Hlavní Neplodnost

Minerální voda během těhotenství

Chuťové preference těhotné ženy se ve většině případů dramaticky změní. V takovém období života často existuje touha po exotických jídlech a nápojích. Současně se stává stále důležitou otázkou, zda je možné pít minerální vodu. Většina odborníků na to dává kladnou odpověď..

Skutečnost je taková, že obyčejná minerální voda má řadu užitečných vlastností, z nichž hlavní jsou:
• zásobování těla těhotné ženy různými užitečnými solemi a minerály;
• intenzifikace a zlepšení práce vnitřních orgánů - dýchání a trávení;
• zvýšení počtu produkovaných enzymů atd..

V tomto případě je třeba si pamatovat několik jednoduchých pravidel, která je třeba dodržovat:
• neměli byste používat minerální vodu sycené oxidem uhličitým, což pomáhá zvyšovat úroveň tvorby plynu v zažívacím traktu;
• Doporučuje se pít stolní minerální vodu, kde je množství solí minimální;
• Je důležité nakupovat výjimečně kvalitní nápoje, zejména proto, že počet vážných výrobců na ruském trhu je velmi vysoký. Příkladem je továrna na limonády Maykopskaya, která dlouhodobě a úspěšně dodává výrobky do různých regionů země.

Stále máte otázky? Zeptejte se nás na nás, odpovíme podrobně!

Mohou těhotné ženy pít minerální vodu? Vlastnosti použití

Autor: Rebenok.online · Publikováno dne 13.3.2017 · Aktualizováno dne 14/14/2019

Pro normální fungování všech orgánů musí člověk pít alespoň dva litry vody denně. Během těhotenství se zvyšuje potřeba tekutin. Některé ženy nahrazují minerální vodu vodou. Tento nápoj je pro tělo velmi prospěšný, ale hodně záleží na jeho rozmanitosti a kvalitě..

Výhody a poškození minerální vody

Minerální voda je pitná voda extrahovaná z přírodních zdrojů a chránící přirozené chemické složení. Jeho sběr se provádí za podmínek, které zachovávají původní čistotu. Složení vody závisí na její rozmanitosti. Minerální voda může obsahovat kombinace následujících prvků:

Při výběru nápoje byste měli věnovat pozornost jeho kvalitě. Upřednostňováni by měli být důvěryhodní prodejci. Doporučujeme zakoupit minerální vodu v lékárně nebo od oficiálních výrobců. Množství minerálních solí v kompozici určuje účel použití vody. Následující typy se liší podle úrovně jejich koncentrace:

Léčivá minerální voda obsahuje zvýšené hladiny solí. Používá se výhradně pro léčebné účely v mírném dávkování. Lékařská stolní voda je považována za univerzální. Obsahuje až 10 gramů minerálních solí. Stolní minerální voda je vhodná pro každodenní použití, protože množství solí v jejím složení nepřesahuje 1 gram.

Minerální voda je pro tělo velmi prospěšná. Rychle se vstřebává do žaludku a zlepšuje proces trávení. Používá se k léčbě a prevenci některých nemocí. Výhody nápoje jsou následující:

  normalizace krevního tlaku;

Správné používání minerální vody vylučuje možnost negativních účinků v důsledku přijetí. Denní dávka by neměla přesáhnout 2 skleničky nápoje denně. Celková doba přijetí je 2 týdny. Zneužívání minerální vody může způsobit zánět těla s prospěšnými prvky. Počet pozitivních vlastností je v tomto případě snížen.

Může těhotná?

Pití minerální vody během těhotenství není zakázáno. Pro tyto účely se nejlépe hodí stolní nápoj. Účinně uhasí žízeň a eliminuje nedostatek kyslíku. Minerální voda šetří mnoho těhotných žen před toxikózou a zlepšuje náladu. Při závažném nedostatku živin je indikována terapeutická minerální voda..

Sycené oxidem uhličitým

Během těhotenství by mělo být použití šumivé vody zlikvidováno. Způsobuje pálení žáhy, nadýmání a hlavní příznaky toxikózy. Pokud byla omylem zakoupena minerální perlivá voda, můžete plyn uvolnit a na chvíli ponechat nádobu bez víčka. Kapalina se po necelých 2 hodinách usazování nekarbonuje.

Ještě pořád

Minerální voda bez plynu je považována za nejužitečnější během těhotenství. Nedráždí střeva a nevede k negativním důsledkům. Za hlavní rys nápoje se považuje účast na buněčném metabolismu. Stále voda významně posiluje imunitu a zdraví nenarozeného dítěte.

Kontraindikace

Příjem minerální vody se provádí opatrně v případě porušení stolice. Je přísně zakázáno pít nápoj v přítomnosti gastrointestinálních chorob, doprovázených zánětlivým procesem nebo krvácením. Při onemocnění žlučových kamenů může použití minerálního nápoje způsobit zhoršení stavu. V pooperačním období se také nedoporučuje pít minerální vodu.

Použití minerální vody je dobrý způsob, jak se s určitými onemocněními vyrovnat účinně a bez následků. Účinku však bude dosaženo, pouze pokud bude pozorováno dávkování. Minerální voda je velmi odlišná od běžné vody, proto ji používejte během těhotenství opatrně.

Minerální voda škodlivá nebo prospěšná pro těhotné ženy?

Období porodu dítěte je zásadní fází života ženy. Koneckonců, ve většině případů záleží na matce, zda se dítě narodí zdravé. Maminčin životní styl, její zdravotní stav, preference potravin - to vše zanechává stopy na stavu malého muže. Proto je tak důležité i v období nitroděložního vývoje vybrat pro dítě to nejužitečnější. A co všechna uznávaná užitečná minerální voda? Potřebuji minerální vodu pro těhotné ženy??

Pitný režim během těhotenství

Voda je nezbytná pro všechny živé věci. A drobky, které rostou pod srdcem mámy. Pokud by dieta průměrného dospělého měla obsahovat alespoň 2 litry vody denně, pak by měla být ve stravě těhotné ženy neméně.

O tom, co musíte jíst pro dva, jste slyšeli všechny nastávající matky (což je v zásadě špatné: musíte jíst nejen pro dva, ale pro dvě!), Ale toto pravidlo platí opatrně - přebytečná tekutina je plná otoku a komplikovaného těhotenství! Co může pít budoucí matka?

Téměř všechny nápoje, s výjimkou alkoholických nápojů, jsou omezeny na kofein a na všechny druhy aditiv a barviv. Ale co použití minerální vody u těhotných žen??

Minerální voda: Klady a zápory

Minerální voda je tří typů:

- stolní voda se slaností do 1 g / l;

- léčivá stolní voda, jejíž mineralizace nepřesahuje 8 g / l;

- terapeutická voda se slaností 8 až 10 g / l.

Jaký druh minerální vody mohou těhotné ženy pít? Jídelna: je povoleno pít všem: dětem i těhotným ženám.

Kantýna a léčivé přípravky se však používají podle předpisu lékaře. Zde se bere v úvahu vše: indikace pro použití a dávkování, a dokonce i čas a rychlost podávání. Minerální vody jsou také sycené a nesycené. Mohou těhotné ženy pít minerální perlivou vodu? Plyny způsobují kvašení, plynatost v zažívacím traktu a mohou způsobit pálení žáhy.

Proto je před pitím vody lepší dávat trochu „uvolňovacích plynů“ a pak klidně uhasit žízeň. Při nákupu minerální vody byste si měli pečlivě přečíst štítek a vybrat produkty pouze od důvěryhodných výrobců. Minerální voda se snadno zfalšuje, nahradí ji obyčejnou vodou z vodovodu, přidá do ní trochu sodovky a obohatí ji oxidem uhličitým. Kromě toho byste neměli důvěřovat minerální vodě pro plnění. Pouze přírodní voda ze zdrojů je opravdu užitečná..

Minerální prameny: je možné plavat během těhotenství?

Koupání v horkých a studených minerálních pramenech je často předepisováno pro ženy, které mají problémy s početím. Je však možné, aby se těhotné ženy vykoupaly v minerální vodě?

Gynekologové nedoporučují plavání v horkých minerálních vodách (nad 36 stupňů), zejména v prvním a posledním trimestru těhotenství: teplota vody, koncentrace účinných látek a tlak bublin mohou negativně ovlivnit zdravotní stav budoucí matky.

To však není zakázáno, pokud těhotenství pokračuje bez komplikací a není přítomen žádný tón dělohy. Neměli byste se však nechat unést: počínaje pár minutami denně můžete postup postupně zvyšovat na 10-15 minut, už ne! V tomto případě je vhodné zajistit, aby nedošlo k podchlazení.

Minerální voda a těhotenství

Těhotenství je nádherné, ale nesmírně odpovědné období v životě ženy. Nastávající matka po dobu devíti měsíců musí pracovat dva, nebo dokonce tři nebo čtyři. Hmota těla se zvyšuje, rostoucí žaludek tlačí na vnitřní orgány. Potřeba organických živin a minerálních složek roste. Není náhodou, že se mnoho nastávajících matek ptá lékařů, zda je možné, aby těhotné ženy pily minerální perlivou vodu a kterou vodu upřednostňovaly.

Je možné, aby těhotné ženy měly minerální vodu?

Na tuto otázku neexistuje přímá jednoznačná odpověď. Vše záleží na:

 • období těhotenství;
 • věk ženy;
 • přítomnost chronických onemocnění a dysfunkcí v jejím těle;
 • rysy průběhu těhotenství.
Je důležité, že prvním je těhotenství nebo opakování. Pokud je otázkou, zda je možné pít minerální vodu poprvé pro těhotné ženy, odpověď je dvojznačná, pak pro zkušené matky s mnoha dětmi to již není problém, dobře znají reakci svého těla a snadno si vyberou požadovaný způsob obnovení rovnováhy elektrolytů narušený během těhotenství..

Obecně je vše čistě individuální a vyžaduje koordinaci s lékařem. Pro některé ženy je minerální voda během těhotenství pomoc, u jiných způsobuje otoky, poruchy fungování gastrointestinálního traktu a vylučovací soustavy. Hodně záleží na kvalitě minerální vody. Při přemýšlení, zda je možné během těhotenství pít minerální vodu, by budoucí matky měly mít na paměti pouze vysoce kvalitní výrobky, které prošly klinickými a laboratorními testy, s dlouholetými zkušenostmi s praktickým používáním. Patří k nim slavné české minerální vody, z nichž mnohé jsou známé již od dob legendárního krále Karla, který sjednocil české země v polovině XIV. Století. Dobře zavedená také srbská Break Water.

Jak minerální voda pomáhá nastávajícím matkám?

Těhotenství způsobuje v těle ženy různé dysfunkce a patologie. Kromě všech známých toxikóz u těhotných žen se může stát:

 • křečové žíly na nohou;
 • hemoroidy;
 • zácpa
 • gastritida
 • otok, zejména ve třetím trimestru;
 • narušení endokrinního systému;
 • gestační diabetes atd..
Je možné pít minerální vodu pro těhotné ženy s příznaky těchto nemocí?

Extrémně nasycený solí hořčíku, vysoce mineralizovaný "Zayechitskaya hořká" snižuje tónu dělohy a střev, odstraňuje zácpu, pomáhá při nespavosti a nervovém stresu. Nápoj žije podle svého názvu, pijte vodu v malých dávkách. Jedná se o užitečnou minerální vodu pro těhotné ženy, ale nezapomeňte na silný projímavý účinek přípravku „Zayechitskaya Gorky“..

Minerální voda "Bilinsk Kiselka" normalizuje trávení, eliminuje pálení žáhy, úspěšně bojuje proti nevolnosti s toxikózou v prvním trimestru. V pozdějších fázích a po porodu pomáhá stabilizovat tělesnou hmotnost..

"Vincent" bohatá na jód, stabilizuje štítnou žlázu, která je během těhotenství velmi stresovaná. Draselné ionty příznivě ovlivňují imunitu a tón žil - snižuje se riziko křečových žil a hemoroidů.

Voda "Rudolfov Pramen", bohatý na železo, zvyšuje hladinu hemoglobinu, pomáhá saturovat tkáně matky a dítěte kyslíkem. Obohatuje tělo antagonisty hořčíku a vápníku a zajišťuje aktivní buněčný metabolismus. Pomáhá s pyelonefritidou a jinými zánětlivými onemocněními močového ústrojí, které se vyskytují nebo se často zhoršují během těhotenství.

srbština "Break Water" zvláště užitečné v pozdějších fázích. Ve třetím trimestru zmírňuje otoky, pomáhá s pyelonefritidou, má hypotenzivní účinek na gestózu..

Použití minerálních vod léčivých stolů v omezeném množství by nemělo mít výrazné vedlejší účinky, je však lepší konzultovat s pozorujícím lékařem, zda je minerální voda sycená oxidem uhličitým během těhotenství užitečná. To platí zejména pro ženy, které poprvé otěhotní nebo mají negativní zkušenosti s předchozími těhotenstvími. Opatrnost by měla být také věnována vícečetným a věkem souvisejícím těhotenstvím..

Minerální voda pro mladé matky

Po porodu má mnoho žen nadváhu. Příjem minerálních vod z České republiky a Srbska normalizuje metabolické procesy, odstraní toxiny a toxiny z těla a rychle obnoví fyzickou zdatnost. Minerální voda žádným způsobem neovlivňuje kvalitu mateřského mléka a voda ze Srbska se dokonce doporučuje pro koupele a doping kojenců s pruritem a alergiemi.

Koupit minerální vodu pro těhotné ženy

Náš internetový obchod prodává přírodní a minerální vodu z České republiky a Srbska velkoobchodně i maloobchodně. Voda se dodává ve značkových plastových lahvích, které chrání obsah před ultrafialovým zářením. Doba použitelnosti nápojů - 12 nebo 24 měsíců od data plnění do lahví.

Minerální voda během těhotenství

Krátce před těhotenstvím jsem byl vážně zmaten otázkami správné výživy. Jedním z mých malých objevů byla minerální voda. Čistí tělo, odstraňuje toxiny a toxiny. Změnu jsem si všiml doslova po několika měsících nového života. Ti, kteří začali „bláznit“ ledviny, přestali obtěžovat. Stav kůže a vlasů se zlepšil. Žaludek začal fungovat jako hodiny. A to navzdory skutečnosti, že jsem tehdy byl klasickým zástupcem typu „běžný administrativní pracovník“: celý den doma, při posezení u počítače, byly večeře často nahrazovány občerstvením. A čerstvý vzduch vstoupil do mých plic jen během krátkých pomlček z obchodního centra do metra, z metra do autobusu az autobusu do domu.

S nástupem těhotenství se musela rozšířit řada užitečných návyků: více čerstvého vzduchu, pečlivější přístup ke stravě. Ale co minerální voda? Tehdy jsem byl tak zvyklý na brakickou kapalinu s bublinami plynu, že bych si bez ní nedokázal představit oběd.

Ne každá minerální voda může být opilá během těhotenství

Těhotná, jak víte, soda není povolena. Ano, a lékařská stolní voda by měla být léčena opatrně. Četl jsem o tom mnohokrát a doktor řekl totéž. Vše však bylo jasné bez názoru odborníků. Jednou jsem se pokusil "zaplavit" toxikózu chladnou Borjomi. Ale to nevedlo k ničemu dobrému: bylo ještě více nevolnosti. Kromě toho odněkud pálení žáhy vyvstalo a předtím jsem netušil, co to je. Obecně jsem musel opustit minerální vodu s plynem, přestože pití je mnohem příjemnější než tichá voda.

Proto je lepší se vyhýbat syceným vodám během těhotenství, zejména pokud je na štítku uvedeno „vysoce sycené“. CO2 (stejný plyn) dráždí stěny žaludku. Mezi důsledky:

 • pálení žáhy;
 • zažívací potíže: průjem nebo naopak zácpa;
 • nepříjemný pocit nadýmání;
 • zvýšená toxikóza.

Co je minerální voda?

V lékárnách a obchodech se prodávají 3 druhy minerální vody, které se liší především obsahem soli.

1) léčba obsahuje 10 až 15 gramů solí na 1 litr, je předepsána lékařem pro léčbu a prevenci různých nemocí;

2) lékařská a jídelna obsahuje od 1 do 10 gramů solí;

3) jídelna obsahuje až 1 gram soli, to je běžná voda pro uhasení žízně.

Bez lékařského předpisu bych riskoval s pitím léčivé vody, protože léčivé vody mají mnoho kontraindikací. Lékaři varují, že výsledkem nerozhodnosti v této záležitosti mohou být dokonce kameny ve žlučníku a ledvinách..

Lékařské stoly a stolní voda, pokud je to žádoucí, těhotné ženy mohou a měly by dokonce pít. Hlavní věc je pečlivě sladit množství tekutiny, kterou pijete, s pitným režimem doporučeným lékařem. Jinak hrozí zvýšené otoky..

Minerální voda: Složení

Minerální vody přicházejí v několika typech: hydrogenuhličitan, chlorid, síran.

Hydrogenuhličitan - užitečné pro střeva, sliznice žaludku, játra, blahodárně působí na oběhový systém, pomáhají zlepšovat metabolismus. Nejslavnější z nich je Borjomi.

Minerální voda chloridu (například Omsk nebo Okhotinskaya) stabilizuje střeva a žlučovody. Při čekání na dítě by s nimi mělo být zacházeno se zvláštní péčí. Faktem je, že chloridy jsou solné báze, které přitahují vodu. Během těhotenství vyžaduje vše, co souvisí s metabolismem voda-sůl, zvýšenou pozornost kvůli riziku otoku. Kromě toho může krevní tlak vyskočit z pitné vody pomocí chloridů. Proto během těhotenství takový minerální voda obchází.

Síranové vody se vyznačují vysokým obsahem vápníku, sodíku a hořčíku. Je prokázáno, že zlepšují metabolismus, doporučuje se pít s cukrovkou, obezitou.

Veškeré informace o složení minerální vody jsou uvedeny na etiketě. Často je však těžké přesně zjistit, která voda je před námi, v jedné tekutině mohou být obsaženy všechny tyto typy solí. Před nákupem budete muset strávit dost času na důkladné prostudování produktu.

Důležité! Než začnete pít léčivou minerální vodu, musíte se poradit se svým lékařem.

Také důležité! Nízkou slanou vodu lze pít jako normální tekutina. Pokud mluvíme o léčivé vodě, je nutné striktně dodržovat pitný režim předepsaný lékařem.

Co dělat, pokud opravdu chcete perlivou vodu?

Během těhotenství tělo často diktuje, co chce v tuto chvíli. A přestože je nyní nežádoucí pít sycené nápoje, může to „vyžadovat“ naléhavé nalití bublin do nejméně půl sklenice vody. Co dělat?

 • Můžete si dovolit trochu mírně sycenou minerální vodu. Jediným použitím malého množství takové vody nedochází k žádnému poškození. Přijaté potěšení bude blokovat riziko vzniku lehkého pálení žáhy. Pro budoucí matku jsou pozitivní emoce velmi důležité, takže si občas můžete dovolit mírné porušení pravidel. Samozřejmě, pokud je to možné, je lepší zvolit minerální vodu bez plynu.
 • Můžete uvolnit část sycené minerální vody. Stačí několikrát protřepat láhev a otevřít víko. Přebytečný plyn zmizí as tím i riziko nadýmání. U onemocnění jater je takový postup nutný.

Správně vybraná minerální voda bude pro nastávající matku dalším zdrojem pohody. Mimochodem, je užitečný nejen jako nápoj, ale také jako kosmetický přípravek. Opláchněte si vlasy jednou týdně minerální vodou. To je posílí a dodá jim zdravý vzhled a lesk..

Minerální voda během těhotenství v různých časech: kterou minerální vodu lze během těhotenství opít a kterou na chvíli odmítnout?

Je možné pít minerální vodu během těhotenství??

Pro pohodlnou existenci musí člověk nejen dobře jíst, ale také pít v dostatečném množství tekutiny. To platí také pro těhotné ženy - protože budoucí matka je také zodpovědná za dítě uvnitř jejího lůna. Nejsou však žádné menší otázky než při diskusi o denním menu.

Výhody minerální vody během těhotenství

Minerál se nazývá voda nasycená biologicky aktivními látkami, mikroelementy, přírodními solemi a extrahovaná ze střev Země. Jeho složení se časem nemění, kapalina nemění své chemické a fyzikální vlastnosti.

ODKAZ! Léčivé vlastnosti minerální vody byly známy ve starověkém Řecku. Nejenže se konzumovalo denně, ale také se používalo k plavání..

Minerální voda, protékající skály po mnoho stovek let, má jedinečné vlastnosti:

 • Lékaři říkají: nejlepším způsobem nasycení těla solemi, které potřebuje, je vypít sklenici minerální vody. Kapalina pomáhá odstraňovat rozpadající se produkty a toxiny z těla, uvolňuje přebytečný hlen a toxiny..
 • Minerální je předepsán pro onemocnění, jako je chronická gastritida a pankreatitida, kolitida, cholecystitida, žaludeční vředy, gastroduodenitida, zácpa.
 • Zpomaluje vývoj diabetu, obnovuje funkci jaterních buněk v případě mastné hepatózy a virové hepatitidy.
 • Pomáhá vyrovnat se s patologiemi kloubů, urolitiázou, anémií, cystitidou, bronchitidou a tracheitidou, onemocnění štítné žlázy.

Těhotná žena by se neměla vzdát minerální vody. Tento nápoj zlepšuje metabolické procesy v těle, má příznivý vliv na fungování žaludku a střev, aktivuje produkci kyseliny adenosintrifosforečné, bez které žena nebude mít sílu ani dobrou náladu.

Podle stupně mineralizace je minerální voda rozdělena do 3 skupin:

 • Stolní minerální voda - množství soli v ní nepřesahuje 5 g. Nedráždí sekreci žaludku a je vhodný pro každodenní použití..
 • Lékařská a jídelna - koncentrace soli nepřesahuje 10 g.
 • Lékařské - na litr představuje více než 10 gramů soli. Rozděluje se na alkalické a kyselé.

- s plynem

Lékaři takovou minerální vodu silně nedoporučují. Oxid uhličitý často vyvolává říhání, pálení žáhy, problémy s gastrointestinálním traktem a exacerbaci gastritidy. A v normálním stavu jsou procesy nepříjemné, a ještě více během těhotenství. V extrémních případech můžete uvolnit plyn a ponechat nádrž bez víka po dobu několika hodin.

- bez plynu

Minerální voda bez plynu dokonale zapadá: střeva nejsou nepříjemná a nezpůsobují další negativní účinky. Ale v buněčném metabolismu se aktivně podílí a významně posiluje imunitní systém..

Jakou minerální vodu si vybrat těhotnou?

Jděte do obchodu a vezměte z police první láhev, která se objevila, na které je „minerální voda“ psána velkými písmeny. Ale to je chyba.

Je tak snadné narazit na faleš, který je, bohužel, nyní poloviční, ne-li nejvíce.

Proto neriskujte zbytečně, ale kupujte minerální vodu v lékárně - kdykoli si můžete vyžádat dokumenty potvrzující kvalitu produktů. V maloobchodních prodejnách jsou tato pravidla často porušována..

Je to stolní minerální voda, která je vhodná pro těhotnou ženu. Může to být „Arkhyz“, „čerpací místnost Lipetsk“, „Krasnousolskaya“. Pomůže vám velmi dobře:

Při nakupování postupujte podle těchto pokynů:

 1. Pozorně si přečtěte štítek. Měl by být uveden výrobce, název vody, datum plnění do lahví, chemické složení, pravidla a doba použitelnosti, metoda mineralizace, typ vody kationtem a aniontem.
 2. Vyberte si minerální vodu ve skleněných lahvích. Plastové obaly jsou pochybným materiálem. Nepřijímá ani slabé zahřívání: pokud láhev stála na přímém slunečním světle nebo v blízkosti topných zařízení, začnou látky z jedovatých pro člověka vystupovat.
 3. Otevřená láhev se nedoporučuje skladovat déle než dva dny. Po 48 hodinách zmizí téměř všechny užitečné složky a vysráží se soli, což již nepřinese výhody, ale poškození.
 4. Skladovatelnost minerálů je 12 měsíců ode dne, kdy byla plněna do lahví. Dlouhodobější už není důvěryhodné.
 5. Kapalina by měla být extrahována z ověřených přírodních zdrojů (prameny, artéské studny). Na jamce musí být uvedeno číslo jamky.

Kdy je lepší nepít minerální vodu?

Neměnné pravidlo: minerální vodu můžete pít pouze se souhlasem svého lékaře. Současné nemoci mohou být kontraindikací pro použití tohoto nápoje:

 • Kardiovaskulární patologie (s oběhovými poruchami);
 • Nefrit;
 • Onemocnění gastrointestinálního traktu během exacerbace (nevolnost, zvracení, průjem);
 • Krvácení jakéhokoli původu;
 • Pooperační období;
 • Individuální nesnášenlivost.

Ve vzácných případech se objevují nežádoucí účinky: třes rukou, nespavost, podrážděnost, bolesti hlavy a bolesti žaludku.

Nedostatek vlhkosti negativně ovlivňuje tělo matky i plodu. Objevuje se zácpa, zvyšuje se riziko tromboflebitidy a křečových žil, snižuje se krevní tlak.

Rozpadové produkty začnou otravovat tělo, imunita klesá, pokožka ztrácí pevnost a pružnost, žena se cítí unavená.

V prvním trimestru vody (jednoduché i minerální) můžete hodně pít: s hmotností 50 kg - nejméně 2 litry denně, v 60 kg - 2,5 litru, 80 kg - více než 3 litry.

Ve druhém trimestru se pokuste dodržovat pitný režim bez zneužití. Výjimkou je otrava, toxikóza, extrémní teplo. Ale ve třetím trimestru je čas na pitný režim, o kterém vám lékař pravděpodobně řekne.

Pokud těhotenství probíhá dobře a (hlavně) jste minimalizovali používání soli a sladkých potravin, pak obecně neexistují přísná omezení.

Ale se zdravotními problémy - otoky, pozdní toxikóza, patologie ledvin - bude muset trpět.

Minerální voda nesmí být zahřívána a mražena. K pití - pouze pokojová teplota.

POZORNOST! V těle by měla být tekutinová rezerva, protože plodová voda je aktualizována 8krát denně! Můžete samostatně provádět světelný test doma: sbírat část moči - jaká je to barva? Tmavý nasycený odstín znamená, že do něj proudí příliš málo tekutiny, světlý odstín označuje dostatečné množství. Někdy, žízeň, můžete zkusit jíst šťavnaté ovoce - ušetří vám to další část tekutiny.

ODKAZ! Léčivou stolní vodu lze také vypít, ale ne více než 2-3 skleničky denně a pouze 1-2 týdny.

Závěr

Minerální voda se velmi liší od běžné vody, takže pravidla pro její pití jsou úplně jiná. Při jejich pozorování však získáte účinný a užitečný nástroj k udržení síly těla při nakládání dítěte. Hlavní věcí je pít přiměřeně a poslouchat lékařská doporučení.

Speciálně pro beremennost.net Elena TOLOCHIK

Je možné pít minerální vodu během těhotenství. Jakou minerální vodu pít během těhotenství

Během období těhotenství ženy věnují zvláštní pozornost výběru nápojů a jídel, které jsou součástí jejich každodenní stravy. Adekvátní příjem tekutin je nezbytný pro pohodu a zdraví..

A pokud otázky týkající se spotřeby pitné vody obvykle nevzniknou, tak co minerální voda. Koneckonců není tajemstvím, že některé druhy minerální vody patří do kategorie léčivých přípravků, které nejsou určeny k denní spotřebě.

Je možné pít minerální vodu během těhotenství nebo je upřednostňována pitná voda??

Minerální voda během těhotenství

Abychom pochopili účinek minerálního nápoje na ženské tělo „v poloze“, je nutné pochopit samotný termín „minerální voda“.

Tato kategorie nápojů zahrnuje vodu obsahující přírodní soli, minerální sloučeniny a řadu biologicky aktivních složek.

Existuje několik typů gradace minerálních vod a jedna z nich - podle stupně mineralizace. Voda se stává:

 • Jídelna - přítomnost minerálů je od 1 do 2 g / l (méně než 1 g / l je tradiční „čerstvá“ pitná voda). Tento typ vody neovlivňuje tvorbu žaludeční sekrece. Stolní voda může být použita jako kapalina pro každodenní spotřebu..
 • Léčebně-jídelna - zahrnutí minerálů je až 10 g / l. Tento segment minerálních vod je zastoupen nejčastěji. Je třeba mít na paměti, že nekontrolovaný příjem minerální tekutiny léčebného stolu může způsobit zdravotní problémy.
 • Lékařské - koncentrace minerálů je více než 10 g / l. Voda této kategorie se dělí na kyselou a zásaditou. Léčivou minerální vodu je možné užívat, a to zejména v „poloze“, pouze po konzultaci s lékařem.

Oblast jeho aplikace určovala nejen stupeň mineralizace, ale také složení minerální tekutiny. Může být použit pro pití, pro inhalaci a externí ošetření.

Během vývoje dítěte v lůně ženy v těle těhotné ženy jsou metabolické procesy zvláště aktivní. A přítomnost dostatečného množství hlavního zdroje života - vody - hraje významnou roli v jejich úspěšném a správném průběhu. Tekutina také pomáhá včas a vhodným způsobem odstraňovat konečné metabolické produkty z těla..

Užitečné vlastnosti minerální vody během těhotenství

Klíčovým rozdílem mezi minerální vodou a čištěnou pitnou vodou je přítomnost biologicky aktivních a minerálních látek. Tekutina je extrahována ze střev Země, přičemž si udržuje své chemické vlastnosti konstantní i v průběhu času..

Spotřeba minerální vody:

 • Podporuje nasycení těhotného těla esenciálními solemi.
 • Slouží jako další zdroj draslíku, hořčíku a sodíku.
 • Pomáhá odstraňovat toxiny a produkty rozkladu.
 • Povzbuzuje odstraňování toxinů a hlenu.
 • Během období těhotenství spotřeba minerální tekutiny (vždy dohodnuto s lékařem!) Normalizuje střeva a žaludek, pomáhá vyrovnat se s tak jemným problémem, jako je zácpa.
 • Opravuje metabolické procesy.
 • Aktivuje syntézu kyseliny adenosintrifosforečné - důležitý prvek energetického metabolismu.
 • Nezapomeňte na pomoc minerální vody v prvním trimestru těhotenství, kdy nepříjemné projevy toxikózy mohou vážně narušit obvyklou pohodu budoucí matky. Minerální voda během těhotenství v počátečních stádiích dobře vyrovnává nevolnost, vyrovnává elektrolyty a minerály ztracené v důsledku zvracení.
 • V pozdějších fázích těhotenství čelí některé ženy tak nebezpečnému stavu, jako je nedostatek kyslíku. Vývoj hypoxie u dítěte ohrožuje nejen zdravotní problémy, ale také ohrožuje jeho život. V tomto případě je ženě doporučována okysličená minerální voda jako prvek komplexní terapie. Poskytuje další přísun kyslíku do buněk, zvyšuje imunitu, dodává energii.

Možná omezení příjmu minerální vody během těhotenství

Nezapomeňte se poradit se svým lékařem, pokud máte:

 • Abnormality kardiovaskulárního systému.
 • Nefrit.
 • Léze zažívacího traktu (zejména při exacerbaci).
 • Krvácení jakékoli geneze.
 • V případě individuálních reakcí na minerální nápoje.

Minerální voda s plynem i bez něj během těhotenství

Denní spotřeba vody je kolem 8 sklenic. Avšak během období tepla, toxikózy, při zvýšené tělesné teplotě nebo průjmu se potřeba tekutiny ještě zvyšuje (až 12 sklenic).

Neomezujte se nuceně na příjem tekutin. Výjimkou je pouze pozdní těhotenství, při kterém se zvyšuje riziko vzniku otoků a pozdní toxikózy..

V takovém případě určí optimální režim pití lékař.

Při výběru mezi vodou bez plynu as plynem je rozhodně vhodné dát přednost první.

 • Pravděpodobnost negativních reakcí z nesycené minerální vody je minimalizována. Současně tekutina rychle uhasí žízeň, aktivně se podílí na metabolických procesech na buněčné úrovni a pomáhá také kompenzovat nedostatek solí a minerálních sloučenin.
 • Pokud žena „na místě“ tráví málo času venku, doporučuje se jí minerální nápoj obsahující kyslík. Zabrání to nejen hypoxii dítěte, ale také zvýší vitalitu a imunitní obranu těhotných.
 • Pokud jde o sycenou minerální vodu během těhotenství, její konzumace je nežádoucí. Bubliny oxidu uhličitého, které se dostávají do orgánů zažívacího traktu, jako by je nafukovaly zevnitř, často vyvolávají pálení žáhy, říhání, problémy v zažívacím traktu, zácpu. Možná exacerbace gastritidy, zvýšený tonus dělohy. Výsledkem je, že nastávající matka místo úlevy zažije ještě větší nepohodlí. Pokud je žena naprosto nesnesitelná pít vodu bez plynu, může oslabit negativní dopad uhlíkové složky. K tomu stačí otevřít víko a nechat vodu „dýchat“ pár hodin.

Minerální voda z pálení žáhy během těhotenství

Pálení žáhy je nepříjemný stav, který může způsobit značné nepohodlí v různých gestačních obdobích. Toto onemocnění vyvolává žaludeční sekreci, která vstupuje do jícnu a způsobuje silné podráždění jeho stěn.

Výsledkem je, že těhotná žena pociťuje pocit pálení na hrudi, pravděpodobně v kombinaci s neméně hořícím říháním.

Dokáže minerální tekutina vyrovnat se s takovým nepohodlí? Ano, ale mělo by to být bez plynu a se správným chemickým složením - zásadité (Borjomi, Essentuki - 4, 17, Luzhanskaya, Slavyanovskaya, Sairme, Nabeglavi, Dilijan, Polyana Kvasova ").

 • Kyselina chlorovodíková, která vyvolává pálení žáhy, reaguje s kovy minerální vody. Výsledkem je tvorba neutrálních rozpustných solí a pocit úlevy.
 • Minerální tekutina prochází jícnem a odplavuje zbytky potravin ze svých stěn, což také snižuje projevy pálení žáhy.
 • Aby se zabránilo novému pálení žáhy, vypijte sklenici minerální vody vhodné pro vlastnosti půl hodiny před jídlem a 30-60 minut po jídle. Nápoj by měl mít pokojovou teplotu. Pokud byla zakoupená voda s plynem, nechte ji „dýchat“ 1,5–2 hodiny.
 • Pijte minerální vodu bez spěchu a v malých doušcích.

Minerální voda pro zácpu během těhotenství

Lékař by se měl zabývat výběrem jakéhokoli léčivého přípravku, ale žena bude mít také zájem věnovat pozornost vybraným prostředkům. Minerální voda určená k odstranění nebo snížení problému zácpy by měla zahrnovat:

 • Bicarbonate - zvyšuje měkkost pohybu střev, snižuje propustnost buněčných membrán.
 • Sírany - zpomalují absorpční proces absorpce tekutin střevními stěnami, čímž se stolice stává měkčí.
 • Chlor - doplňuje a duplikuje účinky bikarbonátu a síranů.
 • Sodík, hořčík - působí protizánětlivě, přispívá k vylučování hlenu.
 • Vápník.

Pro dosažení nejlepšího účinku je lepší konzumovat minerální tekutinu:

 • půl hodiny před jídlem;
 • v malých doušek;
 • zahřejte na 40-45 ° C.

Objem jedné porce se postupně zvyšuje z 0,5 na 1 šálek. Donat Magnesium, Lysogorskaya, Uleimskaya (Magnesium), Smirnovskaya, Narzan mohou pomoci vyrovnat se s problémem zácpy..

Lékařské stolní minerální vody během těhotenství

Nápoje v této kategorii nezajišťují nekontrolovanou a častou konzumaci, protože mohou způsobit negativní reakce z těla. A ačkoli jsou nabízeny na volném trhu, budoucí matky by se měly nejprve poradit s lékařem.

Minerální voda Donat Magnesium během těhotenství

Voda "Donat Mg" se týká skupiny uhličitan hořečnanu, sodíku, hydrogenuhličitanu a síranu sodného. Stupeň mineralizace dosahuje 13 g / l. Nápoj obsahuje hořčík v nejsnadněji vstřebatelné formě lidským tělem - iontový. Tato sloučenina je důležitým regulátorem trávicího procesu..

 • Bikarbonát reaguje se sekrečními sekrecemi žaludku, zatímco vytváří další plynové bubliny. V důsledku jejich neustálého pohybu dochází k masáži sliznice, která pozitivně ovlivňuje sekreci žaludeční šťávy a její absorpční kapacitu.
 • Hořčík v iontové formě proniká do buněk a vstupuje do biochemických reakcí, vstřebává se pouze tam, kde je to potřeba. „Nadbytek“ hořčíku je z těla volně odstraněn.
 • Hořčík je antistresový minerál, proto může být v pozdějších stádiích těhotenství Donat Mg doporučen ženám kvůli zvýšené úzkosti na základě nadcházejícího porodu..

Co se týče takové kategorie jako těhotné ženy, voda Donat Mg může být předepsána v komplexu léčby gestózy, anémie, zácpy i prevence potratů. Léčebný průběh obvykle trvá 1-1,5 měsíce.

Minerální voda "Essentuki" během těhotenství

Voda Essentuki patří do skupiny léčivých vod chlorid-bikarbonát-sodík. Pouze Essentuki 4 - léčivá stolní voda a Essentuki 17 - léčivá voda s vysokým stupněm mineralizace (10-12 g / l) mají alkalickou reakci.

Složení nápoje obsahuje:

 • hydrogenuhličitany;
 • sodík;
 • bor;
 • vápník;
 • draslík;
 • hořčík.
 1. Essentuki 4 pomáhá ztenčit hlen, který se tvoří v zažívacím traktu, normalizovat motorické a sekreční funkce zažívacího systému a stimuluje celkovou činnost žaludku. Laxativní účinek je slabý. Maximální délka léčby by neměla přesáhnout 1 měsíc. I použití přípravku „Essentuki 4“ musí být dohodnuto s lékařem.
 2. "Essentuki 17" se vyznačuje vyšším stupněm mineralizace, proto se používá pro léčebné účely - při odstraňování infekčních lézí zažívacího traktu..

Léčivá voda zlepšuje pohodu v případě poruch příjmu potravy, metabolických poruch (metabolismus solí nebo lipidů, diabetes mellitus, nadváha), lézí jater a biliárního systému (mimo fázi exacerbace).

"Borjomi" - minerální voda během těhotenství

Tento nápoj patří do kategorie minerální vody hydrogenuhličitanu sodného s alkalickou reakcí. Stupeň mineralizace nepřesahuje 6 g / l. Z aktivních složek stojí za zmínku:

Příjem dávkované vody (v předepsaném průběhu léčby) přispívá k:

 1. Normalizace acidobazické rovnováhy a trávení obecně.
 2. Snižte hladinu cukru v krvi.
 3. Obnovte normální funkci jater.
 4. Rozpuštění malých ledvinových kamenů (ne více než 5-7 mm).
 5. Obnovuje rovnováhu těla v těle.
 6. Zabraňuje dehydrataci (udržuje vlhkost).
 7. Má mírně projímavý účinek..

Inhalace minerální vodou během těhotenství

Nachlazení a často po kašli v období nošení dítěte může výrazně poškodit zdraví drobků a průběh těhotenství..

Aby se zabránilo možnému negativnímu dopadu tradičních léčiv, nejen těhotné ženy, ale také lékaři stále více hledají benignější metody léčby. Ty zahrnují alkalické inhalace..

Během těchto procedur dochází ke kvalitativnímu zkapalnění silného tajemství nahromaděné v dýchacím systému. V důsledku toho dochází ke snadnějšímu a produktivnějšímu vykašlávání hlenu..

Pro inhalaci minerální vodou není třeba kupovat drahá zařízení. Stačí si vzít klasický parní inhalátor (nebo středně velkou pánev).

 1. Připravte alkalickou (!) Minerální vodu (například Borjomi, Essentuki 4, Narzan). Pokud je to možné, uvolněte plyn..
 2. Zahřejte - pára by měla stoupat nad tekutinu, ale neměla by spalovat sliznici.
 3. Nakloňte hlavu a vydechujte páru po dobu 7-10 minut.

Jakou minerální vodu pít během těhotenství

 • Léčivé vlastnosti minerální tekutiny tvoří sloučeniny, které tvoří její složení. Při nákupu minerální vody věnujte pozornost chemickému složení nápoje (minerály, soli, plyny), způsobu a stupni jeho mineralizace a typu kationtů a aniontů.
 • Preferujte minerální vodu ve skleněných nádobách.
 • Po otevření lahvičky by měl být její obsah opilý maximálně 2 dny.
 • Doba použitelnosti minerálního nápoje je 1 rok. Nekupujte vodu, která naznačuje delší dobu.
 • Věnujte pozornost místu produkce vody - měla by být extrahována z ověřených zdrojů (s počtem studní).

Stručně řečeno, stojí za to říci, že minerální voda může být zahrnuta do stravy těhotné ženy, ale ne pravidelně a pouze po lékařské konzultaci. Je lepší dát přednost nápojům bez plynu.

Minerální voda během těhotenství v různých časech: kterou minerální vodu lze během těhotenství opít a kterou na chvíli odmítnout?

Období těhotenství znamená mnoho omezení a zákazů v životě budoucí matky.

Většina z nich se týká výživy, na kvalitě, od níž závisí formování budoucího organismu dítěte v mnoha ohledech..

Voda pro těhotnou ženu má zároveň velký význam pro zdraví nenarozeného dítěte.

Mohou těhotné ženy pít perlivou vodu

Šumivá voda nebo soda, jak ji lidé říkají, je koncept, kterým se míní různé druhy nápojů - od minerální léčivé vody, jako je „Essentuki“, až po sladkou limonádu..

Pokud jde o použití posledně uvedeného, ​​těhotná žena by měla mít přísné tabu.

Minerální voda je v některých případech povolena nastávajícím matkám, ale v omezeném množství a bez kontraindikací.

S plynem

lidová víra říká, že pokud těhotná žena touží po určitém jídle nebo pití, nemůžete se odmítnout: řeknou: „dítě se ptá“.

moderní medicína naléhá na budoucí ženy v práci, aby tuto situaci vážně přehodnotily a nepily sycené nápoje.

oxid uhličitý v nich obsažený dráždí střeva, způsobuje zvýšenou tvorbu plynů a plynatost, což vede k těžkým nepohodlím nejen u žen, ale také u embrya.

u těhotné ženy vede užívání těchto nápojů k pálení žáhy a bolesti v gastrointestinálním traktu, otoku, díky kterému je žena nucena užívat léky, a to rovněž neovlivňuje zdraví dítěte.

Kromě toho látka, která způsobuje vtipné bubliny, podporuje vyluhování vápníku, jehož nedostatek je již pozorován u většiny žen v poloze. použití šumivé vody tedy může vést k vážným problémům se zuby a kostmi nejen u nastávající matky, ale také u dítěte.

mírně sycené

v ideálním případě je také lepší takovou vodu odmítnout, protože stále obsahuje oxid uhličitý - jen v nižší koncentraci. v důsledku toho zůstává riziko nežádoucích účinků.

když zápasíte s touhou cítit v krku charakteristické pocity „plynu“, není síla, je lepší vypít sklenici mírně sycené vody.

ale neměli byste neustále chodit o organismu, ve kterém zuří hormonální změny.

při použití mírně sycené vody je pravděpodobné, že ztratí bdělost a měří, protože psychologicky se zdá, že taková voda je méně škodlivá.

bez plynu

Během těhotenství je povoleno konzumovat vodu bez plynu, zejména pokud je nasyceno užitečnými stopovými prvky, jako je draslík, hořčík a sodík. ale je lepší nekupovat nápoje obsahující chlorid sodný - tato látka vyvolává otoky, které často trápí nastávající matku.

pokud není možné najít vodu nesycené oxidem uhličitým s užitečným složením, je povoleno používat vodu sycenou oxidem uhličitým, která z ní předtím vypustila plyn.

co minerální voda nemůže být opilá těhotná

Při výběru minerální vody je důležité věnovat pozornost nejen složení, ale také typu:

 • jídelna, mineralizace 1 g / l;
 • lékařská a jídelna, mineralizace od 1 do 8 g / l;
 • hojení, mineralizace 10 g / l.

Při porodu dítěte je povoleno používat pouze stolní minerální vodu, jejíž koncentrace živin je obsažena v preventivních dávkách. Neměla by se používat léčivá voda ani stolní těhotné ženy, protože účinné látky v nich způsobují během těhotenství zvýšený stres na ledvinách a některých dalších orgánech pracujících v nouzovém režimu..

Mohu pít Borjomi během těhotenství?

Borjomi patří k lékařskému stolnímu typu minerální vody, proto je používejte pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře.

Kyselina fosforečná, která je přítomna ve směsi, s genetickou predispozicí může vyvolat patologie ledvin.

Slavná minerální voda je zároveň vynikajícím a bezpečným prostředkem proti kašli. Můžete použít beze strachu z jakýchkoli vedlejších účinků.

Kontraindikace užívání minerální vody během těhotenství

Protože během očekávání dítěte, orgánů a systémů dochází ke zvýšené zátěži, riziko rozvoje nemocí, u nichž byla před početí pozorována predispozice, se zvyšuje. Použití vody se stopovými prvky v kompozici může být nežádoucí v případě problémů:

Pokud tedy žena trpí takovými chorobami, je lepší prodiskutovat otázku konzumace s lékařem.

Je také nutné pečlivě sledovat pocity: pokud se cítíte hůře a máte nepříjemné pocity (otoky, tvorba plynů atd.), Musíte přestat brát minerální vodu.

Proč nemůžete pít sycené nápoje

Sladké nápoje sycené oxidem uhličitým obsahují kromě oxidu uhličitého barviva a aromatické látky, které přispívají k rozvoji alergií a patologií slinivky břišní.

Přítomnost náhrad cukru v složení těchto nápojů představuje velkou hrozbu pro zdravotní stav. V kombinaci s oxidem uhličitým mohou tyto látky vyvolat diabetes v co nejkratší době..

Hlavní složka perlivé vody

Složení sycené vody obsahuje oxid uhličitý, to je on, kdo vytváří efekt bublin. Vstup bublin do žaludku narušuje normální kontrakci žaludku, proto je narušena jeho funkce.

Všechny sycené nápoje jsou vybaveny oxidem uhličitým, jeho hojnost v žaludku způsobuje silnou tvorbu plynu.

Během těhotenství je gastrointestinální trakt již narušen a používání sodovky posiluje jeho nepohodlí.

Oxid uhličitý se částečně pohybuje ve střevech a druhá část se vrací podél cesty jícnu. V důsledku této akce těhotná žena trpí říháním. S tendencí k pálení žáhy může pálivá bolest propíchnout jícen.

V důsledku zvýšené akumulace plynů ve střevech se často vyskytují vedlejší účinky - volné stolice nebo zácpa.

Pokud je v anamnéze gastritida nebo peptický vřed, může příjem perlivé vody vyvolat zhoršení těchto nemocí.

Benzoát sodný a barviva

Protivíte se mi

 • rozmary těhotné jsou svaté;
 • všichni pijí a nic se jim nestane;
 • dostat sodu tak snadné, šel a koupil, není třeba vařit.

Nebudu se hádat, pokud chcete porodit zdravé dítě, pak udělejte správný závěr sami.

Hlavní kritéria, pro které máme rádi sodu: sladká, atraktivní světlá barva, s bublinkami, dlouhodobě skladovaná.

 1. Sladká voda se získává pomocí sladidla, ale dozvěděli jsme se o ní tolik hrůz, zdraví je dražší.
 2. Krásné světlé barvy nápoje. Přidání některých barviv, dokonce i potravinářských, pomůže tomu dosáhnout. A to často způsobuje alergie. Mimochodem, v limonádě dodal.
 3. Perlivá voda je skladována po dlouhou dobu. V průmyslové výrobě se k ní přidává speciální konzervační látka, benzoát sodný. Jeho kombinace s kyselinou askorbovou v sycených nápojích zvyšuje riziko rakoviny.

Pro těhotné ženy v šumivé vodě jsme nenašli nic užitečného. Je jen na vás, abyste to vypili nebo ne.

Je možné pít sladkou limonádu?

Pokud je běžná sycená minerální voda tak nebezpečná, jaké jsou důsledky pití sladké limonády??

V lidské mysli je nápoj vždy vnímán jako něco lehkého, neškodného a pro tělo téměř neviditelného. Nastávající matka, která chce zabránit těhotenství, často volí místo čokolády nebo zmrzliny limonádu nebo colu..

Bohužel je to velmi hluboká mylná představa. Sladké nápoje sycené oxidem uhličitým obsahují aspartam. Toto je název doplňku stravy, který je téměř 200krát sladší než cukr.

Pravidelný příjem aspartamu vyvolává vývoj patologií jater a také zvyšuje koncentraci triglyceridů.

Stávají se tak rizikovým faktorem pro cukrovku a obezitu nejen u matky, ale také u dítěte.

Perlivá minerální voda během těhotenství v raném a pozdním stádiu: kdy mohu pít nápoje s plynem a která minerální voda je nejužitečnější

Těhotné ženy, které užívají minerální vodu, mají mnoho omezení. Je třeba věnovat pozornost řadě nuancí: s plynem nebo ne, jaké je složení a typ. Důležitá je také přítomnost problémů s určitými orgány nebo genetická predispozice k určitým chorobám..

Soda během těhotenství: jak pít, aby nedošlo k poškození nenarozeného dítěte

Období těhotenství znamená mnoho omezení a zákazů v životě budoucí matky.

Většina z nich se týká výživy, na kvalitě, od níž závisí formování budoucího organismu dítěte v mnoha ohledech..

Voda pro těhotnou ženu má zároveň velký význam pro zdraví nenarozeného dítěte.

Jak často mohu pít perlivou vodu

Pro budoucí matku je nežádoucí pít perlivou vodu, zejména proto, že její tělo není potřeba. Několik doušek nepřinese újmu, ale neměli byste riskovat zdraví nenarozeného dítěte kvůli chvilkovému rozmaru.

Není-li kontraindikace, může se stolní voda odebrat v množství nejvýše 2 sklenice denně.

Minerální voda je kontroverzní produkt během těhotenství, ale při absenci kontraindikací a nepohodlí je možné brát minerální vodu bez plynu v přijatelných objemech.

Výhody a poškození minerální vody během těhotenství

Pití minerální vody v poloze (s výjimkou 3 trimestrů) není zakázáno, ale v omezených dávkách a bez kontraindikací.

Verze tabulky vám uhasí žízeň a současně zabrání hypoxii plodu. Nápoj obsahující nejvýše 1 g / l solí lze pít pravidelně. Než si však koupíte minerální vodu, musíte si prostudovat její složení a získat souhlas lékaře.

Minerální vody se vyznačují složením solí a minerálů. Nápoj s vysokou koncentrací prvků může u těhotné ženy způsobit nežádoucí účinky.

Borjomi, Essentuki a další terapeutické minerální vody jsou navíc kontraindikovány v:

Bez plynu

Taková voda může a měla by být konzumována, zejména ta, která je bohatá na draslík, hořčík a sodík. Výjimkou jsou nápoje obsahující chlorid sodný.

Tato látka způsobuje otok. Proto musíte před nákupem nutně prostudovat štítky a zkontrolovat přítomnost živin v produktu.

Lehce sycené

Je také vhodné tuto vodu odmítnout. Stále obsahuje oxid uhličitý, i když v malém množství. To znamená, že riziko nežádoucích reakcí zůstává.

Při používání slabě sycené minerální vody existuje riziko ztráty bdělosti a měření, protože psychologicky se zdá, že škoda z této vody je minimální.

Kterou minerální vodu nelze použít?

Během těhotenství nemůžete pít léčivou vodu, pokud neexistují přísné lékařské indikace. To, co jej odlišuje od jídelny, je to, že se prodává v lékárnách a plní se výhradně do skleněných lahví.

Chcete-li zjistit, jak voda patří do jedné nebo druhé kategorie, stačí se podívat na štítek.

Během těhotenství může nadbytek terapeutické minerální vody způsobit:

 • tvorba ledvinových kamenů;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • nemoci trávicího traktu.

Taková minerální voda je v podstatě lék a může být použita pouze podle pokynů lékaře..

Také nemůžete pít umělou mineralizovanou vodu. Pod tímto názvem se často prodává čištěná voda z vodovodu s přídavkem solí. Falešná chuť je velmi podobná originálu.

Nuance přijetí v rané a pozdní fázi

Použití minerální vody v různých gestačních obdobích má své vlastní nuance:

 1. V prvním trimestru minerální voda pomůže zbavit se nevolnosti a usnadní průběh toxikózy. Doporučuje se pít nejméně 2 litry denně, pokud je v jídelně minerální voda.
 2. Ve druhém trimestru je také důležité dodržovat režim pití, ale bez zneužití. Výjimka - toxikóza, otrava, extrémní teplo.
 3. Ve třetím trimestru je lepší nepít minerální vodu, může způsobit pálení žáhy a nadýmání. Kromě toho je pozdější období těhotenství časem pro sledování režimu pití. Pokud opravdu chcete, můžete vypít několik doušek, nezapomeňte sledovat stav těla. V tuto chvíli se nemůžete ani opřít o stolní vodu - riziko vzniku otoků je vysoké.

Zneužívání minerální vody způsobuje přesycení těla užitečnými stopovými prvky. Počet užitečných vlastností je v tomto případě snížen.

Kontraindikace

Vzhledem k tomu, že orgány a systémy jsou při čekání dítěte extrémně zatíženy, riziko vzniku nemocí, u nichž existovala predispozice k početí, se zvyšuje..

Navzdory velkému počtu užitečných látek může být použití vody se stopovými prvky ve složení nežádoucí s následujícím porušením:

 • kardiovaskulární onemocnění (se zhoršeným průtokem krve);
 • nefrit;
 • onemocnění gastrointestinálního traktu během exacerbace
 • krvácení jakékoli etiologie;
 • pooperační období;
 • individuální nesnášenlivost.

Pokud je žena ohrožena takovými chorobami, je lepší prodiskutovat otázku konzumace s lékařem.

Těhotné ženy, které konzumují minerální vodu, by měly pečlivě sledovat své zdraví, pokud se objeví otoky, plynatost a jiné nepohodlí, pití by mělo být přerušeno.

Jak si vybrat?

Při nákupu minerální vody musíte věnovat pozornost jejímu složení. Žádoucí je přítomnost draslíku, sodíku, hořčíku, vápníku a nepřítomnost solí chloru.

Je lepší vybrat si nápoj, který je ve skleněné nádobě. Plastová láhev je pochybná možnost, která po zahřátí může uvolnit jedy.

Kategorie produktů je také důležitá:

 • jídelna (kapacita soli je obvykle menší než 1 g / l);
 • lékařská a jídelna (do 10 g / l);
 • lékařské (nad 10 g / l).

Během těhotenství je povoleno pít stolní minerální vodu, v níž koncentrace solí nepřekračuje profylaktickou dávku.

Je nežádoucí používat léčivou a léčivou stolní vodu, protože účinné látky v jejich složení zatěžují ledviny a další orgány pracující v nouzovém režimu během těhotenství.

Top 5 oblíbených značek

Seznam minerálních vod, které mohou pít během těhotenství:

 1. Arkhyz. Nízko mineralizovaná stolní voda se používá jako další zdroj jódu pro těhotné ženy. Zlepšuje fungování štítné žlázy, která během těhotenství velmi trpí. Odstraňuje otoky na nohou, normalizuje krevní tlak. Nasyťte krev hořčíkem a draslíkem, čímž se snižuje přítomnost toxických prvků. Vhodné pro každodenní použití..
 2. Čerpací místnost Lipetsk. Lékařská a stolní voda s nízkou mineralizací. Normalizuje rovnováhu voda-sůl a eliminuje pálení žáhy. Nasycuje tělo těhotné ženy vápníkem, hořčíkem a zajišťuje aktivní metabolismus.

Užitečné pro pyelonefritidu a další záněty močového systému, které se během těhotenství často zhoršují.

 • Krasnousolskaya. Kompozice je ideální pro těhotné a kojící matky. Obsahuje vápník, sodík, hořčík, sírany a hydrogenuhličitan. Zlepšuje zažívací trakt, zmírňuje pálení žáhy a toxikózy. Je povoleno pít až 3 skleničky denně. Před použitím lahvičku otevřete a uvolněte plyn, nechte jej 1,5 až 2 hodiny bez uzávěru.
 • Kobliha hořčík. Lékařská a stolní minerální voda. Ošetřující lékař to předepisuje během těhotenství, pokud je nutné odstranit zácpu a zlepšit celkový stav těla. Doporučená dávka je 150 ml, překročení normy vede k průjmu, dehydrataci, zvýšené tvorbě plynu.
 • Bilinsk Kiselka. Zmírňuje pálení žáhy, normalizuje trávení a odstraňuje příznaky toxikózy v prvním trimestru. V pozdějších fázích a po porodu období pomáhá stabilizovat váhu.
 • Minerální vody aktivují trávicí trakt, zlepšují vstřebávání živin a jejich vstřebávání.

  Tyto účinky jsou způsobeny schopností nápojů zvyšovat sekreci hormonů, které aktivují metabolické procesy, což je velmi důležité pro těhotnou ženu a dítě. V tomto ohledu neexistuje žádná jiná alternativa k minerální vodě.

  Jak brát při přenášení dítěte?

  Vhodná minerální voda je vybírána na základě cílů a příznaků, které sledují těhotnou ženu. Seznam nápojů, které můžete během těhotenství pít, je poměrně široký..

  Každý druh minerální vody může vyřešit několik problémů. Největší efekt je dosažen vstupem na kurz. Je dovoleno používat několik minerálů najednou, ale před pitím je lepší vyhledat radu lékaře.

  Pro pálení žáhy

  Minerální voda musí být bez obsahu plynů a zásaditá v chemickém složení:

  1. Borjomi.
  2. Essentuki č. 4 a č. 17.
  3. Slavyanovskaya.
  4. Luzhansk.
  5. Polyana Kvasova.

  Pro odstranění záchvatů pálení záhy je lepší použít minerální vodu:

  • 30 minut před jídlem a půl hodiny nebo hodinu po jídle;
  • ne více než 1 šálek, předehřívání na pokojovou teplotu;
  • pomalu, v malých doušek.

  Z toxikózy

  Pro boj s toxikózou byste měli zvolit minerální vodu obsahující sodík. Pomůže vyrovnat se s nevolností, zlepšit funkci střev a normalizovat rovnováhu kyselina-báze (zvracení zvyšuje kyselost v těle). Také s toxikózou jsou důležité ionty hořčíku a síranu - zlepšují antitoxické vlastnosti jater.

  Minerální voda musí být před použitím odplyněna. Pijte v malých doušek. Dávkování je 50 ml na 10 kg hmotnosti.

  Pro zácpu

  Vypořádat se s problémem zácpy pomůže:

  1. Kobliha hořčík.
  2. Smirnovskaya.
  3. Narzan.
  4. Uleim (hořčík).
  5. Lysogorskaya.

  Pro odstranění zácpy je lepší pít minerální vodu:

  • 30 minut před jídlem;
  • v malých doušek;
  • zahřívání až 40⁰С.

  Inhalace

  Pro inhalaci minerální vodou je vhodný konvenční parní inhalátor nebo středně velká pánev.

  Pro postup, který potřebujete:

  1. Nakupujte minerální vodu s nízkým obsahem alkálií (například Essentuki No. 4, Borjomi, Narzan). Je vhodné uvolnit plyn.
  2. Do stříkačky nalijte 5 ml minerální vody a nalijte ji do inhalátoru.
  3. V nepřítomnosti inhalátoru zahřejte minerální vodu v pánvi na 38 stupňů, ne více, aby nedošlo k poškození nosní sliznice..
  4. Nakloňte hlavu nad páru a dýchejte ji po dobu 4-5 minut.

  Doplnit tekutinu

  Těhotné ženy mohou pít stolní vodu bez omezení, je to naprosto neškodné pro ni i pro dítě. Denní sazba závisí na aktivitě a hmotnosti nastávající matky. Průměrná dávka - 2 litry denně.

  Individuální norma se počítá podle následujícího vzorce: hmotnost * 30 + 500 ml (zásoby pro těhotnou ženu).

  Nedostatek vody u těhotné ženy zvyšuje viskozitu krve, což vede k trombóze a křečovým žilám.

  na téma článku

  Video vypráví o výhodách minerální vody během těhotenství:

  Závěr

  Minerální voda může být konzumována během těhotenství, ale s dodržováním pravidel. Upřednostňuje se stolní voda bez plynu. Může být opilý bez omezení.

  Co se týče lékařských a lékařských jídelen, smějí se používat pouze se souhlasem lékaře. Denní množství by nemělo přesáhnout 2 skleničky denně a průběh přijetí je 2 týdny.

  Články O Neplodnosti