Hlavní Testy

Kojící játra

Při přirozeném krmení by měla mladá matka jíst vyvážená zdravá jídla, aby se zabránilo nežádoucím reakcím z těla dítěte. Jedním z užitečných produktů je játra, která se vyznačuje nízkým obsahem tuku. Před zavedením neznámého jídla byste se však měli seznámit s možnými negativními účinky.

Je možné, aby kojící matka snědla játra, jaký je její přínos pro ženu a novorozence?

Zdraví dítěte přímo závisí na výživě kojící matky. Mnoho žen se proto zajímá, zda je možné játra s kojením jíst. Pravidelné podávání těchto potravin může nahradit nedostatek nezbytných látek v těle. Odpověď na otázku, zda je kojící matka schopna jíst játra pro HS, je třeba poznamenat, že je lepší dát přednost kuřecím, krůtám, králíkům nebo hovězím drobům.

 1. Zajištění plného růstu a vývoje těla dítěte.
 2. Zlepšení fungování zrakového orgánu.
 3. Normalizace štítné žlázy.
 4. Zvýšené imunitní vlastnosti.
 5. Prevence anémie, zvýšené hladiny hemoglobinu.
 6. Odstranění toxických prvků z těla.

Tresky droby obsahují polynenasycené mastné kyseliny, které zabraňují rozvoji trombózy, zlepšují fungování krevních cév, srdce.

Druhy jater, výhody a poškození

Játra mají nízký obsah tuku z masa. Lékaři doporučují zahájit zavedení přípravku s kuřecími játry během kojení, protože je snazší strávit a vstřebat tělo dítěte.

Výhodou drobů je její cenné chemické složení.

Název hodnotné sloučeniny

Hlavní akce
B vitaminyZajištění metabolických procesů, aktivní vývoj, růst dítěte.
ANormalizace funkce zrakového orgánu, zlepšení vzhledu pokožky, vlasů, prevence křehkosti, vypadávání vlasů.
CZlepšení nálady, zvýšení tělesného tónu, posílení imunitních vlastností.
Měď (Cu)Normalizace dýchacích cest, centrální nervový systém, syntéza proteinů.
Vápník (Ca)Tvorba, zpevnění kostí, zubní sklovina, zajištění růstu nehtů, zabránění jejich rozvrstvení.
Železo (Fe)Zvýšené hladiny hemoglobinu, prevence anémie.
Sodík (Na)Normalizace metabolismu, saturace buněk kyslíkem.
Zinek (Zn)Tvorba, posílení kostního skeletu, obnova poškozených tkání.

Část připravených drobů bude poskytovat denní množství aminokyselin. I přes svou nízkou alergenicitu by ji kojící ženy neměly zneužívat..

 • individuální nesnášenlivost;
 • vysoká hladina cholesterolu;
 • hypertyreóza.

Vepřová játra se nedoporučuje používat u dny a urolitiázy, protože může vyvolat zhoršení těchto patologií. Pravidelné překročení povoleného denního příspěvku může vést k alergickým reakcím, hypervitaminóze, dyspeptickému syndromu.

Hovězí

Hovězí játra mohou nahradit maso. Má nízký obsah tuku, snadno se tráví, obsahuje velké množství železa (Fe), bílkovin. Vysoký cholesterol však přispívá k rozvoji srdečních a cévních onemocnění. Ženy trpící tímto problémem by se proto měly omezit v příjmu jater pro HB.

Vepřové maso

Tento druh drobů je považován za nejtučnější, takže pediatrové ho nedoporučují jíst před dosažením věku tří měsíců. Až do této doby nebude trávicí systém dětského věku schopen tento produkt úplně strávit a asimilovat, protože je oslabený, není zcela vytvořen, není schopen produkovat potřebné množství enzymových sloučenin..

Přípustná denní norma vepřových jater je 0,1 kg (za předpokladu, že dítě je dobře snášeno).

Kuře

Pediatrové doporučují kojící matce jíst kojící játra během kojení. Tento typ produktu se snáze a rychleji stravuje, má nízký obsah tuku. Užitečné sloučeniny obsažené v prostředku přispívají ke zvýšení hladiny hemoglobinu, podílejí se na tvorbě krve a brání rozvoji anémie. Kromě toho bude mít použití kuřecích jater příznivý účinek na trávení, tvorbu mateřského mléka.

Krůtí játra

Pozitivní vlastnosti jater z krůt jsou podobné vlastnostem kuřecího produktu. Má nízkokalorický obsah a obsah tuku, je považován za dietní produkt. Pravidelná konzumace těchto potravin pomůže normalizovat fungování všech tělesných systémů..

tresčí játra

Pediatrové doporučují, aby kojící matka jedla tresčí játra nejdříve po třech měsících kojení. To lze vysvětlit skutečností, že trávicí trakt dítěte je v raném věku příliš slabý a nedokáže takový mastný produkt absorbovat. Taková jídla by měla být používána s opatrností, pokud je v těle nadbytek vitamínu D nebo draslíku (K). I v pozdějším dětství byste neměli zneužívat tresčích jater při kojení, jíst více než 0,1 kg / den. Je vhodné vstoupit do nabídky jako vložit.

Játrová pasta

Pasta z jater je nejpřijatelnější volbou pro použití dotyčného produktu. Doporučuje se používat pastu připravenou samostatně. V tomto případě si může být kojící matka jistá kvalitou a čerstvostí produktu. Při výrobě produktů se často přidávají chemické složky, které nepříznivě ovlivňují zdraví dítěte.

Játra v prvním měsíci

Pediatri mají povoleno vstoupit v prvním měsíci laktace nízkotučné typy jater (kuře, krůta, hovězí maso, králík). Tyto produkty pomáhají saturovat tělo cennými látkami, obnovit ženské tělo a zajistit plný růst a vývoj dítěte.

Důležité! Chcete-li zahájit zavádění těchto potravin, jako každé jiné, následuje 5 gramů vařených nebo dušených drobů.

Možné poškození způsobené použitím jater matkou během kojení

Přes velké množství pozitivních vlastností mohou játra, stejně jako jakýkoli jiný produkt, nepříznivě ovlivnit lidské tělo. Nejčastěji k tomu dochází se zvýšenou citlivostí na produkt. Každá kojící matka by měla vědět, že:

 1. Při nadměrné konzumaci jater je možné zvýšení hladiny cholesterolu, v důsledku čehož se zvyšuje pravděpodobnost patologií kardiovaskulárního systému.
 2. U kojenců se může vyskytnout alergická reakce na živočišné bílkoviny. Nejvyšší alergenicita má tresky.
 3. Děti mají často problémy s trávením a asimilací jídla, doprovázené plynatostí, kolikou, změnou konzistence stolice..
 4. Odmítněte příjem jater pro onemocnění štítné žlázy, abyste zabránili exacerbaci.

Při nákupu je třeba se ujistit, že kvalita a čerstvost produktu může zkažený vedlejší produkt způsobit závažné intoxikace.

Jak správně vstoupit do jater do stravy kojící matky?

Lékaři umožňují vstup neznámých potravin pár týdnů po zahájení produkce mateřského mléka. Pro snížení pravděpodobnosti nežádoucích účinků z těla dítěte se doporučuje počkat delší dobu.

Zavedení neznámého jídla by mělo začít malým kouskem jater (velikost 1 čajové lžičky) ráno. Poté by měla matka pozorovat možné změny chování / pohody dítěte po dobu dvou až tří dnů. Při absenci jakýchkoli negativních projevů (svědění kůže, zarudnutí, kašel, rýma, rozrušení stolice, kolika, plynatost, nálada) je povoleno mírné zvětšení velikosti porcí (ne více než 0,1 - 0,15 kg / den).

Důležité! Pokud má dítě alergii na tento produkt, je nutné jej opustit. Opakovaný vstup potravin je povolen po 2 - 3 měsících. Během této doby bude trávicí trakt dítěte mít čas na posílení, zvyknutí si na nové podmínky.

Jaterní recept: jak vařit pro kojící matku?

Níže jsou uvedeny možnosti výroby jaterních pokrmů, které jsou přijatelné pro konzumaci během přirozeného krmení. U HS se doporučuje jíst vařené / dušené droby nebo vařené horkou párou bez přidání koření.

Před vařením odřízněte film z jater, žil, nakrájejte na několik kusů a naplňte jedlou sodu. Výslednou hmotu vyjměte do chladničky na 1 hodinu a poté opláchněte. Doporučuje se také namočit nebo dušit produkt do mléka po dobu 15 minut. To mu umožní stát se něžnějším, eliminovat specifickou chuť a vůni..

Játrová pasta

 • 0,4 kg jater;
 • 0,1 kg másla;
 • sůl (podle chuti);
 • 0,4 l vody.
 1. Nejprve musíte opláchnout kousek jater a nakrájet je na několik částí.
 2. Výslednou hmotu vložte do nádobí, nalijte vodu, položte na sporák a zapněte topení.
 3. Vařte, dokud se zcela nevaří (do jedné až dvou hodin).
 4. V průběhu času produkt ochlazujte, mele masovým mlýnkem nebo mixérem. Při mletí jater mixérem se do ní doporučuje přidat malý vývar.
 5. Poté důkladně promíchejte výslednou hmotu s rozpuštěným máslem, přidejte sůl a znovu projeďte mlýnkem na maso.
 6. Vložte pastu na čas na chlad.

Miska je připravena. Po dosažení věku čtyř, šesti měsíců je povoleno přidávání cibule a různých koření. Takový produkt je skladován v lednici po dobu asi 2 až 3 dnů. Od 6 do 8 měsíců laktace jsou povoleny stroužky česneku.

Ječmen s játry

 • 0,1 kg perličkového ječmene;
 • 0,4 kg hovězího jater;
 • 0,3 l vody;
 • sůl (podle chuti).

Výrobní kroky:

 1. Nejprve je třeba dobře opláchnout ječmen, poté nalijte do nádobí, přidejte vodu, přidejte omytou játra, nakrájejte na kousky, přidejte sůl.
 2. Položte pánev na sporák a zapněte teplo.
 3. Vařte při minimálním výkonu asi jednu a půl až dvě hodiny.
 4. Po čase promíchejte komponenty.

Toto jídlo připomíná pilaf. Pokud používáte kuřecí játra, musíte ji přidat do misky po 30 minutách. po zahájení vaření obilovin.

Jaterní polévka z pyré

 • 0,2 l nízkotučného vývaru;
 • 0,4 kg jater;
 • mrkev;
 • 0,2 l krému s nízkým obsahem tuku nebo kyselé smetany;
 • 4 b. l máslo;
 • pórek;
 • sůl (podle chuti);
 • petržel;
 • krutony (podle chuti);
 • pár žloutků.
 1. Nejprve musíte opláchnout játra, nakrájet ji na malé kousky.
 2. Výslednou hmotu vložte do pánve..
 3. Dále přidejte jemně nasekaný pór, strouhanou mrkev, 0,1 l vývaru.
 4. Vaříme 35 minut. v uzavřené pánvi.
 5. Po čase směs rozemelete v mlýnku na maso nebo v mixéru.
 6. Výsledná směs se přenese na pánev, nalije vývar a promíchá. Počkejte, až se obrobek vaří..
 7. Potom v samostatné misce smíchejte žloutky se smetanou (nebo s nízkým obsahem tuku zakysanou smetanou), přidejte do polévky, promíchejte.

Až budete připraveni, posypte misku jemně nasekanou petrželkou, ozdobte krutony.

Jak jíst játra s HS a který z nich je lepší zvolit?

Při přirozeném krmení je lepší upřednostňovat kuřecí játra s nízkým obsahem tuku, která má příjemnou dochuť. Produkt se nechá vařit nebo dusit. Nemůžete jíst smažená jídla, která mohou vyvolat rozrušení trávení dítěte a zvýšení hladiny „špatného“ cholesterolu. Jaterní pasta, která se připravuje samostatně, se snáze tráví. Před zavedením jaterních pokrmů s přidáním dalších produktů to musíte zkusit samostatně. Kojící matka tak bude schopna pochopit, jaké jídlo se u dítěte vyskytlo negativní reakci (pokud existuje).

Játra jsou nepostradatelným zdrojem cenných stopových prvků nezbytných pro ženské a dětské tělo při přirozeném krmení. Pediatrové obvykle mají možnost jíst vařená / dušená játra z krůt, kuřecího, králíka od prvních týdnů laktace..

Existuje játra pro kojení a jak ji vařit?

Během kojení se vytvoří silná emoční pouta mezi kojící matkou a dítětem, což hraje důležitou roli při rozvoji dalších vztahů. Aby tato šťastná doba nebyla zastíněna mlhavostí dítěte kvůli kolické a břišní bolesti, musí žena dodržovat speciální stravu. Není možné jednoznačně odpovědět na otázku, zda játra mohou být kojena, protože každý druh drobů by měl být posuzován samostatně. V článku budeme analyzovat, jaký druh jater lze jíst z jakého měsíce a jak je vařit.

Kojící játra - vlastnosti podání

Každý ví, že kojící matka se nemůže bát, jinak dojde ke snížení produkce mléka. Také během laktace je zcela vyloučeno užívání alkoholu a nekontrolovaný příjem léků. Budeme muset přehodnotit naši vlastní stravu a upřednostnit přírodní a povolené produkty s HS. Užitečné mikroelementy a vitamíny se dodávají dítěti s mateřským mlékem - a obsahují mnoho vedlejších produktů.

Vepřová jaterní pasta je bohatá na železo, a proto je vhodná pro kojení.

První měsíc

Játra jsou absolutně bezpečná a hypoalergenní, takže ji lze do stravy dostat v prvním měsíci. Množství bílkovin není nižší než u hovězího masa a obsah tuku v něm je mnohem menší než u masa. Během kojení není možné jíst všechna játra - v článku budou uvedena další doporučení.

Druhý měsíc

Pokud je droby zavedeny opatrně a v malých porcích v prvních týdnech po narození, pak ve druhém měsíci můžete vařit jaterní jídla s přidáním dalších ingrediencí. Je důležité si uvědomit, že každý nový produkt musí být nejprve vyzkoušen samostatně, aby nedošlo k rozvoji alergií u kojenců. Prvních šest měsíců nemůžete jíst smažené, takže játra by měla být dušená, pečená nebo dušená.

Jak vstoupit do stravy

Stejně jako jiné nové výrobky je lepší jíst játra k snídani a poté sledovat denní pohodu novorozence. Musíte začít s 10-15 g, připravovat droby zvlášť, postupně zvyšovat porci. Zavedení je optimální v období, kdy je dítě zdravé a problémy se zažívacím traktem nejsou. Přestávka mezi seznámením se s dalším přípravkem při kojení je 3–4 dny. Maximální denní norma je asi 100 g, ale je lepší nezneužívat vedlejší produkt, takže hladina cholesterolu v krvi nezvyšuje.

Výhody laktace

Vnitřní protein obsahuje feritin, který saturuje tělo hemoglobinem. Některé odrůdy jsou považovány za nízkokalorický produkt, takže jejich použití nepřidá další libry. Tělo je snadnější trávit droby než červené nebo bílé maso. Spotřeba jater během kojení bude mít příznivý vliv na zdraví kojící matky a dítěte:

 • kyselina listová je zodpovědná za vývoj nervových buněk;
 • Vitamin C chrání imunitní systém a chrání před nachlazením;
 • Vitamin A podporuje přirozenou ženskou krásu;
 • Vitaminy B normalizují metabolismus;
 • měď zlepšuje fungování dýchacího systému;
 • železo se podílí na hlavních procesech tvorby krve;
 • zinek urychluje hojení ran;
 • sodík normalizuje rovnováhu voda-sůl;
 • vápník posiluje kosti.

Vysoká hladina vitamínu D pomáhá zabránit vývoji křivice u dítěte. Výrobek má zvláštní hodnotu pro obyvatele chladných oblastí, kde je nedostatek slunečního světla..

Recenze

Načasování podávání závisí na typu jater, ale užitečné droby dokázaly shromáždit pozitivní recenze:

Jedl jsem kuřecí játra téměř okamžitě po propuštění z nemocnice. Nejprve jsem vařil jednu, zkusil jsem půl lžičky - a můj syn neměl žádnou reakci. Pak pustila malé množství vody spolu s cibulí na pánvi. Pokud toto opatření splníte, žádný nový produkt není zvlášť nebezpečný..

Můj hemoglobin pravidelně „kulhá“ - pokud si pamatuji. Doktor řekl, že hovězí játra s kojením jsou dobrým lékem na anémii. Vařila to v dvojitém kotli - ukázalo se, že je něžné a chutné. Trochu později s ní plánuji připravit saláty, ale zatímco moje dcera je malá, snažím se vyhnout kulinářským specialitám. Čím jednodušší je jídlo, tím menší je pravděpodobnost alergií na dítě.

Svetlana, 18 let

Jsme teprve ve druhém měsíci, ale trochu vyzkouším různé produkty. Prohledával jsem celý internet a hledal jsem informace o tom, zda je možné během kojení jíst játra - a byl jsem velmi rád, že to bylo povoleno. Jím hovězí i kuřecí maso, zatímco arašíd se vede dobře. Nepřidávám koření a nemažu - samozřejmě, chuť je o něco horší, ale můžete to snášet.

Jaký druh jater může být s hepatitidou B

Jak již bylo zmíněno, otázka „je možné, aby kojící matka zahrnula játra do stravy“ je velmi nejednoznačná. Existuje několik druhů drobů - a ne všechny jsou povoleny v prvních měsících kojení. Některé odrůdy by se měly jíst s mírou, zatímco jiné je ještě lepší odložit na později..

Hovězí

Pokud existuje držák záznamu pro nástroj, je to hovězí játra. Obsahuje maximální množství železa a pouze 100 g zcela pokrývá denní příjem aminokyselin. Ideálním tandemem tuků a bílkovin je produkt dietní a nejsilnějším antioxidačním selenem je spolehlivá prevence kardiovaskulárních a rakovinových chorob. Vnitřnosti jsou povoleny od prvních týdnů po narození a ve druhém měsíci můžete vařit játra zakysanou smetanou. Ve třetím měsíci je možné diverzifikovat nabídku kojící matky s paštikou a lehkými saláty s přidáním drobů. Dušená játra se ideálně kombinují s jemnými sušenými švestkami, kyselým zeleným jablkem a voňavými bylinkami.

Je velmi důležité důkladně očistit hovězí játra z filmu a potrubí tak, aby po vaření byla měkká a chutna dobře..

Vepřové maso

Na rozdíl od něžného sladkého masa, ne každý má rád prasečí játra kvůli své specifické chuti. Navzdory hořkosti drobů si můžete po namočení do mléka nebo vody uvařit chutné jídlo. Vepřové maso je povoleno, když je dítě ve věku 3 měsíců. Nezapomeňte na alergenitu přípravku, proto je lepší chvíli počkat.

Králík

Tuto odrůdu nenajdeme ani ve velkém supermarketu - v podstatě se kupuje od farmářů. Týká se lahůdek a vzhledem k vysokým nákladům není k dispozici každému. Při správném vaření se získá neuvěřitelně chutné jídlo, protože králičí játra jsou mnohem jemnější než kuřecí. Pediatrům se doporučuje, aby do stravy zahrnuli droby, když je dítě 3-4 měsíce.

Krůty

Krůtí játra lze vstoupit do menu měsíc po narození, ale vařit pouze pár nebo vařit. Při smažení nebo pečení vnitřnosti absorbují hodně oleje a toto jídlo je stěží užitečné.

Treska

Zavedena do stravy 3 měsíce po narození. Obsahuje nejen skutečný sklad živin, ale také velké množství tuku. Užijte si pochoutku každý den, aby nedošlo k přibírání na váze. V čisté formě produkt nelze konzumovat - pouze jako součást salátů nebo s malým chlebovým toastem.

Pollock

Pollock patří do rodiny tresek, takže úvodní pravidla jsou stejná jako u tresky. Játra Pollock obsahuje rekordní množství retinolu, který zachovává ženskou krásu a obnovuje strukturu vlasů a nehtů.

jehněčí

Jehněčí maso je považováno za nejtěžší maso, které je dlouhé a těžko stravitelné. Jehněčí játra se také týkají obtížně asimilovatelných produktů, takže během kojení se zavádí, když je dítě ve věku 4-5 měsíců.

Kuře

Kojící kuřecí játra jsou povolena od prvního měsíce. Může se vařit, dusit, pečit a vařit v pomalém sporáku. Ve druhém měsíci se zelenina přidává do drobů a ve třetím můžete vařit lehkou polévku drobů. Látky obsažené v kuřecích játrech zlepšují trávicí trakt, stimulují aktivitu, pozornost a paměť a podporují vstřebávání železa.

Když dítě otočí jeden měsíc a začne, druhá mladá matka může postupně vstoupit do jídelního lístku se zakysanou smetanou. Nebude však možné smažit jídlo ještě několik měsíců..

Stanovisko Dr. Komarovského

Slavný dětský lékař Evgeny Olegovič Komarovsky se domnívá, že by se mělo lišit menu kojící matky. Zakázáno jsou pouze alergenní potraviny - vše ostatní lze trochu ochutnat a sledovat reakci dítěte. Pokud dodržíte doporučená data pro zavedení produktů, seznámení s nimi bude pro dítě bezbolestné. Strava a přísná omezení jsou pro matku stresem a nervový stav bude nutně přenášen na dítě.

Je alergie možná?

Samotné droby se považují za hypoalergenní, ale dítě může být alergické na albuminový protein, který se nachází v krvi. Nasytí játra a koncentruje se v něm ve velkých objemech. Je třeba zahájit úvod do stravy s kuřecím nebo hovězím játrem - a pokud se alergie projeví v jednom případě, vznikne při ochutnávání jiné odrůdy. Z tohoto důvodu pediatrové doporučují opatrnost i u nejbezpečnějších přípravků, protože není vyloučena individuální nesnášenlivost..

Jak si vybrat právo

Všechny druhy drobů nepodléhají dlouhodobému skladování, proto je nutné věnovat pozornost vzhledu zboží:

 1. Příjemná jemně sladká vůně. Pokud ucítíte čpavek - produkt je zkažený.
 2. Hladký lesklý hnědý povrch s vínovým odstínem. Čím je zvíře starší, tím tmavší jsou droby.
 3. V játrech z hovězího masa jsou viditelné žlučovody, které by se od něj neměly lišit. Pokud jsou při řezu šedé a chřipky, je lepší odmítnout nákup.
 4. Žlutá barva kuřecích jater naznačuje onemocnění ptáků, oranžová se objevuje během opakovaného zmrazování a rozmrazování a droby se zelenými skvrnami budou hořké.
 5. Hovězí, jehněčí a vepřová játra by se neměla rozpadat, elasticita je první známkou čerstvosti. Film se snadno odděluje od kvalitního produktu a krevní skvrna pod ním je pouze šarlatová, nikoli tmavá.
 6. Pokud kliknete na povrch drobů, měl by se otisk prstu zarovnat.
 7. Tresčí játra se prodávají pouze v konzervách - sklenice by měla být bez zářezů a rezů.

Čerstvé vnitřnosti by měly být vybrány, protože kvalita zmrazených nelze ověřit..

Recepty pro přípravu jater na hepatitidu B

Smažená játra by neměla být konzumována po celou dobu laktace, proto je nutné tuto metodu tepelného ošetření opustit. Kuřecí játra dušená v zakysané smetaně je výdatné a chutné jídlo, které lze jíst od druhého měsíce života dítěte.

Je vhodné zdržet se pekárenských výrobků prvních šest měsíců kojení, pokud hovoříme o kynutého těsta. Koláče můžete vařit s játry z listového těsta, které nepoškodí dítě a postavu. Pečením se můžete potěšit nejdříve 3-4 měsíce po narození.

Ukládací pasta obvykle nevyvolává důvěru, protože není známo, které komponenty byly použity. Ne příliš svědomí výrobci uvádějí pouze část přísad na obalu, takže použití pochoutky může být nepříjemným překvapením. Další věc je, pokud jste si vařili vepřovou játrovou pastu sami.

Vařené droby nemusí ochutnat všechny ženy, proto vrcholem oběda bude pravděpodobně aromatická hovězí játra pod kožichem. Recept můžete vyzkoušet v troubě, když je dítě 2 měsíce staré..

Vaření v pomalém vařiči trvá minimum času, takže ihned po narození můžete vařit nejjemnější játra s pohankou v pomalém vařiči.

Jakýkoli recept na přípravu jater pro kojící matky by měl vyloučit smažení drobů. Dušené maso v troubě se ukázalo být měkké a velmi chutné. Nezapomeňte vyzkoušet dušené kuřecí játra v prvním měsíci po porodu.

Mohu při kojení používat nádobí z jater

Výhody jater

Tento produkt je oblíbený nejen díky svým velkým výhodám, ale také díky své neobvyklé chuti. Může být podáván jako svačinu nebo hlavní chod v kombinaci s různými přílohami. Nemáte-li velké zkušenosti s vařením, je lepší vařit kuřecí játra. Má jemnější chuť, při vaření je těžší kazit produkt. Při nákupu hovězího jater musíte počítat s kaloriemi 127 kcal / 100 g, kuřecím masem - 140, vepřovým masem - 107.

Je možné během kojení jíst jídla z jater, záleží na typu a způsobu přípravy

Složení jater zahrnuje 70–75% vody, 16–20% bílkovin, tuky 3,8–5,6%. Pokud jde o chemické složení, zahrnuje:

 • aminokyseliny;
 • žehlička;
 • měď;
 • fosfor;
 • hořčík;
 • zinek;
 • sodík;
 • vápník;
 • mangan;
 • molybden;
 • Vitaminy B;
 • chrom;
 • omega 3, 6 a 9 polynenasycených mastných kyselin.

Tyto látky se účastní hematopoézy, jsou prospěšné pro srdeční sval, udržují imunitu a vytvářejí zdravé nehty, vlasy a kůži. V závislosti na tom, ze kterého zvířete byly získány droby, se mění koncentrace živin ve složení.

Tresčí játra jsou dalším populárním typem produktu. Obsahuje vysokou koncentraci vitamínů rozpustných v tucích (A, E). Tyto látky pozitivně působí na organismus:

 • dobrá nálada;
 • vysoká úroveň imunity;
 • zvýšit stupeň asimilace vápníku;
 • zvýšit sexuální aktivitu;
 • poskytují růst lesklých vlasů a silných nehtů.

Treska játra obsahuje 63 g tuku a má obsah kalorií 590 kcal / 100 g, což snižuje doporučený denní příjem na 30-40 g.

Je to možné s kojením

Vnitřnosti se snadno absorbují tělem. Rychle se připravuje. To je důležité pro matku, která věnuje maximální čas novorozenci.

Po celou dobu HB by žena měla dodržovat dietu, zejména přísně v prvních měsících. Vylučuje použití červené zeleniny a ovoce, masa s alergenními vlastnostmi. Maso z krůt je považováno za nejbezpečnější, protože nedochází k hromadění hormonů. Z tohoto důvodu se Turecko používá jako jedno z prvních masných potravin..

Kalorií z hovězích jater 127 kcal / 100 g

Možnost zahrnutí produktu do stravy také závisí na způsobu jeho přípravy. Například, smažená játra se nedoporučují jíst celé období HS a nikdo nezakazuje dušené maso nebo ve formě pasty. Vaření v oleji nejen zvyšuje obsah kalorií v produktu několikrát, ale také zvyšuje riziko nežádoucích účinků. Patří mezi ně hyperlipidémie s častým užíváním, riziko hepatózy, zvýšená kyselost žaludeční šťávy.

Játra mohou být zařazena do stravy již druhý týden po porodu. Začněte 1 lžička, postupně zvyšujte množství. To pomáhá vyhnout se alergické reakci u novorozence a sledovat její reakci na produkt..

Mohu jíst játr při kojení?

Strava kojící matky je speciální, nejživnější a obohacená sada produktů. Při výběru surovin pro nádobí je třeba vzít v úvahu reakci dítěte na matčinu stravu a její chemické složení. V našem článku odpovíme na otázky, zda je možné během kojení jíst játra a jak je správně vařit..

Zda játra můžete jíst při kojení?

Játra nejsou zahrnuta do seznamu potravin, které jsou zakázány pro krmení kojící matky. Je to vynikající ingredience pro přípravu druhých chodů, paštika na sendviče, polevy na koláče. Játra nezpůsobují alergii u dítěte, snadno se přizpůsobují tělu ženy a saturují mateřské mléko užitečnými látkami. Zároveň však neobsahuje téměř žádné tuky, které mohou negativně ovlivnit trávení novorozenců.

Lékaři nejen nezakazují kojící matce jíst játra, ale také ji doporučují zavést do stravy od prvních dnů života dítěte. Musíte to však dělat opatrně a pozorovat reakce dítěte. Ve skutečnosti existují výjimky z každého pravidla: malý počet dětí má stále individuální nesnášenlivost jater.

Která játra mohou být konzumována během kojení?

Mezi vedlejšími produkty jater se doporučuje kojícím matkám jíst hovězí maso, kuřecí játra. Kromě uvedených typů produktů je v prodeji i několik dalších. To je játra králíka, prasete, krůty, tresky, pollock, berana. O každém typu řekneme zvlášť.

Hovězí játra

Obsahuje maximální množství železa, patří do stravy kvůli nízkému obsahu uhlohydrátů, tuků. Hovězí játra povolena od prvních dnů kojení.

Kuřecí Ledvina

Lehký nemastný produkt se rychle vstřebává. Zlepšuje zažívací trakt, zvyšuje produkci mateřského mléka, stimuluje fyzickou aktivitu matky, pomáhá rychle vstřebávat železo.

Vepřová játra

Vepřová játra má jednu nepříjemnou vlastnost - hořkou chuť. Pokud však vaříte správně, jídlo se ukáže vonné a něžné. Doporučuje se, aby prasečí játra byla zavedena do stravy ženy 3 měsíce po narození dítěte kvůli obsahu tuku a riziku alergické reakce..

Na poznámku! I velmi jemná, vysoce kvalitní játra mohou být nesprávným přípravkem snadno zničena. Pokud je produkt dlouho dušený nebo smažený, stane se tvrdým a hořkým v chuti. Pamatujte, že vaření dušeného jater se zeleninou trvá 15-20 minut.

Králičí játra

Nejcitlivější a nejlehčí játra na seznamu. Maminky mohou jíst 1-2 měsíce života dítěte. Je dobře získaná, nezpůsobuje alergii u ženy a dítěte.

Krůtí játra

Doporučuje se pro ženskou stravu od prvního měsíce po narození ve vařené formě. Při smažení krůtí játra absorbují olej a pro zdraví dítěte a matky jsou naprosto zbytečné.

Pollock játra, treska

Játra mořských ryb je bohatá na tuky, aminokyseliny, vitamín D. Doporučuje se ke krmení kojící matky od 3 měsíců života dítěte. Je třeba vařit nebo dušit se zeleninou, nejíst více než 2krát týdně. Konzervovaná játra tresky a hlodavce jsou v kojené formě během kojení zakázány.

Ram játra

Velmi mastný, těžký pro produkt gastrointestinálního traktu. Jaterní játra se těžko stravují v těle matky a nejsou nezbytnou složkou kojících jídel..

Důležité! Pokud jste do stravy zařadili játra a dítě bylo zakryto skvrnami, začalo svědit, kýchat, naléhavě vyloučit z nabídky nový produkt. Ohledně léčby, rady s výživou kontaktujte pediatra a alergologa-imunologa.

Žena pravidelně přijímá játra jako potravu a dostává spoustu užitečných látek:

 • Vitaminy A, B, PP;
 • Žehlička;
 • Vápník;
 • Draslík;
 • Kobalt;
 • Mangan;
 • Selen;
 • Síra;
 • Fosfor;
 • Zinek;
 • Chrom;
 • Sodík;
 • Měď;
 • Hořčík.

Výsledkem je, že kojící matka zlepšuje imunitu, eliminuje anémii, posiluje oběhový systém, kostní strukturu a zvyšuje pohyblivost střeva. Kuřecí játra stimulují kojení a obsahují velké množství kyseliny listové, která je nezbytná pro tvorbu krve a tvorbu hemoglobinu u žen a dětí.

Jak zavést játra do stravy kojící matky?

Začněte přidávat hovězí játra do vaší stravy. Můžete jíst několik lžiček pasty bez koření 1-2 dny po narození dítěte. A každý den přidejte 5 gramů jídla. Po měsíci může být denní objem produktu asi 100 až 150 gramů. Pokud dítě nemá negativní reakci na hovězí játra, zkuste jíst kuře. Ve 3 měsících života může dítě zahrnovat játra z krůt, tresky a vepřů.

Důležité! Není možné zavést játra do jídla pro dítě do 9 měsíců věku. Pro první zkušenost s jeho použitím v dětském menu musíte použít kuřecí produkt ve formě pasty zředěné mlékem.

Jaký je nejlepší způsob, jak vařit játra??

Játra pro kojící ženu musí být dušená, dušená nebo vařená. Před pečením plátky oloupejte, produkt důkladně opláchněte pod tekoucí vodou. Nezapomeňte do misky přidat zeleninu a cereálie (cereálie) jako přílohu.

Chcete-li rozšířit svou stravu jaterními pokrmy, použijte následující jednoduché recepty:

 • Kuřecí nebo hovězí játra dušená v zakysané smetaně. Nakrájejte játra na malé kousky, sůl a pepř. Vložte produkt do horkého kotle, trochu dusíme vodou. Pak přidejte zeleninu (cibuli, mrkev, papriku, co se vám líbí). Přidržujte oheň po dobu 5 minut za stálého míchání špachtlí. Když se voda vaří, přidejte do kotle 3 lžíce. zakysanou smetanou a dusíme dalších 10-15 minut. Miska je připravena. Můžete jíst bez příloh.
 • Játra s Pohanka v pomalém sporáku. Velmi jednoduché jídlo: vložte plátky jater, cibule, mrkve do multikokerového kontejneru. Top s 1 šálek pohanky a nalít vodu v poměru 1: 2. Přidat sůl. V režimu masa zapněte zařízení na 40 minut.
 • Koláče s játry. Vařte v troubě. Pro plnění pečte kuřecí nebo hovězí játra ve slané vodě. Můžete použít směs produktů smícháním několika typů jater ve stejných proporcích. Ochlaďte a zkrouťte hotový produkt v mlýnku na maso. Nakrájejte cibuli a přidejte do mletého masa. Nakupte slané těsto a nakrájejte vrstvu na střední čtverce. Vložte náplň do těsta a zabalte, jak chcete.

Položte pergamenový papír na plech a položte na něj syrové koláče. Předehřejte troubu na 180 stupňů, vložte koláče do skříně a počkejte 15-25 minut. Když je těsto opečené, můžete misku vyjmout.

Na poznámku! Pokud žena přibrala během porodu, kojení, nestojí to za pečení s játry. Ale pohanka s hovězím produktem může být zahrnuta v nabídce každý den, jídlo přispívá k hubnutí.

Jak vařit játra při kojení?

Při kojení by ženy neměly jíst játra takto:

 • Restované v oleji.
 • Konzervované čisté játra a saláty.
 • Nakupujte pasty.
 • Nádobí se spoustou koření, pikantní omáčky, česnek.

Takže, kojící matky mohou a měly by jíst játra při kojení. Užitečné, řádně připravené pokrmy pomohou obnovit sílu po těhotenství a porodu, poskytnout dítěti výživné mléko.

Pozornost! Užívání jakýchkoli léčivých přípravků a doplňků stravy, jakož i použití jakýchkoli terapeutických metod, je možné pouze se souhlasem lékaře.

Může máma při kojení jíst játra

Každá kojící matka pečlivě sleduje svoji stravu a snaží se jíst pouze ty nejzdravější a nejzdravější potraviny. Takový přísný přístup k výživě je způsoben skutečností, že vše, co matka jí s mateřským mlékem, vstupuje do těla novorozence. Proto by kojící ženy měly věnovat zvláštní pozornost jejich stravě. Tentokrát zvažte, zda mohou být játra kojena (GV) a jaké výhody tento produkt přináší.

Jaterní produkt je zaslouženě považován za jeden z nejužitečnějších. Má mnoho pozitivních vlastností a jeho složení obsahuje vitální vitamíny, stopové prvky. Ženy se také diví: mohu jíst tresčích jater při kojení, stejně jako vepřové a kuřecí játra.

Výhody produktu

Vepřové, kuřecí nebo hovězí droby jsou nejdůležitějším zdrojem zdravých vitamínů a minerálů, které se vyznačují minimálním obsahem tuku.

Je mnohem snazší a rychlejší vstřebávání trávicím systémem než jakékoli jiné maso. Pravidelné používání takového produktu přispívá k rychlému zotavení ženského těla po porodu.

Složení jater je následující:

 • Vitaminy skupiny A, B, C.
 • Vápník, měď, sodík, železo, zinek.
 • Kyselina listová.
 • Proteiny a feritin, které zvyšují hladinu hemoglobinu.

Malý kousek drobů tvoří denní příjem aminokyselin potřebných lidským tělem.

Ženy se zajímají: je možné jíst játra pro kojící matku a jakým způsobem je nejlepší ji vařit. Odborníci na tuto otázku odpoví jednoznačně: samozřejmě je to možné. Toto droby jsou dušené smetanou, zakysanou smetanou nebo zeleninou, přidávají se do rendlíků nebo salátů, připravují se různé pasty, rohlíky nebo palačinky.

Výhody různých typů jater

Hovězí játra s HB jsou povolena v prvních týdnech po narození dítěte. Hovězí játra jsou považována za nejvíce chudá a dietní, protože obsahují minimální množství tuku.

Kromě toho hovězí droby obsahují zvláštní látku zvanou selen. Je to silný antioxidant, který může zabránit možnému riziku rakoviny. Pravidelné používání jaterního produktu je vynikající prevencí rakoviny.

Vepřová játra u hepatitidy B je také velmi užitečná. Otázkou je, zda je možné, aby kojící matka měla prasečí játra. Lékaři si jsou naprosto jistí, že je to nejužitečnější a nejživější. Bohužel se mnoho žen neodváží tento produkt používat, protože se vyznačuje zvýšenou hořkostí. Ale při správném způsobu vaření získává vepřová játra jemnou a příjemnou chuť.

Aby se z produktu odstranil nadbytek hořkosti, musí být namočen do mléka nebo vody při pokojové teplotě, zatímco tekutina by měla být měněna každou hodinu. Doba máčení: nejméně 2-2,5 hodiny. Poté získá vepřová játra jemnou chuť, která je ideální pro přípravu různých kulinářských pochoutek.

Kuřecí a krůtí játra jsou považována za více tuku, ale neméně užitečná. Složení těchto produktů zahrnuje kyselinu listovou a cholin. Tyto látky mají pozitivní vliv na stav imunity, fungování mozku, paměť a celkovou pohodu..

Tresčí játra jsou zdravé a chutné jídlo, které může výrazně diverzifikovat výživu kojící ženy. Treska má jedinečné vlastnosti, vysoký obsah tuku. Obsah kalorií je 640 kalorií na 100 g produktu. A proto více než 100 g tresčích jater denně může vést k prudkému nárůstu hmotnosti.

Vzhledem ke zvýšenému obsahu tuku je nejlepší odmítnout příjem tresčích jater během prvních 2-3 měsíců po narození, protože tělo novorozence tento produkt ještě nedokáže plně zpracovat. Při použití drobů u dítěte se navíc zvyšuje riziko alergických reakcí na kůži, křeče v žaludku, kolika a nadýmání..

Použití jater při kojení

Odpověď na otázku: je možné, že kojící matky jedí játra, a když je to nejlepší, lékaři si jsou absolutně jistí, že má smysl počkat 1–2 měsíce po porodu a teprve poté do vaší stravy zahrnout jaterní jídla.

První měsíc po narození je nejlepší odmítnout použít jakýkoli druh drobů, protože v této fázi trávicí systém dítěte ještě nedokáže takovou stravu úplně strávit..

Nejprve je maminka nejlepší vyzkoušet malou část jater a postupně ji zvyšovat. Po jídle jaterních produktů musíte pečlivě sledovat tělo dítěte. Jakékoli projevy alergických reakcí, rozrušení stolice nebo žaludečních křečí naznačují, že v tuto chvíli je pro matku nejlepší odmítnout játra. Je třeba si uvědomit, že kojení je v životě ženy rozhodujícím obdobím, které položí základ pro plný vývoj dítěte..

Není nutné zavádět do stravy kojící matky současně několik nových produktů. V tomto případě bude docela obtížné pochopit, co přesně vyvolalo zažívací potíže nebo alergickou reakci u novorozence.

Kontraindikace

Tresčí játra se nejlépe zavádějí do stravy kojící matky, pouze když je dítě ve věku 3–4 měsíců. Vyznačuje se zvýšeným obsahem tuku, a proto se tělo dítěte jednoduše nemůže vyrovnat s trávením těžkého produktu.

Je třeba si uvědomit, že játra mají ve svém složení obrovské množství bílkovin, které vyvíjejí zvýšenou zátěž na ledviny kojící ženy. Z tohoto důvodu je pro lidi s různými problémy s ledvinami nejlepší přestat jíst vepřové, hovězí a kuřecí játra..

To však nejsou všechny kontraindikace používání masa nebo rybího produktu. Obsahuje cholesterol, který může vyvolat rozvoj řady kardiovaskulárních patologií. Proto se s vysokým obsahem cholesterolu v krvi nedoporučuje použití jater.

Je možné, aby kojící matka snědla játra a které

Vlastnosti mateřského mléka závisí na výživě matky. Během laktace ženské tělo rozděluje zdroje tak, že první mléko je obohaceno o vše potřebné. Zbývající zásoby jsou distribuovány matce. Živiny během kojení jsou konzumovány intenzivněji než v jiných obdobích života. Proto žena potřebuje zkontrolovat stravu, diverzifikovat ji přírodními jídly. Jedním z nejužitečnějších potravin, které můžete jíst při kojení, odborníci na výživu zahrnují játra. Jedná se o zdroj živočišných bílkovin, sklad vitamínů, mikro a makro prvky, kyseliny. Existují však případy, kdy by jídlo mělo být omezeno.

Výhody a poškození jater při kojení

Jídla z drobů jsou součástí stravy vyvinuté Světovou zdravotnickou organizací. Jakýkoli druh obsahuje hodně:

 • snadno stravitelný protein. Je to stavební materiál pro buňky. Protein zajišťuje úplnou absorpci vitamínů a minerálů z potravy.
 • žláza. Tento prvek je dobře absorbován z misky díky obsahu vitamínů C, B12. Látky zvyšují vzájemnou absorpci. Během laktace zabraňují produkty s vysokou koncentrací železa rozvoji anémie u matky a dítěte.
 • vitaminy skupiny B. Jsou odpovědné za metabolismus, podporují energetický metabolismus.
 • vitamín A, obnovující stav pokožky, vlasů. Tento prvek je také zodpovědný za vizuální ostrost..
 • kyselina nikotinová (vitamin PP). Nedostatek látky vede k nervovému vyčerpání, trávení je narušeno.

Kromě těchto prvků obsahuje produkt aminokyseliny, fosfor, kobalt, selen, molybden a další látky důležité pro vývoj dítěte. Obohatují mateřské mléko. Tělo matky navíc netrpí jejich nedostatkem.

Jedna část drobů tvoří denní příjem vitamínů A, B2, B12, kobaltu, železa a selenu. Pro maximalizaci výhod je jídlo v páře nebo dušené.

Vědci zjistili, že vedlejší produkty ryb a zvířat pomáhají odstraňovat toxiny z těla. To vám umožní chránit tělo mámy a dítěte před množstvím nemocí..

Delikatesa tresky se liší od stejných drobů zvířat, ptáků. Obsahuje méně vitamínů železa a B, ale hodně vitamínu D, omega-3, 6 mastných kyselin.

V některých případech může játra poškodit kojící ženu. Obsahuje cholesterol, jehož množství se během smažení výrazně zvyšuje. To by si měli pamatovat ženy s chronickými onemocněními srdce, cév. Rekordní množství selenu v kompozici může poškodit zvýšenou syntézu hormonů štítné žlázy produkovaných štítnou žlázou. Z tohoto důvodu nemohou ženy s hormonálními poruchami tento produkt často jíst. Vepřové, tresčí játra v případě GV mohou způsobit zhoršení chronických gastrointestinálních chorob. Tyto typy mají poměrně vysoký obsah kalorií a tuků..

Jaký typ jater by měl být preferován pro hepatitidu A

Krůtí pokrm je považován za nejméně alergenní, ale je těžké ho získat. V prvních měsících je pro kojící matku lepší vybrat si z hovězího masa. Tento typ výrobku je z hlediska odborníků na výživu považován za nejužitečnější a nejbezpečnější pro kojení.

Kojení Hovězí játra

Nejcennější vlastnosti hovězího jater. Začleňuji to do stravy ihned po porodu. Lékaři často doporučují jíst hovězí droby kojícím anemickým ženám. Pro to, aby tělo získalo cenné prvky, stačí, když žena spotřebuje 100 g jater denně. Nutriční hodnota dušeného produktu je pouze 125 kcal na 100 g, takže jej lze konzumovat bez poškození postavy.

Je možné, aby kuřecí játra kojila?

Drůbež je o něco nižší než hovězí maso, pokud jde o vitamín D, antioxidanty a mastné kyseliny. Ale v kuřecích játrech je více vitaminu A, selenu. Tento produkt při kojení normalizuje trávení matky, zlepšuje paměť. Vitamíny a minerály ve složení mají příznivý vliv na mentální schopnosti dítěte, vývoj kostry. Podle množství železa není jídlo horší než hovězí maso, takže je užitečné jíst s chudokrevností.

Výrobek patří k nízkokalorickým: na 100 g je 136 kcal. To může být zavedeno do stravy od prvního měsíce laktace.

Turecká játra způsobují alergii u kojenců méně, ale obsahují méně vitamínů B. V ní je mnohem více kalorií než u kuřat. Po husí se doporučuje kachna vstoupit do menu po 6 měsících laktace. Mají hodně tuku, takže dítě může mít zažívací potíže.

Vepřová játra pro kojící matku

Tento produkt se doporučuje podávat 3-4 měsíce po narození. Kalorie vepřová játra není víc než hovězí. Podle odborníků na výživu je vedlejší produkt v trávicím traktu absorbován horší. Po porodu může způsobit trávení u matky a dítěte.

Kojící treska játra

Hlavní hodnotou v této misce jsou vitamíny D, E, mastné kyseliny. Tresčí játra jsou z nutričního hlediska velmi užitečná, protože obsahují látky nezbytné pro fungování imunitního systému a krevních cév. Mastné kyseliny zlepšují stav pokožky, podporují obnovu buněk. Vitamin D je velmi důležitý pro správný vývoj kostry dítěte, protože pomáhá vstřebávat vápník z mléka.

Konzervovaná miska obsahuje 613 kcal na 100 g. Obsahuje hodně tuku a soli. Trávicí systém dítěte je obtížné tolerovat. Ve střevě není dostatek enzymů pro jejich plnou asimilaci. Doporučuje se odložit používání drobů tresky obecné, dokud dítě nedosáhne 6 měsíců.

Jak zavést játra do stravy kojící matky

Kojení je klíčovým obdobím v životě ženy. Vyzkoušejí nové výrobky, počínaje malým kouskem, aby nepoškodili dítě. Kuřecí a hovězí játra jsou zavedena v prvním měsíci laktace. Poprvé vyzkoušejte několik kusů. Reakce nemusí nastat okamžitě.

Pokud po jídle dítěte do dvou dnů dojde k negativním reakcím - problémy se stolicí, vyrážkou, úzkostí, známost s produktem se odloží o 1-2 týdny.

Velké množství jater může být škodlivé. Stačí ho používat 1-2krát týdně.

Jak si vybrat a uvařit játra s HS

Vnitřnosti se rychle zhoršují. To by mělo být zváženo při výběru balíčku. Doporučujeme si zakoupit chlazenou verzi. Kousky by měly být hladké, bez postříkání. Barva je tmavě červená. Chlazená játra se vaří ve stejný den nebo vloží do mrazničky.

Hovězí játra jsou někdy hořká. To je jeho nevýhoda. Aby se zbavil hořkosti, jsou plátky předem namočeny do vody nebo mléka. Připravené maso je ideální pro saláty, pasty, kastrol, studená jídla. Celé kusy se vaří 40 minut. Drcený produkt se duší po dobu 7-10 minut, dokud tekutina přestane vystupovat.

Kuřecí játra jsou méně „náladová“. Nemůžete to namočit před vařením..

Před pečením kousky umyjte, vyjměte film, žíly. Poté se produkt suší papírovými ručníky..

Výrobek je podle stravy kojící matky konzumován v dušené, vařené formě. V procesu smažení se ztratí některé z blahodárných vlastností, přidá se škodlivý cholesterol.

Paštika z kuřecích jater

Produkt je dobře absorbován v pyré. Zakoupená pasta obsahuje konzervační látky, přísady, takže je lepší vařit jídlo sami. Složení:

 • kuřecí játra - 0,5 kg,
 • 2 vařená vejce,
 • 1 šálek přírodního jogurtu (nejlépe bez tuku),
 • trochu soli,
 • greeny (kopr, petržel).

Droby se umístí do vroucí vody na dobu 5-10 minut. Voda je vypuštěna. Vařená vejce, játra procházejí mlýnkem na maso nebo nasekané mixérem. Směs se smíchá s jogurtem, solí, nasekanými bylinkami. Výsledná hmota se ochladí. Pasta dušená se zeleninou, přidaná do kotletek nebo pomazánka na chléb.

Jaterní palačinky

Miska může být vařena bez oleje v nepřilnavé pánvi. Složení:

 • hovězí játra - 0,5 kg,
 • 3 lžíce mouky,
 • 1 polévková lžíce kyselé smetany,
 • sůl.

Droby se rozdrtí mlýnkem na maso a smíchají se lžičkou se zbývajícími složkami. Ukázalo se, že těsto je husté. Je položena lžičkou na suché předehřáté pánvi. Fritters smažte na obou stranách po dobu 2 minut. Připravené jídlo posypané bylinkami.

Játra zakysanou smetanou

Za libru vedlejšího produktu si vezměte:

 • 3 mrkve,
 • 1 cibule,
 • 2 polévkové lžíce kysané smetany,
 • sklenice vody,
 • sůl,
 • lžíce mouky,
 • kopr.

Cibule se nakrájí na půlky. Mrkev se naseká hrubým struháním. Zelenina, játra se umístí na pánev a dusíme na 10-15 minut. Když droby přestanou vylučovat červenou tekutinu, přidejte sůl, kopr, zakysanou smetanu, mouku. Miska mizí pod víkem dalších 15 minut. Po vypnutí sporáku trvá 5-7 minut. Pokrm se hodí s bramborovou kaší, rýží a pohankou.

Kuřecí a hovězí játra jsou cenná a bezpečná kojení. Z nich můžete vařit mnoho jídel, z nichž bude mít prospěch matka i dítě.

Články O Neplodnosti