Hlavní Bolest

Je možné kojit víno?

Alkohol a děti jsou neslučitelné věci. Mnoho matek však nemůže při slavnostním svátku odmítnout a nechat si dát sklenku šumivého vína. Poškodí kojení dítě? K tomuto tématu existuje několik názorů. Zaměstnanci internetového obchodu „Dcery a synové“ nabídnou velký výběr dietních produktů, které do nabídky kojící matky přidají pestrost..

Sklenici vína při kojení

Kojící matky umí pečlivě ošetřovat denní menu, pečlivě vybírat produkty, vyhýbat se silným drogám. Avšak popíjení šampaňského během obecné hlučné hostiny je velkým pokušením!

Jak ženské tělo během kojení:

 • alkohol se vstřebává rychleji a pomaleji se vylučuje. Po 10 minutách je přítomen v mléce, zmizí - po dvou hodinách;
 • je zbytečné dekantovat, zatímco ethanol je v mateřské krvi - je také v mléce;
 • 10% opilého alkoholu vstupuje do mléka;
 • alkohol ovlivňuje chuť mateřského mléka.

Když si máma nechat odpočinout, měla by si pamatovat: předávkování hrozí vážné otravě dítěte. Pokud si dovolíte napít suchého přírodního nápoje, vypijte ho ihned po krmení, aby další alkohol z těla vytékal.

Důležité!

Je možné kojit červené víno? Můžete pít trochu, ale nápoj by měl být vysoce kvalitní, přírodní, aby nezpůsoboval alergie dítěte a neměl by být silný. Nejlepší je použít nealkoholické víno, které obsahuje nejméně ethanolu - 0,5%

Pravidla bezpečného skla

Názory pediatrů ohledně potřeby přísné abstinence v období kojení kojenců byly rozděleny. Někteří kategoricky proti jiným, dovolte si trochu pít a dodržovat určitá pravidla:

 • dítě by mělo být tři měsíce staré, před tímto věkem nesmí být kapka povolena;
 • krmte se na hostinu, další krmení po 2 hodinách;
 • 1 sklenka vína je povolena (ne více než 150 ml);
 • nejlepší možností je zásobit se vyjádřeným mlékem, aby se krmilo dítě. Pohodlné vaky na skladování mléka Medela se stabilním dnem, spolehlivým suchým zipem.

Hlavní varování lékařů - nikdy nepijte na lačný žaludek! Spolu s pevným jídlem se etanol méně vstřebává do krve.

zjištění

Období krmení je úžasné a obtížné období. Máma by se měla starat o zdraví dítěte, ale nemusí se cítit jako rukojmí, zbavena světských radostí. Opatření by však mělo být ve všem dodržováno. Když dítě dosáhne věku 3 měsíců (nebo lépe - 4), můžete si občas nechat vypít sklenici přírodního suchého vína. Poprvé si vezměte nealkoholické nápoje. Po vypití sklenice vína zkuste dítě krmit 2-3 hodiny, aby se snížila hladina alkoholu v krvi.

Je víno povoleno kojit??

Víno s HS je nežádoucí produkt. Nápoj má negativní vliv na nervový systém dětí, zpomaluje mentální vývoj. Nicméně, přísně dodržovat řadu pravidel, maminka může někdy vyzkoušet sklenku šumivého vína..

Alkohol a mateřské mléko

Lékaři nedoporučují ženám pravidelně kojit víno během kojení. Částice ethanolu se okamžitě objevují v krvi az ní - v mléce. Studie ukázaly, že dítě dostane 10% alkoholu opitého matkou.

U dospělých je ethanol obsažený v nápoji neutralizován a vylučován játry. Orgány novorozence nejsou dostatečně vyvinuté a neprodukují sloučeniny, které neutralizují alkohol. Objem vína, pro matku nevýznamný, může být pro dítě nebezpečný.

Na základě doporučení lékařů a přípravy přípravků si však žena může dovolit alkohol. V malých objemech víno normalizuje fungování srdce, zmírňuje depresi, jedná-li se o přírodní nápoj bez chemických přísad a není levnou náhražkou.

Důležité! Při kojení používejte domácí víno. Je vyroben z přírodních produktů a neobsahuje škodlivé nečistoty.

Dávka, která je pro dítě neškodná, se považuje za 1-2 doušky (do 50 ml). Když dítě dosáhne šesti měsíců, může vypít 1 sklenku (do 150 ml). Pití alkoholu by se však nemělo stát každodenním zvykem. Popíjejte víno pro oslavu nebo pro posílení vaší síly, ale ne více než 1-2 skleničky týdně.

Červené víno a laktace

Červené víno opilé během kojení zvyšuje hladinu hemoglobinu, zlepšuje tvorbu krve a normalizuje krevní tlak. Nápoj převyšuje alkoholické výrobky z hlediska počtu užitečných prvků. Sklenici vína opilého při večeři léčí, jmenovitě:

 • zlepšuje srdeční funkci;
 • slouží jako prevence kardiovaskulárních patologií;
 • dezinfikuje sliznici;
 • snižuje pravděpodobnost rozvoje onkologie;
 • zmírňuje stres.

Produkt se však vyznačuje vysokým obsahem alkoholu. Sklenice červeného vína ohrožuje zdraví dítěte a způsobuje vedlejší účinky mumie v podobě záchvatů nevolnosti, závratě, slabosti, migrény.

Je možné, aby víno kojící matky záviselo na kvalitě produktu. Vyberte si Church Cahors nebo si koupit drink od důvěryhodných soukromých prodejců ve firemních obchodech. Dokonce i silné přírodní víno je pro kojení lepší než levná náhrada založená na chemických přísadách.

Bílé víno kojení

Bílé víno se vyrábí odstraněním slupky z bobulí. Není v ní mnoho užitečných látek, ale není nižší než síla červená. Nápoj rychle uhasí žízeň a má pro tělo řadu užitečných vlastností:

 • eliminuje toxiny;
 • urychluje metabolismus;
 • zkapalňuje a odstraňuje sputum z plic;
 • posiluje cévní stěny;
 • odstraňuje cholesterol;
 • normalizuje kyselost žaludku;
 • zobrazuje radionuklidy;
 • zpomaluje stárnutí.

Ale bílé víno, opilé během kojení, není pro dítě o nic méně škodlivé než červené. Zahrnuje alkoholy, které nepříznivě ovlivňují novorozence. Víno nabízené kojící matce na oslavě nebo při zvláštní příležitosti by mělo být přirozené od důvěryhodného dodavatele. Pijte v malém množství, aby nedošlo k poškození novorozence.

Nealkoholické víno

Nedávno se na regálech obchodů objevilo nealkoholické víno. Vyrábí se klasickou technologií, poté se alkohol odstraní zahřátím, destilací nebo filtrací..

Nápoj obsahuje 2krát méně kalorií. Při odstraňování alkoholu z něj však většina užitečných látek odchází. Aby se produkt uchovával po dlouhou dobu, přidávají se do něj hormonální sloučeniny.

Ačkoli obsah alkoholu v něm není více než v kefíru (0,5%), nealkoholické víno konzumované během kojení nelze označit za užitečné. Chemické přísady způsobují hormonální nerovnováhu v těle matky, což někdy vede ke ztrátě mléka.

Na poznámku! Dobrou alternativou k vínu je přírodní šťáva z granátového jablka zředěná na polovinu vodou nebo ovocným kompotem. Tyto nápoje zvyšují imunitu, hemoglobin, stimulují laktaci bez poškození zdraví..

Důvody absolutního zákazu alkoholu během krmení

Přes výhody, které do těla přináší víno v malých objemech, existuje řada faktorů, kvůli nimž je nápoj přísně zakázán:

 1. Mléko mění chuť. Víno používané během krmení někdy způsobuje novorozence odmítnutí prsu.
 2. Opojení. Škodlivé látky obsažené v alkoholu negativně ovlivňují nervový systém, vedou k neklidnému spánku, pláči a ničí mozek a játra. Toxiny vyvolávají otravu, obtížné trávení, problémy se stolicí v drobky.
 3. Poškození žaludeční sliznice. Chuť dítěte zmizí, bolest břicha, křeče, zvracení.
 4. Snižuje produkci mléka. Po pití vína tělo uvolňuje hormon oxytocin, který inhibuje laktaci. Při pravidelném příjmu alkoholu se z matky stává méně mléka.
 5. Palpitace srdce, hypotenze. Ethanol přítomný v nápoji ovlivňuje činnost srdce, omezuje krevní cévy.

Pozornost! Až 3 měsíce po narození je konzumace alkoholu kojící matkou i v minimálních dávkách zakázána, protože otrava novorozence se stává příčinou jeho smrti.

Některé ženy, zvažující, zda je možné pít víno pro kojící matku, dávají vědecky neopodstatněné omluvy:

 1. Stálý příjem malého množství vína přispívá k tvorbě krve. Ethanol přítomný v alkoholu však narušuje fungování orgánů a systémů v těle novorozence. Ke zvýšení hladiny hemoglobinu použijte bezpečné metody: berte šťávu z granátového jablka, konzumujte ovoce a zeleninu, léky předepsané lékařem.
 2. Dítě spí lépe, když pije víno den předtím. Dítě rychle usne, ale jeho spánek je povrchní. Dítě se často probouzí, pláče.
 3. Po opité dávce alkoholu může být mléko exprimováno. Mylná představa, protože do 24 hodin se z krve odstraní úplně ethanol.

Zda je možné kojit víno během kojení, záleží na postoji ženy k mateřství. Svědomitá matka je připravena obětovat pochybné potěšení sklenkou intoxikovaného nápoje pro zdraví dítěte, aniž by to připomínala lékařům a dalším.

Obsah alkoholu v krvi v mateřském mléce

Nebezpečí alkoholu při krmení svědčí o procesech probíhajících v těle matky. Po půl hodině přechází do žaludku alkohol. Jeho stravitelnost se zpomalí, pokud maminka jedla těsně předtím.

Šumivé víno se vstřebává po čtvrt hodině. Studie ukázaly, že do půl hodiny po požití je desetina alkoholu v mateřském mléce. Pokud žena vezme sklenku vína, 20 ml půjde k dítěti. Tento objem je asi třetina skla.

Příprava na dovolenou

Z výše uvedených skutečností vyplývá, že pokud se chystáte pít 1-2 sklenky vína, musíte se o dítě postarat předem. Po pití je zakázáno kojit dítě po dobu 3-6 hodin. Při přípravě na slavnostní akci postupujte podle pravidel:

 1. Vyjměte mléko předem ručně nebo pomocí odsávačky. Sklizeň pomůže, když dítě chce jíst.
 2. Získejte kojeneckou výživu odpovídající věku novorozence. Vyrovná to nedostatek exprimovaného mléka..
 3. Jezte před pitím alkoholu. Snack pevně během svátku..
 4. Nakrmte své dítě před událostí.
 5. Zajistěte kvalitu zboží. Pokud jste na návštěvě, vezměte si s sebou láhev dobrého produktu..
 6. Po šesti hodinách vypusťte mléko a zalijte. Nedávejte to dítěti: v tekutině je stále přítomen ethanol.

Dodržování jednoduchých pravidel vám umožní vychutnat si kvalitní nápoj a zabránit jeho negativnímu dopadu na zdraví dítěte..

Alergie

Víno pro novorozence je kromě otravy a poškození nervového systému nebezpečné také v tom, že vyvolává alergickou reakci. I přírodní nápoj obsahuje:

 • chemikálie používané ke zpracování vinné révy;
 • jed osy;
 • konzervanty;
 • plíseň.

Alkoholy v těle zlepšují krevní oběh a rozšiřují krevní cévy. Výsledkem je, že škodlivé látky jsou absorbovány rychleji. Pokud je osoba náchylná k alergiím, víno vyvolá útok. Při pravidelném užívání alkoholického nápoje matkou se u dítěte vyvíjí nesnášenlivost jiných produktů.

Jak dlouho mohu krmit své dítě po alkoholu?

Období, které lze udržet bez krmení novorozence, závisí na dávce alkoholu. Po 100 ml nápoje opouští alkohol tělo po 3 hodinách. Každých 50 ml vína zvyšuje dobu vylučování alkoholu z krve dvakrát. Pokud máma vypila dvě sklenice, bude muset dítě po 6 hodinách krmit.

Období vylučování alkoholu je také ovlivněno pleťem ženského těla. U úplných matek je tento proces rychlejší. Štíhlé zbavení alkoholu 1,5krát déle.

Pamatovat! Minimální interval, který musí být dodržen od vína do krmení dítěte, jsou 3 hodiny. Proces úplného odstranění alkoholů z krve trvá až jeden den.

Základní bezpečnostní pravidla

Aby alkohol způsobil menší poškození zdraví dítěte, dodržujte bezpečnostní pravidla:

 1. Vyjměte mléko před užitím vína. Skladuje se v chladničce po dobu jednoho dne, v mrazničce 2-3 dny. Alternativou k mléku mohou být směsi nebo doplňková jídla..
 2. Nepijte hladový alkohol.
 3. Po 3-5 hodinách mléko vyjměte, ale novorozencům ho nenabízejte kvůli přítomnosti ethanolu v tekutině.
 4. Nepijte alergenní výrobky současně s alkoholickým nápojem: víno zvyšuje alergickou reakci.
 5. Preferujte suché víno před jinými alkoholickými výrobky. Je méně silný a prospěšnější pro tělo..
 6. Během prvních tří měsíců krmení nepijte alkohol.

Optimální dávka vína pro kojící ženu je 50 ml, pokud dítě dosáhlo 3 až 6 měsíců. Je-li dítěti šest měsíců, je povoleno vypít sklenku vína.

Když se však matka rozhodne pít šumivý nápoj, měla by přemýšlet o důsledcích a řídit se pokyny. Kolik vína k pití se žena rozhodne pro sebe. Je však lepší zdržet se hlasování a neohrožovat zdraví dítěte.

Je možné pro kojící matku víno: kdy, jak a kolik

Pouze líný neřekl o škodlivých účincích alkoholu na tělo kojenců. Ale mladá matka, opouštějící nemocnici, není v žádném případě uzamčena ve čtyřech stěnách. Život pokračuje a kojící matky se pravidelně ocitají v zábavné společnosti na hostině z jiného důvodu. Co dělat - být opilým černým ovcem nebo podlehnout univerzální zábavě? Je však možné kojit víno? Ale co dítě čekající doma, ublíží mu „osvobození“ jeho matky? A sousedé u stolu? Nebudou hledat dotaz na „pití“ maminku? Všechny tyto myšlenky se točí v hlavě ženy a kde je pravda? Ve víně?

Alkohol v mléce kojící ženy

Dostane se alkohol během kojení do těla drobků s vínem? Určité množství alkoholu samozřejmě přechází do mateřského mléka (asi desetina všech opilých). Při kojení je velmi pravděpodobné, že alkohol vstoupí přímo do těla dítěte.

Koncentrace alkoholu v ženském těle je nižší než u kojících žen. Současně je množství nápoje obou žen stejné. Příčina tohoto jevu není známa. Příroda se zjevně ujistila, že přítomnost laktace zřejmě snižuje koncentraci alkoholu.

Takže alkohol a jeho produkty rozpadu budou samozřejmě z těla kojící matky nakonec odstraněny. Je důležité zvážit - čím více alkoholu se pije, tím déle se alkohol z těla matky a dítěte odstraňuje. Kromě toho, pokud má matka miniaturní stavbu těla, může se tento proces ještě nějakou dobu táhnout..

Skutečnost, že alkohol poškozuje dítě, je nepopiratelnou pravdou. Proto před vypitím vína, a zejména nápojů mnohem silnějšího stupně, stojí za zvážení všechny možné nuance a důsledky.

Mohu pít víno při kojení

Je tedy možné, aby kojící matky víno? Samozřejmě, pokud mluvíme o síle alkoholu, je mnohem lepší omezit se na sklenku vína než na radikálnější nápoje.

Je důležité pochopit, že výskyt alkoholu v těle kojící matky může vyvolat řadu negativních důsledků, konkrétně:

 • Alkohol může změnit chuť mateřského mléka, což zvyšuje riziko kojení.
 • Toxiny v alkoholu způsobují poruchu nervového systému dítěte. V důsledku toho může u dítěte dojít k narušení spánku..
 • Negativní účinek toxických látek v alkoholu se může projevit ve formě gastrointestinálních problémů ve formě nevolnosti, zvracení a dysbiózy.
 • Silné nápoje způsobují, že dítě je letargické, způsobuje hypotenzi, bušení srdce a inhibici reakcí. Medicína zná případy, kdy se mateřský alkoholismus stal příčinou vývoje oligofrenie u dítěte.
 • Alkohol může snížit množství produkovaného mateřského mléka. To může způsobit neplánované ukončení laktace..

Známý lékař Komarovsky umožňuje během kojení malá množství alkoholu. Současně však zdůrazňuje, že frekvence takových recepcí by neměla překročit přípustné normy. Kromě toho byste si měli pečlivě vybrat slabé nápoje. Objemy pití jsou také velmi důležité..

Mnoho matek věří, že nealkoholické víno a zdravé potraviny pomohou snížit negativní účinky alkoholu na organismus. Vyvážená strava samozřejmě prospěje matce i tělu dítěte. Ale pokud jde o nealkoholické víno, neměli byste být podvedeni. Obsahuje také ethanol, i když ve velmi nízkých koncentracích - pouze 0,5%. To je velmi malé a je nepravděpodobné, že by takový nápoj mohl novorozence ublížit. A přesto byste to neměli pít s kbelíky..

Shrneme-li všechna data, můžeme dojít k závěru, že je nežádoucí pít víno s gw, ale je to docela přijatelné. Je důležité dodržovat opatření opilá, nepít alkohol příliš často a dodržovat speciální bezpečnostní doporučení.

Základní bezpečnostní pravidla

Dítě může být chráněno před požitím alkoholu v těle. Toho lze dosáhnout pomocí následujících tipů:

 • aplikujte drobky na hruď přímo na hostinu;
 • pití vína kojící matce je nepřijatelné na lačný žaludek;
 • v prvních třech měsících života dítěte by neměl být konzumován žádný alkohol;
 • pokud se pije víno, měla by být žena na několik hodin vyloučena z kojení (viz tabulka níže: kolik alkoholu se z těla vylučuje).

Červená nebo bílá

Červené víno je pro kojící matky nejvhodnější variantou alkoholu, pokud mohu říci o alkoholických nápojích. Hrozny pro jeho výrobu putují spolu se slupkou a semeny. To znamená, že takový nápoj obsahuje antioxidanty, které mají příznivý účinek na organismus..

Bílé víno příznivě ovlivňuje metabolismus a funkci plic. Při výrobě se však slupka hroznů oddělí od buničiny a semen. V důsledku toho nápoj ztratí některé ze svých živin..

Na druhé straně je červené víno o něco alergennější než bílé. Tady stojí za to se řídit preferencemi a touhou matky.

Používání vysoce kvalitního (!), Suchého vína je nejlepší, kojící matka jí ublíží na těle a na těle svého dítěte méně než při pití silnějších nápojů (koňak, vodka atd.). Dobrou a nejdůležitější bezpečnou alternativou k vínu bude šťáva z granátového jablka, minerální voda, džusy a ovocné nápoje.

Jak a kolik

Množství opilého alkoholu do značné míry určuje stav matky i dítěte. Optimální dávka vína pro kojení je tedy 50 g matkám kojenců do šesti měsíců. Až dítě dosáhne tohoto věku, můžete vypít sklenku vína.

Jak často mohu pít víno při kojení? Odborníci říkají, že frekvence takových „recepcí“ by neměla překročit jednu sklenici 1-2krát týdně.

Musím se vyjádřit?

Pití vína s gw a dekantování je absolutně zbytečné. Alkohol z mléka zmizí po stejné době jako z krve. Ale před vypitím alkoholu do láhve je docela přijatelné. Tím se vyřeší problém krmení drobků bez použití na „opilá“ prsa. Někdy může být nutné exprimovat po alkoholu, aby se zabránilo ztuhnutí hrudníku, lakostáze a mastitidě. Mléko vyjádřené v takových případech by nikdy nemělo být dáno kojenci..

Jak dlouho mohu krmit své dítě po alkoholu?

Alkohol vstupuje do těla ženy během několika minut po pití. Jak dlouho mohu kojit své dítě? Alkohol se z těla zpravidla vylučuje do 3 hodin (mluvíme o jedné opité sklenici vína). Čas se může lišit v závislosti na hmotnosti ženy a množství konzumovaného alkoholu. Viz tabulka.

V každém případě je doporučeno zdržet se příjmu dalších 2,5–3 hodin. Jinak existuje vysoké riziko, že během kojení vstoupí do těla dítěte alkohol.

V ideálním případě by však kojící matka měla odmítnout brát alkoholické nápoje (av prvních měsících života jsou drobky nutností!). Ale v shonu dnů plných starostí o dítě se mladá matka někdy opravdu chce uvolnit a trochu se rozptýlit od každodenní rutiny. V takových případech jí sklenka dobrého vína pomůže trochu odpočinout od břemene odpovědnosti. Je důležité dodržovat všechna doporučení pro krmení dítěte v případě konzumace alkoholu a nedovolit příliš časté „libace“..

Alkohol během kojení - Komarovsky na vliv alkoholu na tělo dítěte

Narození dítěte je značnou odpovědností pro všechny rodiče a zejména pro jeho matku, protože osud a zdraví dítěte v budoucnu určí jeho životní styl. Během těhotenství zpravidla nastávající matky dodržují všechna pravidla stravování. Během laktace, a zejména v případě zpoždění, si však někteří noví rodiče začnou dovolit takové slabosti, jako je sklenka vína.

Užívání slabého alkoholu při kojení Komarovského a mnoha dalších pediatrů není kategoricky zakázáno. Problematika vlivu slabého alkoholu je v dnešní době stále otázkou. A to i přesto, že domácí lékaři důrazně nedoporučují pít matkám, které podávají mléko, obecně se věří, že sklenka červeného vína nebo koktejl s nízkým obsahem alkoholu nehrozí zdraví dítěte.

Abyste pochopili tento problém, musíte pochopit, jak alkohol vstupuje do mléka a následně poškozuje zdraví dítěte.

Jak alkohol přechází do mateřského mléka?

Alkohol a kojení nejsou nejlepší kombinací. Je třeba poznamenat, že v těle kojících matek se víno vstřebává rychleji a naopak se vylučuje pomaleji. Za pouhých půl hodiny vstoupí do krevního oběhu molekuly ethanolu obsažené ve víně a mnohem rychleji se to stane u šumivého vína - pouhých 10 minut.

Alkohol přechází krví do mléka kojící matky. Proto nezáleží na tom, jak často se provádí dekantace. Je třeba poznamenat, že po několika hodinách po svátku je maximální koncentrace alkoholu v mateřském mléce.

Zvětralý alkohol z mateřského mléka

Následující faktory přímo určují koncentraci alkoholu v krvi, respektive v mateřském mléce:

 1. Hmotnost matky. Proces odstraňování alkoholu z krve a mléka matky přímo závisí na váze ženy.
 2. Množství spotřebovaného tvrdého alkoholu. Je logické předpokládat, že čím méně opilý, tím rychleji bude veškerý přebytek vylučován
 3. Dostupnost občerstvení. Nepijte silné nápoje na lačný žaludek.

Co si Komarovsky myslí o pití alkoholu při kojení

Dětský lékař Komarovsky říká, že alkohol během kojení má na dítě jiný účinek. Takže podle pediatra může kojící žena pít docela trochu piva. A pokud používáte vysoce kvalitní nápoje v minimálním množství, je možné získat určitou výhodu ve formě vitamínů obsažených v ječmenném sladu a pivovarských kvasnicích.

Pěnivé nápoje přirozeně obsahují kromě vitaminů také různé konzervační látky, které zase nepřinesou žádné pozitivní výsledky ani tělu mladé matky, ani jejímu dítěti. Pokud však mladá žena nemůže odolat pokušení vypít sklenici piva, Komarovsky doporučuje přestat s výběrem nápoje ve skleněné láhvi.

Ačkoli pediatr je proti kategorickým zákazům užívání alkoholu, je hluboce přesvědčen, že takové silné alkoholické nápoje, jako je vodka, whisky nebo koňak, mohou mít nezvratné účinky na zdraví dítěte. Podívejte se na video, kde Yevgeny Komarovsky sdílí cenné informace o kojení, jakož i odpovědi na časté dotazy studentů ve své „škole“..

Jaké je nebezpečí pití alkoholu pro dítě

Vše záleží na tom, jak často pije sklenka „zakázaného“ nápoje. U dítěte, jehož rodič si jen zřídka dovoluje takové slabosti, lékaři odhalí takové známky únavy a ospalosti. Negativnější důsledky však mohou mít děti, jejichž matky jsou často závislé na pití. Podívejme se na výsledky škodlivého účinku silných nápojů v HS.

 1. Dítě se stává příliš vzrušující. Je to proto, že alkohol má nepříznivý účinek na centrální nervový systém dítěte. V důsledku toho se dítě stává nevyváženým, narušuje spánek a v některých případech se stává letargickým, ztrácí energii.
 2. Když rodič zneužívá alkoholické nápoje, je u dítěte diagnostikován rychlý srdeční rytmus a objevuje se dušnost. To vede k vážným důsledkům..
 3. Za zmínku také stojí, jak alkohol negativně ovlivňuje zažívací trakt. Konkrétně zhoršuje záchvaty koliky, což je zase způsobeno nedostatkem mikroflóry u dětí. Navíc existuje riziko pozdního vývoje dětí z psychofyzického hlediska.
 4. Dalším zranitelným dětským orgánem, který trpí intoxikací, jsou játra. Játra novorozeného dítěte sama o sobě nedokáže řešit účinky ethanolu obsaženého v alkoholu. A dokonce i malá dávka může vést k selhání tohoto těla.
 5. A nejhorším důsledkem je riziko, že se dítě stane závislým na alkoholu. Vzhledem k nezodpovědnému postoji rodičů může dojít k závislosti, protože škodlivý účinek alkoholu na křehké tělo dítěte je mnohem silnější než na dospělého.

Pokud pijete alkohol, mohou se výše uvedené účinky zvýraznit..

Co dělat, pokud nemůžete odstranit alkohol 100%

V případě, že kojící matka stále neuspěje během GV nebo z nějakého důvodu není možné úplně opustit alkohol, je třeba dodržovat několik pravidel, která pomohou minimalizovat negativní účinek ethanolu na dítě:

 1. Nakrmte své dítě před svátkem alkoholem. Nezapomeňte, že je nutné poskytnout požadované „bezpečné“ množství jídla, vyjádřit „čisté“ mléko tak, aby stačilo na několik jídel pro dítě.
 2. Určete pro sebe maximální přípustnou dávku alkoholických nápojů: sto mililitrů vína nebo piva je vaše „bezpečnostní rezerva“.
 3. Vyjměte mléko předem a chlazte..
 4. Nikdy nedávejte dítěti „otrávené“ mléko, pokud existuje. Pamatujte, že to poškodí vaše dítě..
 5. Upřednostňujte kvalitní zboží, i když cena tohoto nápoje převýší vaše finanční očekávání, protože zdraví vašeho dítěte je mnohem dražší.

Takže shrnout. Pravděpodobně nikdo nebude argumentovat tím, že čas plánování těhotenství, samotné těhotenství i období kojení jsou důležitými fázemi narození nového malého života. Budoucí rodiče by měli pochopit, jak důležitá je tentokrát pro následný vývoj dítěte. Během kojení obdrží dlouho očekávané dítě své první a nezbytné vitamíny a minerály, které v budoucnu pomohou vytvořit silnou imunitu a pohodu. A aby se dítě mohlo maximálně rozvíjet, měli byste si položit jednu otázku: stojí za to vystavit své oblíbené dítě riziku tím, že vypije sklenici „nepřátelského“ nápoje? Pektorální období „letí“ velmi rychle a je docela možné přežít bez alkoholu.

Alkohol a kojení: přechází alkohol do mateřského mléka

Užívání alkoholických nápojů během kojení (HB) způsobuje mnoho kontroverzí. Mezi kojícími matkami neexistuje shoda, zda pít alkohol pro relaxaci nebo ne.

To je způsobeno řadou mýtů a nedostatkem přesného pochopení toho, kolik alkoholu ovlivňuje tělo. Mezitím alkoholické nápoje během kojení, stejně jako zbytek mateřské stravy, ovlivňují jak mateřské mléko, tak stav dítěte..

Z tohoto důvodu je nutné pečlivě reprezentovat důsledky pití alkoholu kojící ženě..

Co je to alkohol?

Abychom pochopili, zda v případě hepatitidy B způsobuje alkohol, je třeba určit, co to je.

Alkohol je látka, která se získává procesem organického kvašení. Má toxické a narkotické vlastnosti. To znamená, že alkohol lze přičíst látkám, které mohou způsobovat závislost i intoxikaci..

Alkohol se rychle vstřebává do krevního řečiště a šíří se po celém těle. I v malých objemech je díky svému toxickému účinku schopen přetížit práci vnitřních orgánů a ovlivnit metabolické procesy, které trvale ovlivňují laktaci.

Alkoholické toxiny jsou tedy schopny procházet do mateřského mléka..

Alkohol a kojení

Podle většiny lékařů je pití alkoholu a kojení zcela nekompatibilní. Ženy, které toto pravidlo poruší, riskují zdraví svých dětí.

Prochází alkohol do mateřského mléka

Na krátkou odpověď na tuto otázku můžeme s jistotou říci, že ano, alkohol přechází do mateřského mléka matky spolu s krevním oběhem a dosahuje maximální koncentrace za 30 minut po pití.

Pokud žena při jídle pil, pak koncentrace alkoholu v mléce dosáhne maxima až po 1-2 hodinách a bude asi o třetinu nižší než při konzumaci na lačný žaludek.

Při používání šumivých vín se zkracuje doba pronikání alkoholu do krve a mléka.

Protože alkohol vstupuje do ženského mléka krví, je zcela irelevantní, jak často ho žena dekantuje pro čištění: ethanol bude stále přítomen, dokud nebude zcela odstraněn z těla.

Kromě toho v průběhu doby krmení molekuly ethanolu v těle zůstávají déle, a tak dítě déle poškozují.

Vliv alkoholu na kojení

Alkohol negativně ovlivňuje kojení, protože brání fungování centrálního nervového systému, který řídí všechny procesy v těle..

Lékařské analýzy ukazují, že alkohol uvolňuje hormon prolaktin, který je zodpovědný za produkci mléka.

Na pozadí užívání silných nápojů je pozorován pokles objemu mléka.

Účinek na kojící matku

Při kojení způsobuje matce nepříjemný pocit v matce. To vede k významnému zúžení kanálků mléčné žlázy, což způsobuje bolest při vylučování mléka.

Při kojení musí dítě vyvinout větší úsilí, díky čemuž se bolestivé pocity ženy jen zvyšují.

Na pozadí zúžení kanálků mléčných žláz začíná mléko v hrudníku stagnovat a vytvářejí ucpávky ze sraženin. Pokud se obstrukce kanálku neobnoví v krátké době, začíná laktostáza, která při absenci léčby přechází do mastitidy.

Tato komplikace představuje hrozbu pro život ženy a vyžaduje urgentní léčbu..

Vliv na dítě

Při jednorázovém užívání alkoholického nápoje ženy má dítě dočasné projevy působení ethylalkoholu, které zpravidla nezpůsobují vážné poškození zdraví. Mezi tyto jevy patří:

 • těžká ospalost;
 • únava;
 • úzkost ze spánku;
 • plačtivost;
 • respirační selhání - pouze v extrémních případech, pokud matka hodně pila.

Při pravidelném pití alkoholu kojící matkou má dítě vždy zdravotní problémy.

Důsledky kojení matkou, která se nemůže vzdát alkoholu, mohou být:

 • zvýšená nervozita a vzrušení;
 • výrazný pokles krevního tlaku po krmení;
 • zhoršené vstřebávání živin ve střevech dítěte, kvůli čemuž dochází k narušení tělesného a duševního vývoje;
 • poškození jater různé intenzity;
 • Mírná až těžká otrava alkoholem
  Vyvíjí se proto, že ethanol se u dítěte zpracovává mnohem pomaleji než u dospělých a jeho toxiny se v těle po několika krmeních rychle hromadí;
 • Závislost na alkoholu
  Dítě, jehož matka pravidelně pije silné nápoje nebo pivo, si na etanol může zvyknout natolik, že v jeho nepřítomnosti trpí zhoršením pohody podobné alkoholu nebo narkomani..

Poškození způsobené konzumací alkoholu matkou pro dítě je vždy výrazné, ale neexistuje absolutně žádný přínos, takže byste měli po celou dobu kojení opustit alkoholické nápoje..

Je důležité, aby si matka pamatovala, že čím je dítě mladší, tím obtížnější je tolerovat toxické účinky alkoholu.

Obzvláště nebezpečné je použití v prvních 3 měsících života dítěte. Důvodem je skutečnost, že v tomto období je dítě stále zcela neschopné trávit alkohol.

Jeho játra neodolává ničivému účinku ethanolu a od prvních dnů dostává vážné poškození, které bude mít na jeho zdraví nadále vliv..

V ideálním případě je nutné zcela vyloučit alkohol ze stravy kojící ženy po dobu až jednoho roku, protože v této době dochází k aktivní tvorbě mozku dítěte.

Jak nakrmit dítě, když jsi pil

Nemělo by být dovoleno krmit dítě „opilým“ mlékem. I jediná produkce ethanolu je pro dítě škodlivá a při nesnášenlivosti látky může vyvolat závažnou alergickou reakci, která ohrožuje život.

Pokud žena nepila silný alkoholický nápoj a v malém množství, může být dítě krmeno po 60–90 minutách. Během této doby se z těla vylučuje alkohol a dítě už dále nepoškodí.

Po silném pití v malé dávce je krmení přijatelné po 2-3 hodinách, v závislosti na hmotnosti matky: čím více je, tím rychleji bude alkohol zpracován.

Pokud existuje riziko pití alkoholu, takže dítě netrpí nuceným hladem, měla by mít matka předem vyjádřené mléko. Může být uložen v mrazáku bez ztráty kvality. Taková nabídka bude velmi užitečná, pokud chcete krmit dítě a žena právě pila alkohol.

Mýty o alkoholu s Guards

Otázky matek ohledně možnosti kombinace pití s ​​gv jsou spojeny především s mnoha mýty. Mohou způsobit nesprávné rozhodnutí, ve kterém budou nápoje obsahující alkohol považovány za neškodné nebo dokonce zdravé..

Níže uvádíme nejčastější mylné představy o alkoholu při kojení..

Mýtus č. 1 - Když pijete alkohol, mléko se zvětšuje

Nejčastěji mluvíme o pivu, jako o prostředku ke zvýšení množství mléka. Toto tvrzení však není pravdivé. U všech nápojů obsahujících alkohol dochází ke snížení laktace.

Je prokázáno, že při pití alkoholu se počet aplikací dítěte na prsa opravdu zvyšuje, ale ne množství mléka. Tento jev souvisí s faktem, že dítě nejí a hladoví mnohem častěji.

V matce se pocit plnosti objevuje na pozadí zúžení kanálků mléčných žláz a vývoje stagnace mléka. Tvrzení, že kojení se z lehkých alkoholických nápojů zlepšuje, je jen mýtus.

Mýtus č. 2 - Alkohol pomáhá vašemu dítěti lépe spát

Další chybné tvrzení, že dítě spí lépe, pokud matka pije alkohol. Tipy na pití piva nebo vína před krmením ve večerních hodinách, aby dítě spalo celou noc, běžné, ale škodlivé.

Studie amerických lékařů ukázaly, že konzumace alkoholu mlékem vede k ospalosti dítěte, ale pouze spánek je povrchní, se zkrácenými fázemi.

V důsledku toho se dítě neustále probouzí a nemožnost normálního spánku způsobí poruchy fyzického a duševního stavu..

Mýtus č. 3 - Alkohol nemění chuť mléka

Mnoho žen je přesvědčeno, že konzumace alkoholických nápojů nepoškozuje chuť mléka a dítě si nevšimne rozdílu. Ve skutečnosti, když ethanol vstupuje do mateřského mléka, jeho chuť se výrazně zhoršuje, a proto dítě začíná odmítat brát prsa.

Pokud matka během kojení bude pravidelně pít, může ho dítě úplně opustit.

Mýtus č. 4 - Chcete-li odstranit alkohol z mléka, musíte se vyjádřit

Někteří lidé věří, že čerpání pomáhá odstranit alkohol z mléka. Podle této teorie by první mléko mělo být po konzumaci alkoholu dekantováno a zbytek bude již vhodný pro krmení.

Ve skutečnosti se molekuly alkoholu nemohou hromadit v mléce. Pronikají krví do mléka a po určité době se k němu vracejí.

Pokud se tedy obsah alkoholu v krvi sníží, klesne do mléka. Dekantace tento proces neovlivňuje.

Mýtus č. 5 - Alkohol pomáhá zmírňovat stres po porodu.

Některé ženy jsou přesvědčeny, že v malých dávkách alkohol zmírňuje poporodní depresi a pomáhá relaxovat a eliminuje stres způsobený nočním nedostatkem spánku..

Zpočátku, když pijete alkohol poprvé, můžete opravdu cítit zlepšení..

Nakonec však tato „pomoc“ má opačný účinek, když se stav deprese prudce zvyšuje. Je to kvůli vlastnosti alkoholu v jakékoli formě ke zvýšení úrovně deprese.

Také, když matka konzumuje alkohol poprvé po porodu, je dítě vážně zraněno.

Pokud nemůžete, ale opravdu chcete

Je obtížné odolat dlouhému období odmítnutí alkoholu, zejména o svátcích, kdy jsou na stole přítomny víno nebo silnější nápoje..

V takové situaci je důležité umět správně posoudit, jak silný nápoj na vás bude mít, a řádně se připravit na hostinu, aby se neutrpělo a nezranilo dítě.

Pravidla pro bezpečnou hostinu

Při rozhodování o přerušení nealkoholického režimu je důležité, aby si kojící žena pamatovala bezpečnostní pravidla, která minimalizují negativní dopad ethylalkoholu a zabraňují jeho proniknutí do těla dítěte..

Hlavní bezpečnostní opatření při pití alkoholu během kojení jsou:

 • úplné odmítnutí nápojů o síle vyšší než 15%;
 • vyloučení alkoholu před narozením dítěte ve věku 3 měsíců;
 • zohlednění hmotnosti matky při určování podílu alkoholu a rychlost jeho vylučování z těla;
 • prevence konzumace nápojů bez jídla - pokud pijete bez kousnutí, pak se rychlost absorpce ethanolu výrazně zvýší a jeho negativní účinek na organismus bude výraznější. To platí pro nápoj jakékoli síly;
 • zabraňuje dokonce mírné intoxikaci.

Nelze odstranit alkohol z mléka pomocí sorbentu nebo velkého množství pitné vody. Budou nalezeny v mléce, dokud nebude alkohol zpracován tělem a odstraněn z něj..

Užívání drog k eliminaci intoxikace také neovlivňuje kvalitu mléka.

Vzhledem k této vlastnosti by si žena měla uvědomit, že pití alkoholu je přípustné pouze v minimálním množství.

Jak se připravit na dovolenou

Správná příprava na hostinu vám umožní vychutnat si pití lehkých nápojů a nepoškodit vaše dítě. Pokud není velká touha pít víno nebo šampaňské, pak pití alkoholu „jen pro společnost“ to nestojí.

Nejprve byste měli přemýšlet o zdraví dítěte a jeho vlastního.

Pravidla pro přípravu na slavnostní svátek:

 1. Dítě by mělo být krmeno naposledy před pitím bezprostředně před začátkem svátku. To vám umožní maximálně oddálit další připevnění k prsu, ve kterém by mléko mělo mít čas na vyčištění z ethanolu.
 2. Je nepřijatelné pít velké množství i lehkého alkoholu. Pro kojící ženu bude opilá láhev nápoje o síle ne více než 15% ekvivalentní sklenici vodky a po takové porci bude trvat dlouho, než se zotaví..
  Obvykle je maximální přípustný objem 100 g vína, šampaňského nebo piva. Je vhodné pít drink na začátku dovolené, aby před krmením dítěte uplynulo co nejvíce času.
 3. Před dovolenou je třeba mléko vyjmout a uložit do chladničky. Pokud se pije trochu alkoholu, je zde dostatek zásoby pro 1 krmení. Pokud existuje riziko, že se vypije více než 100 g, měl by být objem mléka vyjádřený před svátkem 2-3 krmení.
 4. Pokud k intoxikaci stále dochází, pak je nepřijatelné pít dítě s „opilým“ mlékem.

Alkohol není nejlepším doplňkem výživy kojící matky, ale při správné přípravě můžete někdy dovolit jeho použití v malém množství.

Co a kolik můžu pít

Pití při kojení silného alkoholu, jako je vodka a brandy, by nemělo být. Šumivé víno (šampaňské) se díky přítomnosti plynu mnohem rychleji vstřebává do krve a má silnější toxický účinek..

Kojení se proto nedoporučuje. Bezpečnější nápoje jsou vysoce kvalitní lehké víno a pivo bez chemických přísad.

Porce by měla být vypočtena na základě hmotnosti ženy a jak dlouho může být doba mezi krmením. Obvykle se doporučuje nepřekračovat porce po 100 g..

Silné nápoje by měly být zcela vyloučeny. V extrémních případech, pokud je nemožné se jim vyhnout, by dávka neměla být vyšší než 20 g.

Nealkoholické pivo

Ne každé nealkoholické pivo lze konzumovat. Navzdory názvu většina těchto „nealkoholických“ nápojů často obsahuje 0,5–1% alkoholu.

Kromě toho mohou obsahovat konzervační látky, barviva a látky zlepšující chuť, které jsou také škodlivými a nebezpečnými látkami pro tělo dítěte..

Z tohoto důvodu byste měli při výběru nealkoholického piva pečlivě prostudovat štítek. Pokud alkohol opravdu chybí a neexistují žádné umělé složky, lze jej vypít bez poškození dítěte a sebe.

Je čas odstranit alkohol z těla a mateřského mléka

Čas rozpadu ethylalkoholu a jeho odstranění z ženského těla je určen její hmotností a tím, kolik alkoholu bylo přijato.

Tento proces nelze uměle urychlit.

 • Při použití 100 ml lehkého nápoje u ženy s hmotností od 40 do 50 kg bude tělo očištěno přibližně za 3 hodiny.
 • Pokud je hmotnost od 55 do 70 kg, pak čištění trvá asi 2,5 hodiny.
 • Při hmotnosti nad 70 kg se etanol uvolní za 2 hodiny.

Alkohol během kojení je velmi nežádoucí a škodlivý jak pro dítě, tak pro matku. Toxické účinky ethylalkoholu mají negativní vliv na celé tělo.

Matka, která vypila alkohol, a to i v malém množství, ztrácí reakční rychlost a nemůže se o dítě plně postarat.

Odborníci důrazně doporučují vzdát se alkoholu až do konce krmení.

sklenku vína na gu?

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Doporučeno

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Doporučeno

Gynekologická masáž - fantastický efekt?

Irina Shirokova publikovala článek v Gynekologii 19. září 2019

Doporučeno

AMG - hormon proti mullerům

Sofya Sokolova publikoval článek v Analýze a průzkumech, 22. září 2019

Doporučeno

Oblíbená témata

Autor: // Lyalka 2017 //
Vytvořeno před 19 hodinami

Zaslal: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 5 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 18 hodinami

Zaslal: * Ма ** Ма *
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: Аlivka
Vytvořeno před 16 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 7 hodinami

Zaslal: Margarishka
Vytvořeno před 6 hodinami

Zaslal: * Noble *
Vytvořeno před 7 hodinami

Zaslal: tatani
Vytvořeno před 23 hodinami

Zaslal: @ КСУ @
Vytvořeno před 2 hodinami

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Mohu pít víno při kojení

Mateřské mléko je nejpřirozenější a cenově dostupné jídlo pro novorozence. Ale aby to bylo užitečné pro kojence a aby jim neubližovalo, musí matky sledovat jejich výživu, protože mnoho látek z potravin, které jedí, vstupuje do mléka skrz krev a spolu s ním do žaludku dítěte.

Mnoho žen ví, že v tomto rozhodujícím období je lepší odmítnout mnoho „těžkých“ produktů pro žaludek, včetně silného alkoholu. Mohu pít víno při kojení? Nakonec se může zdát, že takový alkohol s nízkým obsahem alkoholu nepoškozuje dítě.

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Alkohol u matek a dětí

Především je užitečné pochopit, jak alkohol ovlivňuje tělo matky a dítěte. Ethanol, který vstoupil do těla kojící ženy, se rychle vstřebává do krevního řečiště a pomalu se z těla vylučuje. Maximální koncentrace alkoholu v něm je dosažena 1 hodinu po konzumaci, po které tato koncentrace začne klesat. Současně přibližně desetina alkoholu v nápojích přechází do mateřského mléka. Čas na odstranění ethanolu však závisí na jeho množství, které určuje sílu alkoholického nápoje a množství opitého. Alkohol bude v těle ženy po dobu nejméně 3 hodin, a pokud je křehká a trochu váží, pak déle. Během této doby bude mít čas proniknout do mateřského mléka a během krmení bude přenesen na dítě.

Pokud jde o kojence, odstranění alkoholu z jejich těla trvá dvakrát déle a představuje křehké játra velké zatížení, protože dosud není schopen syntetizovat potřebné enzymy, které štěpí ethanol a vydrží i jeho nevýznamný objem. Kromě toho je tato látka velmi toxická a v dávce přijatelné pro dospělé negativně ovlivňuje tělo kojenců. Například:

Naši čtenáři doporučují!

Náš pravidelný čtenář sdílel efektivní metodu, která zachránila jejího manžela před ALCOHOLISMEM. Zdálo se, že nic nepomůže, v lékárně bylo několik kódování, ošetření, nic nepomohlo. Pomohla účinná metoda, kterou doporučila Elena Malysheva. ÚČINNÁ METODA

 • způsobuje nepříjemnou chuť mléka, takže se děti zdráhají pít;
 • poškozuje jemnou sliznici žaludku, která vyvolává bolest, nevolnost a nechutenství;
 • způsobuje u dětí změnu krevního tlaku, bušení srdce, koliku, alergické reakce, otravu;
 • zpomaluje psychomotorické reakce;
 • narušuje normální průběh nervových procesů.

Kromě toho alkohol s hepatitidou B má negativní vliv na proces kojení. Mění hladinu hormonů v krvi, které jsou zodpovědné za laktaci - prolaktin a oxytocin. Poté, co žena vezme alkoholické nápoje, se zvyšuje koncentrace prolaktinu, který reguluje produkci mléka, a oxytocin, který tekutinu nasměruje do bradavky, naopak klesá. V důsledku toho je pro dítě obtížnější sát mléko přetékající prsa, protože je obtížné se od něj vyčíst. Nepřináší to potěšení ani matce, ani dítěti.

Kvůli kombinaci těchto důvodů je kojení a alkohol neslučitelné, proto mnoho dětských lékařských odborníků zakazuje kojícím matkám konzumovat jakýkoli alkohol a v jakémkoli množství během kojení dětí, zejména novorozenců a kojenců do 6 měsíců, což naznačuje možné negativní důsledky.

Mohu pít víno při kojení

Existuje názor, že víno, přirozeně vysoké kvality, při kojení nepoškodí dítě, ale naopak bude užitečné jak pro něj, tak pro jeho matku. Koneckonců, jedná se o přírodní produkt, ve kterém není jen alkohol, ale také množství užitečných látek. Například existuje důkaz, že červené víno může zvýšit hladinu hemoglobinu v krvi ženy, což je důležité při kojení. To je sice pravda, ale produkci této krevní bílkoviny můžete zvýšit použitím jiných potravin nebo nápojů, které neobsahují alkohol. Proto je během kojení lepší nahradit víno neškodnou šťávou z granátového jablka.

Nebezpečí červeného vína spočívá v tom, že obsahuje antokyany - rostlinné pigmenty, které mu dodávají vhodnou barvu. Jsou obsaženy v tmavě zbarvené slupce hroznů, a protože se používá společně se semeny a slupkami pro výrobu vína, zůstávají antokyaniny ve vinném moštu a poté v hotovém produktu - červené víno. Dávají nápoji výraznou chuť, ale vstupem do těla malých dětí mateřským mlékem jsou viníci alergických reakcí, proto byste se měli z tohoto důvodu také vzdát červeného vína.

Bílé víno je v tomto ohledu mnohem bezpečnější, protože je vyrobeno z lehkých odrůd. Nemá žádné pigmenty, takže u kojenců nemůže způsobit alergie. To však neznamená, že je neškodné a můžete ho pít tolik, kolik chcete. Nezapomeňte, že v bílém víně, stejně jako v červené barvě, je alkohol, který škodí tomuto nápoji tělu malého dítěte. A obsah ethanolu ve vínech není tak malý a pohybuje se od 9% v přírodních a až 22% v obohacených odrůdách.

Jak jinak ovlivňuje víno malé děti? Mnozí si všimli, že poté, co matka vypila víno a krmila dítě, usnul dříve a spal déle. To vše je pod vlivem alkoholu, délka spánku u kojenců i dospělých se zvyšuje, ale kvalita trpí výrazně. U dětí po krmení takovým mlékem se spánek stává povrchním, neklidným a neproduktivním. Výhody vína a v tomto případě jsou tedy pochybné.

Kromě tradičních vín má tento nápoj moderní vzhled - nealkoholické víno. Jedná se o stejné hroznové víno, ale liší se tím, že veškerý alkohol vzniklý při kvašení se z něj odstraní zahřátím nebo zmrazením. Není zakázáno pít takový nápoj kojícím ženám, je však třeba mít na paměti, že obsahuje potravinářské přídatné látky a konzervační látky, které výrobci přidávají, aby zlepšili chuť a prodloužili trvanlivost výrobku..

Jak pít víno

Pokud opravdu chcete pít víno, kojící ženy by měly vědět, jak to udělat správně, aby se předešlo možným rizikům pro sebe a jejich dítě. Například s vědomím, že alkohol z červeného a bílého vína přetrvává v těle po dobu alespoň 3 hodin (což odpovídá době eliminace ethanolu obsaženého v jedné sklenici), musíte pít suché víno nejméně 3 hodiny před dalším krmením. Skutečně trvá tolik času, než se alkohol v něm obsažený spotřebuje..

Pokud máte dlouhý triumf a nemůžete to odmítnout, musíte dítě krmit těsně před zahájením akce, aby bylo nakrmeno a nepožadovalo se o jídlo.

Mateřské mléko by mělo být také připraveno předem. Musí být vyjádřeno v láhvi v objemu, který by měl stačit alespoň na 2 krmení, a podat dítěti, aby z něj mohl pít v době, kdy je čas si ji položit na hruď. Nebo, jako možnost, nakupte hotovou mléčnou směs a nakrmte jí dítě.

Během svátku byste neměli pít na lačný žaludek, protože alkohol z vína, zejména šumivého vína, při absenci jídla v žaludku, rychle proniká do krve. Rychlou intoxikaci proto může způsobit i jedna sklenka suchého vína, vypitá na lačný žaludek. Ženy musí pít víno pouze v přísně přijatelné dávce. U dětí s dětmi mladšími než 6 měsíců je to 50 ml au starších matek 100 ml.

Po oslavě by nemělo dítě dítě nějakou dobu krmit mlékem, dokud alkohol úplně neopustí tělo. V tuto chvíli je lepší používat hotové umělé mléčné směsi..

Nelze vyléčit alkoholismus.

 • Vyzkoušel mnoha způsoby, ale nic nepomůže?
 • Další kódování bylo neúčinné?
 • Alkoholismus zničí vaši rodinu?

Nezoufejte, našel účinný lék na alkoholismus. Naši kliničtí lékaři vyzkoušeli na sobě klinicky prokázaný účinek. Číst dál >>

Články O Neplodnosti