Hlavní Testy

Je možné v raných stádiích s toxikózou kiwi nebo pozdě se zácpou: přínosy a poškození, kontraindikace a vitaminy pro plod

Těhotné ženy by měly diverzifikovat svůj jídelníček s ovocem a zeleninou, protože obsahují mnoho vitamínů a minerálů. Jedním z nejdůležitějších a nejzdravějších produktů v tomto období je Kiwi..

Zelené ovoce na stráž zdraví

Během těhotenství by měla žena užívat tolik vitamínů a živin, kolik je možné, aby se dítě v děloze plně rozvinulo a bylo zdravé.

Lékaři doporučují zahrnout kiwi do vaší stravy. Toto exotické ovoce je bohaté na kyselinu listovou, vitamíny skupin A, B, C a jód, které jsou užitečné pro vývoj dítěte v děloze..

Kiwi během těhotenství: výhody a poškození

Užívání kiwi během těhotenství způsobuje mezi lékaři kontroverzní názor. Někteří odborníci se domnívají, že žena čekající na dítě by měla do stravy zahrnout pouze veškerou zeleninu a ovoce, které v zemi roste. Jiní lékaři věří, že kiwi je výrazně zdravější než mnoho místních plodů. Obsahuje kyselinu listovou, která pomáhá plnohodnotně vytvořit zdravé dítě.

Příznivé vlastnosti

Složení exotického ovoce zahrnuje mnoho užitečných vitamínů a minerálů. Zejména kiwi obsahuje kyselinu askorbovou. Použití čínských angreštů (jiné jméno) každý den chrání tělo nastávající matky před nebezpečnými virovými chorobami, zlepšuje imunitu a vitalitu.

Exotické ovoce má pozitivní vliv na trávicí systém. Pomáhá překonat zácpu, nadýmání a nadýmání..

V prvním trimestru snižuje kiwi příznaky toxikózy a ve třetím trimestru pálení žáhy a žízeň..

Nastávajícím matkám, které mají problémy s kardiovaskulárním systémem, se také doporučuje konzumovat toto ovoce, protože zvyšuje elasticitu krevních cév a brání tvorbě krevních sraženin..

Kdo by měl odmítnout

Přes všechny jeho pozitivní vlastnosti má kiwi řadu kontraindikací. Měl by být vyloučen z nabídky pro ženy trpící těmito onemocněními:

 • vysoká kyselost žaludeční šťávy;
 • gastritida nebo peptický vřed;
 • častý průjem;
 • nemoc ledvin.

Jaké vitamíny v kiwi jsou dobré pro dítě v děloze

Nejkritičtější čas v těhotenství jsou první měsíce po početí. Placenta se vytvoří v raných stádiích a položí se všechny orgány a systémy nenarozeného dítěte.

Pod vlivem hormonů v ženském těle dochází ke změnám, které ovlivňují její pohodu a zvyšují riziko komplikací.

Kiwi obsahuje následující vitamíny a minerály, které příznivě ovlivňují vývoj plodu:

 • kyselina listová je potřebná pro úplný vývoj fetálního vajíčka, cévního a nervového systému;
 • Vitamin C se podílí na tvorbě kostních a chrupavkových tkání embrya;
 • Vitamin A ovlivňuje tvorbu vizuálního pigmentu plodu;
 • Vitamin E chrání plod před toxiny a přispívá k jeho správnému vývoji;
 • jód je potřebný pro správný růst nerovného systému a mozku nenarozeného dítěte.

Pokud žena během těhotenství používá kiwi denně, bude to mít pozitivní vliv na zdraví matky a plodu.

Je to možné se zácpou v raných fázích

Během těhotenství hrozí zácpa, která je pozorována iu žen, které jim nejsou náchylné. V raných stádiích se užívání drog nedoporučuje, proto k řešení tohoto problému můžete použít kiwi.

Složení exotického ovoce zahrnuje látky a vlákninu, které vám umožňují přirozeně a jemně obnovit střevní motilitu a zároveň nepoškozují dítě a ženu. Kiwi zadržuje tekutinu ve střevech, což přispívá k jeho řádnému fungování a snadnému plýtvání stolicí. Kromě toho mají složky ovoce příznivý účinek na proces trávení a na produkci žaludeční šťávy.

Abyste toho dosáhli, musíte jíst zralé ovoce 30 minut před prvním jídlem. V některých případech se doporučuje použít půl kiwi dvakrát denně..

Kolik můžete denně jíst a jak často jíst

Pro těhotné ženy byl stanoven optimální denní příjem kiwi 1-2 ovoce. Nadměrná konzumace produktu může vést k alergickým reakcím a průjmům..

Nejlepší volba pro konzumaci exotického ovoce je čerstvá. Takto ovoce obsahuje velké množství živin a živin. Může se také konzumovat v sušené formě, přidávat do salátů, pečiva a zákusků. Kiwi jam také uchovává velké množství prospěšných stopových prvků a vitamínů..

Je možné jíst v pozdějších fázích a po porodu v prvních dnech

Kiwi obsahuje velké množství vápníku, je třeba vytvořit kompletní kostní systém a stabilní metabolický proces.

Exotický produkt také obsahuje železo, které je nezbytné k prevenci rizika anémie u plodu a nastávající matky, a vitaminy B a kyselina askorbová přispívají k jeho absorpci.

Avšak během laktace v prvních dnech se vyplatí vzdát se kiwi. Vzhledem k tomu, že plod není „dětský“ v těle dítěte, není možné předvídat jeho reakci, pokud se složky kiwi dostanou do mateřského mléka.

Ve třetím trimestru těhotné ženy často mají otoky, vysoký krevní tlak. Děloha se zvětšuje, tlačí na pánevní orgány a vede k zácpě a problémům s močením. Nastávající matky často trpí depresí a stanou se podrážděnějšími. Kiwi má diuretické, projímavé a sedativní vlastnosti..

Pravidla pro výběr zdravého kiwi: doporučení pro nákup

Měli byste si vybrat chutné a bezpečné ovoce, mělo by být husté, mít hnědou nebo tmavě zelenou barvu, citrusovou vůni.

Po stlačení by se z exotického ovoce neměla uvolňovat vlhkost. Tvrdé klky by měly být snadno odloupnuty. Stopka by měla být zvolena suchá a hustá.

Kiwi tedy během těhotenství není jen chutné, ale také zdravé ovoce..

Dokáže snížit žízeň, hlad, vyrovnat se se zácpou a nevolností. Také exotické ovoce ovlivňuje úplný vývoj plodu a zdravotní stav nastávající matky.

Kiwi během těhotenství

Výhody kiwi během těhotenství

Kiwi je velmi užitečná jak pro těhotné ženy, tak pro jejich děti ve fázi, kdy se učí „dospělým“ potravinám. Kiwi má příjemnou sladkokyselou chuť, mnoho žen v takové pozici. Navíc složení vitamínu tohoto ovoce dokonale ovlivňuje růst a vývoj dítěte. Mezi lékaři neexistuje shoda ohledně bezpečnosti kiwi během těhotenství. Někteří věří, že těhotné ženy mohou pouze ovoce a zeleninu, které rostou v rozlehlosti země, kde žije. Jiní podle jejich názoru mohou vyvolat alergické reakce a jsou špatně tolerováni. Avšak daleko od všech plodů, které s námi rostou, je v těhotenství stejně užitečná jako kiwi. Kiwi má vysoký obsah kyseliny listové, bez níž je pro ženu mnohem obtížnější nosit normální zdravé dítě.

Kyselina listová chrání děti před vrozenými vadami a pomáhá jim přicházet do tohoto světa zdravým a šťastným. Fosfor, vápník, draslík, hořčík, železo a další užitečné látky - všechny jsou nezbytné pro nastávající matku a aktivně se účastní těhotenství. Kiwi je mimo jiné schopen předcházet nevolnosti, která matkám při toxikóze často mučí. Mnoho žen dokonce začíná ráno s kiwi, aby se snížila pravděpodobnost závažných symptomů toxikózy během těhotenství..

Použití kiwi je kontraindikováno. Pokud trpíte gastritidou s vysokou kyselostí, vředy, problémy s ledvinami, žaludkem - pak jste v kiwi kontraindikováni. Nevylučujte možnost alergie. Chcete-li to provést, musíte zkontrolovat své tělo, abyste se vyhnuli následkům. Jezte malý kousek kiwi a počkejte hodinu. Pokud je vše v pořádku, můžete jej postupně zavést do stravy. Produkt nezneužívejte, více než sto gramů je již příliš. Obecně je ideální normou dvě ovoce denně.

Zkuste vybrat správné ovoce. Kiwi se často prodává v sítích, kde je obtížné určit kvalitu produktu. Vyberte si ovoce podle hmotnosti, kde můžete cítit, cítit a vyhýbat se nákupu shnilých nebo rozmazlených potravin. Pokud máte pochybnosti o tom, zda to stojí za riziko, poraďte se se svým lékařem. Reakce těla během těhotenství se může velmi lišit od reakce těla před těhotenstvím na stejné produkty. Proto stojí za to být v bezpečí. Pokud po jídle kiwi zjistíte kožní vyrážky, přestaňte jej okamžitě používat a vyhledejte lékaře k nahlédnutí.

Kiwi lze použít nejen pro potraviny, ale také pro kosmetické procedury. Na internetu najdete obrovské množství masek z kiwi a peeling z kiwi, které pomáhají s problematickou pokožkou. Teprve před nanesením masky zkontrolujte reakci pokožky, poté ji naneste na zápěstí a nechte ji patnáct minut, pokud nedochází k zarudnutí, můžete bezpečně udělat.

Užitečné vlastnosti kiwi během těhotenství

Nutriční hodnota

Podle Národní nutriční databáze Ministerstva zemědělství USA je kiwi dobrým zdrojem vitamínů K, C a E, draslíku, kyseliny listové, vlákniny, mědi, cholinu, hořčíku a fosforu. Středně velký plod pokrývá 100% denní potřeby vitamínu C.

Nutriční hodnota a obsah kalorií v kiwi:

g = gram; mg = miligram; mcg = mikrogramy.

100 g kiwi obsahuje 4 mikrogramy vitaminu A, jehož hlavní funkcí je regulovat buněčné dělení, udržovat imunitní odpovědi a účastnit se procesů vidění. Tato látka podporuje regeneraci kůže a sliznic..

Vitaminy skupiny B (B1, B2 a B12) se podílejí na mnoha energetických reakcích lidského těla. S jejich pomocí dochází k přenosu nervových impulsů, srdečních kontrakcí a respiračních pohybů.

Kiwi obsahuje asi 6% denní dávky vitaminu E pro těhotnou ženu. Je to nezbytné pro normální fungování reprodukčního systému a buněčné dělení. Biologická sloučenina je také antioxidant. [2]

Plod obsahuje vitamín PP nebo kyselinu nikotinovou. Látka se podílí na oxidačních reakcích v těle, rozšiřuje krevní cévy, je účastníkem syntézy enzymů. [3]

Yashkina Irina, porodnice

Kiwi obsahuje speciální protein - aktinidin, který se podílí na rozkladu širokého spektra potravinových bílkovin a zlepšování trávicích procesů. Pracovníci institutu Riddet během studií potvrdili účinnost aktinidinu při trávení bílkovin nalezených v hovězím, kuřecím, rybím, luštěninách, mléce a tvarohu. [4]

Kiwi obsahuje stopové prvky: železo a hliník. Účastní se procesů obohacování buněk kyslíkem a syntézy enzymů. Ovoce obsahuje vlákninu, která stimuluje trávení a zlepšuje pohyblivost střeva..

Kiwi obsahuje velké množství organických kyselin. Účastní se redoxních reakcí těla. Kyseliny jsou také „konzervačním přípravkem“ pro vitamíny a jiné prospěšné látky, díky nimž se při dlouhodobém skladování ovoce nezmění jeho složení.

Přínosy pro zdraví kiwi během těhotenství

Snížení vrozených vad

Vysoký obsah folátu nebo vitamínu B9 v plodech kiwi zvyšuje šance na úspěšné těhotenství a snižuje riziko poškození nervové trubice u dítěte o 70%. Toto onemocnění se vyskytuje u přibližně 3% novorozenců a je obvykle detekováno ultrazvukovým lékařem ve čtvrtém týdnu těhotenství. [5]

Odborníci důrazně doporučují, aby těhotné ženy ve věku 15 až 45 let po konzultaci s gynekologem užily 400 mikrogramů kyseliny listové. Příjem vitaminu by měl být zahájen nejméně jeden měsíc před plánovaným početím dítěte. [6]

Denní sazba by neměla překročit optimální úrovně. V opačném případě může nadbytek kyseliny listové v ženském těle zvýšit riziko vzniku poruchy autistického spektra charakterizované sociálními poruchami a neobvyklým chováním dítěte. [7]

Posílení imunitního systému

Denní příjem vitamínu C těhotnou ženou by měl být 85 mg. 100 g kiwi buničiny obsahuje asi 120% kyseliny askorbové doporučeného denního příjmu, což je více než u mnoha citrusových rostlin. [8]

Vitamin C je silný antioxidant, který aktivně bojuje s volnými radikály v lidském těle. Pití velkého množství látky pomáhá posilovat imunitní systém, snižuje riziko nachlazení a chřipky během těhotenství..

Měli byste pečlivě sledovat koncentraci vitamínu C v těle. Příjem více než 2000 mg látky denně vede k rozrušení gastrointestinálního traktu, hromadění přebytečného železa a ke zvýšenému riziku ledvinových kamenů.

Normalizace trávení

Podle vědeckého článku časopisu Remedium Volga Region, autorky Uspenskaya Yulia Borisovna, je frekvence zácpy během těhotenství pozorována u 25-40% případů. Příčinou komplikace je konzumace škodlivých produktů, nadváha, nízká fyzická aktivita a stres, což vede k neurologickým poruchám. [9]

Dietní vláknina v kiwi pomáhá předcházet střevním problémům. Denní příjem 20-25 g vlákniny a udržování vodní rovnováhy v časném a pozdním těhotenství snižuje riziko zácpy, hemoroidů, ranní nevolnosti a žaludečních obtíží. [10]

Obnovení kvality spánku

Odborníci z US National Sleep Fund v roce 1998 provedli průzkum, ve kterém 78% těhotných žen připustilo poruchy spánku. [jedenáct]

Zvýšení hladiny progesteronu v těle obvykle nezpůsobuje problémy s usínáním v prvních týdnech po početí dítěte. Hormonální a fyziologické změny však mohou následně vést k nespavosti, která, pokud se neléčí, se stává chronickou. [12]

Kiwi obsahuje antioxidanty a serotoniny, které ovlivňují kvalitu spánku. Podle studie Školy výživy a zdraví, konzumace dvou druhů ovoce hodinu před spaním zlepšuje dobu a účinnost nočního odpočinku. [13]

Zlepšení plodnosti

Přidání kiwi do stravy podporuje produkci progesteronu a zvyšuje šance na úspěšné početí u žen s poruchou luteální fáze. Ovoce obsahuje vitamín C, jehož příjem v množství 750 mg po dobu šesti měsíců zvyšuje četnost těhotenství o 25%. [14]

Kyselina askorbová také díky svým antioxidačním vlastnostem chrání sperma a jeho DNA před poškozením. V jedné studii vzalo 1000 mg látky dvakrát denně zvýšený počet spermií, motilitu a morfologii u neplodných mužů. Kromě kiwi se vitamin C vyskytuje také v manga, rajčatech, jahodách, třešních, hrášku a bramborách. [patnáct]

Asi tři měsíce před očekávaným početím dítěte by měl být manželský pár vyšetřen v Centru pro plánování rodiny nejblíže místu jejich bydliště, opustit špatné návyky, zajistit výživu a spánek..

Snížení rizika preeklampsie

Obvykle na začátku těhotenství krevní tlak mírně klesá a ve druhém a třetím trimestru začíná pomalu stoupat. Obezita, cukrovka, vícenásobné těhotenství a nízký příjem vápníku však mohou vést k prudkému zvýšení krevního tlaku a ke zvýšení pravděpodobnosti preeklampsie. V Rusku se nemoc vyskytuje v 7–20% případů. [šestnáct]

Vápník, který je součástí mléčných výrobků, zelené listové zeleniny a ovoce, snižuje riziko hypertenze. Odborníci z D-A-CH a amerického institutu medicíny doporučují těhotným ženám a kojícím matkám starším 19 let konzumovat 1000 mg minerálu denně. [17] [18]

Jedno kiwi střední velikosti obsahuje 23 mg vápníku.

Doplnění nedostatku železa

Během těhotenství vede 20–30% zvýšení produkce krve v těle ženy k rychlé absorpci železa a vitamínů. V důsledku toho se zvyšuje riziko vzniku anémie, jejíž závažný stupeň může vést k předčasnému porodu a nízké porodní hmotnosti. [devatenáct]

Hlavními příznaky onemocnění jsou letargie, celková únava, špatná chuť k jídlu, bledost kůže a nevolnost. Během těhotenství odborníci doporučují konzumovat 27 mg železa denně z různých zdrojů. 100 g kiwi obsahuje 0,31 mg železa nebo 1,14% denního příjmu. [20] [21]

Kontraindikace a způsoby použití

Použití kiwi nemá prakticky žádné kontraindikace. Lidé s exacerbací chronické gastritidy, peptickým vředem žaludku a dvanáctníku, jakož i alergickou reakcí by však měli odmítnout používat ovoce.

Je vhodné jíst syrové rostlinné ovoce a vyloučit jejich tepelné zpracování. Bramborová kaše a šťávy se vyrábějí z kiwi a přidávají se do salátů a dezertů. V případě potřeby mohou nastávající matky připravit želé, džemy nebo ovocné kompoty. Tyto produkty mají neobvyklou chuť, ale mají méně užitečné složení ve srovnání s čerstvým kiwi.

Během těhotenství byste měli pečlivě sledovat stravu. Správná strava zabraňuje výskytu nemocí v nastávající matce a plodu. Strava by měla zahrnovat více kuřecího masa, ryb, mléka, čerstvé zeleniny a ovoce, obilovin. Proteinové produkty se doporučuje vařit v páře nebo vařit.

Jaké jsou přínosy a poškození konzumace kiwi během těhotenství a kojení?

Kiwi během těhotenství: je to možné?

Lékaři nejen nezakazují, ale také důrazně doporučují jíst kiwi nastávajícím matkám. Nuance konzumace ovoce, stejně jako přínosy pro tělo, závisí na délce těhotenství.

Čína je považována za rodiště kiwi a tropické ovoce po celém světě se šíří až na začátku dvacátého století

I trimestr (až 13 týdnů)

Během tohoto období je ženské tělo rekonstruováno na nový způsob operace a nejčastějšími potížemi, kterým čelí nastávající matka, je toxikóza prvních měsíců těhotenství, anémie (anémie) a hypovitaminóza. Kiwi více než vyrovnává nedostatek vitamínů a minerálů a osvěžující kyselou chuť ovoce pomáhá mnoha ženám vyrovnat se s nevolností.

II trimestr (až 27 týdnů)

Druhý trimestr je zlatým obdobím těhotenství, kdy toxikóza raných stadií je již pryč a žaludek je stále relativně malý. Během tohoto období by měla být výživa nastávající matky co nejrozmanitější a každý den by měla zahrnovat různá ovoce. A v tuto chvíli kiwi vyrovnává nedostatek vitamínů a živin, zvyšuje imunitu a snižuje riziko vrozené patologie plodu.

Trimestr III (až 40 týdnů)

Během tohoto období zvětšující se děloha aktivně komprimuje vnitřní orgány a nejčastějším problémem nastávajících matek je pálení záhy, zácpa a otok. Pomocník Kiwi je samozřejmě tady..

Přečtěte si o tom, jak a v jakých dávkách lze kiwi spotřebovat v různých časech..

V pozdějším těhotenství může být kiwi, stejně jako jiné ovoce, spasením

Kdy je nejlepší čas začít jíst kiwi?

Potřeba kyseliny listové během těhotenství pouze stoupá, potřeba se během laktace nesnižuje. Je užitečné začít jíst kiwi kdykoli dítě čeká.

V ideálním případě kiwi může doprovázet nastávající matku celé perinatální období.

V prvním trimestru těhotenství se tedy mnozí potýkají s problémem toxikózy a ztráty chuti k jídlu. V důsledku toho - hypovitaminóza a anémie, ztráta síly. Díky bohatému složení vitamínů jsou plody kiwi schopné vyrovnat to, co bylo ztraceno. Lehká kyselá chuť bobulí otupuje, snižuje nevolnost a „spláchne“ nepříjemnou pachuť v ústech.

Je třeba poznamenat, že mnoho dívek, které neměly rádi kiwi před početí dítěte, začalo kiwi konzumovat během těhotenství v počátečních stádiích ve velkém množství. Ochutnejte pupeny těhotných žen, které touží po živých pocitech, a kiwi jako žádný jiný produkt tyto potřeby nesplňuje.

Ve druhém trimestru těhotenství, který je považován za nejlepší čas, pomáhá kiwi diverzifikovat a vyvážit výživu, zvýšit imunitu matky a snížit riziko vrozených vad u dítěte.

Doporučujeme také přečíst: Kysané zelí během těhotenství

Když jsou nepokoje a nejistota prvního trimestru pozadu, mnoho nastávajících matek se začíná starat o to, aby nezískávaly nad rámec fyziologické normy kilogramu. Z celé své sladkosti ovoce kiwi neobsahuje mnoho cukru. Klasický obsah uhlohydrátů v ovoci je 8–9 gramů na 100 gramů produktu, proto je kiwi považován za dietní produkt. Bezpečně ji může jíst kdokoli, kdo se bojí přibývání na váze při čekání na dítě. Obsah kalorií v plodech 40–50 Kcal na 100 gramů produktu.

Doporučujeme si přečíst: Mandarinky v těhotenství, Mrkev v těhotenství, Brusinky v těhotenství

Díky svému složení a užitečným vlastnostem je kiwi vynikající afrodiziakum. Perinatální období je u většiny žen doprovázeno poklesem sexuální touhy. V této době se ženské tělo naladí na mateřství a mnozí mají tendenci zanedbávat sexualitu. Moderní medicína prohlašuje, že se zdravým těhotenstvím, blízkost rodičů je užitečná pro dítě matky. Kiwi může pomoci vyladit správným způsobem.

Popsané prospěšné vlastnosti kiwi jsou realizovány jako výsledek biochemických procesů v těle, které nelze okamžitě pociťovat. Ve většině případů je obtížné stanovit přímou korelaci mezi zlepšováním pohody a používáním kiwi.

Existují však situace, kdy používání kiwi během těhotenství je přínos zřejmý téměř okamžitě.

Ve třetím semestru těhotenství zvětšená děloha vážně komprimuje vnitřní orgány těhotné ženy. Nepohodlí orgánů se projevuje ve formě pálení žáhy, zácpy a otoku. Plody kiwi zmírňují zácpu bez použití jakýchkoli léků nebo přísad. Snižte a dokonce zmírněte pálení žáhy a pomozte odstranit přebytečnou tekutinu z těla. Tento efekt lze pocítit již po několika porcích exotických bobulí.

Tabulka: Chemické složení kiwi (na 100 g produktu)

Energetická hodnota
Obsah kalorií47 kcal
Veverky0,8 g
Tuky0,4 g
Sacharidy8,1 g
Trávicí vlákno3,8 g
Vitamíny
Vitamin A15 mcg
Vitamin B10,02 mg
Vitamin B20,04 mg
Vitamín C180 mg
Vitamin E0,3 mg
Vitamin PP0,5 mg
Makronutrienty
Draslík300 mg
Vápník40 mg
Hořčík25 mg
Sodík5 mg
Fosfor34 mg
Stopové prvky
Žehlička0,8 mg

Co skrývá kiwi: složení

Kiwi je z pohledu botaniky bobule, ale v každodenních podmínkách se to častěji nazývá ovoce. Roste na vinné révě masivních stromů, její domovinou je Čína, kde je kiwi známá jako broskev opice nebo angrešt čínský. Je to proto, že kiwi měla před kultivací malou velikost (průměr 3–4 cm) a jasně zelenou barvu. V polovině 20. století byla rostlina přivezena na Nový Zéland, kde začala být pojmenována po malých ptácích, které jsou symbolem této země. Dnes se tento produkt konzumuje po celém světě a po celý rok se nachází v regálech s potravinami..


Kiwi rostou po celý rok a jsou plody tropického stromu

Plody kiwi mají bohaté chemické složení při nízkých kaloriích, nutriční hodnota ovoce je 47 kcal na 100 gramů hmotnosti. Přibližná hmotnost jednoho zralého ovoce je 80–90 gramů za předpokladu, že více než 80% je voda. Produkt obsahuje tuky, bílkoviny, uhlohydráty a vlákninu z potravy (konzumace jednoho ovoce může kompenzovat až 20% denní potřeby vlákniny u člověka). Kiwi obsahuje mnoho vitamínů: skupiny A, B (B1, B2, B9), E, ​​PP, ale především vitamín C. Poloviny ovoce jsou dostatečné k uspokojení každodenní potřeby kyseliny askorbové těhotné ženy..

Plod ve svém složení obsahuje cenné minerály pro nastávající matku, včetně vápníku, draslíku, hořčíku, sodíku, fosforu, železa. Není možné kompenzovat potřebu organismu pracujícího pro dva v makro a mikroelementech pouze pomocí kiwi, ale jedno ovoce může obsahovat až 12% draslíku, 6% vápníku a 5% železa z denní normy.

Užitečné vlastnosti kiwi během těhotenství

Lékaři proto doporučují používat osvěžující kyselé ovoce v jakékoli fázi těhotenství. Pojďme konkrétně nastínit spektrum příznivých účinků kiwi na tělo budoucí matky:

 • Vitamin C, nadbytek obsažený v produktu, pomáhá zvyšovat imunitu a odolnost těla budoucí matky vůči virům a bakteriím;
 • hořčík a draslík posilují srdce a krevní cévy, zátěž, která se významně zvyšuje během těhotenství;
 • Kiwi je držitelem záznamu o obsahu kyseliny listové nezbytné pro správnou tvorbu nervového systému dítěte. Výzkum potvrzuje, že děti matek, které během těhotenství konzumovaly dostatek kyseliny listové, rostou důvtipněji než jejich vrstevníci;
 • železo a folát v kompozici normalizují oběhový systém a poskytují profylaxi anémie z nedostatku železa;
 • vápník a fosfor přispívají ke správnému vývoji kosterního systému dítěte a také pomáhají matce udržet si zuby a vlasy, jako byly před těhotenstvím;
 • biologicky aktivní složky ovoce snižují riziko spontánního potratu;
 • Vitaminy B vám umožňují vyrovnat se s nervovými poruchami a pozitivně naladit;
 • díky obsahu jodu produkt normalizuje štítnou žlázu;
 • Kiwi extrémně zřídka způsobuje alergie u maminky i dítěte, takže toto ovoce lze jíst beze strachu.

Mnoho žen hlásí neobvyklou touhu po kiwi během těhotenství. Moudré tělo tvrdí, že chybí určité vitamíny

Je možné kiwi těhotit v raných stádiích

V prvním trimestru těhotenství prochází ženské tělo kardinálními změnami: formování všech orgánů a systémů u budoucího dítěte. Pod vlivem hormonů se objevuje toxikóza, zvýšená únava a změny nálad. Během prvních 3 měsíců se embryo aktivně vyvíjí, tvoří se játra, ledviny, srdce a trávicí systém. Aby všechny procesy proběhly bez komplikací, musí těhotná žena přehodnotit svoji stravu a životní styl.

Použití kiwi v důsledku přítomnosti kyseliny listové v ní pomůže ontogenezi plodu vajíčka a placentárních cév. Zajistí rozvoj hematopoetického systému, podpoří metabolické procesy. Exot pomůže ženě vyrovnat se s příznaky toxikózy, zažívacími problémy.

Vitamin C v tomto stadiu těhotenství zvýší a posílí imunitní systém, pomůže položit kost a chrupavku embrya.

Kvůli obsahu jódu v ovoci dochází k plnému rozvoji nervové soustavy a mozkových struktur. S nedostatkem se u plodu může ve vyšším věku projevit zpoždění ve vývoji nebo zhoršení pozornosti a paměti.

Jak používat přípravek pro těhotné ženy

Dokonce dělají džem z kiwi. Pektin obsažený v ovoci dává hotové misce konzistenci podobnou marmeládě

V raných fázích

Lékaři doporučují dodržovat několik pravidel pro stravování kiwi v časném těhotenství:

 1. Pokud jste nezkoušeli tropické ovoce dříve nebo jste je snědli jednou nebo dvakrát ve svém životě, začněte se svým známým velmi pečlivě: snězte malý kousek (asi ⅛ loupaného ovoce) a sledujte denní reakci těla. Pokud nemáte alergie nebo zažívací potíže, můžete do své každodenní stravy zahrnout kiwi..
 2. Vyberte si silné ovoce s neporušenou kůží.
 3. Vyhněte se přezrálému kiwi, lépe jíst mladé ovoce s kyselým masem, pomůže vám to zbavit se ranní nevolnosti.
 4. Doporučený příjem kiwi pro zdravé těhotenství není více než 2 plody denně.

Druhý trimestr

Nechte kiwi objevit se na stole alespoň 3-4krát týdně:

 • přidejte je do koláče a kastrolů, připravte zdravé smoothies a čerstvé ovoce ze světle zeleného ovoce;
 • ale nejvýhodnější je jíst 1 celé středně velké ovoce ráno - takže zapomenete na problémy se střevem.

Lékaři doporučují jíst kiwi se slupkou. Díky obsahu velkého množství pektinu a vlákniny se trávení zlepšuje a toxiny a škodlivé látky se z těla snadno odstraňují. Ovšem před jídlem musí být ovoce důkladně omyto. Pokud je chuť slupky příliš hrubá a malé chloupky dráždí sliznici úst, odlupujte co možná nejtenčí vrstvu pokožky nebo jížte kiwi lžičkou a nakrájejte ovoce na dvě poloviny..

Pozdní data

Pokud nastávající matka trpí pálením žáhy, může jí pomoci ovesné vločky s kiwi.

Pravidelná konzumace kiwi pomůže vyrovnat se s nepříjemnými příznaky:

 • vyberte si zralé a sladké ovoce: příliš kyselé může zhoršit pálení žáhy;
 • ráno jedte 1-2 ovoce a omyjte je sklenicí čisté vody: po několika dnech si všimnete, že pohyb střev byl pravidelný;
 • Chcete-li se zbavit otoků a odstranit přebytečnou tekutinu z těla, jezte polovinu exotického ovoce před každým jídlem.

Výhody pro těhotné ženy

Tropické kiwi je chutné a zdravé, o čemž svědčí pozitivní účinky.

 1. Metabolismus se zrychluje. Organické kyseliny a uhlohydráty mají pozitivní vliv na energetický metabolismus, stimulují vstřebávání dalších prospěšných složek. Také díky kiwi spaluje vlastní kalorie a tukové zásoby, což vede k postupnému zdravému hubnutí..
 2. Placenta se vyvíjí. Vitamin A a E, další vitamíny a minerály přispívají k užšímu vztahu mezi matkou a dítětem.
 3. Cholesterol se vylučuje. Organické kyseliny a vláknina pomáhají čistit krevní cévy aterosklerotických a cholesterolových plaků.
 4. Trávení je normalizováno. Dietní vláknina čistí střeva od toxinů, podporuje příjemné trávení a pravidelnou stolici. To znamená, že použití kiwi lze považovat za prevenci zácpy u těhotných žen.
 5. Zabraňuje rozvoji diabetu a gestačního diabetu. Kiwi snižuje cukr a reguluje produkci inzulínu.
 6. Genetické informace se hromadí. Thiamin a riboflavin jsou zodpovědné za přenos DNA z matky na dítě, udržují zdravé hormonální pozadí.
 7. Známky toxikózy jsou sníženy. Nezralé kyselé ovoce potlačuje ranní nevolnost a stimuluje dobrou chuť k jídlu. Ne, pokud existuje tendence k pálení žáhy, je lepší zvolit zralé kiwi.
 8. Přebytečná tekutina je vylučována. Ovoce pomáhá čistit buňky nahromaděné vlhkosti, což snižuje otok tkání a tíže v nohou.

meloun během těhotenství

Lékaři doporučují jíst kiwi během těhotenství, protože se jedná o exotický bobule s vysokým obsahem vitamínů a minerálů. Příznivé vlastnosti kiwi jsou způsobeny jedinečným složením:

 • Vitamin C - zvyšuje imunitní obranu, zlepšuje vstřebávání železa, má výrazný antioxidační účinek.
 • Vitamin A - snižuje pravděpodobnost vzniku infekčních chorob.
 • Vitamin B9 (kyselina listová) - podílí se na vývoji a tvorbě nervového systému plodu, snižuje riziko vrozených patologií.
 • Vitaminy B - zlepšují hormonální hladiny, normalizují centrální nervový systém.
 • Vitamin E - přispívá k rozvoji dýchacího systému u plodu.
 • Vitamin PP - zlepšuje fungování nervového, svalového a kardiovaskulárního systému.

Kromě celého komplexu vitamínů je ovoce bohaté na stopové prvky:

 • Železo - reguluje tvorbu krve, snižuje riziko anémie.
 • Vápník a fosfor - jejich potřeba během těhotenství se zvyšuje dvakrát. Pomoc při vytváření vnitřních orgánů plodu.
 • Draslík - vyživuje mozkové buňky kyslíkem, normalizuje krevní tlak.
 • Hořčík - eliminuje výskyt bolesti svalů a kloubů u těhotné ženy. Podporuje správnou absorpci bílkovin a sacharidů.
 • Jód - zajišťuje normální fungování štítné žlázy, ovlivňuje metabolické procesy, tělesný a duševní vývoj plodu. Jód obsažený v kiwi se podílí na tvorbě hormonů štítné žlázy a celého těla.

Ovoce je bohaté nejen na vitamíny a minerály, ale také na organické kyseliny, vlákninu a další složky, které ženě pomohou nosit a porodit zdravé dítě..

Těhotné, s dobrou tolerancí kiwi, se doporučuje jíst 1 bobule denně. Někteří lékaři doporučují konzumovat kiwi s kůrou, která obsahuje ještě více vitamínů a živin než samotné maso. Před jídlem neloupaného ovoce je lepší kartáčovat klky.

Výhody kiwi pro těhotnou ženu a plod jsou zřejmé. Toto ovoce je skutečným skladem vitamínů, minerálů v každém trimestru těhotenství. Jeho použití přináší těhotné ženě a jejím nenarozenému dítěti následující výhody:

 • zmírňuje pálení žáhy a pocit těžkosti v žaludku;
 • zvyšuje imunitní obranu;
 • zlepšuje práci srdce, krevních cév;
 • zlepšuje trávení;
 • snižuje riziko anémie;
 • normalizuje krevní tlak;
 • pozitivně ovlivňuje nervový systém.

Kiwi má některá omezení ohledně použití:

 • alergická reakce;
 • období exacerbace gastritidy;
 • urolitiáza;
 • exacerbace cystitidy.

Vzhledem k tomu, že ovoce je bohaté na kyseliny, musíte po jídle vypláchnout ústa, abyste zabránili rozvoji zubního kazu. Při jeho nadměrném používání může nastat alergie na kiwi, proto se nedoporučuje jíst více než 1 bobule denně.

K plnému rozvoji plodu je zapotřebí kyselina listová, která snižuje riziko defektu nervové trubice o 70% a podílí se na tvorbě nervového systému, míchy a mozku. Denní potřeba kiwi během těhotenství je 400 mcg. Složení ovoce obsahuje 10% kyseliny listové, podle denní normy, což významně snižuje riziko vrozených patologií.

Kiwi je zdrojem kyseliny askorbové (Vit C), která vám umožňuje zvýšit imunitu, chránit tělo před všemi druhy infekčních agens. Složení ovoce je mnohokrát více askorbové kyseliny než jiné citrusové plody..

Asi 40% těhotných žen během těhotenství trpí zácpou. Kiwi pomůže založit práci zažívacího traktu. Obsahuje dietní vlákninu, která normalizuje proces trávení, reguluje vodní rovnováhu v každém trimestru.

Asi 70% těhotných žen trpí nespavostí v prvním trimestru. Důvodem jsou hormonální změny. Kiwi obsahuje dostatek antioxidantů a serotoninu ke zlepšení usínání.

Během těhotenství se zvyšuje potřeba železa, které se podílí na tvorbě hematopoetického systému. Jeho nedostatek vede k různým fetálním patologiím, anémii u žen a předčasnému porodu. Použití kiwi může částečně nahradit nedostatek železa.

Konečně. Kiwi je nejen chutné, ale také zdravé ovoce, které poskytne tělu těhotné ženy všechny potřebné živiny. Můžete ji jíst čerstvé nebo připravovat ovocné saláty nebo vitamínové koktejly.

Musíte jíst pouze zralé ovoce, protože nezralé mohou způsobit narušení střev. Kiwi těhotným ženám je užitečná kdykoli, ale aby mohla porodit a porodit zdravé dítě, musí být výživa ženy kvalitní a rozmanitá..

Jen málo lidí ví o tom, kolik vitamínu C potřebuje tělo těhotné ženy v tomto ovoci. Je důležité vědět, že je to 92 miligramů na 100 gramů plodu. Kromě toho se pochoutka může pochlubit vitamínem E. Mimochodem, mnoho lidí, kteří chtějí ztratit pár kilo navíc, zahrnuje kiwi ve stravě, protože tyto plody přispívají ke snižování hmotnosti.

Během těhotenství žena tyto vitamíny velmi potřebuje, a proto by při absenci kontraindikací měla konzumovat v přiměřeném množství, a to i denně. O funkcích výživy musíte mluvit s lékařem. Bude hovořit o tom, které výrobky budou mít příznivější a prospěšnější účinek na zdraví těhotné ženy i na její budoucí dítě.

Kiwi je ovoce s vynikajícími vlastnostmi. Výrazně snižuje pravděpodobnost rozvoje rakoviny, přispívá ke zlepšení trávicího systému, k eliminaci cholesterolu. Všechna ovoce jsou bohatá na vitamíny, mikroelementy, ale nemají rádi kiwi, které mohou během těhotenství snadno saturovat ženské tělo s denní normou nejen vitamínu C, ale také hořčíku, draslíku.

Kiwi jsou také bohaté na kyselinu listovou. Žena to potřebuje během těhotenství pro správný vývoj plodu v děloze a samozřejmě pro udržení nervového systému nenarozeného dítěte. Je důležité si uvědomit, že kyselina listová má další prospěšný účinek na ženské tělo. Zabraňuje potratům během těhotenství..

Je také důležité vědět o výhodách vlákniny nalezené v kiwi. Vláknina čistí tělo, jak během těhotenství, tak po porodu, pomáhá předcházet takovým onemocněním, jako jsou hemoroidy, pálení žáhy. Je pozoruhodné, že kiwi by měla a může být bezpečně zařazena do stravy bez kontraindikací.

Kontraindikace a možné poškození

Neexistují žádné zvláštní kontraindikace kiwi během těhotenství. Exotické ovoce je obecně dobře tolerováno a nezpůsobuje vedlejší účinky. Odmítnout to je jen v několika případech:

 • individuální nesnášenlivost, alergie;
 • gastritida s vysokou kyselostí a peptickým vředem (zejména u kyselých nezralých plodů);
 • urolitiáza kvůli riziku úniku kamene do močovodu a vzniku ledvinových kolik.

Lahodné ovoce kiwi bude pro všechny prospěšné.

Je možné dát zrcadlo: jak se chránit před špatnými známkami Vědělo se o účinku buněčných věží na lidské zdraví Existují nějaké banány koupené v Rusku?

Při nadměrném používání vytváří nadbytek vitamínu C - kyselina askorbová kyselé prostředí v ústní dutině. To je nebezpečné pro nekontrolované množení bakterií a zvýšené riziko zubního kazu, zejména během těhotenství. Proto po ošetření ovoce lékaři doporučují čistit si zuby nebo alespoň vypláchnout ústa vodou.

Exotické ovoce pro zácpu

Zahrnutí neošetřeného ovoce a zeleniny do stravy je velmi užitečné při zácpě, protože přírodní produkty rostlinného původu zlepšují střevní motilitu. Surové ovoce a zeleninu však nemohou konzumovat lidé, kteří mají zhoršené nemoci trávicího traktu, například vředy, gastritidu, kolitidu nebo pankreatitidu.

Pokud nedochází k kontraindikaci kiwi, můžete ji jíst se zácpou, protože toto ovoce má opravdu laxativní účinek. Tradiční medicína nabízí následující laxativní recept z kiwi. Takže, pro vaření musíte vzít:

 • jablko -1 ks;
 • kiwi - 2 ks;
 • černá švestka - 5 ks;
 • meruňka - 4 ks;
 • jogurt -100 g.

Plody musí být umyté a sušené, poté oloupané a jemně nasekané. Příští sezónu s přírodním neslazeným jogurtem.

Pokud chcete sladkosti, můžete zahrnout trochu přírodního medu. Jíst tento léčivý salát se doporučuje během odpolední svačiny..

Nejlepší je ukládat kiwi ve speciálních krabičkách, ale pokud žádné neexistují, je vhodný i běžný plastový sáček. Je lepší nechat jej na chladném místě nebo v lednici. Při výběru kiwi byste měli věnovat pozornost jeho hustotě a barvě. Pouze pevná a dokonce i ovoce vydrží déle. Mírně měkké ovoce se rychle stane bezcenným, musí být konzumováno okamžitě, nemůžete skladovat.

Pouze velmi zralé kiwi pomáhá se zácpou, proto je lepší jíst nakoupené ovoce okamžitě.

Kromě kiwi, zácpa pomáhá s jídlem s hrubou dietní vlákninou, která zlepšuje pohyblivost střeva. Otruby, sušené švestky, mléčné výrobky, cukety, jablka atd. Působí projímavě..

Všechny tyto výrobky jsou časově testovány a dokonale neutralizují zácpu. Výhodou bylinných přípravků je to, že nejsou návykové, na rozdíl od zdravotnických prostředků, a nemají prakticky žádné vedlejší účinky a kontraindikace..

Užitečné recepty kiwi pro těhotenství

Vitamínový koktejl pro posílení imunity

Ovoce a bobule smoothies jsou chutným a zdravým způsobem, jak posílit imunitu.

Takový koktejl se doporučuje pravidelně připravovat v období podzim-zima, aby se nedostala chřipka a další virové infekce. Stačí vypít 1 porci smoothie (200 ml) 3-4 krát týdně.

 • kiwi - 2;
 • banán - 1;
 • mandarinka - polovina;
 • zelené jablko - 1;
 • hrst brusinek.

Ovoce a bobule důkladně omyjte, oloupejte, nakrájejte na malé kousky. Beat v mixéru, dokud hladký. Nalijte do sklenice a vychutnejte si ochucený nápoj.

Pozornost! Takový ovocný koktejl kiwi je povolen pouze těm ženám, které nejsou alergické na jeho ostatní složky. Je také nežádoucí překročit množství mandarinky uvedené v receptu, protože nadbytek citrusových plodů může v budoucnu u plodu vyvolat alergii..

Domácí lék na zácpu

V noci nalijte sušené švestky vroucí vodou. V dopoledních hodinách jemně nasekejte kiwi spolu s kůrou, přidejte nasáklé švestky, které musíte také předem rozemlet. Před snídaní sníst směs a vypít sklenici vody.

Tento nástroj můžete užívat každý den, abyste odstranili problémy se stolicí..

Jezte kiwi s kůrou - je to tak zdravé

Ovesné vločky s kiwi pro pálení žáhy

 • kiwi (zralé, sladké) - 1;
 • ovesné vločky (ne okamžité vaření) - 2 lžíce. l.;
 • voda ½ šálku;
 • mléko - 50 ml;
 • sůl, cukr, máslo - podle chuti.

Ovesné vločky vaříme ve vodě zředěné mlékem. Přidejte oloupané, jemně nasekané kiwi a máslo. Jezte ráno na snídani během pálení žáhy.

Ovesné vločky s kiwi jsou užitečné nejen pro těhotné ženy, ale také pro ty, které přecházejí na správnou výživu. Skvělá snídaně a dobrá postava zajištěna!

Účinný lék na otoky

Jemně nasekané a oloupané ovoce kiwi, jemně nasekáme a smícháme s lžičkou medu. Jezte každé ráno před snídaní v pozdním těhotenství pro prevenci a léčbu otoků.

Působí kiwi jako projímadlo

V případě obtížného pohybu střev jsou čínské angrešt vynikajícím projímadlem. Přítomnost určitých látek ve složení poskytuje podobný účinek:

 • vláknina (dietní vláknina) - není trávena v lidském střevě. Zpracovává se pouze bakteriemi střevní mikroflóry, která se nachází hlavně v tlustém střevě. Enzymové systémy nedokážou štěpit vlákno. Vlákna procházejí gastrointestinálním traktem, usnadňují průchod potravy a stolicí;
 • třísloviny. Mají protizánětlivý účinek, vytvářejí ochranný film na povrchu sliznice. Mohou stolici opravit, ale tento účinek je přerušen dietní vlákninou a vodou;
 • aktinidin. Enzym, který některé rostliny syntetizují. Odkazuje na hydrolázy, které oddělují peptidové vazby mezi aminokyselinami v proteinech. Výsledkem je, že proteinové jídlo je „drceno“, což usnadňuje další trávení;
 • semena ovoce také drží vodu, změkčují výkaly.

Kiwi, používaný k zácpě, změkčuje stolici díky relativně vysokému obsahu vody a vlákniny, usnadňuje jejich vypouštění. Ovoce lze konzumovat jako součást mnoha salátů, zákusků. Mohou je používat děti, dospělí a starší lidé nebo ženy na svém místě.

Kiwi během kojení

Když se narodí dlouho očekávané dítě, začíná nová fáze života většiny žen spojená s kojením. Výživa během tohoto období je stejně důležitá jako během těhotenství, protože přes mateřské mléko dostává dítě vše, co vstupuje do těla matky.

Všechny živiny, které dítě dostává, spolu s mateřským mlékem

Lékaři užívají kiwi během těhotenství s opatrností. Většina odborníků se však shoduje v tom, že je možné, aby kojící matky mohly tento produkt jíst, ale také s určitými výhradami:

 • stále do tří měsíců věku, by měly být drobky z jasně zeleného ovoce zlikvidovány: přebytečná vláknina a sloučeniny pektinu negativně ovlivňují činnost nezralého trávicího systému dítěte a „exotický“ produkt zvyšuje riziko alergií;
 • Pokud se během těhotenství kiwi objevilo jen zřídka, odložte jeho zavedení do stravy až do doby, kdy dítě bude mít alespoň šest měsíců;
 • i když jste během těhotenství snědli kiwi, začněte se „seznamovat“ s ovocem z jednoho malého kousku a pečlivě sledujte reakci dítěte;
 • v případě vyrážky, zarudnutí na kůži dítěte, úzkosti nebo rozrušení stolice, exotické ovoce na chvíli zlikvidujte a vyhledejte lékaře. Opět můžete vyzkoušet i malý kousek kiwi až po 2-3 měsících;
 • pokud nedojde k žádné negativní reakci, můžete bezpečně jíst polovinu celé kiwi denně.

Kolik kiwi můžete jíst denně a jak je správně vybrat

Nákup ovoce je nutný pouze v důvěryhodných obchodech. Při nákupu se musíte ujistit, že ovoce je vysoké kvality. Věnujte pozornost následujícím bodům:

 • ovoce by mělo být mírně měkké;
 • při nízkém tlaku by neměla být žádná kapalina;
 • pokud existují tmavé skvrny, potom plod není zdravý a nemůže být sněden;
 • normální kiwi nemá téměř žádný zápach, ale zejména byste měli být chráněni vůní vína;
 • šedý povlak na kiwi - ovoce hnije.

Těhotná žena by měla regulovat, kolik kiwi bude jíst za den. Pokud neexistují kontraindikace, pak je optimální denní dávka 2 - 3 kusy. Používejte ji s mírou, protože z velké částky místo výhody můžete ublížit vy i vaše dítě.

Pokud jste nikdy nezkoušeli toto ovoce nebo snědli velmi málo před těhotenstvím, pak se o něj ostře neopírejte. Je lepší zavést jej postupně do stravy a přidat do salátu nebo jiného jídla.

Z výše uvedeného vyplývá, že kiwi během těhotenství je velkým přínosem pro matku i dítě. Pokud nemáte žádné kontraindikace, pak několik kusů denně způsobí, že se budete během těhotenství cítit zdraví a plní síly.

Kontraindikace a možné poškození kojící matky a dítěte

Kromě výše popsaných zdravotních problémů se nedoporučuje používat kiwi:

 • s individuální nesnášenlivostí kojence;
 • matky předčasně narozených dětí (ve věku nejméně 6–8 měsíců narozeného dítěte);
 • s kolikou a nadýmání u dítěte.

Nezapomeňte na projímavé vlastnosti ovoce a zlikvidujte jej, když dítě již má uvolněnou stolici (při střevních infekcích, při zubání).

Jak si vybrat ovoce?

Aby se ovoce během přepravy nezhoršovalo, ošetřuje se pesticidy a konzervačními prostředky, aby se zachoval vzhled.

Bezpečný a chutný kiwi by měl být hustý, měl mít tmavě zelenou nebo hnědou barvu a vůně by měla obsahovat tóny citrusů. Při stlačení na povrch exotického ovoce by se neměla objevit vlhkost. Stopka by měla být pevná a suchá a tvrdé klky by měly být snadno odloupnuty.

Kiwi pro těhotné ženy není jen chutný, ale také zdravý produkt. Dokáže uhasit žízeň, hlad, vyrovnat se s nevolností a zácpou a ovlivnit správný vývoj plodu, pohodu matky.

Kiwi během těhotenství

U mnoha druhů ovoce se těhotným ženám doporučuje konzumovat kiwi.

Jaké je použití kiwi během těhotenství, poškodí to dítě a existují nějaké kontraindikace k jeho použití.

Co je kiwi a jeho složení

Kiwi je exotické malé ovoce podobné „chlupatým bramborám“, které se pěstuje v mnoha zemích světa. Botanici to nazývají bobule, která roste na vinné révě. Tento host z Nového Zélandu má příjemnou, rafinovanou chuť a má mnoho užitečných výhod..

Prodává se čerstvě v obchodech po celý rok a při zachování si zachovává všechny své živiny. Kiwi obsahuje:

 • kyselina listová;
 • vlákno;
 • vitaminy skupin B, A, C, E a D;
 • organické kyseliny a pektiny;
 • flavonoidy a beta karoten.

Kromě toho obsahuje železo, draslík, hořčík, fluor, jod a vápník. Obsahuje minimální množství tuku a bílkovin, je dietní produkt..

Léčivé vlastnosti bobule

Kiwi dokonale uspokojuje chuť k jídlu, zlepšuje náladu, posiluje imunitní systém a urychluje metabolismus v těle. Toto ovoce také posiluje krevní cévy, zabraňuje rozvoji zánětlivých procesů.

 • Pomocí tohoto ovoce můžete snížit vysoký cholesterol v krvi, snížit množství tuků, které stlačují krevní cévy, a tím snížíte riziko krevních sraženin..
 • Díky vitamínu C, hořčíku a ovocným kyselinám se ovoce hojně používá v lékařské kosmetice. Ovoce má bělicí a zvlhčující účinek na kůži, tónuje ji.
 • Kůže kiwi se tře na pokožku obličeje, aby zvlhčovala. Buničina se zakysanou smetanou a medem bude vynikající výživnou maskou..
 • Těžit z šťavnaté ovoce dostane osoba v každém věku. Je to užitečné zejména pro ženy, které čekají dítě..
Co je Kiwi užitečné pro těhotné ženy??

Výhody Kiwi pro nastávající matky a možné poškození

Díky své úžasné skladbě je toto ovoce během těhotenství velmi užitečné. Kiwi pomáhá těhotným ženám:

 • vyrovnat se se zácpou;
 • snížit nevolnost toxikózou;
 • normalizovat krevní tlak;
 • s otokem;
 • posílit imunitu.

Kyselina askorbová, která se nachází v kiwi, pomáhá nastávající matce udržovat dobré zdraví a bojovat se špatnou náladou.

Minerální složení kiwi pomáhá posílit srdce a cévy, zvyšuje hladinu hemoglobinu. Ovoce pomáhá obnovit metabolismus vody a solí a je prevencí nemocí způsobených ukládáním minerálních solí.

Actinidin (speciální protein) normalizuje trávicí systém a ovlivňuje aktivitu koagulace krve.

Výhody pro budoucí dítě

Pro budoucí dítě hraje důležitou roli i složení tohoto ovoce. Citrus má mnoho léčivých vlastností, přispívá k normálnímu vývoji a růstu budoucího dítěte.

Exotické ovoce je považováno za vítěze s vysokým obsahem kyseliny listové. Tato kyselina ovlivňuje vývoj nervového systému budoucího dítěte a přispívá k jeho správnému vývoji. Měď je nutná pro tvorbu srdce a krevních cév dítěte, pro nervový systém a kostru. Fosfor u nenarozeného dítěte posiluje kostní tkáň.

Na začátku těhotenství kiwi varuje před anomálií v nervové trubici budoucího dítěte. Plně vyhovuje potřebám mámy a dítěte užitečnými vitamíny a minerály.

Když je kiwi špatná

Bez ohledu na to, jak užitečná je kiwi, může být během těhotenství škodlivá. Pokud těhotná žena trpí takovými chorobami, musíte ji pečlivě jíst nebo úplně odmítnout:

 • gastritida;
 • duodenální nemoc;
 • žaludeční vřed;
 • alergie na citrusové plody;
 • akutní onemocnění ledvin.

Poškozené nebo nezralé kiwi mohou být škodlivé, proto při jeho výběru se doporučuje pečlivě přistupovat k výběru produktu.

Kolik kiwi můžete jíst denně a jak je správně vybrat

Nákup ovoce je nutný pouze v důvěryhodných obchodech. Při nákupu se musíte ujistit, že ovoce je vysoké kvality. Věnujte pozornost následujícím bodům:

 • ovoce by mělo být mírně měkké;
 • při nízkém tlaku by neměla být žádná kapalina;
 • pokud existují tmavé skvrny, potom plod není zdravý a nemůže být sněden;
 • normální kiwi nemá téměř žádný zápach, ale zejména byste měli být chráněni vůní vína;
 • šedý povlak na kiwi - ovoce hnije.

Těhotná žena by měla regulovat, kolik kiwi bude jíst za den. Pokud neexistují kontraindikace, pak je optimální denní dávka 2 - 3 kusy. Používejte ji s mírou, protože z velké částky místo výhody můžete ublížit vy i vaše dítě.

Pokud jste nikdy nezkoušeli toto ovoce nebo snědli velmi málo před těhotenstvím, pak se o něj ostře neopírejte. Je lepší zavést jej postupně do stravy a přidat do salátu nebo jiného jídla.

Z výše uvedeného vyplývá, že kiwi během těhotenství je velkým přínosem pro matku i dítě. Pokud nemáte žádné kontraindikace, pak několik kusů denně způsobí, že se budete během těhotenství cítit zdraví a plní síly.

Články O Neplodnosti