Hlavní Neplodnost

Mohu pít víno během těhotenství??

Nosit dítě je zásadní období, které je vždy plné různých omezení a zákazů. Budoucí matka by měla okamžitě pochopit, že za zdraví svého dítěte odpovídá pouze ona. Z tohoto důvodu byste měli opustit příliš intenzivní fyzickou námahu, přestavět každodenní rutinu tak, aby na všechno vymýšlené bylo dost síly a energie, a také upravit stravu.

Všechny produkty, které mohou vyvolat toxikózu a příliš rychlý přírůstek na váze, jsou z nabídky vyloučeny. Kromě toho se těhotné ženy často ptají, zda mohou pít nějaké víno. Lékaři jsou přesvědčeni, že jakýkoli alkohol může způsobit škodu, proto je nejlepší se alkoholu vyhnout..

Víno během těhotenství

Jedná se o klasický alkoholický nápoj, bez něhož žádná událost nemůže. Pro některé ženy během těhotenství je obtížné to odmítnout, takže si nechají jednu sklenici. Odborníci žádají, aby pochopili, co je tato relaxace plná a jaké důsledky mohou mít. Je důležité vzít v úvahu dobu samotného těhotenství..

Alkohol prvního trimestru

Celé období očekávání dítěte je obvykle rozděleno do tří přibližně stejných časových období - trimestrů. Každá z nich se liší svými vlastnostmi. To znamená, že doporučení pro ženy se budou lišit. Mnozí se ptají, co dělat s alkoholem a také, jaký alkohol je povolen v různých dobách..

První trimestr je doba od početí do 12 celých týdnů. Pokud uvažujete o porodním kalendáři, měli byste zahrnout dalších 14 dní, počínaje prvním dnem poslední menstruace. Takový systém počítání je univerzální. Umožňuje porodníkům a gynekologům, aby se nemýlili při určování odhadovaného data narození a skutečného věku embrya..

Odborníci vysvětlují, že pokud žena vypije trochu vína během prvních dvou týdnů, pak se nic špatného nestane. Ve skutečnosti těhotenství ještě nepřišlo. Nejprve přichází období menstruace. Po ukončení menstruace se děloha začíná připravovat na možné těhotenství. Její endometrium postupně zhoustne. Zároveň uvnitř jednoho z vaječníků dozrává vajíčko. Asi 14. den cyklu folikul praskne a vyjde do lumenu vejcovodu.

Jedná se o jakýsi přípravek na porod dítěte, ale k oplodnění stále nedochází fyzicky, proto, pokud chcete trochu pít a relaxovat, není důvod se odmítnout. Silný alkohol může být škodlivý a lehké víno v malých objemech je docela vhodné..

I přes skutečnou absenci těhotenství je třeba postupovat opatrně. Přesný den ovulace (proces uvolňování vajíček) je obtížné určit. Pomůže to kalendářní výpočty, měření bazální tělesné teploty a speciální lékárnické testy. Ve skutečnosti lze načasování folikulárního zrání změnit. To znamená, že těhotenství nastane dříve, než se očekávalo. Úplné odmítnutí jakéhokoli alkoholu je správným rozhodnutím, protože pouze toto opatření ochrání vyvíjející se embryo před negativními účinky ethylalkoholu..

Důležité! Menstruační fáze posledního cyklu připadá na první týden těhotenství, ačkoli početí ještě nenastalo. Některé ženy věří, že během tohoto období můžete pít víno. Ve skutečnosti nedojde k přímému poškození plodu, protože vejce není oplodněno. Víno však může vyvolat zvýšení nepohodlí během menstruace.

Ethanol v malých dávkách vede k vazodilataci díky relaxaci jejich svalových stěn. Výsledkem je, že žena zvyšuje intenzitu krvácení. Lékaři mají jeden názor na alkohol během těhotenství. V raných stádiích je nejlepší víno a jakékoli jiné tekutiny obsahující alkohol zcela opustit. Gynekologové vysvětlují svou pozici tím, že říkají, že se jedná o první trimestr - nastal čas položit hlavní orgány budoucího dítěte.

Rané víno zvyšuje riziko porodu dítěte s vývojovým postižením. Koneckonců je to až 13 týdnů, kdy se v embryi vytvoří všechny životně důležité struktury. Od té doby to odborníci oficiálně nazývají plodem, který má:

 • trávicí orgány;
 • srdce;
 • plíce;
 • endokrinní žlázy;
 • nervová trubice;
 • začátky reprodukčního systému.

Přispívat mohou i malé dávky alkoholu, takže musíte být co nejpečlivější. Ženy často přicházejí k gynekologům s otázkami o možném negativním dopadu ethylalkoholu na vyvíjející se plod. Bohužel žádný lékař nemůže poskytnout spolehlivou prognózu.

Je reálné vypočítat rizika po screeningu. Jedná se o povinnou studii po dobu 12 týdnů, ve které nastávající matka podstoupí ultrazvukové vyšetření a daruje krev pro genetickou analýzu. Taková technika však nedá jasnou odpověď..

Důležité! Nepanikařte, pokud žena pila víno, nevěděla, že čeká dítě. Jak ukazuje praxe, minimální dávka nevede ke kritickému porušování. Nicméně po vyjasnění změněné situace musí být alkohol ze stravy okamžitě vyloučen..

Alkohol ve druhém trimestru

Období od 13 do 27 týdnů se obvykle nazývá druhý trimestr. Tento čas je považován za docela příznivý. Na začátku toxikóza zmizí, což by ženy mohlo otravovat dva měsíce. To znamená, že nastávající matka může rozšířit hranice své stravy s ohledem na doporučení lékaře.

Ve druhém trimestru, konkrétně v 16. týdnu, je další důležitá změna. Od tohoto období se začíná tvořit zvláštní orgán - placenta. Je přítomen výhradně u těhotných žen a po narození dítěte vychází z porodního kanálu po něm.

Placenta plní mimořádně důležité funkce. Tím je tělo matky spojeno s plodem. Pronikají jej nervové zakončení a krevní cévy. Toto tělo slouží jako spolehlivá ochrana dítěte v děloze. Je to jeho vzhled, který označuje konec nejnebezpečnějšího období, pokud jde o pravděpodobnost ukončení těhotenství.

Před vytvořením placenty nebylo embryo vlastně nic chráněno. Po soutoku mužských a ženských gamet se embryo jednoduše fixovalo v endometriu dělohy, které plnilo ochrannou funkci.

Střední těhotenství je relativně bezpečná doba. Během tohoto období je nejlepší plánovat události nebo výlety. Žaludek je stále malý a nezpůsobuje budoucí matkové nepohodlí, toxikóza prošla a plod je spolehlivě chráněn plodovou vodou a placentou. Víno by však mělo být zlikvidováno..

Předpokládá se, že pár doušek nebude schopen radikálně změnit obraz, protože plod je již vytvořen a pouze roste. Probíhá však mnoho malých změn. Není možné předvídat potenciální poškození nenarozeného dítěte, proto je lepší to riskovat a vyloučit víno z počtu konzumovaných nápojů..

Alkohol ve třetím trimestru

Třetí trimestr dokončí celý komplex a dlouhé období porodu dítěte. Obvykle se dítě narodí po dobu 37 až 42 týdnů. Takový porod se nazývá naléhavý nebo aktuální. Ve třetím trimestru se vytvoří fetální orgány, které pouze komplikují jejich strukturu.

Po dlouhou dobu je užívání jakéhokoli alkoholu stejně nežádoucí jako u malých. Placenta chrání plod před řadou negativních faktorů, ale ethanol jej snadno překonává. Tato látka je toxická. Ničí buňky a tkáně, které tvoří tělo nenarozeného dítěte. Pokud je nastávající matka zvyklá pít víno během těhotenství, je pravděpodobnost, že dítě bude mít patologie nebo odchylky, vysoká.

Pozdní ženy musí pečlivě sledovat jejich pohodu. Rostoucí žaludek vytlačuje bránici - svalové septum, které vytlačuje všechny orgány nahoru. Tlak na žaludek vyvolává poměrně nepříjemný příznak - pálení žáhy. Je charakterizována jako pálení za hrudní kost v jícnu..

Někdy je k tomu připojena erukce - nedobrovolné vypouštění vzduchu ze žaludku do ústní dutiny. Oba příznaky jsou nepříjemné a zhoršují se pitím alkoholu. To je další důvod k vyloučení používání vína..

Bude to mít škodu z jedné sklenice?

Každý chápe, že pití celé láhve vína je pro budoucí matku příliš mnoho. Vyvstává logická otázka: kolik je přípustné, aby nedošlo k poškození nás ani dítěte. Existují pochybnosti o tom, že víno podle mnoha lidí může být prospěšné.

Tento nápoj se skutečně někdy používá pro léčebné účely. Předpokládá se, že produkt na bázi hroznů čistí krev aterosklerotických plaků a pomáhá kontrolovat hladinu cholesterolu. Jeho další výhodou je ochrana buněk před časnou smrtí v důsledku blokování oxidačních procesů v tkáních. Jakostní vína pomáhají posilovat imunitu v mnoha ohledech díky obsahu vitamínů a minerálů.

Odborníci potvrzují, že víno skutečně těží. Nezapomeňte však, že jeho hlavní složkou je ethylalkohol. Tato sloučenina je sama o sobě nebezpečná, protože může zničit buňky i dospělého organismu. Plod vyvíjející se v lůně je ještě zranitelnější.

I malé množství alkoholu, které se dostává do těla nastávající matky, je metabolizováno na toxický acetaldehyd díky jaterním enzymům. Látka se hromadí uvnitř tkání a buněk, což vyvolává kocovinu, doprovázené příznaky, jako jsou:

Všechny tyto příznaky je obtížné tolerovat i zdravý člověk a těhotná žena může nepředvídatelně reagovat. Již z jedné skleničky se u ní objevují nepříjemné příznaky kocoviny. To je dobrý důvod, proč přestat pít alkohol..

Suchá vína během těhotenství

Z různých vín jsou nejužitečnější suchá. Je bohatá na cenné látky, včetně bioflavonoidů a taninů, ale zároveň obsahuje minimum nebezpečných cukrů. Je to suché víno, podle odborníků na výživu, které je nejlepší volbou pro ty, kteří zápasí s nadváhou nebo jsou nuceni kontrolovat metabolismus uhlohydrátů..

Ženy přemýšlejí, zda jsou malé dávky nápoje během těhotenství přijatelné. Lékaři jsou přesvědčeni, že tento užitečný produkt může poškodit vyvíjející se plod, takže je nejlepší najít nealkoholickou alternativu. I nejmenší objemy jsou nebezpečné. To znamená, že při přepravě dítěte je zakázáno pít.

Jediný čas, který si žena může dovolit odpočívat u sklenky kvalitního suchého vína, je období od začátku poslední menstruace do očekávané ovulace. V tomto případě jsou však možné určité výhrady. Alkohol může ovlivnit zrání vajec uvnitř folikulu, proto by mělo být množství nápoje minimální.

Červená vína

Nápoje na bázi hroznů se liší nejen obsahem cukru, ale také barvou. Odstín produktu je určen taktikou suroviny a výroby. Červená barva je tedy způsobena přítomností antokyanů - modrých pigmentů ze slupky hroznů. Je pozoruhodné, že nápoj tohoto stínu je považován za jeden z nejužitečnějších.

Právě tento alkohol se doporučuje v boji proti ateroskleróze. Rozpouští cholesterolové plaky lépe než ostatní a čistí lumen krevních cév a zajišťuje tak normální rychlost tekutin.

Těhotné ženy se často zajímají o to, zda mohou červené víno používat pro léčebné účely. Lékaři jsou přesvědčeni, že je lepší takové nekonvenční metody odmítnout. Připomínají, že zdraví dítěte přímo závisí na tom, co nastávající matka pije a jí během těhotenství. Alkohol lze právem považovat za jedno z nejnebezpečnějších potravin..

Bílá vína

Je chybou se domnívat, že bílé víno je mezi všemi alkoholickými výrobky co nejlehčí a lze jej bezpečně vypít i s dítětem. Síla tohoto nápoje je standardní a obvykle se pohybuje od 11 do 14 otáček. Světelný stín je pouze důsledkem speciální výrobní techniky. Bobule všech odrůd hroznů se před kvašením oloupají.

Vnější skořápka plodů této rostliny obsahuje pouze pigmenty, ale také mnoho užitečných látek, včetně přírodních antioxidantů, které chrání tělo před předčasným stárnutím. Proto červené odrůdy dělají více dobře. Ukázalo se, že pití bílého vína je někdy prostě zbytečné. Během těhotenství je také škodlivá.

Domácí výrobky

Mnoho kvalifikovaných žen v domácnosti připravuje duchy doma z toho, co dozrává na svých zahradních pozemcích nebo je kupuje na ovocných trzích. Takový alkohol nelze vždy nazvat vínem, protože k jeho výrobě se používají jablka, třešně, rybíz, maliny a další ovoce. S kompetentním přístupem a dodržováním receptury se produkt ukáže jako vysoce kvalitní a chutný.

Bezpečnost běžného alkoholu během těhotenství je dalším běžným mýtem. Někteří naznačují, že největší nebezpečí není vůbec ethanol, ale jiné složky nápojů - barviva, konzervační látky, látky zlepšující chuť. Jsou opravdu škodlivé, ale uvedené sloučeniny jsou přítomny v nízkých a levných výrobcích..

Jakostní víno bude drahé, ale zaručuje to nepřítomnost nebezpečných přísad. Roli přírodních konzervačních látek budou hrát taniny a barva zůstane díky pigmentům hroznů. V tomto smyslu není zakoupené víno horší než domácí víno..

Lékaři varují, že s domácím produktem je třeba zacházet opatrně. Takový alkohol může obsahovat fuselové oleje, které nelze bez speciálního vybavení žádným způsobem odstranit. Otravují tělo těhotné ženy a stávají se hrozbou pro zdraví jejích dalších drobků. Z tohoto důvodu je odpověď gynekologů na otázku o možnosti pití domácího alkoholu vždy negativní.

Nealkoholický ekvivalent

Těhotenství vždy zahrnuje zákazy. První ze stravy by měl být vyloučen alkohol. Poškozuje to mámu a dítě. Pokud během porodu dítěte dojde k nějaké důležité události, měli byste se nejprve starat o pití. Lidé, kteří z nějakého důvodu dočasně nepovolují tradiční alkohol, si často vyberou nealkoholické víno..

Lékaři žádají, aby pochopili, co je tento nápoj a jak bezpečný je. Surovinou pro přípravu takového alkoholu jsou hrozny podrobené alkoholovému kvašení. Na konci procesu je nutné zajistit, aby ethanol opouštěl kapalinu. Za tímto účelem se používá způsob ohřevu. Výsledkem je odpařování ethanolu v důsledku těkavosti. Pokud a jiným způsobem - zmrazení. K tomu se kapalina opakovaně destiluje a filtruje..

Odborníci jsou přesvědčeni, že nealkoholické víno je nejbezpečnější volbou pro nastávající matky, ale zde musíte být zodpovědní za své zdraví. Ve druhém trimestru jsou přípustná minimální množství, je však lepší riskovat osud nenarozeného dítěte. Nebezpečí budou barvy a konzervační látky. Tyto doplňky lze často nalézt v nealkoholických variantách..

Přípustná částka

Gynekologové vysvětlují svým pacientům, kteří jsou registrováni pro těhotenství, že ani zakoupené, ani domácí víno nebude mít při čekání na doplnění užitek. Každý nápoj bude obsahovat ethylalkohol. Tato látka je přenášena tělem téměř okamžitě, protože vstupuje do krevního řečiště ze střeva. Všude se nacházejí tepny a malé kapiláry, pronikají placentou, která chrání dítě. To znamená, že se k němu dostane také ethanol..

Existuje jen jeden způsob, jak se tomuto negativnímu efektu vyhnout: zcela opustit alkohol. I jedna malá sklenice je nebezpečná. Samozřejmě můžete slyšet mnoho příběhů, které nastávající matka vypila alkohol a porodila zdravé dítě, ale to všechno individuálně.

Nebezpečí pro matku a dítě

Lékaři jsou někdy dotázáni, kolik pít během těhotenství. Lékaři jsou skeptičtí ohledně pití alkoholu. Odborníci jsou si jisti, že potenciální výhody nikdy neblokují potenciální poškození.

Nezáleží na tom, jaký týden těhotenství uběhne, alkohol by měl být vyřazen. Ethanol nepříznivě ovlivňuje všechny struktury. Buněčný genom není výjimkou. Jinými slovy, zneužívání zvyšuje pravděpodobnost chromozomálních mutací. To znamená, že se zvyšuje riziko porodu dítěte s vývojovými patologiemi..

I když se dítě narodilo bez viditelných anomálií, neměli byste se uvolnit. Přebytečný ethanol může ovlivnit psychiku. To vede ke skutečnosti, že již v prvním roce života se objevují příznaky jako:

 • podrážděnost;
 • náladovost;
 • bezpříčinný pláč;
 • poruchy spánku;
 • vývojové zpoždění;
 • nechutenství;
 • nízká aktivita;
 • slabá imunita.

Pokračující těhotenství v důsledku alkoholu může být ohroženo. V raných fázích může ethanol způsobit potrat. To platí zejména v případě, že je embryo slabě fixováno uvnitř endometria dělohy. Pokud oplodněné vajíčko ztratí kontakt s ním, nelze těhotenství udržet. Kromě toho jsou pravděpodobné problémy s následnou koncepcí.

V pozdějších fázích může nadměrná konzumace alkoholu vyvolat předčasný porod. To je způsobeno zvýšením tónu dělohy. Ethanol vyvolává kontrakci tkáně hladkého svalstva, která způsobuje kontrakce. Harbinger bolesti v podbřišku se může stát předzvěstí problému, ale žena ve stavu intoxikace je může ignorovat.

Jak vyměnit alkohol

Mezi lidmi se všeobecně věří, že samotné těhotné tělo vám řekne, co potřebuje, takže jeho žádosti nemůžete odmítnout. Podle této logiky, pokud žena opravdu chce víno, musíte si alespoň napít. Lékaři doporučují opustit takovou taktiku.

I když budoucí matka chce přesně víno, musíte se pokusit oklamat tělo. Alkohol můžete nahradit přírodní šťávou z jablek, hroznů nebo třešní. Všechny z nich přinesou mnohem více výhod než alkohol. Doporučují pít šťávu z granátového jablka. Je to vynikající prevence anémie z nedostatku železa, která se u těhotných žen často vyvíjí..

K nasycení těla antioxidanty a vitamíny není nutné kupovat nápoj se stupněm hroznů. Můžete jen jíst čerstvé ovoce nebo si vzít specializované lékárenské komplexy, které lékař vyzvedne. Nastávající matka tak dostane všechny potřebné látky a plod bude v bezpečí.

Podle mnoha lékařů je těhotenství a víno nekompatibilní pojmy. Ethylalkohol způsobuje významné poškození těla a výhody hroznového nápoje lze snadno vyrovnat správnou výživou nebo vhodnými léky a přísadami. To znamená, že ideální volbou pro nastávající matku je úplné odmítnutí alkoholu během těhotenství a následné laktace.

Články O Neplodnosti