Hlavní Bolest

Palačinky lze kojit

Dietní omezení nutí kojící matky, aby se vzdaly mnoha svých oblíbených jídel, včetně chutných domácích koláčů.

V každodenní stravě se neobejdete bez mouky, ale s kojením je daleko od všeho povoleno, například je možné palačinky s kojením? Tato otázka je opravdu důležitá, protože takové pečení je více než populární a je velmi těžké odmítnout jej dlouho vařit..

Pokud však vlastní vkus preferuje „na stupnici“ a zdraví milovaného dítěte, lze snadno uhodnout, co převáží. Starostlivá matka nikdy nebude jíst produkt, pokud ví, že to může poškodit její drobky, ale co o tomto problému, přece mnozí nedokážou přijít na to: palačinky jsou užitečné nebo škodlivé?

Stojí za to vyloučit palačinky z kojící matky z vaší stravy, nebo se můžete občas zkazit svými oblíbenými pochoutkami - v tomto článku obdržíte vyčerpávající odpověď.

Je možné ošetřovat matku palačinek

Palačinky jsou pro mnoho lidí oblíbeným pokrmem: je chutné, vydatné a doma se připravuje jednoduše a rychle. Proto jsou nově vyrobené matky často žíznivé, aby ochutnaly svůj oblíbený dezert, aby sladily svůj každodenní život a diverzifikovaly svou omezenou stravu, aniž by na to vynaložily příliš velké úsilí..

Stojí však za to vzdát se gurmánského impulsu? Odpověď je ne. Bohužel palačinky nejsou druhem produktu, který se doporučuje kojit během kojení..

Zeptejte se: proč? Odpovíme vám - je to všechno o složení ingredience pečení. Pro přípravu palačinkového těsta se používají téměř všechny výrobky, které by se neměly používat s gv: vejce, pšeničná mouka, mléko, cukr, droždí atd..

Kromě skutečnosti, že tyto složky mohou u kojenců způsobit závažné koliky a alergie, mohou také ovlivnit přírůstek nadváhy u kojících matek. To je důvod, proč palačinky během kojení (je zakázáno je i vyzkoušet v prvním měsíci), je lepší nezahrnout do vaší stravy.

Pokud jste však naprosto nesnesitelní, abyste se omezovali a odmítali své oblíbené palačinky po celý měsíc krmení, použijte alespoň několik důležitých pravidel pro jejich přípravu, abyste se ochránili sebe i své dítě před nepříjemnými následky..

Jak připravit palačinky pro kojící matku

Pokud se stále rozhodnete péct domácí palačinky, musíte vědět, jak nahradit „škodlivé“ výrobky v receptu. Správná výměna součástí způsobí, že pečení bude štíhlejší a sníží celkový obsah kalorií v misce. Ale navzdory tomu často neexistují palačinky pro kojící matku..

Pokud po ochutnávce a následném kojení během dne nemáte drobky koliku, úzkost, alergickou vyrážku a další nepříjemné příznaky, bude možné v příštích dnech jíst větší část, ale moc se nedostanou - 2-3 kusy. za den (a to není denně, ale občas) stačí.

Výrobky na výrobu palačinek nahrazujeme horkou vodou

Mléko

Pokud se zeptáte: je možné, aby kojící matka měla palačinky v mléce, odpověď bude zřejmá - ne. Kravský protein způsobuje u dítěte alergii, navíc domácí kravské mléko je docela mastné, takže je lepší ho nepoužívat žádným způsobem při krmení.

Odtučněné mléko, vařená voda, jogurt, syrovátka nebo kefír budou dobrou alternativou k nahrazení domácího mléka v receptu na palačinky. Místo kravského mléka můžete použít také kozí mléko, je zdravé a ne tak tukové.

Pšeničná mouka se nejlépe nahradí ječmenovou moukou nebo se použije napůl s ovesnou moukou nebo kukuřičnou / žitnou moukou (pšeničná mouka: ½ obilovin). Takže nejen snižujete kalorický obsah palačinek, ale také je snáze trávíte.

K dispozici je také speciální palačinová mouka, je to směs pšenice, žita a pohanky. Můžete také použít pro pečení palačinek s horkou vodou, pokud si budete přát..

Rostlinný olej

Palačinky pro kojící matku je třeba smažit bez oleje. Proto, abyste zabránili lepení palačinek, použijte pánev potaženou teflonem. Pečení nepřilepí na dno takové pánve, i když k ní nepřidáte olej..

Smažené a mastné nepříznivě ovlivňují zdraví matky a dítěte, například v drobky to může vyvolat diatézu.

 • Zcela vyloučte vejce, kvasnice, sodu, prášek do pečiva, neměla by být v testu palačinky. Vejce jsou povolena, pouze pokud jsou křepelky.
 • Místo cukru si vezměte nějaký přírodní med, ale znovu, pokud víte, že vaše dítě na to není alergické.
 • Plnění pro palačinky můžete připravit během krmení, například smíchat několik polévkových lžic tvarohu (s obsahem tuku nepřesahujícím 5%) s několika polévkovými lžičkami přírodního medu. Do těsta můžete přidat jablka bez peeless, tato ovoce téměř nikdy nezpůsobují alergie a snadno se tráví v žaludku.

Plnění může být také pikantní, za tímto účelem si vezměte kousky vařené červené nebo jiné ryby s nízkým obsahem tuku. Používejte také povolenou zeleninu, byliny, vařené maso nízkotučných odrůd, tvarohovou stravu nebo měkký smetanový sýr (ideální, pokud je to domácí výroba, bez obsahu škodlivých potravinářských přídatných látek).

Palačinky při kojení: klasický recept

Recept na palačinky pro kojení se samozřejmě mírně liší od obvyklého klasického vaření tohoto pečení. Mnoho složek není na seznamu a ty, které zůstanou, jsou nahrazeny jinými produkty..

Není třeba šířit a říkat, že nebudete cítit rozdíl v chuti - budete to cítit stejně jako jak, protože chuť palačinek připravených pro kojící ženy je poněkud svěží. To však lze napravit tím, že misce uděláte mírnou piknik, aniž by to poškodilo zdraví.

Ingredience

 • Pitná vařená voda - 2 lžíce;
 • Mouka (na polovinu s cereálií) - ¾ st.;
 • Rostlinný olej (v těstě) - 1 lžíce;
 • Křepelčí vejce - 1 ks..

Vaření domácí kojící palačinky

 1. Beat vejce, zředit vodou, pak bít znovu.
 2. Nalijte mouku do mísy s rozšlehaným vejcem a vodou, vše důkladně promíchejte. Podle konzistence by se zkušební hmota měla ukázat jako kefír.
 3. Poté přidejte do těsta rostlinný olej a vše znovu promíchejte.
 4. Pojďme napustit test asi půl hodiny (40 minut může být), pak znovu všichni zasahujeme a pak pokračujeme v pečení.
 5. Teflonovou pánev zahříváme nad ohněm a v ní položíme část těsta, pečeme tenké palačinky, dokud nebudou připraveny (hlavní jídlo neohýbejte).

Pokud se tak stane, že nemáte pánve s teflonem, vezměte litinu s tlustým dnem a namažte její dno rostlinným olejem štětcem. Vezměte prosím na vědomí, že do pánve nemusíte nalévat olej, jinak se palačinky stanou příliš tlustými. A nezapomeňte: pokud plánujete promazat pánev, neměli byste do těsta přidávat olej.

Upravte si hustotu těsta sami: pokud jej potřebujete ředit - přidejte trochu vody, pokud naopak - zahušťujte, přidejte mouku.

Jak jsme psali výše, můžete připravit čerstvé palačinky chutnější pomocí náplně. Například chutné palačinky s tvarohem a medem, ryby, čerstvé bobule, banánové pyré, jablečný (ne příliš sladký) džem atd..

Je tedy možné palačinky prsa? Na základě výše uvedeného můžeme v článku bezpečně říci, že pečení není hlavním produktem v ošetřovatelském menu. Kromě toho by mělo být zcela vyloučeno, alespoň do doby, než bude dítě ve věku 4 až 6 měsíců nebo dokonce více.

Ale pokud duše vyžaduje oblíbené pochoutky a nechce poslouchat argumenty mysli, pak si dopřejte palačinky, ale nezapomeňte, že je musíte správně vařit, zřídka a v malém množství..

Odběr video kanálu „Váš kuchař“

Náš kanál každý den potěší diváky videi. Chcete-li mít přehled o všech novinách a dostávat oznámení o nových videích, přihlaste se k odběru kanálu jednoduše kliknutím na tlačítko níže.

Je možné, aby maminka kojila palačinky?

Palačinky jsou tradiční ruské jídlo a mohou sloužit nejen jako vydatná snídaně nebo dezert. Je obvyklé zabalit různé náplně do tenkých smažených kruhů těsta - tvaroh, mleté ​​maso z vařeného masa nebo drobů, dušenou zeleninu a dokonce i kousky ryb. Je možné takové palačinky kojit?

Palačinky lze kojit

Abyste pochopili, zda se palačinky mohou jíst po porodu, měli byste se nejprve vypořádat se složkami tohoto pokrmu. Jeho jednoduché složení v běžném životě může při nadměrném používání způsobit problémy s nadváhou a způsob přípravy může způsobit mírné pálení žáhy. Během laktace může každá složka testu vést k negativním následkům:

 • Slepičí vejce, která drží mouku a tekutinu jako součást těsta, se nedoporučují kojícím matkám, zejména v prvním měsíci.
 • Kravské mléko je také poprvé zakázáno. Chcete-li ji představit do svého jídelníčku, měla by si nově vyražená matka po uvaření dát pozor.
 • Nabídka kojících matek se nedoporučuje zahrnout do pečení, protože obsahuje pšeničnou mouku.

Důležitá je metoda vaření palačinek. Smaží se pomocí rostlinného oleje. Při vypalování na pánvi se rozkládá na škodlivé látky, které mají karcinogenní účinek. Kromě toho mohou mastná jídla vést ke zvýšenému stresu v gastrointestinálním traktu a játrech nově ražené matky.

Jaké důsledky mohou mít, pokud kojící matka jí několik palačinek? Každé jídlo, které žena jí s HS, se projeví ve stavu dítěte. Stopy těžkých uhlohydrátů a alergenů vstupují do nezralého trávicího systému dítěte spolu s mateřským mlékem a způsobují řadu negativních reakcí.

Poškození palačinek

Odborníci nedoporučují kojícím matkám, aby do své stravy přidávaly palačinky po dobu nejméně 2–3 měsíců. Takový zákaz je platný z důvodu vysokého rizika alergických reakcí u dítěte:

 • Kravské mléko může u dítěte vyvolat průjem, kolické a kožní alergické reakce.
 • Kuřecí vejce jsou také silným potravinovým alergenem pro kojence..
 • Lepek, který je součástí pšeničné mouky, může v drobcích vyvolat koliku.
 • Palačinky a palačinky vyrobené z kvasinek také způsobují vážné koliky ve strouhankách..
 • Stopy mastných potravin vstupujících do trávicího systému dítěte s mateřským mlékem mohou vést k nesprávnému fungování střev a nebezpečnému průjmu..
 • Karcinogeny z páleného rostlinného oleje, které vstupují do krevního oběhu ženy a poté mateřským mlékem dítěte, mohou způsobit otravu dítěte a závažné alergie na pokožku.

Palačinky pro kojení samy o sobě nemají pro matku a dítě žádný přínos - použití tohoto jídla je spojeno pouze s určitými riziky. Mohou se jim však vyhnout výběrem receptů, ve kterých budou alergenové produkty úspěšně nahrazeny bezpečnými složkami..

Mnoho matek se zajímá, zda jsou palačinky možné - jejich recept se výrazně neliší od palačinek, takže jejich přiměřené použití se správně vybranými náplněmi je docela přijatelné. Hlavní věcí je vybrat bezpečné ingredience pro těsto..

Jak správně vstoupit do stravy pomocí gv

Pokud jste pro kojení vybrali nejlepší recept na palačinky nebo pokud jste do své stravy úspěšně přidali všechny ingredience obsažené v testu, můžete do nabídky zahrnout toto tradiční ruské jídlo. Aby se trávicí systém dítěte snadno přizpůsobil novému produktu, je důležité dodržovat omezení a dodržovat pravidla pečlivého zavádění produktů pro HS:

 1. Poprvé máte možnost vyzkoušet malý kousek palačinky. Je lepší to udělat ráno, na snídani, před krmením dítěte. Takže můžete sledovat negativní projevy během dne a včas na ně reagovat.
 2. Je nutné dodržovat stav drobků po dobu 2-3 dnů. První den večer může mít koliku a během následujících dvou až tří dnů - změny v povaze stolice (nejčastěji průjem s hlenovými vlákny) nebo kožní vyrážka na břiše, hrudi nebo obličeji.
 3. Pokud má dítě jednu z těchto negativních reakcí, přestaňte používat palačinky. Toto jídlo můžete zkusit znovu s kojením až po 3–4 týdnech..
 4. Při nepřítomnosti reakcí z kůže a trávicího systému drobků můžete postupně zvyšovat objem jídla ve vaší stravě, dokud nedosáhnete povolené normy. Nezapomeňte sledovat povahu stoličky dítěte a stav jeho pokožky: kdykoli se může objevit alergie.
 5. Specialisté dovolují kojícím matkám jíst nejvýše 3 tenké palačinky najednou. Toto jídlo nejezte každý den - nezapomeňte na jeho poškození a vysoký obsah kalorií. Kojící matka by pro svou výživu měla vybírat hlavně ty produkty, které prospějí jejímu tělu a nepoškozují dítě.

Po zadání palačinek ve vaší stravě můžete začít experimentovat s polevami. Pomohou vám obohatit vaše tělo živočišnými bílkovinami, vlákninou a vitamíny..

Jaké palačinky lze připravit pro kojící matku

Pokud se rozhodnete vyzkoušet palačinky během kojení, měli byste zvolit optimální a bezpečný recept na drobky, ve kterých nebudou žádné potenciálně alergenní složky..

produkty

Existuje celá řada receptů: ženy v domácnosti se snaží používat různé přísady ke zvýšení používání palačinek a ke snížení rizika alergických reakcí v drobky.

 • Tekutý. Tradiční recepty na palačinky obvykle zahrnují mléko jako tekutinu. Je však zcela přijatelné nahradit ji běžnou vodou, zředěným kefírem nebo syrovátkou.
 • Vajíčka. Kuřecí vejce lze nahradit křepelčími vejci. Dají misce příjemný a chutný zlatý odstín..
 • Kvasinky a prášek do pečiva by měly být zcela vyloučeny z receptu. Pokud stále chcete dát lívancům příjemnou sametovou pórovitost, použijte trochu obyčejné jedlé sody.
 • Cukr. Některé recepty obsahují med místo cukru. Tato možnost je vhodnější pro ty, kteří chtějí zhubnout, ale ne pro kojící matku. Včelařský produkt je nejsilnějším alergenem, takže jej nemůžete zahrnout do své stravy. Pokud se obáváte, že kolika začne způsobovat koliku díky cukru - tuto složku z receptu úplně vyloučte. Jeho nepřítomnost neovlivní kvalitu těsta a čerstvé palačinky se lépe hodí k plnění masa nebo ryb.
 • Mouka. Při vaření palačinek zkuste nepoužívat pšeničnou mouku, alespoň v čisté formě. Vyměňte ji nebo smíchejte s ovesnou kaší - ta lze získat otočením obyčejných vloček do mlýnku na kávu.

Po vyzvednutí bezpečných ingrediencí pro test byste měli přemýšlet o náplních. Balíčky by měly být zabaleny pouze do potravin, které jsou povoleny kojící matce nebo které již byly úspěšně zapsány do jejího menu..

Výběr plnění

Pro náplně by měly být použity pouze produkty, které žena již zavedla do své stravy bez negativních důsledků. Nedoporučuje se používat smažené, těžké a sladké ingredience, jako je kondenzované mléko, zavařeniny, džemy, med nebo převařená zelenina, houby a droby. Užitečné a chutné palačinky s následující náplní se ukážou:

 • vařené hovězí maso a rýže stočené do mletého masa;
 • vařená ryba;
 • vařená kuřecí nebo hovězí játra s rýží;
 • vařené brambory;
 • špenát
 • nízkotučné sýry;
 • nízkotučný tvaroh;
 • hustá šťouchaná jablka, banány a hrušky.

Všechny výrobky pro plnění by měly být vařeny nebo dušené bez použití živočišných a rostlinných tuků, je nepřijatelné přidávat do hmoty hodně soli, koření a pepře.

Palačinky s tvarohem by se měly vařit bez přidání cukru a zakysané smetany do náplně. Taková mísa bude samozřejmě mírně kyselá, ale kolika dítě nebude obtěžovat. Aby se drobivý tvaroh mohl snadno umístit na palačinku, můžete ji rozmělnit mixérem s malým množstvím vařené vody..

Jak připravit těsto

Takže se seznamem přijatelných složek jsme se rozhodli. Při přípravě testu na palačinky můžete použít 2 metody: nejprve promíchejte všechny suché produkty a poté je smíchejte s polovinou tekutiny a po smíchání hmoty na hustou zakysanou smetanu zbývající zbytek. Můžete také použít tradiční recept:

 1. Připravte si teplou tekutinu o teplotě místnosti a nalijte ji do pánve, kde budete těsto hnětet.
 2. V oddělené nádobě rozšlehejte vejce cukrem až do pěny.
 3. Přidejte vaječnou směs k hlavní tekutině.
 4. Postupně doslova 1 lžíce. do tekutiny přidejte mouku a za stálého míchání rozšlehejte, aby se hrudky nepřilepily k sobě.
 5. Pokud je těsto hustým viskózním proudem, který vytéká ze šlehačky, je třeba zastavit zavádění mouky.

V případě potřeby přidejte do těsta špetku sody a 1 polévkovou lžíci. rostlinný olej. Poslední přísada zabrání přilepení těsta na předehřátou pánev..

Pokud si místo palačinek chcete připravit palačinky, je lepší těsto na hnětení hnětit a zhušťovat - jeho konzistence by měla připomínat silnou zakysanou smetanu.

Funkce vaření

Připravený test by se měl nechat vyluhovat asi půl hodiny, a pak se znovu promíchá metličkou. První palačinky je třeba vařit s máslem - takže ty a další se na pánvi nepřilepí.

Doporučujeme používat teflonovou pánev, takže během pečení palačinek nebo při výrobě těsta nemůžete vůbec používat rostlinný olej. Můžete si vzít pravidelné litinové nebo keramické palačinky.

Opatrně nalijte malou pánvi těsta do vyhřívané pánve a po naklonění rovnoměrně rozložte vrstvu budoucí palačinky podél dna. Vaření je lepší na mírném ohni. Když okraje začnou mírně vysychat a stoupat a těsto samo po celém povrchu mírně ztmavne, můžete palačinku otočit na druhou stranu.

Je důležité, aby palačinka přeexponovala, aby nezískala hnědý odstín. Samozřejmě, že takové jídlo vypadá chutnější, ale spálené těsto pravděpodobně nebude prospěšné matce a dítěti.

Pokud se ukáže, že několik palačinek v řadě je špatných, přidejte do těsta potřebné komponenty:

 • těsto se při převrácení zlomí kvůli nedostatku vajíček;
 • palačinky shoří kvůli velkému množství cukru;
 • těsto se nerozšíří a palačinky jsou příliš silné kvůli nadměrné hustotě těsta, trochu jej nařeďte vodou;
 • těsto se rychle rozprostřelo na pánvi a bubliny kvůli nedostatku mouky.

Připravené palačinky se vyjmou a naskládají na velký talíř. Nemusíte je namazat máslem nebo otřít kouskem slaniny, jak to někdy dělají ženy v domácnosti. Mísa pro kojící matku by měla být co možná nej štíhlá a neškodná..

Palačinky na vodě

Zpočátku jsou palačinky na vodě nejvhodnější pro krmení kojící matky. K přípravě takového pokrmu bezpečného na drobky budete potřebovat následující komponenty:

 • 2-3 křepelčí vejce;
 • 2 sklenice vody;
 • 150 gramů mouky;
 • 1 polévková lžíce rostlinný olej.

Smíchejte složky palačinkového těsta, dejte je do konzistence kefíru a nechte ho vařit půl hodiny. Neslazené palačinky jsou ideální pro různé náplně. Můžete vyrábět polotovary s tvarohem, masem, játry nebo rybími kousky a poté je zmrazit do budoucnosti.

Na kefíru

Palačinky na kefíru jsou nádherné a tlustší než na vodě. Vyzkoušet takové jídlo je lepší teprve poté, co jste do své stravy úspěšně zavedli fermentovaný mléčný produkt.

 1. Smíchejte 400 ml teplého kefíru a 200 ml vody.
 2. Do tekutiny vložte 4 křepelčí vejce. V případě potřeby mohou být šlehačkou 2-3 polévkovými lžícemi. Sahara.
 3. Uhněteme těsto a do něj postupně přidáme 250 g mouky.

Do těsta můžete přidat 0,5 lžičky. soda a 1-2 lžíce. l rostlinný olej a bez těchto složek můžete vařit na teflonové pánvi.

Recept na lívanečky Kefir

Někdy je mnohem snazší a rychlejší vařit palačinky místo palačinek. Pro ně můžete těsto hustší nebo použít recept na kefíru. Lívance se samozřejmě nezískají tak svěží jako kvasnice, ale nepoškodí trávicí systém drobků.

 1. 100 ml teplý jogurtový mix se 4 křepelčími vejci.
 2. Přidejte trochu cukru a špetku sody.
 3. Do tekutiny postupně přidávejte 2-3 šálky mouky.

Těsto by mělo být silné, takže se v pánvi nerozšíří. Poté, co hnědé listy zapálíte na mírném ohni, položte palačinky na misku pokrytou několika vrstvami papírového ručníku nebo obyčejnými ubrousky - absorbují přebytečný tuk.

Při přípravě palačinek během kojení by matka měla pečlivě vybrat přísady bezpečné pro těsto pro dítě. Nenechte se příliš unášet pečením, aby nepoškodilo drobky a vaši postavu.

Palačinky lze kojit

Někdy se chcete potěšit lahodným vysoce kalorickým pokrmem, takže mnoho matek se zajímá o otázku, zda je možné palačinky kojit. Tento produkt nepatří mezi zakázané potraviny, ale při jeho používání je třeba dodržovat určitá omezení..

Je možné ošetřovat matku palačinek?

Výroba palačinek zabere trochu času. S tímto úkolem se vyrovná i nezkušená hospodyňka. Chuť jídla se liší v závislosti na náplni, což je důležité zejména pro matky, které jsou unavené z jednotné stravy.

Vzhledem k otázce, zda je možné jíst palačinky s kojením až 1 měsíc, je možné se setkat se dvěma protikladnými názory. Evropští lékaři dlouhodobě zrušili zákaz výživy pro mladé matky. Naši pediatrové však kategoricky nedoporučují jíst toto jídlo. V každém případě, na začátku života drobky.

Je to kvůli složkám, které tvoří dobroty: mléko, vejce, mouka, kvasnice, cukr. Každá z nich může vyvolat koliku a alergickou reakci v drobky. Pokud má kojící žena problém s nadváhou, palačinky situaci jen zhorší. Je lepší zdržet se používání tohoto přípravku, dokud nedojde kojení..

Co potřebujete vědět o palačinách s HS

Pokud si nově připravená matka opravdu přeje přidat do svého jídelníčku rozmanitost, je třeba vzít v úvahu několik doporučení, aby se snížilo riziko negativních důsledků pro dítě:

 1. Stojí za to postupně zavádět výrobky používané při přípravě palačinek, aby se sledovala reakce těla novorozence. Pokud nejste alergičtí, můžete pokračovat v zavádění nových složek..
 2. Ráno můžete jíst malý kousek palačinky a pozorovat chování těla dítěte po celý den. Následující den můžete jíst celý.
 3. Při vaření se vyplatí hledat alternativu k hlavním komponentám a nahradit je užitečnějšími produkty.
 4. Pro smažení použijte pánev potaženou teflonem, která vyžaduje minimální množství rostlinného oleje.
 5. Jako náplně používejte přírodní produkty bez přidání chemie.

Při dodržení těchto tipů bude poškození těla drobků minimální, ale přesto stojí za to počkat, až bude dítě alespoň měsíc staré..

Výhody a poškození palačinek pro kojící matku

Zákaz mnoha potravin během kojení se stal nedílnou součástí mladé matky. Pokud je však vše v pořádku se zdravím ženy a dítěte, nedochází k žádným odchylkám, neměli byste se omezovat na stravování, včetně lívanců s náplní stráží. Je důležité zvážit pravděpodobné výhody a škody..

Během kojení je výhoda lívanců pro ženu vyjádřena v následujícím:

 • chuť má pozitivní vliv na náladu;
 • obsažené uhlohydráty pomáhají obnovit sílu;
 • výživa, nasycení dostatečně malého množství;
 • obsah vápníku (pokud je jídlo v mléce), který je nezbytný pro ženské tělo po těhotenství a porodu.

Je třeba vzít v úvahu možné nepříjemné následky:

 • cukr má nepříznivý účinek na pankreas;
 • velké množství kalorií přispívá k výskytu nadměrné tělesné hmotnosti;
 • rostlinný olej způsobuje riziko narušení trávicího traktu;
 • pravděpodobnost negativní reakce na dítě.

Pozornost! Poslední bod stojí za to věnovat zvláštní pozornost. Tělo dítěte může produkovat nepředvídatelnou reakci na bílkoviny, které se nacházejí v kravském mléce.

Pokud má dítě známky alergie (vyrážka, stolice, teplota, nadýmání), měli byste okamžitě jednat.

Jaké palačinky lze připravit pro kojící matku

Při prvním porodu je lepší vyloučit při vaření plnotučné mléko. Je lepší ji nahradit vodou. Pomůže to chránit novorozence před tvorbou plynu..

Po dosažení jednoho měsíce věku můžete ve formulaci použít kefír, pokud dítě normálně toleruje fermentované mléčné výrobky. Je také možné mléko bez obsahu tuku nebo určené pro kojeneckou výživu. Některé maminky nahrazují mléko zředěnou kojeneckou výživou.

Vzhledem k tomu, že se jídlo vaří v rostlinném oleji, je vhodné počkat, až bude dítě alespoň tři měsíce staré. Pro křehké tělo jsou rostlinné tuky nežádoucí. Je nutné vyloučit sodu, která byla přelita octem.

Pozornost! Při sebemenším podezření na nesnášenlivost lepku je lepší nahradit ovesnou mouku pšeničnou moukou. Je zdravější, méně kalorický a snáze stravitelný..

Pokud je dítě mladší než 2 měsíce, měli byste také zcela odstranit kvasinky, cukr a jeho náhražky. To pomůže zabránit kolice..

Kolik můžete jíst palačinky pro kojící matky??

Pediatrové umožňují přítomnost palačinek ve stravě. Při rozhodování, zda je možné kojící matce mít palačinky, je třeba dodržovat důležitá pravidla:

 1. Představení produktu stojí za to začít s malou dávkou (ne více než 1 ks) ráno. To vám umožní sledovat reakci dítěte. Palačinky by měly být v posledních několika dnech jediným novým pokrmem.
 2. V případě nepřítomnosti alergií lze podávat i jiné přípravky. Pokud má dítě průjem nebo vyrážku, budete se muset pár měsíců bez palačinek obejít.
 3. Pro snížení množství rostlinného oleje je lepší namazat pánev pekařským kartáčem..

Pokud se matka bojí o zdraví drobků, je lepší počkat 3-4 měsíce. V tomto věku bude zavedena práce gastrointestinálního traktu a dítě snáze snáší zavedení nových produktů do stravy.

Recepty palačinek pro kojící matky

Dětští lékaři doporučují přípravu jídla bez přidání mléka a sledování reakce. V tomto případě může matka jíst palačinky měsíc po porodu. Pro kojící ženy existuje několik jednoduchých receptů..

Kefírové palačinky

V tomto receptu může být kefír nahrazen vodou a vejce mohou být odstraněna na riziko alergické reakce. K vaření budete potřebovat:

 • trochu soli a cukru;
 • 250 g mouky;
 • 250 ml kefíru;
 • 125 ml vody;
 • 1 vejce.

V nepřítomnosti kefíru můžete použít jogurt. Jako náplň pro léčbu se používá tvaroh, sýr, kondenzované mléko, libové maso drůbeže. Plnění by mělo být zavedeno postupně bez reakce na palačinky. To by se nemělo dělat poprvé..

Palačinky na vodě

Tento recept je co nejbezpečnější pro drobky..

 • neúplná sklenice ovesné vločky;
 • vejce;
 • rostlinný olej - 1 lžíce. l.;
 • převařená voda - 400 ml.

Beat vejce, nalijte do malého množství vody a bít znovu. Mouku přidávejte postupně a důkladně promíchejte, dokud není dosaženo konzistence mastného kefíru. Přidejte lžíci oleje a znovu promíchejte. Nechte těsto vyluhovat po dobu 35 minut a poté znovu promíchejte..

Namažte teflonovou pánev olejem pomocí pečicího štětce, nalijte malou část těsta. Hotové palačinky by měly být tenké.

Fritters se vaří velmi rychle:

 1. Oloupejte cuketu, nastrouhejte se.
 2. Sůl, promíchejte, vymačkejte šťávu.
 3. Přidejte nasekaný kopr.
 4. Beat vejce, smíchejte s hmotou, přidejte mouku.
 5. Vytvářejte malé palačinky.
 6. Dejte na plech.
 7. Vložte do trouby předehřáté na 190 stupňů po dobu 10 minut.

Chutné a zdravé jídlo lze podávat se zakysanou smetanou.

Jsou-li novorozenec a jeho matka zcela zdraví, mohou být do stravy zavedeny palačinky s kojením a další různé produkty, které sledují reakci těla dítěte a dodržují bezpečnostní opatření.

Je možné, aby kojící matka jedla palačinky v prvním měsíci po narození dítěte?

U mnoha žen je kojení spojeno s neustálými zákazy a omezeními všech chutných jídel. Ve skutečnosti to není pravda. Pokud se dítě cítí dobře, kojící matka může jíst téměř všechno, včetně oblíbených palačinek všech. Je důležité pouze sledovat opatření a znát některé triky přípravy tak chutného jídla během kojení.

Výhoda

Pryč jsou dny, kdy se pediatrové pokusili dát všem mladým matkám přísnou stravu z pohanky a kuřecího masa. Moderní odborníci říkají: můžete jíst všechno pro kojící matku. Západní porodníci dokonce doporučují, aby do nemocnice přivezli čokoládu, čerstvé ovoce a další produkty, které byly po dlouhou dobu zakázány. Co můžeme říci o palačinách - jednoduché jídlo, které se alespoň jednou ročně odehrává na stole každého člověka.

Palačinky jsou zdravé jídlo, o jeho výhodách lze hovořit po dlouhou dobu. Pro ženy během kojení jsou důležité následující body:

 • jako každé chutné jídlo, palačinky přispívají k dobré náladě;
 • obsahují uhlohydráty, které mohou rychle nahradit energetické ztráty;
 • dobře nasycený i po malých porcích;
 • vařené v mléce, obsahují velké množství vápníku - důležitý stopový prvek nezbytný pro každou kojící matku.

Bohužel, stejně jako každé jídlo, i palačinky mohou poškodit zdraví. Nevýhody tohoto zacházení jsou následující body.

 • Vysoký obsah kalorií pro rychlé přibírání na váze.
 • Velké množství cukru, které nepříznivě ovlivňuje slinivku břišní.
 • Vysoké riziko pro gastrointestinální trakt (kvůli použití oleje, na kterém jsou palačinky smažené).
 • Možné nebezpečí pro dítě.

Poslední bod si zaslouží zvláštní pozornost. Známá skutečnost: veškeré jídlo, které vstupuje do těla ženy, ovlivňuje zdraví dítěte. Nebyl nalezen jednoznačný vztah mezi spotřebovanou potravou a reakcí dítěte, nelze však zcela vyloučit vztah mezi výživou matky a blaho dítěte..

Palačinky, které se kojící matka rozhodla potěšit, mohou být nebezpečné pro dítě, které je alergické na bílkoviny kravského mléka. Ve většině případů se k přípravě tohoto pokrmu používá plné nebo sušené mléko, které děti v prvním roce života špatně tolerují..

Výskyt následujících příznaků naznačuje vývoj alergie u dítěte:

 • červená vyrážka na kůži obličeje, kmen, končetiny, v přirozených záhybech;
 • rozpad stolice;
 • nadýmání;
 • silná úzkost a častý pláč.

Nežádoucí reakce se objevuje během prvního dne po jídle. Zvláště často jsou alergie pozorovány v prvním měsíci života dítěte. Trávicí trakt novorozence nemá čas se přizpůsobit novým podmínkám existence a tělo dítěte často vyvolává reakci ve formě vyrážky nebo poruchy stolice. Alergie na kravské mléko může během prvního roku přejít sama nebo zůstat po celý život.

Jak používat palačinky?

Navzdory možnému poškození pediatrové věří, že kojící matka může jíst palačinky i v prvním měsíci života svého dítěte. Při používání takového dvojznačného jídla musíte dodržovat některá pravidla.

 1. První část by měla být malá. Omezte se na jednu palačinku nebo dokonce na její polovinu.
 2. Vyzkoušejte léčbu ráno, abyste mohli sledovat možné dětské reakce.
 3. Ujistěte se, že palačinky jsou jediným novým pokrmem v příštích třech dnech. Nepřidávejte do stravy další potraviny, dokud si nejste jisti, že experiment je úspěšný..
 4. Pokud má vaše dítě vyrážku nebo průjem, na chvíli zapomeňte na palačinky. Experiment opakujte po 2-3 měsících, kdy zažívací trakt dítěte začne fungovat mnohem lépe..
 5. Ke smažení používejte co nejméně oleje.

Použijte olej na pánev pomocí štětce pro nastavení jeho objemu.

Pochybné matky by měly experiment odložit o nové jídlo, dokud dítě nedosáhne věku 3 měsíců. Během tohoto období dozrávají trávicí trakt dítěte a zvládnutí neobvyklé zátěže bude mnohem snazší. Pravděpodobnost výskytu nežádoucí reakce je výrazně snížena o 3. - 6. měsíc života.

Palačinka recept na kojící maminky

Pediatrové doporučují kojící matce vařit palačinky bez použití mléka. Takové jídlo lze ochutnat již v prvním měsíci života dítěte, beze strachu o jeho zdraví. Ale i tak je nutné pečlivě sledovat blaho dítěte. Malý muž může reagovat na kteroukoli složku a vy předem nemůžete předvídat, který produkt způsobí vyrážku a poruchu stolice..

 • mouka - 1 sklo;
 • kefir - 1 šálek;
 • voda - 0,5 šálků;
 • vejce - 1 kus;
 • sůl a cukr podle chuti.

Pokud chcete, můžete to udělat bez kefíru a hnětení těsta pouze ve vodě. Pokud dítě netoleruje vejce, může být také odstraněno z receptu. V tomto případě budete potřebovat trochu vody, abyste dosáhli optimální konzistence hotového těsta..

Jako náplň pro palačinky můžete použít med, domácí marmeládu, zakysanou smetanu, tvaroh, sýr, libové maso. Doplnění náplně je povoleno pouze tehdy, pokud dítě nereagovalo na běžné palačinky. Poprvé je nejlepší vyzkoušet palačinky bez jakýchkoli přísad. V budoucnu byste měli pečlivě sledovat reakci dítěte na jakékoli výplně. Pokud se objeví vyrážka a další nežádoucí reakce, musíte vybrané jídlo odmítnout.

Palačinky a palačinky ve stravě kojící matky

Palačinky a palačinky jsou tradiční ruská jídla a jsou milovány mnoha ženami. Během těhotenství a kojení však musí kojící matky často přehodnotit svou obvyklou stravu. Mnoho lidí má otázku ohledně bezpečnosti používání lívanců a lívanců. Přináší palačinky pro kojící matku a její dítě užitek nebo újmu? Jaké palačinky jsou stále povoleny k jídlu a kdy je můžete začít vracet do svého menu?

Nutriční složení a kalorický obsah palačinek a lívanců

Některým se to může zdát neočekávané, ale i palačinky a palačinky obsahují užitečné stopové prvky a vitamíny. V těchto výrobcích samozřejmě není tolik užitečných látek, jako je zelenina a ovoce, ale v lívancích a lívancích vyrobených z přírodních ingrediencí najde lidské tělo také prvky užitečné pro sebe..

Při přípravě palačinek a palačinek se používají podobné přísady, ale v různých poměrech. Do těsta na pečení palačinek a palačinek se tradičně přidává:

 • mouka,
 • vajíčka,
 • kefír nebo mléko,
 • cukr,
 • máslo.

Mouka je zdrojem vlákniny, bílkovin a uhlohydrátů. Celozrnná mouka může také přidat k pečení cennou hrubou dietní vlákninu, která pomáhá čistit střeva. Mléčné výrobky obohacují organismus bílkovinami, cholínem, vitamínem H a vápníkem. Aminokyseliny, polynenasycené tuky, mikro- a makronutrienty, jakož i vitamíny B, C, PP, K, E, D, A pocházejí z vajec. Palačinky jsou navíc bohaté na sodík, fosfor a selen. V menších poměrech najdou železo, vápník, hořčík, draslík, zinek, měď a mangan.

Kalorický obsah palačinek a lívanců závisí na použitých složkách a jejich proporcích. V průměru činí 180–230 kcal na 100 gramů hotového výrobku. Hash browns jsou často o něco kaloričtější než palačinky..

Palačinky nebo palačinky vyrobené s nízkým obsahem tuku kefír budou méně kalorické.

Fotogalerie: ingredience používané pro vaření

Palačinky lze kojit

Pro posouzení míry vlivu lívanců a lívanců na tělo kojící matky a na její dítě je nutné posoudit účinek každé složky v tomto pečení.

Vejce je silný alergen a nedoporučuje se používat při kojení. Mléčná bílkovina může také vyvolat alergii u dítěte. Mouka je poměrně těžký produkt pro asimilaci, a proto může vyvolat narušení trávicího traktu dítěte, způsobit mu koliku. Smažený olej je v zásadě škodlivý pro každého, kdo má jíst, nejen pro kojící matku. Palačinky a palačinky jsou tedy vysoce kalorické potraviny s vysokým obsahem tuku a mohou negativně ovlivnit gastrointestinální trakt matky i dítěte.
Alergické reakce pozorované u kojenců mohou zahrnovat:

 • zarudnutí a vyrážky na kůži;
 • nadýmání a poruchy stolice;
 • bezpříčinná úzkost a pláč. Kojící matky by se měly vyvarovat konzumace potravin, které mohou u kojených dětí vyvolat alergické reakce.

Použití lívanců kojící matkou však není zdaleka vždy spojeno s negativními reakcemi. Mnoho moderních odborníků zdůrazňuje, že takové jídlo může přinést určité výhody matce a dítěti. Za prvé, dobře vařené palačinky jsou velmi chutným produktem a mohou rozveselit a dát mámě dobré zdraví. Pro kojící matku je velmi důležitý pozitivní postoj, protože zlepšuje kojení a přenáší se na dítě spolu s mateřským mlékem. Sacharidy obsažené v tomto pečení pomáhají doplňovat energetické rezervy a dokonce i malá část palačinek může nasycovat matčino tělo dobře a rychle. Palačinky připravené z plného nebo sušeného mléka obsahují vápník, který je nezbytný pro každou kojící matku. Je však důležité si uvědomit, že všechna tato tvrzení jsou pravdivá pouze za podmínky, že vaše dítě je zdravé a dobře snáší složky, které tvoří palačinky a lívance..

Video: výhody a poškození palačinek

Jak, kdy a v jakém množství může být jídlo zavedeno do stravy kojící matky

Palačinky a palačinky, konzumované kojící matkou, mohou saturovat mateřské mléko látkami, které jsou pro kojence obtížně stravitelné a přitom mají křehký trávicí trakt, takže při provádění kulinářských experimentů s krmením kojící matky musíte pečlivě sledovat zdraví dítěte. Pokud po jídle palačinky nebo lívance nedochází k negativním reakcím, můžete je i nadále jíst beze strachu. Po zavedení nových potravin do mateřské stravy je nutné monitorovat stav dítěte po dobu nejméně jednoho dne po krmení z důvodu alergických reakcí

Kojícím matkám se také doporučuje, aby si ve svém jídelním lístku vedly výživový deník, ve kterém zaznamenávají data uvedení nových produktů na trh, jakož i reakci dítěte, která následovala.

Mnoho odborníků se domnívá, že je lepší zdržet se konzumace palačinek a palačinek v prvních měsících období kojení a tyto produkty začít uvádět do mateřské stravy někde od třetího měsíce. Je důležité dodržovat následující pravidla:

 • palačinky by se měly připravovat podle zvláštních jemných receptů (podrobnější doporučení budou uvedena později);
 • ráno se smí jíst první palačinka a po krmení sledovat reakci dítěte. Pokud nedochází k alergickým reakcím, můžete bezpečně zadat palačinky do svého menu, ale nepoužívejte více než dvě nebo tři palačinky denně;
 • Je také důležité sledovat náplň používanou v palačinách a nepoužívat vysoce alergenní složky, jako jsou houby, kondenzované mléko nebo mleté ​​maso;
 • zavádět do stravy pouze jedno nové jídlo jednou za pár dní. Přidejte nová jídla do nabídky až poté, co jste se ujistili, že nově zavedené palačinky nebo palačinky nezpůsobily negativní reakce dítěte.

Pokud si všimnete jakýchkoli negativních projevů z používání lívanců, budete je muset na chvíli odstranit ze své stravy, protože zdraví dítěte je důležitější než uspokojení okamžitých rozmarů jeho rodičů. V některých případech mohou být palačinky zavedeny do stravy kojící matky v prvním měsíci, je však třeba sledovat přítomnost alergenních složek nejen v samotných palačinách, ale také v jejich náplni

Současně mnoho pediatrů dnes umožňuje zavádění kefíru nebo vodních palačinek do stravy kojící matky v prvním měsíci kojení. To však nevylučuje nutnost pečlivě sledovat výskyt možných alergických reakcí na straně dítěte.

Recepty Kefir

Uvádíme body, na které byste měli při přípravě palačinek na krmení kojící matky věnovat pozornost:

 • pro pečení palačinek se doporučuje používat pánev s nepřilnavou vrstvou, na které můžete palačinky smažit bez oleje nebo s minimálním množstvím;
 • při hnětení těsta se místo mléka nebo plnotučného mléka doporučuje používat vodu, odstředěné mléko, syrovátku, kefír nebo jogurt;
 • namísto obvyklé prémiové pšeničné mouky se doporučuje použít ovesnou nebo ječmenovou mouku, do pšenice lze přidat také ovesnou nebo ječmenovou mouku;
 • nepoužívejte kvasinky a cukr. Med může nahradit cukr, pokud dítě na něj není alergické;
 • slepičí vejce se nejlépe nahradí křepelkou bohatou na proteiny.

Video: ovesné placky na kefíru

Video: Kefir dietní palačinky

Palačinky a palačinky - jídlo je docela těžké, vysoce alergické a vysoce kalorické. A při kojení by se žena neměla zapojit do tohoto pečení. Je nutné ji postupně vstoupit do nabídky pro kojící matku, přičemž je důležité sledovat reakci dítěte. Pokud nejsou alergické reakce pozorovány, můžete tento produkt i nadále používat, v případě negativních reakcí se zavedením palačinek a lívanců v nabídce budete muset počkat několik.

Palačinky a palačinky pro kojení: užitečné recepty

Palačinky zaujmou přední popularitu mezi populací. A ne bez důvodu - protože jsou velmi chutné a výživné. Jen málo lidí se může zdržet v užívání tohoto jídla na zalévání úst..

Jaký přínos a možná poškození může použití palačinek s HS? Potřebuje kojící žena bojovat s pokušením, aby tuto pochoutku vyzkoušela? Zvažte, zda můžete jíst palačinky s kojením.

Výhoda

Je třeba si uvědomit, že palačinky jsou velmi kalorickým pokrmem a jejich nadměrná konzumace povede k další libře. Zdá se, jaké výhody může moukový produkt přinést.?

Ale pokud si pamatujete, že složení tohoto produktu zahrnuje: mouku, vejce, mléko, obsahující mnoho vitamínů a minerálů, je zřejmé, že existují nepochybné výhody:

 • Výhody vajec - obsahují vysoce kvalitní bílkoviny, stejně jako vitaminy, minerály a stopové prvky nezbytné pro člověka, což je velmi důležité pro matku i dítě.
 • Přínos mléka - obsahuje vápník a laktóza pomáhá tělu vstřebávat ho lépe, zlepšuje také fungování srdce, jater a ledvin. Mléko obsahuje vitamín A, který je nezbytný pro růst dítěte a zlepšení vidění..

Stejně jako každý chutný produkt, palačinky zvyšují náladu, nasycují tělo uhlohydráty, které doplňují spotřebovanou energii. Palačinky obsahují draslík, hořčík, sodík a fosfor, stejně jako všechny druhy vitamínů.

Ošetřující ženy se sladkým zubem chtějí vědět, zda je možné palačinky kojit, co mohou ublížit?

Nadměrná konzumace tohoto jídla může dítě poškodit, protože:

 • Palačinky jsou smažené v oleji, který může poškodit gastrointestinální trakt dítěte a vést ke zvýšené tvorbě plynu..
 • Mléko a vejce obsažené v palačinách jsou silné alergeny..
 • Mouka obsahuje značné množství lepku, který zhoršuje trávení..

Jak správně zadat stravu pomocí HS

Mohou palačinky na hepatitidu B a palačinky na kojení v prvním měsíci života dítěte? Tyto produkty nejsou ve stravě kojící matky nejpotřebnější, takže je třeba je nepoužívat v prvních dnech života dítěte.

Palačinka recept obsahuje stejné ingredience jako palačinky, s výjimkou mléka, které je nahrazeno mléčnými výrobky. Proto se palačinky a palačinky musí zavádět do potravin s mimořádnou opatrností. Začíná se používat s polovinou palačinky nebo palačinky.

Po zavedení nových potravin do stravy je třeba dítě sledovat a poté je jasné, zda lze palačinky kojit..

Příznaky výskytu negativní reakce u dítěte:

 • může se objevit vyrážka,
 • nadýmání,
 • výskyt koliky,
 • volná stolička.

Pokud k těmto projevům dojde, odložte používání palačinek a palačinek na pozdější datum, kdy má dítě dostatek zažívacího traktu. Negativní reakce se projevuje v menším množství, když je dítě ve věku 3 až 6 měsíců.

Zdravé palačinky Tipy

Jak vybrat správné složky:

 • Pšeničná mouka obsahuje velké množství uhlohydrátů, které jsou pro dítě škodlivé. Je lepší použít pšeničnou mouku 1-2 stupně s přídavkem kukuřice, pohanky, žita a ovesné vločky.
 • Vejce mohou vyvolat alergickou reakci. Je vhodné je nahradit křepelkou. Mají mnohem vyšší obsah bílkovin, což je velmi důležité pro rostoucí tělo.
 • Je možné, aby kojící matka měla palačinky na mléce, záleží na tom, zda je dítě alergické na kravské mléko, pokud je třeba ji nahradit kozou nebo pitnou vodou.
 • Do těsta nepřidávejte cukr..
 • Nepoužívejte kvasinky.
 • Nahraďte živočišný tuk rostlinným olejem.

Doporučení pro vaření:

 • před použitím je nutné mouku prosít, obohatit kyslíkem a zapálit palačinky,
 • mléko a vejce by měly mít pokojovou teplotu,
 • Nejprve porazit vejce a přidat mléko,
 • přidejte trochu mouky a šlehací těsto tak, aby nebyly hrudky,
 • tloušťka těsta by měla mít konzistenci tekuté kyselé smetany,
 • použijte nepřilnavou pánev, můžete litinu,
 • namažte pánev pečivem,
 • smažte dobře,
 • musíte nalít palačinky s naběračkou, musí být tenké,
 • pokud jsou palačinky roztrhané, není dostatek mouky,
 • palačinky jsou příliš silné, přidejte tekutinu,
 • palačinky se odstraní lépe, pokud do těsta přidáte trochu másla,
 • musíte odstranit palačinky dřevěnou špachtlí.

Výběr plnění

Plněné palačinky mohou být skvělou a chutnou snídaní. Je možné, aby kojící matka snědla plněné palačinky, bude záležet na produktu, který bude použit jako výplň. Existuje mnoho náplní, ale musíte použít ty, které nepoškodí dítě.

Výroba palačinek s náplní je možná pouze po kontrole reakce dítěte na běžné palačinky. Tvaroh je užitečný pro plnění, ale ne příliš tuk. Výplně z masa také nezpůsobují alergie na dítě. Můžete použít náplň brambor, banánů. Nebezpečné jsou však všechny druhy džemů, džemů, medu, protože mohou způsobit závažnou alergickou reakci.

Užitečné palačinky pro kojící matky

Níže se podíváme na některé recepty na výrobu zdravých palačinek, které matky často hledají, a přemýšlíme, zda je možné palačinky dát kojícím matkám..

Palačinky na vodě

Jsou nejbezpečnější pro mámu a dítě.

 • jedno vejce,
 • sklenici vyčištěné vody,
 • sklenici mouky,
 • lžíce rostlinného oleje.

S tvarohem

5 porcí jídla

Pro zkoušku:

 • sklenici mouky,
 • sklenici mléka nebo vody,
 • jedno vejce,
 • cukr a sůl podle chuti,
 • lžíce rostlinného oleje.

Pro plnění:

 • tvaroh - 250 g,
 • cukr podle chuti,
 • jedno vejce.
 • mlít vejce s cukrem a solí,
 • nalijte mléko, promíchejte,
 • přidejte trochu mouky, promíchejte, aby bylo těsto jednotné,
 • nalijte do rostlinného oleje, promíchejte,
 • přidání mléka, zředit na požadovanou hustotu.

Nalijte polovinu těsta rovnoměrně do dobře zahřáté pánve, do které nalijeme rostlinný olej.

Smažte na mírném ohni, dokud se asi minutu nezhnědne, pak palačinku otočte na druhou stranu a pokračujte v smažení. Připravené palačinky vaříme na talíř ve stohu, aby nedošlo k vysušení.

 • brousit tvaroh,
 • přidejte vejce, cukr, sůl,

Dejte tvaroh na připravené palačinky a zabalte.

Na kefíru

Komponenty:

 • kefír - 0,5 l,
 • vejce - 1-2 ks..,
 • mouka - 1,5 šálků,
 • sůl - polovina lžičky,
 • cukr podle chuti,
 • rostlinný olej.

Fáze vaření:

 • rozbít vejce do hluboké mísy, přidat cukr a sůl za stálého míchání,
 • nalít kefír,
 • mouku prosypte do nádoby, přidejte sodu a postupně přidejte do výsledné hmoty,
 • míchejte do hladka,
 • péct na mírném ohni, dokud zlatohnědá.

V tomto článku jsme zkoumali, zda jsou možné palačinky pro kojící matku a palačinky s kojením. Pokud vaše dítě není alergické na palačinky a lívance, jezte na zdraví. Nezapomeňte však, že hlavním pravidlem používání palačinek by mělo být jejich přiměřené množství.

Video

Naučit se, jak vyrobit lehké dietní palačinky, je hračka. Podívejte se na recept ve videu.

Články O Neplodnosti