Hlavní Bolest

Je možné jíst banány pro kojící matku: v prvním měsíci výhody a škody

Datum zveřejnění: 06/02/2018 | Zobrazení: 8730

Při kojení (HB) je strava mladé matky velmi důležitá. Správně sestavené menu pomůže vyhnout se problémům s trávením u dítěte, zabrání vzniku nadýmání, plynu. Existuje však jeden problém - neustálá touha jíst něco chutného. Je zakázáno zapojovat se do sladkostí, ale je možné jíst banány? Jsou tyto plody bezpečné pro hepatitidu B a stojí za to jíst??

Výhody banánů pro laktaci

Exotické ovoce obsahuje velké množství živin. Níže jsou uvedeny možné zdravotní přínosy spojené s banány. Je důležité poznamenat, že je zapotřebí lepší výzkum, než budou tyto odkazy na zdraví definitivní [1]:

 • Udušení. Studie Imperial College London ukázala, že děti, které jedly jen jeden banán denně, měly o 34% nižší šanci na rozvoj astmatu..
 • Rak. Jíst banány, pomeranče a pomerančový džus v prvních dvou letech života může snížit riziko vzniku dětské leukémie. Banány, které jsou dobrým zdrojem vitaminu C, mohou pomáhat v boji proti tvorbě volných radikálů, o nichž je známo, že způsobují rakovinu. Vysoký příjem vlákniny z ovoce a zeleniny, jako jsou banány, je spojen se sníženým rizikem kolorektálního karcinomu.
 • Zdraví srdce. Vláknina, draslík, vitamin C a B6 v banánech podporují zdraví srdce. Podle Mark Houston, MD, docent klinického lékařství na Vanderbilt School of Medicine, je zvýšení příjmu draslíku spolu se snížením příjmu sodíku nejdůležitější dietní změnou, kterou může člověk udělat, aby snížil riziko srdečních chorob.
 • Cukrovka. Studie prokázaly, že diabetici 1. typu, kteří konzumují potraviny s vysokým obsahem vlákniny, mají nižší hladinu glukózy v krvi a diabetici 2. typu mohou mít vysokou hladinu cukru v krvi, lipidů a inzulínu.
 • Trávicí zdraví. K léčbě průjmu se doporučuje jemná jídla, jako je jablečná omáčka a banány.
 • Zachování paměti a zvýšení nálady. Banány také obsahují tryptofan, aminokyselinu, kterou výzkum ukázal, že hraje roli při zachování paměti a zvýšení vaší nálady..

Sušené banány

Exotické ovoce lze konzumovat čerstvé, sušené, sušené, ve formě hranolků. Mladé matky raději přidávají sušené banány do dietních kompotů, které zlepšují laktaci. Správně sušené ovoce si uchovává všechny prospěšné látky, a proto je někdy cennější než čerstvé. Dokonale vyživují, nasycují tělo vitamíny, přispívají k produkci hormonu štěstí. Vzhledem k vysokému obsahu kalorií by však neměly být zneužívány: sto gramů hotového výrobku podle energetické hodnoty je srovnatelné s velkou částí mléčné ovesné vločky s cukrem.

Mohu při kojení jíst banány?

Pediatrové si všimli, že ženy v práci, které používají kojení banány, jsou klidnější a vyrovnanější. Tento stav se přenáší na kojence a ovlivňuje také celkové psychologické pozadí domu..

Banány nejsou zahrnuty do seznamu zakázaných potravin pro kojení a jsou doporučovány k použití federálním úřadem USDA [3]..

Lze banány dát matkám, které tyto plody nekonzumovaly během těhotenství? V tomto případě by mělo být zavedení exotického přípravku zpožděno, zejména v období po porodu. Pak je můžete postupně představit, je lepší začít s malým kouskem před obědem. Po celý den byste měli sledovat stav dítěte: pokud neexistují žádné nežádoucí důsledky z gastrointestinálního traktu, pokračuje se v konzumaci ovoce; Pokud má dítě koliku, stolička je rozbitá, neměli byste používat HB na banány alespoň měsíc, pak se můžete pokusit znovu zavést ovoce.

Účinek na kojení a dítě

I přes významné výhody a bohaté složení těchto žlutých plodů není jejich zavedení během HS vždy vhodné. Jak ukazuje praxe, není to v samotných plodech, ale v jejich nadměrném množství. Doporučená dávka přípravku za den je 1 ks. Přebytek je plný negativních důsledků: svědění, nadýmání u dítěte.

Existuje studie prokazující korelaci mezi objemem mateřského mléka a příjmem banánů [2]..

Nebezpečí jejich konzumace při krmení dítěte mateřským mlékem je určeno specifikami sběru a skladování. Ovoce se tak odstraní nezralé, pak se přepraví. Poté se umístí do speciálních buněk, kde pod vlivem ethylenu získají plody reprezentativní vzhled..

Odpůrci banánů tvrdí, že taková dlouhá cesta exotického ovoce zabíjí všechny látky cenné pro tělo, a proto by matky neměly jíst ovoce. Navrhovatelé tohoto produktu tvrdí opak: podle jejich názoru je konzumace banánů během laktace nesmírně důležitá, protože sladkost zlepšuje chuť mateřského mléka, v důsledku čehož děti jedí snadněji a méně.

Hlavní věc je dodržovat opatření, nikoli přejídat se sladkým ovocem. S průjmem bude plod pouze zhoršovat situaci, při zácpě to dále posílí.

V případě gastrointestinálních problémů u matky nebo dítěte by se mělo jíst banány dočasně přerušit.

Banány v prvním měsíci

Prvních 30 dní je pro matky a děti nejobtížnější, protože děti na zavedení nových produktů velmi reagují. Je tedy možné během kojení jíst banány? Při nepřítomnosti zažívacích potíží bude mít prospěch pouze jeden plod během dne. Pokud je dítě od narození alergické, v prvním měsíci je lepší odmítnout ovoce.

U vzácné kategorie kojenců je pozorována nesnášenlivost škrobu, neměli byste situaci zhoršovat tím, že jí žluté ovoce a brambory.

Po dvou týdnech se můžete pokusit znovu zavést ovoce. Pokud je reakce pozitivní, jejich příjem pokračuje a postupně se zvyšuje dávka. Když si tělo novorozence zvykne na toto ovoce, lze jej přidat do každodenního menu..

Je možné, aby maminka měla banány, pokud neovlivní neformovaný trávicí systém dítěte? - Samozřejmě ano.

Banánová pravidla pro kojící matku

Při konzumaci těchto plodů byste měli dodržovat jednoduchá doporučení:

 1. Banán, pro celou jeho užitečnost, je zaveden opatrně, počínaje malým kouskem. Pokud byly během těhotenství přítomny v denním menu, neměli byste se bát jíst po narození dítěte. Je lepší rozdělit jedno ovoce na několik recepcí a jíst během dne a během několika příštích dnů sledovat stav dítěte.
 2. Při absenci nežádoucí reakce z gastrointestinálního traktu se mohou jíst 2-3krát týdně.
 3. Negativní reakce mohou vyvolat i nealergenní přípravky s nadměrnou spotřebou. To platí také pro banány..

Jak koupit "správné" banány

Na regálech obchodů často najdete odrůdy pícnin. Je možné takové banány jíst? Lepší to nestojí za to, protože se neliší dobrým vkusem.

 • Pro budoucnost je lepší zásobit se ovocem. Proto se kupují nazelenalé a nechají zrát při pokojové teplotě..
 • Nedávejte ovoce do chladu, abyste prodloužili životnost. Naopak pro ně je zima škodlivá, protože při nízkých teplotách ovoce zraje rychleji a zhoršuje se dříve.
 • Malé efektivní ovoce je jedinou správnou volbou. Banány s výraznými tvářemi patří k odrůdám krmiv a mají jemnou chuť.
 • Přítomnost malých hnědých skvrn je známkou zralosti plodu, ale šedivý odstín slupky naznačuje nesprávné podmínky skladování.

Hnědá a měkká

Jsou sladší než žluté nebo zelené banány, ale mají své jedinečné výhody: obsahují živiny, které podporují zdravé kosti a svaly, a tryptofan, aminokyselina, která snižuje úzkost, stres a zlepšuje náladu..

Pevná a žlutá

Žluté banány jsou velmi zdravé a bývají sladší než zelené. Jsou snadno stravitelné. Antioxidanty v plně žlutých banánech pomáhají chránit vaše tělo před širokou škálou nemocí.

Zelený

Zelené banány obsahují perzistentní škrob, který pomáhá kontrolovat hladinu glukózy v krvi. Kromě toho mají nízký glykemický index a mohou vás štíhlejší. To z nich dělá skvělé občerstvení pro lidi s diabetem a prediabetes..

Jíst potraviny s vysokým obsahem perzistentního škrobu snižuje riziko cukrovky a srdečních chorob..

Žlutá skvrna

Tyto banány obsahují mnoho antioxidantů a jsou doporučovány pro léčbu nádorů, protože mají 8krát více faktor nekrózy nádorů (nekróza) než plně žluté banány. Navíc se o těchto banánech říká, že posilují imunitu lépe než kterýkoli jiný typ..

Banány by měly být vybírány velmi pečlivě. Teprve pak budou mít prospěch pro matku a dítě.

Banány během kojení mohou být pro matku neocenitelné. Jsou bohaté na vitamíny, minerály, které vám umožňují rychleji se zotavit a vyhnout se poporodní depresi. Hlavní věcí je naučit se, jak si vybrat správné ovoce a jak se vyhnout přejídání.

Je možné kojit banány?

Během kojení většina matek jede na dietu a omezuje jejich
strava bezpečná pro dětské výrobky, vyjma ovoce z ní kvůli jejich
alergenicita. Je však třeba poznamenat, že ne všechny plody jsou alergenní. V tomhle
článek, pokusíme se zjistit, zda je možné, aby matky jedly banány s prsy
krmení?

Příznivé vlastnosti

 • Banán je ovoce s velmi širokou škálou prospěšných vlastností. Složité chemické sloučeniny ve svém složení jsou ideální pro prevenci a léčbu onemocnění sliznic (včetně gastrointestinálního traktu). Banán zlepšuje pohyblivost střeva, čímž pomáhá lépe vstřebávat všechna jídla.
 • Velké množství iontů hořčíku a draslíku (65 mg hořčíku a 420 mg draslíku) zajišťuje normální fungování srdce, svalů a krevních cév a také napomáhá růstu kostí.
 • Vysoký obsah kalorií (89 kcal na 100 g) a pomalu stravitelné uhlohydráty dávají nasycení dostatečně dlouhou dobu.
 • Banány jsou bohaté na serotonin, pomáhají korigovat náladu, zlepšují pohodu.
 • Toto ovoce není o nic méně užitečné pro kuřáky, protože pomáhá odstraňovat škodlivé látky, které během kouření vstupují do těla..

Výhody a poškození banánů při kojení

Před jídlem banány, jak během těhotenství, tak během laktace, se poraďte s odborníkem.

Banány nejsou pro kojení zakázány. Bylo zjištěno, že matky, které během kojení používají banány, se zklidní, což znamená, že jejich stav se přenáší na dítě. Zvyšuje se také energetická hodnota a užitečnost mléka. Kyselina askorbová v kompozici zvyšuje ochranné vlastnosti matky i těla dítěte. Vitamíny, minerály přispívají ke zdravému růstu a posílení muskuloskeletálního systému dítěte. Také ženy, které používají banány, zaznamenávají zlepšení laktace, zvýšení množství mléka.

Nebezpečí tohoto produktu spočívá v tom, že během přepravy jsou plody v plynových komorách s ethylenem. Látky, které zůstávají v dužině plodu, mohou nepříznivě ovlivnit dítě.

Alergie

Dalším závažným vedlejším účinkem, který se vyskytuje u dítěte, je alergie. Tělo reaguje na bílkoviny ovoce a začíná aktivně produkovat histamin. Hlavní příznaky alergií u kojenců jsou:

 • Kožní vyrážka červené barvy (skvrny jsou obvykle malé a lokalizované na jednom místě, například na tvářích)
 • Špatná chuť k jídlu, nadýmání, kolika
 • Zvýšené slzy, separace nosního hlenu, kýchání
 • Poruchy spánku, neklid, slza
 • V některých případech je možná horečka a další tělesné reakce..

Je také možné projevit závažnější reakci - Quinckeho edém. Ale je to docela vzácné (asi 2-5% případů alergií). Toto onemocnění je charakterizováno rychlým zhoršením stavu dítěte, otokem krku a obličeje a zvětšením rtů. Pokud se objeví tento příznak, okamžitě kontaktujte sanitku..

Akce na zažívací trakt

Banány pomáhají zlepšovat střeva maminky i dítěte. Pektiny obsažené v exotickém ovoci a přenášené mlékem pomáhají dítěti lépe vstřebávat potravu. Mikroflóra střev kojenců je však velmi slabá, mohou nastat poruchy trávení (kolika, nadýmání, průjem nebo zácpa). V takovém případě přestaňte jíst ovoce..

Je třeba poznamenat, že děti, jejichž matky během těhotenství používaly banány, tento produkt absorbují mnohem lépe. Nemají alergie a gastrointestinální poruchy. 1 banán denně poskytne matce i dítěti potřebné množství vitamínů a minerálů. Překročení normy je plné vedlejších účinků.

Kdo je zakázán jíst banány?

Přes všechny výhody tohoto produktu existuje řada lidí, kteří lékaři nedoporučují, aby do své stravy zahrnuli banány. Mezi nimi:

 • Ženy s diabetem mellitus jakéhokoli typu (konzumace ovoce je kvůli vysokému glykemickému indexu zakázána)
 • Ženy se zvýšenou tělesnou hmotností, obezitou (V tomto případě je lepší nahradit banán jablkem - má méně kalorií a není užitečnější než banán)
 • Ženy s onemocněním žil a krevních cév (tromboflebitida, křečové žíly)
 • Děti s vysokou viskozitou krve
 • Děti a ženy s alergiemi

Jak si vybrat perfektní ovoce?

Doporučujeme zdržet se konzumace krmných banánů, které se často nacházejí na policích, protože jejich výhody jsou mnohem menší. Vyberte si zelené a nezralé ovoce a nechte je dozrát při pokojové teplotě. Proces se tak stane přirozeně. Formy banánů by měly být měkké, zefektivněné, protože ovoce s ostrými hranami je často krmeno. Vyvarujte se ovoce s šedým odstínem.

Měkké hnědé plody jsou zralé a nejsladší. Obsahují tryptofan - aminokyselinu, která zlepšuje náladu. Přítomnost hnědých skvrn na kůře vůbec neznamená, že je ovoce zkažené. Tato barva naopak naznačuje úplnou zralost plodu

Zářivě žluté banány jsou nejvýhodnější pro gastrointestinální trakt a imunitu. Mají průměrnou úroveň sladkosti.

Zelené banány mají nižší glykemický index a nižší obsah cukru. Doporučeno pro lidi, kteří chtějí zhubnout a pro ty, kteří mají před diabetem..

Skvělou možností, která se nejedná špatně, jsou banánové lupínky. Velmi pohodlné je vzít s sebou kamkoli: na cestu, na kliniku, na procházku. Výhody v nich jsou ne méně než u čerstvého ovoce, ale obsah kalorií je 8krát vyšší.

Zadejte banán do návnady

Za ideální čas pro zavedení banánů do návnady se považuje věk 6-8 měsíců, kdy je trávicí systém dítěte již plně formován. Ale musíte začít se zeleninovými pyré, protože po sladkém dítěti je nepravděpodobné, že by dítě chtělo jíst brokolici nebo cuketu.

Začněte půl lžičkou. Pak musíte sledovat práci trávicího traktu dítěte, zkoumat kůži na výskyt alergických reakcí. Pokud je vše v pořádku, můžete pokračovat v rozdrcení a postupně zvyšovat jeho množství. Po 10 měsících už dítě může jíst polovinu ovoce.

Lahodné banánové recepty

 • Banánové lívance

Skvělé na snídani. Nalijte 200 ml mléka při pokojové teplotě do mísy, přiveďte 1 vejce. Přidejte 2 polévkové lžíce cukru, špetku soli a sodu (pro nadýchání). Pečlivě promíchejte ingredience a přidejte 180 g mouky. Těsto porazte metličkou, dokud se všechny hrudky nerozbijí. Rozdělte banán na kruhy a přidejte k celkové hmotnosti. Doporučujeme přidat vanilin, pak těsto dopadne ještě více vonně. Pečte palačinky na vyhřívané pánvi, dokud nedosáhnou zlaté hnědosti.

Pokud se vám nelíbí velké kousky banánů v palačinách, můžete nastrouhat ovoce na struhadle (v tomto případě byste však měli zvolit méně zralé ovoce, aby těsto nevypadalo tekutinou) nebo nakrájené na kostky.

Dezert, který osloví všechny: děti i dospělé. 2 banány, dříve loupané a zmrazené (zde zralé plody právě přicházejí), nakrájíme na velké kousky a umístíme do mísy mixéru. Nalijte 100 ml mléka (můžete o něco méně) a porazte. Vhodné je jakékoli mléko - kráva, mandle nebo oves. Vložte zmrzlinu do mísy a ozdobte ořechy nebo čokoládou.

Pokud byl dezert neslazený, můžete během procesu šlehání přidat trochu cukru.

Velmi chutný a něžný dezert. A co je nejdůležitější, vaříme to bez pečení!

Rozemelte 200 g sušenek v mixéru nebo válečkovém hrotu, až se drobí drobky. Nalijte 100 g předem roztaveného a chlazeného másla, promíchejte. Vezmeme odnímatelný kulatý tvar, rozložíme drobky cookie a rozložíme podél dna formy ve formě koláče, rozdrcíme rozdrcení. Vložte formu do chladničky. Současně namočte 10 gramů želatiny (je lepší brát okamžitě). Do mísy mixéru vložte 300 gramů banánů (asi 2 kusy), 150 gramů přírodního jogurtu bez cukru a 400 gramů tukového tvarohu a 50 gramů cukru. Rozemelte všechny ingredience na pastovitou hmotu a vložte do mísy. Želatinu zahříváme ve vodní lázni (ale v žádném případě ji nepřiveďte k varu!) A nalijte ji do tvarohové hmoty. Nalijte náplň do formy a vložte ji do chladničky na 3-4 hodiny, dokud bílá vrstva úplně neztvrdne..

Nakrájejte 2 banány na kousky a posypte 1 polévkovou lžičkou cukru. Rozemelte vidličkou na pastovitou homogenní hmotu (tento postup můžete provést pomocí mixéru). Do mísy mixéru rozprostřete banánovou hmotu, 100 g změkčeného másla, 3 polévkové lžíce cukru, pytel vanilinu, špetku soli a 3 polévkové lžíce kokosových vloček. Metla. 0,5 lžičky sodovky uhasíme octem a přidáme k celkové hmotnosti, promícháme. Poté postupně přidejte 2 šálky mouky. Těsto rozvařujeme a používáme naše kráječe cookie nebo vyřezáváme naše sušenky. Rozložili jsme ho na plech potažený pergamenem a vložili jsme ho do trouby na 15 až 20 minut při teplotě 180 stupňů.

 • Mléčný banánový koláč

Beat 50 gramů změkčeného másla po dobu 1-2 minut. Za šlehání postupně přidejte 120 gramů cukru a 75 ml mléka. Poté nasaďte 1 vejce a porazte směs po dobu 1 minuty. Hnětejte banán vidličkou, dokud není hladký a přidejte do těsta. Proosejte 125 gramů mouky a 1 čajovou lžičku prášku do pečiva. Těsto hněteme, dokud není hladké míchačkou nebo šlehačkou. Těsto nalijte do formy pokryté pergamenovým papírem a pečte 35-40 minut při teplotě 180 stupňů.

Co může kojící matka jíst?

Obecná informace

Otázka, co můžete jíst kojící matku, vyvstává u každé ženy, která se nedávno stala matkou a má v úmyslu své dítě plně kojit. Když mladá matka slyší různé tipy o tom, který seznam produktů je povolen, je často v rozpacích, protože tyto tipy mohou být velmi kontroverzní.

Někteří lidé, kteří zodpovídají otázky o tom, co může kojící matka jíst a co žena může jíst po porodu, tvrdí, že strava by v tomto případě měla být velmi přísná.

Žena během kojení novorozence by však měla pochopit, že ve skutečnosti může být výživa matky různá, protože produkt, který u všech dětí způsobuje negativní reakci, ve skutečnosti neexistuje.

Postupem času však každá žena určuje, co nelze do stravy zahrnout, protože existují skupiny produktů, které někdy způsobují tvorbu plynu, způsobují alergie a jiné negativní projevy u dítěte. Nejprve ale hovoříme o produktech, které u ženy způsobují negativní reakce (například alergie). Všechna další omezení týkající se toho, co by se nemělo jíst po porodu měsíce, moderní odborníci tvrdí, že během kojení, stejně jako v těhotenství, samotné ženské tělo „řekne“, co má jíst, aby poskytlo kojencům užitečné látky a ne vyvolat v něm vývoj negativních jevů. Proto při kojení musíte vyzkoušet různá jídla.

Pokud chce kojící žena jíst chutně, můžete zkusit použít malé množství tohoto produktu a pečlivě sledovat reakci dítěte na jídlo a pití. Pokud tedy „zakázané“ potraviny způsobují alergické reakce nebo gastrointestinální problémy u novorozence, musíte určit, jaký druh reakce se vyvíjí z potravy, a odstranit tento produkt ze stravy při kojení..

Je také nutné vzít v úvahu skutečnost, že v průběhu času se reakce dítěte může změnit, takže seznam toho, co můžete po porodu jíst pro kojící matku, se může časem lišit. Reakce se tedy může změnit po 3 měsících, takže později se můžete znovu pokusit jíst a pít s HS, co se k dítěti jednou nehodilo. Další informace o tom, co můžete během kojení jíst a pít, najdete níže.

Co jíst právě narozené ženy?

V prvním měsíci by menu sestry kojící matky nemělo být příliš rozmanité. Při laktaci může pediatr, který pozoruje novorozence, poskytnout seznam toho, co můžete jíst měsíce. Obecně však menu sestry kojící matky v prvním měsíci může být vytvořeno nezávisle.

Za 1 měsíc tedy výživa kojící matky v prvním měsíci zahrnuje následující produkty:

 • chléb - pšeničný žito, ve kterém jsou otruby, chléb, zatímco housky je lepší vyloučit;
 • zelenina - květák, brokolice, brambory, cuketa (vařená a dušená, zeleninová polévka); v omezeném množství po porodu můžete mrkev, bílé zelí;
 • obiloviny - neobsahující mléko nebo mléko ředěné vodou 1: 1;
 • libové maso - telecí, hovězí, kuřecí (bez kůže);
 • mléčné výrobky - pouze fermentované a přírodní (tvaroh, fermentované pečené mléko, bílý jogurt, kefír);
 • nápoje - čaj s bylinkami (kmín, anýz, kopr), kompot (jablka, sušené ovoce), mírně uvařený čaj.

Co by nemělo zahrnovat stravu kojící matky v prvním měsíci?

Strava pro HS by stále neměla obsahovat řadu potravin a pokrmů, protože po konzumaci se u dítěte může vyvinout alergie.

Seznam potravin, které by maminka neměla jíst v prvním měsíci po narození dítěte:

 • káva a silný čaj;
 • plnotučné mléko;
 • soda, šťávy z obchodu;
 • sladkosti a pečivo;
 • mastné, uzené jídlo, konzervované potraviny;
 • klobása, sýr;
 • mořské plody, červené ryby;
 • hořčice, kečup;
 • bohaté vývary.

Kromě toho je skutečnost, že v prvním měsíci během kojení můžete jíst kojící matku novorozence, stanovena individuálně, protože některé „povolené“ potraviny mohou také vyvolat u dítěte negativní reakce. V tomto případě to, co můžete jíst kojící matku v prvním měsíci, byste měli zkontrolovat u lékaře.

Blízcí lidé mladé matky by také měli přísně zvážit, co nakrmit a co vařit pro kojící ženu.

Co můžu jíst po prvním měsíci?

Menu mladé matky ve druhém měsíci se stává rozmanitější. Je však důležité, aby strava byla správná a racionální. Co můžete jíst, záleží také na reakci dítěte. A organizování jídla do 2 měsíců, to musí být považováno za první ze všech. Během tohoto období můžete jíst chléb, klíčící zrna jsou také velmi užitečná..

Výrobky pro kojící matku

Ve 3 měsících může ženská strava někdy zahrnovat smažená jídla, pokud nejsou příliš tuková. Výživa po dobu 3 měsíců znamenala neustálé sledování stavu dítěte, nyní je třeba pokračovat, ale matka sama dokonale chápe, co může být jedeno, co škodí dítěti a co normálně vnímá. Dítě ve věku 3 měsíců dosud nedostává doplňková jídla, takže nadále konzumuje výhradně mateřské mléko.

5 měsíců - období, kdy mnoho matek již dítě začíná krmit. Zároveň však musí všichni sledovat svoji vlastní stravu. Při zavádění doplňkových potravin se dítě často setkává s různými reakcemi na nová jídla nebo nápoje. Například, pokud poprvé dáváte bramborovou kaši nebo kompot pro dítě, měli byste jíst ten den obvyklá jídla, abyste jasně pochopili, jak dítě reaguje na doplňková jídla..

Potraviny s vysokým obsahem vápníku jsou pro kojící matku nejvýhodnější.

Odborníci vám doporučují uchovávat druh potravinářského deníku, který vám pomůže zjistit, zda je možné krmit dítě konzumací určitých potravin, jaké potraviny můžete během kojení jíst a co můžete pít.

Chcete-li označit měsíční seznam produktů, které postupně zavádíte, pomůže tato tabulka:

datumProdukt nebo pitíDětská židleIntegument kůžeObecný stav dítěte

Takový potravinářský deník musíte neustále udržovat, pomůže to jasně určit seznam potravin, které nelze jíst, a také to, co by měla jíst mladá matka.

Jaký druh ovoce může kojící matka?

Pokud lze zeleninu matky novorozence zahrnout do stravy během kojení každý den, pak pokud jde o to, zda je možné kojit ovoce během kojení, názory se stále sdílejí.

Někteří se domnívají, že v prvních 3 měsících laktace by ovoce nemělo být v žádném případě jiné - že je možné jíst ovoce během kojení, pouze to by mělo být prováděno velmi pečlivě. Ale s HB, stejně jako těhotné ženy, musíte být zvláště opatrní při konzumaci exotického ovoce a citrusových plodů. Pokud však těhotné ženy mohou takové ovoce negativně ovlivnit stav zažívacího traktu a způsobit alergie, potom kojící matky, které je požívají, vystavují dítě riziku. Proto například není třeba jíst avokádo s HS. Carambola, mango, avokádo, kiwi, ananas a další exotická jídla by neměla být přítomna v ženské stravě.

Pro matku i dítě je užitečné jíst především ovoce, které roste v místech, kde se narodili a žijí. A pokud je například dobré, aby španělské matky jedly pomeranče a používaly je ke krmení, pak je pro nás lepší preferovat chutné a zdravé - ovoce rostoucí v naší zemi.

Kromě toho jsou zelenina, ovoce a zelenina dovážené z jiných zemí ošetřeny chemickými látkami, takže ananas nebo kiwi zakoupené v obchodě mohou být škodlivé pro dítě a matku.

Může kiwi kojící matce, záleží na věku dítěte. Kiwi je zdravé ovoce, ale nedoporučuje se konzumovat během kojení, aby nedošlo k poškození dítěte. Koneckonců, jedná se o exotické ovoce, takže si můžete vyzkoušet kiwi s HS mnohem později, když si dítě začne zvykat na krmení.

Často vyvstává otázka, zda hrozny lze krmit? Zelené a modré hrozny, i přes velké přínosy pro tělo, mohou u kojenců vyvolat nežádoucí reakce. Toto ovoce způsobuje zvýšenou tvorbu plynů, proto může mít matka i dítě problémy se střevy. Hrozny proto nejsou produktem, který lze jíst po porodu. Je nutné ji zavést do výživy kojící matky ne v prvních měsících života dítěte. Kromě toho je třeba jíst hrozny odděleně od ostatních plodů, v malých porcích a současně sledovat reakci dítěte..

Je možné kojit jablka?

Předpokládá se, že ženy během laktace nepotřebují zelená jablka, protože vyvolávají tvorbu plynů a mají projímavý účinek. Je však třeba poznamenat, že tělo každé ženy vnímá tento produkt individuálně.

Jablka proto mohou být postupně zaváděna do stravy kojící matky, která by se po 10 měsících měla dítěti podávat jako doplňková strava. Nejlepší je postupně zavádět pečená jablka pro mámu a postupem času můžete také začít pít kompot z jablek. Jablečný kompot by se však neměl konzumovat v prvních měsících po narození dítěte.

Pokud ale matka trpí alergií na HB, která je vyvolána červenými plody, pak stojí za to opustit červená jablka. Pokud žena v průběhu těhotenství netrpěla takovou alergií, neměly by se vyskytovat takové jevy při kojení dítěte. Proto při absenci negativních reakcí můžete jíst jablka a s červeným ovocem, pokud je to žádoucí, můžete loupat.

Dalším velmi zdravým a chutným produktem jsou sušené ovoce. Během kojení v prvních měsících se doporučuje pít sušený ovocný kompot a můžete použít nejen sušená jablka, ale i jiná ovoce.

Je možné jíst banány pro kojící matku novorozence?

Odborníci, kteří říkají i v nemocnici, co mají jíst a pít po porodu, často varují, že při kojení není možné jíst banány. Mnoho moderních odborníků naopak radí těhotným i kojícím matkám, aby jedly banány. Koneckonců, ve skutečnosti neexistuje přesné vysvětlení, proč banány nelze jíst. Tyto plody obsahují velké množství vitamínů a látek užitečných pro tělo..

Banány se proto mohou používat na svačiny a na výrobu koktejlů s jogurtem. Kolik banánů můžete jíst denně závisí na tom, jak dobře dítě tento produkt vnímá.

Jahody, třešně, třešně - je to možné?

Když už mluvíme o tom, jaké projekty nemohou jíst ženy, které krmí dítě, mnozí tvrdí, že nemůžete jíst jahody. Toto tvrzení je však také nepotvrzeným mýtem..

Pokud byly plody pěstovány na jejich vlastním místě nebo zakoupeny od spolehlivých distributorů, můžete zkusit jíst několik bobulí a pečlivě sledovat reakci dítěte. Je třeba poznamenat, že jahody obsahují velké množství vitamínu C, ale je lepší je konzumovat pouze během období zrání..

Mladé matky, které chtějí jíst něco dobrého, se bojí jíst třešně a třešně v sezóně. Ale na tyto červené plody je zaznamenána individuální reakce těla. Chcete-li zjistit, jak bude dítě reagovat, můžete zkusit jíst několik bobulí, protože obsahují velké množství látek užitečných pro tělo. Dušené ovoce z těchto bobulí lze pít pouze v omezeném množství. Stejně tak při konzumaci dušených třešní nebo třešní musíte pečlivě sledovat reakci dítěte. Jaký kompot je nejlepší pít, zkušenosti vám řeknou, ale je vhodné, aby to byl sušený ovocný nápoj.

Pozor máma by měla také zkusit jam. Jahodový džem i třešňový džem vždy obsahují hodně cukru, takže je lze jíst pouze čas od času.

Je možné jíst meloun nebo meloun?

Ve skutečnosti by měl být meloun i meloun skutečně konzumován velmi opatrně, protože nakoupené melouny a melouny mohou obsahovat chemikálie, které jsou zdraví škodlivé. Protože při pěstování těchto plodin se obvykle používá velmi velké množství různých hnojiv, je lepší jíst meloun z pozdní sklizně - tj. Na konci srpna a v září. Meloun je velmi těžký produkt, takže je lepší se omezit na malý kousek a jíst ho odděleně od ostatních produktů. Od sladkých s GV je lepší preferovat jiné ovoce.

Jakou zeleninu lze při kojení zahrnout do stravy?

Žena by měla jasně vědět, jakou zeleninu lze jíst s HB, protože zelenina obsahuje mnoho užitečných látek a musí být v nabídce. Je užitečné jíst vše, co dítě normálně vnímá, existují však určitá pravidla.

Zelí

Například, bílé zelí by nemělo být vyzkoušeno, dokud dítě nebude mít 3 měsíce. I když na bílé zelí neexistuje alergie, je produktem koliky a nadýmání tohoto dítěte.

Ale později, během kojení, by měla být tato odrůda zelí postupně zaváděna, protože obsahuje hodně kyseliny listové a vitamínu C. Ale květák, stejně jako zelí, lze do stravy zavést o něco dříve. Pokud dítě špatně reaguje na dušené zelí, to znamená, že se zvyšuje produkce plynu, lze do misky přidat trochu kmínu. Jaké další zelí by mělo být zahrnuto do stravy (brokolice, kedlubny atd.), Záleží na vnímání jídel tímto produktem dítěte.

Okurky

Čerstvé okurky s HB také zvyšují produkci plynu u dítěte, takže je lepší v prvních měsících krmení nejíst rajčata a okurky. Těhotné ženy často chtějí okurky, ale ihned po narození dítěte by neměly být konzumovány čerstvé ani nakládané okurky při kojení. Ale později, když maminka postupně zavádí do své stravy různá jídla a za předpokladu, že na tyto zeleniny neexistuje alergie, lze okurky postupně zavádět.

Samozřejmě, pokud budete jíst okurky s mlékem, reakce u dítěte se může projevit násilně. Proto, co se stane, pokud budete jíst okurku s mlékem, je lepší nekontrolovat. Je třeba dbát na to, aby nejíst nekompatibilní produkty společně.

Rajčata

Obecně se uznává, že čerstvá rajčata jsou pro HS zakázána. Proč tuto zeleninu nelze jíst, je vysvětleno následovně: obsahuje červený pigment. Ve skutečnosti je však lykopen, který zradí červenou barvu rajčete, antioxidantem užitečným pro dítě i matku. Rajčatová šťáva obsahuje velké množství vitamínu C, ale je lepší nepít tuto šťávu na lačný žaludek. Při určování toho, co můžete a co nemůžete jíst, musíte vzít v úvahu, že rajčata musí být vysoce kvalitní a nesmí obsahovat dusičnany. Ideálně by to měla být zelenina z vašeho osobního spiknutí.

Cuketa

Ve stravě mladé matky musí být přítomna dušená squash, protože squash obsahuje hořčík, železo, vápník, draslík a mnoho vitamínů. Cuketa zlepšuje trávení, má močopudný účinek. Na tuto zeleninu zpravidla dítě dobře reaguje. Ve své syrové formě je však lepší ji nepoužívat..

Brambory

Pokud matka při kojení novorozence striktně dodržuje dietu, často si klade otázku, zda je možné dát dětem brambory od prvních měsíců..

Protože správná strava pro mámu naznačuje, že konzumuje pouze jídlo, které dítě dobře vnímá, měli byste nejprve zkusit některé vařené brambory. Ale zpravidla dítě reaguje dobře na brambory. Přesto se vyskytují případy alergií na škrob u dětí do jednoho roku. Proto je lepší začít s malými dávkami vařených brambor, zaznamenáváním údajů o reakci dítěte.

Brambory obsahují vitamíny C, vitaminy B a mnoho stopových prvků. Je však třeba poznamenat, že bramborová jídla jsou velmi kalorická. Ale ani v době, kdy můžete jíst vše, byste neměli konzumovat smažené brambory, hranolky.

Mrkev

Existuje názor, že je nutné konzumovat mrkev s HB velmi opatrně. Mateřští lékaři však kojení dokonce doporučují surovou mrkev. Je pravda, že je lepší to odmítnout během prvních 2-3 týdnů života dítěte. Dále je lepší konzumovat dušenou nebo vařenou mrkev. Později, jak dítě roste, může matka postupně zavádět do stravy syrovou mrkev. Pokud se nevyskytne alergická reakce, může se takový užitečný produkt konzumovat častěji..

Olivy

Je lepší nejíst konzervované olivy v období GV.

Může boršit ze zeleniny, záleží na receptu na jeho přípravu. Pokud jsou do tohoto jídla zahrnuta povolená jídla, může být pravidelně vařena. Ale zelený boršč je lepší vyloučit.

Kojící nápoje

Otázka pití není o nic méně důležitá než to, co by žena měla jíst po porodu. Nejprve byste si měli uvědomit, že je nutné vyloučit nebo minimalizovat spotřebu stimulačních nápojů. Jedná se o kávu, kakao silný čaj, čokoládové nápoje a colu.

Kakao a čokoláda

Odpověď na otázku zní, zda je kakao pravděpodobně negativní. Lékaři tvrdí, že pití kakaa s HS je nežádoucí, protože dítě může mít alergickou reakci na proteiny kakaových bobů. Kromě toho konzumací čokolády nebo kakaa významně zvýšíte množství cukru ve stravě, což je také nežádoucí. Ale pokud je to velmi obtížné udělat bez sladkostí, můžete zkusit bílou čokoládu. Je však třeba kojit tento dezert ve velmi malých porcích a sledovat stav dítěte.

Ti, kdo se ptají, zda může být pivo krmeno přirozeným krmením, omylem věří, že je to neškodný produkt, prakticky bez alkoholu. Ve skutečnosti je však pivo s mlékem velmi škodlivé. Ve skutečnosti obsahuje nejen alkohol, ale také mnoho škodlivých složek - barviva, konzervační látky atd. Skutečné, přírodní pivo se u nás zřídka vyrábí. Proto nealkoholické pivo s HB je také škodlivým produktem. Proto recenze těch, kteří pili pivo údajně ke zlepšení laktace, nelze považovat za základ pro pití tohoto nápoje.

Je lepší vyloučit tento nápoj pro kojení. Konec konců je produktem kvašení a podporuje tvorbu plynů. Kromě toho je kvas moderní výroby také zřídka přirozený. Máma si málokdy může dovolit, pokud jen velmi malé množství přírodního kvasu.

Při výběru šťávy k pití nezapomeňte, že v zakoupené šťávě z pytlů není pro zdraví dítěte a matky prakticky nic prospěšného. Ale v tom je spousta konzervačních látek a přísad, jakož i cukru. Proto je při laktaci povolena pouze čerstvě vymačkaná šťáva a je nutné ji pít v malém množství. Preferována by měla být jablečná šťáva, mrkvová šťáva. Odborníci potvrzují, že šťávu z granátového jablka můžete pít s HS, ale pouze v malých porcích. Podobně může mladá matka postupně zavést do stravy rajčatovou šťávu.

Pro mnoho kávovarů není otázka, zda je možné pít kávu kojících matek, neméně důležitá. Vzhledem k tomu, že kofein proniká do mateřského mléka velmi rychle, při laktaci bude nutné opustit i kávu s mlékem. Proč není možné pít kávu, vysvětlení je velmi jednoduché: kofein způsobuje podrážděnost dítěte, nespavost. Pokud během kojení neustále pijete kávu, může to nepříznivě ovlivnit vývoj nervového systému dítěte. Proto je lepší zcela vyloučit kávu od kojících matek..

Odpověď na otázku, který čaj je nejlepší pít, je jednoznačná: bylinná nebo velmi slabá. Koneckonců, silný nápoj, bez ohledu na to, zda se jedná o černý nebo zelený čaj, také obsahuje kofein, který se negativně projevuje na stavu dítěte. Jak pít čaj z bylin, záleží na preferenci mámy. Užitečné jsou například heřmánek, šípky, maliny atd..

Nepoužívejte ihned po narození čaj z granátového jablka z Turecka, jehož výhody a poškození jsou popsány v pokynech. Přestože je tento nápoj docela užitečný, u dítěte existuje riziko alergií.

To, co sladké lze konzumovat s čajem, záleží na preferenci mámy. Do šálku čaje můžete přidat trochu cukru. Je však třeba mít na paměti, že cukr je vysoce kalorický produkt a nepřináší mnoho výhod. Mělo by se také brát v úvahu, jaké sladkosti lze použít pro HS, a přitom nezapomenout, že všechny obsahují také cukr. Je možné jíst med, záleží na reakci dítěte. Zlato je produkt, který způsobuje alergie, a proto by měl být podáván velmi opatrně..

Kompot

Tento nápoj je nejužitečnější a musí být součástí stravy. V ideálním případě by měl být kompot vařen ze sušeného ovoce a přidávat rozinky.

Je možné mléčné výrobky?

Mléko a mléčné výrobky

Jaké mléčné výrobky jsou možné při kojení, není jednoznačný názor. Odborníci se stále aktivně hádají o tom, zda mléko může pít kojící matka. Někteří lékaři se domnívají, že kravské mléko nelze pít v jeho čisté formě, a je povoleno pít mléčný čaj čas od času během laktace nebo periodicky v malém množství, aby zkonzumovalo kondenzované mléko v případě hepatitidy B.

Proč ne, vysvětlují, že dítě může být alergické na bílkoviny krav. Jiní se domnívají, že pro matku je možné mléko, pokud dítě nemá takovou alergii, což lze potvrdit provedením zvláštního krevního testu. V takovém případě můžete do nabídky zadat mléčné výrobky. Povoleno také zakysaná smetana, tvaroh, máslo. Je třeba poznamenat, že zakysaná smetana s GV by neměla být mastná. Zakysanou smetanu lze přidat do zeleninových pyré, jiných pokrmů.

Fermentované pečené mléko s kojením je povoleno pouze v případě, že dítě nemá vyrážku a jiné nežádoucí reakce. Ryazhenka se zavádí postupně. Pijte fermentované pečené mléko ráno a odpoledne sledujte, jak vaše dítě reaguje na fermentované pečené mléko.

Kefir s HS je také povolen v malém množství. Ženy, které pochybují o tom, zda je kefír možné, se mohou pokusit představit ho odděleně od jiných produktů a sledovat reakci dítěte. Děti tento produkt zpravidla vnímají normálně. Je velmi důležité, aby kefír byl čerstvý.

„Sněhová koule“ je nápoj, jehož výhody a poškození jsou známy již dlouhou dobu. „Sněhová koule“ je fermentovaný mléčný produkt, který aktivuje trávení a zlepšuje metabolismus. Ale sladká "sněhová koule" je kontraindikována u cukrovky a nadváhou. S laktací ji můžete konzumovat mírně.

Tvaroh s HS je velmi užitečný produkt, protože obsahuje hodně vápníku. Pokud vás zajímalo, kolik tvarohu potřebujete denně jíst těhotně, pak s laktací vyvstávají podobné otázky. Je třeba začít zavádět tvaroh s malými dávkami a postupně je zvyšovat. Obecně je však lepší nespotřebovat více než 500 g mléčných výrobků denně.

Zmrzlina

Je zcela přirozené, že žena je pravidelně „přitahována“ k sladkostí a má otázku, zda lze kojící matce dát zmrzlinu. Samozřejmě kategoricky nemůžete jíst zmrzlinu v případě hepatitidy B, pokud je dítě alergické na bílkoviny krav. Pokud ale takový problém neexistuje, musíte si vybrat pouze zmrzlinu s přírodními ingrediencemi. Je pravda, že sladká pochoutka od moderních výrobců zpravidla obsahuje palmový olej ve velkém množství, což je velmi škodlivá složka, karcinogen. V mnoha zemích se již nepoužívá v potravinářském průmyslu. Nicméně u nás je tato součást součástí mnoha produktů. Proto při určování, jaké potraviny můžete jíst, byste měli pečlivě prostudovat jejich složení: například při rozhodování, který dort přinese mladé matce, je lepší vybrat domácí koláče z osvědčených ingrediencí.

Kondenzované mléko

Kondenzované mléko v GV se mamince často doporučuje, když diskutuje o tom, jak vyrobit mléčný tuk. Ale jak surové, tak vařené kondenzované mléko během kojení by se mělo brát velmi opatrně. Zaprvé je to produkt s vysokou kalorickou hodnotou a zadruhé moderní výrobci přidávají do kondenzovaného mléka mnoho komponent, které jsou pro mladé matky nepřijatelné. Proto je lepší jíst kondenzované mléko s HB ve velmi malých porcích a občas.

Pouze přírodní, vzácné a v malých porcích..

Než začnete zavádět vejce do své stravy, je třeba zkontrolovat, zda je dítě alergické na kuřecí bílkoviny. To lze také provést pomocí speciálního krevního testu. Vařená vejce během kojení lze konzumovat pouze v omezeném množství - nejvýše 1 ks. ve dne. Je velmi důležité, aby vejce byla čerstvá. Chcete-li zkontrolovat čerstvost tohoto produktu, musíte namočit vejce do sklenice vody. Čerstvé vejce klesne na dno, objeví se zastaralé vejce. Je důležité umýt vejce a nikdy je jíst syrová. Je možné vařit řadu vaječných pokrmů (omeleta, smažená vejce), ale přesto je třeba vzít v úvahu, že smažená omeleta je méně užitečná než vařené vejce.

Je to možné, semena a ořechy?

Slunečnicová semínka

Tento produkt je silným alergenem, takže odpověď na otázku, zda kojící matka může jíst slunečnicová semínka, není vždy pozitivní. Ženy, které trpí sezónní alergií na pyl, by neměly jíst slunečnicová semínka. Pokud žena netrpěla takovou chorobou, pak v malém množství semen může být HB. Ale neustále žvýkání semen během kojení to samozřejmě nestojí.

Ořechy

Tento produkt je velmi užitečný, ale přesto je alergenem. Proto se vlašské ořechy mohou jíst v omezeném množství - ne více než 2-3 ks. ve dne. Skutečnost, že konzumace ořechů údajně přispívá k laktaci, není v tomto případě rozhodující, protože ořechy mohou u dítěte vyvolat negativní reakce. Pistácie, arašídy a jiné druhy ořechů by měly být také konzumovány v malých dávkách. Konec konců, pistácie mohou také vyvolat negativní reakce.

Jaké masné výrobky lze použít pro HS??

Mluvíme-li o tom, jaká jídla po porodu může a měla by jíst žena s HS, měly by se také nazývat masné výrobky. Jaké maso mohu jíst? Za prvé, odrůdy stravy: hovězí maso, krůta, králík.

Maso obsahuje mnoho bílkovin, které jsou důležité pro růst dítěte a zotavení ženy po porodu. Samozřejmě je nejen nežádoucí jíst klobásu nebo klobásy, ale také velmi škodlivé. Nestojí také za to jíst tuk, protože se jedná o velmi mastný produkt. Odrůdy stravy však mohou být zavedeny již 10–15 dní po narození a jíst pokrmy z masa 2-3krát týdně.

Na základě masa můžete vařit polévky a vývary. Jaké polévky se vaří, záleží na chuťových preferencích mámy, ale zároveň musíte použít „povolenou“ zeleninu a maso

Doporučuje se také postupně přidávat do stravy ryby. Například, červené ryby, které jsou velmi užitečné pro dítě a matku, by však měly být konzumovány opatrně, protože mohou vyvolat alergii. Pokud se při zavádění nových odrůd ryb nebo masa vyskytne průjem u matky nebo koliky u dítěte, musíte je dočasně odstranit ze stravy a pokusit se vstoupit později.

Během kojení by se neměly konzumovat tyto masné výrobky:

 • divoké maso;
 • klobásy, klobásy;
 • polotovary;
 • Tlustý;
 • konzervy;
 • smažená a grilovaná masová jídla;
 • mastné skopové maso, zvěřina, vepřové maso (nežádoucí).

V prvních měsících je vhodné opustit vnitřnosti. Po třetím měsíci je lze jíst v omezeném množství. V nabídce můžete zadat játra (nejlépe kuřecí játra), ale nejíst ji 2-3krát týdně.

Ostatní jídla kojení

Při kojení musíte jíst chléb, ale bílý chléb z pšenice vyššího stupně je lepší vyloučit ze stravy. Do stravy je vhodné zahrnout chléb z neloupané mouky, chléb s otrubami, stejně jako hnědý chléb, který se vstřebává pomaleji, ale dítě je zpravidla vnímáno dobře. Nové odrůdy se zavádějí postupně, postupně. Sledováním reakce dítěte lze také jíst jiné moučné výrobky, jako jsou například těstoviny. Je lepší upřednostňovat těstoviny z tvrdé pšenice. Ale okamžité vermicelli je lepší vyloučit.

Při určování toho, co jíst během kojení, by žena měla vědět, které cereálie jíst nejlépe.

Jaké obiloviny jsou pro HB nejoptimálnější a jaké vitamíny obsahují? Pohanka obsahuje řadu minerálů, vitamíny A, B, E. Ovesné vločky obsahují hořčík, zinek, jód. V prosa cereálie je pro kojence vitamín D. Rýže je cereálie, která je relevantní pro ty, kteří nevědí, co dělat s průjmem. Při zácpě u dítěte a matky by však měla být rýže konzumována velmi pečlivě. Můžete také jíst pearl barley. Je to velmi zdravá cereálie, ale ječmen je třeba vařit po dlouhou dobu..

Neměli byste jíst ovesnou kaši, ani kukuřičné krupice. Konzervovaná kukuřice je rovněž zakázána..

Cukroví

Během laktace tělo matky samozřejmě vyžaduje sladkosti. Ale ne všechny jejich typy mohou obsahovat menu kojení. Odborníci doporučují odstranit rafinovaný cukr ze stravy na maximum. Například cukrovinky se nejlépe nahradí sušeným ovocem (sušené meruňky, rozinky, švestky). Koneckonců, i údajně užitečné bonbóny „Kráva“ od moderních výrobců obsahují řadu škodlivých přísad.

Nejezte sladkosti, ve kterých je mák. Konec konců mák nejen obsahuje morfin a kodein (i když v minimálním množství), ale může také způsobit alergie.

Kojící matka musí pečlivě vybrat soubory cookie, zvážit, jaké výhody a poškození lze zaznamenat při konzumaci určitého typu cukrovinek. Problémem je opět obsah velkého počtu přísad v máslových sušenkách. Proto můžete čas od času jíst nejbezpečnější sušenkové sušenky v tomto smyslu.

Kromě toho si mladá matka může pravidelně dovolit takové sladkosti:

 • marmeláda bez barviva;
 • marshmallows;
 • dort s tvarohem, dort s jogurtem;
 • kandované ovoce;
 • pečená jablka;
 • ovocné bonbóny.

Ale i povolené sladkosti (marshmallows, marshmallows, atd.) Jsou lepší nejíst v prvních dnech života dítěte. Také by neměly zahrnovat dietu pro koliku u dítěte.

Seznam potravin, které jsou zakázány pro hepatitidu B

Musíte tedy jasně vědět, že při kojení nemůžete kategoricky jíst kojící matku. A pokud si pamatujete seznam potravin, které nemůžete jíst a kterým se jim vyhnout, lze do stravy postupně zavádět všechna ostatní jídla a produkty..

Nedoporučuje se výrobky pro kojící matky

Jaká jídla nelze jíst?

 • klobásy, klobásy;
 • konzervy;
 • uzené maso;
 • káva, silný čaj;
 • alkohol;
 • soda;
 • čokoláda, kakao;
 • kečup, hořčice a jiná nepřírodní jídla obsahující řadu přísad.

Při postupném tvarování stravy a určování toho, co se má jíst po porodu, by žena měla vzít v úvahu, že odstraněním zakázaných potravin pro HS musíte jíst různě, ale spotřebujte všechno s mírou. Zároveň je lepší přidat do nabídky pouze jeden produkt denně, abychom pochopili, jak na něj dítě reaguje.

Jak jíst, když je dítě alergické?

Pokud je dítě alergikem, musí matka vážně přemýšlet o tom, co pít z alergií, co jíst a později co jíst pro alergii na dítě. Pokud je dítě alergické, co dělat, musíte se zeptat svého lékaře. Ale v tomto případě, když kojíte, by maminka měla mít přísnou stravu. U alergií by do nabídky neměly být zařazeny následující produkty:

 • exotické ovoce a bobule;
 • červené bobule, ovoce a zelenina (pokud je dítě alergické na červené potraviny);
 • mléčné výrobky, určité druhy masa, sója (alergie na proteiny);
 • čokoláda;
 • potraviny s barvivy, přísadami, konzervačními prostředky.

Výživa v případě alergií u dítěte by měla být postupně rozmanitější, ale matka by měla do své výživy a následně do dětské výživy postupně zavádět všechny nové produkty. Výrobky, na které dítě nereaguje dobře, je však třeba postupně zavádět, protože malé množství z nich v mateřském mléku může v budoucnu zabránit alergickým reakcím u dítěte..

V případě závažných alergických reakcí se někdy provede analýza mléka. Je třeba také poznamenat, že barva mléka není ukazatelem jeho kvality a jaká barva mléka nám neumožňuje určit, jak je výživné pro dítě.

Jaké vitamíny může kojící matka pít??

V procesu krmení mají ženy otázky, zda je nutné dodatečně brát vitamínové komplexy a které vitaminy se nejlépe pijí. Je třeba poznamenat, že při kojení žena zvyšuje potřebu vitamínů B a také A, D, E, C. Tělo potřebuje také řadu mikroelementů. Kromě toho jsou vitamíny a stopové prvky nezbytné nejen pro mámu, ale také pro tělo rostoucího dítěte.

Ženy, které chtějí vědět, které vitamíny pro kojící matky jsou lepší, často čtou recenze na fórech a ptají se na ně svých přátel. Neměli byste si však sami volit vitaminový komplex. Je lepší nejprve konzultovat lékaře a využít jeho doporučení. Poměr těhotných a kojících matek nemá zpravidla speciálně vyvinutý vitamínový komplex na matku a dítě nežádoucí účinky. Ale to, co vitamíny pijete, závisí především na jmenování lékaře.

Při kojení jasně sledujte, jaké léky užíváte. Léky nemůžete pít bez přečtení pokynů a bez souhlasu lékaře. V ideálním případě by se léky neměly vyhýbat úpravou výživy. Takže se zácpou musíte představit bylinné čaje, laxní jídla. Jak snížit tlak bez drog, můžete se zeptat svého lékaře nebo použít alternativní metody: teplý topný polštářek, bylinné přípravky.

Pamatujte, že v době krmení dítěte nesete odpovědnost nejen za sebe, ale také za jeho zdraví, a snažíte se dodržovat všechna doporučení.

Vzdělání: Vystudoval základní lékařskou fakultu Rivne State Basic s titulem Pharmacy. Vystudovala Státní lékařskou univerzitu Vinnitsa. M.I. Pirogov a stáž na něm založená.

Pracovní zkušenosti: Od roku 2003 do roku 2013 - pracoval jako lékárník a manažer lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny dopisy a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Články O Neplodnosti