Hlavní Analýzy

Mohu brát Loperamid během těhotenství??

Loperamid je další „pravidelný“ souprav domácí medicíny. Jedná se o symptomatický lék (vylučující nežádoucí důsledky, ale neovlivňující příčinu onemocnění), určený k léčbě průjmu, tj. Průjmu.

Průjem v období těhotenství není tak vzácný problém. Nejčastěji je to následek poruchy funkce trávicího systému, toxikinfekce (otrava zatuchlou potravou) nebo infekce střeva, méně často se otevírá psychogenní průjem.

Poruchy stolice se mohou objevit s alergiemi nebo doprovázet radikální pneumonii a vážné poškození srdce, mohou být způsobeny ozářením nebo otravou chemickými nebo léčivými přípravky. Vyplatí se vypořádat se s tímto onemocněním samostatně a vzít Loperamid během těhotenství? V jakých případech lze tento lék předepsat budoucí matce?

Jak droga funguje??

Na rozdíl od Smecta a jeho ilk nemají Lopyramidy adsorpční vlastnosti ani ochranné vlastnosti. To znamená, že neabsorbuje, neodstraňuje toxiny a není schopen chránit sliznici před dráždivým účinkem toxických látek. Bojuje pouze s průjmem. Působení drogy je založeno na 2 principech:

 1. O schopnosti loperamidu zpomalit střevní peristaltickou aktivitu. To snižuje rychlost postupu stráveného potravy a zvyšuje procento absorpce jeho tekuté části.
 2. Mít tonický účinek na anální svěrač. To vám umožní držet výkaly déle a snižuje nutnost (povinné, neodolatelné) nutkání k defekaci..

Nepochybnými výhodami drogy jsou:

 • jeho rychlá akce;
 • dostatečné trvání (až 6 hodin);
 • stejně jako nízká cena.

V terapeutických dávkách by lék neměl být návykový. U opic, i když ve vysokých dávkách, však jeho použití vedlo k jevu podobnému účinku užívání morfinu.

Lék uvolňuji v tabletách a kapslích. Výrobce poskytuje další formu - kapky. Ale na domácím trhu v této formě drogy nejsou prezentovány.

Mohu brát lék během těhotenství??

Podle anotace tohoto léčiva (PM) není v prvním trimestru kategoricky doporučeno k použití. Důvodem je zejména skutečnost, že nebyly provedeny žádné významné studie potvrzující jeho bezpečnost pro matku a plod během období, kdy jsou téměř jediným organismem..

Studie na pokusných zvířatech neprokázaly teratogenní účinek. V porodnické praxi nebylo monitorováno žádné významné poškození plodu, pokud matka, která nevěděla o svém těhotenství, užila lék 1-2krát. Odborníci však raději upustí od předepisování léků v raných fázích.

Ve druhém a třetím trimestru je přípravek Loperamid předepsán, pokud přínosy, které může lék přinést matce, budou hmatatelné a významné. A to převáží potenciální hrozbu pro její dítě.

Během období těhotenství obvykle odborníci doporučují bojovat proti průjmům domácími metodami, například pomocí odvarů z rýže. Nebo předepište bezpečnější léky, například Smecta. Pokud se však s průjmem nedokážete vyrovnat, může být také použit popsaný lék..

Proč byste tento lék neměli brát sami?

Mohu pít drogy sám? Je lepší to nedělat, a to jak v rané, tak v pozdní fázi. Neléčte sami z několika důvodů:

 1. Průjem není jen nepohodlí nebo nepohodlí, je to ochranný mechanismus těla určený k urychlení pohybu stolice ve střevech, ke snížení množství absorbovaných látek a co nejrychlejšímu odstranění toxinů. Umělé zastavení průjmu zvyšuje absorpci toxinů.
 2. Vzhledem k tomu, že průjem může být příznakem závažné nemoci, oddálení diagnózy a léčby, ohrožuje žena nejen její zdraví, ale i její život. A během těhotenství a života jeho nenarozeného dítěte.

Stojí za to zastavit průjem, pokud se stane silným nebo bohatým a ohrožuje dehydrataci a smrt člověka. Nebo, pokud je to psychogenní a nemluvíme o odstraňování toxinů. Protiprůjmová činidla lze použít, pokud průjem je reakcí na změnu stravovacích návyků, alergie nebo ozařování (v těhotenství tomu tak není).

V případě toxické nebo střevní infekce se používá pouze jako adjuvans na pozadí hlavní terapie.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Neměli byste užívat lék, pokud jste alergičtí na některou z jeho složek, vrozenou intoleranci laktózy nebo GGM (neschopnost střevních buněk absorbovat glukózu a galaktosu). Předepsaný agent není předepsán pro:

 • ulcerativní kolitida;
 • porušení čestné průchodnosti;
 • divertikulóza;
 • pseudomembranózní kolitida (enterokolitida) v akutním stadiu;
 • jako monoterapie pro jakoukoli gastrointestinální infekci.

Časné těhotenství a období laktace jsou také kontraindikací pro užívání léku. Ve formě tobolek není lék nabízen k použití u dětí mladších 6 let.

Musíte vzít Lopyramid podle pokynů lékaře a pod jeho kontrolou, protože vývoj nežádoucích účinků není vyloučen. Jedná se o alergii (vyrážka, kopřivka, angioedém), poruchy spánku (nespavost / ospalost). Možné poruchy trávicího systému (plynatost, bolesti žaludku, střevní kolika, extrémně vzácná střevní obstrukce).

Průjem je jedním z nejnepříjemnějších příznaků, existuje řada léků na jeho léčbu, včetně Loperamidu. Lze ji užívat i v období porodu dítěte (po prvním trimestru), ale striktně podle pokynů lékaře.

Mohou těhotné ženy pít loperamid s průjmem

Užívání léku IMODIUM® během těhotenství

Podle anotace se poprvé proti hnačkovým lékům užívá dávka 4 mg (2 tablety), poté po každém pohybu střeva 2 mg. K normalizaci stolice použijte loperamid. Můžete užít maximálně 8 tablet denně.

Během těhotenství, aby se zabránilo možným negativním účinkům na plod, se snižuje množství léků. Lékař volí minimální efektivní dávku s ohledem na závažnost průjmu a individuální vlastnosti těhotné ženy.

První trimestr

V počátečních stadiích těhotenství, až 13 týdnů, je použití Loperamidu kontraindikováno. V této fázi se embryo teprve začíná formovat, probíhá pokládka pupenů orgánů. Vzhledem k nedostatečné tvorbě hematoplacentární bariéry je zakázána jakákoli léčba. Účinné látky tohoto léčiva mohou nepříznivě ovlivnit vývoj dítěte.

Druhý trimestr

Užívání léků proti průjmu od 13 týdnů je možné, ale pouze v případě, že očekávaný přínos užívání Loperamidu překročí pravděpodobná rizika a poškození těhotné ženy a plodu. V malých dávkách je předepsán prostředek s protiprůjmovým účinkem. Pokud porucha není vyjádřena, je lepší zdržet se užívání drogy.

Třetí trimestr

Později není užívání tablet Loperamidu zakázáno, ale průjmová léčba by měla být prováděna se souhlasem lékaře. Léčba poruchy pomocí léků proti průjmu v posledním trimestru těhotenství je nejbezpečnější, protože dítě je již plně formováno.

Lékaři důrazně nedoporučují užívat lék těhotným ženám bez předchozího souhlasu. Porucha může být známkou závažné patologie vyžadující okamžitou léčbu..

Během těhotenství lze loperamid užívat pouze v případech, kdy očekávaný účinek odůvodňuje riziko nesprávného vývoje plodu v důsledku účinků léku. Je pravda, že v prvním trimestru nelze tento lék použít k průjmu, protože Toto je nejdůležitější období. Ve druhém a třetím trimestru je droga povolena, ale pouze pod dohledem lékaře as takovými průjmy, jako jsou:

 • jídlo (otrava po jídle);
 • alergický
 • emocionální (po silném stresu, vzrušení a jiném emočním otřesu);
 • infekční.

V časných stádiích (v prvním trimestru těhotenství) a během kojení je použití IMODIUM® kontraindikováno 2. Neexistuje však žádný důkaz, že loperamid má teratogenní nebo embryotoxický účinek 2. V trimestrech II a III, včetně pozdních termínů, může být léčivo použito na doporučení lékaře.

S nástupem těhotenství dochází v ženském těle k mnoha změnám. Jednou z běžných poruch je průjem. Křeče jsou vážné nebezpečí..

To je plné zvýšení tónu dělohy, což může vést k potratu. Mnoho žen přemýšlí, zda lze loperamid během těhotenství použít..

Chyby ve stravě a patologii zažívacího systému vedou k průjmu během těhotenství. Kromě toho je důležitým zdrojem problémů syntéza hormonu progesteronu. Jeho akce je zaměřena na uvolnění svalové tkáně dělohy. Má však podobný účinek na jiné orgány, včetně střev..

Výskyt průjmu u nastávajících matek může způsobit dehydrataci a vést ke ztrátě živin. Tento stav může také způsobit zvýšení děložního tónu. V počátečních fázích je to plné spontánního potratu. V pozdějších termínech existuje riziko předčasného porodu.

Loperamid je považován za účinný lék na průjem. Jeho účinnost spočívá ve zpomalení střevních kontrakcí a zvýšení tónu análního svěrače. V důsledku toho se nutkání vyprázdnit stává méně časté. Po aplikaci léku účinek trvá 5-6 hodin.

Užívání drogy u těhotných žen má řadu nuancí.

V časných stádiích, až do 12 týdnů těhotenství, dochází k aktivnímu ukládání hlavních orgánů a systémů plodu, zatímco složky Loperamidu mohou nepříznivě ovlivnit celkový vývoj dítěte. Od druhého trimestru se léky předepisují pouze ve výjimečných případech. Zejména pokud hrozí průjem během těhotenství s vážnými komplikacemi pro ženu a následně pro dítě. Dávkování je stanoveno přísně individuálně..

Nepoužívejte loperamid k úlevě od příznaků průjmu. Porucha stolice může být reakcí na vážné onemocnění. Nekontrolované léky bez řádného vyšetření a objasnění příčin onemocnění mohou poškodit a způsobit komplikace.

Dávkování léku Loperamid během těhotenství je předepsáno výhradně ošetřujícím lékařem a zpravidla v minimálně účinných poměrech.

Kontraindikace

Nyní víte, jak brát Loperamid správně během těhotenství a jaká opatření je třeba dodržovat. Zbytek populace má však také kontraindikace při užívání drogy a jsou zcela specifické:

 • individuální nesnášenlivost jedné ze složek;
 • děti do 4 let;
 • úplavice v akutní fázi;
 • střevní obstrukce;
 • ulcerativní kolitida.

Vzhledem k poměrně závažným kontraindikacím si připomínáme, že odpověď na otázku - je možné dát Loperamidu během těhotenství pouze ošetřujícím lékařem po prostudování konkrétního případu.

V důsledku dlouhodobého užívání léku Loperamid nebo kritického porušení dávky je možné předávkování. Objeví se v:

 • narušená koordinace pohybů;
 • ospalost
 • únava;
 • Závrať
 • suchá ústa
 • zácpa
 • bolení břicha;
 • vyrážka.

Jakékoli příznaky předávkování lékem vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. Tento stav je obzvláště nebezpečný pro těhotné ženy, protože účinek Loperamidu na plod není úplně objasněn..

Pokud z nějakého důvodu nemůžete Loperamid užívat, věnujte pozornost lékům s podobným složením a principem účinku:

 • tablety nebo tobolky Imodium;
 • Enterobenové tobolky;
 • Superlope;
 • Lopedium;
 • Diara.

Samozřejmě byste neměli provádět výměnu léku sami bez konzultace s lékařem. Je nežádoucí zapojovat se do lidových léčivých přípravků, například odvarů z dubové kůry nebo ořechu. Jejich vliv může být také nepředvídatelný. Pokud máte mírný průjem, zkuste to zlepšit tak, že jí několik polévkových lžic ovesné kaše nebo připravte odvar z této cereálie.

Průjem je extrémně nepříjemné onemocnění a ne vždy neškodné. Aby se předešlo komplikacím a nezačalo onemocnění, je lepší neprodleně kontaktovat odborníka. Existuje mnoho způsobů léčení průjmů, včetně léku Loperamid, který, jak jsme zjistili, lze užívat během těhotenství.

Průjem během těhotenství je běžný jev. Hormonální změny, další rostoucí tlak na střeva, nízká imunita - to vše vede k výskytu různých poruch. Nastávající matka by však neměla používat většinu obvyklých léků, protože existuje riziko poškození dítěte.

Loperamid během těhotenství je předepsán podle svědectví lékaře a pouze v určitém čase - 2. a 3. trimestru.

Loperamid nemůžete použít k odstranění průjmu, který se objevuje například během zubního ošetření nebo po přejídání. Těhotné ženy mohou pít Loperamid pouze z dobrého důvodu..

Plod chrání placentární bariéru během těhotenství. Sdílí krev matky a dítěte. V tomto případě plod dostává kyslík a živiny a dává mateřské krvi oxid uhelnatý. Bariéra zabraňuje účinkům mnoha léků.

Loperamid má povoleno pít s průjmem pro těhotné ženy v závislosti na období:

 • V prvních týdnech těhotenství není placenta dosud plně formována a dítě je bezbranné. Proto je v raných stadiích těhotenství zakázáno používat Loperamid: látka proniká do krve a přenáší se na plod.
 • Ve druhém trimestru je povoleno užívat lék, ale pouze v případě potřeby. Po 4 měsících je placentární bariéra již plně vytvořena a je schopna odfiltrovat látky, které jsou pro plod toxické nebo nepotřebné. Léky však často mají formu, která výrazně usnadňuje pronikání. Mezi ně patří loperamid hydrochlorid. Molekula látky je malá - molekulová hmotnost je 513 g / mol a molekuly s hmotností až 600 g / mol snadno pronikají placentární bariérou. Kromě toho je sloučenina rozpustná v tucích, což také usnadňuje překonání placentární bariéry. Lék tedy může poškodit nenarozené dítě.
 • Ve třetím trimestru těhotenství se doporučuje užívat Loperamid stejným způsobem jako ve druhém: v minimální účinné dávce a pouze podle pokynů lékařů. V této fázi je léčba pro dítě nejméně nebezpečná, protože je již plně formován.

Po celou dobu těhotenství se hormonální pozadí a reprodukční orgány ženy radikálně mění a připravují se na vzhled nového organismu. Z tohoto důvodu se u velkého počtu nastávajících matek často vyskytují nesnesitelné pálení žáhy, oslabující nevolnost a zažívací potíže..

Tyto problémy se často projevují ve formě dlouhodobé a bolestivé průjmy nebo zvracení. Během období těhotenství může být průjem, který může vyvolat dehydrataci nebo v nejhorším případě kontrakci dělohy, která je plná ukončení těhotenství..

Je těhotným ženám dovoleno užívat Loperamid a poškodí to potomstvo? Mnoho nastávajících matek se zajímá, zda je možné pít lék v časném a pozdním těhotenství.

V 1 trimestru

Analogy těhotenství

Loperamid je aktivní léčivo, které se používá při léčbě průjmu - akutního, chronického a infekčního původu, jakož i při narušení metabolismu a absorpce. Droga je často srovnávána s defenoxylátem, kvůli jeho účinnosti a rychlosti..

Složení léčiva zahrnuje loperamid hydrochlorid (hlavní účinná látka) a řadu dalších pomocných látek. Když droga vstoupí do střeva, začíná proces zpomalení peristaltiky a zvýšení tónu análního svěrače.

Délka léku závisí na jeho dávkování, v průměru je od 4 do 6 hodin. Indikace užívání Loperamidu jsou infekční nebo jakýkoli jiný průjem. Vzhledem k účinnosti a rychlosti účinku léku je často předepisován pro průjem.

Je možné lék užívat během těhotenství? Poškodí to plod a nastávající matku? Závisí to na několika faktorech, které budou probrány později. Před přijetím je nutné se poradit s lékařem nebo gynekologem, který je těhotný.

Ve 2. a 3. trimestru

Počínaje 2. trimestrem může nastávající matka v případě dlouhodobé a akutní průjmy začít užívat Loperamid, ale pouze po konzultaci s lékařem, který musí před předepsáním léku pečlivě prozkoumat klinický obraz nemoci pacienta. Na konci těhotenství je Loperamid předepsán pouze v případě, že přínos léku pro nastávající matku překročí potenciální riziko pro její dítě..

Existuje řada nástrojů, které jsou v zásadě podobné provozu, podobné Loperamide. Nejoblíbenější a doporučené jsou:

 • Diara - tento přípravek ve formě žvýkacích ochucených tablet má příjemnou chuť máty;
 • Žvýkací tablety imodia se používají k léčbě průjmu jakéhokoli typu a původu;
 • kapsle lopedium.

Nejčastěji jsou při průjmech nastávajícím matkám předepisovány enterosorbenty - látky, které odstraňují toxiny z těla. To je například Smecta, Polysorb a Enterosgel.

Loperamid se aktivně používá k léčbě průjmu různých etiologií. Jeho účinnost je způsobena působením hlavní účinné látky - loperamid hydrochloridu, na sekreci zvláštních látek prostaglandinů. V důsledku toho se zvyšuje průchod tráveného jídla střevy. Lék se váže dostatečně rychle na receptory umístěné na stěnách střeva, přičemž snižuje tón a zhoršuje kontraktilitu svalů.

Loperamid prakticky nevstupuje do celkového krevního oběhu a koncentruje se ve střevech a játrech. Podle uvedených údajů od výrobce je absorpce léčiva 40%. Návod k použití Loperamidu během těhotenství však naznačuje jeho možné riziko pro plod.

Celkově je jednorázová dávka Loperamidu vylučována z těla po dvanácti hodinách střevy a částečně ledvinami..

Droga je k dispozici ve třech typech:

 • kapsle;
 • pastilky;
 • kapky.

Hlavní indikace pro jmenování drogy:

 • akutní průjem;
 • chronický
 • normalizace stolice s ileostomií.

Tradiční dávkování léčiva je uvedeno v pokynech. Je však lepší zahájit léčbu po konzultaci s odborníkem, aby se zabránilo vedlejším účinkům..

Pokud je loperamid zakázán, pak pro těhotné ženy používejte náhražky - analogy k zamýšlenému účelu:

 • Smecta
  . Nejslavnější náhrada. Jeho účinná látka - diosmektit, je sorbent a je zcela neutrální. Neinhibuje střevní motilitu, ale absorbuje přebytečnou vodu a toxické látky a odstraňuje je..
 • Polysorb
  . Další analog Loperamidu, povolený v jakékoli fázi těhotenství. Jeho základem je oxid křemičitý. Princip fungování je stejný jako u Smecta. Tento lék má však více omezení. Například, Polysorb není předepsán pro peptické vředy žaludku nebo dvanáctníku..
 • Enterosgel
  - nahradit zamýšlený účel. Kyselina chlorovodíková methylsilicic úspěšně odstraňuje průjem v kterémkoli stadiu těhotenství. Omezení: střevní atonie a nesnášenlivost s jakoukoli složkou drogy.
 • Enterofuril
  . Léčivou látkou je nifuroxazid. Jedná se o syntetické širokospektrální antibiotikum. Je předepsán pro průjem infekčního původu as velkou péčí.

Loperamid lze použít k léčbě těhotných žen, ale pouze ve druhém a třetím trimestru a pouze pro důležité indikace. Účinná látka léčiva prochází placentární bariérou a představuje potenciální hrozbu pro plod.

Odborné dovednosti: Diagnostika a léčba onemocnění trávicího traktu, jater a žlučníku.

Loperamid je účinný volně prodejný lék na průjem. Vyrábí se ve formě tablet a tobolek. Aktivní složkou je loperamid hydrochlorid, pomocnými složkami jsou oxid křemičitý, mastek, škrob, stearát hořečnatý a laktóza. Tento léčivý přípravek je k dispozici v baleních č. 7, 10, 14, 21, 30, 90.

Existuje mnoho léků, které mají stejné vlastnosti. Jedná se o strukturální analogy (léky se stejnou účinnou látkou - loperamid) a léky s podobnými účinky. Nejoblíbenějšími náhradami proti průjmovým lékům jsou Lopedium, Diar, Imodium. Všechny z nich jsou během těhotenství v počátečních stádiích zakázány, ale lze je předepsat ve druhém a třetím trimestru, a to pouze v případě, že výhody jejich použití převyšují možná rizika pro plod..

Pokud žena nemá pít Loperamid a jeho strukturní analogy, například kvůli individuální nesnášenlivosti, lékaři doporučují použití enterosorbentů. Jedná se o léky, které vážou toxické a jiné škodlivé látky a zajišťují jejich vylučování z těla. Předepište Enterosgel, Polysorb, Smecta.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Loperamid nemůže vzít každý. Droga, stejně jako jakékoli jiné prostředky, má kromě indikací pro přijetí omezení. Je třeba je číst bez selhání, zejména u těhotných žen. Podle návodu k použití by přípravek neměly užívat ženy s takovými patologiemi:

 • střevní obstrukce;
 • ulcerativní kolitida;
 • akutní úplavice;
 • divertikulóza;
 • pseudomembranózní enterokolitida (zánět střeva s prodlouženou antibiotickou terapií).

Nepředepisujte lék pro individuální nesnášenlivost. Loperamid je dobře snášen. Zneužívání drogy je však spojeno s:

 • mdloby;
 • bolest v epigastriu;
 • porucha spánku;
 • sucho v ústech (xerostomie);
 • nevolnost
 • zvracení
 • bolest hlavy;
 • zadržování moči;
 • střevní kolika;
 • svědění, zarudnutí a kožní vyrážky.

Pokud se takové příznaky objeví, je Loperamid vysazen. K normalizaci stolice lékař vybere jiný lék.

Předávkování lékem je indikováno výskytem těchto příznaků:

 • střevní obstrukce;
 • strnulost;
 • zúžení žáků;
 • ospalost
 • svalová hypertonicita;
 • narušená koordinace;
 • tachykardie.

Stejně jako všechny léky má i Loperamid své kontraindikace. Jeho příjem je zakázán, pokud:

 • individuální neochota a netolerance ke svému složení;
 • zhoršená motorická funkce střeva;
 • exacerbace ulcerativní kolitidy;
 • zácpa a nadýmání;
 • laktace.

Při užívání léku se mohou vyskytnout také nežádoucí vedlejší účinky. To:

 • zvýšená tvorba plynu;
 • zácpa
 • alergická reakce;
 • střevní obstrukce;
 • nevolnost zvracení reakce

Pokud se vyskytne jakýkoli nežádoucí účinek, musíte přestat užívat lék. Měli byste vyhledat odbornou pomoc od specialisty, aby předepsal jiný lék.

Před užitím přípravku Loperamid si musíte přečíst pokyny, abyste se vyhnuli nežádoucím reakcím na lék.

Kontraindikace zahrnují:

 • alergická reakce na jednu ze složek obsažených v léčivu;
 • peptický vřed;
 • úplavice;
 • divertikly trávicího traktu.

Je lepší odmítnout brát lék pro onemocnění ledvin a jater..

Stejně jako jiné léky má i loperamid nežádoucí účinky. Určitě nejsou příliš závažné, ale když se objeví, je lepší drogu odmítnout a nahradit ji jiným, účinnějším.

 • závrať;
 • bolest hlavy;
 • zácpa;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • nespavost.

V prvních 2 dnech se Loperamid užívá 1-2 tablety denně. V následujících dnech lze lék užívat pouze tehdy, pokud se znovu objeví volné stolice.

Neužívejte více než 3 tablety denně, aby nedošlo k předávkování.

Důležité!
Během léčby Loperamidem je nutné pít co nejvíce minerální vody bez plynu.

Jedním z nepříjemných problémů, s nimiž se může každá žena setkat během těhotenství, je infekční nebo neinfekční průjem. Bez ohledu na to, co způsobilo průjem, tento stav nejen způsobuje nepohodlí, ale v některých případech může zvýšit riziko potratu..

Vzhledem k možným rizikům, včetně dehydratace, je důležité zvolit vhodnou léčbu na základě stavu ženy. Jedním z léků proti průjmu, které jsou někdy předepsány těhotným ženám v trimestrech II a III, je loperamid. Před pitím drogy s takovou účinnou látkou je nutné se poradit s lékařem. Je důležité vzít v úvahu, že loperamid během těhotenství nelze užívat kdykoli a pouze podle pokynů odborníka.

Při použití loperamidu kojení a těhotenství je třeba pečlivě prostudovat pokyny. Tento nástroj nelze použít vždy. Mezi hlavní kontraindikace užívání drog patří:

 • Alergie na složky léku;
 • peptický vřed;
 • divertikly v zažívacím systému;
 • úplavice.

V některých situacích lék vyvolává nežádoucí vedlejší účinky..

Mezi ně patří následující:

 • Závrať;
 • nevolnost;
 • poruchy spánku;
 • zácpa;
 • bolesti hlavy;
 • zvracení.

Loperamid je považován za velmi účinný nástroj, který lze během těhotenství použít. To je však přípustné pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře. Užívání léku v prvním trimestru může vyvolat nežádoucí důsledky.

Během těhotenství se nejúčinnější léky stanou nebezpečnými pro normální vývoj plodu. Jedním z léků, které je třeba během těhotenství brát s velkou opatrností, je Loperamid.

Kromě zákazu používání Loperamidu po dobu 1 trimestru existují i ​​další omezení, která se plně vztahují na těhotné ženy.

Pro odstranění průjmu nelze Loperamid použít s následujícími chorobami:

 • Individuální citlivost na jakoukoli složku léčiva zcela vylučuje jeho použití.
 • Ulcerózní kolitida, pseudomembranózní, jiné záněty střevní sliznice způsobené užíváním antibiotik také nenavrhují použití loperamidu.
 • S obstrukcí střev je lék přísně zakázán. I při malém předávkování může způsobit zácpu a na pozadí obstrukce zcela naruší práci orgánů.
 • Během těhotenství nemůžete užívat Loperamid as divertikulózou.
 • Relativním omezením jsou infekční onemocnění: v tomto případě droga neléčí, ale pouze zmírňuje stav pacienta.

Při použití Loperamidu jsou možné některé vedlejší účinky:

 • Droga může způsobit závratě a bolesti hlavy. Pokud však není léčba doprovázena silným pitím, je migréna pravděpodobně způsobena nedostatkem tekutin a solí..
 • Někdy jsou pozorovány kožní vyrážky, kopřivka. S vysokou vzrušivostí je možné nespavost nebo naopak ospalost.
 • Zřídka pozorováno zadržování moči.
 • Velmi vzácně se vyskytuje střevní obstrukce, obvykle se sklonem k zácpě.

Je možné předávkování lékem. Zároveň dochází ke zúžení žáků, ospalosti, narušené koordinaci. Příznaky jsou způsobeny depresí CNS. V takových případech je nutné žaludek okamžitě opláchnout a sorbent vzít. V případě předávkování by měl být pacient sledován po dobu nejméně 2 dnů. V případě potřeby použijte antidotum - naloxon.

Návod k použití

Loperamid se vyrábí a prodává ve formě tablet nebo rozpustných tobolek, které se musí umýt velkým množstvím vody. Volba formy uvolňování závisí na osobních preferencích, všechny mají stejný účinek a dávkování. Doporučuje se, abyste se nejprve poradili se svým lékařem, abyste se ujistili, že můžete Loperamid užívat a předepsat léčebný postup, jehož trvání závisí na typu a povaze průjmu, jakož i na příčině jeho výskytu..

Obecně platí, že návod k použití Doperamidu při léčbě akutního průjmu vypadá takto:

 • polykat, s vodou, 2 tobolkami nebo tabletami;
 • po každém záchvatu průjmu užijte jednu kapsli nebo tabletu, dokud se stolice normalizuje, ale ne více než 8 kusů denně.

Pokud těhotná žena trpí chronickou formou průjmu, měla by užít 2 tablety nebo tobolky denně. Pokud lék nepomůže do 2 dnů, musíte vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Nebezpečí průjmu během těhotenství

Když se plod narodí, dochází k hormonálním změnám, orgány a systémy začínají pracovat v novém rytmu. Sval se uvolňuje díky účinkům progesteronu. Proto těhotné ženy často stěžují na nevolnost, zvracení, pálení žáhy a zažívací potíže. Poruchy zažívacího traktu se často projevují jako porucha stolice.

Lékaři se domnívají, že pokud průjem není prodlužován, není doprovázen zvýšením tělesné teploty, zimnice a bolesti, můžete trochu počkat s užíváním drog, zejména Loperamidu, aby tělo mohlo normalizovat fungování samo o sobě. Pokud porucha neodezní každý druhý den nebo je komplikována jinými příznaky, měli byste se poradit s lékařem.

Průjem je vyvolán různými důvody: patologiemi gastrointestinálního traktu, které se vyskytují v chronické formě, nutriční chyby, otrava, stresové situace. Obzvláště nebezpečná během těhotenství je porucha infekčního původu. Pokud nebudou opatření přijata včas, patogeny poškodí plod.

Ignorování onemocnění nebo odmítnutí terapie je spojeno s:

 • těžká dehydratace a ztráta prospěšných minerálů;
 • zvýšený tón dělohy;
 • potrat;
 • předčasný porod.

Aby se odstranil průjem, stanovila se činnost gastrointestinálního traktu a předcházelo se nebezpečným následkům, společně s dietou pro průjem se předepisuje užívání drog - enterosorbentů nebo protiprůjmových léků zaměřených na snížení peristaltiky. Poslední skupina zahrnuje loperamid.

Loperamid je lékem volby pro symptomatickou léčbu akutního průjmu u dospělých 1. Nástroj může zpomalit pohyblivost střeva, což pomáhá snížit počet pohybů střev. Účinná látka má také mírný antisekreční účinek 1. Loperamid byl syntetizován a patentován v roce 1973.

Vlastnosti užívání Loperamidu během těhotenství

Třetí trimestr

Použití loperamidu během těhotenství by mělo být prováděno podle pokynů lékaře. Používání léku je přísně zakázáno v prvním trimestru. Až do 12 týdnů se fetální orgány a systémy aktivně vyvíjejí. Složky, které tvoří léčivo, mohou nepříznivě ovlivnit vývoj dítěte.

Od druhého trimestru lze lék užívat, ale činí to ve výjimečných případech - například pokud průjem může vést k nebezpečným následkům. Dávku by měl zvolit lékař v závislosti na individuálních vlastnostech.

Při kojení se nedoporučuje používat loperamid. Bylo zjištěno, že s HB se malé množství složek absorbuje do mléka. To povede k jejich proniknutí do těla dítěte..

Kontraindikace

Způsob aplikace

Opravný prostředek pro těhotné ženy by měl předepisovat pouze lékař.

Odborník vybere optimální dávku. Nejčastěji je lék předepsán v minimálně účinných poměrech. Totéž platí pro období kojení..

Návod k použití doporučuje polykat tobolky celé a pít s vodou. Pokud se lék používá ve formě lingválních tablet, musí být uchováván v jazyce až do úplného rozpuštění. Poté by měla být látka spolknuta spolu se slinami. V tomto případě nepijte lék.

Pro kojení použijte loperamid a těhotenství by mělo být v případě akutního průjmu. Zpočátku se předepisují 4 mg a poté 2 mg léčiva po každém pohybu střeva tekutými výkaly. Maximální přípustný objem za den je 16 mg.

Při chronickém průjmu lze konzumovat 4 až 16 mg léčiva denně. Pokud je stolice obnovena a průjem není delší než 12 hodin, lze léčbu zastavit.

Dávkování léků

Návod k použití Loperamid naznačuje, že během těhotenství se lék používá stejným způsobem jako při léčbě jiných pacientů starších 14 let. V tomto případě je důležité omezit dobu přijetí a pečlivě sledovat stav pacienta.

 • V případě akutního průjmu se lék užívá během těhotenství následujícím způsobem: nejprve vezmou 2 tablety nebo tobolky a poté 1 tabletu po každé volné stolici. Během 24 hodin můžete pít maximálně 6 dávek.
 • U chronické poruchy by léčba měla být omezena na 5 dní. V tomto případě je první dávka 2 tablety a pak ne více než 1–2 tobolky 1–2krát denně.

Vlastnosti použití loperamidu v těhotenství

Odborné dovednosti: Hydrocolonoterapie, léčba onemocnění trávicího traktu

Průjem během těhotenství je běžný jev. Hormonální změny, další rostoucí tlak na střeva, nízká imunita - to vše vede k výskytu různých poruch. Nastávající matka by však neměla používat většinu obvyklých léků, protože existuje riziko poškození dítěte.

Loperamid během těhotenství je předepsán podle svědectví lékaře a pouze v určitém čase - 2. a 3. trimestru.

Indikace pro použití

Léky předepsané těhotným ženám by měly mít jednu vlastnost: nepronikají placentární bariérou. Bohužel existuje jen velmi málo takových drog. Ve skutečnosti je budoucí matka předepisována léky ze zdravotních důvodů: to znamená, ti, jejichž výhody převyšují možné poškození plodu.

Podle údajů FDA byla Loperamide udělena kategorie C. To znamená, že nebyly provedeny žádné studie potvrzující bezpečnost léku, ale experimenty na zvířatech naznačují negativní účinek Loperamidu na tělo nenarozeného dítěte..

Léčivou látkou léčiva je loperamid hydrochlorid. Tato sloučenina patří k opioidům, neprochází však hematoencefalickou bariérou a neovlivňuje nervový systém. Až 40% látky vstupuje do krve a lymfy a podle toho se dostává do dělohy.

Důležité! Nepoužívejte Loperamid v 1. trimestru těhotenství, pokud není placenta plně formována..

Je možné užívat Loperamid během těhotenství, stanoví pouze lékař na základě závažnosti malátnosti.

 • Nejčastěji je Loperamid předepisován, je-li průjem akutní, a je nutné přijmout neodkladná opatření, aby se zabránilo dehydrataci. Loperamid je velmi účinný a je schopen zmírnit průjem doslova 2 dny..
 • V závislosti na závažnosti onemocnění můžete Loperamid použít k chronickému průjmu způsobenému nervovým napětím, poruchou příjmu potravy a dysbiózou. Doporučuje se omezit použití Loperamidu na 3 dny, aby se ulevilo od exacerbace.
 • U infekčních onemocnění střeva působí Loperamid jako paliativní. Léčba by měla zahrnovat léčiva zaměřená na odstranění základní příčiny a pokud možno neovlivňující vývoj plodu.
[adsp-pro-3]

Používejte během těhotenství

Loperamid nemůžete použít k odstranění průjmu, který se objevuje například během zubního ošetření nebo po přejídání. Těhotné ženy mohou pít Loperamid pouze z dobrého důvodu..

Plod chrání placentární bariéru během těhotenství. Sdílí krev matky a dítěte. V tomto případě plod dostává kyslík a živiny a dává mateřské krvi oxid uhelnatý. Bariéra zabraňuje účinkům mnoha léků.

Loperamid má povoleno pít s průjmem pro těhotné ženy v závislosti na období:

 • V prvních týdnech těhotenství není placenta dosud plně formována a dítě je bezbranné. Proto je v raných stadiích těhotenství zakázáno používat Loperamid: látka proniká do krve a přenáší se na plod.
 • Ve druhém trimestru je povoleno užívat lék, ale pouze v případě potřeby. Po 4 měsících je placentární bariéra již plně vytvořena a je schopna odfiltrovat látky, které jsou pro plod toxické nebo nepotřebné. Léky však často mají formu, která výrazně usnadňuje pronikání. Mezi ně patří loperamid hydrochlorid. Molekula látky je malá - molekulová hmotnost je 513 g / mol a molekuly s hmotností až 600 g / mol snadno pronikají placentární bariérou. Kromě toho je sloučenina rozpustná v tucích, což také usnadňuje překonání placentární bariéry. Lék tedy může poškodit nenarozené dítě.
 • Ve třetím trimestru těhotenství se doporučuje užívat Loperamid stejným způsobem jako ve druhém: v minimální účinné dávce a pouze podle pokynů lékařů. V této fázi je léčba pro dítě nejméně nebezpečná, protože je již plně formován.
[adsp-pro-4]

Dávkování léků

Návod k použití Loperamid naznačuje, že během těhotenství se lék používá stejným způsobem jako při léčbě jiných pacientů starších 14 let. V tomto případě je důležité omezit dobu přijetí a pečlivě sledovat stav pacienta.

 • V případě akutního průjmu se lék užívá během těhotenství následujícím způsobem: nejprve vezmou 2 tablety nebo tobolky a poté jednu tabletu po každé volné stolici. Během 24 hodin můžete pít maximálně 6 dávek.
 • U chronické poruchy by léčba měla být omezena na 5 dní. V tomto případě je první dávka 2 tablety a pak ne více než 1–2 tobolky 1–2krát denně.
[adsp-pro-5]

Důležité! Pokud se tekutý výtok při akutním průjmu nezastaví do 3 dnů, je nutné podstoupit vyšetření k určení skutečné příčiny poruchy.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Kromě zákazu používání Loperamidu po dobu 1 trimestru existují i ​​další omezení, která se plně vztahují na těhotné ženy.

Pro odstranění průjmu nelze Loperamid použít s následujícími chorobami:

 • Individuální citlivost na jakoukoli složku léčiva zcela vylučuje jeho použití.
 • Ulcerózní kolitida, pseudomembranózní, jiné záněty střevní sliznice způsobené užíváním antibiotik také nenavrhují použití loperamidu.
 • S obstrukcí střev je lék přísně zakázán. I při malém předávkování může způsobit zácpu a na pozadí obstrukce zcela naruší práci orgánů.
 • Během těhotenství nemůžete užívat Loperamid as divertikulózou.
 • Relativním omezením jsou infekční onemocnění: v tomto případě droga neléčí, ale pouze zmírňuje stav pacienta.
[adsp-pro-6]

Při použití Loperamidu jsou možné některé vedlejší účinky:

 • Droga může způsobit závratě a bolesti hlavy. Pokud však není léčba doprovázena silným pitím, je migréna pravděpodobně způsobena nedostatkem tekutin a solí..
 • Někdy jsou pozorovány kožní vyrážky, kopřivka. S vysokou vzrušivostí je možné nespavost nebo naopak ospalost.
 • Zřídka pozorováno zadržování moči.
 • Velmi vzácně se vyskytuje střevní obstrukce, obvykle se sklonem k zácpě.

Je možné předávkování lékem. Zároveň dochází ke zúžení žáků, ospalosti, narušené koordinaci. Příznaky jsou způsobeny depresí CNS. V takových případech je nutné žaludek okamžitě opláchnout a sorbent vzít. V případě předávkování by měl být pacient sledován po dobu nejméně 2 dnů. V případě potřeby použijte antidotum - naloxon.

Kompatibilita s léky

Loperamid zvyšuje účinek určitých látek a oslabuje vliv ostatních. To by mělo být zváženo při užívání léků:

 • Je přísně zakázáno používat Loperamid, pokud pacient již užívá nějaký druh opioidní drogy. Společná akce může vést k předávkování a střevní obstrukci..
 • Kombinace loperamidu s antacidy, včetně vápníku, není povolena. Ten také zpomaluje rychlost střevní kontrakce a jejich kombinovaný účinek končí parézou..
 • Nemůžete kombinovat léky s ranitidinem, cimetidinem, erythromycinem, ketokazazolem a jejich analogy ve složení. Lékové interakce mohou vést k závažným kardiovaskulárním komplikacím..
[adsp-pro-7]

Analogy drogy

Pokud je loperamid zakázán, pak pro těhotné ženy používejte náhražky - analogy k zamýšlenému účelu:

 • Smecta. Nejslavnější náhrada. Jeho účinná látka - diosmektit, je sorbent a je zcela neutrální. Neinhibuje střevní motilitu, ale absorbuje přebytečnou vodu a toxické látky a odstraňuje je..
 • Polysorb. Další analog Loperamidu, povolený v jakékoli fázi těhotenství. Jeho základem je oxid křemičitý. Princip fungování je stejný jako u Smecta. Tento lék má však více omezení. Například, Polysorb není předepsán pro peptické vředy žaludku nebo dvanáctníku..
 • Enterosgel je náhradou za zamýšlený účel. Kyselina chlorovodíková methylsilicic úspěšně odstraňuje průjem v kterémkoli stadiu těhotenství. Omezení: střevní atonie a nesnášenlivost s jakoukoli složkou drogy.
 • Enterofuril. Léčivou látkou je nifuroxazid. Jedná se o syntetické širokospektrální antibiotikum. Je předepsán pro průjem infekčního původu as velkou péčí.

Loperamid lze použít k léčbě těhotných žen, ale pouze ve druhém a třetím trimestru a pouze pro důležité indikace. Účinná látka léčiva prochází placentární bariérou a představuje potenciální hrozbu pro plod.

Loperamid během těhotenství: vlastnosti léku

Mohu vzít Loperamid na průjem během těhotenství??

Mnoho těhotných žen trpí poruchou stolice. Tímto způsobem trávicí systém reaguje na změny, které se vyskytují v těle. Nebezpečí střevních křečí spočívá v tom, že mohou vyvolat děložní tón.

Aby se těmto účinkům zabránilo, je průjem léčen nejbezpečnějšími léky. Často předepsán pro průjem Loperamid během těhotenství.

Toto je jeden z povolených léků, který pomůže odstranit poruchu a normalizovat stav ženy..

Nebezpečí průjmu během těhotenství

Když se plod narodí, dochází k hormonálním změnám, orgány a systémy začínají pracovat v novém rytmu. Sval se uvolňuje díky účinkům progesteronu. Proto těhotné ženy často stěžují na nevolnost, zvracení, pálení žáhy a zažívací potíže. Poruchy zažívacího traktu se často projevují jako porucha stolice.

Lékaři se domnívají, že pokud průjem není prodlužován, není doprovázen zvýšením tělesné teploty, zimnice a bolesti, můžete trochu počkat s užíváním drog, zejména Loperamidu, aby tělo mohlo normalizovat fungování samo o sobě. Pokud porucha neodezní každý druhý den nebo je komplikována jinými příznaky, měli byste se poradit s lékařem.

Průjem je vyvolán různými důvody: patologiemi gastrointestinálního traktu, které se vyskytují v chronické formě, nutriční chyby, otrava, stresové situace. Obzvláště nebezpečná během těhotenství je porucha infekčního původu. Pokud nebudou opatření přijata včas, patogeny poškodí plod.

Ignorování onemocnění nebo odmítnutí terapie je spojeno s:

 • těžká dehydratace a ztráta prospěšných minerálů;
 • zvýšený tón dělohy;
 • potrat;
 • předčasný porod.

Aby se odstranil průjem, stanovila se činnost gastrointestinálního traktu a předcházelo se nebezpečným následkům, společně s dietou pro průjem se předepisuje užívání drog - enterosorbentů nebo protiprůjmových léků zaměřených na snížení peristaltiky. Poslední skupina zahrnuje loperamid.

Působí rychle, asi po 20–30 minutách. Účinek trvá 6 hodin.

Složení a forma uvolňování

Loperamid je účinný volně prodejný lék na průjem. Vyrábí se ve formě tablet a tobolek. Aktivní složkou je loperamid hydrochlorid, pomocnými složkami jsou oxid křemičitý, mastek, škrob, stearát hořečnatý a laktóza. Tento léčivý přípravek je k dispozici v baleních č. 7, 10, 14, 21, 30, 90.

Indikace pro použití

Loperamid se často předepisuje během těhotenství, protože je to jeden z neškodných léků. Průjem přináší budoucí matce nepohodlí, výrazně snižuje kvalitu života.

Protidrhealita během těhotenství se používá opatrně a pouze v nezbytných případech. Loperamid pro průjem se doporučuje pro:

 • eliminace projevů průjmu neinfekční povahy;
 • regulace stolice pro ženy s ileostomií;
 • léčba bakteriálních, virových, protozoálních průjmů (komplexní terapie).

Užívání léku během těhotenství poskytuje zpomalení peristaltiky, snížení nutkání k defekaci a zvýšení tónu análního svěrače..

Loperamid je symptomatický lék, který pouze eliminuje poruchu, ale neovlivňuje příčinu. Pokud dva dny po začátku užívání drog nevidíte žádnou pozitivní dynamiku nebo naopak stav se jen zhoršuje, musíte informovat svého lékaře.

Vlastnosti užívání Loperamidu během těhotenství

Podle anotace se poprvé proti hnačkovým lékům užívá dávka 4 mg (2 tablety), poté po každém pohybu střeva 2 mg. K normalizaci stolice použijte loperamid. Můžete užít maximálně 8 tablet denně.

Během těhotenství, aby se zabránilo možným negativním účinkům na plod, se snižuje množství léků. Lékař volí minimální efektivní dávku s ohledem na závažnost průjmu a individuální vlastnosti těhotné ženy.

První trimestr

V počátečních stadiích těhotenství, až 13 týdnů, je použití Loperamidu kontraindikováno. V této fázi se embryo teprve začíná formovat, probíhá pokládka pupenů orgánů. Vzhledem k nedostatečné tvorbě hematoplacentární bariéry je zakázána jakákoli léčba. Účinné látky tohoto léčiva mohou nepříznivě ovlivnit vývoj dítěte.

Druhý trimestr

Užívání léků proti průjmu od 13 týdnů je možné, ale pouze v případě, že očekávaný přínos užívání Loperamidu překročí pravděpodobná rizika a poškození těhotné ženy a plodu. V malých dávkách je předepsán prostředek s protiprůjmovým účinkem. Pokud porucha není vyjádřena, je lepší zdržet se užívání drogy.

Třetí trimestr

Později není užívání tablet Loperamidu zakázáno, ale průjmová léčba by měla být prováděna se souhlasem lékaře. Léčba poruchy pomocí léků proti průjmu v posledním trimestru těhotenství je nejbezpečnější, protože dítě je již plně formováno.

Lékaři důrazně nedoporučují užívat lék těhotným ženám bez předchozího souhlasu. Porucha může být známkou závažné patologie vyžadující okamžitou léčbu..

Kontraindikace a vedlejší účinky

Loperamid nemůže vzít každý. Droga, stejně jako jakékoli jiné prostředky, má kromě indikací pro přijetí omezení. Je třeba je číst bez selhání, zejména u těhotných žen. Podle návodu k použití by přípravek neměly užívat ženy s takovými patologiemi:

 • střevní obstrukce;
 • ulcerativní kolitida;
 • akutní úplavice;
 • divertikulóza;
 • pseudomembranózní enterokolitida (zánět střeva s prodlouženou antibiotickou terapií).

Nepředepisujte lék pro individuální nesnášenlivost. Loperamid je dobře snášen. Zneužívání drogy je však spojeno s:

 • mdloby;
 • bolest v epigastriu;
 • porucha spánku;
 • sucho v ústech (xerostomie);
 • nevolnost
 • zvracení
 • bolest hlavy;
 • zadržování moči;
 • střevní kolika;
 • svědění, zarudnutí a kožní vyrážky.

Pokud se takové příznaky objeví, je Loperamid vysazen. K normalizaci stolice lékař vybere jiný lék.

Předávkování lékem je indikováno výskytem těchto příznaků:

 • střevní obstrukce;
 • strnulost;
 • zúžení žáků;
 • ospalost
 • svalová hypertonicita;
 • narušená koordinace;
 • tachykardie.

V takovém případě musíte těhotné ženě poskytnout první pomoc: vypláchněte žaludek, dejte sorbent a zavolejte lékaře. V případě potřeby lékař kromě symptomatické léčby předepíše antidotum Loperamid - Naloxon.

Analogy

Existuje mnoho léků, které mají stejné vlastnosti. Jedná se o strukturální analogy (léky se stejnou účinnou látkou - loperamid) a léky s podobnými účinky.

Nejoblíbenějšími náhradami proti průjmovým lékům jsou Lopedium, Diar, Imodium..

Všechny z nich jsou během těhotenství v počátečních stádiích zakázány, ale lze je předepsat ve druhém a třetím trimestru, a to pouze v případě, že výhody jejich použití převyšují možná rizika pro plod..

Pokud žena nemá pít Loperamid a jeho strukturní analogy, například kvůli individuální nesnášenlivosti, lékaři doporučují použití enterosorbentů. Jedná se o léky, které vážou toxické a jiné škodlivé látky a zajišťují jejich vylučování z těla. Předepište Enterosgel, Polysorb, Smecta.

Těhotné ženy by si neměly vybírat drogy samy. Může poškodit plod..

Recenze

Ženy užívající Loperamid si uvědomují vysokou účinnost a rychlý účinek léku. K normalizaci stolice stačilo nejběžnější použití 1-2 tablet. Při delším příjmu, například po dobu 2 dnů, nebyl pozorován výskyt nežádoucích účinků. Loperamid je podle těhotných žen účinným lékem, který se pro mnohé stal skutečnou spásou.

Lékaři často předepisují lék proti průjmům nastávajícím matkám, protože se domnívají, že je to jeden z nejbezpečnějších léků, který nemá škodlivý účinek na plod..

Lékaři však nedoporučují užívat Loperamid během těhotenství, pokud to není naléhavě nutné.

Jedná se o syntetický lék, a pokud jej budete brát příliš často, jsou možné vážné následky - předčasný porod v pozdějších fázích a potrat na počátku.

Závěr

Loperamid je považován za relativně bezpečné činidlo, které může zmírnit akutní a chronický průjem..

Lze ji užívat během těhotenství, ale pouze od 13 týdnů a pouze v případě, že očekávaný výsledek přesáhne možné poškození. Při přenášení plodu se tablety vypijí v minimálních dávkách a na krátkou dobu.

Užívání léku musí být dohodnuto s lékařem. Pokud dojde k nežádoucím účinkům nebo příznakům předávkování, je léčivo zastaveno.

Praktik. V roce 2012 promovala s vyznamenáním na Státní lékařské univerzitě Vitebsk s maturitou v oboru zdravotnictví. Za úspěchy v práci byl udělen čestný diplom.

Loperamid během těhotenství: rysy užívání léku v rané a pozdní fázi

Těhotenství je důležitou fází života ženy. Chci, aby všechno bylo hladké a klidné po celé období. Bohužel nejsme v bezpečí před otravou a dalšími problémy..

Nastávající matka by měla být připravena na vyšší moc a neměla by se bát, pokud se něco pokazí. Článek se zaměří na jeden z léků na průjem - Loperamid.

Pojďme mluvit o tom, zda ji mohou vzít těhotné ženy a jak je to bezpečné..

Obecný popis léčiva: složení, forma uvolňování, indikace

Loperamid je aktivní léčivo, které se používá při léčbě průjmu - akutního, chronického a infekčního původu, jakož i při narušení metabolismu a absorpce. Droga je často srovnávána s defenoxylátem, kvůli jeho účinnosti a rychlosti..

Složení léčiva zahrnuje loperamid hydrochlorid (hlavní účinná látka) a řadu dalších pomocných látek. Když droga vstoupí do střeva, začíná proces zpomalení peristaltiky a zvýšení tónu análního svěrače.

Délka léku závisí na jeho dávkování, v průměru je od 4 do 6 hodin. Indikace užívání Loperamidu jsou infekční nebo jakýkoli jiný průjem. Vzhledem k účinnosti a rychlosti účinku léku je často předepisován pro průjem.

Je možné lék užívat během těhotenství? Poškodí to plod a nastávající matku? Závisí to na několika faktorech, které budou probrány později. Před přijetím je nutné se poradit s lékařem nebo gynekologem, který je těhotný.

Mohu vzít lék během těhotenství??

Po celou dobu těhotenství se hormonální pozadí a reprodukční orgány ženy radikálně mění a připravují se na vzhled nového organismu. Z tohoto důvodu se u velkého počtu nastávajících matek často vyskytují nesnesitelné pálení žáhy, oslabující nevolnost a zažívací potíže..

Tyto problémy se často projevují ve formě dlouhodobé a bolestivé průjmy nebo zvracení. Během období těhotenství může být průjem, který může vyvolat dehydrataci nebo v nejhorším případě kontrakci dělohy, která je plná ukončení těhotenství..

Je těhotným ženám dovoleno užívat Loperamid a poškodí to potomstvo? Mnoho nastávajících matek se zajímá, zda je možné pít lék v časném a pozdním těhotenství.

V 1 trimestru

na základě řady vědeckých experimentů bylo potvrzeno, že těhotné ženy by neměly užívat lék loperamid v prvním trimestru.

s pravděpodobností více než 40 procent může žena nejen ztratit plod, ale také trpět. v tomto ohledu byste měli s podrážděným žaludkem vyhledat lékaře, aby vybral jiný vhodný lék.

obecně v této fázi těhotenství by měly být upřednostněny lidové prostředky, jako je rýžový vývar.

ve 2 a 3 trimestrech

počínaje 2. trimestrem může nastávající matka v případě dlouhodobé a akutní průjmy začít užívat loperamid, ale pouze po konzultaci s lékařem, který musí před předepsáním léku pečlivě zkontrolovat klinický obraz nemoci pacienta..

na konci těhotenství je loperamid předepsán, pouze pokud přínos léku pro nastávající matku překročí potenciální riziko pro její dítě.

pacient musí přísně dodržovat doporučení lékaře a nesmí překročit předepsanou dávku, je rovněž zakázáno svévolně prodlužovat trvání kurzu.

Návod k použití

Loperamid je k dispozici ve formě tablet nebo rozpustných tobolek, které je třeba vypít velkým množstvím vody..

Výběr formy uvolnění závisí na osobních preferencích, všechny mají stejný účinek a dávkování.

Doporučuje se, abyste se nejprve poradili se svým lékařem, abyste se ujistili, že můžete Loperamid užívat a předepsat léčebný postup, jehož trvání závisí na typu a povaze průjmu, jakož i na příčině jeho výskytu..

Obecně platí, že návod k použití Doperamidu při léčbě akutního průjmu vypadá takto:

 • polykat, s vodou, 2 tobolkami nebo tabletami;
 • po každém záchvatu průjmu užijte jednu kapsli nebo tabletu, dokud se stolice normalizuje, ale ne více než 8 kusů denně.

Pokud těhotná žena trpí chronickou formou průjmu, měla by užít 2 tablety nebo tobolky denně. Pokud lék nepomůže do 2 dnů, musíte vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Analogy těhotenství

Existuje řada nástrojů, které jsou v zásadě podobné provozu, podobné Loperamide. Nejoblíbenější a doporučené jsou:

 • Diara - tento přípravek ve formě žvýkacích ochucených tablet má příjemnou chuť máty;
 • Žvýkací tablety imodia se používají k léčbě průjmu jakéhokoli typu a původu;
 • kapsle lopedium.

Nejčastěji jsou při průjmech nastávajícím matkám předepisovány enterosorbenty - látky, které odstraňují toxiny z těla. To je například Smecta, Polysorb a Enterosgel.

Je loperamid možný během těhotenství, včetně rané a pozdní fáze + videa a recenze

Mnoho žen zná průjem během těhotenství - zažívací systém často reaguje na změny v těle. Křeče ve střevech jsou nebezpečné, protože mohou způsobit děložní tonus a vést k předčasnému porodu nebo potratu. Jedním z léků povolených nastávajícím matkám je Loperamid, ale v choulostivé poloze mohou být jakékoli léky použity pouze podle pokynů lékaře.

Loperamid během těhotenství: ve kterých případech je účinný

S nástupem těhotenství se hormonální pozadí ženy výrazně mění, orgány a systémy se připravují na práci v novém rytmu. Pod vlivem progesteronu dochází ke svalové relaxaci. To je důvod, proč nastávající matky čelí nevolnosti, pálení žáhy a také zažívacím potížím. Poruchy ve střevech se mohou projevit jako průjem.

Při průjmu se stolice stává vodnatou a stolice se pohybuje více než 3krát denně

Lékaři se domnívají, že pokud průjem trvá méně než jeden den, není ve střevě žádná teplota, zimnice a bolest, můžete počkat a dát tělu šanci zahájit práci samostatně. Ale během těhotenství v této situaci stále potřebujete vyhledat lékařskou pomoc.

Průjem může být způsoben různými důvody: chronickými onemocněními gastrointestinálního traktu, výživovými chybami nebo konzumací neznámých potravin a stresem. Pokud je příčinou poruchy infekce, léčebný proces by neměl být zahájen.

V opačném případě mohou mít patogenní bakterie negativní vliv na zdraví a vývoj plodu..

Během období porodu dítěte může průjem vyvolat nebezpečné podmínky:

 • dehydratace a ztráta prospěšných stopových prvků;
 • kontrakce dělohy, která v časných stádiích vede k ukončení těhotenství a později - k předčasnému porodu.

Prodloužený průjem je nebezpečný pro dehydrataci. Tento stav může vážně poškodit nejen ženu, ale i plod: minerály se vylučují společně s tekutinou, což zase vede k narušení rovnováhy voda-sůl a selhání životně důležitých orgánů a systémů..

Lékaři spolu s dietou často doporučují užívat léky. V závislosti na diagnóze to mohou být enterosorbenty, antibiotika nebo protiprůjmová léčiva zaměřená na snížení motility střeva. Ty zahrnují Loperamid.

Různí výrobci vyrábějí drogu pod několika obchodními názvy: hydrochlorid Loperamidu, Loperamid-Acre, Vero-Loperamid.

Indikace pro jeho jmenování jsou:

 • průjem při akutním nebo chronickém stavu (způsobený nesprávnou nebo neobvyklou stravou, emočním přetížením, stresem);
 • infekční průjem (ale pouze jako součást komplexní terapie: použití Loperamidu bez dalších léků situaci jen zhorší, i když eliminuje nutkání k defekaci).

Složení a účinek léčiva

Léčivou látkou léčiva je loperamid hydrochlorid. Když vstoupí do střev, má tato složka dvojitý účinek:

 • zpomaluje peristaltiku, v důsledku čehož se snižuje počet pohybů střev;
 • zvyšuje tón análního svěrače, takže žena necítí touhu jít na záchod.

Doba trvání tohoto nástroje je čtyři až šest hodin.

Je loperamid možný během těhotenství (včetně rané a pozdní fáze)

Podle pokynů nelze Loperamid užívat v prvním trimestru těhotenství a ve druhém a třetím - je povoleno jej jmenovat, korelovat riziko pro plod a přínos pro nastávající matku.

Neexistují žádné výsledky studií, které by s jistotou uváděly, že použití Loperamidu je bezpečné během těhotenství..

Pokusy prováděné na myších a králících však ukazují, že i při významném zvýšení dávky loperamid hydrochloridu nedochází k negativnímu dopadu na potomstvo..

Uvolněte formuláře a funkce aplikace

Loperamid je k dispozici ve formě tablet nebo tobolek, které je třeba užívat bez žvýkání a vypití velkého množství vody. Volba formy je stanovena pouze na základě osobní preference - jsou identické co do účinku a dávkování (2 mg účinné látky).

Trvání léčby a množství léků určuje pouze lékař. Tyto parametry závisí na povaze průjmu a příčině jeho výskytu..

V zásadě jsou během těhotenství předepsány minimální dávky pro jednorázové nebo krátkodobé použití.

Loperamid zakázal v prvním trimestru těhotenství

Lék by neměl být použit, pokud:

 • individuální nesnášenlivost ke složkám kompozice;
 • střevní obstrukce (zhoršená motorická funkce střeva, při které není vyloučen obsah gastrointestinálního traktu);
 • exacerbace ulcerativní kolitidy (zánět střevní sliznice);
 • zácpa a nadýmání;
 • pseudomembranózní enterokolitida (zánět střevní sliznice, ke kterému dochází v důsledku dlouhodobého používání antibiotik);
 • laktace.

Během léčby antidiaroickým přípravkem se mohou objevit nežádoucí účinky:

 • nadýmání a zácpa;
 • alergické reakce (kopřivka, vyrážka, svědění, horečka);
 • slabost, závratě a ospalost;
 • epigastrická bolest, nevolnost nebo zvracení;
 • střevní obstrukce (velmi vzácné).

V případě nežádoucích příznaků byste měli přestat užívat Loperamid a vyhledat lékaře, který zvolí jiný prostředek k boji s průjmem.

Analogy drogy a prostředky, kterými může být nahrazena

Nejoblíbenějšími analogy účinné látky Loperamid jsou Imodium, Diara a Lopedium. Všechny z nich jsou zakázány v prvním trimestru těhotenství a později jsou předepsány, pokud výhody plynoucí z jejich užívání pro matku odůvodňují riziko pro plod.

Analogy z Loperamidu - fotogalerie

Diar je k dispozici ve formě žvýkacích tablet s příchutí máty a je určen pro symptomatickou léčbu průjmů. Tobolky Lopedium jsou účinné při průjmech způsobených stresem, podvýživou a dietními chybami. Žvýkací tablety Imodium se používá k léčbě průjmu jakéhokoli původu.

V případech, kdy jsou přípravky na bázi loperamid hydrochloridu kontraindikovány pro těhotnou ženu, se nejčastěji předepisují enterosorbenty - látky, které vážou toxiny a jiné škodlivé látky a odstraňují je z těla.

Léky na průjem povolené během těhotenství - fotogalerie

Enterosgel - sorbent, který se vyrábí ve formě gelu bez chuti a zápachu; Smecta - enterosorbent přírodního původu na bázi bílé hlíny Polysorb MP - přípravek ve formě prášku pro přípravu suspenze pro orální podání

Recenze použití loperamidu v těhotenství

Pokud existuje častá nutnost vyprázdnit a uvolnit stolici, nastávající matka musí vyhledat lékařskou pomoc - tento stav může být pro dítě nebezpečný. Pro minimalizaci rizik je nutné přesně dodržovat všechna doporučení lékaře a v žádném případě neprovádět samoléčení.

Loperamid během těhotenství: je možné brát lék?

Během těhotenství se nejúčinnější léky stanou nebezpečnými pro normální vývoj plodu. Jedním z léků, které je třeba během těhotenství brát s velkou opatrností, je Loperamid.

obecné vlastnosti

Loperamid se aktivně používá k léčbě průjmu různých etiologií. Jeho účinnost je způsobena působením hlavní účinné látky - loperamid hydrochloridu, na sekreci zvláštních látek prostaglandinů. V důsledku toho se zvyšuje průchod tráveného jídla střevy.

Lék se váže dostatečně rychle na receptory umístěné na stěnách střeva, přičemž snižuje tón a narušuje kontraktilitu svalů. Léky Loperamid navíc zvyšují celkový tón análního svěrače, což přispívá k dlouhodobému zadržování výkalů a v důsledku toho k zastavení průjmu.

Terapeutický účinek léčiva nastává po čtyřiceti minutách a trvá 4-6 hodin.

Loperamid prakticky nevstupuje do celkového krevního oběhu a koncentruje se ve střevech a játrech. Podle uvedených údajů od výrobce je absorpce léčiva 40%. Návod k použití Loperamidu během těhotenství však naznačuje jeho možné riziko pro plod.

Celkově je jednorázová dávka Loperamidu vylučována z těla po dvanácti hodinách střevy a částečně ledvinami..

Droga je k dispozici ve třech typech:

 • kapsle;
 • pastilky;
 • kapky.

Důležité: V Ruské federaci je prodej kapek loperamidu zakázán z důvodu vysokého rizika vzniku závažných vedlejších účinků.

Hlavní indikace pro jmenování drogy:

 • akutní průjem;
 • chronický
 • normalizace stolice s ileostomií.

Tradiční dávkování léčiva je uvedeno v pokynech. Je však lepší zahájit léčbu po konzultaci s odborníkem, aby se zabránilo vedlejším účinkům..

Dále se pokusíme zjistit, zda mohou Loperamid užívat těhotné ženy, a pokud ne, proč?

Vlastnosti užívání Loperamidu během těhotenství

Užívání drogy u těhotných žen má řadu nuancí.

Upozornění: Je přísně zakázáno užívat lék v 1. trimestru.

V časných stádiích, až do 12 týdnů těhotenství, dochází k aktivnímu ukládání hlavních orgánů a systémů plodu, zatímco složky Loperamidu mohou nepříznivě ovlivnit celkový vývoj dítěte..

Od druhého trimestru se léky předepisují pouze ve výjimečných případech. Zejména pokud hrozí průjem během těhotenství s vážnými komplikacemi pro ženu a následně pro dítě.

Dávkování je stanoveno přísně individuálně..

Během aktivní laktace se také nedoporučuje užívat Loperamid. Nepatrné množství složek léku přechází do mateřského mléka, což znamená, že existuje riziko jejich požití.

Nepoužívejte loperamid k úlevě od příznaků průjmu. Porucha stolice může být reakcí na vážné onemocnění. Nekontrolované léky bez řádného vyšetření a objasnění příčin onemocnění mohou poškodit a způsobit komplikace.

Dávkování léku Loperamid během těhotenství je předepsáno výhradně ošetřujícím lékařem a zpravidla v minimálně účinných poměrech.

Dalším častým hostem v soupravách domácí medicíny je Ketorol. Zjistěte, zda je Ketorol bezpečný pro těhotné ženy..

Doporučujeme vám přečíst si, zda je možné během těhotenství jíst jahody.

Kontraindikace

Nyní víte, jak brát Loperamid správně během těhotenství a jaká opatření je třeba dodržovat. Zbytek populace má však také kontraindikace při užívání drogy a jsou zcela specifické:

 • individuální nesnášenlivost jedné ze složek;
 • děti do 4 let;
 • úplavice v akutní fázi;
 • střevní obstrukce;
 • zácpa;
 • ulcerativní kolitida.

Důležité: u pacientů se selháním ledvin je léková terapie možná pouze pod dohledem kvalifikovaného odborníka.

Vzhledem k poměrně závažným kontraindikacím si připomínáme, že odpověď na otázku - je možné dát Loperamidu během těhotenství pouze ošetřujícím lékařem po prostudování konkrétního případu.

Vedlejší účinky a analogy léku

V důsledku dlouhodobého užívání léku Loperamid nebo kritického porušení dávky je možné předávkování. Objeví se v:

 • narušená koordinace pohybů;
 • ospalost
 • únava;
 • Závrať
 • suchá ústa
 • nadýmání;
 • zácpa
 • bolení břicha;
 • vyrážka.

Jakékoli příznaky předávkování lékem vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. Tento stav je obzvláště nebezpečný pro těhotné ženy, protože účinek Loperamidu na plod není úplně objasněn..

Upozornění: v případě předávkování se naloxon používá jako antidotum.

Pokud z nějakého důvodu nemůžete Loperamid užívat, věnujte pozornost lékům s podobným složením a principem účinku:

 • tablety nebo tobolky Imodium;
 • Enterobenové tobolky;
 • Superlope;
 • Lopedium;
 • Diara.

Zjistěte, jak zdravý čaj ibišku je pro těhotné ženy.

Přečtěte si, proč je Corvalol kontraindikován u těhotných žen.

Doporučujeme zjistit, proč jsou nastávajícím matkám předepsány Calcium D3 Nycomed.

Samozřejmě byste neměli provádět výměnu léku sami bez konzultace s lékařem. Je nežádoucí zapojovat se do lidových léčivých přípravků, například odvarů z dubové kůry nebo ořechu. Jejich dopad může být také nepředvídatelný..

Máte-li mírný průjem, zkuste jej zlepšit konzumací několika polévkových lžic ovesné kaše nebo připravte odvar z této cereálie. Rýže má fixační účinek a během těhotenství je naprosto bezpečná..

Pokud nedojde ke zlepšení, musíte se obrátit na lékařskou instituci za účelem přesné diagnostiky..

Průjem je extrémně nepříjemné onemocnění a ne vždy neškodné. Aby se předešlo komplikacím a nezačalo onemocnění, je lepší neprodleně kontaktovat odborníka. Existuje mnoho způsobů léčení průjmů, včetně léku Loperamid, který, jak jsme zjistili, lze užívat během těhotenství.

Loperamid během těhotenství - návod k použití na webu MOY-KROHA.INFO

Těhotenství je zvláštní období v životě ženy. Ale kromě radosti z blížícího se mateřství se vyznačuje také snížením imunity a hormonálními změnami v těle. Nastávající matky často zažívají změnu nálady, může to být bolest hlavy, špatné zdraví. Průjem není neobvyklý. Lékaři často předepisují loperamid, aby ho léčili..

Působení loperamidu na tělo

Jednou z příčin průjmu během těhotenství, spolu s chybami ve stravě a onemocněním gastrointestinálního traktu, je produkce hormonu progesteronu.

Jeho funkcí je uvolnit svaly dělohy, ale zároveň má stejný účinek na jiné orgány, včetně střev. U nastávajících matek je průjem nebezpečný v tom, že může způsobit dehydrataci a ztrátu prospěšných stopových prvků a také vyvolat děložní tón..

V časných stádiích to může způsobit spontánní ukončení těhotenství a v pozdějších stádiích - způsobit předčasný porod.

Loperamid je lék proti průjmu. Jeho účinnost spočívá ve zpomalení střevních kontrakcí a zvýšení tónu análního svěrače, v důsledku čehož se nutkání k vyprazdňování stává méně častým. Po užití léku účinek trvá asi 5-6 hodin.

Lékaři definují průjem jako stav, při kterém dochází k pohybu střev více než 3krát denně. V tomto případě se stolice stane vodnatou a během pohybu střeva se v břiše objeví bolest.

Je loperamid možný během těhotenství?

Stav budoucí matky vylučuje možnost užívání většiny drog - často zahrnují látky, které ohrožují plod.

Podle klasifikace US Food and Drug Administration (FDA) je Loperamid klasifikován jako kategorie C.

To znamená, že studie potvrzující jeho bezpečnost pro těhotné ženy nebyly provedeny, ačkoli experimenty na zvířatech odhalily negativní účinek účinné látky (loperamid hydrochlorid) na potomstvo.

Vlastnosti aplikace v rané a pozdní fázi

Podle pokynů je Loperamid kontraindikován v prvním trimestru těhotenství a ve druhém a třetím trimestru ho může lékař předepsat, pokud pravděpodobný přínos pro matku převáží riziko pro dítě. Lék může být doporučen pro akutní nebo chronický průjem..

Nebezpečí užívání drog v prvním trimestru

V prvním trimestru těhotenství jsou položeny fetální orgány. Jakýkoli vliv na tento proces, včetně užívání léků, může vést k nepředvídatelným výsledkům. Proto je minimalizování jmenování léčiv během tohoto období..

Dávkové formy a návod k použití

Loperamid je dostupný ve formě tablet a tobolek. Obě formy jsou svým účinkem a množstvím účinné látky identické..

Trvání a léčebný režim léku během těhotenství určuje lékař. Dávka se obvykle liší od dávky uvedené v návodu k použití pro dospělé. Při akutní a chronické formě průjmu se zpravidla doporučuje, aby nastávající matky Loperamidu užívaly epizodickou nebo krátkou dobu.

Pokud stolice chybí déle než 12 hodin po užití Loperamidu, je léčba přerušena.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Loperamid by neměl být používán s léky, jejichž aktivní složky jsou:

 • ritonavir (antivirové činidlo pro léčbu infekce HIV);
 • erytromycin (součást antibiotik a oftalmických léků);
 • itrakonazol a ketokonazol (používané v antimykotikách).

Analogy Loperamidu

Loperamid má mnoho analogů (tzv. Léky se stejnou účinnou látkou). Nejslavnější z nich jsou:

Všechny jsou kontraindikovány v prvním trimestru těhotenství..

Loperamid je dostupný pod několika obchodními názvy: Loperamid-hydrochlorid, Loperamid-Acre, Vero-Loperamid.

Enterosorbenty jsou často předepisovány pro nastávající matky k léčbě průjmu - jedná se o léky, které vážou molekuly toxinů a škodlivých bakterií a odstraňují je z těla. Antimikrobiální léky jsou někdy možné..

Léky proti průjmům schválené těhotenství - tabulka

TitulÚčinná látkaFormulář vydáníKontraindikaceTěhotenství
Smectasmectite dioctahedralprášek pro perorální suspenzi
 • střevní obstrukce;
 • přecitlivělost na složky léku.
povoleno
Enterofurilnifuroxazid
 • kapsle;
 • orální suspenze.
 • nesnášenlivost fruktózy;
 • glukózo-galaktosový malabsorpční syndrom;
 • nedostatek sacharózy a isomaltázy;
 • přecitlivělost na složky léku.
možné pouze v případech, kdy očekávané přínosy léčby pro matku převáží možné riziko pro plod
Enterodesuspovidoneprášek pro perorální roztokpřecitlivělost na složky léku
Polysorb MPkoloidní oxid křemičitý
 • střevní atonie;
 • peptický vřed žaludku a dvanáctníku v akutní fázi;
 • krvácení z gastrointestinálního traktu;
 • individuální nesnášenlivost k léku.
povoleno
Enterosgelorální pastapolymethylsiloxan polyhydrát
 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • střevní atonie.

Recenze žen užívajících Loperamid během těhotenství

Piju Loperamid, pokud musím jít někam déle než 2 hodiny, a začínám být nervózní před vozovkou a začíná průjem. Když to vypiju, okamžitě se zklidním. V mé tašce by to mělo vždy ležet, i když není průjem. Pokud tam není, mám paniku. A tak během těhotenství pila občas při průjmech.

Alinka

Pila jsem současně. Vše proběhlo v pořádku. Nemůžete to vzít v prvním trimestru a ve vašem období se nestane nic hrozného.

host

Dostal jsem v nemocnici Loperamid a Enterosgel za průjem.

Evdoksia Ardalionovna

Před pár dny jsem vypil 1 tabletu, zmírnil bolest a průjem, ale teď si myslím, že to stálo za to nebo ne. Půjdu ke svému gynekologovi a zeptám se na tyto pilulky..

Olga

Příčiny a léčba průjmu - video

Výsledkem průjmu u nastávajících matek může být nejen špatné zdraví: je to nebezpečné pro vyvíjející se plod. Průjem musí být léčen, ale pouze léky předepsanými lékařem.

Pokud se vám líbil, sdílejte jej prosím se svými přáteli..

Loperamid během těhotenství v rané a pozdní fázi: návod k použití, indikace, kontraindikace, analogy a recenze

Častými problémy těhotných žen jsou zácpa nebo volná stolice. V některých případech musí nastávající matka používat léky předepsané lékařem. A aby se zbavila průjmu, může jí nabídnout Loperamid.

Loperamid během těhotenství

Loperamid je léčivý přípravek ve formě tablet a tobolek, který vylučuje průjem. Jeho účinnou látkou je loperamid hydrochlorid. Tablety také obsahují pomocné složky:

 • bramborový škrob;
 • stearát vápenatý;
 • granulac-70.

V kapslích Loperamidu jsou kromě aktivní složky:

Loperamid hydrochlorid má účinek na receptory střevní stěny a pomáhá snižovat pohyblivost a svalový tonus.

Současně léčivo zlepšuje produkci prostaglandinů, uvolňuje hladké svaly střeva a zpomaluje pohyb stolice do konečníku..

V důsledku použití Loperamidu se snižuje nutkání vyprazdňovat, vylučuje se nadýmání a nadýmání.

V počátečním stádiu těhotenství se užívání Loperamidu nedoporučuje - v prvních třech měsících po početí se vytvářejí všechny životně důležité systémy a orgány dítěte, placenta. Před jeho vznikem mohou mít léky nepříznivý vliv na vývoj dítěte.

Loperamid je povolen ve trimestrech těhotenství II a III

Ve druhém a třetím trimestru může být Loperamid předepsán lékařem jako proti průjem, pokud očekávaný přínos pro ženu převyšuje pravděpodobnost negativního účinku na dítě.

Podle rizikové kategorie FDA patří léčivo do skupiny „C“ - studie na zvířatech odhalily nepříznivý účinek léčiva na plod. A nebyly provedeny na těhotných ženách. Pravděpodobné přínosy léku pro těhotnou ženu však mohou jeho použití odůvodnit..

Teratogenní účinky loperamidu na lidský plod nebyly identifikovány ani zaznamenány, existuje však důvod předpokládat.

Samoléčení může poškodit zdraví nastávající matky a jejího dítěte. Proto těhotná žena musí užívat drogy pouze podle pokynů lékaře.

Loperamid v tobolkách nebo tabletách je předepisován ženám od 14. týdne těhotenství, aby se odstranily příznaky průjmu

Indikace pro jmenování loperamidu nastávajícím matkám

Loperamid je předepisován těhotným ženám s chronickým nebo akutním průjmem způsobeným změnou stravy, konzumací škodlivých potravin, nervovým napětím nebo stresem. Lék může být také použit k odstranění infekčního průjmu. V tomto případě je však léčba prováděna ve spojení s příjmem jiných léků.

Během těhotenství jsem se musel více zabývat zácpou. Ale na konci třetího trimestru jsem byl v důsledku požití velkého množství „oslabujících“ plodů (švestek a meruněk) nucen brát léky, abych obnovil stolici. Ošetřující lékař doporučil Loperamide.

V mé situaci tento lék pomohl zbavit se průjmu po konzumaci dvou tablet najednou (4 mg). Tento lék jsem už nemusel pít. Všiml jsem si, že Loperamid jednal rychle a po jeho přijetí jsem si nevšiml žádných vedlejších účinků.

Lék také nepříznivě neovlivnil plod..

Důležité: Je nutné léčit průjem v jakémkoli stádiu těhotenství, protože tato patologie může vést k dehydrataci a ztrátě prospěšných stopových prvků a také vyvolat děložní tonus, který představuje hrozbu pro těhotenství.

 • s nesnášenlivostí na aktivní složku a přecitlivělostí na složky léčiva;
 • se střevní obstrukcí;
 • se zánětem střevní sliznice;
 • nadýmání a zácpa;
 • s laktací;
 • v 1. trimestru těhotenství.

Mezi vedlejší účinky používání loperamidu patří:

 • z trávicího traktu:
  • zvýšená tvorba plynu;
  • nevolnost;
  • zácpa;
  • suchá ústa
  • někdy - zvracení;
  • bolesti v břiše;
 • z nervového systému:
  • letargie;
  • rychlá únava;
  • ospalost;

   Ospalost je vedlejším účinkem užívání Loperamidu

  • závrať;
 • alergické reakce:
  • kopřivka;
  • kožní vyrážky;
  • ve velmi vzácných případech vývoj angioedému s individuální nesnášenlivostí;
 • zřídka - zadržování moči;
 • extrémně vzácná - střevní obstrukce.

Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky nebo pokud k tomu nedojde, měla by být léčba Loperamidem přerušena a vyhledat lékařskou pomoc.

Účinnost loperamidu je usnadněna společným použitím léčiva s ritonavirem. Je to antivirové činidlo pro léčbu HIV, které je schváleno během těhotenství..

Vlastnosti užívání drogy

Loperamid se užívá perorálně, nežvýká se a omyje se čistou vodou. Během těhotenství stanoví jeho dávku a délku léčby lékař v každém případě individuálně. Toto zohledňuje:

 • příčina průjmu;
 • gestační věk;
 • celkové zdraví žen.

Během těhotenství je Loperamid předepisován nastávající matce v minimálních dávkách na krátkou dobu, v některých případech - jednou.

Před použitím léku musí nastávající matka konzultovat lékaře a pečlivě si prostudovat pokyny

Tabulka: Léky proti průjmům

TitulCenaFormulář vydáníStrukturaKontraindikaceaplikace
Imodium
 • Tablety (6 ks) - asi 270 rublů;
 • tobolky (6 ks) - asi 200 rublů
 • Pastilky;
 • tobolky
Léčivou látkou je loperamid hydrochlorid.
Pomocné složky tobolek:
 • stearát hořečnatý;
 • mastek;
 • laktóza;
 • kukuřičný škrob.

Další složky tablet:

 • aspartam;
 • hydrogenuhličitan sodný;
 • mannitol;
 • želatina;
 • příchuť máty peprné.
 • Přecitlivělost na složky léčiva;
 • akutní úplavice a ulcerózní kolitida;
 • pseudomembranózní kolitida;
 • nemoci doprovázené zhoršenou střevní motilitou;
 • laktózová intolerance;
 • zácpa;
 • laktace.
Těhotná žena ji může použít pouze po konzultaci s lékařem.Lopedium
 • Kapsle (10 ks) - asi 30 rublů;
 • tablety (10 ks) - asi 70 rublů
 • Hydrochlorid loperamidu;
 • monohydrát laktózy;
 • stearát hořečnatý;
 • kukuřičný škrob
 • Přecitlivělost na složky léčiva;
 • ulcerativní kolitida;
 • střevní obstrukce;
 • infekce gastrointestinálního traktu;
 • první trimestr těhotenství
Dávku a délku léčby během porodu dítěte určuje lékař individuálně.Diara
 • Kapsle (10 ks) - asi 30 rublů;
 • tablety (12 ks) - asi 100 rublů
 • Žvýkací tablety;
 • tobolky
Tablety:

 • Hydrochlorid loperamidu;
 • collidone SR;
 • sacharóza;
 • laktóza;
 • bramborový škrob;
 • stearát hořečnatý;
 • anýzový olej;
 • mentol.
 • loperamid hydrochlorid;
 • stearát hořečnatý;
 • kukuřičný škrob;
 • mikrokrystalická celulóza.
 • Přecitlivělost na složky léčiva;
 • střevní obstrukce;
 • divertikulóza;
 • akutní forma ulcerózní kolitidy;
 • 1 trimestr těhotenství
Užívání léku je podobné jako u Loperamidu (ne více než 16 mg denně), ale dávkování pro těhotné ženy je upraveno lékařem.SmectaAsi 150 rublů (10 sáčků)Prášek na suspenzi
 • Smectite dioctahedral;
 • sacharinát sodný;
 • monohydrát dextrózy;
 • vanillin
 • Přecitlivělost na složky léčiva;
 • intolerance fruktózy, malabsorpční syndrom glukózy-galaktózy;
 • deficit sacharosy-isomaltázy;
 • střevní obstrukce
Přípravek Smecta je povolen při léčbě průjmu během těhotenství, jak stanoví lékař. Dávkování a doba trvání jeho aplikace nevyžaduje úpravu - pokyny byste si měli pečlivě prostudovat.

Fotogalerie pro těhotné ženy s léky proti průjmu

Imodium nemá toxické, teratogenní a mutagenní účinky na plod. Lopedium není předepsáno těhotným ženám v prvním trimestru. Léčba Diarem je možná v trimestru II a III těhotenství. Smecta má adsorpční účinek.

Recenze ohledně užívání Loperamidu během těhotenství

Loperamid je cenově dostupný průjem předepsaný pro nastávající matky ve trimestrech II a III. Užívání tohoto léku je však nezbytné na doporučení lékaře. Nezávislé užívání léků ohrožuje výskyt patologie vývoje plodu nebo spontánní potrat.

Články O Neplodnosti