Hlavní Bolest

Kolik muže a ženy nemusí pít alkohol, než si počnou dítě

Muži a ženy, kteří uvažují o přidání do rodiny, by si měli být vědomi toho, že odpovědný přístup k plánování těhotenství zahrnuje určitá omezení, včetně odmítnutí alkoholu. Pojďme zjistit, kolik muže a ženy by neměli pít před početím a proč.

Kolik byste neměli pít, než počnete člověka

Muži pijí alkohol častěji a ve větším množství než ženy, takže účinek alkoholu na mužské tělo je výraznější. Pod vlivem alkoholu (a konkrétněji - ethanolu) v těle člověka klesá počet spermií v spermatu a jejich aktivita se zpomaluje, to znamená, že se snižuje schopnost oplodnit vajíčko. Chromozom, který je nosičem DNA, je rovněž poškozen..

Pokud muži, kteří nepijí alkohol, vykazují až 30% vadného spermatu, mají pijáci již 50%, což zvyšuje pravděpodobnost, že vajíčko bude vadným spermatem oplodněno. To může vést k potratům nebo vrozeným vadám u dítěte..

Je důležité si uvědomit, že nemluvíme nutně o systematickém příjmu alkoholu - i jeho jediné použití může mít negativní důsledky..

Mohu pít pivo před počátkem dítěte? Přes zdánlivou neškodnost je pivo pro budoucí otce velmi nebezpečné. Zahrnuje fytoestrogeny, které inhibují přirozenou produkci testosteronu, snižují mužskou schopnost otěhotnět a nepříznivě ovlivňují účinnost. V tomto případě je dokonce nežádoucí i konzumace nealkoholického piva, protože obsahuje také fytoestrogeny, i když v menším množství.

Pokud člověk pije alkohol před početí, může to mít následující následky:

 • Neschopnost otěhotnět v důsledku erektilní dysfunkce u mužů.
 • Potrat nebo předčasnost.
 • Malformace (demence, podvýživa, odchylky v chování, zpoždění mentálního nebo fyzického vývoje, hyperaktivita, poruchy spánku, únava, nadměrná vzrušivost autonomního systému).

Důsledky konzumace alkoholu rodiči se mohou objevit v dospívání. Mohou zahrnovat:

 • Rychlejší únava ve srovnání s vrstevníky.
 • Bolesti hlavy.
 • Depresivní stav.
 • Emoční nestabilita, nízká sebeúcta.
 • Poruchy spánku.

Termín spermatogeneze u mužů je 72 dní. Toto je minimální doba, kterou nemůžete pít, než počnete člověka. Ale protože početí se často nevyskytuje poprvé, je vhodné zdržet se špatného návyku po dobu nejméně tří měsíců, aby se podařilo vyvinout co nejvíce zdravých a morfologicky správných spermií, jak je to možné. Pokud byl příjem alkoholu poměrně dlouhý, neměl by člověk pít šest měsíců.

Přestože je pro muže docela obtížné psychologicky odmítat pít alkohol, se zodpovědným přístupem k jejich budoucnosti a budoucnosti svého dítěte, toto období může vydržet.

Příprava na početí člověka tedy znamená úplné odmítnutí užívání alkoholických nápojů, bez ohledu na to, zda se jedná o silné nápoje nebo nápoje s nízkým obsahem alkoholu. Dodáváme, že toto pravidlo musí dodržovat muži s jakýmkoli zdravotním stavem.

Pokud však člověk zneužil alkohol nebo ho užíval v mírných dávkách, ale pravidelně (například o víkendech), může průběh komplexu vitamín-minerál Speroton pomoci minimalizovat následky konzumace alkoholu. Složení léčiva zahrnuje L-karnitin, který má významný vliv na pohyblivost a koncentraci spermií, jakož i na další indikátory spermií. Kromě L-karnitinu obsahuje Speroton kyselinu listovou, která snižuje počet defektních spermií, jakož i vitamín E, zinek, selen. Tyto látky pomáhají zvyšovat mužskou plodnost. Je klinicky prokázáno, že Speroton zvyšuje pravděpodobnost početí.

Kolik byste neměli pít, než si představíte ženu

Před početí by se žena měla zdržet alkoholu po dobu nejméně jednoho měsíce (nebo jednoho cyklu). Toto období je nezbytné, aby tekutina ve vejcovodech a krčku hlenu neměnila jejich konzistenci. Odmítnutí ženy před otěhotněním ženy snižuje pravděpodobnost mimoděložního těhotenství o 70%.

Je důležité si uvědomit, že ovariální rezerva je u žen tvořena před narozením. Vejce se proto postupem času „zhoršují“, protože jsou vystavena řadě nepříznivých faktorů, mezi něž patří alkohol.

Alkohol může zničit strukturu vaječníků a tento proces je nevratný. Veškerý alkohol, který žena po celý život konzumuje, tedy negativně ovlivňuje její reprodukční funkci..

Postarej se o budoucnost

Zdraví budoucí generace závisí na kompetentní a odpovědné přípravě na početí. Odmítnutí alkoholu je jedním z nejdůležitějších kroků na této cestě. To není tak velká oběť, pokud si pamatujete, že odměnou bude narození zdravého syna nebo dcery.

NENÍ REKLAMNÍ. MATERIÁL PŘIPRAVENÝ NA ÚČASTI ODBORNÍKŮ.

Početí, těhotenství. a alkohol

Bohužel, lékařem obhajované plánování těhotenství nenabývá příliš často. Proto není neobvyklé, že se žena dozví o těhotenství, když si s hrůzou vzpomíná, že ona a její manžel v posledních týdnech pili alkohol. Pije dítě alkohol a jeho rodiče (nebo jednoho z nich)??

Většina odborníků v oblasti hygieny a výchovy ke zdraví věří, že ze všech toxických látek, které mohou narušovat fyzický a duševní vývoj potomstva, hraje alkohol vedoucí roli. Problém „opilého početí“ je považován za mimořádně naléhavý a vyžaduje povinné a bezpodmínečné řešení. Ale tady samozřejmě mluvíme o alkoholikech. A pokud si rodiče dovolili jen pár sklenic vína nebo láhev piva, ale stalo se to přesně „kolem početí“? Je to opravdu ohrožující nenarozené dítě s hroznými následky, které může způsobit alkohol?

"Opilá koncepce" a její důsledky

V procesu početí, který vede k novému životu, dochází ke splynutí otcovských a mateřských zárodečných buněk. Vědci již dlouho debatují o tom, zda příjem alkoholu bezprostředně před početí muže může ovlivnit zdraví nenarozeného dítěte. Zastánci teorie, že neexistuje žádná souvislost mezi těmito skutečnostmi, jsou založeny na skutečnosti, že proces zrání spermií trvá asi 3 měsíce, což znamená, že na koncepci se podílejí „staré“ buňky, které nejsou zkaženy alkoholem. Nedávné studie kanadských lékařů však potvrdily opačný názor. Bylo zjištěno, že alkohol působí téměř okamžitě na tekutinu spermií, což udržuje životaschopnost spermií. Spermie zdravých nepijících mužů obvykle obsahuje až 25% patologických spermií (ukazatelů normálního spermogramu), ale jejich šance na účast na početí jsou mnohem nižší než ve zdravých zárodečných buňkách. Nicméně po pití alkoholu jsou šance na zdravé a patologické buňky téměř stejné! Výsledek toho může být žalostný: vajíčko je oplodněno vadným spermatem a dítě se narodí s různými abnormalitami v důsledku genetických defektů. Nedávné studie ukázaly, že obsah alkoholu ve spermatu odpovídá obsahu alkoholu v krvi. A alkohol může způsobovat chromozomální abnormality spermií.

Zrání vajec v ženském těle se objevuje každý měsíc, tento proces mohou ovlivnit různé faktory, včetně alkoholu. V preimplantačním období však nedochází k malformacím; Jinými slovy, alkohol opilý matkou v období od začátku poslední menstruace do početí pravděpodobně nepoškodí nenarozené dítě. Alkohol opilý mužem 2-3 měsíce před početí a zejména v den početí nepříznivě ovlivňuje fyzické a duševní zdraví jeho potomků, protože není to období dozrávání spermií.

Na konci tohoto krátkého období se však embryo stává extrémně citlivým na všechny škodlivé faktory, které mohou vést k jeho smrti a vzniku závažných deformit a chorob, pokud plod zůstane naživu. V prvních dvou týdnech po početí jedná příroda na principu „vše nebo nic“. V tuto chvíli se vyvíjí pouze zdravé embryo. Pokud jsou buňky poškozeny alkoholem, silnými drogami, nikotinem nebo infekcí, přestanou se dělit. Pak dojde k velmi brzkému potratu ve formě opožděné menstruace. Pokud se embryo dále vyvíjí, je to nejspolehlivější indikátor, že jste mu nijak neublížili. Od této chvíle však nastávající matka slaví pouze nealkoholické nápoje!

Těhotná žena nemůže ani se vší touhou pít sama: společnost nastávající matky bude vždy nenarozeným dítětem.

Rozsáhlé přesvědčení, že alkohol může poškodit plod pouze tehdy, když se již vytvořily pupeční šňůry a placenta, je úplně špatné! Deset až čtrnáct dní poté, co oplodněné vajíčko prochází vejcovodem do dělohy, zakoření se v děloze. V této fázi ještě neexistuje žádné spojení skrz pupeční šňůru mezi krevním oběhem matky a dítěte. I přes to vstupuje mateřská krev do embrya, a to i prostřednictvím žloutkového měchýře. Pokud alkohol vstoupí do mateřské krve žaludkem a tenkým střevem, může dosáhnout plodu a narušit dělení buněk.

Existuje také mylná představa, že sklenka vína je méně škodlivá, pokud je tvorba dětských orgánů dokončena. Alkohol může kdykoli poškodit vaše dítě. Je však absolutně pravda, že první tři měsíce jsou obzvláště nebezpečnou fází. Vzhledem k tomu, že se orgány dítěte v této době začaly formovat a vyvíjet, může nepříznivý účinek alkoholu na buněčné dělení zvláště snadno vést k malformacím. Mozek je obzvláště zranitelný: pod vlivem alkoholu se tvoří méně mozkových buněk, což ovlivňuje velikost mozku. Ve čtvrtém až šestém měsíci těhotenství brání alkohol v první řadě růstu embrya. V tomto případě se riziko potratu zvyšuje dvakrát až čtyřikrát, pokud těhotná žena dvakrát týdně vypije více než 30 ml alkoholu. V sedmém až devátém měsíci má dítě nový skok v růstu. Protože se mozek aktivně vyvíjí a roste a vytvářejí se vazby mezi buňkami, působení alkoholu je v tomto období obzvláště fatální: negativně ovlivňuje oba procesy.

Samotný alkohol (ethanol) a jeho produkty rozkladu, jako je acetaldehyd, mají škodlivé účinky na plod. Ethanol vede ke křečím cév placenty a pupeční šňůry, což narušuje dodávku kyslíku a živin do plodu. Acetaldehyd nepříznivě ovlivňuje buňky embrya, vede ke změně genetického materiálu (DNA), což je příčinou různých malformací. Alkohol narušuje výměnu vitamínů, hormonů v tkáních a orgánech plodu. Centrální nervový systém je na něj zvláště citlivý, což následně způsobuje u dítěte duševní poruchy a poruchy chování. Užívání alkoholu ženou během těhotenství významně zvyšuje riziko potratu, narození malých dětí a v nejzávažnějších případech přispívá k rozvoji syndromu fetálního alkoholu. Tento syndrom je spojen s poškozením nitroděložního alkoholu a je charakterizován specifickými abnormalitami obličeje, zpožděním ve fyzickém a duševním vývoji, abnormalitami chování, poškozením srdce, genitourinárního systému a dalších orgánů. Následky nitroděložního poškození plodu jsou bohužel nevratné a prakticky je nelze léčit..

Pít nebo nepít?

Vyvolává se přiměřená otázka: závisí závažnost poškození zdraví dítěte na množství alkoholu, pravidelnosti jeho používání nebo na něčem jiném? Množství a četnost konzumace alkoholu samozřejmě hraje důležitou roli v povaze účinků expozice alkoholu na plod. Podle studií je každodenní příjem 30 gramů alkoholu nebo jiných alkoholických nápojů těhotné ženy z hlediska alkoholu (viz tabulka) spojen s vysokým rizikem fetálního alkoholového syndromu u dítěte. Jediná bezpečná dávka alkoholu pro všechny však neexistuje! Bylo zjištěno, že syndrom fetálního alkoholu byl nalezen také u dětí, jejichž matky denně konzumovaly pouze 3-5 g alkoholu. Škodlivost alkoholu pro plod závisí na vlastnostech těla matky pro zpracování alkoholu a reakci na alkohol, stavu orgánů a systémů ženy v době těhotenství, povaze stravy, souvisejících špatných návycích, jako je kouření, genotypu plodu (závisí na zárodečných buňkách zapojených do početí), těhotenství a mnoho dalších bodů.

Ethanol snadno překonává placentární bariéru, rychle vstupuje do fetálního krevního oběhu a výsledkem může být tzv. Teratogenní účinek, tj. Schopnost způsobit vrozené malformace

Samozřejmě byste neměli panikařit, pokud jste během celého těhotenství vypili sklenici suchého vína nebo půl plechovky piva. Pokud je to však součástí vašeho systému, mnohokrát se zvyšuje riziko pádu do jednoho z „kritických období“, kdy je citlivost plodu na vnější faktory velmi vysoká. A takový rozmaru může stát nejen fyzické a duševní zdraví, ale i život vašeho dítěte. Skutečnost je zřejmá: je nepřiměřené vystavit plod dokonce minimálnímu riziku. Doporučení většiny lékařů proto zůstávají velmi kategorická: užívání alkoholu během těhotenství by mělo být zcela vyloučeno!

Ještě lepší je, že budoucí rodiče by měli přestat užívat alkohol v období před početí (nejméně 3 měsíce před ním).

Obsah alkoholu v různých alkoholických nápojích

Alkohol pítMnožství nápoje, gObsah alkoholu (vyjádřeno jako čistý alkohol), g
Pivo1003,6-9,0
(v závislosti na síle piva)
Gin s tonikem1007.1
Stolní víno1009.5
Obohacené víno10015.3
Likér10021
Vodka, whisky, rum, koňak10038-42

Ženy, které pijí jednu až dvě jednotky alkoholu denně a první tři měsíce těhotenství, riziko vzniku potratu ve druhém trimestru těhotenství je dvakrát vyšší než u osob, které nepijí. Příčiny potratů na počátku těhotenství jsou v tomto případě často různé genetické abnormality a vývojové poruchy, z nichž některé mohou být způsobeny účinkem alkoholu. Patologický genetický materiál je tedy podle zákonů přírody „odmítnut“, bez ohledu na to, jak se to zvukové rouhání jeví. Shrnutím výsledků rozhovoru můžeme vyvodit následující závěry:
 • Konzumace alkoholu matkou před početí a v prvním týdnu po něm ve většině případů neovlivňuje zdraví nenarozeného dítěte..
 • Po těhotenství (od chvíle, kdy oplodněné vajíčko napadlo děložní sliznici), může být i malé množství alkoholu konzumované ženou fatální pro její nenarozené dítě. Toxická dávka alkoholu je v každém případě individuální.
 • <> Alkohol opilý mužem 2-3 měsíce před početí a v den početí nepříznivě ovlivňuje fyzické a zejména duševní zdraví jeho potomků.
Zjevně by budoucí rodiče měli respektovat názor většiny odborníků, a pokud mají zájem o těhotenství a narození zdravého dítěte, nejméně 3 měsíce před plánovaným početím vylučují možnost různých škodlivých účinků, včetně alkoholu. Pamatujte, že jde o zdraví dětí, které nestojí za riziko..

Jak víte, alkohol, který pijeme jako nápoje, je ethanol nebo ethanol.

Každý také ví, že je schopen způsobit v lidském těle celou řadu změn. Projev a závažnost těchto změn závisí na délce a intenzitě účinku alkoholu na organismus - tzv. Alkoholizaci a do značné míry také na individuálních charakteristikách člověka. Komplex patologických projevů, ke kterým dochází při dlouhodobé nadměrné konzumaci alkoholu, se nazývá alkoholické onemocnění. Její příznaky, bohužel, jsou dobře známy a nebudu na ně bydlet.

Nejsmutnější však je, že alkohol dokáže ovlivnit nejen zdraví pijáka, ale i jeho potomka..

Je pravda, že četné studie nemohly stanovit přímý vztah mezi alkoholizací otce a případnými patologickými abnormalitami u jeho dítěte. Silnější sex by však nemělo být povzbuzováno, protože alkoholické onemocnění u mužů se projevuje mimo jiné obecně v narušené sexuální funkci: snížené libido, potence a další.

Ale pokud jde o ženy, užívání alkoholu během těhotenství není zdaleka neškodné. Ethanol snadno překonává placentární bariéru, rychle vstupuje do krevního oběhu plodu a výsledkem může být tzv. Teratogenní účinek, tj. Schopnost způsobit vrozené malformace (z řeckých teratos - monstrum).

Existuje něco jako syndrom fetálního alkoholu nebo syndrom fetálního alkoholu (FAS znamená syndrom fetálního alkoholu). Fetální alkoholový syndrom je stav způsobený teratogenním účinkem ethanolu na vyvíjející se plod během kritických období vývoje, jehož recidivou jsou:

 • anomálie ve vývoji maxilofaciální oblasti: hypoplasie (nedostatečný vývoj) zygomatického oblouku, dolní čelist; zkrácený horní ret, nosní můstek; úzké palpebrální trhliny;
 • narušení fyzického vývoje: nepřiměřená postava, malý nebo naopak příliš vysoký růst a / nebo hmotnost;
 • nízká porodní váha;
 • patologie nervového systému: mikrocefálie - nedostatečný vývoj mozku nebo jeho jednotlivých částí, což vede k některým neurologickým a intelektuálním poruchám; "spina bifida" - "otevřená záda", neúplná fúze míchy;
 • četné abnormality vývoje orgánů, nejčastější malformace srdce, vnější pohlavní orgány a klouby.
Kolik alkoholu může způsobit takové tragické následky?

Bohužel není možné jasně definovat prahové zóny alkoholizace, ve kterých se vyvíjí syndrom alkoholu plodu. Jsou přísně individuální a jsou spojeny s jednotlivými charakteristikami metabolismu - tzv. Farmakogenetickým profilem těla. Syndrom fetálního alkoholu se proto nemusí objevit u opilého alkoholika - au ženy, která konzumovala mírný alkohol. Není tedy možné stanovit bezpečné dávky alkoholu během těhotenství, aniž by byly známy charakteristiky enzymových systémů ženského těla.

Žena si může během těhotenství dovolit 2-3krát 100-200 g přírodního suchého vína prakticky bez rizika. Ale ne víc.

Je také důležité si uvědomit, že pokud žena vypila alkohol, aniž by věděla, že je těhotná, neměla by v žádném případě vyžadovat doporučení k potratu, protože při chronickém užívání ethanolu je v zásadě pozorována patologie vývoje plodu. Proto v tomto případě stačí vést zdravý životní styl od okamžiku těhotenství. Hlavní věcí není pokoušet osud.

Mohu pít víno při plánování těhotenství

Ano, už jsem o tom četl, ale jsem velmi podezřelý člověk. Nelíbí se mi alkoholu, zřídka piju, ale jednou za rok mohu pít slušně. A tady to padlo v době, kdy jsem plánoval své druhé dítě, no, obecně je to, jako by se někdo vypnul bez mozku. První jsem neplánoval, v té době jsem se vůbec o nic nekoupal, byl jsem mladý, byl tam také alkohol, ale nepamatuji si, co a jak. A teď PLANNINGOVÁ žena vzala a úmyslně provedla obrovskou hloupost. Smutno to všechno

Ani nevím. je to bezcenné, protože už jsem se nadával a rozhodně to už neudělám. Život a moje hlava mě pravidelně trestají. Nějak jsem nepočítal množství opilého, myslel jsem si, že bych se omezil na pár sklenic, ale hledání vyšlo.

Plná cín. Co teď? Po mém hloupém chlastu jsem se ráno snažil opláchnout žaludek. Pak jsem během dne vypil 5 tablet uhlí, několik kyseliny listové a vitaminu B s hořčíkem. Ale to nezachrání situaci (Implantace, je to, když je plod fixován v děloze? Už se ke mně váže krví?

Teď mám bolesti jako před menstruací. Tak tomu bylo v prvním těhotenství, ale pak jsem už měl zpoždění o týden a já jsem na ně čekal a nic jsem netušil. Co musíte říct lékaři? Jak se tento pojem počítá? Od začátku menstruace do těhotenství nebo od doby ovulace?

Děkuji, trochu jsem se uklidnil. Připraven trpět nejzávažnější toxikózou, kdyby se zdravé dítě narodilo jen dítě. Mám všechno zadkem navždy.

Odpověď na zprávu od Mamma-Lechuza 16. srpna 2014, 20:00.
Plná cín. Co teď? Po mém hloupém chlastu jsem se ráno snažil opláchnout žaludek. Pak jsem během dne vypil 5 tablet uhlí, několik kyseliny listové a vitaminu B s hořčíkem. Ale to nezachrání situaci (Implantace, je to, když je plod fixován v děloze? Už se ke mně váže krví?

Teď mám bolesti jako před menstruací. Tak tomu bylo v prvním těhotenství, ale pak jsem už měl zpoždění o týden a já jsem na ně čekal a nic jsem netušil. Co musíte říct lékaři? Jak se tento pojem počítá? Od začátku menstruace do těhotenství nebo od doby ovulace?

Díval jsem se na video s dětmi, které mají abnormality způsobené alkoholem. Hmm. zdá se, že to už nikdy nebudu používat. V každém případě už mám divoký depresnyak. Ať mi řeknou cokoli, budu o tom přemýšlet. Se svým prvním dítětem jsem nic neplánoval, takže si ani nepamatuji, co se stalo v prvním měsíci. Když jsem to zjistil, ani jsem nepřemýšlel o změně mého životního stylu. Přirozeně, žádný alkohol, ale snědl jsem nejrůznější bahno, hranolky, smažené brambory, nebral vitamíny, nepil nealkoholické nápoje atd. Toxikóza byla příšerná a pálení žáhy, ale nebyl strach, nepozoroval jsem žádné filmy o těhotenství a byl si jistý, že všechno je v pořádku s dítětem. Nevím, odkud taková důvěra vzešla. Čím méně víte, tím lépe spíte.

Můj manžel mě bude nenávidět, pokud se něco pokazí. A já sám zemřu hanbou a zármutkem.

Alkohol se z těla odstraní po 20 dnech. A za těchto 20 dní dítě vyvine všechny důležité orgány
Musím jít na procházku s dítětem a sedím v depresi. Nechci nic. Můj manžel musí vařit, ale nemohu se donutit. Pokud jsem těhotná, tak budu žít 9 měsíců. A já jsem chtěl, aby všechno bylo jiné, byla tu radost z očekávání, ne strach.

Žijete v ekologicky čistém lese,
jíst ekologicky šetrné pěstované produkty v přísném souladu s individuálně vypočítanou potřebou proteinových tuků, uhlohydrátů-vitaminů,
máte doporučený plán pro sport a sledujte ho, nemáte akutní a chronická onemocnění,
v příštích 9 měsících budete žít v karanténě, abyste se neinfikovali kapičkami ve vzduchu
Vyhněte se zranění, pádům, stresům, letům? výlety v autě, aby nedošlo k riziku nehody?

Ano? Pak stojí za to frustrovat se nad sklenkou vína. A nezapomeňte nosit konstrukční přilbu z malých meteoritů.
Ne? Pak už skóre, uvolněte. Pili a pil

Někde jsem slyšel, že pokud člověk nezneužije alkohol, pak náhodně opilý během těhotenství neovlivní děti.

ale tohle je opravdu hloupé. naprogramujte se na špatné a stres není pro tělo dobrý, vitamíny se ve stresu okamžitě rozkládají. Vytáhněte se k sobě, taková nálada je mnohem horší než láhev vodky opilé v předvečer jednoho

Odpověď na zprávu od Jellaly 17. srpna 2014 13:48

oh, už máš dítě, a ty píšeš takový odpad, myslel jsem, že ti bylo 18-19 let.

Na stránce 4 jste již jisti, ale odpočinuli jste a jste v plné míře depresi. Přemýšlejte o dítěti, které už je tam a které je možná těhotné

Plánování alkoholu a těhotenství

Každý ví o škodlivých účincích alkoholu, zejména pokud jde o zdraví budoucích matek. Při přenášení plodu alkohol poškozuje nejen ženské tělo, ale také nitroděložní vývoj, zvyšuje riziko potratu v raných stádiích, mrtvě narozených. Aby se zabránilo takovým fatálním následkům, měla by žena vědět všechno o plánování těhotenství.

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Poškození alkoholu vývojem plodu

Nejprve je třeba poznamenat, že alkoholické nápoje obsahují ethylalkohol, který je svým složením a vlastnostmi toxickou látkou. Systematickým používáním dochází k otravě těla a jako první trpí játra a mozek. "Lidský filtr" není schopen čistit krev alkoholem, toxické prvky se hromadí ve velkém množství a postupně ničí těla žen a mužů.

Co se týče meningů, dochází k akutnímu nedostatku kyslíku, protože krev nevstoupí v nedostatečném objemu, systémová cirkulace je obtížná a kyslík tuto obohacenou biologickou tekutinu organického zdroje obohacuje. Proto je zjevné poškození pití, zejména pokud jde o plánování těhotenství.

Naši čtenáři doporučují!

Náš pravidelný čtenář sdílel efektivní metodu, která zachránila jejího manžela před ALCOHOLISMEM. Zdálo se, že nic nepomůže, v lékárně bylo několik kódování, ošetření, nic nepomohlo. Pomohla účinná metoda, kterou doporučila Elena Malysheva. ÚČINNÁ METODA

Je důležité objasnit, že ethylalkohol překonává systémovou cirkulaci, šíří se po všech systémech, vnitřních orgánech a přitom snadno proniká placentární bariérou (jediná ochrana plodu). Výsledkem je, že dítě trpí nedostatkem živin a v jeho dosud ne zcela formovaném organismu dochází k abnormálním procesům, mutace nejsou vyloučeny.

Pokud žena systematicky zneužívá alkohol, je předpokladem očištění těla před těhotenstvím, jehož dodržování vám umožní porodit silné a zdravé dítě. V tomto případě musíte kontaktovat místního gynekologa a přítomnost kouření mužů na recepci nebude zbytečná. Lékaři trvají na tom, že nejen alkoholismus matky, ale i nezdravý zvyk budoucího otce má negativní dopad na plod, protože kvalita spermií a aktivita spermií jsou toxickými látkami výrazně sníženy.

Potenciální patologie plodu

Pokud je žena závislá na alkoholu před početím nebo po oplodnění vajíčka, mohou mít následky pro nenarozené dítě fatální následky. Mezi potenciální zdravotní problémy je třeba rozlišovat následující patologie:

 • porušení nervové trubice plodu;
 • anatomické vývojové anomálie;
 • bronchopulmonální dysfunkce;
 • riziko předčasného narození a potratu;
 • odchylky v duševním a fyzickém vývoji;
 • vrozené vady genitourinárního a kardiovaskulárního systému;
 • patologické změny v dědičném materiálu.

Pokud pijete alkohol, může se dítě narodit horší, zůstat po celý život postižené, protože vrozená onemocnění je obtížné úspěšně konzervativně léčit.

Poškození ženského těla

Při plánování těhotenství by budoucí matka měla pochopit, že účinek ethylalkoholu na reprodukční systém je negativní, nesení plodu je obtížné a všechna onemocnění těla se zhoršují. Proto lékaři před početí důrazně doporučujeme, abyste očistili tělo žen a mužů a pak se zdrželi pití alkoholu.

DNA molekuly pod vlivem toxických prvků mění jejich strukturu, přispívají k vývoji anomálií na genetické úrovni. Takové nemoci dítěte nejsou léčeny, mají výrazné příznaky, mění z člověka osobu s celoživotním postižením. Pokud pijící žena plánuje těhotenství, může na cestě k dosažení cíle narazit na následující překážky:

 • obtížnost dostat vajíčko do dělohy;
 • procesy předčasného stárnutí;
 • časná menopauza;
 • hrozba rakoviny na ženské straně;
 • menstruační nepravidelnosti;
 • ne zrání vajec;
 • odmítnutí vajíčka;
 • těžká toxikóza v časném nebo pozdním těhotenství;
 • riziko potratu.

Je to kvůli alkoholu, z něhož žena, pokud se chtěla stát matkou, neodmítla včas. Pokud je působení ethylalkoholu dlouhé, nebude snadné tělo očistit a období plánování těhotenství je zpožděno o měsíce, roky. Mezi komplikace doktoři rozlišují diagnostikovanou neplodnost, chronické ženské choroby.

Poškození mužského alkoholismu

Při plánování těhotenství je role mužů velmi důležitá a polovina úspěchu závisí na zdravotním stavu budoucího otce. Se systematickým zneužíváním alkoholu jsou možné následující patologie mužského těla:

 • poškození zárodečného epitelu;
 • kontrakce semenných žláz;
 • dysfunkce semenného kanálu;
 • snížené orgasmické zážitky;
 • zvýšení počtu nezralých spermií;
 • tvorba abnormálních zárodečných buněk;
 • snížená kvalita semenné tekutiny;
 • snížené libido;
 • nedostatek erekce;
 • zastavení tvorby zárodečných buněk.

U mužů takové odchylky v reprodukční funkci slibují neplodnost, problémy v rodinném životě a nervové poruchy na úrovni sebevědomí. Abychom se těmto problémům v budoucnu vyhnuli, alkohol je produkt, který by měl zůstat v životě moderního člověka pod velkým zákazem.

Tipy pro budoucí rodiče

Při plánování těhotenství je velmi důležité dodržovat všechna doporučení odborníka a je to otázka pečlivého chování obou budoucích rodičů. Pokud je v lidském životě přítomen alkohol, je důležité si uvědomit, že spermie se aktualizují každé tři měsíce, proto je možné úspěšnou koncepci naplánovat pouze tehdy, pokud budoucí otec během tohoto období nepil. Jinak ošklivé a podřadné spermie mužů se zvýšenou aktivitou a oplodněním vajíčka vyvolávají nevratné mutace plodu.

Co se týče ženského těla, všechno je mnohem složitější. Alkohol poškozuje reprodukční systém, kde k obnově buněk dochází pouze několikrát za život. Je nutné myslet na vaše budoucí mateřství od dospívání, protože pití alkoholu občas zvyšuje mutace na intrauterinní úrovni a není tak jednoduché očistit tělo toxických prvků.

Pokud se žena chce stát matkou, měla by se vzdát alkoholu 9 měsíců před úspěšným početím. Tentokrát stačí k očištění krve, posílení imunitního systému, léčbě chronických onemocnění a normalizaci emoční sféry. Alkohol není dovoleno užívat ani v minimálním množství, protože se vyskytuje fetální alkoholový syndrom, což je pro plod nebezpečné.

Zdraví žen a mužů má velký význam pro budoucí potomky, a proto je při plánování potomků nezbytné informovat gynekologa o všech jejich špatných návycích a nemocech. Taková otevřenost umožní nejen rychle otěhotnět dítě, ale také bezproblémově snáší těhotenství, porodí zdravé a plnohodnotné dítě.

Názor lékařů

Podle klinických studií je alkoholismus mužů pro vývoj plodu méně nebezpečný, ačkoli riziko mutací a vrozených nemocí stále existuje. Alkohol pro těhotné ženské tělo je však obzvláště fatální, protože vyvolává obecnou intoxikaci plodu. Proto by žena „v zajímavém postavení“ neměla pít alkohol, i když dříve takové chování pro ni bylo normou.

V nefunkčních rodinách, kde jsou rodiče alkoholici, se nemocní a předčasně narození děti narodí na 77% všech klinických obrázků. Zneužívání alkoholu u mužů ohrožuje vnější deformity, například u dítěte při narození může být diagnostikována rozštěp patra nebo rozštěp rtu. Alkohol ženy vyvolává vnitřní onemocnění dítěte, zpoždění v duševním a fyzickém vývoji. V každém případě se dítě narodí zdravotně postižené, ale i při dokonalém zdraví má predispozici k závislosti na alkoholu již na genetické úrovni (existuje dědičný faktor).

Alkohol je tedy fatálním zvykem v životě mužů a žen, zejména pokud plánují získat potomstvo brzy, dát světu nový život. Důsledky pro zdraví dítěte nejsou nejpohodlnější a ve většině případů dokonce fatální.

Nelze vyléčit alkoholismus.

 • Vyzkoušel mnoha způsoby, ale nic nepomůže?
 • Další kódování bylo neúčinné?
 • Alkoholismus zničí vaši rodinu?

Nezoufejte, našel účinný lék na alkoholismus. Naši kliničtí lékaři vyzkoušeli na sobě klinicky prokázaný účinek. Číst dál >>

Kolik muže a ženy nemusí pít alkohol, než si počnou dítě

Muži a ženy, kteří uvažují o přidání do rodiny, by si měli být vědomi toho, že odpovědný přístup k plánování těhotenství zahrnuje určitá omezení, včetně odmítnutí alkoholu. Pojďme zjistit, kolik muže a ženy by neměli pít před početím a proč.

Existuje vztah mezi alkoholem a pravděpodobností úspěšného početí?

Lékaři marně radí párům plánovat počátek dítěte po dobu několika měsíců, aby se zdrželi pití alkoholu. To je způsobeno nejen skutečností, že ethylalkohol negativně ovlivňuje reprodukční funkci a může vyvolat rozvoj různých patologií u dítěte. Je vědecky prokázáno, že pokud by v době početí byli oba partneři opojeni, pravděpodobnost, že bude koncepce úspěšná, se výrazně sníží. Žena bude pravděpodobně otěhotnět, ale bude malá.

Který alkohol je nejnebezpečnější?

Před početí se doporučuje zdržet se jakéhokoli druhu alkoholu, včetně piva. Riziko různých problémů je zvlášť zvýšené, pokud v předvečer pili silní alkohol.

Různé alkoholické nápoje

Následující nápoje jsou považovány za nejnebezpečnější a nejnebezpečnější před početí:

 • Whisky. K dosažení charakteristické chuti se do nápoje přidávají různé složky a kromě nich obsahuje fuselové oleje, acetaly (ethery) a diacetyl. Většina z těchto látek je středně toxická, takže konzumace whisky před početí může mít nepříznivý vliv na fungování vnitřních orgánů a systémů.
 • Koňak. Nápoj obsahuje asi 450 esterů, acetalů, různých karboxylových a fenolických sloučenin, jakož i vyšších alkoholů. Při dozrávání koňaku v něm se v dubových sudech objevují taniny, furfural, lignin. Více než 50% těchto složek je mírně toxických, a proto mohou způsobovat potíže při početí..

Jak alkohol ovlivňuje početí?

Pití alkoholu před početí se nedoporučuje nejen pro ženy, ale také pro muže. Pokud v předvečer člověk pije alkohol, v každém případě ethylalkohol proniká do semenné tekutiny, což způsobí změnu zárodečných buněk. Pokud jde o ženské tělo, pokud v období folikulární fáze cyklu žena neužila alkohol, pak malé množství během početí neovlivní stav vajíčka.

Ale stojí za zvážení, že pití může negativně ovlivnit proces dělení vajec a jeho progresi vejcovodem po kontaktu se spermatem. Proto se konzumace alkoholických nápojů před početím často stává příčinou mimoděložního těhotenství, potratů a odloučení vajíčka..

I když žena může porodit a porodit dítě, pití alkoholu před početí zvyšuje riziko následujících patologií u dítěte:

 • nedostatek váhy;
 • oslabená imunita;
 • hyperaktivita
 • nespavost;
 • časté bolesti hlavy;
 • nízká vitalita.

Pokud partneři pili před počátkem dítěte, nelze vyloučit riziko nebezpečnějších následků. U těchto dětí není vyloučena demence ani fyzické deformity, což je velmi obtížné opravit..

Dopad na mužskou reprodukční funkci

Protože zdraví mužů je velmi důležité pro početí zdravého dítěte, pití alkoholu před takovou odpovědnou věcí se kategoricky nedoporučuje. Důvodem je skutečnost, že složení spermií přímo ovlivňuje zdraví a vitalitu nenarozeného dítěte. Toxiny přítomné ve složení alkoholu negativně ovlivňují všechny orgány a systémy těla.

Negativní účinky na mužskou reprodukční funkci

Včetně ničí samčí zárodečné buňky a zhoršují pohyblivost spermií. Pokud je většina spermií neaktivní, početí se nemusí stát. Je třeba mít na paměti, že v normě má každý člověk zpočátku asi 35% abnormálních spermií. Proto je mnohem méně pravděpodobné, že piják získá potomstvo.

Ale i když dojde k početí, je třeba si uvědomit, že toxiny obsažené v alkoholu mění DNA spermií, a proto nesou poškozený genetický kód. Není možné předvídat, jak to ovlivní dítě. V nejlepším případě bude mít novorozenec prostě špatné zdraví a v nejhorším případě fyzické abnormality, Downův syndrom, dětskou mozkovou obrnu a patologii vnitřních orgánů..

Rovněž stojí za zvážení, že pravidelné pití alkoholických nápojů zhoršuje účinnost a vede k hormonální nerovnováze. Zejména riziko jeho vývoje je vysoké u mužů, kteří pijí pivo neustále. Pokud pijete neustále pěnivý nápoj, snižuje se produkce testosteronu a naopak se zvyšuje obsah estrogenu. V důsledku toho je libido muže značně sníženo a tělo se mění podle ženského typu.

Na ženském reprodukčním systému

Díky fyziologickým vlastnostem je ženské tělo náchylnější k alkoholu než muž. Po několika opilých brýlích je férový sex mnohem rychlejší, než se opije, a zbytky ethylalkoholu se vylučují déle. Pravidelná konzumace silných nápojů může vést k rozvoji následujících poruch:

 • nepravidelný menstruační cyklus doprovázený silnou bolestí;
 • časná menopauza;
 • potíže s porodem dítěte;
 • vysoké riziko mimoděložního těhotenství;
 • problematické narození;
 • neplodnost.

Počet ovariálních folikulů u žen je omezený a po celý život se nemění. Pokud folikul poškozený toxiny zraje ve vejci a bude to oplodněno, existuje riziko, že bude mít dítě se závažnými patologiemi..

Způsobuje abnormality plodu

Na poznámku! Na rozdíl od mužských ženských pohlavních buněk nemá schopnost se obnovit, proto by spravedlivý sex neměl pít alkohol nejen během plánovacího období dítěte, ale také by měl alkohol zcela opustit..

Vliv alkoholu na zdraví žen

Žena má ještě nepříznivější prognózy. Ethanol ovlivňuje ovulaci. Od okamžiku narození má dívka určitý počet budoucích folikulů. Pokud žena během svého života konzumuje alkohol, zničí genetický soubor budoucích gamet. Vejce ztrácejí svou kvalitu, jejich skořápka je zničena, dochází k poruchám. I když dívka nyní neplánuje otěhotnět, v budoucnu se může projevit negativní dopad alkoholu..

Alkohol a ovulace, po nichž následuje početí, jsou neslučitelné pojmy. Pravidelná konzumace alkoholu (i když pije pivo 3-4krát týdně) způsobuje vyčerpání vaječníků. Vystavené phytoestrogeny piva způsobují hormonálně závislá onemocnění - endometrióza, myom, ovariální cysty. Silnější nápoje ovlivňují mozek, srdce a játra a narušují krevní oběh. Opilá koncepce způsobuje odloučení, modřiny, potraty a neúplné potraty.

Sledování účinku alkoholu na ženské vajíčko analogicky s vyšetřením kvality mužské semenné tekutiny je nereálným úkolem. Ale u pacientů, kteří zneužívají alkohol, dochází k menopauze dříve, častěji se formují nádory benigního a maligního původu, snižuje se střední délka života.

Kolik pije, než si představí člověka?

Před počátkem musí člověk upustit od pití alkoholu po dostatečně dlouhou dobu. Zrání nového spermatu trvá přibližně 70 dní. Toto je minimální doba, během níž by člověk neměl pít alkohol. Většina lékařů však doporučuje prodloužit toto období na 3 měsíce. Pak je zaručeno, že buňky budou mít čas na úplnou aktualizaci a pravděpodobnost škodlivých účinků bude minimalizována. Také během tohoto období se mužům doporučuje správně cvičit a jíst.

Jak dlouho trvá, než se pár připraví na těhotenství


Pokud jsou muž a žena zralí pro plánování těhotenství, znamená to, že se vědomě rozhodli stát se rodiči. Nenarozené dítě - dlouho očekávané.

Psychologická příprava obou rodičů je důležitá. Je dobré vědět, že dítě je plánované, nenulové. Bude čas na duševní a fyzickou přípravu. Matka i otec by se měli zbavit špatných návyků.

Během těhotenství by se žena neměla starat pouze o sebe. Vytváří domov pro své dítě, které z ní vyvíjí a přijímá všechny živiny. Je nutné jej zásobovat vitamíny a minerály nezbytnými pro zdraví a sílu. Vyhněte se všem látkám, které by mohly matce a dítěti ublížit. Někteří lékaři doporučují 1 rok před početí, přestat pít alkohol. To platí jak pro ženy, tak pro muže. Během této doby bude mít tělo čas na očištění a zotavení.

Kolik pije, než si představí ženu?

Pro porod zdravého dítěte je pro spravedlivý sex lepší přestat pít dlouho před těhotenstvím a v ideálním případě úplně opustit konzumaci alkoholu. Pokud je to obtížné, pak minimální doba abstinence od alkoholu je 30 dní - během tohoto období nová vejce dozrávají. Jak moc nemůžete pít alkohol před početí, záleží také na zdravotním stavu. Pokud má žena problémy s reprodukčním systémem, je lepší se chránit před alkoholem nejméně 4–5 měsíců před plánovaným početím.

Střízlivost režim při plánování dětí

Kolik by měl člověk pít před početím? Podle odborníků trvá proces zrání zárodečných buněk v mužském těle asi 75 dnů - to je, jak moc by budoucí otec neměl pít alkoholické nápoje. Abstinence od alkoholu musí být dodržena 3 měsíce před plánováním oplodnění! Taková abstinence pomůže játru očistit se od patologických enzymů a posílit tělo..

Je důležité zdůraznit, že 2–3 měsíce jsou přesně obdobím, po které muž, který se chce stát otcem, nemusí před těhotenstvím pít a zdržet se alkoholických nápojů. Pokud chcete porodit opravdu zdravé, úspěšné a plnohodnotné dítě, bez ohledu na to, kolik času uplynulo před začátkem abstinence, důrazně doporučujeme navštívit kvalifikovaného odborníka a podrobit se komplexní prohlídce, což se týká obou manželů, kteří se chtějí dozvědět o rodičovském štěstí.

Faktem je, že v závislosti na individuálních vlastnostech těla každé jednotlivé osoby se doba potřebná k úplnému uzdravení může mírně lišit. Na otázku, do jaké míry musí člověk pít a dodržovat politiku abstinence před těhotenstvím, proto může ošetřující lékař odpovědět pouze po předběžné diagnóze!

Možné důsledky opilého početí

Pokud muž nebo žena pili před početí, několikrát se zvyšuje riziko komplikací, které se mohou vyskytnout během porodu dítěte nebo po jeho narození. A to platí nejen pro silné nápoje, ale také pro pivo.

Možná retardace růstu plodu

Pokud po konzumaci alkoholu dojde k početí, může to mít následky:

 • intrauterinní zpomalení růstu, charakterizované nedostatkem hmotnosti a výšky;
 • fyziologické abnormality vzhledu (rozštěp rtu, rozštěp patra, oční vada, sestřih prstů, krátké nohy);
 • kardiovaskulární patologie;
 • selhání jater a ledvin;
 • dětská mozková obrna.

Za zmínku stojí, že většina vrozených patologií není léčitelná a nepříznivě ovlivňuje zbytek života.

Přečtěte si také

Existuje mnoho názorů ohledně pití i malého množství alkoholu během těhotenství. Někteří varují před neodůvodněným rizikem pro plánované dítě, jiní mohou říci, že je to normální, můžete si dopřát sklenici šampaňského.

Během těhotenství může alkohol u novorozeného dítěte způsobit řadu vrozených vad a dalších problémů s rizikem komplikací v závislosti na různých faktorech, včetně stadia těhotenství..

Ženy někdy pijí, aniž by věděly o těhotenství. Poškození malého množství alkoholu v prvních týdnech těhotenství bude pravděpodobně nízké, ale možné. Jakmile se však žena dozví o své situaci, musíte opustit alkohol po celou dobu těhotenství a během kojení..

Vliv alkoholu na početí dítěte

Málokdo neslyšel o negativních účincích alkoholu na početí dítěte. Pro některé je však tak těžké vzdát se zvyku pít, že doslova vyžadují, aby specialisté pojmenovali dávku alkoholu, která je bezpečná pro početí.

Je také možné bez skryté reklamy pro výrobce intoxikačních nápojů: v médiích se pravidelně objevují jasně uspořádané „výsledky výzkumu renomovaných vědců“, což naznačuje, že některé druhy alkoholu (pivo, víno) údajně stimulují reprodukční funkci. Abychom pochopili, co ohrožuje konzumaci alkoholických nápojů bezprostředně před nebo po početí, zjistíme, jak ovlivňují reprodukční systém..

Mohu pít alkohol před početí?

Skutečnost, že alkohol opilý matkou může vést k narození nemocného dítěte, lidé věděli ve starověku. Proto mnoho národů dokonce zakázalo pivo pro ženy do 30 let. Společnost byla k lidem mnohem blahosklonnější. Nadměrná opilost byla znovu napravena.

Teprve v XX století byly provedeny studie, které jasně ukázaly, že otcovský alkoholismus je pro zdraví dětí téměř nebezpečnější než pití matky. Ukázalo se, že 70% chronických alkoholiků pilo otce a pouze 10% matek. Ještě působivější byly statistiky shromážděné na jedné z psychiatrických klinik v Paříži na začátku 20. století. Ukázalo se, že každé páté dementní dítě mělo opilého otce.

Vliv alkoholu na reprodukční funkci mužů

Pro tělo je ethanol jedem, ale navíc je také vynikajícím rozpouštědlem. Jednou v žaludku se alkohol velmi rychle vstřebává do krve. Jeho koncentrace může být zvláště vysoká v semenné tekutině. Kromě toho se alkohol z reprodukčního systému vylučuje nejdéle, to znamená, že následky pití jsou ovlivněny během několika dnů.

Semenná tekutina, do které vstupuje ethanol, je přeměněna na agresivní prostředí. Pokud sperma zdravého střízlivého muže obsahuje pouze 25% patologických spermií (s defekty), pak může tento počet v opilém stavu překročit 50%. Za normálních podmínek se patologické spermie zřídka účastní početí: jsou neaktivní a nejčastěji neživotaschopné. V semenné tekutině obsahující ethanol však je pohyb zdravých spermií zpomalen. V důsledku toho se výrazně zvyšuje riziko, že vajíčko oplodní spermatickou buňku s poškozenou DNA..

Je známo, že zrání spermií (spermatogeneze) trvá asi tři měsíce. A v každém okamžiku může ethanol nepříznivě ovlivnit jejich DNA. Muž, který chce otěhotnět na zdravém dítěti, by se tedy měl zdržet alkoholu po dobu nejméně tří měsíců.

Je třeba také poznamenat, že pod vlivem alkoholu se zinek intenzivně vylučuje z těla. Nedostatek tohoto stopového prvku v krvi vede ke snížení účinnosti. Proto má piják menší šanci na otěhotnění dítěte než osoba, která vede zdravý životní styl.

Často pijí muži méně často otěhotnění

Vliv alkoholu na plodnou funkci žen

Když se dívka narodí, její vaječníky již obsahují asi 500 tisíc folikulů. Toto je rezerva na celý život. Během reprodukčního období zraje pouze 400–500 z nich.

Ethanol, absorbovaný do krevního řečiště a do ženského reprodukčního systému, ničí DNA vajíček. Někteří z nich umírají. Pokud žena nezneužije alkohol, nastane ovulace včas a zásoba folikulů je taková, že ztráta i několika tisíc nepoškodí reprodukční funkci..

Existují však případy, kdy vejce s poškozenou DNA nejen přežije, ale také oplodní. Potom se může narodit nemocné dítě. Například příčinou narození siamských dvojčat je právě poškození DNA vajíčka. Jaké vajíčko dozrává pro oplodnění - nikdo neví. Čím více však žena pije, tím horší je stav jejích folikulů a vyšší pravděpodobnost početí dítěte s mentálním nebo fyzickým postižením.

Takže nezáleží na tom, kdy dívka zneužívala alkohol: v časném dospívání nebo v den početí. Proto je pro každou ženu v reprodukčním věku nezbytnou podmínkou pro narození zdravého dítěte umírnění v užívání i nízkoalkoholických nápojů..

To vše však neznamená, že žena smí pít alkohol bezprostředně před pohlavním stykem (některé zvláště zoufalé dámy mohou předpokládat, že se to nezhorší). Lékaři říkají, že pokud je nastávající matka opilá v době početí, nebude to mít vliv na stav oplodněného vajíčka..

Další věc je děsivá: pod vlivem ethanolu se zvyšuje sekrece kapaliny ve vejcovodech (děložních), což může způsobit jejich blokádu. Oplodněné vajíčko potřebuje několik dní, aby se dostalo do dělohy přes vejcovod a získalo tam oporu. V důsledku ucpání vejcovodu se v něm vajíčko začíná vyvíjet, aniž by dosáhlo dělohy. Pití bezprostředně před nebo po početí tak zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství..

Mohu pít alkohol po početí

Někdy se žena, která je těhotná, bojí, že vypila sklenku vína několik dní po početí. Neměli byste se zvlášť bát: od početí po fixaci embrya v děloze (implantace) uplyne nejméně pět dnů. Během tohoto období alkohol v těle matky nepoškodí nenarozené dítě.

Když se však embryo zafixuje v děloze a začne se vyvíjet, stává se velmi citlivým jak na ethanol, tak na jeho produkty rozkladu (acetaldehyd). I malé dávky alkoholu mohou způsobit křeče cév placenty a pupeční šňůry.

Embryo se prostě dusí kvůli nedostatku kyslíku a hladovění kyslíkem vyvolává poruchy ve vývoji plodu. Děti pijících matek se velmi často rodí předčasně, s onemocněním centrální nervové soustavy, anomáliemi různých orgánů.

Lékaři se domnívají, že pokud se nastávající matka cítí dobře, pak po celou dobu těhotenství může jednou nebo dvakrát vypít sklenici suchého vína. Je však třeba si uvědomit, že nadměrná konzumace alkoholu v kterékoli fázi těhotenství může vést k potratu.

Alkohol a zdravé dítě nejsou kompatibilní. Proto by při plánování těhotenství měli budoucí rodiče úplně opustit alkohol a podstoupit předběžnou lékařskou prohlídku.

Články O Neplodnosti