Hlavní Bolest

Je pro matku zakázáno jíst krevetky během kojení??

Pro kojící matku je někdy obtížné dodržovat dietní výživu, zejména pokud jsou dříve milovaná jídla zakázána. Fanoušci mořských plodů dychtivě čekají na příležitost alespoň částečně uspokojit jejich touhu a vyzkoušet alespoň kousek své oblíbené pochoutky. K dispozici a docela populární jsou krevety. Často vyvstává otázka, zda je možné během kojení jíst krevety. Abyste si byli jisti výhodami mořských korýšů pro kojící matku, musíte zjistit, jaké užitečné vlastnosti mají, jak je vybrat a správně vařit..

Výhody krevety

Seafood je dietní potravinový produkt a má obrovské množství živin. Krevety nejsou výjimkou. Tento mořský dar přírody již přestal být pochoutkou a díky svému složení je zařazen do seznamu doporučených potravin pro mnoho diet. Ale s kojením lékaři nedoporučují jejich zavedení příliš brzy do ženské stravy, protože jsou silnými alergeny.

Složení mořských korýšů zahrnuje velké množství vitamínů (A, C, B1, B9), užitečné stopové prvky (měď, vápník, jód, draslík, železo, vápník, fluor, zinek), beta-karoten, omega-3. Díky tomu mají pozitivní účinek na celé tělo, zlepšují fungování mnoha orgánů a systémů..

Pozitivní účinek krevety na tělo:

 • Posílit ochranné funkce těla;
 • Vylepšete štítnou žlázu;
 • Posílit kosterní systém, pozitivně ovlivnit růst vlasů, nehtů, jejich vzhled;
 • Zajišťují výživu buněk a zlepšují tvorbu krve;
 • Posílit klouby a stěny krevních cév;
 • Zlepšit stav pleti, zpomalit proces stárnutí;
 • Pozitivní účinek na nervový systém, zlepšení paměti;

Pravidelná konzumace mořských plodů, včetně garnátů, díky přítomnosti velkého množství antioxidantů v nich, pomáhá zabránit rozvoji rakoviny. Spolu s dalšími mořskými plody, nízkokalorickými korýši. Protein v jejich složení se snadno vstřebává a cholesterol nemá negativní účinek na tělo, protože vstupuje do krevního řečiště s tuky.

Možné poškození a jaké mohou být nebezpečné krevety?

Vzhledem k tomu, že krevety patří do kategorie vysoce alergenních přípravků, měly by být u lidí s alergií na potraviny a u kojících matek užívány opatrně. Mořské plody, jejichž původ a způsob skladování nejsou známy, mohou také poškodit. Mořské korýši existují mělké a hluboké. Krevety mělké vody nemají ve svém složení ty prospěšné vitaminy a mikroelementy, které jsou hlubinné, proto je jejich hodnota pro tělo snížena.

Důležité! Krevety mají schopnost absorbovat škodlivé a toxické látky v prostředí, ve kterém žijí!

Vzhledem k tomu, že dnes jsou oceány spíše znečištěné, lze předpokládat, že to ovlivňuje kvalitu mořských plodů.

Existuje také umělý způsob pěstování krevet. Díky použití hormonů, antibiotik a dalších chemických přísad pro rychlejší růst mohou tyto produkty poškozovat tělo. Docela nebezpečné je používání umělých krevet během kojení. Jejich pravidelné používání může zhoršovat zdraví matky a dítěte a také může vyvolat vývoj nebezpečných chorob v těle dítěte.

V takových případech nemůže krevety s GW?

Protože krevety nejsou produktem, který pediatrové doporučují při kojení, žena se silnou touhou ji používat s mimořádnou opatrností a v nejmenších pochybnostech přestat tuto pochoutku používat.

Kontraindikace použití krevet během kojení:

 • Výskyt alergické reakce u dítěte;
 • Změna chování dítěte, zhoršení spánku, zvracení, průjem, zácpa, kolika;
 • Kojenecký věk do 3 měsíců;
 • Nedonošené dítě.

Je to možné díky laktaci krevet?

I přes své příznivé vlastnosti se dietní produkt, jako jsou krevety, nedoporučuje pediatrům kojit (zejména v raném věku). Stejně jako jiné mořské plody mohou způsobit alergie iu starších dětí. Navíc jejich kvalita není vždy vysoká. Proto, pokud si žena opravdu chce užít tento lahodný produkt během kojení, je třeba se nejprve ujistit o jeho kvalitě.

Při kojení se doporučuje, aby se matky oddávaly mořskému exotismu ne více než jednou týdně, a je nutné sledovat reakci drobky po dobu tří dnů..

Je to možné v prvním měsíci života dítěte?

Rozhodně si začněte dítě zvykat na nové, a dokonce i takové alergenní produkty, jako jsou krevety, by nemělo být dříve než 3 měsíce od narození. Až do tohoto věku není trávicí systém dítěte dosud plně vyvinut, je snadné vyvolat projevy alergií, problémy se stolicí, koliku nebo jinou reakci. Kromě toho mořské plody nijak neovlivňují laktaci, na rozdíl od obilovin, polévek, kompotů doporučovaných v té době. Při kojení v tak raném věku byste proto neměli riskovat zdraví a pohodu dítěte.

Vlastnosti použití produktu během období

Pokud po 3 měsících začnete dítě seznamovat s novým exotickým produktem, musíte to udělat ve stádiích a pokud možno opatrně. Než začnete do kojení zavádět korýše během kojení, měli byste se ujistit o jejich kvalitě.

Jak vstoupit do stravy?

Krevety by měly být zavedeny do stravy během kojení v etapách. Pro začátek bude stačit 2-3 mořští korýši denně. Doporučujeme je jíst ráno, abyste sledovali reakci dítěte po celý den. Nedoporučuje se jíst krevety poprvé spolu s dalším novým jídlem, protože bude obtížné zjistit, který produkt dal reakci. Pokud během dne ani během následujících dvou dnů nedojde u dítěte k žádné reakci, můžete postupně zvýšit příjem, v žádném případě však zneužívání.

Míra spotřeby

Dostatečný počet krevet, aby nedošlo k poškození dítěte, ale zároveň saturoval jeho tělo potřebnými vitamíny, je 100 gramů týdně. Tuto částku lze rozdělit do několika fází. Zneužívání krevet během kojení, zejména uměle pěstovaných, může vyvolat vývoj hrubých patologií u dítěte.

Jak si vybrat kvalitní krevety?

Abyste ochránili sebe i dítě, musíte si být jisti kvalitou krevet. Chcete-li to provést, musíte při nákupu věnovat pozornost jejich vzhledu, vůni, struktuře a barvě..

Zásady výběru kvalitních krevet:

 1. Doporučujeme zakoupit vážený produkt, abyste mohli jasně vidět a zkontrolovat jeho kvalitu.
 2. Nedoporučuje se kupovat zmrazené krevety, protože by mohly být znovu zmrazeny, což je obtížné ověřit. Několikrát rozmrazené a nově zmrazené korýši ztratí své prospěšné vlastnosti a mohou být zdraví škodlivé.
 3. Kvalitní krevety by měly mít integrální hustou průhlednou skořápku, stejně jako integrální antény a nohy.
 4. Pokud se na korýši vyskytují žluté, černé nebo jiné skvrny, stejně jako barva masa je žlutá, měli byste takový produkt odmítnout, protože to naznačuje jeho čerstvost.

Krevety recepty pro ošetřovatelství

Pokud je krevety během kojení dítě dobře snášeno, můžete své menu rozšířit tak, že tyto mořské plody použijete na různé domácí pokrmy..

Jak vařit?

Mořské plody musíte vařit ve slané vodě s přídavkem citronové šťávy a bobkového listu. Voda musí být přidána dvakrát tolik, kolik je mořských plodů. Je důležité nestrávit maso korýšů, protože pak bude gumovité a bez chuti. Po varu středně krevety, stačí vařit po dobu 1-2 minut. Hotové korýši vznášejí na povrch. Doporučuje se jíst chlazené přidáním citronové šťávy a olivového oleje.

Šťouchaná polévka

 • Vařené krevety - 100 gr
 • Brambor - 3 ks.
 • Tavený sýr - 1 ks.
 • Cuketa - 1 ks.
 • Mrkev - 1 ks.
 • Cibule - 1 ks.
 • Máslo - 1 lžíce.
 • Citronová šťáva, sůl, cukr, kopr.
 • Veškerou zeleninu vařte, dokud se nevaří, přidejte máslo, smetanový sýr a v mixéru buďte do hladka. Smažte vařené krevety v másle a nahoře na bramborovou kaší, přidejte kopr.

Salátový recept

 • Vařené krevety - 200 gr
 • Hlávkový salát
 • Tvrdý sýr - 100 g
 • Cherry Rajčata - 3 ks.
 • Vařené žloutky - 2 ks.
 • Citronová šťáva, hořčice, olivový olej.
 • Umístěte chlazené mořské plody na dříve roztrhané listy salátu a posypte nastrouhaným sýrem. Přidejte cherry rajčata, nakrájená na polovinu. Odděleně smíchejte vařené žloutky, citronovou šťávu, hořčici, olej. Do této směsi přidejte salát.

Pilaf v pomalém sporáku

 • Krevety - 200 gr
 • Cibule - 1 ks.
 • Mrkev - 1 ks.
 • Dlouhozrnná rýže - ¾ šálku
 • Rostlinný olej - 3 polévkové lžíce.
 • Sůl, pepř podle chuti
 • Předloupaná zelenina musí být smažena v misce pro více vrstev. Poté přidejte oloupané mořské plody a pokračujte v smažení dalších 5 minut. Dále je třeba přidat promytou rýži a nalít vodu (400 g). Vařte jídlo v režimu Pilaf 40 minut.

Je tedy možné, ale nedoporučuje se zapojit do mořských plodů během kojení. Pro kojící matku musí být krevety mimořádně vysoké kvality, musí být zakoupeny nezmrazené a nejlépe vařené doma..

Krevety a jiné mořské plody během GW: možné nebo ne?

Mořské plody byly vždy známé svou výživou, chutí a zdravými vlastnostmi. Krevety zaujímají mezi nimi zvláštní místo. Liší se nejen chutí a vysokým obsahem stopových prvků, ale také nízkým obsahem kalorií. Vypadalo by to jako ideální produkt. Ale je to tak? Je možné krevety kojit během kojení, nebo je lepší počkat, až bude dítě starší?

Druh krevety

Krevety maso obsahuje mnoho užitečných stopových prvků a vitamínů, ale to neznamená, že všichni korýši jsou stejně užiteční. Krevety jsou rozděleny do dvou hlavních typů: sladkovodní a mořské. První z nich se pěstuje v umělých podmínkách a druhý z nich žije v moři. Sladkovodní jedinci jsou větší, ale jejich výhody jsou o něco menší..

Také, tyto malé členovce jsou rozděleny do dvou skupin:

 • teplá voda (královská, žíhaná), jejíž lokalita je pobřeží Latinské Ameriky, Asie,
 • studená voda - nachází se výhradně u pobřeží Norska, Dánska, Grónska a dalších zemí s drsným podnebím.

Při nákupu krevet stojí za zvážení, že jejich kvalita do značné míry závisí na způsobu odlovu. Hlubinné členovce jsou považovány za cennější, ale obyvatelé mělké vody jsou v mnoha ohledech výrazně podřadní.

Příznivé vlastnosti

Výhody krevety pro lidské tělo jsou nesporně velké. Obsahují mnoho užitečných látek:

 • vitaminy (vitaminy A, C, E, B),
 • mastné kyseliny (omega-3),
 • makronutrienty (jód, vápník, draslík, fosfor, sodík),
 • stopové prvky (zinek, měď, železo).

Vzhledem k tak bohatému obsahu prospěšných látek se krevety používají k posílení krevních cév, zlepšení krevního oběhu a prevenci rakoviny. Minerály obsažené v masu přispívají ke zlepšení pleti, posilují nehty a působí proti vypadávání vlasů.

Studie ukázaly, že mírná konzumace krevetového masa významně zlepšuje fungování ledvin, štítné žlázy. Tento produkt má pozitivní vliv na tvorbu a posílení kostní tkáně, oběhového systému..

Krevety mají nízký obsah kalorií a obsahují mnoho bílkovin, což je velmi důležité pro tělo kojící ženy. Jsou však tak neškodní a je možné jíst krevetky během kojení? K zodpovězení této otázky je nutné zvážit užitečné a škodlivé vlastnosti mořských plodů.

Možné poškození

Na první pohled se zdá, že díky takové úspěšné kombinaci minerálů a vitamínů, krevety přinesou dítěti pouze zdravotní přínosy. Ukazuje se však, že krevety nejsou s HS tak neškodné.

I přes užitečnost krevet by se měly konzumovat střídmě. Tyto členovce mají schopnost absorbovat všechny negativní látky z prostředí. Kvůli nepříznivým okolním podmínkám dnes obsahuje krevety maso zvýšené množství těžkých kovů a dokonce i radioaktivních látek. Tyto látky nejsou z produktu odstraněny ani během tepelného zpracování..

Zdálo by se, že krevety pěstované v umělém prostředí obsahují méně kovů a radionuklidů, ale není tomu tak. Bezohlední výrobci často zneužívají různé hormony a antibiotika. Díky těmto trikům jednotlivci rostou rychleji a větší, ale jejich konzumace je pro zdraví velmi nebezpečná.

Než však vyzkoušíte pochoutku, měli byste zvážit, zda je možné kreveta pro kojící matku..

Je možné krevety s HS

Během kojení žena potřebuje zvýšené množství vitamínů, makro a mikroelementů. Je však třeba mít na paměti, že všechny výrobky, které jí, významně ovlivňují jakost mléka, a tím i zdraví dítěte. Aby nedošlo k poškození dítěte, musíte dodržovat zdravý životní styl a jíst vyváženě.

Protože mořské plody obsahují zvýšené množství životně důležitých stopových prvků, mnoho matek má otázku, zda krevety lze použít pro HS. Použití tohoto produktu kojení není definitivně zakázáno.

Ale než jej zařadíte do svého jídelníčku, musíte zvážit některé nuance:

 1. Při nákupu je důležité vybrat pouze čerstvé a vysoce kvalitní produkty.
 2. Je přísně zakázáno jíst krevety během kojení, pokud je dítě mladší než 3 měsíce.
 3. Mořské plody se do stravy zavádějí postupně a sledují fyziologickou reakci a stav dítěte.
 4. Pokud má dítě sklon k alergiím od narození, je lepší odmítnout používat krevetky pro kojící matku.
 5. Nekupujte hotová jídla z mořských plodů. Pokud je vaříte sami, výhody takového jídla budou mnohem větší.

Je třeba začít zavádět krevety do stravy trochu. Po jídle trochu snězte a sledujte stav dítěte. Nezapomeňte věnovat pozornost tomu, zda se vyrážka objevuje na těle, zda má dítě normální stolici nebo zda břicho bolí. Pokud během týdne není u dítěte pozorována negativní reakce, může být do mateřské stravy zařazeno mírné množství krevet.

Důležité! Krevety jsou velmi alergenní produkty, takže terapeutky důrazně zakazují kojícím ženám jíst tyto mořské plody více než jednou týdně..

Pokud máte pochybnosti o použití mořských plodů, je lepší se poradit s pediatrem. Pokud neexistují kontraindikace, pak v mírném množství krevety bude užitečné nejen pro vás, ale také pro dítě.

Jak si vybrat

Zvláštní pozornost musí být věnována čerstvosti a kvalitě produktu, protože jinak můžete nezvratně poškodit zdraví vašeho dítěte. Pravidla pro výběr mořských plodů se příliš neliší od ostatních potravinářských výrobků..

Nejprve musíte věnovat pozornost:

Pokud jde konkrétně o krevety, je třeba poznamenat, že v důsledku opakovaného zmrazování a rozmrazování jeho prospěšné vlastnosti zmizí. Krevety pro kojící matku je proto lepší koupit čerstvé, které nepodléhají žádnému tepelnému ošetření. Pokud to není možné, je lepší upřednostnit výrobky s novějším zmrazením..

Výběr kvalitního zmrazeného produktu není obtížný:

 • Před zakoupením zkontrolujte datum výroby a datum exspirace. Obal by také měl obsahovat informace o místě úlovku a výrobci. Předpokládá se, že je lepší koupit krevety studené vody ulovené u pobřeží Norska, Litvy, Dánska. Studie ukázaly, že jednotlivci z těchto regionů jsou výživnější a kvalitnější..
 • Při nesprávném skladování a přepravě se mořské plody mohou stát zdraví škodlivými. Porušení technologie lze odhadnout přítomností velkého množství ledu nebo sněhu v balení. Takový produkt byl opakovaně rozmrazován a znovu zmrazen.
 • Pokud jde o vůni, rozhodně by to nemělo být. Čerstvé krevety vůbec necítí.
 • Věnujte pozornost vzhledu korýšů. Jejich skořápky jsou pružné a průsvitné. Pokud je na těle nalezeno mechanické poškození, nohy jsou zavěšeny a antény jsou zlomené, je lepší se zdržet nákupu, protože s největší pravděpodobností není tento produkt dostatečně čerstvý.
 • Podívejte se zblízka na barvu hlavy členovců. Pokud jsou na nich černé skvrny, pak je produkt již zcela rozmazlený. Jíst takové krevety je přísně zakázáno. Je povoleno nazelenalé zbarvení, to je prostě důkaz, že korýši krmení planktonem.
 • O stálosti garnátů svědčí také heterogenní odstín a žlutá barva masa.

Pokud máte pochybnosti o jeho kvalitě, odmítněte produkt zakoupit..

Jak vařit

Kojící matka by se neměla starat pouze o kvalitu produktu, ale měla by také znát základní principy jejich správné přípravy. To je velmi důležité, protože pokud nebude dodržována technologie, jídlo může nejen ztratit své prospěšné vlastnosti, ale také se stát nebezpečným pro lidské zdraví.

Při vaření musí kojící matka dodržovat následující pravidla:

 1. Krevety jsou přirozeně rozmrazeny. Stačí je přenést do chladničky a nechat až do úplného rozmrazení (asi 10 hodin). Nikdy nepoužívejte mikrovlnnou troubu..
 2. Před vařením musí být korýši omyty tekoucí vodou a osušeny papírovou utěrkou, aby se zbavili nadměrné vlhkosti.
 3. Korýši se musí ponořit do vroucí vody a vařit po dobu 3 minut. Nestojí to za to nechat je déle, protože maso se stane „gumou“ a všechny jeho užitečné a výživné vlastnosti zmizí.
 4. Kojící žena by měla používat koření šetrně, nepřepírat to solí a odmítat horké omáčky.

Při kojení je přísně zakázáno jíst smažené mořské plody..

A co další mořské plody

Můžeme se s otázkou vypořádat s krevetami, ale co zbytek mořských plodů? Jíst je s mírou je velmi prospěšné. Ale musíte vzít v úvahu, že byste neměli jíst všechno v řadě. Během tohoto období by se žena měla řídit určitými zásadami výživy a vaření, aby se minimalizovalo riziko poškození zdraví dítěte.

Mušle

U žen jsou mušle jednoduše nezbytným produktem, který pomáhá snižovat hmotnost, posiluje nehty, zlepšuje stav pokožky a celkové omlazení těla. Díky vitamínům a mikroelementům obsaženým v masu tohoto měkkýše se zvyšuje tón, toxiny se vylučují z těla, normalizují se játra a oběhový systém a zvyšuje se imunita.

Mušle však mohou hromadit nebezpečné toxiny z prostředí, bakterií a patologických mikroorganismů..

Aby se neutralizoval negativní dopad, musí být mušlí maso podrobeno předběžnému tepelnému ošetření. Pro kojící matky je kontraindikováno jíst syrové měkkýše.

Oliheň

Chobotnice je jedním z nejzdravějších druhů mořských plodů. Jeho použití přispívá k posílení a zlepšení kardiovaskulárního a endokrinního systému. Kromě toho obsahuje selen, který aktivuje vylučování toxinů, toxinů a dokonce i solí těžkých kovů z těla..

Kojící matka by měla vzít v úvahu, že chobotnice je velmi alergenní produkt, který musí být do stravy přidáván postupně a mírně. Pokud má dítě reakci, je lepší jeho použití zastavit a odložit na pozdější období.

Existuje několik omezení, pokud jde o používání chobotnice při kojení. Je zakázáno je jíst v sušené, smažené nebo nakládané formě. Cenné mušle lze vařit nebo pečit v troubě. Zachová tak větší množství životně důležitých látek a vitamínů.

Krevety, stejně jako jiné mořské plody, jsou-li konzumovány s mírou, jsou prospěšné pro zdraví nejen kojící ženy, ale také jejího dítěte. V tomto případě je hlavní věcí jejich postupné zavádění do stravy a pozorování reakce těla dítěte. Vyberte si pouze čerstvé produkty, dodržujte technologii skladování a přípravy. Obzvláště pozorné by měly být ženy, které před těhotenstvím nemilovaly tolik mořských pochoutek.

Video

Z našeho videa se naučíte, jak vařit velmi chutné a zdravé jídlo z mořských plodů..

Mohu jíst krevetky při kojení a jak mohou být nebezpeční?

Někdy se kojící matka chce ošetřit mořskými plody, například mušlemi nebo dokonce krevety. Na první pohled se může zdát, že pro mámu nebo dítě není nic nebezpečného. Často však vznikají pochybnosti a před použitím stejných krevet musíte vědět, že mají kromě svých výhod i své nevýhody. Zjistěte, jaké jejich výhody a poškození pomohou materiálu v tomto článku..

Jaké jsou výhody?

Bez ohledu na to, zda jsou sladkovodní nebo mořské, mají krevety řadu užitečných vlastností. Kromě nízkého obsahu kalorií jsou tyto potraviny samy o sobě velmi výživné. Krevety mohou saturovat ženské tělo nejen vitamíny a beta-karotenem, ale také makro- a mikroelementy. Z tohoto důvodu jsou tyto mořské plody pravidelnými účastníky různých diet..

Pokud jde o tělo kojící ženy, použití krevet může mít příznivý účinek na imunitní systém, což zlepšuje jeho práci. Nelze ignorovat obrovský vliv štítné žlázy na celé tělo. V tomto ohledu pomáhá jíst krevety vyživovat železo samotné jódem. Ženský stav se zlepšuje, což normalizuje její náladu.

Kromě toho je vědecky prokázáno, že použití krevetek kojící matkou se odráží v:

 • posílení kostí a svalových systémů v těle;
 • zlepšení stavu vlasů, stejně jako nehtových desek;
 • pozitivní kloubní funkce;
 • normalizace kardiovaskulárního systému;
 • vylučování toxinů a toxických látek z těla;
 • zlepšení stavu pokožky.

Je třeba poznamenat, že krevety mají příznivý vliv na činnost ledvin. Jsou také účinné při hematopoéze, přispívají k normalizaci potních a mazových žláz. I nejmenší korýš obsahuje téměř všechny vitamíny skupiny B. Jeho použití má příznivý účinek na lidské vidění.

Kromě toho je u těla ženy, která pravidelně má krevety ve své stravě, méně pravděpodobné, že se vyvine rakovina.

Výhody krevety jsou vysvětleny přítomností mnoha užitečných komponentů v něm..

Například díky zinku jsou buňky regenerovány, jejich genová struktura je stabilizována a je také prováděn růst tkání. Jód je užitečný nejen pro mámu, ale také pro dítě, protože příznivě ovlivňuje vývoj nervového systému a mozku. To je množství, které určuje stav imunity, který je s nedostatkem doprovázen častými nemocemi.

Síra má kromě příznivého účinku na klouby a krevní cévy pozitivní účinek na trávicí systém, který je zodpovědný za metabolismus.

Včetně stravy mořských korýšů posiluje imunitní systém žena a zvyšuje hormonální hladiny. Použití krevet v potravě kojící ženou je navíc měřítkem prevence rozvoje anémie. Je nemožné nezohlednit takové nuance, jako je zdraví a stárnutí, které se také vztahují na prospěšné vlastnosti krevet.

Jak mohou ublížit?

Přes množství pozitivních vlastností, krevety také mají negativní stránky. I pediatrové mají v této věci protichůdné stanovisko. V jednom případě vám umožňují jíst trochu krevet, v jiných kategoricky zakazují jíst mořské plody. Důvodem je mimo jiné výběr skutečně kvalitního produktu, ve kterém nejsou žádné toxiny..

Málokdo si myslí, že krevety, bez ohledu na jejich rozmanitost, mohou absorbovat všechny toxiny, které je obklopují během růstu. Vzhledem k tomu, že dnes je úroveň znečištění vody, ve které se nacházejí, příliš vysoká, mohou být v korýších kromě radioaktivních látek obsaženy i těžké kovy. Kromě toho je často bezohlední výrobci pěstují v nehygienických podmínkách.

Je třeba mít na paměti, že krevety jsou mořské plody a že jsou téměř všechny alergeny. I když kojící matka nemá alergii, může se objevit u dítěte. Obzvláště opatrný by měl být v prvních měsících života dítěte. I kapka produktu ochutnávaná mámou se může negativně projevit, a to ne okamžitě, ale po několika dnech od okamžiku použití. Pokud tedy dítě okamžitě neprokáže alergickou reakci, neznamená to, že je vše v pořádku.

Projevy alergické reakce u dítěte na krevety mohou být:

 • masivní načervenalé skvrny na kůži;
 • vizuální změny v křesle, její konzistence, barva;
 • podrážděnost nebo slza.

V některých případech mohou být pozorovány další příznaky. Například kopřivka, stejně jako selhání spánku, potíže s dýcháním mohou naznačovat alergie u dítěte, a zejména u novorozence, s tím, že některé děti nafouknou, a někdy dochází ke zvracení..

Aby se dítě nevystavilo takovým rizikům, neměla by novorozenec jíst krevety, dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců..

Pokud takové reakce nejsou pozorovány, neznamená to, že jsou povoleny velké porce. Ve skutečnosti je třeba jim dávkovat extrémně.

Když je dítě předčasné nebo často nemocné, je lepší pro maminku přestat jíst krevety. V opačném případě vystaví tělo dítěte stresům, s nimiž bude obtížné se vypořádat. Krevety jsou navíc přísně kontraindikovány, pokud je u dítěte diagnostikována celiakie. Máma by neměla jíst korýše, i když je na ně alergický otec dítěte.

Novorozenec může mít koliku, protože jeho tělo se učí trávit různá jídla pouze mateřským mlékem.

Krevety jsou kontraindikovány pro mámu s HS ze dvou důvodů: pokud existuje individuální nesnášenlivost, stejně jako pokud má problémy s štítnou žlázou, ve které není žádný produkt obsahující jód. Aby se zjistilo, zda může jíst korýše, měla by se žena poradit s endokrinologem a darovat krev. Podle výsledků analýzy učiní lékař závěr, protože v některých případech budou korýši užiteční, v jiných mohou způsobit újmu.

Jak vybrat kvalitní produkt?

Hlavním místem nákupu krevet je obchod. Ne každá kojící matka však ví, že bezohlední výrobci používají nejen antibiotika, ale i jiné hormonální látky, které jsou zakázány, aby urychlily růst krevet. Navíc ne každá žena ví, že mořské plody mohou být podrobeny opakovanému zmrazování a rozmrazování.

Pokud pediatr povolí krevety, měl by se k jejich nákupu přistupovat důkladně. Důležité je důvěřovat výrobci s dobrou pověstí výběrem produktu z několika odrůd (vařených, zmrazených nebo chlazených). Kromě data produkce je třeba věnovat pozornost i samotným členovcům. Proto je lepší, aby byl obal průhledný: to umožní dobrý přehled o obsahu.

Chcete-li vzít opravdu kvalitní korýše, můžete vzít v úvahu několik nuancí:

 • všichni jednotlivci uvnitř balení musí být nedotčeni;
 • skořápka vysoce kvalitních a čerstvých krevet je průsvitná a pružná;
 • čerstvé krevety mají ocas mírně ohnutý dovnitř;
 • maso kvalitních korýšů navenek vypadá bělavě, žlutost hovoří o zkaženém produktu;
 • vyloučená vůně, vůně nevhodných potravinových korýšů;
 • pokud jsou na těle vidět skvrny, znamená to hroznou kvalitu produktu;
 • černé skvrny na hlavách označují opakované rozmrazování a zmrazování - takový produkt je nevhodný pro potraviny, tyto krevety jsou nemocné;
 • dobrý krevety vypadá růžově, zelenkavá hlava jedince je také normou.

Kromě hlavních nuancí výběru stojí za zvážení velikost, protože často je to ten, kdo je rozhodujícím faktorem. Kupující často míjí dobrými krevetami a považuje je za příliš malé a nepředstavitelné. Tato velikost je však vysvětlena růstovými podmínkami korýšů. Skutečností je, že kvalitní a dobrý produkt se obvykle pěstuje ve studené vodě. Proto má malou velikost. Takto se například pěstují krevety v Dánsku, Norsku a Litvě..

Existují však odrůdy velkých jedinců. Například velké exempláře pěstují Vietnamci, Číňané, v Brazílii jsou takové korýši. Tito korýši se nazývají „tygr“ a „královský“. A i když jsou atraktivní co do velikosti, jejich chuť je nižší než u malých jedinců.

Odborníci se však domnívají, že výrobky od latinskoamerických výrobců jsou z této řady pozoruhodné, protože v těchto zemích jsou obzvláště citlivé na standardy kvality. Některé ženy se snaží produkt koupit podle hmotnosti. Je snadnější zjistit, zda jsou antény nebo nohy korýšů odlomeny, jaká je jejich barva a zda je skořápka průsvitná. Zelený odstín jednotlivců naznačuje, že byli krmeni výhradně řasami.

Tipy k jídlu

Při plánování zavádění krevet do vaší stravy během kojení by měla žena zvážit některá pravidla. Tím se odstraní hrozné projevy alergické reakce, ke které může dojít jak u matky, tak u dítěte.

 • Měli byste začít používat krevety s malým množstvím. Poprvé stačí polovina krevet.
 • Nemůžete jíst krevety každý den, bude to škodlivé pro tělo dítěte.
 • Produkt musí být uvařen přidáním malého množství soli..
 • Pro matku je lepší kojit ráno.
 • Pokud vy nebo vaše dítě uvidíte nadýmání nebo bolest, musí být produkt zlikvidován..
 • Norma spotřeby za týden by neměla překročit 0,1 kg masné části korýšů. Toto číslo je rozděleno do několika fází.
 • V obchodě si můžete koupit různé druhy mořských plodů, ale je lepší si vybrat mezi chlazenými nebo čerstvě zmrazenými potravinami..
 • Je nemožné trávit korýši: z toho ztrácí nejen chuť, ale také vypadají jako guma.
 • Optimální doba vaření pro malé jedince by neměla přesáhnout dvě minuty, dostatečně velká na tři.
 • Povinným krokem vaření je předběžné mytí korýšů ve studené vodě.
 • Voda v nádrži by měla být dvakrát větší než mořské plody. Jakmile se objeví krevety ve vodě, ukazuje to jejich připravenost.

Pokud žena žere krevety během kojení a zjistí, že ona nebo dítě má alergickou reakci, měli byste okamžitě odmítnout jíst.

Pokud jde o dítě, další vnesení nové chuti bude záviset na typu alergie. Jakmile je to možné, v ostatních případech je zcela vyloučeno. Pouze lékař to určí, a proto počkejte ao měsíc později zkuste dítě znovu krmit mateřským mlékem poté, co matka konzumuje krevety, a to nejen bezmyšlenkovitě, ale také nepřijatelně.

Pokud matka tuto skutečnost ignoruje a neomezuje se, může poškodit zdraví dětí, protože to může vést k rozvoji závažných patologií u dítěte. Faktem je, že radioaktivní prvky a penicilin se mohou znovu a znovu hromadit v těle dítěte. A pokud jsou mořské plody také špatné kvality, zasáhne to zdraví.

Recenze

Krevety pro kojící matky jsou považovány za kontroverzní pochoutku. Matky i pediatri, kteří sledují děti, si jsou toho jistí. Lékaři se domnívají, že matky by s použitím korýšů měly počkat, aby nevyvolávaly výskyt alergických reakcí a rozvoj patologií. Podle lékařů by měl být minimální časový odstup od tří do šesti měsíců.

Je nutné dát dítěti příležitost postupně reagovat na změny mateřského mléka. Dítě musí být silnější, říkají lékaři. To umožní tělu dítěte snáze reagovat na novou chuť mateřského mléka. Názory samotných matek jsou nejednoznačné: některé matky věří, že konzumace krevet v potravě jim a dětem umožňuje vyrovnat se s nedostatkem vitamínů a živin. Jiní si všimnou diatézy u dětí, a proto odstraňují mořské plody ze stravy..

Slavný pediatr Jevgenij Komarovský vypráví o stravě během kojení v dalším videu.

Mohu jíst krevetky pro kojící matky?

Je známo, že složení krevet je bohaté na cenné stopové prvky, které se ženské tělo potřebuje zotavit z porodu a během kojení. Je však možné krevety, zatímco kojení je vyvýšeným bodem, protože mořské plody jsou obecně považovány za vysoce alergenní produkt.

Užitečné vlastnosti krevet a jejich složení

Jatečně upravená těla krevet jsou považována nejen za lahodnou pochoutku, ale také za užitečnou. Jejich maso obsahuje poměrně hodně vitamínů a minerálů. Krevety jsou nejvíce oceňovány díky prvkům v nich obsažených:

Díky tomuto jedinečnému složení získají tělo kojící matky a dítěte pouze dávky, jako například:

 • zvýšit imunitu;
 • normalizace hladin hormonů;
 • stabilizace štítné žlázy;
 • osvobození těla od toxinů a těžkých kovů;
 • zlepšení stavu vlasů a pokožky;
 • posílení svalů, zubní skloviny a kostní tkáně;
 • příznivé účinky na srdce a cévy;
 • prevence výskytu rakovinných nádorů;
 • zlepšení tvorby krve;
 • zavedení metabolických procesů.

Krevety jsou současně považovány za nízkokalorický produkt: 100 gramů krevet obsahuje asi 80 kcal. Pocit plnosti po jejich použití však zůstává po dlouhou dobu, což umožňuje kojící ženě obnovit hmotnost po těhotenství a porodu.

Co je v krevetách nebezpečné?

Přestože přípravek má tak velký počet užitečných vlastností, nedoporučuje se jíst první tři až čtyři měsíce kojení. Koneckonců je to především mořské plody, které se považují za potenciální alergeny, a trávicí systém dítěte ještě není připraven na výživu takové matky..

Pokud je dítě alergické na jakoukoli kategorii produktů nebo někdo z jeho rodiny nejí mořské plody kvůli nesnášenlivosti, pak by kojící žena neměla krevety zkoušet vůbec.

Negativní následky nebo alergie mohou vést k banálnímu přejídání jejich matkou, a to iu těch dětí, které dříve nezažily alergické reakce..

Významné poškození těla matky i dítěte může být způsobeno umělým krevety pěstovanými uměle pomocí chemických látek nebo zachycenými ve vodních útvarech s kontaminovanou vodou. Jsou schopni akumulovat různé těžké kovy z prostředí a vzhledem k tomu, že se situace v oblasti životního prostředí každým rokem ve světě zhoršuje, je těžké říci, které krevety, z nichž bude země původu lepší.

Krevety se také mohou zhoršovat v důsledku opakovaného zmrazení, ztratí většinu svých prospěšných vlastností a mohou poškodit trávení dítěte.

Stojí za to jíst krevety při kojení

Vzhledem k tomu, že skutečnost, že požitím škodlivých látek do mateřského těla při konzumaci cenných mořských plodů nebyla vědecky prokázána, lze krevety jíst během kojení, ale pouze v případě, že je produkt správně vybrán na policích. Jemné maso navíc obsahuje velké množství bílkovin, které mohou u novorozence vyvolat alergii - jedná se o ochrannou reakci těla dítěte na nadměrnou dávku bílkovin. Proto se krevety doporučuje jíst po 4 měsících krmení nebo se jim nedoporučuje jíst vůbec.

Jak si vybrat

Opravdu vysoce kvalitní produkt se mohou pochlubit pouze obyvatelé pobřežních měst. Téměř celá populace nakupuje krevety z umělé nádrže. Při pěstování je tedy pravděpodobné, že se používají antibakteriální látky, chemikálie a aktivní přísady pro růst.

Těmto látkám se však lze vyhnout, pokud si koupíte produkt ve velkých obchodních řetězcích, kam dorazí hromadné zásilky přírodních krevet, neusadí se, rychle se rozebírají, v důsledku toho čerstvé přicházejí rychleji. Proto existuje několik doporučení pro výběr mořských plodů na policích:

 1. Hmotnostní produkt se navzájem nepřilepí, jednotlivé krevety jsou od sebe odděleny. Pokud byl produkt již zabalen, neměly by se v něm vyskytovat hrudky, které by naznačovaly, že obal byl opakovaně zmrazen / rozmrazen a že nemusí být dodrženy ukazatele hmotnosti..
 2. Čerstvé krevety mají stočený ocas, a pokud je rovný, pravděpodobně chytili mrtvé krevety.
 3. Hlava jatečně upraveného těla by měla mít příjemnou barvu, od růžové až nahnědlé, ale ne vůbec černé. Odstín této barvy označuje toxicitu produktu..
 4. Štítek musí obsahovat informace o výrobci a biologické rozmanitosti..
 5. Zmrazené obaly lze skladovat nejdéle rok, přičemž teplota by neměla být vyšší než -18 stupňů. Časté změny teploty snižují kvalitu produktu.
 6. Dobrým ukazatelem je údaj o počtu jatečně upravených těl na jeden kilogram. Menší hodnota (například 50 x 70) charakterizuje větší jedince (nazývají se selektivní), 70/90 jsou velcí a hodnota 90 kusů na kilogram označuje malé odrůdy.
 7. Při nákupu byste měli vidět, jak je produkt skladován - podle hmotnosti by krevety měly být v těsně uzavřené chladničce a mořské plody v balení by měly být v pevně uzavřené.
 8. Při výběru balení v lednici byste měli vzít ten, který je blíže ke dnu nebo ke zdroji chladu.

Stojí za to se blíže podívat na zjevné příznaky špatného jatečně upraveného těla - obrácený ocas, sušená skořápka, černé skvrny. Zelená hlava krevetek naopak neznamená korupci - mění barvu z krmení planktonem. Hnědá barva označuje vývoj plodu v krevetkách, což zvyšuje nutriční vlastnosti korýšů.

Jak vařit

Je třeba si uvědomit, že mořské plody se nevaří příliš dlouho, stačí 5 až 15 minut. Podávejte krevety s gw spolu s rýží, čerstvými bylinkami, posypte citronem nebo limetkou. A pokud kojící žena připraví jídlo před šestiletým dítětem, nemělo by se během vaření používat koření a koření..

Obecně existuje několik doporučení pro výrobu krevet:

 1. Produkt je třeba připravit na vaření - obal zabalte do studené vody na pár minut, aby se jatečně upravená těla vyhnula prudkému skoku teploty, z něhož se hotové maso může změnit na "gumu".
 2. Bude lepší, když vyříznete skořápku a vytáhnete černou žílu - střeva, dokonce ještě před vařením.
 3. Voda by měla být dvakrát tolik, tj. 2 litry vody se odebírají na 1 kg mořských plodů.
 4. Na každý litr vody vložte 1 polévkovou lžíci soli.
 5. Voda je nutné uvést do varu a teprve poté krevety spustit.
 6. Jatečně upravená těla musíte vařit přímo ve skořápce.
 7. Proces vaření trvá asi 5 minut, nebo určit připravenost k navážení jatečně upravených těl.
 8. Vypusťte vodu cedníkem, před podáváním mírně vychladněte.
 9. Vařená porce stojí za to jíst hned.

Pokud je jídlo připraveno pro kojící ženu, citron není ochucen hotovou porcí, ale celý objem se během procesu vaření podává s greeny.

Jak jíst krevety během laktace

Při zavádění jakékoli přísady do stravy kojící matky je vhodné opatření dodržet. Při minimálním podílu produktu existuje malá alergie, ale stále je tam. Při používání hodnotných mořských plodů musíte také dodržovat následující zásady:

 1. První porce by neměla být více než jedna krevety.
 2. Po prvním testu musíte počkat alespoň jeden den, abyste pozorovali reakci dítěte.
 3. Pokud se u dítěte projeví alergická reakce nebo kolické a zažívací potíže, druhý test se odloží do konce.
 4. Pokud během kojení nedochází k negativním reakcím na krevetky, lze část zvětšit na tři kusy. A to je část jednoho dne, nebo můžete jíst až 10 kusů, ale jednou týdně.
 5. První test by měl být proveden ráno a měl by být použit pouze přírodní produkt v čisté formě.

Krevety nejsou považovány za kontraindikovaný produkt kojení. Mohou je jíst kojící matky, ale podle jednoduchých pravidel, v malém množství a v dobré kvalitě. Pak bude mít matka radost z jejího menu a dítě dostane maximum vitamínů a živin.

Krevety, chobotnice a mušle ve stravě kojící matky: rysy použití mořských plodů během kojení

Strava matky kojící dítě se do velké míry přizpůsobuje tělu dítěte. Seznam běžných jídel se nemění, ale konzumace exotických produktů vyvolává otázky pro ženy. Mezi těmito exotiky jsou mořské plody, které se v tradiční ruské kuchyni nenacházejí. Pokud byste před těhotenstvím mohli jíst různé obyvatele hlubinného moře, pak s kojením musíte změnit svůj postoj k nim.

Mnoho matek miluje mořské plody, ale mohou být použity během kojení??

K čemu jsou mořské plody dobré??

Hotový mořský život přináší do našeho těla spoustu užitečných látek. Ryby a mořské plody slouží jako vysoce kvalitní poskytovatel bílkovin. Některé druhy ryb obsahují omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro stabilní srdeční funkci. Kromě toho posilují stěny krevních cév, brání zvýšení tlaku, mají příznivý vliv na metabolismus.

Díky mořským plodům dostává tělo ženy, která porodila, obrovskou sadu prvků. Draslík, hořčík, jód, fosfor, vápník pomáhají vyrovnat se s nedostatkem vitamínů a minerálů, který se vyskytuje během kojení. Dodávají mořské plody a fluoridy, jejichž množství během těhotenství a krmení mléka značně klesá. Výhody mořských plodů jsou zřejmé, ale všechny jsou vhodné pro krmení kojící ženy?

Je možné, aby mořské plody kojily mámu?

Užitečnost mořských plodů k hádce je hloupá, ale je možné, aby je žena dala dítěti prsa jíst? Otevřené prostory, kde žijí ryby a jiná zvířata, jsou krásné, ale jak dobrá je v nich ekologická situace? Vědci zaznamenávají velké znečištění moří těžkými solemi (rtutí), které se jejich obyvatelé hromadí samy o sobě. Většina druhů ryb „shromažďuje“ neškodné množství těžkých kovů, ale existují i ​​takové, které je absorbují v nadměrných dávkách. Vstupují do mateřského trávicího systému mléka, přecházejí do těla dítěte a poškozují jeho nervový systém.

Je obtížné pochopit obsáhlý seznam mořských plodů, který je povolen ke konzumaci při krmení novorozence mlékem. O každé z nich bude psát více než jedna kniha. Zvažte nejoblíbenější typy mořských menu, které si mnoho mladých matek užívá s radostí. Rovněž zodpovíme otázku, zda je možné, aby kojící matka krevetovala, mluvila o chobotnici a mušlích.

Kojící krevety

Začněme s výhodami, které nám krevety dávají. Malý pstruh potoční otevřený prostor mnoha moří a řek a hromadí mnoho užitečných prvků. Malé tělo s velkýma očima obsahuje:

 • omega-3 mastná kyselina;
 • beta karoten;
 • Vitaminy B (B1, B2, B9);
 • vitaminy A, C, PP;
 • stopové prvky: fosfor, jód, fluor, draslík, měď, sodík, zinek, vápník, železo.
Pro kojící matku není smažené jídlo žádoucí, takže krevety je třeba vařit

Je možné pomocí této kompozice říci, že naše tělo nepotřebuje krevety? Kromě toho odborníci na výživu připisují krevety dietnímu produktu. Krevety jsou tedy vhodné pro kojící matku, protože přispívají k:

 • posílení imunity;
 • obohatit štítnou žlázu jódem;
 • zlepšit stav vlasů, nehtů, svalové a kostní tkáně;
 • normalizovat práci mazových a potních žláz;
 • posílit stěny krevních cév a kloubů;
 • zlepšit tvorbu krve;
 • udržujte pokožku pevnou a zpomalte stárnutí.

Doporučení pediatrů

Mimochodem, částečně negativní postoj pediatrů k mořským plodům je také vysvětlen skutečností, že mnoho z nich se pěstuje uměle. Majitelé stejných farem krevet přemýšlejí o zisku a krevety pumpují antibiotiky a růstovými hormony. Při tomto přístupu samozřejmě produkt představuje maximální nebezpečí pro křehké tělo dítěte.

Je možné kojit mámu chobotnici??

Chobotnice se nazývají „mořský ženšen“ a zaslouží si tak velkou chválu za jejich neobvykle bohatou skladbu. Stopové prvky a vitaminy, polynenasycené tuky a minerály jsou prezentovány v takovém množství a rozmanitosti, že měkkýši poskytují našemu tělu komplexní výhody. Uvádíme některé z nich:

 • draslík a železo - podporují činnost srdce;
 • jod - je nezbytný pro normální fungování endokrinního systému;
 • selen - účinně odstraňuje toxiny, soli těžkých kovů, toxiny.

Zatížení cév během kojení se zvyšuje, takže potřebují prvky, které vyztužují stěny a zvyšují jejich pružnost. Olihně poskytují tělu takové látky. Maso měkkýšů pomáhá v boji proti cholesterolu a snižuje jeho hladinu. Mějte na paměti, že opakovaným zmrazením měkkýšů snižujete množství užitečných prvků v nich, které se při nízké teplotě rozkládají.

Chobotnice pro kojící matku

Chobotnice pro ženu, která dítěti dala prsa, by měla být vařena nebo pečena s minimálním obsahem koření a soli. Nakládané, konzervované, smažené měkkýše se do stravy nezahrnují kvůli tomu, že olihně v této formě přetíží trávicí systém a přenáší škodlivé prvky do mléka. Sušená škeble je příliš slaná, což může vyvolat stagnaci tekutin a nepříznivě ovlivnit celkový stav orgánů. Vařené nebo pečené maso měkkýšů je co nejvíce nasyceno živinami, dobře se hodí k různé zelenině. Doplňte svůj jídelníček saláty a kalamáry.

Mezi pokrmy z mořských plodů, které jsou povoleny mámě, můžete rozlišit chobotnice plněné zeleninou

Co je škodlivé chobotnice?

Měkkýši nejsou z hlediska alergennosti na krevety horší, proto by se neměli do potravy zavádět ve velkém množství. Pokud je vaše dítě náchylné k alergickým reakcím, zlikvidujte měkkýše během období kojení. Když dítě opustí nebezpečný věk, můžete do nabídky přidat malé množství těchto mořských plodů. Po jídle kousek sledujte reakci těla dítěte po dobu 2 dnů. Dítě nedalo reakci, nebylo pokryto červenými skvrnami, má všechno v pořádku s trávením a nedochází k svědění, můžete pomalu přidávat oliheň do svého jídla.

Je možné slávky s kojením?

Mušle žijící na pobřeží oceánu se používají k přípravě široké škály jídel: polévek, salátů a mořských koktejlů. Malé tělo skryté za silnými klapkami nám poskytuje mnoho užitečných prvků. Vitamíny (A, B, C, E), vápník, železo, selen a celá řada minerálů a stopových prvků. Maso měkkýšů obsahuje fosfatidy, které přispívají k normalizaci funkce jater. Jíst tyto mořské měkkýše vám umožní:

 • posílit imunitní systém a zvýšit tón těla;
 • normalizovat činnost srdce, jater, jiných orgánů, posílit krevní cévy;
 • neutralizovat poškození z karcinogenů, odstranit toxiny a očistit tělo;
 • snížit množství cholesterolu;
 • snížit riziko rakoviny;
 • stimulovat zažívací trakt a zlepšit proces krvetvorby;
 • zesílit nehtové desky a vlasovou šachtu;
 • zabraňuje vzniku cirhózy.

Mušle jsou zvláště důležité pro dámské menu. Dietní produkt poskytuje stabilní hubnutí. Léčivá kompozice zpomaluje stárnutí, dodává hřebům a vlasům zdravý vzhled, zlepšuje pokožku. Obsah kalorií 100 gramů je pouze 50 kcal a tuk v takovém množství měkkýšů je pouze 1 gram. Ohromující čísla pro ty, kteří chtějí po porodu znovu získat tvar.

Mušle jsou zvláště užitečné pro ženy, ale mohou u kojenců vyvolat alergii, stejně jako jiné mořské plody

Jakou škodu mohou slávky způsobit??

Existují v hlubinách moře, mlžové jsou nuceni filtrovat vodu, aby se krmili a dýchali. Tento proces přirozeně vede k hromadění škodlivých nečistot pocházejících z mořské vody v škeblovém mase. Nebezpečné bakterie a mikroby procházejí do našeho těla, jsou absorbovány mateřským mlékem, přecházejí k dítěti, což mu způsobuje různé poruchy. Konzumace syrového měkkýše může vést k vážné otravě. Lékaři si vzpomínají, že imunita je snížena v důsledku požití nebezpečných parazitů.

Pro děti, jejichž rodiče žijí v pobřežních oblastech a jsou zvyklí na takovou stravu, jsou měkkýši v bezpečí. Pozornější na zvýšení výživy takových měkkýšů by se mělo zvážit u těch, kteří je téměř nejedli před těhotenstvím. Pokud se rozhodnete do své stravy zahrnout slávky s gv, proveďte zkušební zkoušku: snězte malý kousek škeble a pečujte o dítě dva dny. Negativní reakcí je signál zdržet se mořských plodů po dobu až 6 měsíců.

Po pochopení užitečných vlastností mořských plodů bych chtěl připomenout, že i ten nejcennější produkt může být zkažen nesprávným skladováním a zpracováním. Nakupujte zboží od prodejců, kteří o tom nejsou pochybnosti. Nikdy nejezte uvedené jídlo v nezpracované formě, neopírejte se o konzervované výrobky, které mají hodně chemie (viz také: je možné jíst sýr pro kojící matku se strážci?). Pamatujte na dávkování: můžete jíst 250 - 300 gramů exotických mořských plodů týdně.

Články O Neplodnosti