Hlavní Výživa

Duphaston - hormonální droga pro zdraví žen

Duphaston je lék pro ženy: je předepsáno k dosažení rovnováhy hormonů v ženském těle. Hlavní účinnou látkou je hormon Didrogesteron.

Příjem duphastonu kompenzuje nedostatek progesteronu; užívá se samostatně nebo v kombinaci s jinými léky v závislosti na účelu léčby. Používá se k řešení různých problémů týkajících se reprodukčního zdraví žen..

Během těhotenství

Dosažení hormonální rovnováhy v časných stádiích těhotenství je důležitou podmínkou pro její zdravý průběh. Lékaři tedy předepisují Duphaston, pijí tablety podle pokynů lékaře do 12. až 14. týdne těhotenství..

Užívání Dufastonu zabraňuje oddělení vajíčka plodu - běžný problém v prvních měsících těhotenství. Odborníci jsou si jisti, že užívání hormonální drogy neovlivňuje správný vývoj plodu..

Pokud nastávající matka již měla potraty, zpravidla doporučují dvě tablety Duphastonu denně až do 12. týdne těhotenství. Pokud neexistuje podobná anamnéza a alarmující příznaky naznačující nebezpečí potratu v časném těhotenství, užívejte 4 tablety denně a poté 2-3 tablety denně, dokud příznaky nezmizí.

Odpověď: Lékaři obecně doporučují po jídle. Hlavní věc je udržovat časový interval mezi recepcemi. Například: máte předepsanou dávku 2 tablety denně, užívejte lék každých 12 hodin, pokud 3 tablety, pak každých 8 hodin. S tímto schématem se můžete vyhnout kolísání hormonálních hladin.

Neexistuje žádný prokázaný strach, že léčba Dufastonem těhotenství ztěžuje. Naopak, pokud těhotenství není klidné, vzhledem k nízké hladině progesteronu se doporučuje užívat 1-2 tablety.

Duphaston a kojení

Neužívejte Duphaston během kojení. Návod k použití jasně naznačuje, že v této záležitosti existují pouze částečné studie. Některé studie ukázaly, že malé dávky léku přecházejí do mateřského mléka. Vzhledem k tomu, že chybí přesný obrázek stupně penetrace a možného dopadu na vývoj těla dítěte, není Dufaston rozhodně vhodný pro kojící matky..

Účinky na menstruační cyklus a zpožděnou menstruaci

Jedním z použití Duphastonu je normalizace menstruačního cyklu u různých poruch. Pro bolest během menstruačního cyklu se doporučuje užívat 1-2 tablety denně, pouze od 5. do 25. dne cyklu.

Farmakologická doporučení pro další možné abnormality, které Dufaston pozitivně ovlivňuje:

  Nepravidelný cyklus: jedna až dvě tablety denně, počínaje druhou polovinou cyklu až po další; Silné krvácení: užívejte 2-3 tablety Duphastonu denně po dobu 10 dnů; Krvácení mezi cykly: 1–2 tablety denně v druhé polovině cyklu; Předmenstruační syndrom: dvě tablety denně, od druhé poloviny cyklu do začátku další; Žádná menstruace před menopauzou - jedna až dvě tablety denně v druhé polovině cyklu po dobu 14 dnů.

Duphaston s ovariální cystou

Léčba ovariálních cyst do 5 cm začíná konzervativně - předepisuje se vysoká dávka Dufastonu nebo Orgametrilu. Tablety se užívají v druhé polovině cyklu až do prvního dne následujícího cyklu..
Děje se tak, aby se vytvořily podmínky pro přirozeně se vyskytující procesy, ve kterých nefertilizované vajíčko a prvky reprodukčního systému procházejí opačným vývojem. Předpokládá se, že takový terapeutický režim stimuluje pokles cyst. Terapie se provádí pod dohledem odborníka: lékař určí jak dávku léku, tak délku léčby.

S endometriózou

Léčba endometriózy se provádí komplexně a jednou z povinných složek jsou hormonální léky.

Léčivům se doporučuje pít v časných stádiích onemocnění, pokud tkáň neroste. Šíření endometria s Dufastonem je sníženo, proces nastává nejen v děloze, ale také v dalších postižených orgánech.

Pokud jde o otázku užívání tohoto léku, každý lékař přistupuje individuálně a vypočítává denní dávku tablet pro pacienta.

V zásadě je lék předepisován od 5 do 25 dnů menstruačního cyklu, 1 tableta 2krát denně.

Periodické monitorování ultrazvuku endometria.

Poté, co se endometrium téměř vrátí k normálu a ztenčí - další podávání léčiva se zruší.

Bolest na hrudi při užívání

Citlivé a bolestivé prsy jsou jedním z možných, často projevujících se vedlejších účinků po užití Dufastonu. Nepohodlí a bolest s premenstruačním syndromem.
Hrudník v podstatě bolí při dlouhodobém používání Duphastonu. Pokud se lék používá po dobu tří let v kombinaci s estrogenem, jako hormonální substituční terapie, zvyšuje se riziko rakoviny prsu.

Za těchto okolností musíte neustále sledovat změny na kůži a bradavkách hrudníku a podrobit se rutinnímu vyšetření.

Nežádoucí účinky Duphastonu

Lékařská literatura popisuje řadu vedlejších účinků užívání Dufastonu, ale ne každá žena je má. Jejich vzhled je však varovným signálem, že samoléčení v tak choulostivé oblasti je vyloučeno.

Duphaston nejčastěji vyvolává následující vedlejší účinky:

 1. Bolest hlavy;
 2. Závrať;
 3. Nevolnost;
 4. Menstruační nepravidelnosti.

Někteří lidé mohou mít alergické reakce - otoky hrdla a obličeje, dušnost, pokles krevního tlaku.

Mezi popsané vedlejší účinky patří problémy s játry, deprese, ospalost, anémie, otoky nohou. V kombinaci s estrogenem může léčivo vytvořit podmínky pro infarkt a infarkt, mozkovou mrtvici a růst nádoru, pokud existují.

Ovlivňuje Duphaston hmotnost

Fóra žen, která diskutují o léčbě Dufastonem, často věnují pozornost pravděpodobnosti přibývání na váze a dalším vedlejším účinkům, jako jsou změny vlasů, kožní problémy, vyrážky a akné. Pravděpodobnost rekuperace není uvedena mezi možnými častými vedlejšími účinky při používání Dufastonu..

Ženy, které užívaly Duphaston po dlouhou dobu, potvrzují, že samotný lék nezpůsobuje přírůstek na hmotnosti, ale pokud k tomu dojde, je lepší se poradit s endokrinologem.

Co je lepší vzít Duphaston nebo Utrozhestan a jak se drogy liší

Utrozhestan je další progesteronová droga užívaná podobně jako Duphaston. Volba ve prospěch jednoho nebo druhého léku se provádí na základě lékařského posudku, přičemž se bere v úvahu možné rysy, celkový zdravotní stav pacienta. Obvyklá praxe používání Utrozhestanu je v prvních měsících těhotenství, které je způsobeno nedostatkem progesteronu v ženském těle.

Rozdíl mezi Utrozhestanem a Duphastonem spočívá v tom, že může být podáván vaginálně, což odstraňuje některé nepříjemné vedlejší účinky, jako je nevolnost, závratě a celkové nepohodlí. Podle některých vlastností je Utrozhestan lepší, protože nemá nepříznivý vliv na funkci jater, nezvyšuje riziko krevních sraženin a nevyvolává nebezpečné změny krevního tlaku.

Kyselina listová a Duphaston

Když se snažíte otěhotnět a v časných stádiích těhotenství, často se doporučuje užívat Duphaston a kyselinu listovou současně. Mnoho žen se zajímá, jaké budou důsledky takové kombinace? Odpovídáme na otázku - kyselina listová nezruší účinek hormonální drogy.

Kyselina listová neovlivňuje Duphastonovu funkci a tato kombinace je tiše praktikována.

Kompatibilita s alkoholem

Výrobce nezakazuje užívání alkoholu během léčby, ale výběr je pouze na vás.
Duphaston normalizuje hormonální rovnováhu a alkohol ji porušuje. Možná krvácení z dělohy, protože ethanol rozšiřuje krevní cévy. Tento účinek alkoholu na tělo při užívání Duphastonu byl zjištěn během laboratorních studií na zvířatech.

Analogy drogy

Utrozhestan

Droga se vyvinula v Thajsku. Hlavní účinnou látkou je přírodní progesteron přírodního původu. Je lépe snášen kvůli nedostatku alergie na složky. K dispozici ve dvou lékových formách - tablety a čípky..

Progesteron

Uvolňovací forma - injekce. Hlavní účinnou látkou je gestagen, známý jako hormon corpus luteum..

Ingesta

K dispozici ve formě tekutého roztoku v injekčních ampulkách. Léčivou látkou je progesteron..

Závěr z návodu k použití

Pokyny k použití naznačují, že se jedná o hormonální lék, který je třeba užívat pouze na lékařskou pomoc a pod dohledem lékaře. Při zneužití může dojít k poškození.

Rizikové jsou pacienti, kteří jsou alergičtí na složky léku, pokud není prokázána příčina krvácení z pochvy, závažná onemocnění kardiovaskulárního systému nebo mozku, včetně nádoru.

U onemocnění jater a oběhového systému může existovat riziko nežádoucích účinků, tendence k depresi.

Jak pít Duphaston a proč je předepisován ženám?

Co je Dufaston?

Duphaston (Duphaston) je lék v tabletách, který se používá k léčbě onemocnění ženského reprodukčního systému. Pro ženy je to zcela bezpečné. Droga nemá prakticky žádné vedlejší účinky na organismus.

Tento lék je hormonální a můžete ho pít pouze podle předpisu ošetřujícího lékaře, který provedl řadu vyšetření a různých testů na hormonální pozadí těla. Lékař vytvoří individuální mapu, řekne vám, jak používat lék s dávkou a dobou podání, a také mluvit o tom, jak správně dokončit používání Duphastonu..

Neoprávněné použití nebo stažení z užívání takového léku je přísně zakázáno - to může vyvolat nepředvídatelné komplikace.

Léčivou látkou je dydrogesteron - hormon syntetizovaný umělou metodou, která je analogem progesteronu generovaného v lidském těle. Přírodní hormon je často označován jako „těhotenský“ hormon, protože to je to, co dohlíží na reprodukční funkci v ženském těle.

Díky dydrogesteronu, který se získává uměle, bylo možné eliminovat téměř všechny vedlejší účinky přírodních hormonálních léků, například:

 • nerovnováha srážení krve;
 • glukokortikoidní účinek;
 • plastický metabolismus (anabolický účinek);
 • estrogenová aktivita;
 • termogenní aktivita;
 • androgenní účinek

Duphaston obdržel od lékařů a pacientů mnoho potvrzení.

Bolest na hrudi při užívání

Citlivé a bolestivé prsy jsou jedním z možných, často projevujících se vedlejších účinků po užití Dufastonu. Nepohodlí a bolest s premenstruačním syndromem. Hrudník v podstatě bolí při dlouhodobém používání Duphastonu. Pokud se lék používá po dobu tří let v kombinaci s estrogenem, jako hormonální substituční terapie, zvyšuje se riziko rakoviny prsu.

Za těchto okolností musíte neustále sledovat změny na kůži a bradavkách hrudníku a podrobit se rutinnímu vyšetření.

Návod k použití Duphaston

Duphaston by měl být používán během těhotenství pouze podle pokynů lékaře, který určí individuální dávkovací režim.

Můžete přestat pít lék podle doporučení lékaře a na základě nezbytných vyšetření a testů.

Pravidla pro užívání Dufastonu

Při užívání tablet Duphaston musíte dodržovat následující obecná pravidla:

 1. Lék musí být používán ve stejných časových intervalech. Normo, pokud si vezmeš pilulku v 7 hodin ráno, pak příště ji musíš vypít v 7 hodin večer.
 2. Pokud vynecháte pilulku, musíte počkat, až nabudete, aby nedošlo k narušení frekvence.
 3. Ukončení užívání Dufastonu je nutné po přesvědčení, že nedošlo k těhotenství. Za tímto účelem můžete provést test na těhotenství nebo krev na hCG, pokud dojde ke zpoždění menstruace.
 4. V případě těhotenství přestat pít, je přísně zakázáno. Pokud pacient pije Duphaston, je nutné se poradit se svým lékařem.
 5. Zrušení Dufastonu se provádí postupně, podle plánu, který vyzvedl ošetřující gynekolog.

Kdy brát

Mnoho lékařů při konzultaci doporučuje užívat Dufaston na těhotenství. Pokud máte pochybnosti o aplikaci, můžete se podívat na pokyny, které jsou v každém balení léku. Neplodnost nebo potíže s plánováním početí nejsou jediným důvodem k pití těchto pilulek. Dívka může vzít Duphaston v následujících případech:

 • předmenstruační syndrom;
 • nepravidelná menstruace;
 • endometrióza (nedostatečné množství hormonu progesteronu);
 • neplodnost na pozadí luteální nedostatečnosti;
 • hrozící nebo obvyklý potrat způsobený nedostatkem progesteronu, což potvrzují testy;
 • dysmenorea;
 • menstruační nepravidelnosti;
 • sekundární amenorea (léčba se provádí společně s estrogenovou terapií);
 • dysfunkční děložní krvácení;
 • hormonální substituční terapie (HRT): provádí se k neutralizaci účinku estrogenu na endometrium ženy, které je spojeno s menopauzou (přírodní nebo chirurgickou) s infarktem.

Hlavním účelem užívání podle pokynů Dufastona je plánování těhotenství pro endometriózu, potvrzené testy, které ukazují na jasný nedostatek hormonu progesteronu. Pokud se budete řídit pravidly pro přijetí, pak pozitivní výsledek bude patrný téměř okamžitě. Tuto dynamiku lze dosáhnout pouze v případě, že žena dodržuje všechna pravidla režimu léčení..

Proč je to předepsáno?

Duphaston je předepisován ženám během udržovací nebo substituční terapie, kdy je zjištěn nedostatek progesteronu, na kterém závisí početí, těhotenství a také samotné narození. Uterinová relaxace a předčasná kontrakce jsou důležitými účinky progesteronu

Absence dostatečného množství tohoto hormonu během těhotenství může vést k následujícím následkům:

 • opakující se potrat;
 • endometrióza;
 • potrat v počátečních stadiích těhotenství;
 • ICP;
 • neplodnost;
 • děložní myomy nebo fibroidy;
 • sekrece krve uvnitř dělohy;
 • menstruační dysfunkce (algomenorea);
 • úplná absence menstruace;
 • polyhydramnios nebo nízká voda;
 • placentární dysfunkce;
 • těhotenství.

S výše uvedenými onemocněními a dysfunkcemi odborníci často předepisují Dufastona.

Předepisování léků při plánování koncepce

S pomocí hormonální drogy Duphaston se v ženském těle vytvoří příznivé pozadí pro oplodnění vajíčka, zavedení embrya do endometria dělohy a následný vývoj plodu..

Při plánování početí dítěte by tyto tablety měly být znovu předepsány odborníkem, protože neexistuje žádný univerzální scénář jejich příjmu.

V zásadě, pro otěhotnění dítěte, je lék předepsán, aby byl užíván následující den po ovulaci a užíván až do začátku menstruace. Doporučuje se zrušit lék pouze při absolvování testu nebo v počátečním stádiu menstruace, aby bylo zajištěno, že těhotenství neexistuje.

Faktem je, že prudké snížení progesteronu v krvi může zhoršit výživu embrya nebo jeho úplné odmítnutí. Užívání tohoto léku ve fázi plánování dítěte s detekovanou hormonální nerovnováhou má Dufaston v budoucnu během těhotenství větší účinek..

Úplný účinek užívání Dufastonu pro početí nastane po 6 měsících. Pokud je droga užívána déle než rok bez úspěchu, doporučuje se poradit se se svým lékařem, aby nahradil taktiku léčby, další vyšetření nebo jmenování jiných drog, aby nalezl účinnou náhradu za lék.

Odmítnout užívat tento lék v případě jeho jmenování pro prevenci bez dalších zkoušek. Stojí za to najít jiného gynekologa!

Duphaston v časném těhotenství

V první fázi těhotenství se tablety Duphaston užívají, když se ve vaječnicích ženy nedostává dostatečné množství progesteronu..

Tento lék vykazuje selektivní účinek na endometrium, čímž jej podporuje ve stavu nezbytném pro vývoj embrya a také udržuje kontrakce hladkých svalů dělohy, čímž zabraňuje možnému potratu.

Tento lék tak může plně nahradit přirozený hormon v časných stádiích těhotenství..

Lék nemá během tohoto období těhotenství negativní reakci na embryo a matčino tělo. Obvykle je předepsáno v prvním a druhém trimestru těhotenství, aby byla zachována..

Jakmile příznaky potratu zmizí, stojí za to užít lék v předchozích dávkách po dobu asi jednoho týdne a poté přepnout na nižší dávku, aby se udržela hladina hormonu. Je přísně zakázáno náhle zrušit léky, protože to může vést k potratům.

Předepisování během těhotenství

V pozdějších stadiích těhotenství, jmenovitě počínaje třetím trimestrem zrání plodu, by mělo být léčivo používáno opatrně, protože v tomto okamžiku může způsobit dysfunkci jater.

V této fázi se tablety Duphaston vyrovnávají s následujícími úkoly:

 1. Odstraňuje nedostatek progesteronu.
 2. Snižuje hypertonicitu dělohy.
 3. Příznivě působí na sliznici.
 4. Uvolňuje střeva.
 5. Tvoří dominantní těhotenství, porod a kojení na úrovni mozku.
 6. Připravuje ženská prsa na kojení.

Také během těhotenství může být předepsán lék na chronickou endometritidu.

Charakteristickým rysem tohoto onemocnění je zvýšená militance imunitního systému, který považuje embryo za cizí tělo a snaží se jej rychle odstranit z ženského těla.

Tento lék blokuje tento faktor, čímž se imunitní systém uvede do normálního stavu, čímž se eliminuje možnost potratu.

Recepce pro endometriózu

Je známo, že jednou z hlavních příčin výskytu endometriózy je zvýšená hladina estrogenu v těle ženy. V důsledku toho by měl být použit Duphaston, který s endometriózou snižuje hladinu estrogenu a stabilizuje kumulativní hladinu hormonů..

Rozlišují se následující charakteristické znaky použití léčiva pro léčbu této choroby:

 1. Dydrogesteron postihuje hlavně děložní sliznici a inhibuje proliferaci endometriálních receptorů.
 2. Vzhledem k tomu, že menstruační období není v depresivní fázi, pravděpodobnost početí dítěte zůstává.
 3. Duphaston snižuje tón a kontraktilitu hladkých svalů dělohy, což v raných fázích těhotenství snižuje riziko spontánního potratu.
 4. Díky tomuto léku se syndrom bolesti zmenší nebo zmizí beze stopy. Důvodem je skutečnost, že dochází ke snížení tvorby prostaglandinů, což zase způsobuje ostré zúžení a kontrakci krevních cév oběhového systému..
 5. Duphaston významně snižuje riziko degenerace buněk s patologií na rakovinné nádory. Podle četných recenzí pacientů, kteří užívali Duphaston, je menstruační cyklus tolerován klidněji as menší bolestí přestává táhnout dolní část břicha.

Jak používat hormonální pilulky pro endometriózu, je povinné specifikovat s ošetřujícím specialistou, ale z velké části, instrukce vypadá takto:

 1. Duphaston se užívá dvakrát denně, ve stejnou denní dobu. Například v 8:00 a 8:00..
 2. Délka přijímání je v každém případě individuální, obvykle se však pohybuje v rozmezí 5–6 až 20 dní.
 3. Někdy je droga užívána po dlouhou dobu bez přerušení od 6 do 9 měsíců, což umožňuje atrofii nemoci (reverzní vývoj).

Pokud jde o další důvody užívání Dufastonu, musí být s endometriózou také použit podle doporučení ošetřujícího specialisty, a nikoli samoléčebný.

Neplodnost a Duphaston

 • U bezdětné ženy, která je určena luteální nedostatečností fáze menstruačního cyklu, se Dufaston užívá od 14 do 25 dnů cyklu. Minimální délka užívání drog je 6 měsíců, po které je nutné přestat užívat. Po těhotenství se droga používá po dobu asi 16-20 týdnů, pak musíte přestat užívat tento lék.
 • S hormonálními poruchami
 • Duphaston lze použít k diagnostice sekundární amenorey a dysfunkčního děložního krvácení. V případě hormonálních selhání provádějte substituční terapii u žen s poruchami způsobenými menopauzou s intaktní dělohou.

Zvláštní pokyny, kontraindikace léku

Před předepsáním léku je nutné provést:

 1. Klinický krevní test na hormony. Terapie se předepisuje pouze v případě nízkého progesteronu.
 2. Mamografie. Během léčby by měl pacient sledovat stav mléčných žláz a informovat ošetřujícího lékaře o případných pečeti.

Léčebný proces může být doprovázen výskytem intercyklického vaginálního krvácení způsobeného závislostí těla na umělém příjmu hormonů. Zachování patologie déle než 3 měsíce je signálem pro endometriální biopsii k vyloučení atypického nádoru.

S opatrností se lék používá u pacientů, kteří dříve trpěli nádorem závislým na progesteronu..

Duphaston není předepsán ženám s intolerancí laktózy, galaktózou, malabsorpčním syndromem. Při užívání Phenobarbetalu, Rifampicinu, aktivita léku klesá v důsledku zrychlení biologického rozkladu didrogesteronu..

Během hormonální substituční terapie se provádí měsíční krevní test na množství hormonů a toleranci k léku. Spolu s estrogenem může být dydrogesteron impregnován až po vyloučení kontraindikací pro použití HRT..

Je zakázáno předepisovat lék s:

 • závažná porušení jater;
 • Dybin-Johnsonův syndrom;
 • rotorový syndrom;
 • individuální nesnášenlivost na dydrogesteron;
 • kojení;
 • maligní patologie závislé na progesteronu.

Duphaston je hormon obsahující lék předepsaný pro nedostatek krevního progesteronu u žen. Nežádoucí účinky, které se objeví během léčby, jsou eliminovány úpravou dávky spotřebovaného léčiva, zcela zmizí po ukončení léčby.

Design článku: Mila Fridan

Jak zvolit správnou dávku?

Při dávkování Dufastonu je třeba dodržovat následující pravidla:

 1. S PMS - 10 mg léku dvakrát denně od 12 do 28 dnů cyklu.
 2. Pro poruchy menstruačního cyklu - 10 mg dvakrát denně od 11 do 25 dnů cyklu. Léčba trvá nejméně 6 cyklů.
 3. S endometriózou - denní dávka léčiva se může lišit od 10 do 30 mg od 5 do 25 dnů cyklu nebo se může užívat průběžně.
 4. Při neplodnosti - aplikujte lék dvakrát denně po dobu 5 mg od 14 do 25 dnů cyklu. Trvání léčby by nemělo být kratší než 6 cyklů.
 5. Pokud hrozí potrat, okamžitě užijte 20 mg léku a poté snižte příjem na 10 mg dvakrát denně (ráno a večer ve stejné hodiny). Zatímco hrozba potratu zůstává, může být Duphaston užíván 5 mg třikrát denně (každých 8 hodin). Když příznaky potratu zmizely, droga se stále bere asi týden. V případě opětovného výskytu příznaků musí být léčivo okamžitě použito v dávce, která měla větší účinek na jejich eliminaci.
 6. Při obvyklém potratu je denní dávka 10 mg rozdělena na 2 dávky. Kurz může trvat až 20 týdnů. Poté, co zmizí příznaky potratu, je Dufaston postupně zrušen..

Duphaston s ovariální cystou

Léčba ovariálních cyst do 5 cm začíná konzervativně - předepisuje se vysoká dávka Dufastonu nebo Orgametrilu. Tablety se užívají v druhé polovině cyklu až do prvního dne následujícího cyklu. Děje se tak, aby se vytvořily podmínky pro přirozeně se vyskytující procesy, ve kterých nefertilizované vajíčko a prvky reprodukčního systému procházejí opačným vývojem. Předpokládá se, že takový terapeutický režim stimuluje pokles cyst. Terapie se provádí pod dohledem odborníka: lékař určí jak dávku léku, tak délku léčby.

Pro koho je Duphaston kontraindikován?

Dufaston je u žen přísně kontraindikován v následujících případech:


individuální nesnášenlivost složek léčiva;

 • pacient s rotorovým syndromem;
 • se srdečním selháním v akutní formě;
 • pacienti s Dubin-Johnsonovým syndromem;
 • s těžkým poškozením jater.
 • U pacientů s chronickým selháním ledvin nedochází k fatální kontraindikaci účinné látky Dufastonu.

  Analogy drogy

  Utrozhestan

  Droga se vyvinula v Thajsku. Hlavní účinnou látkou je přírodní progesteron přírodního původu. Je lépe snášen kvůli nedostatku alergie na složky. K dispozici ve dvou lékových formách - tablety a čípky..

  Progesteron

  Uvolňovací forma - injekce. Hlavní účinnou látkou je gestagen, známý jako hormon corpus luteum..

  Ingesta

  K dispozici ve formě tekutého roztoku v injekčních ampulkách. Léčivou látkou je progesteron..

  Nežádoucí účinky Duphastonu

  Při užívání léku se mohou objevit některé nežádoucí účinky:

  • velmi zřídka se může objevit přecitlivělost imunitního systému;
  • byly zaznamenány jednotlivé precedenty hemolytické anémie;
  • výskyt bolesti hlavy a migrény;
  • může dojít k dysfunkci jater, projevující se žloutenkou, bolestmi břicha a celkovou slabostí těla;
  • extrémně zřídka zaznamenaný Quinckeho edém;
  • vzácný projev podkožní tkáně, kopřivky a podráždění kůže;
  • zvýšená citlivost mléčných žláz;
  • zřídka, když se vezme, je pravděpodobné, že dojde k průlomovému krvácení v reprodukčním systému, ke kterému dojde po zvýšení dávky léku;
  • extrémně vzácně se objeví periferní edém (výskyt přebytečné tekutiny v tkáních a dutinách těla);
  • možné obecné poruchy těla.

  Při stanovení některého z těchto nežádoucích účinků byste měli okamžitě kontaktovat svého lékaře, aby zjistili, zda je možné zastavit nebo pokračovat v užívání léku.

  Ovlivňuje Duphaston hmotnost


  Fóra žen, která diskutují o léčbě Dufastonem, často věnují pozornost pravděpodobnosti přibývání na váze a dalším vedlejším účinkům, jako jsou změny vlasů, kožní problémy, vyrážky a akné. Pravděpodobnost rekuperace není uvedena mezi možnými častými vedlejšími účinky při používání Dufastonu..

  Ženy, které užívaly Duphaston po dlouhou dobu, potvrzují, že samotný lék nezpůsobuje přírůstek na hmotnosti, ale pokud k tomu dojde, je lepší se poradit s endokrinologem.

  Dufaston a alkohol

  Výrobce léčiva v pokynech pro léčivo uvedl jeho možný negativní účinek na játra. Protože alkohol má také negativní vliv na játra, užívání jakéhokoli léku zvyšuje zatížení tohoto orgánu.

  Interakce Dufastonu s alkoholem, která může mít negativní vliv na játra, je trojnásobná zátěž.

  Kromě toho alkohol mění složení enzymů v játrech, což může vést k nesprávným účinkům tohoto léku.

  Reakce na gastrointestinální trakt, pokud jsou kombinovány duphaston a alkohol, je také dvojznačná.

  Účinná látka léčiva uvolňuje svalovou skupinu břišní dutiny a alkohol je jed, který se lidské tělo snaží rychleji odstranit.

  Přidání těchto dvou faktorů, užívání léku a alkoholu, může vést k zvracení nebo průjmu, což znamená, že účinná látka léčiva je rychle vylučována z těla, a to sníží celý pozitivní účinek jeho užívání na minimum, a prostě nemá smysl jeho užívání..

  Jakýkoli druh alkoholu při předepisování léků na ochranu plodu je přísně kontraindikován. Pití alkoholu je zakázáno i při absenci léků na zachování těhotenství.

  Alkohol má také vliv na krevní cévy, zužují se a expandují. To negativně ovlivňuje hemodynamiku orgánů reprodukčního systému, což přispívá k hormonálním poruchám.

  S výše uvedenými negativními faktory, kompatibilitou alkoholu a Dufastonu, můžeme dojít k závěru, proč pít alkohol, pokud to výrazně snižuje účinnost použití tohoto léku.

  Pokud se však alkoholu nelze vyhnout, musíte se omezit na jednu sklenku dobrého vína a přidat do něj led nebo vodu. Od pití alkoholu do užívání léku musí uplynout nejméně 2 hodiny..

  Farmakologické vlastnosti

  Ve své molekulární struktuře, farmakologických a chemických vlastnostech je dydrogesteron blízký přirozenému progesteronu. Tento prvek není derivát testosteronu, nemá žádné vedlejší účinky, které jsou vlastní téměř všem syntetickým progestogenům, které se také nazývají androgenní progestogeny. Dydrogetestron nemá glukokortikoidní, anabolickou, androgenní, estrogenní nebo termogenní aktivitu.

  Duphaston podle pokynů je součástí komplexního HRT pro menopauzu, lék si zachovává příznivý účinek na lipidový profil krve z estrogenu. Na rozdíl od hormonů estrogenu, které negativně ovlivňují krevní koagulační systém, didrogestron nemá žádný vliv na rychlost koagulace. Podle pokynů nemá lék při plánování početí negativní účinek na funkci jater, metabolismus uhlohydrátů.

  Při perorálním podání působí dydrogesteron selektivně na endometrium, což pomáhá zabránit zvýšenému riziku vzniku hyperplazie nebo karcinogeneze v důsledku přebytku estrogenu. Lék podle pokynů je indikován pro endogenní deficit progesteronu. Duphaston nemá antikoncepční účinek, protože se používá při plánování těhotenství. Tento nástroj umožňuje otěhotnět, zajišťuje zachování těhotenství během terapie.

  Dufaston nebo Utrozhestan?

  Utrozhestan se vyrábí z přírodního hormonu progesteronu z rostlinných složek.

  Výsledná látka je téměř úplně podobná přirozenému hormonu, který je produkován placentou ženy. Díky tomu tělo dokonale asimiluje, jak je kompatibilní, a bere to za pravdu.

  Indikace užívání přípravku Utrozhestan jsou:

  • neplodnost, která je způsobena porušením hormonálního pozadí;
  • riziko potratu;
  • hyperandrogenismus (zvýšený obsah mužského pohlavního hormonu v krvi) a další patologie, které vznikly na pozadí hormonálního selhání.

  Ani Utrozhestan ani Duphaston neinhibují ovulaci, pokud se užívají v předepsané dávce pro terapeutické účely ve druhé fázi menstruace. Zrušení obou léků se provádí postupně, čímž se dávka sníží o dobu předepsanou gynekologem. Oba léky také nemají negativní vliv na matku a dítě, pokud jsou užívány podle pokynů lékaře.

  Výhody a nevýhody Dufaston a Utrozhestan

  Někdy se ženy, když se potýkají s potřebou užívání hormonálních drog, používají příklad Duphastonu a Utrozhestanu, ptají se, jestli se mohou lišit? Je možné drogu nahradit??

  Tyto dva léky jsou na první pohled velmi podobné, ale je tu rozdíl. Je možné nahradit lék? Je možné brát obě léky současně?

  Porovnáním těchto léčiv ve složení můžeme rozlišit rozdíl ve způsobu výroby účinné látky:

  • Utrozhestan se vyrábí z rostlinného progesteronu;
  • Dufaston je vyroben ze syntetizovaného hormonu.

  Duphaston má méně škodlivých účinků charakteristických pro Utrozhestan:

  • časté závratě;
  • ospalost (Utrozhestan má uklidňující účinek);
  • slabost;
  • změny tělesné hmotnosti;
  • nemocný účinek.

  Avšak Utrozhestan má dvě metody aplikace. Léky mohou být použity orální (vyplavené kapalinou) a intravaginální (vstup do vagíny) metodami.

  Duphaston také neovlivňuje následující body:

  1. Schopnost řídit motorové vozidlo (jízda s Utrozhestanem se doporučuje opatrně).
  2. Indikátory bazální teploty (dostatečné dávky Utrozhestanu vedou k prudkému zvýšení bazální teploty)

  Který lék si vyberete - Utrozhestan nebo Dufaston - pro početí dítěte nebo během těhotenství, se určuje čistě individuálně. Někdy gynekologové předepisují pacienta, aby bral dvě drogy najednou.

  Kontraindikace

  Lékař by měl nařídit použití Duphastonu po vyšetření a diagnóze (pokud existují patologie). Potřebná dávka se stanoví na základě stavu budoucí matky. Při plánování početí je podle pokynů léku kontraindikován v těchto případech:

  • v těle jsou maligní nádory;
  • odhalená patologie jater;
  • existují poruchy krvácení;
  • v přítomnosti akutního srdečního selhání;
  • s přecitlivělostí na složky léčiva;
  • s diabetem typu 1;
  • se sklonem k trombóze;
  • pokud dojde k vážnému poškození jater, ledvin;
  • při kojení.

  Podmínky prodeje a skladování

  Lék je vydáván v lékárnách bez lékařského předpisu. Uchovávejte výrobek na suchém místě nepřístupném dětem. Pokud neotevřete obal, neměla by být teplota vyšší než 30 stupňů Celsia. Skladovatelnost - 5 let..

  Recepce v pozdějším stadiu těhotenství

  Průběh užívání „Duphastonu“ a jeho trvání závisí pouze na tom, jak je žena těhotná. Jak je popsáno výše, v zásadě je tento nástroj zrušen již po 20 týdnech. Podmínkou pro zrušení je plně vytvořená placentární vrstva, která se stará o produkci progesteronu.

  Ale pokud existuje nejmenší hrozba, pak se tento lék nezruší až 36 týdnů. Pouze s počátkem tohoto období se hormon již nekonzumuje. Hlavní věc je, že "Duphaston", když je užíván v pozdním těhotenství, nepříznivě neovlivňuje plod.

  Na otázku, zda Dufaston pomáhá udržovat těhotenství, je odpověď jednoznačná: ano. „Duphaston“ se sekrecemi v časném těhotenství je nezbytným nástrojem. Syntetický ženský těhotenský hormon nejen pomáhá chránit plod, ale také pomáhá jeho vývoji a výživě.

  Video o roli progesteronu

  Ve videu doktor krátce hovoří o produkci pohlavních hormonů během těhotenství ao tom, zda existuje souvislost mezi hladinami hormonů a výživou..

  Názory na Duphaston, stejně jako na jakýkoli jiný lék, jsou odlišné. Někdo věří, že droga škodí pouze, protože zavedení progesteronu do těla zvenčí snižuje produkci vlastního hormonu. Naopak, někdo si je jist, že se jedná o jakýsi všelék na „selhání“ žen. A někteří gynekologové označují Duphaston za prostředek k záchraně těhotenství. A pro ženy, které nemohly informovat dítě kvůli špatné hladině progesteronu, je to opravdu tak.

  Pokud máte vlastní názor na tento syntetický hormon, sdělte to ostatním čtenářům. Možná vám váš příběh pomůže někomu učinit správné rozhodnutí nebo se jen bát.

  Zřídka se vyskytly vedlejší účinky léku:

  • reakce oběhového systému: hemolytická anémie;
  • reflexe na centrální nervový systém: migrény, záchvaty bolesti;
  • účinky na vnitřní orgány: nesprávná funkce jater, projevy únavy, žloutenka, tažení nepohodlí v podbřišku;
  • reakce genitourinárního systému, genitálie: výskyt otevřeného krvácení, bolest a citlivé mléčné žlázy;
  • kožní reakce: vyrážka, zarděnka, svědění, méně často Quinckeho edém;
  • obecné patologie: periferní edém.

  Léková interakce

  Nebyly identifikovány žádné případy nekompatibility syntetických hormonů s jinými léky. Při použití léků s fenobarbitálem a jinými induktory mikrozomálních hepatocytových enzymů se účinnost dydrogesteronu mírně snižuje. Jiné léky neovlivní fungování léku a jeho absorpci v těle..

  • Terzhinan - návod k použití, forma uvolnění, indikace, vedlejší účinky, analogy a cena
  • Indikace Duspatalin
  • Dicinon pro menstruaci - injekce nebo tablety. Jak brát dicinon s menstruací

  Vliv léku na cyklus

  U zdravé ženy by menstruace měla být měsíčně. Poruchy vzácných cyklů mohou být tolerovány, pokud jsou přerušované. Dlouhá zpoždění mohou být způsobena nedostatečným progesteronem. Indikací pro užívání Dufastonu je amenorea, která způsobuje poruchu funkce vaječníků. Pokud je diagnostikována sekundární amenorea (menstruace není delší než 6 měsíců), lékaři předepisují hormonální léčbu, která je kombinována s fyzickou aktivitou a stravou.

  Pijte Duphaston ve druhé fázi cyklu, což je pro nedostatek progesteronu. Menstruace při užívání léku by měla být pravidelná.

  Někdy samy ženy začnou brát drogu v boji proti amenorey, aniž by se nejprve poradily s lékařem. To nelze provést, protože se může objevit ještě větší porušení endokrinního systému, s nímž bude velmi obtížné se vypořádat.

  Lék může pomoci zabránit krvácení, ke kterému dochází uprostřed cyklu, a také snižuje bolest během kritických dnů. Chcete-li však mít pozitivní účinek, musíte jej pravidelně pít.

  Ukončení používání


  Před zrušením léku se musíte seznámit s obecnými pravidly tohoto postupu.
  Je přísně zakázáno náhle zrušit používání léčivého přípravku, protože to může způsobit zbytečnost léčby.

  Pokud hormon přestane vstoupit do těla najednou, může to způsobit stres a další nežádoucí důsledky, které se projevují krvácením a ukončením těhotenství..

  Rozhodnutí o zrušení užívání léku může učinit pouze lékař.

  Dávka se postupně snižuje, což dává reprodukčnímu systému možnost bezbolestné adaptace. Ženám se doporučuje snížit denní dávku o polovinu tablety. Tím se vyloučí možnost nežádoucích důsledků..

  Tento systém zrušení není univerzální. Při jejím vývoji musí být bezpodmínečně zohledněny individuální vlastnosti těhotné ženy. Stahování léku ve stadiu časného těhotenství by mělo být prováděno pod přísným lékařským dohledem, což vylučuje možnost nežádoucích následků.

  Distribuce a vylučování z těla

  K absorpci tablet Duphaston během těhotenství do krve dochází ve střevní dutině. Maximální obsah aktivní složky v krevní plazmě je zaznamenán po 1,5–2 hodinách od doby podání léku. Duphaston je distribuován v celém těle ženy kontaktem s albuminem. Chemická přeměna složek léčiva se provádí v jaterní tkáni působením speciálních enzymů.

  Lék se vylučuje z těla močovým systémem. Poločas je 17 až 19 hodin. Období úplné eliminace trvá až 70 hodin. Při absenci renální patologie nebyly problémy s vylučováním látky z ženského těla.

  Jak pochopit, co je špatně?

  Pravidelný menstruační cyklus je první známkou toho, že se ženské tělo plně vyrovnává se svými povinnostmi. Pokud se objeví všechny výše uvedené příznaky, jedná se o první známku toho, že dochází k selhání. V takovém případě by se žena měla poradit s příslušným odborníkem.

  Po absolvování testů určí lékař příčinu selhání. A pokud je problémem snížená hladina progesteronu, bude předepsán Dufaston. Tento lék normalizuje hormonální pozadí u ženy a odstraní vzniklou poruchu.

  Funkce aplikace


  Přestože je duphaston používán jako náhrada progesteronu, jeho nezávislé použití je přísně zakázáno.
  Je to kvůli možnosti hormonální nerovnováhy. Užívání léku se doporučuje téměř okamžitě po oplodnění.

  Jak dlouho bude přípravek užívat, závisí na individuálních vlastnostech nastávající matky.

  Ve většině případů je léčba zastavena, jakmile dítě dosáhne čtyřměsíční březosti. Během tohoto období se provádí úplná tvorba placenty, která začíná samostatně produkovat hormon..

  Dávkování léku určuje pouze lékař v souladu s individuálními charakteristikami ženy.

  Stupeň nedostatku progesteronu je povinný. Lékař také určuje okolnosti, které předcházely těhotenství..

  V tomto případě aspekty jako:

  • předčasné doručení;
  • potraty;
  • potraty.

  Během předepisování léku by měl lékař vzít v úvahu věk ženy. Důležitou roli při jmenování léku hraje individuální citlivost na aktivní složky..

  Při jmenování je třeba v daném okamžiku posoudit zdravotní stav těhotné ženy. Pokud má pacient hrozbu potratu, pak rozhodně doporučuji tento lék.

  Během porodu dítěte je povoleno užít až 4 tablety léku. Interval mezi procedurou by měl být přibližně stejný. Během léčby se provádí neustálé monitorování hladin hormonů. Proto musí žena neustále provádět testy. Podle výsledků může lékař změnit dávkování. Terapie by měla být prováděna takovým způsobem, aby byla zachována hladina progesteronu a neměla by se hromadit v těle..

  Pokud žena náhodou vynechala čas užívání léků, musí počkat na další postup a vypít pilulku. Ukončení léčby se doporučuje pouze po testování na chorionický gonadotropin.

  Léčba těhotných žen by měla být prováděna pod přísným dohledem lékaře, což vylučuje možnost vzniku nežádoucích komplikací.

  Pomocné komponenty

  Kromě dydrogesteronu obsahuje léčivo řadu pomocných složek. Doporučujeme vám podrobněji se seznámit s těmito látkami:

  • monohydrát laktózy. Jedná se o přírodní cukr, který se získává odpařením z mléka a kombinuje se s vodou. Taková chemická sloučenina často působí jako mléčný cukr nebo jako sladidlo. V medicíně se tato látka používá jako náplň různých tablet, léčiv ve formě prášku, tobolek. V mírném množství má laktóza blahodárný účinek na tělo: vyživuje člověka energií, normalizuje střevní mikroflóru a zažívací trakt, stimuluje nervový systém, předchází cévním a srdečním onemocněním;
  • hypromelóza. Jedná se o roztok s vysokou viskozitou a konzistencí připomínající přírodní slznou tekutinu. Má hydratační účinek, proto je často součástí léků určených k úlevě od únavy očí. V gynekologii se používá k urychlení hojení ran, ke snížení zarudnutí a zmírnění zánětu. Tento účinek však zdaleka není zjevný. Aby byla akce znatelná, pacient bude muset počkat 3-5 dní;
  • kukuřičný škrob. Jedná se o nažloutlý nebo mléčně bílý prášek, který se po zředění vodou změní na mléčně bílou viskózní látku. Zahrnuty do mastí a prášků určených k léčbě kožních chorob a „zklidnění“ zánětlivých oblastí;
  • koloidní oxid křemičitý. Je to sypký prášek, který může mít bílou nebo namodralou barvu. Je to enterosorbent - látka, která dokáže absorbovat toxiny a produkty rozkladu a odstraňovat je z těla. Jedná se o bezpečnou složku, kterou lze použít jako samostatnou látku a prodat na přepážce ve formě potravinového doplňku k jídlu;
  • stearát hořečnatý. Na rozdíl od předchozí látky je stearát hořečnatý poměrně nebezpečnou složkou, která je v léčivých přípravcích přítomna v minimálním množství. Představuje bezbarvé krystaly, které se nemohou rozpustit ve vodě. Složka se používá pouze ve formě plniva a nepřináší tělu významné výhody..

  Kromě pomocných složek obsahuje složení tablet složky, které tvoří základ filmové membrány: hypromelóza, oxid titaničitý, polyethylenglykol 400.

  Pokud netolerujete dydrogesteron, laktózu nebo jiné složky, vyměňte lék za jiný lék. Jinak se mohou vyskytnout alergické reakce, v některých případech potíže s dýcháním a ztráta vědomí..

  Jak zhubnout po Dufastonu

  Nejprve si musíte upravit stravu podle výše uvedených zásad. Po nějakou dobu bude užitečné z rafinované mouky, brambor, bílé rýže a těstovin ze stravy odstranit rafinovaný cukr, pekárenské výrobky a pečivo..

  Sledujte množství soli v jídle - může vyvolat otok, který vám přidá libry do zrcadla a na stupnici.

  Je lepší jíst v malých porcích, asi 5krát denně - to urychluje metabolismus a nedovoluje ztuhnout. Jíst bílkovinová jídla s přidanou zeleninou. Je lepší začít den složitými sacharidy - dodají energii a dlouhý pocit plnosti.

  Vyberte si příjemnou a přiměřenou fyzickou kondici pro svůj stav, pravidelně cvičte - hubnutí nebude trvat dlouho.

  Kdo by měl vzít pilulku?

  Dufaston lze předepsat na následující patologie a problémy:

  Za prvé, a co je nejdůležitější, s nedostatečným progesteronem v těle ženy. Tato diagnóza se provádí na základě výsledků vyšetření a výsledků testů:

  • Endometrióza;
  • Neplodnost způsobená luteální nedostatečností;
  • Hrozba ztráty dítěte je způsobena nedostatkem progesteronu;
  • Obvyklá ztráta plodu;
  • Dysmenorrhea - nepravidelná období;
  • PMS, se silnou bolestí, stejně jako funkční změny u žen;
  • Sekundární amenorea - opakovaná absence ovulace;
  • Krvácení dělohy, které je důsledkem funkčních změn;

  Kromě toho se Duphaston používá jako náhrada hormonů během menopauzy po chirurgické kastraci. Tablety jsou také předepisovány k léčbě fibroidů dělohy pomocí polycystických vaječníků, cysty corpus luteum, podobné.

  Vždy stojí za zvážení, že jakýkoli lék by měl předepisovat lékař, který také předepisuje vhodný režim pro použití. Nikdy nemusíte nikoho poslouchat ani důvěřovat recenzím.

  Duphaston v prvním trimestru těhotenství

  V prvních měsících je Duphaston předepsán gynekologem. Předepisuje se ženám v určité rizikové zóně. Pokud dojde k potratům, potratům, onemocněním genitourinárního systému, pak je Dufaston předepsán k eliminaci nepříznivých rizik v raných fázích vývoje plodu.

  Průběh léčby je předepsán na období tvorby placenty - od 2 do 16 týdnů těhotenství. Během tohoto časového období se zvyšuje pravděpodobnost potratu, pokud tělo samo progesteron nevyrábí.

  Častým důvodem, proč je budoucí matce předepsán Dufaston, je hypertonicita dělohy. Toto onemocnění se vyznačuje vysokým svalovým napětím, které je často příčinou spontánního potratu. Zvýšený tón indikuje nízkou hladinu progesteronu, která připravuje sliznicový povrch dělohy pro přijetí vajíčka plodu a snižuje svalové napětí. V tomto případě je substitucí didrogisteron, který je součástí Dufastonu.

  Diagnóza před jmenováním

  Diagnostická opatření sestávají z následujících postupů:

  • obecná analýza krve, moči;
  • biochemické testování;
  • výtěr z pochvy;
  • stanovení snášenlivosti léků;
  • HCG test v prvním trimestru;
  • Ultrazvuk
  • gynekologické vyšetření.

  Na základě výsledků sestaví odborník terapeutický režim.

  Možná, kromě tohoto léku, budou předepsány také vitamínové komplexy s kyselinou listovou a dalšími složkami.

  Kde koupit a zda potřebujete recept?

  Koupit Duphaston je možné v jakékoli lékárně. Jedná se o lék na předpis, k jeho zakoupení je vyžadováno doporučení odborníka..

  Náklady na léčivo závisí na oblasti nákupu, v Rusku v průměru činí 480 - 500 rublů na 20 tablet. V poslední době se rozšířily internetové lékárny, kde jsou ceny často nižší než maloobchodní, často pořádané propagační akce. Lék si můžete objednat na webových stránkách známé sítě a vyzvednout jej v lékárně. Nevěřte neověřeným internetovým obchodům, protože existuje možnost zakoupit faleš.

  Hormonální role

  Progesteron nelze nazvat hormonem těhotných žen. S nedostatkem této podstaty je početí a těhotenství nemožné. Hormon vykonává mnoho funkcí, včetně:

  • tvoří endometriální vrstvu nezbytnou pro přijetí vajíčka;
  • pomáhá fetálnímu vajíčku získat oporu v děloze;
  • zabraňuje vzniku menstruace po těhotenství;
  • zabraňuje kontrakci svalu dělohy a zabraňuje nástupu potratu.

  Obsah progesteronu závisí na fázi cyklu:

  • během menstruace je obsah hormonů zanedbatelný;
  • v době ovulace se její množství zvyšuje;
  • s uvolňováním vajíčka se množství progesteronu ještě zvyšuje, protože hlavním „úkolem“ této látky je poskytnout příznivé podmínky pro početí a uchování oplodněného vajíčka;
  • pokud početí nenastane, množství progesteronu začne klesat a dosáhne minima počátkem menstruace;
  • v případě, že došlo k početí, začne se hladina hormonů zvyšovat a doslova každým dnem roste. V počátečním stádiu je hormon produkován corpus luteum a poté placenta převezme tuto funkci. Hladiny progesteronu se v průběhu těhotenství zvyšují a snižují se pouze v prenatálním období.

  Ne všechny ženy však produkují hormon v dostatečném množství. Vzhledem k jeho nedostatku není možné fetální vajíčko zachránit, protože nemůže být fixováno v děloze a umírá. Pokud tedy testy prokáží nedostatečný obsah progesteronu ve fázi ovulace a uvolňování vajíček, je ženě předepsána náhrada přírodních hormonů.

  Za tímto účelem je často předepisován duphaston. Lék obsahuje náhradu hormonů, může být předepsán pro neplodnost nebo po těhotenství, aby se zabránilo spontánnímu potratu.

  Co si myslí o drogě?

  Recenze pacientů

  Pacientky reagují na syntetický progesteron velmi pozitivně.

  • Například 35letá Olga píše o léčbě neplodnosti. I když jsem musel absolvovat poměrně dlouhý kurz, ale výsledek to stálo za to. Koncepce, těhotenství a porod proběhly perfektně.
  • Lena ze Zelenogradu poznamenává, že ve věku 28 let již měla pozdější ukončení dvou předchozích těhotenství. Jakmile tedy test prokázal dlouho očekávané dva proužky, okamžitě začala podstoupit terapii. Žena použila Duphaston od okamžiku početí a její těhotenské posudky v raných stádiích jsou nejpozitivnější. Poté, co vypila lék do 20. týdne podle schématu předepsaného lékařem, informovala Lena dodací lhůtu a nakonec se stala matkou zdravého dítěte.
  • Ksenia S. poznamenává, že ačkoli je droga drahá, postupy IVF jsou mnohem dražší. Žena se domnívá, že je bezpečné a vhodné užívat hormon podle schématu s postupným snižováním dávky.

  Co říká doktor?

  • Gynekolog ze Soči Kornienko E. B. považuje Dufastona za univerzální lék jak pro porod dítěte, tak pro obnovení menstruačního cyklu s neplodností. Věrohodný vědecky podložený základ pro působení léku a skutečnost, že tento lék byl používán po dlouhou dobu, je důvěryhodný. Z nežádoucích účinků si lékař všimne výkyvů nálady, zvýšená chuť k jídlu.
  • Amosova O.P., gynekologka z Krasnodaru, píše, že často předepisuje Duphaston svým pacientům, protože léčivo je dobře tolerováno ženským tělem a neovlivňuje plod..

  Příznaky, na které si musíte dát pozor

  V prvních týdnech po početí se u některých žen vyskytují určité příznaky, které naznačují nepříznivý průběh těhotenství a slouží jako omluva pro lékařské ošetření. Prostředek:

  1. Bolest v břiše - tahání, bolavé bolesti ve středu a pod pupkem se objevují v prvních týdnech těhotenství s hrozbou potratu. Pokud se však na boku objeví bolest brnění, pak to znamená přípravu dělohy na plod.
  2. Krvavý výtok z genitálního traktu - v kterékoli fázi těhotenství jsou nápadným příznakem možného potratu. I malé množství výboje naznačuje nerovnováhu. Důvodem je často oddělení vajíčka plodu (v prvních týdnech semestru) nebo placenty (v druhé polovině těhotenství) od stěn dělohy. V tomto případě dochází k hladovění kyslíkem, plod nedostává živiny a může zemřít.
  3. Svalový tón: projevuje se nedostatkem hormonů, emocionálním stresem, onemocněním pohlavních orgánů. Je možné diagnostikovat svalovou hypertonicitu pouze pocitem nepohodlí v slabinách, pocitem napětí. Onemocnění je diagnostikováno ultrazvukem během prvních týdnů těhotenství: zadní a přední stěny dělohy jsou napjaté a způsobují svalové křeče.

  Před léčbou všech výše uvedených příznaků je předepsáno obecné vyšetření, které zahrnuje:

  • obecná analýza krve, moči;
  • biochemický test;
  • zkontrolujte mikroflóru děložního hrdla;
  • stanovení tolerance vůči hormonálním lékům;
  • analýza moči na množství hCG (lidský chorionický gonadotropin) - v prvním trimestru;
  • ultrazvukové vyšetření;
  • vyšetření gynekologem.

  Na základě získaných analýz je sestaveno kompetentní ošetření hormonální látkou.

  Recenze lékařů

  Podle mnoha praktických gynekologů je Dufaston velmi účinný syntetický hormon, který má relativně málo vedlejších účinků a kontraindikací. Nicméně často nekompetentní specialisté mohou předepsat lék bez dostatečných důvodů, což podkopává jeho důvěryhodnost a způsobuje výskyt negativních recenzí v síti.

  Elena Kameneva, gynekologka. Dufaston doporučuji svým pacientům udržovat těhotenství a trpět řadou gynekologických chorob. Nevím, odkud negativní recenze o drogě pocházejí z internetu, protože nadváha není vedlejším účinkem, ale pouze individuálním faktorem. Při pozorování pacientů užívajících Duphaston mohu říci, že ani jeden z nich si nestěžoval na zvýšení tělesné hmotnosti. Nevěřte pohádkám ze sítě, ale jděte na schůzku s kvalifikovaným gynekologem.

  Pokud je Dufaston používán přesně podle indikací, které byly potvrzeny testy a zkouškami, je jeho účinnost vysoká, což potvrzuje mnohaletá praxe.

  Pokud jde o negativní účinky na těhotné ženy a plod, neexistují žádné důkazy od odborníků. Všechny tyto informace pocházejí z internetu..

  Články O Neplodnosti