Hlavní Neplodnost

Motherwort během těhotenství

Těhotenství ukládá určitá omezení při užívání obvyklých léků. To je kontraindikované pro nastávající matky pít hodně z čeho obvykle by neškodil. Motherwort pomůže uklidnit a snížit tlak na ženu v poloze. Pokyny k tomu však ukazují, že během těhotenství může poškodit.

Během tohoto období se však žena stala nezvykle citlivou na každou maličkost. Potřebuje lék, který jí pomůže uklidnit nervy. Lékaři předepisují extrakt z mladiny jako sedativum.

Během těhotenství lze užívat mateřskou mladinu?

Kontraindikace mateřské je četné, včetně těhotenství. Přesto je to on, kdo je předepsán ženám, které mají dítě i kojení. Důvod spočívá v jeho užitečném složení. Motherwort obsahuje mnoho látek, které mají příznivý vliv na lidské zdraví. Výrobek obsahuje vitaminy A a C, taniny a éterické oleje.

Důležité! Nezapomeňte dodržovat předepsané dávkování produktu..

Droga je k dispozici ve třech formách:

Tablety a tinktura se připravují přidáním dalších látek. Roztok tedy obsahuje velké množství alkoholu, který neutralizuje většinu prospěšných vlastností rostliny. Tráva v pytlích je připravena jako čaj, který lze jednoduše namočit do vroucí vody. Proto se doporučuje použít tuto konkrétní formu mateřské..

Příznivé vlastnosti

Složení výtažku z matečné sladiny je opravdu užitečné. Tento nástroj lze použít během těhotenství v případě, že k léku neexistuje individuální nesnášenlivost. Doporučuje se, abyste se poradili s lékařem, ale ve většině případů lze užívat mateřskou mladinu.

Dopad na lidské tělo:

 • expanze krevních cév, posílení srdce;
 • snížení tlaku;
 • neutralizace nevolnosti;
 • zklidnění nervového systému a pulsu;
 • úleva od bolesti.

Odkaz! Motherwort je ceněn primárně pro jeho pozitivní účinek na nervový systém. Může však také zastavit krvácení, zmírnit křeče a podráždění kůže.

Kromě toho mateřská voda odstraňuje přebytečnou vodu z těla, což je v průběhu těhotenství důležité kvůli častým otokům. Nástroj také zmírňuje podrážděnost, zmírňuje nespavost. Lékaři doporučují brát ji se zvýšeným tónem dělohy, aby se zabránilo potratu a předčasnému porodu.

Těhotné ženy jsou často nervózní kvůli hormonálnímu selhání. Ženy se často obávají o nic, stanou se citlivými na ostatní. Protože se jim doporučuje mateřská voda jako bezpečný prostředek k uklidnění nervů.

Kontraindikace

Přestože je vstup povolen, doporučuje se jednat pouze se souhlasem lékaře a dodržovat požadovanou dávku. Kontraindikace pro lék existují, nejnebezpečnější je účinek na hladké svaly. Lék s opakovaným použitím může způsobit potrat v prvním trimestru těhotenství.

Kontraindikace zahrnují:

 • nízký tlak;
 • pomalý srdeční rytmus;
 • kojení (některé složky mohou dítěti poškodit, pokud přijde do styku s mateřským mlékem);
 • individuální nesnášenlivost.

Je důležité věnovat pozornost těmto bodům, aby nedošlo k nepříjemným následkům. Doporučuje se upřednostňovat vývary na bázi suché směsi, protože pomocné látky mohou poškodit.

Během těhotenství bude mateřská sůl skutečnou spásou, která vám umožní uklidnit nervy bez obav o dítě. Ale můžete pít pouze se souhlasem lékaře, abyste se vyhnuli škodlivým následkům.

Motherwort během těhotenství

Motherwort během těhotenství. Indikace a kontraindikace, způsoby použití

Co je užitečné mateřské

Bylina z mladiny má antispasmodické, sedativní vlastnosti. Kromě toho má pozitivní vliv na srdeční funkce a snižuje krevní tlak. Léky z mateřské sladiny existují ve formě alkoholové tinktury, bylinného čaje a tablet. Používá se podle předpisu lékaře, zejména v období porodu dítěte.

Je těhotná během těhotenství možná?

Proč je motherwort předepsán těhotné ženě?

Má mateřská voda kontraindikace?

Nedoporučuje se užívat mladou mladinu v posledním trimestru, protože přispívá nejen ke snížení aktivity nervového systému, ale také inhibuje porodu. Je také vhodné vzdát se jeho používání, když:

 • Výrazná bradykardie (pomalý srdeční rytmus).
 • Práce s vysokou pozorností.
 • Přítomnost gastritidy.
 • Poruchy pankreatu.
 • Vředy žaludku nebo střev.
 • Negativní individuální reakce.
 • Nízký krevní tlak.
Pokud musíte zůstat na slunci po dlouhou dobu, odmítněte ji přijmout.

Jak vzít mateřskou mladinu během těhotenství?

Ovlivňuje plodina plod?

Dávkové formy mateřské vody

Mateřská voda v těhotenství - analogy:

Kozlík lékařský

Pokud z nějakého důvodu není možné použít mateřskou mladinu, můžete nahradit valeriána. V medicíně se používá kořen této rostliny. Může být ve formě odvarů nebo tablet. Má uklidňující účinek, normalizuje srdeční funkci..

Melissa, mincovna

V některých případech můžete použít máty peprné nebo meduňky, zejména při problémech s trávicím traktem. Nedoporučuje se používat pouze se zvýšeným tónem dělohy, protože má tonizující účinek na tělo a může problém zhoršovat..

Hloh

Hloh se nejčastěji používá pro otoky. K přípravě vývaru se používají listy a plody. Má uklidňující a diuretický účinek..
Přestože jsou „travní mravenci“ považováni za neškodné, jedná se o plnohodnotné drogy. Před použitím byste se proto měli vždy poradit se svým lékařem. Během těhotenství je velmi důležité zvážit dávku a možné kontraindikace.

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá! Ohodnoťte tento článek!

Je možné pít mateřskou mladinu během těhotenství

Proč je těhotná předepisována během těhotenství

Mateřská mladina během těhotenství je nejčastěji předepisována jako sedativum. Tato rostlina má opravdu velký potenciál, což vám umožní relaxovat a eliminovat nadměrný psycho-emoční stres. Díky tomu se výrazně snižuje riziko negativních důsledků stresu pro nastávající matku a nenarozené dítě.

Motherwort během těhotenství se používá nejen jako sedativum

V závislosti na gestačním věku může tato rostlina vykonávat různé funkce. V prvním trimestru je tento nástroj užitečný pro ženy trpící toxikózou. Mateřská voda má schopnost normalizovat trávicí systém, a to i v případě, že poruchy jako nevolnost, zvracení, průjem jsou způsobeny zvýšenou vzrušivostí nervového systému. A díky obnově střev tato redukuje projevy intoxikace v raných stádiích, pokud restrukturalizace těla pro nošení dítěte probíhá příliš rychle.

Ve druhém trimestru těhotné ženy často mají otoky a se sklonem k hypertenze začínají indikátory krevního tlaku inklinovat k vyšším a vyšším hodnotám. V tomto případě mateřská mladina, která má mírný diuretický účinek a schopnost mírně snižovat krevní tlak, pomáhá bez léků, což je nežádoucí během těhotenství. A v případech, kdy je užívání léků stále nutné, může rostlina snížit dávky.

V polovině těhotenství pomáhá mateřská mladina zmírnit nebo úplně odstranit noční křeče v lýtkových svalech..

V pozdějších fázích se může zvýšený tlak dělohy spojit se zvýšeným tlakem a otoky. Tento stav by neměl být zaměňován s tréninkovými souboji. Zvýšený tón, ve kterém jsou svaly dělohy neustále nebo často ve stavu napětí, může vést k předčasnému porodu, k nesprávné poloze plodu, k hypoxii a přesněji k nedostatku kyslíku v orgánech a tkáních. V takových situacích může pomoci užívání matky jako mírného antispasmodika..

Pokud těhotná žena nemá kontraindikace k použití tohoto léku, je předepsána především jako přirozená a neovlivňující plod. Přijímání matečnice během těhotenství může vyřešit různé problémy, ale její užitečnost určuje pouze účelnost použití. To znamená, že pouze správně zvolená forma uvolňování, přesnost dávkování, požadovaná doba trvání léčby pomůže mateřské vodě ukázat své léčivé vlastnosti.

Kontraindikace pro použití mateřské

Samotné těhotenství není kontraindikací k užívání drog s mateřskou mladinou jako účinné látky. Často slyšíte o nebezpečí alkoholové tinktury této rostliny, protože alkohol je při přepravě dítěte přísně zakázán.

Mateřská mladina v tabletách je nejvýhodnější během těhotenství

Ve skutečnosti je však podíl alkoholu při ředění 20–30 kapek tinktury ve vodě zanedbatelný. Kromě toho lékař předepíše tuto formu uvolňování léku pouze v případě, že přínosy jeho užívání jsou bezpodmínečné a nepředstavují rizika pro průběh těhotenství a vývoje plodu..

Je důležité zvážit několik okolností, za kterých je tento nástroj nežádoucí nebo kontraindikovaný:

 • Nízký krevní tlak. S krevním tlakem pod 90/70 mm. Hg. Umění. jakákoli forma uvolňovací mateřské vody je kontraindikována. Tato rostlina má hypotenzní účinek a může ještě více snížit tlak..
 • Alergie. V případě alergických reakcí na byliny, včetně sezónní senné rýmy v anamnéze - reakce na kvetení rostlin, byste měli nejprve projít alergologickými testy. A je možné pít tuto fytopreparaci, jsou stanoveny výsledky analýz.

Také, pokud má žena těžkou toxikózu, mělo by být opatrné zvolit formu uvolňování léku. Je lepší ji užívat v tabletách, protože čaje a odvary zvyšují specifickou chuť této rostliny a mohou zvyšovat nevolnost.

Rysy použití mateřské během těhotenství

Mateřskou mladinu během těhotenství lze předepsat jako nezávislé sedativum, například se zvýšenou podrážděností, poruchami spánku. Může být také použit v komplexní terapii pro zachování těhotenství, pokud existuje nebezpečí jeho ukončení, při léčbě gestózy těhotných žen a dalších stavů a ​​nemocí.

„Nejlehčí“ jsou čaje a odvar. Čaj lze nalézt v lékárnách, je k dostání v praktických jednorázových pytlích a nevyžaduje příliš mnoho času ani zvláštní podmínky.

Travní tráva by se měla nakupovat pouze v lékárnách, kde jsou suroviny podrobeny radiologické kontrole.

Lékař může předepsat kombinované přípravky, které také zahrnují hloh, valeriány a jiné léčivé rostliny.

Těhotnou mateřskou mladinu lze používat nejen ve formě odvarů nebo tablet. Pokud na tuto rostlinu není alergie, můžete ji koupit v sušené a nerozdrcené formě a napít malý polštář trávou. Je užitečné mít ji v ložnici - můžete ji použít místo běžného polštáře nebo ji umístit vedle ní na noční stolek. Vůně matečnice má uklidňující účinek, i když ne tak výrazný jako tinktura nebo odvar.

Pro znalce s bohatou chutí pokrmů je vhodný prášek z mladiny, který lze přidat do pokrmů. K tomu stačí rozemlít malé množství sušené rostliny a jídlo ochutit špetkou takového prášku. Připravené „koření“ by mělo být skladováno pevně v korku, protože rychle absorbuje vlhkost ze vzduchu a ztrácí své léčivé vlastnosti. Tento způsob aplikace je zvláště užitečný pro těhotné ženy trpící nadýmáním, střevní kolikou..

Matka po porodu

V předvečer porodu se nespěchejte, abyste se zbavili mateřské. Tato rostlina vám pomůže vyrovnat se po porodu stresu. Přípravky založené na tom budou mít uklidňující účinek, zatímco zvládnete novou roli pro sebe mami. Koneckonců, nepokoje a úzkost v tomto období jsou nevyhnutelné.

Přestože toto činidlo během laktace nevyvolává přímý laktogonový účinek a neovlivňuje množství mateřského mléka, má nepřímý účinek. Mateřská sladina zabraňuje zastavení laktace nebo snížení kvality mléka snížením stresu.

Je možné pít matewort nebo jiné prostředky - rozhodne lékař

Po porodu se tato rostlina doporučuje používat samostatně, bez dalších bylin jako součást sbírky, pokud lékař nestanoví jinak. To platí zejména pro rostliny s výraznou vůní as esenciálními oleji ve složení, jako je máta, meduňka, atd. I když mají také uklidňující a relaxační účinek, mohou změnit chuť mateřského mléka.

Motherwort se stane vaším spolehlivým spojencem v boji proti stresu a dalším „vedlejším účinkům“ těhotenství a kojení, pouze pokud převezmete odpovědnost za doporučení lékaře a budete postupovat podle jeho pokynů.

Rysy použití mateřské během těhotenství

Motherwort je široce známá léčivá rostlina, jejíž existence je známá i těm, kteří nemají nic společného s tradiční nebo alternativní medicínou. To je skvělé přírodní sedativum. Je však možné otěhotnět? Koneckonců tato kategorie, stejně jako nikdo jiný, vykazuje naprostý klid a emoční rovnováhu.

Moci nebo ne?

Tato otázka není tak jednoduchá, jak by se mohla na první pohled zdát. Vždy se obává nastávajících matek, protože lékaři doporučují mateřskou mladinu poměrně často během těhotenství a oficiální pokyny pro použití v jakékoli formě uvolňování mateřské mladiny naznačují těhotenství a období kojení jako kontraindikace..

Specialisté v oblasti reprodukčního zdraví žen skutečně doporučují nastávajícím matkám, aby uklidnily nervový systém mateřskou mladinou, ale vždy to provádějí opatrně.

Stejně jako to či nikoliv, mateří je léčivá rostlina a její použití bude zdaleka vždy odůvodněné a bezpečné. Obecně věří, že těhotné ženy mohou používat mateřskou vodu, ale s lékařskou pomocí.

Pokud jde o kontraindikace v pokynech, farmaceutické společnosti nemohou dělat jinak, protože nebyly provedeny nezbytné standardní klinické studie potvrzující, že neexistují žádné negativní účinky na matku a dítě. V případě, že takové studie neexistují, se od výrobců požaduje, aby v kontraindikacích uvedli neprozkoumaný problém.

Vzhledem k tomu, že mateřská voda je k dispozici v několika formách, je třeba poznamenat, že kapky alkoholu se nikdy nedoporučují matkám, které nastávají. Bylinné prášky na spaní a sedativa, které jsou mateřskou mladinou, se doporučují těhotným ženám v bezpečnějších formách - například ve formě tablet.

Rovněž je povoleno používat rostlinné materiály pro přípravu tinktury nebo odvarování vody.

Výhody pro nastávající matky

Léčivé vlastnosti mateřské mladiny jsou dány jejím bohatým chemickým složením a zvláštním účinkem na fungování nervového systému a krevních cév. Kromě přítomnosti určitých vitamínových látek a minerálů jsou listy a stonky trávy bohaté na flavonoidy a taniny, saponiny, éterické a mastné oleje, organické kyseliny a glykosidy. Zda bude matka užitečná nebo poškodí ženu, záleží na tom, jak správně bude použita.

Motherwort má tonický účinek, ovlivňuje imunitu. Dlouho bylo pozorováno, že ženy přijímající mateřskou mladinu jsou odolnější vůči virům, infekcím a nachlazením. Ale matewort není ceněn ani za to, ale za to, že jemně a jemně pomáhá uklidnit se, odstranit přebytečné impulsy a vzrušit nervovou soustavu.

Ženy v zajímavém postavení jsou vždy úzkostlivější, náchylnější k depresivním stavům, neklidům, úzkostem, a proto se doporučuje, aby se pro budoucí matky doporučila mateřská mladina, aby usnadnila prožívání stresujících situací pro budoucí matky..

Je doporučován pro nespavost, obecnou úzkost. Jak běžné jsou problémy se spánkem a emočním stavem při přenášení dítěte, všechny ženy si jsou dobře vědomy. Mezitím pro dítě není nic užitečnějšího než klid a klid jeho matky, její dostatečný spánek v čase a kvalitě.

Mateřská sladina má malý, ale stabilní diuretický účinek, který lze považovat za užitečný při řešení problému otoků. Bylina má antikonvulzivní účinek a lze ji doporučit ženám s epilepsií. U nachlazení a kašle je mírný mukolytický účinek, který přispívá k rychlejšímu vypouštění sputa z průdušek.

Motherwort má mírný analgetický účinek a může zmírnit bolesti hlavy, jeho účinek je považován za prospěšný pro práci srdce a krevních cév.

Pro ženy během těhotenství mohou být přípravky mateřské vody nebo rostlinné materiály doporučeny pro vysoký krevní tlak a nestabilitu krevního tlaku, projevující se v jeho skokech. Bylina má také uterotonický účinek, to znamená, že pomáhá zabránit krvácení.

Sedativní vlastnosti mateřské sladiny nacházejí uplatnění v případě potratu, ženy ji předepisují, aby odstranily psychologický stres, komplexně snížily tón dělohy. Předpokládá se také, že tato léčivá rostlina může pomoci při zavádění trávení, zmírňuje nevolnost a nadýmání.

V pozdějších fázích se vzhledem k obecnému účinku rostliny na nervový systém nedoporučuje užívat mateřskou mladinu v vývaru, čaji nebo tabletách pouze u žen, které jsou ohroženy těhotenstvím..

Možné poškození a kontraindikace

Matečník a valerian jsou léčivé rostliny, které mají kumulativní účinek. To znamená, že před spuštěním nástroje se musí v těle v dostatečné míře hromadit. Bohužel není třeba čekat na rychlý účinek léku s prodlouženým účinkem. Proto je hlavní varování dávkování. Někdy si těhotné ženy všimnou nedostatku požadovaného účinku po zahájení těhotenství a začnou zvyšovat dávky, což může vést k vážným negativním důsledkům..

Při jídle velkého množství matečnice je důležité si uvědomit možné poškození.

 • V tomto případě je hlavní nebezpečí porušení centrálního nervového systému. Žena se stává letargickou, ospalou, inhibovanou, často si stěžuje na záchvaty silných závratí. Vážné předávkování je spojeno se ztrátou vědomí, deliriem, sluchovým a jinými halucinacemi.
 • Používáte-li příliš mnoho mateřské, může to negativně ovlivnit činnost žaludku a střev. Objeví se nevolnost, průjem, zvracení.
 • Alergie na mladou mladinu není tak běžná, ale může se vyskytnout také, zejména u těhotných žen. Faktem je, že po početí je imunita ženy potlačována účinkem progesteronu a je pravděpodobné, že reakce na různé antigeny je nedostatečná, i když určitý produkt nebo rostlina nezpůsobila alergickou reakci před těhotenstvím. Alergie na mladou mladinu se může projevit silným svěděním kůže, kopřivkou, erytémem a otoky..
 • Všechny těhotné ženy jsou kontraindikovány v mateřské vodě bez povolení a předpisu lékaře. Rostlina má určité množství alkoloidů, což může vést k potratům, nestabilitě srdce.
 • Je přísně zakázáno užívat rostlinu a její přípravky pro ženy trpící hypotenzí, protože tráva navíc snižuje krevní tlak, což může způsobit zhoršení ženského stavu. Není třeba otěhotnět mateřskou mladinu s gastritidou nebo peptickým vředem, se sníženou srdeční frekvencí, alergií na rostliny a také s tromboflebitidou a rizikem trombózy.
 • Těhotné ženy, které řídí auto sami, jsou upozorněny zvlášť - produkt může způsobit ospalost, rozptýlení, což může vést k dopravní nehodě.

Jak vařit a správně brát?

Velký sortiment produktů na bázi sladké moučky čeká na ženu u lékárny, a proto moderní ženy nemusí sbírat, sklízet, sušit a vařit rostlinné materiály. Zde jsou možnosti, které můžete použít..

 • Tabletová forma. Pokud lékaři předepisují prášky, obvykle jde o „Motherwort Forte“ od „Evalar“, ale jsou možné i tablety bez slova „forte“. Musíte pochopit, že „forte“ je vylepšená receptura, a proto je dávkování těchto léků vždy nižší než u konvenčních tablet. Přesná dávka je předepsána lékařem. Nastávajícím matkám se obvykle doporučuje užívat 1-2 tablety denně.
 • Infuze čaje nebo vody. Připravené z rostlinných surovin. Můžete si koupit extrakt z mateřiny v suché formě, ale je lepší zůstat na čaji ve filtračních pytlích. Tato forma je výhodnější pro vaření, navíc bude pro ženu obtížné udělat chybu s dávkou - jedna dávka je již zabalena v sáčku.

Takový čaj si můžete vzít kdykoli, ale je lepší si vyrobit voňavý večerní čaj, který pak pomůže jemně a snadno usnout.

Ve stresu, ke snížení úzkosti, úzkosti, normalizaci spánku, můžete vzít buď pilulky nebo odvar z bylinného čaje. Kombinace různých forem léků současně se nedoporučuje..

Aby normalizovali funkci ledvin a snížili otoky, lékaři doporučují užívat ne více než polovinu sklenice čaje s mateřskou mladinou ne více než dvakrát denně..

Žena může aplikovat mateřskou vodu i navenek. Obvykle se s jeho pomocí můžete rychle zbavit varu a pustulí, přispívat k hojení ran, popálenin. Za tímto účelem vytvořte silnější infuzi, zvyšte obvyklou dávku na polovinu a ošetřte postiženou oblast. Pro místní účely je přijatelné používat šťávu z mladiny.

Pro dermatologické problémy, které jsou rozšířené, se doporučuje připravit koupel se sladkou vodou. K tomu přidejte litr silné infuze bylinných surovin do teplé vody do koupele. Doba trvání takového postupu by neměla přesáhnout půl hodiny.

Silná infuze nebo odvar pomáhá udržovat zdravý vzhled vlasů a pokožky a odstraňuje jejich zvýšený obsah tuku, pokud takový problém existuje. To je také věřil, že matewort přispívá k rychlejšímu růstu vlasů..

Funkce přijetí v různých termínech

Pitná matka v 1. trimestru není zakázána, ale určitě byste měli získat povolení od lékaře. Během prvních tří měsíců těhotenství dochází k velmi důležitým procesům embryogeneze, kdy se formují orgány a systémy dítěte. Jakýkoli negativní dopad během tohoto období je nežádoucí. Obtížnost spočívá v tom, že rozlišení mezi příznivým a negativním během tohoto období je také velmi obtížné. A proto, bez nutnosti vzít mateřskou mladinu nestojí za to. Pokud je lék doporučen lékařem, pečlivě dodržujte dávku doporučenou specialistou.

Ve 2. trimestru nejsou rizika potratů a malformací plodu tak vysoká jako v raných stádiích. Žena si může dovolit čaj se sladkou nebo jinou povolenou formou léku, ale pouze pokud neexistují kontraindikace.

Třetí trimestr, zejména jeho pozdní data, vyžaduje zrušení matečnice, i když ji žena užila tak dlouho, jak je předepsáno lékařem, má-li žena tendenci předjíždět. Po 39–40 týdnech a později se užívání léku nestojí za to, aby nepřispívalo k prodloužení těhotenství.

Recenze

Podle recenzí žen, které během těhotenství vzaly mateřskou mladinu, se všechny obavy a obavy spojené s přítomností kontraindikací v návodu k použití ukázaly jako neopodstatněné - těhotenství probíhalo normálně a uklidňující sedativní plevel nepříznivě neovlivnil stav dítěte.

Někteří si jsou jisti, že valerian je lepší, a pokud si to také myslíte, měli byste o tom diskutovat se svým lékařem, protože valerian má svůj vlastní seznam indikací a kontraindikací, nenahrazuje se navzájem a v některých případech to není možné nahradit.

Neexistují téměř žádné negativní recenze, což naznačuje, že mateřská mladina se stala skutečným přítelem pro těhotné ženy. Mnozí si uvědomují, že to bylo jen díky němu, že byli schopni udržet klid a poise.

Léky jsou obvykle dobře snášeny a vedlejší účinky a účinky jsou vzácné. Pokud ano, pak se podle recenzí projeví hlavně poklesem tlaku a zhoršením celkové pohody.

lékařský pozorovatel, specialista na psychosomatiku, matka 4 dětí

Motherwort během těhotenství

Příjem mateřské během těhotenství

Mateřská mladina během těhotenství je předepsána tak často jako valeriána. Jedná se o dva nejslavnější přírodní prostředky, které mají sedativní vlastnosti a nemají prakticky žádné kontraindikace a vedlejší účinky. S výjimkou snad jen individuální nesnášenlivosti.

Otázkou tedy je, zda lze během těhotenství užívat mateřskou mladinu - odpověď zní ano. Zbývá zjistit, v jaké formě je lepší tento lék užít a v jakých případech. Lékárny prodávají filtrační sáčky, pilulky a alkoholovou tinkturu. V prvním případě budete muset vynaložit trochu úsilí, protože k přípravě léku potřebujete vařit sáček, typ čaje, který vaříte. Tablety jsou docela pohodlné. Tinktura mladiny v průběhu těhotenství se však nedoporučuje, protože se skládá ze 70 procent alkoholu, což je kontraindikováno pro budoucí matky. Samozřejmě se užije jen několik kapek drogy a poměr alkoholu je minimální, ale stále to nestojí za riziko. Lékaři doporučují vařit tento plevel, tj. Koupit filtrační sáčky.

V jakých případech může těhotná matka pomoci během těhotenství, je to účinné?

1. S děložním tónem. U těhotných žen jsou normální kontrakce dělohy normální. Jejich častý vzhled však lze považovat za hrozbu potratu. Mírná sedativa pomáhají uklidnit se v tomto stavu, stejně jako normalizovat tón dělohy. Těhotenství, jako je mateřská a valeriánská, jsou téměř vždy předepisována k léčbě ambulantně a lůžkově..

2. S periodickým zvyšováním krevního tlaku. Pokud má žena vysoký krevní tlak nebo preeklampsii - mateřská mladina nepomůže. Ale pokud je zvýšení tlaku spojeno s nervózním vzrušením - velmi. Před pitím k lékaři nebo darováním krve na analýzu (pokud vás to trápí) můžete pít mateřskou mladinu a vše bude v pořádku.

3. S nespavostí. Špatný spánek je častým problémem nastávajících matek. Nemůžete pít prášky na spaní, větrání místnosti také vždy nepomůže. V tomto případě zbývá jen mírně sedativum. Mělo by to pomoci s pravidelným používáním..

4. S obtížemi s dýcháním a tachykardií. Přibližně od konce druhého nebo třetího trimestru mohou budoucí matky pociťovat dušnost (zejména při fyzické námaze, chůzi) a zvýšenou srdeční frekvenci. Pokud je EKG normální, jsou tyto příznaky přirovnávány k normálu. Žena však stále potřebuje zmírnit svůj stav. A dělají to s pomocí mateřské. Po asi 2 týdnech denního příjmu je výsledek již viditelný..

Lékaři toto přírodní sedativum nenazývají účinným, ale pro nastávající matky je to jedno z nejbezpečnějších léků, které dítě nijak neublíží. Chcete-li zjistit, jak účinná je mateřská voda během těhotenství, pomůže hodnocení žen.

Victoria, 36. týden těhotenství.

Od 33. týdne těhotenství se můj spánek ostře zhoršil. Bylo velmi obtížné usnout. Lékař doporučil vypít infuzi matewort (půl sklenice 1krát před spaním). Doslova pátý den přijetí nespavost zmizela.

Světlana, 24. týden těhotenství.

Přestože je bříško také docela malé, fyzická aktivita pro mě je téměř nepřístupná. I při mírně rychlé chůzi se objeví dušnost a srdce bije, jako by bylo připraveno vyskočit z hrudi. Doktor řekl, že k tomu dochází u těhotných žen, a doporučil mi pít tinkturu mateřské mladiny. Ale nedokážu vydržet vůni alkoholu a rozhodl jsem se zkusit vývar půl hodiny před odjezdem z domu. Mohu říci, že je to jednodušší. Nevím, jestli matka tečkovaná pomohla nebo je to placebo efekt, ale jsem šťastná.

Dina, 33 týdnů těhotná.

Matka mi nepomohla od nespavosti. Viděl jsem to na týden. Ale valeriánské tablety pomohly, i když říkají, že je slabší než mateřská.

Motherwort během těhotenství

Lékařské odborné články

Mateřská mladina v těhotenství (Herba Leonuri, srdeční tráva, jádro, kopřiva psí) se používá ke zlepšení fungování trávicího traktu, kardiovaskulárního systému, k léčbě vysokého krevního tlaku a také jako sedativum.

Mateřská voda během těhotenství může zlepšit krevní oběh, zmírnit záchvat nevolnosti, eliminovat jev nadměrné akumulace plynů, tvorbu koliky.

V rámci komplexní léčby lze mateřskou mladinu v těhotenství použít pro hypertonicitu dělohy i pro gestózu..

Za účelem normalizace fungování nervového systému bude nejúčinnější během porodu dítěte odvar Herba Leonuri nebo bylinného čaje.

Tablety, které obsahují srdeční trávu, často obsahují jiné látky, které mohou být kontraindikovány během těhotenství. Z tohoto důvodu je nutné před užíváním jakéhokoli léku pečlivě přečíst pokyny a poradit se s lékařem.

Jako sedativum lze také použít sušenou tráva mladou během těhotenství. Za tímto účelem lze malé množství Herby Leonuri dát pod polštář nebo na okenní parapet..

Při použití tinktury srdeční trávy je třeba mít na paměti, že obsahuje alkohol, který může být během těhotenství nežádoucí.

Je těhotná během těhotenství možná??

Poraďte se, zda je během těhotenství možná mateřská voda, nejlépe se doporučuje u ošetřujícího gynekologa, protože každý organismus je čistě individuální a během těhotenství je obzvláště zranitelný..

Herba Leonuri se vyrábí ve formě tablet, tinktur, sušených bylin, bylinného čaje. Pokud existují vhodné indikace, lékař dá nezbytná doporučení pro použití srdeční trávy a také doporučí nejvhodnější formu léku pro vás.

Motherwort v časném těhotenství

Motherwort v časném těhotenství vám umožní normalizovat emočně nestabilní stav ženy spojené s hormonálními změnami v těle během tohoto období, nebo se zkušeností různých stresových situací.

Neustálé přetížení nervového systému v raných stádiích porodu může způsobit rozvoj hypertonicity dělohy, což je zase spojeno s rizikem negativních důsledků, které nepříznivě ovlivňují průběh těhotenství, až do nebezpečí ukončení.

Motherwort v časném těhotenství také přispívá ke zlepšení trávicího traktu, pomáhá vyrovnat se s nadměrnou tvorbou plynů, výskyt koliky.

Přípravek Herba Leonuri má také příznivý vliv na fungování kardiovaskulárního systému, zvyšuje sílu srdečních kontrakcí, což má za následek zvýšení objemu mrtvice a srdečního výdeje.

V případě potřeby lze srdeční trávu použít jako prostředek ke snížení krevního tlaku.

V raných fázích porodu dítěte jsou pro konzumaci nejvhodnější odvar a bylinkový čaj na bázi Herba Leonuri. Pozitivního efektu se dosáhne při trávení srdce, obvykle po třiceti dnech od začátku používání.

Motherwort nebo valerian během těhotenství: což je lepší?

Těhotné ženy, které mají indikace k užívání sedativ, často čelí výběru: mateřská nebo valeriánská během těhotenství?

Je třeba poznamenat, že oba tyto léky mají sedativní účinek a mohou být stejně použity při přenášení dítěte. Existují také léky, které zahrnují jak valeriány, tak i mateřskou mladinu. Pouze lékař by měl tyto přípravky doporučit v souladu s indikací.

Valerian během těhotenství je předepsán pro zvýšenou nervovou excitabilitu, narušení trávicího traktu, poruchy spánku, migrény, tachykardii.

Nejoptimálnější volbou při přenášení dítěte je tabletová forma léčiva. Valerian by se měl užít po jídle, omýt žádaným množstvím vody, tři až čtyři r / d pro 1-2 tablety. v závislosti na indikacích a doporučeních lékaře.

Valeriánská tinktura, stejně jako tinktura z mladiny, obsahuje ethylalkohol, který je třeba vzít v úvahu při předepisování těchto léků během těhotenství.

Matka při plánování těhotenství

Plánování těhotenství je velmi důležité období v životě ženy, během kterého je stejně jako během těhotenství nesmírně důležité udržovat emoční rovnováhu a vyhýbat se stresovým situacím..

Pokud jste při plánování těhotenství pod stresem a trpíte nervovým napětím, je vhodné užívat sedativa a sedativa k normalizaci činnosti nervového systému. S tím vám pomohou přípravky Herba Leonuri. Nejprve se samozřejmě musíte chránit před stresem, vést zdravý životní styl a správně jíst.

Motherwort během plánování těhotenství pomůže vyrovnat emoční stav, zmírnit nervové napětí, a také zlepšit zažívací trakt, kardiovaskulární systém, normalizovat tlak v časných stádiích hypertenze.

Kardiální bylinné přípravky se vyrábějí v různých dávkových formách: ve formě tablet, tinktur, čaje, bylin. Ošetřující lékař vám pomůže vybrat ten správný lék a předepsat dávku na základě obecných indikací, jakož i při zohlednění individuálních charakteristik těla při absenci kontraindikací.

Návod k použití

Před použitím mateřské vody během těhotenství je třeba pečlivě prostudovat návod k použití, aby bylo možné zjistit kontraindikace a zabránit vzniku nežádoucích reakcí..

Farmakologickým účinkem léčiva je poskytnout sedativní účinek na centrální nervový systém. Indikace pro použití bylin Herba Leonuri zahrnují nervový kmen, poruchy kardiovaskulárního systému, vysoký krevní tlak, problémy s fungováním gastrointestinálního traktu.

Tenká mladina se doporučuje pít třicet až padesát kapek třikrát až čtyřikrát denně. Kapalný extrakt ze srdeční trávy se konzumuje v patnácti až dvaceti kapkách třikrát až čtyřikrát denně před jídlem. Kopřivy udržujte na suchém a tmavém místě..

Dávka mateřské mladiny během těhotenství se může lišit v závislosti na indikacích a musí být dohodnuta s lékařem.

Dávkování

Dávka mateřské mladiny během těhotenství závisí na současných indikacích a formě uvolňování léčiva.

Výtažek z mladiny ve formě tablet (Vifitech) v dávce 0,014 g se užívá hodinu před jídlem, jedna tableta třikrát až čtyřikrát denně.

Tinktura srdeční trávy ("Agrofirm" Yang "," Fitofarm ") se užívá perorálně před jídlem, třicet až padesát kapek třikrát až čtyřikrát denně. Délka léčby závisí na závažnosti onemocnění a je stanovena ošetřujícím lékařem individuálně. Lék obsahuje 70% ethylalkohol, což je třeba vzít v úvahu při předepisování léku během těhotenství.

Mateřská sladina P ve formě 0,2 g tablet obsahujících 33, 6 mg byliny Herba Leonuri, 6 mg vitamínu C a laktózy, se užívá dvakrát denně třikrát denně při jídle.

Jak používat?

O tom, jak vzít těhotnou v průběhu těhotenství, byste se měli určitě poradit se svým gynekologem. Dávka a doba trvání léčiva se stanoví na základě závažnosti symptomů onemocnění.

Celková doporučená dávka tablet Herba Leonuri je jedna až dvě tablety třikrát až čtyřikrát denně.

Tinktura psí kopřivy se používá uvnitř třiceti až padesáti kapek tří až čtyř r / d. Ethylalkohol, který je součástí tinktury, se nedoporučuje používat při porodu, proto by vhodnost použití a dávkování této formy léku měla být předem dohodnuta s ošetřujícím lékařem..

Bylinkový čaj s trávou srdce se vezme jeden sáček zředěný ve sklenici horké vařené vody, na lačný žaludek.

Prášky na mateřskou vodu

Mateřská mladina v tabletách během těhotenství je užívána pro nespavost, nervový kmen, vysoký krevní tlak, kardiovaskulární poruchy.

V rámci komplexní terapie je mateřská mladina v tabletách během těhotenství předepisována pro vegetovaskulární dystonii, hypertonitu dělohy, zhoršenou funkci štítné žlázy a orgány trávicího traktu..

Pro zvýšení sedativního účinku mohou tablety Herba Leonuri obsahovat vitamin B, hořčík.

Dávkování a trvání terapie pro porod dítěte určuje ošetřující lékař individuálně na základě obecných indikací.

Extrakt z mateří

Výtěžek z mladiny v průběhu těhotenství se používá jako sedativum, které snižuje nadměrnou nervovou excitabilitu v případě VVD (vegetativní-cévní dystonie), vysokého krevního tlaku.

Extrakt je kontraindikován v případě přecitlivělosti na složky léčiva, s žaludečními a duodenálními vředy, gastritidou, cholecystitidou, hypotenzí.

Tinktura se používá pro třicet až padesát kapek ze tří na čtyři r / d.

Tekutý extrakt - patnáct až dvacet kapek tři až čtyři r / d.

Extrakt ve formě tablet v dávce 0,014 g vezme 1 tabulku. 3-4 r / d.

Chcete-li připravit odvar, 2 lžíce. lžíce nakrájené byliny Herba Leonuri zalijeme 200 ml převařené vody a trváme na vodní lázni po dobu patnácti minut, za stálého míchání. Poté, co se vařený vývar ochladí, měl by být zfiltrován, vytlačen zbývající množství a přidána převařená voda do objemu 200 ml. Extrakt ze srdeční trávy ve formě infuze se podává perorálně jednu hodinu před jídlem, jednu třetinu nebo 1/2 šálku dvakrát denně.

Čajový čaj

Čaj z mladiny během těhotenství pomáhá vyrovnat se s nespavostí, s dysfunkcemi gastrointestinálního traktu, zlepšit fungování nervového systému, vegetovaskulární dystonii, normalizovat krevní tlak během hypertenze a také regulovat kardiovaskulární systém.

Bylinný čaj se srdečnou trávou se nalije do 200 ml horké vařené vody ve množství dvou sáčků, zakryje se víkem a trvá na patnácti až dvaceti minutách, po nichž pijí během dne 0, 5 šálků třikrát třicet minut před jídlem.

Matečný vývar

Odvar z mateřské vody během těhotenství zlepšuje trávicí a močový systém, pomáhá zlepšovat pohodu s toxikózou a zvýšenou tvorbou hormonů štítné žlázy a stabilizuje fungování nervového systému.

Chcete-li připravit odvar z byliny Herba Leonuri 2 lžíce. lžíce sušené drcené látky se nalije do sklenice horké vody a vaří se po dobu patnácti až dvaceti minut ve vodní lázni za stálého míchání. Hotový vývar se zchladí a poté jednu hodinu před jídlem vezme třetinu sklenice 2-3 r / d.

Motherwort Evalar

Přípravek Motherwort Evalar během těhotenství se doporučuje používat pouze se souhlasem lékaře. Složení léčiva zahrnuje uhličitan hořečnatý, extrakt Herba Leonuri, vitamín B 6. Doporučená dávka léčiva je jedna nebo dvě tablety dvakrát denně během jídla..

Mateřská mladina Evalar má sedativní vlastnosti, jejichž účinek je podporován hořčíkem, který je součástí léku, což snižuje excitabilitu nervového systému, jakož i vitaminu B6, má vysoký obsah iridoidů a luteolinu. Používání takového nástroje může lékař předepsat pouze v případě, že nejsou kontraindikace. Návod k použití drogové mateřské vody Evalar obsahuje informace o zákazu jejího užívání v období těhotenství.

Tinktura mateřské mladiny

Tinktura mateřské sladiny se týká farmakoterapeutické skupiny sedativních a hypnotických léků. Infuze mateřské vody během těhotenství vám umožňuje normalizovat spánek, práci s CVS, snížit vysoký krevní tlak v počátečních formách hypertenze a také zmírnit podrážděnost, nervové napětí a zlepšit zažívací trakt. Složení tohoto léku zahrnuje alkohol, který je třeba brát v úvahu při předepisování tinktů srdeční trávy během těhotenství.

Při absenci kontraindikací je dávka léčiva třicet až padesát kapek jednou od třikrát do čtyřikrát denně. Trvání léku je stanoveno individuálně. Hmatatelného sedativního účinku je dosaženo přibližně tři týdny po začátku léku.

Tinktura kopřivy pro psy není předepsána pro nízký krevní tlak, peptický vřed, gastritidu, cholecystitidu, přecitlivělost na lék.

Pro těhotné ženy je lepší užívat odvar, bylinný čaj nebo tablety obsahující Herba Leonuri, které mají stejné vlastnosti jako tinktura, ale neobsahují alkohol.

Motherwort forte

Motherwort forte během těhotenství lze použít přísně na doporučení lékaře. Tento lék je předepsán pro zvýšenou podrážděnost, problémy se spánkem, nervovou excitabilitu, únavu, nízký krevní tlak, poruchy trávicího traktu, kardiovaskulární systém, pokud nedochází k alergickým reakcím na složky léčiva.

Mateřská sladina zahrnuje hořčík a vitamin B 6, iridoidy a luteolin. Doporučená dávka léčiva je jedna nebo dvě tablety dvakrát až třikrát během dne.

Podle pokynů k použití léku se mateřská mladina forte nedoporučuje používat během období těhotenství.

Kontraindikace

Během těhotenství se rozlišují následující kontraindikace k použití mateřské:

 • Výrazné snížení srdeční frekvence
 • Nízký krevní tlak
 • Přecitlivělost na lék, alergické reakce na Herbu Leonuri
 • Gastritida (akutní nebo chronická)
 • Zánět žlučníku
 • Žaludeční vředy, dvanáctidenní vředy
 • Dlouhé vystavení slunci

Recenze

Recenze o mateřské mladině během těhotenství vám umožní zdůraznit následující vlastnosti léku, pokud se během tohoto období použije:

 • Normalizuje fungování nervového systému s nadměrnou nervovou vzrušivostí, podrážděností, stresem
 • Zlepšuje činnost srdce, krevních cév, zvyšuje srdeční frekvenci (lék je kontraindikován u bradykardie)
 • Pomáhá eliminovat koliku, nadměrné hromadění plynů, příznivě ovlivňuje fungování gastrointestinálního traktu
 • Pomáhá vyrovnat se s nespavostí, únavou
 • Stabilizuje hladinu krevního tlaku v časných stadiích hypertenze (není předepsána pro hypotenzi)
 • Používá se jako adjuvans pro hypertonicitu dělohy, nevolnost
 • Kontraindikováno u gastritidy, peptického vředu, hypotenze, akutního zánětlivého procesu žlučníku, alergické reakce na kopřivy psů nebo jiných složek léčiva.

Je možné pít Motherwort během těhotenství nebo je to nebezpečné?

Těhotenství je období úzkosti. Je nepravděpodobné, že bude alespoň jedna nastávající matka, která je schopna udržet ledový klid v každé situaci. Hormonální změny v těle navíc přispívají k podrážděnosti a úzkosti. Aby mohla žena pozitivně naladit, mohla jí být předepsána bylinná sedativa. Podívejme se, jak matka v období těhotenství může pomoci.

Užívejte léky během těhotenství s velkou péčí. Kdykoli je to možné, lékaři se snaží předepisovat přírodní bylinné přípravky, protože jsou méně škodlivé než syntetické léky.

Jako snadné sedativum se proto často používá mateřská voda. Uvidíme, jestli je v průběhu těhotenství možná mateřská voda a v jaké formě se doporučuje tento lék užívat.

Jaký druh rostliny?

Motherwort je vysoká bylinná rostlina, která je součástí čeledi Lamiaceae. Má čtyřstěnný stonek, který může dosáhnout až dvou metrů na výšku, vyřezávané listy. Kvete v polovině léta, barva květů je růžovo-fialová.

Rostlina obsahuje přírodní sedativa, která snižují stupeň úzkosti, uklidňují, eliminují podrážděnost. V tomto případě rostlina neinhibuje.

Jak to funguje?

Přípravky z matečných mladin mají následující účinek:

 • uklidňující;
 • normalizace srdeční frekvence;
 • vazodilatátor;
 • křeče.

Kromě toho léky vyvolávají mírný diuretický účinek. Přípravky připravené pro mladou matku lze doporučit pro nastávající matky v následujících případech:

 • stres, psychoemocionální vzrušení;
 • poruchy spánku;
 • hypertonicita dělohy;
 • prevence gestózy;
 • zmírnění příznaků toxikózy;
 • vysoký krevní tlak.

Rada! Při léčbě arteriální hypertenze jsou samozřejmě zapotřebí závažnější léky, ale pokud jsou tlakové rázy způsobeny emocionálními zkušenostmi, doporučuje se použití přípravků z mateřské vody..

Navzdory přirozenosti a bezpečnosti přípravků z mladiny lze tento lék užívat během těhotenství pouze podle pokynů lékaře. Samoléčení může být nebezpečné.!

Kterou formu preferovat?

Motherwort v lékárnách je prezentován v různých verzích. Můžete si koupit:

 • suchá tráva balená do svazků;
 • čaj ve formě filtračních sáčků;
 • alkoholová tinktura;
 • tablety obsahující rostlinný extrakt.

Každá varianta má své výhody a nevýhody. Pojďme zjistit, která varianta je lepší vzít během těhotenství.

Balení trávy

Tato možnost je dobrá, protože ve složení nejsou žádné cizí nečistoty - pouze přírodní sušená tráva. Tento formulář umožňuje používat mateřskou vodu mnoha způsoby. Umíš vařit:

 • Čaj. Dvě lžičky surovin nalijeme vroucí vodou (200 ml) a necháme 10 minut vařit. Pijte pomalu napjatý čaj v malých doušcích. Vezměte třikrát denně po dobu jednoho měsíce.
 • Infuze. Připravuje se téměř stejným způsobem jako čaj, rozdíl je v poměru složek a doby vaření. Vezměte si plnou lžíci surovin a zalijte vroucí vodou (200 ml). Pokrmy jsou zakryty, zabaleny do ručníku a trvají dvě hodiny. Pijte napjatý vývar dvakrát denně a na polovinu vařenou porci snižte.
 • Odvar. Chcete-li připravit vývar, musíte rozetřít lžíci surovin v třecí misce, nalijte studenou vodu (500 ml), přiveďte k varu na mírném ohni, poté zahřejte a vařte 10 minut. Nádobí zakryjte, zabalte a trvejte na tom, dokud nevychladne (3-4 hodiny). Pijte vývar třikrát denně po 100 ml.

Kromě toho lze suchou trávu použít k výrobě aromatických sáčků. Tento voňavý polštář lze umístit vedle polštáře. Nevýhodou této formy je složitost přípravku.

Filtrační sáčky

Je mnohem snazší vyrobit čaj z filtračního sáčku. V tomto případě nemusíte měřit správné množství surovin. Stačí si dát šálek do šálku a vařit jako běžný čaj. V této formě nejsou žádné další přísady, ale z filtračních sáčků lze připravit pouze čaj. Takový čaj musíte pít dvakrát denně ve sklenici.

Alkoholická tinktura

Tinktura připravená z alkoholu může být zakoupena v lékárně nebo připravena samostatně. Chcete-li připravit 20 gramů suché trávy, nalijte 100 ml alkoholu a trvejte alespoň týden na tmavém místě. Napjatá tinktura by měla být podávána 30 kapek dvakrát až třikrát denně za stálého míchání v půl sklenici vody.

Rada! Těhotným ženám se nedoporučuje užívat tento lék z mladiny kvůli jeho obsahu alkoholu.

Tablety

Tato verze léku je nejpohodlnější, protože nemusíte nic vařit, tablety užívejte pravidelně. Můžete si koupit obvyklou verzi léku, ve kterém pouze extrakt z byliny. Lékaři však často doporučují používat Motherwort Forte během těhotenství.

Složení tohoto produktu není jen extrakt trávy, ale také další látky - hořčík a vitamín B6. A tyto látky mají také velmi pozitivní vliv na nervový systém. Dávka léčiva v tabletách závisí na individuálních indikacích.

Proto přesně říci, kolik tablet musíte brát denně, může být pouze lékař. Ve většině případů se doporučuje používat 3-4 tablety denně. Samozřejmě ne najednou, ale rovnoměrně rozložené po celý den.

Preventivní opatření

Hlavní kontraindikací užívání přípravků z mladiny je individuální nesnášenlivost léku. Kromě toho je třeba v ranných stádiích brát mateřskou vodu velmi opatrně. Až 12 týdnů je lepší omezit používání aromatických sáčků.

V pozdějších fázích může být k použití doporučena jakákoli verze léku, s výjimkou tinktur pro alkohol. Jediným příjmem tinktury se samozřejmě nic neděje, ale neustálý příjem alkoholu do těla neprospívá dítěti. Kromě toho seznam kontraindikací pro léčbu přípravky z mladiny zahrnuje takové nemoci, jako jsou:

 • gastritida;
 • žaludeční vřed;
 • akutní cholecystitida nebo během exacerbace onemocnění.

Mimořádná péče musí být věnována lidem, kteří mají nízký krevní tlak. Při delším používání nebo při nadměrném dávkování je možný prudký pokles tlaku, který může vést ke ztrátě vědomí.

Přípravky z mateřské vody se tedy často předepisují nastávajícím matkám. Můžete použít jakoukoli formu, ale tinktura mateřské mladiny během těhotenství je nežádoucí. Tento lék obsahuje ethylalkohol, takže může mít negativní dopad na dítě. Navzdory relativní bezpečnosti přípravků z mladiny mohou být těhotné ženy užívány pouze podle pokynů lékaře, protože samoléčení může být škodlivé.

Články O Neplodnosti