Hlavní Bolest

Vilprafen - návod k použití, recenze, analogy a formy uvolňování (500 mg a 1 000 mg tablety solutabu) léku k léčbě ureaplasmózy, chlamydií a jiných infekcí u dospělých, dětí a těhotenství

V tomto článku si můžete přečíst pokyny pro používání léku Vilprafen. Poskytuje zpětnou vazbu od návštěvníků webu - spotřebitelů tohoto léku, jakož i názory lékařských specialistů na používání přípravku Vilprafen v jejich praxi. Velkou žádostí je aktivní přidání vašich recenzí o daném léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná nebyly oznámeny výrobcem v anotaci. Analogy Vilprafenu v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Použití k léčbě ureaplasmózy, chlamydie, bronchitidy, pneumonie a jiných infekcí u dospělých, dětí, během těhotenství a laktace.

Vilprafen je antibakteriální léčivo ze skupiny makrolidů. Mechanismus účinku je spojen s narušenou syntézou proteinu v mikrobiální buňce v důsledku reverzibilní vazby na 50S podjednotku ribozomu. V terapeutických koncentracích má zpravidla bakteriostatický účinek, zpomaluje růst a reprodukci bakterií. Při vytváření vysokých koncentrací v zánětu je možný baktericidní účinek.

Josamycin (účinná látka léčiva Vilprafen) je aktivní proti gram-pozitivním a gram-negativním bakteriím.

Zpravidla není účinný proti enterobakteriím, proto mírně ovlivňuje mikroflóru gastrointestinálního traktu. V některých případech zůstává aktivní s rezistencí na erytromycin a jinými 14- a 15člennými makrolidy (streptokoky, stafylokoky). Rezistence na Josamycin je méně běžná než 14 a 15 členné makrolidy.

Farmakokinetika

Po perorálním podání se Vilprafen rychle vstřebává z trávicího traktu. Jíst nemá vliv na biologickou dostupnost. Josamycin je dobře distribuován v orgánech a tkáních (s výjimkou mozku) a vytváří koncentrace, které přesahují plazmatické hladiny a zůstávají na terapeutické úrovni po dlouhou dobu. Josamycin vytváří zvláště vysoké koncentrace v plicích, mandlích, slinách, potu a slzných tekutinách. Koncentrace ve sputu překračuje koncentraci v plazmě 8-9krát. Prochází placentární bariérou, vylučuje se do mateřského mléka. Vylučuje se hlavně žlučí, vylučování močí nepřesahuje 10%.

Indikace

Infekční a zánětlivá onemocnění způsobená mikroorganismy citlivými na léčivo:

 • infekce horních cest dýchacích a ORL orgánů (faryngitida, angína, paratonsilitida, laryngitida, otitis media, sinusitida);
 • záškrtu (kromě léčby záškrtu antitoxinem);
 • šarlatová horečka (s přecitlivělostí na penicilin);
 • infekce dolních cest dýchacích (akutní bronchitida, exacerbace chronické bronchitidy, pneumonie získaná v komunitě, způsobená atypickými patogeny);
 • Černý kašel;
 • psitakóza;
 • infekce ústní dutiny (gingivitida, perikronitida, periodontitida, alveolitida, alveolární absces);
 • oční infekce (blefaritida, dakryocystitida);
 • infekce kůže a měkkých tkání (folikulitida, furuncle, furunkulosa, absces, akné, lymfangitida, lymfadenitida, flegmon, panaritium, rány / včetně pooperačních / a popálení);
 • antrax;
 • erysipelas (s přecitlivělostí na penicilin);
 • infekce močových cest a genitálií (uretritida, cervicitida, epididymitida, prostatitida způsobená chlamydiemi a / nebo mykoplazmy);
 • venerální lymfohgranulom;
 • kapavka, syfilis (s přecitlivělostí na penicilin);
 • gastrointestinální onemocnění spojená s Helicobacter pylori (včetně žaludečních a duodenálních vředů, chronické gastritidy).

Uvolněte formuláře

500 mg a 1000 mg tablety (Vilprafen Solutab).

Návod k použití a dávkování

Doporučená denní dávka pro dospělé a dospívající nad 14 let je 1–2 g ve 2–3 dávkách. V případě potřeby lze dávku zvýšit na 3 g denně.

Děti ve věku 1 roku mají průměrnou tělesnou hmotnost 10 kg.

Denní dávka pro děti s tělesnou hmotností nejméně 10 kg je předepsána na základě výpočtu 40-50 mg / kg tělesné hmotnosti denně, rozdělena do 2-3 dávek: děti s tělesnou hmotností 10-20 kg jsou předepisovány 250-500 mg (1 / 4-1 / 2 tablety rozpuštěné ve vodě) 2krát denně, pro děti s tělesnou hmotností 20-40 kg je předepsáno 500-1000 mg (1 / 2-1 tablety rozpuštěné ve vodě) 2krát denně, pro děti s hmotností tělo nad 40 kg - 1 000 mg (1 tableta) 2krát denně.

Délka léčby je obvykle stanovena lékařem a pohybuje se od 5 do 21 dnů v závislosti na povaze a závažnosti infekce. V souladu s doporučeními WHO by délka léčby streptokokové tonzilitidy měla být alespoň 10 dnů.

V režimech anti-Helicobacter terapie se Vilprafen předepisuje v dávce 1 g 2krát denně po dobu 7-14 dní v kombinaci s jinými léky v jejich standardních dávkách:

 • famotidin 40 mg denně nebo ranitidin 150 mg 2krát denně + josamycin 1 g 2krát denně + metronidazol 500 mg 2krát denně;
 • omeprazol 20 mg (nebo lansoprazol 30 mg, nebo pantoprazol 40 mg, nebo esomeprazol 20 mg nebo rabeprazol 20 mg) 2krát denně + amoxicilin 1 g 2krát denně + josamycin 1 g 2krát denně;
 • omeprazol 20 mg (nebo lansoprazol 30 mg, nebo pantoprazol 40 mg, nebo esomeprazol 20 mg, nebo rabeprazol 20 mg) 2krát denně + amoxicilin 1 g 2krát denně + josamycin 1 g 2krát denně + bizmut trojdraselný dicitrát 240 mg 2krát denně;
 • famotidin 40 mg denně + furazolidon 100 mg 2krát denně + josamycin 1 g 2krát denně + bismut disodný draselný 240 mg 2krát denně).

V přítomnosti atrofie žaludeční sliznice s achlorhydrií potvrzenou pH metrem: amoxicilin 1 g 2 x denně + josamycin 1 g 2 x denně + bizmut trojdraselný dicitrát 240 mg 2krát denně.

Pro běžné a kulové akné se doporučuje předepsat Vilprafen v dávce 500 mg 2krát denně po dobu prvních 2-4 týdnů, poté 500 mg josamycinu 1krát denně jako udržovací léčba po dobu 8 týdnů.

Tablety přípravku Wilprafen Solutab lze užívat různými způsoby: tabletu lze polykat celou, zapít vodou nebo před použitím rozpustit ve vodě. Tablety by měly být rozpuštěny v nejméně 20 ml vody. Před užitím důkladně promíchejte výslednou suspenzi..

Při užívání přípravku Vilprafen je třeba mít na paměti, že pokud dojde k vynechání jedné dávky, musíte okamžitě užít dávku léku. Pokud je však čas užít další dávku, neměli byste vynechanou dávku užít, musíte se vrátit do obvyklého léčebného režimu. Neužívejte dvojitou dávku. Přerušení léčby nebo předčasné přerušení léku snižuje pravděpodobnost úspěchu terapie..

Vedlejší účinek

 • nepohodlí v žaludku;
 • nevolnost;
 • nepohodlí v břiše;
 • zvracení
 • průjem, zácpa;
 • stomatitida;
 • snížená chuť k jídlu;
 • pseudomembranózní kolitida;
 • kopřivka;
 • Quinckeho edém;
 • anafylaktoidní reakce;
 • bulózní dermatitida;
 • exsudativní erythema multiforme (včetně Steven-Johnsonova syndromu);
 • žloutenka;
 • přechodné poškození sluchu závislé na dávce;
 • purpura.

Kontraindikace

 • těžká jaterní dysfunkce;
 • děti vážící méně než 10 kg;
 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • přecitlivělost na makrolidová antibiotika.

Těhotenství a kojení

Povolené použití během těhotenství a kojení po lékařském posouzení přínosů nebo rizik.

WHO Europe doporučuje Vilprafen jako lék volby pro léčbu chlamydiových infekcí u těhotných žen.

speciální instrukce

V případě přetrvávající závažné průjmy je třeba mít na paměti možnost rozvoje život ohrožující pseudomembranózní kolitidy na pozadí josamycinu.

U pacientů se selháním ledvin by měla být léčba provedena s ohledem na výsledky příslušných laboratorních testů (stanovení clearance endogenního kreatininu)..

Je třeba vzít v úvahu možnost zkřížené rezistence na různá antibiotika ze skupiny makrolidů (mikroorganismy rezistentní na léčbu antibiotiky související s chemickou strukturou mohou být také rezistentní na josamycin).

Léková interakce

Protože bakteriostatická antibiotika in vitro mohou snížit antimikrobiální účinek baktericidních antibiotik, je třeba se vyhnout jejich společnému jmenování. Vilprafen by neměl být předepisován společně s linkosamidy, např je možné vzájemné snížení jejich účinnosti.

Někteří zástupci makrolidové skupiny zpomalují vylučování xantinů (theofylin), což může vést ke známkám intoxikace. Klinické a experimentální studie ukazují, že josamycin má na eliminaci theofylinu menší účinek než jiné makrolidy..

Při kombinovaném použití přípravku Vilprafen a antihistaminů obsahujících terfenadin nebo astemizol se může zvýšit riziko život ohrožujících arytmií..

Existují samostatné zprávy o zvýšené vazokonstrikci po současném podání námelových alkaloidů a antibiotik ze skupiny makrolidů, včetně jediné pozorování josamycinem.

Současné podávání josamycinu a cyklosporinu může způsobit zvýšení hladiny cyklosporinu v krevní plazmě a zvýšit riziko nefrotoxicity. Koncentrace cyklosporinu v plazmě by měla být pravidelně sledována..

Společným podáváním josamycinu a digoxinu je možné zvýšit hladinu josamycinu v krevní plazmě.

Analogy drogy Vilprafen

Strukturální analogy účinné látky:

Wilprafen (tablety, suspenze) - návod k použití, analogy, recenze, cena

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Antibiotický Wilprafen

Vilprafen je širokospektrální antibiotikum ze skupiny makrolidů. Jeho aktivní složkou je josamycin..

V terapeutických dávkách působí léčivo na patogeny bakteriostaticky (inhibuje jejich životně důležitou aktivitu) a ve velkých koncentracích se jeho účinek stává baktericidním (škodlivý pro bakterie).

Lék je účinný proti mnoha mikroorganismům - gram-negativní (meningokoky, gonokoky, Haemophilus influenzae, Helicobacter pylori atd.) A gram-pozitivní (stafylokoky, streptokoky, pneumokoky, Corynebacterium diphtheria atd.). Předepisuje se také v boji proti intracelulárním mikroorganismům (chlamydie, mykoplazma, ureaplasma atd.) A také s některými anaerobními bakteriemi (peptococci, peptostreptococci, bakteroidy a klostridiemi).

Vilprafen se rychle vstřebává z trávicího traktu. Během jedné hodiny je dosaženo maximální koncentrace v krvi. Současně má Vilprafen dlouhý terapeutický účinek.

Lék prochází placentární bariérou a může být vylučován do mateřského mléka..

Tento léčivý přípravek není účinný proti enterobaktériím, a proto prakticky neovlivňuje střevní mikroflóru.

80% Vilprafenu se vylučuje žlučí, 20% - močí.

Uvolněte formuláře

Lék vyrábí dvě společnosti: Yamanouchi Pharma S.p.A. (Itálie) a Yamanouchi Pharma (Japonsko).

Vilprafen je dostupný v tabletách a v suspenzi:

 • Bílé, podlouhlé, potahované tablety obsahující 500 mg účinné látky josamycinu. V krabičce je blistr obsahující 10 tablet.
 • Dispergovatelné (rychle působící rozpustné) tablety Vilprafen Solutabu mají sladkou chuť a vůni jahod. Obsahují 1000 mg účinné látky josamycinu. V balení - dva blistry s 5 nebo 6 tabletami.
 • Suspenze Vilprafen obsahuje 300 mg josamycinu v 10 ml. Baleno v lahvích z tmavého skla po 100 ml.

Návod k použití Vilprafen

Indikace pro použití

Kontraindikace

 • Přecitlivělost na léčivou látku - josamycin nebo pomocné složky léčiva;
 • alergie na užívání jiných antibiotik ze skupiny makrolidů;
 • onemocnění jater, které vedou k vážnému poškození jeho funkcí nebo k narušení žlučových cest;
 • předčasnost dětí.

Vedlejší efekty

Léčba Wilprafenem

Tablety přípravku Wilprafen Solutab lze polykat celé nebo zředit ve 20 ml vody, smíchat a vypít suspenzi..

Pokud pacient zapomněl užít další dávku, musíte to udělat okamžitě, ale v žádném případě neužívejte dvojitou dávku (spolu s „zapomenutým“).

Nedoporučuje se přerušit léčbu nebo předčasně přerušit léčbu. V tomto případě je léčba nepravděpodobná..

Dávkování vilprafenu
Dávkování a léčba závisí na diagnóze. Wilprafen může předepisovat pouze lékař.

Obvykle je terapeutická denní dávka léku pro děti starší 14 let a dospělé 1 až 2 g a musí být rozdělena na 2 až 3 dávky (každá 500 mg). V těžkých případech může být dávka Vilprafenu zvýšena na 3 g denně.

Počáteční dávka léčiva je 1 g.

Průběh léčby může být 5 až 21 dnů; její trvání závisí na závažnosti zánětlivého procesu.

Mycoplasmosis - 500 mg (1 tableta) 2-3 krát denně, léčba - 12-14 dní.

Obyčejné a kulové akné - 500 mg (1 tableta) 2krát denně po dobu prvních 2 až 4 týdnů léčby a poté 500 mg 1krát denně po dobu dalších 8 týdnů, aby se stanovil výsledek léčby..

Při léčbě streptokokových infekcí by léčba měla trvat nejméně 10 dní.

Terapie Helicobacter pylori - 1 - 2 g denně po dobu 7-14 dní při komplexní léčbě jinými léky.

Rosacea - 500 mg (1 tableta) 2krát denně, průběh léčby - 10-15 dní.

Pyoderma - 500 mg (1 tableta) 2krát denně, průběh léčby - 10 dní.

Chronická periodontitida - 500 mg (1 tableta) 2krát denně, léčebný průběh - 12-14 dní.

Vilprafen pro děti

Pro děti je lék předepsán ve formě suspenze nebo ve formě tablet Vilprafen Solutab naředěných ve vodě. Indikace a kontraindikace pro použití - stejné jako u dospělých.

Vilprafen je kontraindikován u předčasně narozených dětí.

U novorozenců a dětí do 3 měsíců a také u dětí s hmotností nižší než 10 kg je Vilprafen předepisován ve vzácných případech, pouze po přesném zvážení.

Denní dávka pro děti s tělesnou hmotností menší než 10 kg je 40-50 mg / kg tělesné hmotnosti; rozdělen do 2-3 dávek.

U dítěte s hmotností 10–20 kg je přípravek Vilprafen předepsán 250–500 mg (1/4 nebo 1/2 tablety) 2krát denně. Tabletu je vhodné rozpustit ve vodě.

Při tělesné hmotnosti dětí 20–40 kg je lék předepsán 500–1 000 mg (1/2 nebo celá tableta) 2krát denně.

Děti s tělesnou hmotností vyšší než 40 kg jsou předepisovány 1 000 mg (1 tableta) dvakrát denně.

Vilprafen během těhotenství a kojení

Gynekologové často jmenují Vilprafen těhotným ženám k léčbě chlamydiové infekce, ale zároveň pečlivě vyhodnotí stav těhotné ženy a zváží všechna rizika.

Lékové interakce Wilprafen

 • Nedoporučuje se předepisovat Vilprafen současně s baktericidními antibiotiky, například peniciliny a cefalosporiny, protože je možné snížení jejich účinnosti.
 • Lincomycin a Vilprafen nelze předepisovat společně, protože jejich terapeutický účinek se vzájemně snižuje.
 • Vilprafen zpomaluje vylučování teofylinu z těla, což může vést k intoxikaci těla.
 • Společným předpisem Vilprafenu a antialergických léčiv obsahujících astemizol nebo terfenadin se může jejich vylučování z těla zpomalit, což vede k rozvoji arytmie.
 • Současným podáváním Vilprafenu a námelových alkaloidů se zvyšuje vazokonstrikce (zúžení lumenu krevních cév).
 • Při užívání přípravku Vilprafen a cyklosporinů je možné zvýšit hladinu těchto látek v krvi, což může vést k toxickému účinku na ledviny. Proto je nezbytné neustále sledovat množství cyklosporinů v krvi..
 • Během léčby Vilprafenem může být snížena účinnost antikoncepčních tablet. V takových případech se doporučuje uchýlit se k dalším nehormonálním metodám antikoncepce během léčebného období..
 • Pokud vezmete Vilprafen s digoxinem, je možné zvýšit jeho koncentraci v krvi.

Wilprafen pro ureaplasmózu

Vilprafen je moderní léčba ureaplasmózy. V tomto případě se oba partneři podrobují terapii.

U ureaplasmózy je Vilprafen předepsán třikrát denně, 1 tab. 500 mg, nebo dvakrát denně 1 000 mg (Vilprafen Solutab).

Při přetrvávajícím průběhu ureaplasmózy existuje schéma, podle kterého je Vilprafen předepisován každé 2 hodiny. V tomto případě stanoví dávku pouze lékař.

Současně se předepisuje metronidazol spolu s Vilprafenem a v případě potřeby antimykotiky (například ženy - čípky Polygynax).

Trvání léčebného cyklu je nejméně 10 dní.

Během léčby se musíte zdržet sexuální aktivity. Odmítněte alkohol, kouření, slaná, kořenitá a kořenitá jídla.

Se sníženou imunitou se doporučuje předepsat současně imunostimulanty, jako je Cycloferon nebo Neovir.

Dva týdny po ukončení užívání antibiotika můžete provést první kontrolní analýzu.
Více o ureaplasmóze

Wilprafen pro chlamydii

Droga Vilprafen poskytuje nové příležitosti v léčbě chlamydií. Toto je hlavní lék, který lékaři nejčastěji předepisují. Navíc je dobře snášen pacienty.

Sám Wilprafen sám nezabije chlamydii, ale pouze potlačuje jejich životní funkce. Proto by měla být léčba chlamydií komplexní: Vilprafen je předepisován 2 g denně, tj. 500 mg 4krát nebo 1 000 mg 2krát. Současně pacient dostává jedno z následujících antibiotik: Rovamycin, Tetracyklin, Clindamycin.

Léčba je předepsána kurzy, z nichž každý trvá 7-10 dní. V každém následujícím cyklu pokračuje podávání Vilprafenu a mění se druhé antibiotikum.

Celkové trvání léčby stanoví lékař na základě výsledků kontrolních testů.
Více o Chlamydii

Vilprafen a alkohol

Nedoporučuje se kombinovat Vilprafen s alkoholem.

Při kombinovaném užívání alkoholu a Vilprafenu se mohou vyskytnout poruchy zažívacího traktu, které se projevují nevolností, zvracením, průjmem a bolestmi břicha..

Reakce může být také zpožděna a projevuje se časem ve formě cirhózy jater v důsledku toxických účinků vilprafenu a alkoholu na játra.

Analogy Wilprafenu

Recenze o drogě

Na internetu najdete mnoho pozitivních recenzí o Vilprafenu, kde si pacienti všimnou rychlého terapeutického účinku léku (již při užívání prvních dávek), zejména u anginy, zánětu středního ucha, sinusitidy, cystitidy. Vedlejší účinky jsou vzácné..

Někteří recenzenti popisují ošetření stolice a nevolnost při léčbě Vilprafenem. Je však třeba poznamenat, že tyto nepříjemné účinky spontánně zmizely po několika dnech..

Recenze lékařů schvalují možnost léčby Vilprafenem během těhotenství.

Cena drogy v Rusku a na Ukrajině

V Rusku stojí Vilprafen 500 mg od 524 do 613 rublů. za balení.

Na Ukrajině stojí Vilprafen 500 mg od 270 do 410 UAH. za balení.

Léčebný režim ureaplasmy s Vilprafenem - složení, návod k použití, vedlejší účinky a kontraindikace

Běžná infekce ureaplasmózy je přenášena sexuálně a je vyvolána nejmenšími bakteriemi ureaplasmou. Ve většině případů je patogen jednoduše v těle, ale za určitých okolností se začíná množit a projevovat ve formě uretritidy u mužů, urolitiázy a zánětu dělohy u žen. Aby byla léčba této choroby produktivní, je předepsáno silné antibiotikum - lék Vilprafen je zvláště účinný pro ureaplasma.

Co je to ureaplasmóza

V moderní odborné literatuře je toto onemocnění doslova nazýváno „infekce ureaplasmy“. Pokrývá genitourinární systém, vyskytuje se u mužů i žen, u dětí je často diagnostikována. Ureaplazmy často žijí v těle s dalšími škodlivými mikroby, jako je chlamydie. Jsou léčeni stejnými drogami. Obzvláště produktivní je léčba ureaplasmózy jinými antibiotiky, než je tetracyklinová řada.

K rozvoji onemocnění mohou přispět některé vnitřní a vnější faktory. Patří k nim nízká imunita u žen, přítomnost jiných nemocí nebo infekcí genitourinárního systému nebo infekcí. Ženy, které často mění sexuální partnery, jsou obzvláště ohroženy mikroorganismy. Děti se zpravidla během porodu infikují matkou. Ureaplazmy u mladých dívek, které nežijí sexuálně, jsou velmi vzácné.

Jak Vilprafen s ureaplasmózou

Účel tohoto antibakteriálního léčiva ze skupiny makrolidů (nebo jeho analogů) je relevantní v přítomnosti mnoha infekcí, ale maximální účinek lze pozorovat při léčbě ureaplasmy. Působení Vilprafenu je takové, že jeho složky aktivně inhibují růst bakterií. Koncentrace účinné látky potřebná k dosažení požadovaného účinku je rychle dosažena. Hodinu po podání se látka objeví v krvi a začne působit aktivně..

Účinná látka

Tato droga byla objevena před více než 50 lety. Díky svému přirozenému původu roste prodej léku. Je levný a hlavní aktivní složkou léčiva je látka josamycin, která má značné spektrum účinku, a to i proti bakteriím, které způsobují infekce genitourinárního systému. U ureaplasmy je josamycin považován za nejúčinnější složku, je uložen v těle po dlouhou dobu a nadále bojuje proti škodlivým bakteriím.

Léčebný režim Wilprafen

Bakteriostatický lék blokuje produkci proteinových molekul bakteriálními buňkami, které ničí škodlivé organismy. Parazit nevyvolává rezistenci na Vilprafen, navíc tento lék neovlivňuje mikroflóru ženských pohlavních orgánů a nevyvolává výskyt drozdů. Léčebný režim pro ureaplasmózu Vilprafenem zahrnuje užívání 1-2 tablet dvakrát denně po jídle. Tento léčivý přípravek bude vylučován močí a žlučí.

Vilprafen solutab - návod k použití

Dospělí pacienti se vyzývají, aby tabletu nerozmělnili, nežvýkali, ale aby ji spolkli celé a zaplavili ji vodou jednu hodinu před jídlem nebo tři hodiny po jídle. Mezi dávkami tablet musí být dodržen interval 12 hodin (plus nebo mínus jedna hodina), jinak se účinnost léčby sníží. Návod k použití přípravku Vilprafen pro děti nabízí, že se lék rozpustí ve sklenici vody, dobře se promíchá a vypije.

Vilprafen během těhotenství

Domácí medicína nezakazuje používání tohoto baktericidního činidla během těhotenství dítěte, ale pouze v případě, že přínos tohoto léku převyšuje jeho škodlivý účinek na dítě. U ureaplasmy gynekologové často předepisují léčbu přípravkem Vilprafen, protože infekce může matce a dítěti více poškodit než brát antibiotika. Cena léku je nízká a dostupná pro každého.

Než začnete brát Vilprafen těhotným nebo mladým matkám během kojení, musíte si pečlivě prostudovat pokyny a seznámit se s vedlejšími účinky tohoto léku. To může být předepsáno od prvního trimestru těhotenství (od desátého týdne), nicméně, mnoho odborníků se domnívá, že lék by neměl být zahrnut do léčebného režimu před vytvořením plodu (od dvacátého týdne těhotenství). Pokud pacient po užití léku začne pociťovat nevolnost, zvracení, přestaňte užívat.

Wilprafen pro muže s ureaplazmem

Pokud člověk pociťuje neustálé bolesti v oblasti genitálií a každá cesta na toaletu způsobuje nepohodlí, během močení je pozorován výtok, může být diagnostikována infekce močových cest. Musí být okamžitě ošetřeno, aby nedošlo k rozvoji prostatitidy a neplodnosti. Pro boj s akutní formou onemocnění se používá antibiotická terapie, u chronické ureaplasmózy je nutná komplexní léčba. Vilprafen pro muže se používá k léčbě této infekce podle obecného schématu.

Jak brát Vilprafen s ureaplasmou

Užívejte lék třikrát denně mezi jídly a pouze podle pokynů odborníka. Pokud z nějakého důvodu pacient vynechá jednu pilulku, musíte to udělat co nejdříve. Poté se pacient vrátí do předchozího režimu. Vilprafen z ureaplasmy nelze použít v samoléčení z důvodu, že se jedná o antibiotikum se spoustou kontraindikací. Nákup léku by měl být prováděn pouze podle pokynů lékaře.

Dávkování Vilprafen Solutab

Denní dávka pro osoby starší 15 let by neměla být vyšší než dva gramy ve třech dávkách. Lékař může v případě potřeby zvýšit dávku na tři gramy. Dávka Vilprafenu pro ureaplasma u dětí o hmotnosti 10-20 kg by měla být 250-500 mg léku (jedna čtvrtina nebo jedna druhá tableta rozpuštěná ve vodě) dvakrát denně. U pacientů o hmotnosti 20–40 kg se užívá 500-1000 mg léčiva (jedna druhá tableta nebo celá tableta) dvakrát denně. Děti vážící více než 40 kg jsou předepisovány 1 000 mg (jedna tableta) dvakrát denně..

Kolik dní pít Vilprafen s ureaplasmou

Období léčby léčivem a jeho dávkování by měl v každém případě zvolit lékař podle výsledků vyšetření. Průběh léčby zpravidla trvá od pěti dnů do tří týdnů. Příjem Vilprafenu s ureaplazmem se provádí podle jednoho schématu pro muže a ženy, pouze ženy jsou navíc předepisovány léky k obnovení vaginální mikroflóry.

Vedlejší efekty

Z gastrointestinálního traktu může pacient pociťovat nepříjemné pocity, nevolnost, zvracení, pálení žáhy. Kvůli zažívacím poruchám člověk začíná trpět zácpou nebo průjmem, pseudomembranózní kolitidou. Zřídka se žloutenka vyvíjí a dochází k abnormálnímu odtoku žluči. U pacientů se mohou vyvinout alergie, jako je dermatitida, anafylaktoidní reakce a Quinckeho edém..

U žen je drozd často pozorován jako vedlejší účinek, tvorba malých kapilárních krvácení (fialová) a dočasné poškození sluchu jsou možné. Nežádoucími účinky Vilprafenu během těhotenství jsou projevy nauzey, průjmů a zvracení. Mnohem méně časté u žen jsou porušování jater, stomatitida, alergie, drozd.

Kontraindikace

Lék má malý, ale závažný seznam kontraindikací: individuální nesnášenlivost léku, která se projevuje ve formě otoků, vyrážek, zarudnutí na kůži. Kontraindikace Vilprafenu navíc zahrnují problémy s fungováním jater a biliárního procesu. Lék nemůžete vzít předčasně narozeným dětem, dětem s tělesnou hmotností menší než 10 kilogramů.

Cena Wilprafen

Lék je nabízen ve formě tablet a suspenzí. Lék na předpis je vydáván. Po pořízení se tablety uchovávají na tmavém místě při teplotě nepřesahující 26 ° C. Doba použitelnosti léčiva je čtyři roky, po uplynutí této doby nelze léčivo užít. Po otevření léku musí být spotřebován do jednoho měsíce.

Droga. Formulář vydání

Cena v Moskvě a Petrohradu (v rublech)

500 mg potahované tablety. 10 kusů.

Tablety Vilprafen Solutab 1000 mg. 10 kusů.

Video: antibiotika pro ureaplasma

Recenze

Elena 26letá Ureaplasma se objevila v prvních měsících těhotenství. Doktor předepsal léčbu pro mě a můj manžel. Užívali jsme lék na tabletu třikrát denně, pouze já jsem byl léčen týden a můj manžel po dobu 10 dnů plus Metronidozol navíc pil. Začal jsem mít střevní problémy. Začal jsem pít kefír a symptomy zmizely. Po průběhu léčby byl nátěr ideální..

Ksenia, 19 let. Měl jsem silnou bolest v dolním břiše a teplotu 40 ° C. Zavolal jsem sanitku a lékař doporučil koupit Vilprafen. Lék jsem si objednal v internetové lékárně s dodáním za cenu 470 rublů. Když jsem šel k gynekologovi, diagnostikovali zánět vaječníků bakteriální infekcí. Doktor přidal Dazolika do Vilprafenu. Už třetí den bolest zmizela.

Světik, 22 let. Ve třetím měsíci těhotenství jsem měl infekci. V gynekologii byl předepsán Wilprofen (cena je nízká a účinek je téměř okamžitý) a Terzhinan na svíčku v pochvě před spaním jednou denně. Nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky, žaludek neubližoval a stolice zůstala normální. Jen jedno balení drogy a já jsem se dokázal zbavit nemoci.

Dávkování a způsob použití Vilprafenu v ureaplasmě

Vilprafen je lék, který inhibuje růst a vývoj bakterií. Podobného účinku je dosaženo díky přítomnosti josamycinu, který má široké spektrum účinku, je aktivní proti gram-pozitivním, gram-negativním bakteriím, jakož i intracelulárním mikroorganismům. Droga byla objevena asi před půl stoletím, ale stále neztratila svůj význam kvůli svému přirozenému původu..

Lék Vilprafen je dobře distribuován v lidských tkáních a orgánech, s výjimkou mozku. Koncentrace nezbytná pro terapeutický účinek je dosažena poměrně rychle díky dobré absorpci léčiva v gastrointestinálním traktu. V tomto případě příjem potravy neovlivňuje dostupnost léku a požadované množství účinné látky v krevní plazmě je detekováno do jedné hodiny po požití..

Vilprafen v lidském těle na terapeutické úrovni přetrvává dlouhou dobu. Účinná látka josamycin se nachází v mateřském mléku kojících žen, u těhotných žen snadno překonává placentární bariéru a proniká do plodu. Proto je použití během těhotenství vhodné pouze po pečlivém zvážení možných rizik.

V játrech dochází k rozkladu na méně aktivní metabolity. Lék se vylučuje z těla hlavně žlučí, proto zhoršená funkce jater prodlužuje poločas. Desetina léku je vylučována ledvinami.

aplikace

Vilprafen by neměly užívat malé děti (s hmotností nižší než 10 kg), pacienti se zhoršenou funkcí jater, se zvýšenou citlivostí na josamycin nebo jiné složky léčiva, jakož i pokud existuje individuální nesnášenlivost na antibiotika makrolidové skupiny..

Lék se doporučuje pro použití s ​​infekčními a zánětlivými onemocněními, která mohou vyléčit:

 • Tonzilitida, sinusitida, faryngitida, zánět středního ucha, laryngitida, bronchitida, pneumonie
 • Záškrt (v kombinaci s jinými drogami)
 • Psitakóza
 • Šarlatová horečka (pokud není možná penicilinová terapie)
 • Parodontitida, gingivitida a jiná onemocnění dutiny ústní
 • Černý kašel
 • Oční choroby (blefaritida)
 • Kožní abscesy, folikulitida, vroucí, akné, antrax, lymfadenitida, erysipelas, panaritium a další záněty kůže a měkkých tkání
 • Popáleniny
 • Pooperační terapie
 • Urogenitální choroby (chlamydie, prostatitida, uretritida, syfilis, kapavka)
 • Nemoci gastrointestinálního traktu způsobené Helicobacter pylori.

Období, na které je lék předepsán, jakož i dávky jsou stanoveny lékařem na základě výsledků vyšetření a závěrů o závažnosti a povaze infekce. Doporučený kurz obvykle trvá od 5 dnů do 3 týdnů..

Mezi vedlejšími účinky je porucha sluchu velmi vzácná, která závisí na velikosti dávky a vymizí po přerušení léčby Vilprafenem. Častěji se zaznamenávají poruchy gastrointestinálního traktu (zácpa, nauzea, zvracení, průjem), zhoršená funkce jater, žloutenka, alergie.

Vilprafen lze přičíst lékům, které mají dvojí účinek:

 1. Poškozuje buňky mikrobů, což způsobuje jejich smrt. Tohoto účinku je dosaženo zvýšením dávky léčiva a jeho vysokou koncentrací v oblasti infekce.
 2. Obvyklá terapeutická dávka zpomaluje metabolismus v buňce mikroorganismu, inhibuje produkci proteinů nezbytných pro život patogenního mikrobu.

Co je to ureaplasma

Ureaplasma je podmíněně patogenní mikroflóra, jejíž stálá přítomnost je pro zdravého člověka atypická. Jedná se o bakterie bez buněčné membrány a DNA, o něco větší než velikost virů. Žijí na lidské urogenitální sliznici. Za určitých okolností způsobují zánět. Přenášeno pohlavním stykem. Někdy se novorozenec nakazí během porodu.

Jaké je nebezpečí

U mužů je ureaplasma nejčastěji nalezena v močové trubici a předkožce penisu. Pokud není léčba provedena - infekce se šíří do semenných váčků, prostaty, varlat (tkání) (orchoepidimitida). Dlouhodobé současné onemocnění vede k fúzi stěn močové trubice - močení se stává obtížným, ke snížení pohyblivosti spermií (což činí jejich cestu k vaječným buňkám prakticky neodolatelnou). Ve velmi vzácných případech je pozorován zánět kloubů..

U slabšího pohlaví kolonizují bakterie patogenu vaginu, děložní čípek, močovou trubici, která je plná výskytu cervicitidy, endometritidy, salpingitidy, uretritidy, oforhoritidy, kameny v močovém měchýři.

Příznaky

U téměř všech žen toto onemocnění pokračuje bez jakýchkoli projevů, pouze 5% může pozorovat bolestivé močení, bolest v podbřišku, hojný výtok z pochvy.

U mužů se po skrytém období, které může trvat několik dní až měsíc, pociťují svědění a pálení v močové trubici a bolest během močení. Objeví se hnisavý výtok, moč se zakalí. Ve vzácných případech inkubační doba trvá měsíce. V tomto případě se patogen nijak neprojevuje a osoba - nositel infekce se stává zdrojem infekce jiných lidí.

Příznaky nemoci jsou nejčastěji vymazány, takže přechod na chronickou formu, pokud není včasná léčba, nastává velmi rychle. Relapsy onemocnění jsou pozorovány se snížením imunity, podchlazení, po utrpení stresu.

Diagnostika

Patogen může být detekován pomocí speciálních plodin, polymerázovou řetězovou reakcí. Spolehlivost enzymové imunoanalýzy a přímé imunofluorescence je pouze 70%.

V současné době má asi polovina ženské populace ureaplasmata. Spravedlivější sex je někdy nositelem infekce. U mužů jsou podobné mikroorganismy méně běžné..

V současné době není interakce ureaplasmy s buňkami lidského těla dobře známa. Jedna věc je jasná: patogenní mikroorganismy žijí v místě, kde by neměly být a jejich metabolické produkty jsou toxické, mají škodlivý účinek na mezibuněčný prostor a cytoplazmu lidských buněk.

Léčba ureaplasmy Vilprafenem

Pokud je u manželky nalezen patogen, je vhodné podstoupit ošetření manžela, protože existuje vysoká pravděpodobnost opětovné infekce. Léčba se provádí antibiotiky řady makrolidů, protože ureaplazmy nedávno získaly rezistenci vůči tetracyklinům. Makrolidy jsou navíc nejlepším lékem v boji proti mikrobům Ureaplasma urealyticum.

zvolené léčivo a dávka přispějí k rozvoji rezistence bakterií na antibiotika.

Dávky a plán léčby

Léčba u mužů a žen je téměř stejná. Jediným rozdílem je, že ženy jsou navíc předepsány léky, které obnovují vaginální mikroflóru. Kurz nejčastěji trvá 10 dní a vypadá asi takto:

 • Vilprafen 500 mg 3krát denně nebo 1 000 mg 2krát denně. Užívání tablety je nutné každých 8 až 12 hodin, což pomůže udržet požadovanou terapeutickou koncentraci léčiva v krvi. V případě vynechání tablety dávku nezdvojnásobujte.
 • Kromě antibiotické terapie se ženám doporučují vaginální čípky Hexicon večer před spaním, u mužů - mytí močové trubice roztokem Hexicon. Vaginální mikroflóra je obnovena pomocí Vaginorm C nebo Ginolact.
 • První a pátý den se ženám doporučují antifungální čípky, aby se zabránilo výskytu kandidózy (drozd). Účinnými prostředky jsou svíčky Polygynax.
 • Vzhledem k škodlivým účinkům léku na játra je předepsán Karsil, což je hepatoprotektor. Musíte ji vzít 3krát denně, jednu tabletu.

Vilprafen má další nepopiratelnou výhodu oproti jiným typům antibiotik - má relativně malý účinek na mikroflóru gastrointestinálního traktu. Ale stejně jako po jakékoli jiné antibiotické terapii můžete strávit dvoutýdenní kurz Linex nebo Bifilax. Bude mít prospěch pouze.

Použití vitaminových komplexů a imunomodulátorů vedle antibiotik, antimykotik, čípků, probiotik a hepatoprotektorů zrychlí regeneraci, posiluje tělo.

Je optimální vzít si pilulku mezi jídly, bez žvýkání, vypít lék malým množstvím vody. Tabletu můžete zředit ve 20 ml vody a výslednou suspenzi vzít.

Interakce s jinými drogami:

 • Současné používání antibiotik řady penicilinů a cefalosporinů snižuje účinnost léčby.
 • V kombinaci s lincomycinem nebude terapie účinná
 • Vylučování teofylínu je inhibováno, což může vést k otravě těla
 • Antihistaminika (antialergika) se také vylučují pomaleji, pokud se používají současně s Vilprafenem, což způsobuje arytmii
 • Cyklosporiny mohou být pro ledviny toxické
 • Nepoužívejte současně s perorálními kontraceptivy, protože to významně sníží antikoncepční účinek.

Léčba zahrnuje povinné opuštění kouření, alkoholu, kořeněných, slaných a kořenitých potravin. Měli byste se také zdržet sexuální aktivity..

Po dvou týdnech po ukončení kurzu je předložena kontrolní studie na přítomnost patogenu. Analýza musí být navíc předána oběma partnerům.

Je velmi důležité konečně léčit vznikající infekci. Tím se ušetří rozvoj hrozivějších a nebezpečnějších onemocnění genitourinární sféry.

Jak účinný je Vilprafen při ureaplasmóze?

Ureaplasma je původcem infekcí v urogenitálním nebo respiračním systému člověka. Etiologie (původ) tohoto mikrobu není vědou zcela pochopena. Mnoho vědců to považuje za virus, jiné - za bakterii. Potvrzuje teorii bakteriálního původu ureaplasmaticky pozitivní reakce (růst a reprodukce) tohoto mikrobu na živných médiích.

Co to je?

Ureaplasma mikrob nemá vlastní membránu, proto vždy parazituje v buňkách jiného organismu, takže si patogen poskytuje ochranu a výživu. Tato bakterie se množí pomalu a dlouho nevykazuje aktivitu. Z tohoto důvodu je jeho detekce velmi obtížná a infekce často probíhá skrytě. Charakteristické příznaky onemocnění se objevují pouze v reakci na vnější nebo vnitřní podněty:

 • snížené ochranné schopnosti těla;
 • podchlazení;
 • změna klimatické zóny;
 • fyzický stres;
 • závažná virová onemocnění;
 • relapsu chronických onemocnění;
 • psychoemocionální poruchy nebo stres.

V těchto případech se paraziti rychle rozmnožují a infekce se projevuje plnou silou, proto je ureaplasma považována za podmíněně patogenní mikrob. Při léčbě nemoci se antibiotika používají k eradikaci bakterií, například pomocí Vilprafenu pro ureaplasma lze dosáhnout nejen dlouhodobé remise (zmizení příznaků nemoci), ale také úplného vyléčení nemoci..

Na rozdíl od baktericidních činidel, jejichž účinek je založen na ničení mikrobiálních kolonií, bakteriostatická antibiotika blokují příjem nezbytných prvků pro destruktivní aktivitu ureaplasmy.

Toto je základ pro léčbu nemoci a pomoc Vilprafenu z ureaplasmy, protože zbavuje bakterie schopnosti syntetizovat protein, takže se nemohou množit a umírat.

Příznaky

Klinickými znaky onemocnění jsou:

 1. otok a zarudnutí;
 2. hořící;
 3. nepohodlí a svědění v genitáliích;
 4. vzhled hojných sekretů hlenu nebo hnisu;
 5. nepohodlí při močení a sexuálním životě;
 6. bolest v slabinách nebo v horní části břicha;
 7. těžkost v dolní části zad.

Je také možná infekce úst, nosohltanu, hrtanu a průdušek. Dýchací forma onemocnění se projevuje:

 1. nízká horečka;
 2. nevolnost;
 3. kašel
 4. rýma;
 5. kýchání
 6. dušnost
 7. výskyt těžkého dýchání a různých pískotů v plicích.

Průběh ureaplasmózy a její transport je vždy dlouhý (chronický), tato vlastnost je způsobena pomalým růstem bakterií.

Hlavní cestou infekce ureaplasmózou je promiskuitní sexuální kontakt. Proto, pokud je zjištěno onemocnění, doporučuje se léčba ureaplasmy Vilprafenem nebo jeho analogy předat oběma partnerům. A pro prevenci reinfekce je nutné přehodnotit váš postoj k sexuálním vztahům a organizovat je. Děti, které nedosáhly puberty, mohou být také nemocné. Často se nakazí od matky během porodu dítěte nebo při samotném porodu a o své nemoci se učí pouze s počátkem sexuálního života, to znamená, že jsou po dlouhou dobu nositeli asymptomatické formy ureaplasmózy..

Infekce může vstoupit do těla kontaktem s nemocnou osobou doma, když sdílejí hygienické potřeby, oblečení, ložní prádlo, nádobí, koupelnu a WC.
Nemoc se může projevit ve formě:

Stejně jako nemoci bronchopulmonálního systému:

Ačkoli nejčastěji je nemoc skrytá, může vážně komplikovat životy pacientů. Transport ureaplasmy je běžnou příčinou zhoršené reprodukční funkce u žen i mužů. Proto, pokud se po několik let manželství dlouho očekávané děti neobjevily v páru, je nutné podstoupit úplné vyšetření, včetně ureaplasmózy.

Popis léku

Jeho základem je josamycin. Aktivně ničí řadu bakterií (grampozitivních a gramnegativních), jakož i intracelulárních parazitů a patogenů, které nejsou ovlivněny penicilinovými léčivy.


Josamycin je zařazen na seznam základních léků pro léčbu infekcí u lidí (od roku 2012). Vědecké studie a pozitivní recenze lidí potvrzují účinnost léku, vzácný výskyt vedlejších účinků, dobrou toleranci, rychlé zlepšení a snížení závažnosti příznaků. Josamycin byl objeven před 40 lety, ale jeho použití je stále relevantní vzhledem k výjimečným vlastnostem této drogy:

 1. volný průchod buněčnými membránami;
 2. stabilní a dlouhodobá akumulace v postižených orgánech;
 3. nízká toxicita.

Působení léku je rychlé, začíná v žaludku a šíří se do střev, plný účinek je dosažen po 1-1,5 hodinách. Během 45-65 minut je léčivo úplně rozpuštěno v krvi a odtud se šíří do tkání těla. Nejvyšší koncentrace josamycinu je pozorována:

 1. v průduškách;
 2. plíce;
 3. mandle;
 4. nosní mandle;
 5. genitourinární orgány;
 6. gumy;
 7. dutiny;
 8. prostata;
 9. sliny;
 10. sputum;
 11. potit se.

Lék se vylučuje z těla během 4 až 8 hodin žlučí, močí a stolicí..

Vilprafen je jediný patentovaný produkt v Rusku, jehož složkou je josamycin. V Evropě, Americe a Japonsku bylo na jeho základě vytvořeno několik antimikrobiálních látek s patentovanými jmény. Josamycin je přírodní antibiotikum ze skupiny makrolidů, které je v současné době doplněno svými syntetickými analogy. Jeho přirozený původ umožňuje minimalizovat vedlejší účinky léku na člověka, takže se považuje za nejbezpečnější nástroj pro léčbu infekce mykoplazmy a ureaplasmózy.

Klenutý tvar

V jakých formách Wilprafen produkuje:

 1. Tablety Wilprafen (500 mg). Balení obsahuje 10 tablet.
 2. Suspenze (100 ml), kde je aktivní josamycin (300 mg) obsažen v 10 ml kapaliny.
 3. Vilprafen Salutab, rozpustný přípravek (1000 mg). V balení 2 blistry pro 5 nebo 6 tablet.

K přesnému odměření léčiva je tekutá suspenze doplněna dávkovačem (kádinka 2,5 ml), nejčastěji se předepisuje dětem v kojeneckém a mladém věku, má příjemnou ovocnou vůni a chuť. Před použitím se lahvička protřepe, aby se účinná látka rovnoměrně distribuovala. Uchovávejte antibiotika na chladném místě, doba použitelnosti otevřené suspenze v chladničce není delší než 7 dní.

Cena léku se pohybuje od 400 do 800 rublů a závisí na formě jeho uvolnění a výrobci.

Dávkování

Použijte tento lék s maximální opatrností:

 • Lék je podáván novorozencům a kojencům přesně podle lékařských doporučení, pediatr volí dávku antibiotika a režim pro jeho použití v souladu s fyzickými parametry dítěte, stavem jeho nervového systému a imunitními silami.
 • Děti od jednoho roku a starší, stejně jako adolescenti, jsou předepsány pro výpočet dávky podle principu: na 1 kg hmotnosti od 30 do 50 mg léku.
 • Dávka pro dospělé je 2 normální (nerozpustná tabletová forma nebo 1 rozpustná (salutab) v první den léčby a v následujících dnech se antibiotikum zvýší na 2 000 mg za den..

Aplikujte Vilprafen po jídle, salutab se užívá ve vodném roztoku (20-25 ml), nerozpustné tablety se polykají tekutinou. Pro zvýšení hladiny léku v krvi je dovoleno užívat jej v intervalech mezi denními jídly. Nedoporučuje se přeskočit užívání antibiotika, ale nemusíte zdvojnásobit dávku, v těchto případech vypijí jednu (salutab) nebo dvě (tradiční) tablety.

Léčebný plán

Je nutné vzít Vilprafen samozřejmě, neoprávněné odmítnutí užívat lék předem, často vyvolává zvýšenou reprodukci patogenní flóry a zhoršení symptomů onemocnění, sníženou imunitu a vznik rezistence vůči celé skupině těchto antimikrobiálních látek (vůči makrolidům), i když v lékařských studiích se uvádí, že rezistence na josamycin se vyvíjí mnohem méně často než na jiná antibiotika ze své řady.
Pro účinnou léčbu je droga opilá po dobu nejméně 7 dnů. Standardem v léčbě nemocí je desetidenní léčebná kúra. Podle svědectví lékaře je možné zvýšení léčby Vilprafenem až o 2 týdny.

Přibližné schéma užívání drog u dospělých s poškozením genitourinárního systému:

 1. Jedna tableta třikrát denně (solutab dvakrát), s intervalem 8-12 hodin.
 2. Současně se používá mytí uretrálního kanálu u mužů a vaginální dutiny u žen hexexem, jakož i obnovení mikroflóry v něm svíčkami (Fermalak, Vaginorm C)..
 3. Pro prevenci plísňových infekcí je indikován Nystatin nebo Polygynax. Intimní kontakty se v tuto chvíli nedoporučují..

Přibližný léčebný režim pro dětská onemocnění způsobená ureaplazmem:

 1. Pití Vilprafenu v suspenzi je nezbytné po konzultaci s pediatrem, který podle pokynů a jeho znalostí předepíše lék v bezpečných, ale účinných dávkách pro dítě, podle jeho hmotnosti, charakteristik nemoci a obecné imunity..
 2. Při komplexní léčbě respiračních a urogenitálních forem onemocnění se používají léky, které obnovují střevní mikroflóru (bakteriofágy, probiotika), vitamíny a minerály.
 3. A k udržení obranyschopnosti těla a jeho rychlého zotavení je předepsána léčba imunomodulačními léčivy.

Kontraindikace

Nepoužívejte toto antibiotikum, pokud:

 • Přecitlivělost na složky léčiva.
 • Nesnášenlivost pacientů na makrolidová antibiotika, předchozí alergie na farmakologické látky v anamnéze.
 • Akutní patologie a chronická onemocnění jater a ledvin.
 • Oslabení těla, nízká hmotnost, progresivní dystrofie.
 • S opatrností je lék předepisován lidem s diabetes mellitus (vzhledem k obsahu malého množství cukru v dextróze v něm), přičemž se bere v úvahu hypoglykemický stav, který by měl být udržován v normálních mezích..
 • Při nízké hmotnosti novorozenců je dávka léku pečlivě vypočtena a pečlivě sledována reakce dítěte.
 • Při oslabeném imunitním stavu pacientů se spolu s užíváním přípravku Vilprafen provádí všeobecná posilovací léčba.

Těhotná nebo kojící žena Vilprafen se používá v naléhavých případech. V medicíně je jeho jmenování těhotným považováno za nejméně bezpečné a oficiálně schválené, protože jeho vedlejší účinky na plod jsou méně výrazné než jiná antibakteriální činidla. Lék však proniká také plotem přes placentární bariéru, takže jeho příjem začíná 20-22 týdnů, po hlavní fázi formování těla nenarozeného dítěte, s výjimkou 11. jedince..

Pokud žena léčila ureaplasmózu před těhotenstvím a nedokončila ji, nepodává se během kojení (lék rychle přechází do mléčných žláz a mateřského mléka), v obtížných případech je kojení přerušeno nebo změněno na umělé (během období užívání antibiotika).

Vedlejší efekty

Pokud jsou po prvních dnech přijetí dodrženy:

 • dyspepsie (ztráta chuti k jídlu, periodická nevolnost, zvracení, zvýšené nadýmání, bolest břicha, poruchy stolice)
 • zažloutnutí oční bulvy nebo kůže na obličeji a těle, vyrážky, užívání drogy je zastaveno a nahrazeno analogem nebo antibiotikem z jiné skupiny (podle pokynů lékaře).

Kombinace s jinými léky

Antibiotikum může ovlivnit kvalitu jiných léků:

 1. Lék se neužívá s peniciliny a cefalosporiny, lincomycinem, digoxinem (zpomalují jeho účinek), s antialergickými léky obsahujícími terfenadin nebo astemizol (vzhledem k možnosti srdečních arytmií).
 2. Antibiotikum Vilprafen snižuje účinnost léků na antikoncepci, což vede k nežádoucímu nebo mimoděložnímu těhotenství, růstu benigních nádorů. Používání antikoncepčních prostředků musí být po konzultaci s gynekologem nahrazeno jinými antikoncepčními metodami nebo je musí po určitou dobu přestat používat, přičemž se obnoví den po ukončení léčby Vilprafenem..
 3. Nedoporučuje se užívat lék s alkoholem, oslabuje účinek jakýchkoli antibiotik.
 4. Nemůžete s ním používat srdeční glykosidy, náhodné alkaloidy, bronchodilatátory.
 5. Lék urychluje účinek nepřímých antikoagulancií (theofylin, cyklosporin, karbamazipin, disopyramid), což může vést k nežádoucímu krvácení nebo tvorbě modřin, modřin a podkožních hematomů.
 6. Antacida snižují absorpci léčiva ze žaludku.

Pokud osoba pije drogu po dlouhou dobu bez konzultace s lékařem, může zažít:

 • sluchové postižení;
 • jaterní a renální patologie;
 • stomatitida, gingivitida;
 • svědění kůže, poškrábání, vznik ekzému nebo rytmu;
 • emoční nerovnováha;
 • zažívací potíže.

Vilprafen je účinný lék v boji proti ureaplasmatu, má malý počet vedlejších účinků a je dobře snášen pacienty, málokdy mění střevní mikroflóru, takže ji dospělí po léčbě antibiotiky nemusí obnovit. Samopodávání léku je však nepřijatelné, může to vést k závažným komplikacím pro zdraví pacientů.

Můžete také zjistit názor specialisty sledováním tohoto videa, kde hovoří o nejběžnějších lécích: Vilprafen, Terzhinan a další.

Články O Neplodnosti