuje 0,1 g, bílkovina - 0,8 g. Hladina uhlohydrátů dosahuje 1,7 g. Glykemický index je 15 jednotek. To je velmi dobrý ukazatel: to znamená, že 0,26 g glukózy bude detekováno v krvi 2 hodiny po jídle. A při rozpadu sacharidů produkuje pohanka tak populární mezi diabetiky více než 32 g cukru.

Kojící matka okurky

Výhody okurek

Solená okurka vděčí za své měkké, ale hluboké působení na matčino tělo díky svému bohatému chemickému složení:

 • kyselina mléčná obohacující mikroflóru gastrointestinálního traktu;
 • vláknina, která stimuluje střevní motilitu, má projímavý účinek a zvyšuje sekreci žaludeční šťávy;
 • draslík, který zlepšuje duševní aktivitu, normalizuje srdeční frekvenci a zabraňuje ukládání cholesterolu na stěnách krevních cév;
 • jod, který reguluje fungování štítné žlázy;
 • vitaminy (tokoferol, retinol, kyselina askorbová a nikotinová, vitaminy B) a mikroelementy (vápník, hořčík, zinek, fosfor, železo), které posilují imunitní systém.

Možné poškození zeleniny

Přestože většina toxických látek vstupujících do mateřského těla je filtrována na úrovni mléčných žláz, dítě je stále na určité produkty citlivé a může je považovat za hrozbu. Příliš brzy zařazení okurek do stravy mámy může vyvolat výskyt drobků:

 • zácpa nebo průjem;
 • nadýmání;
 • kolika
 • dysbióza;
 • neustálé nutkání pít;
 • alergické vyrážky na těle;
 • úzkost a úzkost.

Chcete-li se vyhnout vedlejším účinkům, postupujte podle těchto pokynů:

1. Nejezte okurky, dokud dítě nebude mít 3 měsíce. Dříve byl jeho potravinový systém ještě zcela vytvořen..
2. Používejte pouze domácí přípravky s minimálním obsahem octa.
3. Nejprve zkuste ráno kousek konzervované zeleniny. Nejezte nic nového. Pokud dítě onemocní, není to osud - opakujte experiment za několik týdnů. Pokud neexistují žádné alarmující příznaky, můžete do své stravy pomalu přidat nakládanou okurku..
4. Najednou nejezte nejvýše dvě zeleniny do délky 15 cm. Doporučujeme používat nakládané okurky pro kojící matky jako součást vysoce kvalitních jídel. Nemůžete je jíst na lačný žaludek. V žádném případě nepijte okurky vodou - může dojít k otoku.

Kontraindikace používání okurek

Okurky by neměly jíst dívky, které trpí:

 • gallstoneova choroba;
 • vysoký krevní tlak;
 • zánětlivé onemocnění ledvin;
 • obezita.

POZOR! VODNÍ ROCK! Při nadměrném používání okurek matka občas narušuje proces přidělování mléka.

Můžete jíst okurky pro kojící matky! Ale ráno a s mírou. Bohužel se někteří z nich rodí strašidelní majitelé a nedovolují mamince sdílet svou lásku s někým jiným (nebo čímkoli jiným), což vysvětluje jejich vrtošivé chování s individuální nesnášenlivostí. Žert. Jen vyzkoušejte citlivost růžového štěstí na okurky, než je zahrnete do své stravy.

Recepty z Pitaniedetey.ru

Jak jsme slíbili na začátku článku, sdílíme užitečné a chutné recepty na jídla s okurkami.

Rohlíky

1. Vařte 150 g hovězího masa.
2. Jemně nasekejte maso a půl cibule. Smíchejte je se 100 g beztučného tvarohu.
3. Okurku nakrájejte podélně na několik tenkých talířů, na které se sraženina smíchá.
4. Rohlíky se špízy.

Zelený trio salát

1. Nastrouhejte okurku a zelené jablko.
2. Hněteme vidličkou 100 g vařených cuket.
3. Zeleninu smíchejte a ochucte přírodním jogurtem.
4. V případě potřeby přidejte kopr nebo petržel.

Kastrol "Pruhované"

1. Nakrájejte na plátky nakládané okurky a mrkve.
2. 5 bramborového roštu a smíchejte s vejcem. Vložte 1/3 směsi do pánve. Nalijte okurku nahoře. Nalijte polovinu zbývající bramborové hmoty. Rozložte mrkev. Jako poslední vrstvu použijte zbytek bramboru.
3. Vložte troubu na 20 - 30 minut při teplotě 180 stupňů.

Jaká jídla mohou být snězena těhotnými a kojícími matkami a které je lepší se zdržet (aby nedošlo k poškození sebe a dítěte), viz kanál Instagram!

Kojení Okurky

Okurka je chutná a zdravá zelenina, která se skládá téměř výhradně z vody. Má nízkokalorický obsah s působivými objemy a má pozitivní vliv na pohyblivost střeva. Kojení této zeleniny však není vždy užitečné. Pojďme se blíže podívat na proč.

Je možné ošetřovat čerstvé okurky

V prvních týdnech po narození je lepší zdržet se nových produktů. Dávejte přednost jemným pokrmům, aby nedošlo k narušení trávicího systému novorozence.

Od druhého měsíce života se mohou děti pokusit zavést okurky do stravy své matky. Musíte však znát pravidla pro zadání nového produktu v nabídce. Nejprve musíte jíst malé množství nové zeleniny a sledovat chování dítěte během následujících 24 hodin. Pokud se dítě necítí horší, můžete do stravy zavést okurky..

Pokud dítě reagovalo negativně - objevila se kolika, stolička byla rozbitá - můžete se znovu pokusit sníst kousek okurky, abyste přesně zkontrolovali, zda se stav dítěte z této zeleniny zhoršuje. Pokud je předpoklad potvrzen, musíte chvíli počkat.

Během kojení můžete nakládat solené, nakládané a nakládané okurky

Po konzumaci okurek ve zpracované formě se ve střevě vytvoří značné množství plynů. Kojící matka si to ani nevšimne, protože na to je zvyklý na gastrointestinální trakt dospělého. Střeva novorozence jsou však citlivá na nejmenší změny v matčině těle. Dítě cítí vážné nepohodlí, začne plakat, nemůže normálně spát.

V žádném případě nemíchejte okurky s těmito produkty:

 • mléko, kefír, jogurt, zakysaná smetana;
 • jablka a švestky;
 • zelí, řepa;
 • soda.

Kombinace těchto produktů přispívá k silné tvorbě plynu..

Nejlepší je jíst čerstvé okurky, zatímco je lepší dát přednost zelenině pěstované v jejich vlastní zahradě nebo zakoupené od vesničanů. Skleníková a cizí zelenina jsou vysoce nežádoucí.

Solená zelenina není zakázána, ale není příliš užitečná, protože přebytečná sůl zadržuje v těle vodu. Nakládané okurky obsahují velké množství octa, soli, cukru a dalších koření, které mohou nepříznivě ovlivnit pohodu malého člověka. Nadměrná konzumace takové zeleniny může způsobit, že dítě má poruchy stolice, zvýšený plyn a žízeň, nervozitu a alergie.

Je lepší zavést okurky do vaší stravy po 4 měsících života dítěte, když přestane trpět kolikou a jeho trávení se normalizuje..

Poškodí okurky v nabídce mámy dítě?

Mýtus, že kojící okurky nelze jíst, byl dlouho rozptýlen. S přísnými dietami a omezeními se maminky samy vyčerpávají. Aby kojení přineslo radost a užitek, musíte jíst různé potraviny. Spolu s jídlem žena přijímá živiny, vitamíny, mikroživiny. Prostřednictvím mléka se přenášejí na dítě. Okurky během laktace nejsou zakázány. Tato zelenina není na seznamu alergenních produktů. Ale jedte to opatrně, stejně jako jiná jídla se spoustou vlákniny.

Výhody a nevýhody, nutriční vlastnosti zeleniny

Pokud prostudujete seznam zakázaných produktů během HV, nebudou zde žádné okurky. To znamená, že okurky může jíst kojící žena. Tato zelenina je zdrojem živin, má své výhody i nevýhody.

 • Mletá okurka obsahuje málo kalorií. Na 100 g. Čerstvá zelená zelenina představuje 14 kcal a 2,5 g. uhlohydráty. Při konzumaci 100 g. můžete získat 5% denního příjmu vlákniny.
 • Skleníková okurka je pro postavu ještě užitečnější. Za 100 g. obsahuje 11 kcal a 0,9 g. uhlohydráty. Tento druh zeleniny poskytuje 3,5% denního příjmu vlákniny..
 • 90% okurky je tvořeno vodou. Jeho použití však nevede k otokům a nezpůsobuje stagnaci tekutin v těle..
 • Zelenina obsahuje minimum tuků, bílkovin a uhlohydrátů. Současně jsou přítomny vitaminy a minerály.
 • Chemické složení závisí na odrůdě. Místo pěstování okurky a techniky péče záleží.

Sezónní zelenina pěstovaná na jejich vlastních postelích bez přidávání chemikálií prospívá kojícím matkám. Nákupní okurky se často zpracovávají a plní chemikáliemi..

 • Okurky jsou užitečné pro postavu a pomáhají rychle obnovit původní formy v poporodním období. I když mají pánve, množství kalorií a uhlohydrátů je minimální..
 • Mají hodně vody. V těle však netrpí. Draslík, který je v této zelenině hodně, způsobuje mírný močopudný účinek.
 • Obsahuje draslík a hořčík. Tyto látky jsou nezbytné pro normální fungování srdce. Bez draslíku a hořčíku je srdeční frekvence narušena a vyvíjí se nebezpečná onemocnění.
 • V okurce jsou látky, které se účastní metabolických procesů. Při konzumaci zeleniny se metabolismus zrychlí, zlepší se trávení a sníží se tvorba podkožního tuku..
 • Velké množství hrubé vlákniny zajišťuje stabilní provoz trávicího traktu. Okurky mají mírný detoxikační účinek, zvyšují střevní motilitu, stabilizují stolici a předcházejí dyspeptickým poruchám.
 • Jód je přítomen v okurkách, což je pro ženu velmi důležité během těhotenství a kojení. Podle statistik je až 50% populace v tomto prvku nedostatečných. Během laktace žena zvyšuje potřebu jódu.
 • Vitaminy skupiny B, E, PP jsou přítomny v čerstvé zelené zelenině. Stabilizují nervový systém, zlepšují kvalitu vlasů a pokožky, normalizují redoxní reakce.
 • Okurka je zdrojem hořčíku, vápníku, chloru, fluoru, zinku, železa, sodíku. Potřeba těchto prvků se zvyšuje s kojením a nedostatek negativně ovlivňuje stav zubů a kostí, nervový systém, svaly a celkové zdraví..
 • Zelenina snižuje cholesterol. To zabraňuje tvorbě plaků v cévách a rozvoji aterosklerózy..
 • Nadměrné dusičnany v rostlinné zelenině způsobují intoxikaci. Tento stav se projevuje bolestmi hlavy a trávením. Dítě s HB má stejné příznaky.
 • Zelenina zvyšuje kyselost žaludku. Proto může způsobit vředy a gastritidu. Nejezte čerstvé ovoce ve velkém množství a na lačný žaludek.
 • Zvyšují střevní motilitu, takže mohou způsobit průjem. U častých stolic je lepší dočasně opustit okurky, dokud se neobnoví trávicí funkce..
 • Diuretický účinek může poškodit onemocnění ledvin. Pokud máte problémy s prací s vylučovacím systémem, měli byste se omezit na 150-200 gramů okurek denně.

Okurky GV

Při kojení jsou okurky povoleny. Je však možná individuální reakce. Pokud matka po vaření okurky pociťuje nevolnost, nepříjemné pocity v břiše, tvorbu plynu a další nepříjemné pocity, potom je nebude mít ani dítě.

Čerstvý

Čerstvá okurka během kojení pomáhá ženě vytvořit střeva, zhubnout, zbavit se otoků a zlepšit metabolismus. Mnoho matek se bojí jíst čerstvé okurky kvůli tomu, že dítě bude mít žaludeční potíže.

GV konzultanti a moderní pediatři si jsou jisti, že výživa kojící ženy nemá s trávením dítěte nic společného. Mateřské mléko se tvoří z krve a lymfy a tyto biologické tekutiny nejsou schopné přenášet tvorbu plynu. Kolika u dítěte má obvykle jiné příčiny - netvořený trávicí systém, nesprávné použití, krmení, dávkování, použití figuríny a další.

Pokud žena nemá střevní reakce na zelenou zeleninu, můžete při kojení bezpečně jíst okurky. Když se objeví dyspeptické poruchy, je lepší je opustit.

Negativní reakce těla matky na určitý produkt může u dítěte vyvolat podobné projevy.

Solené

Po porodu ženy chtějí okurky. V tom není nic zvláštního, protože čerstvé, monotónní jídlo dříve či později vadí. Pokud jsou okurky nakládány doma a kojící matka je přesvědčena o své bezpečnosti, z 1-2 kusů se nic špatného nestane. Hlavní věc je znát opatření, protože nadměrný příjem soli negativně ovlivňuje ženské tělo a složení mateřského mléka.

Je možné nakládat okurky s kojením, každá matka se rozhodne pro sebe. Je důležité odlišit produkt, který je doma solený, od produktu zakoupeného. V okurkách obchodů se často nacházejí zbytečné a dokonce škodlivé látky. Je lepší tento produkt odmítnout. Konzervační látky a látky zlepšující chuť, které se používají při solení na pracovišti, mohou způsobit nadýmání, pálení žáhy, bolesti břicha a rozrušení stolice..

Nakládané

Je lepší nepoužívat nakládané okurky pro kojící matku. K výrobě se používá kyselina octová, sladidla a konzervační látky. Pokud jste nakoupili nakládané okurky v obchodě, najdete v jejich složení sacharin. Tato látka dobře proniká do mateřského mléka, ale není absorbována tělem. Umělá složka je stokrát sladší než cukr. Pravidelné používání sacharinu vede k intoxikaci. Studie potvrzují karcinogenní sladidlo.

Nakládané okurky jsou k ničemu. Jejich použití vede k otokům, bolestem hlavy, poruchám trávicího traktu.

Jak a kdy zavést do vaší stravy

Při kojení v prvním měsíci se doporučuje zdržet se kulinářských experimentů. Kojící matka potřebuje po narození zdravé jídlo, které je dobře vstřebáno a nezpůsobuje alergie. V prvním měsíci se novorozenec přizpůsobí novým podmínkám existence a jeho trávicí systém se učí pracovat. V průběhu času může žena zavést do své stravy nové ingredience..

Pravidla pro zavedení stravy pro HS:

 • Začněte experimenty s jídlem nejdříve 2–4 týdny po porodu.
 • Pokud je vaše dítě nemocné, nezkoušejte nová jídla..
 • Aby dítě nevydalo násilnou reakci na okurku, musíte vyzkoušet malé množství zeleniny. Poprvé stačí 1/3 malého ovoce.
 • Je lepší používat zeleninu ráno, pak sledovat chování dítěte. Normálně by se nemělo měnit..
 • Při nepřítomnosti negativních reakcí (vyrážka, průjem, nadýmání) následujícího dne můžete zdvojnásobit porci a také sledovat pohodu dítěte.
 • Doporučuje se konzumovat nejvýše 2-3 okurky denně.
 • Zeleninu můžete kombinovat do salátů, až když je každá složka přidána do stravy kojící matky.

Neměli byste kupovat okurky, které jsou přivezeny z Turecka, Číny, Íránu. Během kojení by měly být konzumovány pouze kvalitní produkty od důvěryhodného výrobce..

Je možné, aby kojící matka mohla jíst okurky: pravidla a normy pro kojení?

Okurky jsou jednou z nejčastějších a nejoblíbenějších zeleniny. Používají se při přípravě salátů, polévek, občerstvení. Zelenina konzumovaná v čerstvé, solené, nakládané formě.

Mnoho žen před narozením zahrnovalo tento produkt do denní nabídky. Ale během kojení musíte dodržovat určitá omezení potravin, abyste nepoškodili dítě.

Proto je užitečné zjistit, zda jsou okurky užitečné pro kojení, kdy a jak mohou být zavedeny do vaší stravy..

Přínos a možné poškození

Okurky jsou 95-97% vody. Zbývajících 3-5% jsou vitamíny a minerály. Je v této zelenině: sodík, fosfor, draslík, hořčík, vápník, chlor, jod atd..

Existují vitaminy skupin B, A, E, PP, C. Takové látky v okurkách jsou samozřejmě příliš malé na to, aby pokryly denní normu. Ale jako přísada do kompletní stravy se tato zelenina hodí. Dost na okurky a vlákninu.

Složení okurek určuje přítomnost takových užitečných vlastností:

 • odstranění přebytečné tekutiny;
 • varování před nedostatkem vitamínu;
 • zlepšení stavu arteriol, jejich čištění od cholesterolových plaků;
 • normalizace srdce;
 • odstraňování solí z kloubů;
 • posílení imunitního systému;
 • hašení žízně;
 • očištění těla volných radikálů;
 • odstranění písku z ledvin;
 • normalizace střevního traktu;
 • zlepšení kvality krve.

Ale ne všichni lidé mohou těžit z okurek. Neměli byste je například používat pro ty, kteří mají diagnostikovanou nefritidu, urolitiázu, selhání ledvin. Aby se omezilo používání okurek (zejména solených a nakládaných), lékaři doporučují hypertenzi.

Přestože je tato zelenina užitečná pro krevní cévy a myokard, zvyšuje zátěž na ně. Je lepší se zdržet okurek s kolitidou, hypersekreční gastritidou, gastrointestinálními vředy, enterokolitidou, střevní dyspepsií.

Je možné, aby kojící matka snědla okurky?

Proto by výběr jídel měl být opatrný, aby nepoškodil drobky. Je nepochybné zjistit, zda je možné okurky kojit, není možné, protože je třeba brát v úvahu kvalitu odrůdy a způsob konzumace zeleniny, věk dítěte a celkový zdravotní stav matky.

Čerstvý

Žena by neměla jíst čerstvé okurky při kojení v prvním měsíci po porodu. Toto omezení je způsobeno skutečností, že okurky jsou schopné způsobit nadýmání, rozrušení stolice u dítěte. Navíc prvních 30 dní pro dítě je období adaptace.

Aby byl tento proces úspěšný, je pro matky lepší nezavádět do svého jídelníčku nové výrobky, připravovat menu lehkých a hypoalergenních jídel. Čerstvé okurky můžete do nabídky zařadit po dobu 2-4 měsíců po porodu, ale s ohledem na stav dítěte.

Pokud dítě netrpí nadýmáním, stojí za to vyzkoušet tuto zeleninu ve druhém měsíci života. Pokud je dítě mučeno kolikou, pak musíte počkat, až jeho trávicí systém zesílí a zvýší tvorbu plynu.

Je lepší zvolit sezónní zeleninu, která se pěstuje přirozeně na otevřeném prostranství. Stojí za to vzdát se skleníkových a dovážených okurek.

Je vhodné dát přednost plodině z vlastní zahrady. Můžete si být jisti kvalitou a bezpečností takového produktu. Lidé, kteří pěstují zeleninu na prodej, obvykle používají různá chemická hnojiva, dusičnany. Takový produkt neprospívá kojící ženě, může způsobit otravu, rozvoj alergické reakce u dítěte.

Solené

Nakládané okurky nejsou ve své užitečnosti horší než čerstvé. Zvyšují chuť k jídlu, normalizují trávení. Je lepší konzumovat konzervované okurky pro ženy během laktace, dokud není dítě ve věku 4-5 měsíců.

Faktem je, že při jejich přípravě se používají koření, kyselina citronová, ocet.

Tyto složky mohou negativně ovlivnit křehký zažívací systém drobků: způsobit nadýmání, rozrušení stolice, zánět žaludku a střev, alergie. Nadměrná konzumace matkou okurek může u dítěte vyvolat výskyt zvýšené nervozity a žízně. Rovněž je třeba mít na paměti, že koření mají tendenci měnit chuť mléka. V důsledku toho může dítě odmítnout prsa.

Nakládané okurky jsou také nežádoucí z důvodu přebytečné soli. Mnoho žen po porodu trpí nadváhou, takže mají tendenci se formovat co nejdříve. Okurky tomu zabrání zadržením vody. Kromě toho slaný způsobuje žízeň. Díky velkému úsilí se mladá matka vždy nepodaří uspokojit tělesnou potřebu části tekutiny v čase.

Pravidla a předpisy pro použití

Kojící žena by měla do stravy pečlivě zavádět okurky. Poprvé byste měli ráno jíst třetí část malé zeleniny. Pak byste měli do 12-24 hodin sledovat vaše blaho a dítě.

Pokud má dítě plyn, koliku, vyrážku na těle, zlomenou stolici, je lepší přestat jíst více okurek..

Pokud je vše v pořádku, můžete zeleninu nadále jíst a postupně zvyšovat objem jedné porce. Je důležité tento produkt nezneužívat. Lékaři dovolují kojící ženě, aby si za 2-3 dny dovolila 1-2 středně okurky.

Užitečné recepty

Existuje mnoho různých pokrmů, které zahrnují okurky. Kojící žena je může jíst čerstvé s ovesnou kaší nebo z nich uvařit něco lahodného. Níže uvedená tabulka ukazuje užitečné recepty založené na této složce..

Miska jménoIngredienceAlgoritmus vaření
řecký salát
 • měkký tvarohový sýr s nízkým obsahem tuku;
 • okurka;
 • bazalka;
 • žluté rajče;
 • olivový olej;
 • paprika;
 • zelené listy salátu;
 • sůl
Rozemelte všechny ingredience, smíchejte v jedné misce a promíchejte. Přidejte olej a sůl. Tento salát je vhodný k večeři nebo obědu.
Lehký salát
 • brambory;
 • krůtí filé;
 • čerstvé okurky;
 • zeleň;
 • přírodní jogurt;
 • sůl
Vařte drůbeží maso a brambory. Nakrájejte okurky na malé kousky. Přidejte přírodní jogurt, přidejte sůl a promíchejte. Posypeme bylinkami.
Okurkový salát
 • okurky
 • nízkotučné zakysané smetany;
 • sůl;
 • kopr;
 • petržel
Nakrájejte okurky na tenké plátky. Grind greeny. Kombinujte přísady a dochutíme zakysanou smetanou. Sůl podle chuti. Důkladně se promíchat.
Olivie
 • mrkev;
 • vejce;
 • kuřecí fileta;
 • okurky
 • brambor;
 • nízkotučné zakysané smetany;
 • luk;
 • sůl
Mrkev, brambory, vejce a drůbež se vaří do měkka. Nakrájejte všechny ingredience na malé kostky, přidejte sůl a osolte zakysanou smetanou. Důkladně se promíchat.
Okroshka
 • přírodní nízkotučný kefír;
 • okurky
 • zeleň;
 • brambor;
 • kousek libového hovězího masa;
 • zelené cibule;
 • vejce
 • sůl
Vařte brambory a vejce, nakrájejte je na kostky. Mletou cibuli, okurky, zelení. Hovězí maso vařte, dokud se nevaří, a nakrájejte na malé kousky. Smíchejte všechny komponenty, sůl, promíchejte a zalijte kefír vodou. Okroshka je ideální volbou pro letní oběd nebo večeři.
Lák
 • hovězí nebo kuřecí nízkotučný vývar;
 • okurková okurka;
 • lehce osolené okurky;
 • ječmen pearl;
 • brambory;
 • rostlinný olej;
 • cibule;
 • mrkev;
 • čerstvé greeny;
 • sůl
Opláchněte cereálie a nalijte ji studenou vodou po dobu 40 minut. Nasekanou mrkev nakrájejte na cibuli, přidejte rostlinný olej a duste do měkka. Vařte masový vývar a do něj přidejte solanku a ječmen. Když je cereálie měkká, namočte nakrájené brambory a dušenou mrkev s cibulí. Vařte, dokud se hlízy nevaří. Potom nakrájejte nakrájené okurky, zelení.

Související videa

Jaký druh zeleniny může kojící matka jíst? Odpovědi ve videu:

Okurky tedy obsahují vitamíny a minerály. Jsou užitečné pro kojící ženu a její dítě. Měly by však být zahrnuty do stravy, když má dítě koliku kvůli nedostatečnému rozvoji trávicího systému. Z okurek si můžete uvařit polévku, salát nebo předkrm. Je důležité znát normu spotřeby a správně vstoupit do zeleniny ve stravě.

Je možné, aby kojící matka mohla jíst okurky: pravidla a normy pro kojení?

Mnoho žen před narozením zahrnovalo tento produkt do denní nabídky. Ale během kojení musíte dodržovat určitá omezení potravin, abyste nepoškodili dítě.

Proto je užitečné zjistit, zda jsou okurky užitečné pro kojení, kdy a jak mohou být zavedeny do vaší stravy..

Složení a obsah kalorií

Čerstvé a nakládané okurky mají pozitivní vlastnosti. Obsahují mnoho živin. Okurky obsahují malé množství bílkovin, tuků a uhlohydrátů. Hlavní částí zeleniny je voda.

Čerstvé okurky obsahují vitamíny B, PP, E, minerály (jód, vápník, železo, fluor, hořčík atd.). Tato zelenina je díky svému bohatému složení jedna z nejběžnějších a nejoblíbenějších. Obsah kalorií ve 100 g okurek - pouze 14 kcal.

Tyto užitečné látky se přeměňují pouze na okurky.

Je možné jíst okurky s HS

Kojící matka by si měla být vědoma bezpečnostních opatření při konzumaci mnoha potravin..

Lze nakládané okurky nebo ne? Když je vyzkoušeli poprvé, měla by žena věnovat pozornost všem změnám, které se v této době vyskytly na dítěti:

 • zda je stolička zlomená;
 • ke zvýšenému zplyňování u kojenců nedošlo;
 • zda byl podrážděný a nervózní;
 • pokud na jeho těle byla vyrážka nebo zarudnutí.

Proto jsou všechny otázky o tom, zda je možné nakládat s kojením, řešeny individuálně. Pokud tělo dítěte reagovalo negativně na zařazení této zeleniny do stravy, je nutné je zcela opustit.

Podle mnoha pediatrů, když do stravy přidáváte okurky, je důležité neustále sledovat stav dítěte. Koneckonců, jsou schopni vyvolat koliku, zvýšenou tvorbu plynu.

Výběr zeleniny

Musíte si vybrat okurky pečlivě, podívejte se na jejich kvalitu. V zimě tedy prodávají čerstvé okurky pěstované ve sklenících. Tato zelenina obvykle obsahuje hodně dusičnanů a dalších chemikálií. Proto je lepší je v této roční době nejíst, ale čekat na nástup léta.

Nakládané okurky si uchovávají všechny vitamíny a minerály samy o sobě, a proto nejsou v užitečnosti pro čerstvou zeleninu horší. Kojící matky je však musí jíst opatrně. Mohou způsobit kvašení v žaludku, což je nepravděpodobné, že by dítě potěšilo. Nakládaná zelenina obsahuje hodně soli a octa, což může také způsobit nepohodlí..

Proto je lepší dávat přednost čerstvým okurkám.

Pokud budete jíst okurky ve velkém množství, mohou způsobit dítě:

 • alergie
 • tvorba plynu;
 • zvýšená nervozita;
 • porušení stolice;
 • žízeň.

Od kterého měsíce zařadit okurky do stravy

Ženy se ptají, kdy je možné jíst okurky s HS. Zelenina má mnoho prospěšných vlastností. Solené nebo nakládané okurky zvyšují chuť k jídlu a normalizují proces trávení. Obsahují hodně vlákniny. Nezapomeňte však, že slaná jídla jsou schopna zadržovat vodu v těle, takže ji musíte používat opatrně.

Trávicí systém kojeného dítěte je stále velmi slabý. Proto by žena měla zvláště pečlivě promyslet svou stravu. Tím se zabrání rozvoji nepohodlí a poruch zažívacího traktu..

Se zvláštní péčí by kojící matka měla jíst jídla, která obsahují okurky. Dokonce i když jsou všechny ostatní složky vnímány kojencem normálně. Tato jídla zahrnují vinaigrette.

Při kojení novorozence jsou do stravy nejlépe zařazeny okurky po 4 měsících věku..

Užitečné vlastnosti okurek

Stejně jako veškerá zelenina, okurky obsahují vlákninu, kterou tělo potřebuje ke zlepšení trávení. Kromě toho stojí za zmínku další užitečné vlastnosti okurek. Kromě vody a již zmíněné vlákniny pomohou čerstvé okurky během kojení naplnit hladinu:

Okurky normalizují cholesterol, odstraňují toxiny a toxiny a pomáhají zhubnout. Kromě toho svěží svěží zelenina obnovuje pružnost a vzhled pokožky obličeje. Díky zinku a křemíku v ní obsažených můžete také často slyšet o antioxidačních vlastnostech. Při kojení se okurky také používají k doplnění jódu, který je nezbytný pro správné fungování štítné žlázy, jakož i pro rozvoj dítěte a jeho fyzickou aktivitu. Vitaminy skupiny B obsažené v okurkách se aktivně účastní práce nervového systému, stabilizují emoční stav ženy, což je během laktace nesmírně důležité.

Obzvláště užitečné je jíst malé mladé okurky - mají vysokou koncentraci vitamínu C, což má příznivý účinek na oslabenou imunitu kojící matky, slouží jako dobrý antioxidant a také napíná napnutou pokožku po porodu..

Stejně jako všechny zdravé potraviny je důležité kombinovat okurky s jinými potravinami. Například při konzumaci čerstvých okurek spolu s masem dochází k lepší absorpci bílkovin a železa a snižuje se zátěž zažívacího traktu.

Pozitivní vlastnosti

Ženy by neměly být zaměňovány s čerstvou a nakládanou okurkou. Jedná se o úplně jinou zeleninu, takže pravidla pro jejich zavedení do stravy kojící matky budou opačná.

Jaké je použití okurek v HS?

 • stimulovat chuť k jídlu;
 • obsahují vlákninu a pozitivně ovlivňují stolici dítěte;
 • zadržet část vitamínů E, PP, skupina B;
 • zlepšit trávení;
 • zahrnují kyselinu mléčnou, což je přírodní antibiotikum.

Okurky také zabraňují zácpě a zlepšují trávení..

Mnoho kojících matek zahrnuje okurky do své stravy kvůli jejich vynikající chuti. Konec konců, mnoho z nich to používalo neustále během těhotenství.

Jaké okurky nelze jíst

Pokud jde o otázku, zda je možné kojící matce jíst čerstvé a nakládané okurky, je třeba zvážit, v jakém ročním období a na jakém místě se tato zelenina nakupuje..

V zimě se tedy skleníkové okurky prodávají v obchodech a na trzích, které se používají k pěstování velkého množství dusičnanů a jiných škodlivých látek. Taková zelenina se nedoporučuje konzumovat kojícími ani těhotnými ženami a malými dětmi..

Pokud máte svůj vlastní pozemek, doporučuje se odmítnout hnojit rostliny chemickými látkami: přesycení půdy těmito látkami poškozuje zdraví nejen dětí, ale i dospělých. A čerstvé, šetrné k životnímu prostředí naopak přinesou tělu výhody pouze v čerstvé i solené formě.

Negativní vlastnosti okurek

Poškození způsobené zeleninou je následující:

 • dráždí gastrointestinální sliznici;
 • má negativní vliv na zubní sklovinu;
 • obsahuje významné množství soli;
 • během tepelného zpracování je zničeno až 70% živin;
 • obsahuje ocet, který negativně ovlivňuje nervový systém dítěte.

Při používání okurek musíte vzít v úvahu možné poškození, které mohou způsobit. S opatrností jsou zahrnuty v potravinách pro chronická onemocnění zažívacího traktu (vřed, gastritida) a mají tendenci tvořit ledvinové kameny.

Před zařazením do vaší stravy je třeba vzít v úvahu všechny negativní vlastnosti okurek u ženy během kojení. To platí také pro nádobí s nimi..

Jídla s nakládanými a nakládanými okurkami

Konzervace okurek se používá jako samostatné občerstvení nebo v salátech. Například, k vaření "Olivier" budete potřebovat vařenou zeleninu: brambory, mrkev. Musíte také vařit pár vajec. Všechny ingredience se počítají na základě zamýšleného podání. Musíte vařit kuřecí prsa, vychladnout a jemně nakrájet na kostky. Složky jsou drceny, při vaření můžete okurky oloupat z kůže. Pro zachování chřipky zůstává slupka neporušená. Jako obvaz používejte nemastnou zakysanou smetanu nebo jogurt bez přísad. Pokud má dítě 4 měsíce, přidává máma do salátu opařenou cibuli. Sůl není nutná, protože okurky obsahují její přebytek.

Během kojení u dítěte mohou nakládané okurky způsobovat kvašení. Kulinářští odborníci říkají tajemství, jak se vyhnout problémům. Semena je nutné odstranit nožem z vnitřku zeleniny.

Po dosažení 6-7 měsíců je pro mámu užitečné přidat řepu do jídla. Sklad vitamínů obsahuje Vinaigrette. Pro jeho přípravu vařené brambory, mrkev, řepa. Jemně nasekanou cibulku, vařenou vroucí vodou. Aby byl salát okyselen, nakládaná okurka se naseká. Vinaigrette je ochucena olejem bez přidání soli nebo koření.

Původní verze slavnostního, dietního salátu je „listový salát“. K přípravě budete potřebovat: vařené hovězí maso, brambory. Čerstvá rajčata, okurky, tvrdý sýr a zakysaná smetana. Složky se jemně nasekají brčka nebo kostkami, sýr se strouhá. Můžete položit salát ve vrstvách nebo namíchat náhodně. Obložený nízkotučným jogurtem bez přísad nebo zakysané smetany.

Malé množství nakládaných okurek v salátu by nemělo nepříznivě ovlivnit pohodu dítěte.

Možné poškození těla dítěte

Maminky se často ptají, proč by neměla být okurka. Jsou schopni mít projímavý účinek na stolici dítěte. Také, okurky mohou způsobit nepohodlí v jeho žaludku, kolika.

Ve vzácných případech mohou vyvolat alergickou reakci. K tomu dochází v důsledku individuální nesnášenlivosti produktu nebo vlivu chemikálií používaných v pěstování zeleniny.

Mnoho bezohledných producentů při přijetí plodiny zásobuje velkým množstvím dusičnanů. To vede k následujícím nepříjemným příznakům: nevolnost, průjem, bolest břicha, horečka. Proto byste si měli po přečtení potřebné dokumentace koupit okurky od důvěryhodných prodejců.

Tělo matky samozřejmě neutralizuje většinu škodlivých látek a nedovolí jim dosáhnout dítěte. Kvalita okurek však může mít vliv na složení mateřského mléka.

Je možné zavést solení do stravy pomocí HS

Navzdory velkému množství užitečných vlastností okurek, pokud jsou zavedeny příliš brzy v mateřské stravě, u dítěte se objeví následující negativní reakce:

Matky se často ptají na výskyt těchto příznaků po konzumaci této zeleniny: je možné ošetřovat mateřské okurky. Ve skutečnosti musíte vědět, že je možné mít okurky s HS, ale teprve poté, co dítě bude mít tři měsíce.

Faktem je, že po narození dítěte se jeho žaludek ještě nepřizpůsobil novým podmínkám. Mateřské mléko, které přechází z dětského žaludku do střev, často začíná kvasit, což vede k bolesti v bříšku.

A okurky zhoršují situaci a zvyšují tvorbu plynu ve střevech dětí. Bylo by proto lepší, kdyby se maminka během prvních několika měsíců po porodu neshodla jíst tuto zeleninu.

Podmínky použití

Mnoho lidí se ptá, zda je možné nakládat nakládaná zelenina. Všechny důvody, proč nemohou být zahrnuty do stravy, jsou známy. Proto je nutné minimalizovat všechna rizika z konzumace okurek během kojení. Doporučujeme následující tipy:

 1. Pro ženy je nejlepší se vyhnout průmyslové konzervaci kvůli přítomnosti nebezpečných chemikálií. Nejlepší je zahrnout konzervované okurky doma..
 2. V žádném případě byste neměli jíst takové jídlo, dokud dítě nebude mít 3 měsíce.
 3. Kojící matka nemůže jíst více než 2-3 okurky denně.
 4. Nepoužívejte je na lačný žaludek. Nejlepší je použít je jako slané občerstvení k jiným potravinám..

Stejně jako jakékoli jiné jídlo se okurka zavádí postupně, přičemž se sleduje reakce dítěte. Ráno lze ochutnat malý kousek ženy. Dále byste měli sledovat chování dítěte. Pokud nebyly nalezeny žádné negativní příznaky, zvyšte podávání. Nakládané okurky mohou být také součástí vícesložkových jídel, jako je vinaigrette.

K nadýmání ze slaných potravin může dojít iu dospělých, a co dítě s nezralým trávicím traktem. Pokud se kolika dítěte zintenzívní, dojde k nadýmání, pak je to pravděpodobně negativní reakce na nakládané okurky konzumované matkou. Kromě toho složky jako koření, ocet negativně ovlivňují tvorbu střevní mikroflóry, což může vést k rozvoji dysbiózy..

S existující tendencí k edémům u ženy to může hrát laskavou službu. Během kojení jsou ledviny již přetíženy kvůli potřebě filtrovat zvýšený objem krve. Proto nepotřebují přebytečnou tekutinu. Je dobře známo, že sůl v těle zadržuje vodu..

Vzhledem ke všem okolnostem se některé ženy musejí vzdát okurek dříve, než dítě dosáhne 1 roku.

Jak zavést okurky do stravy

Po dosažení věku tří měsíců se matce doporučuje začít do její stravy postupně zavádět okurky. V tomto případě, když máte poprvé povoleno jíst velmi malý kousek, pečlivě sledujte reakci těla dítěte na nové jídlo.

Pokud dítě nemá bolesti břicha, stolice se nezmění a dítě se chová jako obvykle, po jednom či dvou dnech můžete jíst několik dalších hřebíčků. Při absenci negativních reakcí v těle začnou děti jíst jednu malou okurku denně nebo ji přidávat do salátů. Současně by veškerá zelenina přítomná v salátu neměla být pro dítě nová.

Když má dítě šest měsíců, může maminka bezpečně jíst 3-5 malých okurek denně. Je třeba si uvědomit, že příliš mnoho zeleniny vyvolává koliku iu dítěte, které za normálních okolností toleruje mírné dávky tohoto produktu.

Okurky jsou bohaté na vlákninu, z nichž velké množství se stává nesnesitelnou zátěží pro slabé vyvíjející se střeva dítěte a způsobuje koliku..

Pokud má dítě po testování nové zeleniny bolest v břiše způsobenou plynem, musíte ji položit na bříško a zároveň hladit záda. Tato technika pomáhá urychlit plýtvání plynem a stolicí. Také dobrý účinek v takových situacích má břišní masáž a slabé odvarování semen kopru.

Jak si vybrat

Mnoho žen se ptá, zda může být při kojení do soli zahrnuto i solení. Aby produkt nepoškozoval tělo dítěte, měli byste být při nákupu v obchodě opatrní.

Nejlepší je jíst nakládané domácí okurky pro ženu. Lze tak zabránit negativním účinkům na tělo dítěte..

Pokud se však žena rozhodla zvolit sklenici okurek v obchodě, měla by věnovat pozornost celistvosti víka, které by v žádném případě nemělo být poškozeno nebo oteklé, jakož i datu expirace. Pokud jsou okurky prodávány ve skleněných nádobách, musí být v nich slaný nález průhledný. Pokud je zakalený, měl byste takový nákup odmítnout.

Je možné čerstvým a nakládaným okurkám kojící matce

Při přemýšlení o výhodách mateřského mléka pro dítě každá matka chápe, že bude muset opustit používání mnoha produktů. Ale někdy je to úplně zdánlivě bezpečné ingredience, včetně okurek, které podle mnoha neobsahují nic jiného než vodu, spadají pod zákaz. Ale jsou všechny jemnosti tak známého produktu známé mladé matce? V jakých případech nelze při kojení používat okurky a v jaké formě? Zde jsou otázky, které by kojící matka měla položit lékaři v kontroverzních situacích o výhodách určitých jídel.

Užitečné vlastnosti okurek

Stejně jako veškerá zelenina, okurky obsahují vlákninu, kterou tělo potřebuje ke zlepšení trávení. Kromě toho stojí za zmínku další užitečné vlastnosti okurek. Kromě vody a již zmíněné vlákniny pomohou čerstvé okurky během kojení naplnit hladinu:

Okurky normalizují cholesterol, odstraňují toxiny a toxiny a pomáhají zhubnout. Kromě toho svěží svěží zelenina obnovuje pružnost a vzhled pokožky obličeje. Díky zinku a křemíku v ní obsažených můžete také často slyšet o antioxidačních vlastnostech. Při kojení se okurky také používají k doplnění jódu, který je nezbytný pro správné fungování štítné žlázy, jakož i pro rozvoj dítěte a jeho fyzickou aktivitu. Vitaminy skupiny B obsažené v okurkách se aktivně účastní práce nervového systému, stabilizují emoční stav ženy, což je během laktace nesmírně důležité.

Obzvláště užitečné je jíst malé mladé okurky - mají vysokou koncentraci vitamínu C, což má příznivý účinek na oslabenou imunitu kojící matky, slouží jako dobrý antioxidant a také napíná napnutou pokožku po porodu..

Stejně jako všechny zdravé potraviny je důležité kombinovat okurky s jinými potravinami. Například při konzumaci čerstvých okurek spolu s masem dochází k lepší absorpci bílkovin a železa a snižuje se zátěž zažívacího traktu.

Solené okurky

Na rozdíl od mnoha konzervovaných potravin, okurky příliš neztrácejí své prospěšné vlastnosti při solení. U kojené ženy nejsou nakládané nebo nakládané okurky kontraindikovány, existuje však jen omezený počet. Protože složky potravin vstupují do těla dítěte a mohou u novorozenců často vyvolat střevní koliku. Chcete-li vstoupit do tohoto produktu v nabídce kojící matky, potřebujete trochu, přidání do hlavního jídla. A po jídle pečlivě sledujte reakci dítěte, a pokud neexistují negativní projevy, pak v budoucnu lze nakládané nebo nakládané okurky několikrát týdně jíst bez poškození zdraví matky a dítěte..

Měl bych používat kojení okurky

Bez ohledu na to, jak jsou okurky chutné, by kojící matka měla pamatovat, že sůl brání odstranění přebytečné tekutiny z těla. Nakládané okurky je také lepší odložit, až později, v žádném případě je nepoužívejte v prvním měsíci po narození dítěte. Pak můžete vyzkoušet několik plátků, ale je lepší najít vhodnější alternativu k nakládaným okurkám s octem.

Čerstvé okurky také nemusí být pro matku vždy užitečné - neměli byste jíst skleníkovou zeleninu pěstovanou v zahraničí nebo v zimě. Vzhledem k obsahu dusičnanů, které jsou v nich obsaženy, je lze jen stěží nazvat užitečnými, proto je lepší, když se v letní chalupě pěstují okurky podávané na stole samy o sobě.

Vliv na tělo dítěte

Použití okurek během krmení může dítě ovlivnit dvěma způsoby. Opravdu, kromě skutečnosti, že prospěšné prvky jsou přenášeny na dítě, je zde také opačný účinek. S nadbytkem zelené zeleniny v nabídce kojící matky se dítě zdá, že nadýmání a kolika, stejně jako dieta okurek v prvních měsících života, mohou vyvolat zvýšenou tvorbu plynů a způsobit kvašení v zažívacím traktu u kojenců. Současně mírná konzumace okurek normalizuje trávicí systém a vede k mírnému projímavému účinku, díky kterému několik plátků okurky pomůže se zácpou..

Obecně platí, že nikdo nezakazuje ošetřovatelce jíst okurky v různých formách, ale ve všem, co potřebujete znát. Pokud jíte okurky, je to lepší čerstvé a mladé. Crunch se slanými okurkami je lepší po zavedení prvního krmení pro dítě. Takže produkt bude pro dítě a matku znamenat více než poškození. Zároveň stojí za to postupně zavádět užitečnou složku, stejně jako všechny nové produkty. Je vhodné přidat okurky do jídla ráno a večer sledovat chování dítěte a jeho zdraví.

Články O Neplodnosti