Hlavní Bolest

Je možné kojit banány?

Během kojení většina matek jede na dietu a omezuje jejich
strava bezpečná pro dětské výrobky, vyjma ovoce z ní kvůli jejich
alergenicita. Je však třeba poznamenat, že ne všechny plody jsou alergenní. V tomhle
článek, pokusíme se zjistit, zda je možné, aby matky jedly banány s prsy
krmení?

Příznivé vlastnosti

 • Banán je ovoce s velmi širokou škálou prospěšných vlastností. Složité chemické sloučeniny ve svém složení jsou ideální pro prevenci a léčbu onemocnění sliznic (včetně gastrointestinálního traktu). Banán zlepšuje pohyblivost střeva, čímž pomáhá lépe vstřebávat všechna jídla.
 • Velké množství iontů hořčíku a draslíku (65 mg hořčíku a 420 mg draslíku) zajišťuje normální fungování srdce, svalů a krevních cév a také napomáhá růstu kostí.
 • Vysoký obsah kalorií (89 kcal na 100 g) a pomalu stravitelné uhlohydráty dávají nasycení dostatečně dlouhou dobu.
 • Banány jsou bohaté na serotonin, pomáhají korigovat náladu, zlepšují pohodu.
 • Toto ovoce není o nic méně užitečné pro kuřáky, protože pomáhá odstraňovat škodlivé látky, které během kouření vstupují do těla..

Výhody a poškození banánů při kojení

Před jídlem banány, jak během těhotenství, tak během laktace, se poraďte s odborníkem.

Banány nejsou pro kojení zakázány. Bylo zjištěno, že matky, které během kojení používají banány, se zklidní, což znamená, že jejich stav se přenáší na dítě. Zvyšuje se také energetická hodnota a užitečnost mléka. Kyselina askorbová v kompozici zvyšuje ochranné vlastnosti matky i těla dítěte. Vitamíny, minerály přispívají ke zdravému růstu a posílení muskuloskeletálního systému dítěte. Také ženy, které používají banány, zaznamenávají zlepšení laktace, zvýšení množství mléka.

Nebezpečí tohoto produktu spočívá v tom, že během přepravy jsou plody v plynových komorách s ethylenem. Látky, které zůstávají v dužině plodu, mohou nepříznivě ovlivnit dítě.

Alergie

Dalším závažným vedlejším účinkem, který se vyskytuje u dítěte, je alergie. Tělo reaguje na bílkoviny ovoce a začíná aktivně produkovat histamin. Hlavní příznaky alergií u kojenců jsou:

 • Kožní vyrážka červené barvy (skvrny jsou obvykle malé a lokalizované na jednom místě, například na tvářích)
 • Špatná chuť k jídlu, nadýmání, kolika
 • Zvýšené slzy, separace nosního hlenu, kýchání
 • Poruchy spánku, neklid, slza
 • V některých případech je možná horečka a další tělesné reakce..

Je také možné projevit závažnější reakci - Quinckeho edém. Ale je to docela vzácné (asi 2-5% případů alergií). Toto onemocnění je charakterizováno rychlým zhoršením stavu dítěte, otokem krku a obličeje a zvětšením rtů. Pokud se objeví tento příznak, okamžitě kontaktujte sanitku..

Akce na zažívací trakt

Banány pomáhají zlepšovat střeva maminky i dítěte. Pektiny obsažené v exotickém ovoci a přenášené mlékem pomáhají dítěti lépe vstřebávat potravu. Mikroflóra střev kojenců je však velmi slabá, mohou nastat poruchy trávení (kolika, nadýmání, průjem nebo zácpa). V takovém případě přestaňte jíst ovoce..

Je třeba poznamenat, že děti, jejichž matky během těhotenství používaly banány, tento produkt absorbují mnohem lépe. Nemají alergie a gastrointestinální poruchy. 1 banán denně poskytne matce i dítěti potřebné množství vitamínů a minerálů. Překročení normy je plné vedlejších účinků.

Kdo je zakázán jíst banány?

Přes všechny výhody tohoto produktu existuje řada lidí, kteří lékaři nedoporučují, aby do své stravy zahrnuli banány. Mezi nimi:

 • Ženy s diabetem mellitus jakéhokoli typu (konzumace ovoce je kvůli vysokému glykemickému indexu zakázána)
 • Ženy se zvýšenou tělesnou hmotností, obezitou (V tomto případě je lepší nahradit banán jablkem - má méně kalorií a není užitečnější než banán)
 • Ženy s onemocněním žil a krevních cév (tromboflebitida, křečové žíly)
 • Děti s vysokou viskozitou krve
 • Děti a ženy s alergiemi

Jak si vybrat perfektní ovoce?

Doporučujeme zdržet se konzumace krmných banánů, které se často nacházejí na policích, protože jejich výhody jsou mnohem menší. Vyberte si zelené a nezralé ovoce a nechte je dozrát při pokojové teplotě. Proces se tak stane přirozeně. Formy banánů by měly být měkké, zefektivněné, protože ovoce s ostrými hranami je často krmeno. Vyvarujte se ovoce s šedým odstínem.

Měkké hnědé plody jsou zralé a nejsladší. Obsahují tryptofan - aminokyselinu, která zlepšuje náladu. Přítomnost hnědých skvrn na kůře vůbec neznamená, že je ovoce zkažené. Tato barva naopak naznačuje úplnou zralost plodu

Zářivě žluté banány jsou nejvýhodnější pro gastrointestinální trakt a imunitu. Mají průměrnou úroveň sladkosti.

Zelené banány mají nižší glykemický index a nižší obsah cukru. Doporučeno pro lidi, kteří chtějí zhubnout a pro ty, kteří mají před diabetem..

Skvělou možností, která se nejedná špatně, jsou banánové lupínky. Velmi pohodlné je vzít s sebou kamkoli: na cestu, na kliniku, na procházku. Výhody v nich jsou ne méně než u čerstvého ovoce, ale obsah kalorií je 8krát vyšší.

Zadejte banán do návnady

Za ideální čas pro zavedení banánů do návnady se považuje věk 6-8 měsíců, kdy je trávicí systém dítěte již plně formován. Ale musíte začít se zeleninovými pyré, protože po sladkém dítěti je nepravděpodobné, že by dítě chtělo jíst brokolici nebo cuketu.

Začněte půl lžičkou. Pak musíte sledovat práci trávicího traktu dítěte, zkoumat kůži na výskyt alergických reakcí. Pokud je vše v pořádku, můžete pokračovat v rozdrcení a postupně zvyšovat jeho množství. Po 10 měsících už dítě může jíst polovinu ovoce.

Lahodné banánové recepty

 • Banánové lívance

Skvělé na snídani. Nalijte 200 ml mléka při pokojové teplotě do mísy, přiveďte 1 vejce. Přidejte 2 polévkové lžíce cukru, špetku soli a sodu (pro nadýchání). Pečlivě promíchejte ingredience a přidejte 180 g mouky. Těsto porazte metličkou, dokud se všechny hrudky nerozbijí. Rozdělte banán na kruhy a přidejte k celkové hmotnosti. Doporučujeme přidat vanilin, pak těsto dopadne ještě více vonně. Pečte palačinky na vyhřívané pánvi, dokud nedosáhnou zlaté hnědosti.

Pokud se vám nelíbí velké kousky banánů v palačinách, můžete nastrouhat ovoce na struhadle (v tomto případě byste však měli zvolit méně zralé ovoce, aby těsto nevypadalo tekutinou) nebo nakrájené na kostky.

Dezert, který osloví všechny: děti i dospělé. 2 banány, dříve loupané a zmrazené (zde zralé plody právě přicházejí), nakrájíme na velké kousky a umístíme do mísy mixéru. Nalijte 100 ml mléka (můžete o něco méně) a porazte. Vhodné je jakékoli mléko - kráva, mandle nebo oves. Vložte zmrzlinu do mísy a ozdobte ořechy nebo čokoládou.

Pokud byl dezert neslazený, můžete během procesu šlehání přidat trochu cukru.

Velmi chutný a něžný dezert. A co je nejdůležitější, vaříme to bez pečení!

Rozemelte 200 g sušenek v mixéru nebo válečkovém hrotu, až se drobí drobky. Nalijte 100 g předem roztaveného a chlazeného másla, promíchejte. Vezmeme odnímatelný kulatý tvar, rozložíme drobky cookie a rozložíme podél dna formy ve formě koláče, rozdrcíme rozdrcení. Vložte formu do chladničky. Současně namočte 10 gramů želatiny (je lepší brát okamžitě). Do mísy mixéru vložte 300 gramů banánů (asi 2 kusy), 150 gramů přírodního jogurtu bez cukru a 400 gramů tukového tvarohu a 50 gramů cukru. Rozemelte všechny ingredience na pastovitou hmotu a vložte do mísy. Želatinu zahříváme ve vodní lázni (ale v žádném případě ji nepřiveďte k varu!) A nalijte ji do tvarohové hmoty. Nalijte náplň do formy a vložte ji do chladničky na 3-4 hodiny, dokud bílá vrstva úplně neztvrdne..

Nakrájejte 2 banány na kousky a posypte 1 polévkovou lžičkou cukru. Rozemelte vidličkou na pastovitou homogenní hmotu (tento postup můžete provést pomocí mixéru). Do mísy mixéru rozprostřete banánovou hmotu, 100 g změkčeného másla, 3 polévkové lžíce cukru, pytel vanilinu, špetku soli a 3 polévkové lžíce kokosových vloček. Metla. 0,5 lžičky sodovky uhasíme octem a přidáme k celkové hmotnosti, promícháme. Poté postupně přidejte 2 šálky mouky. Těsto rozvařujeme a používáme naše kráječe cookie nebo vyřezáváme naše sušenky. Rozložili jsme ho na plech potažený pergamenem a vložili jsme ho do trouby na 15 až 20 minut při teplotě 180 stupňů.

 • Mléčný banánový koláč

Beat 50 gramů změkčeného másla po dobu 1-2 minut. Za šlehání postupně přidejte 120 gramů cukru a 75 ml mléka. Poté nasaďte 1 vejce a porazte směs po dobu 1 minuty. Hnětejte banán vidličkou, dokud není hladký a přidejte do těsta. Proosejte 125 gramů mouky a 1 čajovou lžičku prášku do pečiva. Těsto hněteme, dokud není hladké míchačkou nebo šlehačkou. Těsto nalijte do formy pokryté pergamenovým papírem a pečte 35-40 minut při teplotě 180 stupňů.

Mohu během kojení jíst banány (čerstvé a sušené)?

Při narození dítěte kojící matka reviduje svou stravu, aby byla co nejbezpečnější. Odborníci doporučují první týdny po narození vyloučit exotické ovoce z nabídky, aby se zabránilo vývoji alergie u dítěte. Banány pro HBV jsou také často zakázány, ale ne vždy by mělo být použití omezeno.

Banán - velmi užitečný produkt pro matku při kojení.

Je možné jíst banány během kojení?

Pokud byly banány přítomny v ženské nabídce během těhotenství, jsou s laktací povoleny. Je vhodné dodržovat přísné tabu 7-10 dní po narození, dokud mateřské mléko nezačne být produkováno. Nezapomeňte na upevňovací vlastnost exotického produktu, který je plný zácpy u matek a dětí. Pokud jsou u ženy, která porodila, stehy, je lepší dodržovat dietu, která podporuje normální fungování trávicího traktu (gastrointestinální trakt).

V prvním měsíci

Podle lékařů je lepší vyloučit banány z kojení dítěte v prvním měsíci z nabídky. Zralé ovoce obsahuje vysoké množství pektinu a škrobu, což způsobuje střevní problémy.

Ve druhém měsíci

Kojící matka by měla pečlivě vybírat produkty, protože všechny látky ve zpracované formě vstupují do mateřského mléka dítěte. Pediatři mají povoleno postupně zavádět do stravy exotický plod, jakmile skončí druhý měsíc po narození. Střevní mikroflóra u kojence je konečně utvořena o 3 měsíce a před tím je možné projevit negativní reakce, jako je fermentace, kolika a bolest žaludku..

Jak vstoupit a kolik je

Pro celou dobu laktace existuje skvělé pravidlo: vždy musíte dodržovat opatření. Pokud přejídáte i ty nejzdravější jídlo, problémům se nelze vyhnout. Kojící banány by měly být podávány postupně:

 1. Rozdělte sladké ovoce na 5 částí a jedte pouze jednu z nich.
 2. Je lepší zahrnout produkt do snídaně, aby maminka měla čas sledovat reakci dítěte.
 3. Při nepřítomnosti negativního účinku je povoleno jíst 1/2 plodu po 2-3 dnech. Pokud máte problémy, můžete ji zadat do stravy až po měsíci.

Ovoce si nemůžete užívat více než dvakrát týdně - po měsíci si tělo dítěte zvykne na všechno nové. Nejezte banány na lačný žaludek ani je nepijte vodou.

Sušené banány pro HS

Po jídle čerstvého ovoce prudce stoupá hladina cukru v krvi, takže mnoho matek upřednostňuje jíst sušené banány. Můžete si je koupit v obchodě nebo doma vařit:

 1. Nalijte vroucí vodu přes kůru ovoce, kůra.
 2. Nakrájíme na libovolné kousky a položíme na plech.
 3. Suší se v peci při teplotě nepřesahující 60 ° C po dobu 2 hodin.

Pohodlné občerstvení dodává tělu energii díky vysoké nutriční hodnotě a podporuje produkci serotoninu - hormonu štěstí. Sušené ovoce si můžete užít dříve, než dítě dosáhne věku 3 měsíců.

U dětí je alergie možná

Banán je považován za hypoalergenní produkt, takže alergická reakce dětí je extrémně vzácná. Kojenci mohou mít nesnášenlivost na škrob, který se nachází ve velkém množství v zralých plodech. Pokud matka snědla ovoce a dítě jí praštilo nohy a stlačilo je na bříško - je to známka koliky a procesu kvašení ve střevě. Příznaky se mohou podobat alergii na banány u kojenců, ale vznikají z úplně jiných důvodů:

 1. Dysfunkce zažívacího traktu. Ovoce způsobuje zácpu i zažívací potíže - tělo každého dítěte reaguje individuálně na nová jídla. Při častých střevních pohybech dítěte je lepší se na chvíli zdržet konzumace exotického ovoce.
 2. Chemická reakce. Banány jsou zralé nezralé, ošetřené speciálním řešením tak, aby se zboží během přepravy nezhoršovalo. Chemické látky se mohou náhodně dostat na dužinu, takže kůra by se měla vždy umýt a opláchnout vroucí vodou.
 3. Přebytečný serotonin. Hormonální „štěstí“ je užitečné v rozumných množstvích - ve velkých objemech vyvolává na kůži vyrážky..

Některé matky se bojí jíst banány při kojení kvůli pektinu, ale nezpůsobují alergie. Obsah pektinu příznivě ovlivňuje činnost trávicího traktu dítěte, pomáhá trávit a asimilovat jídlo.

Stanovisko Dr. Komarovského

Známý pediatr se domnívá, že péče o novorozence zahrnuje hygienu, každodenní procházky a přiměřenou stravu pro kojící matku. Při pouhé myšlence na nutriční omezení se ženy nudí, ale jídlo může být nejen zdravé, ale také chutné. Množství konzumovaného jídla nemá vliv na produkci mateřského mléka a kvalita pokrmů nutně ovlivní zdraví dítěte.

Komarovsky doporučuje první dva týdny po narození úplně vyloučit produkty, které u dítěte vyvolávají zvýšenou tvorbu plynu. Patří sem banány, které během kojení způsobují změkčení stolice a koliku. Tropické ovoce si můžete užít, když je dítě 2 měsíce staré, a měli byste začít malým plátkem. Banán je skutečným skladem užitečné vlákniny a kyseliny listové, který je nezbytný k obnovení zdraví žen.

Komarovsky doporučuje vyloučit banány ze stravy dříve, než dítě dosáhne dvou měsíců, protože tento produkt vyvolává tvorbu plynu a může způsobit koliku u dítěte.

Výhoda

Při kojení zažívá ženské tělo zvýšený stres - je důležité včas doplnit zásoby mikroživin. Mnoho ovoce má bohaté složení, ale výhoda banánů zůstává nepopiratelná:

 1. Hormon štěstí vám umožní překonat poporodní depresi a má dobrý vliv na emoční rovnováhu.
 2. Ve stresových situacích je nezbytný tandem vitamínů B a hořčíku, což zvyšuje psychickou odolnost těla. Zvyšují také koncentraci a paměť..
 3. Tryptofan obnovuje normální spánek a reguluje chuť k jídlu, což vám umožňuje rychle obnovit postavu po těhotenství a porodu.
 4. Železo je nejlepší prevence anémie a ztráty síly.
 5. Vápník podporuje zdraví kostí.
 6. V draslíku je zvláštní výhoda pro kojící matku - je zodpovědný za tón krevních cév a srdečního svalu, takže rozdíly v hmotnosti nezpůsobí křečové žíly.
 7. Velké množství vitamínu C stimuluje imunitní systém a vitamin E - záruka krásy pokožky a vlasů.

Použití banánů během kojení normalizuje hladinu glukózy a produkci žaludeční šťávy.

Výběr a skladování

Exotické ovoce přichází do domácích pultů z tropických zemí, takže při nákupu musíte věnovat pozornost řadě faktorů:

 1. Barva. Zralé ovoce je vždy jasně žluté bez dalších odstínů. Pokud je základna banánu zelenkavá - to je v pořádku. Můžete si ji koupit a nechat ji chvíli vychladnout na chladném místě.
 2. Textura slupky. Vynikající a zdravá banánová slupka je hladká a matná. Chcete-li zlepšit vzhled, ukládejte zaměstnanci často stříkejte ovoce vodou, abyste si mohli koupit mokré ovoce.
 3. Formulář. Vysoce kvalitní banán vždy racionalizovaný bez výrazného žebra.
 4. Vůně. Zralé ovoce má příjemnou nasládlou vůni, stimulující chuť k jídlu.
 5. Integrita. Je lepší projít exotickým ošetřením s poškozenou kůží nebo potrhaným ocasem. Dobré celé a pevné na dotek.

Při výběru byste měli peeling pečlivě prohlédnout:

 1. Malé černé tečky označují dobrou zralost banánů. Takové ovoce je naprosto bezpečné, ale je vhodné je jíst v den nákupu - rychle se kazí.
 2. Šedá slupka je jasným znakem toho, že byste se měli zdržet nákupu (ovoce je omrzlé).
 3. Černé skvrny označují začátek rozkladu, proto tyto banány nemůžete použít při kojení novorozence.

Některé ženy odmítají kupovat velké banány a zaměňovat je za „krmení“. Dovezeny jsou pouze dezertní odrůdy o délce 15–20 cm. Zajímavý fakt: chutné banány se nacházejí uprostřed parta.

Je lepší skladovat banány ve svazku při pokojové teplotě v otevřené formě, protože se rychleji zhoršují v lednici. Chcete-li prodloužit trvanlivost ovoce, můžete zabalit ocas svazku fólií. Optimální teplota je 14 приС s vlhkostí od 85%. Tyto podmínky lze udržovat pouze ve sklepě nebo suterénu - v kuchyni je parta nežádoucí opustit déle než 2-3 dny. Aby se zabránilo černění plodů, musí být umístěny mimo slunce.

Recepty

Kojící banán bude vynikajícím doplňkem jakéhokoli zákusku, protože se dobře hodí s nízkotučným tvarohem a lehkým krémem. Koktejly a kastroly se připravují z ovoce, je vhodné ho přidat do ovocného salátu nebo ovesné vločky.

Potěšte se s těmito zdravými banánovými pokrmy:

Výhody zavedení banánů do stravy jsou mnohem větší, pokud je budete jíst s mírou.

Co můžete jíst pro kojící matky: seznam produktů

Co můžete jíst pro kojící matky: seznam produktů

Mami být štěstí! Kojící matka - nepopsatelné štěstí! Každý z nás se rozhodne, jak dlouho bude dítě krmit. Někdo se dotýká hrudníku až šest měsíců a někdo za dva roky se neodváží připravit dítě o takové potěšení. Musím se řídit dietou? Jak jíst? Co může kojící matka jíst v prvním měsíci po porodu? Jsou koncepty chutné a zdravé kompatibilní? Zkusme odpovědět na všechny otázky v pořádku!

Existuje tolik zákazů a omezení v potravě pro kojící matku, že se zdá, že není možné jíst. A já chci jíst neustále, hlad je hrozný, protože dítě nemilosrdně „pije veškerou šťávu od tebe“. Jak si udržet zdraví pro sebe a své dítě? Odpověď je jednoduchá - musíte jíst správně a vyváženě!

Když jsou na obvyklé jídlo uvalena omezení, musí se nějak nějak doplnit tělo vitamíny. Není to tak snadné, když začíná nebo se objevuje oblíbená alergie vašeho dítěte http://woman365.ru/koliki-v-zhivote-u-novorozhdennyh/. Pojďme tedy přijít na to, co můžete s kojením jíst, aniž byste dítě poškodili.

Co mohou kojící matky jíst v prvním měsíci?

Zde je seznam potravin, které můžete během kojení jíst:

 • mléčné výrobky - kefír, fermentované pečené mléko, sýr;
 • maso - hovězí maso, králík, krůta;
 • ryba - bílá ryba: saury, tresky jednoskvrnné, platýse, polloku, tresky, štikozubce;
 • obiloviny - rýže, pohanka, kukuřičné krupice, bezlepkové těstoviny;
 • zelenina - bílá a zelená zelenina, dýně, tuřín, květák, brokolice;
 • ovoce - loupaná jablka jakékoli barvy, banány, meruňky, tomel, třešně;
 • nápoje - čaj, kompoty, šípkový vývar;
 • sladkosti - marmeláda, marshmallows, bonbóny, sušenky;
 • olivy.

Uváděli jsme, co můžete bezpečně jíst kojící matky, ale ne na fanatismus. Nepři přejídej se, je lepší jíst všechno po kousku. Pokud neznáte hranici mezi mnoha a malými, pokusíme se vám s tím pomoci tím, že odpovíme na nejoblíbenější otázky.

Může persimmons kojící matce?

Odpověď je ano!
Toto ovoce je velmi zdravé, obsahuje mnoho vitamínů a minerálů. Persimmon díky vysokému obsahu železa pomáhá zbavit se anémie. Můžete jíst 1-2 zralé ovoce denně. Zavádění tomel do stravy kojící matky začíná čtvrtinou plodu a ne dříve než dva týdny po narození. Nezapomeňte to opravit v potravinářském deníku. Upozorňujeme, že persimmon má fixační vlastnosti, ve vzácných případech může způsobit alergie..

Lze granátové jablko dát kojící matce?

Odpověď je ano!
Každodenní použití granátového jablka umožní mamince vyrovnat se s nedostatkem železa v krvi a posílit imunitu díky svým jedinečným prospěšným vlastnostem.
Kolik můžete jíst granátové jablko během kojení? Začněte s 10 zrnami denně a ne dříve, než se dítě otočí o jeden měsíc. Nezapomeňte označit v potravinářském deníku! Pokud nejsou alergie detekovány, můžete zvýšit na 100 gramů.

Je možné ošetřovat mateřské banány?

Odpověď: samozřejmě ano!
Banány se doporučují od prvních dnů po narození. Obsahují „hormon radosti“, proto zlepšují náladu. Vezměte prosím na vědomí, že banány mají fixační účinek, takže by neměly být zneužívány k zácpě. Pokud se vás to netýká, pak jsou dva banány denně normou.

Mohu mít semena pro kojící matku??

Odpověď je ano!
Semena jsou velmi užitečná, obsahují vitamín E ve velkém množství. Optimální denní sazba je půl sklenice neloupaných semen. Semena a ruce by měly být čisté. Pokud narazíte na převařená semena, zlikvidujte je úplně. Ve vzácných případech může být dítě alergické na semena nebo zácpu.

Krmí matku Feijoa?

Odpověď je ano!
Feijoa je velmi zdravé ovoce díky vysokému obsahu jódu. Mohlo by dojít k předávkování jódem kvůli feijoa? Ne! Protože se rozpustné sloučeniny jodu v těchto plodech rozkládají působením jaterních enzymů pouze v případě nedostatku jódu v těle. V den můžete jíst nejvýše 200 gramů zralého ovoce a ne dříve než tři týdny po narození. V jižním Rusku zraje feijoa v říjnu až listopadu, takže je lepší si ho koupit v této roční době, jinak narazíte na dovážené ovoce.

Denní menu kojící matky

 • Voda - nejméně 2 l.
 • Nápoje z kyselého mléka - 500 ml.
 • Mléko v čaji - ne více než 150 ml.
 • Nízkotučné maso nebo ryby - 200-300 g.
 • Krupice - 100 g.
 • Sýr - 20-30 g.
 • Tvaroh - 100 - 150 g.
 • Zakysaná smetana - 20 g.
 • Zelenina - 500 - 600 g.
 • Ovoce - 200 - 300 g.
 • Máslo - 30 g.
 • Rostlinné oleje - 15 g.
 • Otruby chléb - 200 g.
 • Vejce - 1 ks..

Pro některé bude tento objem produktů vypadat malý, ale pro někoho - velký. Všechno je však čistě individuální a závisí na vaší váze, výšce, životním stylu a počtu dětí, které krmíte. Pokud krmíte jedno dítě, přidejte do svého denního příjmu kalorií před těhotenstvím 500 kcal, pokud jsou dvojčata - 1 000 kcal. A pokud navíc vedete aktivní životní styl, může se počet spotřebovaných kalorií zvýšit o 100-200 jednotek.

Než přemýšlíte o tom, co můžete jíst pro kojící matku, zeptejte se svých rodičů, tchánů a tchánů: Měli jste vy nebo váš manžel alergické reakce na nějaké jídlo v dětství? Citlivost na alergii může být zděděna.

Na závěr ještě jednou chci říci: všechno je možné s mírou! V každém případě zkuste trochu produktu a podívejte se na reakci dítěte.

Banány pro kojení: proč musíte být při jídle opatrní, přijatelná opatření

V zájmu zdraví dítěte musí mnoho kojících matek omezit jejich výživu a odmítnout své oblíbené jídlo. Období laktace u ženy je vždy zvýšenou zátěží a nedostatkem spánku. Spotřebuje se hodně energie a tělo často trpí nedostatkem vitamínu. Ovoce pomáhá tento nedostatek vyplnit, ale pokud je vše jasné s obvyklými jablky a hruškami pro nás, pak otázka „je možné jíst banán kojící matce?“ vyskytuje se častěji. Některé mladé matky ho považují za „zakázaného“, ale to není úplně správný názor. Kojící banány dokonce potřebují, a co je nejdůležitější, vědět, jak to udělat správně.

Jaké jsou výhody banánů pro kojící matku?

Tento „zahraniční host“ je velmi žádán. Pochoutka se prodává po celý rok a je nejbohatším zdrojem látek nezbytných pro kojící matku. Při kojení s banány se můžete každý den dopřát, protože obsahují složky, které tělo kojící matky potřebuje výhradně. Vybíráme ty hlavní:

Užitečné komponentyAkt
TryptofanReguluje spánek, pomáhá tělu naladit se na nový režim spánku a probuzení, zmírňuje stres, zlepšuje výkon.
PektinNormalizuje funkci střev, zlepšuje metabolismus a oběhový systém.
CelulózaObnovuje trávení, čistí tělo toxinů.
Vitaminy: C, E, foláty, pyridoxin, cholín, riboflavin, thiamin atd..Odstraňte škodlivé látky z těla, pozitivně ovlivněte stav nehtů, vlasů a pokožky, zlepšete paměť a koncentraci.
Stopové prvky (vápník, železo, fosfor, hořčík).Normalizovat hemoglobin, zmírnit únavu a otoky, posílit srdeční sval.
FytosterolSnižuje hladinu cholesterolu.

Tropické ovoce s HS může být chutným a zdravým doplňkem jakýchkoli dezertů. Toto tropické ovoce se konzumuje většinou syrové, ale lze je smažit a dušit. Jsou chutné v kombinaci s jinými produkty, například s tvarohem, zakysanou smetanou a smetanou. Vyrábají koktejly, bramborovou kaši, kastrol, saláty, muffiny a sušenky. Banány s HS jako součástí jakéhokoli jídla se staly jednou z hlavních užitečných složek a ve většině případů vylučují pochybnosti o tom, zda je možné, aby kojící matka mohla zavést toto ovoce do stravy.

Během kojení je chuť k jídlu u žen velmi dobrá, často chci sladkosti. Banány pro kojení jsou v takových situacích ideální, ale nenechte se unést. Existují nuance, které by měly kojící matky, milovnice tropických sladkostí vědět.

Banány během kojení. Negativní vliv

Na otázku, zda je možné použít banány pro kojící matky, neexistuje jednoznačná odpověď. Všechno je zde individuální. Tyto plody nezpůsobují újmu, neovlivňují laktaci, ale reakce těla na konzumované potraviny může být neočekávaná. U některých žen začíná při kojení zácpa a někdy naopak ovoce působí jako projímadlo.

Předpokládá se, že zralost ovoce ovlivňuje reakci a stav střeva během krmení. Zralé z nich vedou k zadržování stolice a zelené (nezralé) způsobují trávení a zvýšenou tvorbu plynu. Při kojení je možné použít banány, ale které z nich jsou považovány za „povolené“ kojení, závisí na individuálních vlastnostech ženského těla.

Banány pro kojící matku nejsou kontraindikovány. Pokud žena během těhotenství snědla ovoce a nepociťovala nepohodlí, můžete po porodu pokračovat v používání, ale velmi opatrně. Během kojení nemohou banány konzumovat všichni. Existují rizikové skupiny: nedoporučuje se jíst exotické ovoce pro diabetes mellitus, tromboflebitidu a problémy s žilami, lidé s nadváhou a vysokou kyselostí. Existují banány, které musíte být pod dohledem lékaře, jinak to bude mít následky.

Toto ovoce může jít. V takových případech mohou banány kojící matce ublížit, zhoršení pohody vždy ovlivňuje dítě. Mnozí se domnívají, že se stačí zbavit slupky plodu, ale toto je nesprávné tvrzení. Omyjte horkou vodou.

Postarejte se o důsledky. I když jste si jisti, že banány vám při kojení nepoškodí, pamatujte na možné problémy a rizika pro dítě.

Banány pro kojení. Vliv na dítě

Prsa jsou velmi zranitelná. Jakýkoli nový produkt během kojení může způsobit alergie a další zdravotní problémy. Ne všechny děti vnímají toto ovoce stejně dobře. Není známo, jak slabý dětský žaludek bude reagovat na vzhled nového produktu přicházejícího s mateřským mlékem, takže buďte opatrní.

Pokud si nejste jisti a nevíte, zda můžete kojit banán, zkontrolujte sebe a své dítě. Jezte sousto a pozorujte chování a stav dítěte. Pokud nedošlo k žádným změnám, neváhejte zahrnout své oblíbené ovoce do své stravy. Při kojení se banány mohou jíst každý den. Musíte začít opatrně, sledovat postupný a sledovat blaho dítěte.

Nesnášenlivost tohoto tropického ovoce je vzácný, ale možný výskyt. Nevylučujte tento bod při kojení. V prvním měsíci je ovoce lepší než jíst. Práce gastrointestinálního traktu novorozence není upravena. Ovoce patří k vysoce kalorickým potravinám a obsahuje hodně cukru. Tyto složky, které se dostanou do žaludku dítěte, mohou vést ke kolice a kvašení ve střevech.

Během kojení jsme rozeznali hlavní příznaky negativního účinku na dítě:

 • vzhled vyrážky a zarudnutí;
 • poruchy spánku;
 • nálada a slza;
 • odchylka v křesle.

S projevem těchto příznaků u dítěte by kojící matka měla zvážit revizi stravy. Při kojení novorozence lékaři doporučují jíst nejvýše 1–2 ovoce denně.

Stručně řečeno: je možné jíst banány pro kojící ženu?

Během laktace je na jídelníčku více argumentů ve prospěch banánů než negativních aspektů. To poskytuje základ pro kladnou odpověď na otázku, zda je možné, aby se kojící žena hýčkala svým oblíbeným zacházením. Banány pro HS jsou opravdu užitečné pro matku i dítě. Nejdůležitější je nepřehánět to množstvím, brát v úvahu rizika a důsledky a neustále sledovat stav dítěte.

Je možné kojit banány: jak, kdy a kolik? Vše o výhodách a nebezpečích tropického ovoce pro mladé matky

Mnoho mladých matek mylně věří, že období kojení je nepřetržitým omezením a stálou kontrolou, když nemůžete jíst nic exotického, ovoce a bobule by měly být konzumovány v omezeném množství.

Stereotypy jsou stereotypy a je nutné porozumět všem zákazům. A konečně, pochopit, které výrobky jsou opravdu nebezpečné a co ne. Dnes budeme mluvit o tom, zda je možné kojit banány. Vláknina z tohoto ovoce obsahuje mnoho výživných a prospěšných prvků, ale jak bezpečné je pro dítě?

Z čeho se banán skládá?

Banán je tropické bobule, ale mnozí ho více nazývají ovocem. V zemích, kde roste, používají ho místo chleba, připravují mouku, teplá jídla. Ale tyto světlé plody jsme jedli čerstvé, přidávali se do zákusků.

Abychom pochopili, jak může být banán užitečný pro kojící matku, musíte zjistit, z čeho se skládá toto zahraniční ovoce..

 • obsahuje rekordní množství lysinu - tato aminokyselina se aktivně podílí na tvorbě silné imunity, účinně bojuje proti virům respiračních chorob a herpesu;
 • kyselina askorbová - posiluje kost a pojivovou tkáň, urychluje metabolické procesy, posiluje obranyschopnost těla;
 • vláknina - nepostradatelný prvek pro normální fungování gastrointestinálního traktu, pomáhá očistit tělo;
 • pomalé uhlohydráty;
 • Vitamin E, retinol - zodpovědný za krásu a mládež;
 • Vitaminy B - pomáhají v boji proti únavě, normalizují nervový systém.

Kromě toho složení obsahuje téměř celé spektrum užitečných stopových prvků - draslík, vápník, fosfor, železo.

Je možné ošetřovat mateřské banány - výhody zámořského ovoce

Hlavní předností jasného ovoce je přítomnost velkého množství tryptofanu. Tato aminokyselina podporuje syntézu hormonu potěšení, pomáhá předcházet porodu po porodu.

Výhody banánové buničiny:

 • optimální a vyvážené složení vitamínů a mikroprvků pomáhá mladé matce rychleji se zotavit po porodu;
 • eliminuje projevy chronické únavy, naplňuje tělo energií, zvyšuje svalový tonus;
 • blahodárný účinek na fungování nervového systému, zabraňuje riziku hypertenze;
 • zlepšuje trávicí trakt, posiluje srdeční sval, krevní cévy, zlepšuje mozkovou aktivitu a pozornost;
 • čistí tělo od hromadění toxických látek;
 • zmírňuje otoky;
 • pomáhá zabránit nedostatku vitamínů v zimě, na jaře.

Banány pomáhají zlepšit stav pokožky, nehtů, vlasů. Tyto plody posilují ochranné funkce těla - nachlazení obejde vás a vaše dítě. Ovoce přispívá k postupné obnově krve, dokonale se vypořádá s ataky migrény.

Jsou banány nebezpečné pro kojící matky? Pokud jste použili toto exotické ovoce během těhotenství, pak je riziko alergických reakcí u dětí minimální.

Toto ovoce je užitečné pro vaše dítě - pokud jej pravidelně používáte, dítě spí lépe, nemá problémy s chutí k jídlu. Spolu s mateřským mlékem obdrží dítě pektiny, které přispívají k lepší absorpci a trávení potravy.

Možná rizika a kontraindikace

Přestože je banán považován za hypoalergenní ovoce, může u dítěte vyvolat alergie, jako každý nový produkt v mateřské stravě.

Nebezpečí drobků je škrob, který je hodně v dužině ovoce.

Je možné banány s kojením - nebezpečí pro novorozence

 • Nadýmání, zvýšená tvorba plynu - ovoce urychluje fermentační procesy ve střevě;
 • kolika
 • průjem nebo zácpa;
 • vyrážka;
 • drobky neklidného chování, nálada.

Pokud si u svého dítěte všimnete těchto příznaků, na chvíli se vzdejte banánů. Tělo dítěte ještě není připraveno k přijetí tohoto produktu. Můžete zkusit znovu po 5-7 dnech, pokud se příznaky znovu objeví, můžete zkusit banány pouze s přestávkou po 4-5 týdnech.

Posilují nebo oslabují banány? Pokud se dítě vyprazdňuje pravidelně, tropické ovoce neovlivní střeva. Nezralé ovoce pomůže vyrovnat se se zácpou u dítěte. Zralý produkt má upevňovací účinek, pomáhá zabránit dehydrataci průjmem.

Možné nebezpečí pro matku

Matkám hrozí určité nebezpečí banánů. Tyto plody jsou velmi kalorické, mohou způsobit uvolnění inulinu v krvi, což způsobí vážný záchvat hladu - pokud se snažíte po porodu ztratit další libry, pak tento produkt rozhodně není pomocníkem.

Sušené banány obsahují minimum živin a spoustu zbytečných kalorií, takže při kojení z nich nemá žádný přínos.

Pečené ovoce je však velmi užitečné - zakrývá sliznici žaludku ochranným filmem, snižuje negativní účinky kyseliny chlorovodíkové.

Pokud máte problémy s koagulací krve, cukrovkou, tromboflebitidou, je třeba banány v jakékoli formě zlikvidovat. Nepříjemné pocity po jídle mohou naznačovat onemocnění trávicího systému - nezdržujte návštěvu u lékaře.

Je možné jíst banány pro kojící matku novorozence - základní pravidla pro stravování

Aby se předešlo negativním důsledkům, jedte banány s mírou, začněte malým kouskem, je lepší vyzkoušet kousek před obědem, aby bylo možné sledovat reakci těla dítěte. Dávkování můžete zvýšit každé 3 dny, ale neměli byste jíst více než jeden plod denně. V prvním měsíci po narození dítěte je toto ovoce lepší nejíst.

Kdy mohu přidat lákavé banány??

Ve formě bramborová kaše a obilovin - za 5-6 měsíců. Musíte začít s 1/3 lžičky. Od 7 měsíců může dítě jíst toto ovoce jako dezert nebo svačinu. Pokud má vaše dítě nadváhu, pak jsou tyto plody po 8 měsících kontraindikovány - v takových případech je lepší konzultovat pediatra.

Jak si vybrat banány

Dobré plody mají jasně žlutou kůru, na nich nejsou žádné hnědé nebo šedé skvrny. Nekupujte velmi voňavé ovoce, mohou být uvnitř zralé.

Před použitím ovoce vždy umyjte - pro lepší skladování během přepravy jsou ošetřeny chemikáliemi.

Chutné a zdravé banánové dezerty

Bezesné noci, nervózní a emocionální přepracování, pole porodu - to vše dělá z mladých matek neustálou potřebu jíst něco sladkého a chutného. Zároveň však užitečné, protože péče o zdraví dítěte je vždy na prvním místě.

Mohu při kojení přidat banány k dezertům? Nejen možné, ale nutné. Jsme připraveni se s vámi podělit o několik receptů na jednoduchá jídla, která si můžete uvařit sami pro sebe a později pro své drobky..

Banánový nápoj

Pokud máte špatnou náladu, nemáte na nic dost síly - udělejte si lehký banánový nápoj, je lepší ho pít 30 minut před krmením.

Stačí do mixéru smíchat 1 zralé ovoce a 200 ml přírodního jogurtu. Je lepší nepoužívat mléko - takový koktejl je tělem špatně absorbován.

Banán a jablečný salát

K snídani nebo jako lehké občerstvení si můžete připravit salát - nakrájejte na polovinu banán a jablko, přidejte 120 g nízkotučného tvarohu, ochucenou smetanou nebo jogurtem.

Můžete přidat plátky ovoce do rýže, ovesné vločky.

Lehké banánové sušenky

Zakoupené pečivo obsahuje mnoho nebezpečných tuků. Ale doma si můžete vyrobit lehké a voňavé sušenky, které neobsahují žádné nebezpečné složky..

 1. Smíchejte 100 g banánové buničiny a 200 g tvarohu.
 2. Přidejte 50 g cukru.
 3. Po malých částech přidejte prosypanou mouku do hmoty - hotové těsto by mělo konzistencí připomínat silnou zakysanou smetanu.
 4. Pečivo zakryjte pergamenem, dejte hmotu do lžíce, péct v troubě při teplotě 180 stupňů až do příjemné zlaté barvy.

Zmrzlina "Banana"

Banánová zmrzlina - lehký, osvěžující dezert.

 1. Rozemelte 3 zralé ovoce v mixéru.
 2. Přidá se 500 g jemnozrnného tvarohu a 75 g práškového cukru.
 3. Míchejte, vložte do mrazničky na 3-4 hodiny. Aby hmota získala ideální konzistenci, musí se míchat každou hodinu.

Horký banánový dezert

Rychlý a chutný banánový dezert lze vařit v mikrovlnné troubě.

 1. Kaše s vidličkou 1 zralé ovoce.
 2. Přidejte 100 ml neslazeného jogurtu, 35 g cukru, 50 g měkkého másla.
 3. Míchejte, nalijte 5 g práškového pečiva, 180 g mouky.
 4. Vložte těsto do namazané skleněné misky a poslat do mikrovlnné trouby na půl hodiny.

Tvaroh s banánem

Tvarohový kastrol lze vařit na odpolední svačinu, je vhodný na lehkou večeři. Aby nedocházelo ke vzniku škodlivé zlaté kůry, je lepší ji vařit v pomalém hrnci.

 1. Smíchejte v hluboké nádobě 300 g tvarohu a sekanou dužinu dvou zralých banánů.
 2. Přidejte 5 křepelčích vajec, 30-40 g cukru.
 3. Zamíchejte, vložte do namazané mísy pro více vrstev.
 4. Vařte 45 minut v režimu pečení.

Závěr

Výživa během kojení není jen pohanka na vodě. S rozumným přístupem si můžete připravit pestré menu a nechat se hýčkat i lahodnými výrobky nebo dezerty.

V tomto článku jsme se pokusili podrobně porozumět otázce, zda je možné jíst banány pro kojící matku. Toto ovoce může pomoci vytvořit silnou imunitu u dítěte, vytvořit stolici a spát, pokud vaše dítě netrpí individuální nesnášenlivostí k těmto plodům.

Máte vlastní zkušenosti s banány při kojení? Sdílejte jej v komentářích, účastněte se diskusí na našich stránkách na sociálních sítích. Nikdo není v bezpečí před chybami během kojení, ale společně můžeme minimalizovat nutriční chyby na minimum.

Je možné jíst banány při kojení novorozence

Zelenina a ovoce ve stravě kojící matky jsou základem pro plné krmení jejího dítěte. Již v nemocnici však lékaři důrazně doporučují opustit některá jídla, zeleninu a ovoce, které mohou novorozence pouze poškodit. Ale co banány? Mohu je používat při kojení?

Výhody kojení banánů

Toto ovoce udrží řadu užitečných vitamínů a minerálů. Ovoce také ve velkém množství obsahuje kyselinu askorbovou, vitaminy B, PP, karotenové enzymy, draslík, vlákninu, vápník, tryptofan, karoten, železo, fosfor a aminokyseliny. Banán obsahuje pektin, který má příznivý vliv na fungování gastrointestinálního traktu.

Proč jsou banány nebezpečné během laktace, zejména v prvním měsíci

Všechny výhody a poškození produktů konzumovaných matkou během laktace přecházejí do mléka, které potom dítě jí. Až čtyři měsíce, děti v těle stále nemají enzymy, které jsou schopné rozkládat určité složky v žaludku, takže v prvních měsících musíte pečlivě vybrat stravu pro matky. Zralé plody banánů jsou schopny posílit stolici, často dokonce i matky speciálně jedí ovoce pro rozrušení střeva. Naopak nezralé ovoce se naopak chová jako projímadlo. Novorozenec je na tyto složky zvláště citlivý, takže první dva měsíce se nedoporučují pro kojící matku. Na jedné straně je banán skladem vitamínů a na druhé straně může vést k problematické stolici dítěte, kolice, nadýmání a dokonce i vyrážce na kůži..

Alergie a vedlejší účinky

Ojediněle způsobuje ovoce alergickou reakci u kojenců, avšak vzhledem ke svým individuálním vlastnostem nestojí za to riziko. Ovoce obsahuje velké množství škrobu, často u dětí způsobuje alergie, ale to je pouze tehdy, když matka konzumuje ovoce nadměrně. Alergie tohoto typu u dětí se objevuje první den ve formě vyrážky a zarudnutí kůže.

Jak vstoupit do stravy

Banány způsobují alergii u novorozenců pouze tehdy, když matka zneužívá cizí ovoce. Pokud žena během těhotenství také snědla banány v nadměrné výši, pak se u dítěte nevyskytne alergická reakce.

Ovoce se zavádí během laktace, počínaje malými porcemi. Měli byste pečlivě sledovat stolici, celkový stav, spánek dítěte a pouze postupně zvyšovat porce, protože žaludek dítěte se s takovými doplňkovými jídly nemusí vyrovnat. Odborníci na výživu nedoporučují kojící matce jíst tyto ovoce na lačný žaludek a pít je s vodou.

Pravidla pro konzumaci banánů pro HS

Během prvních dvou týdnů kojení je pro matku přípustné konzumovat pouze polovinu nebo třetinu ovoce denně. Například se může jíst čerstvé nebo přidané do obilovin.

Pravidelné používání banánů matkou umožní dítěti rychleji se přizpůsobit zámořskému zdravému ovoce.

Kojící matka by měla ve své stravě používat pouze zralé ovoce po opláchnutí slupky vroucí vodou. Banány jsou nakonec nakrájeny na zeleno a zpracovány ethylenem a dusíkem a tyto látky mohou způsobit otravu.

Akce na těle matky a dítěte

Banány jsou schopné saturovat a povzbudit tělo mámy. V nich obsažený tryptofan pomáhá zlepšovat náladu a vyrovnává nervový systém. Funkce mozku se zlepšuje, krevní tlak se normalizuje, bolesti hlavy, krev se postupně obnovuje, zvyšuje se imunita, a co je nejdůležitější, zlepšuje se laktace..

Dítě

Dítě dostává mléko s pektinem, který je obsažen v banánech a pomáhá gastrointestinálnímu traktu. Obecně lze říci, že použití těchto plodů kojící matkou může normalizovat stolici a dítě. To znamená, že se vyrovná frustrace a zácpy. Ve velmi vzácných případech dochází u dětí k nadýmání. Banány však mohou dětský spánek posílit.

Pravidla pro konzumaci banánů pro HS


Pokud matka zavádí do své stravy ovoce, pak stojí za to věnovat zvláštní pozornost stavu drobků. Pokud se pouze stolice dítěte mírně změní a celkový fyzický a duševní stav se nezmění, zdravý produkt by neměl být ze stravy vyloučen. Během prvních dvou týdnů kojení může maminka denně konzumovat pouze část banánů, ale ve věku dvou měsíců lze porci postupně zvyšovat na 1-2 plody denně..

Recepty

Banánový muffin

K jeho přípravě potřebujete dva banány, které musíte rozemlet v mixéru, zkombinujte s polévkovou lžičkou mléka a přidejte sklenici mouky. Dále přidejte půl lžičky sody, 50 g. máslo, 2 tabulky. lžíce cukru a důkladně promíchejte všechny ingredience. Poté musí být hmota vložena do forem a vložena do pece.

Soubory cookie s banánem a tvarohem

Přidejte ve stejném poměru banánové pyré, mouku a tvaroh. Hmota by měla být jako pro tvarohové koláče. Je nutné z něj vytvořit sušenky a dát do dobře zahřáté trouby na 15 minut.

Je možné jíst banány během kojení v prvním měsíci po narození dítěte

Banány jsou sladké exotické ovoce, které dospělí i děti milují pro svou nepopsatelnou chuť. Matky novorozenců se často ptají: mohu mít banány kojení? Jak toto ovoce ovlivňuje trávení mámy a dítěte? Je schopen vyvolat alergie? V jaké formě je nejlepší jíst pro největší užitek pro tělo a jak vstoupit do stravy?

Nabídka banánové buničiny je nejen velmi chutná, ale také výdatná. Jedno ovoce může uspokojit váš hlad po dobu několika hodin. Banán je perfektní a cenově dostupné občerstvení.

Příznivé vlastnosti banánů

Jíst banány během kojení po porodu není zakázáno. Naopak, mnoho lékařů doporučuje jíst toto ovoce během krmení, protože banán má řadu užitečných vlastností:

 • bohatá energetická hodnota, vysoký obsah fosforu, kyselina askorbová, vápník, draslík, železo a β-karoten;
 • schopnost vyvolat produkci serotoninu - hormonu radosti, který pozitivně ovlivňuje náladu a nervový systém kojící matky;
 • vysoký obsah vitamínů C, E, B, PP;
 • obsah pektinu, který má pozitivní účinek na fungování zažívacího traktu;
 • schopnost stimulovat funkci mozku;
 • posílení imunitního systému.

O výhodách banánů není pochyb, ale matky ošetřují jakýkoli produkt ve své stravě opatrně, protože se bojí poškodit tělo novorozence.

Mohu při kojení jíst banány

Při kojení není zakázáno jíst banány, ale musíte je používat opatrně.

Pokud matka toto ovoce často používala během těhotenství, pak po narození jeho použití pravděpodobně nezpůsobí žádné problémy.

Pokud se žena během těhotenství omezila, měli byste se tohoto ovoce zdržet v prvním nebo dvou měsících po porodu, protože velké množství cukru může u dítěte způsobit tvorbu plynu a koliku..

Jak banán ovlivňuje novorozence

Jak pochopit, zda banány mohou být použity pro kojení novorozence? Pokud konzumace tohoto ovoce matkou nezpůsobí koliku dítěte, zácpu, průjem nebo alergickou reakci, to znamená, že plod může a měl by být.

Mnoho matek tvrdí, že když používají kojení během kojení, mají lepší laktaci a lepší fungování gastrointestinálního traktu.

Dítě s mateřským mlékem dostává prospěšné látky - pektiny, které jsou obsaženy v banánech. Pektiny pomáhají dětským střevům trávit a vstřebávat jídlo. Pokud má dítě zpoždění stolice, nezralý banán konzumovaný matkou pomůže mít projímavý účinek..

Pokud byl v období kojení dítě banánem dobře absorbováno, může být od 5 měsíců podáván jako doplňková strava..

Jak jíst banány kojící matce

Musíte začít s malým množstvím: nejprve jezte čtvrtinu nebo třetinu banánů a za pár dní si udělejte přestávku, abyste se podívali na reakci dítěte. Během tohoto období by se neměly konzumovat žádné nové produkty. Pokud se chování dítěte nezmění, nezačne trpět kolikou, pak můžete zvýšit spotřebu ovoce, během několika týdnů to zvýší na 1-2 banány denně.

Ve vzácných případech může banán vyvolat u dítěte alergii a potom bude muset být toto ovoce vyloučeno ze stravy.

Pokud se reakce na banány projeví jako porušení stolice u dítěte (zácpa, průjem, tvorba plynu), měli byste ji přestat dočasně používat, asi po týdnu opět začít znovu zavádět tento produkt.

Banány posilují nebo oslabují

Účinek banánů na tělo matky a dítěte závisí na zralosti ovoce. Nezralé, nazelenalé ovoce má projímavý účinek a přezrálý banán může způsobit fixační účinek. Díky zácpě tedy může být nezralý banán neocenitelný - nemusíte používat léky, stačí normálně stolici jíst zelenavé ovoce. Mnoho matek používá tento jednoduchý lék. Pokud je všechno normální s prací gastrointestinálního traktu u matky a dítěte, pak by se měly jíst zralé žluté banány..

Kdo by neměl jíst banány

Je třeba si uvědomit, že banány nejsou vždy prospěšné. Existují případy, kdy se jejich použití v potravinách nedoporučuje nebo dokonce zcela zakazuje.

Je nežádoucí jíst banány pro matky, které jsou obézní nebo s výrazně nadváhou, protože se jedná o vysoce kalorický produkt obsahující velké množství rychlých uhlohydrátů.

Nejezte banány:

 • ženy s diabetem;
 • matky, jejichž děti mají cukrovku;
 • ženy s křečovými žilami nebo tromboflebitidou (protože banán zvyšuje viskozitu krve);
 • matky dětí s vysokou viskozitou krve;
 • matky alergických dětí, které reagují na banány kožními vyrážkami, podrážděním, svěděním.

Mísa recepty

Banány jsou velmi chutné a užitečné ve své obvyklé formě, ale za účelem diverzifikace stravy si z nich můžete připravit mnoho zajímavých jídel. Zde jsou některé recepty.

Články O Neplodnosti