Hlavní Analýzy

Jaké recepty na pečení jsou vhodné pro kojící matky a je možné pediatrem tiše jíst koláče

Udělejte si čas na odmítnutí kojení... kvůli těžké stravě pro kojící matky, na které váš pediatr trvá. Nebo možná ne všechno je tak děsivé? Přemýšlejte o tom, jak dítě „vyzkouší“ všechno, dokonce i prostřednictvím pachů, pokud matka ve slabém stavu jí na vodě jen ovesnou kaši? Ale ve všech zemích, s výjimkou naší, nikdy neslyšeli o žádné speciální dietě během kojení. Co dělat, když při pohledu na pečící sliny proudí na chvějící se koleno?

Jak jíst kojící matku?

Strava ženy během kojení by měla být především plná a měla by splňovat zásady zdravé výživy. Kojící matka potřebuje získat proteiny, uhlohydráty, tuky, stopové prvky a vitamíny, vlákninu. A nezapomeňte, že proces výroby mléka trvá o 500-600 kcal více než ty, které žena dostala před jídlem s jídlem. A všechno, co je snězeno „pro dva“, se usadí v pasech tuků v pase a na dalších „zajímavých“ místech.

Pro srovnání, jako dodatečný objem k obvyklému jídlu, nabízí učebnice WHO následující sadu produktů:

 • 60 g rýže (uhlohydráty) - 240 kcal, jedná se o hrst;
 • 30 g fazole (bílkoviny) - 120 kcal, což je půl hrstky;
 • 1 hrst zeleniny (vitamíny, minerály, vláknina);
 • půl banánů (vitamíny, minerály, vláknina, uhlohydráty) - 90 kcal;
 • 1 lžička rostlinný olej (tuky) - 50 kcal.

Na výrobu mléka zjevně není potřeba nic! Pokud jde o fazole a jiné produkty, jsou uvedeny jako příklad. Některé děti mohou být rozmazleny poté, co kojící matka musela ve svých receptech vyzkoušet jídla s luštěninami. Ale produkty, u kterých je 100% pravděpodobné, že způsobí nežádoucí reakce u všech dětí bez výjimky, v přírodě neexistují.

Každé dítě je individuální a není to fakt, že je to vaše, kdo negativně vnímá fazole, zelí, okurky nebo něco jiného.

Ve skutečnosti nemůžete hladovět kojící matku. Na objem a užitečnost mléka to bude mít malý účinek. Ale v důsledku stresu, ve kterém se tělo nachází v procesu půstu a odmítání "dobrot", je produkce hormonu oxytocin snížena. A oxytocin je zodpovědný za uvolňování mléka z mléčných žláz. Čím méně oxytocinu, tím obtížnější je pro dítě získat vyhledávané mateřské mléko. Recepty na kojení by tedy měly být chutné a zdravé, měly by poskytovat kojící matce gastronomické potěšení a zároveň by neměly poškodit dítě..

Nyní o škodlivosti pro dítě. Jak již bylo zmíněno dříve, neexistují žádné produkty, které jsou při kojení absolutně kontraindikovány. Ale podle pozorování kojících matek může konzumace některých z nich způsobit: 1) nadýmání (plynatost) a 2) alergie na potraviny. Opět, vše individuálně. Pokud je dítě velmi vyděšené, je zde seznam produktů, které nejčastěji způsobují nadýmání:

 • celé kravské mléko;
 • kuře, vejce;
 • Bílé zelí;
 • černý chléb;
 • sladkosti a pečivo na droždí těsto.

Alergie jsou poněkud komplikovanější. Pokud mají příbuzní alergie, je v prvních třech měsících života dítěte lepší vyloučit výrobky, které jsou tradičně považovány za alergeny, z receptů nebo je nahradit něčím podobným. Pak se pokuste představit postupně. Alergie na jídlo se však vyskytuje také u dětí, jejichž rodokmen chybí. Jedná se o tzv. Přechodnou alergii, která se vyskytuje v procesu růstu a zrání imunitního a trávicího systému.

Alergii na jídlo lze tedy pozorovat u každého dítěte na jakémkoli produktu. Co dělat v tomto případě? Detekujte alergen a dočasně omezte jeho použití. Ale bez bigotnosti, sedící na jedné pohanky nebo bramboru. Je velmi užitečné vést si deník a zaznamenávat vše, co se během dne dostane do úst.

Výrobky, které tvoří recepty, které chcete ochutnat před třesoucími se rukama, musíte vyzkoušet samostatně. Například, pokud je to pizza s rajčaty (ale co bez nich!), Pak si vezmeme půl rajčete, sníst to ráno, abychom nám v životě dítěte nezmešli nic zajímavého, podíváme se na reakci. Pokud je vše v pořádku, pak příští ráno můžete jíst celé rajče, pak dvě.

Další podezřelý produkt bude představen nejdříve za 5-7 dní.

Pokud bylo dítě posypané nebo oteklé, nebo se stalo něco neobvyklého, o kterém si myslíte, že je spojeno s jídlem, můžete si vzít kojící matku sorbenty (uhlí, smekta, polysorb, polyfepan atd.) A pokračovat v kojení. Vyloučit dočasně produkt.

Problém není často vyřešen úplnou výjimkou, ale změnou výrobce. Faktem je, že pro zvýšení trvanlivosti výrobci používají různé chemické přísady, které snadno přecházejí do mateřského mléka. Není výjimkou, dokonce i hypoalergenní cukety mimo sezónu (například v zimě) a pohanka vše jako výběr. Alergickou reakci nelze získat na samotném produktu, konkrétně na těchto přísadách.

Pečení - je to možné při kojení?

Protože mluvíme o pečení, recepty na její přípravu musí být v souladu se zásadami zdravé a vyvážené stravy. To znamená, že pro mír kojících matek by mělo být pečení vyvážené ve složení. Je žádoucí, aby neexistovaly žádné potenciální alergeny, „nadouvadla“ a zejména chemikálie - konzervační látky, barviva, látky určené k aromatizaci, stabilizátory, látky zlepšující chuť atd. a tak dále.

Těsto by mělo být bez kvasinek, z nebělené mouky, bez vajec, mléka a sladké sladkosti.

Z testu získáme sacharidy. Kde získat bílkoviny, tuky, vlákninu, minerály a vitamíny? Vyrábíme koláče nebo pečené koláče s různými náplněmi! A nezapomeňte, že pečení je vysoce kalorický produkt, proto nezneužívejte koláče!

Pokud jde o to, zda je možné péct kojící matku vůbec, je někdy lepší jíst kus nejškodlivějšího vyhledávaného dortu než vaše nervy! Pamatujte, tvrdé odmítnutí sebe sama ve všem = špatná nálada = snížená hladina oxytocinu = potíže s odtokem mléka.

Trochu o mouce na těsto. Prémiová pšeničná mouka je ideální pro pečení receptů. Těsto z něj dopadá vzdušně, snadno se zvedne. Ale v tom je zničeno vše, co je v obilí cenné. Skládá se z škrobovité látky obklopující jádro pšenice, ze které čerpá energii pro růst. Stopové prvky, tuky, bílkoviny, vitamíny jsou z něj odstraněny a jako součást některých uhlohydrátů.

Výrobci obohacují mouku o syntetické přísady, které jsou na rozdíl od přírodních složek zrna špatně absorbovány trávicím systémem. Ale pokud s tím můžete nějak bojovat diverzifikací vaší stravy s chybějícími látkami, pak se nemůžete dostat pryč od těch chemických přísad, které se přidávají do mouky pro bělení..

Nejčastěji je „zlepšovačem“ mouky benzoylperoxid E928, který se také používá v medicíně jako mast pro léčbu akné a dalších léků..

Léky s touto složkou nejsou předepsány těhotným ženám, kojícím matkám a dětem mladším 12 let. Pokud je nutné použít lék, kojení je přerušeno. Benzoylperoxid snadno přechází do mateřského mléka a může vyvolat alergické reakce. Takže vyvodte své vlastní závěry.

Jako méně neškodná možnost pro recepty těsta je lepší použít nevzhledné šedé mouky 1. stupně. Celozrnná mouka užitečná a obsahující všechny cenné části zrna je pro tyto účely sotva vhodná. Výrobky z něj jsou těžké, nezvedají se dobře a díky vysoké vlhkosti vypadají syrové a nepečené. Na amatérce.

Proč se pro kojící matky nedoporučuje těsto z kvasnic? Rychlé kvasinky vstupující do lidských střev jsou živnou půdou pro místní špatné bakterie. Výsledkem je zvýšení jejich počtu a potlačení prospěšné střevní flóry. Absorpce vitamínů B, které jsou produkovány utlačovanými prospěšnými bakteriemi, se zhoršuje.

Externě se tento proces projevuje nadýmáním, nudou v břiše, zvýšenou tvorbou plynu. Rovnováha mikroflóry je narušena a při nadměrném používání „vzduchových“ housek a jiných muffinů se rozvíjí dysbióza a její důsledky - poruchy stolice, poruchy metabolismu, snížená imunita atd..

Recepty na pečení těsta

Pro koláče, koláče, pizzu a mnoho dalšího můžete použít analogii kynutého těsta - kefírového těsta. Připravuje se takto.

Pro koláče

 • 2–2,5 šálku mouky
 • 1 šálek kefíru
 • 2 lžíce. lžíce rostlinného oleje
 • 2 lžičky cukru
 • 0,5 lžičky soli
 • 2/3 lžička soda

Mírně zahřeje kefír bez přehřátí. Přidejte cukr, sůl, nalijte do rostlinného oleje a dobře promíchejte.

Mouku nalijte postupně po malých částech, aby bylo těsto pružné. Pokud to uděláte pevně, nebudou v něm žádné vzduchové bubliny, které by jej významně kazily.

Pečení s kojením: jak si dopřát buchty

Je možné péct při kojení

Vzhledem k přísné stravě se mnoho matek snaží co nejdříve ukončit kojení, aniž by mělo podezření, že rozumný přístup pomáhá v každé situaci. Přísně zakázáno je pouze pečivo obsahující kvasnice, plnotučné mléko a nadměrné množství cukru, tj. Bohaté produkty..

Říká se, že péče o dítě a výroba mateřského mléka spalují více kalorií, ale pro matky je stále lepší, aby se nekonzumovaly buchty a koláče. Drdol, koláč nebo kousek koláče během jednoho až dvou týdnů oživí život kojící matky, ale jíst více je nežádoucí.

Což je lepší - vařte se nebo nakupujte

Obchody a supermarkety nabízejí širokou škálu housek, koláče, dorty a sušenky, někdy je obtížné odolat pokušení něco ochutnat z obchodů. Dělat to během kojení nestojí za to z následujících důvodů:

 • často obsahují přísady zakázané matkám - kvasnice, látky určené k aromatizaci, barviva nebo nekvalitní rostlinné tuky;
 • není zaručena kvalita a čerstvost použitých produktů, zejména při plnění;
 • výrobci používají konzervační látky a stabilizátory ke zvýšení životnosti;
 • daleko od všech prodejců splňují základní pravidla skladování a dokonce i čerstvé pečivo může být pokazeno.


Pečení na regálech obchodů vypadá chutně, ale je lepší, když jí kojící matky procházejí

V obchodě smí nakupovat pouze ovesné sušenky, sušenky nebo sušičky a ty od výrobce, což je důvěryhodné. Pečlivě prostudujte složení na obalu, pokud jsou nalezeny podezřelé komponenty, ponechte produkt na polici. Raději se péct.

Doporučil bych také odmítnout test nákupu. Konkrétně jsem se podíval na ingredience uvedené na obalu, které, v případě, leží v mém mrazáku. Těsto bez kvasinek obsahuje prémiovou mouku a několik přísad E, to znamená, že je stále méně užitečné těsto bez kvasinek osobně hnětet. Z prodejních sušenek stále miluji Marii, která je dokonce oprávněna vzít s sebou do nemocnice. V seznamu produktů vydaných prenatální klinikou pro moji těhotnou sestru se tento soubor cookie objeví.

Funkce výběru

Pokud jste se rozhodli kazit se houskami, musíte pochopit, jak je správně vybrat. Zvláštní pozornost věnujte složkám testu a nepřestávejte s výběrem bohatých produktů s velkým počtem konzervačních látek, aromat a stabilizátorů.

Při nákupu bohatých produktů je třeba vzít v úvahu následující body:

 • být spokojený s ne příliš sladkými jídly;
 • věnujte pozornost kvalitě mouky - čím vyšší stupeň, kalorický produkt;
 • preferují rohlíky bez náplně nebo s marmeládou, tvarohem, sušenými meruňkami, rozinkami;
 • vyhnout se použití máku, jasných plniv, cukrářských výrobků;
 • nekupujte dlouho uložené pekárenské výrobky.

To vše může způsobit alergické reakce u dítěte, což je nebezpečné v prvním roce života. Kojení buchty se nejlépe pečou samy o sobě, pak je jasné, z čeho jsou vyrobeny.

Dnes, stejně jako ve starověku, se mák používá ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu. Různé kulinářské speciality, zejména pečené zboží, přitahuje mladé matky, které často chtějí chutnou pochoutku. Je však přípustné jíst mák při kojení?

Všechny druhy rohlíky, rohlíky a sušení, bagely a koláče - je těžké odolat, ale nebude to jíst mák buchta ovlivní zdraví dítěte, jehož matka kojí? Někteří rodiče se domnívají, že mákem se nejlépe vyhneme, protože mají narkotický účinek na tělo dětí. Zvažte, zda je tomu tak a jak oprávněné je použití semen.

Jaký druh pečení se pro kojení nedoporučuje

Kojící matky nemohou konzumovat veškeré pečivo. Pro zdraví ženy a jejího dítěte je vhodné vyloučit z nabídky následující moučné výrobky:

 • nakupujte dorty a pečivo. Takové sladkosti jsou obvykle přeplněny syntetickými barvami a příchutěmi. A konzervační látky ve složení jim pomáhají neztratit svou prezentaci. Množství cukru v nich je mnohonásobně vyšší než u kojících matek, což ohrožuje další libry a poruchy endokrinního systému;
 • rohlíky, sušenky a koláče s čokoládovou náplní, marmeládou a marmeládou v jasných barvách. Tato plniva jsou v 90% případů syntetická a kromě potravinových alergií z nich lze získat i závažnější zdravotní problémy;
 • žitné a pšeničné mouky. Tyto bochníky a všechny druhy housek jsou nebezpečné lepku.

Nemyslete si, že lepek a další alergeny jsou určeny od dětství. Moje přítelkyně žila sama pro sebe, byla šťastná z nepřítomnosti alergie na chutě a vůně po dobu 29 let. Pak se Nina stala matkou a jednoho dne našla na tvářích zarudnutí. Vyloučením potravin ze stravy dokázala Nina zjistit, že měla negativní reakci na rajčata, která dříve snědla bez problémů a omezení. Dítě bylo v té době již 3 roky staré, ale Nina si myslí, že spouštěcím mechanismem její alergie byla hormonální restrukturalizace těla během těhotenství. Doktorka, k níž se žena otočila, potvrdila své podezření. A dcera mé druhé sestřenice má negativní reakci na lepek. Marina si toho všimla, když bylo dítě 4 měsíce a vařilo pro ni 6 let odděleně od celé rodiny. Dokonce i pečení někdy kazí.

Negativní účinky na tělo

Buchty jsou výživné a zdravé, ale v případě nadměrné konzumace existují určitá rizika. Za prvé, mají příliš vysoký obsah kalorií. Za 100 g. Bílý chléb obsahuje 230 kcal, v černých stupních - 190. Pokud má žena nadváhu nebo náchylnost k tomu, role se pro kojící matku nedoporučují.

Zadruhé je to pro dítě nebezpečné, protože moderní malé pekárny mají recepty na přípravu chleba obsahujícího syntetické prvky skupiny E a umělé příchutě. To vše může negativně ovlivnit zdravotní stav dítěte..

Je možné, že kojící matky pečou?

Pokud budoucí matka snědla housku před porodem, bude pro ni obtížné ji úplně odmítnout. Je povoleno občas jíst koláč nebo housku, ale je lepší si vyjít se sušenkami ze sladkého těsta.

Pokud se matka při kojení rozhodla pochutnat si na vynikajícím jídle, vyplatí se to omezit po částech. Je vhodné jíst sutru pečeného zboží. Pak je možné všechny kalorií strávit až do večera, neusadí se v pasu mladé ženy s extra centimetry.

Které těsto je pro dítě bezpečné

Aby bylo pečení vzdušné a jemné, hostesky používají prémiovou pšeničnou mouku. Výrobky vyrobené z takové mouky dobře rostou, pečou rovnoměrně a vypadají chutně v hotové formě. Ale pokud se podíváte na odborníka na výživu, nutriční hodnota prémiové pšeničné mouky je pro kojící matky vysoce pochybná a je nežádoucí používat z ní pečené zboží..

A to vše proto, že prémiová mouka je čistý cukr v téměř úplné nepřítomnosti tuků, bílkovin, vitamínů a minerálů. Kromě toho se tato mouka bělí chemickými látkami, které jsou škodlivé pro tělo dítěte. Nejsou užitečné ani pro dospělé a trávicí systém dítěte se teprve konečně vytváří.


Během kojení je vhodné zapomenout na pečení na kvasnicích, s použitím prémiové pšeničné mouky a velkého počtu vajec

Mouka je bělená pomocí benzoylperoxidu, je také aditivem E928. Tato chemická sloučenina je schopna při kontaktu s pokožkou dráždit a učinit ji citlivější. Některé studie prokázaly možný účinek benzoylperoxidu na rozvoj rakoviny. Samozřejmě mluvíme o působivých dávkách, ale křehké tělo dítěte reaguje ostře na všechny negativní vlivy a benzoylperoxid proniká krevním oběhem do mateřského mléka. Z tohoto důvodu je zakázáno používat těhotné ženy, kojící matky a všechny děti mladší než 12 let ani akné přípravky obsahující toto chemické činidlo. Bělená mouka by tedy měla být také odstraněna.

Při pečení s kojením je povoleno používat mouku 1. stupně a celé zrno. Přestože konečný produkt roste slabě a nepéká se dobře, celozrnná mouka obsahuje dostatečné množství vitamínů a minerálů užitečných pro matku a dítě. Koláče a koláče z celozrnné mouky jsou normální, ale pro buchty, pizzu nebo koláče je lepší použít šedavě první třídu.

Proč jsou při kojení kvasinky a vejce nežádoucí

Jedním z důvodů zákazu pečení během kojení jsou tzv. Možné problémy s trávením. Z kvasinek se vyskytuje kolika a žaludeční bobtnání, což je škodlivé nejen pro kojence, ale také pro matky, například po císařském řezu, kdy je napětí břišních svalů nežádoucí. Nekontrolovaná spotřeba pečení kvasinek způsobuje zvýšenou tvorbu a nadýmání plynů, narušenou rovnováhu stolice a mikroflóry, poté se snižuje imunita a metabolismus zpomaluje.

Pediatrové poznamenávají, že během přirozeného krmení je možné jíst vejce. Předtím byste se však měli ujistit, že dítě není alergické..

Vejce jsou nejsilnějším alergenem, který vyvolává diatézu. U různých dětí se tato patologie projevuje nerovnoměrně. V mírné formě jsou možné svědivé vyrážky na kůži, závažnější mohou být doprovázeny silným zvracením, které vede k dehydrataci. Obchodní vejce obsahují mimo jiné antibiotika a hormony, které se do nich dostaly z drog, které se podávají slepicím na farmách drůbeže. Proto se nejprve ujistěte, že dítě normálně vnímá vejce, jako každé nové jídlo v mateřském mléce, a teprve poté vstoupí do vaší stravy po tepelném ošetření, v žádném případě ne v surové formě. Pokud se recept neobejde bez vajec, nahraďte kuře křepelkou, sníží se tím pravděpodobnost alergické reakce.


Dobrou náhražkou pšeničné mouky je kukuřice nebo pohanka, neobsahující lepek, na které lidé někdy reagují negativně

Bezlepková mouka

U některých lidí, dokonce i v kojeneckém věku, se objevuje odmítnutí lepku - lepek obsažený v plodinách. Pokud si nevšimnete a nadále konzumujete pšenici, žito, oves a ječmen včas, může dítě zaostávat za vrstevníky ve fyzickém i duševním vývoji a riziko anémie v něm vzroste. Pokud byla vaše rodina alergická na lepek nebo pokud si Vaše dítě všimne malého přírůstku na váze, je nejlepší poradit se s lékařem. Provede komplexní vyšetření a pokud bude diagnóza potvrzena, určí pro kojící matku bezlepkovou dietu. Není třeba úplně odmítat péct i při celiakii (gluten intolerance), pouze obyčejnou mouku je třeba nahradit kukuřicí, rýží nebo pohankou, které neobsahují lepek.

Několik tipů před zavedením dítěte k pečení jako součást mateřského mléka:

 • prvních 4-5 týdnů po porodu je lepší upustit od koláčů a jiných pečiv, upřednostňovat osvědčená a snadno vařitelná jídla. Dítě se během této doby přizpůsobí novému jídlu a svou stravu můžete výrazně rozšířit o produkty, z nichž se připravuje chutné pečivo;
 • Pamatujte, že těsto jsou uhlohydráty, takže pro vyvážení vaší stravy začněte pečet s čerstvou zeleninou a ovocem, libovým masem a tvarohem, stejně jako s dalšími potravinami bohatými na vlákninu a bílkoviny, které jsou pro vás povoleny z důvodu zdraví a věku dítěte;
 • dejte cukr a vejce na minimum a v ideálním případě bez těchto přísad absolutně i bez alergie na dítě.

V nabídce kojící matky často najdete doporučení nezahrnout vícesložkové pokrmy, které zahrnují pečení. To znamená, že nové produkty nelze zavádět několikrát denně. Pokud je však každá složka již zavedena do stravy a dítě na ni normálně reaguje, můžete přistoupit ke vzorku hotového pečeného produktu..

Výhoda

Ne všechny mladé matky chápou důležitost správné výživy během laktačního období. Pekárenské výrobky jsou důležitou součástí příjmu potravy mnoha žen. Ne vše je schváleno pro použití matkou během kojení. Je zřejmé, že nestojí za to úplně opustit moučné výrobky, obsahuje mnoho vitamínů B. Makro a stopové prvky jsou nezbytné pro úplný vývoj novorozence v prvním roce života.

Mohu mít buchty při kojení?

Pro kojící matky bude bezpečnější zdržet se léčby. Faktem je, že do těsta se přidávají droždí. Složka způsobuje fermentační proces ve střevech dítěte, což vyvolává výskyt koliky a trávení. Nedoporučuje se neustále jíst housky s HS, protože klid a zdraví dítěte je nejdůležitější.

Aby bylo možné produkt využívat, je důležité dodržovat dávku nejvýše 30 - 40 g (1 sousto) denně bez přídavného cukru: džem, džem, čokoládové máslo. Cukr zvyšuje kvašení. Je lepší upřednostňovat nerafinované stupně, méně chutné, ale s vysokým obsahem vitamínů..

Nevyčištěné pekárenské výrobky obsahují takové užitečné prvky:

Užitečné látky pomáhají matce saturovat tělo dítěte potřebnými prvky. Chléb a jeho deriváty jsou nezbytné ve stravě žen s kojením. Housky hnědé pšenice obsahují vitaminy B1, které pomáhají při řešení stresových situací. Při konzumaci chleba má pozitivní vliv na lidský nervový systém.

Na konci kojení je lepší jíst buchty..

Při kojení s použitím muffinů je důležité to nepřehánět, to není pro kojení příliš dobré. Je možné ublížit dítěti takovou výživou ve formě zvýšené tvorby plynu.

Kojící recepty

Výplň pro koláče, koláče a pizzu je individuální volbou na základě preferencí chuti a povolených potravin pro každou kojící ženu. Proto má smysl sdílet pouze testovací recepty, které mohou používat matky, které krmí své děti mateřským mlékem.

Těsto recept na koláče a housky

Kvasinky nahradí vynikající kefírové těsto. Budete potřebovat:

 • kefír (do obsahu tuku 2,5%) - 250 ml;
 • cukr - 2 lžičky;
 • rostlinný olej (nearomatický) - 2 polévkové lžíce;
 • stolní sůl - 2 špetky;
 • jedlá soda - o něco více než polovina lžičky;
 • mouka (pšenice třídy 1 nebo bez lepku) - 2,5 šálku nebo 10 polévkových lžic s kopcem.
 1. Lehce zahřívejte kefír nad nízkým teplem, nejlépe v lázni, aby nepřekračoval.
 2. Nalijte základnu kysaného mléka do hluboké mísy, přidejte rostlinný olej, cukr a sůl.
 3. Pečlivě promíchejte ingredience, nalijte mouku a hnětte těsto.
 4. Sodu rozdělte na tři stejné části a těsto nakládejte na stůl o tloušťce 1 cm.
 5. Posypeme těsto 1/3 celkového množství sody. Přeložte dvakrát a nalijte každou vrstvu sodou.
 6. Těsto opatrně rozvařte a na teplém místě odložte na 40–50 minut.

Těsto je měkké a vzdušné, ale moc ho nedrtíme a plníme koláče. Pak budou hotové výrobky svěží, téměř vypadají jako droždí.


Nebude-li těsto při lisování produktů z mouky 1. stupně silně zmačkané, budou v konečné formě krásné a pečené.

Recepty na pizzu a koláč

Doporučuje se, aby kojící matky zkoušely pizzu nejdříve čtyři měsíce ode dne porodu, protože jednou z hlavních složek náplně je rajče. Přesto ji můžete vyloučit nahrazením libovolnou povolenou zeleninou.

Těsto na pizzu číslo 1

 1. Smíchejte 1,5 šálku teplé vody, 2 špetky soli a 2 polévkové lžíce slunečnicového nebo olivového oleje.
 2. K tekuté hmotě se postupně přidá 300 g mouky. Nechte těsto odpočívat po dobu 5-10 minut.
 3. Aby základna pizzy nebyla suchá, namísto majonézy zakázané kojícím matkám ji namažte nízkotučnou zakysanou smetanou.
 4. Vložte náplň na zakysanou smetanu a pečte, dokud není zlatohnědá. Nemusíte mazat plech na pečení, máslo v těstě chrání před spálením.

Těsto na pizzu číslo 2

 1. Smíchejte 450 g mouky, lžičky soli a sody a pokud možno přidejte čtvrtou lžičku kyseliny citronové.
 2. Do suché směsi nalijte 2 polévkové lžíce jakéhokoli rostlinného oleje a těsto si promněte rukama, abyste se vyhnuli nezměněným částem.
 3. Vezměte 1,5 šálku teplé vody, kapejte do ní 4-5 kapek přírodní citronové šťávy (pokud existuje). Potom nalijte do směsi mouky a másla a hnětejte těsto.
 4. Nechte těsto stát 15 minut a začněte válcovat pizzu.
 5. Nahraďte impregnační omáčku zakysanou smetanou a vložte náplň.
 6. Při teplotě trouby 200 ° bude pizza připravena za 25-30 minut.


K plnění pizzy během kojení můžete použít sezónní zeleninu, která je povolena mámě

Želé dort pro kojící matky

Tento typ těsta lze použít pro uzavřené koláče a pizzu. Budete potřebovat:

 • nízkotučné kefír - 1,5–2 sklenice;
 • cukr - 2 čajové lžičky, do nesladeného pečiva nemůžete tuto ingredienci dát;
 • sůl - 0,5 lžičky;
 • soda - 2/3 lžička;
 • mouka - 2 šálky bez sklíčka.
 1. Kombinujte ingredience v hluboké nádobě.
 2. Míchejte rozšleháme nebo použijte mixér tak, aby neexistovaly hrudky.
 3. U uzavřeného koláče nalijte 1/3 těsta do formy, rozložte náplň a naplňte zbývající těsto.
 4. Pro otevřený koláč nebo pizzu nalijte celé těsto do formy, nasaďte náplň na horní část a odešlete péct.


Pokud si krásně rozložíte plátky jablek, bude želé koláč vypadat ještě chutněji

Recepty souborů cookie

Nejužitečnější a nejbezpečnější ve stravě mé matky jsou ovesné sušenky a sušenky. Chyťte jednoduché recepty.

Ovesné sušenky pro kojící matky

 1. Smíchejte půl sklenice beztučné zakysané smetany, 100 g změkčeného másla (nejvýše 72% tuku), půl sklenice cukru a třetinu lžičky soli. Přidejte čajovou lžičku sody a porazte mixérem.
 2. Rozemelte 3 šálky ovesné vločky Hercules v mixéru a přidejte do tekuté směsi sedmi polévkovými lžícemi celozrnné mouky.
 3. Uhněteme těsto a položíme z něj dorty na plech, který byl předtím posypán moukou.
 4. Předehřejte troubu na 180 ° a pečte sušenky asi čtvrt hodiny.

V případě potřeby můžete přidat banán, rozinky nebo jiné ovoce a bobule, které jsou povoleny věkem dítěte.

Video: jednoduchý recept na nízkokalorické ovesné sušenky

Galette cookies

Pro test budete potřebovat:

 • pšeničná mouka 1. stupně - 2,5 šálků;
 • voda - 0,5 šálků;
 • cukr - 70 gramů;
 • slunečnicový nebo olivový olej - 40 ml.
 1. Smíchejte teplou vodu, rostlinný olej a cukr, pomalu přidejte mouku a těsto důkladně promíchejte. Mělo by být v pohodě a nelepit se na ruce..
 2. Posypeme mouku na stůl a těsto jemně převalíme. Ořízněte cukroví sklenicí nebo speciální ořezávátko cookie. Udělejte 2–3 vpichy vidličkou.
 3. Pečte plech na pečení rostlinným olejem ve velmi tenké vrstvě a položte na něj sušenky..
 4. Předehřejte troubu na 200 ° a pečte po dobu 5-6 minut každou dávku sušenek.

Video: Jak si vyrobíte sušenky cookies Maria sami

Kukuřičné sušenky

Krása tohoto cookie je, že je vyrobena z kukuřičné mouky, která neobsahuje lepek, který někdy způsobuje alergie. Ale můžete to uvařit blíže k šesti měsícům od narození dítěte a ujistit se, že vaše dítě není alergické na vejce, která jsou jednou ze složek.

 • máslo - 180 g (1 balení);
 • vejce - 3 kusy;
 • moučkový cukr - 2/3 šálku;
 • kukuřičný škrob - 50 g;
 • kukuřičná moučka - 2 šálky;
 • sůl - 1 špetka.
 1. Oddělte bílé od vajec v oddělené misce a žloutky porazte moučkovým cukrem a měkkým máslem.
 2. Přidáme škrob a mouku, hněteme těsto.
 3. Bělte bílé se solí a přidejte výslednou hmotu do těsta..
 4. Pečicí list zakryjte pergamenem a budoucí sušenky rozložte pečivovým sáčkem nebo lžičkou.
 5. Pečte 8-10 minut v předehřáté troubě o 180 °.


Výrobky z kukuřičné moučky se budou líbit veškerou jejich chutí a barvou, ale zejména nedostatek lepku je v ní cenný

Dorty pro kojící matky

Před narozením dítěte do 3 měsíců se mamince nedoporučuje vyzkoušet koláče. Pokud ale nemůžete čekat a dítě na tyto přísady dobře reaguje, můžete vyzkoušet následující recepty. Upozorňujeme, že byste je neměli vyzkoušet do 1,5 měsíce.

Pro vrstvu je lepší použít běžnou zakysanou smetanu:

 • zakysaná smetana (do obsahu tuku 15%) - 400 g;
 • granulovaný cukr - 50 - 100 g;
 • vanilkový cukr - 10 g.

Rozšlehejte ingredience šlehačkou nebo mixérem a krém je připraven.

Ořechový mrkvový dort

 • vejce - 2 kusy;
 • mouka - 1,5 šálků;
 • nasekané vlašské ořechy - 1 šálek;
 • strouhaná mrkev - 2 sklenice;
 • cukr - 0,5 šálků.
 1. Kombinujte všechny ingredience a nalijte do pekáče.
 2. Pečte po dobu 40 minut, předehřívejte troubu na 180 °.
 3. Hotový dort nakrájejte, natřete kysanou smetanou a nechte nasáknout.


Jemná chuť mrkve v tomto dortu se skvěle mísí s ořechy a zakysanou smetanou

Tvarohový koláč

 • nízkokalorické sušenky (mohou být sušenky) - 150 g;
 • jablečná šťáva - 50 ml;
 • tvaroh - 400 g;
 • přírodní jogurt - 350 ml;
 • vejce - 2 kusy;
 • škrob - 1,5 lžíce. lžíce.
 1. Rozmíchejte sušenky v mixéru, přidejte šťávu do suché hmoty, rozdrťte vidličkou a všechno položte na namazané dno žáruvzdorné formy. Vložte do ledničky.
 2. Beat tvaroh s jogurtem a ležel na základně.
 3. Beat vejce se škrobem a nalijte do formy na vrcholu tvaroh-jogurt hmoty.
 4. Forma na dorty vložte do nádoby o průměru nejméně 5 cm větší, než je nádoba s vaším budoucím dezertem. Nalijte vroucí vodu do prostoru mezi plísní a nádobou a naplňte přibližně 2/3.
 5. Návrh pošlete do trouby při teplotě 180 ° po dobu 55–60 minut. Po ochlazení úplně vyjměte..
 6. Vložte tvarohový koláč do ledničky a po hodině můžete vyzkoušet.


Kojící matky těží z tvarohu, zejména tepelně upraveného, ​​jako v tomto tvarohovém koláčku

Co je užitečné mák

Možná není nic za to, že v dávných dobách byla mákům připisována magická síla až do vyhnání zlých duchů. Tato rostlina má mnoho užitečných látek. Zde jsou některé z jeho vlastností:

 • vývar - zmírnit únavu, uklidnit kašel;
 • infuze semen - pro nervové poruchy, pro klidný spánek;
 • anthelmintický efekt;
 • léčba průjmu (fixační účinek).

Kromě toho mají semena vysoký obsah kalorií (556 kcal) a relativně harmonickou kombinaci základních látek potřebných pro tělo:

 • proteiny - 17,5 g;
 • tuky - 47,5 g;
 • uhlohydráty - 14,5 g.

Rostlina obsahuje vitaminy E a PP, jakož i minerály nezbytné pro různé tělesné systémy:

 • kobalt - hematopoéza, enzymatické procesy, funkce jater, práce nervového systému;
 • metabolismus mědi - bílkoviny, enzymové systémy;
 • metabolismus železa a kyslíku, zdraví krve;
 • zinek - hormonální rovnováha;
 • síra - tvorba proteinových struktur;
 • metabolismus draslík - voda-sůl;
 • fosfor - enzymové systémy, kostní systém;
 • sodná - kyselinová báze a vodní bilance;
 • systémy hořčíkových enzymů, syntéza proteinů;
 • vápník - kosterní systém.

Stojí za zmínku, že v máku - vysoký obsah bílkovin a vápníku ve snadno stravitelné formě (více než v kravském, kozí mléko).

Obsahuje také dietní vlákninu, škrob, nasycené mastné kyseliny. Přípravky na jeho základě se používají k léčbě onemocnění gastrointestinálního traktu, kardiovaskulárního systému (papaverin), bronchitidy (kodein). Tradiční medicína založená na této rostlině pomáhá při bolestech kloubů, hemoroidech, onemocněních jater.

Což je lepší: vařte nebo kupujte sami?

Na regálech supermarketů a pekáren je nabízeno mnoho moučných výrobků. Zastavení jejich výběru však nestojí za to. Existuje několik důvodů:

 1. Průmyslové produkty obsahují aroma, barviva, konzervační látky, velké množství cukru, droždí. Tyto složky jsou škodlivé pro dítě a způsobují alergie. Droždí těsto vyvolává koliku u novorozenců.
 2. Neexistuje žádná záruka kvality. Navzdory skutečnosti, že složení produktů je uvedeno na etiketě, pečivo ze skladu v horké vodě může obsahovat složky, které nebyly deklarovány výrobcem. Pokud si koupíte muffin v pekárně, nebudete moci zjistit jeho součásti..
 3. Ne všechny obchody přísně dodržují pokyny k pečení..

Relativně bezpečné lze nazvat pouze sušenky nebo ovesné sušenky, sušení. Tyto produkty však musí pocházet od důvěryhodného výrobce. Věnujte pozornost složení produktu uvedenému na obalu. Pokud máte podezřelé ingredience, odmítněte nákup.

Hlavní pravidla

Jíte-li domácí sladkosti a dodržujete bezpečnostní pravidla, nepoškozujte dítě. Postupujte podle těchto pokynů:

 • V prvním měsíci kojení je sladkost zcela zakázána, nejlepší je začít jíst po 3 měsících.
 • Vyvarujte se alergických potravin, včetně kravského mléka, medu, ořechů, kakaa, citrusových plodů, jahod a malin.
 • Pouze přírodní, nejlépe domácí dobroty.
 • První vzorek produktu by měl být ráno v malém množství. Poté sledujete reakci dítěte po dobu dvou dnů..
 • Do stravy nepřidávejte současně více než 1 nový produkt..
 • Pokud se objeví alergie, pauzu při jídle.
 • Vždy dodržujte opatření, doporučuje se jíst nejvýše 50 gramů sladké denně.

Tato jednoduchá pravidla vám pomohou nebránit se bez rizika pro novorozence. Kromě toho jsou pro vás domácí sladkosti mnohem výhodnější..

Vaření s vejci a mlékem

Když vaše dítě již překročilo hranici půl roku života a vy jste rozšířili jeho stravu, seznámili se s doplňkovými jídly, do nabídky jste uvedli kuře, sýr a máslo, můžete si rozšířit své vlastní menu. To platí také pro pečení - stále se zdržujte kvasinek, ale zavádějte mléko a vejce. Obzvláště užitečné budou houskové tvarohové kastroly (doporučujeme si přečíst: recept na výbornou tvarohovou kastrol na kojení). Koláče a koláče budou chutnější..

Dalším krokem do těsta je zavedení mléka a vajec

Chalupa sýr kastrol recept

Vezměte si následující přísady:

 • půl kilogramu tvarohu, lepší než nízkotučné a obchod, vždy čerstvá a důvěryhodná společnost;
 • dvě polévkové lžíce krupice;
 • dvě vejce;
 • 50 g mléka;
 • lžička mouky;
 • trochu rozinky (při absenci negativní reakce dítěte na něj) (doporučujeme přečíst: je možné, aby kojící matky jedly rozinky?);
 • lžíce másla.

Opláchněte sušené ovoce, otřete tvaroh přes síto tak, aby bylo nádhernější. Naplňte krupici mlékem pro otok. Oddělte bílé od žloutků, vložte žloutky do chladničky a poté je porazte cukrem. Smíchejte žloutky s tvarohem a krupicí, přidejte veverky. Nalijte dobře promíchanou směs do předem promazané pekáče a vložte ji do trouby na půl hodiny. Je možné také vaření v pomalém sporáku..

Nastrouhejte jablka na hrubém struhadle a vložte do silikonových pekáčů. Vejce smíchejte s cukrem pomocí šlehačky nebo mixéru, přidejte za stálého míchání, krupice a zakysanou smetanou. Podle chuti můžete přidat kvalitní kakao. Nalijte směs na jablka a pečte 20 minut v troubě. Mísa je užitečná a výživná, protože neobsahuje mouku a kvasinky škodlivé pro zažívací trakt. Pokud se vyrábí v jednom velkém pekáčku, lze jej nazvat „pudink“.

Kojící matka výživa

Zvláštní přísná strava pro kojící matky je v moderním domácím lékařství běžná. Zahraniční pediatrie netrvá na dodržování zvláštní stravy, omezuje se na to, aby se vzdala matek špatných návyků, pití alkoholu a přebytku potravin, které často způsobují alergie, například jahody nebo červený kaviár (více informací viz: Je možné a užitečné pro kojící matku jíst červený kaviár? ) Výživa osoby, která sleduje své zdraví, je pro kojící matku vhodnou alternativou.

Strava během kojení by měla být bohatá na bílkoviny, uhlohydráty, živiny a stopové prvky, tuky, protože produkce mléka vyžaduje o 600 kcal více než v běžném životě. Moderní dávky nabízejí následující denní prodej potravin:

 • hrst rýže bohaté na uhlohydráty - 240 kcal;
 • půl hrstky fazolí, naplňující potřebu proteinů - 120 kcal;
 • hrst zeleniny, která obsahuje vitamíny a minerály;
 • půl banánů - 90 kcal (doporučujeme si přečíst: je možné, aby kojící matka mohla jíst banány?);
 • 1 lžička rostlinný olej, zajišťující denní potřebu rostlinného tuku - 50 kcal.

Z produktů, které jsou kontraindikovány při kojení, pečení na kvasnicovém testu způsobuje největší zklamání, protože to vyvolává nadýmání u matky a novorozence..

PŘEČTĚTE SI také: Je možné jíst palačinky s kojením? Vyloučení oblíbených potravin ze stravy kojící matky je plné stresu a špatná nálada způsobuje snížení laktace. Ukázalo se, že v hrudi mé matky je hodně mléka, žena by měla jíst dobře a chutně.

Jíst

Některé matky se obávají, že mák může vyvolat reakce z trávicího systému dítěte, zejména pokud má „neklidnou“ bříšku. Obavy z toho, zda mák může být kojen, nejsou bezdůvodné. Pokud dítě trpí zácpou, mák s nadměrným používáním může tyto projevy jen zvýraznit. Pravděpodobně je také výskyt žaludeční koliky..

Může mak s GV? Obvykle to nemá žádný negativní dopad na dítě. Zkušenosti kojících matek ukazují, že každý začíná přidávat semena do stravy v různých časech. Někteří začínají dokonce během těhotenství, jiní se snaží, když je dítě ve věku dvou měsíců, a jiní to neriskují před šesti měsíci. Ale všichni souhlasí: pokud není mák v příliš velkém množství - nebudou problémy.

 • 6 g - 1 čajová lžička (přibližně stejná v malém buchtu);
 • 20 g - 1 polévková lžíce (v kousku koláče může být asi 50 g semen).

Koláče pro kojící matky

Snadno se připravuje, a co je nejdůležitější, chutné těsto je vhodné pro výrobu koláčů během kojení. Neobsahuje kvasinky, které u kojenců způsobují tvorbu plynu. Můžete to bezpečně vyzkoušet!

Složení: mouka, kefír, rostlinný olej, sůl, prášek do pečiva; pro polevy: kuřecí vejce, zelené cibule, mleté ​​maso, cibule.

Užitečné vlastnosti: kefírové těsto bez kvasinek je jednoduché a rychlé pečení, které může připravit jakákoli, dokonce i nezkušená matka. Žena potřebuje více než 600 Kcal denně na produkci mléka, chutné ošetření pomůže obnovit sílu během kojení.

Zavedeno do stravy kojící matky: 2 měsíce po narození.

Složení:

 • Mouka - 250 - 300 g.
 • Nízkotučné kefír - 150 ml.
 • Rostlinný olej - 3 polévkové lžíce.
 • Sůl - 1/4 lžičky.
 • Prášek do pečiva - 1 lžička.
 • Kuřecí vejce - 2 ks..
 • Pažitka - malá parta.
 • Plnění - 200 gr.
 • Cibule - 1 ks..
 • Rostlinný olej - na smažení.

Recept:

1. Kefir by měl být při pokojové teplotě (nebo zahříván). Přidejte prášek do pečiva (nutně pouze otevřený), promíchejte a nechte několik minut stát.

2. Nalijte rostlinný olej, interferujte.

3. Postupně přidejte prosévanou mouku a sůl a těsto hněte.

4. K plnění jsem použil smažené mleté ​​maso a cibuli; vařená vejce a čerstvé zelené cibule. Výplň je hypoalergenní a ideální pro kojící matku.

5. Vyrábíme koláče, pokládané na plech potažený pergamenem (nic nemazat). Těsto namažte nahoře rozšlehaným vejcem při pokojové teplotě..

6. Vložte předehřátou troubu na 180 až 190 stupňů po dobu 20–25 minut, dokud se neobjeví růžová barva. Ukazuje se v průměru 16 malých koláčů.

1 ": pagination =" pagination ": callback =" loadData ": options =" ​​paginationOptions ">

Je možné, aby kojící matka snědla pečivo. Jednoduché recepty vás rozveselí.

Existuje mnoho produktů, které nemůže kojící žena jíst, zejména v prvních týdnech po narození dítěte. Seznam omezení je tak rozsáhlý, že obsahuje více toho, co je nemožné, než je možné. Pokud dodržujete přísnou stravu, vyčerpá se nejen tělo matky, ale i její nervový systém, mléko zmizí a musíte přejít na umělé krmení.

Je nutné přistupovat k omezením rozumně a neodepřít si všechny své oblíbené produkty. Koneckonců, dobrá nálada matky je klíčem ke zdraví jejího dítěte.

Rozumný přístup k každodenní stravě kojící matky

Není tajemstvím, že se mnoho žen ráda chová k sladkostí. Vynikající miláček nebo malý kousek koláče vás snadno rozveselí. Současně si může pečící matka od pečení dovolit pouze sušenkové sušenky.

Moderní lékaři děsí mladé matky faktem, že nebezpečné produkty poškozují křehké tělo dítěte, vyvolávají alergie, koliku a problémy s gastrointestinálním traktem.

Dítě však již v lůně vyzkoušelo mnoho zakázaných potravin. Proto by každá kojící žena měla racionálně přistupovat k přípravě svého denního menu. Ne všechny děti mají závažnou alergickou reakci, pokud matka jí kuřecí vejce nebo kolika začíná z boršče se zelím.

Zahraniční lékaři trvají na zdravém způsobu života kojící matky a odmítnutí špatných návyků, jako je kouření a pití produktů obsahujících alkohol. Pokud jde o zbytek, je dána svoboda s doporučením vyhýbat se konzumaci potravin, které zahrnují potraviny, které nejčastěji způsobují alergie, jako je červený kaviár nebo krevety.

Výroba 1 000 ml mateřského mléka vyžaduje asi 1 000 kalorií. Pokud žena jí denně hrst rýže, malé bílé maso, malý banán a lehkou zeleninovou polévku, ublíží nejen sobě, ale i jejímu dítěti.

Nekvašené cereálie vás neveselí, ale s největší pravděpodobností výrazně ovlivní snížení laktace. Proto může kojící matka spoléhat na svůj vlastní instinkt a pohodu dítěte pomocí rady pediatra a výživového odborníka diverzifikovat svou každodenní stravu zdravými produkty..

S využitím velkého množství produktů připravují bezpečná jídla, která obohatí tělo matky a dítěte o živiny a budou chutnat skvěle.

Nevzdávejte se úplně svého oblíbeného pečiva, přestože je to první na černé listině. Při racionálním přístupu při kombinování povolených potravin je důležité vařit chutný písek, který je dokonalý, aniž by to poškodilo trávicí trakt dítěte..

Je možné, aby kojící matka snědla pečivo

V současné době jsou regály naplněny všemi druhy cukrovinek. Jejich vůně a vzhled jsou šílené. Se vší přitažlivostí by složení a promlčecí doba těchto produktů měla upozornit kojící matku.

Odborníci na výživu jsou podle jejich názoru jednomyslní - výrobky v obchodě nemají při každodenním stravování při kojení místo. Pro jasnou vůni se k nim přidávají syntetické vůně pro atraktivní vzhled a lepší konzervaci - barviva a konzervační látky. Pomazánky, kvasinky a obskurní doplňky stravy mohou poškodit trávicí systém dítěte.

Proto, pokud jste chtěli něco chutného nebo sladkého, je správné vařit si rukama. Při výběru mezi zakoupenými nebo domácími koláči je upřednostňován ten druhý.

Jaké pečivo mohu vařit pro kojící matku?

Lékaři doporučují dodržovat zvláště přísná dietní pravidla v prvním měsíci kojení. Je užitečné to využít a strávit měsíc vývojem a testováním jednotlivých receptů..

Použití následujících přísad pro přípravu domácího pečení je kontraindikováno:

 • droždí;
 • mléko;
 • kuřecí vejce;
 • látky zlepšující chuť;
 • konzervanty;
 • umělé barvy.

Všechny použité produkty musí být přírodní a neškodné. Po získání některých dovedností, bez vaření klasické houby nebo muffinu, existuje možnost péct chutné koláče nebo rohlíky.

Moučné výrobky vyžaduje kojící matka. Pomáhají saturovat tělo zdravými sacharidy. Výplň je volena podle vaší chuti..

Nekupujte bělenou mouku nejvyšší kvality. K jeho přípravě se používají syntetické látky. Nejlepší možností je prvotřídní mouka. Vzhled není příliš atraktivní, ale ideální pro výrobu neškodného pečiva.

Pečení pro kojící matky: recepty, je to možné při kojení

Pro některé mladé matky je samotná představa, že pečení s kojením je zakázáno v jakékoli formě, hrozná a bude muset vydržet několik měsíců, než se budete moci potěšit lahodným dezertem..

Ve skutečnosti není všechno tak jasné. Pokud přistupujete k procesu správně a vyberete vhodné recepty, můžete diverzifikovat obvyklou stravu a nepoškozovat dítě.

Samozřejmě se dává přednost jednoduchým pokrmům vyrobeným z přírodních ingrediencí..

Pro kojící ženy jsou k dispozici vonné charlotty, jemné kastroly, drobivé sušenky nebo ovocný koláč. Zároveň by neměli zapomenout, že ve velkém množství může mouka nepříznivě ovlivnit nejen stav dítěte, ale i postavu.

Jak diverzifikovat stravu kojící ženy pečením: mýty a realita

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, kojení vůbec nevyžaduje zamítnutí vašich oblíbených potravin a přísad. Množství informací týkajících se laktace a její dostupnost vedly ke vzniku mnoha mýtů, z nichž mnohé nemají vědecké ani logické zdůvodnění..

 • Mýtus 1. Ve stravě kojících matek by měly být přítomny pouze nízkotučné potraviny s minimálním obsahem živin a velkým množstvím vitamínů. Pokud žijete podle tohoto principu, mateřské mléko rychle ztratí svou hodnotu a nebude schopno poskytnout dítěti vše potřebné. Nabídka by měla být vyvážená, pokud ji sami nezkompilujete, musíte kontaktovat specialistu.
 • Mýtus 2. Denní počet kalorií by měl být malý, jinak žena začne rychle přibírat na váze. Ženské tělo utrácí 600 až 1 000 kcal na výrobu litru mateřského mléka a neměli bychom zapomenout na to, kolik energie pro matky během jednoho dne trvá, než se pohybují kolem domu s dítětem v náručí.
 • Mýtus 3. Složité a originální recepty jsou nejlépe ponechány na lepší časy. Není nic horšího než stejné tekuté polévky, nízkotučné cereálie, tradičně zpracované maso a minimální sada sezónní zeleniny. Kuchařky a internet jsou plné četných receptů, které jsou přijatelné během kojení.

Tip: Chcete-li výrazně zjednodušit svůj život a nebát se stavu dítěte, můžete na internetu najít program, který dokáže generovat recepty. Potřebuje pouze řídit přísady, které jsou k dispozici, a rozdá originální, chutné a bezpečné jídlo.

 • Mýtus 4. Pečení během kojení je nepřijatelné kvůli přítomnosti cukru, másla a vajec. Uvedené složky jsou zdrojem tuků a uhlohydrátů nezbytných k udržení produkce energie v ženském těle. Samozřejmě by neměli být zneužíváni, ale dělat bez nich není nutné.

Tajemství pečení s kojením je velmi jednoduché - musíte použít pouze ty složky, které jsou již přítomny ve stravě kojících matek.

Nestandardní přístup ke zpracování známých složek nebo jejich neobvyklá kombinace poskytne požadovaný výsledek bez jakýchkoli rizik. Jediné, co se musíte úplně vzdát, jsou výrobky na bázi kynutého těsta.

U novorozenců často způsobuje nadýmání a koliku.

Pravidla a tajemství vaření houskových tvarohů

Pečení, ve kterém tvaroh působí jako hlavní součást, se tradičně považuje nejen za chutné pro mámu, ale také za velmi užitečné pro dítě. Recepty na houskové sýry a pudinky jsou rozmanité a jednoduché. Užitečné aminokyseliny, vápník a fosfor jsou ve tvarohu zachovány i po tepelném zpracování.

Proces přípravy tvarohových tvarohů pro kojící matky se skládá z několika fází:

 1. Nejprve vybereme potřebné ingredience. Na půl kilogramu tvarohu potřebujeme dvě polévkové lžíce krupice, tři vejce, lžíci neslazených rozinek, dvě polévkové lžíce mléka, lžíci másla a lžičku pšeničné mouky.
 2. Rozinky omyjte pod tekoucí vodou a osušte. Tvaroh se setírá sítem, dokud se nedosáhne homogenní hmoty. Nalijte krupici s mlékem a nechte po dobu pěti minut bobtnat. Veverky jsou odděleny od žloutků. Proteiny odstraňujeme v mrazničce po dobu 7-10 minut, měly by se ochladit, ale nemrznout.
 3. Rozinky smíchejte s moukou a poté se krupicí. Zmáčkněte žloutky do pěny a zkombinujte s cukrem. Spojte žloutkovou kompozici s rozinkami a tvarohem, hněte. Porazte bílé s mixérem a také přidejte k obrobku.
 4. Namažte pekáč máslem a do něj nalijte těsto. Pečeme obrobek při průměrné teplotě asi 40 minut.

Poté, co si dítě zvykne na takovou léčbu, můžete vyzkoušet recepty s přídavkem mrkve, jablek, banánů a dalších lahodných ingrediencí.

Jak vyrobit tvaroh nebo jablečný koláč?

Recepty pro kojící matky jsou tak jednoduché, že i ten nepříjemný tradiční jablečný charlotte se vytvoří za pouhých 20 minut. Navrhovaný přístup může podle uvážení hostitelky zahrnovat dvě tradiční náplně (tvaroh a jablka) nebo neočekávané ingredience.

 • Na 200 g náplně (tvaroh nebo jablka nakrájená na tenké plátky) si trochu cukru podle chuti, tři polévkové lžíce másla, vejce, sklenici pšeničné mouky, lžičku prášku do pečiva na těsto.
 • Mleté máslo žloutkem a cukrem. Beat whites a přidejte do směsi spolu s moukou. Uhněteme těsto a rozdělíme na dvě nestejné části.
 • Většinu těsta rozprostřeme do formy, následuje náplň a zbývající těsto, jehož konce jsou připevněny k základně. Pečte doslova 10-15 minut, dokud není těsto připravené.

Vzhledem k vysokému obsahu tuku a kaloriím by mělo být takové pečení přítomno ve stravě kojících matek nejvýše jednou týdně. Nezávisí to na kvalitě a objemu náplně.

Chutné a zdravé sušenky

Skutečné spasení pro matky trpící nedostatkem mléka je však tohoto účinku dosaženo přidáním speciálního laktogonního produktu. Křehké sušenky mohou uspokojit hlad, i když není čas na plné jídlo nebo pečlivé občerstvení.

Recepty dobrot doma mohou být použity různými způsoby, ale jedna z nejoblíbenějších mezi kojícími ženami je následující:

 • Potřebujeme tři polévkové lžíce másla, půl sklenice krystalového cukru a dvě další polévkové lžíce, špetku vanilkového cukru, špetku soli, jedno vejce, čtvrt šálku mouky, můžete si vzít dvě polévkové lžíce piniových oříšků. Kromě toho bereme lžičku fenyklu, která zajistí očekávaný efekt laktogonu.
 • Mleté máslo s cukrem a vejcem. Představte vanilku, sůl a mletý fenykl. Míchejte do hladka. Prošijte mouku a přidejte do obrobku, hněteme těsto.
 • Vytváříme klobásu z těsta, zabalíme ji do přilnavé fólie a umístíme na pár hodin do chladničky. Chlazený produkt je rozřezán na jednotlivé prvky široké půl centimetru. Pečicí list přikryjeme pergamenovým papírem, rozložíme sušenky a posypeme mletými piniovými oříšky.
 • Pečeme v předehřáté troubě déle než čtvrt hodiny, výrobky během této doby by měly získat zlatou barvu.

Ne všechny recepty zahrnují fenykl, bez problémů s laktací se můžete obejít bez něj. Hlavní věcí je nezneužívat koření, skořice a hřebíček může u dítěte vyvolat alergie, je lepší je nepřidávat.

Voňavé jablečné muffiny za půl hodiny

Mezi mladými matkami během kojení je takový produkt velmi populární. Muffinové recepty jsou nabízeny jinak, ale tento, který připomíná pudink, obvykle získá maximální počet pozitivních recenzí.

 • Pro 4 středně velká jablka si vezměte 3 vejce, 4 lžičky cukru, 5 lžiček krupice, 4 polévkové lžíce s nízkým obsahem tuku zakysanou smetanou.
 • Jablka očistíme od slupky a semen, dáme maso na hrubé struhadlo a vložíme je do silikonových forem pro pečení koláčků..
 • Těsto připravujeme smícháním vajec s cukrem a následným zavedením krupice a zakysanou smetanou. Výsledné těsto se nalije na ovocný základ. Stojí za zvážení, že krupice bude bobtnat, takže formuláře nevyplňujte úplně.
 • Muffiny pečou v troubě déle než 20 minut, musí povstat a chytit.

Tento produkt neobsahuje mouku, proto je považován za zvláště užitečný pro kojící matky. V případě potřeby můžete uvařit jeden velký pudink, který bude mít vysoký a objemný tvar.

Jednoduché, ale sofistikované sušenky cookies

Každý, kdo si myslí, že sušenkové sušenky jsou produktem bez výrazné chuti a vůně, prostě neví, jaké recepty použít nebo nikdy produkt doma nepřipravili.

 • Potřebujeme jedno vejce, sklenici mouky, lžičku rostlinného oleje a stejné množství mléka, lžičku granulovaného cukru, špetku vanilky, sodu na špičce nože.
 • Prosít mouku, smíchat s cukrem, sodou a vanilkou. Samostatně porazit vejce, přidat máslo a mléko, znovu porazit.
 • Kombinujeme všechny komponenty a hněteme tvrdé těsto. Zavádíme jej a používáme soubory cookie k vytváření souborů cookie. Položíme sochory na plech upečený pergamenem a pečeme čtvrt hodiny při střední teplotě.
 • Hotový produkt není podle tradice nijak zdoben ani doplňován, jeho chuť je oceňována v této čisté formě.

Se správným přístupem a vysoce kvalitním výběrem výrobků, domácí pečení nepředstavuje žádné nebezpečí pro matku a dítě. Není nutné omezovat se na nejjednodušší recepty, můžete experimentovat s povolenými ingrediencemi. Hlavní věcí je postupné zavádění nových pokrmů až poté, co si dítě zvykne na předchozí ošetření.

Pečení pro kojící matky: je to možné s kojením, recepty

Kojení je přirozený, přirozeně předepsaný způsob krmení pro kojence, které adaptivní směsi nemohou adekvátně nahradit. Kvalita mateřského mléka souvisí s výživou kojící ženy.

Matky proto často plánují jídelní lístek a dodržují přísnou stravu, která není vždy oprávněná. Obecně se věří, že při kojení je pečení zakázaným výrobkem..

V praxi se při použití správných receptů stává pečení příjemným doplňkem stravy.

Pravidla pro zahrnutí pečení do stravy kojící matky

Vyvážený přístup k mouce pomůže kojící matce mít pestrou stravu a zbavit se zbytečných dietních omezení. Pokud se budete řídit jednoduchými pravidly používání pečení, minimalizuje se riziko negativních následků.

Pečení na zdraví kojící máma

Primárním zájmem jsou výrobky, které jsou tradičně součástí zkoušky a nesou potenciální nebezpečí.

 • Kuřecí vejce jsou alergen, který způsobuje zarudnutí kůže, svědění, otoky, vyrážku u matky a dítěte. Při negativní reakci na produkt se kuřecí vejce nahradí křepelkou. Křepelčí vejce jsou považována za méně alergenní. Jedno kuřecí vejce střední velikosti odpovídá 4 křepelkám.
 • Kvasinky způsobují fermentaci v gastrointestinálním traktu, což u dítěte vyvolává nadýmání a střevní koliku a zažívací potíže v matce. Při kojení se doporučuje zvolit recepty pro test bez kvasinek.
 • Máslo a cukr z těsta činí vysoce kalorický produkt. Většina žen se snaží vrátit do své předchozí fyzické podoby co nejdříve po těhotenství a bojí se přibývání na váze. Kojení vyžaduje značné energetické náklady. Pro tvorbu mateřského mléka potřebuje žena 500–600 Kcal denně. Pokud vezmeme v úvahu domácí práce a stres, který vyžaduje péči o dítě, dostaneme vážné zatížení. Při konzumaci cukru a másla v přiměřeném množství nevzniknou problémy s nadváhou. Bílý cukr lze nahradit hnědou nebo fruktózou. Denní norma másla pro kojení je 10 - 30 g, denní norma pro cukr nebo fruktózu je 30 g.

Přečtěte si více o másle během kojení v článku - Máslo ve stravě kojící matky: jak získat pouze výhodu.

Pečení je pěkný doplněk k jídelníčku, a ne hlavní jídlo kojící ženy. Při míchání těsta je lepší použít pšeničnou mouku první třídy a ne vyšší. Mouka první kvality je méně zpracovaná a obsahuje více živin. A je také užitečné částečně nahradit pšeničnou mouku kukuřicí nebo pohankou..

Vyhněte se prémiové mouce, mouka první třídy nebo pro obecné použití bude více prospěšná a méně poškozuje

Zvláštní pozornost se doporučuje věnovat náplni. Těsto obsahuje hodně uhlohydrátů, takže náplní by měla být bílkovina nebo vláknina. Náplň zeleniny, tvarohu, bobule, ovoce, libového masa vyváží složení jídla.

Smažené koláče, smažené koblihy a podobné pečivo by měly být zařazeny do nabídky kojící matky velmi zřídka a se zvláštní péčí

Dr. Komarovsky doporučuje při kojení spoléhat na jednoduchý zdravý rozum.

Pokud kojící matka chce nějaké jídlo, pak to určitě získá a použije v rozumném množství, protože pro úspěšné - bezpečné a šťastné - kojení je důležitá především nálada ženy..

E.O. Komarovsky

Oficiální stránky Dr. Komarovsky www.komarovskiy.net

První tři měsíce života dítěte se doporučuje kojící matce, aby upřednostňovala jednoduchá jídla, která byla konzumována během těhotenství a nezpůsobila negativní reakce.

Trávicí systém dítěte ještě není připraven na vážný gastronomický stres.

Tvarohové koláče a koláče jako vícesložkový produkt je lepší zavést do stravy nejdříve ve čtvrtém měsíci kojení.

Je rozumné zahrnout výrobky, které již byly testovány matkou a dítětem, do složení pečení. S výhradou této podmínky nevyžaduje zavedení pečení ve stravě preventivní opatření.

Pokud produkt obsahuje nové přísady pro mámu a dítě nebo novou kombinaci osvědčených produktů, je lepší nespěchat a začít malým kouskem. Poté, dva dny, matka sleduje dítě.

S dobrou tolerancí k jídlu může dítě postupně zvyšovat množství konzumovaného jídla.

Nakonec, když žena jasně vidí souvislost mezi používáním jakýchkoli produktů a dobrým životním prostředím dítěte, sama takové výrobky odmítne. Pokud se ale vy a vaše dítě cítíte normálně, neexistují žádné problémy, tak proč se omezit? Jezte pro zdraví!

E.O. Komarovsky

Oficiální web Dr. Komarovsky www. komarovskiy.net

Jaké pečivo si vybrat

Čítače jsou plné atraktivně vypadajících pečiv s příjemnou vůní. Během kojení je lepší odmítnout pečení v obchodě, i když není pochyb o čerstvosti housek. Pečicí ingredience často zahrnují ingredience, které poškozují matku a dítě..

Používání barviv, chemických příchutí, konzervačních látek a nekvalitních tuků v pekárnách ohrožuje pohodu kojící ženy a jejího dítěte. Alergické reakce a podrážděný zažívací systém jsou častými důsledky konzumace takového jídla..

Poměrně bezpečné sušení, ovesné vločky a sušenky, ale musíte věnovat pozornost datu exspirace a složení produktu. Domácí vaření zaručuje kvalitu pečení.

Výjimkou může být pekařské zboží připravené v soukromé pekárně, kde se používají pouze přírodní přísady a sledují jakost výrobků

Jíst pečivo při kojení přinese potěšení a užitek, pokud si pro test vyberete ten správný recept. Všechny možnosti testu kvasinek nejsou vhodné pro použití během kojení. Kvasinky, které spadají do střev drobků, způsobují nadýmání a koliku.

Je možné, aby kojící matka vyráběla z listového pečiva výrobky, včetně napoleonského koláče

Kojící matky často odmítají těsto z listového těsta, protože nutně zahrnuje máslo nebo margarín. Recepty často obsahují alkohol, který zvyšuje vrstvení těsta. Podle Dr. Agapkina nebude tepelně ošetřený alkohol poškozovat kojící matku a dítě.

Ve velké většině případů se během tepelného zpracování alkohol odpaří. Při teplotách nad 70 stupňů již začíná odpařování alkoholu a protože tepelné zpracování většiny pokrmů trvá déle než 10 minut při teplotě asi 100 stupňů, vede to ke skutečnosti, že po 10 minutách zde již alkohol nenajdete..

S.N. Agapkin

Oficiální web programu „O nejdůležitějších“ www.osglavnom.ru

Při domácí kuchyni závisí pouze na tom, kolik a jaké produkty přidat do těsta, na přání hostesky. Pokud do receptu přidáte trochu vysoce kvalitního másla, a nikoliv margarín, bude pro kojící matku a dítě bezpečné obláčky.

Obecným doporučením pro kojení je, že matka by se neměla používat krémů s mastnými oleji, protože to zvyšuje obsah tuku v mléce. Příliš tukové mateřské mléko je dítětem špatně tráveno a může způsobit zažívací potíže.

Zvyšuje také riziko laktostázy - stagnace mléka v kanálcích mléčných žláz. Z tohoto důvodu, i když těsto není během kojení zakázáno, nemůžete jej kombinovat s tukovým krémem.

Například by se neměl používat tradiční napoleonský dort s vrstvami máslového krému.

Je možné, aby kojící matka sušila těsto

K pečení sušenky se používají vejce, cukr, mouka. Kojící matka může do diety zařadit sušenku za předpokladu, že dítě normálně reaguje na slepičí nebo křepelčí vejce. Obsah cukru v testu by měl být výrazně nižší, než je uvedeno v konvenčních recepturách.

Recept na test kefírových kvasinek pro kojící matku

Receptura nezahrnuje přidání vajec, což činí těsto téměř ideální pro kojení..

 • Kefir 2,5% tuk - 250 ml.
 • Pšeničná mouka - asi 500 gramů.
 • Jedlá soda 2/3 lžičky.
 • Sůl podle chuti.
 • Cukr podle chuti.
 1. Do mírně zahřátého kefíru se přidá cukr a sůl, poté se v malých dávkách přidá prosévaná mouka a těsto se hněte bez hrudek..
 2. Přidá se malá mouka, aby těsto změkčilo a ne strmé. Někdy to trvá trochu víc, jindy trochu méně mouky. Množství závisí na jeho vlhkosti a soda je rozdělena na tři stejné části.
 3. Těsto rozvařte na dortu do tloušťky 1 cm a rovnoměrně posypte kouskem sody, hnětte a znovu rozvařte na dort.
 4. Stejné kroky se opakují ještě dvakrát..
 5. Připravené těsto uložte na teplé místo po dobu 30-40 minut.

Těsto Kefir je měkké a vzdušné, dělá z koláče vynikající kvality, která je základem pizzy

Pizza recept na toto těsto

Tajemství pizzy pro kojící matku je jednoduché: těsto bez kvasnic a náplň produktů, které dítě dobře snáší. Představte si pizzu bez rajčatové omáčky. Protože se při kojení nedoporučuje používat hotové tovární omáčky, musíte vařit doma. Obecný princip přípravy rajčatových omáček je jednoduchý:

 • čerstvá rajčata na hlavě s vroucí vodou a kůrou;
 • nakrájejte zeleninu a vložte do pánve nebo pánve;
 • poté vařte na mírném ohni po dobu 5-7 minut.

Do omáčky můžete přidat vše, co matka chce a co jí dítě „dovolí“: greeny, olivový olej, koření.

Video: rychlá pizza pro kojící matky

Sladké pečivo při kojení

Domácí dezerty lze snadno vytvořit hypoalergenní a bezpečné. Během domácího vaření hostitelka plně řídí proces: složení jídla, kombinaci a množství produktů, způsob vaření. Muffiny, charlotte, kastrol, koláče, pizzy dodají chuti kojící ženě chuť.

Video: Charlotte recept na kojící matku

Zahrnutí pečení do nabídky ošetřovatelky je odůvodněné. Neexistuje žádný důvod, aby se kojící matka vážně omezila. Hlavní věcí je používat domácí koláče vařené podle správných receptů a v přiměřeném množství.

Zdravé pečivo pro kojící matky: recepty na vaření

Po narození dětí ženy stále více hledají jednoduché a užitečné recepty na pečení pro kojící matky. Pokud se žena rozhodne kojit, je to skvělé. Pečení během kojení je často považováno za tabu, ale pokud je správně upečeno, může být užitečné jak pro mladou matku, tak pro její dítě..

Kastrol místo chleba!

Před přípravou pekařství existuje několik důležitých pravidel. Za prvé, v prvních týdnech života dítěte nelikejte na moučné výrobky. Sladké pečení může způsobit kvašení v žaludku dítěte a v důsledku toho koliku. Zadruhé, pokud chcete svou stravu diverzifikovat, udělejte to postupně. Nejprve představte jeden produkt, o tři dny později další.

První měsíce života dítěte závisí menu matky na jeho reakci na jídlo, které jí. V tomto případě neodstraňujte pečené zboží z vaší stravy a seděte pouze na libové polévce a suchých sušenkách.

Tělo matky během kojení tak sdílí všechny užitečné věci, které jsou - neodstraňujte potěšení z chutného jídla, které nemusí být škodlivé.

Můžete si vařit lahodné muffiny při používání zdravých produktů.

Recepty na pečení pro kojící matky nejčastěji zahrnují - vejce, mouku, mléko. Je přísně zakázáno používat kvasnicové těsto - podporuje kvašení a může vést i ke koliku u dítěte.

Místo těsta z kvasnicového těsta si můžete uvařit lahodnou tvarohovou kastrol.

Co potřebujete: libra nízkotučného tvarohu, dvě polévkové lžíce krupice, dvě kuřecí vejce, 50 gramů nízkotučného mléka, lžíce měkkého másla a lžička pšeničné mouky. Mimochodem, čím méně mouky, tím užitečnější je kastrol. Můžete také přidat několik rozinek do receptu a podívat se na reakci drobků..

Dále smíchejte krupici, rozinek mouku. Oddělte veverky od žloutků a pošlete je do chladničky na několik minut. Pak žloutky poražte cukrem mixérem..

Smíchejte tuto směs s tvarohem a krupicí a přidejte chlazené proteiny. Smíchejte celou tuto hmotu špachtlí.

Poté namažte připravenou pekáče s máslem a opatrně tam vložte tvarohovou hmotu. Kastrol pečte 30 minut při teplotě 180 stupňů.

Pečení pro kojící matky: bezpečné recepty kojení

Domů ›Výživa› Jaké recepty na pečení jsou vhodné pro kojící matky a je možné jíst pirohy tiše z dětského lékaře

Udělejte si čas na odmítnutí kojení... kvůli tvrdé stravě pro kojící matky váš pediatr trvá na tom.

Nebo možná ne všechno je tak děsivé? Přemýšlejte o tom, jak dítě „vyzkouší“ všechno, dokonce i prostřednictvím pachů, pokud matka ve slabém stavu jí na vodě jen ovesnou kaši? Ale ve všech zemích, s výjimkou naší, nikdy neslyšeli o žádné speciální dietě během kojení. Co dělat, když při pohledu na pečící sliny proudí na chvějící se koleno?

Jak jíst kojící matku?

Strava ženy během kojení by měla být především plná a měla by splňovat zásady zdravé výživy. Kojící matka potřebuje získat proteiny, uhlohydráty, tuky, minerály a vitamíny, vlákninu.

A nezapomeňte, že proces výroby mléka trvá o 500-600 kcal více než ty, které žena dostala před jídlem s jídlem.

A všechno, co je snězeno „pro dva“, se usadí v pasech tuků v pase a na dalších „zajímavých“ místech.

Pro srovnání, jako dodatečný objem k obvyklému jídlu, nabízí učebnice WHO následující sadu produktů:

 • 60 g rýže (uhlohydráty) - 240 kcal, jedná se o hrst;
 • 30 g fazole (bílkoviny) - 120 kcal, což je půl hrstky;
 • 1 hrst zeleniny (vitamíny, minerály, vláknina);
 • půl banánů (vitamíny, minerály, vláknina, uhlohydráty) - 90 kcal;
 • 1 lžička rostlinný olej (tuky) - 50 kcal.

Na výrobu mléka zjevně není potřeba nic! Pokud jde o fazole a jiné produkty, jsou uvedeny jako příklad. Některé děti mohou být rozmazleny poté, co kojící matka musela ve svých receptech vyzkoušet jídla s luštěninami. Ale produkty, u kterých je 100% pravděpodobné, že způsobí nežádoucí reakce u všech dětí bez výjimky, v přírodě neexistují.

Každé dítě je individuální a není to fakt, že je to vaše, kdo negativně vnímá fazole, zelí, okurky nebo něco jiného.

Nyní o škodlivosti pro dítě. Jak již bylo zmíněno dříve, neexistují žádné produkty, které jsou při kojení absolutně kontraindikovány. Ale podle pozorování kojících matek může konzumace některých z nich způsobit: 1) nadýmání (plynatost) a 2) alergie na potraviny. Opět, vše individuálně. Pokud je dítě velmi vyděšené, je zde seznam produktů, které nejčastěji způsobují nadýmání:

 • celé kravské mléko;
 • kuře, vejce;
 • Bílé zelí;
 • černý chléb;
 • sladkosti a pečivo na droždí těsto.

Alergie jsou poněkud komplikovanější. Pokud mají příbuzní alergie, pak v prvních třech měsících života dítěte je lepší vyloučit z receptů potraviny, které jsou tradičně považovány za alergeny, nebo je nahradit něčím podobným.

Pak se pokuste představit postupně. Alergie na jídlo se však vyskytuje také u dětí, u kterých není přítomen rodokmen.

Jedná se o tzv. Přechodnou alergii, která se vyskytuje v procesu růstu a zrání imunitního a trávicího systému.

Alergii na jídlo lze tedy pozorovat u každého dítěte na jakémkoli produktu. Co dělat v tomto případě? Detekujte alergen a dočasně omezte jeho použití. Ale bez bigotnosti, sedící na jedné pohanky nebo bramboru. Je velmi užitečné vést si deník a zaznamenávat vše, co se během dne dostane do úst.

Výrobky, které tvoří recepty, které chcete ochutnat před třesoucími se rukama, musíte vyzkoušet samostatně. Například, pokud je to pizza s rajčaty (ale co bez nich!), Pak si vezmeme půl rajčete, sníst to ráno, abychom nám v životě dítěte nezmešli nic zajímavého, podíváme se na reakci. Pokud je vše v pořádku, pak příští ráno můžete jíst celé rajče, pak dvě.

Další podezřelý produkt bude představen nejdříve za 5-7 dní.

Pokud bylo dítě posypané nebo oteklé, nebo se stalo něco neobvyklého, o kterém si myslíte, že je spojeno s jídlem, můžete si vzít kojící matku sorbenty (uhlí, smekta, polysorb, polyfepan atd.) A pokračovat v kojení. Vyloučit dočasně produkt.

Problém není často vyřešen úplnou výjimkou, ale změnou výrobce.

Faktem je, že pro zvýšení trvanlivosti výrobci používají různé chemické přísady, které snadno přecházejí do mateřského mléka.

Není výjimkou, dokonce i hypoalergenní cukety mimo sezónu (například v zimě) a pohanka vše jako výběr. Alergickou reakci nelze získat na samotném produktu, konkrétně na těchto přísadách.

Pečení - je to možné při kojení?

Protože mluvíme o pečení, recepty na její přípravu musí být v souladu se zásadami zdravé a vyvážené výživy.

To znamená, že pro mír kojících matek by mělo být pečení vyvážené ve složení.

Je žádoucí, aby neexistovaly žádné potenciální alergeny, „nadouvadla“ a zejména chemikálie - konzervační látky, barviva, látky určené k aromatizaci, stabilizátory, látky zlepšující chuť atd. a tak dále.

Těsto by mělo být bez kvasinek, z nebělené mouky, bez vajec, mléka a sladké sladkosti.

Z testu získáme sacharidy. Kde získat bílkoviny, tuky, vlákninu, minerály a vitamíny? Vyrábíme koláče nebo pečené koláče s různými náplněmi! A nezapomeňte, že pečení je vysoce kalorický produkt, proto nezneužívejte koláče!

Trochu o mouce na těsto. Prémiová pšeničná mouka je ideální pro pečení receptů. Těsto z něj dopadá vzdušně, snadno se zvedne. Ale v tom je zničeno vše, co je v obilí cenné. Skládá se z škrobovité látky obklopující jádro pšenice, ze které čerpá energii pro růst. Stopové prvky, tuky, bílkoviny, vitamíny jsou z něj odstraněny a jako součást některých uhlohydrátů.

Výrobci obohacují mouku o syntetické přísady, které jsou na rozdíl od přírodních složek zrna špatně absorbovány trávicím systémem. Ale pokud s tím můžete nějak bojovat diverzifikací vaší stravy s chybějícími látkami, pak se nemůžete dostat pryč od těch chemických přísad, které se přidávají do mouky pro bělení..

Nejčastěji je „zlepšovačem“ mouky benzoylperoxid E928, který se také používá v medicíně jako mast pro léčbu akné a dalších léků..

Léky s touto složkou nejsou předepsány těhotným ženám, kojícím matkám a dětem mladším 12 let. Pokud je nutné použít lék, kojení je přerušeno. Benzoylperoxid snadno přechází do mateřského mléka a může vyvolat alergické reakce. Takže vyvodte své vlastní závěry.

Jako méně neškodná možnost pro recepty těsta je lepší použít nevzhledné šedé mouky 1. stupně. Celozrnná mouka užitečná a obsahující všechny cenné části zrna je pro tyto účely sotva vhodná. Výrobky z něj jsou těžké, nezvedají se dobře a díky vysoké vlhkosti vypadají syrové a nepečené. Na amatérce.

Proč se pro kojící matky nedoporučuje těsto z kvasnic? Rychlé kvasinky vstupující do lidských střev jsou živnou půdou pro místní špatné bakterie. Výsledkem je zvýšení jejich počtu a potlačení prospěšné střevní flóry. Absorpce vitamínů B, které jsou produkovány utlačovanými prospěšnými bakteriemi, se zhoršuje.

Externě se tento proces projevuje nadýmáním, nudou v břiše, zvýšenou tvorbou plynu. Rovnováha mikroflóry je narušena a při nadměrném používání „vzduchových“ housek a jiných muffinů se rozvíjí dysbióza a její důsledky - poruchy stolice, poruchy metabolismu, snížená imunita atd..

Recepty na pečení těsta

Pro koláče, koláče, pizzu a mnoho dalšího můžete použít analogii kynutého těsta - kefírového těsta. Připravuje se takto.

Pro koláče

 • 2–2,5 šálku mouky
 • 1 šálek kefíru
 • 2 lžíce. lžíce rostlinného oleje
 • 2 lžičky cukru
 • 0,5 lžičky soli
 • 2/3 lžička soda

Mírně zahřeje kefír bez přehřátí. Přidejte cukr, sůl, nalijte do rostlinného oleje a dobře promíchejte.

Mouku nalijte postupně po malých částech, aby bylo těsto pružné. Pokud to uděláte pevně, nebudou v něm žádné vzduchové bubliny, které by jej významně kazily.

Je možné kojit data a jak jsou užitečná?

Rozdělte sodu na tři části.

Posypeme stůl moukou a výsledné těsto (pružné!) Nakloní o tloušťku 1 cm..

Přeložte vrstvu sodovky posypanou ve třech vrstvách: nejprve 1/3 od jedné hrany, poté od druhé hrany. A opět ve třech vrstvách. Výsledná zásilka se převrátí zpět do stejné vrstvy 1 cm, posype se druhou třetinou sody a také se složí. Roll out, opakujte proces s skládáním a válcování znovu.

Celkově se ukáže, že - rozmotejte se třikrát, posypte třikrát sodou, třikrát složte. Utečte třikrát a podívejte se, jak je tam dítě. Pokaždé by mělo být těsto poréznější a velkolepější..

Zakryjte těsto, nechte ho působit v teple 40 minut.

Po této době můžete vyřezávat koláče. Chcete-li, aby byly svěží a vzdušnější, zkuste těsto příliš nevrásčit.

Na koláče a pizzu

Pro větší pečivo - koláče a pizzu mohou kojící matky používat recepty na kefírové těsto, bez vajec a kvasnic. Takové těsto se připravuje velmi rychle a nikde není snazší. A aby to nevypadalo vlhko, může být forma pečení před nalitím lehce posypána škrobem. Připravuje se takto:

 • 1,5–2 šálky kefíru
 • 2 šálky mouky
 • 0,5 lžičky sůl
 • 2 lžičky cukr (volitelné)
 • 2/3 lžičky soda

Smíchejte kefír, sůl a cukr. Smíchejte sodu s moukou, nalijte do kefíru, míchejte do hladka, můžete použít mixér. Nechejte působit 15 minut, dokud se nevytvoří bubliny. Těsto je připraveno! Nalijte do formy s rozprostřenou náplní a pošlete péct. Pokud je to pizza, nalijte těsto do formy, vložte polevy a před vařením naplňte strouhaným sýrem asi 10 minut..

Pokud jde o recepty plnění, můžete experimentovat s kýmkoli, nezapomenout na zásady zdravé výživy během kojení a postupného zavádění nových produktů.

Pokud se chcete léčit sami sladkostí, pak použijte ovoce a bobule. A pokud něco vážnějšího - pak maso a rybí koláč se zeleninou a obilovinami kojícím matkám není zakázáno. Bon chuť k jídlu, dobrá nálada a bezstarostné kojení!

(6 hlasů, výsledek: 4.33 z 5) Načítá se...

Užitečné recepty pro pečení matek během kojení

S narozením dítěte přináší mladá žena spoustu problémů. Hostitelka kromě péče o novorozence provádí každodenní domácí úkoly. Ve chvílích odpočinku se každá maminka chce potěšit trochu úšklebkem. Nejlevnější je pečení. Domácí muffin je potěšením pro každou ženu, zejména během kojení.

Kojící matka výživa

Máma se po narození dítěte začala zapojovat do různých diet. Lékaři však takovou dietu vítají. Hlavními lékařskými doporučeními jsou odvykání kouření, pití alkoholu, eliminace alergenických produktů.

Kojící ženy by se měly řídit zásadami zdravé výživy. Výrobky by měly obsahovat dostatečné množství vitamínů, bílkovin, zdravých tuků a uhlohydrátů, které stimulují prodloužení laktace..

Například denní sortiment:

 • - 100 - 150 g. rýžové krupice (240 kcal) - uhlohydrátová složka;
 • - půl sklenice fazolí (120 kcal) - proteinová složka;
 • - 250 g zeleniny - vitaminový doplněk;
 • - malý banán (90 kcal) - pro náladu;

- 1-1,5 lžičky. olivový olej (50 kcal) - zdravá mastná nuance.

Kojící matka by měla opustit pečení kvasinek, což způsobuje zvýšenou tvorbu plynu u matky a dítěte.

Odmítnutí pochoutek a chutného jídla může zhoršit náladu mladé ženy. Pro dostatečnou produkci mateřského mléka a prodloužení období laktace musí maminka jíst úplně. Ze sezónní zeleniny a ovoce lze připravit spoustu zdravých a chutných jídel..

Význam pekárenských výrobků ve výživě

Důležitou součástí každé stravy je pečivo. Jeden plátek pšeničného chleba má obsah kalorií 230 kcal, žitný chléb - 185 kcal.

Technologové, kteří se snaží zlepšit chuť a kvalitu chleba, používají různé přísady: ořechy, rozinky, semena, cereálie, což výrazně zvyšuje počet kalorií v produktu.

Odborníci na výživu radí těm, kteří sledují postavu a nechtějí přibývat na váze, nezapojovat se do chleba, perníku, koláčů, koláčů.

Chléb a cukrářské výrobky průmyslové výroby mají ve svém složení významný podíl oleje na vaření, umělé přísady a látky zlepšující chuť. Tyto složky negativně ovlivňují celé tělo, způsobují alergie, nekontrolovaný přírůstek hmotnosti a žaludeční potíže. Tyto produkty nejsou užitečné pro děti, těhotné nebo kojící ženy..

Povoleno pečení

Cukrovinky pro kojící matky by se měly vyrábět podle zvláštního receptu. Složení zkoušky by nemělo obsahovat potravinářská barviva a přísady, umělé konzervační látky, látky určené k aromatizaci a ochucovadla, látky.

Rovněž stojí za to upustit od používání kvasinek, velkého počtu vajec a cukru.

Zkušení cukráři v současné době přicházejí s dostatkem receptů na zdravé a zdravé pečení pomocí náplní z ryb, masa a bobulovin..

Užitečným pečivem bude domácí koláč plný masa nebo ryb.

Podle doporučení odborníků na výživu by domácí mouka měla být použita pro domácí vaření. Jaký je důvod? Zrno se při výrobě prémiové mouky zpracovává syntetickými drogami. Jeden z nich používaný v pekařském průmyslu, benzoylperoxid - konzervační látka E928.

Tento konzervační prostředek se také používá v lékařských antimikrobiálních látkách. Tyto umělé látky jsou však kontraindikovány u těhotných žen, kojících žen, dětí mladších 12 let a chronicky nemocných.

Proto v období laktace nejezte produkty z prémiové mouky.

Kakaový prášek, přírodní produkt, je v domácím pečení velmi oblíbený. Kofein a alkaloid theobromin obsažený v kakaových tónech a zlepšuje náladu. Používejte jej ne více než jednou týdně, ve formě nápoje nebo jako součást zkoušky.

Recepty na pečení pro kojící matku

Dobrou náhražkou mléka, slepičích vajec a kvasinek je fermentovaný mléčný produkt. Těsto Kefir nebo ryazhenka není o nic horší než klasické těsto. Z tohoto testu je možné jakékoli pečivo: koláče s polevou, pizza, koláče s ovocem.

Důležitou součástí úspěchu je čerstvý produkt kefiru..

Univerzální těsto na koláče

 1. Komponenty:
 2. - 2.5-3.5 Čl. mouka (první stupeň);
 3. - 200 ml kefíru;

- 2.5-3.5 Čl. l slunečnicový olej.;

- 1,5 - 3 lžičky. krystalový cukr;

Nalijte kefír do hluboké mísy a trochu zahřejte. Zadejte olej, sůl a cukr, rozšlehejte, dokud se nerozpustí pevná látka. Prošijte mouku přes síto a postupně míchejte v kefíru. Struktura těsta během hnětení získá pružnost a hladkost. Rozdělte jedlou sodu do přibližně tří stejných částí.

Po převalení vrstvy těsta posypeme jednu část sodovky. Přeložte těsto s obálkou a rolkou. Sodu znovu posypeme, převalte a znovu převalte. Třetí čas posypte sodou, vytvořte obálku a vytvořte hrudku. Těsto zabalte do zalepeného filmu a nechte jej hodinu na teplém místě, aby zraje.

Výplň si můžete vybrat podle svého přání: tvaroh, jablka nebo maso.

Těsto na neslazené pečivo

 • Složení:
 • - 1,5 šálku kefíru;
 • - 1,5 šálku mouky;

- 0,5 lžičky pití soda;

Kombinujte fermentovaný mléčný produkt, sůl, cukr, soda do nádoby. Prošijte mouku a přidejte do tekuté směsi. Dobře porazte metličkou, nechte na stole, dokud těsto nezraje (10-15 minut). Nalijte hmotu do pekáče a náplň položte na vrchol. Složení náplně: vařené a nakrájené kuře, hovězí maso nebo čerstvá sezónní zelenina, která nevyvolává alergickou reakci u dítěte.

Do těsta přidejte vejce a mléko.

Vaše dítě má šest měsíců. Jeho bříško se používá k novým druhům potravin: vaječný žloutek, tvaroh, rostlinný olej, mléčná kaše. Nastal okamžik, kdy maminka může komplikovat recept na kulinářské pokrmy přidáním mléčných výrobků a slepičích vajec do těsta. Kvasinková složka by měla být zlikvidována.

Tvaroh, vejce a mléčná jídla vám pomohou zpestřit vaše domácí menu..

Tvarohový kastrol

- 500 g tvarohu, obsah tuku do 5%;

- 2 polévkové lžíce krupice;

- čtvrtina Čl. mléko;

- 1,5 - 2 lžičky mouka (první stupeň);

- hrst sušeného ovoce (v případě nepřítomnosti alergií v drobcích);

- 15 g odtoku oleje.

Parou sušené ovoce ve vroucí vodě. Smíchejte mléko a krupici, nechte 10 minut stát. Oddělte vejce od žloutků ve vejcích. Smažte tvaroh s žloutky na homogenní hmotu.

Zadejte oteklou krupici, dušené sušené ovoce, promíchejte. Přidejte šlehačku s cukrem a jemně promíchejte zdola nahoru. Namažte plíseň, prach moukou, nalijte tvarohovou směs.

Pečeme v troubě při teplotě 200 stupňů po dobu asi 30 minut.

Koláč s jablky

 1. Je to nutné:
 2. - balení tvarohu;
 3. - půl balení másla;
 4. - 1,5 šálku mouky;
 5. - 2 vejce;

- 0,5 lžičky pití soda nebo 1 lžička prášek na pečení.

 • Vaření:
 • - míchejte vejce s cukrem pomocí mixéru;
 • - přidejte máslo, tvaroh a prášek do pečiva, bušte;
 • - přiveďte prosévanou mouku a promíchejte.

Namažte plísní máslem, prachem s moukou, vylijte husté těsto, dejte připravená jablka. Pečte dort v troubě asi 40 minut.

Chutný kousek dortu se šálkem aromatického čaje potěší mladou matku ve chvílích odpočinku.

Domácí sušenkový recept

 1. Budete potřebovat:
 2. - 1 vejce;
 3. - 200 g mouky první jakosti;
 4. - 2 lžíce mléka;

- 2 polévkové lžíce slunečnicový olej;

- 1 polévková lžíce kakaový prášek (lze vyloučit);

- sóda, na špičce nože.

V nádobě smíchejte vejce, mléko, rostlinný olej, cukr, špetku soli. Mouku odděleně prosejte sodu a kakaovým práškem. Smíchejte ingredience a těsto hněte. Pokud je to nutné, přidejte mouku na požadovanou hustotu po malých dávkách.

Po navinutí vrstvy na požadovanou tloušťku odřízněte sušenky libovolného tvaru. Po položení pečícího papíru na plech se peče v troubě při 200 stupních. po dobu 10-15 minut, dokud zhnědne. Tloušťka těsta poskytne drobivý nebo suchší produkt.

Vaše kulinářské potěšení potěší všechny doma.

Figurky těsta lze snadno nakrájet sklenicí, konzervami nebo nožem na pečivo.

Velkým přínosem pro novorozence je kojení. Aby žena měla dostatek mateřského mléka, je nutné pečovat o správnou a zdravou výživu.

Různé druhy zeleniny, bílkovin a komplexních uhlohydrátových pokrmů poskytují všechny živiny pro matku i dítě. A domácí koláče, vařené s láskou, přinesou rodině radost a zlepší náladu mámy v minutách odpočinku.

Blaho kojící matky ovlivní veselý a aktivní vývoj dítěte.

(2

Kojení

Mladé matky jsou při výběru správných pokrmů a produktů tak opatrné, že úplně zapomenou na své oblíbené sladkosti a dárky.

Ženy, které kojí, zcela zlikvidují pečivo a jiné pekárenské výrobky. Lékaři tvrdí, že je to naprosto nepřiměřené..

Ano, pečení s kojením se používá v omezeném množství, ale při nepřítomnosti kontraindikací je povoleno přidávat těsto do každodenní stravy.

Pokud uvážíme předloženou otázku pouze ze strany potenciálního nebezpečí, pak odborníci hovoří o možném nadýmání střev u dítěte.

K tomu dochází v důsledku používání některých potravin, které jsou také součástí testu. Zde jsou primárně vylučovány kvasinky a vejce..

Kvasinky vyvolávají nadýmání u dítěte i mladé matky, která mohla mít císařský řez - to zakazuje zavádění moučných produktů do stravy.

Vejce jsou hlavním alergenem, který ve velkých (a někdy i malých) množstvích vyvolá rozvoj diatézy.

Ukazuje se, že moučné výrobky jsou během kojení povoleny, ale pokud se v přípravku nepoužívají nebezpečné produkty.

Je to skutečné? Co může žena jíst, když kojí dítě? Článek představuje všechny odpovědi na otázky, jakož i některé jednoduché recepty na výrobky z mouky připravené pro vlastní vaření.

Je možné péct s HS?

Pečivo a pekárenské výrobky kojícím matkám by měly být omezeny v každodenní stravě. Důvodem je přítomnost kvasinek ve vařených výrobcích. Kvasinky vedou k tvorbě plynu v matce, což způsobuje mnoho nepříjemností a utrpení.

Existují však šťastné matky, jejichž děti klidně reagují na používání chleba, koláčů a dalších housek - to vše závisí na individuálních charakteristikách strouhanky. Jak je uvedeno výše, moučné výrobky pro mladou matku nejsou zakázány, ale přednost se dává pouze domácímu vaření.

Proč? Faktem je, že na koláče nebo rohlíky zakoupené v lahůdkách často nepíšou podrobný recept.

To může vést k následujícím komplikacím stavu dítěte:

 • Přítomnost kvasinek povede ke kolice, takže je přísně zakázáno vybírat výrobky z kvasnicového těsta.
 • Při pečení může být přítomno hodně cukru, což se nedoporučuje pro matku s nadváhou, ani pro dítě se střevními problémy..
 • Výplň může být nekvalitní, což vyvolá otravu matkou nebo dítětem, vznik alergií, diatézu a další nepříjemné následky.

Praktické rady: Jste-li mladá matka, která kojíte, pečte moučné výrobky sami, používejte hlavně těsto bez kvasnic a malé množství cukru. Budete mít jistotu ve složení produktu a v nepřítomnosti komplikací ve stavu drobků.

Pravidla výběru mouky

Při zkoušce je hlavní složkou mouka, jejíž výběr by měl být také důkladný, s přihlédnutím ke všem doporučením. Dnes najdete velké množství všech druhů mouky, lišící se skladbou a způsobem mletí.

Mezi nejužitečnější a nejbezpečnější pro mladé matky a děti patří pšeničná mouka nejvyšší kvality. Je to skvělé pro koláče, ale existují i ​​upozornění na výběr. Prémiová pšeničná mouka je bezpečná pro zdraví dítěte, ale pro mladou matku je naprosto zbytečná.

Nejprve je produkt vyroben z škrobové substance zrn. To vysvětluje úplnou nepřítomnost proteinů a vitamínů v kompozici. Pšeničná mouka a výrobky z mouky připravené jejím použitím jsou "tuhé" uhlohydráty. To negativně ovlivňuje postavu ženy a laktaci.

Za druhé, k výrobě takové pšeničné mouky se používají speciální bělidla, z nichž jedním je benzoylperoxid. Používání této látky těhotnými ženami, kojícími matkami a dětmi mladšími 12 let je zakázáno..

Při kojení látka vstupuje do těla drobků s mateřským mlékem, což může ovlivnit nejneuvěřitelnější způsob..

To je důležité: Neměli byste si vybrat pečicí prémiovou mouku, stačí pouze 1 stupeň - tato mouka je hrubší a celozrnná, proto obsahuje mnohem více vitamínů a minerálů.

Recepty na těsto

Protože těsto je v obsahu kvasinek a mléčných výrobků nebezpečné, měli byste uvést příklad receptů na úspěšné samouspečení. Domácí koláče pro kojící matky lze tedy připravit z obrobku vyrobeného podle následujícího receptu:

 • Zahřejte 1 šálek beztukového kefíru a přidejte 2 lžičky cukru, špetku soli, 2 lžíce rostlinného oleje.
 • Vše důkladně promíchejte a promíchejte v malých dávkách mouky - nebude zapotřebí více než 2,5 šálků.
 • Pružné těsto hněteme a rozvaříme na vrstvu 1 cm.
 • Použijte sodu v množství 2/3 lžičky. Použité množství se rozdělí na 3 stejné díly a postupně se přidá k obrobku.
 • Na válcované těsto posypeme 1/3 dříve použité sody. Jemně klepejte na obrobek a složte jej do 3 vrstev.
 • Vraťte obrobek zpět do formace a opakujte sypání sodou. Takto to dělají pouze 3krát - dokud nedojde soda.
 • Pak těsto nakrájíme na vrstvu, znovu ji složíme a necháme ji připravenou 40 minut na teplém místě.

Ready-made těsto lze použít k pečení koláče nebo koláče, různé housky a jiné sladkosti, pokud máte povoleno kojit produkty. Těsto nemůžete dlouho rozvalovat a hodně ho rozdrtit, jinak se pečení ukáže jako svěží.

To je zajímavé: Prezentovaný recept bez vajec mohou používat lidé s alergiemi na živočišné bílkoviny. Také recept snadno používají příznivci dobré výživy..

Listové těsto

Z výše uvedeného vyvstává otázka, zda je pro kojící matku po porodu možné nafouknout pečivo, protože obecné zásady pro výběr produktu k pečení jsou již jasné. Odborníci a samotné matky, které kojí, ujišťují, že je lepší odmítnout listové těsto.

Toto odmítnutí je vysvětleno přítomností másla nebo margarinu ve složení, které nelze vyloučit při výrobě listového těsta. Je také třeba poznamenat, že existuje velké množství receptů s přidáním alkoholických nápojů - vodka nebo pivo.

Alkohol dává přesně toto nafouknutí, i když se používá v malém množství. Existuje recept na výrobu listového těsta na pizzu, který může ochutnat matka, která kojí své dítě.

Pokud dítě neodpovídá na použité pečení, může být porce postupně zvyšována.

K přípravě listového těsta musíte udělat následující:

 • Roztavte 40 g margarínu ve vodní lázni.
 • Ve sklenici teplé vody přidejte rozpuštěný margarín a lžičku soli.
 • V malých dávkách nalijte 0,5 kg mouky.
 • Uhněteme těsto, nechte ho na teplém místě stoupat.

Podobný recept je často používán pro pečení koláčů. Chcete-li používat pečení v důsledku přítomnosti margarínu v těstě, je nutné po malých porcích. Nejlepší je krmit své dítě před jídlem pečení, abyste měli co největší potíže..

Recepty na pečení

Protože mladým matkám jsou povoleny hlavně pečené pokrmy, mělo by být pečeno také pečivo, nikoli smažené koláče a jiné sladkosti jsou zakázány z důvodu vysokého obsahu rostlinného oleje v hotovém výrobku. Existuje několik jednoduchých receptů na výrobu nových variant dříve krmených potravin..

Tvarohový kastrol

Tvaroh není doporučován pouze pro ženy v porodu, ale také „předepsán“ v každodenní stravě. Tvaroh se často nudí již v prvních 2 týdnech kojení. Aby nedocházelo k těmto potížím, doporučuje se vyrábět housky z tvarohu.

Recepty na pečení pro HB v prvním měsíci zahrnují následující kastrol:

 • Vezměte 0,5 kg beztučného nebo nízkotučného tvarohu a vložte jej do misky.
 • Do tvarohu přidejte jedno vejce a 3 polévkové lžíce krupice. Vše důkladně promíchejte.
 • Nyní začněte přidávat cukr v malých porcích - výslednou hmotu neustále ochutnejte, aby nebyla kyselá, ale ne čerstvá.
 • Výsledná směs se rozloží do formy předem lubrikované rostlinným olejem. Můžete také použít doplnění náplně - například nechat být jablka. Oloupané plátky jsou rozloženy na dně formy a již nahoře položte tvarohovou směs. Můžete udělat pravý opak - dát jablka na vrchol a mírně je prohloubit do hmoty.
 • Vložte do trouby na pečení po dobu půl hodiny při teplotě 180 stupňů. Když získáte pevnější konzistenci, namažte masu zakysanou smetanou - získejte zlatou kůru.

Hotový kastrol lze podávat na stůl s celou rodinou. Mohou nalévat pečivo s rozpuštěným medem, sirupem nebo džemem. Mladá matka je nucena to opustit. K pečení můžete také použít malé formy určené k výrobě muffinů - dostanete skvělé koláče.

Apple muffiny

Obzvláště oblíbené jsou jablečné muffiny, které jsou povoleny kojící matce, ale v malém množství.

K přípravě budete muset provést následující kroky:

 • Vezměte 4 jablka, oloupejte a oloupejte, nastrouhejte na jemném struhadle.
 • Nyní vložte výslednou suspenzi do forem a předmažte je rostlinným olejem.
 • Připravte směs k plnění. Za tímto účelem smíchejte 3 vejce, 4 polévkové lžíce cukru, 5 polévkových lžic krupice a 4 polévkové lžíce smetany s nízkým obsahem tuku. Konzistence by měla být střední hustoty - nalije ovoce, které leží ve formách, ale ne na okraj, protože krupice bobtná a stoupá.
 • Muffiny se pečou při teplotě 180 stupňů po dobu nejvýše 20 minut.

Prezentované košíčky jsou skvělé pro dětská rána a výživu mladé matky. Pečení je kombinováno s čajem nebo koktejlem mléka, které může mladá matka pít v malém množství.

Z výše uvedeného vyplývá, že závěr sám o sobě naznačuje, že pečení během kojení není zakázáno - je důležité dodržovat bezpečnostní opatření při jeho používání. Lékaři proto doporučují krmení dítěte až do příjemného čajového večírku. Odborníci najdou vztah mezi produkcí mléka a emočním stavem matky.

Proto, pokud existuje touha použít i zakázané housce, mělo by se to provést. V uvedené situaci se při krmení dítěte řídí malými porcemi a opatřeními.

Články O Neplodnosti