Hlavní Bolest

Citramon během těhotenství

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Těhotná žena může mít bolesti hlavy, horečku a ruku ze zvyku sáhne po balení citramonu.
Je citramon povolen během těhotenství? Pokud ne, proč?
Tento článek vám poskytne odpovědi na tyto otázky z lékařské fakulty tiensmed.ru (www.tiensmed.ru)..

Proč je citramon během těhotenství nebezpečný?

Odpověď na první otázku je naprosto kategorická: během těhotenství by se citramon neměl brát! V žádném případě, i když nejsou k dispozici žádné tablety kromě citramonu, neměly by se pít. A v prvním, druhém a třetím trimestru.
Jaký je důvod takové striktnosti?

Kupodivu, ale je to způsobeno aspirinem, na který jsme zvyklí zacházet téměř jako s tabletami s obsahem vitamínu nebo cukru. Ve skutečnosti je citramon v důsledku přítomnosti aspirinu nebezpečný pro vývoj vašeho nenarozeného dítěte. Kromě toho je citramon zakázáno používat celé období kojení. A pro malé děti je také velmi nebezpečný. Pod vlivem citramonu (tj. V něm obsaženého aspirinu) se u dětí může vyvinout Rayleighův syndrom, nazývaný také syndrom mrtvých prstů..

S touto záhadnou nemocí jeden nebo dva prsty na ruce najednou zblednou, zblednou a ztratí mobilitu. Útok může trvat až hodinu. Pokud se Rayleighův syndrom projevuje často, může to vést k narušení krevního oběhu v prstu a dokonce k gangréně. Rayleighův syndrom někdy postihuje i všechny prsty na ruce nebo na celé noze. Takové nepříjemné následky jsou možné u vašeho dítěte z jednoduchého aspirinu nebo citramonu. Proto do dvanácti let dítěti v žádném případě nedávejte citramon. A některé zdroje doporučují, aby děti nebyly léčeny citramonem, dokud jim nebude osmnáct..

Mimochodem, citramon není vůbec neškodný lék, protože jsme všichni zvyklí počítat. Obzvláště nebezpečné je dlouhodobé užívání citramonu a jeho léčba bez dohledu lékaře. Takový nezodpovědný přístup ke zdraví člověka může dokonce vést k hluchotě, žaludečním nebo střevním vředům, narušení složení krve, mnohočetným krvácením a poruše centrálního nervového systému..

Někteří praktici však zastávají odlišný názor a věří, že jejich vlastní normální stav je mnohem důležitější pro těhotnou ženu. Proto mohou také doporučit citramon k pití, což vysvětluje tím, že to nemůže nijak ublížit dítěti. Pokud se opravdu cítíte tak špatně, že nemáte sílu, můžete si vzít půl tablety citramonu. Ale to je pouze během druhého trimestru těhotenství a jen velmi zřídka.

Nebezpečí citramonu pro těhotné ženy spočívá v tom, že když jsou aspirin a kofein kombinovány v jednom léku, je aktivita aspirinu zvýšena. Aspirin může u dítěte rozhodně způsobit malformace. Pokud užijete citramon v prvních třech měsících těhotenství, pak se dítě může narodit s rozděleným horním patrem. Tato závažná patologie je léčena pouze komplexní operací. A pokud vezmete citramon ve třetím trimestru, můžete projít pomalým porodem. Rovněž je možné vícenásobné porušení oběhového systému dítěte. To je s citramonem vážně.

Co dělat, když se během těhotenství objeví bolesti hlavy?

Pokud během těhotenství utrpíte bolesti hlavy, zkuste whisky omývat balzamem Zvezdochka. A existuje jeden skvělý způsob. Musíte se kousnout do extrémní falangy malého prstu. To znamená, že musíte kousnout hřebík i polštářek prstů současně. Na těchto místech jsou biologicky aktivní body, které pomáhají nejen snižovat bolesti hlavy, ale také normalizují mnoho procesů v těle, například práci srdce. Metoda byla testována osobně, zkuste ji - určitě to pomůže.

Pro prevenci bolesti hlavy během těhotenství některé speciální doplňky stravy (doplňky stravy) pomáhají některým, stačí si je vybrat na základě těhotenství. Chodte více do přírody, vedete zdravý životní styl a možná vás hlava nebude tak často trápit.

Autor: Pashkov M.K. Koordinátor obsahu projektu.

Mohou těhotné ženy užívat paracetamol a citramon na bolesti hlavy?

Popis léku Citramon

Citramon se týká běžných kombinovaných narkotických analgetik, která mají nejen účinný analgetický účinek, ale také protizánětlivý a antipyretický.

K dnešnímu dni byl klasický recept Citramon změněn v důsledku přítomnosti fenacetinu mezi složkami. Tato látka je vysoce toxická..

Pokud jde o další složky léčiva, mají odlišné koncentrace od různých výrobců. Nejběžnější je Citramon P.

Kdy se přihlásit


Citramon, jehož kontraindikace během těhotenství jsou velmi rozmanité, se vyznačuje přítomností antipyretických, protizánětlivých, analgetických a řídících vlastností..
Proto se doporučuje používat jej nejen k léčbě bolesti hlavy, ale také k léčbě jiných onemocnění.

Jsou-li pozorovány příznaky bolesti, doporučuje se použití léku bez ohledu na jejich intenzitu.

Důležité! Lékárnička budoucí matky: rýma během těhotenství 1 trimestr - jak zacházet

S pomocí léku je léčena bolest hlavy. Citramon se doporučuje pro boj proti bolesti zubů

. Pokud se vyskytnou nemoci infekční nebo zánětlivé povahy, doporučuje se užívat tento lék. Často se používá k úlevě od bolesti svalů..

Se zvýšením tělesné teploty se doporučuje tyto tablety užívat. S pomocí léku je léčena neuralgie. Tento lék je vysoce účinný při léčbě artralgie..

Citramon patří do kategorie silných léčivých přípravků, takže jeho použití během těhotenství je přísně zakázáno. Lékaři umožňují jednorázové léky

pro úlevu od bolesti hlavy. Ženám se doporučuje, aby během porodu neužívaly více než dvě tablety denně. Ve velmi vzácných případech je povoleno pít až 6 tablet denně. Před použitím této dávky je nutná konzultace s lékařem.

Citramon je vysoce účinný lék, který těhotné ženy smějí užívat pouze pod přísným dohledem lékaře.

Zajímavý! Jak n-shpa působí během těhotenství v raných fázích

Složení léku Citramon

Účinný účinek léku Citramon během těhotenství je zaručen třemi vysokorychlostními složkami:

 • Kyselina acetylsalicylová - má analgetický, protidoštičkový (antitrombotický) a antipyretický účinek.
 • Kofein - má selektivní účinek na cévní systém, rozšiřuje cévy ledvin a srdce a cévy mozku, naopak, zužuje.
 • Paracetamol - hlavní analgetikum, má antipyretický a protizánětlivý účinek.

V přípravě jsou jako další složky: škrob, kakao a kyselina citronová.

Citramon, který se dostane do střevního traktu, eliminuje bolestivé jablečné víno během 15 minut a snižuje teplotu.

Kyselina acetylsalicylová, která je součástí léku, je nesteroidní látka s protizánětlivým účinkem na organismus. Kyselina acetylsalicylová pomáhá snižovat agregaci trombocytů, může mít antipyretický účinek i anestetika, pokud bolestový syndrom vznikl v důsledku zánětlivého procesu. Časté podávání léčiva negativně ovlivňuje stav gastrointestinálního traktu: může způsobit vřed dvanáctníku a žaludku, stejně jako způsobit nevolnost, krvácení nebo ovlivnit ledviny a játra těhotné ženy..

Mezi komponenty Citramonu patří paracetamol. Má vliv na termoregulaci, zánětlivé procesy, proto se rychle vyrovnává s teplotou. Paracetamol je pro dítě bezpečný.

Kofein jako složka léčiva není během těhotenství žádoucí, ale jeho koncentrace v Citramonu je zanedbatelná. Kofein ovlivňuje agregaci destiček, působí na vazomotorická a respirační centra, což má za následek ospalost a únavu. Zvýšená mentální aktivita a také fyzické schopnosti v důsledku rozšíření cév kosterních svalů a zúžení cév mozku.

Kontraindikace

Citramon nemůžete vzít v následujících případech:

 • individuální nesnášenlivost jedné ze složek produktu;
 • riziko potratu;
 • Astma „aspirinu“;
 • 1 a 3 trimestry těhotenství;
 • snížená hladina protrombinu v krvi, tj. špatná koagulabilita - hypoprothrombinémie;
 • období kojení;
 • nedostatek vitamínu K a / nebo glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • glaukom;
 • hemoragická diatéza;
 • portální nebo arteriální hypertenze.

S extrémní opatrností musíte pít Citramon ve druhém trimestru, zejména s erozivními ulcerativními procesy v žaludku a dvanáctníku, onemocněním jater a střev při anamnéze..

Indikace pro použití léku Citramon během těhotenství

Citramon je předepsán poměrně zřídka během těhotenství, a to pouze tehdy, když není možné problém vyřešit jinými metodami a pozitivní účinek na zdraví nastávající matky je v procentech vyšší než zdravotní rizika dítěte..

Mezi indikace pro použití léku Citramon během těhotenství:

 1. Nízký krevní tlak v kombinaci s bolestmi hlavy;
 2. Bolest svalů;
 3. Bolest v kloubech;
 4. Bolest zubů;
 5. Poškození periferních nervů (neuralgie);
 6. Infekce virem horečky.

Bolest hlavy nebo drogové účinky?

V době, kdy má žena dítě, si již vyvinula mnoho různých návyků. Například bolest hlavy - je třeba vzít tabletu dipyronu nebo citramonu. Avšak nesení plodu se bude muset vzdát mnoha návyků. Koneckonců, citramon v těhotenství není tak bezpečný, jak jste zvyklí.

Citramon obvykle dobře zvládne bolesti hlavy, bolesti zubů a bolesti svalů, čímž tělo dostane do pořádku za 15 minut. Proto mnozí klidně věří tomuto léku, protože ho považují za téměř vitamíny. Nepřehánějte to - je to poněkud nebezpečný lék.

Standardní dávka pro dívku jsou dvě tablety. Během těhotenství se nedoporučuje užívat citramon obecně, ale při velmi silné bolesti můžete vypít polovinu tablety. Přesto někdy můžete užívat léky, je to lepší, než mučit sebe a své dítě. Ale než to uděláte, je lepší zjistit, co přesně citramon je škodlivý a zda bude bezpečnější tolerovat.

Struktura

Složení tohoto léku obvykle zahrnuje tři hlavní složky:

 • Aspirin
 • Kofein

Někdy také obsahují kyselinu citronovou a další přísady..

Jaké je nebezpečí kofeinu, každá dívka ví. Vzrušuje, posiluje srdce, tóny. Energie pro to je však odebrána z těla samotné matky. Jednoduše řečeno, dívka si ukradne moc. Lékaři proto obvykle těhotným ženám zakazují pít kávu. I když někdy od lékaře uslyšíte, že je lepší pít šálek kávy, což také pomáhá v boji proti bolesti hlavy, než brát prášky

Aspirin působí na krevní cévy, čímž snižuje tlak na mozek a zmírňuje bolest. Ale velké množství aspirinu může způsobit malformace nejen u dítěte, ale také u matky. Například vřed žaludku a střev se může objevit ve formě nevolnosti a zvracení, a dívka to vezme pro běžnou toxikózu. Můžete také vydělat hluchotu, poškození ledvin, jater, centrální nervovou soustavu a některé další orgány.

Paracetamol je docela neškodný. Lékaři to nepochybně předepisují během těhotenství, protože to není pro plod nebezpečné. To však příliš nezbavuje bolesti hlavy. Obvykle v tomto směru nejedná. Kofein zvyšuje jeho práci, takže může pomoci s mírnou bolestí..

Stojí za zmínku, že kofein také zvyšuje aktivitu aspirinu, což je několikrát nebezpečnější.

Já trimestr

Na samém začátku těhotenství dochází v matčině těle k hormonálním změnám. Práce krevních cév se velmi mění, účinek na mozek se zvyšuje. Takže bolesti hlavy se objevují v raných fázích.

Pokud jde o prvních 12 týdnů, lékaři jsou velmi přísní: neberte si citramon vůbec.

Aspirin ovlivňuje složení krve a snižuje tlak. Změněné složení se také dostane k plodu. Takže aspirin může u dítěte způsobit malformace. Například kostra může být nedostatečně vyvinutá, pokud během užívání citramonu měl plod záložku pro kostní základnu.

Kofein, který ukradne energii, může způsobit pomalý vývoj plodu, u dítěte zahájí arytmii. Může dojít také k potratu v raných stádiích těhotenství, protože mnoho z vad, které se objevily u dítěte, nejsou slučitelné se životem.

II trimestr

Obvykle v tuto chvíli můžete dýchat potichu: bolesti hlavy ustupují. Pokládání dětských orgánů je také téměř kompletní, takže hlavní kontraindikace, podle níž je lepší neužívat citramon, se pohybuje pryč.

Pokud vás však bolest stále předjíždí, zdržte se užívání pilulek: je těžké přesně říci, kdy budou položeny základy pro všechny orgány. Možná nebezpečí ještě neprošlo.

III trimestr

Čím blíž k narození, tím větší je zátěž na oběhový systém. Zvyšuje se průtok krve, zvyšuje se tlak na mozek, nestačí kyslík, bolesti hlavy se vracejí. Existuje touha získat citramon a vypít pilulku.

Ale zkuste omezit tuto touhu. Nyní je velmi nebezpečný čas, kdy citramon může hodně poškodit. Jednou z kontraindikací aspirinu je to, že snižuje množství prostaglandinů. Jedná se o hormony, které stimulují děložní aktivitu. Pokud jich není dost, těhotenství se může zastavit.

Zmrazené těhotenství je pro ženu skutečné peklo. Nemůže si být jistá, zda se její dítě narodí nebo ne. A pokud se narodí, bude zdravý. Několikrát můžete trpět bolestmi hlavy, je to lepší než zažívat takové mučení.

Navíc, nedostatek prostaglandinů velmi komplikuje narození. Děložní kontrakce jsou sníženy, tlačení dítěte do denního světla je velmi obtížné. To výrazně prodlužuje dobu těhotenství a způsobuje převahu.

Co dělat?

I když chápeme, že tablety jsou nebezpečné, je pro těhotné ženy velmi těžké snášet bolesti hlavy. Ruce sahají po pilulku. V nejextrémnějším případě, pokud vydržíte bolest, je prostě nesnesitelná, můžete vypít půl tablety. Než to uděláte, navštivte svého lékaře.

Je dobře známo, že to není nemoc, která musí být léčena, ale její příčiny. Příčinou bolesti hlavy během těhotenství je nedostatek kyslíku v mozku. Chodte více, dýchejte čerstvý vzduch a procházejte se parkem. Místnost větrejte častěji otevřením oken nebo oken. Nesnižujte režim spánku, nechte své tělo odpočívat, pokud to vyžaduje. Opatruj se.

Nežádoucí účinky Citramonu během těhotenství

Citramon během těhotenství může u nastávající matky způsobit nežádoucí účinky. Nejčastější vedlejší účinky:

 1. zvýšená nervová podrážděnost;
 2. čestné selhání;
 3. nespavost;
 4. špatná krevní srážlivost;
 5. jaterní dysfunkce.
 6. vzhledem ke snížení imunity může během těhotenství způsobit alergie.

Pokud žena nevěděla o kontraindikacích a přesto pila Citramon během těhotenství, měli byste se o tom co nejdříve poradit se svým lékařem..

Citramon během těhotenství v 1. trimestru

Citramon v těhotenství v časných stadiích je kontraindikován po dobu až 12 týdnů. Aspirin (kyselina acetylsalicylová), která je součástí léku, pomáhá ředit krev, což může způsobit krvácení. To je nebezpečné jak pro těhotnou ženu, tak pro její dítě. Ve skutečnosti je krvácení z dělohy jedním z určujících faktorů nedostatku kyslíku u dítěte. Nedostatek kyslíku vyvolává vývoj vrozených patologií u dítěte. Účinek aspirinu na dítě způsobuje výskyt Rayleighova syndromu, který se projevuje křečemi prstů způsobenými poruchami oběhu. V důsledku toho může nastat gangréna a nejhorší možností je smrt. Mezi další anomálie patří štěpení oblohy.

Kyselina acetylsalicylová může způsobit nitroděložní patologie. To se děje proto, že v prvním trimestru je plod aktivně formován. A komponenta, jako je aspirin, může do těchto procesů zasahovat..

Látka kofein zpomaluje vývoj dítěte v děloze a také stimuluje činnost srdce a zvyšuje frekvenci jeho kontrakcí. Komponenta navíc ovlivňuje tlak. Což je mimořádně nežádoucí, protože těhotná žena již má zvýšené zatížení ledvin a krevních cév.

Citramon v těhotenství v raných stádiích může vyvolat potrat.

Vliv kyseliny acetylsalicylové na těhotenství

Předávkování lékem může vést k hluchotě, vředům, změnám složení krve, dysfunkcím centrálního nervového systému u budoucí nebo kojící matky. Pokud jde o dítě, užívání drog zvyšuje riziko Rayleighova syndromu (syndrom mrtvých prstů).

Pod vlivem složek léčiva se jeden nebo více prstů křeče. Je to způsobeno zhoršeným průtokem krve, což může zase způsobit gangrénu. Proto většina odborníků doporučuje zdržet se užívání v přítomnosti bolesti hlavy během těhotenství a kojení. Je také zakázáno pro děti do 18 let.

Aspirin je schopen ředit krev, která je plná náhlého krvácení. Když je děloha tónovaná a cévy jsou nepružné, krvácení bude hojné, u plodu může dojít k hypoxii, což povede k různým patologiím. Navíc se zhoršuje cirkulace placenty..

Citramon během těhotenství ve 3. trimestru

Na konci období těhotenství se výrazně zvyšuje zátěž oběhového systému, protože bolesti hlavy se mohou vyskytovat častěji as větší intenzitou. Ve třetím trimestru je lepší nepoužívat Citramon k odstranění nepříjemných symptomů, protože léčivo může ovlivnit množství prostaglandinů. Tyto hormony ovlivňují aktivitu dělohy, čímž přispívají k přípravě na porod. Proto může snížení hladiny prostaglandinů vyvolat blednutí těhotenství, vést k překročení nebo komplikovat porod..

Účinek léku na tělo těhotné ženy může způsobit uzavření ductus arteriosus u dítěte. Výsledkem tohoto procesu může být vaskulární hyperplázie v plicích, která je doprovázena zvýšením tlaku.

Indikace

Hlavní látkou farmaceutického produktu je kyselina acetylsalicylová. Látka bojuje se zánětlivými procesy, rychle oslabuje syndrom bolesti a pomáhá snižovat teplotu. Působení složky posiluje paracetamol. Toto je analgetikum známé svým antipyretickým účinkem. Kofein rozšiřuje krevní cévy, zlepšuje průtok krve.

Látky „společně“ pracují. Citramon je komplexní analgetikum. V první řadě potlačuje bolest. V souladu s tím se užívání léků doporučuje pro bolestivé syndromy vyjádřené s mírou. Bolest může mít jiný původ. Droga pomůže zbavit se bolesti:

Citramon je považován za „pilulku z hlavy“, ale bude to spasení pro bolestivá období. Při těžkých křečích, které se vyskytnou během menstruace, je nepravděpodobné, že by lék pomohl (jsou zapotřebí silné léky proti bolesti), ale zmírní tažení bolesti. Citramon drží v lékárničce lidé trpící závislostí na počasí a poklesem tlaku. Kofein obsahující lék pomáhá překonávat slabost, ospalost, zlepšuje celkové zdraví. Lék se užívá na horečku, která vznikla proti nachlazení, ARVI.

Recenze nastávajících matek o Citramonu

Vzhledem k informacím o účincích přípravku Citramon během těhotenství může být klasifikován jako docela škodlivý a v některých případech nebezpečný. Současně mají někteří lékaři jiný názor a předepisují Citramon během těhotenství, bez ohledu na termín.

Dosud existují známé příklady nastávajících matek, které Citramon vzaly, zatímco porodily zdravé dítě. Takové případy naznačují, že všechno je individuální. Pokud ale máte bolesti hlavy nebo máte bolesti zubů, měli byste zavolat svého lékaře, aby získal správná doporučení a nebral si Citramon sám..

 • Tatiana: Ve druhém trimestru těhotenství mě Citramon zachránil od bolesti zubů. Rozhodl jsem se pít drogu po recenzích na internetu, i když když se doktorka o tom dozvěděla, moc mě nadávala. Od doktora jsem se dozvěděl o nebezpečích Citramonu během těhotenství. Ale naštěstí všechno fungovalo a dítě se narodilo zdravé.
 • Victoria :. Během těhotenství jsem se musel zbavit bolesti zad na hlavě. Nevěděl jsem, zda bylo možné pít Citramon během těhotenství, a tak jsem se rozhodl zkontrolovat u lékaře. Doktor mi dovolil vzít polovinu pilulky. Bolest nezmizela, tak jsem se libovolně rozhodl vypít další pilulku. V důsledku toho mě bolelo nejen žaludek, ale také jsem začal zvracet. Manžel zavolal sanitku a odborníci diagnostikovali předávkování. Proto, budoucí matky, neberte Citramon během těhotenství sami! Než začnete přípravek Citramon užívat, poraďte se se svým lékařem.!

Kombinace s těhotenstvím

Při rozhodování, zda brát lék během těhotenství, odborníci pečlivě posoudili účinek kyseliny acetylsalicylové na matku a nenarozené dítě. Tato látka má teratogenní účinek, který představuje skutečné ohrožení života a zdraví plodu..

Maximální denní dávka by neměla být vyšší než 3–4 tablety. Uvedené množství se používá pro léky s normálním než zvýšeným účinkem.

Výsledek užívání této látky závisí na použité dávce. Návod k použití jasně ukazuje kontraindikace pro použití. V tom je droga v 1. trimestru zakázána. Je to kvůli zranitelnosti těla matky a oslabenému imunitnímu systému. Kromě toho jsou v této době orgány a systémy embrya v embryonálním stavu a nejsou schopny odolat složkám léčiv.

Lékaři mohou lék předepsat s velkou péčí ve 3. trimestru. Je však třeba mít na paměti, že v poslední době od jejího dopadu je možné oslabení pracovní činnosti. V jiných případech lékař doporučuje užívat tento lék v boji proti pozdní toxikóze. V tomto případě je však třeba věnovat zvláštní pozornost stavu ženy.

Nejbezpečnější období je 2 trimestr. To platí nejen pro Citramon, ale také pro mnoho dalších léků. V této fázi vývoje se plod dále tvoří, ale již má ochrannou membránu - placentu. Kromě toho je embryo do jisté míry schopné odrážet škodlivé účinky..

Citramon během těhotenství 1, 2, 3 trimestru

Užívání citramonu během těhotenství

Je citramon možný při bolestech hlavy během těhotenství, nebo je lepší zvolit jiný lék? Co bude bezpečnější pro nenarozené dítě a účinnější z hlediska úlevy od bolesti?

Zvažte, zda je možné citramon používat během těhotenství, 1,2 trimestru, kdy to je a z jakého důvodu. Tato droga v její klasické verzi je tedy směsí dvou chemikálií - paracetamolu a kofeinu. Před několika desítkami let vědci hodně argumentovali o tom, zda je možné brát prášky na bolesti hlavy během těhotenství ve formě paracetamolu. Někteří vědci dostali kontroverzní důkazy, že při používání tohoto léku jsou možné malformace plodu a výskyt plicních onemocnění po narození. Ale tato data nebyla potvrzena. A teď je to nejbezpečnější analgetikum a antipyretikum pro nastávající matky.

Přesto by mělo být používání citramonu během těhotenství omezeno. Pouze pokud je přínos pro matku vyšší než potenciální riziko pro plod. Jaké je riziko? A skutečnost, že tento lék kromě paracetamolu obsahuje alespoň více kofeinu. Jedná se o látku s vzrušujícím účinkem na nervový systém. Na internetu najdete příběhy o tom, jak žena pila citramon během těhotenství v případě nízkého tlaku a velmi rychle získala požadovaný účinek, vitalitu a úplnou absenci bolesti hlavy. Je pochopitelné, že důvodem byl nízký tlak.
Příčinou bolesti hlavy však není vždy nízký tlak. Stává se, že je to přesně naopak - velmi vysoký tlak způsobuje bolest, a pak kofein v tabletu vše zhorší. Kromě toho by se kofein neměl používat pro tachykardii (srdeční frekvenci), protože po něm se puls stává ještě častějším. Proto je citramon během těhotenství 2. trimestrem, když žena jde, lékař ji nedoporučuje. Ve skutečnosti právě v tomto období žena podstoupí určitý druh restrukturalizace kardiovaskulárního systému a dostává maximální zátěž díky zásobování plodu krví. A tachykardie se obvykle objevuje kolem 20. týdne.

Kofein se také nachází v čaji, kávě, Coca-Cola. Tyto nápoje musí být také krájeny. Zejména s ohledem na přírodní kávu. Je povoleno používat nastávající matky v množství nepřesahujícím 2 šálky denně. Koneckonců, kofein ve velkých dávkách může být pro plod nebezpečný.

Než pijete citramon během těhotenství v 1., 2. trimestru, nebuďte příliš líní, abyste se podívali na pokyny pro tento lék. Někdy kromě paracetamolu a kofeinu obsahují tablety také třetí složku - kyselinu acetylsalicylovou (u lidí - aspirin). O tom, zda lze citramon n použít během těhotenství (to je název této kombinované drogy), doktoři téměř jednoznačně odpoví ne. Koneckonců, kyselina acetylsalicylová vede k ředění krve a v důsledku toho může vyvolat krvácení. Ačkoli v některých případech je předepsáno nastávajícím matkám, ale pouze v malé dávce a v určitých týdnech těhotenství, obvykle od 14 do 28 let jako prevence preeklampsie - pozdní toxikózy. Ale ve druhém trimestru těhotenství není citramon pro tento účel samozřejmě vhodný..

Co tedy dělat? Lékaři doporučují pokusit se vyjít s nemedikací. Ve většině případů bolest hlavy zmizí sama o sobě. Například citramon není příliš dobrý pro těhotenství během prvního trimestru při pití, ale sklenici nebo dokonce dvě čisté pitné vody. Na začátku těhotenství mnoho žen zažívá zvracení, tělo ztrácí životodárnou vlhkost a v důsledku toho bolest hlavy.

Citramon v raných stadiích těhotenství v případě horečky, SARS, může a měl by být nahrazen paracetamolem. Alespoň neobsahuje kofein, který nemocný vůbec nepotřebuje.

Ve druhém a třetím trimestru může být citramon během těhotenství nahrazen valeriánem v tabletách nebo vývaru nebo antispasmodikem. Pokud je příčinou bolesti nervový kmen, určitě to pomůže..

Je možné pít Citramon během těhotenství: je droga povolena v 1., 2. a 3. trimestru?

Těhotenství je poznamenáno nejen důležitými perestroika procesy v těle ženy, ale také dobrovolné akce ke změně režimu, stravování a návyky. V každém kroku musíte učinit rozhodnutí, které mezi sebou nemůžete - je to možné, a na prvním místě v kontrolním seznamu jsou obvyklé léky, které je třeba vyhodnotit z hlediska nežádoucích vedlejších účinků. Citramon, zachraňující před malátností - včetně.

Popis Citramonu

Lék je kombinační činidlo, které zahrnuje kofein, kyselinu acetylsalicylovou a také paracetamol. Někteří výrobci také přidávají vitamin C. Terapeutický účinek léčiva přímo souvisí s účinkem jeho jednotlivých složek na organismus. Výrobek je dostupný ve formě tablet, nejčastěji v blistrech po 6 až 10 kusech. Kulaté tablety s uprostřed uprostřed. Barva je heterogenní s tmavými skvrnami po celém povrchu.

Tento lék snižuje teplotu, odstraňuje bolest a také bojuje proti zánětlivým procesům různého původu..

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není tento lék zcela bezpečný. To platí nejen pro ženy čekající na narození dítěte, ale také pro všechny ostatní lidi..

Nežádoucí účinky při užívání léku jsou velmi závažné:

 • zvýšená nervová dráždivost;
 • možné narušení spánku a bdělosti;
 • selhání ledvin;
 • vnitřní krvácení;
 • výskyt různých alergických reakcí;
 • toxické účinky na plod;
 • problémy srážení.

Výše uvedený seznam zdaleka není úplný. Skutečnost, že lék může způsobit takové hrozné následky, vůbec neznamená, že to způsobí. Stále však stojí za to vědět o možnosti patologických reakcí z různých tělesných systémů. Nebezpečí alergických reakcí během těhotenství je poměrně vysoké. Proto je užívání léku předepsáno pouze v naléhavých případech. Alergie mohou velmi negativně ovlivnit zdraví plodu a dokonce vést k jeho smrti.

Jaký druh drogy?

Citramon je komplexní lék, obsahuje několik aktivních složek. Účelem tohoto přípravku je:

 • eliminace bolesti;
 • snížení tepla;
 • úleva od zánětlivého procesu.

Složení léčiva má okamžitě tři aktivní složky:

 • Kyselina acetylsalicylová, která je lépe známá jako aspirin. Jedná se o derivát odvozený od kyseliny octové. Její účinek spočívá v úlevě od bolesti, ředění krve (droga zabraňuje ulpívání destiček a tvorbě krevních sraženin), eliminaci tepla.
 • Paracetamol. Další dobře známé analgetikum a antipyretikum, které nemá narkotický účinek.
 • Kofein. Látka patří do skupiny psychostimulancií, přispívá k rozšíření krevních cév, má tonizující účinek.

Kromě uvedených aktivních složek jsou do složení léčiva zahrnuty další látky. Zpravidla se jedná o škrob, kyselinu citronovou a řadu dalších látek.

Rada! Zpočátku byla do složení citramonu - fenacitinu zahrnuta další účinná látka. Tato látka však má nepříznivý účinek na ledviny, takže její použití bylo zakázáno..

Princip činnosti Citramonu

Před odpovědí na hlavní otázku, je možné, aby těhotné ženy pily Citramon, je nutné jasně pochopit, jak droga funguje.

Účinek léku přímo závisí na jeho složkách, z nichž každá má svůj vlastní rozsah a způsob vylučování z těla. Složení tablet zahrnuje: paracetamol, kyselinu acetylsalicylovou a kofein.

 • Aspirin má vazokonstrikční účinek, který snižuje krevní tlak na mozek, a tak zmírňuje bolest. V tomto případě má lék teratogenní účinek, který může způsobit různé abnormality ve vývoji plodu, včetně podvýživy u dítěte. Kyselina acetylsalicylová přispívá k výskytu zánětlivých procesů v gastrointestinálním traktu, a proto může způsobit ulcerózní krvácení.

Kyselina acetylsalicylová může v časných stadiích těhotenství vyvolat patologie vývoje centrálního nervového systému plodu a dokonce způsobit hluchotu. Existují však podmínky, kdy je použití aspirinu oprávněné, například gestační diabetes, zejména v posledním trimestru. To je způsobeno možnou předporodní smrtí plodu, což vede k tvorbě krevních sraženin při diabetu.

 • V tomto případě bude aspirin pracovat pro dobro. O vhodnosti užívání drogy se však může rozhodnout pouze lékař.
 • Paracetamol je dobrý protizánětlivý přípravek. Ovlivňuje centrum termoregulace a inhibuje jej. To vysvětluje antipyretické vlastnosti látky. Složka má velmi nízkou toxicitu a je určena k použití během těhotenství. Současně je však analgetický účinek aplikace velmi slabě vyjádřen.
 • Kofein má stimulační účinek na nervový systém a do určité míry zvyšuje krevní tlak. Současně zvyšuje účinek aspirinu v léku. Kofein má stimulační účinek na tělo, ale zároveň energie pochází z vlastních zdrojů těla, což neprospívá ani ženě ani jejím dítěti. V tomto případě může látka urychlit srdeční rytmus plodu, což může nepříznivě ovlivnit kardiovaskulární systém dítěte.

Pravidla pro užívání léků

Ujistěte se, že Citramon lze užívat během těhotenství, nestačí. Je důležité vědět, jak to udělat. Chcete-li získat pozitivní účinek z užívání tohoto léčivého přípravku a nezpůsobit nežádoucí důsledky pro sebe a plod, musíte dodržovat následující doporučení:

 • pilulku užívejte až po jídle, abyste snížili škodlivé účinky aktivních složek na sliznici vnitřních orgánů;
 • maximální délka léčby by neměla přesáhnout 5 dnů;
 • je-li lék užíván symptomaticky k úlevě od bolesti, pak by minimální interval mezi dávkami Citramonu neměl být menší než 4 hodiny;
 • během těhotenství denní dávka nepřesahuje 1 tabletu. Ve většině případů stačí polovina.

Odborníci doporučují tento nástroj užívat pouze v naléhavých případech, kdy je naléhavě nutné zmírnit bolest.

Mohu si vzít Citramon během těhotenství??

V závislosti na gestačním věku bude odpověď na otázku o užívání některých léků odlišná. Kromě toho se lékaři sami nemohou dohodnout na užívání léků obsahujících aspirin. Proto, pokud chcete předepsat Citramon v těhotenství nebo ne, může se rozhodnout pouze lékař.

Použití Citramonu v 1 trimestru

Vzhled bolesti hlavy v počátečním období porodu dítěte není zdaleka neobvyklý. Důvodem je restrukturalizace těla, která je ovlivněna velkým množstvím hormonů. Vzhled paroxysmální bolesti v hlavě je spojen se zvýšenou prací krevních cév v mozku.

Citramon během těhotenství v 1. trimestru se velmi doporučuje. Je to způsobeno obsahem kyseliny acetylsalicylové ve složení léčiva. Lék proniká do krve ženy a vstupuje do plodu a přispívá k narušení tvorby hlavních orgánových systémů. Který systém bude trpět účinky léku závisí na tom, jak dlouho byl aspirin požit. Například, pokud příjem přijel ve fázi aktivního formování kostry, pak je jeho nedostatečný vývoj a následné porušení možné.

Kofein, který je součástí léku, také nelze označit za užitečný. Tato látka způsobuje zvýšení srdeční frekvence plodu, a proto může nepříznivě ovlivnit činnost srdce dítěte.

Účinek léku může vyvolat genetickou mutaci, která zase povede k „smrti těhotenství“ v důsledku neživotaschopnosti embrya. Tyto hrozné důsledky nejsou vůbec nutné, ale stále stojí za to vědět o možnosti jejich výskytu. Z tohoto důvodu nestojí za to používat Citramon během těhotenství v raných stádiích.

Použití Citramonu ve 2. trimestru

 • Druhý trimestr je nejčastěji charakterizován zlepšením stavu ženy, tělo se již přizpůsobilo probíhajícím změnám a bolesti hlavy ustupují. To však neznamená, že bolest nemůže nastat.
 • Neexistuje žádný definitivní zákaz užívání drogy od 13 do 28 týdnů. Pro určité indikace může lékař předepsat nesteroidní protizánětlivé léčivo. Ale pouze pokud zamýšlený přínos výrazně převyšuje možná rizika..
 • Citramon během těhotenství ve 2. trimestru lze použít, ale pouze pod přísným dohledem. Droga pomáhá ředit krev, a proto, pokud dojde ke krvácení, bude extrémně obtížné ji zastavit. Existují bezpečnější léky na úlevu od bolesti. Můžete se na ně zeptat svého lékaře.

Použití Citramonu ve 3. trimestru

V této fázi jsou již vytvořeny všechny orgány dítěte a tělo ženy se připravuje na nadcházející narození. V důsledku toho se výrazně zvyšuje zatížení oběhového systému. To může vést k bolestem hlavy, protože se zvyšuje tlak v mozku. Ale rozhodně byste neměli tento lék užívat.

Zákaz užívání této drogy v této době není spojen pouze se schopností kyseliny acetylsalicylové ředit krev, ale také s účinkem na hormonální pozadí. Aspirin ovlivňuje tvorbu prostaglandinů a významně snižuje jejich obsah v krvi.

Právě tyto hormony jsou zodpovědné za úspěšnou práci. To je plné buď nedostatečnou silou kontrakcí, nebo významným prodloužením doby těhotenství. Nadměrná expozice má velmi negativní důsledky pro vývoj dítěte. Proto je užívání léku nepraktické těsně před porodem.

Panadol pro úlevu od bolesti

Pokud očekáváte druhé dítě, určitě je v lékárničce dětský „Panadol“. Obsahuje pouze paracetamol, který je považován za zcela bezpečný pro matku a dítě. Účinek této látky byl dobře prozkoumán, takže jej můžete bezpečně vzít k úlevě od akutní bolesti. Maximální denní dávku stanoví lékař, obvykle však 2-3 tablety. Pokud bolest nezmizí, vyhledejte lékaře. Možná předepíše silnější lék nebo další vyšetření.

Indikace pro použití Citramonu během těhotenství

Užívání této drogy při přepravě dítěte je možné pouze pod přísným dohledem lékaře. Vzhledem k vysoké propustnosti léčiva placentární bariérou je rozsah léku velmi omezený.

Indikace pro jmenování protizánětlivých léků:

 • bolesti hlavy, které se vyvíjejí na pozadí nízkého krevního tlaku;
 • bolest zubů;
 • bolest v kloubech;
 • horečka při virových onemocněních;
 • neuralgická bolest;
 • bolest svalů.

Užívání léku je povoleno pouze po dobu 13 až 28 týdnů. V rané a pozdní fázi se Citramon nepoužívá.

Co lze nahradit

Analogy citramonu ve složení s rozdíly pouze v koncentraci účinných látek jsou následující léčiva:

 • Askofen (Askofen-P);
 • Excedrine;
 • Citrapar
 • Coficil Plus;
 • Aquacitramon;
 • Citramarin;
 • Migrenol Extra.

Některé léky z tohoto seznamu jsou kontraindikovány během těhotenství, jiné jsou přijatelné jako jednorázová sanitka ve druhém trimestru. V každém případě by však ženy měly dávat přednost lékům s nižší úrovní rizika pro plod a průběh těhotenství. Požádejte o bezpečnou léčbu bolesti důvěryhodného lékaře. Některé možnosti jsou popsány v tabulce..

Tabulka: přípravky na bolesti hlavy a jiné typy bolesti předepsané v různých trimestrech těhotenství

TitulÚčinná látkaFormulář vydáníIndikaceKontraindikaceTěhotenství
PanadolParacetamol
 • Tablety;
 • rozpustné tablety.
 • Zvýšení tělesné teploty při akutních respiračních onemocněních, chřipce a jiných infekčních a zánětlivých onemocněních;
 • bolestový syndrom mírné nebo střední intenzity.
 • Těžké poškození ledvin nebo jater;
 • epilepsie;
 • glaukom;
 • arteriální hypertenze;
 • přecitlivělost na složky léku.
Bez omezení
Paracetamol
 • Tablety;
 • sirup.
 • Přecitlivělost;
 • zhoršená funkce ledvin.
Efferalgan
 • Šumivé tablety;
 • rektální čípky;
 • sirup.
 • Přecitlivělost na paracetamol;
 • těžká porušení jater, ledviny;
 • krevní choroby;
 • deficit enzymu glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • krvácení do střev - pro čípky.
Cefecon DRektální čípkyPřecitlivělost na složky léčiva
Ne-shpaDrotaverin hydrochlorid
 • Tablety;
 • roztok pro intravenózní a intramuskulární podání.
 • Křeče hladkého svalstva;
 • napětí hlavy.
 • Přecitlivělost;
 • závažné jaterní nebo renální selhání;
 • závažné srdeční selhání;
 • děti do 6 let;
 • období laktace;
 • dědičná nesnášenlivost galaktózy, deficit laktázy a syndrom malabsorpce glukózy a galaktózy.
Použití drotaverinu nemá teratogenní a embryotoxické účinky, ale výrobci doporučují korelovat potenciální přínosy pro matku a možné riziko pro plod..
Drotaverinum
 • Tablety;
 • prášková látka.
SpazmonetTablety
IbuprofenIbuprofen
 • Tablety;
 • kapsle;
 • odpružení pro děti;
 • rektální čípky pro děti;
 • prášková látka.
 • Bolest různé lokalizace a etiologie;
 • zvýšení tělesné teploty;
 • zánětlivá onemocnění.
 • Přecitlivělost;
 • peptický vřed žaludku a dvanáctníku;
 • ulcerativní kolitida;
 • Astma „aspirinu“;
 • krvetvorba;
 • amblyopie;
 • zhoršení barevného vidění;
 • závažné poškození ledvin a jater.
 • Kontraindikováno ve třetím trimestru těhotenství;
 • v trimestru I a II postupujte opatrně podle pokynů lékaře.
Panadol Extra
 • Paracetamol;
 • kofein.
 • Tablety;
 • rozpustné tablety.
 • Zvýšení tělesné teploty při akutních respiračních onemocněních, chřipce a jiných infekčních a zánětlivých onemocněních;
 • bolestový syndrom mírné nebo střední intenzity.
Přecitlivělost na složky léčivaPoužívejte opatrně podle pokynů lékaře.

Fotogalerie: léky proti bolesti a antipyretika, která nejsou kontraindikována během těhotenství


Je povoleno užívat ibuprofen podle pokynů lékaře v prvním a druhém trimestru těhotenství


Efferalgan je k dispozici, stejně jako mnoho jiných léků s paracetamolem, také ve formě sirupu pro děti, který se často doporučuje těhotným ženám, pokud je třeba užít dávku individuálně přizpůsobenou hmotnosti pacienta


Tablety Panadol jsou populární paracetamolové léčivo


Drotaverin - levný analog No-shpa


No-spa obsahuje drotaverin a je účinný proti bolesti způsobené křečemi hladkých svalů


Panadol Extra obsahuje kofein a pomáhá při bolestech hlavy za sníženého tlaku


Tablety Migrenol lze použít během těhotenství, ale možnosti pro tento lék Migrenol PM a Migrenol Extra nemohou být

Kontraindikace

Pokud na tuto otázku odpovíte, je možné, že těhotná Citramon má bolesti hlavy, pak bude odpověď zjevně záporná. Vzhledem k teratogennímu účinku jeho složek je použití v raných stádiích těhotenství přísně zakázáno. Kromě toho existuje řada kontraindikací.

Nepoužívejte lék, pokud existuje:

 • riziko potratu;
 • individuální nesnášenlivost jedné nebo více složek;
 • problém srážení;
 • významný nedostatek vitaminu K;
 • gastritida s erozivními projevy;
 • riziko vředů v žaludku nebo střevech;
 • selhání ledvin;
 • těžká hypertenze;
 • dna;
 • zvýšená podrážděnost;
 • porušení spánku a bdělosti.

V jakých případech je předepsáno?

Instrukce poskytuje řadu indikací, ve kterých můžete Citramon užívat. Lék je předepsán pro:

 • bolest hlavy způsobená nízkým krevním tlakem;
 • bolest svalů a kloubů;
 • bolest zubů (jako dočasná úleva před návštěvou zubaře);
 • neuralgické bolesti;
 • febrilní nachlazení.

Dávkování léku je předepsáno lékařem, v žádném případě by nemělo být překročeno. Lék se užívá jednou pro zmírnění bolesti nebo teploty..

Návod k použití přípravku Citramon během těhotenství

 • Citramon, návod k použití během těhotenství, je uveden níže, musí být používán s velkou péčí a pouze pod dohledem lékaře. Je lepší obecně vyloučit tento nástroj z lékárničky po celou dobu těhotenství. Ale občas a pouze ve druhém trimestru je aplikace možná.
 • Dávka během těhotenství je přísně individuální a je vybírána pouze na základě nezbytného terapeutického účinku. Nejčastěji je v nouzových podmínkách povolena jedna dávka léku.
 • V časných stádiích je vhodné používat paracetamol, aby se odstranily příznaky horečky. Vzhledem k absenci toxických účinků na plod neexistují žádná omezení pro jeho použití. Je to kofein a kyselina acetylsalicylová, která nepříznivě ovlivňuje dítě, zejména při pokládání vnitřních orgánových systémů..
 • Jedno použití drogy v případě nouze je odůvodněné. Je však lepší preferovat antispasmodické léky, které jsou povoleny během těhotenství, například no-shpu. Ukázala se v otázce úlevy od bolesti. Pokud je migréna způsobena stresující situací, můžete to udělat s bylinkovým čajem a užívat si valeriánskou tabletu.

Citramon a Citramon P-rozdíl

Mezi těmito léky není velký rozdíl v aplikaci - hlavním je zastavení syndromu bolesti v jakékoli části těla.

Rozdíl mezi léčivy je pouze ve složení. Pokud je běžný citramon tvořen aspirinem (kyselina acetylsalicylová), paracytamolem a kofeinem, přidá se do uvedených složek v citramonu P, kakao a kyselina citronová.

Během těhotenství jsou oba nežádoucí..

Video o užívání Citramonu během těhotenství

Z tohoto videa můžete získat informace o vhodnosti užívání drogy. Mohu brát lék během těhotenství a jakým rizikům mohu čelit? V jakém případě lze látku použít a jaká bezpečnostní opatření je třeba dodržovat?

Po čtyřicet týdnů, které uplynou od okamžiku početí po dobu narození, může bolest žena navštívit více než jednou. Trpět takovými onemocněními je nejen nepříjemné, ale také často škodlivé.

Už jste narazili na bolesti hlavy ve fázi porodu dítěte? Jak se vypořádat s takovými projevy? Užili jste nějaké léky nebo jste je léčili lidovými léky?

Jak odstranit bolesti hlavy?

Pokud nastávající matka přijde k terapeutovi a stěžuje si na pravidelné bolesti hlavy, může jí doporučit, aby pila No-shpa nebo Paracetamol. Ale co když tyto léky nepomohou? Pomocí lidových receptů můžete eliminovat nepříjemné pocity v hlavě:

 • Naneste na hlavu studený obklad.
 • Osprchujte se.
 • Pijte čaj s mátou, meduňkovým medem, květy heřmánku.
 • Lehněte si a odpočiňte si v temné místnosti.
 • Projděte se na čerstvý vzduch.

Když se budoucí matky zajímají o fóra o tom, zda těhotné ženy mohou pít Citramon nebo ne, někdy jim je nabídnut následující recept na bolest: vypijte dvě tablety Paracetamolu a vypijte šálek horké sladké kávy. To vám umožní dosáhnout téměř stejné kombinace léků jako v Citramonu, ale vyhnout se negativním účinkům kyseliny acetylsalicylové. Vezměte prosím na vědomí, že recept je vhodný pouze pro ženy, které mají normální nebo mírně nižší krevní tlak..

Přestože Citramon nesmí pít těhotné ženy, některé ho stále berou, protože tvrdí, že pouze tento lék jim pomáhá. Bolest hlavy však může být příznakem nebezpečné nemoci, a to nejen těhotenství.

Neztrácet sebe otázkou, zda může být Citramon těhotná pro bolesti hlavy nebo vytrvat neustálé nepohodlí. Poraďte se s lékařem a vyberte si lék, který je zaručen k odstranění nepohodlí, aniž by došlo k poškození matky a nenarozeného dítěte.

Články O Neplodnosti