Hlavní Zdraví

Lze Ibuprofen užívat během těhotenství? Indikace a dávkování léku

Autor: fabrica · Zveřejněno 03/04/2019 · Aktualizováno 21.5.2019

Seznam kontraindikací mnoha léků zahrnuje těhotenství. Ale někdy budoucí matka potřebuje léky. Například při bolesti a teplotě pomáhá lék, jako je ibuprofen. Je však možné brát to pro těhotné ženy nebo ne?

O drogě

Ibuprofen je populární nesteroidní protizánětlivé léčivo. To pomáhá:

 • zmírnit akutní bolest;
 • bojovat se symptomy patologií muskuloskeletálního systému;
 • pomáhá zmírnit teplotu a horečku.

Struktura

Účinnou látkou v přípravku je ibuprofen. Droga také zahrnuje:

 • mikrokrystalická celulóza;
 • sodná sůl kroskarmelosy;
 • koloidní bezvodý oxid křemičitý;
 • kukuřičný škrob;
 • stearát hořečnatý.

Formulář vydání

Lék je k dispozici ve formě tablet (200 mg). Existuje také forma masti a sirupu.

Indikace pro použití

 1. Ibuprofen se často doporučuje k léčbě ankylozující spondylitidy, deformující osteoartrózy, řady nemocí revmatoidní povahy..
 2. Používá se jako antipyretikum k úlevě od příznaků horečky u infekčních patologií..
 3. Droga je často indikována na bolest při migréně, po traumatu, bolesti zubů.
 4. Tento nástroj se někdy používá při porodu k úlevě od bolesti a pomalé práce.

Mohu otěhotnět?

Mohou těhotné ženy pít lék? Těhotenství není přímou kontraindikací užívání drogy. V některých případech to lékař předepíše nastávající matce. Předpokládá se, že když se lék užívá v prvních dvou trimestrech, nemůže mít negativní vliv na vývoj plodu, avšak v raných stádiích, kdy jsou do plodu položeny všechny důležité orgány a systémy, odborníci doporučují zdržet se přijímání prostředků s ibuprofenem v kompozici. Rozhodnutí o jmenování léku by měl učinit výhradně specialista.

  Během prvního trimestru těhotenství. Instrukce umožňuje opatrně užívat Ibuprofen v prvním a druhém trimestru. Pokud těhotenství pokračuje normálně, nemělo by mít lék negativní účinek na matku ani na plod. Ale se zvýšeným tónem v raných stádiích, léky mohou zvýšit riziko potratu.

Podle pokynů je tento lék kontraindikován u dětí mladších 12 let. Vzhledem k tomu, že v pozdějších fázích je plod již blízko plnohodnotnému dítěti, je mu nebezpečí ibuprofenu zřejmé.

Vliv léku na dítě

Při absenci kontraindikací, normálního průběhu těhotenství a jedné dávky nebude mít lék negativní účinek na plod. Jeho systémové používání a použití v pozdějších fázích však má negativní důsledky:

 • Lék může blokovat hormony odpovědné za aktivitu porodu a vyvolat zdlouhavý pracovní proces nebo předjíždění.
 • Ibuprofen je schopen vést k uzavření ductus arteriosus a rozvoji plicní hypertenze u plodu.
 • Léky mohou vyvolat závažné fetální malformace a dokonce i jejich smrt.

Dávkování a doba podávání

Ibuprofen musí být užíván přísně po jídle, aby se minimalizoval negativní účinek na gastrointestinální trakt. Dávkování by měl předepisovat lékař. Obvykle je minimální. Pokud je pro dospělé doporučená dávka léku 0,8 mg za den, pak během těhotenství - 0,4 mg za den a 0,2 mg pro jednu dávku.

Mnozí se mohou zdát, že místní použití produktů na bázi ibuprofenu je méně nebezpečné než použití tablet nebo sirupu uvnitř. Studie však potvrdily, že účinná složka ve formě masti, i když absorbovaná krví pomaleji, má podobný účinek. Použití forem ibuprofenu pro vnější použití proto není o nic méně riskantní pro těhotné ženy.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Existuje celá řada podmínek, za nichž je ibuprofen u těhotných žen přísně kontraindikován:

 • třetí trimestr těhotenství;
 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy;
 • patologie ledvin nebo jater;
 • exacerbace chronických onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • poruchy krvácení;
 • bronchiální astma;
 • onemocnění zrakového nervu;
 • historie štěpování koronárních tepen.

Léčba se také nedoporučuje, pokud má žena cukrovku. Ibuprofen nelze kombinovat s aspirinem a léky, které snižují srážení krve.

V některých případech může ibuprofen způsobit nežádoucí účinky:

 1. Poruchy trávení jsou možné: průjem, pálení žáhy, epigastrická bolest, nevolnost, zvracení, nadýmání.
 2. Někdy se projevila deprese, nespavost, závratě, ve vzácných případech - halucinace.
 3. Možné poškození zraku a sluchu, zvýšený tlak, tachykardie.
 4. Ve vzácných případech se vyskytují poruchy ledvin a hematopoetického systému.
 5. Se zvýšenou citlivostí, alergickou rýmou, svěděním se může objevit Quinckeho edém..
 6. Pravidelné užívání léku ve velkých dávkách může vyvolat vývoj fetálních malformací a inhibici porodu.

Analogy

Hlavním analogem ibuprofenu během těhotenství je Paracetamol. Má menší účinek na tělo, ale je méně účinný a v některých případech nepomáhá zmírnit příznaky. Tato droga však zůstává hlavní alternativou ibuprofenu..

Ibuprofen je účinný lék, který se v některých případech stává skutečnou spásou. Během těhotenství se však používá opatrně av pozdějších fázích je zcela kontraindikován. O vhodnosti užívání by měl rozhodovat pouze lékař. Aby se předešlo negativním důsledkům, musí nastávající matka přísně dodržovat dávkování uvedené odborníkem.

Ibuprofen během těhotenství. Cílové funkce

Těhotenství je pro ženu radostným a obtížným obdobím. Radost z narození a vývoje nového života nemůže zachránit budoucí matku před chronickou bolestí, například migrénou nebo z respiračních virových onemocnění doprovázených vysokou horečkou a bolestí. Ibuprofen je známý pomocník v boji proti bolesti a teplotě, stojí za to vzít Ibuprofen během těhotenství? A jaké to může mít důsledky?

Základní informace o lécích

Ibuprofen je derivát kyseliny propionové a patří k NSAID (nesteroidní protizánětlivá léčiva). Bezpečnost léčiva a způsob, jakým ovlivňuje tělo, jsou dobře známy. Jádrem jeho účinnosti je schopnost inhibovat syntézu zánětlivých mediátorů (prostaglandinů) na centrální i periferní úrovni.

Lék je klasifikován jako životně důležitý prostředek. Funguje jako:

 • analgetikum;
 • antihypertetikum;
 • protizánětlivé činidlo;
 • středně protidestičkové činidlo;
 • slabý imunomodulátor (podle některých zpráv Ibuprofen zvyšuje nespecifickou stabilitu těla).

Ve své skupině je tento lék považován za pravděpodobně nejvýznamnější zástupce protizánětlivých léků. U těhotných žen může být důležité, aby tento lék byl schopen ovlivnit kontraktilní aktivitu myometria.

Dobré „pracovní“ vlastnosti léku a celá řada situací, ve kterých účinně vedl k tomu, že se začal uvolňovat v různých formách (vnějších i obecných):

 • tablety;
 • mast;
 • gel;
 • rektální čípky;
 • orální suspenze.

Lékaři považují tento lék za docela dobrý, takže je předepisován v různých formách. Je však možné tento lék pít v gestačním období??

Ibuprofen během těhotenství

V některých pokynech pro léčivo je těhotenství indikováno jako kontraindikace jeho účelu. Praxe užívání však vedla k tomu, že v situacích, kdy léčivo nelze nahradit bezpečnějším lékem, například Paracetamol, lékaři jej předepisují ve druhém trimestru těhotenství, přičemž zvláštní pozornost je věnována.

Ve formě masti nebo gelu je lék předepsán volněji, protože při této aplikaci vstupuje do obecného krevního oběhu v mnohem menším množství.

Včasná aplikace zůstává kontroverzní. Předpokládá se, že aktivní složky léku nemají teratogenní účinek na plod, neovlivňují pokládání jeho orgánů. Ale vzhledem k tomu, že nebyl proveden dostatečný počet klinických hodnocení, není o tom žádná jistota. Podle některých odborníků požití tohoto NSAID:

 • zvyšuje četnost potratů (pokud je odebrána před početí nebo nejdříve, před implantací embrya);
 • může se stát faktorem vyvolávajícím patologii vývoje placenty;
 • ve velmi vzácných případech ovlivňují vývoj srdce nebo břišní stěny.

Neexistují však žádné jasné důkazy o takových vedlejších účincích, a proto v prvním trimestru není nesystematické podávání léčiva zakázáno.

Systematické užívání léku může vést k předčasnému uzavření Botallovova kanálu u plodu (cévy spojující páteřní aortu a cévní trup plic). To způsobuje rozvoj plicní hypertenze u dítěte během novorozeneckého období. Ve třetím trimestru těhotenství se Ibuprofen důrazně nedoporučuje..

Indikace a kontraindikace

Je povoleno užívat lék pro akutní bolest (bolesti hlavy, bolesti zubů), exacerbaci revmatoidní artritidy, artralgii, modřiny a výrony, neuralgii, horečky různého původu.

Instrukce nedoporučuje Ibuprofen (stejně jako jeho analogy MIG, Nurofen a další) nastávajícím matkám, které trpí erozivními a ulcerativními lézememi gastrointestinálního traktu v akutním stadiu, s poruchami krevního koagulačního systému. S opatrností předepište léky v tabletách ženám trpícím gastritidou, kolitidou, enteritidou, anémií neznámé etiologie, leukopenií.

Nemůžete brát lék s citlivostí na jeho složky a alergiemi na žádné NSAID. Pokud je léčivo zakoupeno jako suspenze, nelze jej doporučit lidem s nedostatkem isomaltázy a malabsorpcí glukózy-galaktózy. Na konci těhotenství nepijte lék.

Ibuprofen pro děti během těhotenství

Některé budoucí matky se zeptají, zda lze ibuprofen užívat během těhotenství? Děti obvykle nazývají lék vyrobený ve formě suspenze. To je odůvodněno skutečností, že anotace umožňuje dětem dávat pouze 12 let, což je nepříjemné pro použití v raném dětství. Zatímco pozastavení je povoleno pro děti od 3 měsíců.

Vzhledem k tomu, že Ibuprofen mohou takové děti užívat, budoucí matky si myslí, že tento lék bude během těhotenství lepší. Dospělí mohou užívat lék ve formě suspenze v dávce pro dospělé. Seznam kontraindikací pro tuto formu však není menší než u tablet. A lék je také zakázáno užívat na konci těhotenství.

Je možné používat přípravky na bázi ibuprofenu v časném a pozdním těhotenství??

Ibuprofen během těhotenství je lék, který se nedoporučuje užívat bez lékařského předpisu. Nesteroidní protizánětlivé léčivo vám umožňuje rychle a účinně zbavit bolestivých pocitů různé lokalizace, snížit zvýšenou tělesnou teplotu na fyziologické známky. Nástroj nelze pro těhotné ženy nazvat zcela bezpečným, proto není povoleno samoléčení s jeho použitím.

Je možné použít látky ibuprofenu v časném a pozdním těhotenství??

Ibuprofen by neměl být užíván dlouho v prvním trimestru těhotenství. Jediná dávka léku může zastavit útok akutní bolesti a zánětu. Pravidelné podávání léku těhotné ženě v časném těhotenství zvyšuje riziko potratu a vývoje genových mutací plodu. Systematické podávání léku vyvolává zhoršení gastrointestinálních chorob a výskyt vnitřního krvácení.

Je zakázáno užívat ibuprofen ve třetím trimestru. Droga zpomaluje sekreci prostaglandinů, což eliminuje bolest a zánětlivý proces, ale v pozdních fázích těhotenství vede nedostatek tohoto hormonu k pozdějším a obtížným porodům..

Dlouhodobé užívání nesteroidních léků vyvolává rozvoj patologických stavů kardiovaskulárního systému u plodu, selhání ledvin, ve vážných případech, vede k úmrtí dítěte.

Kontraindikace

Ibuprofen má řadu kontraindikací, které neumožňují jeho použití všemi lidmi bez výjimky..

Kontraindikace užívání drog:

 • gastritida
 • kolitida;
 • selhání ledvin;
 • ulcerativní patologie zažívacího traktu;
 • zánětlivé procesy ve střevech;
 • srdeční choroby, krevní cévy;
 • Steven Johnsonův syndrom;
 • nemoc jater
 • osobní nesnášenlivost nebo špatná stravitelnost složek, které jsou součástí léku.

Přestože stav těhotenství nepatří mezi kontraindikace, je možné jej užívat pouze po předchozí koordinaci s gynekologem a pod jeho kontrolou.

Vlastnosti ibuprofenu, forma uvolňování léčiv na jeho základě

Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo. Léky jsou k dispozici ve formě:

 • růžové bikonvexní tablety;
 • tvrdé zelené tobolky obsahující uvnitř bílý prášek;
 • viskózní konzistence s oranžovou vůní;
 • hladké bílé čípky;
 • bezbarvý gel se specifickým zápachem;
 • světle žlutá mast.

Přípravky s ibuprofenem se používají především k úlevě od zánětlivých procesů a bolesti. Při perorálním podání má lék antipyretický a imunostimulační účinek - účinná látka stimuluje tvorbu endogenních interferonů, které chrání buňky před viry. Tento léčivý přípravek zabraňuje fúzi destiček a snižuje povrchové napětí buněčných membrán.

Způsob aplikace

Návod k použití zahrnuje perorální použití tablet ibuprofenu. Průběh lékové terapie nemůže trvat déle než pět dní v řadě. U těhotných žen je však vhodné omezit se na jedno použití tohoto léčivého přípravku..

Během těhotenství může žena dostávat minimálně účinnou dávku léku: u dospělých pacientů, jejichž hmotnost přesahuje 30 kg, nelze denně užívat více než 1200 mg léku. Tato dávka by měla být rozdělena na 3-4 dávky v 6hodinových intervalech.

Pokud je to nutné, použijte masti Ibuprofen, malé množství přípravku by mělo být aplikováno na dříve očištěnou plochu povrchu pokožky. Na jeden den můžete mazat mast více než čtyřikrát za sebou.

Indikace pro použití během těhotenství

Těhotné ibuprofen je předepsán k odstranění:

 • zánětlivé procesy pohybového aparátu;
 • horečka s nachlazením a chřipkou;
 • neuralgie;
 • zánět v pánevních orgánech;
 • bronchitida a pneumonie;
 • bolesti zubů, bolesti hlavy a svalů;
 • ORL onemocnění;
 • otok kůže poblíž ložisek zánětu;
 • kloubní dislokační bolest a podvrtnutí.

Jak brát ibuprofen během těhotenství - dávky

V případě potřeby se těhotným ženám Ibuprofen předepisuje ve standardní dávce určené pro dospělé, tj. Jednu tabletu 200 mg třikrát až čtyřikrát denně nebo jednu tabletu 400 mg 2krát denně. Maximální přípustná denní dávka by v žádném případě neměla přesáhnout 1200 mg, tj. Šest tablet po 200 mg nebo 3 tablety po 400 mg.

Tablety ibuprofenu by se měly užívat po jídle a zapít vodou. Intervaly mezi dávkami léku by neměly být kratší než čtyři hodiny. Nastávajícím matkám se obvykle předepisuje užívání ibuprofenu na tři až pět dní. V každém případě je léčebný režim sestaven individuálně. Žena, která čeká dítě, by neměla provádět opravy sama..

Pokud je ibuprofen kontraindikován u těhotných žen?

Použití ibuprofenu je nepřijatelné v přítomnosti:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • bronchiální astma aspirinu - přecitlivělost na nesteroidní protizánětlivá léčiva, vyjádřená alergickou rýmou, kašlem a dušností;
 • žaludeční vředy a perforace střevní stěny;
 • závažné patologie kardiovaskulárního systému, jater a ledvin;
 • poruchy krvácení;
 • ekzém a hnisavé kožní léze - s externím použitím.

Hodnocení bezpečnosti FDA ibuprofenu

FDA je americký úřad pro léčiva a kvalitu potravin. Při výzkumu farmaceutických produktů odborníci této struktury klasifikují léky do několika kategorií, přičemž berou v úvahu, jak jsou nebezpečná pro nenarozené dítě..

Vědci FDA zařazili Ibuprofen do kategorie B. Třída B může naznačovat jednu ze dvou věcí:

 • Byly provedeny studie na březích zvířatech, která neprokázala, že léčivo negativně ovlivňuje plod, a nebyly provedeny testy zahrnující těhotné ženy;
 • studie na březích zvířatech ukázaly, že lék může negativně ovlivnit plod, ale při testování na lidech nebyla rizika pro plod potvrzena.

Tyto informace se však vztahují pouze na Ibuprofen v prvních dvou trimestrech těhotenství.

Drogový výzkum

Ve třetím trimestru vědci zařazili Ibuprofen do kategorie D, to znamená, že to považovali za nebezpečné pro plod. Skutečností je, že tento lék ovlivňuje kontraktilitu dělohy, porodu a rychlost zrání děložního čípku. Na pozadí jeho přijetí může porod začít dopředu, nebo naopak, žena bude muset porodit dítě a potom porod bude muset být stimulován. Obě situace negativně ovlivňují zdraví matek a dětí..

Proto je přísně zakázáno užívat popsaný lék pouze v posledních třech měsících těhotenství (od 29 do 40 (42) porodnických týdnů).

Nepříznivé reakce na nastávající matku a důsledky pro dítě

Po jedné dávce byste se neměli bát nežádoucích účinků. V případě dlouhodobé léčby vznikají následující komplikace:

 • suchá orální sliznice;
 • závratě a bolesti hlavy;
 • tinnitus, sluchové postižení;
 • namáhavé dýchání;
 • poruchy zažívacího traktu doprovázené pálením žáhy, nevolností, zvracením a průjmem;
 • zánět v játrech a slinivce břišní;
 • vyrážka, svědění, alergická rýma, v těžkých případech - Quinckeho edém;
 • arteriální hypertenze a srdeční arytmie;
 • anémie, poruchy krvácení;
 • poruchy centrálního nervového systému - podrážděnost nebo naopak slabost a apatie.

Vedlejší efekty

Užívání ibuprofenu, stejně jako jakékoli jiné drogy, může vyvolat vývoj negativních projevů na lidském těle.

Vedlejší efekty:

 • oběhový systém: poruchy celého systému, vývoj agranulocytózy, anémie, zvýšená pravděpodobnost krvácení do žaludku, výskyt hemoragických hematomů;
 • ORL orgány: výskyt vředů, podráždění doprovázený bolestí;
 • alergické reakce: kopřivka, otoky tkání a sliznic, Quinckeho edém, bronchospasmus, anafylaktický šok;
 • CNS: vývoj aseptických forem meningitidy, zvýšená podrážděnost;
 • srdce a krevní cévy: výskyt srdečních patologií ve formě nedostatečnosti, infarktu myokardu, zvýšení krevního tlaku;
 • orgány trávicího traktu: nevolnost, bolest v epigastriu, exacerbace Crohnovy choroby, kolitida;
 • smyslové orgány: zhoršené vidění, sluch;
 • močový systém: vývoj selhání ledvin.

Pacientky s lupus erythematosus by měly být zvláště opatrné před ibuprofenem, pouze jedna tableta užívaná během těhotenství může zvýšit riziko vzniku aseptické meningitidy.

Jaké jsou možné náhražky ibuprofenu??

Pokud má těhotná žena kontraindikace pro užívání ibuprofenu, můžete jej nahradit paracetamolem. Tato látka jemně působí na tělo, ale je méně účinná. Pokud během 30-40 minut po užití léku na jeho základě nedojde k terapeutickému účinku, vezměte:

 • Nurofen Je to úplný analog ibuprofenu a je k dispozici ve stejných lékových formách. Během těhotenství je zakázáno používat Nurofen Plus, který obsahuje kodein - opioidní analgetikum, které zvyšuje riziko vzniku malformací kardiovaskulárního systému a centrálního nervového systému plodu..
 • Ibufen - dětský přípravek ve formě suspenze s ovocnou vůní.
 • Papaverine. K dispozici ve formě tablet, injekcí a čípků. Je předepsán pro křeče hladkých svalů zažívacího traktu.
 • No-shpu - analog papaverinu, který se také používá pro zvýšení děložního tónu.
 • Aspirin. Tento lék se používá v extrémních případech, kdy není možné jej nahradit jiným lékem. Dlouhodobé užívání aspirinu vyvolává potraty, výskyt malformací plodu a výskyt vaginálního krvácení.

Navzdory bezpečnosti ibuprofenu při rozumném používání mnoho lékařů doporučuje, abyste během těhotenství upustili od užívání nesteroidních léků. Chcete-li odstranit horečku, bolavé kosti a bolest v krku, užívejte bylinné odvarky založené na kůře bílé vrby, pryskyřníku, zázvoru, kurkumy, eukalyptu a šalvěje. Abyste se vyhnuli komplikacím, je třeba před užitím tradiční medicíny konzultovat lékaře.

Sdílejte s ostatními!

Interakce s jinými drogami a rysy příjmu

Symptomy, ve kterých lze ibuprofen užívat, jsou charakteristické pro mnoho nemocí, proto jsou NSAID často pity jinými drogami, jak předepisuje lékař, tak svévolně. Ale ne všechny léky lze vzájemně kombinovat. Například ibuprofen zvyšuje toxicitu určitých antibiotik, používejte je opatrně s diuretiky (diuretiky).

Při užívání ibuprofenu spolu s alkoholem nebo krátce poté se účinek NSAID sníží na nic. Osoba je tak nucena pít další pilulku drogy, a to je již plné předávkování.

Při užívání ibuprofenu musíte postupovat podle pokynů lékaře, který lék předepsal. Odborníci obvykle těhotným ženám doporučují, aby ji jednou vypili jako prostředek neodkladné péče. Pokud příznaky přetrvávají, přerušte léčbu a poraďte se s lékařem.

Užívání drogy ve druhém a třetím trimestru

Použití ve druhém trimestru těhotenství je pro dítě bezpečné. Ale ve třetím semestru se užívání této drogy nedoporučuje. Je to kvůli několika okolnostem..

 1. V této fázi zrání plodu může Ibuprofen situaci ovlivnit. Faktem je, že je schopen blokovat působení hormonů, které ovlivňují důležitou roli ve vývoji dítěte.
 2. Lék může vést k uzavření tepny dítěte, což může narušit vývoj dýchacího systému dítěte.
 3. Možná změna v termínu dodání. Při užívání ibuprofenu jsou možná jak předčasná, tak i narození plodu.

Podle pokynů by dávka ibuprofenu denně u dospělých neměla překročit 1200 mg, tj. 6 tablet po 200 mg nebo 3 tablety po 400 mg účinné látky. Těhotné ženy jsou však předepisovány na jednu dávku, a ne jako prostředek kontinuální terapie. Navzdory relativní bezpečnosti ibuprofenu v trimestru I a II nesmíme zapomenout, že látka snadno prochází placentární bariérou a její účinek na plod a těhotenství nebyl důkladně studován..

Analogy

Lékařští specialisté kategoricky nedoporučují současné užívání ibuprofenu a jiných léků ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků. Pokud z nějakého důvodu nemůže nastávající matka užívat ibuprofen k terapeutickým účelům, doporučuje se používat podobné léky. K zastavení bolesti nebo zánětlivé reakce lze během těhotenství použít následující léky:

Jako ekvivalentní alternativa k Ibuprofenu a uvedeným lékům lze také použít paracetamol (Panadol) nebo No-shpa. Výběr léčiv, jejich dávkování a frekvence podávání by měl být ošetřen ošetřujícím lékařem. To neznamená, že je to lepší - Ibuprofen nebo analog Nurofenu, protože obě drogy mají své vlastní indikace a kontraindikace..

Kromě úřední medicíny se v léčbě těhotných žen široce používají homeopatické léky, jako je Traumeel S a Viburkol obsahující extrakt belladony, heřmánkové květy, byliny na spaní a uhličitan vápenatý. Specialisté alternativní medicíny používají kurkumu, zázvor, arniku, kůru bílé vrby a polní pryskyřičný extrakt ke zmírnění zánětlivé reakce, snížení tělesné teploty a snížení bolesti. Je důležité si uvědomit, že před použitím nekonvenčních technik by se těhotná žena měla poradit s lékařem.

Dětský Nurofen

Dětský Nurofen je dobrý lék proti bolesti během těhotenství, ale ne bez vedlejších účinků. Je povoleno užívat v prvním nebo druhém trimestru těhotenství. Nemůžete užívat lék po 30 týdnech z důvodu snížení objemu plodové vody u pacientů, kteří dostávají.

Nurofen lze brát nejen jako anestetikum. Droga zmírňuje nejen bolest, ale eliminuje horečku.

Indikace pro použití kojenců u žen podle pokynů výrobce:

 • Pokud přínos užívání překročí riziko tvorby plodu, je povolen v trimestru 1.2;
 • Kontraindikováno ve 3. trimestru kvůli vysoké pravděpodobnosti vyvolání předčasného porodu v důsledku děložních kontrakcí.

Pokud potřebujete přestat brát Nurofen během kojení, měli byste přestat kojit..

S poklesem imunity během těhotenství existuje riziko virových infekcí. Zuby se na tomto pozadí zesilují. Existuje akutní touha užívat obvyklé léky proti bolesti - Baralgin, Ketoral, Nise, Nurofen. Mysli, že ne každý lék je vhodný pro porod plodu.!

Dávkování a doba podávání

Ibuprofen musí být užíván přísně po jídle, aby se minimalizoval negativní účinek na gastrointestinální trakt. Dávkování by měl předepisovat lékař. Obvykle je minimální. Pokud je pro dospělé doporučená dávka léku 0,8 mg za den, pak během těhotenství - 0,4 mg za den a 0,2 mg pro jednu dávku.

Ve výjimečných případech se Ibuprofen zpravidla předepisuje pouze pro jednu dávku. Pokud je jeho systémové použití nezbytné, například u revmatoidní artritidy, měla by být léčba přísně kontrolována specialistou.

Mnozí se mohou zdát, že místní použití produktů na bázi ibuprofenu je méně nebezpečné než použití tablet nebo sirupu uvnitř. Studie však potvrdily, že účinná složka ve formě masti, i když absorbovaná krví pomaleji, má podobný účinek. Použití forem ibuprofenu pro vnější použití proto není o nic méně riskantní pro těhotné ženy.

Recenze

Těhotenství je nádherné, ale velmi vzrušující období, protože žena je nyní zodpovědná nejen za sebe, ale také za zdraví dítěte. Bohužel jsou velmi často nastávající matky vystaveny různým virům a infekcím a cítí se stará zranění. Neměli byste čekat, až se záda, která byla zraněna před 2 lety, začne bolet nebo bude nepříjemné žvýkat kvůli neošetřenému zubu. Při první schůzce s lékařem se zeptejte, jaké léky k úlevě od bolesti, tepla a zánětlivých procesů v těle můžete vzít, s přihlédnutím k vaší anamnéze. Ale zda používat Ibuprofen při čekání na dítě, je na vašem lékaři a vy.

Být matkou je to, o čem každá žena sní. Doba

těhotenství v jejím životě je spojeno s něčím nezapomenutelným a úžasným. Zapomínáme však, že právě v tomto období jsme zodpovědní nejen za sebe, ale také za dítě. Proto musíte být velmi opatrní a pokusit se vyhnout účinkům negativních vnějších faktorů. Každá žena, která již dokázala cítit na sebe, co to znamená nosit „pod prsem dítěte“, souhlasí s tím, že těhotenství není možné bez nemoci. Ve skutečnosti je během těchto devíti měsíců žena zranitelnější než kdykoli předtím.

Takže jste onemocněl.

Jak se zbavit existující nemoci, aby nedošlo k poškození dítěte?

Tato otázka je opravdu nejdůležitější. Všichni lékaři na světě, když předepisují léky těhotné ženě, si v první řadě myslí, aby nepoškodili své dítě. Je třeba poznamenat, že řešení tohoto problému není tak jednoduché. V tomto článku bude lékařská škola tiensmed.ru (www.tiensmed.ru) hovořit o jednom z těch mála léků, které lze během těhotenství použít. to
Ibuprofen Okamžitě stojí za zmínku, že to lze provést pouze podle pokynů lékaře.
Ibuprofen - vlastnosti, indikace k použití Nejprve pár slov o samotné drogě. Ibuprofen je nesteroidní protizánětlivé léčivo, které má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky. Ibuprofen se používá k léčbě onemocnění, jako je adnexitida, radikulitida, bursitida

, dna, neuralgie,
proktititida
a některé další. Tato droga také našla své široké uplatnění v boji proti bolesti hlavy, svalů a zubů. Pokud trpíte jakýmkoli onemocněním dýchacích cest, Ibuprofen vám to pomůže vyléčit..

A nyní, pokud jde o použití ibuprofenu během těhotenství, má užívání tohoto léku během těhotenství jak své nevýhody, tak i výhody. Začínáme samozřejmě s profesionály. Ibuprofen je tedy považován za jednu z nejrozumnějších možností v průběhu těhotenství. Tento lék je mnohem bezpečnější pro tělo těhotné ženy než stejný aspirin. Četné vědecké studie potvrdily, že ibuprofen nemá žádný nepříznivý vliv na vývoj dítěte v děloze, pokud byl podán během prvního a druhého trimestru těhotenství. Pokud je Ibuprofen opět porovnáván s aspirinem, není to antikoagulant ve srovnání s druhým. Nebude proto schopen způsobit vám krvácení a vytvořit hrozbu potratu. Opakujeme však znovu - lze použít pouze podle pokynů lékaře! Nikdy nemedikovat.!

Pokud jde o mínusy, všechny se mohou cítit, pouze pokud Ibuprofen používá žena ve třetím trimestru těhotenství. Skutečností je, že tento lék má tendenci inhibovat kontrakci svalu dělohy. Jeho použití může také způsobit včasné uzavření botallus (arteriálního) kanálu, což může zase přispět k rozvoji plicní hypertenze u dítěte

. Další nevýhodou tohoto léku je to, že může vést k blokování hormonů, které jsou zodpovědné za proces porodu. Mějte to na paměti a neužívejte Ibuprofen v posledních měsících před porodem. Užívání této drogy ve třetím trimestru těhotenství může také nepříznivě ovlivnit pohyb krve uvnitř srdce dítěte a krevních cév.

Okamžitě chceme upozornit budoucí matky na použití ibuprofenu během kojení. Použití tohoto léku během kojení je možné, protože složky ibuprofenu neovlivňují sekreci a kvalitu mléka.

Používání ibuprofenu během těhotenství se zdá být vyřešeno. Nyní chci říci pár slov o doplňcích stravy společnosti Tiens Corporation, které by měla používat každá těhotná žena. Během těhotenství je můžete používat velmi klidně, protože vám ani vašemu dítěti neublíží. Všechny potravinové doplňky této společnosti sestávají pouze z přírodních přírodních složek. Můžete si koupit něco jako Biocalcium, Biozinc, Propolis a tak dále. Pomocí těchto doplňků výživy můžete zásobit vaše tělo i tělo dítěte všemi potřebnými vitamíny a posílit imunitní systém, což je také důležité.

POZORNOST! Informace zveřejněné na našich webových stránkách jsou informativní nebo populární a poskytují se širokému publiku k diskusi. Předepisování léků by měl provádět pouze kvalifikovaný odborník na základě anamnézy a výsledků diagnostiky.

Ibuprofen je jedním z protizánětlivých nesteroidních léčiv. Obsahuje stejnou látku, která má analgetické, protizánětlivé a antipyretické účinky. Mohu to vzít těhotným ženám s nachlazením, zvažte další.

Složení a forma léčiva

Léčivou látkou léčiva je ibuprofen. Množství účinné látky se stanoví v závislosti na formě uvolňování léčiva:

FormulářKoncentrace účinné látky
Tablety200 mg nebo 400 mg na 1 tabletu
Mast50 mg na 1 g masti
Suspenze100 mg na 5 ml sirupu
Svíčky60 mg na 1 svíčku

Je třeba si uvědomit, že níže uvedené kontraindikace a vedlejší účinky se přímo týkají samotného léčiva a nikoli formy jeho vydání..

Je ibuprofen povolen během těhotenství?

Neustálé užívání léku je kontraindikováno v 1. a 3. trimestru těhotenství, protože existuje pravděpodobnost potratu, vývoj vrozených a genových mutací. Účinná látka léčiva proniká do plodu, v důsledku čehož může vyvolat vývoj velkého množství různých vrozených patologií. Není vyloučeno:

 • zvýšená kontraktilita dělohy;
 • nástup předčasného porodu, doprovázený vážnými komplikacemi.

Kromě toho může dlouhodobé užívání léku vyvolat exacerbaci dříve zahojené gastritidy, žaludečních a duodenálních vředů, v nejzávažnějších případech se otevírá gastrointestinální krvácení.

Pravidelný příjem ibuprofenu lze předepsat během druhého trimestru těhotenství, aby se vyloučila silná bolest a normalizovala tělesná teplota. Všechny kroky však musí být koordinovány s lékařem, jinak existuje riziko vážného poškození plodu.

Jedna dávka ibuprofenu během těhotenství není prakticky nebezpečná, proto se používá k úlevě od akutní bolesti nebo k rychlému snížení teploty.

Obecně je Ibuprofen jedním z nejbezpečnějších antipyretik povolených během porodu, ale hovoříme pouze o krátkodobých, ale ne pravidelných vstupech.

Indikace pro ibuprofen

Tento nástroj je zpravidla předepisován pro následující účely:

 • K léčbě různých typů revmatoidních chorob a také k deformaci osteoartrózy. Nejúčinnější léčba revmatoidní artritidy bude, pokud je léčba prováděna v raných stádiích vývoje nemoci - dříve, než dojde k velké změně kloubů.
 • Jako antipyretikum pro symptomatickou léčbu horečky vyvolané infekčními chorobami.
 • K léčbě migrény, bolesti po úrazu, chirurgickém zákroku nebo bolesti zubů.

V některých případech se ibuprofen užívá během porodu, je-li nutné zpomalit práci a jako anestetikum..

Pokud jde o způsob aplikace, lék se používá pro orální podávání přísně po jídle, díky čemuž je minimalizován negativní dopad na stav gastrointestinálního traktu. Jedna dávka je 1 tableta. Je zakázáno brát více než 3 kusy denně.

Pro zvýšení účinku léčby lze dávku zvýšit, ale pouze po konzultaci s odborníkem. Maximální denní dávka je 1200 mg (6 tablet). Když se objeví patrná zlepšení, dávka se postupně snižuje.

V případech, kdy je lék předepsán během léčby revmatoidní artritidy a vyžaduje dlouhý příjem, by nastávající matka měla neustále chodit na vyšetření odborníkem.

Ibuprofen má určité kontraindikace, které zahrnují:

 • přítomnost přecitlivělosti na hlavní účinnou látku léčiva;
 • Astma „aspirinu“;
 • porucha krvácení (zejména špatná krevní srážlivost s rizikem krvácení);
 • přítomnost erozivních onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • závažné narušení jater a ledvin.

Terapie ibuprofenem se provádí s velkou opatrností, pokud se v srdci vyskytnou problémy..

Používání této drogy po poměrně dlouhou dobu je přísně zakázáno, protože jsou možné vedlejší účinky. V některých případech však i jediné přijetí může vyvolat výskyt vedlejších účinků, po jejichž vývoji je podávání léku zrušeno.

Mezi vedlejší účinky ibuprofenu patří:

 • výskyt alergické reakce (například kopřivka atd.);
 • porucha trávicího systému - zvracení, nevolnost, poruchy stolice.

V některých případech se v důsledku užívání tohoto léku objeví silná bolest hlavy, která dlouho nezmizí. Dochází k narušení spánku, existuje pravděpodobnost poškození funkce ledvin.

Pravděpodobnost, že užívání ibuprofenu způsobí nežádoucí účinky, je nejvyšší ve 3. trimestru těhotenství.

Jaké léky může Ibuprofen nahradit?

Lékárna obsahuje různá nesteroidní protizánětlivá léčiva, mezi nimiž jsou plné analogy ibuprofenu:

Pokud tyto léky nejsou k dispozici, mohou být nahrazeny léky jako No-Shpa, Paracetamol (Panadol).

Video: Ibuprofen ve věku 29 měsíců

V dalším videu vám odborník řekne, zda je jediná dávka léku během těhotenství bezpečná a proč se ve třetím trimestru nedoporučují všechna nesteroidní protizánětlivá léčiva:

Příjem ibuprofenu během porodu dítěte by měl být prováděn velmi pečlivě a pouze po konzultaci s odborníkem. Díky tomuto přístupu může nastávající matka chránit sebe i své dítě před negativními důsledky a komplikacemi. I v případech, kdy lékař předepíše tento lék, by jeho příjem neměl být delší než 2-3 dny.

Ibuprofen během těhotenství

V posledních letech se Ibuprofen stal jedním z nejpopulárnějších léků proti bolesti a protizánětlivých léků. Téměř každý člověk v lékárničce má léky s tímto jménem nebo prostředky na jeho základě. Mnozí je pijí bolestmi zubů, bolestmi hlavy, zad nebo kloubů při zvýšených teplotách. Někteří lidé dokonce ani nekonzultují s lékařem předem, protože tento lék je považován za bezpečný. Ale ve skutečnosti ne každý může pít tuto drogu.

Ženy by měly být zvláště opatrné při přepravě dítěte. Je možné brát Ibuprofen jednou během těhotenství, s největší pravděpodobností to nepřinese újmu, ale k jeho častému používání, a ještě častěji k průběhu kurzu, by mělo dojít až po konzultaci s lékařem. Žena si musí pamatovat, že nezávislé užívání drog může vést k nežádoucím důsledkům nejen pro její zdraví, ale také pro dítě..

Obecné vlastnosti léku

Ibuprofen patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Tento lék má antipyretický a analgetický účinek. Léky na tomto základě jsou často užívány nejen k úlevě od bolesti, ale také jako protizánětlivý prostředek proti nachlazení nebo patologii kloubů. Ibuprofen je účinný při bolestech zubů a bolestech hlavy, sinusitidě, zánětu středního ucha, dny, artritidě, radikulitidě, myalgii, po úrazech a chirurgických zákrokech.

Tento lék užívejte pouze podle pokynů lékaře v doporučené dávce. Koneckonců, existují určité kontraindikace k jeho použití. Například je nežádoucí užívat ibuprofen během těhotenství. Není považován za nebezpečný jako některá jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva, ale stále může vést k nežádoucím reakcím. Proto musí být žena opatrná, a pokud dojde k bolesti, je lepší poradit se s lékařem dříve, než si vezmete lék na vlastní pěst.

Kromě toho je známo, že je ibuprofen při plánování těhotenství nežádoucí. Tento nástroj snižuje produkci prostaglandinů, které mohou zpozdit ovulaci a nepříznivě ovlivnit připojení embrya k děloze. Tento stav může způsobit mimoděložní těhotenství a různé malformace plodu. Navíc užívání ibuprofenu před početí zvyšuje riziko potratu v časném těhotenství, protože tento lék způsobuje vážné porušení formace placenty..

Je důležité si uvědomit, že jsou k dispozici další přípravky na bázi ibuprofenu, které mají stejné vlastnosti jako původní lék. Jsou to Nurofen, Ibuprom, Advil, Nebolin, Next, Faspik a další. Platí pro ně také všechny kontraindikace a vedlejší účinky ibuprofenu..

Mohu pít během těhotenství?

Těhotné ženy se musí hodně změnit ve svém životním stylu. Nyní si musíte dávat pozor na své zdraví. Doporučuje se jíst lépe, více relaxovat, vyhýbat se podchlazení a komunikovat s nemocnými lidmi. Koneckonců, je vhodné neužívat žádné léky. Ale ne vždy se těhotná žena může vyhnout různým bolestem nebo horečce. Tento stav může také negativně ovlivnit stav plodu, takže se ho musíte zbavit.

Dříve bylo doporučeno užívat Aspirin ke zmírnění bolesti nebo teploty během těhotenství. Nedávno však bylo prokázáno, že zvyšuje vaskulární permeabilitu a může způsobit různé malformace plodu. Proto se v posledních letech stále častěji doporučuje jej nahradit jinými prostředky, například Ibuprofen. Při jediné dávce tohoto léku neexistuje téměř žádné nebezpečí pro plod, zejména ve druhém trimestru těhotenství.

Proto mnoho lékařů předepisuje ibuprofen nebo léky na jeho základě proti bolesti nebo horečce. Zde je však také velmi důležité vzít v úvahu gestační věk a individuální vlastnosti ženy, účel léku a délku jeho podávání. Obvykle je užívání v prvních dvou trimestrech považováno za relativně bezpečné. Ale to je, pokud pijete tento lék po dlouhou dobu.

Rozhodnutí však musí učinit jednotlivě lékař. Koneckonců, vše záleží na stavu placenty, přítomnosti chronických onemocnění u ženy. Je možné, že Ibuprofen nijak neovlivní dítě, ale pokud existuje i sebemenší riziko komplikací, je lepší ho odmítnout vzít.

První trimestr

Ibuprofen je přísně zakázán během těhotenství v 1. trimestru. Důvodem je skutečnost, že v prvních třech měsících jsou položeny všechny orgány a nervový systém dítěte, takže jakýkoli chemický zásah může nepříznivě ovlivnit jeho budoucí vývoj. Časté užívání tohoto léku zvyšuje riziko, že se dítě narodí s vrozenými vadami. Kromě toho může užívání ibuprofenu v časném těhotenství způsobit potrat. Přestože je toto tvrzení kontroverzní a mnozí lékaři s ním nesouhlasí, je lepší to riskovat.

Je důležité přistupovat k otázce užívání drog jednotlivě. Pokud má budoucí matka horečku nebo má silné bolesti zubů, bude ještě muset pít lék. Koneckonců, tento stav nemůže být o nic méně nebezpečný než možné vedlejší účinky léků. Může to také negativně ovlivnit dítě. V takových podmínkách v prvním trimestru lékaři obvykle předepisují těhotným ženám Paracetamol. Ale s jeho netolerancí nebo pokud je nemožné ji vzít z jiných důvodů, je vybrán Ibuprofen.

Druhý trimestr

To je doba, kdy je povoleno užívat ibuprofen bez obav, což by mělo negativní vliv na průběh těhotenství. Nejbezpečnějším obdobím, kdy se nevyskytnou žádné vedlejší účinky, je doba od 14 do 28 týdnů. V tuto chvíli je ale také nežádoucí užívat Ibuprofen bez konzultace s lékařem. Koneckonců, žena může mít jiné kontraindikace, aby ji vzala, různá chronická onemocnění, která se mohou zhoršovat během těhotenství.

Ale obvykle ve 2. trimestru je možné užívat ibuprofen a léky na jeho základě. To je doba, kdy je dítě nejvíce chráněno a riziko negativního dopadu na něj je minimální. Proto, s bolestmi hlavy nebo bolesti zubů, stejně jako se zvýšením teploty v této době, můžete vzít lék. Masti a gely na bázi ibuprofenu také mohou zmírnit bolest v nohou nebo páteři, které se často vyskytují u těhotných žen..

Ibuprofen během těhotenství: nejednoznačný lék

Těhotenství nechodí vždy hladce: některé ženy trpí hroznou toxikózou, jiné měly gestační diabetes a některé trpěly gestózou v pozdějších stádiích. Poměrně často nastávající matky trpí bolestmi hlavy, snadno onemocní kvůli oslabené imunitě a zvýšené zatížení těla vede k bolesti kloubů. V takovém případě je nutné přípravek užívat a pouze lékař má právo jej předepsat. Ibuprofen je jedním z úspěchů farmakologie používaných gynekology během doby čekání na dítě.

Působení a účinnost ibuprofenu

Ibuprofen patří do kategorie nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), takže jeho zvýšená popularita není vůbec překvapivá.

NSAID mají protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky a přinášejí úlevu pacientům se odpovídajícími příznaky (zánět, bolest, horečka), které se vyskytují u mnoha onemocnění.

L. S. Strachunsky, S. N. Kozlov

Nesteroidní protizánětlivé léky (metodická příručka)

Mnoho NSAID, včetně ibuprofenu, lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu. Jedním z hlavních rysů těchto léků je inhibice syntézy prostaglandinů. Jednoduše řečeno, léky neumožňují tělu vytvářet látky (stejné prostaglandiny), které zvyšují citlivost receptorů na bolest.

Princip činnosti NSAID - video

Ibuprofen a časné / pozdní těhotenství

Podle pokynů pro léčivo může být použit v trimestrech I a II, ale s opatrností. Ale později byste měli úplně přestat užívat Ibuprofen. Úžasné, že? Obvykle je opak pravdou. A věc je taková, že prostaglandiny stimulují myometrium. Jejich snížený počet v těle může vést ke zvýšení délky těhotenství.

Jak nebezpečná je jedna dávka ibuprofenu (Nurofen Express 2 tablety, tj. 400 mg) v časném těhotenství - 3 týdny. Pokyny říkají - kontraindikovány během těhotenství, děsivé články na internetu - vývojové anomálie atd. Prosím objasněte situaci.

Berezovskaya E.P. odpovědi: není nebezpečný. Uklidněte se a pokračujte.

E. P. Berezovskaja, gynekologa a porodnice

http://www.komarovskiy.net/faq/opasen-li-priem-ibuprofena-na-rannem-sroke-beremennosti.html

Jedna dávka ibuprofenu není nebezpečná a neovlivní plod. Pravidelný příjem ve vysokých dávkách je nebezpečný.

Lupusdoc

https://forums.rusmedserv.com/showthread.php?t=45957

Formy uvolňování léčiva a jejich použití

Droga je k dispozici v různých formách:

 • tablety a tobolky;
 • šumivé tablety;
 • rektální čípky (čípky);

Podle pokynů se rektální čípky používají pouze k léčbě dětí..

Je třeba si uvědomit, že v jakékoli formě, kterou si kupujete Ibuprofen, se musíte poradit s lékařem o vhodnosti jeho použití..

Navzdory takové rozmanitosti forem uvolňování je ve všech účinných látkách to samé - ibuprofen. Jeho množství a pomocné složky se mohou lišit..

Dávkové formy ibuprofenu a množství účinné látky v nich - tabulka

Léková formaMnožství účinné látky
pilulky a kapsle200 nebo 400 mg
šumivé tablety200 mg
suspenze5 ml ve 100 mg
rektální čípky60 mg v 1 ks.
gel a mast50 mg v 1 g

Masť, čípky a tablety s ibuprofenem - fotogalerie

Indikace pro použití

Ibuprofen, stejně jako ostatní NSAID, má široké spektrum účinku. Lékař ji může předepsat jako analgetikum, antipyretikum i při léčbě revmatických chorob:

 • zánětlivé a nezánětlivé procesy v kloubech a páteři (artritida, osteoporóza, dna);
 • bolestový syndrom (bolest hlavy, svalů, zubů, migrény atd.);
 • vysoká teplota (s chřipkou, SARS).

Resorpční tablety se používají jako další pomoc při onemocněních orgánů ORL. A vnější použití masti nebo gelu je odůvodněno v případě posttraumatického syndromu bolesti (dislokace, podvrtnutí svalů a vazů, edém měkkých tkání).

Dokonce i nachlazení může ohrozit ženu v pozici se závažnými následky

Kontraindikace pro použití podle pokynů

Přestože Ibuprofen patří do skupiny NSAID, přesto by se měl brát opatrně, protože má k použití řadu kontraindikací:

 • erozivní a ulcerózní onemocnění gastrointestinálního traktu v aktivní fázi;
 • zhoršená funkce jater a ledvin;
 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • těhotenství ve třetím trimestru;
 • přítomnost nemocí spojených s narušenou hematopoézou (anémie způsobená různými důvody, problémy s koagulací krve);
 • závažné srdeční selhání.

V roce 2015 navíc prokázaly další studie, že pravidelné užívání ibuprofenu zvyšuje riziko mozkové mrtvice u kardiovaskulárních chorob iu zdravých lidí. V tomto ohledu příslušné orgány požádaly výrobce drogy, aby tyto informace uvedli na obalu.

Klasifikace FDA

Ve Spojených státech byla zřízena Správa potravin a léčiv (FDA), která farmaceutickým společnostem vydává mezinárodní bezpečnostní normy pro výrobky. Kromě toho FDA vyvinula měřítko pro účinek na plod těch léků, které užívaly ženy během těhotenství. Všechny léky lze rozdělit do 6 kategorií (A, B, C, D, X, N) v závislosti na provedených studiích a stupni rizika pro dítě.

Zejména Ibuprofen patří do kategorií B (v trimestrech I a II) a D v trimestru III.

G. G. Radnaev, kandidát lékařských věd, docent, vedoucí klinického farmakologického kurzu, SBEI HPE Ministerstva zdravotnictví a sociálního rozvoje Ruska

Léky na těhotenství a kojení. Studijní průvodce pro... Studenti

Kategorie B znamená, že byly provedeny testy na zvířatech, která nezjistila negativní účinek na plod. Současně nebyly provedeny podobné studie týkající se těhotných žen. Kategorie D znamená, že vědci obdrželi důkaz o riziku negativního účinku účinné látky na dítě v děloze. Pokud však zamýšlený přínos pro matku převáží riziko pro dítě, je použití oprávněné.

Ibuprofen ve třetím trimestru je nebezpečný pro těhotnou ženu

Interakce s jinými drogami a rysy příjmu

Symptomy, ve kterých lze ibuprofen užívat, jsou charakteristické pro mnoho nemocí, proto jsou NSAID často pity jinými drogami, jak předepisuje lékař, tak svévolně. Ale ne všechny léky lze vzájemně kombinovat. Například ibuprofen zvyšuje toxicitu určitých antibiotik, používejte je opatrně s diuretiky (diuretiky).

Při užívání ibuprofenu spolu s alkoholem nebo krátce poté se účinek NSAID sníží na nic. Osoba je tak nucena pít další pilulku drogy, a to je již plné předávkování.

Při užívání ibuprofenu musíte postupovat podle pokynů lékaře, který lék předepsal. Odborníci obvykle těhotným ženám doporučují, aby ji jednou vypili jako prostředek neodkladné péče. Pokud příznaky přetrvávají, přerušte léčbu a poraďte se s lékařem.

Jak lze Ibuprofen nahradit?

Stojí za povšimnutí, že dnes existuje několik farmakologických společností, které vyrábějí ibuprofen a léky na jeho základě (analogy). Například Ekolab (Rusko), Marbiofarm (Rusko), Belmedpreparaty (Běloruská republika), Medana Pharma (Polsko), Hemofarm (Srbsko) atd. Cena léčiva se proto bude lišit v závislosti na výrobci..

Některé analogy ibuprofenu - tabulka

Název lékuUvolněte formuláře a
množství účinné látky
Vlastnosti použití během těhotenství
Nurofen
 • tablety a tobolky - 200 nebo 400 mg ibuprofenu v 1 ks;
 • suspenze - 100 mg ibuprofenu v 5 ml;
 • rektální čípky - 60 mg ibuprofenu v 1 svíčce;
 • gel - 5 g ibuprofenu ve 100 g.
Používejte opatrně v trimestru I, II.
Kontraindikováno v trimestru III.
Mig 400tablety - 200 nebo 400 mg ibuprofenu v 1 ks.
Ibupromtobolky - 200 mg ibuprofenu v 1 ks.
Dlouhokrém a gel pro vnější použití - 100 g obsahuje 5 g ibuprofenu.Krém je kontraindikován po celou dobu těhotenství a gel je pouze v trimestru III.
Ibufensuspenze - 5 ml obsahuje 100 mg ibuprofenu.S opatrností v trimestru II a III.

Léky jiné než ibuprofen a jeho analogy

Samozřejmě Ibuprofen není všelékem na bolest a teplo. Moderní farmakologie představuje mnoho jiných drog, jak se říká, na jakékoli peněžence.

Antispasmodika, NSAID, homeopatie a další skupiny léků pro těhotné ženy - tabulka

Název lékuÚčinná látkaFormulář vydáníIndikaceKontraindikaceTěhotenství
Paracetamolparacetamol
 • tablety;
 • suspenze;
 • rektální čípky.
 • bolestový syndrom mírné až střední intenzity různého původu a lokalizace (včetně bolesti hlavy a zubů, migrény, bolesti ze zranění, popálenin);
 • horečka pro infekční a zánětlivá onemocnění.
 • přecitlivělost na paracetamol;
 • chronický alkoholismus.
Ačkoli experimentální studie neprokázaly negativní účinek paracetamolu na plod, jeho použití během těhotenství by mělo pečlivě zvážit očekávané přínosy léčby pro matku a potenciální riziko pro dítě.
Magne B6
 • dihydrát laktátu hořečnatého;
 • pyridoxin hydrochlorid.
 • tablety;
 • orální roztok.
Používá se jako lék proti bolesti a křečím způsobeným nedostatkem hořčíku u:
 • gastrointestinální trakt;
 • k hlavě;
 • svaly (včetně hypertonicity dělohy).
 • závažné selhání ledvin;
 • fenylketonurie;
 • nesnášenlivost fruktózy (jako součást sacharosových tablet);
 • glukózo-galaktosový malabsorpční syndrom;
 • nedostatek sacharózy-isomaltázy (v důsledku přítomnosti sacharózy v tabletách);
 • současné podávání levodopy;
 • přecitlivělost na složky léku.
Povoleno během těhotenství, vyhnout se během laktace.
Riabalafinitní bromidorální roztok.bolest a křeče v břiše nespecifikované povahy.
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • zadržování moči.
Během těhotenství nejsou kontraindikace.
Traumeel C (homeopatický lék)
 • arnica;
 • měsíček;
 • vilín;
 • řebříček;
 • rulík;
 • aconitum;
 • mercurius solubilis Hahnemann;
 • hepar sulfuris;
 • heřmánek;
 • kostival;
 • sedmikráska;
 • echinacea;
 • Třezalka tečkovaná.
 • kapky;
 • mast;
 • injekce;
 • pastilky.
 • zánětlivá onemocnění různých orgánů a tkání, zejména muskuloskeletálního systému;
 • posttraumatické stavy (dislokace, podvrtnutí, šlachy a svaly, edém měkkých tkání po operaci a traumatu).
 • přecitlivělost na rostliny, které tvoří léčivo;
 • leukémie, tuberkulóza, HIV, AIDS, roztroušená skleróza (pro tablety, kapky a roztoky).
Použití léku je možné, pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod. Vyžaduje se konzultace s lékařem.
Ne-shpadrotaverine
 • tablety;
 • injekce.
 • křeče hladkého svalstva při onemocnění žlučových cest a močových cest, gastrointestinálního traktu;
 • bolesti hlavy.
 • přecitlivělost na složky;
 • těžké jaterní, ledvinové nebo srdeční selhání;
 • dědičná nesnášenlivost galaktózy, deficit laktázy, syndrom malabsorpce glukózy a galaktózy.
Studie neodhalily negativní účinek drotaverinu na plod a průběh těhotenství. Pokud je to však nutné, mělo by být užívání léku nastávajícími matkami opatrné. Lékař předepisuje no-shpu pouze po posouzení poměru potenciálních přínosů pro ženu a možného rizika pro dítě.
Papaverinepapaverin hydrochlorid
 • rektální čípky;
 • injekce;
 • tablety.
křeče hladkých svalů břišních orgánů, průdušek, periferních cév, mozkových cév, ledvin.
 • přecitlivělost na složky;
 • AV blok
 • glaukom;
 • závažné selhání jater.
V těhotenství nebyla bezpečnost a účinnost papaverinu stanovena.
Viburkol (homeopatický lék)
 • heřmánek;
 • rulík;
 • dulcamara;
 • plantago;
 • vysněnou trávu;
 • Calcium carbonicum Hahnemann.
rektální čípkyjako součást komplexní terapie (jako antipyretikum a protizánětlivé činidlo) v léčbě onemocnění dýchacích cest.přecitlivělost na složky.Droga se používá k léčbě dětí. Žádné zkušenosti s těhotnými ženami.

Léky, které lze předepisovat těhotným ženám - fotogalerie

Léčivé byliny místo antipyretických a analgetických tablet

Nezapomeňte na tradiční medicínu:

 • bílá vrba kůra pomáhá s horečkou, bolesti zad, bolesti hlavy a bolesti zubů;
 • polní blatouch se používá pro revmatickou bolest a artritidu;
 • zázvor je účinný proti bolesti hlavy, dny, artritidy a nachlazení;
 • kurkuma má protizánětlivé účinky;
 • Arnica - známý protizánětlivý a analgetikum pro zranění.

Ale i ty nejnebezpečnější infuze na bylinkách mohou nepříznivě ovlivnit zdraví budoucí matky a dítěte, a proto je před použitím ještě konzultujte s odborníkem.

Recenze

Během těhotenství jsem se musel s tímto lékem seznámit. Určitě mnoho žen, jako jsem já, se setkalo s tak nepříjemným onemocněním, jako je syfyzitida. Čelní kosti se liší, zánět se vyskytuje v ochlupení a objevuje se hrozná bolest. Nemohl jsem vystoupit z křesla bez vnější podpory, prakticky jsem v noci nespal, protože bolel sebemenší pohyb. Manžel mě trápil, když mi pomáhal otočit se ze strany na stranu.

Stěžoval si gynekologovi a doporučil vzít Ibuprofena. Vysvětlil, že tento lék je bezpečný během těhotenství, ale přesto mu doporučuje, aby ho nezneužíval, a vezměte si ho, když nebude možné vydržet, tj. V noci nebo po probuzení. Tento lék jsem nepil často, i když je to bezpečné během těhotenství, ale přesto jsem nechtěl znovu užívat lék. Ale i v těchto vzácných případech mi Ibuprofen opravdu pomohl..
Nedoporučuji lék a vysvětlím proč. Symphysitida je velmi zákeřné onemocnění. Existují situace, kdy je při takové diagnóze indikována pouze císařská část, protože může existovat riziko ruptury ochlupení. Proto to nemůžete léčit sami, ale musíte se poradit s lékařem, aby věděl o vašem stavu.

olgavorob

http://otzovik.com/review_1290051.html

Když jsem to pochopil, doktor řekl, že Ibuprofen by měl být opilý. Na otázku újmy odpověděl - z těch dvou zlých je tím menší. Dlouhodobá bolest může způsobit fetální tón a hladovění kyslíku, což je škodlivé - každý to ví a pilulka je jednorázové použití. Vypil a zapomněl na bolest.

Nimfa

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/ibuprofen_pri_beremennosti/

Ibuprofen v tabletách se objevil během prvního těhotenství. Moje teplota pak vzrostla, protože jsem se dítěte bála něco vypít, zavolala jsem doktorovi, radila mi vzít si pilulku na ibuprofen.

jktymrf1982

http://citykey.net/review/deystvuet-no-slabovato

Pil jsem ibuprofen 4 dny z velmi vysoké teploty. Až 39 růže. Dítě je zdravé.

Ann

https://www.babyblog.ru/community/post/living/1748049

Měla jsem migrénu v B ve všech 1 trimestrech a méně často ve druhém. Gynekolog mi řekl, že Ibuprofen to může (přirozeně se pokusit vzít 1krát), ale je lepší Paracetamol. Ale pro mě osobně to bylo méně efektivní. Pokud hlava bolí v zásadě - pomohlo to, kdyby migréna začala...

MotherOfAchilles

https://www.baby.ru/blogs/post/389442050-171470451/

Těhotenství je nádherné, ale velmi vzrušující období, protože žena je nyní zodpovědná nejen za sebe, ale také za zdraví dítěte. Bohužel jsou velmi často nastávající matky vystaveny různým virům a infekcím a cítí se stará zranění. Neměli byste čekat, až se záda, která byla zraněna před 2 lety, začne bolet nebo bude nepříjemné žvýkat kvůli neošetřenému zubu. Při první schůzce s lékařem se zeptejte, jaké léky k úlevě od bolesti, tepla a zánětlivých procesů v těle můžete vzít, s přihlédnutím k vaší anamnéze. Ale zda používat Ibuprofen při čekání na dítě, je na vašem lékaři a vy.

Články O Neplodnosti