Hlavní Bolest

Je možné během kojení jíst meloun: všechny argumenty pro a proti

V srpnu je měsíc všech Rusů spojen výhradně s výskytem zralých a chutných bobulí - melounu na policích. Téměř všichni lidé si tento produkt rádi užívají, ale po porodu má žena obrovské množství zákazů výživy. Ostatně vše, co matka během kojení bude jíst, prochází mateřským mlékem k dítěti. Na konci léta mají samozřejmě všechny matky otázku: je možné použít kojení meloun při kojení?

Nepopiratelné výhody bobulí

Mnoho lidí si myslí, že meloun je naprosto zbytečný produkt: kromě velkého množství cukru a vody neobsahuje nic. Všichni se však velmi mýlí. Meloun - sklad všech druhů vitamínů a minerálních látek, zvláště potřebný pro ženu po porodu a při krmení novorozence.

Například cukr obsažený v tomto bobulovině není vůbec to, co si obvykle představujeme, sestává ze sacharózy, fruktózy a glukózy, tyto cukry nevytvářejí kvašení ve střevě, a proto nezpůsobují tvorbu plynu. Pokud dítě často trpí střevní kolikou, může matce jíst meloun.
Samotná buničina obsahuje následující prospěšné látky:

 • pektiny, které pomáhají v zažívacím systému;
 • železo, aby se zbavila anémie, potřebuje kojící matka jen jíst potraviny bohaté na tento stopový prvek;
 • kyselina listová, která je také vynikajícím způsobem boje s anémií u žen po porodu, navíc má tato kyselina pozitivní účinek na fungování nervového systému. Kojící matka může jíst meloun, aby se uklidnil po náročném dni a relaxoval;
 • kyselina panthenolová, která pomáhá nastolit normální spánek během kojení;
 • Vitamin A, který dodá kojící ženě zdravou pleť;
 • vitamín C, v dužině melounu obsahuje obrovské množství tohoto vitamínu, a pokud budete jíst bobule, můžete pravidelně dobíjet baterie a chránit se před různými infekcemi;
 • produkt také obsahuje beta-karoten, což je velmi silný antioxidant, v kilogramu vlákniny je čtvrtina denní normy. Pokud matka během kojení bude jíst alespoň několikrát týdně meloun, přispěje to k odstranění toxinů a toxinů z těla;
 • mimo jiné obsahuje stopové prvky, jako je draslík, hořčík, fosfor, vápník, vše, co je pro každou ženu po porodu nezbytné.

A 27 kcal ve 100 gramech produktu vám nedovolí přibrat na váze maminku, která sleduje její postavu.

Jaká škoda může bobule kojící matce a dítěti?

Kojící žena může tento produkt konzumovat, ale je třeba si uvědomit, že se nemusí zapojovat. Častější případy otravy melounem, žaludeční nevolnost a alergické reakce. A matka by měla během kojení novorozence pečlivě přistupovat k otázce výživy.

Bobule často obsahují velké množství dusičnanů, které bezohlední výrobci plní melouny, aby rychle dostali své zboží na pult.

Kojící matka by proto neměla tento produkt jíst až do konce srpna nebo začátku září, kdy si můžete být jisti, že prokládaná pochoutka je přirozeně zralá.

Je také důležité si uvědomit, že přebytek dusičnanů přechází do mateřského mléka, a tedy i na dítě, které může poškodit tělo dítěte. Pokud po tom, co žena snědla pár kousků, se ona nebo dítě necítily dobře, můžete otrávení posoudit. Budou indikovány následující příznaky:

 • porušení stolice;
 • zvýšení teploty;
 • nevolnost nebo zvracení.

V takovém případě musíte okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Přesto, že meloun je velmi užitečný pro ženu po porodu a během kojení, je to spíše alergický produkt. Pokud má maminka přirozeně mírnou alergii na bobule, je lepší ji během kojení vůbec nepoužívat. Rovněž je nutné pečlivě sledovat reakci těla dítěte na produkt, v případě diatézy je třeba ho okamžitě přestat jíst, a to i v malých dávkách.

Stále meloun by neměly jíst ženy trpící některými chorobami:

 • diabetes mellitus;
 • gallstoneova choroba;
 • nemoci močového systému;
 • akutní nebo chronická pankreatitida.

Abyste se vyhnuli škodám - vyberte si právo

Zvažte všechny případy, kdy může žena během kojení jíst prokládané ošetření:

 • přirozeně bobule dozrává až na konci letního období, takže byste se jej měli snažit jíst před srpnem až zářím;
 • zejména po porodu se žena musí vyhnout různým infekcím, po zakoupení tohoto produktu se musíte ujistit, že na pokožce nedochází k poškození způsobenému infekcí nebo nebezpečnými mikroorganismy;
 • pokud byl bobule nezralý, je lepší opustit jeho používání, aby nedošlo k vyvolání střevních rozrušení u matky nebo dítěte;
 • je lepší začít konzumovat meloun nejdříve 4 měsíce starý;
 • meloun by měl být samostatný pokrm, nejezte ho po vydatném obědu nebo večeři.

A co meloun??

Meloun se objevuje na policích současně s melounem a je také oblíbeným zážitkem. Kromě toho je mnohem užitečnější než výše uvedený produkt, obsahuje třikrát více vitamínů a minerálů.

Meloun zahrnuje stopové prvky, jako je jód, měď, chlor, síra, kobalt a zinek. Za jeho obrovské výhody však lze zaplatit značnou cenu: konec konců je považován za nejsilnější alergen.

Po použití může mít dítě nebezpečnou alergickou reakci, proto je lepší odložit zavedení melounu do stravy mámy na další období.

Souhrnně lze říci, že je užitečné konzumovat meloun nebo meloun během kojení, ale stojí za to si pamatovat individuální nesnášenlivost těchto produktů pro mámu nebo dítě. Nezapomeňte je také před nákupem pečlivě prohlédnout. A tak meloun během kojení pomůže ženě dobít její baterie, doplnit zásoby všech potřebných vitamínů a minerálů a díky své světlé chuti také dá hodně pozitivních emocí.

Může kojící matka meloun?

Při kojení mladé matky výrazně omezují svou stravu, vylučují z nich potenciálně nebezpečné potraviny, které by podle jejich názoru mohly dítě poškodit..

Na konci léta a podzimu vyvstává otázka - je možné, aby kojící matka melounu melounu, protože je jich tolik prodáno na trzích a v obchodech?

Kojení Meloun

Je možné jíst meloun kojící matce? Tato otázka se obává mnoha žen a často mnoho žen neodůvodněně odmítá použít. Ve skutečnosti však lze během laktace použít meloun, protože je velmi chutný a zdravý..

Tento produkt se skládá převážně z vodnaté buničiny, díky které se myje celé tělo.

S pomocí melounů můžete snadno očistit tělo od přebytečných solí, toxinů a toxinů, které se hromadí uvnitř a kolem buněk..

Díky odstranění toxinů a toxinů se správným použitím melounů zlepšuje zdravotní stav a zdraví. Kromě toho mají vodní melouny diuretické účinky, které vám umožní zbavit se otoků a očistit ledviny..

Pokud však používáte vodní melouny příliš, může to zvýšit zatížení vnitřních orgánů, včetně práce ledvin a trávicího systému..

Proč při kojení nemůžete jíst meloun?

V některých situacích by se během laktace nemělo používat melouny. Proč nemůže být meloun kojící matce? Obvykle se jedná o přítomnost určitých problémů v jejím zdraví.

Bude rovněž zakázáno používat tento produkt, pokud při kojení existuje alergie na meloun, který se projevuje kožní vyrážkou, špatným trávením nebo nadýmáním a průjmem u matky i dítěte.

Je doporučeno nepoužívat meloun během kojení v prvním měsíci, zatímco trávicí systém dítěte je stále velmi citlivý a může na něj být negativní reakce..

Meloun pro kojení

Bezpochyby, v přítomnosti zdravého střeva a normálního trávení si kojící matka může užívat vodní melouny.

Zvýší hladinu hemoglobinu v krvi a vstřebávání železa ve střevě..

Kromě toho vodní melouny obsahují spoustu užitečných složek, které jsou nezbytné pro zdraví samotné ženy i jejího dítěte.

Melouny obsahují hodně kyseliny listové, karotenu, kyseliny pantothenové a vitamínů.

Zejména v melounu jsou kyselina askorbová (vitamin C), vitaminy B1 a B2, železo, draslík, hořčík a další stopové prvky. Z tohoto důvodu je vodní meloun cenným potravinovým produktem pro mladé matky.

Je možné kojit meloun od samého začátku sezóny?

Melouny pro kojící matky jsou cennými produkty, ale neměli byste se vrhnout do jejich zavedení do vaší stravy. Nedoporučuje se používat první, první vodní melouny, které se objevily pouze na trzích.

Odrůdy melounu na začátku léta se často pěstují pomocí dusičnanů. To může vést k otravě matce i jejímu dítěti. Proto nechte období pochoutek s melouny na konci léta a podzimu, i když i v tomto období si můžete koupit nebezpečný meloun, ale šance na to jsou mnohem nižší.

Mohu při kojení použít meloun? Stojí to za to, vybrat si jej správně.

Nejprve musíte věnovat pozornost tomu, jaká barva ovoce je, měla by být jasná, se světle zelenými pruhy, které se střídají s tmavě zelenou. Můžete také snadno zkontrolovat meloun a přítomnost dusičnanů v něm..

Také nejezte nezralou buničinu v blízkosti kůry, právě tam jsou dusičnany zvláště koncentrované.

Vyzkoušejte meloun při kojení

Lékaři nijak nespěchají, aby při kojení výslovně zakázali nebo povolili meloun, naznačují, že je nutné pečlivě sledovat reakci dítěte.

Ačkoli vodní melouny nejsou považovány za vysoce alergenní přípravky, mohou u některých dětí způsobit jejich individuální nesnášenlivost. Pokud, když matka používá meloun, má její dítě reakce na kůži - určitě byste ji měli odmítnout.

Meloun je často spojován s kojením a kolikou. U některých dětí, kdy maminka konzumuje meloun, nadýmání a silný plyn, se může objevit kolika, což může být také důvodem pro odmítnutí použití tohoto produktu..

Kromě toho se v důsledku hojnosti tekutin u tohoto plodu může změnit složení mléka a jeho kvalita, což povede k rozmarům dítěte a jeho odmítnutí prsu..

Pokud se dítě chová zcela obvykle, nemá poruchu stolice, kožní vyrážky a úzkost, můžete bezpečně použít meloun, ale bez přejídání.

Při kojení nejezte meloun s chlebem nebo jinými výrobky, může to zvýšit riziko koliky u dítěte.

Kojící meloun - měla by se maminka zdržet?

Mnoho známých potravin po porodu kojících matek by nemělo být konzumováno. Meloun se obvykle považuje za nezbytný, stejně jako většina syrového ovoce a bobulovin. Takové preventivní opatření je však zpravidla zbytečné. Melouny jsou méně pravděpodobné než jiné plody, které mají negativní účinky na zdraví..

Lékaři nedoporučují kategoricky odmítnout používání pruhovaných bobulí během kojení. Šťavnatá dřeň může být s péčí dobrým doplňkovým zdrojem minerálů a vitamínů nezbytných pro matku a dítě a přináší mnoho radosti.

Může kojící meloun: pravidla použití

Meloun obsahuje železo, které je velmi důležité pro vyvíjející se tělo dítěte a se stávajícím rizikem anémie u žen. Hořčík a vápník pomáhají posilovat svalovou a kostní tkáň. Vitamíny C, beta-karoten, listová kyselina, panthenolová kyselina, riboflavin, thiamin zajišťují tvorbu imunity, podporují intercelulární metabolické procesy, aktivitu endokrinního systému, rozpustná vláknina čistí krevní cévy, váže a odstraňuje toxiny.

Kromě toho má vodní meloun pozitivní účinek na kojení, stimuluje produkci mléka a také pomáhá odstraňovat otoky a zlepšuje fungování ledvin. Kalorie v melounu, navzdory sladké chuti, je o něco větší než u okurky - pouze 30 kcal na 100 g, takže můžete bez obav jíst další libry.

Pokud žena bez problémů konzumuje prokládané bobule během těhotenství, riziko, že způsobí alergickou reakci u dítěte s kojením, je minimální. Meloun byste neměli vyzkoušet v časném období HB po porodu, je vhodné počkat několik týdnů. V prvním měsíci života potřebuje dítě zvláštní pozornost při sestavování stravy své matky, protože střevní mikroflóra drobků je stále příliš slabá na to, aby strávila mnoho látek.

Od druhého měsíce je možné do jídelního lístku zahrnout meloun kojící matce, ale pozorovat umírněnost. Nejprve stačí jíst 1-2 kusy o velikosti dlaně. Předpokladem není použití na plný žaludek a nekombinace s jinými novými produkty. Nejezte to s chlebem nebo s čímkoli jiným.

Stejně jako většina tykví může meloun ve směsi s jinými potravinami způsobit plyn.

A výhody se ztratí. Po prvním zařazení do stravy musí matka sledovat reakci dítěte. Pokud se během dvou dnů vyvine diatéza, vyrážka na kůži, kolika nebo naštvaná stolice, bude se muset na nějakou dobu vzdát dobrot. Pokud žádná patologie nenastane, je povoleno mírně zvýšit normu, ale nesmí se přejídat - stačí 300-400 g denně.

Jak si vybrat?

Alergické projevy, průjem nebo zácpa, které následují po konzumaci tohoto ovoce, mohou být spojeny s velkým počtem dusičnanů ve svém složení. Tykve, jako houba, nasávají dusíkaté sloučeniny, které se používají k urychlení růstu. Velká poptávka po melounech způsobuje, že mnoho výrobců „krmí“ bobule chemikáliemi. V takovém ovoci není žádný přínos a mohou způsobit velké škody nejen pro dítě, ale i pro dospělé. Časté jsou případy otravy melounem nasyceným dusičnany.

Abychom se ochránili před intoxikací, není na škodu znát několik pravidel při jejich výběru:

 1. Sezóna prokládaných bobulí začíná od posledního srpnového týdne a trvá do konce října. V tomto období melouny dozrávají přirozeně. Ovoce nakoupené počátkem léta bylo pravděpodobně pěstováno pomocí chemie.
 2. Obrovská velikost melounu - až 50 cm nebo více v průměru - by měla upozornit. Nejužitečnější jsou malé, o něco větší než fotbalový míč s charakteristickou nažloutlou skvrnou na boku - stopa ležící na melounu. A obři nejčastěji rostou a zrají pomocí umělých vylepšovačů.
 3. Při výběru můžete ignorovat kontrast a barvu proužků slupky - existují téměř monofonní odrůdy. Ale stav buničiny může hodně říct. Kvalitní meloun má přírodní červený odstín s bílými žilkami, cukr na plátku, sladký a šťavnatý. Bledě růžová je známkou neúplné zralosti. Nažloutlý nádech a dokonalá hladkost naznačují použití velkého počtu hnojiv. Cizí hořké nebo chemické plácnutí říká totéž.
 4. Doma můžete určit přirozený původ melounu tak, že jej ponoříte do čisté vody. Zákal nebo zčervenání kapaliny označuje obsah dusičnanů v buničině. Existuje meloun této kvality by neměl být.

Kojící matka se bude muset vzdát i osvědčeného a užitečného melounu pro některé zdravotní problémy: diabetes, poruchy metabolismu uhlohydrátů, urolitiáza a cholelitiáza.

Použití melounu s GV

Meloun je populární letní bobule, která má lehkou chuť a nízký obsah kalorií, dokonale uhasí žízeň v letním období. Ale ne každé ovoce je užitečné, existují kontraindikace pro použití, které je třeba vzít v úvahu. Například meloun během kojení nelze vždy jíst, protože někdy vyvolává alergii nebo dokonce obsahuje v kompozici pesticidy a dusičnany. Takové sloučeniny pronikají do mateřského mléka a poškozují matku a novorozence, proto při výběru bobule musíte být opatrní.

Výhody melounu během kojení

Složení buničiny melounu obsahuje mnoho užitečných složek, které mohou urychlit proces postpartum zotavení ženy, jmenovitě:

 1. Hořčík - obnovuje vitalitu, naplňuje tělo energií, má uklidňující vlastnosti, pomáhá relaxovat a usnout.
 2. Vápník - zvyšuje laktaci, je zodpovědný za obnovení struktury vlasů a nehtů.
 3. Vitamin C - přírodní antioxidant, který zvyšuje odolnost imunitního systému, posiluje krevní cévy a vyživuje pojivové tkáně.
 4. Kyselina listová - dodává energii, tónuje tělo, pomáhá tvořit kostru dítěte.
 5. Železo - Zabraňuje anémii u žen, což je běžný poporodní problém. Působí na štítnou žlázu, zajišťuje normální produkci hormonů.
 6. Kyselina pantothenová - zvyšuje vstřebávání prospěšných látek, které vstupují do těla potravou, chrání centrální nervový systém.

Pozornost! Pravidelná konzumace bobule v případě hepatitidy B prospěje ženě, pokud je produkt přimíchán do krmné dávky přiměřeně a úmyslně. Musíte si vybrat lepší a přirozené ovoce, koupit pouze v období přirozené zralosti.

V souladu s tím může a měla by kojící matka vstoupit do své stravy. Navzdory skutečnosti, že maso plodu je červené, při správném použití nevyvolává alergickou reakci. Spotřeba začíná malým kusem, pokud netolerance chybí, může být produkt konzumován.

Nebezpečí melounu při kojení

Přes všechny výhody bobule může poškodit zdraví dítěte i samotné ženy. Výhody přináší pouze přirozené, přirozeně zralé ovoce a bobule zrající pod vlivem dusičnanů jsou nebezpečné. Při konzumaci produktu nízké kvality se můžete setkat s těmito reakcemi:

 • poruchy trávicího traktu;
 • akutní alergické reakce;
 • zvracení
 • horečka.

Když matka konzumuje bobule, výhoda a její poškození jsou plně přenášeny na dítě, příznaky otravy jsou akutní, proto nepodceňují její nebezpečí. Prodloužený průjem a zvracení vede k narušení vodní rovnováhy. Vyvolává dehydrataci, která je u dětí mladších 1 roku léčena pouze v nemocnici.

Meloun není na seznamu zakázaných potravin pro HS, takže jej můžete použít, ale podléhají pravidlům zvýšené opatrnosti. Neměli byste ji jíst s bílým nebo žitným chlebem, taková kompozice u dětí vyvolává plynatost a koliku.

Seznam kontraindikací k použití:

 • predispozice k alergickým reakcím u novorozence;
 • diabetes;
 • kameny v orgánech močového systému;
 • pankreatické léze.

Pokud se při prvním použití melounu matkou projeví reakce dítěte, ochutnávka by měla být odložena o nejméně 1 měsíc. Můžete jít k alergologovi a udělat test..

Pozornost! Je možné zavést meloun do stravy ženy během laktace poté, co dítě dosáhne věku 4 měsíců.

Opatření při výběru melounu

Sladké bobule jsou nebezpečné nejen kvůli dusičnanům. Kompozice může zahrnovat bakterie, které vstupují do buničiny prostřednictvím mikrotrhlin na povrchu. Seznam základních tipů ke snížení rizika při nákupu zahrnuje:

 • nekupovat tykve před srpnem je období sezónní zralosti;
 • Před stříháním je třeba si umýt bobule a ruce;
 • nekupujte krájené, sekané, měkké ovoce;
 • nakupujte pouze v důvěryhodných obchodech, opouštějte trhy;
 • snězte pouze maso, aniž byste popadli 1 cm vrstvu poblíž kůry.

Není třeba žádat prodejce, aby provedl řez na meloun, aby zkontroloval jeho zralost. Taková metoda samozřejmě zajistí kvalitu, ale učiní ji nepoužitelnou.

Pokyny kojení

Jak jíst meloun při kojení a jak je to možné? Je velmi obtížné na tyto otázky dát přesné odpovědi. Přes všechny výhody plodu, ale to může být škodlivé, nutit zavést některá pravidla pro přijetí.

První nebezpečí, které spočívá v čekání na matku, se projevuje ve formě alergické reakce u dítěte, takže nový produkt musíte vyzkoušet podle následujících pravidel:

 • kus by měl být malý;
 • musíte vzít buničinu, která se nachází daleko od kůry;
 • sníst produkt ráno;
 • nepoužívat jako dezert, jíst odděleně od jídla.

Po 1 hodině musíte kojit a začít sledovat reakci. Pokud se na těle objeví zarudnutí a vyrážka - seznámení s melounem by mělo být odloženo do příští sezóny. I malé alergické příznaky jsou důvodem pro odmítnutí jíst bobule, jsou nebezpečné a mohou vést k rozvoji anafylaktického šoku, akutní dermatitidy.

Přestože produkt pěstovaný ve správných podmínkách není alergenní, může dojít k reakci v důsledku nestability trávicího traktu. Trávicí orgány prostě nemohou normálně reagovat na příchozí komponenty. Proto není možné s jistotou odpovědět na otázku, zda je možné kojící matce jíst meloun..

Zvýšení tělesné teploty, zvracení, průjem u kojenců po konzumaci mateřského mléka je příležitost k okamžité lékařské pomoci. Uvedené příznaky jsou charakteristické pro akutní otravu jídlem a jsou pro dítě velmi nebezpečné, takže nemůžete zdržet se odpovědi. Naléhavá potřeba kontaktovat sanitku, protože příznaky dehydratace rostou velmi rychle, léčba otravy doma je nepřijatelná.

Pozornost! Reakční doba pro meloun je asi 2-3 hodiny po konzumaci mateřského mléka. Během toho by dítě mělo být pod dohledem dospělých.

Pokud první den nedojde k reakci na použití nového přípravku u novorozence, je odpověď na otázku, zda je možné jíst meloun během kojení, pozitivní. Žena může vstoupit do stravy, podléhá normám a pravidlům spotřeby, riziko pro dítě je minimální. Denní objem konzumovaného produktu by neměl překročit 300 g. Je třeba jíst meloun ráno, takže v případě špatné kvality produktu nedochází v noci k zažívacím potížím, protože je obtížnější na ně včas reagovat. Samozřejmě je třeba zkontrolovat, zda každé zakoupené ovoce splňuje kritéria kvality.

Znáte-li výhody produktu, musíte mít na paměti, že pokud nejsou dodrženy normy týkající se objemu spotřeby, zvyšuje se riziko nežádoucích účinků. Zneužívání melounu vyvolává časté močení, které vede k vyluhování prospěšných látek z těla. Vápník a hořčík obsažené v kompozici jsou absorbovány lidským tělem, pouze pokud jsou konzumovány v přijatelném množství.

Meloun může být přidán do dětské výživy po dosažení věku 1 roku, nepřesahující denní normu 100 g. Včasné nezávislé ochutnávání produktu dětem může být nebezpečné z důvodu rizika poškození funkce ledvin a trávicích chorob.

Názor lékařů

Lékaři, včetně slavného ukrajinského pediatra Dr. E.O. Komarovsky, nedávají definitivní odpověď ohledně vhodnosti konzumního melounu kojící matkou. Důvodem je skutečnost, že je velmi obtížné ověřit kvalitu bobule. Při výběru produktu je třeba vzít v úvahu 3 kritéria:

 • plná důvěra v kvalitu (produkt se pěstuje v podmínkách šetrných k životnímu prostředí);
 • přirozené zrání bez použití syntetických hnojiv a dusičnanů;
 • provedení kontroly kvality doma.

Podle lékařů může být meloun zaváděn do ženské stravy během kojení nejdříve 4 měsíce po narození. Až do této chvíle není trávicí trakt dítěte s takovou zátěží schopen se vyrovnat. Žena by si měla být vědoma toho, že všechny produkty, které konzumuje, vstupují do těla dítěte s mlékem a ovlivňují jeho zdraví. Minutní gastronomické potěšení nebude schopno kompenzovat problémy spojené se konzumací bobulí nízké kvality.

Tipy pro meloun

Zralý produkt splňuje následující vlastnosti:

 • objemný a lehký;
 • suchý stonek;
 • na povrchu je jasný vzor;
 • cvaknutí na povrchu vyvolá tupý zvuk;
 • při mačkání slupky praskají;
 • žádné poškození, propíchnutí, praskliny, hniloba a promáčknutí.

Ne všechny druhy ovoce jsou kontrolovány speciálními laboratořemi na kvalitu, zejména pokud jsou prodávány na přírodních trzích, ale doma si můžete udělat trochu zkušeností. Pro zajištění kvality melounu potřebujete:

 1. Kupte si produkt, který splňuje uvedená kritéria.
 2. Přineste domů, aby se trochu ochladil, umyjte se.
 3. Nakrájejte malý kousek buničiny a ponořte ji do sklenice s vodou o pokojové teplotě.

Po 1 hodině můžete vyhodnotit výsledek, má-li tekutina růžovou nebo malinovou barvu - ve složení jsou dusičnany. Zakalení vody naznačuje, že meloun je vhodný ke spotřebě. Takový test může být proveden také melounem, pokud je jeho zralosti dosaženo uměle, voda změní barvu na jasně oranžovou nebo žlutou. Tento test je velmi jednoduchý a nevyžaduje pro jeho implementaci mnoho volného času, takže byste jej neměli opomenout, zejména pokud kojící matka, těhotná žena nebo dítě vyzkouší meloun.

Pozornost! Dodržování jednoduchých standardů a pravidel pro kontrolu zralosti melounu znemožní vážné problémy. Tuto metodu je užitečné použít nejen při výběru potravin pro potraviny pro hepatitidu B, ale také průběžně.

Meloun je zdravé ovoce, které obsahuje cenné vitamíny a minerály, za předpokladu, že v buničině nejsou dusičnany. Přítomnost škodlivých látek radikálně mění kvalitu kultury, což ji činí škodlivou. Spotřeba v období hepatitidy B je nejen nebezpečná, ale také nepřijatelná z důvodu nezvratných následků. Tato skutečnost je základem rozporů lékařů hádajících se o výhodách melounu a melounu pro ženu v období GV.

Meloun na stráži.

Kojení Meloun

Je to možné s kojícím melounem nebo ne? Před odpovědí na tuto otázku je třeba poznamenat, že přesná strava pro kojící matky nebyla dosud sestavena lékaři. Existují samozřejmě produkty, jejichž použití během laktace je kvůli negativnímu dopadu na zdraví dítěte zakázáno, a výrobky, které jsou žádoucí a užitečné ke konzumaci během tohoto období. Avšak i „zdánlivě neškodné“ produkty mohou způsobit alergie na jídlo nebo rozrušení stolice. Při zavádění nových produktů do nabídky byste proto měli být velmi opatrní..

Meloun při kojení. Výhoda

Meloun během kojení je velmi užitečný, protože obsahuje mnoho cenných látek. V něm je tedy ve velkém množství kyselina listová, která zvyšuje vylučování mléka, zlepšuje trávení a dodává pokožce zdravý vzhled. Kyselina askorbová, riboflavin a další antioxidanty obsažené v melounu odolávají vývoji rakovinných buněk v těle, chrání je před poruchami souvisejícími s věkem.

Kojící ženy mohou často pozorovat anémii, takže musí získat takové stopové prvky jako hořčík, vápník, draslík a železo, které, jak je třeba poznamenat, jsou obsaženy v melounu. Kromě toho vodní meloun čistí ledviny a odstraňuje toxiny z těla. Kyselina panthenolová obsažená v melounu je také velmi užitečná pro mladé matky, protože pomáhá odstraňovat toxiny z těla, normalizovat trávení, zlepšit spánek.

Takže můžete do svého jídelníčku zahrnout meloun pro kojící matky. Při kojení by měl být meloun trochu zaváděn do stravy a nejdůležitější věcí je správně zvolit tuto pochoutku, jinak může negativně ovlivnit zdraví matky i dítěte.

Meloun při kojení. Možné důsledky

Při rozhodování o použití melounu při kojení je samozřejmě třeba vzít v úvahu určitá rizika, která mohou nepříznivě ovlivnit pohodu matky a dítěte.

Zaprvé je třeba mít na paměti, že meloun, stejně jako jiné produkty, může vyvolat alergickou reakci. Za druhé, kvůli této pochoutce se může objevit pocit nepohodlí a přeplnění, protože se skládá téměř z 80% vody. V kombinaci s jinými produkty může vodní meloun způsobit mamince a dítěti bolest a plyn.

To je široce věřil, že pokud žena zahrnuje meloun ve své stravě při kojení, pak je nutriční hodnota mléka snížena. K tomu dochází pouze v případě, že je tento produkt zneužíván, ale pokud bude konzumován s mírou, mléko bude výživné, jako dříve..

A konečně zatřetí, vodní meloun může způsobit vážné otravy jídlem. Faktem je, že v dnešní době existují případy, kdy jsou vodní melouny čerpány dusičnany, aby se urychlil proces zrání. Nevolnost, závratě, zvracení - to vše jsou příznaky otravy jídlem, které se objevují během několika hodin po jídle.

Když můžete kojit meloun

Při kojení můžete do své stravy postupně zavést meloun nejdříve po 3 měsících laktace. První tři měsíce je nutné dodržovat přísnou stravu, aby se dítě naučilo vnímat živiny získané z mateřského mléka a plně je absorbovat. Ale již od čtvrtého měsíce můžete postupně doplňovat svůj jídelníček novými produkty - pro první produkt za 4-5 dní. Pokud má dítě alergické vyrážky nebo bolesti žaludku, okamžitě zjistíte, který produkt způsobil tuto reakci, a vyloučíte ji ze stravy.

Meloun při kojení. Doporučení pro výběr a použití

Aby použití melounu nepoškodilo matku ani dítě, je třeba vzít v úvahu řadu faktorů:

 • Sezóna melounů začíná v polovině srpna. Je lepší je koupit uprostřed sezóny (září), ne dříve, protože brzy dovezené dobroty mohou být plné dusičnanů. Přirozeně zralý meloun má jasnou barvu - světle zelené nebo žluté pruhy se střídají s pruhy tmavě zelené barvy. Pokud je to prakticky monofonní, pak je riziko otravy velké. Dalším znakem chemických látek v melounu je letargia a měkkost..

Můžete zkontrolovat, zda bobule neobsahují chemikálie, takto: dejte kousek buničiny na hodinu nebo dvě do sklenice vody. Pokud se voda zakalila, jako by se do ní přidalo mléko, je lepší tento meloun odmítnout, je-li voda čistá, je vodní meloun v bezpečí;

 • Nekupujte vodní melouny z podnosů, které jsou na silnici, vodní melouny ležící na zemi. Ovoce s trhlinami, i malé, by se také nemělo vyhýbat. V žádném případě nekupujte řezané melouny bez ohledu na to, kde se prodávají - na trhu nebo v supermarketu;
 • Pokud jste během kojení chtěli jíst meloun, pro začátek je lepší vyzkoušet ho na někoho z vaší rodiny. Pokud se jejich zdravotní stav nezhoršil, může meloun jíst kojící matka;
 • Jíst jeden malý plátek poprvé. Pokud se dítě do 24 hodin neobjeví kolika nebo vyrážka, může být počet zvýšen.

Stručně řečeno, můžeme s jistotou říci, že pro kojící matky je možné jíst meloun. Při kojení melounu nejprve zkontrolujte hlavní věc, použijte ji v přiměřeném množství a ne dříve než od 4. měsíce laktace. Postupujte podle doporučení uvedených v článku - neriskujte své zdraví, protože zdraví dítěte závisí na výživě kojící matky o 70%.

Takový šťavnatý a atraktivní meloun: je možné s kojením a v jakém množství?

Meloun během kojení je zdrojem mnoha užitečných látek a je důležité, aby žena po porodu obohatila svůj jídelníček o potraviny, které obsahují vitaminy a minerály v dostatečném množství..

To jí umožní rychlejší zotavení a posílení jejího imunitního systému. Musíte však pochopit, že během kojení by matka měla dodržovat řadu omezení potravin.

Výhody a poškození melounu

Meloun je afrického původu. Dnes se tato bobule pěstuje na všech kontinentech v teplých oblastech. Díky úsilí chovatelů existuje více než 1200 druhů ovoce. Bobule je oválná a kulatá.

Někdy se vodní melouny pěstují v krabicích. To jim dává originální kubický tvar a usnadňuje jejich transport. Šťavnaté bobule lze připsat dietním produktům, protože 100 gramů obsahuje pouze 39 kcal.

Meloun je velmi užitečný, ve své buničině jsou následující látky:

 • stopové prvky (kobalt, železo, selen, hořčík, fluor);
 • kyselina listová;
 • vitaminy (skupiny B, PP, A, C);
 • pektin;
 • celulóza;
 • přírodní cukry (fruktóza, glukóza).

Složení určuje přítomnost takových užitečných vlastností:

 • posílení imunitního systému;
 • zlepšení kvality vidění;
 • stimulace regenerace tkání;
 • posílení svalových vláken, nervový systém;
 • normalizace střevního traktu;
 • odstranění písku z ledvin a močovodu;
 • zlepšení nálady;
 • posílení stěn krevních cév;
 • prevence přeměny zdravých buněk na rakovinné;
 • normalizace srdce;
 • očištění těla od škodlivých látek;
 • prevence rozvoje zánětlivého procesu;
 • eliminace špatného cholesterolu;
 • zlepšení stavu kůže, pleti;
 • prevence anémie;
 • prevence aterosklerózy.

Při teplotě 0 stupňů si vodní meloun uchová po dlouhou dobu všechny své užitečné vlastnosti. Semena bobule jsou také vhodná ke spotřebě. V asijských zemích jsou sklizeny a konzumovány smažené. Olej ze semen melounu je velmi výživný, zdravý a chutný..

Smažená semena melounu

Plod může způsobit újmu, pokud je nekvalitní nebo má-li osoba nemoci, které jsou kontraindikací jeho použití. Zvláštností pruhovaného bobule je to, že je schopen rychle hromadit látky nebezpečné pro zdraví.

Pro pěstování velkého ovoce se obvykle používají dusičnany a jiná škodlivá hnojiva. Vysoká koncentrace hnojiva může způsobit otravu. Tento stav je charakterizován nevolností a zvracením, průjmem, slabostí, závratěmi a hypertermií. Pravděpodobnost nákupu melounu s dusičnany se zvyšuje mimo sezónu a na přírodních trzích.

Je to možné pro kojící matku?

Odborníci tvrdí, že melouny při kojení jsou dobré pro matku a její dítě. Nasycují tělo mikroelementy a vitamíny, které jsou nezbytné pro normální zdraví matky, růst a vývoj jejích drobků. Meloun také pomáhá zlepšit laktaci..
Ale některé kojící ženy si stěžují na řadu nepříjemných příznaků po jídle šťavnaté bobule. To je často způsobeno tím, že matky zařazují prokládané ovoce do stravy příliš brzy a nesprávně..

Otázka, zda meloun lze kojit v prvním měsíci po porodu, se obává mnoha žen. Koneckonců, toto období je adaptivní pro dítě, takže je důležité dodržovat přísnou stravu. Meloun v prvním měsíci života nelze zahrnout do stravy matky.

Trávicí a imunitní systém novorozence je oslaben. Drobky mohou způsobit zvracení, koliku, průjem a alergie. Tři měsíce po porodu, za předpokladu, že dítě není obtěžováno kolikou, se žena může pokusit sníst malý plátek melounu.

Pokud poté drobky nemají vyrážku, průjem a další negativní jevy, je dovoleno tento produkt nadále používat v malém množství. Je však lepší zavést do mateřské stravy meloun od 4 do 5 měsíců. Do této doby je tělo dítěte připraveno strávit šťavnaté bobule..

Normy použití během laktace

Melouny při kojení novorozence mohou poškodit. U dítěte se může objevit zvracení, průjem, plynatost, alergie.

Poprvé je povoleno konzumovat meloun, když je dítě ve věku 3 měsíců, v množství 10-20g.

Po několika dnech, za předpokladu, že je produkt dobře snášen matkou a dítětem, můžete zvýšit denní dávku na 2-3 násobky denně a rozdělit ji na několik dávek.

Jak si vybrat právo?

K výběru melounu je třeba přistupovat odpovědně. Během kojení je obzvlášť důležité jíst vysoce kvalitní ovoce. Je dobré vědět, jak si vybrat pruhované bobule, které budou zralé a bez dusičnanů.

Je lepší jíst ovoce pěstované na vlastní zahradě bez hnojiv. Pokud vaše zahrada není, pak je důležité koupit bobule od producenta v dobré víře.

Přítomnost dusičnanů a jiných syntetických škodlivých látek v melounu je indikována následujícími příznaky:

 • příliš bledá nebo jasně červená;
 • přítomnost mnoha zřetelných žlutých nebo bílých žil v buničině;
 • lesklá kůra.

Je lepší koupit melouny na konci léta, odborníci doporučují dodržovat řadu zákazů:

 • Neřežte nemyté bobule pro vzorek;
 • Neužívejte kulhání, měkké ovoce;
 • nekupujte ovoce mimo silnici (pohlcuje veškeré znečištění, škodlivé emise);
 • neužívejte meloun, pokud je rozřezaný nebo má poškození.

Při nákupu bobulí byste měli požádat prodejce, aby předložil certifikát kvality. Doporučuje se zvolit ovoce střední velikosti o hmotnosti asi pěti kilogramů. Tato hmota je nejvíce v souladu s přírodními. Pokud meloun výrazně převyšuje tuto hmotnost, znamená to, že k jeho pěstování byla použita hnojiva..

Pokud meloun váží méně, může to znamenat, že není zcela zralý. Musíte dávat přednost ovoce s tmavě zelenými pruhy. Je lepší zvolit meloun s nažloutlou skvrnou na jedné straně. Tato barva slupky je známkou toho, že bobule byla pěstována v přírodních podmínkách (na zemi na slunci)..

Žlutá skvrna znamená, že ovoce bylo pěstováno in vivo

Je důležité věnovat pozornost ohonu. Měl by být mírně suchý. Osušený ocas je považován za známku dlouhodobého skladování plodu..

Kontraindikace a bezpečnostní opatření

Meloun je užitečný, ale ne pro každého. V přítomnosti určitých stavů a ​​nemocí může tato bobule zhoršovat pohodu. Proto by se kojící žena měla před rozhodováním o zařazení pruhovaného ovoce do stravy seznámit s jeho kontraindikacemi.

Je vhodné upustit od používání bobulí v těchto případech:

 • kolitida;
 • individuální nesnášenlivost;
 • volné stoličky;
 • poruchy činnosti žaludku (gastritida, vřed);
 • urolitická patologie;
 • duodenální vřed;
 • onemocnění ledvin (pyelonefritida, selhání orgánů);
 • přítomnost žlučových kamenů.

Lidé s diabetes mellitus, pankreatitidou, chronickými patologiemi gastrointestinálního traktu by měli být zavedeni do stravy melounu pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře.

Chcete-li zabránit výskytu nepříjemných příznaků po jídle šťavnaté bobule, musíte znát a dodržovat preventivní opatření:

 • před řezáním ovoce umyjte;
 • Před použitím bobule zkontrolujte, zda neobsahuje hnojiva. K tomu existují speciální zařízení - nitrátový měřič, indikátory pásů. Můžete použít lidové metody. Například, měli byste snížit kašovou kaši na sklenici vody. Pokud tekutina zakalí a změní barvu na světle růžovou, znamená to, že meloun je dobrý. Pokud je voda načervenalá, pak to znamená přítomnost škodlivých chemických prvků v plodu;
 • Nejezte nejprve meloun. Stojí za to požádat někoho z domácnosti, aby vyzkoušel bobule. Pokud tato osoba nemá příznaky otravy, můžete mladému matce jíst kousek červené buničiny;
 • odmítají jíst bobule v případě alergické reakce. Červený plod je schopen zvýšit závažnost patologických symptomů;
 • po těžkém jídle nejezte meloun. To zvyšuje pravděpodobnost fermentace ve střevech, nadýmání;
 • V noci nejezte meloun. Má močopudný účinek. To může nepříznivě ovlivnit kvalitu spánku;
 • Pokud se objeví nežádoucí příznaky, je vhodné opustit další používání bobule a poradit se s lékařem.

Související videa

Co může kojící matka jíst? Odpovědi ve videu:

Meloun během kojení je tedy užitečný, ale musíte znát vlastnosti jeho zavedení do stravy. Chcete-li do nabídky zahrnout pruhované bobule, většina lékařů doporučuje 4-5 měsíců po porodu.

Je důležité si uvědomit, že plod má schopnost rychle absorbovat škodlivé látky (hnojiva, emise z vozidel). Musíte si vybrat meloun podle řady kritérií. Při používání je také nutné dodržovat bezpečnostní opatření..

Je možné kojit meloun: poškození a přínos pro kojící matku a dítě

Osvěžující chuť melounu pomáhá přežít intenzivní teplo a šťavnatá dřeň dokonale uhasí žízeň. Mnozí se však bojí kupovat bobule kvůli častým případům otravy po konzumaci. Pro kojící matku je důležité vědět, zda vodní melouny lze kojit, a pokud ano, v jakém množství a jak si vybrat kvalitní produkt. To bude probráno v našem článku..

Může meloun kojit

Podíl vody ve složení melounu je 91,5% objemu. Jak bobule roste, jako houba absorbuje užitečné a škodlivé látky z půdy. Závod reaguje na krmení, které někteří výrobci používají..

Zvýšené množství dusíkatých hnojiv přispívá k rychlému růstu a časné zralosti bobule. Současně však vodní meloun hromadí velké množství dusičnanů, které se postupně mění v dusitany nebezpečné pro člověka. Při zrání se soli kyseliny dusité převádějí na cukry, aminokyseliny a vlákninu..

To znamená, že zralé ovoce je bezpečnější než nezralé.

Důležité! Dusičnany se hromadí v zelenině a ovoci s vysokým obsahem vody. V tomto smyslu je meloun bezpečnější než meloun.

Dusičnany pronikají do mateřského mléka, negativně ovlivňují tělo dítěte. Kojící matka si musí vybrat pouze kvalitní sezónní zeleninu a ovoce.

Při otravě dusitany jsou pozorovány charakteristické příznaky intoxikace:

 • nevolnost, zvracení;
 • průjem;
 • zvýšení teploty;
 • v obtížných případech - ztráta vědomí, křeče.

Dusitany narušují proces zásobování tkání kyslíkem a při pravidelném používání v dětství narušují správný růst a vývoj těla.

Argumenty „pro“ použití melounu během kojení a „proti“ jsou uvedeny v tabulce:

kladyMinusy
Obsahuje vitamíny, minerály, antioxidantyObsahuje nebezpečné množství dusičnanů a dalších škodlivých látek.
K intenzivní produkci mateřského mléka přispívá velké množství šťávyZpůsobuje kvašení a koliku
Nízkokalorický produktObsahuje alergeny
Obnovuje rovnováhu voda-sůl, pomáhá přežít horké počasíNedoporučuje se pro chronická onemocnění močového systému
Má osvěžující, příjemnou chuť.Nadměrná tekutina způsobuje nával mléka a stagnaci na hrudi.
Normalizuje stolici pro zácpu
Zlepšuje stav cév, normalizuje krevní tlak
Odstraňuje toxiny a toxiny

Výhody a poškození ovoce pro kojící matku a dítě

Hlavním poškozením melounu je, že bobule intenzivně absorbuje nejen užitečné, ale škodlivé látky z půdy. Množství šťávy způsobuje kvašení a tvorbu plynů a způsobuje zhoršení nemocí močového ústrojí.

Výhody melounu v GV jsou však velké. Obsahuje následující látky:

 • vitaminy skupiny B, A, E, C;
 • minerály - fosfor, vápník, hořčík, draslík, sodík;
 • velké množství jemných vláken;
 • pektin;
 • kyselina listová;
 • lykopen a další antioxidanty;
 • aminokyselina citrulin.

Bohatá šarlatová barva buničiny je způsobena vysokou hladinou lykopenu v kompozici. Tento antioxidant příznivě ovlivňuje činnost kardiovaskulárního systému, snižuje riziko rakoviny a zmírňuje stav bronchiálního astmatu. Společně s vitamíny A a E chrání oči před změnami souvisejícími s věkem.

Citrulin v těle se mění na arginin, což zvyšuje účinnost imunitního systému. Kyselina listová má příznivý vliv na vývoj mozku dítěte. Šťáva melounu dokonale uhasí žízeň, slouží jako diuretikum.

Meloun při kojení, v závislosti na věku dítěte

Dítě se rodí s nezralým zažívacím systémem. Je důležité, aby si kojící matka vybrala bezpečnou a vyváženou stravu pro sebe. Je lepší vyzkoušet nové výrobky v malých porcích a postupně je zvyšovat.

V prvním měsíci

Ihned po narození dítěte nemůžete vyzkoušet meloun. Ovoce, stejně jako jiná pestrobarevná zelenina a ovoce, může vyvolat alergie. Novorozené dítě je zvláště citlivé na dusitany a jiné škodlivé látky, které bobule mohou obsahovat. I v malých koncentracích způsobují otravu..

Ve druhém

Dvouměsíční dítě intenzivně přibírá na váze a rychle se vyvíjí. Během tohoto období se upravuje jeho trávicí systém. Vyzkoušejte malé množství buničiny z melounu, o které jste si jisti. Při absenci alergické reakce diverzifikujte jídelní lístek s kouskem bobule jako sladký dezert.

Ve třetí a další

Při nepřítomnosti negativní reakce není matce zakázáno hýčkat se malým množstvím melounu. Přejídání se však bude muset opustit. Buničina se spoustou šťávy zahajuje proces kvašení, způsobuje porušení stolice a koliky u dítěte.

Pravidla a předpisy pro spotřebu bobulí

Meloun se používá dvěma způsoby:

 • 1-2 hlavní plátky jako dezert po hlavním jídle;
 • Odděluje se od zbytku jídla, dokud se necítíte plný.

Při konzumaci ve velkém množství má meloun diuretický a projímavý účinek, takže je lepší ho jíst ráno nebo odpoledne.

Důležité! Nedoporučuje se kombinovat meloun se slanými potravinami. Velké množství tekutin a solí způsobuje otoky a zvýšený tlak.

Komu je meloun kontraindikován

V případě alergie na plod bude nutné meloun úplně opustit.

Omezte použití bobulí u následujících chorob:

 • diabetes mellitus 2. typu;
 • urolitiáza;
 • žaludeční a duodenální vřed;
 • bodnutí, nadýmání;
 • střevní infekce.

Meloun ve velkém množství je škodlivý pro děti do tří let a těhotné ženy.

Opatření pro ovoce

Při výběru melounu zvažte sezónnost rostliny. V Rusku bobule dozrávají hromadně v srpnu. Existují brzy zralé odrůdy, které sklízejí 70-80 dní po vzejití, a proto jsou vhodné pro potraviny v červenci. Takové ovoce je však obtížné odlišit od vodních melounů pěstovaných na hnojivech..

Užitečný! Rozdrťte malý kousek buničiny a zamíchejte ve sklenici vody. Nebezpečné ovoce zašpiní tekutinu intenzivně růžovou nebo červenou a přirozeně se pěstuje v bledě růžové.

Je důležité zvolit místo nákupu. Je lepší obejít neformální prodejní místa a kolaps zeleniny. Plody by neměly ležet na zemi pod sluncem.

 • hlavní známkou zralosti je suchý ocas;
 • koupit středně velké plody - 4–6 kg, příliš malé mohou být nezralé, obrovské - pěstované hnojivy;
 • kůže by měla být bez poškození, středně lesklá, s kontrastním vzorem, bez tmavých skvrn, promáčknutí a měkkých skvrn a žlutá skvrna by měla být čistá;
 • je nebezpečné koupit nakrájený meloun - hrozí velké riziko střevní infekce.

Před řezáním si meloun důkladně umyjte. Dávejte pozor na maso a kosti. Užitečná vláknina - červená, lehce drobivá, cukrová struktura, s tenkými bílými žilami. Nebezpečná je bělavá, jasně červená s fialovým nádechem, lesklým jádrem a žlutými žilkami. Bílé kosti naznačují nezralost plodu.

Dusitany se hromadí blíže k kůře. Není nutné úplně jíst kůrky do bílé vrstvy, je lepší zastavit, jakmile se maso nesladí. V domácnosti používejte dusičnanoměr. Chcete-li to provést, nakrájejte meloun a nalepte jehlu zařízení do buničiny.

Zajímavý. Melouny vodní se dělí na samčí a samičí rostliny. Má se za to, že ty jsou sladší a šťavnatější. Ovocné dívky mají širokou tmavou skvrnu květin a chlapci mají malou.

Stanovisko Dr. Komarovského

Evgeny Olegovič Komarovsky, známý pediatr, doporučuje konzumovat zralé plody vysoké kvality během kojení. Matky by neměly jíst meloun ihned po zakoupení. Nejprve musíte ošetřit svého otce a sledovat jeho pohodu. Pokud bobule nezpůsobuje otravu, můžete léčit i matku.

Pokud je maso po řezání bez chuti, je lepší ušetřit utrácené peníze a zahodit ovoce.

Závěr

Meloun je součástí stravy kojící matky blíž k 3-4 měsícům. Používejte pouze vysoce kvalitní bobule, zrající v srpnu až září. Hlavním ukazatelem zralosti je sušený ocas. Zkontrolujte bezpečnost produktu pomocí dusičnanu. Absolutní kontraindikace k použití - alergie.

Články O Neplodnosti