Hlavní Analýzy

7 měsíců těhotná

Především se jedná o kojence narozené od 22 do 37 týdnů těhotenství. Předčasně narozené dítě 7 měsíců obvykle dohání své vrstevníky do věku tří měsíců. Po přečtení článku zjistíte, jaké důsledky mohou očekávat předčasně narozené děti.

V posledních několika desetiletích se medicína naučila zachránit životy i hluboce předčasně narozeným dětem, které se narodily po 22 týdnech. Současně lékaři poznamenávají, že děti narozené tak brzy jsou velmi náchylné k komplikacím. U předčasně narozeného dítěte, které se narodilo ve 7 měsících, mohou následky vzniknout i ve školním věku nebo o něco později.

Úmrtnost na malformace u dětí narozených s hmotností nižší než 1 kg je asi 50%. Tento indikátor klesá s rostoucí tělesnou hmotností při narození. U předčasně narozeného dítěte se šance na přežití zvyšuje každý týden.

Stav dětí, které se narodily předčasně, závisí především na tom, v jakém týdnu těhotenství se narodily. Tyto drobky bez lékařské pomoci a speciálního vybavení nepřežijí. Ale ti, kteří se narodili po 34 týdnech, zpravidla potřebují trochu lékařské péče.

Přibližná prognóza předčasně narozených dětí

Předčasně narození v období 23–24 týdnů váží ne více než 500 gramů. Její orgány nejsou dosud plně vyvinuté a nejsou schopny fungovat. Ihned po narození vstupují do inkubátoru a jsou připojeni k zařízení, které podporuje jeho životně důležité funkce..

Předčasně narozené děti samy nemohou sát, dýchat a udržovat konstantní tělesnou teplotu. Následně čekají na stálý lékařský dohled..

Předčasně narozené děti, které přicházejí na tento svět o něco později mezi 28-30 týdny, váží asi jeden a půl kg a asi 34 kg se narodilo za 34–36 týdnů. Pokud by měly být v inkubátoru, pak krátce (až několik týdnů) a do tří měsíců dohoní vývoj včasně narozených dětí, které se narodily s normální hmotností..

Předčasné dítě 7 měsíců a dříve: důsledky

Děti narozené předčasně nebo s nízkou porodní hmotností jsou náchylné k častým infekcím. Mezi nejčastější zdravotní problémy patří:

Podle odborníků jsou předčasně narozené děti více než desetkrát náchylné k infekcím dýchacích cest, zejména na podzim a v zimě, než děti narozené včas. V prvních měsících života trpí až 35% infekcí dýchacích cest.

Je třeba si uvědomit, že dítě narozené předčasně má nezralou imunitu, protože protilátky jsou nezbytné pro boj s infekcemi. Děti dostávají od své matky teprve na konci těhotenství. Proto předčasně narozené děti vyžadují zvláštní péči při postupech péče o pleť..

Jedno z pěti předčasně narozených dětí má vývojové zpoždění. Tato zpoždění lze pozorovat v prvních měsících života dítěte, ale zpravidla jsou vyhlazovány během 2-3 let života..

Rehabilitace je důležitá, kterou musí projít všechny děti narozené předčasně. Většina předčasně narozených dětí ve věku sedmi měsíců se vyvíjí správně, i když některé z nich, nejčastěji po pěti letech, vykazují porušení.

Studie provedené v různých zemích ukazují, že po pěti letech života vykazuje každé páté předčasně narozené dítě určitou formu vývojového postižení. Děti narozené předčasně se ve škole zhoršují, zejména v počátečním období vzdělávání.

Slabé řešení matematických problémů, potíže s cizími jazyky, čtení a soustředění. Většina z nich vyžaduje další třídy..
Také u předčasně narozených dětí jsou problémy se vzděláváním. Často mají emoční poruchy, zejména se soustředěním pozornosti.

Jak stárnou, předčasně narozené děti nahradí ztracený vývoj. Ve věku 19 let se v zásadě neliší v úrovni inteligence se svými vrstevníky.

Příčiny předčasnosti

Příčiny předčasného porodu lze rozdělit na ty, které jsou závislé na matce a ty, které nejsou závislé na jejím životním stylu. Během těhotenství je třeba se vyvarovat stresu, cvičení, alkoholu a cigaret..

Druhou skupinu faktorů, které žena nemůže ovlivnit, patří:

Rodiče předčasně narozených dětí, nečekaně pro sebe, sedí na emocionální houpačce. Když se dítě narodí předčasně, budoucí máma a táta stále nemají čas na přípravu na svou roli. Předčasné dítě často narušuje jejich představy o dítěti.

Rodiče čekají na zdravé dítě, které bude kojit matčina ňadra, a místo toho čelí sklenici inkubátoru. Je pro ně obtížnější navázat kontakt s dítětem, protože v tuto chvíli je dítě v péči zdravotnického personálu.

Ukázalo se však, že kontakt s matkou po narození je velmi důležitý. Japonské studie zjistily, že předčasně narozené děti v inkubátoru pozitivně reagují na zvýšení nízké tělesné teploty, když se jich jejich matka dotkne.

Rodiče předčasně narozeného dítěte mají přirozené obavy o zdraví svých dětí a posuzují, zda jsou připraveni čelit možným zpožděním a nemocem..

Dobrá rada pro rodiče takových dětí: musíte dítě přijmout tak, jak je, přizpůsobit se jeho vlastnostem a dovednostem, obklopit dítě vřelostí a láskou. Koneckonců, nemá žádné příbuzné a nebude mít nikoho.

Dítě začalo koktat, co dělat: koktat u dětí

Porod v 7. měsíci těhotenství

Porod v 7. měsíci těhotenství

Děvčata, možná to Temko brzy otevřu..
Ale můžete porodit zdravé dítě od 7. měsíce.. A proto chci vědět, jestli existuje strach? Jak se chovat během bojů, pokusů atd..
Může už porodit? Stále častěji slyším, že je možné porodit ve 28 a 32 týdnech a je nějak děsivé.. Ačkoli neexistují žádné náznaky.. Pah, pah, pah..

Před 40 minutami jsme s manželem hovořili o tomto tématu. že zatím na to nemyslím. protože hrozný práh panty a bolesti jsou. ale poslouchat dívky, které to prošly, bude velmi zajímavé)))

No, budu první :) kdo už porodil a abych byl upřímný, druhý je horší než porod :))) Je to poprvé, kdy je to strašidelné z toho, že nic nevíš, ale podruhé je to už strašidelné z toho, že víš, jak je to všechno. Navíc mnozí říkají, že podruhé porod je rychlejší, ale mnohem bolestivější. věřte dívkám. všechny tyto bolesti rychle zmizí, když uvidíte své dítě. a kdyby to bylo naprosto nesnesitelné, nerozhodl bych o druhém

Pokusím se krátce mluvit o svých prvních narozeních - možná někdo bude mít podobnou situaci. Moje bříško kleslo na 8 měsíců a doktor mi řekl, že jsem měl obličej za týden. Bál jsem se, protože to bylo příliš brzy, i když mi nebylo nabídnuto uchovat. Obecně jsem tento měsíc prošel bez problémů a nenarodil :). Termín byl pro mě stanoven na 25. - 30. června (nemohli stanovit přesné datum, protože v době početí jsem měl poruchu menstruace). asi týden před těmito čísly jsem měl co jít ven a usrknout si spodní břicho (kalhotky byly mírně mokré a tam byl hlen), myslel jsem, že voda opouští. Okamžitě do nemocnice jsem byl poslán zpět, říkali, že korek byl jen trochu pryč. Bylo to již 30. června, nenarodilo se. 1. července jsem šel do gynekologa na schůzku (byl pátek). Chtěli mě dát do nemocnice a zavolat k porodu. Ale položil jsem si rohy a řekl, že kdybych se o víkendu nenarodil, v pondělí bych si lehl :) Obecně se na mě podíval na křeslo že ve večerních hodinách začal korek vyjít ještě silněji. Můj žaludek se silně táhl. obecně, v sobotu a neděli jsem se těžce snažil zahájit kontrakce (vyklidit, kráčel atd.) v neděli večer jsme šli až do pozdních hodin, žaludek vytáhl, ale bylo to tolerantní, když se někde vrátili domů o 22:00 - trochu jsem šel na záchod a uviděl mým důvodem je, že se krčila dolů a dítě tam tlačilo tvrději, teprve potom jsem cítil, že je čas jít (a nemícháte si to s ničím) v 23:00 už jsem byl v nemocnici a ve 4 ráno se moje dcera narodila. Všechno šlo rychle, ukáže se, že jsem zmeškal svůj počáteční zápas :) a kráčel klidně. bolí mě žaludek, ale všichni si mysleli, že je to kvůli korku.
O porodu: Přišel jsem do nemocnice, bylo to stále snesitelné, dostali jsme to, udělali klystýr a začalo to. tady je už nutné správně dýchat při každém boji (jako je pes běhající a dýchající rychle a rychle), který mi pomohl. Poté, když se cítíte, jako byste opravdu chtěli hovno, dokonce jsem řekl, že porodní asistentka tlačí, jako byste byli (omlouvám se za upřímně, ale ve skutečnosti to bylo), jakmile hlava vyjde, je to taková úleva hned a vy prostě necítíte nic ze štěstí, když si dítě položí na hruď, plakal jsem šťastím :)))))

Naposledy upravil Alexandra1988; 14/14/2014 v 00:26.

Narození 7 měsíců starého dítěte

Obsah

Indikátory plodu po 7 měsících těhotenství

Sedmiměsíční plod je již plně formovaný organismus, který může existovat i mimo matčino břicho. Orgány tohoto malého muže jsou však stále nedostatečně rozvinuté, takže se lékaři s ním setkávají plně vyzbrojeni, aby byli včas na poskytnutí potřebné pomoci. V sedmém měsíci se konečně vytvoří mozková kůra a plod již ví, jak rozlišovat chutě a může také reagovat na bolest..

Proč se dítě narodí v 7 měsících?

Narození sedmiměsíčního dítěte má své vlastní důvody, někdy i více než jeden. Nejprve se někdy gynekologové nebo těhotná žena při výpočtu podmínek mýlí a dítě, které „podle dokumentů“ prochází jako sedmiměsíční, se ve skutečnosti ukazuje jako absolutně plné.

Mezi důvody narození sedmiměsíčního dítěte patří také nevhodné těhotenství, nezodpovědný přístup nastávající matky k jejímu stavu, nedodržení jejích lékařských doporučení. Špatné návyky mohou vyvolat předčasné porody, které se těhotná žena neobtěžovala předem zbavit, jako je kouření, alkoholismus nebo drogová závislost. Pokud nastávající matka před vyhláškou pracovala škodlivou práci nebo byla horlivá s fyzickou aktivitou, může to také způsobit narození sedmiměsíčního dítěte.

Historie mnohonásobných potratů (včetně spontánních) může vést k předčasnému porodu, stejně jako k potratům a zmeškaným těhotenstvím. Silné nervové otřesy (například smrt blízké osoby nebo bankrot rodiny) mohou samozřejmě způsobit, že se vaše dítě narodí v předstihu. Věk matky také ovlivňuje ukončení: narození sedmiměsíčního dítěte může zažít mladá školačka nebo žena starší 40 let..

Narození sedmiměsíčního dítěte: funkce

Proces porodu sedmiměsíčního dítěte se příliš neliší od porodu běžného dítěte, kromě toho, že v porodnici (nebo v operačním sále, pokud mluvíme o císařském řezu) je ve službě více zdravotnických pracovníků a více než jakákoli užitečná zařízení jsou k ženě připojena při práci. Pokud jde o péči o sedmiměsíční dítě, záleží to na stupni předčasnosti, hmotnosti a zdravotních ukazatelích.

Například u některých dětí má žaludek dostatečný objem, aby absorboval množství jídla, které potřebují, aby rychle přibral na váze, zatímco jiné musí jíst velmi malé porce. Narození sedmiměsíčního dítěte by se však rozhodně nemělo stát překážkou kojení, i když se poprvé živí trubicí. Matka takového dítěte musí tento bod projednat s lékařem předem, aby nezačala dítěti dávat směs z vlastního podnětu. Mléko může být vyjádřeno ve sterilních nádobách a stejně tak je dáno dítěti pomocí sondy, dokud se nenaučí sát.

Sedmiměsíční děti zpravidla nejsou propuštěny z nemocnice po 3 až 5 dnech, a to na plný úvazek. Některé děti musejí strávit v nemocnici měsíc nebo déle. Ano, a poté, co se vrátí domů, matka bude muset o takové dítě pečlivěji pečovat, aby brzy dohonil své dlouhodobé vrstevníky co do výšky, váhy a úrovně vývoje..

Dítě narozené v 7 měsících.

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Doporučeno

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Doporučeno

Gynekologická masáž - fantastický efekt?

Irina Shirokova publikovala článek v Gynekologii 19. září 2019

Doporučeno

AMG - hormon proti mullerům

Sofya Sokolova publikoval článek v Analýze a průzkumech, 22. září 2019

Doporučeno

Oblíbená témata

Autor: // Lyalka 2017 //
Vytvořeno před 21 hodinami

Zaslal: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 8 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 21 hodinami

Zaslal: * Ма ** Ма *
Vytvořeno před 20 hodinami

Zaslal: Аlivka
Vytvořeno před 18 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 10 hodinami

Zaslal: Margarishka
Vytvořeno před 9 hodinami

Zaslal: * Noble *
Vytvořeno před 10 hodinami

Zaslal: Qwerty30
Vytvořeno před 2 hodinami

Zaslal: @ КСУ @
Vytvořeno před 5 hodinami

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

7 měsíců těhotenství: vývoj plodu, pocity těhotné ženy, mateřská dovolená

V tuto chvíli na vás čeká dlouho očekávaná registrace mateřské dovolené - nyní je čas na odpočinek, protože budoucí matka již cítí na sobě všechny nejsložitější projevy těhotenství.

Již od tohoto období se začíná připravovat na porod, protože jsou hned za rohem! Dítě je mezitím již téměř plně formováno a vyvinuto, nyní také vypadá jako novorozenec, potřebuje pouze potřebnou hmotu. Sedmý měsíc těhotenství otevírá poslední třetí trimestr. Sedmý měsíc zahrnuje 27-31 týdnů.

V tomto článku budeme hovořit o vývoji dítěte a pohody budoucí matky. Pojďme mluvit o mateřské dovolené a lékařském vyšetření. Nabízíme také doporučení a tipy..

Vývoj dítěte v 7 měsících těhotenství

27 porodnický týden těhotenství

V období 27 týdnů je hmotnost plodu 900 g a růst je 36 cm. Za týden přidá dalších 100 g.

Již v 27. týdnu těhotenství jsou již vytvořeny všechny orgány budoucího dítěte, pokračuje pouze jejich vývoj, zlepšování a propojení všech systémů a orgánů..

Mozek aktivně roste a vyvíjí se, nervové buňky aktivně pracují a kolem vláken se objevují ochranné myelinové pochvy. Plod již má na hlavě poměrně dlouhé chloupky. Aktivní příprava respiračního systému plodu pokračuje. To spočívá ve tvorbě alveolárních pasáží a alveol. Od této doby začíná vývoj specifické látky - povrchově aktivní látky. Je nutné otevřít dětská plíce při prvním dechu.

Každý den se posiluje kost a svalový systém plodu. Paže a nohy dítěte zesílí. Plod již má na hlavě poměrně dlouhé chloupky. Tam jsou řasy obočí, nehty rostou, ale nedosáhly okraje prstů, ušní a nosní chrupavky jsou stále měkké.

28 porodnický týden těhotenství

Váha dítěte již dosahuje 1 kg a jeho výška se blíží 35-37 cm.

V 28. týdnu těhotenství produkují fetální nadledvinky hormony, které stimulují tvorbu povrchově aktivní látky v alveolech intenzivněji než dříve. Samy Alveoli začnou přicházet do styku s krevními cévami. Jedná se o přípravu na výměnu kyslíku a oxidu uhličitého s krví, která bude nezbytná pro plod po narození, když začne sám dýchat.

Hmota mozku se zvyšuje, začíná se aktivně rozvíjet - do té doby byl mozek hladký. Po 28 týdnech se v něm začaly tvořit spirály. Srdce bije při frekvenci 150 tepů za minutu. Trávicí a sací reflexy jsou odladěny a kostra je dokončena do formy. Po nějaké době se kosti pouze zvětší a ztvrdnou..

Dítě se už naučilo otevírat a zavírat oči a také mrklo, jak již membrána zornice zmizela.

Od tohoto týdne byste měli věnovat zvláštní pozornost své pohodě. Od čtvrtého kritického období těhotenství dochází od 28 do 32 týdnů. V této fázi může být normální průběh těhotenství narušen takovými jevy, jako jsou: pozdní gestóza, placentární nedostatečnost, placentární narušení.

29 porodního týdne těhotenství

Výška dítěte v tomto týdnu je asi 37-38 cm a hmotnost dítěte je v průměru 1200 g.

V 29. týdnu těhotenství je proces systematogeneze téměř ukončen - orgány odladí svou práci podle „pravidel“ systému, ke kterému přímo souvisejí.

Játra se zvětšila, srdce se rozrostlo, ledviny ještě nejsou zcela zralé, ale jejich šálky a pánve se stále zvětšují, ledviny produkují až 450-500 ml moče denně.

Orgány trávicí soustavy jsou doposud lepší než ostatní. Fungují velmi hladce - jícen prochází vodou spolknutou dítětem do žaludku, odtud plodová voda přechází do střeva.

Během bdělosti dítě ví, jak chytit pupeční šňůru rukou, a má také základní instinkt sebezáchovy - s hlasitým zvukem, jasným světlem nasměrovaným do žaludku, dítě se otřese, smršťuje se a seskupuje se do hrudky v případě jakékoli hrozby. Kromě toho ví, jak trávit jídlo, nezávisle regulovat tělesnou teplotu, soustředit oči, násilně odrazit a kopat.

30 porodního týdne těhotenství

Růst dítěte ve 30 týdnech těhotenství je asi 38-38,5 cm a hmotnost dítěte je v průměru 1350-1400 gr.

Dítě se stále vyvíjí intenzivně, každý den se zlepšuje a brzy bude schopen přežít mimo tělo matky. V této době již měl dostatek podkožní tukové tkáně a nahromadil se termoregulační systém. Nervový systém se také aktivně vyvíjí..

Mozky se prohlubují, zvyšuje se mozková hmotnost. Během tohoto období je dokončen proces diferenciace mozkové kůry. Základy již byly položeny, ale stále se formují závity a rýhy. Každý den vznikají nová nervová spojení, takže fetální pohyby již nejsou tak chaotické, ale spíše racionální. Mozek ovládá orgány, tělesné systémy a několik desítek reflexů - motor, sání, dýchání a další.

Plicní tkáň se stále vyvíjí. Alveoli jsou téměř formovány. V této době dochází k hromadění velmi důležité látky - povrchově aktivní látky. Život dítěte závisí na jeho dostatečném množství. Střeva se již mohou stahovat a vytvářet pohyby připomínající plnohodnotnou peristaltiku.

31 porodnický týden těhotenství

Výška dítěte v tomto týdnu je asi 39-40 cm a průměrná hmotnost je od 1400 do 1600 gramů.

V 31. týdnu těhotenství se tělo dítěte zaoblí a na zápěstí a kotnících se objeví první záhyby, které jsou charakteristické pro děti. V duhovce dětských očí se začne hromadit pigment, který následně určí barvu jeho očí.

Proporce těla jsou zarovnány, hlava má téměř pravidelný tvar, nohy jsou delší než paže. Po 31 týdnech je proces odstraňování lanugo - světlých vlasů, pokrývající celé tělo a drží původní mastnotu, v plném proudu.

Samotné mazivo se také zmenší. Brzy to zůstane pouze tam, kde je možné mechanické tření: v tříslech, pod podpaží, v loketních záhybech na rukou, v podkolenní - na nohou a pod bradou.

Plod již zvýšil počet pankreatických buněk. Je téměř připravena produkovat enzymy, které rozkládají organickou hmotu. Slinivka také aktivně produkuje inzulín, který nezávisle chrání imunitu dítěte. Ledviny nadále odstraňují plodovou vodu, kterou dítě pravidelně spolkne, játra se zlepšují, téměř se tvoří laloky, které jsou zodpovědné za odstraňování toxinů.

Předčasný porod v 7 měsících

Mnoho matek po přečtení příběhů nebo slyšení příběhů o předčasném porodu někoho jiného se začne samo likvidovat a obávat se předčasného porodu. Spěcháme, abychom se ujistili - předčasné doručení v 7 měsících je vzácná událost. Porod zpravidla nastává kvůli komplikovanému těhotenství nebo kvůli problémům se zdravím mé matky. V moderní medicíně je výsledek práce téměř vždy úspěšný. Ovoce do té doby, i když stále malé, je již životaschopné. Lékaři mu pomohou se nadechnout a vytvořit všechny nezbytné podmínky pro jeho nezávislý růst a vývoj..

Pokud jde o čísla, na začátku měsíce má dítě v 80% případů šanci přežít. Na konci měsíce je procento přežití u předčasně narozených dětí 94%.

Pokud jste velmi znepokojeni předčasným porodem, přemýšlejte o věcech, které rozptýlí. Najděte užitečnou nebo zábavnou činnost - ať už jde o mateřskou fitness třídu, jít do bazénu, nákupy dětského oblečení nebo setkávání přátel. Promluvte si s nimi o svých zážitcích. Pamatujte, že dítě cítí všechny vaše emoce, a teď byste neměli být nervózní a strachovat. I když existuje riziko předčasného porodu, přemýšlejte jen o dobrém a vaše dítě se narodí včas!

Fetální pohyby v 7 měsících těhotenství

Po 7 měsících těhotenství jsou pohyby plodu co nejaktivnější. Ve 27 - 31 týdnech je počet pohybů plodu již asi 600krát denně. Částka, kterou maminka cítí, by však měla být nejméně 8-10krát za hodinu. Výjimkou je dětský sen. Po dobu 3 až 4 hodin nemůžete své dítě „cítit“ - v tuto chvíli dítě nečiní aktivně. Nastávající matka by si měla pamatovat určité cykly činnosti dítěte. Nejvyšší aktivita je pozorována od 7 hodin večer do 4 hodin ráno a pokles aktivity nebo tzv. Klidový stav klesá na interval od 4 hodin ráno.

Ve dne nebo v noci se děloha uvolní a maminka se při fyzické aktivitě zastaví, takže se aktivita dítěte zesílí. Gynekologové v této době často doporučují nastávající matce spočítat počet pohybů plodu. Dělejte to jednoduše tím, že nesete štítek níže.

Za zmínku stojí, že od 32 týdnů je počet pohybů snížen v důsledku hmotnosti a růstu plodu. Jak již bylo zmíněno, nemá dostatek prostoru pro aktivní pohyby, stává se přeplněným v děloze.

Je důležité, aby budoucí matka věděla, že by vás měla varovat nadměrná aktivita, pasivita nebo dlouhodobý nedostatek pohybu po dobu 8-10 hodin! Je nutné navštívit lékaře, musí poslouchat srdeční rytmus plodu nebo ho poslat na ultrazvuk.

Blaho budoucí matky po 7 měsících

Pocity budoucí mámy po 7 měsících nejsou nejjednodušší. Ovlivňuje závažnost získaných kilogramů a únavy z předchozích měsíců. Díky rostoucí bříšce se těžiště posunulo a objevilo se „kachní chůze“. Máma se unavuje rychleji, různé bolesti ji mohou trápit: spodní břicho bolí a táhne, ochlupení kosti, bolení rozkroku, v bederní oblasti jsou nepříjemné pocity. Nepříjemné pocity a křeče se šířily dozadu.

Kvůli zvýšenému objemu cirkulující krve, u mnoha těhotných žen stoupá krevní tlak, se objeví zvýšený puls, který je cítit doslova „s celým tělem“.

V tuto chvíli se těhotná žena připravuje na krmení dítěte - kanály se rozšiřují, laloky žlázy se zvyšují, což brzy zahájí aktivní práci. Prsa se ještě zvětší, zvyšuje se citlivost a bolestivost. Mluvili jsme zde o kojení..

Výška dna dělohy odpovídá termínu porodního těhotenství - to je od 27 do 30 cm. Zvětšená děloha významně komprimuje vnitřní orgány nastávající matky, a proto se mohou prohloubit funkční poruchy gastrointestinálního traktu. Stále více se cítí pálení žáhy, nadýmání, hemoroidy a zácpa.

Komprese plic vede k dušnosti během cvičení. Kostní aparát matky se připravuje na nadcházející narození. Hormon relaxin produkovaný pro tento oslabuje vazy a svaly. Protože relaxin nemá selektivní účinek, má vazodilatační účinek, může zvýšit křečové žíly.

Právě teď se tekutina může začít v tkáních zdržovat, proto se může objevit otok. Při jmenování lékař posoudí stupeň otoky a pokud je stav ohrožující, může těhotnou ženu odkázat na podpůrnou léčbu v nemocnici.

V důsledku zvýšeného množství krve v těle se vaginální výboj zesiluje. To je normální, ale pouze za podmínky, že žena nemá nižší bolesti břicha, žádné krvavé nebo hnědé výboje. Zdravý výtok - bílý nebo průhledný, bez zápachu nebo s mírnou vůní kefíru, bez svědění.

Pokud se objeví růžový, béžový, heterogenní výboj se sraženinami, krevní výboj jakékoli intenzity, musíte zavolat sanitku, je možné, že žena je předčasným porodem ohrožena!

Tréninkové zápasy (Brexton Hicks Fights)

Pravidelně v takovém období otěhotní těhotný nebo „kamenný“ žaludek - takto tréninkové kontrakce nazývané Brexton-Hicksovy kontrakce.

Jsou to děložní kontrakce, ke kterým dochází při přípravě dělohy na skutečné kontrakce během porodu. Rozdíl mezi nimi a skutečnými boji je v tom, že nevedou k nástupu práce, proto se jim říká výcvik nebo nepravda.

Jak pochopit, že boje jsou nepravdivé, trénink?

 • Za prvé, je to gestační věk. Pokud je váš gestační věk delší než 20 týdnů, jedná se pravděpodobně o tréninkové zápasy. (prekurzory nebo přípravné kontrakce se obvykle objevují po 38–39 týdnech).
 • Za druhé, délka zápasu. Doba trvání není delší než jedna minuta..
 • Zatřetí, frekvence drapáků. Falešné kontrakce nemají určitou pravidelnost. Při takových kontrakcích může břicho několikrát za sebou kamenit a pak se vše uklidní.
 • Začtvrté, oblast, kde se záchvat vyskytuje. K pocitům dochází v jedné oblasti: shora, zespodu, ze strany..
 • Pátý, bezbolestnost a intenzita kontrakcí. Během tréninkových bojů může nastat nepohodlí, ale ne bolest. Nepohodlí nebude silnější.
 • Za šesté, kolikrát denně. V případě falešných kontrakcí jejich počet nepřesáhne 6krát denně a jejich trvání nepřesáhne 2 hodiny.
 • Sedmé, falešné kontrakce nemají určitý interval. Pauzy mezi kontrakcemi se mohou pohybovat od 10 do 15 minut až do 20–30, aniž by se časem snižovaly.

Pokud máte jen takové kontrakce, pak si nemůžete dělat starosti, vaše tělo se začalo připravovat na porod.

Jak již bylo zmíněno, v důsledku působení hormonů na tělo vzniká boj, ale existují i ​​jiné důvody pro výskyt kontrakcí:

 1. zvýšená aktivita těhotné ženy (fyzická práce, gymnastika, svižná chůze atd.);
 2. silné otřesy, pohyby a pohyby dítěte v děloze;
 3. hladil břicho často;
 4. Emoční zážitky a stresové situace mámy;
 5. sex a orgasmus;
 6. nedostatek tělesné tekutiny;
 7. přetékající močový měchýř nebo konečník, který způsobuje tlak na stěny dělohy.

Pro zmírnění stavu způsobeného falešným bojem je nutné si lehnout (pokud to situace dovolí). To obvykle stačí. Pokud vás boj předstihl ve chvíli, kdy jste leželi, zkuste se uvolnit co nejvíce, pokud jste necítili úlevu, musíte trochu chodit nebo se osprchovat. Pokud se během dne objeví mnoho kontrakcí a způsobí vám nepříjemnosti a zbytečné vzrušení - poraďte se s gynekologem, vybere sedativum, které vám pomůže zmírnit váš stav..

Pokud si všimnete, že tréninkové boje jsou stále častější a bolestivější - kontaktujte svého gynekologa. Je třeba zkontrolovat, zda se děložní čípek otevírá a zda začaly skutečné kontrakce..

Mateřská dovolená

S nástupem 7 měsíců těhotenství má maminka nárok na mateřskou dovolenou, která trvá 140 dní (70 dní před porodem a 70 dní po porodu), potom se dovolená věnuje péči o dítě do 1,5 roku a 3 let. Pokud očekáváte jedno dítě, vaše dovolená začne od 30. týdne těhotenství. Pokud očekáváte dvojčata, měli byste být na dovolené od 28. týdne. Čekání na tyto lhůty, aby bylo možné zaměstnavatele informovat o dovolené, však není nutné, protože stále musíte najít náhradu. Lepší informovat ho za 2-3 týdny.

Co potřebujete k mateřské dovolené?

Chcete-li začít dovolenou, musíte přijít na předporodní kliniku po dobu 30 týdnů (nebo 28 týdnů). Po vyšetření obdržíte osvědčení o pracovní neschopnosti a osvědčení o registraci v raných fázích těhotenství. V den vydání osvědčení o zdravotním postižení je třeba pracovat s dokumenty v personálním oddělení. Personální oddělení na základě žádosti a osvědčení o pracovní neschopnosti vydá příkaz k udělení dovolené pro BiR. Den uvedený na osvědčení o pracovní neschopnosti je prvním dnem dovolené! Chcete-li si udělat dovolenou, budete muset sbírat některé dokumenty:

Seznam dokladů pro mateřskou dovolenou

 • Zdobené osvědčení o postižení. Datum, kdy jedete na mateřskou dovolenou, by mělo být zároveň datem, kdy je otevřena nemocenská dovolená.
 • Osvědčení o registraci v brzkém termínu. Tento certifikát je vydáván na prenatální klinice pro registraci po dobu až 12 týdnů. Pro to se spoléhá na příspěvek ve výši 680 rublů.
 • Dovolená aplikace: Šablona formuláře žádosti je v organizaci. Okamžitě stojí za to doplnit také odstavec o žádosti o vyúčtování příslušných výhod, jinak budou muset být řešeny samostatně..
 • Pas a jeho kopie.
 • Pokud je zkušenost v organizaci méně než 2 roky, musíte od předchozí organizace předložit potvrzení o příjmu ve formě 182-n pro výpočet plateb.

Po obdržení příslušných dokladů od těhotné ženy je zaměstnavatel povinen přiznat dávky do 10 dnů a vyplácet den po jmenování mzdy (článek 15 zákona č. 255-FZ).

Zákoník práce zakotvuje právo na mateřskou dovolenou a pobírat těhotné dávky jakéhokoli sociálního postavení, například:

 • Těhotné ženy, které uzavřely pracovní smlouvu (na délce služby nezáleží);
 • Student na plný úvazek;
 • Ženy ve vojenské službě;
 • Ženy, které pracují pro samostatný podnikatel nebo jako samostatný podnikatel.

Pokud je těhotná žena dočasně ponechána bez práce, má rovněž nárok na platby. Za tímto účelem v orgánech sociálních. těhotná ochrana musí být poskytnuta:

 1. Prohlášení;
 2. Osvědčení o zdravotním postižení vydané předporodní klinikou;
 3. Osvědčení, které potvrzuje, že žena je nezaměstnaná.

Je však třeba zvážit, že některé typy vyplácených mateřských dávek jsou určeny pro každého a některé pouze pro úředně zaměstnané těhotné ženy..

A přesto nezapomeňte pro nemocnici vytvořit kopii listu zdravotního postižení. V případě komplikovaného doručení může být pro prodloužení dovolené potřeba kopie.

V tomto článku jsme podrobně hovořili o mateřských dávkách těhotné ženy ao dávkách v péči o dítě ve věku 1,5 a 3 let..

Návštěva lékaře, testy a vyšetření v 7 měsících

V sedmém měsíci těhotenství musí těhotná žena navštívit lékaře jednou za dva týdny. Na další recepci najdete přípravu a průchod komise k zajištění mateřské dovolené. Zahrnuje doručení některých testů:

 • Obecná analýza krve a moči.
 • Mikroskopické vyšetření vaginálního výboje (stěr na flóře).
 • Biochemický krevní test (podle indikací).
 • Koagulogram (podle indikací).
 • Krevní test na syfilis (povinné, znovu).
 • Test na Rh protilátky (pouze Rh negativní ženy).

Kromě toho je nutné znovu navštívit terapeutku, optometristu a další odborníky v závislosti na zdravotním stavu těhotné.

Kromě přípravy a zajištění mateřské dovolené najdete standardní měření výšky děložního pozadí, krevního tlaku, pulsu, vyšetření srdečního rytmu dítěte, měření břicha, určení polohy a prezentace plodu..

Lékař v tuto chvíli vydá rodný list a výměnnou kartu, která obsahuje výsledky všech analýz a vyšetření. Nyní musíte tuto těhotnou kartu vzít s sebou.

Tipy a triky pro těhotné

 • Stejně jako v předchozích měsících - chodte na čerstvý vzduch. Pokud procházky způsobují bolest, nepohodlí a únavu - buďte na čerstvém vzduchu bez dlouhé procházky a často také provětrejte místnost, ve které se nacházíte.
 • Odpočívejte častěji se zvednutými nohami, abyste zmírnili otoky a unavené nohy.
 • Vstávání z postele z ležící polohy - nejprve otočte bokem a pak vstaňte. To je nezbytné, aby se břišní svaly nezatěžovaly.
 • Aby nedošlo ke zhoršení křečových žil, nepřecházejte si nohy.
 • Nenoste nebo nepřenášíte závaží, doma vykonávejte pouze lehkou fyzickou práci - svěřte čištění koberců, mejte okna, podlahy a vany jiným členům domácnosti.
 • Pokud jste obvaz nenosili, je na čase si ho vzít. Obvaz odstraní většinu zátěže z dolní části zad a zlepší celkovou pohodu. Kromě toho může pomoci dítěti zaujmout správnou polohu vzhůru nohama, a pokud se plod již otočil do požadované polohy - zabránit jeho převrácení.
 • Pokračujte v řádném jídle, vylučujte nezdravá jídla a doplňte svou stravu o zdravé potraviny. Jíst zlomkově, nezapomeňte na svačinu. Eliminujte slaná jídla.
 • Usněte pouze na levé straně, spánek na zádech po 7 měsících je nebezpečný. Nádoby jsou svírány pod tíhou dítěte a matky, zejména vena cava. Při přenosu žíly dojde k narušení krevního oběhu. To je nebezpečné pro ztrátu vědomí ve spánku a hypoxii pro plod..
 • Pokud máte obavy o svědění břišní kůže, použijte zvlhčovače nebo oleje. Získejte speciální mateřský make-up.
 • Provádějte polohu kolenního lokte tak často, jak je to možné. Je nutné: odstranit stagnaci v břišních orgánech; prevence otoků, cystitida, pyelonefritida; nižší tlak na ledviny a močový měchýř; zlepšit krevní oběh ve všech orgánech malé pánve. Poloha kolenního lokte přispívá ke správnému obsazení polohy plodu ak normalizaci tlaku. Cvičte nejméně 10–15 minut.
 • Nyní, když jste pobírali mateřské dávky, začněte zařizovat dětský pokoj, opravujte jej, kupujte kabelku připevněnou k dítěti a sbírejte tašky v porodnici.

Předčasné dítě 7 měsíců

Především se jedná o kojence narozené od 22 do 37 týdnů těhotenství. Předčasně narozené dítě 7 měsíců obvykle dohání své vrstevníky do věku tří měsíců. Po přečtení článku zjistíte, jaké důsledky mohou očekávat předčasně narozené děti.

V posledních několika desetiletích se medicína naučila zachránit životy i hluboce předčasně narozeným dětem, které se narodily po 22 týdnech. Současně lékaři poznamenávají, že děti narozené tak brzy jsou velmi náchylné k komplikacím. U předčasně narozeného dítěte, které se narodilo ve 7 měsících, mohou následky vzniknout i ve školním věku nebo o něco později.

Úmrtnost na malformace u dětí narozených s hmotností nižší než 1 kg je asi 50%. Tento indikátor klesá s rostoucí tělesnou hmotností při narození. U předčasně narozeného dítěte se šance na přežití zvyšuje každý týden.

Stav dětí, které se narodily předčasně, závisí především na tom, v jakém týdnu těhotenství se narodily. Tyto drobky bez lékařské pomoci a speciálního vybavení nepřežijí. Ale ti, kteří se narodili po 34 týdnech, zpravidla potřebují trochu lékařské péče.

Přibližná prognóza předčasně narozených dětí

Předčasně narození v období 23–24 týdnů váží ne více než 500 gramů. Její orgány nejsou dosud plně vyvinuté a nejsou schopny fungovat. Ihned po narození vstupují do inkubátoru a jsou připojeni k zařízení, které podporuje jeho životně důležité funkce..

Předčasně narozené děti samy nemohou sát, dýchat a udržovat konstantní tělesnou teplotu. Následně čekají na stálý lékařský dohled..

Předčasně narozené děti, které přicházejí na tento svět o něco později mezi 28-30 týdny, váží asi jeden a půl kg a asi 34 kg se narodilo za 34–36 týdnů. Pokud by měly být v inkubátoru, pak krátce (až několik týdnů) a do tří měsíců dohoní vývoj včasně narozených dětí, které se narodily s normální hmotností..

Předčasné dítě 7 měsíců a dříve: důsledky

Děti narozené předčasně nebo s nízkou porodní hmotností jsou náchylné k častým infekcím. Mezi nejčastější zdravotní problémy patří:

Podle odborníků jsou předčasně narozené děti více než desetkrát náchylné k infekcím dýchacích cest, zejména na podzim a v zimě, než děti narozené včas. V prvních měsících života trpí až 35% infekcí dýchacích cest.

Je třeba si uvědomit, že dítě narozené předčasně má nezralou imunitu, protože protilátky jsou nezbytné pro boj s infekcemi. Děti dostávají od své matky teprve na konci těhotenství. Proto předčasně narozené děti vyžadují zvláštní péči při postupech péče o pleť..

Jedno z pěti předčasně narozených dětí má vývojové zpoždění. Tato zpoždění lze pozorovat v prvních měsících života dítěte, ale zpravidla jsou vyhlazovány během 2-3 let života..

Rehabilitace je důležitá, kterou musí projít všechny děti narozené předčasně. Většina předčasně narozených dětí ve věku sedmi měsíců se vyvíjí správně, i když některé z nich, nejčastěji po pěti letech, vykazují porušení.

Studie provedené v různých zemích ukazují, že po pěti letech života vykazuje každé páté předčasně narozené dítě určitou formu vývojového postižení. Děti narozené předčasně se ve škole zhoršují, zejména v počátečním období vzdělávání.

Slabé řešení matematických problémů, potíže s cizími jazyky, čtení a soustředění. Většina z nich vyžaduje další třídy..
Také u předčasně narozených dětí jsou problémy se vzděláváním. Často mají emoční poruchy, zejména se soustředěním pozornosti.

Jak stárnou, předčasně narozené děti nahradí ztracený vývoj. Ve věku 19 let se v zásadě neliší v úrovni inteligence se svými vrstevníky.

Příčiny předčasnosti

Příčiny předčasného porodu lze rozdělit na ty, které jsou závislé na matce a ty, které nejsou závislé na jejím životním stylu. Během těhotenství je třeba se vyvarovat stresu, cvičení, alkoholu a cigaret..

Druhou skupinu faktorů, které žena nemůže ovlivnit, patří:

Rodiče předčasně narozených dětí, nečekaně pro sebe, sedí na emocionální houpačce. Když se dítě narodí předčasně, budoucí máma a táta stále nemají čas na přípravu na svou roli. Předčasné dítě často narušuje jejich představy o dítěti.

Rodiče čekají na zdravé dítě, které bude kojit matčina ňadra, a místo toho čelí sklenici inkubátoru. Je pro ně obtížnější navázat kontakt s dítětem, protože v tuto chvíli je dítě v péči zdravotnického personálu.

Ukázalo se však, že kontakt s matkou po narození je velmi důležitý. Japonské studie zjistily, že předčasně narozené děti v inkubátoru pozitivně reagují na zvýšení nízké tělesné teploty, když se jich jejich matka dotkne.

Rodiče předčasně narozeného dítěte mají přirozené obavy o zdraví svých dětí a posuzují, zda jsou připraveni čelit možným zpožděním a nemocem..

Dobrá rada pro rodiče takových dětí: musíte dítě přijmout tak, jak je, přizpůsobit se jeho vlastnostem a dovednostem, obklopit dítě vřelostí a láskou. Koneckonců, nemá žádné příbuzné a nebude mít nikoho.

Dítě začalo koktat, co dělat: koktat u dětí

Články O Neplodnosti