Hlavní Zdraví

Mohu vzít Rennie během těhotenství??

Mezi mnoha antacidy je Rennyho lék srovnatelný. Už jen proto, že neobsahuje hliník a nevyvolává rozvoj zácpy, což je zvláště důležité během těhotenství. Ale to nejsou všechny výhody Rennie..

Dobrá antacida

Antacida jsou léčiva, která mohou neutralizovat nadměrnou kyselost žaludeční šťávy. To přesně dělá Renny..

Rennie je uhličitan vápenatý a uhličitan hořečnatý. Jakmile je Rennie v žaludku a působí na žaludeční šťávu, rozpadá se na soli vápníku a hořčíku. Některé z nich jsou vylučovány ledvinami, zatímco ostatní vstupují do střev, kde se proměňují v nerozpustné sloučeniny a jsou vylučovány spolu s výkaly..

Rennie působí dostatečně rychle díky dobré rozpustnosti: přebytek kyseliny chlorovodíkové žaludeční šťávy se neutralizuje ihned poté, co se Rennie dostane do žaludku, takže po 3-5 minutách budete cítit úlevu.

Rennie se tedy může používat při pálení žáhy a dalších stavech spojených se zvýšenou tvorbou žaludeční šťávy: při říhání, bolesti v břiše, pocitu těžkosti v epigastriu, přetečení žaludku, nadýmání, dyspepsii. V tomto případě lék nevyléčí nemoc, ale eliminuje nepříjemné příznaky jejího projevu..

Je možné Rennie během těhotenství od pálení žáhy??

Zvláštní studie vlivu Rennie na těhotné ženy a vývoj plodu nebyly provedeny. Proto se někdy můžete setkat s formulací, že Rennie může být jmenována těhotná, pouze pokud přínos převáží riziko. Praxe však ukazuje, že Rennie nemá žádný negativní dopad na plod ani samotné těhotenství. Pozitivní účinek léku je však evidentní. Kromě toho je známo, že se Rennie nedostane do krve matky, a proto i plod, takže je během těhotenství naprosto bezpečný, říkají lékaři.

Rennie v těhotenství - je to možné

Během těhotenství čelí každá nastávající matka tak choulostivému problému, jako je pálení žáhy. Podle mnoha odborníků je Rennie během těhotenství nejlepším řešením..

Hlavní výhody Rennie během těhotenství lze právem považovat za nepřítomnost hliníku ve složení léčiva, které pro plod nepracuje nejlépe, a za inhibiční účinek na motilitu gastrointestinálního traktu, to znamená, že nedochází k problémům se zácpou, která často čelí budoucím matkám.

Indikace pro použití

Rennie je užívána k boji proti zvýšené kyselosti žaludeční šťávy. To je problém, kterému musí ženy často čelit. Hlavními složkami léčiva jsou vápník a hořčík..

Droga, vstupující do těla a interagující se žaludeční šťávou, se rozkládá na soli vápníku a hořčíku. Část drogy se vylučuje močí, další část - stolicí.

Díky svým rychle se rozpouštějícím vlastnostem je Rennie nezbytná pro pálení žáhy při přepravě dítěte a téměř okamžitě, během pouhých pěti minut, neutralizuje přebytek vylučované žaludeční šťávy. Další onemocnění, z nichž si můžete vzít tento lék:

 • bolest v břiše;
 • nadýmání;
 • dyspepsie;
 • přeplněný žaludek.

Nepostradatelný lék proti pálení žáhy

Při používání Rennie během těhotenství je důležité vědět, že tento lék nevyléčí nemoc, ale pouze zmírňuje příznaky. Pokud potřebujete brát lék po dlouhou dobu, musíte se poradit s lékařem a projít některými studiemi. Pomůže to určit možnou nemoc, jejíž jedním z příznaků může být pálení žáhy..

Zvažte výhody a nevýhody expresní drogy Rennie během těhotenství.

Lék může být užíván kdykoli.Může poškodit funkci ledvin.
Droga je cenově dostupná.Dlouhodobé používání může způsobit alkalózu, hyperkalcemii a hypermagnesémii, doprovázené svalovou slabostí, nevolností a zvracením..
Tento lék je k dispozici ve formě tablet pro resorpci v ústech, takže jejich užívání je docela pohodlné.Lék by neměl být užíván v průběhu léčby léky obsahujícími železo.
Aktivní složky léčiva nejsou absorbovány do krve, což minimalizuje riziko teratogenních účinků.Během těhotenství s anémií nemůžete Renny užívat.
Lék je k dispozici s příchutí máty pro diabetiky, bez přidaného cukru.Může vyvolat alergické reakce na složky léčiva..

Jak jsme již řekli, jedná se o lék, který vám umožňuje bojovat proti pálení žáhy. Navzdory mnoha sporům lékařů a vědců o to, jaká dávka léčiva je přijatelná, je tento nástroj nenahraditelný a neovlivňuje vývoj plodu:

 • během požití se tableta rychle rozpustí a během 2-3 minut vstoupí do žaludku;
 • Jakmile jsou v žaludku aktivní složky léčiva, hořčík a vápník, rozkládají se na soli;
 • hořečnaté a vápenaté soli, vstupující do pozitivní reakce se žaludeční šťávou, neutralizují nadměrnou kyselost, aniž by ovlivňovaly stav svalové tkáně zažívacího traktu;
 • nadbytek složek je vylučován ledvinami a střevy.

Rennie je antacidum, které lze použít v pozdních stádiích, neobsahuje hliník. Tato skutečnost bezpečně ovlivňuje vývoj plodu, aniž by se utlumila tvorba kosterního systému a aniž by se snížil svalový tonus nenarozeného dítěte..

Jak brát léky

Protože jsme zjistili, že je možné pít Rennyho lék v pozdním těhotenství, je nutné zjistit, v jakých dávkách je lék přijatelný a jak často může být užíván.

Obvykle se tablety užívají, když se objeví pálení žáhy nebo její první příznaky. V závislosti na závažnosti případu můžete užívat 1-2 tablety najednou. Musí se ředit nebo žvýkat v ústech, dokud se úplně nerozpustí..

Zde jsou jednoduché pokyny pro použití u těhotných žen Rennie. Může však být nutné lék znovu vzít. Pokud se účinek neočekává do dvou hodin, můžete užít další 1-2 tablety. Důležité je, že nemůžete užít více než 16 tablet denně.

Kontraindikace a rizika

Rychle eliminuje příznaky

Rennie jako lék na pálení žáhy během těhotenství v časných stádiích se doporučuje nepoužívat. To platí pro prvních 12–13 týdnů. V této době je plod nejcitlivější na všechny druhy léčivých složek, jakékoli nadměrné používání určitých látek může mít nepříznivý vliv na vývoj dítěte. Proto, bez velmi velké potřeby, je lepší zdržet se samoléčení.

Je možné brát lék na pálení žáhy při přepravě dítěte, radí lékař, od kterého jste registrován během tohoto obtížného období vašeho života. Kromě toho musíte sledovat výživu, minimalizovat mastná, uzená, smažená jídla a další nezdravé potraviny. Takové rozhodnutí pomůže zbavit se, alespoň částečně, záchvatů pálení žáhy..

Nemůžete také vzít Rennie s následujícími chorobami:

 • závažné selhání ledvin;
 • nesnášenlivost složek léčiva;
 • hyperfosfatémie;
 • hyperkalcemie;
 • nefrokalcinóza;
 • hypermagnesémie.

Předávkování lékem může vést k ledvinovým kamenům. Rennie nebo Gaviscon se také nedoporučují během těhotenství a pro osoby trpící nesnášenlivostí vůči sacharóze, fruktóze, glukóze, izomátorům, galaktóze. Všechny tyto cukry, také známé jako uhlohydráty, jsou nezbytné pro celý život, ale ne všichni lidé jsou obdařeni enzymy, které je mohou trávit. Výrobce je přidává, aby dodával příjemnou sladkou chuť - je snazší žvýkat tablety.

Současně byla Rennie propuštěna s příchutí máty pro diabetiky, kterou mohou mít i budoucí matky, a nedostatek cukru uvnitř kompozice jim pouze přidává pozitivní vlastnosti.

Je důležité vzít v úvahu, že Rennie v tabletách během těhotenství, jak je uvedeno v pokynech, nezpůsobuje nepříjemné účinky. Alergie je však možná, člověk má osobní nesnášenlivost vůči některým látkám drogy.

Pálení žáhy okamžitě přejde

Přezkum použití tohoto nástroje

Doporučujeme vám, abyste se seznámili s tím, jak Rennie funguje, a co jiného mohou recenze těhotných žen, které tento lék vyzkoušely.

Nejprve jsem se pokusil pít lék po 26 týdnech, kdy jsem strašně trápil pálení žáhy. Nejprve jednoduše vyskočila ze štěstí a myslela si, že našla všelék na toto nešťastné onemocnění. Ale nebylo tam! O dva týdny později jsem měl v rukou hroznou kopřivku, celé mé tělo bylo svědivé. Jak se ukázalo, existuje nesnášenlivost určitých látek. Pil jsem 6 tablet denně, ale tady je taková reakce. Musel jsem se vzdát medicíny.

Pálení žáhy mě předstihlo na konci mého těhotenství, mého sedmého měsíce. Tato droga mě právě zachránila, podporovala mé blaho až do narození. Líbilo se mi, že tento lék působil téměř okamžitě a účinek trval celý den.

Během těhotenství mě jen tento lék zachránil před pálením žáhy. Začal brát 30. týden. Obvykle se pálení žáhy ve mně projevilo v noci, normálně jsem nespal, probudil jsem i škytavky. Vzal jsem si 2 tablety před spaním. Účinek byl dostatečně rychlý.

O autorovi: Olga Borovikova

Rennie na pálení žáhy

Pálení žáhy je nepříjemný pocit v epigastrické oblasti a jícnu, který může překvapit doslova každého, dokonce i osobu bez patologií trávicího systému. Z tohoto důvodu existuje v medicíně velké množství prostředků, jejichž cílem je přímo odstranit tento příznak. Jedním z takových prostředků je „Rennie“ pro pálení žáhy, ale před užitím tohoto léku je důležité pochopit, co to je, jaké jsou indikace a kontraindikace pro jeho použití a zda je možné jej nahradit jiným lékem, pokud je to potřeba.

Uvolněte formu a složení

Složení a forma uvolnění Rhenia je první věcí, o které by měl každý vědět před použitím tohoto léku. Mluvíme tedy o léku skupiny antacid, vyráběných ve formě čtvercových pilulek určených k žvýkání.

Žvýkací tablety „Rennie“ se kromě řady pomocných látek skládají ze dvou hlavních účinných látek:

 1. Uhličitan vápenatý - 80 mg,
 2. Uhličitan hořečnatý - 680 mg.

Jakmile jsou tyto dvě látky v žaludku, chemicky reagují se žaludeční šťávou a neutralizují kyselinu chlorovodíkovou, kterou obsahuje. Výsledkem reakce je tvorba vody, jakož i ve vodě rozpustných solí hořčíku a vápníku. Použití tablet nejen rychle eliminuje pálení žáhy, ale také chrání žaludek před negativními účinky kyselého prostředí..

Indikace pro použití

Než pijete jakýkoli lék, musíte přesně vědět, v jakých případech se užívá, to znamená mít představu o indikacích. "Rennie" je relativně bezpečný lék, lze jej použít bez lékařského předpisu a pokud jste ztratili pokyny, indikace k použití jsou následující:

 • Pálivé pocity na hrudi a epigastriu, stejně jako bolestivé nebo jiné nepříjemné pocity způsobené zvýšenou kyselostí a patologiemi gastrointestinálního traktu. Pálení žáhy v seznamu takových příznaků je na prvním místě, ale prášky z pálení žáhy také eliminují těžkosti v žaludku nebo říhání, doprovázené kyselou chutí,
 • Použití léků je také vhodné v případě narušení stravy u nemocí, jako je gastritida, peptický vřed atd. Kromě toho lze přípravek "Rennie" použít k odstranění nepříjemných příznaků v případech alkoholu, kávy, nezdravého jídla (smažené, uzené, kořeněné atd.), Po přejídání, jakož i při kouření a používání protizánětlivých drog.,
 • „Rennie“ během těhotenství - dalším důvodem pro užívání léku je pálení žáhy během těhotenství.

Přestože jsou tyto pilulky poměrně levné (náklady na desku s 12 polštářky nepřesahují 200 rublů), terapeutický účinek nastane do 3-5 minut po jejich použití, „Renny“ velmi rychle šetří pálení žáhy.

Jak vzít Rennie na pálení žáhy

Před užitím přípravku „Renny“ byste se měli poradit s lékařem, zejména u lidí, kteří mají systémovou pálení žáhy způsobenou jakýmkoli onemocněním žaludku. V tomto případě je nutná diagnóza a stanovení přesných příčin pálení, teprve poté vám lékař sdělí, v jakém dávkování a jak dlouho se má droga užívat..

Existuje však řada obecných doporučení pro použití:

 1. Jeden dospělý může pojmout až 2 tablety,
 2. Pokud pocit pálení není silný, je nutné užít 1 tabletu (doporučená počáteční dávka),
 3. Pokud ani po požití 2 tablet nepálí pálení žáhy, je povoleno opakovat užívání léku ve stejné dávce po 2 hodinách,
 4. „Rennie“ smí přijímat pouze lidi starší 12 let,
 5. Do 24 hodin není přípustná dávka léčiva vyšší než 16 tablet.

Kromě toho by se „Rennie“ neměla polykat, žvýkat tablety nebo uchovávat v ústech, dokud se úplně nerozpustí.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Jak je tomu v případě jakéhokoli jiného léku, pokyny pro přípravek Rennie naznačují, že by tento lék neměli užívat lidé s individuální nesnášenlivostí k jedné nebo více složkám, které tvoří jeho složení. Kromě tohoto obecného varování však existují i ​​další specifické kontraindikace pro použití:

 • Vysoký obsah vápníku v krvi,
 • Selhání ledvin a další zhoršená funkce ledvin,
 • Myasthenia gravis - zvýšená únava svalů.

Navzdory poměrně mírnému účinku léku a minimální toxicitě složek v něm obsažených jsou vedlejší účinky po užití přípravku Renny stále možné:

 • Při problémech s ledvinami je zaznamenáno dočasné zhoršení celkového stavu.,
 • Ve vzácných případech je možná alergická reakce, která se projevuje ve formě vyrážek a svědění na kůži,
 • V případě předávkování existuje riziko zvýšené produkce žaludeční šťávy (v případě jiných léků ze skupiny antacidů je tento účinek také možný).

Je to možné pro těhotné ženy "Rennie" z pálení žáhy?

Mnoho žen si klade tuto otázku, ale lékaři jsou ochotni tento lék předepsat těhotným a kojícím ženám, neexistují žádné konkrétní kontraindikace, s výjimkou těch, které jsou již uvedeny..

Avšak od pálení žáhy během těhotenství by měl být tento léčivý přípravek používán pouze se souhlasem lékaře, aby se vyloučila pravděpodobnost individuálních negativních účinků.

"Rennie" s pálením žáhy během těhotenství nezpůsobuje otok, zácpu a nemá negativní vliv na plod. Tento lék navíc pomáhá vyrovnat nedostatek vápníku v těle ženy, což je další důvod, proč je lék předepsán těhotným ženám trpícím pálením žáhy.

Analogy

Dnes existuje mnoho léků ze skupiny antacid, které mohou účinně řešit pálení žáhy..

Existují tedy následující analogy výrazu „Rennie“:

Pouze lékař může říct, který lék je upřednostňován, Gaviscon, Maalox, Almagele, nebo který je lepší si vybrat, Rennie nebo Gastal. Závisí to na mnoha faktorech, individuálních vlastnostech těla atd..

Ať už je to jakkoli, nemůžete vydržet pálení žáhy, ai když máte po ruce jakýkoli analog „Rennie“, můžete si ho vzít, abyste snížili poškození těla kyselinou chlorovodíkovou. Pokud se však záchvaty opakují často, zajistěte pomoc odborníka.

Užívání Rennie během těhotenství: funkce závislé na trimestru, pravidla pro přijímání a analoga drogy

Autor: fabrica · Zveřejněno dne 23.2.2019 · Aktualizováno 21.5.2019

Budoucí matky znají pálení žáhy z první ruky: pouze v ojedinělých případech si ženy nestěžují svého lékaře na podobný příznak. V prvním trimestru je tento problém způsoben hormonálními změnami (zvýšení množství progesteronu), v důsledku čehož klesá aktivita hladkých svalů všech orgánů, včetně žaludku,.

Ve druhém a třetím trimestru však růst dělohy vyvolává stlačení mnoha vnitřních orgánů, včetně žaludku, v důsledku čehož se žaludeční šťáva s troskami jídla vrhá zpět do jícnu, což vyvolává pocit pálení. Těhotné ženy, které se chtějí zbavit nepohodlí, často chodí do lékárny, kde jim je nabízena řada léků, mezi nimiž se Renny nejčastěji vyskytuje.

O drogě

Díky svým vlastnostem se léčivo rychle rozpustí a začne neutralizovat přebytek kyseliny chlorovodíkové 30 sekund poté, co vstoupí do žaludku, takže nastávající matka může cítit úlevu za 3 až 5 minut.

Pravda, žena si nebude moci vychutnat nedostatek kyselé chuti v ústech: po pouhých 1 - 1,5 hodinách se nepříjemný pocit pálení znovu vrátí. Lék tento problém nezbavuje, ale pouze zmírňuje jeho příznaky.

Formulář vydání

Výrobce léčiva je velká francouzská farmakologická společnost Bayer Sante Familiale, která má na farmaceutickém trhu dobrou pověst. V Rusku jsou schváleny tři typy Rennie:

 • Sladké mentolské žvýkací tablety.
 • Oranžové ochucené žvýkací tablety.
 • Diabetické tablety (bez cukru), mátová příchuť pro žvýkání.

Všechny uvedené typy léčiva jsou baleny v hliníkových blistrech pro 12, 24, 48 tablet v krabici a diabetické tablety v 8, 12, 24, 48 kusech v jednom balení.

Struktura

Účinnými látkami přípravku Rennie jsou uhličitan hořečnatý (80 mg v jedné tabletě) a vápník (680 mg v jedné tabletě), které neutralizují účinek kyseliny chlorovodíkové a vstupují do chemické interakce s ní. Po chemické reakci vznikají chloridy hořčíku a vápníku, oxid uhličitý a voda..

Poslední dvě látky jsou pro lidské tělo naprosto neškodné, zatímco soli mají mírný projímavý účinek. V souladu s tím mohou všechny složky léku snadno opustit ženské tělo moči nebo stolicí, aniž by jí nebo embryu způsobily újmu. Další důležitý detail: složení Rennie neobsahuje hliník, což je bezpochyby plus, které zajišťuje absolutní bezpečnost embrya.

Indikace pro použití

Použití Rennie během těhotenství je vhodné v případě následujících zdravotních problémů:

 • Pálení žáhy.
 • Gastroezofageální reflux.
 • Toxikóza.
 • Přeplněný žaludek.
 • Nadýmání.
 • Zácpa.

Mohu pít těhotná nebo ne?

Pokyny pro tento lék naznačují, že Rennie nepředstavuje nebezpečí pro nenarozené dítě, ale je vhodné, aby nastávající matka před použitím konzultovala lékaře..

Brzy

V prvních třech měsících dochází k vytváření vnitřních orgánů a životně důležitých systémů budoucího člověka, takže použití jakýchkoli chemických přípravků v tomto období je velmi nežádoucí.

Navzdory skutečnosti, že neexistoval žádný důkaz o negativním účinku Rhenia na tvorbu plodu, je třeba si uvědomit, že je to stále lék a jaký účinek to bude mít na nově vytvořené embryo, není známo. Proto pro matky, aby odstranily nepříjemný příznak v prvních stádiích těhotenství, je lepší uchýlit se k tradiční medicíně.

Ve 2. trimestru

Počínaje druhým trimestrem mohou lékaři předepsat užívání léku a současně dávat doporučení, která jsou schopná zmírnit stávající problém: začněte nosit volné oblečení, nezneužívejte sladkosti, po jídle nepřijímejte vodorovnou polohu..

Ve 3 trimestru

Renny lze bezpečně použít v posledních fázích, kdy většina žen trpí neustálým pocitem pálení v ústní dutině. Složení léku neovlivňuje tělo dítěte a budoucí práci matky.

Návod k použití při pálení žáhy během těhotenství

Kolik tablet mohu vzít denně? Celkový počet tablet užívaných během dne by neměl přesáhnout 11 kusů užitých v intervalu 2 hodin. Užívání drogy se zdravím ženy je nepraktické.

Kontraindikace

Droga, stejně jako jakýkoli lék, má své kontraindikace:

 1. Selhání ledvin.
 2. Nemoci vylučovací soustavy: nefroskleróza, nefrokalcinóza, chronická glomerulonefritida.
 3. Individuální nesnášenlivost složek léčiva.

Nežádoucí účinky

Budoucí matka, která Renny vezme, musí pečlivě sledovat její pohodu, a pokud se objeví nějaké nežádoucí reakce, okamžitě přestaňte užívat drogu a poraďte se s lékařem o vhodnosti jejího užívání. Mezi nejčastější vedlejší účinky patří:

 • Projev alergických reakcí ve formě vyrážek v důsledku individuální nesnášenlivosti složek léčiva.
 • Hyperkalcemie (při předávkování lékem): příznaky tohoto onemocnění jsou nauzea, bolest v žaludku, zácpa.
 • Hypermagnemie (při předávkování lékem): nejcharakterističtějšími příznaky jsou pocit slabosti, ospalost, dušnost, snížený krevní tlak.

Je také důležité vědět, že Renny narušuje vstřebávání železa, takže pokud těhotná žena užívá doplňky železa, musí před užitím Renny konzultovat lékaře..

Analogy

Účinné je také zastavit nepříjemné příznaky spojené s narušením zažívacího traktu a dalších léčiv obsahujících soli vápníku a hořčíku, jejichž použití není během těhotenství zakázáno;

 • Gaviscon může být užíván v jakékoli fázi těhotenství.
 • Gastal se doporučuje pro nastávající matky pouze po konzultaci s lékařem.
 • Maalox: jeho příjem je možný pouze pod dohledem odborníka.
 • Tams.
 • Andrews.

Lidové léky a metody prevence

Nezapomeňte, že v boji proti pálení žáhy naše babičky používaly jednoduché, ale zároveň neméně účinné způsoby, které nepoškozují vznikající embryo ani tělo těhotné ženy:

 • 1 šálek jakékoli alkalické minerální vody (Borjomi, Essentuki) je schopen neutralizovat kyselinu chlorovodíkovou. Před vypitím se doporučuje uvolnit plyn.
 • 1 polévková lžíce slunečnice nebo olivový olej při prvních známkách pálení žáhy pomůže obnovit normální zdraví.
 • Čerstvě připravená bramborová šťáva (2 polévkové lžíce), vypitá 20 minut před jídlem, je vysoce účinná. Pomáhá také mladá hlíza brambor, pečlivě umytá a oloupaná, která se doporučuje jíst jako jablko..
 • Několik doušků rýžového vývaru významně zlepší stav těhotné ženy za předpokladu, že byla nesolená. Hrst vařené rýže bude mít podobný účinek..
 • Nejjednodušší způsob: pít mléko nebo slunečnicová semínka.

Budoucí matky by neměly zapomenout na základní pravidla, jejichž dodržování pomůže výrazně snížit počet záchvatů pálení žáhy nebo alespoň snížit jejich intenzitu:

 • Frakční výživa: 5-6 jídel každé 2 až 2,5 hodiny. Množství jídla spotřebovaného v každé z těchto recepcí by však mělo být minimální..
 • Důkladné žvýkání.
 • Přednost by měla mít mléčná jídla, vařené dietní maso, vařené nebo pečené ryby, včerejší bílý chléb. Vyhněte se smažené, uzené, kořeněné, kyselé.
 • Zákaz kouření a alkoholu.
 • Poslední jídlo je nejpozději 3-4 hodiny před spaním. Večeře by měla být lehká, žádné maso..
 • Bezprostředně po jídle nemůžete zaujmout vodorovnou polohu. Pokud jsou záchvaty pálení žáhy časté, měli byste se pokusit vyhnout se trupu vpřed nebo břišnímu napětí.

Rennie je bezpečný lék na pálení žáhy, ale měl by být užíván po konzultaci s lékařem, aby nedošlo k negativním reakcím. Jak se říká: „Bůh chrání Boha“. A bez ohledu na to, jak nepříjemné jsou pocity pálení žáhy, si musí každá žena pamatovat, že takový jev je dočasný, a po setkání s dlouho očekávaným dítětem se vše zastaví.

Může těhotná Renny z pálení žáhy?

Nádherná čekací doba pro těhotné dítě je často zastíněna nepříjemnými okamžiky. Mezi nimi jsou nauzea v prvním trimestru a pálení žáhy ve druhém a třetím. Mnozí si stěžují na pocit pečení v epigastrické oblasti po jídle. Jaká opatření je třeba přijmout? Jak zmírnit stav budoucí matky? Budeme mluvit o „Rennie“, léku na pálení žáhy, jeho dopadu na ženu a dítě.

Proč dochází k pálení žáhy??

Pálení žáhy je pálení a dokonce bolest v žaludku a hrudní kosti, protože podráždění citlivé sliznice jícnu žaludeční šťávou. Žaludeční šťáva se uvolňuje do jícnu v důsledku komprese vnitřních orgánů. Rostoucí plod tlačí na břišní dutinu těhotné ženy a takové emise nejsou neobvyklé. Po jídle, zejména pokud bylo jídlo mastné, kořeněné a když žena leží, se nejčastěji vyskytují bolestivé pečící pocity.

Máma může být zachráněna uchýlením se k některým lékům. Tato léčiva ošetřují kyselinu chlorovodíkovou v žaludeční šťávě, neutralizují ji a obalují žaludeční stěny. Výsledkem je, že během několika minut dojde k pálení žáhy. Mezi tyto léky patří „Rennie“.

Proč lékaři doporučují „Rennie“?

"Rennie" se týká tzv. Antacidových drog. Antacida mohou neutralizovat přebytečnou žaludeční kyselinu a jsou vylučována, aniž by byla absorbována do krve. Mnoho léků v této kategorii však způsobuje problémy s pohybem střev, zejména zácpu. Náš přípravek neobsahuje ionty hliníku, které negativně ovlivňují trávicí systém, obsahuje hořčík, který má mírně projímavý účinek. Kromě toho tento nástroj pomáhá těhotným ženám nejen s pálením žáhy, ale také s jinými „kouzly“ období těhotenství: nevolnost, říhání a zvýšené nadýmání..

Akt

 • Složení produktu zahrnuje bezpečné soli vápníku a hořčíku, které se dostávají do žaludku, interagují s žaludeční kyselinou, kyselina se mění na vodu a oxid uhličitý.
 • Působení léku je okamžité, úleva je zaručena po 5 minutách.
 • Kompozice neobsahuje soli hliníku, což nezpůsobuje problémy s pohybem střev.
 • Lék se používá k říhání, bolesti v epigastrické oblasti, pocitu těžkosti v břiše..
 • Složení "Rennie" bez sodíku. Sodík vyvolává zvýšení objemu krve a v důsledku toho stoupá krevní tlak.
Zpět na obsah

Jak vzít Renny na pálení žáhy během těhotenství?

Předávkovat

Velké dávky mohou vyvolat:

 • hypermagnesémie, když je v těle vysoká koncentrace hořčíku, charakterizovaná slabostí, nízkým krevním tlakem;
 • hyperkalcemie, když je v těle vysoká koncentrace vápníku, charakterizovaná zácpou, nevolností, bolestí v epigastrické oblasti;
 • Alkalosa, když se neutrální prostředí krve stává více zásaditým. Podmínkou je porucha nervového systému, porucha dýchacího a svalového systému.
Zpět na obsah

Interakce s jinými léčivými přípravky

Droga brání vstřebávání dalších léků, což znamená, že byste měli vzít další léky po 2 hodinách po užití přípravku Rennie. Lék brání vstřebávání léků obsahujících železo a je často předepisován těhotným ženám s anémií. Než začnete užívat přípravek Rennie, poraďte se s lékařem..

Kontraindikace

 • individuální nesnášenlivost složek ve složení „Rennie“;
 • zhoršená renální aktivita, protože „Rennie“ ve velkých dávkách může přispívat k tvorbě ledvinových kamenů;
 • pro ty, kteří nemohou tolerovat glukózu, sacharózu a jiné uhlohydráty, výrobce vyrábí „Renny“ s příchutí máty, neexistuje žádný cukr;
Zpět na obsah

Vedlejší účinek

 • navzdory skutečnosti, že vedlejší účinky užívání přípravku Rennie u těhotných žen nejsou registrovány, předávkování lékem může způsobit alergie;
 • Mezi vedlejší účinky patří tvorba kyseliny uhličité po užití léku, zejména při předávkování a požití velkého počtu tablet v noci. Kyselina uhličitá může dráždit žaludeční sliznici.
Zpět na obsah

Co může nahradit „Rennie“?

Samozřejmě není vhodné, aby těhotné ženy užívaly léky, i když nemají negativní vliv na plod. Voda s obsahem pitné sody pomůže zbavit se pálení žáhy: Borjomi, Polyana Kvasova, Polyana Kupel, Essentuki 4, 17. S takovou vodou by se však člověk neměl dostat, protože se uvolňuje oxid uhličitý. Pro spalování pálení žáhy stačí vypít 1 sklenici. Na lačný žaludek a v noci se nedoporučuje pít sodíkovou (sodu) vodu.

Další prostředky proti pálení žáhy, které mohou užívat těhotné ženy: „Tams“, „Geviston“ a další.

Rennie během těhotenství - návod k použití

Složení léku

Rennie je antacidum - droga je schopna zvýšit acidobazické složení kapaliny směrem k alkáliím. Tento léčivý přípravek obsahuje dvě složky - uhličitan vápenatý a uhličitan hořečnatý. Obě soli se mohou vázat na kyselinu chlorovodíkovou..

Podle návodu k použití je principem léku neutralizace přebytečného množství kyseliny chlorovodíkové v lumenu žaludku. Po chemické reakci se složky Rennie rozkládají na oxid uhličitý a vodu, což je bezpečné pro lidské tělo.

V důsledku neutralizace určitého množství kyseliny chlorovodíkové má lék ochranný účinek na žaludeční sliznici. Díky tomuto účinku droga zabraňuje rozvoji bolesti.

Po chemické reakci se tvoří chloridy vápníku a hořčíku. Soli mají projímavý účinek na hladké svaly dolních částí lidského gastrointestinálního traktu. Tento drogový efekt lze použít k boji proti zácpě..

Vzhledem k vysokému obsahu vápníku v přípravku a schopnosti rozpouštět se ve vodě je nástup účinku Rennie pozorován několik minut po podání. Trvání účinku léku však není delší než jedna hodina.

Po požití se léčivo váže na žaludeční šťávu a tvoří soli. Asi 10 procent vápníku a hořčíku je absorbováno do systémové cirkulace, pak jsou vylučovány močí ledvinami. Zbytek metabolitů opouští lidské tělo výkaly gastrointestinálním traktem.

Formulář vydání a datum vypršení platnosti

Rennie pro těhotné ženy přichází ve formě různých tablet pro orální podání. Tato forma uvolňování zajišťuje rychlé uvolňování účinných látek do žaludku. Renny je také ve formě granulí rozpuštěných za 30 sekund.

Žvýkací tablety s pomerančovou příchutí se prodávají v hliníkových blistrech po 12, 24 nebo 48 kusech v každé krabičce. Doba použitelnosti je 36 měsíců. Tablety mají příjemnou chuť, bílou barvu, čtvercový tvar se zaoblenými okraji.

Žvýkací tablety s příchutí mentolu se prodávají v blistrech po 12 a 24 v krabičce. Doba použitelnosti lékové formy je 3 roky. Pilulky osvěžují dech, mají jasnou chuť mentolu, vyrobené ve tvaru kosočtverce.

K dispozici jsou také žvýkací tablety bez cukru. Kartonová krabice obsahuje 8, 12, 24 nebo 48 kusů zabalených v hliníkovém blistru. Doba použitelnosti je 36 měsíců. Tablety mají mátovou příchuť, vhodné pro pacienty s cukrovkou nebo s omezeným obsahem uhlohydrátů.

Nedoporučuje se dávat slunečnímu záření na obal s lékem. Všechny formy léčiva by měly být skladovány na chladném místě při teplotě ne vyšší než 24 stupňů. Rovněž byste se měli vyhnout tomu, aby se tento lék dostal do rukou dětem..

Indikace pro použití

Rennie během těhotenství je indikována ke zmírnění kyselého refluxu a říhání. Tyto příznaky se objevují v důsledku zvětšení dělohy. Velký orgán komprimuje žaludek a přemístí jeho obsah do jícnu.

Obsah žaludku má vysokou kyselost, takže způsobuje podráždění sliznice jícnu. Člověk to cítí jako pálivý pocit za hrudní kost. Také obsah žaludku vstupujícího do horního jícnu způsobuje říhání s nepříjemnou kyselou chutí.

Rennie v prvním trimestru těhotenství lze použít k úlevě od příznaků toxikózy. Tablety snižují zvýšenou kyselost v žaludku a snižují podráždění sliznice. V reakci na to je pozorováno stažení nevolnosti, bolesti a také ukončení zvracení.

Rennie lze také použít ke zmírnění příznaků refluxní ezofagitidy. Toto onemocnění je charakterizováno poruchou svěrače mezi žaludkem a jícnem. V důsledku patologie jeho uzavření dochází k odlévání kusů potravy do nadložního gastrointestinálního traktu. Na klinice se to projevuje pálením žáhy, křečovitým zakysáním.

Lék může být použit k úlevě od bolesti v žaludku peptickým vředem. Nepříjemné pocity jsou spojeny s podrážděním sliznice orgánů nadměrným množstvím kyseliny chlorovodíkové. Rennie poskytuje alkalizaci prostředí a odstranění bolesti. Tento lék se však nedoporučuje pro nepřetržité používání, protože vyvolává zvýšenou syntézu kyseliny chlorovodíkové v žaludku.

Droga je také indikována ke zmírnění pocitu těžkosti v břiše v důsledku přejídání. Lék může být použit k zastavení nepříjemných příznaků po chybách ve stravě a užívání některých léků.

Renny se používá k úlevě od bolesti při chronické gastritidě způsobené nadměrnou produkcí kyseliny chlorovodíkové. Toto onemocnění se vyznačuje zhoršenou funkcí žaludku a zvýšenou kyselostí jeho obsahu. Lék však zmírňuje pouze nepříjemné příznaky, ale nezmiňuje příčinu gastritidy.

Vliv léku na plod

Charakteristickým znakem léku je nedostatek hliníku ve složení, takže tento lék je naprosto bezpečný pro tělo nenarozeného dítěte. Většina aktivních složek Rennie se vylučuje gastrointestinálním traktem a obchází systémový oběh. Pouze nevýznamná část léku může projít placentou a dostat se k plodu, avšak hořečnaté a vápenaté soli nemají na dítě nepříznivý vliv..

V časných stadiích těhotenství je pozorována tvorba mozku, ledvin, srdce a dalších životně důležitých orgánů nenarozeného dítěte. Proto se v prvních týdnech těhotenství doporučuje ženě, aby se vyhýbala jakýmkoli lékům. Aktivní složky léku neovlivňují porodu, takže Rennie lze užívat až do konce 3. trimestru těhotenství.

Návod k použití

Před použitím této drogy se doporučuje nastávající matce poradit se s lékařem. Rennie má nějaké kontraindikace pro užívání, těhotná žena by se s nimi měla seznámit. Nastávající matka musí dávat pozor na dávkování léku, jeho přebytek může vést k nebezpečným komplikacím.

Trvání průběhu léčby určuje lékař. Těhotným ženám se obvykle doporučuje užít 1 tabletu ihned po nástupu příznaků. Není nutné používat lék s dobrým zdravím.

Lék by měl být umístěn do ústní dutiny a pak jej žvýkat nebo rozpouštět. V případě potřeby může nastávající matka použít 2 tablety současně. Pokud příznaky nejsou zcela zastaveny, může žena vzít další dávku léku dvě hodiny po užití první části léku. Maximální počet tablet denně nesmí přesáhnout 11 kusů.

Jaký vliv má Renny na žaludek??

Kontraindikace

Užívání drogy je zakázáno pro nastávající matky, které mají nemoci močového systému:

  chronické selhání ledvin ve fázi dekompenzace;

Léky by neměly užívat ani lidé, kteří mají alergické reakce na aktivní a aktivní složky. Použití léku je zakázáno v přítomnosti patologií metabolismu voda-sůl - zvýšené množství vápníku nebo snížený objem fosforu v krevní plazmě. Droga by neměla být používána pro děti do 12 let.

Vedlejší efekty

Obvykle je léčivo pacienty dobře tolerováno. Ve vzácných případech se na pozadí užívání léku objevují alergické reakce. Projevují se místní kožní vyrážky, jako je dermatitida nebo kopřivka. Je také možné svědění a otok..

V případě poruchy funkce ledvin nebo předávkování lékem je možný vývoj patologií metabolismu voda-sůl. Jejich příznaky jsou spojeny se zvýšením množství vápníku nebo hořčíku. U pacientů s předávkováním nebo s predispozicí se může objevit průjem.

Předávkovat

Zvýšení množství hořčíku v krvi může vyvolat patologie z centrálního nervového systému. Projevují se ospalostí, slabostí, letargií. Také při hypermagnesémii je pozorována nauzea, zvracení, pokles krevního tlaku a pokles srdeční frekvence. Ve vážných případech se pacienti obávají ochrnutí svalů, neschopnosti udržet rovnováhu. Se závažným předávkováním, narušeným vědomím.

Zvýšení vápníku se projevuje ztrátou chuti k jídlu, opožděnými pohyby střev, nevolností a zvracením. Pacienti také zaznamenávají zvýšení vylučovaného moči. Ve vážných případech je pozorována zmatenost, halucinace a zvýšení krevního tlaku. Nedostatek léčby může způsobit delirium, stupor a kóma.

Rennyho analogy

Gaviscon - analog Rennie, který má ve svém složení soli vápníku a hořčíku. Lék se prodává ve formě suspenze pro vnitřní podávání a žvýkacích tablet. Droga rychle zmírňuje nepříjemné příznaky zažívacího traktu - pálení žáhy, říhání, bolest v žaludku, pocit plnosti. Gaviscon lze použít kdykoli při porodu dítěte.

Gastal je droga obsahující hořčíkové a hlinité soli. Lék je k dispozici ve formě tablet pro resorpci a suspenze pro orální podávání. Gastal zmírňuje pálení žáhy a další nepříjemné následky patologií gastrointestinálního traktu. Charakteristickým znakem léku je jeho přetrvávající trvání účinku po dobu několika hodin. Užívání léku během těhotenství je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Maalox je orální suspenze obsahující hydroxid hořečnatý a hlinitý. Léčivo je indikováno pro symptomatickou léčbu peptického vředu, zánětlivých onemocnění žaludku a dvanáctníku, refluxní ezofagitidy. Lék lze také použít k úlevě od nepříjemných příznaků po chybách ve stravě. Přijetí Maaloxu během těhotenství je možné pouze pod dohledem odborníka.

Rennie z pálení žáhy během těhotenství

Pálení žáhy - stav nepohodlí v oblasti hrudníku, s pocitem tepla a pálení.

Téměř každý je s tímto jevem obeznámen, navíc podle lékařských statistik se počet lidí trpících touto patologií v důsledku nesprávné stravy a preference rychlého občerstvení několikrát zvýšil a tato čísla rostou pouze ročně.

Poměrně často dochází k podobnému jevu během těhotenství, protože dochází k úplné restrukturalizaci ženského těla.

Současně ne všechny léky, které v současné době existují, mohou být použity v tak choulostivé poloze, ale co dělat a jaké léky brát, vyvstává otázka, je možné se během těhotenství vrátit z pálení žáhy?

Koneckonců je tato droga lídrem v boji proti této nemoci.

Stručně o drogě

Rennieho nová generace antacidových drog je jednou z prvních drog předepsaných moderními odborníky v boji proti pálení žáhy.

Jednou z hlavních funkcí farmakologického přípravku je neutralizace zvýšeného množství kyseliny chlorovodíkové v žaludku, díky čemuž je chráněna sliznice trávicích orgánů, je sníženo riziko vzniku gastritidy..

Mezi jeho drogovou skupinou vyniká Rennie díky svým výhodám:

 • kompozice neobsahuje hliník, který je kontraindikován pro těhotné ženy;
 • hlavní složky: uhličitan vápenatý a hořečnatý, normalizace zažívacího traktu;
 • nezpůsobuje problémy se stolicí, zejména zácpu.

Díky harmonicky vyvinutému složení má Rennie mnohem méně kontraindikací a vedlejších účinků než podobné léky.

Kromě toho je to jeden z mála léků, které lze užívat během těhotenství. Dostupné bílé žvýkací tablety.

Jak to funguje

Rennie ve svém složení obsahuje dvě hlavní látky, přesněji dvě soli: uhličitany vápníku a hořčíku.

Při požití začínají aktivní složky ovlivňovat žaludeční šťávu, zatímco Rennie se rozpadá na hlavní složky.

Při reakci se šťávou ze žaludku se část látky vylučuje ledvinami, zatímco menší část se dostane do střeva, stává se nerozpustným a zanechává spolu s výkaly..

Při pálení žáhy přinese Renny znatelný výsledek během několika minut, protože se droga dokonale rozpustí a téměř okamžitě neutralizuje nadměrnou kyselost žaludku..

Právě ona vede k těmto nepříjemným pocitům.

Kromě pálení žáhy může být lék také užíván k úlevě: říhání, bolest v žaludku, těžkost, plynatost, přetečení žaludku.

Upozorňujeme, že Rennie nemá terapeutický účinek a nevylučuje příčinu nepříjemného pocitu, ale zmírňuje pouze příznaky.

Kdo je určen pro danou drogu

Moderní gastroenterologové rozlišují dvě hlavní skupiny, kdy můžete a měli byste vzít Rennyho.

 1. Zmírnění příznaků způsobených zvýšenou tvorbou žaludeční šťávy a následně zvýšenou kyselostí. Mezi příznaky patří: pálení žáhy, říhání s kyselinou, bolest v žaludku, tíže. K potlačení těchto příznaků mohou lék užívat i děti a těhotné ženy.
 2. Za předpokladu chyb ve stravě. Renny pomáhá vyrovnat se a neutralizovat účinky agresivních potravin: mastná a smažená jídla, rychlé občerstvení, různé chipsy, soda.

Kromě toho je Rennie schopna podporovat práci ženského žaludku během těhotenství, když se přejídání často vyskytuje.

Rennie během těhotenství

Tento lék je považován za jeden z nejbezpečnějších, a proto jej předepisuje mnoho moderních odborníků během těhotenství..

Je třeba také poznamenat, že užívání tohoto léku samostatně a bez konzultace s lékařem je vysoce nežádoucí. V tomto případě ani těhotné ženy jednorázové použití tohoto léku nezpůsobí žádnou újmu.

V současné době však nebyly provedeny specializované lékařské studie o účinku léku na tvorbu plodu..

Praxe však ukazuje, že tento lék nepředstavuje riziko ani pro intrauterinní vývoj, ani pro samotný průběh těhotenství.

Složky léku také nevstupují do mateřské krve, což znamená, že nedochází k poškození zdraví.

Mnoho nastávajících matek správně uvažuje, proč lze tento lék užívat během těhotenství..

 • Zaprvé, Rennie nevyvolává zácpu, což je pro těhotné ženy extrémně nežádoucí..
 • Kromě zmírnění pálení žáhy má lék blahodárný účinek na zažívací systém.
 • Provádí funkci normalizace vápníku v těle, což je nezbytné během těhotenství.
 • Při použití tohoto nástroje si těhotné ženy nemohou dělat starosti s otokem, který je často vedlejším účinkem této skupiny léků.

Upozorňujeme, že pokud žena vezme železo k udržení hladiny hemoglobinu, je nežádoucí používat tento farmakologický přípravek, protože jeho absorpce je snížena.

Při kojení lze Rennie použít, ale pouze pod dohledem ošetřujícího specialisty, protože dítě může mít problémy se stolicí.

Jak používat lék

Při jednorázovém použití můžete vypít 1 až 2 tablety, které jsou buď žvýkané nebo uchovávané v ústech, dokud nezmizí úplně..

Pokud k pozitivnímu účinku nedojde do jedné hodiny, je třeba Rennie znovu použít po incidentu 2-3 hodiny. Během těhotenství musí být opakované podávání léku dohodnuto s ošetřujícím lékařem.

Maximální počet tablet denně je 16, ale opět pouze po konzultaci s lékařem a zjištění příčin pálení žáhy.

Vezměte prosím na vědomí, že Rennie může být podávána dětem starším 12 let, před tímto věkem je léčba dohodnuta s terapeutem.

A zpravidla mohou být předepsány zkoušky potvrzující možnost použití.

Kontraindikace

Moderní farmakologie nestojí, proto moderní léky na pálení žáhy mají stále menší počet kontraindikací k použití. Lékaři v Rennie berou na vědomí následující případy, kdy je užívání drog zakázáno:

 • patologické procesy v ledvinách, včetně chronických;
 • zvýšené množství vápníku v těle;
 • alergické reakce na jednu látku, která je součástí nebo na celou skupinu složek;
 • první měsíc těhotenství;
 • s myasthenia gravis, tj. s patologií charakterizovanou nadměrnou únavou svalové tkáně.

U těhotných žen po prvním měsíci je vstup povolen, ale použití by mělo být vždy pod dohledem odborníka.

Vedlejší efekty

Stejně jako všechny léky na pálení žáhy má Rennie také nežádoucí účinky, je však třeba poznamenat, že jejich počet je mnohem menší než u analogů.

Kromě toho se nejčastěji vyskytují nepříznivé podmínky, když jsou ignorovány pokyny k použití..

 • Pokud má pacient selhání ledvin, pak užívání léku způsobí zvýšení množství hořčíku a vápníku v těle.
 • Kopřivka s alergickými reakcemi na složky nebo při překročení přípustného příjmu.
 • Během těhotenství se mohou vyvinout slabé stolice..

Rennie je droga nové generace ze skupiny absorbovatelných antacid. Aktivně se používá k odstranění pálení žáhy, těžkosti v žaludku a kyselých bouráků.

V tomto případě léčivo nemá terapeutický účinek, ale pouze zmírňuje příznaky.

Kromě toho je tento lék jedním z mála, které jsou povoleny během těhotenství, ale měla by být věnována pozornost a konzultovat se s lékařem.

Užitečné video

Pálení žáhy je nepříjemný stav, který zažívá většina těhotných žen. Může to trvat několik hodin, což způsobuje znatelné nepohodlí a narušuje normální noční odpočinek. V období porodu dítěte se ženy obávají léků, ze strachu z poškození dítěte, existují však léky, které lze užívat a které nepříznivě neovlivňují plod. Jedním z těchto léků je Renny - antacidum, které se neabsorbuje v zažívacím traktu..

Obecná informace

Rennie patří do skupiny antacid, která mohou obalit sliznici žaludku, aniž by byla absorbována do krevního řečiště. Hlavními účinnými látkami jsou uhličitan hořečnatý a uhličitan vápenatý, které jsou schopny rychle neutralizovat přebytek kyseliny chlorovodíkové po dlouhou dobu. Kromě toho má léčivo ochranný účinek, obaluje a chrání žaludeční sliznici před agresivními účinky žaludeční šťávy. Účinek se pociťuje v průměru po 3-5 minutách po rozpuštění tablety. Po interakci aktivních složek s kyselinou chlorovodíkovou vznikají rozpustné soli hořčíku a vápníku, které se vylučují ledvinami a střevy. Malá část chemických látek je absorbována do krve - ne více než 20%, takové koncentrace hořečnatých a vápenatých solí nejsou schopny ovlivnit vývoj plodu..

Výhodou léčiva je kromě rychlosti dosažení výsledku také absence iontů hliníku ve složení, což může vyvolat rozvoj zácpy. Kromě toho po požití léku zmizí další nepříjemné příznaky - říhání, nadýmání, těžkosti v epigastriu a nevolnost.

Rennie má několik příchutí - máta, mentol a pomeranč. Výrobce léčiva je největší německá farmakologická společnost Bayer, která existuje od roku 1863 a poprvé uvedla na trh známou aspirin. Je důležité pochopit, že Rennie je schopna poskytovat pouze symptomatickou léčbu, neovlivňuje příčinu pálení žáhy u těhotných žen, což je nejčastěji spojeno se zvýšeným intraabdominálním tlakem a vytěsněním žaludku směrem nahoru..

Mateřská bezpečnost Rennie

Renny při použití v doporučených dávkách není pro plod škodlivá.

Může Renny pít těhotné ženy? Farmakologické společnosti oficiálně neprováděly klinická hodnocení u těhotných žen, což je spojeno s určitými obtížemi. Neexistují žádné oficiální údaje o tom, jak droga ovlivňuje plod, nicméně mnohaletá praxe a recenze gynekologů naznačují, že neexistují žádné negativní účinky na dítě i samotnou ženu..

Důležitou podmínkou pro bezpečnost léku je udržení denní dávky a zdržení se užívání léku v prvním měsíci těhotenství..

Stejně jako jiné léky může Rennie z pálení žáhy během těhotenství vyvolat vývoj nežádoucích účinků. Patří mezi ně alergická reakce různého stupně závažnosti - od vyrážky po anafylaktický šok a také změna stolice. Při dlouhodobém užívání léku ve velkém množství se může rozvinout hypermagnesémie, hyperkalcemie a alkalóza, jejíž příznaky jsou svalová slabost, nevolnost a zvracení..

Kontraindikace pro Rennie

Rennie je lék, a proto má k použití kontraindikace. Rennie je nežádoucí u žen s vysokou hladinou vápníku v krvi a trpících zhoršenou funkcí ledvin. Omezení užívání tohoto léku je diabetes mellitus - kvůli obsahu sacharózy v léku byste se měli před použitím Rennie poradit se svým lékařem. 1 tableta obsahuje 475 mg sacharózy.

Pravidla pro užívání Rennie u těhotných žen

Hlavní indikací pro užívání Renny během těhotenství je léčba pálení žáhy - symptomatická léčba gastroezofágového reflexu, která spočívá v vhození kyselého obsahu žaludku do jícnu. Nástroj začne fungovat velmi rychle - po 3-5 minutách po podání. Těhotným ženám se doporučuje užívat Rennie pouze v případě pálení žáhy nebo těsně před spaním, protože nepříjemný příznak je v noci nejintenzivnější.

Těhotná žena v ordinaci lékaře pro pálení žáhy

Kromě symptomatické léčby může lékař předepsat Rennie k léčbě dysfunkce gastrointestinálního traktu - pod vlivem léku se snižuje rychlost fúkání, eliminuje se pocit plnosti žaludku a pocit nadýmání, normalizuje se motilita zažívacího traktu a odstraňují se symptomy dyspepsie..

Dávkovací režim je jednoduchý - při pálení žáhy byste měli pít uvnitř nebo žvýkat 1-2 tablety léku. Maximální denní dávka je 11–12 tablet. Je důležité dodržovat interval mezi dávkami - měl by být minimálně 1,5–2 hodiny. Je nežádoucí kombinovat Renny s přípravky železa - antacidum může zhoršovat jejich vstřebávání, což způsobuje neúčinnost léčby.

Výhody Rennie

Rennie má mnoho pozitivních aspektů, mezi něž patří:

 • Přípustnost užívání léku téměř v každém stadiu těhotenství.
 • Přiměřená cena léčiva ve srovnání s jinými léky.
 • Pohodlná forma uvolňování - tablety Renny lze polykat bez žvýkání, zatímco má několik příjemných chutí, které umožňují bezproblémové rozpuštění léku.
 • Aktivní složky Rennie nejsou absorbovány do krevního řečiště, takže riziko jejich průniku transplacentární bariérou a teratogenními účinky na plod je minimální.
 • Minimální počet kontraindikací užívání drogy.

Četné recenze žen trpících pálením žáhy během těhotenství naznačují vysokou účinnost a bezpečnost Rennie. Nicméně v případě časté potřeby léku je vhodné se poradit s odborníkem ohledně včasné diagnostiky možných gastrointestinálních problémů.

Průměrná cena léku je 160-170 rublů za 12 tablet. Droga má také analogy - Fosfalugel, Gastal. Fosfhalugel je docela účinný, ale má nepříjemnou chuť a nepříjemnou formu uvolňování ve formě prášku, Gastal je schopen způsobit zácpu a působí krátce.

Rennie je určena k léčbě onemocnění gastrointestinálního traktu závislých na kyselině, na rozdíl od jiných antacidů však neobsahuje hliník a nezpůsobuje problémy se střevní průchodností, jinými slovy nevede k zácpě, což je velmi důležitý faktor pro všechny těhotné ženy..

Obecně je pálení žáhy během těhotenství poměrně častým jevem. V prvních stádiích se zdá, že aktivita hladkých svalů ve všech orgánech klesá, nevylučuje žaludek, a to se děje v důsledku hormonálních změn v těle. Žaludeční šťáva a zbytky jídla padají zpět do jícnu, což způsobuje pocit pálení. V pozdějších fázích těhotenství se projevuje zvýšením dělohy, která začíná vyvíjet tlak na vnitřní orgány, včetně žaludku..

Rennie během těhotenství pomáhá zbavit se pálení žáhy snadno a bez negativních důsledků pro nenarozené dítě. Proto je tento nástroj velmi populární mezi nastávajícími matkami..

Rennyho vlastnosti

Jak již bylo zmíněno dříve, Rennie je navržena tak, aby eliminovala všechny problémy spojené s kyselostí a patologiemi gastrointestinálního traktu. Hlavními účinnými látkami jsou zde například uhličitan vápenatý a hořečnatý, které mají tendenci trvale vylučovat přebytek kyseliny v zažívacím traktu. Díky této akci je podráždění odstraněno ze sliznice žaludku a jícnu, a také se odstraní nepohodlí..

Jedná se o vysoce rozpustné tablety s vysokým obsahem vápníku, takže účinek Rennie začíná 3 minuty po užití. Když se aktivní složky zkombinují s kyselinou, vytvoří se takzvané vápenaté a hořečnaté soli, které přecházejí do střev a přirozeně opouštějí tělo. Přibližně 10% až 20% se vylučuje ledvinami..

Je důležité si uvědomit, že je nemožné užívat Renny v kombinaci s jinými léky, protože to narušuje rychlost jejich absorpce v těle. Další léky lze užívat buď hodinu před užitím Rennie, nebo hodinu poté..

Formulář vydání

Rennyho lék se prodává v lékárnách ve formě malých žvýkacích tablet bílé barvy, které mohou mít chuť pomeranče, máty nebo mentolu. Tyto tablety jsou čtvercového tvaru s měkkými zaoblenými okraji a na obou stranách je vyražena Rennie..

V jednom balení může být 12 tablet, stejně jako 24, 36 nebo 48. K dispozici jsou také velká balení s 96 tabletami.

Indikace pro použití

Mnoho žen se obává možnosti užívání Rennie během těhotenství. A tady můžete odpovědět jednoznačně - ano, Rennie během těhotenství může a měla by být přijata. Jak je uvedeno v návodu k použití, léčivo je určeno k dyspepsii, a to i během těhotenství. Dvě hlavní složky - hořčík a vápník - jsou absorbovány do krve ve velmi malé dávce (ne více než 20%), takže toto množství nebude mít žádný negativní účinek na plod a hlavní léčivé sloučeniny opouštějí tělo přirozeně.

Gastroezofageální reflex a pálení žáhy jsou hlavní indikace pro použití u těhotných žen. Rennie má schopnost zmírňovat nepříjemné symptomy v žaludku (pálení, bolest, nepohodlí), ale její účinek neovlivňuje příčinu jejich výskytu, takže pilulky byste měli užívat pouze tehdy, jsou-li symptomy skutečně akutní a je obtížné tolerovat.

Užíváním Rennie během přenášení dítěte se těhotná žena také zbavuje následujících nepříjemných příznaků:

 • říhání;
 • plyn a nadýmání;
 • pálení v žaludku;
 • plnost žaludku.

Užívání tohoto léku během těhotenství je zaručeno, že obnoví motilitu hladkého svalstva, která se mění v důsledku hormonálních změn v těle, a také snižuje projevy dyspepsie..

Tyto tablety jsou obvykle předepisovány jako další nástroj při komplexní léčbě poruch gastrointestinálního traktu, a to jak pro běžné pacienty, tak pro nastávající matky kdykoli. Pro každou těhotnou ženu je předepsán individuální dávkovací režim.

Nezapomeňte však, že každá těhotná dáma může mít zvýšenou citlivost na konkrétní složku léku, proto je před jejím užitím vhodné se předem poradit s lékařem. Například, Rennie se nedoporučuje pro ty, kteří mají nesnášenlivost fruktózy, protože obsahuje vůni pomeranče, mentolu a máty. Kromě toho byste tyto tablety neměli užívat pro nekrokalcinózu a zejména selhání ledvin..

Jak vzít Rennie

Tento lék se užívá během těhotenství stejným způsobem jako obvykle, tj. Resorpcí nebo žvýkáním. To by mělo být provedeno okamžitě po prvních příznacích říhání, pálení žáhy a dalších věcí, obvykle jedna nebo dvě tablety se užívají současně. Jsou-li projevy dyspepsie zvláště výrazné, lze tablety po hodině zopakovat. Denně lze užít až 11 tablet, ale ne více.

Pokud dodržujete individuální předpisy lékaře a nepřekračujete dávku uvedenou v pokynech, pak je riziko nežádoucích účinků nulové.

Při tom všem je důležité vědět, že Renny aktivně zásobuje tělo vápníkem, a to je třeba vzít v úvahu, pokud těhotná žena na základě tohoto prvku vezme nějaké další léky. Pokud ano, bude nutné upravit léčebný režim.

O vedlejších účincích

Jak již bylo zmíněno, tento lék nezpůsobuje žádné vedlejší účinky, pokud je užíván přesně podle předpisu. Následující projevy se mohou objevit jen velmi zřídka:

 • alergická reakce ve formě kožních vyrážek a svědění;
 • průjem;
 • hypermagnesémie nebo hyperkalcemie (u lidí, kteří trpí určitými onemocněními ledvin).

Mezi zvláštními pokyny je třeba poznamenat, že po dokončení působení léčiva lze pozorovat zvýšenou kyselost v žaludku, která se projevuje jako kompenzační faktor. Pacienti s diabetem by měli věnovat zvláštní pozornost obsahu sacharózy v léku a užívat jej pouze v souladu s denní povolenou dávkou..

Analogy drogy

Kromě tablet Renny, pro pálení žáhy a další projevy dyspepsie, mohou všechny těhotné ženy užívat drogy, jako jsou Andrews nebo Tams, které se svým strukturním obsahem zcela shodují s Renny. Tomu lze také připsat známá jména jako Gaviscon a Maalox..

Kromě tablet lékaři doporučují pít alkalickou minerální vodu, například Essentuki nebo Borjomi. Před vypitím by se z něj měl uvolnit plyn.

Takže mohu pít Rennie během těhotenství? Budou po jeho užívání nějaké vedlejší účinky? Převážná většina nastávajících matek se ptá na tyto otázky, a zde je možné jednoznačně odpovědět: ano, Rennie (stejně jako jeho analogy) dokonale zvládne pálení žáhy a bolest v žaludku, aniž by to mělo dopad na matku a její dítě. Svědčí o tom četné recenze na tematických fórech.

Recenze pacientů

Renny je dobrý lék na pálení žáhy, pomáhá rychle, ale bohužel ne na dlouho. Přibližně po 2 hodinách se příznaky vrátily a lékař mi předepsal analogii - omezový lék, který mi lépe vyhovuje. Pálení záhy mě tak často neobtěžuje.

Když mě pálení žáhy začalo mučit v prvním trimestru, přemýšlel jsem, jestli by Renny mohla být těhotná. Šel jsem ke svému lékaři a ona jednoznačně odpověděla: „Ano.“ Beru to podle pokynů pokaždé, když se cítím v žaludku. Chci říci, že pilulka pomáhá rychle a bez jakýchkoli následků..

Pálení žáhy u nastávajících matek se může objevit kdykoli. Na začátku těhotenství je tento nepříjemný symptom spojen s přirozeným snížením aktivity hladkých svalů všech orgánů, včetně svěrače žaludku, na pozadí hormonálních změn. Žaludeční šťáva a částice jídla jsou hozeny zpět do jícnu a způsobují pocit pálení. Na konci těhotenství se pálení žáhy vyvíjí v důsledku rostoucí velikosti dělohy, která komprimuje mnoho orgánů, včetně žaludku.

Rennie během těhotenství pomáhá rychle a bez poškození dítěte eliminovat pálení žáhy. Díky své bezpečnosti a rychlému působení se tento lék široce používá mezi nastávajícími matkami..

Obecné vlastnosti léku

Renny je antacida. Účelem je odstranit stavy a patologie gastrointestinálního traktu závislé na kyselinách. Účinnými látkami jsou uhličitan hořečnatý a vápník. Tyto sloučeniny jsou schopné rychle a trvale neutralizovat přebytek kyseliny chlorovodíkové. V důsledku toho sliznice jícnu a žaludku nedráždí a nedochází k nepohodlí.

Rennie tablety se dobře rozpouští, obsahují velké množství vápníku, takže jejich účinek se objeví po 3 minutách. Po reakci účinných látek s kyselinou chlorovodíkovou se tvoří hořečnaté a vápenaté soli. Vstupují do žaludku ze žaludku a vstupují do těla výkaly. Asi 10-20% prvků je absorbováno a částečně vylučováno ledvinami..

Nedoporučuje se užívat s Rennie jiné léky, protože je možné snížit rychlost a stupeň jejich vstřebávání. Interval mezi antacidem a jiným lékem by měl být alespoň jedna hodina.

Rennie je k dispozici ve formě žvýkacích tablet. V lékárnách jsou představeny varianty s vůní mentolu, pomeranče a máty. Všechny tablety jsou bílé, čtvercové se zaoblenými okraji a na obou stranách jsou vyryté nápisy RENNIE.

V závislosti na dávce a době podávání si můžete zakoupit nejvhodnější počet tablet. Balení může mít 12, 24, 36, 48 nebo 96 ks. Minimální cena je 150 rublů.

Indikace a kontraindikace

Může být Rennie těhotná? Ano, pokyny k léku říkají, že dyspepsie během tohoto období je jednou z přímých indikací. Pouze malá část vápníku a hořčíku (10-20%) je absorbována do krve, a proto nemůže mít významný vliv na plod. Z velké části drogové sloučeniny přicházejí s výkaly.

Hlavní indikací pro jmenování Rennie během těhotenství je pálení žáhy a gastroezofageální reflux. Droga rychle eliminuje nepříjemné symptomy, ale neovlivňuje příčinu jejich výskytu, proto je nutné užít pilulku pouze v případě výrazného nepohodlí v žaludku nebo jícnu (pálení, tlak, bolest atd.).

Rennie je také indikována na funkční poruchy zažívacího traktu. Po převzetí:

 • říhání, hromadění plynu, pocit pálení v epigastrické oblasti, pocit plnosti žaludku je eliminován;
 • obnovují se motorické dovednosti hladkých svalů;
 • dyspeptické příznaky jsou sníženy.

Jako symptomatická látka může být Rennie použita při komplexní léčbě onemocnění gastrointestinálního traktu, která byla pozorována před těhotenstvím a během ní se zhoršila. Délka podávání a denní dávka léčiva jsou předepsány individuálně.

Navzdory bezpečnosti Rennie během těhotenství, návod k použití zakazuje její použití pro individuální přecitlivělost na složky, intoleranci fruktózy (u variant s vůní mentolu a mátou), jakož i pro selhání ledvin a nefrokalcinózu..

Způsob aplikace

Rennie během těhotenství by měla být užívána stejným způsobem jako v jiných obdobích: resorbování nebo žvýkání 1-2 tablety ihned po nástupu symptomů dyspepsie (pálení žáhy, říhání, nadýmání, nadýmání). V případě potřeby můžete po 2 hodinách opakovat. Maximální dávka za den - 11 tablet.

Při dodržení doporučené dávky neexistuje prakticky žádné vedlejší účinky.

Ale mějte na paměti, že Rennie zásobuje tělo vápníkem, takže pokud lékař s tímto prvkem navíc předepíše léky, bude jejich příjem vyžadovat úpravu.

Vedlejší efekty

Rennie je dobře snášena těhotnými ženami a nežádoucí účinky jsou velmi vzácné. V některých případech (při dlouhodobém používání nebo předávkování) se mohou objevit alergické reakce, nejčastěji kožní reakce, změny fekální hustoty, průjem. Po určité době po užití tablety je možné kompenzační zvýšení kyselosti žaludeční šťávy.

U žen s poškozenou funkcí ledvin se u dlouhodobé léčby může rozvinout hyperkalcemie a hypermagnesémie. Pacienti s diabetem by měli vzít v úvahu obsah sacharózy v léčivu (475 mg / ks). Přečtěte si více o cukrovce u těhotných žen →

Bezpečné analogy

Můžete se zbavit mírného pálení žáhy bez užívání drog. Pravidelná konzumace alkalické minerální vody (Essentuki, Borjomi) neutralizuje kyselinu chlorovodíkovou díky přítomnosti pitné sody v ní. K odstranění pálení stačí pouze 1 sklenka nápoje. Než ji vypijete, musíte z vody vypustit plyn.

Z léčiv můžete Renny nahradit antacidovými tabletami Tams nebo Andrews. Jsou to její strukturální protějšky (účinné látky se shodují). Gaviscon, maaloxské léky mají stejný účinek..

Rennie během těhotenství rychle eliminuje pálení žáhy a další dyspeptické příznaky, recenze mnoha nastávajících matek to potvrzují. Je to bezpečné kdykoli a při dodržení dávky prakticky nevyvolává nežádoucí účinky. Musíte však užít tablety podle pokynů svého lékaře, protože ovlivňují účinek jiných léků (například obsahujících železo a vápník).

Autor: Olga Khanova, doktorka,
speciálně pro Mama66.ru

Články O Neplodnosti