Hlavní Testy

Jaký je nejlepší způsob, jak užívat Utrozhestan - pokyny pro nastávající matky?

Utrozhestan je hormonální droga, která se ženám během těhotenství a jeho plánování často předepisuje.

Nejlepší způsob, jak vzít Utrozhestan, by měl lékař říct. Dávka se může lišit v závislosti na individuálních charakteristikách ženy a její výběr může nějakou dobu trvat.

Jaký je nejlepší způsob, jak užívat Utrozhestan během těhotenství

Utrozhestan je rostlinný analog progesteronu - ženského pohlavního hormonu zodpovědného za druhou fázi menstruačního cyklu a normální průběh těhotenství.

Je dostupný ve formě vaginálních tobolek v dávce 100 nebo 200 mg účinné látky.

Používá se při plánování těhotenství a při náhradě nedostatku progesteronu při čekání na dítě.

Délka léčby závisí na stavu pacienta.

Během těhotenství je přípravek Utrozhestan předepisován v následujících případech:

 • Pokud existuje hrozba potratu kvůli nedostatečnosti gestagenů;
 • Těhotenství přišlo v důsledku IVF;
 • Pokud těhotenství pokračuje na pozadí endometriózy nebo děložních myomů;

Tento léčivý přípravek se používá vaginálně v průměrné dávce 200 mg denně. V případě potřeby může být dávka léčiva změněna, pokud to vyžaduje stav pacienta. Můžete si vzít jednu tobolku večer před spaním nebo jednu tobolku po 100 mg ráno a večer.

Lék může být také použit orálně, pokud je pacient kontraindikován při vaginální léčbě. Průměrná dávka je 200 mg denně, musíte užívat lék večer před spaním, nezapomeňte pít hodně vody. Dávka může být snížena nebo zvýšena v závislosti na stavu pacienta..

Ve druhém a třetím trimestru těhotenství může lék způsobit cholestázu (stagnaci žluči), proto by se měl používat opatrně. Pokud byl použit k udržení těhotenství pacienta, je obvykle zrušen 4-5 týdnů před porodem. Nepoužívejte přípravek po narození dítěte - proniká do mateřského mléka a nepříznivě ovlivňuje endokrinní systém dítěte.

Podpora progesteronu u IVF je předepsána i při plánování těhotenství a pokračuje po jejím zahájení až po dobu nejméně 12 týdnů. Použití Utrozhestanu je v tomto případě povinné pro všechny pacienty, protože potřeba IVF je téměř vždy spojena s hormonálními poruchami. Ve 12. týdnu lékař rozhodne, zda má smysl pokračovat v hormonální podpoře, nebo zda se můžete vzdát užívání přípravku Utrozhestan.

Pokud existuje riziko potratu, je Utrozhestan předepsán v dávce 200 mg nebo více po krevním testu na hladinu progesteronu. Dávkovací režim zůstává stejný.

Existují určitá pravidla pro užívání přípravku Utrozhestan. Pokud ji pacient vypije ústně, měla by se užít celá denní dávka nebo většina z ní večer a menší by měla být ponechána ráno. Pokud je přípravek užíván vaginálně, je vhodné jej předepsat večer před spaním - to zvyšuje jeho biologickou dostupnost.

Při volbě mezi orálním a vaginálním způsobem podání bude lékař vycházet ze stavu pacienta. Perorální podání zvyšuje celkovou hladinu progesteronu v těle. Během těhotenství je předepsán pro zvýšený tonus dělohy, patologie děložního čípku a pochvy, zánětlivé procesy na kůži a sliznicích genitálií, s místními alergickými reakcemi.

Vaginální podání zvyšuje hladinu progesteronu v cévách dělohy a má nepatrný vliv na celkovou hladinu celého těla. Jejich použití je výhodné, když vysoká hladina progesteronu ve velkých cévách může nepříznivě ovlivnit zdraví pacienta, stejně jako pokud existují nějaké kontraindikace na zažívací systém..

Užívání léku při plánování těhotenství

Nízké hladiny progesteronu a deficit luteální fáze mohou vést k vážným potížím při početí a implantaci embrya.

Pokud se při vyšetřování neplodnosti páru zjistí podobné endokrinní poruchy, je ženě předepsána léčba progesteronem. K čemu se používá, včetně Utrozhestanu.

Indikace pro jeho použití jsou endokrinní neplodnost, selhání luteální fáze a příprava na IVF.

Kontraindikace jsou neúplný potrat, menstruační krvácení, tromboembolismus různého původu, vysoký progesteron.

Droga způsobuje řadu vedlejších účinků - změnu menstruačního cyklu, bolesti hlavy a závratě, roztržení a zvětšení mléčných žláz (vzácné), ospalost, emoční labilitu. Možné jsou také místní alergické reakce..

Lék se užívá ve standardní dávce 100 mg (jedna tobolka po 100 mg). Je vhodné si ji vzít večer. Forma podávání může být perorální nebo vaginální. Dávka léčiva může být v případě potřeby zvýšena..

Je velmi důležité užívat lék současně, nejlépe s přesností na hodinu, protože pak má Utrozhestan maximální účinek.

O jmenování přípravku Utrozhestan během plánování těhotenství rozhoduje lékař na základě výsledků pacientových analýz. Dávkovou a lékovou formu volí také odborník. Častěji je večer předepsána jedna vaginální dávka. Orální forma se používá, pokud žena není schopna přípravek užívat vaginálně.

Při vaginálním podání je kapsle vložena do vagíny tak hluboko, jak je to možné. To by mělo být provedeno při ležení na zádech nebo na boku. Poté, než se tobolka rozpustí (asi 15 minut), musíte zůstat v klidu. Poté je vhodné lhát asi hodinu - proto se doporučuje vstoupit do kapslí přesně v noci.

Při perorálním podání je nutné přípravek vypít vodou. Utrozhestan lze užívat bez ohledu na příjem potravy, je však žádoucí, aby se většina denní dávky (nebo všech) užívala v noci. Důvodem je skutečnost, že fyziologicky hladina progesteronu stoupá večer. Orální forma často způsobuje vedlejší účinky, takže léčivo je často předepisováno vaginálně.

Předávkování Utrozhestanem se projevuje krvácením z pochvy, nepravidelnostmi v menstruačním cyklu nebo úplným zastavením menstruace, bolestmi břicha, nevolností a zvracením a ostrým zhoršením stavu. Lék nelze použít ve spojení s jinými hormonálními léky, zejména s hormonální antikoncepcí.

Názor lékařů, recenze žen

Lékaři berou na vědomí poměrně vysokou účinnost přípravku Utrozhestan při léčbě neplodnosti, a to i přes poměrně velký seznam vedlejších účinků.

Lék se také používá k léčbě některých dalších hormonálních poruch, včetně různých ovariálních dysfunkcí, menopauzy, dysmenorey různého původu..

Důležité vysvětlení je, pokud žena nebude otěhotnět, ale potřebuje léčbu přípravkem Utrozhestan, pak preferovanou metodou antikoncepce jsou kondomy, protože Utrozhestan není kompatibilní s hormonálními drogami a spolehlivost fyziologických metod, pokud je užívána, se výrazně snižuje..

Ženy si uvědomují, že během léčby přípravkem Utrozhestan se často vyskytují bolesti hlavy, pracovní kapacita klesá, může dojít k emoční nestabilitě.

Někteří pacienti jsou nešťastní, že musí přejít na bariérové ​​metody antikoncepce. Mezi recenze někdy existují náznaky, že během léčby Utrozhestanem se sexuální touha zvyšuje nebo snižuje.

Ne všichni jsou s vaginální metodou užívání léku spokojeni - například je obtížné to dělat na cestách nebo v přírodě. Těm, kteří často musí být mimo domov, se doporučuje užívat tento lék ústně..

Když je předepsán hormonální lék Utrozhestan:

Všimli jste si chyby? Vyberte to a řekněte nám stisknutím kláves Ctrl + Enter.

Co je předepsáno Utrozhestan během těhotenství

Článek pojednává o Utrozhestanu během těhotenství. Řekneme, proč je lék předepsán, návod k použití, vlastnosti použití v časném a pozdním těhotenství. Dozvíte se o kontraindikacích a vedlejších účincích léku, o tom, jak správně vložit svíčky, o pravidlech pro zrušení léku.

Co je Utrozhestan

Utrozhestan - lék s účinnou látkou progesteron, vyráběný ve formě měkkých želatinových tobolek oválné žluté. Obsahem tobolek je olejovitá bělavá homogenní suspenze bez zjevné separace fází. Patří do skupiny progesteranů (progesteron je další název progesteronu).

Vzhled (fotografie) drogy Utrozhestan

Tento hormon hraje důležitou roli během těhotenství. Mění strukturu děložního endometria, aby se usnadnilo zavádění oplodněného vajíčka do něj, snižuje kontraktilní schopnost dělohy, brání vzniku hypertonicity dělohy a ukončení těhotenství. Progesteron se podílí na přípravě mléčných žláz pro kojení a stimulaci laktace.

Lék je absorbován z vagíny a gastrointestinálního traktu, v závislosti na způsobu použití léku: orální nebo vaginální. Současně s intravaginálním použitím tobolek je lokální účinek výraznější a žádoucího účinku je dosaženo rychleji a perorální podávání tobolek během těhotenství je zakázáno.

Struktura

Léčivou látkou léčiva je mikronizovaný progesteron, 1 tobolka obsahuje 200 mg této složky. Progesteron je důležitý pro normální průběh těhotenství, takže léky jsou často předepisovány nastávajícím matkám.

 • slunečnicový olej;
 • sójový lecitin;
 • želatina;
 • glycerol;
 • oxid titaničitý.

Formulář vydání

K dispozici v lepenkových obalech po 7 tobolkách ve 2 blistrech, celkem 14 tobolek v balení.

Kde koupit a cenu

Lék si můžete koupit v běžné lékárně nebo objednat v internetovém obchodě, vydaném na lékařský předpis. Průměrné náklady jsou uvedeny níže:

 • Utrozhestan 100 č. 28 tobolek - 400 rublů;
 • Utrozhestan 200 №14 tobolek - 440 rublů.

Indikace pro použití

Utrozhestan se doporučuje používat u žen s nedostatkem progesteronu.

Perorální podání tobolek je předepsáno v následujících případech:

 • neplodnost na pozadí luteální nedostatečnosti;
 • prevence obvyklých potratů způsobených nedostatkem progesteronu;
 • předmenstruační syndrom;
 • premenopause;
 • selhání menstruačního cyklu v důsledku porušení ovulace nebo anovulace;
 • hrozící potrat;
 • hormonální substituční terapie v perimenopauze a postmenopauze (spolu s užíváním drog obsahujících estrogen).
 • prevence (profylaxe) předčasného porodu u ohrožených žen (s krátkým děložním hrdlem a / nebo s přítomností anamnestických údajů o předčasném porodu a / nebo předčasném roztržení membrán);
 • ohrožení potratů nebo prevence obvyklých potratů způsobených nedostatkem progesteronu;
 • předčasná menopauza;
 • hormonální substituční terapie s nedostatkem progesteronu s nefunkčními (chybějícími) vaječníky (darování vajíček);
 • podpora luteální fáze v procesu přípravy na IVF;
 • podpora luteální fáze v indukovaném nebo spontánním menstruačním cyklu;
 • hormonální substituční terapie v kombinaci s léky obsahujícími estrogen;
 • neplodnost uprostřed luteálního selhání.

Na co je Utrozhestan během těhotenství??

Během těhotenství odborníci předepisují těhotné svíčky Utrozhestanu v následujících případech:

 • riziko spontánního potratu (potrat);
 • nízký nebo nedostatek progesteronu v krvi.

Pokud žena měla v minulosti potraty, může být pro prevenci předepsán Utrozhestan. Pokud hrozí potrat, lék se používá naléhavě.

Mezi další indikace pro použití léku u těhotných žen:

 • přítomnost potratů v minulosti;
 • komplikace těhotenství kvůli nedostatku progesteronu;
 • Ke koncepci došlo pomocí IVF nebo byl postup proveden v minulosti;
 • užívání Utrozhestanu nebo jeho analogů v době početí;
 • minulé těhotenství skončilo předčasným narozením;
 • neplodnost byla diagnostikována kvůli porušení druhé fáze menstruačního cyklu;
 • zkrácená děložní čípek.

Toto jsou hlavní indikace pro použití Utrozhestanu během těhotenství. V některých případech může být lék předepsán z jiných důvodů..

Těhotná a doktorka

Použití Utrozhestanu během těhotenství

K užívání léku během porodu dítěte by mělo dojít až po absolvování všech nezbytných testů a jmenování lékaře. Charakteristiky užívání léku v různých stádiích těhotenství jsou uvedeny níže..

1 trimestr

V raných fázích těhotenství je lék povolen a často doporučován. Tobolky se vstřikují do pochvy denně a současně, což zabraňuje škodlivému účinku na játra a zažívací trakt. Kromě toho může toxikóza narušovat perorální podávání tobolek..

Proč jmenovat Utrozhestana v prvním trimestru:

 • prevence a eliminace děložního tónu;
 • zlepšení nervového systému;
 • prevence spontánního potratu;
 • vyplnění nedostatku progesteronu.

Jak droga ovlivňuje plod? Negativní účinky jsou téměř zcela vyloučeny. Ve vzácných případech se mohou objevit hypospadie (abnormalita močové trubice). Současně je vhodné minimalizovat užívání jakýchkoli léků na začátku těhotenství, protože v této době jsou položeny všechny systémy a orgány nenarozeného dítěte. Proto by měl být lék předepsán odborníkem na základě stavu a analýz těhotných.

2 trimestru

V této fázi těhotenství obvykle není nutné léky. Proč je přípravek Utrozhestan předepsán ve druhém trimestru těhotenství? Hlavní indikací je mimo jiné nedostatek progesteronu:

 • cervikální nedostatečnost;
 • zkrácení děložního hrdla;
 • těhotenství nastalo pomocí oplodnění in vitro.

V některých případech lze anamnézu vyšetřit, zda v minulosti došlo k potratům, chirurgickým manipulacím na děloze, porodu v předstihu, příjem Utrozhestanu je prodloužen na dobu neurčitou.

3 trimestru

Od 30. týdne těhotenství může být přípravek Utrozhestan předepsán v těchto případech:

 • krátké děložní čípky;
 • velmi nízké umístění dítěte;
 • časné změkčení porodního kanálu.

Přijetí Utrozhestanu v pozdním těhotenství je odůvodněné pouze s vysokým rizikem předčasného porodu. Důvodem je skutečnost, že užívání gestagenních léků nepříznivě ovlivňuje stav jater a je zvláště nebezpečné pro trombózu..

Je důležité pochopit, že možnost a nutnost užívání přípravku Utrozhestan je v každém případě zvažováno individuálně..

Návod k použití a dávkování

Specialista předepisuje způsob a trvání užívání přípravku Utrozhestan na základě stupně nedostatku progesteronu a rysů průběhu těhotenství..

Perorální tobolky se užívají takto:

 • denní dávka je 200 - 300 ml, které se užívají během dne;
 • obvykle se užívá 100 ml léku ráno a zbytek - před spaním.

Pro prevenci s hrozbou předčasného porodu se droga užívá podle následujícího schématu:

 • 400 ml každých 7-8 hodin, dokud se necítí lépe;
 • 200 ml každých 7-8 hodin až do 36. týdne těhotenství.

Při intravaginálním použití je léčivo injikováno do vagíny v dávce 200 ml každý den. Procedura se provádí v poloze na zádech, nejlépe v noci, aby lék mohl plně působit.

Při existující hrozbě předčasného porodu se lék používá denně v dávce 200 ml od 22 do 36 týdnů.

Pokud hrozí potrat na začátku těhotenství, přípravek Utrozhestan se užívá denně ve stejnou dobu ráno a večer a dodržuje interval 12 hodin, v množství 200 nebo 400 ml, až do 12 týdnů těhotenství..

Jak zrušit lék

Protože Utrozhestan odkazuje na hormonální léky, mělo by k jeho vysazení dojít postupně. Nejvhodnějším a nejúspěšnějším způsobem přerušení léčby a profylaxe je snížení dávky na 100 mg každý týden nebo o 50 mg každé 3 dny..

Během vysazení by měla být těhotná žena pravidelně sledována lékařem, aby v případě krvácení mohla být přijata všechna nezbytná opatření.

Analogy

Pokud z nějakého důvodu není možné užívat Utrozhestan, měli byste věnovat pozornost jeho analogům, jejichž seznam je uveden níže.

Dufaston

Je to nejoblíbenější analog Utrozhestanu. Jeho charakteristickým rysem není použití přírodního progesteronu, ale jeho syntetické rozmanitosti.

Vyrábí se ve formě tablet ve skořápce, v jednom balení je 20 nebo 28 kusů. Kompozice obsahuje 10 mg dydrogesteronu (analog progesteronu) a další doplňkové látky.

Pro udržení normální hladiny progesteronu jsou budoucím matkám předepsány Dufaston 1 tableta 2krát denně - jedná se o standardní dávkovací režim, který může ošetřující lékař změnit.

Droga je do značné míry podobná přípravku Utrozhestan, ale mezi jeho vedlejšími účinky není ospalost, návod k použití naznačuje, že „neovlivňuje schopnost řídit vozidla a jiné mechanismy“, což může být pro některé ženy důležité.

Cena: 570-800 rub.

Prajisan

K dispozici ve formě tobolek, v jednom balení je 10 kusů. Obsahuje 200 mg progesteronu a dalších pomocných látek. Prajisan, stejně jako Utrozhestan, lze užívat orálně nebo injekčně do vagíny. Doporučené dávkování pro nastávající matky je 200-400 mg dvakrát denně.

Cena: 250-350 rub.

Iprozhin

Lék je ve formě tobolek, jedno balení obsahuje 15 nebo 30 kusů. Hlavní účinnou látkou je progesteron mikronizovaný 100 mg. Nástroj může být užíván orálně nebo intravaginálně. Pro prevenci potratu se těhotným ženám předepisuje 100-200 mg dvakrát denně. Trvání léčby se stanoví individuálně.

Cena: 345-370 rub.

Krainon

Lék je ve formě gelu pro intravaginální použití. Každá dávka léčiva je balena v individuální jednorázové láhvi. Léčivou látkou léčiva je progesteron, v každé lahvičce je 90 mg této složky.

Doporučeno pro použití ve fázi plánování těhotenství. U těhotných žen je použití možné pouze v případě, že početí bylo dosaženo prostřednictvím IVF a gel byl použit při přípravě na výkon. V tomto případě se lék používá pouze ve velmi raných stádiích porodu dítěte.

Cena: 2500 rub.

Těhotná konzultuje lékaře

Kontraindikace

Existuje celá řada nemocí, u nichž je použití Utrozhestanu nemožné:

 • neúplný potrat;
 • tromboflebitida;
 • tromboembolické poruchy nyní nebo v historii;
 • vaginální krvácení neznámého původu;
 • intrakraniální krvácení nyní nebo v anamnéze;
 • podezření nebo přítomnost zhoubných novotvarů mléčných žláz, pohlavních orgánů;
 • porfyrinová nemoc;
 • těžká jaterní patologie;
 • věk do 18 let;
 • kojení;
 • individuální nesnášenlivost.

S opatrností se léky používají pro:

 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • migréna;
 • hypertenze
 • diabetes mellitus;
 • chronické selhání ledvin;
 • epilepsie;
 • Deprese
 • bronchiální astma;
 • dyslipidémie;
 • fotocitlivost;
 • mírné až střední poškození jater.

Při nesprávném použití nebo předávkování lékem při perorálním podání lze pozorovat následující vedlejší účinky:

 • amenorea, menstruační nepravidelnosti, acyklické krvácení;
 • savec;
 • Deprese;
 • bolest hlavy;
 • ospalost;
 • závrať;
 • nevolnost, zvracení;
 • nadýmání, průjem, zácpa;
 • svědění
 • akné
 • cholestatická žloutenka;
 • kopřivka;
 • chloasma.

U vaginální metody použití jsou zaznamenány následující vedlejší účinky:

 • zarudnutí vaginální sliznice;
 • pálení a svědění v perineu;
 • mastný výboj.

Pokud dojde po užití léku ke žlutému nebo hnědému výtoku, je nutné se poradit s lékařem.

Pokud se vyskytne jeden nebo více nežádoucích účinků, poraďte se s gynekologem..

Recenze

Používá se Utrozhestan svíčky během těhotenství v časných stádiích, když tam byl tón dělohy. V prvních několika dnech jsem pociťoval nepříjemný pocit svědění a pálení v perineu, kvůli kterému jsem chtěl tento lék zrušit, ale 3. den tyto příznaky, jako je hypertonicita dělohy, zmizely.

Ve druhém trimestru předepsal gynekolog Utrozhestanské svíčky, protože v minulosti jsem měl předčasné narození a potrat. Lék jsem použil po dobu 10 týdnů, poté se začal podle schématu navrženého lékařem rušit. Dítě se narodilo zdravé, samotné narození bylo včas.

Použil jsem Utrozhestan ve třetím trimestru, protože mi byla diagnostikována krátká děložní čípek. Lék používal do 36 týdnů těhotenství a po 9 dnech porodil. Možná je to jednoduchá náhoda, nebo mi ten lék opravdu pomohl tak dlouho nosit dítě.

Utrozhestan je účinný lék pro ty, kdo plánují těhotenství nebo jsou již v pozici. Droga pomáhá udržovat těhotenství se závažnými problémy, jako je zkrácený děložní čípek nebo děložní hypertonicita. Současně je důležité pochopit, že se jedná o hormonální lék, který má určitý režim příjmu a vysazení, lze jej užívat pouze podle předpisu lékaře, a nikoli samoléčivý. Postarejte se o sebe a své narození!

Co je předepsáno Utrozhestan během těhotenství?

Během těhotenství se ženské tělo dramaticky mění, což je patrné zejména při analýze hormonálních složek. Hormonální změny při přenášení dítěte jsou zcela normální, pokud se nejedná o poruchy. Deficit progesteronu je někdy diagnostikován, což se nazývá hormon těhotenství: jeho nedostatečná syntéza často způsobuje potraty v raných stádiích a předčasný porod ve třetím trimestru. Utrozhestan je jmenován, aby se předešlo takovým incidentům.

Charakteristika léčiva

Léčivou látkou Utrozhestanu je přírodní progesteron, který je nezbytný pro normální průběh těhotenství. V přípravku je obsažen ve zlepšené formě pro usnadnění absorpce.

Utrozhestan patří do skupiny progesteranů a progesteron je další název progesteronu..

Je obtížné přeceňovat důležitost hormonu během porodu dítěte. Mění strukturu děložního endometria, aby usnadnilo zavádění oplodněného vajíčka do něj, snižuje kontraktilitu dělohy, brání hypertenzi orgánů a ukončení těhotenství. Progesteron se také podílí na přípravě mléčných žláz pro kojení, stimulaci laktace.

Lék se vstřebává z vagíny a gastrointestinálního traktu. Vše záleží na způsobu aplikace, který stanoví lékař: orální nebo vaginální podání tobolek. Při intravaginálním použití tobolek je však lokální účinek výraznější a požadovaného účinku je dosaženo rychleji a požití tobolky během těhotenství je zakázáno.

Tobolky jsou malé, světle žluté, elastické dražé na bázi želatiny kulatého nebo oválného tvaru. Průměrná denní dávka léku (100 ml) pomáhá udržovat optimální hladinu pohlavního hormonu a zajišťuje normální těhotenství.

V jakých případech je přípravek Utrozhestan předepsán během těhotenství?

Utrozhestan během těhotenství je předepisován ženám, kterým je diagnostikována:

 • Hrozba spontánního přerušení (potratu);
 • Nízký krevní progesteron.

Je-li přítomna anamnéza potratů, lze léky předepsat pro preventivní účely. Pokud hrozí přerušení, droga se používá jako nouzová situace.

Také Utrozhestan je předepisován nastávajícím matkám, které jsou ohroženy z následujících důvodů:

 1. V minulosti došlo k potratům.
 2. Komplikace těhotenství způsobené nedostatkem progesteronu.
 3. Těhotenství nastalo v důsledku IVF nebo byl postup proveden v předchozích těhotenstvích.
 4. Neplodnost byla diagnostikována kvůli nepravidelnostem ve druhé fázi menstruačního cyklu..
 5. Žena vzala Utrozhestana nebo jeho analogy v době početí.
 6. Předchozí těhotenství byla doprovázena předčasným porodem.
 7. Diagnóza se zkrácením děložního čípku.

V některých případech je užívání přípravku Utrozhestan indikováno z jiných důvodů..

Mohu přípravek Utrozhestan užívat během těhotenství??

- v 1 trimestru

V počátečních fázích je příjem Utrozhestanu nejen povolen, ale často se doporučuje. Kapsle se vkládají do pochvy každý den ve stejnou dobu: při této metodě aplikace není škodlivý účinek na zažívací trakt a játra. Kromě toho může toxikóza narušovat perorální podávání tobolek..

Funkce léku v prvním trimestru:

 • Odstranění hypertonicity dělohy a prevence tohoto stavu;
 • Stabilizace nervového systému;
 • Prevence potratů;
 • Doplnění nedostatku progesteronu.

Negativní účinek léku na plod je prakticky vyloučen. Ve vzácných případech se může vyvinout hypospadie - abnormalita močové trubice.

- ve 2. trimestru

Ve druhém trimestru není užívání drog často nutné. Hlavní indikací je nedostatek progesteronu a také:

 • Cervikální nedostatečnost;
 • Těhotenství kvůli IVF;
 • Děložní zkracování.

V některých případech je studována anamnéza, a pokud jsou v ní přítomny potraty, chirurgické manipulace na děloze, předčasný porod, je léčivo prodlouženo na dobu neurčitou.

- ve 3 trimestru

Po 30. týdnu těhotenství je přípravek Utrozhestan předepsán pro určité indikace:

 • Předčasné změkčení porodního kanálu;
 • Zkrácení děložního čípku;
 • Poloha dítěte je příliš nízká.

Užívání léků v pozdním těhotenství je vhodné pouze ve zvláštních případech, kdy je riziko předčasného porodu příliš vysoké. Faktem je, že užívání gestagenů negativně ovlivňuje stav jater a může být také nebezpečný při trombóze.

Je důležité pochopit, že přípustnost Utrozhestanu je v každém případě posuzována individuálně..

Návod k použití Utrozhestanu během těhotenství

- dávkování

Léčebný průběh určuje lékař, který analyzuje rysy průběhu těhotenství, studuje závažnost nedostatku progesteronu a předepisuje způsob aplikace.

Pokud se rozhodnete pro perorální podání tobolek, denní dávka se pohybuje mezi 200-300 ml během dne. Ráno se obvykle užívá 100 ml, zbytek - před spaním.

Pro preventivní účely, s hrozbou předčasného porodu, se droga používá podle určitého schématu:

  400 ml každých 7-8 hodin, dokud se stav nestabilizuje;

Při intravaginálním podání je předepsána dávka 200 ml denně. V obtížných situacích lze částku zdvojnásobit.

Pokud existuje hrozba předčasného porodu, lék se používá denně v množství 200 ml během období od 22. do 36. týdne..

Pokud hrozí potrat v počátečních stádiích, lék se užívá každý den ve stejnou dobu ráno a večer (s intervalem 12 hodin) v dávce 200 nebo 400 ml do 12. týdne těhotenství..

- kontraindikace

Kontraindikace užívání drog se nazývají:

 • Křečové žíly;
 • Tromboflebitida a trombóza;
 • Závažné onemocnění jater;
 • Porphyria;
 • Neoplázie genitálií nebo mléčných žláz;
 • Neurčené krvácení.

Za určitých podmínek by měl být Utrozhestan používán s velkou opatrností nebo může být kontraindikován: mluvíme o tzv. Relativních kontraindikacích. Jedná se o kontroverzní situace, kdy lékař posoudí rizika užívání léků a těhotenství (hrozba potratu, předčasný porod, nedostatek progesteronu).

Takové situace nastanou, když:

 • Stabilní zvýšení krevního tlaku;
 • Epileptické záchvaty;
 • Bronchiální astma;
 • Diabetes mellitus;
 • Mastopatie;
 • Migréna;
 • Porucha funkce ledvin;
 • Onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • Lupus erythematodes;
 • Benigní formace.

- vedlejší efekty

Nežádoucí účinky užívání drog se vyskytují jen zřídka, mohou však být:

 • Amenorea;
 • Savčí;
 • Krvácení z porodního kanálu;
 • Bolesti hlavy a závratě;
 • Ospalost, apatie, deprese;
 • Rozptýlení;
 • Nevolnost a zvracení;
 • Poruchy stolice (průjem a zácpa);
 • Svědění, loupání, vyrážky;
 • Žloutnutí kůže, chloasma.

Vaginální použití tobolek může způsobit lokální reakci: svědění, pálení, otok.

Mezi další nežádoucí účinky léku patří zhoršené vidění, trombóza, žilní nedostatečnost, těžké bolesti hlavy, nedostatek sexuální touhy, přibývání na váze nebo ztráta hmotnosti, tromboembolismus, otoky, hirsutismus, lokalizovaná alopecie a anafylaktický šok.

Ale výskyt nažloutlého olejového výboje v mírném množství po intravaginálním podání léčiva je odchylkou v normě.

- jak zrušit

Vzhledem k tomu, že Utrozhestan odkazuje na hormonální léky, mělo by k vysazení dojít postupně. Nejúspěšnějším způsobem zastavení léčby a prevence je snížení dávky na 100 ml týdně nebo o 50 ml každé tři dny.

Během postupného vysazení léku by měla být žena neustále sledována lékařem, aby v případě krvácení mohla být přijata vhodná opatření..

Analógy Utrozhestanu a jejich vlastnosti

Nejoblíbenějším analogem Utrozhestanu je Dufaston. Jeho hlavním rozlišovacím znakem je použití přírodního progesteronu, ale jeho syntetické rozmanitosti.

Přes tuto zdánlivě zjevnou nevýhodu Duphastonu ji lékaři během těhotenství klidně a beze strachu předepisují, protože je dobře znám její účinek na ženské tělo a plod. Kromě toho je Dufaston považován za účinnější, proto lékaři často volí ve svůj prospěch než Utrozhestan.

Nepopiratelnou výhodou Utrozhestanu je však jeho dobrá tolerance a nízká pravděpodobnost vedlejších účinků.

Další analog Utrozhestanu je Prajisan. Vyznačuje se především nižší cenou, ale jinak jsou vlastnosti a účinnost léčiva stejné. Prajisan také obsahuje progesteron, patří k hormonálním látkám, ale jeho použití je možné pouze vaginálně. Formy uvolňování produktu: kapsle a gel.

Kromě toho má Prajisan mnohem méně kontraindikací a vedlejších účinků, ale lék je v raných fázích těhotenství zakázán a často negativně ovlivňuje játra budoucí matky..

Třetí náhradou za Utrozhestan je Iprozhin. Iprozhin také patří do hormonální skupiny léčiv, obsahuje progesteron a je k dispozici ve formě tobolek pro orální a vaginální podání.

Indikace a kontraindikace Utrozhestan a Iprrozhin jsou téměř totožné, nežádoucí účinky se vyskytují jen zřídka. Iprozhin je levný analog Utrozhestanu.

Ve formě tablet a čípků se vyrábí endometrin, který je nejčastěji předepisován pro léčbu neplodnosti. Obecně je účinek endometrinu podobný jako u Utrozhestanu, ale tento analog je v lékárnách obtížné najít a má vyšší náklady.

Hormonální selhání během těhotenství nemusí ovlivnit jeho průběh tím nejlepším způsobem. Zpravidla je to právě progesteronový deficit, který často způsobuje předčasný porod nebo potrat v raných stádiích. V přítomnosti těchto a dalších hrozeb, s výrazným nedostatkem těhotenského hormonu, je předepsán lék Utrozhestan.

V určitých dávkách je schopen zcela kompenzovat nedostatek progesteronu, prakticky nezpůsobuje vedlejší účinky a je vysoce účinný. Potřeba tohoto nástroje je určena pouze odborníkem.

Pokud je přípravek Utrozhestan předepsán, pokyny, dávkování a kontraindikace: kolik pít, jak zrušit ve 2. trimestru a je nutné pít před porodem

Úroveň progesteronu můžete zvýšit užíváním drog Utrozhestan. Hormon pomůže snížit riziko potratu a předčasného porodu..

Proč je Utrozhestan během těhotenství považován za záchrannou linii?

Utrozhestan kompenzuje nedostatek progesteronu a zabraňuje potratům nebo předčasným narozením. Ženy je často užívají před těhotenstvím. Lék pomáhá zahájit tento proces..

V budoucnu je vhodné tuto hormonální terapii užívat až do druhého trimestru, méně často před porodem. Zrušení je postupné, takže pro plod není stres. Utrozhestan také pomáhá ženám v menopauze.

Aplikace a akce

Utrozhestan je hormon založený na progesteronu. To je hormon, který přímo souvisí se schopností žen otěhotnět a úspěšně nést plod. Předepište lék, když tělo má nedostatek tohoto hormonu. Působí kumulativně a zvyšuje hladinu progesteronu.

Pokud má tělo nedostatek progesteronu, může se také stát:

 • endometriální hyperplázie,
 • cysta,
 • hyperandrogenismus (doprovázený silnou chlupatostí těla, ztráta vlasů na hlavě, seborrhea a výskyt akné).

Aplikujte v přítomnosti výše uvedených patologií, pokud výsledek analýzy ukázal sníženou hladinu progesteronu.

Utrozhestan těhotná, co je předepsáno

Ženy v pozici přidělily Utrozhestanu, aby varoval:

 • krvácející,
 • zaostává ve vývoji plodu,
 • hypertonicita dělohy,
 • placentární odmítnutí.

Lék také normalizuje průtok krve. Bude vhodné, pokud těhotná žena má v anamnéze děložní myomy, sklon k trombóze, antifosfolipidový syndrom, isthmicko-cervikální nedostatečnost nebo endokrinní onemocnění.

Systematické léky pomohou odložit těhotenství, zabránit potratu nebo předčasnému porodu.

Pod zvláštním dohledem by měly být dámy, které mají onemocnění srdce a cév, maligní nádory, onemocnění ledvin a jater, diabetes.

Vlastní označení není vhodné. Lék je předepsán přísně po vyšetření. Žena by měla darovat krev hormonům, kde bude vidět, zda zvýšit hladinu progesteronu.

Uvolněte formuláře

Utrozhestan je dostupný ve formě tablet a tobolek. Ten je určen pro intravaginální podání. Dávkování je 100 mg a 200 mg.

Analogy

Analogy drogy jsou:

Všechny tyto fondy mají stejnou účinnou látku a lze je namísto Utrozhestanu předepsat jako náhradu.

Z jakých důvodů je předepsáno během těhotenství

Každý trimestr těhotenství má své vlastní důvody, pro které může být lék předepsán..

Indikace pro počáteční těhotenství v prvním trimestru

Produkce progesteronu po oplodnění je zpočátku prováděna corpus luteum vaječníků a následně placentou. Aby těhotenství pokračovalo bez patologií a porod začal včas, musí být hormon obsažen v normálním množství. Pokud dojde k výboji z genitálního traktu, který je červený nebo hnědý, je bolest v dolním břiše tažná, s největší pravděpodobností to znamená, že hladina progesteronu je snížena.

V raných fázích je vhodné pít lék tak, aby těhotenství nekončilo. Pokud vždy existoval problém s hormony, je vhodné začít užívat Utrozhestan ještě před plánovaným početím.

Proč je jmenován ve druhém trimestru

Ve druhém trimestru zůstávají důvody pro jmenování fondů stejné. Udržování správného progesteronu sníží riziko patologií placenty a přispěje k normálnímu vývoji plodu..

Pokud je přípravek Utrozhestan předepsán v posledním třetím trimestru těhotenství

V posledním trimestru Utrozhestan stimuluje mléčné žlázy a připravuje je na laktaci.

Důvodem pro přijetí bude také:

 • zkrácený krk dělohy, měkký,
 • přítomnost zmeškaných těhotenství nebo předčasného porodu.

Pokud je to možné bez léků, snaží se to předepsat, protože jeho použití v posledním trimestru může u dítěte způsobit problémy s játry..

Je to škodlivé pro plod a placentu

Utrozhestan může ublížit dítěti ve formě:

 • onemocnění jater,
 • polycystický vaječník,
 • neplodnost,
 • nemoci močových cest.

To vše se může objevit u dítěte, jehož matka byla v těhotenství progesteronovou terapií.

Jaká forma Utrozhestanu je indikována pro těhotné ženy

Těhotné ženy mohou mít formu tablet nebo používat vaginální tobolky. Odborník určí, co bude v konkrétní situaci lepší, v závislosti na délce a výsledcích analýz..

Jsou-li předepsány vaginální čípky

Utrozhestan pro vaginální použití je vhodný, pokud:

 • plánováno oplodnění in vitro,
 • Vyskytly se děložní myomy nebo existuje riziko jejich vývoje,
 • hormonální poruchy (nízký progesteron),
 • existuje riziko potratu,
 • s diagnózou endometriózy.

Když berete prášky

Tabletový formulář je předepsán, pokud:

 • existuje hormonální nerovnováha,
 • fibrocystická mastopatie nalezená v mléčných žlázách,
 • diagnostikována dysmenorea,
 • chybí progesteron.

Dávkování

Kolik pít Utrozhestan je určeno lékařem. Zohledňují se individuální charakteristiky každé ženy a výsledky studie. Může být předepsáno 100, 200 nebo 300 mg..

Délka přijetí se liší v každé situaci..

Pokud existuje nebezpečí samovolného potratu, budete muset pít 200 ráno a večer, 300 mg je možné. To bude pokračovat v prvním a druhém trimestru.

Pokud bylo oplodnění in vitro, pak nejprve určete 200 mg denně. Dále přivedeno na 600 mg.

Indikace 100 mg

Jako preventivní opatření se předepisuje malá dávka, pokud neexistují vážné problémy. V tomto případě je nedostatek hormonů zanedbatelný.

Pokud je předepsáno 200 mg

Dávkování 200 mg je vhodné, pokud je progesteron snížen na poměrně nebezpečnou úroveň a existuje riziko potratu.

Může dojít k předávkování

Předávkování je docela možné. V případě užívání vysokých dávek se může vyskytnout:

Pozornost se rozptyluje. Je zde stav euforie.

Může dojít k propuštění během podávání přípravku Utrozhestan v různých časech

Během užívání léku se může objevit výtok. Obvykle se vyskytují, pokud používáte vaginální tobolky, ale perorální podávání není výjimkou.

Sliznice tedy signalizuje přítomnost cizího tělesa v něm.

Nezapomeňte také, že zbytky léku a samotné pouzdro tobolky mohou vyjít.

Vylučování se také objevuje, když se hladiny hormonu progesteronu zvyšují..

Pokud výboj nemá zvláštní vůni a zvláštní barvu, pak je vše v pořádku. Podrobněji níže.

Pokud je béžová zvýraznit

Béžová barva, která nemá nepříjemný zápach, je normou. Při použití jakékoli formy léku dochází ke zvýšené sekreci. Hlavní věc je, že barva není jasná. Lehké klidné odstíny nepatří k patologickým jevům.

Když růžový výboj

Rovněž je povolen světle narůžovělý výboj. Pokud jejich barva ztmavne nebo se stane jasnou - je to příležitost okamžitě jít do nemocnice.

Pokud je bílý výboj

Leucorrhoea by také mělo být vnímáno normálně. Hlavní věc je, že mají neutrální vůni a nejsou sražené.

Jak rozlišit normální výtok od patologického

Patologická povaha tajemství bude mít nepříjemnou vůni, jasnou nebo tmavou barvu, sraženou konzistenci.

Pospěšte si k lékaři okamžitě, pokud:

 1. Zvýraznění sýrového charakteru. Tyto příznaky naznačují kandidózu, chlamydii, ureplasmózu atd..
 2. Tmavě nebo jasně žlutá. To je známkou krvavých inkluzí nebo zánětů. Možná problémy teprve začínají a nejhoršímu lze zabránit právě teď.
 3. Scarlet, tmavě červená, nahnědlá. Toto tajemství se děje se sníženým progesteronem, možná je třeba dávku zvýšit. Krev na prádle také naznačuje možné oddělení placenty, potrat, těhotenství mimo dělohu atd..
 4. Vodní tajemství. To může signalizovat, že plodová voda uniká. Takový výtok často nepatří k patologickým.
 5. Zelenkastý výboj. Příznak infekce. Aby se zabránilo fetální infekci plodu, měla by být léčba zahájena okamžitě.

Ať už máte jakékoli propuštění, neměli byste všechno nechat tak, jak je. Poraďte se o tom se svým lékařem. Specialista prohlédne ženu. Vezměte tampon a studujte v laboratoři. Teprve po obdržení výsledků můžete říct něco pro jistotu.

Schéma užívání Utrozhestanu

Utrozhestan se užívá různými způsoby. Vše záleží na důvodu, proč jsem se uchýlil k této léčbě..

Podle standardu pijí v množství 200 mg za 24 hodin. Po oplodnění pokračuje podávání..

Pokud jsou v břiše bolesti, krvavé tajemství - naznačuje to možnost potratu. V tomto případě by měla být dávka zdvojnásobena. Příjem se provádí do 14-16 týdnů těhotenství.

Pokud došlo k početí pomocí IVF, potom je schéma následující:

 1. Musíte pít 600-800 mg denně a tak dále až do 4. měsíce těhotenství.
 2. Od 16. týdne - 400 mg večer, 200 mg ráno.
 3. 17. týden - 400 mg ve dvou rozdělených dávkách.
 4. 18. - večer 200 mg, ráno - 100.
 5. 19 - 200 mg ve dvou rozdělených dávkách.
 6. 20. - pouze večer 100 mg.
 7. 21. - nelze použít.

Od kterého dne je jmenován

Přiřazujte obvykle od 17. dne cyklu. Pokud je datum nalezeno během těhotenství, na tom nezáleží.

Kolikrát denně pít

Opil se jednou nebo dvakrát. Pokud je jmenováno jedno jmenování, mělo by to být ve večerních hodinách. Pokud je dvakrát - ráno a večer.

Proč je důležité brát v noci podle schématu

Doporučuje se umístit svíčky Utrozhestanu v noci, protože ve vodorovné poloze nebude obsah vytékat, ale bude absorbován do sliznic. V noci tělo spočívá a droga aktivně pracuje.

Jak uzavřít děložní čípek, když je ohrožen

Pokud během vyšetření byly odhaleny odchylky od děložního čípku, nemůžete na vteřinu váhat. Těhotenství může skončit kdykoli.

Obvyklá dávka léčiva bude 200 až 400 mg za den. Další údaje jsou možné, pokud se lékař domnívá, že to bude lepší..

Jak dlouho můžu trvat

Někteří lékaři říkají, že můžete použít Utrozhestan až do porodu. Většina z nich s tímto tvrzením nesouhlasí, protože to může ublížit dítěti. Droga je obvykle zrušena ve druhém trimestru těhotenství.

Zrušit Utrozhestan: důležité body

Zrušení léku je přísně zakázáno. Je třeba dodržovat zvláštní schémata..

Obvyklé schéma vypadá takto:

 • 13. týden - 200 mg ráno a večer,
 • 14. - ráno - 100. večer - 200,
 • 15. - večer 200,
 • 16. - 100 večer a všechny.

Existují situace, kdy se obvod mění.

Jak to zrušit s hrozbou předčasného porodu v pozdějších fázích

Pokud existuje hrozba, lék není zrušen. V případě přijatelného procesu porodu můžete pít, ale dávku postupně snižujte. Lékař vám řekne více.

Při zrušení hrozbou předčasného vyblednutí

Droga se užívá během celého prvního trimestru a v případě potřeby i do budoucna. Pokud dojde k vyblednutí, příjem se zcela zastaví. Pomůže to vyvolat samovolný potrat a eliminovat chirurgické zákroky..

Proč nemůžete náhle přestat pít Utrozhestan

Pokud lék náhle zrušíte, plod se může odtrhnout. Ženy, které nevěnovaly pozornost tomuto okamžiku a aniž by poslouchaly lékaře, přestaly užívat lék, zaznamenaly bolest v dolním břiše a objevily se rozmazané sekrece z pohlavního ústrojí (červená, hnědá, světle růžová).

To vše je známkou toho, že fetální vajíčko bylo odmítnuto a v blízké budoucnosti hrozí potraty..

Je-li tablet vynechán, je to nebezpečné

Pokud žena zapomněla užít pilulku, není možné dávku v budoucnu zvýšit. Příjem pokračuje podle starého schématu a nejsou povoleny žádné zbytečné akce. Nebude-li pít jednu pilulku, nestane se nic katastrofického, ale to by se nemělo opakovat. Během léčby musí být progesteron požíván neustále a pokud nebudou obdrženy požadované dávky, bude výsledek nulový.

Břišní bolest a krev na prádle během těhotenství se často objevují v případě nedostatku progesteronového hormonu. Hormonální přípravky, k nimž patří Utrozhestan, jej pomohou naplnit. Lék musí být opilý neustále podle zvláštního schématu, které předepisuje ošetřující lékař. Je přísně zakázáno nezávisle takový nástroj pořídit a přijmout. Pouze specialisté jsou schopni určit dávku, frekvenci a délku přijetí bez poškození dítěte.

Utrozhestan během těhotenství

Lékařské odborné články

Utrozhestan v těhotenství se používá jako analog progesteronu.

Indikace k užívání Morgan během těhotenství

Utrozhestan může pomoci při léčbě neplodnosti nebo oplodnění in vitro. Utrozhestan během těhotenství je také předepsán těm, kteří mají v krvi nízkou hladinu progesteronu a na této půdě se dříve vyskytly potraty nebo předčasná narození. Utrozhestan může být jmenován těhotným, pokud má děložní myomy, které brání jejímu růstu. Kapsle a svíčky Utrozhestan se skládají z rostlinných složek, což je přírodní analog progesteronu z rostlinných materiálů. Forma pro uvolnění produktu - 100 mg a 200 mg tobolky.

Lék normalizuje tvorbu endometria, snižuje nežádoucí aktivitu děložních svalů.

Někteří z vás, drahé matky, se marně obávají jmenování Utrozhestana, bojí se slov „hormonální droga“. Složky léku nemohou ublížit dítěti.

Utrozhestan při plánování těhotenství

Utrozhestan během těhotenství je předepsán pro nedostatek progesteronu. Progesteron podporuje těhotenství a je obvykle produkován v dostatečném množství nadledvinami a placentou.

U těžkých křečových žil a onemocnění jater není lék předepsán. Připravuje tělo na početí bez poškození. K dispozici ve formě svíček i kapslí. Kapsle se užívají večer v dávce 200-300 mg, která musí být rozdělena do dvou.

Jak Utrozhestan ovlivňuje těhotenství?

Utrozhestan během těhotenství pomáhá fetálnímu vajíčku normálně se implantovat do stěny dělohy a dále podporuje jeho normální vývoj v embryu. Utrozhestan je syntetický analog progesteronu. Nemá vliv na dítě. S opatrností je předepsáno pro křečové žíly, diabetes mellitus a onemocnění centrálního nervového systému. Lék se v průběhu měsíce postupně ruší, čímž se snižuje dávka. Nedostatek progesteronu často končí neplodností, ale máme pro vás dobrou zprávu - tento problém lze nyní zcela vyřešit! Prosím, neléčte se, drahé ženy, protože těhotenství je velmi choulostivý proces, nejmenší posun v hormonálních hladinách může způsobit potrat. Před zahájením léčby darujte krev na progesteron.

Utrozhestan v časném těhotenství

Utrozhestan během těhotenství v počátečních stadiích, v prvním trimestru, se předepisuje hlavně ve formě čípků, které se podávají ve stejnou dobu večer každý den. Tato forma léčiva je výhodnější než tablety, protože způsobuje méně nežádoucích vedlejších účinků pro těhotnou ženu a dítě, zejména z jater.

Lékařství může vyřešit mnoho problémů s těhotenstvím tím, že ženám poskytne přiměřenou dávku progesteronu. Droga snižuje tón dělohy a uklízí nervový systém. Nežádoucí účinky přípravku Utrozhestan během časného těhotenství: závratě a rozptýlení, proto buďte při řízení a při výrobě velmi opatrní. Tromboflebitida, křečové žíly a problémy s játry mohou také způsobit, že lékař odmítne léčbu přípravkem Utrozhestan. Ve většině případů má Utrozhestan dobrou toleranci. Zvláštní opatrnost je nutná při užívání léku pro těhotné ženy trpící cukrovkou a mající problémy v kardiovaskulárním systému. Neexistují žádná jednotlivá doporučení pro všechny těhotné ženy - možná denní dávka je 300-600 mg. Vzhledem k tomu, že lék má rostlinnou bázi, nebudete moci přibrat na váze, když ho vezmete. Nezúčastňuje se metabolismu sacharidů a lipidů. Utrozhestan nezpůsobuje otoky a nepoškozuje dítě, nevede po narození k hormonálním poruchám u dítěte. Důkazem toho je skutečnost, že se stovky tisíc dětí po celém světě narodily, protože lékař doporučil Utrozhestanu s hrozbou ukončení těhotenství. Lék nemá žádné analogy.

Utrozhestan v 5 týdnech těhotenství

Těhotenství je zvláštní stav těla, je to příležitost pro radost a nové naděje. Ale často během těhotenství, na krátkou dobu, je nutné předepsat léky, které pomáhají chránit. Utrozhestan během těhotenství ve věku 5 týdnů lze předepsat, pokud dojde k mírnému krvácení nebo je děloha v dobrém stavu. Utrozhestan je určen k dlouhodobému používání. Vyrábí se na základě rostlinných materiálů. Takže snížení hormonálního pozadí by nemělo způsobit paniku, může být zcela vyloučeno bez následků pro vaše zdraví během těhotenství. Samoléčení by však nemělo být prováděno v žádném případě - vše je pod dohledem gynekologa!

Droga má minimální vedlejší účinky, pokud ji užijete, nebudete trpět edémem nebo přibývat na váze. Normalizuje strukturu endometria v časném těhotenství, takže se dítě cítí dobře v žaludku.

Nelze náhle zrušit lék. Lékař vám na recepci řekne, jak nejlépe snížit dávkování. Obvykle se snižuje o 50 mg týdně.

Utrozhestan ve 13 týdnech těhotenství

Utrozhestan ve 13. týdnu těhotenství je předepsán, pokud hrozí potrat z důvodu nedostatku progesteronu. Tento problém je dnes velmi běžný. Často také předepsal antispasmodics. Jsou plně kompatibilní s Utrozhestanem. Utrozhestan během těhotenství je ve většině případů předepisován v dávce 200 mg. Utrozhestan neinhibuje produkci těhotných hormonů v těle, ale doplňuje je, a proto nemůže ublížit. Jedinou věcí, kterou je třeba zvážit, je to, že přípravek Utrozhestan nelze předepsat ženám s problémy s játry, trombózou a křečovými žilami..

Utrozhestan v pozdním těhotenství

Utrozhestan během těhotenství v pozdějších fázích lze použít, pokud existuje nedostatečně rozvinutá placenta. Pokud dojde k chronickému obvyklému potratu, může být lékař v bezpečí a předepíše vám ho po 20 týdnech a téměř do narození. Také Utrozhestan v pozdějších stádiích je ukázán matkám, které podstoupily IVF. Je lepší používat svíčky - neovlivňují játra. Nemůžete si dělat starosti - droga nepoškodí plod.

Utrozhestan po 20 týdnech těhotenství

Utrozhestan během těhotenství po 20 týdnech je zřídka předepisován, protože hormonální podpora po tomto období skutečně ztrácí svůj význam. Stává se však, že podle výsledků krevních testů progesteron stále nestačí, i když vezmeme v úvahu skutečnost, že placenta začíná produkovat ve 20. týdnu. V takovém případě budete možná muset pít Utrozhestan před porodem. Problém může být také relevantní, pokud k těhotenství došlo v důsledku oplodnění in vitro a u žen s ischemicko-cervikální nedostatečností.

Utrozhestan ve 22 týdnech těhotenství

Utrozhestan během těhotenství ve 22. týdnu je předepsán ke zkrácení děložního čípku, protože to může způsobit předčasný porod kvůli hrozbě jeho včasného odhalení. Máte-li v minulosti potraty, zmeškané těhotenství nebo předčasný porod, může vám lékař také předepsat Utrozhestan, aby se pojistil. Není čeho se obávat. Přísně dodržujte jeho doporučení a až přijde čas, přerušte léčbu podle předepsaného harmonogramu. Určitě vám to pomůže porodit zdravé dítě včas, aniž by mu ublížilo, protože obsahuje rostlinný analog progesteronu.

Utrozhestan ve 30. týdnu těhotenství

Utrozhestan ve 30. týdnu těhotenství je předepsán na krátkou měkkou děložní čípek a pokud je dítě umístěno nízko v děložní dutině. Pokud lékař předepíše Utrozhestan na tuto dobu, pak má důvod, takže byste neměli odmítnout - to může být pro dítě nebezpečné. Lék se samozřejmě používá hlavně v raných stádiích, ale každý klinický případ je zcela individuální. Důvěryhodní specialisté.

Duphaston nebo ranní těhotenství: což je lepší?

Progesteron je těhotenský hormon, který je produkován placentou a nadledvinami. Oba léky jsou navrženy tak, aby kompenzovaly nedostatek progesteronu v těle ženy. Placentární nedostatečnost je jednou z nejčastějších příčin potratů..

Rozdíl je v tom, že Utrozhestan je přirozený analog progesteronu a Dufaston je syntetický progesteron. Zkušenosti s používáním Duphastonu jsou však delší, což lze připsat plusům.

Duphaston i Utrozhestan během těhotenství zmírňují zvýšený tonus dělohy.

Utrozhestan má mírný sedativní účinek.

Duphaston je mnohem silnější droga. Zpravidla se předepisuje v dávce 1–4 karty po dobu až 18 týdnů. Kontraindikace: astma, cukrovka.

Návod k použití přípravku Utrozhestan během těhotenství

Utrozhestan během těhotenství se užívá perorálně nebo intravaginálně. Obvykle je dávka tablet 200 mg. Lék se užívá ve dvou dávkách.

200 mg léčiva se vstřikuje do pochvy ve dvou dávkách, nejlépe v noci, protože má tendenci unikat.

Utrozhestan se používá s opatrností při diabetes mellitus, epilepsii, depresi, křečových žilách, trombóze, jaterních potížích není ve stadiu kompenzace a maligních novotvarů ženské genitální oblasti a mléčných žláz v době podání nebo v anamnéze.

Při užívání léku je možná ospalost a rozptýlení. Při jízdě buďte opatrní.

Utrozhestan během těhotenství dnes předepisují gynekologové poměrně často. Při použití progesteronu během těhotenství je však třeba postupovat opatrně, samoléčení je nepřijatelné. V některých evropských zemích se Utrozhestan nepoužívá. Důvodem je skutečnost, že jeho účinek na plod je stále špatně pochopen. Droga je nová. V jakých případech je droga odůvodněná:

 1. Pokud je v laboratoři krevní test během těhotenství shledán nedostatkem progesteronu.
 2. Pokud máte častou těhotenskou ztrátu spojenou s nedostatkem progesteronu.
 3. Pokud nemůžete otěhotnět kvůli nedostatku progesteronu.

Ujistěte se, že dávkování a trvání léčby Utrozhestanem stanoví pouze lékař! Obvykle se dávka 200-300 mg podává dvakrát. Odběr léčiva se provádí postupně. Plán zrušení je předepsán lékařem. Obvykle se podává 100 mg méně než předchozí dávka každý týden až do úplného stažení. Náhlé stažení může způsobit potrat!

Kolik vzít během těhotenství?

Utrozhestan během těhotenství poskytuje nastávající matce účinnou hormonální podporu. Je předepsáno, pokud před 24. týdnem těhotenství hrozí potrat. U žen s jaterními potížemi je vhodnější používat svíčky Utrozhestan.

Zrušení potratů během těhotenství

Utrozhestan se během těhotenství ruší a dávka se snižuje o 100 mg týdně nebo o 50 mg každé tři dny. V takovém případě zajistěte, aby nedošlo ke krvácení z genitálního traktu. V každém případě Utrozhestan zrušte postupně, aby nedošlo k poškození dítěte.

Uvolnění po těhotenství během těhotenství

Vypouštění po podání svíček Utrozhestanu během těhotenství by vás nemělo obtěžovat, protože se taví do vagíny a vytékají ven. Normální je v tomto případě bílý výboj.

Spotting vyžaduje úpravu dávky. Pokud na spodním prádle najdete mazaninu, jděte na mimořádnou schůzku s porodníkem-gynekologem!

Těhotenství po ranním

Požadované těhotenství někdy nenastane kvůli nedostatku progesteronu. Utrozhestan během těhotenství a ve fázi plánování ve formě tobolek a čípků se s tímto problémem vyrovnává. Pomohl tisícům žen otěhotnět a mít zdravé dítě. Aby bylo bezpečné, ve fázi plánování může lékař předepsat přípravek Utrozhestan ženám s vlasy s akné nebo mužským typem. Nemůžete předepsat lék pro sebe. Užívání přípravku Utrozhestan u některých žen způsobuje závratě a ospalost..

Během mrtvého těhotenství je recepce zapečetěna

Utrozhestan během těhotenství může být předepsán po zmrazeném těhotenství, zejména pokud se vyskytují rušivé příznaky, například hnědý výtok. Progesteron obsažený v léku vám pomůže sdělit těhotenství. Tableta nebo svíčky Utrozhestanu se vypijí nebo se podávají ráno a večer. Obvykle je dávka 200-300 mg denně, ale pokud je hrozba velmi silná a při analýzách je vyjádřena hormonální dysfunkce, může být dávka zvýšena na 600 mg denně.

Během těhotenství je dávka uzavřena

Utrozhestan během těhotenství, pokud je v něm nedostatek progesteronu, se předepisuje 200-300 mg ráno a večer uvnitř nebo intravaginálně. Způsob aplikace volí lékař s přihlédnutím k vašim individuálním charakteristikám.

Při IVF a obvyklém potratu může gynekolog zvýšit dávku na 800 mg (také ve dvou dávkách). V tomto případě terapie pokračuje až do 24-26 týdnů těhotenství..

Utrozhestan 100 během těhotenství

Utrozhestan během těhotenství se používá ve formě tobolek 100 a 200 mg. Různé dávkování umožňuje individuálně přistupovat k předepisování léku pro každého pacienta. Je prokázáno, že intravaginální podání tobolky s rizikem ukončení těhotenství je účinnější a bezpečnější než užívání tablet uvnitř. To minimalizuje vedlejší účinky a nepoškozuje játra..

Utrozhestan se používá pečlivě pro problémy s funkcí ledvin a jater, křečové žíly, diabetes mellitus a epilepsii.

Utrozhestan 200 během těhotenství

Progesteron během menstruačního cyklu, kdy není těhotenství, připravuje tělo na možné připojení oplodněného vajíčka. Vyrábí se v corpus luteum. Korpus luteum se vyskytuje v místě prasknutí folikulu s vejcem a je dočasnou žlázou s vnitřní sekrecí.

V zásadě je lék Utrozhestan 200, který obsahuje rostlinný analog progesteronu, předepsán během prvních 24 týdnů těhotenství, a poté jej přestává užívat, protože se začíná akumulovat v játrech a negativně ovlivňuje jeho funkci..

Kontraindikace při užívání Utrozhestanu během těhotenství: diabetes mellitus, epilepsie, deprese, křečové žíly, těžká dysfunkce jater, nádory ženských pohlavních orgánů a mléčných žláz.

Při užívání léku se mohou vyskytnout některé nežádoucí vedlejší účinky, jako je ospalost a rozptýlení. Individuální citlivost, možná alergie.

Svíčky jsou během těhotenství zapečetěny

Progesteron pomáhá hnojenému vajíčku plně se vyvíjet. Ale někdy se stává, že jí žena v těle postrádá. A pak těhotenství nemůže nastat vůbec, nebo se to stane, ale je přerušeno a končí potratem. V tomto případě lékař během příštího těhotenství trvá na užívání progesteronu. Vzhledem k tomu, že těhotenství a užívání léků nejsou dostatečně kompatibilní, musíte minimalizovat všechny vedlejší účinky a maximalizovat sparing jater, což funguje pro dva, gynekolog může předepsat ne pilulky, ale vaginální čípky, například Utrozhestan.

Průmysl vyrábí svíčky v množství 100 mg a 200 mg. Lék ve formě vaginálních čípků se velmi rychle vstřebává do krve a obchází játra. Utrozhestan se skvěle kombinuje s vitamínovými komplexy pro těhotné ženy a sedativa. Odběr léčiva se provádí v trimestru II a postupně se snižuje dávka. Náhlé vysazení Utrozhestanu během těhotenství je nepřijatelné.

Ranní tablety během těhotenství

V současné době je problém potratů velmi důležitý. Pouze 80% těhotenství končí porodem. Zdraví žen je nejvíce ovlivněno stresem a pohlavně přenosnými chorobami. Gynekolog může těhotným ženám předepsat tablety Utrozhestanu, pokud tyto negativní faktory ovlivnily její hormonální hladiny a hladiny progesteronu se snížily. Utrozhestan během těhotenství se také používá ve formě čípků, ale lékař může v některých případech rozhodnout, že forma tablet je pro konkrétní těhotnou ženu vhodnější. Tento lék snižuje kontrakci dělohy a vejcovodů. Droga doplňuje hormony, které produkuje ženské tělo. Přebytek progesteronu během jeho použití je nemožný. Přesto existuje řada kontraindikací: trombóza, maligní nádory ženských pohlavních orgánů, těžká onemocnění jater, což vede k závažnému narušení jeho funkce.

Články O Neplodnosti