Hlavní Analýzy

Svíčky terzhinan během těhotenství: recenze, pokyny, dávkování

U žen během těhotenství se hormonální pozadí dramaticky mění. Z tohoto důvodu je možné porušení vaginální mikroflóry a rozvoj infekcí. Pokud se rozvinutá infekce během těhotenství neléčí, může to mít negativní důsledky pro další vývoj dítěte.

Drozd (kandidóza) je jednou z nejčastějších infekcí, ke kterým dochází během těhotenství. Terzhinan čípky během těhotenství jsou univerzální drogou místních akcí.

Co je Terzhinan?

Terzhinan je kombinované antimikrobiální činidlo, které působí na bakterie skupiny prvoků a houby. Používá se pro lokální léčbu v gynekologii a porodnictví ve formě vaginálních tablet..

Přípravek obsahuje několik aktivních složek:

 1. ternidazol - působí na houby, trichomonády, anaerobní mikroorganismy, jako je například zahradaella.
 2. neomycin sulfát je širokospektrální antibiotikum, které působí na grampozitivní a gramnegativní bakterie (stafylokoky, streptokoky, echeria, shigella, Pseudomonas aeruginosa, corynebacteria, listeria).
 3. nystatin - působí na houby podobné kvasinkám, například Candida, váže se na ergosterol, který se nachází ve skořápce houbových buněk a ničí je.
 4. prednisolon - má protizánětlivý a antialergický účinek, je to hormon ze skupiny glukokortikoidů, snižuje otoky, svědění, bolest při zánětu.

Kromě toho jsou v přípravku jako pomocné látky obsaženy pšeničný škrob, laktóza, oxid křemičitý, sodná sůl karboxymethylškrobu, stearát hořečnatý..

Výhodou Terzhinan je to, že působí pouze lokálně, účinné látky prakticky nepronikají do krve, a proto do plodu. Kromě toho je to kombinované léčivo, které působí na mnoho patogenních mikroorganismů a normalizuje vaginální mikroflóru..

Lék je k dispozici v baleních po 6 nebo 10 tabletách. Jedna tableta obsahuje 200 mg ternidazolu, neomycin sulfát 100 mg, prednisolon 3 mg.

Indikace Terzhinan během těhotenství

Terzhinan během těhotenství je indikován při takových chorobách:

 • vaginitida (bakteriální, smíšená, plísňová, způsobená houbami Candida),
 • vaginální trichomoniáza.

Je předepsán pro preventivní účely před gynekologickými operacemi, potraty, před porodem, instalací nitroděložního zařízení, kontrastním rentgenovým vyšetřením dělohy a vejcovodů, před kauterizací děložního čípku a po něm k prevenci vaginitidy.

S drozdem (kandidóza) je Terzhinan předepsán častěji v případech, kdy existuje podezření na sekundární infekci některými jinými mikroorganismy. Někdy jsou nahrazeny komplexní terapií, když antimykotika užívaná před ním byla neúčinná.

Užívání Terzhinan během těhotenství

Obecně platí, že čípky Terzhinan během těhotenství nemají žádné kontraindikace. Je důležité, aby se používaly pouze podle pokynů a pod dohledem lékaře. Během těhotenství by měla být léčiva používána s opatrností, Terzhinan je předepisován pouze s přesně potvrzenou infekcí.

Průběh léčby, jak u těhotných žen, tak u těhotných žen, obvykle trvá 10 dní, v případě potvrzené plísňové infekce - až 20 dní, délka preventivního cyklu je 6 dní. Výhodou přípravku Terginan během těhotenství je jeho nízká absorpce, což znamená minimální účinek na plod.

Terzhinan během těhotenství v prvním trimestru

V prvním trimestru plod ještě není chráněn placentou, proto je obzvláště citlivý na účinky všech léků, které těhotná žena bere. Přestože se Terzhinan vstřebává do krve jen velmi málo, v prvním trimestru se používá opatrně a pouze podle pokynů lékaře.

Někteří odborníci se domnívají, že je nemožné použít v prvním trimestru, ale v oficiálních pokynech pro léčbu nejsou takové kontraindikace. Indikace pro použití v prvním trimestru jsou drozd (kandidóza), zvýšená hladina leukocytů.

Pokud jsou příznaky mírné a neohrožují plod, pak mnoho gynekologů doporučuje počkat, až začne léčba do 2. trimestru, kdy se vytvoří placenta, a dítě bude lépe chráněno před nepříznivými účinky.

Terzhinan během těhotenství ve 2. trimestru

Ve druhém trimestru je Terzhinan předepsán pro kandidózu, bakteriální a smíšenou vaginitidu, které se objevují při svědění a pálení v pochvě..

Terzhinan během těhotenství ve 3. trimestru

Terzhinan čípky během těhotenství ve 3. trimestru se používají proti infekcím, tj. Podle obecných indikací, jakož i k normalizaci mikroflóry a obnovení sliznice.

Před narozením se Terzhinan používá jako profylaktický přípravek, pokud má žena patogenní flóru vagíny. Děje se tak, že během porodu se dítě nenakazí, například Candidou.

Dávkování Terzhinan během těhotenství

Užívejte jednu tabletu léku denně. Tablety Terginan se vstřikují hluboko do pochvy v poloze na zádech. Před podáním je tableta namočena jejím spuštěním do vody po dobu asi 30 sekund. Obvykle se léčivo podává večer, před spaním, takže poté může být žena v klidu několik hodin. Pokud je příjem prováděn během dne, pak po podání tablety si musíte lehnout 10-15 minut, aniž byste se pohybovali.

Kontraindikace

Lék je kontraindikován v případě individuální nesnášenlivosti jeho složek. Nedoporučuje se používat dívkám mladším 16 let.

Interakce s jinými drogami

Terzhinan díky svým lokálním účinkům nereaguje s jinými drogami. Může být použit s jinými léky beze strachu ze zvýšených vedlejších účinků..

Někdy je u pokročilých urogenitálních infekcí předepsán Terzhinan spolu s dalšími antimykotiky a antibakteriálními látkami, ale takovou léčbu předepisuje pouze lékař. Pokud máte pochybnosti o interakci Terzhinan s jinými léky, které jsou pro Vás předepsány, poraďte se se svým lékařem.

Vedlejší efekty

Mnoho žen hlásí při použití tablet nažloutlý výtok. Toto je normální jev, je to způsobeno skutečností, že látka tablety, která není absorbována do těla, je přirozeně vylučována z pochvy. To se stává, když se používají jakékoli vaginální čípky. Obvykle je žlutý výtok patrný během dne po užití tablety.

S nesnášenlivostí k některým složkám léku se mohou objevit místní vedlejší účinky: svědění, podráždění, bolestivost. Ve vzácných případech se mohou vyskytnout systémové vedlejší účinky v důsledku reakce na prednison, například opožděné hojení ran a trhlin.

Bolestivý pocit po vstupu do pilulky může být způsoben nesprávným podáním nebo citlivou vaginální sliznicí. Obvykle během několika dnů tyto nepříjemné příznaky zmizí.

Pokud se obáváte jakýchkoli nežádoucích účinků, nepohodlí, sdělte to svému lékaři.

Vlastnosti použití u některých nemocí

Přestože se Terzhinan mírně vstřebává do krevního řečiště, u některých nemocí je třeba postupovat opatrně. Pokud v době přijetí nebo při anamnéze došlo k chorobám jako:

 1. osteoporóza,
 2. hypotyreóza,
 3. glaukom,
 4. tuberkulóza,
 5. cukrovka,
 6. epilepsie,
 7. myopatie vyvolaná glukokortikoidy,
 8. infarkt myokardu,
 9. peptický vřed,

před tím, než začnete Terzhinan, musíte se poradit s odborníkem s úzkým profilem.

Předávkovat

Neexistuje žádný důkaz o předávkování lékem. V případě předávkování je třeba očekávat zvýšení vedlejších účinků, v těchto případech by mělo být léčivo přerušeno a měla by být přijata opatření ke snížení symptomů. Pokud omylem vstříknete další pilulku, vyjměte ji. V případě předávkování se poraďte s gynekologem.

Analogy Terzhinan během těhotenství

Existují podobné účinné analogy Terzhinan, ale během těhotenství jsou zakázány kvůli složkám ve složení, které mohou ovlivnit vývoj plodu. Jakýkoli lék, včetně Terzhinan během těhotenství, musí být dohodnut se svým gynekologem. Pokud je z nějakého důvodu nutné nahradit lék Terzhinan, lékař může doporučit následující analogy:

Viferon je také vynikající lék na posílení imunity budoucí matky

Proč je nutné léčit urogenitální infekce

Během těhotenství imunita ženy oslabuje, což umožňuje embryu úspěšně zakořenit a není odmítnuto. Zároveň se však zvyšuje riziko nákazy, od běžného nachlazení až po sexuálně přenosné nemoci.

Kandidóza a různá vaginitida jsou pro plod nebezpečné, mohou vést k infekcím a vývojovým postižením, předčasnému porodu nebo potratu.

Proto se vzhledem k nepříjemným pocitům v genitáliích, svědění, pálení, neobvyklému propuštění musí žena co nejdříve poradit s gynekologem. Je důležité provést testy a zjistit, které mikroorganismy způsobily zánět, a poté správně a úplně ošetřit.

Terzhinan během těhotenství

Lékařské odborné články

Terzhinan během těhotenství je dnes téměř jedním z nejčastěji používaných v porodnické praxi a dnes povoluje drogy. Pro těhotnou matku je charakteristická přítomnost imunodeficience. Expozice různým infekčním chorobám je skvělá. Navíc, mnoho z nich již může být v matčině těle, ale až se projeví slabost se zdravím, nijak se neprojeví. Některé problémy jsou spojeny s vaginální mikroflórou, může to být kandidóza i gardnerelóza. Je důležité tyto problémy včas odhalit a začít s nimi aktivně jednat..

Indikace pro použití terzhinan během těhotenství

Použijte nástroj k léčbě mnoha nemocí. Všechny jsou přirozeně spojeny s mikroflórou vagíny. Lze jej tedy použít pro nespecifickou recidivující vaginitidu. Tento stav je charakterizován neustálou změnou „složení“ mikroflóry. Jednoduše řečeno, to znamená přítomnost zánětlivého procesu. To lze dokonce připsat infekci v močovém měchýři. Lék aktivně bojuje proti bakteriální vaginóze a také proti etiologii trichomonas vaginitidy.

Lék se vyrovnává s vaginitidou smíšené etiologie. Zejména pokud byl problém způsoben anaerobní flórou a přítomností kvasinek podobných hub. Lék může být použit k prevenci hnisavých zánětlivých komplikací před chirurgickými zákroky v pánevní oblasti. Spektrum účinku léku je opravdu široké. Jeho účinnost byla opakovaně potvrzena. A co je nejdůležitější, je to naprosto bezpečné.

Formulář vydání

Terzhinan je k dispozici výhradně ve formě vaginálních tablet. Jedna taková svíčka obsahuje docela užitečné komponenty, které jsou způsoby, jak pozitivně ovlivnit ženské tělo a zbavit ji zánětlivých procesů. Jeden čípek tedy obsahuje 200 mg ternidazolu. Tato součást je hlavní. Pomocné látky jsou neomycin sulfát v množství 100 mg a prednisolon metasulfobenzoát sodný 3 mg. Ale to není vše, zde je také obsažena pomocná látka. Obsahuje pelargónie a hřebíčkový olej. Tyto složky mají protizánětlivé účinky..

V jednom balení je 6 nebo 10 svíček, v závislosti na výrobci. Nákup terzhinan během těhotenství, musíte stavět na své vlastní potřeby. Obvykle trvá léčba 7-10 dní. Proto je upřednostňován obal číslo 10.

Farmakodynamika

Terzhinan je topická kombinace drog. Je široce používán k odstranění gynekologických problémů. Má aktivní antibakteriální, protiplesňové a protizánětlivé účinky. Obsahuje silné komponenty, které pomáhají dosáhnout pozitivního účinku..

Ternidazol Jedná se o antimykotikum, které patří do skupiny derivátů imidazolu. Neomycin sulfát je širokospektrální antibiotikum. Patří do skupiny aminoglykosidů. Nystatin je také antibiotikum, ale protiplísňové. Patří do skupiny polyenů. Prednizolon je dihydrogenovaný analog hydrokortizonu. Všechny tyto komponenty společně mají neuvěřitelný účinek na tělo a umožňují vám vypořádat se s mnoha problémy. Každá součást je zodpovědná za svou funkci, čímž umožňuje přemístění viru a infekce..

Farmakokinetika

Ternidazol Jedná se o antimykotikum, které patří do skupiny derivátů imidazolu. Je schopen inhibovat syntézu enzymů, které jsou součástí buněčné membrány. To vše vede k hromadění aktivní složky uvnitř stěny houby, čímž se narušuje její struktura a vede k úplné destrukci.

Neomycyth sulfát pomáhá v této akci. Má baktericidní účinek na grampozitivní mikroorganismy. Jeho mechanismus účinku je účinek na ribozomy, stejně jako aktivní inhibice syntézy buněčných proteinů. Odolnost proti mikroorganismům se vyvíjí pomalu.

Nystatin je vysoce účinný proti kvasinkovým hubám. Je schopen kontaktovat buněčnou membránu houby a tím narušovat její propustnost. Růst negativních buněk tak zpomaluje. Pokud jde o prednisolon, potlačuje to funkci bílých krvinek. Omezuje tak jejich migraci do postižené oblasti. Kromě toho je látka schopna inhibovat aktivitu fosfolipázy A2. Což nakonec vede k potlačení syntézy prostaglandinů a leukotrienů.

Může Terzhinan během těhotenství?

Hlavním aspektem při léčení léčiva je jeho použití ve formě čípků. Jedná se o kombinovaný nástroj, který má mnoho pozitivních vlastností. Má tedy antimykotický účinek a působí také jako antibakteriální antibiotikum a projevuje se jako antiseptikum. Proto je tento lék ve zvláštní poptávce..

Tento produkt je k dispozici ve formě tablet pro vaginální použití. Působení léku je založeno na jeho bohatém složení. Ano, obsahuje antibiotikum, ale díky své netoxii lze Terzhinan používat i během těhotenství. Možná je to jeho hlavní rys. Kromě toho se lék široce používá pro kojení. To však neznamená, že může být použito náhodně. Všechno se děje podle jasného svědectví odborníka. Dnes je tento nástroj jedním z mála, že s tak bohatým složením dítě vůbec nepoškodí.

Kontraindikace

Terzhinan obecně během těhotenství nemá kontraindikace. Protože jeho účinek nepřekračuje vaginální sliznici. Všechny složky obsažené v jeho složení nejsou absorbovány do krevního řečiště a nepronikají do těla. Proto jednoduše nemůže negativně ovlivnit plod.

Přesto jsou k dispozici kontraindikace. Faktem je, že ženy mohou mít banální alergii na složky, které tvoří lék. Lék je bohatý na antibiotika, jejich dávkování je však zanedbatelné. To však může stačit pro rozvoj přetrvávající alergické reakce. Proto by ji měli lidé s přecitlivělostí opustit..

Pokud žena netrpí alergickými reakcemi, může tento přípravek bezpečně používat. Pravda, po konzultaci s odborníkem. Protože je prostě nutné vzít v úvahu individuální charakteristiky každého organismu.

Vedlejší efekty

V některých případech se po zavedení léku může žena cítit nepohodlně. Spočívá v projevu mírného pálení nebo podráždění. V tomto případě je vhodné vyhledat radu odborníka a přestat brát svíčky. S největší pravděpodobností má žena příliš citlivou sliznici nebo alergickou reakci na jakoukoli složku léku. Nestojí za to riskovat, musíte o tomto stavu detailně vědět všechno.

Vedlejší účinky terzhinan během těhotenství se obvykle projevují formou místních reakcí a nepřekračují je. Cítíte nepohodlí poprvé po zavedení svíčky. Po chvíli se nic neobjeví. To může být způsobeno alergickými reakcemi a nesprávným vstupem svíčky samotné. Některé ženy trpí zvýšenou vaginální zranitelností. Pokud bolest v průběhu času klesá, zastavení léčby za to nestojí. Zánětlivý proces obvykle ustoupí po několika lécích..

Žlutý výboj po terginan během těhotenství

Vzhled sekretů začíná děsit mnoho žen. Stojí za to přijít na to, proč se objevují. Takže ve většině případů nepředstavují žádné nebezpečí. Skutečnost, že svíčka má některé vlastnosti. Když se zavede do vagíny, začne se rozpouštět. Sliznice jako by absorbovala potřebné komponenty. Ale vše nepotřebuje. Zbytky svíčky proto mohou postupně vyjít další den po vstupu. Toto je zcela normální proces. Je pozorováno při použití vaginálních čípků i rektálních čípků..

Princip fungování svíček je jeden. Sliznice absorbuje potřebné komponenty, vše ostatní bezpečně vytéká. Mnoho žen se proto doporučuje používat při používání svíček denní podložky. Neexistují žádné jiné důvody, proč by bylo možné pozorovat žlutý výboj. Pokud máte pochybnosti, měli byste se poradit s gynekologem.

Dávkování a podávání

Tableta se aplikuje v noci jejím vstupem hluboko do pochvy. Stačí použít jeden čípek denně. Lék musí být podán před spaním. To je výhodné z pohledu, že žena se nebude aktivně pohybovat, a tím dá pilulce příležitost vstřebat se. Po podání se doporučuje ležet 10-15 minut bez pohybu. Léčba terzhinan během těhotenství trvá 10 dní.

Pokud nastávající matka trpí kandidální vaginitidou, lze terapii zvýšit až na 20 dní. Začne-li menstruace (takové případy se vyskytnou během těhotenství), je nutné pokračovat v léčbě tímto lékem. Před zavedením by měl být produkt držen ve vodě po dobu 30 sekund, aby dobře navlhčil.

Neexistují žádná konkrétní doporučení týkající se aplikace. Postupujte podle pokynů. Individuální léčebný režim může být předepsán lékařem, v tomto případě se vyplatí dodržovat jeho doporučení.

Použití terzhinan v 1. trimestru těhotenství

Nástroj lze použít i v prvním trimestru těhotenství. Přestože obsahuje antibiotika, nemůže mít negativní vliv na vyvíjející se plod. Faktem je, že tableta nejde nikam dále než vagina. Neabsorbuje se do krevního řečiště a v žádném případě nevstoupí do těla. Proto neexistují žádné kontraindikace. Pokud má žena fetální vývojové patologie nebo individuální vlastnosti, stojí za to se poradit s lékařem. V žádném případě se použití terzhinan během těhotenství nedoporučuje..

První trimestr byl vždy nejnebezpečnější. Během tohoto období se doporučuje odmítnout jakékoli prostředky. Je však také nemožné opustit zánětlivý proces bez pozornosti. Protože infekce dělohy může vést k infekci plodu. Nakonec není vyloučeno ukončení těhotenství. Proto by léčba měla být prováděna s opatrností..

Použití terzhinan ve 2. trimestru těhotenství

Druhý trimestr těhotenství není tak nebezpečný jako první a třetí. Pokud jde o užívání některých drog, neexistují žádná zvláštní omezení. Antibiotika jsou přirozeně zakázána. Přes jejich obsah v Terzhinan, je aktivně používán. Faktem je, že tento lék je naprosto bezpečný pro matku i dítě. Vůbec nepronikne do těla, a proto není schopen vstřebat se do krve a ještě více do mateřského mléka..

Dávka během tohoto období se neliší od standardního léčebného režimu. Pokud má žena nepohodlí, může být dávka přidělena individuálně nebo doba léčby je výrazně zkrácena. Při užívání jakéhokoli léku je třeba zvážit pozitivní účinek na matku s možnými negativními účinky na tělo dítěte.

Za pochopení to samozřejmě také nestojí. Může způsobit mnoho negativních komplikací, včetně infekce dítěte a rizika potratů.

Použití terzhinan ve 3. trimestru těhotenství

Ve třetím trimestru by měla být věnována zvláštní pozornost. Faktem je, že se blížící se době narození byste neměli dávat tělu další zatížení. To platí nejen pro užívání léků, ale také pro fyzický a emoční stres.

Obecně lze čípky tohoto typu použít v jakémkoli období těhotenství. Je pravda, že by měla být věnována zvláštní pozornost poprvé a v posledních měsících. Antibiotika a další závažné léky se nedoporučují. Přes bohatý obsah, včetně skupin antibiotik, se Terzhinan používá i v posledních měsících těhotenství. Není schopen poškodit tělo matky a dítěte. Proto zde nejsou zbytečné obavy. Ale i přes to se použití drogy samotné nedoporučuje. Musíte vždy dodržovat individuální způsob použití a v případě nepohodlí vyhledat lékařskou pomoc.

Terzhinan čípky během těhotenství

Někdy mohou být radostné okamžiky budoucího mateřství zastíněny výlety k lékaři. To nejen kazí náladu, ale také může poškodit tělo. Takže mladá matka je citlivá na negativní účinky mnoha mikroorganismů, bakterií a infekcí. Její tělo je ve stresu. Proto každý škodlivý „obyvatel“ dokáže proniknout do těla a vyvolat v něm zánětlivé procesy.

Problémy sexuální sféry nejčastěji trápí, a to kandidóza, vaginitida a vaginóza. V tomto případě by léčba měla být okamžitá, protože existuje riziko infekce dítěte, a to nejen během těhotenství, ale také během porodu. Je známo, že drozd může poškodit zrak dítěte..

K odstranění nepříjemných onemocnění stačí uchýlit se k pomoci svíček Terzhinan. Ano, ve svém složení obsahují antibiotika, ale nepoškozují dítě. Svíčka nejde nikam dále než vagina a není ani absorbována krví. Zkušenosti by proto neměly být. Tento lék je předepsán naprosto každému. Výjimkou jsou ty dívky, které trpí přecitlivělostí na určité složky drogy. Nástroj je naprosto bezpečný, jak pro matku, tak pro dítě. Přesto by se měl používat pouze na zvláštní doporučení..

Předávkovat

Nebyly pozorovány žádné případy předávkování. Faktem je, že léčivo se nemůže absorbovat do krve, takže jeho zvýšená koncentrace v těle je prostě nemožná. Pokud žena vezme lék ve zvýšené dávce, pak maximum, které se stane, bude to zhoršovat celkový stav. Možná odstranění všech symptomů a zhoršení projevů nemoci. V tomto případě musíte svíčky odstranit z pochvy a vyhledat pomoc odborníka.

Pokud lék pronikl do těla, je možné předávkování. Žena z neznámých důvodů mohla lék jednoduše spolknout. V tomto případě musíte žaludek okamžitě umýt. Koneckonců, složky terzhinan mohou způsobit vážné otravy a poškodit dítě. Protože ihned po perorálním podání může léčivo proniknout placentou k dítěti. Neměli byste se pokusit problém vyřešit sami. Musíte opláchnout a čekat na sanitku. Symptomatická léčba.

Interakce s jinými drogami

Nebyly identifikovány žádné znaky interakce terzhinan s jinými drogami. Přesto není vhodné používat tento lék s jinými léky. Koneckonců mluvíme o těhotné dívce. V tomto případě se obecně doporučuje upustit od jakýchkoli drog. Je nemožné je kombinovat ještě více..

V některých případech, s pokročilejší formou drozdu a jinými zánětlivými procesy, je předepsáno několik léků současně. Takové rozhodnutí může učinit pouze ošetřující lékař, který vede těhotenství ženy. I přes úplnou bezpečnost některých produktů by se tyto výrobky měly používat stále s opatrností. V každém případě vždy existuje i malé riziko poškození. Tělo každé těhotné dívky je tak individuální, že můžete očekávat.

V žádném případě byste neměli provádět diagnózu porovnáním svých vlastních příznaků se stejnými příznaky popsanými na místě nebo slyšenými od přítele. Gynekolog by měl diagnostikovat a předepsat léčbu..

Podmínky skladování

Svíčky se obvykle ukládají v lednici. Skutečnost je taková, že díky svému složení a zefektivnění skořápky se dokáží rychle roztavit. Proto jejich nalezení při pokojové teplotě povede ke znehodnocení. Přirozeně by neměly být ovlivňovány přímým slunečním světlem. Podle pokynů lze terzhinan skladovat při teplotě 25 stupňů. ale přesto je lednička nejlepší podmínkou. Před použitím je tableta odříznuta, počká 5-10 minut a jakmile se zahřeje, můžete ji použít.

Pokud již dům má děti, je lepší drogu skrýt. Koneckonců, dotykem, může připomenout dítěti bonbóny a ani nepříjemný zápach ho neděsí. Proto je vhodné najít nejlepší místo pro uložení, aby nedošlo k otravě. Může to být tmavé místo, bez přímého slunečního světla a přijatelné teploty. Takové podmínky zachrání život léku. Pokud je obal poškozen nebo otevřen, nedoporučuje se používat svíčky..

Skladovatelnost

Datum vypršení platnosti terginan je 3 roky. Po určitou dobu musí být skladováno za určitých podmínek. Doporučuje se vkládat svíčky do chladničky, i když optimální teplota skladování může být 25 stupňů Celsia. Přesto je vhodné poslat je do chladničky. To jim nedovolí roztavit se a zhoršit se..

Na konci doby použitelnosti je používání produktu zakázáno. Obzvláště těhotná maminka. Nelitujte lék, je lepší se ho zbavit. Po celou dobu skladování se vyplatí věnovat pozornost vzhledu obalu. Nemělo by to být viditelné poškození a propíchnutí. Jinak nelze terzhinan během těhotenství použít. Pravděpodobně ztratila své základní farmakologické vlastnosti a nepřinese žádné výhody.

Dodržování skladovacích podmínek je garantem dlouhodobé služby léčiva. Pokud se produkt roztavil, musí se také zlikvidovat. Nedoporučuje se zmrazovat a používat..

Analogy

Při výběru kvalitního ošetření mnoho matek věnuje pozornost nejen účinnosti léku, ale také jeho bezpečnosti. Dnes existuje mnoho léků, které mohou pomoci v boji proti zánětlivým procesům. Terzhinan i Terzhinan Pimafucin. Z tohoto důvodu se mnoho matek zajímá, co je lepší a co stojí za to použít..

O prospěšných vlastnostech Terzhinan bylo řečeno hodně. Je zcela bezpečný, nepoškozuje matku a dítě. Kromě toho je účinný a jeho jedinou kontraindikací je přecitlivělost na jeho hlavní složky. Ale co lze říci o Pimafucil.

Mnoho matek chválí Pimafucin. Ve skutečnosti je tento nástroj schopen zbavit se zánětlivých procesů. Navíc, nejčastěji 6 dní stačí k úplnému zotavení. V některých případech dochází k úlevě po 10 dnech. Ale ne vždy to pomůže. Tento lék má slabší složení a v tomto ohledu pro něj není vždy snadné bojovat s infekcí, zejména pokud ji žena měla dlouhou dobu. Nepochybným vůdcem je proto Trezhinan a vedlejší účinky tohoto léku se vyskytují mnohem méně často.

Terzhinan nebo polygynax během těhotenství?

Terzhinan obsahuje neomycin, toto antibiotikum je schopné bojovat s mnoha bakteriemi a infekcemi. Pomáhá mu v tomto Nystatinu a Prednisolonu. Díky kombinovaným činnostem je efekt prostě úžasný. A co je nejdůležitější, droga může být použita dokonce během těhotenství. Šance na poškození dítěte jsou zanedbatelné. Pokud budete dodržovat všechna doporučení, bude léčba nejen efektivní, ale také bezpečná. Hlavním rysem léku je odstranění nepříjemných symptomů v krátkém období. Stačí použít jednu svíčku, abyste cítili výraznou úlevu. Je důležité dokončit léčbu a nezastavit, i když je nepříjemný pocit pryč. Koneckonců vždy existuje riziko chronického průběhu.

Pokud jde o Polygynax, pak je všechno poněkud odlišné. Ano, lék také bojuje se zánětlivými procesy a ničí všechny nepříznivé mikroorganismy. Je to však silnější, takže existuje riziko poškození dítěte. Obsahuje tři antibiotika. Na rozdíl od Terzhinan Polygynax není schopen současně odstranit několik infekcí. Například, pokud mají jinou formu vzdělávání. Proto, vyloučení pouze bakteriologického zánětu, existuje riziko zhoršení průběhu infekčního onemocnění. V této věci je Terzhinan nejúčinnější. Proto se mu nejčastěji dává přednost.

Makmirror nebo Terzhinan během těhotenství?

Mezi těmito léky nejsou žádné zvláštní rozdíly. Obsahují tedy nystatin, který pomáhá bojovat s mnoha typy infekcí a bakterií. Někteří gynekologové věří, že Macmirror je mnohem bezpečnější než Terzhinan. Možná je to tak. Terzhinan však není nijak zvlášť toxický a není schopen poškodit vyvíjející se organismus. Rozhodně říkají, že je to těžší.

Macmirror má stejné svědectví jako Terzhinan. Aktivně bojuje s drozdem a také eliminuje zánětlivé procesy, které byly způsobeny přítomností hub, bakterií a Trichomonas. Nelze použít s přecitlivělostí na některé z jeho složek. Složení léčiva je Nifuratel a Nystatin. V kombinaci jsou schopny rozšířit antimikrobiální účinek. Složky léčiva nejsou absorbovány krví a nepronikají do těla. Používají se po dobu 7-10 dní. Princip použití jako Terzhinan. O tom, které z těchto léků zvolit, rozhodne lékař. Terzhinan nejčastěji preferují kvůli jeho účinnosti.

Recenze

Podle většiny lékařů je Terzhinan nejbezpečnějším a nejúčinnějším lékem pro boj s chorobami pohlavních cest u těhotných žen. Předepisuje se téměř v 95% případů. Důvodem je skutečnost, že tento nástroj není schopen poškodit vyvíjející se organismus..

Pokud jde o použití Terzhinan, existují pozitivní i negativní recenze. Samozřejmě převažují dobré popisy. Skutečností je, že tento nástroj, a to i přes obsah antibiotik v jeho složení, může nejen pomoci ženě vyrovnat se s problémem, ale také chránit své dítě. Terzhinan nezpůsobuje nežádoucí účinky a lze jej použít v jakémkoli trimestru těhotenství.

Přes všechny její pozitivní aspekty existují i ​​negativní recenze. Bez tohoto je to prostě nemožné. Tělo každé ženy je individuální, zejména během těhotenství. Proto i sebemenší přítomnost citlivosti na některé složky léčiva může vést ke vzniku nežádoucích účinků. To přirozeně negativně ovlivní názor nástroje. Některé ženy mají příliš jemné sliznice pochvy, takže užívání jakýchkoli drog vede k nepohodlí.

Vybudování vlastního výběru pouze na recenzi není v žádném případě možné. Je nutné konzultovat s lékařem a na základě charakteristik těla zvolit efektivní léčbu.

Terzhinan během těhotenství

Lékaři vědí, že téměř žádné těhotenství není kompletní bez jmenování alespoň některých pilulek. A i když mluvíme o „neškodných“ vitaminech, těhotné ženy mají legitimní otázky: proč je nutné brát tento lék a jak bezpečné je to pro nenarozené dítě? V této části budeme hovořit o lécích, které jsou obvykle předepisovány nastávajícím matkám.

Julia Sakharová
Klinický farmakolog, Moskva

Během těhotenství se u ženy často rozvíje imunodeficience. Proto je budoucí matka vystavena infekčním chorobám velmi vysoká. Kromě toho se během tohoto období často zhoršují nemoci, které dříve tajně probíhaly. Některé z nich jsou spojeny se změnou mikroflóry vagíny; mezi ně patří kandidóza a gardnerelóza.

Vzhledem k tomu, že těhotenství je jedním z hlavních predispozičních faktorů pro vývoj kandidální vulvovaginitidy a gardnerelózy, je jejich léčba u nastávajících matek obzvláště znepokojivá. Hlavním požadavkem v této situaci je bezpečnost použitých drog. Pravda, arzenál drog používaných interně u těhotných žen je velmi omezený a nejčastější léčba je lokální. Léčebné režimy jsou komplexní, přičemž se bere v úvahu závažnost onemocnění a přítomnost doprovodné infekce, která umožňuje snížit frekvenci recidivy onemocnění a zvýšit úroveň zdraví žen..

Jedním z aspektů léčby v takových případech je užívání drog ve formě čípků. Kombinovaná léčiva, včetně antimykotika, antiseptického a / nebo antibakteriálního antibiotika, se vyznačují dobrou klinickou účinností. Jedním z nejpopulárnějších je kombinovaný lék TERZHINAN. Dnes vám přesně řekneme o tomto léku, protože komponenty v něm obsažené se optimálně doplňují a účinně bojují proti infekci prostřednictvím dobře vybrané kombinace složek. TERZHINAN je k dispozici ve formě tablet pro vaginální použití. Účinek léku je spojen s vlastnostmi jeho složek. Složení tohoto léčiva zahrnuje: ternidazol (derivát imidazolu), působící na anaerobní mikroflóru, je také účinný proti gardnerells; neomycin sulfát (širokospektrální antibiotikum ze skupiny aminoglykosidů, jehož působení je zaměřeno na grampozitivní a gramnegativní bakterie); nystatin (antifungální antibiotikum, které je vysoce aktivní proti houbám Candida); prednison (hormon-glukokortikoid, který má výrazný protizánětlivý účinek; umožňuje vám rychle zastavit příznaky zánětu v akutním stadiu - hyperémii, bolest, svědění atd.). Kompozice umožňuje zajistit integritu vaginální sliznice a stálost pN.

Charakteristickým znakem léku je, že jeho použití je povoleno během těhotenství a kojení - avšak podle jasných indikací s prokázanou potvrzenou infekcí. Dnes je TERZHINAN jednou z mála lokálních drog se širokým spektrem účinku díky dobře vybrané kombinaci složek.

Lék se používá k léčbě vaginitidy (zánět vagíny) způsobené mikroorganismy citlivými na léčivo. Názvy na jeho jmenování jsou tedy:

 • bakteriální vaginóza;
 • bakteriální vaginitida;
 • vaginální trichomoniáza;
 • vaginitida způsobená houbami Candida;
 • smíšená vaginitida.

Lék se také používá k prevenci vaginitidy před gynekologickou operací, porodem nebo potratem..

TERZHINAN je předepsán 1 vaginální tableta den před spaním. Průměrná délka kurzu je 10 dní; v případě potřeby ji lze zvýšit až na 20 dní. Před vložením do pochvy by se měla tableta udržovat ve vodě po dobu 20 až 30 sekund. Po použití léku si lehněte na 10-15 minut.

Mezi nežádoucí účinky při užívání přípravku TERZHINAN patří pocit pálení, lokální podráždění (zejména na začátku léčby). V některých případech jsou možné alergické reakce..

Jedinou kontraindikací při užívání přípravku Terzhinan je zvýšená citlivost na jednotlivé složky léčiva.

Pro těhotnou ženu je velmi cenné, že v důsledku nízkého stupně absorpce do systémového oběhu je předávkování nepravděpodobné, stejně jako přenos složek léčiva na plod. Neexistuje tedy žádný negativní účinek složek léčiva na plod. Kromě toho může být užívání léku provedeno bez ohledu na podávání jiných léků, které užíváte perorálně, protože nedochází k interakci TERZHINANU s jinými léky. Lék by měl být skladován při pokojové teplotě..

Jediná věc, kterou by si budoucí matka měla pamatovat, je, že léčba přípravkem TERZHINAN během těhotenství by měla být prováděna pod dohledem gynekologa. Pamatujte, že navzdory popsané bezpečnosti léku během těhotenství je vše v tomto světě relativní. Dosud neexistuje rozsáhlý mezinárodní výzkum prokazující úplnou bezpečnost přípravku TERZHINAN pro budoucí matku nebo plod. Dosud nebyly zjištěny žádné závažné komplikace a kontraindikace pro použití tohoto léku během těhotenství. Nezávislé zacházení je proto nepřijatelné. Navíc, po ukončení průběhu léčby, navzdory negativním výsledkům mikrobiologických studií, „odstranění“ mikroorganismu není vždy úplné. To může vést k relapsům. A pozorování je první podmínkou bezpečné a účinné léčby těchto chorob. Pouze lékař může použít správný systematický přístup k diagnostice a léčbě onemocnění s dopadem na patogen a všechny jeho možné rezervy, aby se snížila pravděpodobnost recidivy..

Urogenitální infekce je jednou z hlavních příčin potratu. Proto je při plánování těhotenství nezbytné komplexní komplexní vyšetření budoucích rodičů k identifikaci zjevných a skrytých ložisek infekce. Navzdory skutečnosti, že existují určité léčebné režimy a většina z nich je docela účinná - chci dát nastávajícím matkám jeden důležitý tip: dříve, než si počnete dítě, musí být naplánováno těhotenství, včetně screeningu na kandidovou vaginitidu, gardnerelózu, pohlavně přenosné infekce (STI). Pokud je detekován jakýkoli patogen, provede se úplné ošetření obou partnerů. Je zakázáno mít sexuální život až do úplného vyléčení. Plánování těhotenství se doporučuje nejdříve 3–6 měsíců po zotavení. V tomto případě bude těhotenství probíhat bez zbytečných nervů, zbytečných častých návštěv u lékařů, únavných a někdy drahých testů. A - bez užívání všech stejných léků, které nejsou během těhotenství příliš užitečné.

Jaké nemoci jsou předepsány Terzhinan?

Mukózní infekce způsobená houbami rodu Candida je docela běžná u prakticky zdravých lidí a ještě častěji u lidí s oslabeným imunitním systémem. Nejběžnější infekční lézí sliznice vulvy a vagíny je candida vulvovaginitis. Frekvence tohoto onemocnění u těhotných žen dosahuje 40-46%. Taková vysoká míra je způsobena změnami v hormonální rovnováze během těhotenství. Časté projevy kandidálních lézí - srážený výtok z genitálního traktu, svědění.

Gardnerelóza je způsobena nerovnováhou ve vaginální mikroflóře. Normálně je zastoupena hlavně laktobacily. Tyto bakterie vytvářejí kyselinu mléčnou a peroxid vodíku, což brání šíření oportunních mikroorganismů. Tyto mikroorganismy jsou přítomny v malém množství ve vagíně většiny zdravých žen. Podíl laktobacilů ve vaginální mikroflóře klesá: v důsledku douchingu; použití antikoncepčních prostředků obsahujících 9-no-noxinol (svíčky PATENTEX OVAL); změna sexuálního partnera; snížená imunita (ke které dochází během těhotenství). Současně se zvyšuje podíl gardnerelly. V tomto případě dochází k vaginální dysbióze. Dříve lékaři věřili, že tento stav nepoškodí. V současné době je považován za rizikový faktor pro zánět dělohy, neplodnost žen, předčasný porod, komplikace těhotenství a porodu.

Terzhinan

Struktura

Účinné látky: ternidazol - 200 mg, neomycin sulfát - 100 mg (65 000 IU), nystatin - 100 000 IU, prednison metasulfobenzoát sodný 4,7 mg (prednisolon 3 mg).

Kromě účinných látek obsahuje Terzhinanova vaginální tableta: pšeničný škrob (Amylum tritici), koloidní oxid křemičitý (Silicii dioxydum colloidale), sodíkový škrob (typ A; Natrii amylum), stearát hořečnatý (stearát hořečnatý), laktózu (laktóza).

Formulář vydání

Dávková forma Terzhinan - vaginální čípky.

farmaceutický účinek

Terzhinan je droga ze skupiny kombinovaných antimikrobiálních, antimykotických a antiseptických léčiv používaných v gynekologické praxi.

Fyziologický účinek a farmakologické vlastnosti léčiva jsou způsobeny aktivitou aktivních složek obsažených v jeho složení. Na pozadí ošetření Terzhinanem označené:

 • trichomonkyselina;
 • antibakteriální;
 • antimykotika;
 • protizánětlivé účinky.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Terjinanův ternidazol je zaměřen na smrt Trichomonase. Kromě toho vyvolává smrt anaerobních mikroorganismů a zejména působí proti fakultativním anaerobům rodu Gardnerella.

Neomycin je antibiotikum ze skupiny aminoglykosidů. Mechanismus jeho působení je spojen se schopností ireverzibilně přerušit syntézu proteinu v buňkách patogenních mikroorganismů na ribozomální úrovni.

Neomycin potlačující syntézu bílkovin způsobuje poruchy v transkripci genetického kódu a vyvolává smrt mikrobiálních buněk. Experimentálně bylo prokázáno, že aerobní bakterie jsou na něj obvykle citlivé: corynebacteria (C. amycolatum), listeria (Listeria) a meticilin-senzitivní Staphylococcus aureus (MSSA).

Kromě toho bylo zjištěno, že gramnegativní bakterie jsou také citlivé na neomycin, včetně včetně Pseudomonas aeruginosa (P. aeruginosa), která je obvykle vůči tomuto antibiotiku rezistentní.

Nystatin je antimykotikum ze skupiny polyenových antibiotik. Vazba na ergosterol obsažený v membránách houbových buněk způsobuje jejich poškození a tím vyvolává smrt hub.

Nystatin ovlivňuje pouze eukaryoty. Citlivé na to jsou houby rodu Candida, včetně kmenů Candida albicans a Candida glabrata.

Prednisolon je glukokortikostrogenní droga. Při lokální aplikaci je její terapeutická aktivita určena protizánětlivým, antialergickým a antiexudativním účinkem. Ten je způsoben vazokonstrikčním účinkem prednisonu.

Pomocné látky obsažené ve složení vaginálních tablet zajišťují integritu vaginální epiteliální tkáně u různých infekčních a zánětlivých onemocnění a také udržují hodnoty rovnováhy pH v rámci fyziologické normy.

Farmakokinetické vlastnosti Terzhinan nebyly studovány, což je spojeno s nízkou systémovou absorpcí tohoto léčiva.

Indikace pro použití: z čeho Terzhinan zachází a kdy je účelné jmenovat

Indikace pro použití vaginálních tablet jsou infekční onemocnění vnějších ženských pohlavních orgánů, doprovázené zánětlivými procesy, způsobenými požitím a aktivní životní aktivitou patogenních mikroorganismů citlivých na Terzhinan do vagíny.

Takže, vaginální pilulky, z čeho jsou? Tento léčivý přípravek je předepsán ženám, u nichž je diagnostikována:

 • vaginitida vyvolaná banální pyogenní mikroflórou;
 • chronická recidivující kolpitida (nespecifická vaginitida);
 • vaginální dysbióza;
 • Trichomonas vaginitis;
 • vaginitida způsobená aktivitou hub Candida albicans;
 • vaginitida smíšeného původu.

Terzhinan je také často předepisován jako profylaktický přípravek, který zabraňuje rozvoji vaginitidy u žen, které mají malé a velké chirurgické zákroky v pánevní oblasti..

Lék se používá zejména před porodem, chirurgickým potratem, diatermocoagulací (je vhodné podávat tablety před i po zákroku), kontrastním radiologickým vyšetřením dutiny dělohy a průchodnosti vejcovodů (metrosalpingografie), před instalací intrauterinních antikoncepcí a po tomto postupu a atd..

Terzhinan se také používá jako prostředek k prevenci komplikací antibakteriální terapie..

Použití čípků Terzhinan pro ureaplasmózu

Navzdory skutečnosti, že aktivní růst ureaplasmózy je nejčastěji spojen s poruchami imunitního systému, léčba imunomodulačními léky ne vždy dosáhne požadovaného výsledku.

V této situaci se uchylují ke jmenování speciálních antibakteriálních látek nebo antibiotik. Lékaři s ureaplazmem velmi často doporučují Terzhinan, který působí na širokou škálu patogenních mikroorganismů a poskytuje výrazný protizánětlivý účinek..

Cennou vlastností této drogy je to, že provokuje smrt mikrobů a hub, neporušuje přirozenou mikroflóru vagíny.

Terzhinan s drozdem

Terzhinan se doporučuje k léčbě žen, jejichž drozd je spojen s podezřením na sekundární zánět a / nebo infekci sekundární mikroflórou.

Terzhinan se navíc používá v případech, kdy jsou příznaky natolik výrazné, že by měly být zastaveny co nejdříve..

V některých případech je léčivo indikováno jako náhrada za komplexní terapii, pokud předchozí léčba jinými antimykotiky byla neúčinná..

Recenze čípků s drozdem od pacientů a praktických gynekologů naznačují, že Terzhinan úspěšně léčí plísňovou infekci, aniž by vyvolával vývoj nežádoucích vedlejších reakcí.

Kontraindikace

Kontraindikace při jmenování Terzhinan jsou alergické reakce a individuální nesnášenlivost na kteroukoli z jejích složek. Pokud je léčba lékem doprovázena alergiemi, měl by ji lékař nahradit vhodnějším..

Vaginální tablety nejsou určeny k léčbě pacientů mladších 16 let..

Vedlejší efekty

Terzhinan docela zřídka vyvolává vedlejší účinky. Protože se čípky používají lokálně, jsou jejich složky absorbovány do systémové cirkulace ve velmi nízkých koncentracích..

Proto ve většině zaznamenaných případů vyvolaly výhradně lokální reakce, které se projevily ve formě symptomů alergie, pálení, mravenčení, svědění, bolestivosti a podráždění v místě vpichu.

V ojedinělých případech se systémové účinky během léčby lékem vyskytují. Možnou reakcí na použití glukokortikosteroidů (a zejména prednisolonu) je zpomalení hojení ran a trhlin a u některých pacientů se mohou objevit atrofické procesy v sliznici..

Svíčky Terzhinan, návod k použití (způsob a dávkování)

Návod k použití Terzhinan doporučuje zavádět vaginální tablety hluboko do pochvy jednou denně každý den po dobu deseti dnů.

Před zavedením pilulky do pochvy by měla být ponořena do vody po dobu asi 30 sekund (nebo držet ve vlhké ruce po dobu asi dvou minut). Pokud se tableta podává během dne a ne večer, po podání si lehněte alespoň deset minut.

Optimální pro proceduru je večerní čas. Důvodem je skutečnost, že ráno po podání Terzhinan se může objevit nažloutlý výtok, což je při léčbě lékem normální..

Pokud je cílem léčby normalizovat nerovnováhu mikroflóry ve vagíně a zmírnit příznaky zánětu, pak je délka léčby v závislosti na klinickém obrazu a předpisu lékaře od šesti do deseti dnů..

Pokud je příčinou léku drozd, průběh léčby se zvýší na 20 dní. Tři dny po jeho dokončení se doporučuje podstoupit opětovné vyšetření a provést testy, které buď potvrdí úplné uzdravení, nebo naznačují potřebu druhého kurzu.

Během těhotenství stanoví dávku a délku léčby ošetřující lékař v závislosti na klinické situaci..

Mohu pro menstruaci použít svíčky?

U pacientů, kteří jsou léčeni Terzhinanem, se velmi často objevuje otázka, zda lze tyto tablety použít během menstruace. V pokynech pro léčivo výrobce uvádí, že menstruace není známkou pro přerušení léčby.

Předávkovat

Dosud neexistují žádné zprávy o předávkování Terzhinanem. Protože složky léčiva nejsou prakticky absorbovány do krve, je předávkování považováno za nemožné.

Při předávkování léky se může závažnost projevů nežádoucích účinků zvýšit. To vyžaduje přerušení léčby a jmenování symptomatické léčby..

Interakce

Droga a jiné formy interakce Terzhinan nebyl identifikován.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Balení s vaginálními tabletami se doporučuje uchovávat při pokojové teplotě (ne více než 25 ° C).

Skladovatelnost

speciální instrukce

Výsledky studií účinnosti složek Terzhinan prokázaly, že koncentrace aktivních složek v tomto léčivu pro lokální terapii (ale ne pro orální per os) jsou vyšší než toxické koncentrace, které určují vývoj imunity vůči antibakteriální složce.

Za takových podmínek se předpokládá, že aktivita kmenů patogenu teoreticky rezistentních na účinnou látku bude potlačena vysokými koncentracemi.

Kromě toho je velmi pravděpodobné, že vysoké koncentrace všech aktivních složek Terzhinan mohou mít synergický (zesilující účinek navzájem) účinek na patogenní mikroflóru, která je ve svém spektru účinku mnohem širší než spektrum každé jednotlivé aktivní složky..

Je třeba si uvědomit, že léky s nystatinem určené k intravaginálnímu použití mohou poškodit latexovou antikoncepci.

Vzhledem k tomu, že aktivní složky přípravku Terginan mohou být potenciálně mírně vstřebávány do systémového oběhu, je třeba mít na paměti, že při používání systémových glukokortikosteroidů u pacientů s diagnostikovanou osteoporózou, arteriální hypertenzí a srdečním selháním je vyžadováno pozorování příslušných profilů odborníky.

Odborný dohled je také vyžadován pro existující nebo anamnézu peptického vředu, tuberkulózy, glaukomu, hypothyroidismu, závažných emocionálních poruch, myopatie vyvolané použitím glukokortikoidů, selhání jater, epilepsie, diabetes mellitus, nedávný infarkt myokardu.

Terzhinan je pro ženy účinným lékem. A co pro muže?

Gynekologové neustále připomínají, že všechna infekční a zánětlivá onemocnění, pro jejichž léčbu je Terzhinan označena, musí být odstraněna jak ženou, tak mužem. Za tímto účelem musí oba partneři podstoupit antibiotickou léčbu.

Zanedbání tohoto odstavce je plné skutečnosti, že se vrátí všechny nepříjemné příznaky, které se projevují u konkrétní nemoci. Po celou dobu léčby se také doporučuje zdržet se sexu, někteří lékaři však někdy partnerům stále umožňují vést obvyklý sexuální život.

Hlavními podmínkami jsou povinné používání kondomu a úplná absence vedlejších účinků reprodukčního systému (pro ženy i muže)..

Například u některých žen může dojít k pálení během pohlavního styku (nebo po určité době), stížnosti mužů jsou častěji spojeny s nepohodlím a určitým nepohodlím.

V kterémkoli z těchto případů je optimálním řešením přestat se sexuální aktivitou až do ukončení léčby. Je důležité si uvědomit, že k pohlavnímu styku musí dojít až před příštím večerním představením vaginální pilulky (ne poté!).

Analogy Terzhinan

Mnoho pacientů, kteří dostali předpis od lékaře, se snaží najít levnější analog Terzhinan..

Terzhinan v současné době nemá žádné analogy. U žen s diagnostikovanou bakteriální vaginózou nebo vaginitidou lze předepsat řadu léků, například: Neotrizol, Polygynax nebo Meratin Combi.

Navzdory skutečnosti, že jsou podobné svým účinkům jako Terzhinan, je tento jedinečný svým složením a schopností komplexně ovlivňovat zánětlivé a infekční procesy, které ovlivňují sliznici vnějších ženských pohlavních orgánů..

Průměrná cena analogů svíček Terzhinan se pohybuje od 350 do 700 rublů.

Což je lepší: Terzhinan nebo Poliginaks?

Akce Polygynaxu je totožná s účinkem Terzhinan. Studie zaměřené na srovnávací hodnocení aktivity složek těchto dvou léčiv v in vitro modelech však ukázaly, že Terzhinan na rozdíl od Polygynaxu nemá žádný účinek na MRSA (meticilin-rezistentní stafylokokový aureus), streptokok a enterokok. Nicméně prokázal velkou aktivitu proti gardnerella vaginalis (G. vaginalis).

Což je lepší: Hexikon nebo Terzhinan? Terzhinan nebo Penotran?

Obě tyto léky mají podobný účinek jako Terzhinan, ale liší se od složení Terzhinan..

To znamená, že účinné látky každého z těchto léčiv mohou vykazovat odlišnou aktivitu proti stejným mikroorganismům. Proto je to jen ošetřující lékař, který může rozhodnout, který lék je lepší a který je méně účinný..

Terzhinan a alkohol

Pití alkoholu během léčby vaginálními tabletami Terzhinan se nedoporučuje.

Terzhinan během těhotenství a kojení. Z jakých svíček předepsal Terzhinan těhotným a kojícím ženám

Pokyny pro Terzhinan během těhotenství umožňují užívání léku během tohoto období života ženy, ale pouze pod dohledem lékaře provádějícího těhotenství.

Tablety jsou kontraindikovány v 1. trimestru, ve 2. a 3. trimestru v průběhu těhotenství, lék je obvykle předepisován pro zánět vagíny (vaginitida), který není způsoben jedním patogenem, ale několika (tj. Bakteriemi a houbami). Takové onemocnění se nazývá kombinované a kombinované léky jsou vhodné pro jeho léčbu, které zahrnují jak antibiotikum, tak antimykotikum.

Nízký stupeň absorpce Terzhinan do systémového oběhu vylučuje pravděpodobnost předávkování a pravděpodobnost přenosu složek léčiva krevním oběhem do vyvíjejícího se plodu..

Čípky Terzhinan během těhotenství tedy nepříznivě neovlivňují tělo nenarozeného dítěte. Kromě toho je užívání léku povoleno bez ohledu na podávání perorálních léků, protože jeho aktivní složky neinteragují se složkami jiných léků.

Rovněž je povoleno používat Terzhinan kojení. Hlavní podmínkou předepisování je správná diagnostika potřeby léčby. Lék je předepsán, pokud jemnější prostředky a metody nepomohly odstranit svědění a pálení..

Terzhinan by se však stejně jako jakýkoli jiný lék neměl používat těhotnými a kojícími ženami, pokud to není nezbytně nutné a bez předchozí konzultace s lékařem..

Recenze Terzhinan

Ve svých recenzích čípků Terzhinan téměř všechny ženy jako hlavní výhody této drogy uvádějí, že tato látka je velmi snadno použitelná, cenově dostupná (tablety Terzhinan jsou relativně levnými drogami), ve velké většině případů je dobře tolerována a velmi zřídka vyvolává vývoj komplikací a nežádoucí nežádoucí účinky.

Pokud mluvíme o účinnosti drogy s drozdem, pak recenze Terzhinan na fórech naznačují, že se tento lék etabloval jako účinný a bezpečný nástroj, který vám umožní rychle léčit chronický drozd, který je aktivován při jakémkoli snížení imunity..

Recenze o Terzhinan během těhotenství a během kojení naznačují, že tento lék je velmi často účinným nástrojem (a to i v případech, kdy jiné léky nepomohly vyřešit problém)..

Negativní recenze jsou spojeny hlavně s reakcemi přecitlivělosti na složky léčiva.

Některé ženy také píšou, že začaly krvácet po podání jedné nebo více tablet Terginan. Gynekologové však tvrdí, že takový jev není nijak spojen s užíváním drogy a ke zjištění příčiny jejího vzniku, je nutné další vyšetření.

Cena Terzhinan kde koupit

Kolik je svíček v Rusku?

Cena tablet Terzhinan č. 10 je od 510 do 580 rublů. Cena svíček Terzhinan №6 - od 430 rublů. Přesnou cenu 6 nebo 10 tablet můžete zjistit buď na webových stránkách konkrétní sítě lékáren, nebo voláním na požadovanou lékárnu.

Cena Terzhinan na Ukrajině

Průměrná cena svíček Terzhinan č. 10 na Ukrajině - 190-230 UAH. Můžete si koupit tablety č. 6 v průměru za 160 UAH: v Oděse se prodávají za ceny v rozmezí 140 až 165 UAH, v lékárnách v Kyjevě - za 150–166 UAH, v Charkově cena drogy je 145–162 UAH.

Články O Neplodnosti