Hlavní Zdraví

Je možné "No-shpu" s kojením

Hormonální bouře, bolesti hlavy, křeče a bolest břicha otráví život nejen mladé matky, ale také dítěte, které cítí matku. Mnoho žen raději snáší bolest bez léků, protože se bojí poškodit dítě při kojení. Jsou jejich obavy oprávněné? Jak nepoškodit dítě laktostázou?

Formulář vydání

„No-shpa“ je obchodní název antispasmodického léku, jehož hlavní účinnou látkou je drotaverin. Uvolňuje hladké svaly, rozšiřuje krevní cévy, snižuje tón vnitřních orgánů a střev. No-spa současně zmírňuje bolesti hlavy a nepohodlí v břiše a pánvi.

Existují dvě lékové formy No-shpa:

 • Tablety obsahující 40 mg drotaverinu. Přednost při krmení.
 • Kapalná forma použitá intramuskulárně nebo intravenózně, 40 mg ampule.
Lék No-Shpa není dostupný pouze v tabletách - existují také ampule, jejichž obsah se podává intravenózně nebo intramuskulárně

Návod k použití během kojení

Přestože No-shpa je lék, který byl podroben klinickým zkouškám, jeho cílové a vedlejší účinky během kojení nejsou dobře zdokumentovány. Instrukce nedoporučuje použití drotaverinu pro lakostázu. Existuje jiný názor - No-shpa je přijatelný pro kojení, ale jeho použití by mělo být pečlivé a kompetentní..

Na světě existuje několik autoritativních zdrojů, které studují účinek léků na tělo matky a dítěte s HS. Shromáždili jsme údaje z nejuznávanějších zdrojů pracujících na tématu laktace. Mají určité nesrovnalosti, pokud jde o použití přípravku No-shpa pro kojení:

Asociace poradců pro přirozené krmení (AKEV)No-shpa během kojení může projít do mateřského mléka. Předpokládejte sporadické léky, ale pro trvalé ošetření je lepší zvolit jiný lék.
Hale HandbookLaboratoř Thomase Hale klasifikuje No-shpu jako L-2 (prakticky bezpečný lék). To znamená, že klinické studie neodhalily negativní účinek No-shpa na hepatitidu B..
Online průvodce e-laktancia španělské nemocnice Marina AltaNeexistuje žádný závěr ohledně problému „No-shpa během kojení“, protože neexistují žádná omezení ohledně užívání léku během kojení..
Adresář Oleg Karpov a Alexander ZaitsevProminentní ruští lékárníci Karpov a Zaitsev tvrdí, že ne-spa během kojení nedává vedlejší účinky. Přijatelné pro lakostázu.

Pravidla pro užívání drogy:

 1. Omezená doba příjmu. Pro bolest a lakostázu užívejte drotaverin jednou nebo ne déle než 2-3 dny. Pokud potřebujete delší užívání, musíte se poradit nejen s lékařem vaší matky, ale také s dítětem.
 2. Přísné dávkování: ne více než 6 tablet denně (240 mg). Najednou - ne více než 2 tablety (80 mg).
 3. Princip okna drogy. Drotaverin se hromadí v krvi co nejvíce po 45-50 minutách. Během kojení můžete plánovat odběr no-shpa, aby během kojení lék téměř nevstoupil do těla dítěte. Pokud má dítě hlad, pomůže mu mléko vyjádřené mlékem..

Ošetření kurzu No-shpoi

Lékaři předepisují léčbu No-oštěpu s takovými onemocněními:

 • cholelitiáza a urolitiáza;
 • exacerbace cholecystitidy;
 • akutní vřed žaludku a dvanáctníku;
 • spastická kolitida;
 • cystitida a pyelitida (doporučujeme přečíst: jak zacházet s cystitidou u kojící matky?);
 • křečová bolest gynekologického původu;
 • s prodlouženou bolestí hlavy.

Bez bolesti hlavy při kojení zmírňuje příznaky, ale nikoli příčiny. Pokud vaše hlava bolí neustále, nezapomeňte zjistit příčinu.

Nežádoucí reakce a porovnání léčiv

Přestaňte brát drotaverin, pokud máte pocit, že:

 • prudký pokles tlaku;
 • změna srdečního rytmu (arytmie, tachykardie atd.);
 • zvýšené nebo výskyt bolesti hlavy;
 • alergické reakce;
 • nutkání zvracet;
 • porušení stolice;
 • narušená koordinace, orientace, porucha spánku.

Fakta o drotaverine a No-shpa:

Je možné kojit

No-spa - droga, která v mnoha situacích chrání před bolestí. Obzvláště oblíbená je u žen..
Otázkou je, zda je možné kojit. Jak je to neškodné pro matku a dítě, jak to ovlivňuje tělo, jaké bolesti to pomáhá, jak to vzít..

Jak droga funguje?

Hlavní účinnou látkou ve složení nosh-p je drotaverin. Snižuje tón hladkého svalstva a rozšiřuje krevní cévy..

Díky drotaverinu pomáhá lék při bolestech hlavy, bolesti zubů, menstruaci a žaludku.

Také ne-lázně dokážou překonat:

 • bolest střevní a renální koliky, cholecystitida a cystitida;
 • křeče v močovém měchýři, ledvinách, játrech, střevech;
 • vysoký tlak;
 • poporodní nerovnoměrné svalové kontrakce v oblasti genitálu.

Tento léčivý přípravek je k dispozici v tobolkách, tabletách, injekcích. Nejběžnější formou použití jsou tablety..

Účinek léku je patrný 20 až 25 minut po podání.

Lék dosáhne svého maximálního množství v krvi hodinu po požití. Stejně jako jiné léky je lepší pít no-shpu hned po uvedení dítěte na hrudník.

Tělo tedy bude mít dost času na to, aby odstranilo lék z krve. Malá část, která zůstává v mléce, nemůže ublížit dítěti. Mléko můžete také vyjádřit předem, aby lék úplně opustil tělo.

No-spa označuje relativně bezpečné léky ve srovnání s jinými antispasmodiky. Je však kontraindikován při těžkém selhání ledvin, jater a srdce, s alergiemi a nízkým krevním tlakem.

Kromě toho může drotaverin vyvolat negativní reakci ve formě nespavosti, zácpy, nevolnosti, bolesti hlavy, bušení srdce.

Kojení No-shpa

Pokyny k danému léčivu naznačují, že nebylo provedeno dostatečné množství studií, aby bylo jasné, zda je při kojení škodlivý.

Doporučuje se, aby kojící matky před užitím tablety zvážily výhody a možná rizika..

Lékaři často předepisují no-shpu kojícím matkám. V každém případě je nejlepší vždy koordinovat užívání tohoto a dalších léků s odborníky..

Předpokládá se, že jediné přijetí se všemi preventivními opatřeními nepoškodí dítě. Pravidelné používání ho může zhoršovat..

Kojící matky jsou zpravidla předepsány no-shpu kvůli:

 • exacerbace žaludečních vředů;
 • cystitida a pyelitida;
 • projevy žlučových kamenů a urolitiázy;
 • exacerbace cholecystitidy;
 • spastická bolest;
 • těžké křeče v době gynekologických chorob.

Některé matky samy medikují a užívají lék na spastickou bolest po porodu. Je to nepřijatelné. Bez konzultace s lékařem může matka ublížit sobě i jejímu dítěti.

Po předepsání tohoto léku lékařem je důležité dodržovat několik pravidel, aby bylo pro děti co nejbezpečnější:

• Aplikace by měla být jednotlivá nebo ne více než 3 dny v řadě.

• Dávkování by nemělo být překročeno. Najednou můžete pít maximálně 2 tablety (80 gramů). A za den - ne více než 6 tablet (240 gramů).

• Nepijte tablety před krmením.

Oficiálně není do počtu léčivých přípravků povolených kojení zahrnuto no-spa. Vzhledem k relativně bezpečnému složení a účinnosti se však často používá při kojení..

Hlavní věc je zde přísně sledovat dávkování a neužívat lék po dlouhou dobu..

A ochrana dítěte před složkami léku pomůže dostatečnému přerušení mezi jeho příjmem a krmením nebo předčasným vyčerpáním.

Článek Aktivní uhlí pro kojení poskytuje rady, jak léčit otravu a jak brát aktivní uhlí kojení

Kojení s kojením: je to možné?

Ne každý lék lze užívat s kojením. Důvodem je skutečnost, že částice léčiva pronikající do mateřského mléka mohou dítě poškodit. Ale jsou chvíle, kdy mladá matka potřebuje pít anestetikum, aby zmírnila bolest a křeče způsobené jedním či druhým důvodem. Mnoho žen se uchýlí k nedotknutí se GV. Je možné brát lék během kojení a jak jeho léčivé vlastnosti ovlivňují dítě, pokusíme se podrobněji zvážit.

GV kompatibilita

Návod k použití léku naznačuje, že nemůže být použit během HB. Výrobci ve skutečnosti nemají potřebná klinická data, aby dokázali opak. Během laktace nemůžete provést studii, abyste mohli studovat účinek léku na dítě, aniž byste věděli, jak se to u dítěte ukáže. Výrobci se zbavují odpovědnosti kvůli možným negativním účinkům léku a poškození těla dítěte.

Protože údaje o kompatibilitě no-shpa s hepatitidou B mají určitou nejistotu, lékaři doporučují užívat lék pouze v případě akutní potřeby v jednom pořadí.

Po celou dobu používání No-shpa matkami během laktace nebyl zaznamenán jediný případ negativního účinku léku na dítě. Nicméně, s vynuceným podáváním léku na dlouhou dobu, měli byste opustit hepatitidu B na nějakou dobu. Tím bude dítě chráněno před možnými následky..

Je důležité vědět, že většina léku přechází do krevního řečiště a poté do mateřského mléka. Nejvyšší koncentrace se dosáhne jednu hodinu po užití léku. Teprve po 72 hodinách se ne-lázně vylučují ledvinami a gastrointestinálním traktem.

Indikace pro použití

Pokud mluvíme o antispasmodikách a lécích proti bolesti, pak je no-spa nejbezpečnějším nástrojem, který pomáhá ošetřující matce zbavit se bolesti a křečí. Vždy byste si však měli pamatovat, že jakýkoli lék používaný během kojení a těhotenství by měl být projednán s lékařem.

Lékaři no-shpu doporučují užívat jednou za takových podmínek, jako jsou:

 • bolest hlavy;
 • bolest při menstruaci;
 • vysoký krevní tlak.

Jednorázové použití léku v tomto případě nevyžaduje zrušení HB. Stačí užít pilulku po krmení dítěte. Ale jsou chvíle, kdy potřebujete dlouhodobou léčbu s denním příjmem no-shpa. Tyto situace budou popsány níže..

Přijímací pravidla pro kojící matky

Při užívání no-shpa by kojící matka měla dodržovat určitá doporučení, aby se snížil účinek léku na tělo dítěte. Jsou to následující:

 • Pijte lék jednou a pokud možno pouze v nezbytných případech. Užívání léku několik dní by mělo být projednáno s lékařem.
 • Při kojení nedonošeného dítěte je zapotřebí zvláštní péče mladé matky. Takové děti jsou nejcitlivější na všechno, co se děje..
 • Po užití tablety musíte sledovat stav dítěte a opravit všechny změny, které se vyskytnou. V případě kožní vyrážky nebo jiných příznaků byste měli odmítnout pokračovat v užívání léků.
 • Je lepší použít no-shpu v lékové formě tablet, než jako injekci. Potom částice léčiva pronikají méně méně do mateřského mléka.

Užívání léků bez konzultace s lékařem se nedoporučuje. Koneckonců, když kojíte, nejde jen o zdraví matky, ale také o důsledky, které se mohou objevit pro dítě.

Dávkování ne-shp při GV

Použití no-shpa během kojení vyžaduje, aby kojící matka přísně dodržovala doporučení. Denní dávka léku by neměla překročit 240 mg, jednorázová dávka - ne více než 80 mg, to znamená, že kojící matka může užívat tablety bez dávek 40-80 mg až třikrát denně. Maximální použití no-shpa by nemělo přesáhnout více než tři dny. Tablety je třeba po krmení dítěte zkusit užít. To je důležité, aby se při příštím krmení vysoký obsah léku v mateřském mléce mírně snížil. Tato opatření varují dítě před zbytečným vystavením..

Dlouhodobé používání

Jsou chvíle, kdy je vyžadována dlouhodobá léčba bez oštěpu a jiných léků. Průběh léčby by měl být prováděn podle jmenování a dávkování léků předepsaných lékařem. Během tohoto období by mělo být dítě na umělém krmení, ale musíme se snažit nepřestat kojit. Pokud jde o dostatečně dlouhou terapii, doporučuje se zastavit produkci mateřského mléka pomocí tradičních metod.

Lékaři předepisují dlouhodobé používání no-shp u závažných onemocnění, jako jsou:

 • cholelitiáza;
 • ICD;
 • cystitida;
 • spastická bolest břicha.

Ženy po porodu často trpí spastickými bolestmi v oblasti břicha a pánve. Lékaři je spojují s porodním obdobím. Situace je vážná, může znamenat řadu nepředvídaných komplikací. Je nutné podstoupit vyšetření gynekologem co nejdříve, a pokud je to nutné, podstoupit léčbu. Specialista může doporučit no-shpu jako antispasmodikum a analgetikum..

Vedlejší účinky a kontraindikace

Stejně jako u jakéhokoli léku bez shpa existují i ​​jeho použití kontraindikace. Před použitím byste se proto měli s anotací seznámit. Lék nelze použít s:

 • selhání ledvin a jater;
 • kardiovaskulární selhání;
 • intolerance.

S opatrností by se nemělo dávat no-shpu se snížením krevního tlaku..

Přestože je léčba dobře tolerována, stále existují případy, kdy jsou během podávání pozorovány vedlejší účinky. Vyskytují se ve formě:

 • bušení srdce;
 • snížení krevního tlaku na nízkou úroveň;
 • bolest hlavy;
 • alergické reakce;
 • zvracení.

Pokud jsou identifikovány jakékoli příznaky z výše uvedeného seznamu, měli byste odmítnout vzít lék a informovat svého lékaře.

Vliv na tělo dítěte

Všechno, co matka konzumuje v případě hepatitidy B, ať už jde o jídlo nebo lék, je dáno dítěti spolu s mateřským mlékem. Pokud mluvíme o no-shpe, pak jediná dávka nemá žádný vliv na tělo dítěte. Dlouhodobé vystavení léku však může způsobit nepředvídatelné podmínky..

Analogy

Analogy non-shpa zahrnují léky, které mají podobný mechanismus účinku. Může být nahrazen:

Ve skutečnosti existuje mnoho podobných léků. Hlavní náhradu za léčbu bez shpu by měl zvolit ošetřující lékař.

Zdraví kojící matky zcela ovlivňuje celkový stav dítěte. Pokud trpí periodickými křečemi v břiše nebo jí bolí hlava po bezesné noci, pak užívání tablety bez shpa bude tou správnou cestou. Žena trpící nepohodlím není schopna poskytnout kompletní péči o dítě. Dítě potřebuje zdravou mámu.

Kojení s kojením

No-spa pro laktaci

Kojení není čas brát různé léky bez zvláštních potřeb. Mnoho léků, pokud není kontraindikováno pro použití během kojení, ale vyžaduje použití opatrnosti při použití. Mezi takové léky patří antispasmodikum, které je známo mnoha - No-shpa. Jeho ruské generiky (analogy) jsou Droverin a Drotaverin.

Když je nospa předepsána pro kojení, při kterém se projevují příznaky nebo onemocnění?

1. Menstruační bolest. S menstruací se svalové stěny dělohy silně stahují, což způsobuje silnou bolest. Obvykle je to o něco méně u žen, které porodily, než u žen, které nenarodily, ale přesto to může být docela intenzivní. Je v tomto případě možné s kojením vzít no-shpa? Docela. Přestože moderní lékaři považují nesteroidní protizánětlivá léčiva za účinnější pro menstruaci (bolestivá menstruace). Konkrétně - obsahující účinnou látku ibuprofen. A jsou povoleny, pokud existují náznaky pro přijetí během kojení.

2. Bolest hlavy. Existuje několik druhů bolesti hlavy. A antispasmodikum může být užitečné v případě tzv. Tenzní bolesti. V tomto případě si člověk myslí, že jeho hlavu stiskl obruč. Užívání léků při kojení, jmenovitě antispasmodik, pomáhá mamince znovu se cítit dobře. Nefarmakologická činidla však mohou být použita pro stejné účely. Často stačí spát neplánovaně nebo si jen lehnout.

3. Hrozba potratu a hypertonicity dělohy. No-spa během těhotenství je předepsána téměř všem nastávajícím matkám. Používá se, když se děloha najednou začne kámen nebo žaludek bolí. To vše naznačuje možnou hrozbu potratu nebo předčasného porodu..
Možná může mít nějaký vliv no-shpa na dítě během kojení. To je důvod, proč kvůli nutnosti předepisovat různé léky, mnoho lékařů radí v případě nového těhotenství, přestaňte kojit.

4. Vysoký krevní tlak. Jeden No-shpa zde samozřejmě nepomůže. Často se však předepisuje ve spojení s jinými drogami. Včetně léčby těhotných žen. Ale-shpa nedovoluje plavidlům křeč. A při intravenózním podání obecně velmi rychle snižuje tlak. Ale to je připisováno spíše vedlejším účinkům drogy.

5. Bolest v žaludku při otravě. S toxikózou. Jak jsme psali dříve, No-shpa je dobrý antispasmodik. Během 30-60 minut odstraní bolestivé příznaky.

6. Střevní kolika. Včetně těhotných žen. Ženy je často berou pro kontrakce nebo hypertonicitu dělohy. Symptomatická léčba je však stejná - užívání antispasmodik.

7. Cystitida. U tohoto onemocnění žena pociťuje bolest nejen při močení, ale také dlouho po něm. Tento lék pomáhá zmírnit křeče z močových cest. Pokud není po ruce No-shpy nebo jeho analog, lékaři doporučují vložit mezi nohy láhev naplněnou teplou vodou.

8. Laktostáza. Mléko může v mléčných trubkách stagnovat kvůli jejich křečím. Lékaři proto kromě častého krmení dítěte a periodického čerpání předepisují mamince, aby užívali antispasmodika, léky proti bolesti a obklady..

Dávkování ne-shpa s HB je standardní - 1-2 tablety na recepci. Četnost použití - až 3krát denně. Ale pokud je to možné, nejlépe se vyhnout i těmto zcela zdánlivě bezpečným tabletám. Používejte nefarmakologické metody léčby a tradiční medicínu.

Kojení s kojením se používá opatrně. A to nejen kvůli možnému dopadu na dítě, ale také kvůli mnoha vedlejším účinkům. Jako je tachykardie, závratě, pocení, alergie. A ve velkých dávkách může lék vést k zástavě srdce.

Jedním slovem, jediná dávka pilulky nepovede k problémům. Ale pravidelně musíte užívat lék pouze po konzultaci s lékařem.

Ne-shpa na GV

Dnes jsem navštívil lékaře o sraženinách v děloze. Řekla, že stále můžete čekat s kuretáží. Předepsané no-shpu a vodní pepř. Zeptal jsem se, jestli tyto léky mohou být kojeny. Řekla ano.
Přišel jsem domů a přečetl jsem, že laktace je absolutní kontraindikací pro ne-shpa. Co dělat.
Řekněte mi, kdo ví, co jiného lze vzít, aby se děloha čistila rychleji po porodu? Dívky psaly o oxytocinu. Jak to bodnout?

Komentáře uživatelů

Byl mi injikován oxytocin měsíčně a noshpu, ráno dvě injekce s přestávkou mezi půlhodinou a večerem a další horká injekce glukonátu vápenatého

A proč nevěnovali pozornost klanu, že sraženiny nefungují dobře? Doktor se na mě podíval, řekl, že nešel dobře a začal dělat oxytocin, nakonec všichni šli špatně a vytvořili vakuum, ležel tam další 4 dny v domě, také udělali oxytocin pro redukci, pak se doktor podíval a řekl, že všechno je čisté. Je zvláštní, že již uplynuly 2 měsíce, ale stále nebyly vyčištěny. Netahejte se tím, nevytvářejte vakuum, pokud je nabízeno, postup je bezbolestný, ale pak žádné problémy. Utáhnout a pak to bude mnohem horší

Ultrazvuk lékař řekl, že musíte vyčistit, a doktor na LCD, že můžete čekat.
V mateřské nemocnici se na to vůbec nepodívali, jen odepsali třetí den.

Čisté a bude to lepší. A ne skutečnost, že oxytocin pomůže

Nemohu se čistit, doktor mě musí nasměrovat. A řekla počkat.

Oxytocin byl injikován pouze v nemocnici, systém je bolestivý. Neexistují však žádné injekce, děloha se tak moc nesnížila

Také jsem byl v nemocnici kapán, abych posílil boje. Ale to je porod. Doufám, že to bude snazší.

Oh, ani ti to neřeknu. Přeji vám zdraví. Po porodu často sleduji takové fikce. Naši rodiče o tom neslyšeli, jsme opravdu tak slabí?

Myslím, že každý má své vlastní problémy. S námi, v reprodukcích. Jiní mají něco jiného.

Oxytocin byl injikován dvakrát denně

Jsme na stráži, po propuštění z nemocnice tam byly také sraženiny. Píchl jsem do noshpu a po 15 minutách oxytocinu a tak po 5 dnech se všechno ukázalo. Píchání je samozřejmě nepříjemné, ale únosné.

Jmenoval jsi se? Nějak se bojím bez kontroly lékaře, ale co dělat.

Proč sama? Vše je přísně předepsáno lékařem. Doktorovi se zdálo, že za týden po injekci se vše zlepší, a po několika týdnech se vše povedlo úplně.

To vše mi nepomohlo, přípravy neovlivnily reenka. oxytocin injikujte 1 ampulku večer, 40 minut před injekcí, musíte péct noshpa.

Od něj jsou bolesti divoké?

ne, jako při menstruaci, menší bolest

vstříkli mi oxytocin do nemocnice a já jsem si vzal tinkturu z papriky vody doma

Injekce Noshpa po 10-15 minutách oxytocinu. Všechno dopadlo, dělal se svým manželem doma, 10 dní.

Wow. Zeptal jsem se na oxytocin, řekla, že není potřeba. A kolik času uplynulo po porodu během tohoto postupu? Mohu si koupit oxytocin sám a vypočítat dávku?

5 týdnů bylo. Oxytocin lze zakoupit bez lékařského předpisu, zdá se, že neexistuje žádná zvláštní dávka, jedna ampulka vztyčená

Jeden denně po dobu 10 dnů? Velmi bolestivý?
Ptám se na dávku, možná v porodnici jsem byl intravenózně kapán fyziologickým roztokem.

Nevím, poprvé jsem slyšel, že žádný shpu.

Pokyny říkají (((

Ale údajně nebyla testována na těhotné a kojící ženy. Četl jsem, píšou, že je to možné

Doktor mi nedávno řekl, že z no-shpa se stane hořké mléko.

Nevím, co je hořké. Můj syn má téměř 1,4 roku. A přesto jí výborné mléko. Přestože se stává, že piju no-shpa, když mi hlava hodně bolí. A můj syn má rád mléko))

Stále nechápu, proč v mém případě ne-lázně. Uvolňuje křeče, ale nemám křeče... Nebo něco, co by uvolnilo krk?

Piješ jednu pilulku? A tady mluvíme více než jednou. Pokud je několik dní v řadě a během dne stále.

Pokud je dívka se svým lékařem sebevědomá, co si o tom potom myslet? takže jsme si zvykli kontrolovat vše na internetu. Doktor předepsal - pak musíte provést

Měl jsem léčbu dvakrát, oxytocin noshpa + antibiotika, nějaký jiný lék, výsledkem je vakuové čištění po dobu 4 měsíců po porodu (((((nechci si vzpomenout na prodej).

Oxytocin jak vztyčil? Takže se nic nestalo, nebo je vše zapáleno? ((

V / m Ukázalo se to, ale trošku vůbec, došlo k zánětu, vzrostla teplota někdy? ☹️ obecně, pak mě vyděsili, že není vtip, že s nimi chodit tolik. je lepší to vyčistit! Doufám, že se vám to podaří. Ale pokud najednou, nebojte se, příliš mnoho vysávání je rychlejší a jemnější.

Ze všeho nejvíce se bojím zánětu ((Vy sami jste si injektovali oxytocin (doma))?
Po vakuu se všechno vrátilo do normálu?

Teď není žádný zánět, vše je v pořádku, neměl jsem to začalo, všechno pro mě právě začalo. Schůzky byly od gynekologa.

No, příbuzný přišel domů a dal injekce oxytocinu a noshpu, antibiotika a některé další, 4 injekce 2krát denně. Už jsem necítil pátý bod od bolesti. Ano, normalizováno, díky bohu.

Po oxytocinu je bolest silná?

Ne opravdu, snesitelné! Vyzkoušejte tyto injekce, pokud jste je ještě nenastavili. najednou pomoc

Je to možné pro kojící matky Noshpu?

„No-shpa“ je obchodní název antispasmodického léku, jehož hlavní účinnou látkou je drotaverin. Uvolňuje hladké svaly, rozšiřuje krevní cévy, snižuje tón vnitřních orgánů a střev. No-spa současně zmírňuje bolesti hlavy a nepohodlí v břiše a pánvi.

Existují dvě lékové formy No-shpa:

 • Tablety obsahující 40 mg drotaverinu. Přednost při krmení.
 • Kapalná forma použitá intramuskulárně nebo intravenózně, 40 mg ampule.

Lék No-Shpa není dostupný pouze v tabletách - existují také ampule, jejichž obsah se podává intravenózně nebo intramuskulárně

Závěr

Použití No-shp během kojení je možné pouze po dohodě s ošetřujícím lékařem. Jako dlouhodobá terapie by se lék měl používat opatrně. Je to kvůli nedostatku spolehlivých informací a studií o vlivu na novorozence a kvalitu mateřského mléka. Proto stojí za to korelovat možná rizika pro kojence a výhody pro matku.

Jak pít noshpu, aby nedošlo k poškození dítěte

Hlavní věcí, kterou byste měli pamatovat při aplikaci no-shpa během kojení, je to, že se stejně jako jakýkoli produkt, který dostane matku do těla, absorbuje do krevního řečiště a do mateřského mléka. Je nutné se zaměřit na načasování absorpce léčiva do krve. Anotace k noshpa říká, že maximální koncentrace účinných látek v krvi je pozorována po 45–60 minutách. Proto je při jednorázovém příjmu noshpa vhodné upravit se s krmením tak, aby po konzumaci léku uplynulo více než 2 hodiny před dalším krmením. Například můžete krmit své dítě a hned si vzít pilulku na noshpa. Pokud kojící matka přeskočí jedno krmení po užití léku a dala dítěti obezřetně vyjádřené mléko předem, ne-lázně neublíží.

Jakékoli léky, zejména hepatitida B (kojení), by měly být koordinovány s lékařem. V situaci, kdy dojde na kojící matku, byste měli také konzultovat pediatra. Pokud lékař předepíše průběh ne-shpa, měli byste přestat kojit alespoň po celou dobu léčby. Jelikož se složky noshpa inklinují v těle ženy a dítěte a v akumulovaných dávkách již nejsou bezpečné.

Můžete zkusit zachránit laktaci. Pravidelné čerpání bude stimulovat produkci mléka. Přirozeně nemusíte dítěti dávat mléko. Po dobu, kdy budete brát dítě v klidu, musíte přejít na umělé krmení.

Analogs No-shpy při krmení dítěte

Po rozhovoru s lékařem si můžete vybrat neškodnější analog s menším počtem vedlejších účinků. Možnosti náhrady No-shpa při krmení dítěte mohou být drogy založené na mebeverinu (Mebeverin, Duspatalin) a bromidu pinaveria (Dicetel). Přímým analogem je drotaverin.

 • k dispozici ve formě tablet a injekčního roztoku;
 • má kontraindikace a vedlejší účinky podobné No-shpa;
 • omezené použití u těhotných žen a během kojení.
 • účinná látka - mebeverin;
 • vedlejší účinky jsou velmi vzácné;
 • kontraindikace zahrnují silnou citlivost na prvky léku;
 • v malé dávce se mebeverin neabsorbuje do mateřského mléka, použití během přirozeného krmení není zakázáno.

Jak brát No-shpu kojení: bezpečná dávka

Svým pacientům přiřadím No-shpa, a to jak během těhotenství, tak během kojení. Lék působí rychle, zejména při intravenózním podání, čímž poskytuje analgetický účinek.

I přes vysokou účinnost se někdy vyskytly vedlejší účinky při perorálním podání - nevolnost, při intravenózním - bolestivém těsnění v místě vpichu.

Lék se vyrovnává s nepohodlím způsobeným chorobami močových cest a patologiemi gynekologické povahy. Kromě toho má lék nízké náklady a je cenově dostupný pro každého průměrného člověka.

Ne-shpa, když je povoleno kojení jednou a jako kurs. K určení správného způsobu použití léčivého přípravku se doporučuje znát jeho účinky:

 1. Pokud byla tableta přijata jednou, nastanou první pozitivní změny ve zdravotním stavu po 20 minutách. Maximální množství účinných látek léčiva v těle je pozorováno 1 hodinu po užití tablety. Koncentrace drotaverinu v krvi se po 3 hodinách snižuje. Je-li nutné vzít látku proti hepatitidě B, provádí se to okamžitě po krmení, aby se minimalizovalo množství účinných látek vstupujících do mléka před další kojením. Jak obnovit laktaci - téma této publikace.
 2. Pokud je lék kojení předepsán pro léčbu, měli byste ukončit kojení. Po ukončení ošetření mléko trvá určitou dobu a v žádném případě ho nedá dítěti.

Kojení s kojením: možné nebo ne

No-spa je farmaceutický lék s klinicky prokázanou účinností. Laboratorní analýzy a testy ukázaly, že mezi stávajícími antispasmodiky je No-spa jedním z nejbezpečnějších léků.

Použití léku při kojení však nebylo dostatečně prozkoumáno. Podle oficiálních pokynů nemá No-spa bezpečné vlastnosti pro kojící matku - není to nejlepší volba jako anestetikum, nicméně ošetřující lékaři a gynekologové tento lék předepisují ženám během laktace často..

Drostanerin je nezařazená (potenciálně nebezpečná, nedostatečně zkoumaná) droga [2].

Vliv léku na dítě a laktaci

Nezávislý lékařský výzkum Vysoká škola a nemocnice. R. G. Kar, Kalkata ukázala, že drotaverin během těhotenství nemá toxický účinek na embryo, nezpůsobuje patologie a vývojové abnormality. Jedná se o bezpečný lék pro matku i dítě [1]. Neexistují však žádné spolehlivé klinické údaje o účinku léčiva na intenzitu vylučování mléka, jeho kvalitu a na bezpečnost používání během kojení..

Asociace poradců pro přirozené krmení je toho názoru, že drotaverin pravděpodobně přechází do mateřského mléka. S jedinou dávkou No-spa to pravděpodobně nepoškodí zdraví, avšak při dlouhodobé terapii je lepší zvolit bezpečnější lék žena.

5 pravidel pro použití No-shpa pro kojící matku

Doporučení týkající se přirozeného krmení pomohou snížit riziko nežádoucích účinků používání No-shpa a minimalizují účinek drotaverinu na tělo dítěte:

 1. Jedna dávka přípravku No-shpy je bezpečná za předpokladu, že se nepoužívá déle než tři dny. Terapie je možná pouze po dohodě s gynekologem a pediatrem.
 2. Musí být přísně dodržován léčebný režim a dávkování. Podle návodu k použití je zakázáno užívat více než 6 tablet No-shpa (240 mg látky), jakmile užijete více než 80 mg.
 3. Pokud je to možné, nedojte dítě, abyste se vyhnuli podávání léku do mateřského mléka. Obnovení krmení začíná po úplném odstranění léčiva z těla, tj. Dva až tři dny od data poslední dávky. K nahrazení výživy použijte čisté mléko..
 4. Méně kardinálním způsobem je nahradit prsa po dobu 10-12 hodin po užití No-shpa. Během tohoto období bude koncentrace látky v mléce mnohem nižší.
 5. Můžete použít jemnější analog a nevzdávat se přirozené výživy novorozence.

Akce a oblast působnosti

Antispasmodický No-shpa je obchodní značka léku, který je starší 50 let. No-shpu vyrábí velká maďarská farmaceutická společnost. Hlavní aktivní složka No-shpa - hydrochlorid drotaverinu - byl syntetizován v 60. letech minulého století. Po celá desetiletí farmakologové prováděli výzkum a zjistili, že se jedná o bezpečný lék s vysokou mírou účinnosti..

Drotaverin patří do kategorie antispasmodik. Zmírňuje bolest způsobenou křečemi hladkých svalů břicha a pánevních orgánů, snižuje tón vnitřních systémů těla, působí jako vazodilatátor, například zmírňuje záchvat bolesti hlavy. Při kojení jsou nejčastěji nutná antispasmodika. Pokud bolest vznikne v důsledku křeče, pomůže brát drotaverin. Účinek tablety nevymaže klinické projevy zánětlivých procesů, zatímco analgetika jednoduše zablokují centrum v mozku, které je odpovědné za pocit bolesti. Pokud tedy náhle máte zánět slepého střeva a bolesti žaludku, pak se pomocí analgetika zbavíte bolesti, ale nebudete hádat, že zavoláte sanitku.

Drotaverin je registrován v 50 zemích světa a v Rusku je mezi 20 nejvýznamnějšími léky vedoucími v prodeji.

Tablety No-Shpy se používají k úlevě od bolestivých stavů a ​​ke komplexní léčbě onemocnění:

 • křečovitá bolest v podbřišku způsobená PMS;
 • migréna způsobená cerebrovaskulárním křečí;
 • laktostáza způsobená křečí mléčných kanálků;
 • problémy gastrointestinálního traktu, gastritida, žaludeční vřed a duodenální vřed;
 • problémy s močovým systémem, cystitida, pyelitida, urolitiáza;
 • zánět tenkého střeva.

Kontraindikace a vedlejší účinky

I přes bezpečnost používání takového nástroje, jako je No-shpa při krmení novorozence, existují jeho kontraindikace. Nejprve je to přecitlivělost na aktivní složky, vývoj ledvin, jater a srdeční selhání. Také se nepoužívá No-shpu, pokud se vyvine hypotenze (snížení krevního tlaku).

No-shpa při krmení dítěte fungovalo dobře po mnoho let. V ojedinělých případech byly diagnostikovány závažné nežádoucí účinky. Je třeba věnovat pozornost a navštívit svého lékaře, pokud se objeví následující příznaky:

 • bušení srdce;
 • těžký pokles tlaku;
 • zvýšené pocení;
 • narušená koordinace pohybů;
 • příznaky alergické reakce (svědění kůže, vyrážky atd.);
 • syndrom zvracení nauzea;
 • závrať.

Když rozhodně ne

Kontraindikace užívání drogy noshpa jsou založeny na zkušenostech, které lékárníci získali během 50 let užívání tohoto léku.

Nemůžete vzít no-shpa, když je:

 • individuální nesnášenlivost součástí;
 • selhání ledvin;
 • selhání jater.

Než se vezme tableta noshpa k osobě s nízkým krevním tlakem, stojí za zvážení kladů a záporů. To je způsobeno tím, že noshpa také, uvolňujícím způsobem, uvolní vazospasmus. Bez toho může nízký tlak vůbec klesnout..

Ve vztahu k dítěti by se měl mít na paměti účinek snížení tlaku. Při HB (kojení) se drotaverin hromadí v těle dítěte. Tlak se také může snížit..

Vedlejší účinky a kontraindikace

No-spa s laktací bude nebezpečná, pokud má pacient následující onemocnění:

 • individuální nesnášenlivost a alergická reakce na drotaverin a další složky;
 • neschopnost těla zpracovat galaktosu;
 • těžká onemocnění srdce, ledvin a jater;
 • diagnostika problémů s absorpcí glukózy a galaktózy.

No-spa by měly být používány s omezeným použitím při nízkém krevním tlaku, během těhotenství a s HB.

Možné vedlejší účinky

Použití drotaverinu může způsobit nežádoucí účinky:

 • bolesti hlavy a snížený spánek;
 • skoky v krevním tlaku;
 • reakce ze žaludku ve formě nevolnosti;
 • opožděné pohyby střev, zácpa nebo průjem;
 • alergie, otoky a kožní reakce.

Kojící matka by měla po užití léku pečlivě sledovat reakci svého těla. Pokud se výše uvedené příznaky objeví, je třeba naléhavě vyhledat lékařskou pomoc.

Analogy

Analogy No-shpa dostupné v řetězcích domácí lékárny jsou shrnuty v tabulce:

DROTAVERINKřeč hladkých svalů způsobený cholecystitidou, cystitidou, gastrointestinálními patologiemi, gynekologickými chorobami atd..Umět

 • Přecitlivělost na složky,
 • onemocnění jater a ledvin, srdce,
 • vývoj nedostatku laktózy,
 • galaktosémie,
 • malabsorpce glukózy a galaktózy.
 • Bolest hlavy,
 • tlaková ztráta,
 • alergické reakce,
 • nevolnost.
NISPASM FORTEBolest způsobená křečemi hladkého svalstva při onemocnění močových cest, gastrointestinálního traktu, pánevních orgánů.Jak předepisuje ošetřující lékař
 • Individuální nesnášenlivost součástí,
 • vývoj jater, ledvin, srdeční selhání,
 • nedostatek laktázy,
 • glukózo-galaktosová malabsorpce.
 • Alergické reakce,
 • bolest hlavy,
 • nevolnost a zvracení,
 • Tepová frekvence.
HO-X-SHAKřeč hladkých svalů způsobený patologiemi močových cest, gastrointestinálního traktu, gynekologická onemocnění.Jak předepisuje ošetřující lékař
 • Přecitlivělost na drotaverin,
 • porušení funkce jater, ledvin, srdce,
 • děti do 6 let.
 • Závrať,
 • bolest hlavy,
 • Tepová frekvence,
 • hypotenze,
 • zácpa,
 • nevolnost.
NOCHSHAVERINKřeč hladkých svalů způsobený chorobami žlučových cest, gynekologická patologie, onemocnění gastrointestinálního traktu.Jak předepisuje ošetřující lékař
 • Přecitlivělost na složky,
 • patologie jater, ledvin, srdce.
 • Alergické reakce,
 • bolest hlavy,
 • nevolnost,
 • zácpa,
 • obecné zvýšení teploty.
PAPAVERÍNAKřeč hladkých svalů způsobený patologiemi žlučových cest, cévními patologiemi mozku a srdce.Jak předepisuje ošetřující lékař
 • Patologie jater a ledvin,
 • přecitlivělost na složky,
 • zranění hlavy,
 • děti do 1 roku,
 • rozvoj supraventrikulární tachykardie a hypertrofie prostaty.
 • Nevolnost a zvracení,
 • snížení tlaku,
 • bolest hlavy,
 • závrať,
 • alergické reakce,
 • zrakové postižení.

Stručně řečeno, stojí za to dojít k závěru, že jakýkoli lék před použitím během kojení by měl být dohodnut s ošetřujícím lékařem, včetně antikoncepčních tablet Lactinet nebo Charozeta. Specialista bere v úvahu možné výhody a možné poškození dítěte a na základě toho určuje nejúčinnější léčbu.

Je povoleno no-shpa kojení

Téměř všichni výrobci drog v anotaci nedoporučují užívat je při kojení. Především proto, že studie o kompatibilitě léku s mateřským mlékem a nežádoucích důsledcích pro novorozence jsou velmi vzácné. To platí také pro použití No-shpa pro kojení. Výrobci uvádějí, že z důvodu nedostatku klinických hodnocení léčiva není možné užívat No-shpu s laktací. Údaje o kompatibilitě No-shpa během kojení však lze nalézt v odborné příručce profesora pediatrie Thomase Haleho, jakož i v příručce „O účinku léků na těhotenství a kojení“, kterou vydal O. Karpov. a Zaitseva A.A.

Byly také vytvořeny speciální služby pro kojící matky, například online adresář e-laktancia nebo Fórum Asociace kojících poradců, kde můžete získat informace o možnosti užívání léků během kojení. Je velmi důležité, aby kojící matky získaly takové informace, aby později, když dojde k obtěžování, mohly jíst pilulku beze strachu a nemučily je výčitky svědomí: „Nebo možná jsem to marně. "

Místo závěru

Je možné pít no-shpa během kojení? Je to možné, ale s opatrností. Je nutné dodržovat několik základních pravidel pro přijetí:

 • Jedna dávka ne více než 2 tablety.
 • Denní příjem ne více než 6 tablet.
 • Můžete pít noshpu po krmení a nejméně 2 hodiny před dalším krmením.
 • Při absolvování kurzu by mělo být kojení minimalizováno pravidelným vyjadřováním.
 • Pokud něco stále bolí, musíte navštívit lékaře.
 • Pokud něco bolí velmi špatně, musíte zavolat sanitku.

Při dodržení těchto jednoduchých pravidel, kojící matka, která vezme noshpa, nepoškodí ani sebe, ani své dítě.

No-spa pro laktaci

Kojení není čas brát různé léky bez zvláštních potřeb. Mnoho léků, pokud není kontraindikováno pro použití během kojení, ale vyžaduje použití opatrnosti při použití. Mezi takové léky patří antispasmodikum, které je známo mnoha - No-shpa. Jeho ruské generiky (analogy) jsou Droverin a Drotaverin.

Když je nospa předepsána pro kojení, při kterém se projevují příznaky nebo onemocnění?

1. Menstruační bolest. S menstruací se svalové stěny dělohy silně stahují, což způsobuje silnou bolest. Obvykle je to o něco méně u žen, které porodily, než u žen, které nenarodily, ale přesto to může být docela intenzivní. Je v tomto případě možné s kojením vzít no-shpa? Docela. Přestože moderní lékaři považují nesteroidní protizánětlivá léčiva za účinnější pro menstruaci (bolestivá menstruace). Konkrétně - obsahující účinnou látku ibuprofen. A jsou povoleny, pokud existují náznaky pro přijetí během kojení.

2. Bolest hlavy. Existuje několik druhů bolesti hlavy. A antispasmodikum může být užitečné v případě tzv. Tenzní bolesti. V tomto případě si člověk myslí, že jeho hlavu stiskl obruč. Užívání léků při kojení, jmenovitě antispasmodik, pomáhá mamince znovu se cítit dobře. Nefarmakologická činidla však mohou být použita pro stejné účely. Často stačí spát neplánovaně nebo si jen lehnout.

3. Hrozba potratu a hypertonicity dělohy. No-spa během těhotenství je předepsána téměř všem nastávajícím matkám. Používá se, když se děloha najednou začne kámen nebo žaludek bolí. To vše naznačuje možnou hrozbu potratu nebo předčasného porodu..
Možná může mít nějaký vliv no-shpa na dítě během kojení. To je důvod, proč kvůli nutnosti předepisovat různé léky, mnoho lékařů radí v případě nového těhotenství, přestaňte kojit.

4. Vysoký krevní tlak. Jeden No-shpa zde samozřejmě nepomůže. Často se však předepisuje ve spojení s jinými drogami. Včetně léčby těhotných žen. Ale-shpa nedovoluje plavidlům křeč. A při intravenózním podání obecně velmi rychle snižuje tlak. Ale to je připisováno spíše vedlejším účinkům drogy.

5. Bolest v žaludku při otravě. S toxikózou. Jak jsme psali dříve, No-shpa je dobrý antispasmodik. Během 30-60 minut odstraní bolestivé příznaky.

6. Střevní kolika. Včetně těhotných žen. Ženy je často berou pro kontrakce nebo hypertonicitu dělohy. Symptomatická léčba je však stejná - užívání antispasmodik.

7. Cystitida. U tohoto onemocnění žena pociťuje bolest nejen při močení, ale také dlouho po něm. Tento lék pomáhá zmírnit křeče z močových cest. Pokud není po ruce No-shpy nebo jeho analog, lékaři doporučují vložit mezi nohy láhev naplněnou teplou vodou.

8. Laktostáza. Mléko může v mléčných trubkách stagnovat kvůli jejich křečím. Lékaři proto kromě častého krmení dítěte a periodického čerpání předepisují mamince, aby užívali antispasmodika, léky proti bolesti a obklady..

Dávkování ne-shpa s HB je standardní - 1-2 tablety na recepci. Četnost použití - až 3krát denně. Ale pokud je to možné, nejlépe se vyhnout i těmto zcela zdánlivě bezpečným tabletám. Používejte nefarmakologické metody léčby a tradiční medicínu.

Kojení s kojením se používá opatrně. A to nejen kvůli možnému dopadu na dítě, ale také kvůli mnoha vedlejším účinkům. Jako je tachykardie, závratě, pocení, alergie. A ve velkých dávkách může lék vést k zástavě srdce.

Jedním slovem, jediná dávka pilulky nepovede k problémům. Ale pravidelně musíte užívat lék pouze po konzultaci s lékařem.

Možné nežádoucí účinky

No-spa má vedlejší účinky a kontraindikace, které nijak nesouvisejí s obdobím laktace. Například citlivost na hlavní složky léku, játra a srdeční selhání, hypotenze. Použití No-shpa během kojení může být doprovázeno takovými jevy, jako jsou:

 • Snížený krevní tlak (což je důvod, proč je hypotenzivní užívání léku kontraindikováno);
 • Možná porušení centrálního nervového systému - závratě, bolesti hlavy, poruchy spánku, případně nedostatečná koordinace pohybu;
 • Použití No-shpa během kojení může způsobit zažívací potíže - nevolnost, zvracení nebo zácpa;
 • Tachykardické záchvaty (srdeční palpitace pro ty, kteří nevědí);
 • Silné pocení;
 • Možná alergická reakce na kůži - svědění, vyrážka, otok.

Přes možné nevýhody léku má No-shpa další výhody. A co je nejdůležitější, každé dítě potřebuje zdravou mámu.

No-shpa - obecné informace a složení

Aktivní složkou, která určuje účinek léčiva, je hydrochlorid drotaverinu, další složky, které nemají terapeutický účinek - monohydrát laktózy, škrob, povidon, talek, stearová sůl hořečnatého. Lék má silný relaxační účinek na hladké svaly a cévní stěny se křečemi svalového a nervového původu..

Nejvyšší obsah drotaverinu v krevní plazmě je dosažen za 45-60 minut. a je 65%. Spojení s plazmatickými proteiny dosahuje 98%. Účinná látka se přeměňuje v játrech, poločas 8-10 hodin, v moči v původní formě, není stanoven. K úplné eliminaci dochází až po 72 hodinách.

No-spa se používá pro onemocnění močových orgánů a jater a používá se jako další lék při menstruaci, bolestech hlavy, kmenech a gastrointestinálních křečích. Rozšiřuje krevní cévy, pomáhá normalizovat krevní oběh v orgánech a tkáních. Je absorbován ze žaludku do krve velmi rychle, což je třeba brát v úvahu při kojení. Drotaverin v doporučeném množství nemá nepříznivý vliv na kardiovaskulární a respirační systém.

Na poznámku! Analogem v aktivní složce je domácí léčivo Drotaverin. Léky mají stejné složení, liší se pouze výrobci a cena.

Ošetření kurzu No-shpoi

Lékaři předepisují léčbu No-oštěpu s takovými onemocněními:

 • cholelitiáza a urolitiáza;
 • exacerbace cholecystitidy;
 • akutní vřed žaludku a dvanáctníku;
 • spastická kolitida;
 • cystitida a pyelitida (doporučujeme přečíst: jak zacházet s cystitidou u kojící matky?);
 • křečová bolest gynekologického původu;
 • s prodlouženou bolestí hlavy.

Bez bolesti hlavy při kojení zmírňuje příznaky, ale nikoli příčiny. Pokud vaše hlava bolí neustále, nezapomeňte zjistit příčinu.

Je možné, že kojící matky pijí, ale shpu

Během kojení každá matka minimalizuje nebo úplně eliminuje použití tablet, prášků a lektvarů. Sotva však existuje matka s dobrým zdravím, která po dobu jednoho roku nebo i více kojila a nepila jednu pilulku. Každá kojící matka se setká s migrénou kvůli nedostatku spánku, bolestivému žaludku během PMS nebo když se děloha stahuje, svalů a jiných bolestí. Tolerující bolest se nedoporučuje, takže léky přicházejí k záchraně. Nejoblíbenější antispasmodikum je No-shpa, zatímco kojení pomáhá eliminovat mnoho problémů. Vyvstává však rozumná otázka: kdy a kolik je možné vzít a je to vůbec možné?

Lidové léky na křeče během kojení

Při nepravidelné nebo mírné bolesti můžete během kojení vyzkoušet bezpečné lidové léky na křeče. Samomasáž časové zóny a krku pomocí relaxačních mastí pomáhá dobře. Alternativní medicína doporučuje:

 • Vytvořte komprimaci pro hlavu z listů zelí.
 • Léčivé byliny, byliny, bylinné čaje pomáhají zbavit stresu. Efektivní šalvěj, tymián, oregano, divoká růže nebo máta. Můžete vařit několik druhů bylin.
 • Koupele na nohou, které používají stejné byliny nebo éterické oleje, mohou zmírnit bolest. Pomáhá také střídání teplých a chladných koupelí nohou..
 • Navlhčete bavlněný ručník studenou vodou, zabalte ho do hlavy a lehněte si.

Nežádoucí reakce a porovnání léčiv

Přestaňte brát drotaverin, pokud máte pocit, že:

 • prudký pokles tlaku;
 • změna srdečního rytmu (arytmie, tachykardie atd.);
 • zvýšené nebo výskyt bolesti hlavy;
 • alergické reakce;
 • nutkání zvracet;
 • porušení stolice;
 • narušená koordinace, orientace, porucha spánku.

Fakta o drotaverine a No-shpa:

Návod k použití během kojení

Přestože No-shpa je lék, který byl podroben klinickým zkouškám, jeho cílové a vedlejší účinky během kojení nejsou dobře zdokumentovány. Instrukce nedoporučuje použití drotaverinu pro lakostázu. Existuje jiný názor - No-shpa je přijatelný pro kojení, ale jeho použití by mělo být pečlivé a kompetentní..

Na světě existuje několik autoritativních zdrojů, které studují účinek léků na tělo matky a dítěte s HS. Shromáždili jsme údaje z nejuznávanějších zdrojů pracujících na tématu laktace. Mají určité nesrovnalosti, pokud jde o použití přípravku No-shpa pro kojení:

Asociace poradců pro přirozené krmení (AKEV)No-shpa během kojení může projít do mateřského mléka. Předpokládejte sporadické léky, ale pro trvalé ošetření je lepší zvolit jiný lék.
Hale HandbookLaboratoř Thomase Hale klasifikuje No-shpu jako L-2 (prakticky bezpečný lék). To znamená, že klinické studie neodhalily negativní účinek No-shpa na hepatitidu B..
Online průvodce e-laktancia španělské nemocnice Marina AltaNeexistuje žádný závěr ohledně problému „No-shpa během kojení“, protože neexistují žádná omezení ohledně užívání léku během kojení..
Adresář Oleg Karpov a Alexander ZaitsevProminentní ruští lékárníci Karpov a Zaitsev tvrdí, že ne-spa během kojení nedává vedlejší účinky. Přijatelné pro lakostázu.

Pravidla pro užívání drogy:

 1. Omezená doba příjmu. Pro bolest a lakostázu užívejte drotaverin jednou nebo ne déle než 2-3 dny. Pokud potřebujete delší užívání, musíte se poradit nejen s lékařem vaší matky, ale také s dítětem.
 2. Přísné dávkování: ne více než 6 tablet denně (240 mg). Najednou - ne více než 2 tablety (80 mg).
 3. Princip okna drogy. Drotaverin se hromadí v krvi co nejvíce po 45-50 minutách. Během kojení můžete plánovat odběr no-shpa, aby během kojení lék téměř nevstoupil do těla dítěte. Pokud má dítě hlad, pomůže mu mléko vyjádřené mlékem..

farmaceutický účinek

Mezi hlavní složky léčiva - hydrochlorid drotaverinu - isochinolinový derivát. Tato látka patří k silným antispasmodikům a působí na hladké svaly těla..

Hlavní účinná látka stimuluje dehydrataci svalové tkáně a snižuje intenzitu zánětlivého procesu. Díky relaxaci hladkých svalů dochází ke zlepšení krevního oběhu ve vnitřních orgánech. Drotaverin obnovuje přirozenou pohyblivost v zažívacím traktu a pomáhá odstraňovat bolest v této oblasti.

Díky dlouhodobé praxi jsem byl schopen podrobně studovat účinnost přípravku No-shpa u mnoha pacientů, včetně žen, které kojí své děti.

No-shpa během kojení také přispívá ke snížení tónu dělohy, čímž způsobuje, že se rychleji stahuje a po narození se vrátí do svého přirozeného stavu..

Účinek léku netrvá dlouho: podle četných údajů došlo k poklesu intenzity bolesti již 30 minut po užití tablety.

Byly také případy, kdy byl vyžadován kurz k získání finančních prostředků. V této době bylo kojení dokončeno, ale na konci kurzu bylo obnoveno. Navzdory účinnosti léku stojí za zvážení kontraindikace.

Je možné užívat „No-shpu“ pro laktaci: pokyny pro lék kojení, lakostáza

Hormonální bouře, bolesti hlavy, křeče a bolest břicha otráví život nejen mladé matky, ale také dítěte, které cítí matku. Mnoho žen raději snáší bolest bez léků, protože se bojí poškodit dítě při kojení. Jsou jejich obavy oprávněné? Jak nepoškodit dítě laktostázou?

Přijímací pravidla pro kojící matky

Návod k použití uvádí obecná doporučení pro dávkovací režim a odběr No-shpa. Chcete-li snížit škodlivé účinky na tělo matky při krmení dítěte, měli byste dodržovat několik doporučení:

 • Je lepší brát lék během kojení jednou, maximálně - do 3 dnů.
 • Kombinace No-shpa a kojení, pokud se jedná o léčbu, by měla být dohodnuta s lékařem. Protože pokud je příjem dlouhý, možná budete muset dočasně přerušit kojení.
 • Dávkování je naše všechno. U kojících matek 6 tablet denně - maximální denní zátěž na tělo.
 • Maximální koncentrace účinné látky v krvi se dosáhne přibližně za hodinu. Pokud tedy nechcete, aby dítě dostalo lék, v tomto časovém období ho nekrmte..

Toto doporučení je nepovinné, zejména pro podezřelé matky. Protože Nosh-pas přechází do mateřského mléka v malém množství a nezpůsobí dítěti významné poškození. Ze všech antispasmodik má No-shpa nejmenší počet vedlejších účinků.

Je dovoleno brát lék, v takových případech je to nutné

Po porodu mnoho žen začne pociťovat bolest v podbřišku a pánevních orgánech. To lze vysvětlit skutečností, že v této oblasti dochází ke spastické kontrakci svalů genitálií. Spasmy přispívají k narušení odtoku krve z porodního kanálu, což často způsobuje vznik septických komplikací. Je-li kojení považováno za účinný nástroj, je pro tyto případy vhodné jako No-shpa.

Kromě toho může mít No-shpa s HS analgetický účinek. Jeho účinnost byla prokázána pro bolesti hlavy a břišní nepohodlí. Nicméně, navzdory kontraindikacím k užívání, není jich tolik ve srovnání s jinými prostředky. Abyste se vyhnuli nebezpečným účinkům ve formě vedlejších účinků, přečtěte si před použitím drogy.

Použití no-spa při kojení nebo "Noshpa a kojení"

Když se mladá žena stala matkou, najednou chápe plnou lidskou odpovědnost, kterou nese za sebe a za dítě, které dítě porodilo. Hlavní věc, než dobrá matka, může v prvních měsících života dítěte opravdu pomoci, je být kolem a být zdravý. Chraňte se před neklidem a dítětem, tak malým a bezbranným, před nebezpečnými viry a agresivním prostředím.

Příroda je uspořádána tak, že mateřské mléko je nejlepším stavebním materiálem pro imunitu dítěte, která ještě nebyla posílena. Současně však doba, kdy je dítě stále malé, matka se nezotavila z komplexního procesu porodu, není dostatek spánku, bolí jí hlava, táhne se jí žaludek. Jednoduše řečeno, je to těžké a ruka sahá po pilulce bez spa. Roztahuje se a zastavuje: ublíží nospa při kojení dítěte?

Články O Neplodnosti