Hlavní Analýzy

Je možné poslat léky poštou v Rusku?

V souladu s článkem 22 federálního zákona „o poštovních komunikacích“ jsou v Ruské federaci zakázány následující zásilky:

a) střelné zbraně, signální, pneumatické, plynové zbraně, střelivo, studená ocel (včetně házení), elektrošoková zařízení a jiskřiště, jakož i hlavní části střelných zbraní;
b) omamné látky, psychotropní, silné, radioaktivní, výbušné, jedovaté, žíravé, hořlavé a jiné nebezpečné látky;
c) jedovatá zvířata a rostliny;

d) bankovky Ruské federace a cizí měny (s výjimkou bankovek zaslaných Centrální bankou Ruské federace a jejích institucí);

e) potraviny podléhající zkáze;

f) předměty a látky, které mohou svou povahou nebo obalem představovat nebezpečí pro poštovní pracovníky, kontaminovat nebo poškodit (poškodit) jiné poštovní zásilky a poštovní zařízení.

Tento seznam je uzavřen a není předmětem extenzivního výkladu..
Jak vidíte, v tom nejsou žádné léky. Zde je zakázáno odesílat léky do zahraničí. V Rusku však takové omezení neexistuje.

Jak potvrzuje oficiální web Ruské pošty:
www russianpost ru

Je možné v Rusku posílat léky poštou? Můžete posílat léky po celé zemi (včetně doplňků stravy). Nepřejdou na seznam položek, které jsou zakázány pro přepravu.

Psychotropní, narkotická a silná droga by neměla být přepravována. Myslím, že na vaše vitamíny nebudou žádné otázky.

Více informací naleznete v seznamu zakázaných balíků na poštovní stránce www Russianpost ru

Je možné poslat léky poštou v Rusku?

Nejlepší odpověď: záleží na seznamu, ke kterému je lék přiřazen..

Zde najdete seznam podporovaných prohlížečů..
otvety.google.com ›otvety / vlákno...

Je možné poslat léky poštou v Rusku?

Každý měsíc posílám léky svým přátelům v oblasti Ivanovo poštou.
Je pravda, že všechny léky, které jsem musel poslat, jsou léky v tabletách a mastech.

Vzpomínám si, že když jsem poprvé musel posílat léky, operátor ve styčné kanceláři se mnou objasnil: „Jsou v lahvích v příloze nějaké tekutiny?“ Tomuto problému jsem nepřikládal žádný význam, protože jsem neměl ve skle žádné léky k odeslání.

Ale samotná skutečnost, že se zeptala, jsem se rozhodla, že bych s největší pravděpodobností neměla posílat láhve poštou.

Okamžitě si udělám rezervaci, že to je jen můj odhad.
Ano, a nemusel jsem posílat léky v lahvích a ampulkách.

Možná to stojí za využití objednávky a odeslání léku přes Rusko prostřednictvím internetové internetové lékárny Posyltorg RF v Moskvě / 24 hodin /.
Telefon / Fax: 8 (499) 500-27-32;
mobilní telefon +7 (909) 655-50-66.
Chcete-li objednat, musíte vyplnit dotazník, aby vás manažer mohl kontaktovat.
apteka89096555066 narod ru

Co lze a nelze předat v balíčcích

Ani horský popel, ani „šarlatový květ“ neprochází zvyky jako poštovní zásilka, jednoduše proto, že se jedná o rostliny. A jsou zakázány pro mezinárodní přepravu v jakékoli formě. S otázkami o tom, co je možné a co nelze předat v zásilkách a z jakých právních důvodů lze vaši korespondenci otevřít, se novinář NG obrátil na zaměstnance regionálního úřadu v Minsku a RUE Belposhta. Téma je více než relevantní: slavnostní vánoční a novoroční balíkový boom již začal.

V poslední době stále více lidí využívá služeb zahraničních internetových obchodů. Před odjezdem na adresy v Bělorusku je veškerá mezinárodní pošta doručována do Minsku, ulice Vokzalnaya, 22. Produkce Minsk Post a oddělení celního odbavení a kontroly č. 2 regionálních zvyklostí v Minsku se nacházejí zde.

Jak se to stane

Protože jsme se dotkli vzrušujícího tématu informační bezpečnosti, okamžitě jsme si všimli, že celníci a poštovní pracovníci jsou čestní lidé a zpravidla věří v celní prohlášení. Od ostatních se však vyžaduje respektování dokumentů. Proto, pokud jste již obdrželi otevřený předpoklad, pak existovaly dobré důvody pro takový „akt vandalismu“. Například, podle prohlášení, rukavice jsou zasílány na vás, az nějakého důvodu box prsteny a gurgles. Neměli bychom také zapomenout, že všechny poštovní zásilky přicházející ze zahraničí jsou na letišti „vidět skrz“ stejným způsobem jako zavazadla. Jak jsme byli ujisteni na regionálních zvyklostech v Minsku, pokud mají celní inspektoři nějaké připomínky, odcházejí z balíčku na důkladnější prohlídku. Poté za přítomnosti celních inspektorů poštovní pracovníci zásilku otevřou a zkontrolují její obsah. Je vypracován akt provize a poté je proveden soupis. Pak je balík znovu zabalen a odeslán příjemci.

Houby od babičky

Pro mě osobně jsou balíčky z dětství spojeny s hotely. Například se sklenicemi džemu od mé babičky. Ale tady, jak se říká, je nuance. Pokud vaše babička bydlí někde v USA, pak se budete muset spokojit s dobrotami pouze během prázdnin. Stejně jako všechny druhy hub, sušené i nesušené.

"Ve většině případů, i když děláte zásilku, kterou nemůžete poslat přes hranice, jsou lidé obvykle varováni poštovními pracovníky," říká Yury Senko, šéf regionálního úřadu v Minsku. - Pravda, ne všechny země berou tento problém vážně. Zákonně zakázané zboží a produkty v mezinárodní poště jsou však jasně definovány. Jsou to alkoholické nápoje, ethylalkohol, pivo, jakýkoli druh tabákových výrobků a kuřáckých směsí, rostliny v jakékoli formě a stavu, semena rostlin, omamné látky, psychotropní látky a jejich prekurzory, jakékoli druhy zbraní (jejich části), náboje pro ně (jejich části) ), stejně jako strukturálně podobné výrobky s civilními a úředními zbraněmi. Existuje zákaz a omezení vývozu kulturních statků, cizí měny.

Jak řekl Jurij Senko, pro jeho podřízené i pro poštovní pracovníky jsou týdny před svátkem jedním z nej stresujících.

"Počet mezinárodních poštovních zásilek, které směřují k importu i exportu, se v poslední době zvýšil asi o čtyřicet procent," uvádí odborník. - Vzhledem k vánočním a novoročním svátkům očekáváme ještě větší objem. Pracujeme v úzkém kontaktu s poštou, pořádáme provozní schůzky, určujeme hlavní úkoly a zásady práce. Takovou akci jsme již měli a doslova od 15. prosince jsme poslali posílenou skupinu našeho oddělení do RUE „Minsk Post“. Lhůty pro celní odbavení mezinárodní pošty jsou dodnes prováděny každý den. To nebere v úvahu čas, který poštovnímu operátorovi trvá, než přijme a zpracuje korespondenci.

Toužit se shodovalo s možnostmi

"Měli byste vzít v úvahu skutečnost, že v jednom kalendářním měsíci si můžete objednat zboží za částku nepřesahující 120 eur," vysvětluje Yuri Senko. - Všechno z výše uvedeného podléhá povinným clám. Řekněme, že jste si objednali mobilní telefon v hodnotě 530 EUR - musíte zaplatit clo. Cílem stávajících pravidel je chránit jejich vlastní výrobce a předcházet nezákonným obchodním činnostem jednotlivců. Celní platby jsou osvobozeny od poštovních zásilek pro osobní potřebu ve výši nepřesahující 120 EUR za kalendářní měsíc. V případě překročení je zaplaceno clo: 30 procent z překročení limitu, ale ne méně než čtyři eura za kilogram.

Zároveň, pokud není povinná kontrola všech pozemků, existují lidé, kteří se snaží nějak pravidla obejít. Celní úředníci se však naučili vypočítat takové „moudré muže“.

„Stane se to například: při vyplňování prohlášení osoba uvede, že odesílá použitý mobilní telefon, přičemž jeho cena je uvedena na deset eur,“ komentuje situaci Jurij Senko. - Ale ve skutečnosti, když znáte model telefonu, můžete snadno spočítat, kolik to může stát. V tomto případě budou mít celní úředníci samozřejmě otázky. Nejčastěji je mezinárodní pošta otevřena z důvodu chybějícího jasného popisu obsahu zásilky v průvodním dokumentu. Například balíček jednoduše říká „dárek“. V každém případě by si měli všichni pamatovat jednoduché pravidlo: jakékoli pokusy o obcházení zákona mohou skončit problémy. A tady, jak se říká, není na vině nic, kromě jejich nedbalosti.

Prohlášení je vážné

Celní úředníci a pracovníci poštovních služeb, kteří pracují ve „těsném spojení“, také upozorňují své zákazníky na potřebu pečlivě vyplňovat doklady. Překvapivě, některé pošty přicházejí s prázdným prohlášením vůbec. V tomto případě jsou prvními kandidáty na „vybalení“.

"Je důležité si uvědomit, že dodržování jednoduchých pravidel je v zájmu samotného příjemce," říká Yuzefa Leonova, zástupkyně vedoucího pro zpracování a přepravu pošty produkované společností Minsk Post..

Navzdory skutečnosti, že v období před svátky je více práce, poštovní zásilky plní své povinnosti jasně a včas. V případě potřeby přitáhněte další práci. Podle Yuzefy Leonové se však Bělorusové vážně zajímali o internetové obchody, a to se stalo před dvěma lety (pak se objem zásilek okamžitě zvýšil asi o třicet procent), musíte pracovat celoročně v „stresovém“ režimu. Pokud k této záležitosti přistupujete s humorem, je to jako pravidelný trénink v tělocvičně: vyčerpané svaly - a žádné olympiády nejsou děsivé. Hlavní věc je, že druhá strana - příjemci a odesílatelé mezinárodní pošty - jednají se svými povinnostmi se stejnou odpovědností.

Mohu poslat pilulky poštou

Mám v plánu poslat 5 zásilek léčivých přípravků, v průměru 4 položky v zahraničí. Neexistují žádné omamné látky a podléhají zvláštní kontrole, neměla by se uplatňovat žádná zvláštní omezení.

Řekněte mi, že jako osoba, která se nikdy nesetkala s ruskými zvyky, existují nějaká omezení v zasílání a mohou existovat problémy.

Byl bych vděčný za odpovědi.

Poděkoval:
twilo
Prohlédnout profil
Poslat soukromou zprávu uživateli twilo
Najít další příspěvky od twilo

Děkuji a další otázka ve sloupci popisu pro zvyky. Napíšete názvy všech drog?

Teď jsem fyzik, a pak se chci stát právníkem. Viděl jsem, že existuje kvantitativní limit pro odesílání léků v množství 10 kusů. Nyní budu mít v jednom balení maximálně 8 různých léků a každá položka má maximálně tři.

Když se stanu právníkem, očekává se, že jich může být více než 10 a že jedno jméno může být více než 5. Budu velmi rád za jakékoli připomínky, vysvětlení a předpoklady týkající se toho, zda budou občas zapotřebí nějaká celní prohlášení, a také to, co by se od celních předpisů mělo podle zákona a ve skutečnosti očekávat.

Jde o zasílání malých zásilek neregulovaných drog prostřednictvím EMS jednotlivým spotřebitelům do zahraničí.

Je možné posílat léky poštou?

Dobrý den, na internetu jsem narazil na příběhy o tom, jak lidé nakupují drogy v zahraničí v lékárnách a jak je bezpečně přijímají. Sám jsem však čelil situaci, kdy jsem chtěl dětem posílat léky do zahraničí a oni je odmítli přijmout na poště, bylo prý zakázáno zasílat léky poštou.

V seznamu zboží, které je zakázáno přepravovat, nejsou drogy uvedené ve vašem článku uvedeny. To znamená, že se ukáže, že můžete postupovat vpřed. A například známý A. M. Puchkov také píše, že léky nemohou být zasílány poštou.

Teď přemýšlím o tom, komu věřit a zda stojí za to riziko, a objednávat léky v zahraniční lékárně. Nápověda rady. Děkuji předem.

Poštovní Ninja

Více než 150 poštovních a kurýrních služeb

2 odpovědi

Není to tak, že léky nejsou na seznamu uvedeném v našem článku. Léky, s výjimkou psychotropních a omamných látek, v zásadě nejsou na seznamu zboží, které je zakázáno dovážet v poštovních zásilkách.

Tentýž pan Puchkov, kterého zmiňujete v jiném článku, píše následující:

„Dovoz i mezinárodní přeprava léčivých přípravků fyzickými osobami, s výjimkou omamných a psychotropních léčivých přípravků, v souladu s Dohodou ze dne 18. června 2010“ o postupu při přepravě zboží pro osobní potřebu jednotlivci přes celní hranici celní unie a při provádění celních operací s jejich propuštěním “jsou prováděny bez použití zákazů a omezení neekonomické povahy.

Dovoz drog pro osobní potřebu (pro nekomerční účely), které nejsou registrovány v Ruské federaci, nevyžaduje licenci ministerstva průmyslu a obchodu Ruska a povolení od Roszdravnadzoru. ““

To, co zde potřebujeme, není o drogách v zásadě, ale o konkrétních drogách. A pokud droga neobsahuje omamné nebo psychotropní drogy, můžete si ji koupit v zahraniční lékárně a její dovoz by neměl být problém. Zde je seznam léků, jejichž dovoz a vývoz je povolen pouze se zvláštní licencí.

Teď, když vám bylo zakázáno posílat drogy do zahraničí. Na jakém základě? Myslím, že ne. Proto mohou existovat tři možnosti:

 1. Léky obsahují omamné nebo psychotropní látky
 2. Poštoví pracovníci, kteří zásilku provedli, jednoduše neznají svá vlastní pravidla
 3. Léky zakázané pro dovoz do konkrétní země.

Pokud jde o poslední odstavec. Například, drogy mohou být vyváženy ze Spojených států, ale drogy mohou být dovezeny jen jestliže oni jsou registrovaní u Federal protidrogová agentura.

A tady je to, co jsem našel. (tj. je nemožné transportovat vitamíny. Já sám jsem si objednal pár balíčků vitamínů, tady počkám - přijdou, nepřijdou.

Rozhodnutí správní rady Euroasijské hospodářské komise ze dne 08.16.2012 N 134 (ve znění ze dne 03.03.2013) „O regulačních právních aktech v oblasti netarifní regulace“

2.14. LÉČIVÁ A FARMACEUTICKÉ LÁTKY, DOVOZ, KTERÝ JE CELNÍ ÚZEMÍ CELNÍ UNIE omezen

-----------------------------------------------------T -------------------- ¬¦ Název ¦ Kód HS zahraniční ekonomické aktivity ¦L ------------------- --------------------------------- + ---------------- ----- Organické chemické sloučeniny používané od 2904 - od 2909 jako farmaceutické látky od 2912 - od 2942 00 000 0

Žlázy a jiné orgány určené k organoterapii 3001, sušené, drcené nebo nerozdrcené na prášek; výtažky ze žláz nebo jiných orgánů nebo jejich tajemství určené pro organoterapii; heparin a jeho soli; jiné látky lidského nebo živočišného původu, připravené k použití pro terapeutické nebo profylaktické účely, jinde neuvedené ani nezahrnuté

Lidská krev; zvířecí krev připravená z 3002 pro použití k terapeutickým, profylaktickým nebo diagnostickým účelům; imunitní séra a krevní frakce, jiné a modifikované imunologické produkty, včetně produktů získaných biotechnologickými metodami; vakcíny, toxiny, kultury mikroorganismů (kromě kvasinek) a podobné výrobky používané pro lékařské účely

Léky (jiné než zboží čísel 3003, 3002, 3005 nebo 3006), sestávající ze směsi dvou nebo více složek, pro terapeutické nebo profylaktické použití, ale nebalené v jednotkových lékových formách nebo v maloobchodním balení (jiné než používané pro veterinární medicína)

Léky (jiné než výrobky čísel 3004, 3002, 3005 nebo 3006), sestávající ze smíšených nebo nemíchaných produktů, pro terapeutické nebo profylaktické účely, balené v jednotkových lékových formách (včetně léčiv ve formě transdermálních systémů) nebo ve formě nebo maloobchodní balení (kromě obalů používaných ve veterinární medicíně)

Rentgenové kontrastní přípravky 3006 30 000 0 vyšetření; diagnostická činidla pro podávání pacientům

Chemické antikoncepční prostředky na bázi 3006 60 hormonů, jiných sloučenin čísla 2937 nebo spermicidů

Přípravky, které obsahují vitaminy a z 2106 90 980 3 minerálů používaných v lékařství z 2106 90 980 9 účely

Provitaminy a vitaminy, přírodní nebo syntetizované z 2936 (včetně přírodních koncentrátů), jejich deriváty, používané hlavně jako vitaminy, a směsi těchto sloučenin, včetně v jakémkoli rozpouštědle používaném pro lékařské účely

Přírodní polymery (např. Kyselina alginová) z 3913 a přírodní modifikované polymery (např. Vytvrzené proteiny, chemické deriváty přírodního kaučuku), v primárních formách používaných pro lékařské účely---------------------------------------------------------------------------

-------------------------------- Pro účely používání tohoto seznamu je třeba se řídit jak kódem HS, tak názvem zboží.

Peter Peter, prosím, řekni mi, v důsledku vitamínů, které jsi dostal?

Mohu poslat pilulky poštou

Pokračováním na tuto webovou stránku souhlasíte s používáním cookies Přečtěte si více.

 • Souřadnice a
  Otevírací doba
 • Užitečné informace
 • Napsat
  nás
E-služba není v tuto chvíli k dispozici, zkuste to prosím znovu později.
E-služba není v tuto chvíli k dispozici, zkuste to prosím znovu později.
CO BY NEMĚLA být zaslána?
 • zbraně a části zbraní
 • munice a jejich podrobnosti
 • lahve na slzný a nervový plyn
 • výbušné, hořlavé a nebezpečné látky, včetně ohňostroje, zapalovače, aerosoly, benzín, rozpouštědla, zápalky. Přesný seznam nebezpečných látek
 • toxické a radioaktivní látky
 • biologické látky nebezpečné z hlediska šíření infekcí
 • omamné a psychotropní látky a léky, které je obsahují. Přesný seznam zakázaných látek
 • krev a její složky
 • kyselina
 • lithiové baterie a akumulátory. V detailech
 • rychle se kazící potraviny
 • živé organismy, zvířata, ptáci, ryby, hmyz, s výjimkou bource morušového, včel a pijavic
 • jedovaté rostliny
 • věci, které mohou představovat nebezpečí pro příjemce poštovní zásilky, poštovního pracovníka, zašpiní nebo zkazí jiné poštovní zásilky, poštovní vozidla nebo jiný majetek
 • předměty nebo tisková média neslušného nebo nemorálního obsahu
 • peníze
 • osobní korespondence osob jiných než odesílatel a příjemce nebo osob s nimi žijících
  aktuální a osobní korespondence mezi odesílatelem a příjemcem.
 • zboží, jehož dovoz je zakázán nebo omezen právními akty země určení. Podrobné seznamy zakázaných položek jsou uvedeny v angličtině, v případě potřeby si vyžádejte informace v estonštině v našem oddělení zákaznických služeb. Seznam položek podléhajících dovozním omezením (v angličtině)
 • zboží, jehož zákaz dovozu, vývozu nebo oběhu je stanoven v jiných právních aktech.
  podle zákona o léčivech je zakázáno odesílat a přijímat léky v mezinárodní poště, pokud je jednou ze stran transakce právnická osoba, například internetový obchod. Více informací o nedovolených drogách a doplňcích stravy

DATABÁZE PRO ZAKÁZANOU A OMEZENOU DOPRAVU

V některých zemích jsou z důvodu požadavků leteckého dopravce omezena dodávka tekutin. Proto je zakázáno dodávat kapaliny do následujících zemí:


Tekutiny jsou povoleny v následujících zemích, ale vedle adresní karty by mělo být vidět „KVAPALINY“:

 • Ázerbajdžán
 • Egypt
 • Gruzie
 • Isarel
 • Kazachstán
 • Řecko
 • Malta
 • Portugalsko
 • Rumunsko
 • krocan
 • Maďarsko
 • Uzbekistán
 • Vietnam


Je také důležité, aby byl obal zabalen v souladu s pokyny pro balení a označování..

ZVLÁŠTNÍ PODMÍNKY JSOU PŘEDLOŽENY POŠKOZENÍM POŠKOZENÍM?
Cenné předměty

Mince, cenné papíry, cestovní šeky, drahé kovy a kameny a jiné cenné zboží musí být zaslány s cenným balíkem.


Tabákové výrobky

V rámci Evropské unie mohou být nedaňové tabákové výrobky zasílány soukromou osobou soukromé osobě pouze pro osobní spotřebu a ve formě jednotlivých náhodných poštovních zásilek, například k narozeninám, Vánocům, jarním svátkům atd. Pokud jako soukromá osoba často zasíláte velké množství tabákových výrobků, jedná se o obchod se zbožím a příjemce bude muset po přijetí zaplatit dovozní clo. Stejné pravidlo platí, pokud právnická osoba často a ve velkém množství odesílá tabákové výrobky soukromé osobě.
Měli byste vědět! V Anglii podléhají spotřební daně tabákové výrobky určené k osobní spotřebě zaslané poštou ze zemí Evropské unie. Pokud příjemce poštovní zásilky nesouhlasí s úhradou spotřební daně, může být poštovní zásilka zabavena.


Baterie a baterie

Je povoleno odesílat lithiové články a baterie do následujících zemí:

Albánie, Austrálie, Rakousko, Belgie, Kapverdy, Falklandské ostrovy, Fidži, Grónsko, Španělsko, Chorvatsko, Irák, Island, Keňa, Kiribati, Kyrgyzstán, Kypr, Lotyšsko, Litva, Malawi, Malta, Černá Hora, Nauru, Nepál, Papua - Nová Guinea, Pitcairn, Polsko, Portugalsko, Švédsko, Zambie, Samoa, Srbsko, Finsko, Švýcarsko, Tádžikistán, Tanzanie, Tonga, Tuvalu, Turkmenistán, Nová Kaledonie, Vanuatu, Rusko.

Zasílání lithiových baterií a akumulátorů do výše uvedených zemí je povoleno, pokud jsou uvnitř zařízení, které na ně běží. V jednom balení mohou být až dvě baterie nebo akumulátory. Maximální přípustná energie na baterii je 20 Wh a na baterii 100 Wh. Maximální čistá hmotnost (zařízení s nosičem a obalem) nesmí překročit 5 kg.

Žijící organismy

Zpravidla nemohou být zvířata odesílána. Výjimečně si můžete mezi oficiálními institucemi vyměňovat včely, pijavice a bource morušové, parazity a vyhlazovače škodlivého hmyzu určené k ochraně proti škodlivému hmyzu. Mohou být také zasílány mouchy Drosophilidae určené pro biomedicínský výzkum, vyměňované mezi oficiálními institucemi.
Při přenášení včel, pijavic a bource morušového je zabalte do speciálně navržených nádob nebo krabic, abyste se vyhnuli poškození a vniknutí do životního prostředí. Taková poštovní zásilka musí být označena nápisem „Pozor. Živý organismus“. Poštovní pracovník musí označit poštovní zásilku nálepkou.

Léky a doplňky výživy

V mezinárodní poště je zakázáno odesílat a přijímat léky, pokud je jednou ze stran transakce právnická osoba, například internetový obchod. Jednotlivci si mohou navzájem posílat drogy. Povolení ministerstva léčivých přípravků pro poštovní zásilky, do nichž je zasláno až pět zapečetěných obalů, se nevyžaduje. V jednom balení může být až 100 tablet. Pokud převedené množství léčiva překračuje výše uvedenou normu, musíte podat žádost Ministerstvu léčivých přípravků, aby byla zásilka doručena. Prohlášení musí potvrdit, že zboží je zasíláno soukromou osobou soukromé osobě a je určeno pro osobní použití. Na základě žádosti Ministerstvo léčivých přípravků vydá povolení k přijetí balíčku.

Pokud jde o doplňky výživy, omezení vztahující se na léčiva neplatí a lze je objednat online. Měli byste si být vědomi toho, že výživové doplňky inzerované na internetu v jiných zemích mohou být někdy léčivy ve smyslu estonského práva. Před objednáním doplňku stravy se ujistěte, že se jedná o doplněk stravy ve smyslu estonského práva. V případě potřeby se obraťte na oddělení léčivých přípravků a informujte zaměstnance o obsahu balení, které vám bylo zasláno telefonicky 737 4140 nebo e-mailem [email protected] Pokud Ministerstvo léčivých přípravků potvrdí, že se jedná o lék, nebude je schopen předat vám. Dodávání drog objednaných přes internet do Estonska je zakázáno.

Vysílání omamných a psychotropních látek je zakázáno.

Jak přivést lék ze zahraničí a nechodit do vězení

Jaké léky si můžete prostě koupit a koupit v zahraniční lékárně??

Bude fungovat předpis od ruského lékaře??

Co dělat v jiných případech?

Budou problémy s vývozem drog ze země?

A co dovoz drog do Ruska?

Kolik balení léků lze vyjmout najednou?

Mohu si koupit léky na předpis předané příbuznému nebo příteli v zahraničí??

Mohu si objednat léky online?

Co se stane, když se pokusím tajně pašovat drogy z cel?

Životní hacker chápe, zda od vás budou vyžadovat předpis, zda je možné koupit drogu pro jinou osobu a proč je lepší neskrývat drogy před zvyky.

Jaké léky si můžete prostě koupit a koupit v zahraniční lékárně??

Při cestách do zahraničí bez lékařského předpisu si můžete zakoupit pouze omezený seznam léků. Jedná se o vitamíny, řadu antihistaminik a také antipyretika. U všech ostatních léků, jako jsou antibiotika, hormony a ještě silnější léky, budete potřebovat lékařský předpis..

Bude fungovat předpis od ruského lékaře??

Ano, ale ne ve všech zemích. Ruské recepty se přijímají ve většině lékáren v Evropské unii. Ale v USA a Kanadě pro ně nebudou prodávat drogy. Důležité: vaše jméno a příjmení v receptu musí být uvedeno latinkou.

Předem je lepší objasnit, zda vám bude lék prodávat podle ruského předpisu. Za tímto účelem můžete kontaktovat lékárnu v zemi, kde cestujete.

Co dělat v jiných případech?

Domluvte si schůzku s místním lékařem a získejte lékařský předpis. K získání vzácného účinného léčiva může být navíc vyžadováno odůvodnění. Chcete-li to provést, budete muset poskytnout historii případů potvrzenou pečetí kliniky a informace o všech jmenováních, která vám byla dána.

Pro pacienty, které sleduji, doporučuji koupit si standardní sadu základních léků během volnočasových nebo služebních cest v zahraničí. Ibuprofen, lék proti alergiím. Já a řada mých kolegů věříme, že i obyčejný ibuprofen nakupovaný v zahraničí funguje lépe než podobný lék zakoupený v ruském lékárně.

Budou problémy s vývozem drog ze země?

Pravidla pro vývoz drog jsou v každé zemi jiná. Shromažďují se zde informace o cestujících, kteří si zakoupili léky a hodlají je přepravovat přes hranice: jaké doklady jsou potřebné a kam je třeba vyjasnit.

A co dovoz drog do Ruska?

Podle zákona, nařízení vlády Ruské federace ze dne 28. prosince 2016 N 1515, drogy pro lékařské použití (nezaregistrované v Ruské federaci a registrované) mohou být do naší země dováženy bez povolení Ministerstva zdravotnictví Ruska - pokud jsou určeny pro osobní potřebu.

Pokud přípravky obsahují silné a (nebo) toxické látky (jejich seznam je uveden zde), budou vyžadovány dokumenty potvrzující, že byly skutečně předepsány lékařem. Musí uvádět název léku a jeho množství.

Pokud je předpis (nebo jiný jmenovací doklad) vyhotoven v cizím jazyce, budete muset přiložit ověřený překlad do ruštiny.

Musíte prokázat, že k léčbě potřebujete léky. A vy je přinesete za tímto účelem, nikoli k prodeji. Obzvláště pokud jsou léky drahé.

K tomu je lepší shromáždit všechny možné důkazy: výňatky z anamnézy ověřené pečetí lékaře a kliniky, minulá jmenování atd..

Důležité: přípravky obsahující silné, psychotropní, omamné a toxické látky podléhají povinnému celnímu prohlášení v písemné formě (podrobnosti najdete zde).

Kolik balení léků lze vyjmout najednou?

V případě léků na předpis přesně to, co je potřeba k léčbě (je to indikováno lékařem). Pokud jste zakoupili několik balíčků volně prodejných léků, celní úředníci vám s největší pravděpodobností nic neřeknou. Pokud však s takovými drogami nesete několik krabic, může to vyvolat otázku: je to opravdu všechno pro vaše osobní použití? Musíte prokázat, že tento lék musíte užívat dlouho..

Mohu si koupit léky na předpis předané příbuznému nebo příteli v zahraničí??

Ne, protože předpis není psán pro vás. Pokud je droga potřebná pro vážně nemocného pacienta, který nemůže jít sám do zahraničí, můžete si pro něj koupit lék prostřednictvím lékařské organizace (lékárna, klinika, charitativní fond). Vyžaduje to povolení Ministerstva zdravotnictví Ruské federace.

K jeho získání potřebujete shromáždit balíček dokumentů (uzavření konzultace s lékaři kliniky, kde je pacient léčen, ověřená kopie jeho pasu nebo rodného listu, žádost o povolení) a zaslána ministerstvu.

Mohu si objednat léky online?

Můžete to zkusit, ale existuje spousta nuancí. Rozhodně nebude fungovat na nákup drog, které nejsou registrovány v Rusku, přes internet. Stejně jako léky obsahující omamné nebo psychotropní látky. Přesněji o převodu konkrétních léčivých přípravků lze nalézt v informační službě Ruské federální celní služby (kontakty - na oficiálních webových stránkách).

Buďte připraveni na to, že za dodání léků budete muset zaplatit značnou částku. Například doprava z Německa při objednání na jednom z populárních lékáren bude stát 30 eur.

Co se stane, když se pokusím tajně pašovat drogy z cel?

Vše záleží na drogě. Pokud tento léčivý přípravek není registrován v Rusku nebo bude považován za padělaný nebo nekvalitní, bude trest přísnější - pokuta od 70 000 do 100 000 rublů. Pokud se celní úředníci rozhodnou, že jste takové léky dovezli na prodej (náklady na léky jsou více než 100 000 rublů), můžete jít do vězení na dobu tří až pěti let s pokutou 500 000 až 2 miliony rublů..

Nakonec pašování silných, toxických a jedovatých látek hrozí uvězněním na tři až sedm let s pokutou až milionu rublů..

Dobírka

1.1. Léky nejsou předmětem výměny a návratu. Můžete se však pokusit vrátit zásilku odkazem na článek 26.1 zákona o ochraně spotřebitele.

1.2. V současné době to většina webů dělá, když místo jednoho produktu odesílají levný analog. Proto už nic nevrátíte a policie vyrobí odmítnutý materiál. Léky musí být zakoupeny v lékárně.

1.3. Napište stížnost prodávajícímu se žádostí o vrácení prostředků a stížnost na Rospotrebnadzor.. Je psáno ve volné formě s prohlášením a vysvětlením okolností případu. Od koho, vaši adresu a telefonní číslo, komu (celé jméno nebo název organizace, pozice), co, kde, kdy, co se ptáte nebo co chcete vědět. Podpis data.

1.4. Ale v každém případě, Čl. 26.1 zákona o ochraně spotřebitele, který vám dává právo odmítnout zboží do 7 dnů, napsat reklamaci prodávajícímu a odmítnout zboží, požadovat vrácení peněz.

2.1. Nic zvláštního.
Maximální bude vyžadovat vrácení poštovného za přepravu. Za zboží nemusíte platit.

Přeji vám hodně štěstí a vše nejlepší!

2.2. Co to znamená „hrozit telefonem“ Neplaťte a to je vše, balíček zašlou zpět.

3.1. Balíček můžete odmítnout, protože Dokud kupující neobdrží zásilku, kupní a prodejní transakce se nepovažuje za dokončenou a zboží zůstane ve vlastnictví prodávajícího a nebude účtována žádná sankce..
Podle odstavce 45 Pravidel pro poskytování poštovních služeb, schválených usnesením vlády Ruské federace č. 221 ze dne 04/15/2005, má váš manžel právo odmítnout doručování zásilky písemně poštou. Také váš manžel může jednoduše ignorovat oznámení od pošty a nemusí se zdát, že balíček obdržel.
Vše nejlepší.

3.2. Nic k němu nepřistoupí, nemá právo na to, aby vykoupil.

4.1. Prostě si nekupujte lék. Bude poslán zpět.
Obecně se jedná o prodej na dálku. Transakci můžete zrušit kdykoli před převodem zboží.

5.1. Nesplaťte. To vás neohrožuje. Zákon o ochraně spotřebitele 26.1 - Vzdálený způsob prodeje zboží. Spotřebitel má právo zboží odmítnout kdykoli před jeho převodem a po převodu do 7 dnů.
Jen vás šikanují. Buď jim nevěnujte pozornost, nebo kontaktujte policii.

6.1. Můžete odmítnout přijetí zásilky bez ohledu na to, co je v ní obsaženo (i když je zahrnuto v seznamu zboží, které nepodléhá vrácení). Důvodem je skutečnost, že dokud kupující neobdrží zásilku, transakce nákupu a prodeje se nepovažuje za dokončenou a zboží zůstává majetkem prodávajícího..
Buď přijdete na poštu, odkud jste obdrželi oznámení o zrušení objednávky. To se provádí písemně. Žádné peníze na zaplacení. Nebo neodpovídejte na přijaté oznámení. Pokud od doručení zásilky uplynul měsíc, měl by být poštou přeposlán na zpáteční adresu.

7.1. drahý Stepane
Samozřejmě máte právo nevyzvednout si ji z pošty.
Poté mohou u soudu získat zpět pouze náklady na dopravu

Hodně štěstí při řešení vašeho problému..

8.1. Obecně byste raději nebyli zapojeni do různých levicových stránek prodávajících temné a necertifikované drogy, což je „krém“, který jste uvedli
Krémová masti Arthropant se v lékárnách neprodává. To není lék. Prodává se pouze na internetu na jednom místě. Nákup zboží na těchto stránkách je plný různých problémů a překvapení.
Podle dokumentů je Arthropant kosmetický nativní micelární krém. Bezpečnostní zkouška prošla pouze jako kosmetický přípravek
Neexistuje žádný důkaz o jeho terapeutickém účinku.
Reklama Artropant s Elenou Malysheva a dalšími „hvězdami“, stejně jako všechny údajně „pozitivní“ recenze lékařů a občanů - falešná.

Nejedná se tedy o lék, ale o kosmetický přípravek s neznámým a velmi pochybným složením

8.2. --- Ahoj, jak to víme? Otevřete jejich web a přečtěte si recenze, co potřebujeme znát všechny adresy podle vašeho názoru? Hodně štěstí a vše nejlepší. : sm_ax:

9.1. Jasně že můžeš. Prodejce vás může soudem vyhrožovat, ale zákon je na vaší straně. Jen nevyzvedávejte zásilku, po uplynutí doby skladování bude vrácena prodejci.

9.2. Ano, můžete zásilku odmítnout a nechat si ji zaslat poštou. Vše, co prodávající může vymáhat soudem poštovné za doručení zásilky
Hodně štěstí. Anna Titova.

10.1. Máte právo odmítnout dálkový nákup a neobdržet zásilku. V extrémním případě vám mohou být účtovány pouze náklady na poštovné.

11.1. Odesílejte všechna volání na „černou listinu“ a nepřestávejte se bavit podvodníky. Nemáte žádné právo na vykoupení.

12.1. Práva pracovníků poštovního úřadu. Zásilka bude zaslána odesílateli po jejím uplynutí - jeden měsíc. Není vyžadována žádná aplikace.

13.1. S prohlášením o podvodech policie v komunitě.

14.1. Léky nejsou předmětem výměny a návratu
Je-li to falešný, u soudu se prokázat a požadovat peníze u soudu.

14.2. Napište doporučenou poštou, že „Po kontrole jedinečného kódu pravosti na obalu se ukázalo, že je to falešný a vaše požadavky“ (vrácení peněz), nebo vám doporučuji, abyste s touto společností hovořili telefonicky. Pokud nemáte 10 dní odpovědět na dopis, můžete se obrátit na soud nebo vymáhání práva.

14.3. Kontaktujte policii.

15.1. Napište odmítnutí.

16.1. Elena, ano, pošlete spolu se zbožím nárok na vrácení peněz.

16.2. Je možné, že podmínky pro vrácení zásilky musí být dohodnuty při objednávce, kontaktujte prosím poštou.

17.1. Máte právo neobdržet tuto zásilku podle čl. 26.1 ЗОЗПП - 4. Spotřebitel má právo zboží odmítnout kdykoli před jeho převodem a po převodu zboží - do sedmi dnů.

Jak poslat lék z Německa do Ruska

Moje dcera má epilepsii, potřebuje drogu zvanou petnidan, kterou nelze koupit v legálních lékárnách v Rusku. Můj přítel žije v Německu a koupil tam lék na předpis. Nyní je otázkou, jak to poslat do Ruska. Zda je třeba to nějak nějak vydat, nebo můžete jednoduše poslat. Řekni mi prosím.

Odpovědi právníků (2)

 • 9.2 hodnocení
 • 481 hodnocení odborníků

Dobré odpoledne, Victoria!

Ve vaší situaci má prvořadý význam nařízení vlády Ruské federace ze dne 06.06.1998 N 681 „Po schválení seznamu omamných látek, psychotropních látek a jejich prekurzorů, které mají být kontrolovány v Ruské federaci“, zejména:

-Seznam 1 vyhlášky (Seznam) omamných látek, psychotropních látek a jejich prekurzorů, jejichž oběh v Ruské federaci je zakázán v souladu s právními předpisy Ruské federace a mezinárodními smlouvami Ruské federace;

- A tabulka 1 seznamu 4 usnesení (tabulka I prekurzorů, jejichž obrat v Ruské federaci je omezený a ve vztahu k nimž jsou stanoveny;

-V tomto dokumentu není droga „Petnidan“ označena jako droga podléhající kontrole na území Ruské federace.

Ustanovení odstavce 4 dodatku N 21 k rozhodnutí správní rady Euroasijské hospodářské komise ze dne 21. dubna 2015 N 30 „O opatřeních netarifní regulace“ stanovila, že v případě dovozu registrovaných a neregistrovaných léčivých přípravků jednotlivci jako zboží pro osobní potřebu předložení informací celnímu orgánu zařazení do jediného registru nebo uzavření (povolení) není nutné.

Z vaší otázky však není jasné, zda tento lék obsahuje omezené nebo zakázané látky..

V každém případě doporučuji následující

Léky pro osobní potřebu ze zdravotních důvodů, obsahující omezená množství omamných látek a psychotropních látek (najednou). V tomto případě je přípustným dokumentem v souladu s ustanovením 4, čl. 21 spolkového zákona č. 3-FZ ze dne 8. ledna 1998 „O omamných a psychotropních látkách“ dokument vydaný lékárnickou organizací, který potvrzuje zákonnost jejich přijetí.

Jednotlivec musí mít předpis od lékaře, duplikát předpisu nebo výpis z anamnézy podepsaný lékařem. Forma formuláře pro předepisování omamných a psychotropních látek a pokyny k jeho vyplnění byly schváleny usnesením Ministerstva zdravotnictví a sociálního rozvoje Ruské federace ze dne 12. února 2007 č. 110 „o postupu při předepisování a předepisování léčivých přípravků, zdravotnických prostředků a speciálních zdravotnických potravin“. Při neexistenci povolení může vzniknout trestní odpovědnost..

V každém případě může mít celní orgán dotazy na deklaranta nebo příjemce zboží. A recept na lék, když deklaruji, doporučuji i tak připojit.

Východní polokoule

Zprávy:

 • Východní polokoule
 • Čínské fórum »
 • Čínská medicína, zdravotní péče a léčba v Číně (Moderuje Loreleya) "
 • Jak poslat léky poštou?

Autor Předmět: Jak posílat léky poštou? (Přečteno 45 289 krát)

Toto téma si prohlíží 0 členů a 1 host..

 • Východní polokoule
 • Čínské fórum »
 • Čínská medicína, zdravotní péče a léčba v Číně (Moderuje Loreleya) "
 • Jak poslat léky poštou?

Stránka vygenerována za 0,034 sekund. Požadavky: 40.

Co nelze zaslat do různých zemí poštou v balících

Zubní kartáčky a zboží se jménem Anzac v názvu (?) Nelze poslat do Austrálie.

Je zakázáno posílat mrkev do Rakouska. Pouze v semenech. Semena jsou však zakázána z Ruské federace. Co když klonují naše mrkev.

V Alžírsku - bradavky, sůl, měřicí přístroje. Bradavky - národní poklad! A vycházíte ze Středozemního moře, vše pokryté solí. Proč to poslat? Všechno je logické.

Argentina nepřijímá vosk a parafín. Jeho hromady, nebo co? Nebo konkrétně naše nechtějí?

Korálové náramky nemůžete poslat do Afghánistánu (zřejmě korálky) a šachovnice (šachy založené na drogách, kterým nerozumí)..

Do Belgie je zakázáno odesílat zařízení pro lov zvěře a likérů. Vodku odešlete odděleně od kondenzovaného mléka.

Bosna a Hercegovina nepřijímá hedvábný papír, papoušky a píšťalky.

Papoušci ve východní Evropě vůbec nezvýhodňují, myslím, že to přijde vhod. Zajímalo by mě, jak poslat papouška po zásilce?

Balíček s pomeranči a mandarinkami nebude povolen do Maďarska. Citrony jsou možné. Dobře.

Vietnam nepřijímá zkratkové dopisy. Ale to je nesmysl. Je zakázáno zasílat tam tabákové výrobky z vietnamského tabáku. Nevím proč. V mé paměti se nikdo nepokusil. Nelíbí se jim jejich tabák?

Skartované kakaové lusky nelze do Německa poslat. Dobře, správně. Pošlete celé, ať se Němci nasekají. I tak se pomstí.

Je zakázáno posílat do Řecka předměty k pobavení tance. Nelžu, je to napsáno. Nerozuměl jsem tedy, co to je. Existují možnosti?

Egypt nepřijímá mýdlo v obalech. Není kam jít.

Indie - perlové náhrdelníky, hedvábí a hedvábné předměty. Slovo „přírodní“ tam není, takže se nepokoušejte acetát.

Seno, sláma (snaží se to někdo?) A amulety (zajímalo by mě, jak je definují?) Nelze poslat do Indonésie

Írán nepřijímá módní časopisy (srozumitelné, ale vtipné).

Do Irska nemůžete posílat uhlíkový papír. Zvláštní lidé jsou Irové.

Kypr zakazuje zasílání šperkovnic.

Hodinky nelze poslat do Číny. Zjevně jsou nám zasílány vozy. To je všechno, ale zpět k nim, ne, ne.

Kovová jídla a předměty pro domácnost nesmějí být zasílány do Kolumbie. O drogách se říká, že je to nemožné. Dobře, co v Tule s tvým samovarem.

DPRK nepřijímá balíčky s dalekohledy. Ale ne všichni, ale ti, jejichž zvětšení je větší než šesté. Sakra, chtěl jsem tam dalekohled.

Mapy nelze poslat na Kubu. Stejně jako všechny druhy parfémů a barvení vlasů. Nějak rozumím parfému a malování, v žádném případě karty. Možná to odporuje obecné linii strany Fidel?

Spermie není povoleno zasílat do Kyrgyzstánu. Navíc je to možné pouze v Kyrgyzstánu, v jiných zemích. Přiznat, kdo zveřejnil? A v jakém kontejneru?

Mexiko zakazuje odesílání rohů a hřebíčků. Vypadá to, že satanisté hodně chovali..

Monako nepřijímá hudební nahrávky. A co jiného je zaznamenáno na fonografických záznamech?

Měřítka a měření desetinné soustavy nelze zaslat Nigerovi a prognózy výsledků fotbalových zápasů (!) Nelze zaslat do Nigérie. Kdo měl myšlenky poslat IT?

V Norsku nemůžete posílat (zaostřit!) Objekty, jejichž vzhled je nedokončený. To znamená, že vám nebudou chybět sady pro kutily. Cigarety - povrchová úprava, jídlo - povrchová úprava. S tímto přístupem, co tedy může?

Zboží vyrobené mimo Pákistán je zakázáno odesílat do Pákistánu. Na obrázku je stále napsáno množství zákazů, nerozumím? A je tak jasné, že se nemůžete dát zatraceně.

Peru zakazuje téměř všechno. V podrobném seznamu. Ale existují ústupky. Například nemůžete poslat žádné panenky kromě jejich částí. Takže existuje cesta ven - pošlete Barbie rozebranou.

Sýrie nepřijímá punčochy všech odrůd kromě vlněných. Nevysvětluji, kdo si špatně pamatuje geografii, Sýrie je jih Turecka. Můžete tam poslat vlněné punčochy.

USA kosmetiku neakceptují. A správně.

Lék pastora Haymana nelze poslat do Finska. Lidé, kvůli bohu, mi řekni, kdo to je.?

Švýcarsko nepřijímá ohňostroje v obalech. Rozumím jim velmi dobře.

Emery nelze poslat na Srí Lanku. No a jak jsou teď?

Jamajka nepřijímá medové a plyšové hračky, Jamajané se bojí našich hraček.

Články O Neplodnosti