Hlavní Bolest

Mohu kojit s anginou pectoris

Organismus dokonalé matky je náchylnější k účinkům patogenních bakterií. Je to způsobeno oslabením imunity po porodu, zvýšenou fyzickou námahou, stresem, podvýživou v důsledku dodržování hypoalergenní a antikolické stravy a dalšími faktory. Proto nachlazení, virové infekce, angína mohou často ovlivnit tělo kojící matky. Je důležité si uvědomit, že ve fázi diagnózy a předepisování léků pouze lékař rozhodne, která antibiotika mohou být použita pro kojení..

Jak se projevuje angína a co je nebezpečné

Akutní tonzilitida, která se často nazývá tonzilitida, je obvykle způsobena streptokokovými bakteriemi, stafylokokovými bakteriemi a mnohem méně často virovými (herpes bolest v krku, Coxsackie) a fungálními infekcemi (Candida). Virová infekce často způsobuje růst patogenní bakteriální flóry v ústní dutině, což způsobuje bakteriální tonzilitu. Vzhledem k infekční povaze je tonzilitida přenášena vzdušnými kapičkami a domácnostmi a často ovlivňuje oslabené tělo se sníženou imunitou. Akutní tonsillitida je pravděpodobnější po podchlazení nebo při tendenci k zánětlivým procesům horních cest dýchacích.

Angina je nezávislé onemocnění a na rozdíl od bolestí v krku s akutními respiračními infekcemi jsou akutní respirační virové infekce a angína způsobeny následujícími příznaky:

 • zánět mandlí;
 • zarudnutí v krku (lokální hyperémie);
 • zvětšené lymfatické uzliny;
 • prudké zvýšení tělesné teploty až o 40 ° C;

purulentní tonzilitida, jejíž známkou jsou bílé masy na mandlích.

Angina je nebezpečná s komplikacemi, které vznikají v důsledku autoimunitních procesů v boji proti nemoci. Takové negativní reakce jsou lokální, které jsou soustředěny v nosohltanu a jsou běžné - šíří se po celém těle. Takové negativní projevy jsou častěji pozorovány v následujících orgánech a systémech:

 • nervózní (meningitida);
 • oběh (sepse);
 • vylučování (zánět ledvin);
 • kardiovaskulární (revmatismus);
 • ORL orgány (otitis media, laryngitida, edém hrtanu atd.).

Aby se předešlo komplikacím, je důležité dodržovat při léčbě řadu pravidel.

Je angina nebezpečná pro kojence

Angína, ke které dochází během kojení, nepatří k indikacím pro ukončení laktace. Pokud je kojící matka nemocná, specifické protilátky přecházejí do mateřského mléka, které, když se dostane do těla dítěte, pomůže dítěti nakazit se nebo jej přenášet mnohem snadněji. Nezapomeňte však na preventivní opatření: je třeba opustit běžná jídla, nosit masku a důkladně si umýt ruce. Pokud je to možné, péče o dítě je nejlépe svěřena blízkým. To pomůže ženě nejen chránit dítě, ale také trávit více času odpočinkem a zotavením.

Diagnostika

Akutní tonzilitida během kojení vyžaduje povinnou účast odborného lékaře. Zaprvé je to kvůli závažnosti tohoto onemocnění a nebezpečí komplikací a potřebě přesné diagnózy povahy infekce..

K určení patogenu otolaryngolog nasměruje pacienta na řadu studií:

 • podrobný krevní test;
 • inokulace kultur;
 • PCR testy atd..

Vlastnosti léčby při laktaci

Na základě získaných analýz a stanovení typu infekce (bakteriální, virové nebo plísňové) předepisuje specialista léky. V závislosti na původci infekce a povaze průběhu nemoci, zda budou v léčbě použita antibiotika.

Ve fázi předepisování léků je důležité informovat lékaře o záměru pokračovat v kojení. Poskytovatel zdravotní péče by měl doporučit schválené léky na kojení: účinné pro matku a bezpečné pro dítě.

Aby se dosáhlo rychlejšího léčebného účinku, musí mladá matka dodržovat určité zásady při léčbě angíny:

 • Sledujte klid postele;
 • Pijte dostatek vody;
 • Použijte oplachování;
 • Podle předpisu lékaře používejte antibiotika, antiseptika, antivirová léčiva (v případě původce bolesti v krku virového původu), antipyretika atd.;
 • Používejte vitamínové komplexy a přípravky s probiotiky;
 • Možná použití homeopatie a lidových prostředků.

Klid na lůžku

U GV může být dodržování lůžka v pokoji docela obtížné, zejména pokud je dítě stále malé a vyžaduje od své matky neustálou pozornost. Během nemoci je pro mladé matky velmi důležitá podpora blízkých. I když se žena cítí dobře, není tu žádná slabost a teplota, je lepší opustit vyčerpávající fyzickou námahu, ušetřit sílu pro uzdravení. Nicméně s dobrým zdravím bude užitečná krátká a neuspěchaná procházka na čerstvém vzduchu..

Režim pití a výživa

Pití hodně tonzilitidy je pro ženu nesmírně nutné, zejména pokud je onemocnění doprovázeno vysokou teplotou nebo způsobeno viry. Teplé čaje, ovocné nápoje, vývary, kompoty a odvarky pomáhají zlepšit stav a uvolňují tělo rychleji od infekce. Chcete-li pokračovat v praktickém kojení, musíte pít více, abyste zachovali laktační procesy..

Použité tekutiny by neměly být příliš horké nebo studené. U angíny se doporučuje následující nápoje:

 • lehké vývary z drůbežího masa, králíka;
 • sušené ovocné kompoty (šípky, jablka);
 • ovocné nápoje (brusinky, brusinky);
 • odvarky šípků;
 • želé z hypoalergenního ovoce a bobulovin;
 • slabé bylinné čaje.

Použití všech popsaných tekutin, ovoce, bobulovin a zejména bylin je nejlépe koordinováno s lékařem. Důvodem je skutečnost, že mnoho z jejich složek může u dítěte vyvolat alergie a některé byliny mohou snížit laktaci.

Nepoužívejte citron, med, šalvěj. Zvláštní pozornost by měla být věnována šetrnému jídlu: je lepší dát přednost bramborovým polévkám, cereálím, vývarům s příjemnou teplotou. Je nutné vyloučit z dietních kořeněných jídel, koření.

Opláchněte

Pro lokální léčbu angíny je zvláště důležitý postup oplachování. Je nutné jej zahájit ihned po projevení prvních příznaků nemoci. Pravidelné provádění pomůže léčit tonzilitu rychleji, protože patogenní bakterie a odumřelé buňky jsou účinně odplaveny z mandlí a odstraněny z těla. Intervaly mezi oplachováním by neměly přesáhnout 2 hodiny. Pro oplachování jsou dezinfekční roztoky a odvarky bylin, které mají protizánětlivé a analgetické účinky, dokonalé, dezinfikují se. Během bolestí v krku je stejně důležité věnovat pozornost čištění zubů, protože mikroby obsažené v ústní dutině mohou také způsobit stomatitidu..

Léky a jiné výplachy a inhalace, které jsou povoleny během kojení

Léky a roztokyLéčivé byliny, džusy, éterické oleje
MiramistinHeřmánek
ChlorhexidinMěsíček
"Furacilin"Eukalyptus
AquirinŠalvěj
StopanginJedle a eukalyptový olej pro závlahu a inhalaci
"Jodinol"Juice Aloe a Kalanchoe pro přípravu roztoků
Romazulan
solné a sodné roztoky

Přípravy

Rozhodování o tom, co zacházet s bolestmi v krku s kojící matkou, je nutné u zdravotnického pracovníka. Lékař, který posuzuje závažnost průběhu nemoci, výsledky laboratorních testů a přihlíží k povaze nemoci, předepisuje nezbytnou léčbu, která zpravidla zahrnuje místní a obecný vliv na probíhající procesy..

Lokální léčba zahrnuje lokální účinky na ústní dutinu a mandle a je reprezentována oplachováním, inhalací a zavlažováním (spreje), doporučuje se užívat absorbovatelné tablety s antiseptickými vlastnostmi.

Antiseptické léky na bolest v krku kompatibilní s GV

SprejePastilky
StopanginDr. mami
"Bioparox"Decatilen
Tantum VerdeTantum Verde
Šestiúhelník"Faringosept"
IngaliptLizobakt
"Cameton"

Povolená řešení: Lugol a chlorofyllipt lze použít k lubrikaci krku a mandlí.

Tonzilitida je obvykle doprovázena vysokou horečkou. V tomto případě budete potřebovat finanční prostředky na snížení teploty. Při kojení lékaři doporučují léky na bázi ibuprofenu nebo paracetamolu (Nurofen, Cefekon).

Angina s GV vyžaduje použití antibiotik, pokud je nemoc bakteriální povahy. Pro virovou nebo fungální tonzilitidu se používají antivirotika a antimykotika..

Antibiotika kompatibilní s laktací:

Předepsány jsou penicilinové léky (Augmentin), makrolidy (Sumamed). Antibiotika mohou zmírnit příznaky tonzilitidy 48 hodin po užití.

Organismus někdy oslabený po nemoci také potřebuje podporu léků. Proto lékař předepisuje léky k posílení imunitního systému (vitamínové komplexy, imunomodulátory) nebo prostředky k obnovení střevní mikroflóry (prostředky s bakteriemi).

Na závěr bych rád zdůraznil, že angina je nebezpečná především kvůli komplikacím, takže nezanedbávejte lékařský předpis týkající se dodržování pastelního režimu nebo používání antibiotik..

Moderní farmakologie má širokou škálu léků, které nezraní dítě tím, že upadnou do mateřského mléka. Takové bezpečné léky, které jsou povoleny během kojení, zpravidla předepisuje lékař. Také byste neměli přehánět roli lidových léků a lokálních drog v boji proti angíny. Jak zacházet s tonzilitidou je bezpečná pro drobky a efektivní pro mladou matku nejlépe známou lékařským specialistou.

Kojení bolest v krku

Období kojení pro kojící matku je charakterizováno stálou péčí o dítě, často na úkor vlastního zdraví. Pro normální péči o dítě jsou zapotřebí další psychologické a fyzické síly. Pravidelně, kvůli přepracování a stresu, může tělo matky selhat v důsledku snížené imunity. V tomto stavu se zvyšuje riziko infekčních chorob. Jedním z charakteristických příznaků, které provázejí tento druh onemocnění, je zarudnutí hrdla a bolest při polykání. Takové příznaky jsou spojeny s řadou patologií. Angina je jedním z nich. Aby se předešlo komplikacím, angína je nutná včasná a správná léčba. Výběr drog je v tomto případě dostatečně široký, ale je důležité si uvědomit, že většina z nich, které spadají do mateřského mléka, může poškodit zdraví dítěte..

Angina: typy, příznaky, příčiny

V klinické praxi medicíny se angina nazývá akutní infekční onemocnění, které se vyznačuje zánětem mandlí palatinových. V obecném případě mohou být mandle ovlivněny v důsledku nezávislého onemocnění a mohou být také syndromem jiných patologických procesů. Proto se angina často v širším smyslu chápe jako nemoc doprovázená zánětem všech tkání orofaryngu: palatina, lingvální, tubální, nazofaryngeální.

Mandle jsou jedním z hlavních orgánů imunitního systému, složeným z lymfoidní (lymfatické) tkáně. Protilátky jsou produkovány v těchto tkáních. Jednoduše řečeno, mandle jsou ochrannou bariérou, která chrání tělo před infekcemi. Tonsillitis je proto jednou z nejčastějších diagnóz v lékařské praxi místního terapeuta. Podle většiny lékařů byla tato patologie někdy vystavena přibližně polovině lidí..

Lymfoidní tkáň hltanu (Waldeyer - Pirogovský lymfoepiteliální kruh) zahrnuje dvě palatinové mandle, dvě mandle trubkové, hltan a lingvální, jakož i granule zadní stěny a laterálního hltanu. Plní funkce ochrany těla před vnějšími vlivy a je překážkou šíření infekce.

M.T. Galchenko, M.V. sobota

"Bolesti v krku"

Pokud má máma bolest v krku, není třeba přerušovat kojení. Dokonce i v inkubačním období onemocnění začíná tělo matky produkovat protilátky, které se na dítě přenášejí mlékem a zajišťují mu dostatečnou imunitu. Příznaky a povaha nemoci u kojící ženy se neliší.

Druhy bolestí v krku

Zánět mandlí se obecně nazývá angína. Angina jako nezávislé onemocnění je primární tonzilitidou a lze ji podmíněně rozdělit do následujících typů:

 • Katar. Palatinové mandle jsou zanícené a zvětšené. Ale na ně není žádný nájezd.
 • Folikulární. Na oteklých mandlích jsou jasně vidět zaoblené žlutobílé tečky (folikuly) o průměru dvou až tří milimetrů.
 • Lacunar. Folikuly tvoří ostrůvky. Na povrchu mandlí se objevuje hnisavý obsah žluté barvy.
 • Hlezno. Zánět vlákniny kolem mandlí s hnisavým výbojem.

Konvence těchto forem anginy pectoris je způsobena skutečností, že ve většině případů je každý následující typ přechodem k závažnější formě jednoho onemocnění. Folikulární, lakunární a flegmonální formy se nazývají hnisavá angína. Když se do něj dostane infekce, tělo se snaží chránit před bronchitidou a zápalem plic a snaží se lokalizovat zánět v mandlích. Mandle intenzivně produkují buňky, které zabíjejí infekci, což vede k hnisu.

Fotogalerie: odrůdy nemoci

Příčiny a původci angíny

Příčinami anginy mohou být bakterie, viry, houby, prvoky. V osmdesáti procentech je zánět způsoben streptokoky skupiny A, v deseti - stafylokoky, ve zbytcích - pneumokoky, hemofilické bacily, mykoplazmy, chlamydie. Zdrojem infekce jsou pacienti. Ve vzácných případech se můžete nakazit asymptomatickým nosičem. Infekce je přenášena vzduchovými kapičkami prostřednictvím úzkého kontaktu..

Přispívající faktory:

 • Nedostatek vyvážené výživy.
 • Celkové vyčerpání.
 • Obecná a lokální podchlazení.
 • Být doma se spoustou lidí.

Symptomatologie

Inkubační doba může být od několika hodin do dvou dnů. Společné pro všechny formy anginy pectoris jsou následující příznaky:

 1. Akutní nástup nemoci s náhlým zvýšením teploty na třicet osm až čtyřicet stupňů.
 2. Prudké zvýšení celkové slabosti doprovázené zimnicí, bolestmi hlavy, zvýšeným pocením, sníženou chutí k jídlu.
 3. Zvětšené a zarudlé mandle, při polykání ostrá bolest.
 4. Zánět cervikálních lymfatických uzlin: zvětšení velikosti, bolest.

Závažnost symptomů závisí na závažnosti anginy pectoris. Klinický obraz vrcholí za dva dny. Při absenci specifické léčby trvají obecné bolestivé příznaky asi týden. Lokální bolest v krku může trvat další týden. Angina může způsobit následující komplikace:

 • otitis;
 • edém hrtanu;
 • krční absces
 • šíření hnisavého zánětu ve všech tkáních krku;
 • revmatická onemocnění;
 • zhoršená funkce srdce a ledvin.

Diagnóza nemoci

Diagnóza anginy pectoris je poněkud komplikovaná tím, že zarudnutí krku, plak na povrchu mandlí, zvětšené lymfatické uzliny jsou také charakteristické pro nemoci, jako je záškrtu a infekční mononukleóza. Každé z těchto onemocnění vyžaduje jinou terapii. Lékaři proto nedoporučují samoléčení s takovými příznaky. Při komplikacích může kojící matka snížit produkci mléka a v obtížných situacích bude zapotřebí silná terapie léky, které jsou kontraindikovány při kojení. Může být zapotřebí hospitalizace. Diagnóza anginy pectoris se provádí pomocí faryngoskopie a na základě obecného krevního testu. Rovněž se odebere výtěžek z mandlí na přítomnost patogenu..

Léčení bolesti v krku kojením

Po stanovení diagnózy vyberte průběh léčby. Jsou-li mandle zaníceny v důsledku doprovodného onemocnění (záškrtu, infekční mononukleózy), je nutné pro toto onemocnění použít specializovanou terapii. Pokud je angina pectoris diagnostikována jako nezávislá nemoc, použije se integrovaný přístup, který sestává z následujících opatření:

 • Dodržování hygienických norem a každodenní činnosti. V akutní fázi (až šest až osm dnů) nemoci musí nemocná matka sledovat klid na lůžku. Koncem tohoto období bude normalizace teploty. Zvýšená pohybová aktivita může ovlivnit práci srdce. Také v této době je indikováno hojné pití. Kromě toho by nápoje měly být teplé. Můžete pít různé ozdoby, kompoty, čaje. Při výběru jídel je třeba vzít v úvahu skutečnost, že jídlo by nemělo dále dráždit zánětlivé tkáně. Nejlepší volbou pro menu budou mírné vývary, zeleninové pyré, mléčné výrobky. Pro posílení imunitního systému bude užitečné užívat multivitaminové přípravky s vitaminem C. Protože angina je nakažlivé onemocnění, je nezbytné, aby ošetřující matka omezila komunikaci s ostatními členy rodiny. A oni by zase měli převzít většinu domácích prací..
 • Hlavní léčbou anginy pectoris je použití antibakteriálních látek. Antibiotická terapie se používá pro všechny formy onemocnění. Navzdory obavám většiny kojících žen z užívání antibiotik nabízí moderní medicína řadu léků, které jsou pro dítě docela účinné a bezpečné. Výběr léků by měl provádět pouze lékař. Délka kurzu by měla být alespoň sedm až deset dní. Kromě toho musí antibiotika pokračovat i poté, co bolestivé příznaky zmizí. Snížení průběhu antibiotické terapie často vede ke komplikacím a relapsům onemocnění.
 • Místní léčba. Pro zmírnění bolestivých příznaků v krku lékaři doporučují používat tyto lidové i léky: roztoky, odvarky, spreje, pastilky.
 • Protože klinický obraz bolesti v krku je charakterizován vysokou teplotou, lze ke snížení teploty použít antipyretika, jako je Paracetamol a Ibuprofen, která jsou bezpečná pro kojení. Kromě antipyretického účinku mají tato léčiva analgetický účinek a Ibuprofen také zmírňuje zánětlivé procesy. Obě léky mají během kojení vysoký bezpečnostní profil, ale jsou kontraindikovány u akutních onemocnění gastrointestinálního traktu, závažných onemocnění srdce, jater a ledvin. Užívání paracetamolu a ibuprofenu může být doprovázeno trávicími poruchami a alergickými reakcemi..

Fotogalerie: Kojení

Antibiotika

Takové penicilinové přípravky jako Amoxicilin, Amoxiclav, Augmentin jsou první volbou pro streptokokovou anginu. Rovněž je povoleno použití cefalosporinů první a druhé generace: Cefazolin, Cefuroxime. Pro individuální alergie, nedostatek terapeutického účinku, kontraindikace výše uvedených antibiotik, mohou být předepsány makrolidy: Erytromycin, Sumamed.

Tabulka: Břišní krční antibiotika pro kojení

AmoxiclavCefuroximErythromycin
Typ antibiotikaSemisyntetický penicilin.Cefalosporiny druhé generace.Makrolidy.
Indikace
 • Infekce horních cest dýchacích: angína, faryngitida, laryngitida.
 • Infekce dolních cest dýchacích: bronchitida, pneumonie.
 • Infekční ORL onemocnění: angína, zánět středního ucha, faryngitida.
 • Infekční onemocnění dýchacích cest: bronchitida, pneumonie.
 • angíny, šarlatová horečka;
 • angína, zánět vedlejších nosních dutin;
 • tracheitida, bronchitida.
Kontraindikace
 • individuální nesnášenlivost součástí;
 • závažné onemocnění jater a ledvin.
 • přecitlivělost;
 • krvácení a akutní onemocnění v gastrointestinálním traktu.
 • individuální nesnášenlivost;
 • těžká renální a jaterní nedostatečnost;
 • žloutenka.
Nežádoucí reakce
 • zažívací poruchy: nevolnost, zvracení, průjem;
 • alergie: vyrážky, svědění.
 • poruchy trávicího traktu;
 • alergické reakce;
 • zhoršená funkce ledvin.
 • poruchy žaludku a střev;
 • alergická reakce;
 • podráždění sliznice.
Mnohonásobnost aplikaceOd 375 mg do 625 mg, v závislosti na závažnosti angíny třikrát denně.250 mg dvakrát denně.250 mg čtyřikrát denně, jednu a půl hodiny před jídlem nebo dvě hodiny po jídle.
Cena, rub.Z 220 na 15 tablet 375 mg.Od 400 pro 14 tablet.Od 90 do 20 tablet.

Spreje a pastilky

Spreje a pilulky pro léčbu krku mají mírný dezinfekční účinek, zmírňují zánět, snižují bolest. Cílem všech místních léků je zlepšit celkové zdraví kojící matky snížením bolesti příznaků. Spreje povolené během kojení zahrnují: Stopangin, Ingalipt, Hexoral. Pro stejné účely lze doporučit následující resorpční tablety s antiseptickými vlastnostmi: Lizobact, Faringosept, Strepsils.

Tabulka: Kojící maminka spreje

StopanginIngaliptŠestiúhelník
Účinná látkaHexatidin.Norsulfazol, streptocid, máta peprná a eukalyptový olej.Hexatidin.
Indikace
 • angína;
 • zánět hltanu;
 • kandidóza na ústa a hrtan.
 • angína;
 • zánět hltanu;
 • zánět hrtanu.
 • angina;
 • zánět hltanu;
 • plísňové infekce dutiny ústní.
KontraindikaceNesnášenlivost součástí.Individuální nesnášenlivost.Přecitlivělost na složky.
Vedlejší efektyHořící ústa.
 • vyrážka, svědění;
 • bolest hlavy;
 • nevolnost, průjem.
Dlouhodobé používání může změnit chuť..
Jak se přihlásitPostřik postižené oblasti dvakrát denně po jídle nebo mezi jídly.Zavlažujte několikrát denně. Před zavlažováním vypláchněte ústa převařenou vodou.Dvakrát denně po jídle.
Cena, rubZ 270 na láhev 30 ml.Z 70 na láhev 20 ml.Z 250 na láhev 40 ml.

Tabulka: resorpční tablety pro kojící matku

LysobactPharyngoseptStrepsils
IndikaceInfekce dutiny ústní a hrtanu.ORL nemoci.Infekční onemocnění úst a krku.
KontraindikacePřecitlivělost.Individuální nesnášenlivost.Přecitlivělost.
Vedlejší efektyVe vzácných případech alergické reakce.Alergie možná.Vzácné alergie.
Jak se přihlásitPomalu rozpusťte dvě tablety čtyřikrát denně.Denní dávka až 50 mg. Po požití je vhodné nejíst jídlo a vodu několik hodin.Maximální denní dávka je osm tablet..
Cena, rubOd 275 za 30 kusů.Od 200 za 20 kusů 10 mg.Od 170 za 24 kusů.

Opláchněte

Oplachovací roztoky mohou být použity jak v průběhu léčby, tak následně pro prevenci onemocnění krku. Roztoky lze připravovat doma z improvizovaných prostředků: byliny (heřmánek, šalvěj, eukalyptus), soda a sůl, peroxid vodíku, furatsilin, chlorhexidin. Technika oplachování by měla být jemná, neměla dráždit mandle se zvýšenými vibracemi. Kloktání se doporučuje přibližně každou hodinu po celý den..

K přípravě odvarů na bázi bylin stačí jedna polévková lžíce ingredience, aby se nalila sklenice vroucí vody a ochladila se. Roztok sodné soli vytváří prostředí kyselé báze, které inhibuje růst bakterií. Chcete-li ji připravit, musíte rozpustit lžičku soli a sodu ve sklenici vody. Peroxid vodíku musí být nejprve naředěn vodou v poměru jedna ke třem.

Prevence nemocí: Praktická doporučení

Aby neměla nemoc s takovým nepříjemným onemocněním, jako je angina pectoris, musí kojící matka dodržovat standardní preventivní opatření. Zvláštní pozornost by měla být věnována vašemu zdraví v období podzim-zima, kdy je riziko infekčních chorob vysoké. Ale v létě můžete chytit zánět mandlí. Stačí ochladit pod klimatizací, vypít studený nápoj. V tomto případě je schopnost mandlí odolávat bakteriím významně snížena a komunikace s nositelem infekce povede k onemocnění.

Pro zachování imunity se mamince doporučuje, aby měla tichý denní režim s dostatečným časem spánku (nejméně osm hodin) a odpočinkem. Dobrý uklidňující a preventivní účinek má denní spánek, kterému musí předcházet dlouhá procházka na čerstvém vzduchu. Rodina by měla pomáhat v domácích pracích. Při udržování imunity hraje důležitou roli dobrá výživa s velkým množstvím zeleniny a ovoce. Při pobytu v drsných klimatických podmínkách a průmyslových regionech bude užitečné brát multivitaminové komplexy. Domov by měl být pravidelně větraný, vzduch by měl být zvlhčován.

Pravidelně můžete provádět preventivní oplachování roztokem sody a solí. Absence stresu, dodržování hygienických norem, vyhýbání se místnostem s davy zachrání kojící matku před bolestmi v krku. V tomto případě nebudete muset brát antibiotika. Mělo by být zřejmé, že pravidelné používání antibakteriálních činidel může dále zrušit jejich terapeutický účinek..

Video: Dr. O.E. Komarovsky o tom, zda je možné léčit tonzilitu bez antibiotik

Dámské recenze

Jsem také nemocný s bolestí v krku. Střelil jsem t 39 tři dny... nastrčil jsem ho Hexoralem, hrozným roztokem čaje, jodu a citronu, na radu Dinki, opláchl jsem... Udělal jsem všechno možné, ale zjevně bychom se neobešli bez antibiotik. Lékař předepsal erytromycin. První otázka zní, zda je to možné u HB? Podle tabulky, která poskytla Birdie, "s opatrností", to znamená, že je to možné. Ale pamatuji si důsledky toho, jak jsem byl bodnut po COP, naše problémy s židlí, bříško... Teprve teď jsem se konečně vrátil k normálu. V tomto ohledu mám takovou otázku - není vhodné dávat dítěti směs po injekci? Koneckonců, nebude nic strašného, ​​pokud krmíte téměř osmiměsíční dítě směsí dvakrát denně. Sonya pije docela dobře od pijáka, takže není potřeba láhev. Nebo je v této nule nějaký smysl? Zatím nic nedělám, kojím, ale velmi rád bych slyšel názor konzultantů.

Cikán

https://forum.materinstvo.ru/index.php?view=findpost&showtopic=37871&p=1836286

Jak zacházím s bolestmi v krku (víte, bolest v krku nikdy neprošla za den, a dnes jsem téměř okurkou) - často vypláchněte, dokonce is propolisem (obzvláště to) v noci, roztok manganistanu draselného, ​​roztok soda-jodu. Bioparox. Sprej na krk (mám bolest v krku). Časté a hojné pití (piju čaj s medem, čaj se šípkovým sirupem, říkají dobré nápoje, ale není třeba dělat sílu a čas), znovu jsem je vypil celou noc, asi každou hodinu u sklenice - a pod přikrývky. Pocení není špatné. Ráno jsem mohl mluvit, a večer doslova mandle zabránily dýchání. Není téměř žádné bolest v krku. Samozřejmě, že budu pokračovat v proceduře, ale efekt je v pohodě, a to navzdory skutečnosti, že jsem jen kronikář - mám chronickou tonzilitu. Ano, také piju homeopatii, ale v tomto případě to stěží pomohlo, protože sám předepsaný jsem se dostal k doktorovi teprve dnes na oběd.

Staska

https://forum.materinstvo.ru/index.php?view=findpost&showtopic=37871&p=3271471

Studoval jsem internet na téma „Angina a GV“, antibiotika a GV. Augmentin byl doručen včera, piju druhý den. Plus Linex. Píšu podrobněji, možná někdo přijde vhod. Krk byl bolestivě nemocný 3 dlouhé dny a noci, teplota sama vyskočila z 35 na 38,6. Srazil se paracetamolem. Často se často v noci zvedla a kloktala se solným roztokem se 2 kapkami jódu, umyla si nos Esentuki-4 nebo 17. Pak ji ošetřila gázovým tamponem, mastným roztokem chlorofylliptů. Grippferon pravidelně kapal a nafoukával Tantum Verde spray (to vše je možné u HS). Dnes jsem se probudil bez horečky a bez bolestí v krku. Hurá! Pusty reziduální, očištěné večer. Hodně jsem pil, dokonce i heřmánek. V noci čaj s malinami 2-3krát změnil pyžamo. Kdybych mohl v den nemoci sedět u počítače déle, objednal bych si dříve antibiotikum. Koupil jsem si Augmentin 500 + 125, piji 3 r / d s kapslí Linex. Teď je kašel, i nadále mě léčím.

Lolita

https://forum.materinstvo.ru/index.php?view=findpost&showtopic=37871&p=22563778

Aby se angina pectoris nedostala do závažné fáze, je nutné včasné ošetření. Kojící matka nemusí být stydlivá, aby znovu navštívila lékaře, když se objeví ostré bolest v krku. Poznání vlastností projevu nemoci a hlavních metod léčby pomůže ženě zachovat její zdraví i své dítě. Aby se zabránilo nepříznivému účinku léků prostřednictvím mateřského mléka na dítě, je vhodné nepřekračovat doporučené dávky. V případě negativních reakcí dítěte ve formě alergických vyrážek, poruch zažívacího traktu, horečky, musíte přestat brát léky a vyhledat lékaře.

Články O Neplodnosti