Hlavní Neplodnost

Co pomáhá no-spa a jaké jsou indikace k použití (pro děti, těhotné ženy)

Dobrý den, drazí čtenáři blogu KtoNaNovenkogo.ru.

No-spa - jedna z drog, která je "krev z nosu", ale měla by být v lékárničce každého vědomého občana.

Taková čestná role byla dána tomuto léku, protože právě tyto nepostradatelné pilulky se osvědčily jako účinný antispasmodikum.

Nepopiratelná „síla“ léčiva však nevylučuje nutnost jeho kontrolovaného a omezeného příjmu.

Co pomáhá no-shpa? Jak pít lék a kdy ukončit terapii? To vše se dozvíte nejen v krátké recenzi níže...

Historie populární drogy

V 19. století byl z opia odstraněn účinný lék proti bolesti, který se jmenoval papaverin. Po chvíli bylo možné stanovit hromadnou výrobu produktu. Lék byl levný a pomohl zmírnit bolest a křeče ve většině patologií..

V 60. letech byl lék modernizován - na regálech se objevily analogové léky. Poprvé byl přípravek No-Shpa vyráběn maďarskou farmaceutickou společností.

Léčba bez léků: forma uvolňování a složení

Shpu jsou však zvyklí nakupovat ve formě malých tablet a jen málo lidí ví, že se droga prodává také ve formě infuzního roztoku..

Role antispasmodika ve složení léčiva jakékoli konzistence je převzata chemickou složkou zvanou „hydrochlorid drotaverinu“ - derivát papaverinu.

Alternativní, ale neméně oblíbenou lékovou formou je No-shpa forte. Na rozdíl od klasické verze obsahuje léčivo dvojitou dávku účinné složky (80 mg), což zdvojnásobuje účinnost tablet.

Co pomáhá No-shpa

Pokud se domníváte, že pokyny k užívání drogy, No-shpa pomůže, když si někdo stěžuje:

 1. Křeč bolesti při onemocnění žlučníku, zánět žlučníku, cholangitida;
 2. bolest způsobená urolitiázou, pyelonefritidou, zánětem v močovém měchýři.

But-shpu je často předepsán jako další prostředek k léčbě gastrointestinálních patologií: lék se vyrovná s bolestí s ulcerativními lézememi žaludku a střev 12, střeva, kolitida.

Další indikací pro použití tablet je kolitida, syndrom dráždivého tračníku.

Pijí no-shpu s bolestmi hlavy a bolestí v břiše v předvečer kritických dnů..

Pozornost! No-spa zmírní bolesti hlavy, pouze pokud způsobí křeč krevních cév.

Kontraindikační list

Lék nelze použít, pokud existují:

 1. individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 2. renální nebo jaterní dysfunkce;
 3. srdeční selhání, AV blokáda 1 a 2 stupně;
 4. nízký tlak.

S opatrností je přípravek No-shpu předepisován dětem mladším 6 let (v tabletách) až 16 let (v ampulích), přítomnosti vaskulárních arteriosklerotických plaků a zvýšenému nitroočnímu tlaku.

Jak vzít no-shpu

V závislosti na projevech se lék užívá perorálně, intravenózně nebo intramuskulárně. Injekce se podávají výhradně v nemocničním prostředí..

Tablety se předepisují v množství až 6 tablet denně (240 mg) pro dospělé. Tradičně pijte 2 tablety 3x denně.

Maximální dávka pro děti jsou 2 tablety (160 mg) denně. Délka kurzu je stanovena lékařem. Obvykle No-shpu netrvá déle než 2 dny.

Pokud se používá nekoncentrované činidlo (bez shpu), intramuskulární injekce - 40 - 240 mg se podávají pomalu, bez ředění. Doporučená dávka intravenózní injekce je 40-80 mg.

No-shpa forte ve formě tablet pro dospělé se zobrazuje v množství až 2 kusů 3krát denně, ve formě roztoku - 2-4 ml od 1 do 3krát denně.

U jaterních nebo renálních kolik je léčivo injikováno intramuskulárně. Intraarteriální injekce jsou indikovány, pokud je diagnostikováno onemocnění periferních tepen..

Lék se pije nebo podává před jídlem nebo hodinu po jídle.

No-shpa dětem - je to možné

V pediatrii je použití No-shp přijatelné při léčbě dětí starších než 1 rok.

Před předepsáním léku se lékař ujistí, že tělo dítěte není citlivé na složky léku. Indikace pro použití tablet při léčbě malých pacientů zůstávají stejné.

Je možné použít No-shpu během těhotenství a krmení?

Ženy, které jsou v prvním trimestru těhotenství, musí nejčastěji používat No-shp.

Tento lék pomáhá vyrovnat se s bolestivostí struktur hladkého svalstva pohlavních orgánů. Méně často stejný důvod způsobuje, že nastávající matky pijí léky proti bolesti ve 2. a 3. trimestru těhotenství.

V rané fázi je žena předepsána 1-2 tablety No-shpa denně. Účinek léku je patrný již půl hodiny po podání. Pokud je třeba tablety zrychlit, jsou umístěny pod jazyk a absorbovány.

Častěji se droga používá v době narození dítěte.

Parenterální injekce 40 mg roztoku No-shpa pomáhají otevřít děložní hrdlo rychleji, urychlují proces porodu a snižují pravděpodobnost zranění dítěte a matky. Pokud to okolnosti vyžadují, matka dá druhou injekci.

No-shpa přechází do mateřského mateřského mléka. Jednorázové použití tohoto léčivého přípravku nepoškodí dítě.

Při plánování dlouhodobého kojení by měl být lék nahrazen povoleným analogem, protože při dlouhodobém používání může být lék pro dítě toxický.

Zvláštní pokyny pro použití léku

Vzhledem k tomu, že tablety No-Shpa obsahují laktózu (52 g), může užívání drog vyvolat u pacientů s intolerancí laktózy potíže ze zažívacího traktu.

V souvislosti s pravděpodobností kolapsu (jak?) Při podávání léku by měl být pacient v poloze na zádech..

Pokud si osoba při používání léku stěžuje na závratě, měla by vyloučit potenciálně nebezpečné činnosti..

Po perorálním podání nebo podání No-shpa by měl pacient odmítnout řídit motorové vozidlo a provádět práci vyžadující zvýšenou pozornost.

Jaké mohou být vedlejší účinky?

Pacient je nejčastěji dobře snášen pacientem a nezpůsobuje nežádoucí účinky..

Ve vzácných případech může pacient během léčby:

 1. pokles krevního tlaku;
 2. palpitace;
 3. poruchy spánku;
 4. objevují se bolesti hlavy a závratě;
 5. rozvíjet nevolnost,
 6. objeví se vyrážka.

Pokud je přípravek podáván intramuskulárně (intravenózně), není vyloučena lokální reakce na injekci.

Analogs No-shpy

Z analogů No-shpa má smysl pojmenovat levné analogy ruské produkce založené na drotaverinu nebo papaverinu.

Tato skupina zahrnuje:

 1. Hydrochlorid drotaverinu;
 2. Papaverin;
 3. Spazmonet.

Silnějším analogem jsou No-tyče, ne každý ho zná. Obsahuje kromě drotaverinu také kodein, paracetamol (z čeho?) - na lékařský předpis.

Co si o drogě myslí pacienti: recenze pacientů

Většina recenzí o no-spee je orámována pozitivně. Pacienti zaznamenávají relativně rychlý účinek léčiva, nepřítomnost nežádoucí reakce.

Nejčastěji se No-shpu užívá ve formě tablet na bolesti hlavy, premenstruačního syndromu (jak je to?), V rámci komplexní léčby gastrointestinálních chorob.

Někteří pacienti hlásí výskyt letargie během kurzu.

Není divu, že to považují za hodnou přípravu, je lepší to nepotřebovat! Zdraví vašich přátel!

Autor článku: Kristina Chekhova

Proč je No-shpa jmenován před porodem?

Je velmi pravděpodobné, že vám byl předepsán No-shpu během těhotenství alespoň jednou během celého období těhotenství. Potřeba použití této drogy u nastávajících matek vyvstává se zvýšeným tónem dělohy, což ohrožuje potrat. No-spa má relaxační účinek na svalovou tkáň, včetně svalů orgánu, který drží dítě.

Nicméně několik dní (nebo dokonce týdnů) před očekávaným datem narození může být No-shpu jmenován znovu, ale z jiného důvodu: pokud existuje riziko pomalého otevření děložního čípku.

Moderní ruské gynekologové téměř úplně předepisují No-shpa budoucím ženám v práci a tato praxe pro ně je trochu děsivá. Potřebuji lék v předvečer porodu?

Proč předepsat No-shpa před porodem?

Ne-lázně před porodem jsou předepsány pro přípravu porodního kanálu, zejména děložního čípku, pro průchod dítěte. Zpravidla se předepisuje v kombinaci s jinými drogami, nejčastěji - čípky. Mohou to být svíčky s Belladonou, Buscopanem, Papaverinem a dalšími.

Před doporučením No-shpa na své oddělení gynekolog zkoumá ženu: pokud je čas porodit (nebo je očekávané datum narození velmi blízké) a děložní hrdlo nezměklo a není „připravené“, jak říkají lékaři, potřebuje pomoc. No-shpa je pro to perfektní: nemá patogenní účinek na vývoj plodu a je neškodný pro nastávající matku, říkají lékaři. Navíc, No-shpa před porodem může být dokonce užitečný: je schopen založit práci fetálního srdce!

Kromě toho může No-shpa před porodem pomoci určit pravost kontrakcí. Pokud si nejste jisti, zda jde o nejvíce trénink nebo jen trénink, můžete pít 2 tablety bez shpa: pokud bolest nepřestane, ale naopak ji zesiluje a stává se častější, měli byste jít do nemocnice. Osobně to fungovalo pro mě..

S čím jednají: No-shpa. Jak funguje populární antispasmodikum?

Jaké vědecké studie říkají o populární drogě proti křečím, No-spe, co je běžné s Viagrou, kde v našem těle vládne autokracie a kde je parlamentní demokracie, jak pomáhá lék při porodu a co s tím souvisí mrtvý šachový talent, přečtěte si rubriku "Jak se s námi zachází".

No-spa je jednou z nejpopulárnějších antispasmodik v Rusku. V zahraničí se však prakticky neprodává nikde s výjimkou východní Evropy a Asie a mnoho anglicky mluvících zdrojů píše o své účinné látce pouze jako intravenózní lék ke zmírnění bolesti při dlouhotrvajících bolestech v práci..

V Rusku je No-spa zařazena do „Seznamu základních a základních léčivých přípravků“. Tento seznam byl vytvořen za účelem regulace cen v lékárnách, takže při výběru léku byste se na něj neměli spoléhat. Jak jsme již zjistili v případě přípravku Kagocel, zahrnuje to i léky, které nelze jednoznačně doporučit, aby konečně prokázaly svou účinnost, a v některých letech jednoduše šarlatány.

Ale na seznamu Světové zdravotnické organizace a na webových stránkách Americké správy potravin a léčiv je droga pravděpodobněji nalezena v citacích z vedení jednotlivých zemí, jako je Etiopie nebo Afghánistán, které se pravděpodobně nebudou lišit v nej exemplárnější úrovni medicíny na světě.

Lze použít No-shpu za jakým účelem? Jaké jsou kontraindikace? Jakým bolestem lze nejlépe věřit nesteroidními protizánětlivými léky nebo analginem? Zkusme na to přijít.

Z čeho, z čeho?

Hlavní účinnou látkou přípravku No-shpa je drotaverin (ve formě hydrochloridu) obsažený v tabletách v množství 40 mg. Tato látka je modifikací papaverinu - antispasmodického a analgetika vyrobeného z máku opia. Přesto se papaverin velmi liší strukturou a vlastnostmi od látek odvozených od morfinu. Papaverine byl vynalezen Georgem Merckem, studentem slavných chemiků Justuse Liebiga a Alberta Hoffmana a syna stejného Emmanuela Mercka, který založil slavnou Německou farmaceutickou společnost.

Obě látky jsou ve svém složení podobné: ve středu jsou stejné tři aromatické „kruhy“. Drotaverin byl v Maďarsku registrován na počátku šedesátých let minulého století vědci z firmy Hinoin. Tento lék byl nazýván No-spa (zkráceně latinsky no spa - "bez křeče").

Podle pokynů jde 65% podané dávky do krve. Krevní test může snadno ukázat, zda je drotaverin v krvi. Maximální koncentrace dosahuje přibližně za 45-60 minut a po třech dnech je zcela vyloučena z těla. To vám umožní zjistit, zda osoba vzala tento lék, a studovat, jak je přenášena po celém těle a kde je rozebrána. Někteří výrobci píší (například v části „Farmakokinetika“), že jejich látky nejsou určovány dostupnými metodami v krvi, což nás nutí přemýšlet, zda vůbec existuje nějaká účinná látka, nebo máme jinou homeopatii.

Ale co by tam měl ovlivnit? Podle webové stránky DrugBank lék-léčivo drotaverin blokuje aktivitu enzymu fosfodiesterázy čtvrtého typu (PDE 4). Stejné informace jsou uvedeny v pokynech a v úvodu několika vědeckých článků, které jsou dobře známy, ale neexistují žádné články, které by dobře popisovaly mechanismus, kterým se léčivo váže na tento enzym..

Samotná enzymová skupina dostala své jméno na počest fosfodiesterových vazeb. Práce PDE je zničit tyto pouto. V závislosti na typu, z nichž každý má své vlastní číslo, se PDE specializují na různé molekuly. Nadměrná aktivita PDE může být spojena s různými nemocemi. Fosfodiesteráza 3 například ovlivňuje kontrakce srdečního svalu. Jeho nedostatek blokuje svazek Jeho, který vede signály do srdce, díky čemuž se může zastavit. PDE 5 má léky ke zvýšení potence (například sildenafil, který se bude prodávat pod značkou Viagra). Lék blokující PDE 4 musí být velmi specifický, aby nezpůsoboval vážné vedlejší účinky.

Samotný PDE 4 se podílí na mnoha reakcích, včetně zánětlivých procesů (tedy léky, které jej potlačují, jsou předepsány pro obstrukci plic), Parkinsonovy choroby a dokonce i schizofrenie. Cíl, ve kterém PDE 4 štěpí fosfodiesterové vazby, se nazývá cAMP, derivát ATP (hlavní molekula pro ukládání energie buňkami). Spuštěním pochůzek pro jiné hormony a molekuly (v tomto případě se látka nazývá sekundární mediátor), může cAMP aktivovat vápníkové kanály, které propouštějí kladně nabité ionty vápníku do buňky. Normálně je mimo buňku více iontů vápníku než uvnitř. Když Ca 2+ spěchá do buňky, jsou v ní také aktivovány sodíkové kanály. V důsledku toho se mění buněčný náboj a protože svalové kontrakce závisí na tomto náboji, potlačení PDE 4 na ně nakonec působí. Existuje také několik vědeckých prací ve prospěch hypotézy, že drotaverin může přímo ovlivňovat vápníkové kanály.

Srdeční demokracie, autoritářství ruce

Všechny lidské svaly jsou rozděleny do tří typů. Jsou zkřížené, jsou kosterní, často připevněné ke kostem a jsou zodpovědné za naše pohyby. Ve světě pruhovaných svalů, plná autoritářství: můžeme je podřídit naší přímé vůli: zvedněte nohu, mávejte rukou.

No-spa v raných fázích těhotenství

No-spa v raných fázích těhotenství: proč brát, v jaké dávce

Je možné brát no-shpu během těhotenství v raných stádiích nebo to nestojí za to?

Tento lék patří do skupiny antispasmodik. Jeho úkolem je zmírnit svalové křeče. V gynekologii se obvykle předepisuje pro bolestivou menstruaci. A pro nastávající matky ne-spa v raných stádiích těhotenství, protože mají také bolestivé křeče, tzv. Děložní hypertonicitu. Což zase domácí lékaři považují za jeden ze známek hrozby spontánního potratu.

Je třeba poznamenat, proč se ne-spa bere v časných stádiích těhotenství - nejedná se o léčbu, ale o symptomatickou terapii. Například, pokud již těhotenství přestalo, embryo se přestalo vyvíjet, pak ho nemůže oživit žádné antispasmodikum. Podobně, pokud příčinou nepříjemné situace je nedostatek progesteronu. No-spa pak neodstraní riziko potratu v raných stádiích, ale jednoduše zlepší vaši pohodu. Ale jako léčba časté, pravidelné bolesti a krvácení (chorionické oddělení nebo placenta) se používá progesteronový lék. Intramuskulární injekce tohoto hormonu se někdy podávají v nemocnicích. A doma užívejte tablety nebo vaginální čípky. Navíc je upřednostňována druhá možnost, protože je lépe studována, její účinnost je vyšší a systémový účinek na tělo je menší.

Jaká je dávka no-shpa v časném těhotenství, můžete zjistit od lékaře nebo z pokynů. Je pravda, že nuance jeho používání v období porodu dítěte nejsou upřesněny, nicméně existují informace o maximálních povolených a bezpečných denních dávkách pro dospělého. To je 120 až 240 mg denně. Je třeba poznamenat, že jedna tableta léčiva obsahuje 40 mg účinné látky. Můžete tedy užívat tyto antispasmodické 1-2 tablety 3x denně. Pokud se bolest náhle objeví, musíte okamžitě užít 2 tablety. Existuje však lék s předponou „Forte“, obsahuje dvojitou dávku účinné látky, což znamená, že by se měla užívat pouze 1 tableta. A maximálně 3krát denně. Všechny tyto informace jsou k dispozici v pokynech, nebuďte příliš líní, abyste si je mohli přečíst..

Cena 100 tablet No-Shpa je v průměru 230 rublů. To není moc. Ale můžete ušetřit, pokud si koupíte naši ruskou generiku místo původního maďarského léku. Například Drotaverinum. Cena za 20 tablet s dávkou 40 mg je pouze 15 rublů. A akce je naprosto totožná. Mimochodem, v ruských nemocnicích jsou v převážné většině případů nastávajícím matkám dány přesně domácí analogie maďarské drogy. Jedna minus - injekce s ním jsou bolestivější než s cizím originálním lékem.

Injekční injekce no-shpa během těhotenství v nemocnicích se provádějí pro různé účely. Může se jednat o tlumení tzv. Tréninkových bojů, které nevedou k nástupu porodu, ale pro nastávající matku jsou velmi vyčerpávající..

A při porodu je tento lék injikován cervikálním křečí, když se otevírá velmi pomalu. Toto je první okamžik. A druhý bod - u antispasmodiků můžete přinejmenším mírně zmírnit bolest práce pro ženu.

„No-spa“ není prostředkem ke stimulaci porodu, ale mnoho žen, které vědí o své schopnosti uvolnit děložní hrdlo, neriskují, že v posledních týdnech vezmou dítě.

Mimochodem, no-shpa se používá pro bolesti hlavy během těhotenství v časných stádiích, kdy je nežádoucí užívat analgetika. Tento lék je však účinný pouze v případě, že bolest je způsobena stresem, není to migréna a není patologická hladina krevního tlaku..

Vezměte lék bez dohledu lékaře, zejména po dlouhou dobu a ve velkých dávkách by neměla být. Přesto se jedná o lék, který má vedlejší účinky: nepravidelná stolice, nevolnost, závratě, poruchy spánku, tachykardie, snížení krevního tlaku pod normální úroveň, méně časté alergické reakce.

Ne-lázně

Struktura

Složení tablet: 40 mg drotaverinu (ve formě hydrochloridu), stearátu hořečnatého, povidonu, mastku, kukuřičného škrobu, laktózy (ve formě monohydrátu).

Tablety Forte mají stejné složení. Jediným rozdílem je vyšší koncentrace účinné látky (80 mg / tab.).

Složení No-Shpa v ampulích: hydrochlorid drotaverinu v koncentraci 20 mg / ml, 96% ethanol, metabisulfit sodný, voda d / a.

Formulář vydání

Formy uvolňování léčiva:

 • No-Shpa tablety, 6 nebo 24 ks. v blistrech, 1 blistr v balení, 60 kusů v lahvích vybavených dávkovačem kusů vyrobených z polypropylenu, 1 láhev v balení;
 • No-Shpa Forte tablety č. 20, 10 ks. v blistrech 2 blistry v lepenkovém balíčku;
 • Injekce No-Shpa, č. 25 (5 × 5), 2 ml na ampulku, každá po 5 ampulích (umístěných v zásobníku), 5 palet v kartonové krabici.

40 mg tablety jsou bikonvexní, kulaté, žluté s oranžovým nebo nazelenalým nádechem. Na každém tabletu je vyryto „spa“.

No-Shpa Forte je bikonvexní podlouhlá tableta žluté barvy s oranžovým nebo nazelenalým nádechem. Na jedné straně je zlomová linie a na druhé straně je vyryto NOSPA..

Injekční přípravek má vzhled čiré žlutozelené kapaliny.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika a farmakokinetika

Drotaverinum je myotropní antispasmodikum. Účinkem léku je snížení tónu a pohybové aktivity hladkých svalů vnitřních orgánů. Tyto účinky jsou navíc doprovázeny mírným rozšířením krevních cév.

Ve srovnání s papaverinem má větší antispasmodickou aktivitu a trvání účinku. Žádné výrazné účinky na kardiovaskulární, centrální a autonomní nervový systém.

Tento nástroj je účinný jak pro svalové křeče, tak pro křeče neurogenního původu. Bez ohledu na typ autonomní inervace pomáhá uvolňovat hladké svaly žlučových cest, trávicího traktu a urogenitálního traktu.

Protože drotaverin působí přímo na hladké svaly, lze jej použít k úlevě od křečí, a to i v případech, kdy není možné užívat léky ze skupiny anticholinergik (např. S ​​hypertrofií prostaty nebo glaukomem)..

Při podání je absorpce drotaverinu sto procent. Z trávicího traktu je látka absorbována velmi rychle. Při prvním průchodu (průchodu) játry vstupuje do krevního oběhu pouze 65% dávky. TCmax - od 45 minut do 1 hodiny.

Ve tkáních je drotaverin rovnoměrně distribuován a proniká do buněk hladkého svalstva. Neprochází BBB. Látka a / nebo produkty jejího metabolismu mohou v malých koncentracích procházet placentární bariérou.

T1 / 2 - od 8 do 10 hodin, během 72 hodin je látka z těla téměř úplně odstraněna. Více než polovina léku je vylučována - hlavně ve formě metabolitů - ledvinami, asi třetina - trávicím traktem (vylučování do žluči). Drotaverin v moči není nezměněn.

Indikace pro použití No-Shpy

Co pomáhá tabletám No-Shpa?

Indikace pro použití No-Shpa:

 • křeče hladkého svalstva způsobené onemocněním žlučových cest (cholecystitida, cholangitida, cholangiolithiasis, cholecystolithiasis, pericholecystitis, papillitis);
 • křeče hladkých svalů močových cest s cystitidou, uro- a nefrolitiázou, pyelitidou, tenesmem močového měchýře.

Jako doplněk k hlavní terapii lze léčivo použít k úlevě od křečí hladkých svalů způsobených onemocněním žaludku a střev. Indikace pro použití jsou: peptický vřed, meteorické formy spastické kolitidy, stejně jako IBS se zácpou, pylorické křeče a kardie.

Kromě toho je vhodné užívat No-Shpu pro bolesti hlavy a menstruaci. No-Shpa bolest hlavy je účinná, pokud příčinou bolesti je křeč krevních cév (napětí hlavy nebo napětí napětí).

Tablety Forte se předepisují, je-li třeba zajistit dlouhodobější účinek a snížit frekvenci aplikací.

Na co je No-Shpa injekční??

No-Shpa v ampulkách se používá hlavně v situacích, kdy není možné užívat tablety.

Složení tablet zahrnuje laktózu. Jeho obsah v jedné 40 mg tabletě je 52 mg a v jedné 80 mg tabletě je 104 mg. V tomto ohledu mohou mít pacienti s intolerancí laktózy potíže ze zažívacího systému.

Lidé s poruchou absorpce glukózy / galaktózy, nedostatkem laktázy a galaktosémií by měli dostávat pouze injekce No-Shpa..

Parenterální podávání léčiva je také indikováno pro pankreatitidu: onemocnění je často doprovázeno oslabujícím zvracením, díky kterému užívání tablet nedává požadovaný účinek.

Pomáhá No-Shpa bolest zubů?

Obecně se přijímá, že lék nepomáhá při bolestech zubů. A to není překvapivé, protože hlavním účinkem drotaverinu je antispasmodikum. Příčinou bolesti zubů je:

 • poškození zubní skloviny nebo dentinu;
 • zánět okolní zubní tkáně;
 • zánět buničiny.

Hladké svaly nehrají roli při rozvoji bolesti, proto nemá No-Shpa bolest zubů smysl. V některých případech však mohou tablety pomoci. Pokud si položíte tablet na jazyk, můžete cítit, že jazyk se v místě kontaktu s ním rychle otupí..

Nejedná se o analgetikum, lék poskytuje analgetický účinek, a to vám umožňuje použít ke zmírnění stavu v situacích, kdy neexistuje způsob, jak rychle navštívit lékaře. Pro zmírnění bolesti se tableta aplikuje na nemocný zub nebo se umístí do zubní dutiny.

Je třeba poznamenat, že léčivý přípravek bude fungovat, pouze pokud již byla otevřena dužnina.

No-Shpa pro menstruaci

Podle lékařů je No-Shpa jedním z nejlepších léků na úlevu od bolesti, která se vyskytuje během menstruace. Drotaverin pomáhá uvolňovat dělohu a zároveň poskytuje analgetický účinek.

Pro menstruační bolest lze do No-Shpe přidat léky, které potlačují syntézu Pg v těle (např. Brufen, Butadion nebo Indomethacin)..

Kontraindikace

Kontraindikace na No-Shpu:

 • přecitlivělost na drotaverin nebo na jakoukoli jinou látku ve složení roztoku / tablet;
 • závažné formy selhání ledvin a jater;
 • syndrom nízkého srdečního výdeje;
 • nedostatek laktázy, galaktózová intolerance, glukózový / galaktózový malabsorpční syndrom (pro tablety).

Tento lék je předepsán opatrně těhotným ženám, dětem a lidem trpícím arteriální hypotenzí..

Vedlejší efekty

Droga obvykle nemá vedlejší účinky, je však třeba mít na paměti, že někdy během léčby lze zaznamenat následující:

Pokud je léčivo podáváno intramuskulárně nebo intravenózně, jsou možné lokální reakce v místě vpichu.

Návod k použití No-Shpy (způsob a dávkování)

No-Shpa tablety: návod k použití

Dospělí se doporučuje vzít 120 až 240 mg drotaverinu k úlevě od stavu během dne. Denní dávka je tedy 3 až 6 tablet No-Shpa. Doporučuje se jej rozdělit na 2-3 dávky.

Maximální přípustná jednotlivá dávka jsou 2 tablety 40 mg denně - 240 mg.

Standardní dávka pro dítě do 12 let je 80 mg / den. (dávka je rozdělena do 2 dávek) pro dítě starší 12 let - 160 mg / den. (dávka je rozdělena na 2-4 dávky).

Doporučená doba přijetí bez konzultace s lékařem není delší než 2 dny. Pokud se stav nezlepší do 48 hodin, měli byste se poradit s lékařem, aby objasnil diagnózu a vybral správný léčebný režim.

V situacích, kdy se No-Shpa používá jako doplněk k hlavní terapii, je doporučená doba přijetí bez konzultace s lékařem 2-3 dny.

Poučení u pevnosti No-Shpa

Tablety Forte se užívají stejným způsobem jako tablety 40 mg. Denní dávka léčiva je 3-6 tablet, rozdělených do 2-3 dávek.

Ampule No-Shpa: návod k použití

Průměrná denní dávka drotaverinu v ampulích pro dospělého je od 40 do 240 mg. Lék je podáván intramuskulárně pro 1-3 samostatná podání.

No-Shpa iv se podává pacientům s kameny v žluči nebo močových cestách v akutní kolice. Jedna dávka - od 40 do 80 mg (roztok by měl být podáván pomalu).

Jak dlouho lék funguje??

Účinnost přípravku No-Shpa je třikrát až čtyřikrát vyšší než účinnost přípravku Papaverine. Kromě toho je léčivo charakterizováno 100% biologickou dostupností. Při užívání tablety se drotaverin velmi rychle vstřebává z trávicího traktu: polovina absorpční periody látky je 12 minut.

Při podání se projeví účinek No-Shpa za 10-15 minut a při intramuskulárním podání - během 5 minut.

Dávkování pro zvířata

Dávkování pro psy je 40 mg (1 tableta) na každých 10 kg hmotnosti. Pokud je zvířeti prokázáno parenterální podání léčiva, dávka je 1 ml / kg.

Dávkování pro kočky - 0,1 ml / kg, injekce 2krát denně.

Předávkovat

Těžké předávkování No-Shpa je doprovázeno srdeční arytmií a zhoršenou funkcí srdečního vedení, až do úplné blokády nohou PG (jeho svazek) a srdeční zástavy, což může vést k úmrtí pacienta.

Literatura ukazuje, že letální dávka drotaverinu je 1,6-2,4 g (40 až 60 tablet po 40 mg každé). K smrti došlo 2-3 hodiny po požití drogy. Wikipedia uvádí, že LD50 drotaverinu je přibližně 135 mg / kg.

Po užití velké dávky drotaverinu by oběť měla být pod lékařským dohledem. Symptomatická léčba, včetně výplachu žaludku, vyvolání zvracení a zachování životních funkcí těla.

Interakce

Podobně jako jiné inhibitory PDE podobné papaverinu, drotaverin oslabuje antiparkinsonský účinek Levodopy. Při současném užívání těchto léků se může zvýšit třes a ztuhlost..

V kombinaci s dalšími antispasmodiky (včetně m-anticholinergních antagonistů) je zaznamenáno vzájemné zvýšení antispasmodického účinku.

Významná část přijaté dávky drotaverinu je ve stavu asociovaném s plazmatickými proteiny (hlavně s β-, y-globuliny a albuminem).

Nejsou k dispozici žádné údaje o interakci látky s významnými vazebnými činidly na plazmatické proteiny, je však hypoteticky možné interagovat na úrovni vazby na proteiny (jedno z léčiv může být z tohoto spojení vytlačeno, v důsledku čehož vzroste koncentrace volné frakce léčiva v krvi pacienta, jehož spojení s proteinem je slabší).

Hypoteticky je to plné výskytu toxických a / nebo farmakodynamických účinků takového léčiva.

Podmínky prodeje

Tablety 40 a 80 mg - bez lékařského předpisu. Vstřikovací forma - předpis.

Podmínky skladování

Uchovávejte při teplotě 15 až 25 ° C. Uchovávejte tablety mimo dosah světla.

Skladovatelnost

Tablety - pět let. Řešení - tři roky.

Recept na No-Shpu v latině vypadá takto: Rp.: Tab. Drotaverini hydrochlorid 0,04 N.10 D.S. 1-3

speciální instrukce

Pilulka obsahuje laktózu, kterou je třeba pamatovat při předepisování léku lidem s poruchou absorpce glukózy / galaktózy, deficitem laktázy a galaktosémií.

Po zapnutí / zavádění roztoku z důvodu rizika kolapsu by měl být pacient v poloze na zádech.

Lék by měl být používán s opatrností u pacientů trpících arteriální hypotenzí.

Složení injikovatelné formy No-Shpa zahrnuje metabisulfit sodný, který může vyvolat alergické reakce. U citlivých pacientů (zejména u pacientů s anamnézou bronchiálního astmatu nebo alergií) je možný bronchospasmus a výskyt příznaků anafylaktického šoku.

Pacienti se známou přecitlivělostí na disiřičitan sodný by se měli vyhýbat použití přípravku No-Shpa při injekcích..

Analogs No-Shpy

Nejslavnější ruský analog No-Shpa je Drotaverin. Další generika drogy: Vero-Drotaverin, BioShpa, Nosh-Bra, Ple-Spa, Spazmonet, Spazmol, Spazoverin, Spakovin.

Což je lepší: Drotaverin nebo No-Shpa?

Hydrochlorid drotaverinu je součástí tablet a roztoku No-Shpa jako účinná látka. Na základě toho můžeme dojít k závěru, že Drotaverin je ve skutečnosti No-Shpa.

Jediný významný rozdíl mezi drogami je cena: Drotaverin je několikanásobně levnější než jeho importovaný protějšek.

No-Shpa pro děti

Podle anotace neexistují žádná omezení pro použití roztoku pro intravenózní a intravenózní podání u pediatrů. Tablety 40 mg jsou předepisovány dětem od šesti let. Klinické studie bezpečnosti a účinnosti tablet Forte u dětí nebyly provedeny..

Indikace pro použití v pediatrické praxi

Je vhodné podávat lék dětem s cystitidou a nefrolitiázou, prudce se vyskytujícími křečemi dvanáctníku nebo žaludku, gastritidou, enteritidou, kolitidou, nadýmáním, zácpou, křečemi periferních tepen, vysokou horečkou a silnými bolestmi hlavy..

Kontraindikace pro děti

U dětí je použití přípravku No-Shpa kontraindikováno při srdečním, ledvinovém nebo jaterním selhání, individuální nesnášenlivosti složek léčiva, nízkém krevním tlaku, zhoršené absorpci galaktózy / laktózy, glaukomu s uzavřeným úhlem, bronchiálním astmatu, koronární arterioskleróze.

Použití tablet je u dětí mladších 12 měsíců přísně kontraindikováno, ale považuje se za nejbezpečnější podat lék od šesti let. Takový silný antispasmodický prostředek je dáván velmi malým dětem pouze v případech, kdy neexistuje jiná alternativa.

Pro zlepšení chuti tablety může být tableta rozdrcena na prášek a smíchána se sladkým sirupem.

Dávkování No-Shpy pro děti

Pro děti od jednoho do šesti let je jedna dávka při perorálním podání 0,5–1 tab. Pijte lék by měl být 2 nebo 3 r / den. Dítě ve školním věku, No-Shpu, se podává od 2 do 5 r / den. celý tablet.

Dávkování pro děti při teplotě

Při teplotách u dětí se No-Shpa používá jako jedna ze složek tzv. „Triády“..

Kromě antispasmodik může složení takové směsi zahrnovat:

Ke snížení teploty můžete použít jednoduchou kombinaci „No-Shpa + Analgin“.

Dávka každého léčiva se vypočítá v závislosti na věku dítěte. Například pro dítě ve věku 2 let postačí ⅓ tablety Analgin a ⅓ Tablety No-Shpa.

No-Shpa a alkohol

Alkohol a No-Shpa jsou nekompatibilní. Lék však lze použít k léčbě kocoviny (doporučuje se to pod dohledem narkologa).

No-Shpa během těhotenství a kojení

Drotaverin má relaxační účinek na všechny struktury hladkého svalstva v těle, přičemž vyvolává expanzi krevních cév a přispívá ke zvýšení průtoku krve do různých orgánů..

Během těhotenství se droga používá hlavně pro časný tonus dělohy. Před porodem není předepsán, je to způsobeno tím, že užívání No-Shpa před porodem pomůže uvolnit a otevřít děložní hrdlo.

Užívání léku během porodu pomáhá normalizovat kontraktilní aktivitu děložních svalů a snižuje bolest, snižuje riziko zranění a také snižuje dobu porodu. Přesto v mnoha evropských zemích je jmenování No-Shpa během porodu považováno za památku staré školy.

No-Shpa je považován za bezpečný pro těhotné ženy. Klinické zkušenosti s užíváním léku u těhotných žen, jakož i výsledky reprodukčních studií na zvířatech ukazují, že drotaverin nemá ani embryotoxické, ani teratogenní účinky..

Během těhotenství je však nutné porovnat možné přínosy pro ženu s možnými riziky pro její nenarozené dítě.

Dávkování No-Shpy během těhotenství

U těhotných žen se forma léčiva a denní dávka volí individuálně. Se zvýšeným tónem svalů dělohy v časném těhotenství se doporučená dávka pohybuje od 80 do 240 mg / den.

No-Shpa v ampulkách se obvykle používá k přípravě na porod. Injekce drotaverinum urychlují proces cervikální dilatace. Lék se vstřikuje do svalu v dávce 40 mg. Po několika hodinách se injekce v případě potřeby opakuje..

Ženy, které užívaly tento lék během těhotenství, recenze to potvrzují, tvrdí, že No-Shpa se nejen vyrovná s těžkými křečemi v prvních měsících těhotenství, ale také výrazně usnadňuje průběh porodu..

Kojení kojení

Vzhledem k tomu, že potřebné klinické údaje o použití přípravku No-Shpa v případě laktace nestačí, nedoporučuje se předepisovat lék na HB.

Recenze o No-Shpe

Recenze o No-Shpe jsou odlišné: droga někoho doslova zachrání (zejména během těhotenství), zatímco jiní to považují za zcela neúčinné.

Hlavní výhody léku jsou:

 • vysoký bezpečnostní profil, což potvrzují výsledky velkého počtu klinických a post-marketingových studií;
 • schopnost spolehlivě zabránit křečím hladkých svalů a snížit jeho závažnost;
 • přítomnost 2 lékových forem;
 • nepřítomnost vedlejších účinků, které jsou charakteristické pro jednotlivé antispasmodika s anticholinergním účinkem;
 • schopnost eliminovat křeče různého původu (No-Shpa je účinný pro křeče způsobené urologickými a gynekologickými chorobami, chorobami gastrointestinálního traktu a porodním profilem; droga je lékem první linie, pokud jde o pohotovostní péči).

Dalším důležitým rysem No-Shpa je to, že nemaskuje příznaky „akutního břicha“.

Kolik je No-Shpa?

Cena No-Shpa v tabletách po 40 mg v ruských lékárnách je od 55 rublů (cena 6 kusů). Můžete si koupit 24 tablet po 40 mg v průměru za 110 rublů a 24 tablet po 80 mg - za 160-200 rublů. Cena No-Shpa v ampulích je od 98 do 447 rublů. (v závislosti na počtu ampulek v balení).

Cena tablet No-Shpa na Ukrajině je od 50 UAH (24 tablet 40 mg). Injekce v Charkově nebo v Kyjevě lze zakoupit za 245 - 260 UAH (25 ampule po 2 ml). Cena No-Shpa Forte - od 100 UAH.

Je možné, že během těhotenství není shpu

Proto, když budoucí matka má bolesti břicha, okamžitě vyvstává otázka: „Může být No-shpu těhotná?“ Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte si prostudovat složení léku, jeho kontraindikace a možné poškození těla matky a nenarozeného dítěte..

No-spa: návod k použití

Složení a forma uvolňování

Spěcháme, abychom potěšili ženy, které se zajímají o to, zda lze No-shpu použít během těhotenství. Přední porodníci-gynekologové odpovědně prohlašují, že tento lék není kontraindikován pro nastávající matky a používá se k odstranění spastických bolestí, které mohou představovat hrozbu pro těhotenství.

No-shpa je lék patřící do skupiny antispasmodik, jehož hlavní složkou je hydrochlorid drotaverinu. Z hlediska účinnosti a bezpečnosti pro tělo je tato látka lepší než jakákoli jiná antispasmodika, která umožňuje použití k léčbě těhotných žen. Léky si můžete koupit v tabletách nebo ampulkách.

Jedna tableta No-Shpa obsahuje 40 mg drotaverinu. Kromě tablet jsou v tabletách také mastek, škrob, laktóza a stearát hořečnatý..

Podobný obsah drotaverinu (40 mg) obsahuje každou ampulku No-shpa. Roztok pro intravenózní a intramuskulární podání se používá v případech, kdy těhotná žena trpí intolerancí laktózy, protože injekční roztok tuto látku neobsahuje..

farmaceutický účinek

Jakmile je v těle drotaverinová složka, začne působit doslova po patnácti minutách, uvolňuje hladké svaly vnitřních orgánů (žaludek, močový měchýř, žlučové cesty, děloha) a snižuje frekvenci svalových kontrakcí. Současně myotropický účinek No-shpa neovlivňuje nervový systém ženy a nepoškozuje dítě v jejím lůně, díky čemuž se droga používá i v případech, kdy jsou kontraindikována jiná antispasmodika..

Lázně však ovlivňují nejen svalový tonus. Tento lék má vazodilatační účinek, účinně eliminuje cévní křeče a tím zlepšuje průtok krve. Proto by ti, kdo se zajímají o to, zda je možné pít No-shpa pro těhotné ženy, měli odpovědět takto: „Je to možné a někdy je to dokonce nezbytné!“.

Kdo je předepsán lék

Antispasmodický No-shpa přichází na záchranu v případě bolesti způsobené křečemi různého původu. Důvody jeho jmenování jsou:

 • křeče způsobené zánětem v močovém ústrojí (urolitiáza, cystitida nebo pyelonefritida);
 • střevní kolika;
 • křeče způsobené patologiemi žlučových cest (cholecystitida, cholangitida a další);
 • křeče žaludku vyvolané gastrointestinálními patologiemi (gastritida a kolitida, peptický vřed, stejně jako dvanáctníkový vřed);
 • bolest způsobená gynekologickými chorobami (dysmenorea);
 • křečové bolesti hlavy.

Tento lék oceňují zejména porodníci-gynekologové, kteří jej aktivně používají k udržování a ochraně plodu vyvíjejícího se v děloze..

Indikace k užívání No-shpa v 1., 2. a 3. trimestru těhotenství

Těhotné ženy mohou užívat tento lék beze strachu o své zdraví, a to nejen se spastickou bolestí. V 1. trimestru, kdy se mnoho nastávajících matek potýká s nepříjemností zvanou hypertonicita dělohy, která může vyvolat potrat, No-shpa dokonale zvládne existující problém, uvolní svalová vlákna a odstraní stávající křeče. Užívání léků zachrání těhotnou ženu před bezprostředním potratem.

Kromě toho drotaverin rozšiřuje krevní cévy, což vede ke zvýšenému průtoku krve do dělohy a plodu, živiny jsou aktivněji dodávány.

Od 13. do 27. týdne porodu dítěte, tj. Ve 2. trimestru, lze No-shpu pít pouze podle pokynů lékaře. Během tohoto období jsou těhotné ženy náchylné k rozvoji ICN (isthmicko-cervikální nedostatečnost) a, jednoduše řečeno, cervikální nedostatečnosti. Jedná se o závažnou patologii, ve které se pod tlakem plodu a plodové vody otevře děložní hrdlo před datem splatnosti. Výsledkem takového patologického procesu může být potrat. Zmiňovaný lék však přichází k záchraně, protože v 80% případů je ICI eliminována hormonální terapií v kombinaci s No-shpa.

S nástupem třetího trimestru je pro budoucí matky docela nebezpečné užívat No-shpa, protože relaxace svalů na pozadí rostoucího hromadění plodů a plodové vody může kdykoli vést ke krvácení a předčasnému porodu. A to ohrožuje narození předčasně narozeného dítěte. Je pravda, že před narozením je tento lék někdy prostě nenahraditelný.!

Proč pít no-shpu před porodem

Vzhledem k příznivému účinku přípravku No-shpa na cévní systém lékaři někdy předepisují tento lék ženám v posledním trimestru těhotenství, aby bojovali proti tachykardii plodu.

Navíc, někdy před porodem, podávají odborníci ženě injekci No-shpa. Takové manipulace přispívají k lepší relaxaci svalů a úplnému otevření dělohy během porodu. Kromě toho, drotaverin zmírňuje bolest, čímž se proces narození dítěte stává méně bolestivým pro ženy v porodu.

Vliv léku na plod

Bezpečnost daného léku je potvrzena vědeckým výzkumem. Testy bez shpa ukazují, že účinná látka tohoto činidla neproniká placentární bariérou a nezpůsobuje toxické poškození plodu..

Stojí za zmínku, že v některých evropských zemích a ve Spojených státech dnes existuje hypotéza, podle níž může dlouhodobé používání No-shp těhotnými ženami v budoucnu bránit rozvoji řeči u dítěte. Studie potvrzující tuto teorii však nebyly provedeny, avšak s ohledem na to, že všechno je v moderování dobré, přičemž užívání tohoto léku zjevně nestojí za to. Terapie bez špice by měla být prováděna pouze podle pokynů lékaře, při dodržení doporučené dávky.

Jak brát léky

Když jsme zjistili, zda je možné pít No-shpu pro těhotné ženy, budeme hovořit o tom, jak No-shpu užít. Léky v tabletách se užívají orálně (ústy). Po 30 minutách začne účinná látka působit. Pro urychlení tohoto procesu se doporučuje rozpustit tabletu. Aby se vyloučila hypertonicita dělohy, mohou nastávající matky užívat jednu nebo dvě tablety léku 2-3 r / den. Současně by více než 80 mg drotaverinu nemělo vstoupit současně s těhotnou ženou.

Řešení pro injekce No-shpa se podává nastávajícím matkám v případě nouze nebo těsně před narozením. Lék může být injikován do svalů nebo přímo do žíly. V prvním případě začíná účinek léku po patnácti minutách a ve druhém doslova po pěti minutách. Množství podávaného léku se může pohybovat od 40 do 240 mg za den..

Mnoho budoucích matek se zajímá, jak často mohu pít No-shpu? Praxe ukazuje, že čtyři až pět dnů léčby tímto lékem je dostačující k odstranění nadměrného svalového napětí v děloze a normalizaci tónu tohoto orgánu. Delší léky nebudou užitečné a mohou vyvolat předávkování..

Bez jmenování porodníka-gynekologa by žena neměla tento přípravek užívat déle než dva dny. Pokud tato opatření také nepřispívají k eliminaci bolesti v dolním břiše u těhotné ženy, je důležité, abyste neztráceli čas kontaktováním svého lékaře, který změní taktiku léčby.

Nyní víte, jak pít No-shpu při přenášení dítěte. Stále však existuje mnoho důležitých otázek, zejména pokud jde o bezpečnost užívání této drogy.

Kontraindikace Neočekávané u těhotných žen

Při veškeré bezpečnosti daného léčivého přípravku musíte pochopit, že přípravek No-shpa je předepsán pouze v případě, že budoucí matka nemá vážné patologie. Například takové léčivo není vhodné pro ženy s následujícími patologiemi:

 • hypotenze;
 • závažné onemocnění ledvin a jater;
 • nesnášenlivost galaktosy;
 • malabsorpční syndrom;
 • nedostatek laktázy.

Poslední tři body se týkají pouze tabletové formy léčiva. Cesta ven v takových případech jsou injekce s No-oštěp.

Nastávající matky s kardiovaskulárními chorobami a zvýšeným nitroočním tlakem, But-shp by měly být užívány pouze pro lékařské účely.

Dalším nebezpečným stavem, který vyžaduje koordinaci příjmu No-shpa s lékařem, je vegetativně-vaskulární dystonie, pokud se vyvíjí jako hypotenze. Konečně užívání dotyčných léků nevylučuje vývoj alergických reakcí. Léky mohou zlepšit rozvoj toxikózy, vyvolat slabost, ospalost, apatii nebo zvýšit srdeční frekvenci.

Jaké vedlejší účinky mohou způsobit ne-spa

Vedlejší účinky u tohoto antispasmodika jsou mimořádně vzácné, často při překročení dávky nebo při porušení léku. Užívání léků může vyvolat následující stavy:

 • zvracení a nevolnost;
 • závratě a bolesti hlavy;
 • problémové spaní;
 • zácpa
 • cardiopalmus;
 • alergické projevy (vyrážka s svěděním, kopřivka, Quinckeho edém);
 • snížení krevního tlaku a cévního tonusu.

Pokud jste si všimli uvedených nemocí sami, měli byste přestat brát lék a konzultovat gynekologa. Lékař změní režim nebo nahradí nesprávný lék.

Někdy jsou budoucí matky závislé na užívání No-shpa, v důsledku čehož si vyvinou předávkování. Můžete to včas rozpoznat podle následujících příznaků:

 • poruchy srdečního rytmu;
 • střevní obstrukce;
 • vzhled bolestí na hrudi;
 • zvracení a nevolnost;
 • potíže s dýcháním
 • ztráta vědomí.

Když se objeví akutní příznaky předávkování, je důležité okamžitě zavolat sanitku a před jejím příchodem vyvolat zvracení u těhotné ženy. Pacientka s takovou diagnózou by měla být hospitalizována a měla by jí okamžitě opláchnout žaludek.

Léková interakce

Drotaverinum je myotropické antispasmodikum, které snižuje krevní tlak v těle. Z tohoto důvodu by se použití No-shpa nemělo kombinovat s jinými antispasmodiky a antihypertenzivy. Jinak bude relaxační účinek na svaly mnohem silnější. To platí také pro antiarytmika, jako je prokainamid a chinidin, jakož i některá antidepresiva. Pokud toto doporučení nedodržíte, existuje vysoké riziko předčasného porodu.

S nástupem práce je podávání No-shpa často kombinováno s podáváním Buscopanu. Tato kombinace antispasmodik pomáhá úplnému otevření dělohy a zabraňuje vaginálním prasklinám..

No-spa: analogy

No-spa je nejlepší antispasmodikum, které mohou těhotné ženy doporučit. Pokud však lék není k dispozici v lékárně, lze jej nahradit podobnými. Je pravda, že k tomu potřebujete odbornou radu, protože antispasmodika má různé aktivní složky, což znamená, že mají různé vzorce aplikace.

V lékárnách najdete lék No-shpa forte. Jedná se o stejné léčivo typu No-spa, s pouze 80 mg hydrochloridu drotaverinu v každé tabletě. Je zřejmé, že účinek na tělo No-shpas forte je znatelně silnější, a proto při užívání nezapomeňte vzít v úvahu množství účinné látky, aby nedošlo k předávkování..

Droga No-shpalgin však není vhodná pro budoucí matky. Jedná se o kombinovaný lék, který má kromě drotaverinu antipyretickou a analgetickou látku paracetamol a také kodeinovou složku, která zvyšuje účinek paracetamolu. Těhotné je tento lék kontraindikován.

Nyní víte, zda je možné otěhotnět No-shpa, a proto se při péči o sebe a své dítě ujistěte, že v případě zhoršení pohody a výskytu bolesti břicha dejte balíček antispasmodika..

Články O Neplodnosti