Hlavní Zdraví

Když dávají pokyny do nemocnice?

Mnoho lidí je zvyklých a milují, že všechno v životě jde podle plánu a nastávající matky nejsou výjimkou. Je však možné znát přesné datum narození? Nikdo to neví, gynekolog může hádat z parametrů plodu a poslední menstruace, kdy se přesně narodí dítě. Samozřejmě je lepší, když nastávající matka je v době nástupu porodu již v nemocnici, protože porod může být rychlý, komplikovaný. Jak přesně zjistit, kdy jít do nemocnice, pokud nedochází ke kontrakcím? Za tímto účelem dostává nastávající matka v nemocnici zvláštní směr.

Jaký je směr do nemocnice?

Nezanedbávejte směr v nemocnici a přetahujte čas do posledního. Většina žen, které obdržely doporučení od gynekologa, se nespěchá na to, aby odešla do porodnice a zůstala doma, dokud nezačnou kontrakce, poté zavolají sanitku a obávají se, že se dostanou do nejbližší porodnice. V tomto případě dopravní zácpy také komplikují situaci a skutečnost, že předem zvolená porodnice může být najednou uzavřena pro mytí. Proto je velmi důležité dostat včas doporučení do porodnice a vědět, že na vás budou čekat v uvedeném časovém období..

Jak získat?

K získání doporučení do porodnice musí nastávající matka pravidelně navštěvovat prenatální kliniku a včas se zaregistrovat u lékaře. Doktorka, která pozoruje těhotenství, blíže k očekávanému datu porodu, vydává rodné listině nastávající matce as tím i doporučení do nemocnice. Instituce, ve které byste chtěli porodit, je lepší si vybrat předem a informovat o tom místního lékaře, ale ve většině případů je směr dán v nemocnici, která je nejblíže místu bydliště.

Je to potřeba?

Možná se každá nastávající matka zeptá: je skutečně nutné dostat doporučení do nemocnice? Koneckonců, můžete jen přijít s kontrakcemi a lékaři, a tak se narodí. Nejlepší je mít takový dokument stále ve svých rukou, protože, jak již bylo uvedeno výše, porodnice ve velkých městech jsou často zavřeny kvůli „mytí“ a žena v práci nebude přijata, ale bude odeslána do jiné nemocnice. Proto stojí za zvážení, zda budoucí matka potřebuje takové „dobrodružství“, protože v takových případech často děti přicházejí na svět přímo v sanitce.

Je nutné objasnit seznam nezbytných věcí a dokumentů ve vybrané porodnici, protože požadavky se mohou lišit. Příklad seznamu věcí jedné z porodnic.

Kdy jít do nemocnice? Na sanitku nebo na vlastní pěst?

Jak pochopit, že porod začal a je čas jít do nemocnice?

Jakmile se těhotenství blíží ke konci, mnoho nastávajících matek se začne bát: kdy půjdou do nemocnice? A co je nejdůležitější - jak pochopit, že na to už přišel čas? Ve skutečnosti je vše jednoduché: existuje několik klíčových bodů, na které se musíte zaměřit.

To je boj?

Kontrakce je hlavním znakem nástupu porodu. Ještě předtím, než začnou, můžete cítit, že v dolních zádech byla slabá bolest, slabá bolest břicha, děloha napjatá a na dotek velmi hustá. Je však důležité rozpoznat skutečné kontrakce, a nikoli „trénink“, ke kterému může dojít ve druhém trimestru těhotenství. Skutečné pracovní bolesti se opakují v pravidelných intervalech, které se postupně zkracují a doba trvání samotné pracovní bolesti se zvyšuje, tréninkové pracovní bolesti jsou nepravidelné v čase a jejich intenzita je téměř vždy stejná. Skutečné kontrakce, na rozdíl od tréninkových, jsou velmi bolestivé, neprojdou po změně polohy těla nebo teplé sprše.

Uvažujeme interval mezi kontrakcemi

Pokud kontrakce definitivně začaly, neměli byste okamžitě jít do nemocnice. Koneckonců, první období porodu trvá dostatečně dlouho a je mnohem pohodlnější strávit ho ve známém domácím prostředí. Proto nejprve spočítejte, jak často dochází ke kontrakcím a jak dlouho vydrží. Obvykle se doporučuje jít do nemocnice, pokud je interval mezi kontrakcemi přibližně 10 minut. Opakovaný porod se obvykle odehrává rychleji než první, takže pokud očekáváte druhé dítě, pak bude otevření děložního hrdla mnohem rychlejší a musíte jít do nemocnice, jakmile se kontrakce stanou pravidelnými a rytmickými.

Cesta do nemocnice

Porodnice může být umístěna v blízkosti domu a může být umístěna na druhém konci města, okresního centra, regionu. Vypočítejte proto čas potřebný k cestování. Pokud je porodnice poblíž a rychle se k ní dostanete, můžete bezpečně čekat na doporučený interval mezi kontrakcemi - 10 minut. Pokud musíte projít celým městem a na ulicích jsou dopravní zácpy, je lepší opustit dům brzy, například když bude interval mezi kontrakcemi dalších 15–20 minut.

Pokud se voda pohnula

Pokud se prádlo neobvykle zvlhlo, a ještě více, pokud vám tekutina stékala nohama - to je známka toho, že se voda pohnula. Nezáleží na tom, kolik kapaliny se nalévá - trochu nebo všech 1–1,5 litru, dochází ke kontrakcím nebo ne, nemusíte čekat na zahájení pravidelné práce (začne to o něco později). Okamžitě jděte do nemocnice. Pokud voda vyteče nebo mírně vytéká, znamená to, že je narušena integrita fetálních membrán a dítě již není chráněno před účinky vnějšího prostředí, zejména před původci infekcí. Kromě toho, pokud jsou kontrakce již pravidelné, vylití vody naznačuje, že narození dítěte není daleko. Ale pokud sliznice (sraženina želé podobné látky) pominula, je to jen předzvěst porodu a nemusíte hned chodit do nemocnice.

Okamžitě do nemocnice!

Zřídka, ale možné situace, kdy musíte do nemocnice okamžitě a bez přemýšlení jít. To se musí provést, pokud:

 • špinění se objevilo z genitálního traktu, zejména pokud je významné;
 • děloha není uvolněna mezi kontrakcemi, bolest je velmi silná;
 • pohyby dítěte se změnily: buď byly velmi slabé, nebo naopak zesíleny;
 • hlava je velmi bolavá, krevní tlak se zvýšil, vidění se změnilo (před mýma očima zmizel, „mouchy“);
 • pokud porod začal dříve než 38 týdnů těhotenství nebo porod začal vícečetným těhotenstvím.

V mateřské nemocnici sanitkou nebo samostatně

Existují dva způsoby, jak se dostat do nemocnice: samostatně nebo voláním sanitky. V dnešní době je povinná jakákoli porodnice s povinným zdravotním pojištěním povinna přijmout ženu do práce - samozřejmě, pokud má volná místa. Je vhodné, aby cesta do nemocnice byla pro budoucí matku pohodlná.

Kromě toho je v každé vesnici (město, okresní centrum) specializovaná porodnická ambulance, jejíž telefonní číslo lze nalézt na prenatální klinice nebo jednoduše volbou „03“. Pro budoucí matku přijde auto s porodní asistentkou a dopraví ji do nemocnice. Je pravda, že tato nemocnice bude nejbližší, a pokud si žena vybrala jinou instituci, musí se to vzít v úvahu. Pokud nastávající matka podepsala smlouvu s nemocnicí, pak zahrnuje také službu, jako je porod při narození (bez ohledu na to, jak daleko je dům ženy umístěn).

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Chci zde porodit: zaměstnanci nemocnice mají právo odmítnout ženu s prací?

Síť obsahuje mnoho příběhů žen, které čelily nepříjemné situaci na oddělení nemocnice. Po přijetí s nástupem práce byli doslova „rozmístěni“, aby porodili v jiné nemocnici. Pojďme pochopit, že personál nemocnice má právo odmítnout ženu s kontrakcemi?

Mýtické právo vybrat nemocnici pro porod.

S příchodem rodného listu bylo plánováno zlepšení kvality lékařských služeb pro těhotné ženy. Státní zdravotnická zařízení se začala zajímat o přilákání budoucí matky pod své křídlo. Těhotná žena má právo zvolit si, na které prenatální klinice bude těhotenství provádět av budoucnu, kterou mateřskou nemocnici si vybere pro narození svého dítěte. Žena má také právo zvolit dětskou kliniku podle svého uvážení.

Těhotná žena, která obdrží rodný list, je přesvědčena, že může jít do jakékoli nemocnice. V praxi však existují nuance, které nemusí být brány v úvahu.

Územnost.

Nastávající matky často volí mateřskou nemocnici ne podle odlehlosti z domova, ale podle recenzí. Pro ženu je důležitější mít někoho, kdo porodí, než aby byl blíže k domovu. Do nemocnice je přiřazeno určité území. Na prenatální klinice, když je ten pravý čas pro porod, gynekolog vypíše doporučení do nemocnice.

Ne všichni lékaři se zajímají přesně o to, kde těhotná žena chce porodit. Gynekologové častěji píšou doporučení do nemocnice, do které žena patří teritoriálně. Pokud těhotná žena nebo dítě má zdravotní problémy, směr se zapíše do nemocnice, kde je speciální zařízení. Gynekolog chodí méně často na schůzku a píše doporučení do nemocnice, na kterou se mladá matka zeptá.

Kam se sanitka vezme?

Při zavolání sanitky se právo na výběr nemocnice ztratí. Tým vás zavede do nejbližší porodnice. Situace se mění, pokud vás lékař předá do konkrétního zdravotnického zařízení (pokud je uvedeno) nebo pokud máte dohodu o placeném porodu v konkrétní nemocnici.

Lehněte si předem.

Někdy se žena rozhodne jít do nemocnice předem. To může být způsobeno úzkostí (že porod může být rychlý), zdravotním stavem (otoky, špatný zdravotní stav), plánovanou císařskou sekcí.

Doporučení pro hospitalizaci předepisuje gynekolog. Lékař bere v úvahu zdravotní stav těhotné ženy a dítěte a posílá nastávající matku do nemocnice, což je pro její případ vhodnější. Ve věku 35–36 týdnů může mladá matka přesně zjistit, do jaké lékařské instituce se dostane.

Pokud nejste spokojeni s nemocnicí?

Co když je směr po ruce, ale nejste z nemocnice spokojeni? V takovém případě můžete přímo kontaktovat vedoucího nemocnice. Pokud existují místa, budete změněn směr a odvezen do nemocnice. Pokud to není možné, manažer vám může nabídnout podepsání smlouvy o placeném porodu. To není zahrnuto v povinném zdravotním pojištění..

Dorazil jsem s bojem do správné nemocnice.

Pokud jste přijeli do požadované mateřské nemocnice s nástupem porodu, nemáte právo odmítnout. Tento případ se týká nouzové situace, kdy musíte poskytnout lékařskou péči..

Pokud vás personál pošle do jiné nemocnice.

Pokud vám říkají v pohotovostní místnosti: „Paní, stále nemáte mnoho informací. Jděte do jiné nemocnice “- jedná se o porušení zákona. V tomto případě můžete:

 • Zavolejte pojišťovací společnost uvedenou ve vaší smlouvě MHI.
 • Kontaktujte svého manažera na základě federálního zákona 323.
 • Požádejte o písemné odmítnutí poskytování pohotovostních lékařských služeb.

Zmínka o alespoň jednom z těchto bodů zaměňuje zdravotnický personál pohotovosti. Není žádným tajemstvím, že lidský faktor hraje důležitou roli při poskytování lékařských služeb. Nastávající matka tedy musí jasně znát svá práva.

5 mýtů o tom, kdy je čas jít do nemocnice

Kdy tedy opravdu potřebujete jít do nemocnice?

Čím blíže je očekávané datum narození, tím rozmanitější „přátelskou radu“ musíte poslouchat nastávající matce. Někteří doporučují hospitalizaci v nemocnici téměř měsíc před porodem - „aby nedošlo ke zpoždění.“ Ostatní „experti“ přesvědčí i při jasně zahájených bojích, aby zůstali doma co nejdéle, aby „nativní zdi pomohly“.

Elizaveta Novoselova
Porodník-gynekolog, Moskva

Takové množství protichůdných a nepodložených doporučení samozřejmě přispívá pouze k úzkosti nastávající matky: konec konců, nesprávné rady ohledně hospitalizace při porodu, které se mohou uskutečnit, se během porodu mohou změnit v závažné problémy. A o tom, jak tento důležitý proces půjde, zejména o včasném zahájení monitorování a včasné lékařské pomoci, o zdraví matky a dítěte.

Když je čas jít do nemocnice - když žaludek klesne?

Změna tvaru břicha v předvečer porodu je spojena s „počáteční pozicí“, kterou dítě zaujímá před zahájením procesu. Plod je přitlačován hlavou ke kostem pánve a táhne dělohu dolů. Výsledkem je, že žaludek klesá, jak to bylo, padá pod, připomínající hrušku ve tvaru. Budoucí matka může věnovat pozornost nejen vnějším změnám tvaru břicha, ale také změnám v pohody. Například ke zvýšení frekvence stolice a močení (hlava dítěte vyvíjí větší tlak na konečník a močový měchýř) a nástup dušnosti (spodní děložní fundus přestává vyvíjet tlak na bránici, což usnadňuje dýchání). Snížené břicho je důkazem přípravy na porod, ale nevyžaduje okamžitou hospitalizaci.
Za prvé, od chvíle, kdy se změní tvar břicha do začátku porodu, může dojít k normálu... asi dva týdny! Za druhé, vynechání břicha není povinným atributem prekurzorů a nástupem porodu: někdy se to prostě nestane. Břicho se sníží v předvečer porodu nebo ne, v závislosti na tvaru pánve nastávající matky, a také na množství vody, velikosti a vzhledu plodu (hlava nebo hýždě dolů).

Jak porozumět tomu, co rodíte: voda

Opravdu, pokud budoucí matka opustí vodu - musíte okamžitě jít do nemocnice. Ve většině případů byste však měli vyrazit na cestu mnohem dříve! Faktem je, že porod nemusí nutně začínat odlivem plodové vody. V závislosti na objemu vody, umístění plodu v děloze, velikosti dítěte a gestačním věku se mohou fetální membrány zlomit na začátku, uprostřed a dokonce na samém konci procesu. V některých případech se močový měchýř plodů sám nepraskne a dítě se narodí v membránách.
Narození „v košili“ - v močovém měchýři naplněném tekutinou - je pro novorozence smrtelně nebezpečné: po narození musí dýchat vzduch, ne vodu. Staré ruské přísloví „šťastný - narozený v košili“ znamená, že se této osobě vůbec nezajímá, protože v takové nebezpečné situaci zůstal naživu. Přestože mnoho žen považuje odliv vod za začátek porodu, jejich odtok současně s nástupem kontrakcí nebo dokonce před nimi není vůbec normou. Ve skutečnosti by se na procesu porodu měl podílet celý močový měchýř naplněný vodou: během prvních kontrakcí, kdy je otvor stále velmi malý, se napíná a tlačí na krk, což způsobuje jeho protažení.

Je zcela špatné zůstat doma po zahájení pravidelných bojů a čekat, až voda vytéká. V ideálním případě by měl močový měchýř zůstat nedotčen až do poloviny (!) Z první fáze porodu - dokud se děložní hrdlo neotevře o 4 až 5 cm. Pokud v této fázi voda nevylévá a kontrakce se dále zesilují a porod pokračuje bez komplikací, fetální močový měchýř se neotevře až do konce první období porodu - do úplného odkrytí děložního čípku. Někdy uprostřed porodu, na pozadí celého fetálního močového měchýře, kontrakce postupně začínají oslabovat. V tomto případě lékař otevře močový měchýř, aby normalizoval porodu.

Když je čas jít do nemocnice: dopravní zácpa se uvolnila

Cork je želé podobná hmota ve formě hrudek nebo provazů nažloutlé, růžové nebo hnědé barvy. Tyto genitální sekrece, správně nazývané děložní hlen, se nemusí nutně objevit na začátku porodu. Stejně jako výhřez břicha je korkový výboj předzvěstí porodu - projev změn těla těhotné ženy krátce před narozením dítěte. Během těhotenství chrání zátkový kanál korek plod před nepříznivými účinky bakteriální flóry vagíny. Před narozením se děložní hrdlo změkne a začne se mírně otevírat. V tomto případě může sliznice vyčnívat (nebo může zůstat uvnitř děložního hrdla a může stát při porodu). Někdy se korek odděluje „několika hovory“ - ne okamžitě, ale za 2-3 dny. Od prvního výtoku z děložního hlenu do začátku porodu může také uplynout 7-10 dnů.
Někdy se korek prostě nestane! Výskyt sliznic z děložního čípku na konci těhotenství (stejně jako absence těchto sekretů) je považován za normální a nevyžaduje návštěvu nemocnice..

Jak pochopit, že rodíte - kontrakce

I přes přesvědčivost tohoto tvrzení, to není vždy pravda! Během těhotenství ženy se pravidelně objevují kontrakce dělohy - Braxton-Hicksovy kontrakce. Na začátku těhotenství jsou takové kontrakce extrémně vzácné - 1-2 kontrakce týdně a jsou zcela bezbolestné. Cítí se jako malé napětí v děloze. Jak se gestační věk zvyšuje, kontrakce se mohou objevit častěji - až několikrát denně ve formě jediného (odděleného) krátkého bezbolestného napětí žaludku, ke kterému dochází v různých denních dobách. Tyto kontrakce se vyskytují u naprosto všech těhotných žen. Ne každý je však cítí. Takové kontrakce, které jsou variantou normy, samozřejmě nevyžadují léčbu v nemocnici. Asi 2 týdny před očekávaným datem porodu může nastávající matka mít nové pocity - falešné nebo předchůdkové kontrakce. Síla a pocit jsou velmi podobné skutečným kontrakcím, s nimiž začíná porod. Jedná se o periodicky se opakující pocity zvlněného napětí dělohy, někdy provázené „taháním“ do břicha a dolní části zad. Na rozdíl od skutečných pracovních bolestí, prekurzory nevedou k otevření děložního čípku a rychle končí.

Harbingerovy kontrakce se mohou objevit každý den během týdne před porodem, mohou narušit nastávající matku 1-2 krát v předvečer porodu, nebo se nemusí vůbec objevit. Přítomnost prekurzorových kontrakcí, stejně jako jejich absence, je normou a nevyžaduje lékařskou péči.

Když potřebujete jít do nemocnice - lépe předem!

Zastáncové tohoto pohledu zdůvodňují své postavení jednoduše: těhotná žena bude vždy pod dohledem lékařů, takže bude klidnější pro lékaře, příbuzné i pro sebe. I přes zjevnou logiku tohoto tvrzení ji nelze považovat za absolutně pravdivou. Přesněji řečeno, tato rada není univerzální - včasná předporodní hospitalizace je nutná pouze ve zvláštních případech nebo, jak říkají lékaři, „podle indikací“:

 • V rámci přípravy na plánovanou císařskou sekci: Aby se snížilo riziko chirurgických komplikací, je třeba těhotnou ženu předem vyšetřit a připravit. V tomto případě se nastávající matce doporučuje do nemocnice nejpozději do 38 týdnů těhotenství. Na oddělení patologie těhotenství je hospitalizována žena a je předepsán plán předoperačních vyšetření..
 • Jsou-li těhotenské komplikace identifikovány v předvečer porodu. V tomto případě pomůže včasná hospitalizace v nemocnici k úplnému vyšetření, k nápravě zjištěných zdravotních problémů a ke sledování stavu plodu během léčby. Je nutné předem jít do porodnice, například s gestózou (pozdní toxikóza těhotných žen, projevující se zvýšením krevního tlaku, otokem a výskytem bílkovin v moči), narušeným průtokem krve v placentě, retardací růstu plodu a hrozbou předčasného placentárního narušení.
 • Se zhoršením běžných chronických onemocnění, protože jakékoli narušení zdraví nastávající matky může ovlivnit stav plodu a přípravu na porod.
 • Pokud žena dříve podstoupila operaci dělohy, je také hospitalizována v nemocnici nejpozději do 38. týdne těhotenství: v tomto okamžiku musí být sledován stav pooperační jizvy.
 • Se sklonem k překročení. Při absenci prekurzorů práce po dobu delší než 40 týdnů se doporučuje těhotné ženě předporodní hospitalizace. V porodnici je vyšetřena nastávající matka, jejímž účelem je vyloučit skutečnost nadměrné expozice (stav, při kterém se tělo budoucí matky přestane vyrovnávat s životní podporou dítěte a jeho stavu se zhoršuje), sledovat hladinu krevního toku placenty a monitorovat stav plodu. V případě potřeby se těhotné ženě předepisují lékařská opatření k přípravě na porod.

V ostatních případech není nutné do nemocnice chodit předem. Naopak, toto zbytečné preventivní opatření může často způsobit, že těhotná žena nebude mít služby. Během hospitalizace na oddělení patologie těhotných žen je nastávající matka omezená ve fyzické aktivitě, což nepříznivě ovlivňuje její krevní oběh.
Těhotné ženy často nespí v porodnici: spolubydlící zasahují, hluk přicházející z dětských a mateřských oddělení, ranní procedury (analýzy, termometrie). Nejškodlivějším faktorem nepřiměřeného pobytu v předporodním oddělení jsou však hrozné příběhy o porodu, které si „nastávající matky“ vyprávějí. Nedostatek pohybu, nespavost a „hrůza“, které vyvolávají strach z porodu, nepříznivě ovlivňují fyziologickou a psychologickou připravenost k porodu.

v pojezdové dráze bez směru a kontrakcí

Ohodnoťte autora materiálu.

Přihlaste se k odběru časopisu Kleo.ru na sociálních sítích:

Udělali jsme, co bylo v našich silách,
abyste získali nejzajímavější:

Pro partnery

soutěže

Pro tebe

Všechna práva na materiály zveřejněné v online časopise "Cleo.ru" jsou chráněny autorskými právy a souvisejícími právy. Materiály ženského portálu nelze použít bez aktivního odkazu na zdroj Cleo.ru. Redakce nezodpovídá za obsah reklamních materiálů na webových stránkách pro ženy. Uživatel stránky kleo.ru zaručuje, že umísťování materiálů, které předložil, neporušuje práva třetích stran (včetně, ale nikoli pouze autorských práv), aniž je dotčena jejich čest a důstojnost. Uživatel stránky kleo.ru, zasílající materiály, má tedy zájem o jejich zveřejnění na webu a vyjadřuje svůj souhlas s dalším používáním majiteli stránek kleo.ru..

Online publikace KLEO.RU (Kleo.RU) Osvědčení o registraci médií EL č. FS 77-74583, vydané Federální službou pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a hromadnou komunikací (Roskomnadzor) dne 14. prosince 2018. šestnáct+

Zakladatel: IP Ismagilov Evgeny Ramilievich
Hlavní šéfredaktor: Ismagilov Evgeny Ramilievich
Redakční kontaktní údaje pro vládní agentury (včetně Roskomnadzor): [chráněno e-mailem], +79677638370

Redakční kancelář: Samara, Turgenev str., Kancelář 7.

Kdy musím jít do nemocnice předem

Mezi nastávajícími matkami je rozšířený strach z nadcházejícího porodu. A to je pochopitelné, protože od dětství se dívky učí, že porod je velmi obtížný a bolestivý proces. Strach také způsobuje napětí.

Pokud se jedná o první narození, pak žena neví, jak tento proces proběhne, z jakých fází se skládá, zda se používají léky proti bolesti..

Mnoho žen se bojí předčasného porodu. Bojí se, že se dítě narodí předčasně, nikoli životaschopné.

Z tohoto důvodu má mnoho lidí otázku: mám jít do nemocnice předem? Pokud ano, jak dlouho?

Musím jít do nemocnice předem

Těhotenství bez patologií

Pokud těhotenství prochází bez porušení, pak o tom, jak dlouho jít do nemocnice, nastávající matka se může rozhodnout sama.

Mnoho odborníků doporučuje, abyste šli do nemocnice, až když začnou prenatální kontrakce, které jsou doprovázeny separací plodové vody.

Mnoho matek má strach, že pokud přijdou pozdě, zvolená mateřská nemocnice je nepřijme. Ale stojí za zmínku, že podle zákona nemůže žádné zdravotnické zařízení odmítnout ženu v práci, která porodila v nemocnici.

Výjimkou je patologie, která představuje nebezpečí pro život matky nebo jejího dítěte. V této situaci je pacient poslán do specializované nemocnice.

Nedoporučuje se jít do nemocnice předem bez patologie, protože na oddělení čekající matka uslyší hodně negativity. Co může zničit její náladu, srazit emocionálně klidný pražec.

Kromě toho všeho je vyčerpávající očekávání porodu mezi sousedy, kteří zažívají pracovní bolesti..

Pokud vedoucí lékař trvá na hospitalizaci, ale nevysvětlí důvod, pak stojí za konzultaci s jiným specialistou. Doktor se s největší pravděpodobností rozhodl hrát bezpečně.

Žena s problémovým těhotenstvím

Existuje několik případů, kdy musíte jít do nemocnice předem, toto:

 1. Vysoký krevní tlak doprovázený bolestí hlavy a těžkou záda na hlavě. To může být známkou rozvoje gestózy. V takovém případě musíte být pod dohledem lékaře.
 2. Pacient má závažné srdeční patologie, ledviny.
 3. Autoimunitní onemocnění.
 4. Různé rhesus v budoucí matce a dítěti.
 5. Existuje možnost předčasného porodu nebo potratu.
 6. Potřeba podpory práce.

Je vhodné jít do nemocnice s vícenásobným těhotenstvím nebo pokud je dítě otěhotněno IVF.

Porucha by měla být způsobena porušením stavu plodu a také placentou previa.

Nouzová hospitalizace

Naléhavě je žena do práce poslána do nemocnice na časnou toxikózu. Pokud se zvracení opakuje více než 10krát denně, může dojít k dehydrataci. Pacientka je poslána do gynekologické nemocnice, kde dostane intravenózní infuzi živných roztoků a tekutin..

Nebezpečí je způsobeno isthmicko-cervikální nedostatečností. Během této patologie je děložní čípek vyhlazený a pootevřený. Tato situace je nebezpečná, protože může dojít k potratu. K tomu obvykle dochází po 12 týdnech..

Během isthmic-cervikální nedostatečnosti, žena nezažívá žádné nepříjemné pocity. V tomto případě nedochází k žádnému propouštění. Pro budoucí matku je mimořádně vzácné zažít pouze tíhu v podbřišku nebo v dolní části zad.

Je-li zjištěna patologie, je žena hospitalizována a přišita k děložnímu čípku. Poté, co je několik dní sledována v nemocnici.

Může také dojít k předčasnému prasknutí plodové vody. Při správném průběhu porodu dochází k roztržení, když je děložní hrdlo otevřeno o 7 cm. Když plodová plodová voda praskne ve spodní části, voda se nalije ve velkém množství.

Pokud došlo k vysokému roztržení, pak kapalina vychází pomalu, někdy i nepostřehnutelně pro nastávající matku.

Pokud existuje podezření na únik plodové vody, provede se řada testů.

Po potvrzení diagnózy dojde k naléhavé hospitalizaci. Předčasný přístup k lékaři může vést k úmrtí plodu.

Proč se žena snaží jít do nemocnice předem

Ti, kteří rodí podruhé, se bojí, aby se nedostali do nemocnice. Nemusíte se však obávat, protože porod trvá 8–10 hodin.

Signálem, že je třeba spěchat do nemocnice, je vylití plodové vody a kontrakce v intervalu 8-10 minut.

Někdy mohou příbuzní vyvíjet tlak na ženu v práci. Obávají se, že se při porodu něco pokazí. Budoucí matka se ale bude doma cítit emocionálně pohodlně, takže byste se jejich tlaku neměli vzdávat.

Zajištění předního gynekologa

Aby se předešlo komplikacím, lékaři doporučují jít do nemocnice předem, pokud krev nastávající matky a plodu není kompatibilní s Rh faktorem..

Hospitalizace pomůže sledovat stav plodu. V těžkých případech se dítě podrobí intrauterinní výměnné transfuzi.

Hospitalizace je nutná také v případě hrozby potratu. To se může stát od 22 do 37 týdnů. Žena zažívá konstantní křeče v dolním břiše.

Porod, který začal, můžete zastavit pouze pomocí speciálních léků. V budoucnu je neustálé sledování stavu dítěte.

Hospitalizace před plánovaným císařským řezem

V případech, kdy těhotenství probíhá normálně, ale existují zdravotní indikace pro císařský řez, měli byste přijít v den naplánování operace.

Zde, než odjedete do nemocnice předem, musíte se poradit s lékařem a objasnit, jaký druh předoperační přípravy bude mít, provést seznam nezbytných vyšetření.

Ti, kteří chodí do nemocnice předem, by měli mít dokumenty, hygienické potřeby, pantofle, velký ručník, ponožky, spodní prádlo, pantofle do sprchy, župan a noční steh.

V případě potřeby mohou příbuzní přinést další věci později.

Směr do nemocnice

 • Bez gr RF mohu získat pokyny do nemocnice s gr ROCK?
 • Bude do nemocnice přijato nedokonalé léto ve směru bez rodičů.

1.1. Pro hospitalizaci v nemocnici potřebujete pas, lékařskou politiku, výměnu karty a rodný list. Jaký druh dokumentu máte na mysli „seznam tras“?

2.1. Pokud potřebujete někde nechat osobní podpis, musíte jít sami.

3.1. Protože nemáte zdravotní pojištění, jste zřejmě přiděleni prostředky, které kompenzují náklady spojené s pobytem v této instituci. O jakých výsadách mluvíte, není zcela jasné.

4.1. Podle zákona ne. Výsady - ve vašem případě spočívají v možnosti využití vašich resortních zdravotnických zařízení, ale pokud neexistují - nemohou existovat žádná běžná privilegia.

5.1. Pokud je k dispozici podpis lékaře, který vás poslal, ale razítko není, nemůže odmítnout hospitalizaci. Hodně štěstí a vše nejlepší.!

5.2. Milá Julie.. neodmítnou odmítnout, ale aby se zabránilo nepříjemným okamžikům, je lepší se vrátit a opatřit razítko! Všechno nejlepší pro vás a zdraví vašeho dítěte!

6.1. Nemocenskou dovolenou vám musí poskytnout lékař v nemocnici, kde budete. Všechno nejlepší a díky za kontaktování webu.

6.2. Dobrý den, v nemocnici vám bude vydán doklad o pracovní neschopnosti. Až 30 týdnů obdržíte samostatný b / l k platbě a do 30 týdnů za 140 dní za výplatu dávek pro Bir.

6.3. Mateřská nemocnice vám musí být vydána ve vašem místě, v tomto případě musí být provedena v nemocnici.

6.4. Eugene, dobré odpoledne!

Ošetřující lékař vypíše, pokud jste v nemocnici pozorováni, lékař vypíše nemocenskou dovolenou.
Přeji vám vše nejlepší!

7.1. Zeptejte se svého lékaře na pokyny, jen pro jistotu, a tak můžete jít do nemocnice v místě registrace a měli byste tam být zdarma..

8.1. jak dobrovolně opustit patologické oddělení porodnice a vyzvednout si z nich své dokumenty, přišel jsem sem směrem k lékaři z ZhK, protože toto období je již 40 týdnů, ale cítím se dobře a zatím neexistují žádné známky porodu, na vyšetření je vše dobré, možná tu zůstali, ale přístup personálu je prostě hrozný, jinak nebudete volat mongerům. [quote] [/ quote] Můžete opustit nemocniční oddělení písemným prohlášením adresovaným hlavnímu lékaři, že opouštíte dům, a nesete veškerou odpovědnost za možné zhoršení vašeho stavu. zdraví vzít sobě.

8.2. Eleno.
Kontaktujte vedoucího patologického oddělení a napište odmítnutí hospitalizace na základě nařízení FMBA Ruské federace ze dne 30. března 2007 N 88 „Dobrovolně informovaný souhlas s lékařským zákrokem“.

9.1. Provedli operaci po dobu 36 týdnů, je možné nahlásit porodnici, získat z důkazů a postoupit operaci z porodnice a co je možné vyžádat? - Můžete podat stížnost na úřad státního zastupitelství a vyšetřovací výbor pro nedbalost.

9.2. Podejte žádost státnímu zastupitelství, ministerstvu zdravotnictví a Roszdravnadzor. Bude provedena kontrola. Poté se budete moci obrátit na soud s žalobou o náhradu nemajetkové újmy.
Vše nejlepší. Děkujeme, že jste si vybrali náš web..

10.1. Pokud okolnosti nevyžadují naléhavé kroky k záchraně vašeho života a vašeho dítěte, musí lékař poslouchat vaše požadavky. Hodně štěstí.

10.2. Oddíl 21 zákona „O základech ochrany zdraví občanů“ vám dává právo vybrat si zdravotnické zařízení podle vašeho výběru.

11.1. Pokud máte směr podle indikací, nemusíte čekat na zahájení kontrakcí, měli byste být hospitalizováni ve směru. Při přepravě sanitky se vezme v úvahu váš stav.

12.1. Pokud jste si již vybrali porodnici, ve které porodíte, možná budete muset jet k hlavnímu lékaři této nemocnice ke jmenování, se všemi dokumenty, s rodným listem, aby hlavní lékař na tomto certifikátu napsal souhlas s hospitalizací. Tato značka je nezbytná pro příjem odpočinku, když přijedete s vlastním pohonem, nebo vás vezme sanitka. Ambulance už bude vědět, kam vás vzít. A u řidiče sanitky budete muset předložit rodný list se značkou hlavního lékaře nemocnice, a nikoli zákon nebo číslo tohoto zákona. A tak bych doporučil 20 porodnic v Pirogovce. Manželka porodila tři z nich, s rozdílem 4 a 2 let, a všechno je v pohodě. A náš přítel porodil v porodnici 116 km. Také se jí líbilo všechno a dítě nemělo problémy. Hodně štěstí!

13.1. Pokud s vámi chce nemocnice uzavřít smlouvu, můžete.

13.2. Julie, měli byste zjistit na Samarské státní lékařské univerzitě, zda mají volný prostor a zda vás přijmou, zda je třeba rozdíl vzít a tak dále.

O plánované hospitalizaci v nemocnici

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel. Jak se stát důvěrou.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

ale neumím si představit, jak jezdit v autě s takovými kontrakcemi, převléknout se do nemocnice, vyplnit některé dokumenty. i během bitev jsem o tom přemýšlel. tady jsem přišel z jednoho oddělení na prenatální oddělení, převlékl se, vyplnil dokumenty, nic nebolí. během prvních zápasů jsem už byl úplně připraven v posteli s kgt.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože téma je archivní.

Mohu říci, že občas štěstí.
Dali pokyn starším, přišla do nemocnice, ale měli blokádu, a když viděli, že se rodím, poslali mě domů. Po prohlídce dostali dopravní zácpu, po 2 dnech našli místo, vstoupil jsem v 10, kontrakce začaly ve 13, další den jsem porodila.
S druhou - mateřskou nemocnicí, ve které podepsala burzu, ji umístila do karantény, zatímco čekala na otevření porodnice - bublina praskla shora a voda ráno vytékala do místa bydliště, porodila se večer.
Pokud bych se rozešel s první a bylo tu několik dalších „nepříjemných věcí“ - porodila jsem druhou - když jsem šel do obchodu. A bez mezer as dítětem plus nebo mínus normu (kterou lékaři potvrdili během prvního roku).

Pokud je těhotenství bezproblémové (zeptejte se svého lékaře upřímně, řídí, protože by to mělo být, nebo existují důvody k obavám), můžete bezpečně čekat, až začne proces doma, myslím, že.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Směje se mi při průchodu. Brzy vezmu svou ženu do nemocnice

Budu mít čas vydat průkaz nebo ne, bude portál fungovat nebo ne.

Na cestě tam, riziko problémů je minimální (žena v práci v autě by měla být skvělý průchod). Ale vezmu to zpět a půjdu domů - co je moje trumfová karta? Neexistuje žádná žena při porodu, žádný průchod. dělají selfies na pozadí žen v práci a v nemocnici před odjezdem domů? :)

Patamushta musí vzít svou ženu až do hodiny X, ale chápu smlouvu! Je to drahé a každý den je těsto.

Vzal jsem svou ženu předem.

Ať už je to všechno, je lepší než 4 hodiny projít dopravní zácpy z Moskevské oblasti.

Všechny (4leté) děti se narodily o něco dříve, než lhůty. Což by mělo být prokázáno.

bude! právě jsem šel přes Leningrad do Moskvy, takže vchod byl zúžen na jednu řadu. Do otevřeného okna vrazí policista a videokamera nějakého kanálu.

Myslel jsem, že pokud mě zavedou, postříkám se antiseptikem! Ale nelepili se.

Jaký je problém s designem? jednorázový vstup na cestu do zdravotnického zařízení prostřednictvím SMS, typ 2:

číst. Ofigel.. Půjdu vařit cheatový povlak a pak ve spěchu vyprázdníte tento rebus a píšete.
A nakonec, určitě, pokud vám chybí alespoň jedna hvězdička nebo vložíte další, nebude to fungovat.


Průchod * cílový kód * typ pasu (kód) * číslo pasu * číslo pasu * datum narození (přes bod) * číslo vozidla (pokud je použito) * číslo karty trojky (pokud existuje) * číslo karty Strelka (pokud existuje) ) * krátký název lékařské organizace.

PŘÍKLAD: Pass * 2 * 1 * 1234 * 123456 * 04/15/1981 *** 44443333111 * GKB Botkin (příklad neukazuje vozidlo a kartu Troika. Místo toho hvězdičky).

Mohu si vybrat nemocnici sám?

Mohu si vybrat nemocnici sám?

Když si nemůžete vybrat mateřskou nemocnici sami?

 1. Prvním důvodem je nedostatek rodného listu na začátku porodu. V tomto případě sanitka vezme ženu do nejbližší instituce. Výskyt takové situace někdy vede k nejnepříznivějším důsledkům v podobě neexistence naléhavé kvalifikované pomoci zdravotnických pracovníků a nezbytného vybavení..
 2. Za druhé, všechny porodnice jsou nuceny jednou nebo několikrát ročně uzavřít sanitární hygienu. Když se tedy den porodu shoduje s tímto postupem, budoucí matka se nebude moci dostat na vybranou kliniku.
 3. Mnoho porodnic se specializuje na určité typy péče. Pokud během těhotenství vzniknou komplikace, bude vhodné kontaktovat instituci, která splňuje nezbytné požadavky. Ne všechny kliniky jsou vybaveny vším nezbytným pro porod u žen trpících cukrovkou, problémy s kardiovaskulárním systémem atd..

Podstata a účel generického certifikátu

 • registr (v 1. trimestru) na prenatální klinice;
 • pravidelné návštěvy kliniky (nejméně 12 týdnů);
 • měsíční návštěva pediatra s kojencem.
 1. Všichni občané Ruské federace, bez ohledu na věk, skutečnost úředního zaměstnání a registrace.
 2. Ženy s jakýmkoli stavem plodu, v přítomnosti nebo nepřítomnosti zákonného manžela / manželky.
 3. Občané jiných států s povolením k dočasnému pobytu nebo s povolením k pobytu mají také právo vydat osvědčení.

Potřeba rodného listu

 • konzultace pro sledování těhotenství;
 • porodnice;
 • dětská klinika pro sponzorství svého dítěte do 1 roku.

Je ambulance povinna vzít do nemocnice a přijmout bez osvědčení

 • převaha nekomplikovaného porodu (narodí se až 500 dětí ročně), nezajišťují nepřetržitý porodnický pobyt;
 • narození až 1 500 dětí ročně (oddělení má jednotky intenzivní péče a jednotky intenzivní péče);
 • regionální a federální instituce s asistencí během těhotenství a poporodní periody (často existuje oddělení patologie).

Jak si vybrat nemocnici?

 • blízkost instituce k domu;
 • životní podmínky (přítomnost samostatné sprchy, čistota, sterilita atd.);
 • dostupnost dobrého zdravotnického vybavení;
 • kvalifikace a zkušenosti zaměstnanců;
 • možnost partnerství (společného) narození;
 • 24 hodin denně s dítětem.

Alexandra

Kristina

Populární akcie na Mamsy

Populární příspěvky

Jak se zbavit myší v domě? Vzhled nepříjemných „sousedů“ ve formě hlodavců vždy vyvolává u člověka smíšené pocity - od odporu k panice. Pokud jsou myši v domě likvidovány, je nutné přijmout opatření.

Čteme s dětmi: Antoine de Saint-Exupery - "Malý princ" část 2 Malý princ - slavné vytvoření Antoine de Saint-Exupery bylo vydáno v roce 1943. Vyšlo to s kresbami samotného spisovatele.

Vaginální dysbióza: příznaky a léčba Co dělat, pokud máte nepohodlí v intimní oblasti? Jak se zbavit vaginální dysbiózy? Pokusme se problém pochopit a také nabídneme efektivní léčbu.

Restaurační jídla, která lze připravit doma! Navštívit rafinovanou restauraci je skutečným snem jakéhokoli hédonisty. Doslova šťastnější nás může doslova udělat nejen chutné, ale také krásně servírované jídlo v atmosféře národního kouzla. Ale

Správná výživa pro rodinu Správná výživa je hlavní složkou zdraví, ale proč není vždy možné správně jíst? Existuje několik důvodů.

Články O Neplodnosti