Hlavní Neplodnost

Co je předepsáno Ascorutin během těhotenství a kolik pít

Levné a dostupné léky jsou obzvláště populární, zejména ty, které jsou nezbytné pro různé nemoci. K takovým patří také askorutin. Pochopíme, kdy je lék předepsán, a co o něm říkají návody k použití, recenze lékařů a žen, které tento lék užívaly během těhotenství.

Indikace pro jmenování

Ascorutin během těhotenství doporučují lékaři v těchto případech:

 • Přítomnost gestózy narušující krevní oběh vede ke stagnaci krve v krevních cévách. Pokud k tomu dojde k propustnosti krevních cév (jejich stěn), dojde k otoku. Aby předešel jejich rozvoji, lékař předepisuje komplexní terapii, která také zahrnuje použití Ascorutinu. Jeho působení pomáhá posilovat kapilární stěny, stávají se méně křehkými, což zastavuje rozvoj gestózy.
 • Složky léku urychlují metabolické procesy a doplňují ženské tělo vitamíny (skupiny A, B, také E). Je třeba mít na paměti, že když žena užívá vitamínové komplexy, neměl by být během těhotenství Ascorutin předepisován, aby nepřekračovalo dávku vitamínů.
 • Lék je předepsán pro použití během těhotenství jako antioxidant. Zabraňuje toxickému účinku volných radikálů, které se vytvářejí během metabolismu a nepříznivě ovlivňují buňky těla. Vzhledem k tomu, že v těhotenství vzniká mnoho volných radikálů a metabolické procesy v těle probíhají za zvýšeného stresu, Ascorutin pomáhá vyrovnat se s těmito problémy a zlepšuje celkový stav těhotné ženy a nenarozeného dítěte..
 • Díky účinkům progesteronu je imunita ženy během těhotenství snížena, což může vést ke zvýšení infekce infekčními nebo virovými onemocněními. Kyselina askorbová, která je součástí léku, je urychlovačem metabolismu bílkovin, což vede ke zvýšení obranyschopnosti ženského těla. A rutin - druhá hlavní složka léku - ho dodává přímo do buněk.
 • Přítomnost anémie (nedostatek železa) během těhotenství je významným rizikem, protože hemoglobin, který ve svém složení obsahuje železo, je dodavatelem kyslíku pro nenarozené dítě a pro jeho matku. Při nedostatečném přívodu kyslíku může dítě ve vývoji zaostávat, což ovlivní stav nervového systému a vývoj mozkové tkáně dítěte. Kyselina askorbová v askorutinu pomáhá vyrovnat se s tímto problémem..

Ascorutin je vysoce účinný v pravděpodobnosti rozvoje gestózy v druhé polovině těhotenství.

Stávající omezení vstupu

Každý z léků má svá vlastní omezení použití: to platí také pro Ascorutin. Lékaři varují, že není doporučeno k přijetí v prvních 12 týdnech (v prvním trimestru) těhotenství, protože v této době začíná embryo pokládat hlavní systémy a orgány a účinek léků může negativně ovlivnit průběh těchto procesů.

Potřeba vzít lék v příštích trimestrech těhotenství (druhý a třetí), jakož i nezbytná dávka, předepisuje gynekolog. Před předepsáním přípravku Ascorutin těhotné ženě lékař předepíše krevní test na hladinu a koncentraci krevních destiček. V případě, že jejich obsah překračuje přípustnou normu nebo je v horní hranici, je užívání drogy zakázáno, protože v tomto případě můžete vyvolat zvýšení krevního tlaku, vznik žilní nedostatečnosti nebo zvýšení krevní srážlivosti.

Aplikační pravidla

Podle pokynů jsou součástí léčby pouze dvě hlavní složky (vitamíny C, P), které si nemůžete vzít sami, pouze podle lékařských předpisů a pokynů.

Průměrná doba přijetí je 3-4 týdny: vše záleží na pohody a individuálních charakteristikách ženského těla a na povaze nemoci. Někdy může lékař kurz prodloužit.

Vedlejší efekty

Nesprávný příjem nebo individuální nesnášenlivost složek léčiva může vést ke vzniku nežádoucích účinků u žen během těhotenství:

 • alergické vyrážky, svědění;
 • zažívací potíže nebo křeče;
 • zvracení nebo nevolnost;
 • pálení žáhy;
 • horečka, zimnice;
 • poruchy spánku;
 • závratě nebo přetrvávající bolesti hlavy.

Pokud si žena během příjmu Ascorutinu všimne, že se v dolním břiše objevují tažné bolesti, špinění špinění, v tomto případě by se lék neměl brát dále, ale ihned vyhledejte radu gynekologa. Pro zlepšení stavu během těhotenství jsou předepisovány sorbenty a je prováděna terapie (symptomatická).

Cena a analoga

Ascorutin lze zakoupit v jakékoli lékárně bez lékařského předpisu. Průměrná cena je 35-65 rublů.

Ženy se často ptají: Jaký analog Ascorutinu existuje a je možné jej použít? Přípravky se stejným složením: Ascorutin-UBF, Profilactin C. Anavenol má podobnou účinnost. Během těhotenství můžete použít Ginkor Fort, Detralex.

Recenze

Zdravotničtí pracovníci dávají různé komentáře týkající se možnosti užívání Ascorutinu pro těhotné ženy. Někteří si všimnou prospěšného účinku léku na zdraví nastávající matky, zatímco jiní naopak kategoricky nedoporučují během těhotenství.

Lékaři potvrzují, že jak je uvedeno v pokynech, Ascorutin nemůže být použit během prvních tří měsíců těhotenství.

Hlavní věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že příjem Ascorutinu ženou během těhotenství by se měl uskutečnit až po jmenování lékařem a pod jeho dohledem.

Ascorutin během těhotenství: klady a zápory

Dnes je problém mít zdravé děti velmi důležitý. Řada vnějších a vnitřních faktorů nepříznivě ovlivňuje vývoj budoucího dítěte a stav jeho matky. Moderní léčiva nabízejí léky, které pomáhají bezpečně vydržet dítě. Jedním z nich je Ascorutin. Co je tento lék, jak to funguje a stojí za to ho používat během těhotenství?

Jak lék funguje a zda je povolen podle pokynů pro těhotenství

Ascorutin je kombinovaný vitaminový přípravek. Účinné látky v něm jsou:

 • kyselina askorbová (vitamin C),
 • rutin (vitamin P).

Ascorutin je kombinací vitamínů C a P

Vitamin C v askorutinu pomáhá tělu odolávat infekcím a vitamín P posiluje stěny krevních cév a zlepšuje vstřebávání kyseliny askorbové. Tento lék se používá jako další profylaktický prostředek k úlevě od zánětu, ochraně oběhového a kardiovaskulárního systému a prevenci rozvoje chronické žilní nedostatečnosti. Je možné to předepsat těhotným ženám?

Pokyny k použití Ascorutinu během těhotenství neobsahují žádné pokyny. Ale stejně jako jiné léky se používá pouze podle pokynů lékaře. Nemůžete to pít sami ani následovat příklad známých, protože nastávající matka je zodpovědná nejen za své zdraví, ale také za zdraví dítěte.

Proč a v jakém trimestru může lékař předepsat Ascorutin

Lékař askorutinu může předepsat následující indikace:

 • nedostatek vitamínů, které tvoří tento lék;
 • křehkost krevních cév a kapilár;
 • krvácení sítnice;
 • revmatismus;
 • alergie;
 • radiační nemoc;
 • infekční onemocnění ledvin;
 • prevence a léčba virových infekcí.

U těhotných žen je lék obvykle předepisován pro:

 • zlepšit přívod kyslíku do orgánů a tkání, včetně placenty a dělohy;
 • zabránit kyslíkovému hladovění plodu;
 • posílení kapilár s výskytem cévní sítě na nohou a výskytem krvácení z nosu;
 • prevence křečových žil, otok, účinky anémie z nedostatku železa.

Vzhled cévní sítě je známkou kapilární křehkosti

Ascorutin se nedoporučuje v raných fázích. Vitaminy se snadno vstřebávají do krve a mohou mít negativní vliv na tvorbu a vývoj dětských orgánů..

Kontraindikace, možné vedlejší účinky pro mámu a dítě

Ascorutin je na první pohled neškodný a dokonce nezbytný během těhotenství. Použití drogy však má řadu kontraindikací. Nelze předepsat, pokud nastávající matka má alergické reakce na jednotlivé složky tablet a má zvýšenou srážlivost krve a sklon k trombóze, opatrnost.

V důsledku léčby existuje možnost následujících vedlejších účinků:

 • bolesti hlavy;
 • nevolnost, zvracení, zažívací potíže;
 • alergické reakce.

Také byste neměli pít tento lék současně s jakýmikoli vitamínovými komplexy obsahujícími kyselinu askorbovou, protože to může vést k předávkování v těle ženy. Vědci zjistili, že při překročení denní dávky (80–90 mg) vitamínu C se riziko spontánního potratu výrazně zvyšuje.

Příslušné ředitelství pro monitorování kvality léčivých přípravků a potravinářských výrobků FDA nemá údaje o bezpečnosti Ascorutinu pro plod. Pokud je účinek vitaminu C na průběh těhotenství a vývoj dítěte dobře znám, nelze to rutinně říci. Je proto lepší zdržet se předepisování léku v prvním trimestru.

Léčba askorutinem bez souhlasu lékaře během těhotenství je přísně zakázána. Pokud vás přesto specialista jmenoval, musíte přísně dodržovat doporučení pro použití.

Trvání a četnost použití

Droga se doporučuje užívat buď s jídlem, nebo dvě hodiny poté. Žvýkat tablet za to nestojí. Vypijte ji velkým množstvím teplé klidné vody. Šťávy nebo jiné nápoje k tomu nejsou vhodné, protože obsahují zásady, které snižují vstřebávání vitamínu C.

Standardní postup léčby je měsíc, ale v závislosti na průběhu těhotenství a povaze onemocnění může lékař předepsat jednotlivá data a dávkování.

Léková interakce

Při užívání askorutinu si musíte pamatovat, že vitamin C:

 • zlepšuje stravitelnost železa;
 • zvyšuje účinnost antibiotik penicilinové skupiny;
 • snižuje účinky heparinu a dalších léčiv používaných k ředění krve.

Vzhledem k tomu při předepisování léku sdělte lékaři, jaké léky užíváte pravidelně.

Analogy ascorutinu a dalších léků, které mohou posílit krevní cévy

Dnes na regálech lékáren najdete nejen Ascorutin, ale také jeho plné analogy. Mezi tyto léky patří:

U křečových žil se používá vzhled cévní sítě, nosní krvácení, další léky, například Troxevasin a Venoruton, které pomáhají zlepšovat pružnost krevních cév a snižují pravděpodobnost jejich poškození..

Tablety a gely, které posilují krevní cévy u těhotných žen - tabulka

Název lékuFormulář vydáníÚčinná látkaKontraindikaceTěhotenství
Venoruton
 • gel;
 • tobolky.
hydroxyethyl rutosidypřecitlivělost na rutosidy nebo jiné složky léčiva.Pokusy na zvířatech neodhalily nebezpečné účinky Venorutonu na plod, ale nebyly provedeny žádné zvláštní studie týkající se žen v prvním trimestru. Proto je léčivo kontraindikováno před 12 týdny těhotenství.
Capilartabletydihydroquercetinindividuální nesnášenlivost složek produktuPřestože je účinnou látkou tablet získaný bioflavonoid
ze sibiřského modřínového dřeva by se měly používat pouze na doporučení lékaře.
Troxevasin
 • gel;
 • tobolky.
troxerutin
 • přecitlivělost na rutosidy a další složky léčiva;
 • peptický vřed žaludku a dvanáctníku, chronická gastritida v akutní fázi (pouze u tobolek);
 • narušení integrity pokožky (pouze gel).
Použití tobolek v prvním trimestru těhotenství je kontraindikováno a
ve II a III je možné, pokud je pozitivní účinek léčby na nastávající matku vyšší než potenciální riziko pro plod. Žádné údaje o bezpečnosti gelu.

Analogy askorutinu a dalších přípravků na posílení cév - fotogalerie

Recenze

Podle hodnocení těhotných žen jim Ascorutin pomáhá snižovat krvácení dásní a zvyšuje elasticitu krevních cév, což umožňuje zabránit tvorbě modřin, malých kapilárních sítí na nohou a dalším problémům spojeným s poruchami oběhu..

V pozdějších stadiích těhotenství začala z nosu pravidelně vytékat krev, gynekolog doporučil vypít léčbu Ascorutinem, aby posílil cévy.... Poté, co se opil běh Ascorutinu, krev z nosu přestala proudit. Později mi ho předepsal náš terapeut s ARVI v kombinaci s jinými drogami.... Pro mě jsem dospěl k závěru, že askorutin je velmi užitečný lék, který pomáhá posilovat imunitu.

Faygul

http://otzovik.com/review_1817522.html

Ascorutin mi byl předepsán během těhotenství, naposledy v roce 2010. Pamatuji si, že jsem to vypil 3-4 dny, a pak jsem začal posypat. Jako alergička okamžitě šla k lékaři - v tu chvíli nepřijala nic nového a nejedla. Alergistka okamžitě zrušila lék a diagnostikovala kopřivku. Musel jsem tedy vypít svůj „milovaný“ Suprastin a samozřejmě Enterosgel... Teď Askoritun vzala těhotnou švagrovou, protože na rozdíl od mě neměla žádné vedlejší.

Oksana K

http: //flap.rf/medicine/Ascorutin? _ = 20

Byl jsem předepsán Ascorutin + Curantil tak, aby hematom ustoupil... 8–9 týdnů.

Siam

http://www.baby.ru/blogs/post/27021698-24150056/

Gynekologka mě sama předepsala. 1t 3krát denně z častých krvácení z nosu. Viděl pár týdnů. Pravda, ve druhém trimestru. Věřím, že všechno bude v pořádku.

Mops slon

http://sovet.kidstaff.com.ua/question-1121797

Tyto tablety 3. týdne před porodem během prvního těhotenství, které mi předepsal gynekolog v kombinaci s drogou Vikasol, uvedly, že zabraňují krvácení při porodu. Pila jsem je pravidelně, jak mi předepsal lékař. Cena mě překvapila - pak balení stálo 10 rublů (s tak směšnou cenou jsem vždy spokojený).

Olga Gayeva

http: //flap.rf/medicine/Ascorutin? _ = 20

Rozsah indikací a kontraindikací pro použití Ascorutinu během těhotenství je poměrně široký. Užívání léku by měl lékař přesně předepsat v souladu s dávkou léku, protože v rukou ženy budoucnost její rodiny.

Články O Neplodnosti