Hlavní Neplodnost

Je možné "No-shpu" s kojením

Hormonální bouře, bolesti hlavy, křeče a bolest břicha otráví život nejen mladé matky, ale také dítěte, které cítí matku. Mnoho žen raději snáší bolest bez léků, protože se bojí poškodit dítě při kojení. Jsou jejich obavy oprávněné? Jak nepoškodit dítě laktostázou?

Formulář vydání

„No-shpa“ je obchodní název antispasmodického léku, jehož hlavní účinnou látkou je drotaverin. Uvolňuje hladké svaly, rozšiřuje krevní cévy, snižuje tón vnitřních orgánů a střev. No-spa současně zmírňuje bolesti hlavy a nepohodlí v břiše a pánvi.

Existují dvě lékové formy No-shpa:

 • Tablety obsahující 40 mg drotaverinu. Přednost při krmení.
 • Kapalná forma použitá intramuskulárně nebo intravenózně, 40 mg ampule.
Lék No-Shpa není dostupný pouze v tabletách - existují také ampule, jejichž obsah se podává intravenózně nebo intramuskulárně

Návod k použití během kojení

Přestože No-shpa je lék, který byl podroben klinickým zkouškám, jeho cílové a vedlejší účinky během kojení nejsou dobře zdokumentovány. Instrukce nedoporučuje použití drotaverinu pro lakostázu. Existuje jiný názor - No-shpa je přijatelný pro kojení, ale jeho použití by mělo být pečlivé a kompetentní..

Na světě existuje několik autoritativních zdrojů, které studují účinek léků na tělo matky a dítěte s HS. Shromáždili jsme údaje z nejuznávanějších zdrojů pracujících na tématu laktace. Mají určité nesrovnalosti, pokud jde o použití přípravku No-shpa pro kojení:

Asociace poradců pro přirozené krmení (AKEV)No-shpa během kojení může projít do mateřského mléka. Předpokládejte sporadické léky, ale pro trvalé ošetření je lepší zvolit jiný lék.
Hale HandbookLaboratoř Thomase Hale klasifikuje No-shpu jako L-2 (prakticky bezpečný lék). To znamená, že klinické studie neodhalily negativní účinek No-shpa na hepatitidu B..
Online průvodce e-laktancia španělské nemocnice Marina AltaNeexistuje žádný závěr ohledně problému „No-shpa během kojení“, protože neexistují žádná omezení ohledně užívání léku během kojení..
Adresář Oleg Karpov a Alexander ZaitsevProminentní ruští lékárníci Karpov a Zaitsev tvrdí, že ne-spa během kojení nedává vedlejší účinky. Přijatelné pro lakostázu.

Pravidla pro užívání drogy:

 1. Omezená doba příjmu. Pro bolest a lakostázu užívejte drotaverin jednou nebo ne déle než 2-3 dny. Pokud potřebujete delší užívání, musíte se poradit nejen s lékařem vaší matky, ale také s dítětem.
 2. Přísné dávkování: ne více než 6 tablet denně (240 mg). Najednou - ne více než 2 tablety (80 mg).
 3. Princip okna drogy. Drotaverin se hromadí v krvi co nejvíce po 45-50 minutách. Během kojení můžete plánovat odběr no-shpa, aby během kojení lék téměř nevstoupil do těla dítěte. Pokud má dítě hlad, pomůže mu mléko vyjádřené mlékem..

Ošetření kurzu No-shpoi

Lékaři předepisují léčbu No-oštěpu s takovými onemocněními:

 • cholelitiáza a urolitiáza;
 • exacerbace cholecystitidy;
 • akutní vřed žaludku a dvanáctníku;
 • spastická kolitida;
 • cystitida a pyelitida (doporučujeme přečíst: jak zacházet s cystitidou u kojící matky?);
 • křečová bolest gynekologického původu;
 • s prodlouženou bolestí hlavy.

Bez bolesti hlavy při kojení zmírňuje příznaky, ale nikoli příčiny. Pokud vaše hlava bolí neustále, nezapomeňte zjistit příčinu.

Nežádoucí reakce a porovnání léčiv

Přestaňte brát drotaverin, pokud máte pocit, že:

 • prudký pokles tlaku;
 • změna srdečního rytmu (arytmie, tachykardie atd.);
 • zvýšené nebo výskyt bolesti hlavy;
 • alergické reakce;
 • nutkání zvracet;
 • porušení stolice;
 • narušená koordinace, orientace, porucha spánku.

Fakta o drotaverine a No-shpa:

No-spa pro laktaci: indikace, pokyny a funkce pro použití v HB, analogy

Je dovoleno brát lék, v takových případech je to nutné

Po porodu mnoho žen začne pociťovat bolest v podbřišku a pánevních orgánech. To lze vysvětlit skutečností, že v této oblasti dochází ke spastické kontrakci svalů genitálií. Spasmy přispívají k narušení odtoku krve z porodního kanálu, což často způsobuje vznik septických komplikací. Je-li kojení považováno za účinný nástroj, je pro tyto případy vhodné jako No-shpa.

Kromě toho může mít No-shpa s HS analgetický účinek. Jeho účinnost byla prokázána pro bolesti hlavy a břišní nepohodlí. Nicméně, navzdory kontraindikacím k užívání, není jich tolik ve srovnání s jinými prostředky. Abyste se vyhnuli nebezpečným účinkům ve formě vedlejších účinků, přečtěte si před použitím drogy.

V současné době, kdy mnoho zemí uzavřelo své hranice na dobu neurčitou kvůli pandemii koronavirů SARS-CoV-2, je cestování v tomto roce hodně neúspěšné. Například Španělsko nepřijme zahraniční turisty až do roku 2021. Itálie oznámila stejná opatření..

Existuje však dobrá cesta ze situace - online prohlídky měst po celém světě. Nejedná se o videa, ale o živé exkurze vedené profesionálními místními průvodci. Pokud v zemi neexistují žádná omezení pohybu, vysílají přímo z města, například z centra Prahy. Nebo z domova ve formátu webináře, pokud je chůze legálně omezena. Vy a vaše rodina můžete sedět na gauči a dívat se, pít čaj nebo víno a dokonce dělat domácí práce.

Zde můžete navštívit slavnou Sagrada Familia v Barceloně online - slavný a velmi neobvyklý chrám, Bibli v kameni a smysl života slavného španělského architekta Antonia Gaudího. "Konec světa přijde, až bude postaven," říkají.

A toto je zajímavé a poučné turné o 10 mýtech o Anglii a Britech. Navštivte starou galerii Uffizi ve Florencii. Historik umění v jednoduchém jazyce vypráví o tvorbě, významu a symbolech velkých obrazů Botticelliho, Leonarda Da Vinciho, Raphaela, Titiana a Caravaggia..

Navštivte krásnou Prahu, projděte se průvodcem po nábřeží Vltavy, prohlédněte si slavný Karlův most a naučte se mnoho tajemství Prahy. Vydejte se nyní do ulic Evropy!

Prohlídky jsou k dispozici v Rusku. Velmi zajímavé v Petrohradě, Moskvě, Bajkalu, Tule. Celý seznam živých online prohlídek s průvodcem naleznete zde..

farmaceutický účinek

Mezi hlavní složky léčiva - hydrochlorid drotaverinu - isochinolinový derivát. Tato látka patří k silným antispasmodikům a působí na hladké svaly těla..

Hlavní účinná látka stimuluje dehydrataci svalové tkáně a snižuje intenzitu zánětlivého procesu. Díky relaxaci hladkých svalů dochází ke zlepšení krevního oběhu ve vnitřních orgánech. Drotaverin obnovuje přirozenou pohyblivost v zažívacím traktu a pomáhá odstraňovat bolest v této oblasti.

Díky dlouhodobé praxi jsem byl schopen podrobně studovat účinnost přípravku No-shpa u mnoha pacientů, včetně žen, které kojí své děti.

No-shpa během kojení také přispívá ke snížení tónu dělohy, čímž způsobuje, že se rychleji stahuje a po narození se vrátí do svého přirozeného stavu..

Účinek léku netrvá dlouho: podle četných údajů došlo k poklesu intenzity bolesti již 30 minut po užití tablety.

Byly také případy, kdy byl vyžadován kurz k získání finančních prostředků. V této době bylo kojení dokončeno, ale na konci kurzu bylo obnoveno. Navzdory účinnosti léku stojí za zvážení kontraindikace.

Formulář vydání

No-spa se podává ve formě tablet, které mají zelenkavý nebo oranžový odstín, kulatý bikonvex. Mají gravírovací „lázně“.

Formy uvolňování léčiva:

 • blistry po 6 kusech v balení;
 • blistry po 10 kusech v balení;
 • blistry na 24 kusů v balení;
 • v lahvích po 60 kusech, které mají dávkovač kusů;
 • v lahvích po 100 kusech, každá s plastovou zátkou;
 • v ampulích po 2 ml.

Asi na dně tablety obsahuje léčivou látku drotaverin v objemu 80 mg. Z pomocných složek je třeba zdůraznit stearát hořečnatý (6 mg), mastek (8 mg), povidon (12 mg), kukuřičný škrob (70 mg), monohydrát laktózy (104 mg).

Okolo dna ampule obsahuje hlavní látku drotaverin v objemu 40 mg. Mezi pomocnými látkami je třeba zdůraznit například metabisulfit sodný (E223), ethanol (E1510), voda pro injekce.

Indikace pro použití

No-shpa pro laktaci se používá k úlevě od bolesti různých etiologií, ale pouze podle indikací ošetřujícího lékaře. Jeho použitím můžete eliminovat:

 • kreslení bolesti v podbřišku způsobené premenstruačním syndromem;
 • napětí hlavy;
 • poporodní křeč pohlavních orgánů;
 • bolest z hladkých svalů spastické povahy, která je lokalizována ve střevě, žaludku nebo jiných orgánech gastrointestinálního traktu;
 • syndrom bolesti hladkého svalstva, který je lokalizován v žlučových cestách.

V některých případech může být použit k eliminaci bolesti v dorzální oblasti a její použití má dlouhodobý účinek (bolest se dlouho nevrací).v

Jak brát No-shpu kojení: bezpečná dávka

Svým pacientům přiřadím No-shpa, a to jak během těhotenství, tak během kojení. Lék působí rychle, zejména při intravenózním podání, čímž poskytuje analgetický účinek.

I přes vysokou účinnost se někdy vyskytly vedlejší účinky při perorálním podání - nevolnost, při intravenózním - bolestivém těsnění v místě vpichu.

Lék se vyrovnává s nepohodlím způsobeným chorobami močových cest a patologiemi gynekologické povahy. Kromě toho má lék nízké náklady a je cenově dostupný pro každého průměrného člověka.

Ne-shpa, když je povoleno kojení jednou a jako kurs. K určení správného způsobu použití léčivého přípravku se doporučuje znát jeho účinky:

 1. Pokud byla tableta přijata jednou, nastanou první pozitivní změny ve zdravotním stavu po 20 minutách. Maximální množství účinných látek léčiva v těle je pozorováno 1 hodinu po užití tablety. Koncentrace drotaverinu v krvi se po 3 hodinách snižuje. Je-li nutné vzít látku proti hepatitidě B, provádí se to okamžitě po krmení, aby se minimalizovalo množství účinných látek vstupujících do mléka před další kojením. Jak obnovit laktaci - téma této publikace.
 2. Pokud je lék kojení předepsán pro léčbu, měli byste ukončit kojení. Po ukončení ošetření mléko trvá určitou dobu a v žádném případě ho nedá dítěti.

Kontraindikace a vedlejší účinky

I přes bezpečnost používání takového nástroje, jako je No-shpa při krmení novorozence, existují jeho kontraindikace. Nejprve je to přecitlivělost na aktivní složky, vývoj ledvin, jater a srdeční selhání. Také se nepoužívá No-shpu, pokud se vyvine hypotenze (snížení krevního tlaku).

No-shpa při krmení dítěte fungovalo dobře po mnoho let. V ojedinělých případech byly diagnostikovány závažné nežádoucí účinky. Je třeba věnovat pozornost a navštívit svého lékaře, pokud se objeví následující příznaky:

 • bušení srdce;
 • těžký pokles tlaku;
 • zvýšené pocení;
 • narušená koordinace pohybů;
 • příznaky alergické reakce (svědění kůže, vyrážky atd.);
 • syndrom zvracení nauzea;
 • závrať.

Analogy

Analogy No-shpa dostupné v řetězcích domácí lékárny jsou shrnuty v tabulce:

DROTAVERINKřeč hladkých svalů způsobený cholecystitidou, cystitidou, gastrointestinálními patologiemi, gynekologickými chorobami atd..Umět
 • Přecitlivělost na složky,
 • onemocnění jater a ledvin, srdce,
 • vývoj nedostatku laktózy,
 • galaktosémie,
 • malabsorpce glukózy a galaktózy.
 • Bolest hlavy,
 • tlaková ztráta,
 • alergické reakce,
 • nevolnost.
NISPASM FORTEBolest způsobená křečemi hladkého svalstva při onemocnění močových cest, gastrointestinálního traktu, pánevních orgánů.Jak předepisuje ošetřující lékař
 • Individuální nesnášenlivost součástí,
 • vývoj jater, ledvin, srdeční selhání,
 • nedostatek laktázy,
 • glukózo-galaktosová malabsorpce.
 • Alergické reakce,
 • bolest hlavy,
 • nevolnost a zvracení,
 • Tepová frekvence.
HO-X-SHAKřeč hladkých svalů způsobený patologiemi močových cest, gastrointestinálního traktu, gynekologická onemocnění.Jak předepisuje ošetřující lékař
 • Přecitlivělost na drotaverin,
 • porušení funkce jater, ledvin, srdce,
 • děti do 6 let.
 • Závrať,
 • bolest hlavy,
 • Tepová frekvence,
 • hypotenze,
 • zácpa,
 • nevolnost.
NOCHSHAVERINKřeč hladkých svalů způsobený chorobami žlučových cest, gynekologická patologie, onemocnění gastrointestinálního traktu.Jak předepisuje ošetřující lékař
 • Přecitlivělost na složky,
 • patologie jater, ledvin, srdce.
 • Alergické reakce,
 • bolest hlavy,
 • nevolnost,
 • zácpa,
 • obecné zvýšení teploty.
PAPAVERÍNAKřeč hladkých svalů způsobený patologiemi žlučových cest, cévními patologiemi mozku a srdce.Jak předepisuje ošetřující lékař
 • Patologie jater a ledvin,
 • přecitlivělost na složky,
 • zranění hlavy,
 • děti do 1 roku,
 • rozvoj supraventrikulární tachykardie a hypertrofie prostaty.
 • Nevolnost a zvracení,
 • snížení tlaku,
 • bolest hlavy,
 • závrať,
 • alergické reakce,
 • zrakové postižení.

Stručně řečeno, stojí za to dojít k závěru, že jakýkoli lék před použitím během kojení by měl být dohodnut s ošetřujícím lékařem, včetně antikoncepčních tablet Lactinet nebo Charozeta. Specialista bere v úvahu možné výhody a možné poškození dítěte a na základě toho určuje nejúčinnější léčbu.

Recenze kojících matek


Irina, Moskva, 27 let, dcera 3 měsíce

Po narození se objevily strašlivé bolestivé bolesti, které mi zabránily užívat si potěšení z mateřství. Kromě toho je dítě kojeno a většina léků by neměla být užívána.

Doktor předepsal No-shpa, což mi pomohlo zbavit se nepohodlí. Používá se podle pokynů, ale vždy po procesu kojení. Doporučuji účinný lék.


Ilona, ​​Petrozavodsk, 23 let, syn 6 měsíců

Po porodu mě cystitida začala trápit, což mi přineslo bolest. Obrátil se na specialistu a napsal No-shpu.

Vzhledem k tomu, že moje dítě bylo kojeno, snažil jsem se pilulky méně zneužívat a pil lék co ​​nejméně. Tablety uvolňují nepohodlí dobře. Jsem spokojený a nyní je doporučuji svým přátelům.

O užívání drog během těhotenství a kojení říká Dr. Komarovsky:

Kojení s kojením

No-spa pro laktaci

Kojení není čas brát různé léky bez zvláštních potřeb. Mnoho léků, pokud není kontraindikováno pro použití během kojení, ale vyžaduje použití opatrnosti při použití. Mezi takové léky patří antispasmodikum, které je známo mnoha - No-shpa. Jeho ruské generiky (analogy) jsou Droverin a Drotaverin.

Když je nospa předepsána pro kojení, při kterém se projevují příznaky nebo onemocnění?

1. Menstruační bolest. S menstruací se svalové stěny dělohy silně stahují, což způsobuje silnou bolest. Obvykle je to o něco méně u žen, které porodily, než u žen, které nenarodily, ale přesto to může být docela intenzivní. Je v tomto případě možné s kojením vzít no-shpa? Docela. Přestože moderní lékaři považují nesteroidní protizánětlivá léčiva za účinnější pro menstruaci (bolestivá menstruace). Konkrétně - obsahující účinnou látku ibuprofen. A jsou povoleny, pokud existují náznaky pro přijetí během kojení.

2. Bolest hlavy. Existuje několik druhů bolesti hlavy. A antispasmodikum může být užitečné v případě tzv. Tenzní bolesti. V tomto případě si člověk myslí, že jeho hlavu stiskl obruč. Užívání léků při kojení, jmenovitě antispasmodik, pomáhá mamince znovu se cítit dobře. Nefarmakologická činidla však mohou být použita pro stejné účely. Často stačí spát neplánovaně nebo si jen lehnout.

3. Hrozba potratu a hypertonicity dělohy. No-spa během těhotenství je předepsána téměř všem nastávajícím matkám. Používá se, když se děloha najednou začne kámen nebo žaludek bolí. To vše naznačuje možnou hrozbu potratu nebo předčasného porodu..
Možná může mít nějaký vliv no-shpa na dítě během kojení. To je důvod, proč kvůli nutnosti předepisovat různé léky, mnoho lékařů radí v případě nového těhotenství, přestaňte kojit.

4. Vysoký krevní tlak. Jeden No-shpa zde samozřejmě nepomůže. Často se však předepisuje ve spojení s jinými drogami. Včetně léčby těhotných žen. Ale-shpa nedovoluje plavidlům křeč. A při intravenózním podání obecně velmi rychle snižuje tlak. Ale to je připisováno spíše vedlejším účinkům drogy.

5. Bolest v žaludku při otravě. S toxikózou. Jak jsme psali dříve, No-shpa je dobrý antispasmodik. Během 30-60 minut odstraní bolestivé příznaky.

6. Střevní kolika. Včetně těhotných žen. Ženy je často berou pro kontrakce nebo hypertonicitu dělohy. Symptomatická léčba je však stejná - užívání antispasmodik.

7. Cystitida. U tohoto onemocnění žena pociťuje bolest nejen při močení, ale také dlouho po něm. Tento lék pomáhá zmírnit křeče z močových cest. Pokud není po ruce No-shpy nebo jeho analog, lékaři doporučují vložit mezi nohy láhev naplněnou teplou vodou.

8. Laktostáza. Mléko může v mléčných trubkách stagnovat kvůli jejich křečím. Lékaři proto kromě častého krmení dítěte a periodického čerpání předepisují mamince, aby užívali antispasmodika, léky proti bolesti a obklady..

Dávkování ne-shpa s HB je standardní - 1-2 tablety na recepci. Četnost použití - až 3krát denně. Ale pokud je to možné, nejlépe se vyhnout i těmto zcela zdánlivě bezpečným tabletám. Používejte nefarmakologické metody léčby a tradiční medicínu.

Kojení s kojením se používá opatrně. A to nejen kvůli možnému dopadu na dítě, ale také kvůli mnoha vedlejším účinkům. Jako je tachykardie, závratě, pocení, alergie. A ve velkých dávkách může lék vést k zástavě srdce.

Jedním slovem, jediná dávka pilulky nepovede k problémům. Ale pravidelně musíte užívat lék pouze po konzultaci s lékařem.

Kojení s kojením: je to možné?

Ne každý lék lze užívat s kojením. Důvodem je skutečnost, že částice léčiva pronikající do mateřského mléka mohou dítě poškodit. Ale jsou chvíle, kdy mladá matka potřebuje pít anestetikum, aby zmírnila bolest a křeče způsobené jedním či druhým důvodem. Mnoho žen se uchýlí k nedotknutí se GV. Je možné brát lék během kojení a jak jeho léčivé vlastnosti ovlivňují dítě, pokusíme se podrobněji zvážit.

GV kompatibilita

Návod k použití léku naznačuje, že nemůže být použit během HB. Výrobci ve skutečnosti nemají potřebná klinická data, aby dokázali opak. Během laktace nemůžete provést studii, abyste mohli studovat účinek léku na dítě, aniž byste věděli, jak se to u dítěte ukáže. Výrobci se zbavují odpovědnosti kvůli možným negativním účinkům léku a poškození těla dítěte.

Protože údaje o kompatibilitě no-shpa s hepatitidou B mají určitou nejistotu, lékaři doporučují užívat lék pouze v případě akutní potřeby v jednom pořadí.

Po celou dobu používání No-shpa matkami během laktace nebyl zaznamenán jediný případ negativního účinku léku na dítě. Nicméně, s vynuceným podáváním léku na dlouhou dobu, měli byste opustit hepatitidu B na nějakou dobu. Tím bude dítě chráněno před možnými následky..

Je důležité vědět, že většina léku přechází do krevního řečiště a poté do mateřského mléka. Nejvyšší koncentrace se dosáhne jednu hodinu po užití léku. Teprve po 72 hodinách se ne-lázně vylučují ledvinami a gastrointestinálním traktem.

Indikace pro použití

Pokud mluvíme o antispasmodikách a lécích proti bolesti, pak je no-spa nejbezpečnějším nástrojem, který pomáhá ošetřující matce zbavit se bolesti a křečí. Vždy byste si však měli pamatovat, že jakýkoli lék používaný během kojení a těhotenství by měl být projednán s lékařem.

Lékaři no-shpu doporučují užívat jednou za takových podmínek, jako jsou:

 • bolest hlavy;
 • bolest při menstruaci;
 • vysoký krevní tlak.

Jednorázové použití léku v tomto případě nevyžaduje zrušení HB. Stačí užít pilulku po krmení dítěte. Ale jsou chvíle, kdy potřebujete dlouhodobou léčbu s denním příjmem no-shpa. Tyto situace budou popsány níže..

Přijímací pravidla pro kojící matky

Při užívání no-shpa by kojící matka měla dodržovat určitá doporučení, aby se snížil účinek léku na tělo dítěte. Jsou to následující:

 • Pijte lék jednou a pokud možno pouze v nezbytných případech. Užívání léku několik dní by mělo být projednáno s lékařem.
 • Při kojení nedonošeného dítěte je zapotřebí zvláštní péče mladé matky. Takové děti jsou nejcitlivější na všechno, co se děje..
 • Po užití tablety musíte sledovat stav dítěte a opravit všechny změny, které se vyskytnou. V případě kožní vyrážky nebo jiných příznaků byste měli odmítnout pokračovat v užívání léků.
 • Je lepší použít no-shpu v lékové formě tablet, než jako injekci. Potom částice léčiva pronikají méně méně do mateřského mléka.

Užívání léků bez konzultace s lékařem se nedoporučuje. Koneckonců, když kojíte, nejde jen o zdraví matky, ale také o důsledky, které se mohou objevit pro dítě.

Dávkování ne-shp při GV

Použití no-shpa během kojení vyžaduje, aby kojící matka přísně dodržovala doporučení. Denní dávka léku by neměla překročit 240 mg, jednorázová dávka - ne více než 80 mg, to znamená, že kojící matka může užívat tablety bez dávek 40-80 mg až třikrát denně. Maximální použití no-shpa by nemělo přesáhnout více než tři dny. Tablety je třeba po krmení dítěte zkusit užít. To je důležité, aby se při příštím krmení vysoký obsah léku v mateřském mléce mírně snížil. Tato opatření varují dítě před zbytečným vystavením..

Dlouhodobé používání

Jsou chvíle, kdy je vyžadována dlouhodobá léčba bez oštěpu a jiných léků. Průběh léčby by měl být prováděn podle jmenování a dávkování léků předepsaných lékařem. Během tohoto období by mělo být dítě na umělém krmení, ale musíme se snažit nepřestat kojit. Pokud jde o dostatečně dlouhou terapii, doporučuje se zastavit produkci mateřského mléka pomocí tradičních metod.

Lékaři předepisují dlouhodobé používání no-shp u závažných onemocnění, jako jsou:

 • cholelitiáza;
 • ICD;
 • cystitida;
 • spastická bolest břicha.

Ženy po porodu často trpí spastickými bolestmi v oblasti břicha a pánve. Lékaři je spojují s porodním obdobím. Situace je vážná, může znamenat řadu nepředvídaných komplikací. Je nutné podstoupit vyšetření gynekologem co nejdříve, a pokud je to nutné, podstoupit léčbu. Specialista může doporučit no-shpu jako antispasmodikum a analgetikum..

Vedlejší účinky a kontraindikace

Stejně jako u jakéhokoli léku bez shpa existují i ​​jeho použití kontraindikace. Před použitím byste se proto měli s anotací seznámit. Lék nelze použít s:

 • selhání ledvin a jater;
 • kardiovaskulární selhání;
 • intolerance.

S opatrností by se nemělo dávat no-shpu se snížením krevního tlaku..

Přestože je léčba dobře tolerována, stále existují případy, kdy jsou během podávání pozorovány vedlejší účinky. Vyskytují se ve formě:

 • bušení srdce;
 • snížení krevního tlaku na nízkou úroveň;
 • bolest hlavy;
 • alergické reakce;
 • zvracení.

Pokud jsou identifikovány jakékoli příznaky z výše uvedeného seznamu, měli byste odmítnout vzít lék a informovat svého lékaře.

Vliv na tělo dítěte

Všechno, co matka konzumuje v případě hepatitidy B, ať už jde o jídlo nebo lék, je dáno dítěti spolu s mateřským mlékem. Pokud mluvíme o no-shpe, pak jediná dávka nemá žádný vliv na tělo dítěte. Dlouhodobé vystavení léku však může způsobit nepředvídatelné podmínky..

Analogy

Analogy non-shpa zahrnují léky, které mají podobný mechanismus účinku. Může být nahrazen:

Ve skutečnosti existuje mnoho podobných léků. Hlavní náhradu za léčbu bez shpu by měl zvolit ošetřující lékař.

Zdraví kojící matky zcela ovlivňuje celkový stav dítěte. Pokud trpí periodickými křečemi v břiše nebo jí bolí hlava po bezesné noci, pak užívání tablety bez shpa bude tou správnou cestou. Žena trpící nepohodlím není schopna poskytnout kompletní péči o dítě. Dítě potřebuje zdravou mámu.

Ne-shpa na GV

Dnes jsem navštívil lékaře o sraženinách v děloze. Řekla, že stále můžete čekat s kuretáží. Předepsané no-shpu a vodní pepř. Zeptal jsem se, jestli tyto léky mohou být kojeny. Řekla ano.
Přišel jsem domů a přečetl jsem, že laktace je absolutní kontraindikací pro ne-shpa. Co dělat.
Řekněte mi, kdo ví, co jiného lze vzít, aby se děloha čistila rychleji po porodu? Dívky psaly o oxytocinu. Jak to bodnout?

Komentáře uživatelů

Byl mi injikován oxytocin měsíčně a noshpu, ráno dvě injekce s přestávkou mezi půlhodinou a večerem a další horká injekce glukonátu vápenatého

A proč nevěnovali pozornost klanu, že sraženiny nefungují dobře? Doktor se na mě podíval, řekl, že nešel dobře a začal dělat oxytocin, nakonec všichni šli špatně a vytvořili vakuum, ležel tam další 4 dny v domě, také udělali oxytocin pro redukci, pak se doktor podíval a řekl, že všechno je čisté. Je zvláštní, že již uplynuly 2 měsíce, ale stále nebyly vyčištěny. Netahejte se tím, nevytvářejte vakuum, pokud je nabízeno, postup je bezbolestný, ale pak žádné problémy. Utáhnout a pak to bude mnohem horší

Ultrazvuk lékař řekl, že musíte vyčistit, a doktor na LCD, že můžete čekat.
V mateřské nemocnici se na to vůbec nepodívali, jen odepsali třetí den.

Čisté a bude to lepší. A ne skutečnost, že oxytocin pomůže

Nemohu se čistit, doktor mě musí nasměrovat. A řekla počkat.

Oxytocin byl injikován pouze v nemocnici, systém je bolestivý. Neexistují však žádné injekce, děloha se tak moc nesnížila

Také jsem byl v nemocnici kapán, abych posílil boje. Ale to je porod. Doufám, že to bude snazší.

Oh, ani ti to neřeknu. Přeji vám zdraví. Po porodu často sleduji takové fikce. Naši rodiče o tom neslyšeli, jsme opravdu tak slabí?

Myslím, že každý má své vlastní problémy. S námi, v reprodukcích. Jiní mají něco jiného.

Oxytocin byl injikován dvakrát denně

Jsme na stráži, po propuštění z nemocnice tam byly také sraženiny. Píchl jsem do noshpu a po 15 minutách oxytocinu a tak po 5 dnech se všechno ukázalo. Píchání je samozřejmě nepříjemné, ale únosné.

Jmenoval jsi se? Nějak se bojím bez kontroly lékaře, ale co dělat.

Proč sama? Vše je přísně předepsáno lékařem. Doktorovi se zdálo, že za týden po injekci se vše zlepší, a po několika týdnech se vše povedlo úplně.

To vše mi nepomohlo, přípravy neovlivnily reenka. oxytocin injikujte 1 ampulku večer, 40 minut před injekcí, musíte péct noshpa.

Od něj jsou bolesti divoké?

ne, jako při menstruaci, menší bolest

vstříkli mi oxytocin do nemocnice a já jsem si vzal tinkturu z papriky vody doma

Injekce Noshpa po 10-15 minutách oxytocinu. Všechno dopadlo, dělal se svým manželem doma, 10 dní.

Wow. Zeptal jsem se na oxytocin, řekla, že není potřeba. A kolik času uplynulo po porodu během tohoto postupu? Mohu si koupit oxytocin sám a vypočítat dávku?

5 týdnů bylo. Oxytocin lze zakoupit bez lékařského předpisu, zdá se, že neexistuje žádná zvláštní dávka, jedna ampulka vztyčená

Jeden denně po dobu 10 dnů? Velmi bolestivý?
Ptám se na dávku, možná v porodnici jsem byl intravenózně kapán fyziologickým roztokem.

Nevím, poprvé jsem slyšel, že žádný shpu.

Pokyny říkají (((

Ale údajně nebyla testována na těhotné a kojící ženy. Četl jsem, píšou, že je to možné

Doktor mi nedávno řekl, že z no-shpa se stane hořké mléko.

Nevím, co je hořké. Můj syn má téměř 1,4 roku. A přesto jí výborné mléko. Přestože se stává, že piju no-shpa, když mi hlava hodně bolí. A můj syn má rád mléko))

Stále nechápu, proč v mém případě ne-lázně. Uvolňuje křeče, ale nemám křeče... Nebo něco, co by uvolnilo krk?

Piješ jednu pilulku? A tady mluvíme více než jednou. Pokud je několik dní v řadě a během dne stále.

Pokud je dívka se svým lékařem sebevědomá, co si o tom potom myslet? takže jsme si zvykli kontrolovat vše na internetu. Doktor předepsal - pak musíte provést

Měl jsem léčbu dvakrát, oxytocin noshpa + antibiotika, nějaký jiný lék, výsledkem je vakuové čištění po dobu 4 měsíců po porodu (((((nechci si vzpomenout na prodej).

Oxytocin jak vztyčil? Takže se nic nestalo, nebo je vše zapáleno? ((

V / m Ukázalo se to, ale trošku vůbec, došlo k zánětu, vzrostla teplota někdy? ☹️ obecně, pak mě vyděsili, že není vtip, že s nimi chodit tolik. je lepší to vyčistit! Doufám, že se vám to podaří. Ale pokud najednou, nebojte se, příliš mnoho vysávání je rychlejší a jemnější.

Ze všeho nejvíce se bojím zánětu ((Vy sami jste si injektovali oxytocin (doma))?
Po vakuu se všechno vrátilo do normálu?

Teď není žádný zánět, vše je v pořádku, neměl jsem to začalo, všechno pro mě právě začalo. Schůzky byly od gynekologa.

No, příbuzný přišel domů a dal injekce oxytocinu a noshpu, antibiotika a některé další, 4 injekce 2krát denně. Už jsem necítil pátý bod od bolesti. Ano, normalizováno, díky bohu.

Po oxytocinu je bolest silná?

Ne opravdu, snesitelné! Vyzkoušejte tyto injekce, pokud jste je ještě nenastavili. najednou pomoc

No-spa - efektivní antispasmodikum pro laktaci

Procesy probíhající v těle kojící matky lze rozdělit do dvou složek: zotavení po porodu a založení kojení. Během těhotenství dochází ke změnám vnitřních orgánů pomalu. Tělo budoucí matky se tedy dokáže postupně přizpůsobovat novému stavu. Po porodu je regenerační proces v různých orgánech a tkáních nerovnoměrný. To způsobuje spastické bolesti v děloze, žaludku a střevech. Kromě toho se na pozadí hormonálních změn mohou zhoršit patologická onemocnění vnitřních orgánů a mohou se objevit příznaky vegetovaskulární dystonie. Vyvolávající bolesti mohou být tak silné, že ve svém pozadí nejen snižují pracovní kapacitu a imunitu, ale snižují také množství a kvalitu mateřského mléka. K léčbě procesů, které způsobují nepohodlí, lékaři předepisují léky proti bolesti a protizánětlivé léky. Problém je v tom, že léky vstupují do těla dítěte prostřednictvím mateřského mléka. Proto je důležité zvolit relativně bezpečný lék. Jedním takovým lékem na spastické bolesti jsou No-spa..

Kojení s kojením - lék na zmírnění spastické bolesti

No-spa je součástí skupiny léků, které mají zmírnit křeče hladkých svalů vnitřních orgánů. Droga byla poprvé syntetizována v Maďarsku v 60. letech minulého století. K dnešnímu dni je léčivý přípravek registrován ve více než padesáti zemích světa. No-spa je každoročně zařazena mezi TOP 20 značek z hlediska prodeje na ruském trhu. Droga je na seznamu životně důležitých a základních drog, který je schválen vládou Ruské federace.

V průběhu 40 let tedy bylo provedeno více než 37 klinických a farmako-epidemiologických studií No-Shpa u více než 12 111 pacientů. Přesvědčivě prokázaná vysoká účinnost a bezpečnost léku.

Yu B. Belousov, M.V. Leonova

Metodická příručka „Klinická farmakologie no-shp“

Lék No-spa je indikován k použití kojící matkou při komplexní léčbě následujících onemocnění:

 • onemocnění žlučových cest: onemocnění žlučových cest, zánět žlučových cest, cholecystitida, papillitida;
 • patologie močového systému: onemocnění ledvinového kamene, kameny v močovodu, cystitida, pyelitida;
 • žaludeční a duodenální vředy, gastritida;
 • chronický zánět tenkého střeva;
 • zánětlivé procesy ve sliznici tlustého střeva;
 • syndrom dráždivého tračníku;
 • bolesti hlavy vyplývající z mačkání cév zásobujících mozek;
 • laktostáza způsobená křečemi mléčných kanálků;
 • mastitida první fáze.

Pokyny pro léčivo No-shpa dospěly k závěru, že v důsledku nedostatku klinických hodnocení nelze léčivo použít k laktaci. Výrobce však uvádí, že během těhotenství je možné No-shpa pečlivě užívat, protože u plodu nebyly zaznamenány žádné negativní reakce. Dva autoritativní adresáře označují kompatibilitu léku s kojením:

 • referenční příručka „Riziko užívání drog během těhotenství a kojení.“ Autoři: O.I. Karpov, A.A. Zaitsev;
 • Příručka profesora pediatrie Thomase Hale Medications a Mothers`Milk. Farmakologie kojení ».

No-spa: video

Složení léčiva, terapeutický účinek

Léčivou látkou přípravku No-shpa je drotaverin. Působí přímo na buňky hladkého svalstva a ovlivňuje vnitřní biochemické procesy. Na rozdíl od léků, které zmírňují nepříjemné pocity snížením citlivosti receptorů bolesti, drotaverin eliminuje příčinu nepohodlí - svalové křeče, jejichž příčiny jsou poměrně rozmanité. Pro kojící matku se dělí na přírodní, které závisí na procesu zotavení po porodu a patologické, vznikající při akutních a chronických onemocněních. Spastické bolesti se mohou vyskytovat v různých formách: pálení, kroucení, kolika. Bolestivé útoky mohou trvat jednu hodinu až několik dní. Stav matky se může lišit od nějakého nepohodlí až po nesnesitelnou bolest. Tablety bez lázní uvolňují křeče zažívacího traktu

Kromě snížení tónu hladkých svalů, použití No-shpa rozšiřuje krevní cévy. Neexistuje žádný negativní účinek na autonomní nervový systém. Navzdory antispasmodické aktivitě drotaverinu nevyvolává použití No-shpa vážné nežádoucí účinky z kardiovaskulárního systému.

Tablety a injekce pro různé bolesti

No-spa je k dispozici ve dvou formách: tablety (40 mg), ampule s roztokem pro intramuskulární a intravenózní injekce. Při intravenózním podání je třeba přípravek naředit fyziologickým roztokem. Účinek léku v obou formách je stejný. Pouze rychlost dosažení maximálního účinku, procento stravitelnosti účinné látky, stupeň lokálního zaměření je jiný. Také No-shpa ve formě roztoku nedráždí žaludeční sliznici. Injekce je rychlejší než tablety

Injekce jsou asi dvakrát rychlejší. Účinek tablet je distribuován v celém těle, zatímco roztok má účinek na konkrétní bolestivou oblast. Kromě toho se u tablet může vyskytnout žaludeční a střevní nevolnost. Výhodou této formy uvolňování je výhodnější způsob použití a nepřítomnost bolesti, těsnění, hrbolů v místě vpichu. Tablety se také používají při komplexní terapii onemocnění gastrointestinálního traktu.

Účinnost, kontraindikace

No-spa je několikrát silnější než účinky svého předchůdce - drogy Papaverine. Po užití jedné tablety začíná analgetický účinek během deseti minut. Maximální efekt nastane po čtyřiceti minutách. Po zavedení roztoku začíná účinek léku za tři až čtyři minuty. Podle klinických studií se mohou nežádoucí účinky vyskytnout u jednoho až dvou procent lidí. Statistiky říkají, že nepohodlí obecně nekleslo asi o 17%. Dlouhá léčba No-Spey třikrát denně při 80 mg po dobu několika týdnů vedla k významnému snížení spastické bolesti u 80% pacientů. No-spa se často používá v kombinaci s Paracetamol, Ibuprofen, Diclofenac. No-Shpa v kombinaci s ibuprofenem zvyšuje jeho analgetický účinek

Navzdory relativní bezpečnosti léku jej nelze použít v následujících případech:

 • těžké formy renální a jaterní nedostatečnosti;
 • závažné srdeční selhání;
 • nesnášenlivost složek léčiva;
 • arteriální hypotenze (s opatrností).

Vstupné No-shpa mohou být doprovázeny těmito vedlejšími účinky:

 • bolesti hlavy, závratě, poruchy spánku;
 • snížení krevního tlaku, rychlý puls;
 • zažívací poruchy;
 • alergické kožní reakce.

Návod k použití

Jedna tableta obsahuje 40 mg léčiva. Při kojení by měla být dávka, frekvence a délka užívání přípravku No-shpa dohodnuta s lékařem. Obecně se tablety užívají dvakrát až třikrát denně, 1-2 ks. Maximální denní dávka by neměla být vyšší než 240 mg. Po zavedení roztoku může být denní dávka v rozmezí 40 až 240 mg, v závislosti na intenzitě bolesti. Průběh léčby by neměl přesáhnout jeden až dva dny. Pokud se současně necítí pozitivní účinek, musíte navštívit lékaře. V případě jmenování delší léčby je nutné kojení přerušit. Kojení musí být přerušeno, pokud potřebujete dlouhodobý příjem No-Shpa

Aby nedošlo k podráždění žaludeční sliznice, měly by se tablety užívat po jídle. Pokud však potřebujete zastavit akutní spastickou bolest, můžete tento lék užívat kdykoli..

Drotaverin v malém množství přechází do mateřského mléka. Pro snížení účinku látky na tělo dítěte se doporučuje užívat tento lék ihned po krmení dítěte. Poločas drotaverinu je asi osm hodin. Je důležité neustále sledovat reakci dítěte. V případě alergických reakcí ve formě vyrážky, žaludeční koliky, bolesti, byste měli přestat užívat lék a okamžitě navštívit lékaře.

Recenze

Dívky, chtěl jsem tady napsat všechno, ale nějak jsem zapomněl. Byl jsem velmi nápomocen lékařskou radou pro lakostázu. Doporučil pít noshpa 20-30 minut před krmením / dekantací. A také gynekolog mi řekl, abych si připravil obklady s magnézií, také mi pomohly (nalít ampulku do 100 ml teplé vařené vody, navlhčit marlechku a při zaschnutí ji dát na hrudník, opakujte). Také, větve aloe vera (pouze jejich šťáva je velmi hořká, pak se musí prsa dobře umýt), list zelí se rozmazává medem nebo levomekolem a aplikuje se.

Ořechy

http://detki-33.ru/forum/9–145–70885–16–1284921473

Jak je to známo? Zde jsem podváděl, našel jsem příspěvky od GV-konzultantů, kde se říká, že můžete vzít no-shpu. Už mě unavilo utrpení a snědl jsem pilulku. Kojení 4,5 hodiny po.

MAMAKATYA

http://forum.littleone.ru/showpost.php?p=91843001&postcount=6

Natashe, v jakémkoli stavu (těhotná, kojící, normální) mi noshpa z mé hlavy pomáhá - zmírňuje křeče. Ale v normálním stavu stále piju tempalgin. Říká se, že citramon je přirozený, ale pro mě je to jako zrno slona...

Vizážistka

http://www.sv-mama.ru/forum/read.php?id_theme=3494&p=&hl=140123#highlight

Analogy No-shp, srovnávací charakteristika

Existuje mnoho léků na základě drotaverinu na lékařském trhu (přímé analogy):

 • Drotaverinum. Vyrábí se ve více než deseti ruských závodech. Cena - od 13 rublů za 20 tablet;
 • Drotaverin-Teva (Izrael). Od 70 rublů pro 20 tablet;
 • Spazmonet (Rusko, Slovinsko). Od 60 rublů pro 20 tablet;
 • Ple Spa, Spakovin, Spazoverin (Indie).

Podle pokynů jsou všechny ve svých vlastnostech téměř identické. Při výběru léku je třeba upřednostnit zavedeného výrobce, aby nedošlo k padělání a lékům nízké kvality. Maďarská továrna Hinoin vyrábí léky pod značkou No-Shpa více než padesát let..

Antispasmodika povolená během kojení, založená na jiných účinných látkách, zahrnují Papaverin a Mebeverin. Jejich účinnost je několikrát nižší než účinnost No-shpa.

Tabulka: Antispasmodika, která jsou kompatibilní s kojením

Ne-shpaPapaverineMebeverin
Účinná látkadrotaverinepapaverinmebeverin
Indikace pro použitíKřeče s:
 • patologie žlučových cest, močový systém;
 • žaludeční a duodenální vřed;
 • bolest hlavy;
 • laktostáza.
 • křeče způsobené cholecystitidou, kolitidou;
 • ledvinové koliky;
 • cerebrovaskulární křeč;
 • angina pectoris;
 • bronchospasmus.
 • křeče v gastrointestinálním traktu;
 • žlučové a střevní koliky;
 • syndrom dráždivého tračníku.
Kontraindikace
 • renální a jaterní nedostatečnost;
 • srdeční selhání;
 • hypotenze.
 • selhání jater;
 • glaukom;
 • AV blok.
individuální nesnášenlivost
Vedlejší efekty
 • poruchy trávicího systému;
 • Závrať
 • alergické reakce;
 • snížení krevního tlaku;
 • nespavost.
 • extrasystol, snížený krevní tlak;
 • poruchy gastrointestinálního traktu;
 • alergické reakce;
 • ospalost.
 • závrať;
 • nevolnost;
 • zácpa;
 • alergické kožní reakce.
Cena, rub.od 230 na 100 tabletod 12 na 10 tabletod 550 pro 30 tobolek po 200 mg

Analogs No-shp: fotogalerie

Navzdory účinnosti přípravku No-shpa a relativní bezpečnosti léčiva lze tento léčivý přípravek používat pouze na předpis lékaře. Pouze lékař bude schopen správně posoudit klinický obraz a najít správnou dávku. V tomto případě se vezme v úvahu poměr terapeutického účinku a pravděpodobnost negativních reakcí u matky a dítěte. V případě, že krátký příjem No-shpa nemá pozitivní účinek, nezvyšujte dávku samostatně. Možná problém spočívá v něčem jiném a léčba musí být upravena.

Články O Neplodnosti