Hlavní Výživa

"Je lepší porodit do 35 let, pokud se bojíte, provedeme anestézii." Porodník-gynekolog o zdraví žen

"Porodnictví a gynekologie je opravdu mužská specialita, je to těžká fyzická práce," říká Sergey Vasiliev, zástupce hlavního lékaře pro lékařskou práci v Minské mateřské nemocnici č. 2.

Podle jeho názoru by se žena měla chovat k sobě, stejně jako klenotům a autu, a měla by být vyšetřena gynekologem alespoň jednou ročně..

"Takže za pět let se nedotkneš myomu k pupku," upřímně upřímně poznamenává Sergey Vasilyev a upřímně mluví o porodu, antikoncepci a zdraví žen..

Sergey Vasiliev, zástupce hlavního lékaře pro lékařskou práci v klinické porodnici č. 2 v Minsku. Stál u počátků laparoskopie v gynekologii v Bělorusku. Ženatý se třemi dcerami..

"Brzy v Bělorusku, stejně jako na Západě, porodí své první dítě ve 30 letech."

- Ženy neváhají být vyšetřeny mužským gynekologem?

- Ne. Nyní se přístup k tomuto problému změnil. Pracovala jsem na částečný úvazek v soukromých zdravotnických střediscích a pamatuji si, že na začátku roku 2000 se k nám obrátila Francouzka. Požádala, aby ji během těhotenství pozoroval mužský lékař. Možná, že nás tato západní vlna již dosáhla, když se žena nehanbí mužského lékaře. Navíc ženy častěji naslouchají mužským lékařům.

- Stala se z módy příliš pozdě před námi? Jak starý mohu porodit?

- Nejlepší je mít dítě ve věku 21 až 35 let. Optimálně, pokud k tomu dojde za 25–28 let. Podle klasifikace Světové zdravotnické organizace je náš reprodukční věk až 49 let. Ale od 35 let existují rizika spojená s genetickými abnormalitami, se stejným Downovým syndromem. Ve věku 40–45 let je žena zarostlá fibroidy, endometriózou, arteriální hypertenzí, zhoršeným metabolismem tuků, játry, ledvinami...

Pokud porodí po 40 letech, musí k tomu přistupovat vědomě. Připravte se, eliminujte všechna rizika, konzultujte s odborníky. Pokud má všechny orgány a systémy řádně funkční, nejsou žádné otázky.

- Pokud máte 30 let a stále nemáte žádné děti, navíc nemáte vhodného partnera... Musíte ho rychle vyhledat a v případě nouze porodit?

- Samozřejmě že ne. Například v Německu je průměrný věk mateřské matky 31 let. Také se k těmto ukazatelům postupně přibližujeme: nejprve by měla žena získat vzdělání, najít si práci, vstát a postavit si těhotenství.

Dříve jsme měli takové termíny jako „mladá primipara“ a „age primiparous“. „Věk“ byl považován za třicetiletou ženu. Nyní takové koncepty neexistují. 30 let - jaký je to stáří? Velmi mládí!

- Co ovlivňuje schopnost ženy otěhotnět a mít zdravé dítě?

- Její zdravotní stav. Je důležité, jak se její tělo formovalo reprodukčním věkem. Jak ona, zatímco ještě dospívající, jedla a vyvíjela se. Vezměte dnešní školačku 16 let - má spoustu nemocí: chronickou gastritidu, skoliózu, vegetovaskulární dystonii...

- Těžší těhotenství jsou teď?

- Ano. A to ve skutečnosti souvisí s pokrokem. Například před 40 lety by žena s komplexní hormonální dysfunkcí jednoduše neměla děti. Dále by byla tato genetická větev odstraněna. Dnes těmto ženám pomáháme otěhotnět a porodit.

"Pokud to bolí porod, porodí anestézii."

- Dnes se mnoho žen bojí porodit. Co dělají?

- Porod je bohužel bolestivý proces. A aby žena necítila absolutně nic, nevyjde to ani s pomocí moderních metod. Je však možné částečně anestetizovat jak injekčními léky, tak například jacuzzi, ve které může pacient ležet během porodu.

V Americe se nám nelíbí. Kde, jakmile žena vstoupila, aby porodila, pokud chcete nebo ne, dostane regionální anestezii.

Náš přístup je vyváženější. Regionální anestézie je intervence. Během toho se do páteře vstříkne anestetikum. Citlivost na bolest zmizí, zůstává hluboká hmatová citlivost. To znamená, že pokud s takovou anestézií uříznou nožem, bude žena cítit jen nějaký druh tlaku. Aby však byla taková anestezie provedena, musí existovat indikace: bolestivé a aktivní kontrakce při otevření děložního hrdla nejméně čtyři centimetry.

U primiparous těhotné ženy je průměrná délka porodu 12-14 hodin, v multiparous - 10-12 hodin. Žena leží v prenatálním oddělení, porodní asistentky a lékaři ji sledují. Stejně jako žena sama hodnotí bolest kontrakcí v 10 bodovém měřítku. Rozhodněte o anestezii v závislosti na situaci..

Pokud kontrakce půjdou tak, regionální anestézie je ještě více oslabí - a to nijak neskončí..

- A pokud si těhotná chce užívat léky proti bolesti a prostě požádá lékaře...

- Všechny těhotné ženy čekající na porod chtějí anestézii. To je přirozená touha. Pokud opravdu bolí a chce - udělá to.

Je však možné anestetizovat nejen kvůli regionální anestézii. Pomáhá také masáž, skákání na gumové kuličky, banální antispasmodika.

- Mnoho těhotných žen dnes používá při porodu regionální anestezii?

- V naší porodnici - až 10% žen v přirozeném porodu. S císařským řezem během plánovaných operací provádíme regionální anestezii až pro 88% pacientů. Žena s ní zůstává při vědomí. Pokud porod začal a byl nutně nutný císařský řez, pak se nejčastěji uchýlíme k celkové anestézii.

- A co když žena bez svědectví požádá, aby se z ní stal císařský řez??

- V Kolumbii a Venezuele dělají císařské řezy 80–90% těhotných žen. K tomu mají jednu indikaci - touhu ženy. Nemáme to. Musí existovat dobrý důvod, situace, kdy se žena opravdu nemůže porodit.

"Před těhotenstvím musíte jít dokonce k zubaři."

- Jak se cítíte o dodávce přidružené společnosti?

- Pozitivní. A v naší zemi jsou taková narození vybírána stále častěji. Jsou důležité pro ženu, která nikdy porodila. Manžel, kterého miluje a důvěřuje, v tomto případě vytváří velmi dobré psycho-emoční pozadí.

- A při narození?

- Existuje jen jeden dobrý okamžik při porodu doma - domácí prostředí. To je místo, kde pozitivní končí. Porod je nepředvídatelný proces a sázky jsou velmi vysoké: žena může zemřít nebo ztratit dítě. Naštěstí se to zřídka stává. Ale znovu, jak zkontrolovat stav dítěte během porodu doma?

Například u 30% těhotných žen se vyskytuje patologie, jako je například zapletení šňůry. Ve většině případů to prochází bez povšimnutí: dítě se narodí a my vidíme, že došlo k zauzlení pupeční šňůry. Může se však stát, že během postupu hlavy se pupeční šňůra napne kolem krku jako smyčka. Vše bude záviset na tom, jak rychle pomáháte a zachraňujete dítě. Pokud žena leží v porodním sále, pět až sedm minut a dítě je odstraněno. Doma je dítě ponecháno na osudu.

Ale řekněme, že se dítě narodilo a žena měla při porodu tkáňové slzy. Krvácení může být hojné. Tímto způsobem otevřete vodu v kohoutku a začne to vylévat, už mumlat. Bože, zakaz, doma někdo do ní vstoupí rukou, aby něco odtrhl bez anestézie. To může vést ke šoku spojenému se ztrátou krve. A pak co? Je dobré, když ve městě bydlí žena a za 15 minut dorazí sanitka.

- Ve vaší praxi se vyskytly případy, kdy se žena pokusila porodit doma a byla naléhavě přivedena do nemocnice?

- Objevil se případ, kdy ambulance řídila ženu, která již porodila, krvácející s krevním tlakem 60 až 40. Ale pacient nějak přišel s klinicky úzkou pánví a počátečním roztržením dělohy. Už porodila čtyři až šest hodin. Dítě bylo velké - 4,5 kg, pánev mu nedovolila projít. Všechny vnitřní orgány tam již otekly. Odvezli jsme ji přímo z pohotovostní místnosti na operační sál.

To se děje, ale jen zřídka. Ale pokud ztratíte manželku nebo dítě během porodu doma, kdo pak budete vinit? Soused, který vám doporučil porodit doma? Samozřejmě že ne. Poté se neodpouštíte za celý svůj život. Proto proč experimentovat?

- Příznivci porodu doma často uvádějí příklad babiček a prababiček, které také porodily,?

- Víte, kolik úmrtí dětí a matek bylo v době našich babiček a prababiček? Hodně. A dnes máme kojeneckou úmrtnost asi 3 ppm. To znamená tři případy na tisíc. Současně je v zemi ročně asi 120 tisíc narozených.

- Navzdory tomuto ukazateli ještě před nedávnem existovaly tři významné příběhy o úmrtí dětí v Slutsku a Novopolotsku. Jak to může být?

- Nelze snížit úmrtnost na nulu. A takové případy jsou izolované. Zdravé děti zpravidla ve stavu fyziologicky probíhajícího těhotenství neumírají na zdravou matku. To je nesmysl. Nepříznivý výsledek má nejčastěji objektivní důvody..

Většina úmrtí kojenců je spojena s patologií placenty. Placenta je výživným povrchem pro dítě. Pokud se na to podíváte pod mikroskopem, pak by měl být v perfektním stavu jako nový koberec s dlouhou hromádkou. Každý villus pro dítě je krmnou nádobou. Čím více těchto cév, tím více dítě přijímá kyslík, aminokyseliny a další důležité látky.

Pokud se však během oplodnění vajíčka získá vajíčko nižšího plodu, nemůže se z něj vytvořit kvalitní placenta. Její vily budou tenké a malé a nebudou schopny správně vyživovat dítě..

Zdraví dítěte je proto ovlivněno fází sekrece a hormonálním pozadím těhotenství, ať už byla žena zdůrazněna. Za války tam byla dokonce taková věc - stresová amenorea, kdy žena prostě neměla období. Tělo vnímalo válku jako nepříznivé podmínky a nedošlo k ovulaci. Příroda chránila ženu před těhotenstvím.

- Jak snížit rizika dětské úmrtnosti?

- Připravte se na těhotenství a chujte se během něj správně. Udělejte vše, co se nazývá tři písmena - HLS (zdravý životní styl). Je také důležité vyhnout se stresu a jíst dobře a vyváženě..

Stres na mozek jako chronický jed. Centra, která regulují fungování ženských pohlavních orgánů, se nacházejí v mozku.

- Jak žít bez stresu?

- Chcete-li se uchýlit k psychoterapii, fyzické aktivitě... Když mozek dostává impulsy ze svalů, stres je blokován. Když člověk plave a běží, vyhýbá se tak problémům..

- Jak často plánují naši lidé těhotenství??

- Ano?

- Svatby "za chodu" nyní méně a méně.

- Ale nějak jsem mluvil s personálem Republikánského vědeckého a praktického centra „Matka a dítě“ a řekli pravý opak...

- RSPC „Matka a dítě“ je republikánská instituce. Hodně pracují se ženami z regionů. A máme pacienty z Minska. Podle statistik je v naší nemocnici nejčastěji plánováno těhotenství. Alespoň minimálně před otěhotněním jde dívka na návštěvu gynekologa.

"Ale co přesně by měl muž a žena udělat při plánování těhotenství?"?

- Muž by měl jít k urologovi a žena k gynekologovi a provést testy. Pokud jeden z rodičů onemocněl cukrovkou, mělo by smysl provést testy z této strany a jít k endokrinologovi. Pokud se tlak pravidelně zvyšuje, musíte navštívit kardiologa.

A co ještě musíte udělat, je konzultovat zubního lékaře a uvést zuby do pořádku. Zubní kaz je infekce a na pozadí těhotenství je imunita potlačena. Za určitých okolností se tato infekce může dostat do krevního řečiště a dojde k závažné exacerbaci, jako je parodontitida nebo sepse. Jak uprostřed toho se dítě může normálně vyvíjet?

„Kombinované perorální antikoncepční přípravky lze užívat roky“

- Pojďme mluvit o antikoncepci. Přerušený pohlavní styk... Nezdá se vám divné, že dnes, když lidé mají přístup k jiným metodám antikoncepce, někdo to používá?

- Nikdy jsem neviděl hloupější, nesmyslnější a nespolehlivější metodu antikoncepce v mém životě. Musíte pochopit, že k uvolňování spermií během pohlavního styku dochází ještě před hlavní ejakulací. To znamená, že spermie začínají být vylučovány hned na začátku a za 10 - 20 sekund mohou proniknout nejen do pochvy, ale také do děložní dutiny. A otěhotnět jen jedno spermie.

Přerušený pohlavní styk zároveň nedává potěšení. Muž má kvůli němu neúplný orgasmus, žena to má o to víc. Ženské pohlavní orgány, které jsou zodpovědné za získání pozitivních emocí, jsou soustředěny v pochvě a děložním čípku. Žena prostě dostane chuť - všechno je odstraněno a zastaveno. Jaké potěšení?

Naštěstí je přerušovaný pohlavní styk jako metoda antikoncepce stále méně běžný. Lidé se stávají zodpovědnějšími a používají kondomy, místní antikoncepci: vaginální krémy, plesy, tampóny. A to vše lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu. Měl by existovat vyváženější přístup k používání perorálních kontraceptiv.

- Kombinované perorální antikoncepční prostředky nepoškozují zdraví ženy?

- Nejlepší perorální antikoncepce se správným výběrem. Pokud budete postupovat podle pokynů a doporučení lékaře - nebudou mít žádné vedlejší účinky. Kromě toho mají tato léčiva nejen antikoncepční účinek, ale také terapeutický účinek.

Perorální antikoncepční prostředky jsou jako sanatorium pro vaječníky. Když je žena vezme, její vaječníky se usnou. Podmínku lze porovnat s tím, jak stroj běží.

Dříve byly naše babičky ve věku 18–19 let vdané, sexuálně žijící, otěhotněné. Potom se dítě narodilo, kojilo a znovu otěhotnělo. Žena během celého reprodukčního věku měla ovulační sílu 20–30. To znamená, že její vaječník pracoval 20-30krát za život. Co teď? Každý měsíc vajíčka zrají prázdná - k těhotenství nedochází. A dnes žena, která otěhotní, nemá 20-30 ovulací, ale 200-300. Čím více orgán pracuje, tím větší je pravděpodobnost poškození. Kde si myslíš děložní myomy, endometriózu?

- Jak dlouho mohu užívat kombinovanou perorální antikoncepci?

- Po celá léta, dokud se žena nerozhodne otěhotnět a není-li kontraindikace.

- A když si nepřestávám?

- Má smysl přestávky. Ale žádná žena nemůže čistě psychologicky být schopna užívat perorální antikoncepci bez přerušení po dobu šesti let. Po šesti měsících nebo roce se bude muset ujistit, že ženský reprodukční systém funguje správně, a sama přestane brát.

V každém případě musíte brát tyto léky pod dohledem lékaře. Aby se něco stalo, doktor je může zrušit.

- Říká se, že žena by neměla mýt genitálie mýdlem. Jako, tak zabíjí přírodní prostředí...

- Mýdlo lze a mělo by se mýt, ale ne v domácnosti, ale s toaletou. 70% mýdlo na prádlo se skládá z alkálií, které korodují nejen vnější genitálie, ale i špinavé prádlo. Je však důležité pochopit, že byste se neměli mýt mýdlem každý den. V pochvě by mělo být udržováno mléčně kyselé prostředí. Pokud se každý den sprchujete a myjete se mýdlem - konečně to zničí mikroflóru vagíny.

Gely pro intimní hygienu - mírnější detergenty. A samozřejmě, pokud máte na výběr, je lepší je používat, ne mýdlo.

- Jak často potřebujete provádět genitální hygienu?

- Jak se zašpiní. Jeden až třikrát denně - s obyčejnou vodou, včetně po návštěvě toalety. Ne více než jednou denně, můžete to udělat s mýdlem.

- Skutečně rozeznává cytologie rakovinu?

- Pomocí cytologie můžeme detekovat rakovinu děložního čípku v rané fázi a léčit ji. Rakovina vzniká z nádoru ne ve dvou centimetrech, ale v několika buňkách. Proto by měla být každá zdravá žena v Bělorusku jednou ročně vyšetřena na onkocytologii..

Matka má 13 let a otec je 10. Hodně se může pokazit, ale hlavní věcí je jednat moudře

Boris Lomakin, Olga Nizhelskaya

Ve kterém městě došlo k historii, web kp.ru z bezpečnostních důvodů neuvedl. Zástupce ředitele novinářům řekl, že třináctiletá dívka byla v roce 2018 zaregistrována jako „sociálně nebezpečná situace“. Je to proto, že její matka je vážně nemocná - má poslední fázi rakoviny a otec se o děti nemůže starat. V rodině dívky jsou další dvě mladší děti - chlapci ve věku tří a pěti let. Děti jsou kontrolovány každý měsíc, ale vždy jsou dobře oblečené, oblečené a s jídlem nejsou žádné problémy..

Dívka, která teprve nedávno otěhotněla (pravděpodobně sedmý týden), má složitý charakter - je šikana ve škole, vynechává a je špatná studentka. Škola, sociální služby a dokonce i regionální ministerstvo školství jsou si vědomy své situace. Otec nenarozeného dítěte se neskrývá - je to chlapec 10 let, který studuje na jiné vzdělávací instituci. Nenarozené dítě - protože mladá rodina plánuje porodit a vychovat nového člena společnosti.

"Pokud víme, rodina se rozhodla toto těhotenství zachovat." Dívka je pod dohledem lékařů, u ní a dítěte je vše v pořádku. To je jejich osobní rozhodnutí, nikdo to nemohl vzít za ně. V každém případě budeme podporovat studenta a celou jeho rodinu, “uvedl zástupce ředitele školy, kde dívka studuje.

Vše podle zákona?

Situace je opravdu neobvyklá. Můžete mít pocit, že se něco neděje podle zákona, protože ne každý den má 13letá dívka a 10letý chlapec dítě. Pro taková rozhodnutí dětí však neexistují žádná omezení..

Victoria Danilchenko, předsedkyně ICA College of Lawyers, a specialista rodinného práva Victoria Danilchenko vysvětlil 360, že zákon nestanoví žádný trest pro budoucí mladé rodiče kvůli jejich věku. Otec dítěte nebude trestně odpovědný, protože mu ještě není 18 let. Podle zákona trestají v Rusku pouze dospělí občané, kteří se dopustili sexuálních činů proti nezletilým. V tomto případě jsou matkou i otcem dítěte děti, které nikdo nemá právo trestat. Kromě toho je obtížné dokázat, kdo je za tuto situaci více odpovědný - dívka nebo chlapec.

Zdroj fotografie: Pxhere

Ale co se stane s nenarozeným dítětem? Právo nezletilých osob samostatně plnit rodičovské povinnosti přichází až poté, co jim je 16 let. Až do této chvíle bude opatrovníkem jmenováno dítě nezletilých rodičů, kteří společně s nimi vychovají nového člena společnosti. Pokud strany - rodiče a opatrovníci - mají neshody, pak je opatrovnictví odstraní.

Pokud jde o zákaz narození dítěte, v naší legislativě to samozřejmě neexistuje. Můžete rodit děti v jakémkoli věku. Ve věku 13 let má průměrná dívka pubertu, takže není důvod k překvapení. Ale okamžik, kdy se 10letý chlapec stane otcem, je vzácný

Podle Danilčenka má v tomto případě smysl provést vyšetření DNA, aby se potvrdila jeho otcovství. Jinak se skutečný viník toho, co se stalo, může vyhnout odpovědnosti. Navíc od rodičů i od zločinců. Pediatr Nikolai Skorobogatov navrhl, že by mohl být zarámován 10letý chlapec.

Dítě porodí dítě

Grigory Sheyanov, pediatr Dětské městské klinické nemocnice č. 9 pojmenované po G.N. Speransky, sdílí s 360, že by od útlého těhotenství určitě nedošlo, ale existuje mnoho rizik.

Rizika Speciálně pro nejmladší děti. Dítě porodí dítě. Nejmladší z dětí má kvůli genetické patologii rizika genetických abnormalit a chorob. Existuje riziko různých nitroděložních patologií a předčasného porodu

Podle Sheyanova dívka pravděpodobně neměla normální hormonální pozadí a restrukturalizace těla právě začala. Všechny mechanismy, které dospělá žena poskytuje při porodu v těle dítěte během puberty, jsou pouze ve stádiu formace.

Existuje hrozba

Porodnice-gynekologka Elena Zorina řekla 360, že hlavní hrozbou těhotenství v tak raném věku je riziko jejího ukončení.

Pokud otěhotněla, menstruuje. Takže hormony již fungují. Riziko v raném věku - těhotenství nastane s hrozbou ukončení. Existují určité obtíže, že bude potřebovat lůžkové ošetření

Může také vyžadovat pečlivější ošetření lékařem, hospitalizaci z jakéhokoli důvodu a konzultaci s psychologem. Může mít záchvaty paniky a duševní poruchy..

Porodí 13letá dívka? Zorina poznamenala, že vše závisí na velikosti dítěte i pánve dívky. Důležitá je zde také výška a hmotnost školačky..

Puberta nenastala: lékař popřel těhotenství školačky 10letému příteli

Přinesl důkazy

Urolog androlog Evgeny Grekov pochyboval, že třináctiletá dívka z Krasnojarského území otěhotněla z desetileté kamarádky.

Podle Grekova, třikrát dvakrát zkontrolované výsledky testu chlapce ukázaly, že jeho tělo ještě nezačalo produkovat testosteron a že jeho „puberta nepřijde brzy“..

"Luteinizační hormon u dítěte právě začal, folikuly, které stimulují hormon, nejsou pod tlakem, nemůže existovat spermie. Podle výsledků je stále dítě," řekl lékař ve vzduchu programu "Live".

Tato data mohou naznačovat, že 13letá školačka otěhotněla od jiné osoby..

Mezitím se děti, které se staly hrdiny televizního programu zvaného „Papa ve věku 10 let“, velmi obávají, co se stalo. Řekli to jejich rodiče. Dívka byla údajně ve škole obtěžována a chlapec upadl do depresivního stavu.

Matka 13leté školačky uvedla, že nebudou mít potrat. Dívka je v osmém týdnu těhotenství. "A ruka ji nezvedne, aby ji dala pod nůž, a ona to nechce. Říká, že nenechám své dítě zabít. Zdá se, že v tom věku už existují nějaké mateřské instinkty," řekla Elena..

Rozhodli jsme se porodit: 13letá dívka otěhotněla z 10letého „civilního manžela“

Cosmo doporučuje

Lehké, volné a stylové letní kalhoty pro uvolněný vzhled

Jak vypadat štíhle v létě: 7 trendových věcí s efektem dokonalé postavy

Na Krasnojarském území se objevil šokující příběh. Sedmý srovnávač očekává dítě od studenta čtvrtého ročníku.

Její rodina, vedení školy, zástupci místních úřadů a sociálních služeb již vědí o zajímavé situaci dospívající dívky. Školačka byla zaregistrována. Lékaři sledují stav nenarozené matky.

"Gestační věk je sedm týdnů (asi dva měsíce)." Podle našich údajů si policie o incidentu uvědomuje, byl zahájen audit, “uvedl zdroj..

Děti chodí do různých škol. Je v sedmém ročníku, je ve čtvrtém ročníku. V sociálních sítích mají vzdorný rodinný stav: v civilním manželství. Zástupkyně ředitele školy, ve které nastávající matka studuje, prohlásila, že učitelé a vedení instituce se snaží poskytnout teenagerovi veškerou možnou pomoc.

Dívka je vychována ve velké rodině, má dva tři a pět let. V říjnu 2018 byla rodina zaregistrována. "Ale ne proto, že pijí rodiči nebo se na ně posmívají." Jejich matka je vážně nemocná, má poslední fázi rakoviny. Samotný otec nerozšiřuje péči o tři, “cituje učitel KP.

Ve zprávách inspektorů se uvádí, že děti jsou plné a oblečené. Škola však uvedla, že školačka je nesmírně obtížný teenager. Neučí se dobře, přeskakuje třídy a chová se vzdorovitě. Rodina dívky se rozhodla přerušit těhotenství a zachránit dítě.

Lékaři tvrdí, že zatímco těhotenství probíhá normálně. "To je jejich osobní rozhodnutí, nikdo to nemohl vzít za ně." V každém případě budeme podporovat studenta a celou jeho rodinu, “ujistil zástupce instituce.

Nezletilé mateřství. 13letá žena otěhotněla od 10letého přítele

Celá země šokovala bezprecedentní zprávy: třináctiletá školačka ze Železnogorska otěhotněla z desetileté kamarádky ze sousední školy. Sedmý srovnávač a čtvrtý srovnávač se nazývali párem a dokonce i v sociálních sítích staví status „v civilním manželství“. Když se ukázalo, že děti chodily asi rok, dívka řekla: „Porodím!“ Podrobnosti zjistil korespondent AiF-Krasnojarsk.

"Jsem připraven porodit!"

Podle zákona o ochraně práv dětí nemohou média ani pojmenovat těhotnou dívku nebo jména jejích rodičů a ukázat jakékoli známky, podle kterých můžete pochopit nebo určit, o kom mluví. Jen pár dní poté, co se příběh dozvěděl, odešly děti a jejich matky do Moskvy na přehlídku Andrei Malakhovovi. A tam nejen otevřeně ukazovali obličeje nezletilých a nazývali svá jména, ale také vydávali lékařské tajemství: hned při vyšetření gynekologem bylo oznámeno, že dívčí panenská panna je neporušená, a v takovém případě může dojít k těhotenství..

Matka dívky řekla, že její vztah s dcerou je dobrý, navzájem si důvěřují. Žena je vážně nemocná, má další dva mladší syny, její otec se zabývá dětmi. Asi před měsícem si rodiče mysleli, že její dcera něco snědla, ale diagnóza „otravy“ nebyla potvrzena. Z nějakého důvodu provedli těhotenský test a zjistili, že to dítě bylo.

"Nejprve jsem se bála porodit." Ale pak jsem viděl dítě na ultrazvukovém vyšetření: je tak malý, dobrý! Teď jsem s tím v pohodě. Jsem připraven porodit! “ - dívka to okamžitě oznámila a v televizním pořadu opakovala svá slova. Její matka považuje brzké těhotenství své dcery za dar osudu, jedinou šanci vidět a ošetřovat vnoučata.

Kdo je otec?

Matka údajného desetiletého otce nazvala dívku králíčkem. Sousedé říkají, že její syn vyrůstá jako hrubý chlapec a neustále visí ven se staršími dospívajícími, ale matka považuje své dítě za normálního chlapce. Skutečnost, že děti byly přátelé po dobu asi jednoho roku, byla známa, ale nepřikládala tomu žádný význam. Říká, že po zveřejnění příběhu byl její syn velmi rozrušený útoky na jeho milovaného.

"Společnost je zlá." Prostě by klovali, pošlapali, zasunuli. Viděl jsem, jak se můj syn bojí, bylo to pro něj velmi těžké. Dokonce se mě jednou zeptal: „Mami, kde se můžu pověsit?“

Po obdržení signálu z nemocnice orgány činné v trestním řízení okamžitě začaly kontrolovat, kdo je skutečným otcem dítěte a zda existuje zločin proti sexuální integritě nezletilých. Verze, kterou se desetiletý chlapec mohl stát otcem, málokdo věřil. Sám chlapec odpověděl na přímou otázku, zda se může stát otcem, a odpověděl: „Ne, to nemůže být“.

Lékaři a sociální služby v Zheleznogorsku říkají, že pomohou dívce a její rodině. Je pravda, že nyní bylo dítě převedeno do jedné z nemocnic v Krasnojarsku.

Děti řekly, jak to „to bylo“: dívka přišla navštívit kamaráda, zamkl dveře klíčem, aby se matka nemohla sama otevřít. Dokonce dokonce mluvili o tom, jak v parku na své polohračkové svatbě vyrobili prsteny z větviček. Ale dospělí přímo v televizní pořadě oznámili výsledky testů: desetiletý chlapec nemůže být otcem, dosud nenavštívil období nejen puberty, ale i zrání. A pak vyvstává otázka: Kdo přesně je otcem dítěte a proč ho rodiče dětí skrývají? Možná tak, aby se (například dospělý) vyhnul trestní odpovědnosti? Nebo je to inscenovaná show?

V Zheleznogorsku je v každém případě 13letá těhotná dívka.
Byl zahájen trestní případ.

Komentář

Evgeny Savelyeva, vedoucí ženské kliniky č. 3 v Krasnojarské mateřské nemocnici č. 5:

„Rané těhotenství, když bude budoucí matce 10 až 18 let, je velkým zdravotním a sociálním problémem. Podle počtu takových případů je nyní Rusko na prvním místě na světě, na druhém místě -
USA. Moderní děti mají úplně jiný způsob života a myšlenek, než tomu bylo před 10 lety.

Předčasné těhotenství není užitečné pro stále nezralé a hlavně psychologicky dětské tělo. Dokonce ani v patnácti letech dívky a chlapci stále nechápou, jaké mohou být důsledky, že být rodiči je navždy. Z právního hlediska zátěž v oblasti vzdělávání a sexuální výchovy nyní leží pouze na rodinách. A nelichotte se: ze zkušenosti vím, že nyní 40% dívek ve věku 14–16 let již žije docela pravidelný sexuální život. U dospívajících ve věku 12–14 let je to přibližně 10–15%. Pro snížení závažnosti problému je třeba obnovit preventivní přednášky a školní výuku. Koneckonců, teď, lékaři, odcházíme z vysokých škol o antikoncepci, o sexuálních problémech, pouze na vysoké školy. Ve škole o tom nemůžeme mluvit bez souhlasu rodičů a jejich získání je téměř nemožné. “.

Těhotná od 10 let: lékaři pochybují o historii Krasnojarského sedmého srovnávače

Dítě se v tom věku sotva mohlo stát otcem

16.01.2016 v 21:19, zobrazení: 98782

V Krasnojarsku vypukl hlasitý skandál. V sedmém týdnu těhotenství se najednou objevila 13letá dívka. Za otce svého dítěte jmenovala svého přítele, desetiletého chlapce. Podle zpráv z médií děti studují na různých školách, ale na svých stránkách na sociální síti psali, že se setkali.

Novináři ve škole, kde budoucí mladá matka studuje, byli informováni o tom, že dívka je svou povahou složitá: známky nechávají hodně žádoucích a absentérství se stalo běžným. Velká rodina sedmého srovnávače je registrována u zvláštních úřadů, protože otec nemá čas věnovat dětem mnoho času a matka je vážně nemocná. Školačka se plánuje porodit. Policie již zahájila ověřování incidentu. Řízení se rovněž účastní regionální ministerstvo školství. Je však v zásadě možné stát se rodiči v tak mladém věku?

- Všechno je velmi individuální, - vysvětluje psychologka Olga Sakharová. - Může mít vliv několik faktorů. Za prvé: děti mohou být tak opuštěné a zbavené lásky, aniž by byly úzce propojeny se svými rodiči, že „chodí“ na sex jako poslední příležitost, jak dostat chybějící teplo. To znamená, že uvnitř je tak špatné, že je nutné najít alespoň nějakou náhradu za normální rodinu. Za druhé: toto je sexuální deviace. Nějaká zkaženost, která je u člověka zpočátku uvnitř, nějaká odchylka od normy. Za třetí: Toto jsou příklady zkaženého rodinného chování. Není nutné, aby dítě mohlo být úmyslně poškozeno, ale rodiče se mohli chovat nesprávně: zahrnout dítě do dospělosti příliš brzy, nebo se před jeho očima chovat velmi sexuálně mezi sebou. Tyto případy se samozřejmě nejčastěji vyskytují v nefunkčních domovech. Ale existují rodiny, které vypadají bohatě ze strany, ale neexistuje žádná vnitřní spiritualita.

Podle lékařů se z deseti let může chlapec stát v zásadě otcem. Přestože chlapci začínají zrát blíže k 12 letům, existují výjimky, zejména proto, že dva roky nejsou velkým rozdílem. Někteří lékaři jsou však vůči takovým úvahám skeptičtí a naznačují, že někdo jiný byl otcem dítěte a chlapec byl jednoduše zarámován. Reprodukční schopnost čtvrtého srovnávače může být zkontrolována pomocí zvláštního vyšetření..

"Neustále se nás ptáme, jestli jsme porodili." Na 10 let porodila žena deset dětí

Už jsme psali o nejmladších matkách s mnoha dětmi na světě. V poslední době The Daily Mail hovořil o dalším páru, který překvapil tisk. Americká rezidentka Cassanda Morris má pouhých 32 let, její manžel Jacob je 35 let a již má deset dětí: devět chlapců a jednu dívku. Manželé tvrdí, že nic nelitují a deset dětí je to nejlepší, co se jim v životě stalo.

Zdroj fotografie: facebook.com


Kassanda a Jacob se setkali v roce 2008, když byli na univerzitě, a v srpnu téhož roku se oženili. Oba vyrostli ve velkých rodinách, proto v zásadě předpokládali, že budou mít velkou rodinu. Ale po narození dvou synů, Štěpána v srpnu 2009 a Christophera v únoru 2011, změnili názor a rozhodli se omezit se pouze na dvě děti.

"Kdyby byl Stephen jen anděl, mohl by Christopher přimět kohokoli, aby změnil názor na děti," směje se Jacob. "Nikdy jsem nikoho neslyšel křičet takhle a on neustále křičel." Jen jsem si myslel - ne, to pro mě není všechno, dva jsou víc než dost.

Později, když Christopherovy zuby přestaly řezat a on se stal mnohem klidnější, jeho rodiče změnili názor na porod. Je pravda, že na ně čekalo překvapení - v srpnu 2012 se narodila stejná dvojčata William a Ryan. Nejstarší, Stephen, byl v té době jen tři roky. Cassandra vzpomíná:

- V určitém okamžiku jsem si myslel: jak se vypořádáme s tolika malými dětmi? Potřebujeme pomoc! Nebylo však místo, kde čekat na pomoc, a my jsme prostě žili a zvládali. A oni zesílili. K tomu nebylo potřeba žádné kouzlo..

A pak následovalo další překvapení: v dubnu 2014 vznikly další dvojčata, tentokrát neidentické, Spencer a Max.

"Ale šok už nebyl tak velký jako u prvních dvojčat." Věděli jsme, že všechno bude v pořádku. Kromě toho jsme již měli kočárek s dvojčaty, “říká Kassanda.

Zdroj fotografie: facebook.com

V té době se spolu s Jacobem rozhodli, že jejich limit je šest dětí, a rozdali všechny dětské a těhotné oblečení. Ale marně - protože v listopadu 2015 se narodil sedmý syn Thomas.

- Ani si nepamatuji, proč jsme se rozhodli porodit další. Ale mnozí z nás se pak zeptali, zda jsme nedokončili porod, a proto jsme pravděpodobně porodili, “směje se Kassanda.

Thomas se ukázal být zcela „dárkovým“ dítětem, v noci dobře spal, a tak inspiroval své rodiče, aby se jejich další bratr, Henry, narozený v říjnu 2016. A v dubnu 2018 se konečně objevila dlouho očekávaná dcera, Lily.

"Oba jsme byli jen extatičtí a zjistili jsme, že budeme mít holku." Okamžitě spěchal do obchodů, aby si koupil dívčí oblečení. Byl jsem tak šťastný, že jsem se nemohl přestat smát, a Cassanda byla tak šťastná, že jsem neustále pláče, “vzpomíná Jacob.

No, tam, kde je devět, je jich 10: v červenci 2019 měl pár jiného syna Petra. Morris se rozhodl zastavit, alespoň prozatím. Je pravda, že Jacob připouští, že miluje děti a žárlí, když má přítel novorozence. Kromě vnoučat čekat příliš dlouho. Je proto možné, že se brzy narodí jedenácté dítě.


Zdroj fotografie: facebook.com

Kassanda a Jacob říkají, že se často setkávají s nepříjemnými komentáři zvnějšku o jejich četných potomcích, ale navzdory všem obtížím a problémům si nevymění svých deset dětí za nic na světě.

- Lidé si často myslí, že doma máme dav nekontrolovatelných dětí, ale není tomu tak. Být součástí takové velké rodiny je dobrou přípravou na život, všechny děti mají velmi odlišný charakter, učí se, jak hledat kompromisy, jak komunikovat mezi sebou. Díky tomu se naše děti chovají lépe než děti z malých rodin. A pro mě je to mnohem snazší, protože se baví, hrají si navzájem a starší se starají o ty mladší, “vysvětluje Kassanda. Kromě toho již sedm starších dětí má domácí práce a máma zajišťuje, aby je každý den dělaly.

- Velká rodina je spousta zábavy a lásky. Je tak skvělé, že každé z našich dětí má tolik lidí, kteří je budou milovat a podporovat celý jejich život, “říká Jacob..

Online812

V Petrohradě
30. dubna 2020
0 ° C

Všichni čtou

N ovosti partneři

L entainform

"Mohou být novorozenci děti 64leté Ally Borisovny, pokud je v reprodukčním věku?"

14.10.2013

Hlavním tématem týdne je narození dvojčat náhradní matkou pro Pugacheva a Galkin. Lidé se zajímají o několik otázek..

Pan Alkin na stejné úrovni jako De Niro

Náhradní mateřství přišlo do Ruska v roce 1995. 18 let se používá, ne-li tisíce, pak stovky našich krajanů, kteří si mohou dovolit tuto metodu získávání dětí. Nejznámější z nich jsou Alena Apina, Valery Leontyev, Philip Kirkorov, tj. Málo. Na rozdíl od našich zahraničních kolegů to naše hvězdy ne inzerují, na rozdíl od jiných hvězd však nenosí falešné „transformátory“.

Seznam cizích hvězd, o nichž je známo, že jejich dítě se narodilo jako náhradní matka, je dlouhý, včetně Rickyho Martina, Nicole Kidmanové, Sarah Jessica Parkerové. A Robert De Niro přijal tři ze svých šesti dětí pomocí náhradních matek. Alla Pugacheva a Maxim Galkin se stydí stát v této řadě.

I přes to, že se zástupci církve a neklidný poslanec Vitaly Milonov stále je snaží hanbit, kteří po zprávě o narození dvojčat Pugacheva a Galkin okamžitě slíbili, že vyvinou zákon zakazující náhradní mateřství, s argumentem: „omluvovateli takového mateřství jsou sodomiti, kteří kvůli přírodním vadám děti nemohou mít. A takhle ponižují ženy, používají je jako jednoduché, omluvte mě, jako by na farmě. “ (Citace z jeho blogu.)

Co doktoři dělají, aby se žena stala inkubátorem

Program náhradnosti byl vytvořen na základě oplodnění in vitro nebo oplodnění in vitro. K získání vajíček pro oplodnění spermií je nutná ovariální stimulace (žena bere hormonální drogy). Pokud v důsledku přirozené ovulace jedno vejce zraje, může se stimulací dozrát až 10 a více. Pro jejich odstranění z vaječníků se provede defekt. Získaná vejce se oplodní v Petriho misce a po 4 až 5 dnech se embrya získaná v důsledku oplodnění přesadí do dělohy ženy..

Pokud jsou v obvyklých IVF embryích implantována matka, pak v náhradním mateřském programu - cizí ženou. Když je zdravotní stav genetické matky takový, že nemůže dítě nosit samo o sobě, má často problémy se získáváním vajec. Poté jsou odebrána vajíčka dárce (oocyty) k oplodnění. Navíc nemůže být náhradník ze zákona dárcem.

Získání embryí a jejich implantace do dělohy ženy není konec věci, protože s umělým početím je pravděpodobnost těhotenství dokonce vyšší než s přirozeným (na některých klinikách dosahuje 40%, zatímco v přirozeném stavu - 20 - 22%), ale stále je zapotřebí více než jednoho pokusu o otěhotnění ženy. Proto získané v procesu oplodnění „in vitro“ jsou zmrazeny a uloženy v kryobanku a pouze 1–2 z nich jsou implantovány do dělohy. Častěji - dvě, takže dvojčata se často rodí v důsledku IVF.

Alla Pugacheva a Maxim Galkin měli úžasné děti. Je pravda, že je těžké uvěřit, že jsou vytvořeny z vajíčka 64leté Ally Borisovny. Tvrdí, že zmrazila vejce před 11 lety. Ano, bylo to možné například v Anglii, kde začala zmrazovat vejce poprvé v roce 2002. Tato technologie přišla do Ruska o pár let později, první zrození (trojice) proběhlo v roce 2005 a bylo zde velké štěstí.

Dokonce i v Anglii se více než 12 let narodilo ze zmrazených vajec pouze 12 dětí a máme ještě méně. Kryokonzervace vajec, na rozdíl od kryokonzervace embryí nebo spermií, je složitá technologie. Teprve nedávno (před 3–4 lety) se objevila nová generace médií, která umožňují zmrazení a rozmrazení vajec se stabilním výsledkem. Před 11 lety byli pryč. Aby buňky přežily za podmínek před 11 lety a „podlehly“ oplodnění, musí to být zdravá vejce, musí jich být mnoho, aby získali dostatek embryí.

Je nemožné získat několik zdravých vajec od 53leté ženy (tolik to bylo Pugacheva před 11 lety), protože zpravidla už tam nejsou. Ne nadarmo lékaři dokonce zruší antikoncepci u pacientů ve věku 49-50 let.

Je etické rodit důchod z nudy?

Milonovovy cynické poznámky o novorozence Lisě a Harrym jsou hrubé (také řekl, že novorozeným dětem nebude požehnáno Boha). Ale diskuse o této události z pohledu „je to dobré, je to špatné?“ pokračuje a nekončí na Pugacheva s Galkinem a jejich dětmi.

Historicky, od doby, kdy bylo možné náhradní mateřství, byla etická stránka této metody asistované reprodukce (ART) považována za Achillovu patu. A vůbec ho to církev neodsuzuje, protože však všechny ART, založené na oplodnění in vitro (IVF). Problém je jiný: těhotenství pro ženské tělo je hodně stresu, který dříve či později ovlivňuje její zdraví. A ukáže se, že náhražky se také nazývají matkami-inkubátory nebo gestační kurýři, vydělávají jim to - zdraví. Od použití této metody se proto hlavní strach týká toho, že bohaté ženy budou využívat své služby, které nechtějí zkazit postavu nebo ztratit radost ze života a pohody po dobu 9 měsíců těhotenství, a co je nejdůležitější - nechtějí rodit..

Lékařské indikace pro použití náhradního mateřství jsou proto právně definovány - mohou jej používat pouze ti, kteří nemohou dítě porodit ze zdravotních důvodů. Současně věk v některých zemích, včetně Ruska, není kontraindikací těhotenství. A když se babičky nudí, rodí své děti. V Rumunsku oznamuje svůj úmysl porodit další dítě 72letá spisovatelka Adriana Iliescu, která před pěti lety porodila dceru v důsledku IVF. V Chernihivu osamělý důchodce, hospodyňka, několik let nashromáždil peníze na důchod pro IVF a ve věku 66 let porodila dceru. V Indii se Rajo Devi stala nejstarší matkou na světě a jedinou ženou, která porodila ve věku nad 70 let.

Jak hledají náhradní matku hvězd a co se stane, když najdou

K náhradě lze přistupovat pouze na soukromé klinice (obecně všechny metody ART založené na IVF v naší zemi začaly právě v nestátních zdravotnických zařízeních). A to je ještě jeden důvod k obavám: podnikatelé tvrdí, že kvůli vydělávání peněz mohou porušovat jakékoli etické a právní normy. Proto se zpočátku, aby se ochránili před takovým podezřením, samo respektující kliniky rozhodovaly pouze o lékařské části překonání metody neplodnosti a distancovaly se od účasti ve vztahu „biologičtí rodiče - náhradní matka“. To znamená, že lidé hledají náhradní mateřství buď sami, nebo prostřednictvím agentur, které jsou vytvořeny pro výběr náhradních matek pro klienty.

Na internetu najdete na jednom vlákně fóra protioznámení: „Naléhavě využiji službu náhradní matky“, „Chci se stát náhradní matkou“. Když se lidé, kteří je napsali, setkají bez prostředníka a dokonce se dostanou do fáze těhotenství, budou obě strany žít v napětí po dobu 9 měsíců, překonané strachem. Rodiče: "Náhle se mateřský instinkt probudí a nevzdá se novorozence?", "Co dělá, když nejsme v okolí - vede klidný životní styl, správně stravuje (všechno může mít vliv na zdraví dítěte)?" Surmama: „Co když změní názor a opustí dítě?“ „Zaplatí slíbenou odměnu v plné výši?“

Pokud se rodiče ve vztahu se náhradní matkou obejdou bez agentury, bude jim těhotenství někoho jiného stát asi 1 milion rublů. - s ohledem na náklady na lékařské ošetření, odměny a úplné udržení náhradní matky před porodem (obvykle smlouva zahrnuje buď výživné, nebo měsíční plat), bez ohledu na pokus o IVF otěhotní.

Ti, kteří se chtějí stát rodiči s příjmy, které jim umožňují utratit dvakrát tolik své dítě - až 2 miliony rublů, zažívají období těhotenství v uvolněnějším režimu. Kontaktují agenturu pro výběr antimonu, setkávají se s ní několikrát - v době schůzky a výběru, podpisu smlouvy a po doručení. Agentury se snaží omezit kontakty mezi „zákazníkem“ a „výkonným umělcem“ tak, aby na jedné straně zástupci nemohli vydírat biologické rodiče, a na druhé straně, aby biologičtí rodiče nevyvíjeli tlak na ženu, která je nese dítě. Po splnění podmínek smlouvy dojde k plné úhradě za službu. Existuje zde také riziko, takže je důležité nepočítat s výběrem agentury.

Všechny možné možnosti vývoje událostí odpovídají podmínkám smlouvy: od potřeby ukončit těhotenství, jeho potratu až po komplikace, jako je vícenásobné těhotenství. Výše odměny je v každém případě sjednána samostatně (to však neznamená, že v případě narození dvojčat se tato částka zdvojnásobí). Podle podmínek smlouvy, kdy náhradní matka porodila, je proveden test potvrzující vztah novorozence s biologickými rodiči a opouští dítě.

Paradoxem naší legislativy je, že legálně novorozenec je dítě ženy, která ho porodila, přestože jeho biologičtí rodiče jsou uvedeni v lékařských dokumentech. Aby se legitimizoval vztah „dítě - rodiče“, musí jej náhradní rodič opustit a rodiče se musí osvojit. V této fázi dochází k úplnému urovnání mezi stranami a historie jejich spolupráce končí.

Potíže

IVF umožnilo pozdější a velmi pozdní mateřství a lékaři to považují za závažný problém - nejen lékařský, ale také sociální. Světová zdravotnická organizace uvádí, že porod po 49 letech se nedoporučuje. Podle zákona je povoleno provádět IVF pro ženy do 45 let v Dánsku, na Islandu - do 42 let, ve Švédsku - do 35 let, ve Velké Británii - do 50 let.

Tato péče se netýká jen zdraví matky, ale také dítěte. A také - starost o jeho sociální pohodu - matka by měla porodit nejen dítě, ale také ho vychovat, aniž by opustila sirotka dopředu..

Může se z 10letého chlapce stát otec?

Ne, on nemůže! Urologové a endokrinologové provedli řadu studií a dospěli k závěru, že 10letý chlapec Ivan, který měl intimní vztah s třináctiletou dívkou, se nemohl stát otcem.

Ivan by se mohl stát otcem dítěte pouze v jednom případě, kdyby měl předčasnou pubertu, ale Ivan to nemá!

Zkouška říká, že tento 10letý chlapec nemůže mít sperma, respektive někdo jiný je otec.

Brzy bude proveden test DNA a bude jasné, kdo přesně je otcem dítěte..

Přenos s Malakhovem asi třináctiletou dívkou a desetiletým chlapcem.

Zkouška začíná 57 minutami. Před tím, jako obvykle, jeden chlápek.

Sledování programu je možné pouze na YouTube !

Fotografie matky 13leté dívky

Matka dívky ji nepřesvědčí, aby měla potrat. Chce, aby její dcera porodila dítě.

Fotografie máma 10 letý chlapec

Chlapcova matka věděla, že chodili spolu, ale byla šokována, když zjistila, že se Vanya ve věku 10 let mohla stát otcem. Nebylo podezření, že by ho přitahovaly dívky, jen přátelé. Syn v rodině sám.

Dítě na ultrazvuku

Skutečnost těhotenství byla potvrzena, přestože panenská pohrudnice u dívky je téměř celá. Dojde pouze k malému poškození a podvrtnutí. Ale podle lékařů je to normální a dívka může v takové situaci otěhotnět..

Pozdní těhotenství. Jak starý mohu porodit?

2. března 2020, 16:20 [Argumenty týdne]

Pro většinu populace naší země jsou děti časným darem osudu. RT kanál zjistil, že v průměru se v plné a šťastné rodině objeví dítě ve věku 26 let. Když před 20 lety ženy raději porodily 19–21 let. Ti, kteří zůstali až do těchto let, se velmi obávali o svůj osobní život. Statistiky ruských žen při porodu nyní ukazují, že vzhledem k ambicím v kariéře vzhled dětí pomalu odkládají. Totéž se děje v evropských zemích, kde je 30-35 let považován za normální věk pro vytvoření rodiny.

Pokud však některé dívky učiní toto rozhodnutí vědomě, pak 10% ruských žen má problémy s těhotenstvím v jejich mladých letech. Některé páry se rozvinou kvůli neplodnosti obou partnerů, někdo bere děti z dětských domovů. A jsou tu šťastlivci, kterým čáp letí po 35-40 letech. Dnes o nich mluvíme. Pokud tedy hledáte odpověď na otázku: „Do jakého věku může žena porodit?“ - Gratuluji, našli jste ho.

  • Výhody a nevýhody: jak starý je pozdě porodit?
  • Když je pozdě porodit?
  • Jak mohu otěhotnět??
  • Jak starý mohu porodit?
  • Jak staré je bezpečné porodit??

Neuvěřitelný příběh indické ženy v práci:

Omkari Panwar - to je jméno nejstarší ženy na světě z Indie. Její příběh je překvapivý a je další diskusí pro mladé matky. Po celý ženský život se rodily pouze dívky. Omkari snil o dědici, ale byla stále menší a menší šance a čas. Ve věku 70 let se Panvar rozhodl podstoupit postup IVF. Otázka „jak dlouho můžeš porodit“ - nezajímala ji. Lékaři varovali, že je to velké riziko pro život ne mladé indické ženy, ale dokázala na tom trvat sama. Navíc utratila své poslední peníze, prodala býka, přistála a vzala si půjčku. O několik týdnů později gynekologové potvrdili, že embrya jsou v děloze a jsou těhotná. Po 8 měsících se narodily dvě děti. Chlapec a děvče. Omkari Panvar se tak stal nejstarší matkou a dostal se do Guinessovy knihy rekordů.

Do jaké míry je to účelné a správné, ví jen ona. Hodnocení takového činu negativně není nějak moc dobré, říci, že je správné, je nějak špatné... Indická žena v každém případě dala světu dva nové lidi. Hlavní věc je, že jejich osud bude úspěšný, protože matka není daleko od mladého člověka a život se bude muset učit bez ní.

V jakém věku porodit dítě, všechny klady a zápory

Ženy, které porodily po 35 letech, se nazývají „věkové primipary“. Nicméně porod po 40 letech je do standardů zahrnut a nikdo neodsuzuje taková rozhodnutí. Pouze lékaři mohou varovat před vážným nebezpečím, obtížemi na cestě „pozdní matky“. Jak jsme psali dříve, trend pozdního narození přišel z Evropy a Ameriky. Ženy evropských a amerických států věří, že zpočátku musí být jejich povinností realizovány v životě. Plně se učte, budujte úspěšnou kariéru, užívejte si okamžiky mládí a pak se připravte na prvorozené. Pokud z těchto důvodů porod zpoždění, pak je vše super.

Ale na mince je obrácená strana. V Rusku je stále více a více nemocných žen, které nemohou v té době otěhotnět nebo porodit vůbec. Zbývá doufat v drahou moderní reprodukční technologii. A jak víte, nejsou levné.

Bohužel nemůžeme pomoci ženám, které mají problémy s reprodukcí, s radou. Ale pro maminky-kariéru, web „Argumenty týdne“ našel všechny klady a zápory pozdního těhotenství.

+-
1. Psychologové prokázali, že na psychologické úrovni je žena připravena porodit blíž než 30 let. Ve věku 30–35 let vnímá své „těhotné postavení“ pozitivněji. Neztrácí se, pokouší se sledovat fyzický stav. Přenáší a vychovává dítě klidně a dává mu více času než mladé matky.
2. Kolik času porodu omladit? Po 35! Říkají, že se jedná o běžný mýtus, ale vůbec ne. Během těhotenství ženy produkují hodně hormonu estrogen. Tónuje svalovou tkáň, posiluje kosti a minimalizuje riziko hypertenze. Vraťme se znovu k psychologickému pozadí žen. Po porodu ve věku 35–40 let se cítí mladší, protože jsou to mladé matky a ne 40leté babičky.
3. Existuje mnoho vnitřních fyziologických a chemických pozitivních změn. U pozdějších matek se úroveň stresu snižuje, menstruace může procházet snadněji, menopauza přichází později. Snižuje hladinu cholesterolu a mrtvici..
1. Je obtížné otěhotnět. Lékaři, vědci vždy varují, že otěhotnění po 35 letech je stále obtížnější. Schopnost rodit děti klesá. S Downovým syndromem se také může narodit dítě pozdní matky. Procento ukazuje: Riziko porodu dítěte u pozdních matek je 9krát větší.
2. Mohou se vyskytnout zdravotní problémy. Zejména se jedná o cukrovku, vysoký krevní tlak. Takové překážky se vyskytují u 6% žen v pozdním věku. Ale nejčastěji je těhotenství úspěšné a bez komplikací. Komplikace jsou spojeny s nedostatečnou produkcí hormonů ve věku 40 let. Pokud tedy porodíte a máte již méně než 40 let, nezapomeňte projít lékařskou konzultací a předat všechny reprodukční hormony k analýze.
3. Starší ženy chytají otodnyaki z porodu o něco déle než mladé ženy. Mohou se objevit genitální infekce, krvácení. Mateřské mléko je produkováno horší a děti jsou převáděny na umělou výživu.

Pro mnohé existuje neutrální prohlášení. Při těhotenství souvisejícím s věkem se nejčastěji provádí císařský řez, protože vnitřní ženské tkáně již nejsou elastické. Ale budoucí matka se rozhodne, zda je plus nebo mínus... „Ale neublíží to“ - jak říkají gynekologové.

Do jakého věku může žena porodit?

Sergei Vasiliev, hlavní lékař druhé porodnice v Minsku, tvrdí, že musíte porodit do 35 let. Po 35 letech je žena zarostlá různými fyziologickými chorobami, které mohou u dítěte způsobit Downův syndrom. Optimální roky jsou podle gynekologa 25–28 let.

Otěhotněte a jak starý můžete porodit své první dítě?

Není to ani tak problém v ženském věku, ale v nemocech, které po 40 letech dostane. To může být prudký nárůst hmotnosti, vysoký krevní tlak, kardiovaskulární onemocnění. Vše ovlivní zdraví budoucího dítěte. Těmto rizikům jsou však vystaveny i mladé matky.

Až do věku, kdy není příliš pozdě porodit - až 35 let, existuje pravděpodobnost komplikací stavu matky a plodu. Lékaři však udělují ústupky a pomáhají rodit ve věku 45–50 let. Pravděpodobnost otěhotnění sama o sobě je 15%, nejčastěji se uchýlili k IVF postupu a používají dárcovskou buňku.

Samotný proces těhotenství pozdních matek, je vhodné začít ve věku 34-36 let. Tělo ženy je stále mladé a může pracovat pro dva. Netvrdíme, že po 35 letech budete dokonale připraveni psychologicky a sociálně, ale fyziologie vyžaduje vzhled dítěte, takže se nemusíte bát - až 26 let. Pokud existuje příležitost a touha porodit 30 - udělejte to všemi prostředky.

Jak stará je žena, která porodí děti?

Jak ukazuje příběh 70leté indické ženy, žena může rodit až do samého konce. Ale věc je jiná. Všechno závisí na kvalitě těhotenství, jeho toleranci a co je nejdůležitější, na schopnosti otěhotnět pomocí osobních reprodukčních funkcí a ne na použití nákladné léčby.

Americký sociolog John Mirowski věří, že ideální věk pro porod je 29 let. Až do věku 29 let bude žena schopna absolvovat, vybudovat si kariéru, najít svou sociální čtvrť a zkontrolovat svůj vztah s manželem pomocí času. Nastávající matky nad 30 let mají stabilní finanční situaci, mají životní zkušenosti a úmyslně přistoupí k výchově dítěte.

Gynekologové také podporují tento názor, protože až do věku 30 let ženské tělo pluhy není o nic horší než ve 20. roce. Ale před pozdním těhotenstvím doporučujeme posílit jejich fyzickou kondici a teprve poté - oplodnit požadované dítě.

Jak může žena porodit, závisí na tom, jak žije a jaké má zvyky. Pokud se dívka dokázala utvořit a chtít dítě ve 22 letech, tak proč ne? A pokud se to stalo na 35-40 - prosím! Stačí projít zkouškou a získat doporučení gynekologa a poté tomuto světu dát nový šťastný život.

Podpořte nás - jediný zdroj rozumu v této těžké době

Články O Neplodnosti