Hlavní Výživa

Je možné kojit

No-spa - droga, která v mnoha situacích chrání před bolestí. Obzvláště oblíbená je u žen..
Otázkou je, zda je možné kojit. Jak je to neškodné pro matku a dítě, jak to ovlivňuje tělo, jaké bolesti to pomáhá, jak to vzít..

Jak droga funguje?

Hlavní účinnou látkou ve složení nosh-p je drotaverin. Snižuje tón hladkého svalstva a rozšiřuje krevní cévy..

Díky drotaverinu pomáhá lék při bolestech hlavy, bolesti zubů, menstruaci a žaludku.

Také ne-lázně dokážou překonat:

 • bolest střevní a renální koliky, cholecystitida a cystitida;
 • křeče v močovém měchýři, ledvinách, játrech, střevech;
 • vysoký tlak;
 • poporodní nerovnoměrné svalové kontrakce v oblasti genitálu.

Tento léčivý přípravek je k dispozici v tobolkách, tabletách, injekcích. Nejběžnější formou použití jsou tablety..

Účinek léku je patrný 20 až 25 minut po podání.

Lék dosáhne svého maximálního množství v krvi hodinu po požití. Stejně jako jiné léky je lepší pít no-shpu hned po uvedení dítěte na hrudník.

Tělo tedy bude mít dost času na to, aby odstranilo lék z krve. Malá část, která zůstává v mléce, nemůže ublížit dítěti. Mléko můžete také vyjádřit předem, aby lék úplně opustil tělo.

No-spa označuje relativně bezpečné léky ve srovnání s jinými antispasmodiky. Je však kontraindikován při těžkém selhání ledvin, jater a srdce, s alergiemi a nízkým krevním tlakem.

Kromě toho může drotaverin vyvolat negativní reakci ve formě nespavosti, zácpy, nevolnosti, bolesti hlavy, bušení srdce.

Kojení No-shpa

Pokyny k danému léčivu naznačují, že nebylo provedeno dostatečné množství studií, aby bylo jasné, zda je při kojení škodlivý.

Doporučuje se, aby kojící matky před užitím tablety zvážily výhody a možná rizika..

Lékaři často předepisují no-shpu kojícím matkám. V každém případě je nejlepší vždy koordinovat užívání tohoto a dalších léků s odborníky..

Předpokládá se, že jediné přijetí se všemi preventivními opatřeními nepoškodí dítě. Pravidelné používání ho může zhoršovat..

Kojící matky jsou zpravidla předepsány no-shpu kvůli:

 • exacerbace žaludečních vředů;
 • cystitida a pyelitida;
 • projevy žlučových kamenů a urolitiázy;
 • exacerbace cholecystitidy;
 • spastická bolest;
 • těžké křeče v době gynekologických chorob.

Některé matky samy medikují a užívají lék na spastickou bolest po porodu. Je to nepřijatelné. Bez konzultace s lékařem může matka ublížit sobě i jejímu dítěti.

Po předepsání tohoto léku lékařem je důležité dodržovat několik pravidel, aby bylo pro děti co nejbezpečnější:

• Aplikace by měla být jednotlivá nebo ne více než 3 dny v řadě.

• Dávkování by nemělo být překročeno. Najednou můžete pít maximálně 2 tablety (80 gramů). A za den - ne více než 6 tablet (240 gramů).

• Nepijte tablety před krmením.

Oficiálně není do počtu léčivých přípravků povolených kojení zahrnuto no-spa. Vzhledem k relativně bezpečnému složení a účinnosti se však často používá při kojení..

Hlavní věc je zde přísně sledovat dávkování a neužívat lék po dlouhou dobu..

A ochrana dítěte před složkami léku pomůže dostatečnému přerušení mezi jeho příjmem a krmením nebo předčasným vyčerpáním.

Článek Aktivní uhlí pro kojení poskytuje rady, jak léčit otravu a jak brát aktivní uhlí kojení

Kojení s kojením: je to možné?

Ne každý lék lze užívat s kojením. Důvodem je skutečnost, že částice léčiva pronikající do mateřského mléka mohou dítě poškodit. Ale jsou chvíle, kdy mladá matka potřebuje pít anestetikum, aby zmírnila bolest a křeče způsobené jedním či druhým důvodem. Mnoho žen se uchýlí k nedotknutí se GV. Je možné brát lék během kojení a jak jeho léčivé vlastnosti ovlivňují dítě, pokusíme se podrobněji zvážit.

GV kompatibilita

Návod k použití léku naznačuje, že nemůže být použit během HB. Výrobci ve skutečnosti nemají potřebná klinická data, aby dokázali opak. Během laktace nemůžete provést studii, abyste mohli studovat účinek léku na dítě, aniž byste věděli, jak se to u dítěte ukáže. Výrobci se zbavují odpovědnosti kvůli možným negativním účinkům léku a poškození těla dítěte.

Protože údaje o kompatibilitě no-shpa s hepatitidou B mají určitou nejistotu, lékaři doporučují užívat lék pouze v případě akutní potřeby v jednom pořadí.

Po celou dobu používání No-shpa matkami během laktace nebyl zaznamenán jediný případ negativního účinku léku na dítě. Nicméně, s vynuceným podáváním léku na dlouhou dobu, měli byste opustit hepatitidu B na nějakou dobu. Tím bude dítě chráněno před možnými následky..

Je důležité vědět, že většina léku přechází do krevního řečiště a poté do mateřského mléka. Nejvyšší koncentrace se dosáhne jednu hodinu po užití léku. Teprve po 72 hodinách se ne-lázně vylučují ledvinami a gastrointestinálním traktem.

Indikace pro použití

Pokud mluvíme o antispasmodikách a lécích proti bolesti, pak je no-spa nejbezpečnějším nástrojem, který pomáhá ošetřující matce zbavit se bolesti a křečí. Vždy byste si však měli pamatovat, že jakýkoli lék používaný během kojení a těhotenství by měl být projednán s lékařem.

Lékaři no-shpu doporučují užívat jednou za takových podmínek, jako jsou:

 • bolest hlavy;
 • bolest při menstruaci;
 • vysoký krevní tlak.

Jednorázové použití léku v tomto případě nevyžaduje zrušení HB. Stačí užít pilulku po krmení dítěte. Ale jsou chvíle, kdy potřebujete dlouhodobou léčbu s denním příjmem no-shpa. Tyto situace budou popsány níže..

Přijímací pravidla pro kojící matky

Při užívání no-shpa by kojící matka měla dodržovat určitá doporučení, aby se snížil účinek léku na tělo dítěte. Jsou to následující:

 • Pijte lék jednou a pokud možno pouze v nezbytných případech. Užívání léku několik dní by mělo být projednáno s lékařem.
 • Při kojení nedonošeného dítěte je zapotřebí zvláštní péče mladé matky. Takové děti jsou nejcitlivější na všechno, co se děje..
 • Po užití tablety musíte sledovat stav dítěte a opravit všechny změny, které se vyskytnou. V případě kožní vyrážky nebo jiných příznaků byste měli odmítnout pokračovat v užívání léků.
 • Je lepší použít no-shpu v lékové formě tablet, než jako injekci. Potom částice léčiva pronikají méně méně do mateřského mléka.

Užívání léků bez konzultace s lékařem se nedoporučuje. Koneckonců, když kojíte, nejde jen o zdraví matky, ale také o důsledky, které se mohou objevit pro dítě.

Dávkování ne-shp při GV

Použití no-shpa během kojení vyžaduje, aby kojící matka přísně dodržovala doporučení. Denní dávka léku by neměla překročit 240 mg, jednorázová dávka - ne více než 80 mg, to znamená, že kojící matka může užívat tablety bez dávek 40-80 mg až třikrát denně. Maximální použití no-shpa by nemělo přesáhnout více než tři dny. Tablety je třeba po krmení dítěte zkusit užít. To je důležité, aby se při příštím krmení vysoký obsah léku v mateřském mléce mírně snížil. Tato opatření varují dítě před zbytečným vystavením..

Dlouhodobé používání

Jsou chvíle, kdy je vyžadována dlouhodobá léčba bez oštěpu a jiných léků. Průběh léčby by měl být prováděn podle jmenování a dávkování léků předepsaných lékařem. Během tohoto období by mělo být dítě na umělém krmení, ale musíme se snažit nepřestat kojit. Pokud jde o dostatečně dlouhou terapii, doporučuje se zastavit produkci mateřského mléka pomocí tradičních metod.

Lékaři předepisují dlouhodobé používání no-shp u závažných onemocnění, jako jsou:

 • cholelitiáza;
 • ICD;
 • cystitida;
 • spastická bolest břicha.

Ženy po porodu často trpí spastickými bolestmi v oblasti břicha a pánve. Lékaři je spojují s porodním obdobím. Situace je vážná, může znamenat řadu nepředvídaných komplikací. Je nutné podstoupit vyšetření gynekologem co nejdříve, a pokud je to nutné, podstoupit léčbu. Specialista může doporučit no-shpu jako antispasmodikum a analgetikum..

Vedlejší účinky a kontraindikace

Stejně jako u jakéhokoli léku bez shpa existují i ​​jeho použití kontraindikace. Před použitím byste se proto měli s anotací seznámit. Lék nelze použít s:

 • selhání ledvin a jater;
 • kardiovaskulární selhání;
 • intolerance.

S opatrností by se nemělo dávat no-shpu se snížením krevního tlaku..

Přestože je léčba dobře tolerována, stále existují případy, kdy jsou během podávání pozorovány vedlejší účinky. Vyskytují se ve formě:

 • bušení srdce;
 • snížení krevního tlaku na nízkou úroveň;
 • bolest hlavy;
 • alergické reakce;
 • zvracení.

Pokud jsou identifikovány jakékoli příznaky z výše uvedeného seznamu, měli byste odmítnout vzít lék a informovat svého lékaře.

Vliv na tělo dítěte

Všechno, co matka konzumuje v případě hepatitidy B, ať už jde o jídlo nebo lék, je dáno dítěti spolu s mateřským mlékem. Pokud mluvíme o no-shpe, pak jediná dávka nemá žádný vliv na tělo dítěte. Dlouhodobé vystavení léku však může způsobit nepředvídatelné podmínky..

Analogy

Analogy non-shpa zahrnují léky, které mají podobný mechanismus účinku. Může být nahrazen:

Ve skutečnosti existuje mnoho podobných léků. Hlavní náhradu za léčbu bez shpu by měl zvolit ošetřující lékař.

Zdraví kojící matky zcela ovlivňuje celkový stav dítěte. Pokud trpí periodickými křečemi v břiše nebo jí bolí hlava po bezesné noci, pak užívání tablety bez shpa bude tou správnou cestou. Žena trpící nepohodlím není schopna poskytnout kompletní péči o dítě. Dítě potřebuje zdravou mámu.

Je možné užívat „No-shpu“ pro laktaci: pokyny pro lék kojení, lakostáza

Hormonální bouře, bolesti hlavy, křeče a bolest břicha otráví život nejen mladé matky, ale také dítěte, které cítí matku. Mnoho žen raději snáší bolest bez léků, protože se bojí poškodit dítě při kojení. Jsou jejich obavy oprávněné? Jak nepoškodit dítě laktostázou?

Formulář vydání

„No-shpa“ je obchodní název antispasmodického léku, jehož hlavní účinnou látkou je drotaverin. Uvolňuje hladké svaly, rozšiřuje krevní cévy, snižuje tón vnitřních orgánů a střev. No-spa současně zmírňuje bolesti hlavy a nepohodlí v břiše a pánvi.

Existují dvě lékové formy No-shpa:

 • Tablety obsahující 40 mg drotaverinu. Přednost při krmení.
 • Kapalná forma použitá intramuskulárně nebo intravenózně, 40 mg ampule.
Lék No-Shpa není dostupný pouze v tabletách - existují také ampule, jejichž obsah se podává intravenózně nebo intramuskulárně

Návod k použití během kojení

Přestože No-shpa je lék, který byl podroben klinickým zkouškám, jeho cílové a vedlejší účinky během kojení nejsou dobře zdokumentovány. Instrukce nedoporučuje použití drotaverinu pro lakostázu. Existuje jiný názor - No-shpa je přijatelný pro kojení, ale jeho použití by mělo být pečlivé a kompetentní..

Na světě existuje několik autoritativních zdrojů, které studují účinek léků na tělo matky a dítěte s HS. Shromáždili jsme údaje z nejuznávanějších zdrojů pracujících na tématu laktace. Mají určité nesrovnalosti, pokud jde o použití přípravku No-shpa pro kojení:

Asociace poradců pro přirozené krmení (AKEV)No-shpa během kojení může projít do mateřského mléka. Předpokládejte sporadické léky, ale pro trvalé ošetření je lepší zvolit jiný lék.
Hale HandbookLaboratoř Thomase Hale klasifikuje No-shpu jako L-2 (prakticky bezpečný lék). To znamená, že klinické studie neodhalily negativní účinek No-shpa na hepatitidu B..
Online průvodce e-laktancia španělské nemocnice Marina AltaNeexistuje žádný závěr ohledně problému „No-shpa během kojení“, protože neexistují žádná omezení ohledně užívání léku během kojení..
Adresář Oleg Karpov a Alexander ZaitsevProminentní ruští lékárníci Karpov a Zaitsev tvrdí, že ne-spa během kojení nedává vedlejší účinky. Přijatelné pro lakostázu.

Pravidla pro užívání drogy:

 1. Omezená doba příjmu. Pro bolest a lakostázu užívejte drotaverin jednou nebo ne déle než 2-3 dny. Pokud potřebujete delší užívání, musíte se poradit nejen s lékařem vaší matky, ale také s dítětem.
 2. Přísné dávkování: ne více než 6 tablet denně (240 mg). Najednou - ne více než 2 tablety (80 mg).
 3. Princip okna drogy. Drotaverin se hromadí v krvi co nejvíce po 45-50 minutách. Během kojení můžete plánovat odběr no-shpa, aby během kojení lék téměř nevstoupil do těla dítěte. Pokud má dítě hlad, pomůže mu mléko vyjádřené mlékem..

Ošetření kurzu No-shpoi

Lékaři předepisují léčbu No-oštěpu s takovými onemocněními:

 • cholelitiáza a urolitiáza;
 • exacerbace cholecystitidy;
 • akutní vřed žaludku a dvanáctníku;
 • spastická kolitida;
 • cystitida a pyelitida (doporučujeme přečíst: jak zacházet s cystitidou u kojící matky?);
 • křečová bolest gynekologického původu;
 • s prodlouženou bolestí hlavy.

Bez bolesti hlavy při kojení zmírňuje příznaky, ale nikoli příčiny. Pokud vaše hlava bolí neustále, nezapomeňte zjistit příčinu.

Nežádoucí reakce a porovnání léčiv

Přestaňte brát drotaverin, pokud máte pocit, že:

 • prudký pokles tlaku;
 • změna srdečního rytmu (arytmie, tachykardie atd.);
 • zvýšené nebo výskyt bolesti hlavy;
 • alergické reakce;
 • nutkání zvracet;
 • porušení stolice;
 • narušená koordinace, orientace, porucha spánku.

Fakta o drotaverine a No-shpa:

Kojení s kojením

No-spa pro laktaci

Kojení není čas brát různé léky bez zvláštních potřeb. Mnoho léků, pokud není kontraindikováno pro použití během kojení, ale vyžaduje použití opatrnosti při použití. Mezi takové léky patří antispasmodikum, které je známo mnoha - No-shpa. Jeho ruské generiky (analogy) jsou Droverin a Drotaverin.

Když je nospa předepsána pro kojení, při kterém se projevují příznaky nebo onemocnění?

1. Menstruační bolest. S menstruací se svalové stěny dělohy silně stahují, což způsobuje silnou bolest. Obvykle je to o něco méně u žen, které porodily, než u žen, které nenarodily, ale přesto to může být docela intenzivní. Je v tomto případě možné s kojením vzít no-shpa? Docela. Přestože moderní lékaři považují nesteroidní protizánětlivá léčiva za účinnější pro menstruaci (bolestivá menstruace). Konkrétně - obsahující účinnou látku ibuprofen. A jsou povoleny, pokud existují náznaky pro přijetí během kojení.

2. Bolest hlavy. Existuje několik druhů bolesti hlavy. A antispasmodikum může být užitečné v případě tzv. Tenzní bolesti. V tomto případě si člověk myslí, že jeho hlavu stiskl obruč. Užívání léků při kojení, jmenovitě antispasmodik, pomáhá mamince znovu se cítit dobře. Nefarmakologická činidla však mohou být použita pro stejné účely. Často stačí spát neplánovaně nebo si jen lehnout.

3. Hrozba potratu a hypertonicity dělohy. No-spa během těhotenství je předepsána téměř všem nastávajícím matkám. Používá se, když se děloha najednou začne kámen nebo žaludek bolí. To vše naznačuje možnou hrozbu potratu nebo předčasného porodu..
Možná může mít nějaký vliv no-shpa na dítě během kojení. To je důvod, proč kvůli nutnosti předepisovat různé léky, mnoho lékařů radí v případě nového těhotenství, přestaňte kojit.

4. Vysoký krevní tlak. Jeden No-shpa zde samozřejmě nepomůže. Často se však předepisuje ve spojení s jinými drogami. Včetně léčby těhotných žen. Ale-shpa nedovoluje plavidlům křeč. A při intravenózním podání obecně velmi rychle snižuje tlak. Ale to je připisováno spíše vedlejším účinkům drogy.

5. Bolest v žaludku při otravě. S toxikózou. Jak jsme psali dříve, No-shpa je dobrý antispasmodik. Během 30-60 minut odstraní bolestivé příznaky.

6. Střevní kolika. Včetně těhotných žen. Ženy je často berou pro kontrakce nebo hypertonicitu dělohy. Symptomatická léčba je však stejná - užívání antispasmodik.

7. Cystitida. U tohoto onemocnění žena pociťuje bolest nejen při močení, ale také dlouho po něm. Tento lék pomáhá zmírnit křeče z močových cest. Pokud není po ruce No-shpy nebo jeho analog, lékaři doporučují vložit mezi nohy láhev naplněnou teplou vodou.

8. Laktostáza. Mléko může v mléčných trubkách stagnovat kvůli jejich křečím. Lékaři proto kromě častého krmení dítěte a periodického čerpání předepisují mamince, aby užívali antispasmodika, léky proti bolesti a obklady..

Dávkování ne-shpa s HB je standardní - 1-2 tablety na recepci. Četnost použití - až 3krát denně. Ale pokud je to možné, nejlépe se vyhnout i těmto zcela zdánlivě bezpečným tabletám. Používejte nefarmakologické metody léčby a tradiční medicínu.

Kojení s kojením se používá opatrně. A to nejen kvůli možnému dopadu na dítě, ale také kvůli mnoha vedlejším účinkům. Jako je tachykardie, závratě, pocení, alergie. A ve velkých dávkách může lék vést k zástavě srdce.

Jedním slovem, jediná dávka pilulky nepovede k problémům. Ale pravidelně musíte užívat lék pouze po konzultaci s lékařem.

Je možné "No-shpu" s kojením

Pro rodiče

Pro děti

Populární dnes

Těhotenství, porod, kojení jsou přirozené procesy, které vyžadují zvláštní zdroje od ženského těla. Není proto překvapivé, že se ženy mohou v tomto období cítit dobře. Nově razenou matku často trápí bolesti hlavy, křeče v pánevní oblasti, střeva. Zároveň se bojí brát drogy, protože kojí. Jedním z léků proti bolesti s výrazným antispasmodickým účinkem je No-Shpa, která se často předepisuje během těhotenství. Je možné jej používat při kojení?

Na co je akce No-shpy zaměřena?

„No-shpa“ je obchodní název léku, jehož hlavní složkou je drotaverin. Jeho činnost je zaměřena na uvolnění hladkých svalů, což vede ke snížení tónu vnitřních orgánů, včetně střev, a vazodilataci.

Lék má 2 formy uvolňování:

 • bikonvexní tablety obsahující 40 mg účinné látky;
 • tekutina pro intravenózní nebo intramuskulární podání v ampulích obsahujících 40 mg drotaverinu.

Tablety se používají v každodenním životě

Umožňuje instrukce brát lék během HB?

Mnoho výrobců drog nedoporučuje brát kojící matky. Důvodem je skutečnost, že výrobci jen zřídka provádějí studie kompatibility s HB. V tomto ohledu není No-shpa výjimkou. V pokynech se použití drotaverinu nedoporučuje kombinovat s kojením.

Další názory na kompatibilitu

Dnes existuje několik hlavních zdrojů, kde se můžete dozvědět více o kompatibilitě léků s laktací..

 1. Asociace kojících poradců.
 2. Příručka amerického pediatra Dr. Hale. V něm jsou uvedena rizika účinků drog v kategoriích.
 3. Elektronická referenční příručka E-laktancia. Chcete-li s tím pracovat, musíte znát latinský název účinné látky. Průvodce také kategorizuje rizika.
 4. Referenční příručka o účinku léků na těhotenství a hepatitidu B vydaná O. Karpovem a Zaitsev A.A..

Následující tabulka ukazuje údaje o kompatibilitě no-shpy s laktací v souladu s popsanými zdroji.

Název zdrojeKompatibilita bez horké vody
Fórum AKEVKompatibilní s horkou vodou
Příručka HaleHale Handbook kategorie L2 (bezpečná, protože omezené studie neodhalily negativní účinek nebo je nepravděpodobné, že by měla vedlejší účinek)
e-laktanciaPro tento lék nejsou k dispozici žádná data.
Karpovovo vedeníKompatibilní s horkou vodou

Kojení a No-shpa jsou tedy kompatibilní. Pro větší bezpečnost je třeba dodržovat několik pravidel.

Doporučení pro použití drotaverinu pro kojící matku

Ze všech antispasmodických léků je No-shpa jedním z nejbezpečnějších prostředků. Tento lék pomůže mladé matce zbavit se několika problémů:

 • spastická bolest ve střevech, ledvinách, močovém měchýři, játrech, například s chorobami, jako je cholecystitida, ledvina nebo střevní kolika, zánět dvanáctníku a žaludku, cystitida atd.;
 • bolestivá menstruace;
 • hrozby potratu;
 • poporodní nerovnoměrné kontrakce hladkého svalstva v oblasti genitálu;
 • bolesti hlavy.

Někdy se považuje za slabý lék na snížení krevního tlaku..

Navzdory poměrně vysoké bezpečnosti je třeba mít na paměti, že No-Shpy má kontraindikace. Lék by neměl být používán v těžkých případech ledvin, jater nebo srdečního selhání, vysoká citlivost na jakoukoli složku léku. Ženy s nízkým krevním tlakem by měly být při používání drotaverinu opatrné..

Rovněž je užitečné odmítnout vzít lék kojící matce, když se objeví vedlejší účinky:

 • tachykardie;
 • významné snížení krevního tlaku;
 • bolesti hlavy;
 • dezorientace v prostoru a spánku;
 • alergie
 • zvracení nebo zácpa.

Existuje několik dalších doporučení, jak snížit riziko expozice tělu matky a dítěte.

 1. „No-shpu“ s HS se nejlépe používá jednou nebo ne více než tři dny. Použití drotaverinu v kurzu by mělo být dohodnuto s lékařem vaší matky a pediatrem.
 2. Je nutné přísně dodržovat dávkování. Nemůžete užít více než 240 mg léku denně, což odpovídá 6 tabletám, jedna dávka by měla být maximálně 80 mg.
 3. Maximální koncentrace drotaverinu v krvi je dosažena po 40–60 minutách. Chcete-li snížit pravděpodobnost, že se lék dostane do mléka, můžete v tomto okamžiku zabránit dítěti v prsou..

Poslední doporučení je podmíněné, protože lék v malém množství proniká do mléka. Kromě toho, ze všech antispasmodik má No-shpa méně vedlejších účinků..

A pamatujte, že zdravá maminka je to, co dítě nejvíce potřebuje.

DrotaverineNo-Spa®
Formulář vydáníTablety žluté barvy se nazelenalým nádechem, ploché válcové, se zkosením a rizikem; mramorování je povoleno; hmotnost tablety 140 mg.Tablety: kulaté bikonvexní, žluté, se zelenkavým nebo oranžovým nádechem, na jedné straně gravírování.
DávkováníUvnitř.

Dospělí - 40-80 mg 3krát denně.

maximální denní dávka je 240 mg.

Uvnitř.

Dospělí Průměrná denní dávka u dospělých je obvykle 120–240 mg (denní dávka je rozdělena na 2-3 dávky). Maximální jednotlivá dávka je 80 mg.

Maximální denní dávka je 240 mg.

Těhotenství a kojeníDrotaverin nemá teratogenní a embryotoxické účinky. Použití léčiva se však doporučuje pouze po pečlivém zvážení poměru očekávaných přínosů a možných rizik. Vzhledem k nedostatku nezbytných klinických údajů se nedoporučuje používat drotaverin během kojení (kojení)..Jak ukazují reprodukční studie na zvířatech a retrospektivní studie klinických údajů, použití drotaverinu během těhotenství nemělo žádné teratogenní ani embryotoxické účinky. Přesto by se při užívání léku během těhotenství měly korelovat potenciální přínosy pro matku a možné riziko pro plod.

Vzhledem k nedostatku nezbytných klinických údajů během kojení se nedoporučuje předepisovat.

Cena24 rublůOd 50 do 230 rublů

Video - Pravidla pro použití „No-shp“

Líbil se vám materiál? Prosím ohodnoťte!

Ne-shpa na GV

Dnes jsem navštívil lékaře o sraženinách v děloze. Řekla, že stále můžete čekat s kuretáží. Předepsané no-shpu a vodní pepř. Zeptal jsem se, jestli tyto léky mohou být kojeny. Řekla ano.
Přišel jsem domů a přečetl jsem, že laktace je absolutní kontraindikací pro ne-shpa. Co dělat.
Řekněte mi, kdo ví, co jiného lze vzít, aby se děloha čistila rychleji po porodu? Dívky psaly o oxytocinu. Jak to bodnout?

Komentáře uživatelů

Byl mi injikován oxytocin měsíčně a noshpu, ráno dvě injekce s přestávkou mezi půlhodinou a večerem a další horká injekce glukonátu vápenatého

A proč nevěnovali pozornost klanu, že sraženiny nefungují dobře? Doktor se na mě podíval, řekl, že nešel dobře a začal dělat oxytocin, nakonec všichni šli špatně a vytvořili vakuum, ležel tam další 4 dny v domě, také udělali oxytocin pro redukci, pak se doktor podíval a řekl, že všechno je čisté. Je zvláštní, že již uplynuly 2 měsíce, ale stále nebyly vyčištěny. Netahejte se tím, nevytvářejte vakuum, pokud je nabízeno, postup je bezbolestný, ale pak žádné problémy. Utáhnout a pak to bude mnohem horší

Ultrazvuk lékař řekl, že musíte vyčistit, a doktor na LCD, že můžete čekat.
V mateřské nemocnici se na to vůbec nepodívali, jen odepsali třetí den.

Čisté a bude to lepší. A ne skutečnost, že oxytocin pomůže

Nemohu se čistit, doktor mě musí nasměrovat. A řekla počkat.

Oxytocin byl injikován pouze v nemocnici, systém je bolestivý. Neexistují však žádné injekce, děloha se tak moc nesnížila

Také jsem byl v nemocnici kapán, abych posílil boje. Ale to je porod. Doufám, že to bude snazší.

Oh, ani ti to neřeknu. Přeji vám zdraví. Po porodu často sleduji takové fikce. Naši rodiče o tom neslyšeli, jsme opravdu tak slabí?

Myslím, že každý má své vlastní problémy. S námi, v reprodukcích. Jiní mají něco jiného.

Oxytocin byl injikován dvakrát denně

Jsme na stráži, po propuštění z nemocnice tam byly také sraženiny. Píchl jsem do noshpu a po 15 minutách oxytocinu a tak po 5 dnech se všechno ukázalo. Píchání je samozřejmě nepříjemné, ale únosné.

Jmenoval jsi se? Nějak se bojím bez kontroly lékaře, ale co dělat.

Proč sama? Vše je přísně předepsáno lékařem. Doktorovi se zdálo, že za týden po injekci se vše zlepší, a po několika týdnech se vše povedlo úplně.

To vše mi nepomohlo, přípravy neovlivnily reenka. oxytocin injikujte 1 ampulku večer, 40 minut před injekcí, musíte péct noshpa.

Od něj jsou bolesti divoké?

ne, jako při menstruaci, menší bolest

vstříkli mi oxytocin do nemocnice a já jsem si vzal tinkturu z papriky vody doma

Injekce Noshpa po 10-15 minutách oxytocinu. Všechno dopadlo, dělal se svým manželem doma, 10 dní.

Wow. Zeptal jsem se na oxytocin, řekla, že není potřeba. A kolik času uplynulo po porodu během tohoto postupu? Mohu si koupit oxytocin sám a vypočítat dávku?

5 týdnů bylo. Oxytocin lze zakoupit bez lékařského předpisu, zdá se, že neexistuje žádná zvláštní dávka, jedna ampulka vztyčená

Jeden denně po dobu 10 dnů? Velmi bolestivý?
Ptám se na dávku, možná v porodnici jsem byl intravenózně kapán fyziologickým roztokem.

Nevím, poprvé jsem slyšel, že žádný shpu.

Pokyny říkají (((

Ale údajně nebyla testována na těhotné a kojící ženy. Četl jsem, píšou, že je to možné

Doktor mi nedávno řekl, že z no-shpa se stane hořké mléko.

Nevím, co je hořké. Můj syn má téměř 1,4 roku. A přesto jí výborné mléko. Přestože se stává, že piju no-shpa, když mi hlava hodně bolí. A můj syn má rád mléko))

Stále nechápu, proč v mém případě ne-lázně. Uvolňuje křeče, ale nemám křeče... Nebo něco, co by uvolnilo krk?

Piješ jednu pilulku? A tady mluvíme více než jednou. Pokud je několik dní v řadě a během dne stále.

Pokud je dívka se svým lékařem sebevědomá, co si o tom potom myslet? takže jsme si zvykli kontrolovat vše na internetu. Doktor předepsal - pak musíte provést

Měl jsem léčbu dvakrát, oxytocin noshpa + antibiotika, nějaký jiný lék, výsledkem je vakuové čištění po dobu 4 měsíců po porodu (((((nechci si vzpomenout na prodej).

Oxytocin jak vztyčil? Takže se nic nestalo, nebo je vše zapáleno? ((

V / m Ukázalo se to, ale trošku vůbec, došlo k zánětu, vzrostla teplota někdy? ☹️ obecně, pak mě vyděsili, že není vtip, že s nimi chodit tolik. je lepší to vyčistit! Doufám, že se vám to podaří. Ale pokud najednou, nebojte se, příliš mnoho vysávání je rychlejší a jemnější.

Ze všeho nejvíce se bojím zánětu ((Vy sami jste si injektovali oxytocin (doma))?
Po vakuu se všechno vrátilo do normálu?

Teď není žádný zánět, vše je v pořádku, neměl jsem to začalo, všechno pro mě právě začalo. Schůzky byly od gynekologa.

No, příbuzný přišel domů a dal injekce oxytocinu a noshpu, antibiotika a některé další, 4 injekce 2krát denně. Už jsem necítil pátý bod od bolesti. Ano, normalizováno, díky bohu.

Po oxytocinu je bolest silná?

Ne opravdu, snesitelné! Vyzkoušejte tyto injekce, pokud jste je ještě nenastavili. najednou pomoc

Léčba stagnace mléka - je to možné, ale u shpu s lakostázou?

Během kojení mnoho žen, bez ohledu na to, raději upustí od léků, protože se bojí poškodit zdraví dítěte při kojení.

To platí také pro No-shpa. Jak dobře zdůvodněné jsou takové obavy a je možné brát No-shpa s laktostázou bez poškození dítěte?

Příčiny laktostázy

Když matka kojí své dítě, dochází k přirozenému vyprazdňování a na prázdných místech se rychle objeví čerstvé mléko.

Ale když jsou kanály stlačeny nebo zúženy, může se vytvořit zvláštní „džem“. Výsledkem je stagnace mléka..

To vše se může stát základem vážných problémů, až k mastitidě v infekční formě..

Mezi hlavní příčiny nemoci patří:

 • žena z různých důvodů odmítá kojit své dítě, což má za následek neúplné nebo nepravidelné vyprázdnění prsu;
 • během krmení není dítě řádně aplikováno na prsa, v důsledku čehož jsou stlačeny kanály;
 • vzniká příliš mnoho mléka, dítě to nemůže úplně vypít. A dítě nemusí mít žádnou chuť k jídlu;
 • máma nosí těsné spodní prádlo nebo pravidelně spí na břiše;
 • kojící žena je vystavena přepracování, podchlazení, tvorbě trhlin na bradavkách, mohou existovat různé druhy nemocí a stresů;
 • charakteristické fyziologické vlastnosti: mléčné kanály jsou úzké, bradavky ploché, mléko má nadměrnou hustotu.

To vše může vést k tomu, že ne všechny části mléčné žlázy se mohou zcela vyprázdnit. V této době pokračuje produkce mléka v těle aktivně a nové přichází přes staré do hrudníku. To se stává důvodem vzniku laktostázy, pokud se nezačne léčit včas, může dojít ke vzniku infekcí..

Příznaky Lactostázy

 1. V oblasti hrudníku jsou cítit pravidelné bolestivé oblasti. Poté, co matka krmí své dítě, se nepohodlí dočasně snižuje. Stejné podobné projevy jsou pozorovány i po vyjádření mléka..
 2. Kůže zčervená, hrudník se zvětší a zvětší.
 3. Na některých místech se vytvářejí husté hrudky.
 4. Může dojít ke zvýšení teploty, únavě a letargii..

Pokud má žena první známky laktostázy nebo existuje podezření na její přítomnost, je nutné včas se poradit s lékařem. Skutečností je, že existují případy, kdy takové příznaky naznačují přítomnost závažných onemocnění, například mastitidy.

Uvolněte formulář No-shpa

No-spa - je drogou antispasmodických účinků, základem této drogy je drotaverinum.

Má vlastnosti, které uvolňují hladké svaly, působí na cévy rozšiřujícím způsobem, tón vnitřních orgánů a střev se snižuje.

Takový lék pomáhá zbavit se bolesti hlavy a nepohodlí v pánvi a břiše současně..

No-spa je k dispozici ve dvou dávkovacích formách:

 1. Tablety obsahující 40 mg drotaverinu. Tato forma léku je považována za vhodnější pro kojení..
 2. Kapalná forma, která vám umožní užívat lék intravenózně nebo intramuskulárně. K dispozici v ampulích po 40 mg.

Je možné vzít No-shpa s laktostázou

Je tedy možné, aby matka, která trpí laktostázou, užila tento lék a jak to může ovlivnit zdraví dítěte? Matky se nejčastěji obávají, že látky obsažené v léčivu vstupují do novorozeneckého žaludku mlékem.

Vedlejší efekty

Stejně jako většina léků, No-spa způsobuje nežádoucí účinky. Ve srovnání s jinými antispasmodiky jsou vedlejší účinky tohoto léku malé:

 • užívání léku může způsobit zvracení a problémy se stolicí (nejčastěji se vyskytuje zácpa);
 • může být tachykardie;
 • pokud je kojící žena náchylná k nízkému krevnímu tlaku, může dojít k hypotenze;
 • projevy alergické povahy;
 • bolest hlavy často;
 • žena má problémy se spánkem a orientací v prostoru.

Jak užívat No-Shpu s laktostázou

 • Doporučuje se užívat No-Shpu 15–20 minut před plánovaným kojením. Poté se mléčné kanály roztahují.
 • Můžete si vzít léky sami jednou a ne déle než 3 dny. Pak se nemusíte bát, že bude dítě zraněno.
 • Denní dávka nesmí překročit 240 mg a současně můžete užívat maximálně 80 mg léku.
 • Drotaverin v krvi dosahuje maximální koncentrace asi za hodinu po podání. Během této doby se důrazně nedoporučuje kojit dítě.
 • Existují případy, kdy lékař předepíše lék s kurzem. V tomto případě je důvod přejít na umělé krmení. Mléko vytvořené v prsou však musí být pravidelně exprimováno.

Kontraindikace

Zdržte se no-shpa s laktostázou u žen, u kterých je diagnostikována:

 • selhání jater nebo ledvin;
 • zvýšený oční tlak, glaukom;
 • hypotenze;
 • selhání levé komory (extrémní stupeň), kardiogenní šok;
 • ženské tělo netoleruje lékové složky ani drotaverin.

Jak droga ovlivňuje děti

Mateřské mléko je produkováno ženským tělem, takže obsahuje vše, co maminka přijímá.

Dítě s mlékem dostává stejné produkty jako matka, ale jejich vzhled se mírně změnil.

No-spa označuje antispasmodiku, neovlivňuje stav centrálního nervového systému, ale má takové účinky, které se projevují:

 • expanze krevních cév;
 • snížení svalového tonusu vnitřních orgánů;
 • snížená pohyblivost střeva.

Spolu s mateřským mlékem může mít dítě všechny tyto účinky. Tento lék je však jedním z nejbezpečnějších, tělo dítěte však není silné, a proto může být v určitých epizodách účinek škodlivý.

V každém případě se před užitím léku doporučuje poradit se s lékařem..

Kojící žena může užívat No-shpa s laktostázou, ale pouze za předpokladu, že jsou splněny všechny podmínky pro použití tohoto léku. Zvláštní pozornost by měla být věnována dávkování, recepce by měly být jednorázové nebo krátkodobé. Je nemožné vzít No-shpa bez kontroly, aby se zbavil křečí. Je nutné podrobně prozkoumat, posoudit zdravotní stav a předepsat odpovídající léčbu.

Je možné kojit s kojením

Je to možné nebo ne? Pít nebo nepít? To je otázka, která okupuje mysl kojících matek. A týká se všeho, co vstupuje do těla. Obsah lékárničky není výjimkou. Jaké jsou povolené léky, které lze do něj přidat jako důležitou složku - léky proti bolesti? Obsahuje seznam noshpa?

Antispasmodika a analgetika

Bolest bolesti je jiná a pravděpodobně jste narazili na takový jev, že výběr jakéhokoli léku proti bolesti byl plýtváním penězi a nebylo možné s ním odstranit útok bolesti. Lék, jako je No-shpa, zbavuje spastické bolesti a patří do skupiny antispasmodik. Kromě antispasmodik se analgetika běžně používají k úlevě od syndromů bolesti. Co pomáhá lépe od bolesti způsobené křečemi - antispasmodiky nebo analgetiky?

Spastická bolest doprovází křeče hladkých svalů dutých vnitřních orgánů (gastrointestinální trakt, močový a biliární systém), jakož i cerebrální vazospazmus. Trvá od 20 minut do 4 hodin. Nejčastěji je to důsledek premenstruačního syndromu, jako jsou chronická onemocnění gastrointestinálního traktu jako peptický vřed, chyby ve výživě.

Antispasmodika, uvolnění svalů a zmírnění křečí a bolest, kterou způsobuje, se s takovou bolestí vypořádají. Antispasmodics jsou rozděleny do dvou skupin - neurotropic a myotropic. Neurotropic ovlivňuje systém nervosvalového přenosu, stimuluje tón nebo relaxaci hladkých svalů vnitřních orgánů.

Myotropikum přímo ovlivňuje buňky hladkých svalů vnitřních orgánů a mění biochemické procesy, které se v nich vyskytují. Tato skupina také zahrnuje noshpa, často předepsaná k úlevě od bolestivých křečí a relaxaci svalů vnitřních orgánů během těhotenství a kojení.

Existují také bylinné antispasmodika - heřmánek, řebříček, máta, oregano atd..

Analgetika eliminují jakoukoli bolest blokováním centra bolesti v mozku. Pokud je bolest způsobena křečem, je jejich přijetí neopodstatněné. Neodstraňují křeče a klinické projevy zánětlivého onemocnění mohou být vymazány, což je již nebezpečné.

Například, pokud máte záchvat slepého střeva, pak tím, že vezme analgetikum, zbavíte se bolesti. A nemyslíte si, že máte slepé střevo. A je dobré, pokud se sanitka v tomto případě skutečně ukázala jako sanitka. Kromě toho může narkotické analgetikum užívat kojící matka pouze jednou. Při dlouhodobém používání jsou pozorovány toxické účinky jak na kojící matku, tak na dítě.

Vedlejší účinek no-shp

Každý lék má nežádoucí účinky. Noshpa není výjimkou. Pokud se u kojící matky projeví nežádoucí účinek, objeví se u dítěte s vysokou pravděpodobností.

Mezi vedlejší účinky patří:

 • snížení krevního tlaku;
 • projevy alergické povahy;
 • zvýšené pocení;
 • palpitace nebo tachykardie;
 • závratě a pocit tepla.

V případě předávkování může dojít k zástavě respiračního centra a paralýze srdce..

Noshpa a kojení

Při otevírání pokynů pro drogy noshpa, v seznamu kontraindikací pro přijetí, vidíme laktaci nebo kojení. Tento seznam automaticky zahrnuje všechny léky, které v této oblasti nebyly studovány. To znamená, že neexistují empiricky získané spolehlivé údaje o možném poškození, které může kojící dítě utrpět. Je proto nutné porovnat výhody, které přináší kojící matce, s pravděpodobným poškozením dítěte.

Na druhé straně studie provedené na březích zvířatech neodhalily toxické a teratogenní účinky na plod a narodily se jim normální a zdravé děti. Tento lék není kontraindikován u těhotných žen..

Z toho lze nepřímo usoudit, že No-shpa během kojení v objemech nepřesahujících předepsané limity je omezen na ty možné důsledky, které jsou popsány v nežádoucích účincích léku a jeho škodlivost pro matku a dítě je minimální.

Aktivní složka noshpa - drotaverinu může pronikat skrz hematologické bariéry, včetně hematologické bariéry mezi krví a mateřským mlékem. Vrchol jeho koncentrace v krvi 45-60 minut po aplikaci.

Proto je logické předpokládat, že je vhodné pít noshpu před nebo bezprostředně po jídle a měli byste se zdržet aplikace dítěte na prsa v následujících 2-3 hodinách se snížením koncentrace drotaverinu v krevní plazmě..

Dnes lze bez lékařského předpisu zakoupit velké množství léků proti bolesti. Nekontrolovaný příjem z nich nevyřeší problém způsobený bolestí. A během kojení může být pro dítě nebezpečné. Koneckonců, bolest je signál, který ukazuje na dysfunkci v těle. Proto je nutné považovat taková léčiva za adjuvans, které zmírňuje příznaky základního onemocnění, a v první řadě je nutné odstranit příčinu.

Mohu pít No-shpu při kojení

4 minuty Zaslal Anastasia Egorova 1913

Kojící ženě se nedoporučuje užívat po celou dobu laktace žádné léky. Ale realita našeho života je taková, že je nemožné úspěšně krmit mateřské mléko dítěte po dobu jednoho nebo dvou let a zároveň nepít jednu pilulku..

Nejčastěji jsou zapotřebí léky proti bolesti a antispasmodika, a když vyvstane otázka ostře, co dělat, tím menší ze dvou zlých. To znamená, že v případě, kdy je prostě nutné bolest odstranit, jsou vybírány nejbezpečnější léky. Pojďme diskutovat, zda stojí za to vzít nos-poo kojící matce. Pokud ano, v jakých situacích.

Drogová historie

No-shpa patří do skupiny antispasmodických léků. Jeho nativní účinnou látkou je hydrochlorid drotaverinu. Pod značkou No-spa ji vyrobila více než 50 let jedna maďarská společnost.

Řada klinických studií, stejně jako klinické užívání léku v polovině století, odhalilo minimální případy vedlejších účinků, mezi nimiž nebyl ani jeden závažný. To vše ukazuje na dobrou pověst léku z hlediska jeho bezpečnosti a účinnosti..

Ne-lázně z hlediska farmakologie

Jak již bylo uvedeno výše, No-shpa jako derivát isochinolinu má silný antispasmodický účinek na hladké svalstvo. Plexy buněk hladkého svalstva v lidském těle jsou v žaludku, močovém měchýři, děloze. Tento léčivý přípravek je proto účinný při následujících chorobách:

 • spastická kolitida doprovázená zácpou, enteritida;
 • gastritida, peptický vřed žaludku a dvanáctníku;
 • křeče zažívacího traktu;
 • záchvaty cholelitiázy nebo urolitiázy;
 • křeče periferních cév;
 • menstruační bolesti;
 • nadýmání;
 • bolest způsobená nerovnoměrným stahem dělohy po porodu;
 • bolest hlavy nejasné etiologie.

Někteří pijí no-shpu jako léky proti bolesti na zuby. Funguje v tomto případě droga? Ne. Nemůže přinést žádnou úlevu, protože to není oblast její „kompetence“. Tablety pomáhají na úrovni účinku placeba nebo když byla hrst analgetik opilá paralelně s ne-shpa (reliéf vychází z nich).

No-shpa má jeden velmi pozitivní bod: na rozdíl od jiných antispasmodiků nemaskuje příznaky „akutního břicha“, a proto může být bezpečně opilá bez obav z mazání klinického obrazu - v případě nutnosti nouzové sanitky.

No-spa a kojení

Je tedy možné pít no-shpa pro matku trpící střevním křečím při kojení? Prochází látka mlékem do žaludku novorozence? Úřední pokyn k drogě píše, že kvůli nedostatku klinických studií není známo, zda ne-lázně mohou mít na dítě škodlivé účinky, a proto se nedoporučuje užívat během kojení..

Přesto existuje řada studií, kdy těhotné ženy užívaly No-shpu. Doporučuje se pít v prvním trimestru, je-li děloha v dobrém stavu, a proto existuje reálná hrozba narušení a v posledních měsících, kdy hrozí předčasný porod. Takže, přestože drotaverin v malém množství proniká placentární bariérou, nebyly zjištěny žádné teratogenní ani embryotoxické účinky. Proto jediná aplikace přesně nepoškodí. O vhodnosti užívání léků pro léčebné účely rozhoduje lékař.

Je zřejmé, že výzkum je drahý a provádění experimentů na těhotných a kojících ženách je nějak nelidské. Proto většina drog má pro tyto kategorie omezení. A jaké další zdroje říkají o tom, zda je možné kombinovat no-shpu s kojením?

Fórum Asociace poradců GV, průvodce Karpov / Zaitsev o účincích léků na těhotenství a kojení a průvodce Hale, americký pediatr, říkají totéž: No-spa je kompatibilní s kojením.

O formě uvolňování a dávkování

Z rodiny No-shpa lze rozlišit 3 typy:

 • No-spa tablety 40 mg č. 100 a 20;
 • No-shpa forte tablety 80 mg č. 20;
 • Ampule bez lázně 20 mg / ml.

Tablety začnou působit do 10 minut po podání a po injekci dojde k úlevě během 3-5 minut. Rozdíl mezi konvenčními tabletami a formou forte je pouze v tom, že v prvním případě musíte užít 2 tablety, zatímco ve druhé pouze jedné (jedna dávka je 80 mg). Ve srovnání s papaverinem je účinek No-shpa 3krát silnější.

Vedlejší efekty

Ve srovnání s jinými antispasmodiky jsou vedlejší účinky přípravku No-shp malé, ale přesto jsou:

 • zvracení nebo zácpa;
 • tachykardie;
 • hypotenze (zvláště pokud je pacient náchylný k nízkému krevnímu tlaku);
 • alergické projevy;
 • bolesti hlavy;
 • poruchy spánku a prostorová orientace.

Všechny tyto jevy jsou mimořádně vzácné a jsou často spojeny s individuální reakcí konkrétního organismu..

Pravidla pro no-shpy kojení

 1. Můžete si vzít No-shpa sami, beze strachu, že to poškodí kojící dítě, můžete jednou nebo ne déle než 3 dny.
 2. Nepřekračujte denní (240 mg / den) a jednorázovou (80 mg) dávku.
 3. Koncentrace drotaverinu v krvi dosahuje svého vrcholu po 50-60 minutách od podání. V tuto chvíli je nutné se pokusit zkrmovat..
 4. Pokud lékař považuje za nutné pít drogový průběh, může mít smysl dočasně přejít na umělé krmení, přičemž se pravidelně vyjadřuje. Potřeba přerušit laktaci však ve většině případů nevzniká kvůli příjmu No-shpa, ale proto, že léčba některých nemocí (cholangitida, cystitida) je zpravidla doprovázena příjmem jiných závažných léků, včetně antibakteriálních..

Shrňte. Ošetřovatelce je možné podat no-shpa za předpokladu, že je užívána podle indikací a stanovených dávek a její recepce jsou jednorázové nebo krátkodobé. V jiných případech je při rozhodování o tom, co dělat v každé konkrétní situaci, lepší poradit se s lékařem. A samozřejmě je zakázáno nekontrolovatelně brát no-shpa za účelem odstranění křeče, zatímco situace vyžaduje podrobné prozkoumání zdravotního stavu a léčby.

Články O Neplodnosti