Hlavní Analýzy

Proč konzultanti GV doporučují odhazovat figuríny pryč

Debata o tom, zda je pro novorozence nutná dětská figurína, nepřestává: matky dávají desítky argumentů pro a proti. Někteří věří, že bradavka je nutná k uspokojení sacího reflexu. Jiní říkají, že to vede k postupnému opouštění kojení. Ještě jiní jsou si jisti, že je možné kombinovat gumovou náhradu s laktací bez poškození hepatitidy B. Lékaři také nemají konsenzus a jejich argumenty se často neshodují s funkcí poradců kojení..

Gumové náhražky: podstata tohoto jevu

Přizpůsobit dítě figuríně či ne, je osobní záležitostí každé matky. Nejběžnějším argumentem pro gumové náhražky je sací reflex. U žen se objevují myšlenky na nutnost dudlíku s častými připoutáními. Figurína rozptyluje novorozence, pomáhá mu uklidnit se a usnout. Matky pomocí simulátoru prsu usnadní život, protože dítě vyžaduje méně pozornosti.

Důvodem pro dummy pro novorozence je také víra, že dítě má dost mléka. Od žen můžete často slyšet, že dítě je již plné, a teď chce jen sát. Podstatou "gadgetu" je uspokojit sací reflex a klid.

Potřeba novorozence v figuríně můžete posoudit pouze tehdy, pokud víte o principu dětské výživy.

Během HB je lepší opustit toto zařízení a spoléhat se pouze na hruď. U dětí na umělém krmení se bradavka stává každodenním doplňkem.

Figurína s IV

Máma by neměla mít pochybnosti o tom, zda dát novorozence, pokud je kojen, figurínu. Základem pro přenos dítěte z HB na IW jsou odlišné situace. V některých případech existují důkazy o tom, v jiných případech si žena samostatně vybere takovou volbu. Pokud je dítě na IV, pak se bradavka stane asistentem.

IV nezahrnuje krmení na vyžádání. Při přechodu na směs je stanoven jasný plán, protože mléko pro děti je pro trávicí trakt těžší a tráví déle. Pokud po krmení dítěte zašeptá a nemůže usnout, dostane figurínu, aby uspokojil sací reflex. S tím se novorozenec uklidní a sladce usne..

Odborníci jednomyslně tvrdí, že můžete dítěti dát figurínu, pokud je na IV. Navíc by se mělo stát trvalým zařízením. Bez ní nebude dítě schopno plně uspokojit sací reflex, protože dostane láhev se směsí včas a ne podle přání.

Vsuvka pro HS - téma k debatě

Potřeba figuríny pro kojení vyvolává vzrušující diskuse. Maminky se neunaví dohadováním se o tom, zda dát dudlíku dudlík. Pediatrové mají na to také odlišné názory. Někteří lékaři obhajují použití náhradníka, zatímco jiní doporučují jeho opuštění..

Výhody a poškození figuríny se hodnotí podle několika kritérií. Pouze žena se může rozhodnout, zda dát dudlík nebo ne. Nejprve se musíte dozvědět o kladech a záporech.

Argumenty pro

Použití silikonových zařízení pro moderní matku je zřejmé. Pokud rozdělíte ženy do dvou skupin, pak ty, které upřednostňují, bude jich víc. Maminky, které používají silikonové a latexové doplňky, uvádějí následující argumenty:

 • Sání pomáhá uklidnit se a usnout. To usnadňuje život, protože eliminuje nemoci z dlouhého pohybu..
 • Náhradník zvyšuje volný čas. Není třeba dlouho ležet s dítětem a dávat prsa, aby uspokojil sací reflex.
 • Silikonové zařízení pomáhá na ulici, když novorozenec pláče a žádá o prsa. Rozptyluje dítě a umožňuje vám koupit si čas na návrat domů nebo najít odloučené místo pro krmení..
 • Pomocí bradavek můžete dítě během nepříjemných procedur uklidnit. Pokud dítě při výměně oblečení pláče, snadno tuto situaci napraví..
 • Dítě je již plné. Po krmení potřebuje usnout, ale novorozenec nedovolil matce jít. Aby dítě „marně“ nemluvilo, ženy dávají dudlík.
 • Dummy zlepšuje spánek dítěte. Dítě může sát a spát po dlouhou dobu. Toto příslušenství ocení zejména ženy, které se nechtějí v noci probudit..

Dětská figurína je v některých situacích skutečně užitečná. Bude-li matka odcházet, bude potřebovat a dítě bude po dlouhou dobu s tátou nebo jiným členem rodiny. Rovněž bude nutná bradavka, pokud je žena hospitalizována nebo je ze zdravotních důvodů dočasně nucena přerušit hepatitidu B..

Po zvyknutí na figurínu může být obtížné odstavit se z tohoto zařízení. Matky, které se rozhodnou koupit dudlík pro novorozence, by si proto měly být vědomy závažnosti svého činu a jeho možných důsledků.

Argumenty proti: proč poškozuje kojení

Pokud se ptáte pediatrů na to, zda novorozenec potřebuje kojení při kojení, můžete slyšet různé odpovědi. Konzultanti HS souhlasí s tím, že bradavka není nutná pro kojence. Navíc může poškodit laktaci. Odborníci potvrzují svůj kategorický názor argumenty.

 • Kojení je složitý proces. Správný odchyt prsu je základem úspěšného laktace. Sání máma se liší od sání bradavek pro dítě. K získání mléka musí dítě otevřít ústa dokořán a aktivně pracovat s čelistí. Při sání bradavek dítě neotevře ústa tak široko a hlavně pracuje se svým jazykem. Proto lze tvrdit, že kojení a sací bradavky jsou nekompatibilní procesy.
 • Když si dítě zvykne na bradavku, jdou na cílovou čáru, což vede k odmítnutí GV. Mateřské mléko přichází na žádost dítěte. Když dítě namísto maminky saje latex, snižuje se poptávka po jídle. To vede ke skutečnosti, že žena snižuje produkci mléka. V tomto případě se časté krmení matek stává chybou. Pokud není situace včas napravena, je nevyhnutelný přechod z GW na IW.
 • Dlouhodobé sání figuríny vede k tvorbě malocluze u dítěte. Kojení přispívá ke správnému rozvoji maxilofaciálních svalů. Na IW jsou děti častěji konfrontovány s nedostatečným vývojem horní nebo dolní čelisti. V budoucnu to způsobí estetické problémy a fyziologické utrpení..
 • Vsuvka je zdrojem infekce. Je dobré, pokud je sterilizováno. Často však můžete vidět, jak se příslušenství visí na řetízku a tře se o dětské oblečení. Na povrchu gumového zařízení se hromadí prach, chloupky, částice oděvu, bakterie, viry. Padlé figuríny často lízají a nabízejí dítěti. Společně se slinami přenášejí na dítě bakterie. Pokud opustíte bradavky, můžete výrazně snížit riziko infekcí ústní dutiny a dýchacích cest.
 • Použití bradavek vede u dítěte k frustrace. HB poskytuje hluboké psychologické a emoční spojení mezi dítětem a jeho matkou. Figurína jej neumožňuje plně se formovat. V pubertě a ve vyšším věku to vede ke vzniku komplexů.
 • V latexu existují látky, které u dítěte způsobují alergické reakce. Silikon je v tomto ohledu považován za lepší materiál. Většina výrobců bradavky jej používá. Nelze si však být jistý, že zítra vědci nenaleznou škodlivé látky v silikonu..

Pochybnosti matky: zda dítě dokáže bez náhradníka

Maminky často pochybují o tom, zda dát novorozence figurínu. Následující otázky způsobují u žen úzkost:

 • Otevřete ústa při chůzi v mrazivém vzduchu. Situaci můžete napravit, pokud zvednete hlavu dítěte. Moderní kočárky jsou vybaveny touto funkcí. Můžete také použít tenký polštář pro novorozence nebo plenku složenou několikrát.
 • Silné připoutání k dítěti. Ženy dávají přednost figuríně, která učí usnout bez hrudníku. Mateřské mléko však obsahuje látky, které uklidňují a pomáhají usnout. Je mnohem snazší a pohodlnější spát s dítětem než s figurínou.
 • Dítě odstrčí hrudník a protestuje, ale dudlík potěší. Tento příznak naznačuje začátek odmítnutí hepatitidy B. Pokud si žena stanovila cíl převést děti do IV, je na správné cestě.
 • Chodit do práce vyžaduje použití náhradníka. Nejčastěji se ženy rozhodnou pro kariéru poté, co dítě bude mít šest měsíců. V tomto věku je již dítě do 6 hodin schopno zůstat bez hrudníku a přijímat další jídlo. Proto ho na figurínu nepřizpůsobujte.
 • Škody způsobené dlouhodobým krmením a častým opakováním. Ženy často věří, že dítě plivá před přejídáním. Aby se tomu zabránilo, maminky nabízejí dudlík. Ale malá regurgitace je normální. Příčiny patologické regurgitace jsou nesprávná připoutání, nezralý nervový systém nebo onemocnění gastrointestinálního traktu.

Pokud je již dítě na bradavku zvyklé

Dr. Komarovsky je pozitivní ohledně používání figurín. Pediatr říká, že děti prvního roku mají sací reflex. Abychom to uspokojili, člověk nemusí vždy podávat prsa. Dlouhé sání vede k přejídání a ke skutečnosti, že máma nemá čas dělat plánované věci. Pokud je dítě plné, pak Komarovsky doporučuje, aby mu dudlík uklidnil. Lékař si je jist, že při správném použití nemůže náhrada poškodit hepatitidu B.

Kojící poradci mají jinou perspektivu. Odborníci se domnívají, že matky musí vyloučit všechny odpůrce hepatitidy B, aby si udržely laktaci. Patří sem bradavky, dudlíky, láhve. Pokud je dítě již zvyklé na pomůcky, bude ho muset odstavit. Máma musí být trpělivá, protože odstavení z bradavky bude trvat déle než jeden den. Je nutné dát prsa častěji, jemně a klidně rozptýlit dítě.

Je možné novorozence dát figurínu

Jaká jsou pravidla pro používání figuríny

Figurína by měla být čistá. Nezapomeňte novou figurínu omýt mýdlem. Pro dezinfekci ji někdy můžete namočit na několik minut do roztoku stolního octa na polovinu vodou.

Poté by měla být figurína důkladně omyta, usušena a uložena ve speciální krabici.
Použijte správnou figurínu a na skladě několik z nich: děti si obvykle zvyknou na jeden typ a ostatní odmítají.
Nikdy nelízejte figurínu, než ji dáte dítěti.
Při připojování dudlíků k oblečení postupujte opatrně. Nikdy nepoužívejte dlouhé tkaničky - mohou dítě udusit.
Pokud dítě během spánku ztratilo figurínu a neplaká, nevkládejte ji zpět do úst.
Vyzkoušejte jiné způsoby, jak uklidnit své dítě. Nepoužívejte dudlík jako záchranář. Někdy změna polohy, nemoc z pohybu je vše, co dítě potřebuje.

Pokud je tedy v prvním roce života sání přirozenou potřebou, pak je již po 2 letech charakterizován jako mentální dysfunkce, které by měla být věnována zvláštní pozornost. K přirozeným změnám v návycích dětí dochází postupně, ale někdy může být tento proces přerušen kvůli nedostatku (nebo nadměrné) pozornosti dítěte.

V takových případech je sací reflex fixován jako ochranná reakce a následně může vést k vývoji takových neuróz, jako je koktání nebo dokonce bedwetting..

Sání zvyk, uchovaný do 2 let věku, nevyhnutelně vede k deformaci zubních oblouků. Současně je kritický dopad cizích předmětů (figuríny, prstu, rohu přikrývky) na tvorbu kousnutí přibližně 6 hodin denně.

Škodlivé dětské návyky, které narušují přirozený fyziologický vývoj, jsou velmi rozmanité. Kromě sání prstů a figurín patří mezi ně kousání rtů a jazyka, sání rtů nebo tváří, dýchání ústy a infantilní polykání. Ten často vzniká právě v důsledku dlouhé závislosti na figuríně. Samotné dítě často nemůže od těchto návyků odstoupit, protože mají biomechanické důvody a často takové děti potřebují pomoc psychoterapeuta.

Kromě toho nesmíme zapomenout na to, že figuríny často používají rodiče ne tolik, aby uspokojili dětský reflex, ale pro jejich vlastní mír. V tomto případě dítě přirozeně zažívá ještě větší nedostatek pozornosti ze své strany, což vede k upevnění špatných sávacích návyků.

Prst i figurína tak zasahují do správného vývoje chrupu. Toto tvrzení platí dodnes, navzdory výskytu dudlíků fyziologické formy, které byly navrženy již v 50. letech 20. století. Němečtí lékaři Muller a Balters. Samozřejmě v té době to byl krok vpřed: neúspěšné dlouhé a kulaté bradavky-koule nahradily nové dudlíky, prohlášené za preventivní a stimulující rozvoj chrupu.

Z pohledu ortodontisty však jakákoli figurína nebo bradavka zasahuje do vývoje předních zubů. To se děje v důsledku oddělení kousnutí v důsledku slabého, ale konstantního tlaku krku figuríny na zuby předního úseku, což vede k deformaci horní chrupu a vytvoření křížového kousnutí. Nesprávná poloha jazyka v ústní dutině, vytvářená dlouhodobým sáním figuríny, může vést k chrápání a dokonce apnoe (zástava dýchání ve snu) u dítěte.

V poslední době odborníci navrhli zásadně odlišný model figuríny. Vyznačuje se tenkým krkem a speciálním krokem, který určuje správnou relativní polohu řezáků. Hlava zploštělá od dna těsně přiléhá k horní čelisti při sání, což umožňuje dítěti trénovat správnou polohu jazyka v ústní dutině, což přispívá k přirozenému rozšíření horní čelisti.

Konvexní deska je během sání pevně přitlačena, čímž je zajištěna správná poloha dudlíku v ústech. Když dítě leží na břiše, ploché tlačítko a prsten pomáhají vyrovnat tlak vzduchu. Další bezpečnost je zajištěna dvěma vzduchovými otvory umístěnými na okrajích desky.

Díky této složité konstrukci brání figuríně vytvoření otevřeného skusu. Ale i když se to již začalo vyvíjet, taková figurína zabraňuje proniknutí jazyka mezi chrupu, což pomáhá napravit takovou malokluzi.

Figuríny, stejně jako bradavky, mají několik velikostí: I - pro děti od 0 do 6 měsíců., II - od 6 do 18 měsíců., III - od 18 měsíců. Největší dudlíky po mnoha protestech pediatrů a ortodontistů byly nakonec z prodeje staženy.

Prst nebo figurína

Někdy se děti snaží samy o sobě nahradit figurínu sáním prstu. Jak na to? V tomto případě možná figurína stále vyhrává. Zde jsou některé úvahy:

 • Figuríny jsou pro kousnutí dítěte mnohem méně nebezpečné než prst. Zaprvé existují speciální ortodontické dudlíky, které přispívají k rozvoji správného skusu (mají zkosený tvar), a za druhé, i standardní dudlíky jsou mnohem měkčí než prst, a proto méně narušují polohu čelisti..
 • Bude pro vás mnohem snazší odstavit dítě od figuríny než od sání prstu. Ačkoli většina dětí zpravidla přestává sát prst ve věku asi 1,5 roku, některé se nemohou zbavit tohoto špatného zvyku a ve školním věku. Ve skutečnosti je v této záležitosti dítě velmi obtížné ovládat, protože prst je vždy s vámi.

Způsoby, jak si novorozence zvyknout na bradavku

Mnoho matek věnuje pozornost tomu, že je obtížnější učit děti, které jsou kojeny figuríny. Koneckonců, dítě cítí rozdíl mezi matkou prsou a bradavkou

Mnoho pediatrů však trvá na tom, že je lepší podávat prsa pouze ke krmení, dítě by nemělo být nepřetržitě připojeno k matce. V tomto případě musíte uspokojit sací reflex něčím jiným. Nabízíme dva způsoby, jak pomoci vašemu dítěti zvyknout si na toto oblíbené dětské příslušenství:

 • pokud je dítě mladší než tři měsíce, můžete ho vyzkoušet na figurínu tím, že jej převezete. Za tímto účelem musíte dudlík nejprve navlhčit mlékem nebo upravenou směsí. Vezměte dítě do náručí v poloze, ve které je krmeno, ale místo prsou nebo láhve se směsí nabídněte figurínu;
 • pokud je dítě starší než tři měsíce, můžete mu dát figurínu, jakmile dásně začnou svědit a existují známky předčasného zoubkování. Dítě ji použije k žvýkání, pak si na to zvykne a začne se pomocí bradavky uklidňovat..

Mnoho dětí spí s dudlíkem lépe: uklidňuje dítě a připravuje se na klidný spánek

Dítě nechce brát a vyplivne bradavku: co dělat

Pediatrové vysvětlují, že pokud si dítě nepřeje dudlík: vyplivne ho, otočí se, dokonce začne brečet, když se ho rodiče pokusí dát figurínu, nenuťte dítě. To znamená, že dítě během krmení uspokojí sací reflex a nevyžaduje další stimulaci. Dr. Komarovsky vysvětluje, že toto příslušenství především usnadňuje život matce. A pokud si dítě nechce zvyknout na cizí předmět v ústech pod záminkou, důrazně se nedoporučuje.

O reflexech

Výživa novorozence, jmenovitě získání mléka a jeho zavedení do gastrointestinálního traktu, se provádí dvěma způsoby: sáním a polykáním. Jak se to stane? Mléčné kanálky na hrudi matky jsou obklopeny měkkými svaly, které se stahují za účelem produkce mléka. Aby dítě dostalo mléko, nemusí ho vysávat z mateřského prsu, ale pouze musí stimulovat měkké svaly, aby při kontrakci vylučovaly mléko. Během krmení dítě provádí malé kompresní pohyby rtů, což jsou instinktivní akce. Poté, co mléko vstoupí do úst, musí dítě jen snížit jazyk, aby mléko proudilo dále do krku a jícnu. V tomto bodě se jazyk pohybuje dopředu, dokud se nedotkne spodního okraje..

Tato posloupnost účinků určuje kojení dítěte, tzv. Infantilní typ polykání, při kterém dochází ke kontrakci svalů rtů a kruhových svalů v ústech..

Kontakt jazyka se spodním břitem je u novorozenců tak běžný, že se považuje za klidovou polohu. Často si můžete všimnout, že pokud lehce zatáhnete rty novorozence, špička jazyka se pohybuje s rty, jako by k ní byla přilepena..

Proč dítě potřebuje figurínu

Novorozené dítě má velmi silně vyvinutý sací reflex. To je způsobeno tím, že dítě jí mateřské mléko, a abyste si mohli dát jídlo, musíte tvrdě pracovat. Děti, které jsou na umělém krmení, vyvíjejí menší úsilí při procesu krmení, protože z láhve je směs jednodušší. Sací reflex často zůstává nespokojen s umělými dětmi, které začaly přitahovat ruce, pleny, přikrývky a další předměty poblíž. V takovém případě mohou rodiče dát dummy dítěti a on se uklidní.

Aby si dítě na bradavku zvyklo nebo ne, rozhodli se pouze rodiče

Stojí za to začít učit dítě za měsíc: jaké jsou výhody bradavek

Některé matky od narození učí dítě bradavce. I když to dítě nechce vzít a vyplivne, rodiče tyto pokusy nezastaví. Oni a mnozí lékaři vysvětlují své jednání následovně:

 • bradavka má uklidňující účinek. Zvláště dobře pomáhá před nočním spánkem: stačí dítěti dát figurínu, soustředí se na něj a klidně usne. Není třeba ho houpat několik hodin v řadě. Figurína vykonává stejný účinek během chůze, když dítě najednou prasklo. Ve většině případů stačí dítěti dudlík, pláč se okamžitě zastaví a dítě se uklidní;
 • aktivní používání figurín má pozitivní účinek na trávicí systém: stimuluje střeva a zabraňuje hromadění plynů;
 • v procesu sání figuríny se stimuluje mozková aktivita, dítě se vyvíjí rychleji;
 • u kojených dětí se mohou objevit problémy s vývojem horní čelisti. Důvodem je skutečnost, že dítě nevyvíjí úsilí v procesu krmení z láhve. Jak stárnou, je to plné vzniku malokluze. Vsuvka pomáhá stimulovat správný vývoj čelisti. A speciální dudlíky pomáhají při správném utváření kousnutí u dítěte;
 • Máma má více volného času, protože v její nepřítomnosti může kterýkoli člen rodiny uklidnit dítě figurínou;
 • figurína je prevencí syndromu náhlého úmrtí kojenců: v dětském spánku nemůže jazyk upadnout, když je bradavka v ústech.

Není třeba zneužívat figurínu: je vhodné omezit dobu jejího použití

Co se bát: existuje ublížení nebo hrozba kojení z bradavky

Existují samozřejmě nejen plusy, ale i nevýhody: mnoho odborníků je kategoricky proti používání dětských figurín. Vysvětlují to tím, že sání bradavky po dlouhou dobu může být škodlivé pro zdraví dítěte:

 • děti, které používaly figurínu déle než rok, začnou mluvit mnohem později než jejich vrstevníci, často se jim diagnostikují vady řeči. Tato teorie však nebyla vědecky prokázána, možná to není vina, ale dědičný faktor nebo nepozornost rodičů vůči jejich dítěti;
 • může způsobit, že dítě odmítne kojit, protože reflex sání je zcela spokojený s figurínou;
 • nesprávně vybraná bradavka může vést k malocluzi;
  děti ve věku dvanácti měsíců není snadné zlomit figurínu. Bolestivé odstavení z bradavek může dítě způsobit psychologické trauma;
 • děti sají prst, pěst atd.;
 • figurína může způsobit infekce, protože často rodiče nevěnují dostatečnou pozornost péči o bradavky.

Rodiče by měli pochopit, že figurínu lze použít, ale s mírou. Nemůžete opustit dítě celý den s dudlíkem v ústech. S dítětem musíte mluvit, studovat, chodit. V extrémních případech je lepší použít dudlík: před spaním, pokud je dítě zlobivé a musí být uklidněno. Jindy je vhodné najít jiné způsoby, jak dítě pobavit.

Typy figurín

Klasická bradavka. Toto je nejčastější bradavka s kulatou papilou. Lze jej použít na obou stranách. Opakuje anatomii prsu své matky více než ostatní

Důležité! Dlouhodobé a časté používání takové figuríny může přispět k vytvoření malocluze u dítěte

Anatomická bradavka. Název sám napovídá, že taková bradavka odpovídá anatomii úst dítěte. Na základně má tenký krk a papilka tohoto dudlíku je na jedné straně mírně zploštělá. Při sání sousedí s jazykem dítěte a rozkládá rovnoměrný tlak na patro. Tento typ bradavky přispívá ke správnému vývoji kousnutí. Anatomické dudlíky by měly odpovídat délce 1,5 cm.

Ortopedické nebo ortodontické bradavky. Dnes stále více matek dává přednost tomuto typu bradavky, protože její zajetí dítětem je nejpodobnější zajetí matky. Má tři různé typy

Také výrobci vytvářejí symetrický pohled na ortopedické bradavky, dudlíky. V takové bradavce jsou obě strany ploché. Stejně jako klasické dítě to může sát na obou stranách.

Základna bradavky - figurína.

Při výběru bradavek pro dítě byste se měli zaměřit také na dudlík. Měl by být dostatečně široký, ale neměl by překrývat nos dítěte

Nezapomeňte mít speciální ventilační otvory, aby dítě mohlo klidně dýchat. Je žádoucí, aby vnitřek podbradníku měl reliéfní povrch, který zabraňuje ulpívání na kůži dítěte. Jinak se v této oblasti mohou shromažďovat dětské sliny, což pravděpodobně povede k podráždění..

Na závěr užitečné tipy pro rodiče.

 1. Nezapomeňte dodržovat hygienu bradavek - dudlíků. Pokud to materiál dovoluje, čerstvě nakoupená bradavka by měla být vařena několik minut, další sterilizace bradavky vyžaduje alespoň jednou denně, není nutné ji vařit denně, ale mělo by se provádět základní mytí mýdlem.
 2. Nikdy nelízejte figurínu dítěte! V ústech člověka je mnoho bakterií a svými slinami můžete předávat nebezpečné mikroorganismy vašemu dítěti.
 3. Skladujte figurínu nejlépe v uzavřených obalech.
 4. Bradavky musí být pravidelně měněny s ohledem na věk a individuální vlastnosti dítěte.
 5. V případě nepředvídaných okolností je nejlepší mít alespoň několik figurín. Například, pokud má bradavka nějakou vadu, nebo se prostě ztratí oblíbená věc maličkosti, což se stává docela často.

V tomto článku jste se seznámili s takovými otázkami, jako je to, zda dítě potřebuje bradavku, naučili se výhody a nevýhody dudlíku, dudlíku a také jste se naučili, jak si vybrat toto příslušenství. A i když, jak se vám zdá, jste se velmi zodpovědně přiblížili procesu nákupu bradavek, není nutné, aby tento konkrétní model vyhovoval vašemu dítěti. Možná budete muset hledat „jednoho“ pokusem a omylem a dítě si vybere vhodnější variantu.

Jak odstavit v různých věcích

Podle psychologů nemůžete vzít svou oblíbenou hračku do jednoho roku, jinak dítě zažije extrémní stres. Teething situaci ještě zhorší, proto ani dítě ani matka nebudou spát v noci. Zároveň tito odborníci tvrdí, že první známky připravenosti na selhání selhání jsou pozorovány ve věku 3-6 měsíců. Co jsou?

Mluvíme o situacích, kdy dítě hází bradavku, jakmile usne nebo si na to nevzpomene, dokud ji neuvidí. To samozřejmě neznamená, že musíme okamžitě připravit dudlíky o dítě. Cítí potřebu sání, ale méně často. V důsledku toho nebude nutné mu dudlík tak často dávat

Pokaždé, je-li důležité, prodloužit čas

Chcete-li to udělat bez poškození vlastního nervového systému, je důležité dítě obsadit jinými věcmi: pohádka, ukolébavka, hladila se, dokud usnul. Během dne vás mohou rozptýlit hry, procházky

Předpokládá se, že toto je přesně období, kdy bude možné rychle a snadno odstavit dítě z figuríny. Pokud tento okamžik zmeškáte, je čas zásobit trpělivost, budete to určitě v budoucnu potřebovat.

Od 6 měsíců do 2 let

Ve věku šesti měsíců až 2 let je obtížnější zapomenout na bradavku. Hodně chápe a vnímá její sání jako povinný rituál před spaním. Aby nedošlo k poškození, neměli byste svou oblíbenou hračku v žádném případě brát náhle. To může u dítěte způsobit těžký stres, což není překvapivé.

Nyní je figurína pro něj součástí známého světa. Pokud ji zvolíte, zničíte tento svět a způsobíte vážné nepokoje, úzkost. Že ta malá věc může být škodlivá, dítě o tom neuvažuje, zvláště od té doby, co jí to matka dala.

Klíčem k úspěchu je postupnost. Aby toho bylo dosaženo, psychologové doporučují:

 • Jakmile se dítě naučilo pít z šálku, pomalu vyjměte láhev. K tomu obvykle dochází ve věku 7-8 měsíců. Na bradavku zapomene láhev.
 • Svou oblíbenou hračku dejte pouze v nezbytných případech. Existují situace, kdy je dítě nezbedné a rodiče si do úst vloží figurínu, aby ho rozptýlili. Je třeba říci, že je to špatně, a je nutné se toho zbavit.
 • Poskytněte dítěti dostatek hraček pro hry. Děti ve věku 1,5 roku mohou mít dudlík z nudy. Pokud je nyní vezmete s novými věcmi, které lze studovat dotykem nebo dokonce ochutnávkou, figurína ztratí prvořadý význam.

Je také důležité, jako dříve, změnit obvyklý rituál a odvrátit figurínu od sání jinými činnostmi.

Po 2 letech

Recenze maminek na fórech naznačují, že je nejjednodušší odvážit se od své oblíbené hračky po dosažení věku dvou let. V této době je snadné přijít s příběhem vysvětlujícím ztrátu a dítě tomu bude věřit. Moji přátelé, o kterých jsem na začátku mluvil, to právě udělali. Myši byl předán vzájemný dar: velmi se jí zeptala. Na oplátku myš přinesla novou panenku. Všichni byli šťastní a šťastní a „plakali“ jen den nebo dva: panenka se mi opravdu líbila.

Příběh může mít i jiné scénáře: předložen kouzelníkovi pro splnění přání, ztracený, odcizený (Carlson letěl a vzal figurínu pro právě narozeného malého chlapce). Mimochodem, v žádném případě nelze srovnávat drobky se staršími dětmi, říkat mu drobný za to, že se nechce vzdát své oblíbené hračky. Zbytečné nadšení pro něj na cokoli.

Je zajímavé, že na otázku, jak bradavku odstavit bezbolestně, pokud historie opravdu nepomůže, psychologové doporučují diverzifikaci volného času dítěte. Vhodné hry, procházky, říkanky, lechtání. Budou podmanit a odvrátit pozornost a nahradí dětskou figurínu.

Yummy prst

Téměř všichni moderní novorozenci si vyvinou nějaký druh sání bez jídla - sání palce, ukazováčku nebo podobných předmětů. Někteří lidé mají sání palce již v lůně a drtivá většina dětí si tento zvyk zachová až 2 roky nebo déle. Tato tendence má kulturní základ: v primitivních komunitách děti s větším přístupem k matčině hrudi zřídka sají jakékoli jiné předměty.

Když se sání zastaví a sací reflex se rozpadne, infantilní typ polykání se změní na dospělého, u kterého není žádná laboratorní aktivita. Při polykání dospělých jsou dětské rty zcela uvolněné, jazyk stoupá k obloze, špička jazyka přiléhá k přední části patra za horní řezáky a zuby pevně sevřeny.

Po útlumu sacího reflexu může trvat několik měsíců úplný přechod na polykání dospělého typu. Dlouhodobé udržování návyku na sání však může udržet návyk na jazyk (kojenecké polykání) ještě déle..

Dlouhodobé sání prstu, bradavky nebo jiných předmětů, stejně jako zvyk položit jazyk mezi zuby během polykání a mluvení, může vést k malokluzi. Je to způsobeno změnou svalové rovnováhy mezi tlakem na zuby jazyka zevnitř a působením svalů rtů a tváří z vnějšku. Během sání vede nadměrný tlak prstu, bradavky, jazyka na vnitřní stranu zubů a nedostatek přiměřeného tlaku z tváří a rtů k deformaci chrupu a ke změně polohy zubů. Mezi horními a dolními zuby se mohou tvořit trhliny nebo nadměrný sklon horních zubů dopředu.

Stupeň posunu zubu závisí na tom, kolik hodin denně sání trvá, a ne na velikosti vyvíjeného tlaku. U dětí, které přísně, ale občas sání prstů, nemusí dojít k deformacím, zatímco děti, které sávají prsty po dobu 6 hodin nebo více, zejména děti, které celou noc spí s prsty v ústech, mohou následně trpět vážnými malocclusion.

Ačkoli je zvyk sání silným faktorem ve vývoji malocluze, sání nepředstavuje vážné problémy, pokud tento zvyk není přítomen během smíšeného skusu, když již došlo ke změně zubu. U 3–3letých dětí, které si sávají prsty, je pozorováno mírné přemístění řezáků mléka, ale pokud se v této fázi zbavíte návyku, normální tlak z rtů a tváří rychle vrátí zuby do jejich obvyklé polohy - dojde k tzv. Samoregulaci. Pokud tento zvyk přetrvává i po začátku erupce trvalých řezáků (obvykle ve věku 6 let), může být vyžadována ortodontická léčba k nápravě polohy zubů. Samozřejmě, že nemá smysl zahájit takovou léčbu, zatímco zvyk sání přetrvává..

Podmínky použití

1. Po zakoupení musí být dudlík umyt a dezinfikován. Stačí několik minut vařit.

2. Je žádoucí uložit figurínu ve speciální čepici, která je již součástí moderních modelů.

3. Nemůžete lízat bradavku sami, pokud ji dáte dítěti později. Rodiče často hřeší.

4. Je lepší získat stejné bradavky předem. Děti je často upustí nebo položí na podlahu a poté je požádají, aby je zvedly. Je dobré, pokud v takovém případě existují dvě identické figuríny, můžete špinavou skrýt a dát dítěti čistou. Je zřejmé, že byste neměli dávat dudlík z podlahy. V opačném případě si dítě zvykne tahat všechno špinavé do úst. A pak budete trpět, protože nevíte, jak odstavit bradavku z podlahy.

5. Pokud figurína vypadla z úst dítěte, když už spal, není nutné ji znovu dávat, nechat ji bez spánku spát.

6. Pokud dítě nemůže spát delší dobu, není třeba bradavku okamžitě chytit. Jinak si zvykne, že usne jen s ní, a potom bude obtížné se z toho později odstavit. Měli byste být trpěliví a pokusit se dítě sami utratit.

Potřebuje dudlík dudlík: klady a zápory, vyberte si dudlík správně.

Zdá se, že bradavka je figurína obyčejná a nezbytná maličkost pro novorozence, ale téměř všichni rodiče dříve či později mají logickou otázku: je to vůbec potřeba, zda z toho má nějaký prospěch, nebo naopak, je lepší to ani nestojí za to? zakoupit toto příslušenství.

Některé matky si jsou jisty, že dudlík - figurína pomáhá dítěti uklidnit se, spánek se stává silnějším. Jiní trvají na tom, že atributem tohoto dítěte je pouze jedna újma: skus se pravděpodobně v drobečkách zhorší a prsa přestane brát a v budoucnu se z bradavky odstaví jedno naprosté trápení a mnoho dalších „a“... Zpravidla každá matka jeden nebo jiný dojem figuríny v závislosti na získaných zkušenostech.

Co říkají lékaři o dudlících - dudlíkách ?

Je třeba poznamenat, že Světová zdravotnická organizace je v této věci kategorická: bradavka nemá jednoznačně místo v seznamu potřebných položek pro novorozence, zejména pro ty kojené děti..

Názory ostatních lékařů byly rozděleny do dvou protilehlých táborů. Například někteří zubaři se domnívají, že pokud dítě používá dudlík po dlouhou dobu, může to přispět k malokluzi. Logopedi říkají, že kvůli figuríně může mít dítě potíže s výslovností a neurologové věří, že figurína může ovlivnit i vývojová zpoždění..

Ale je všechno opravdu smutné? Pojďme to pochopit.

Výhody a poškození bradavek - dudlíků.

Vsuvka je skutečně schopná uklidnit dítě, uspokojit jeho sací reflex. Pokud je dítě maminky velmi neklidné a často zlobivé, figurína se může stát skutečnou hůlkou - zachránce alespoň na chvíli.

Slavný pediatr Jevgenij Komarovský je v tomto čísle docela klidný:

"Dětská figurína je jedním z faktorů ovlivňujících tvorbu sousta, ale daleko od jediného... Dětské figuríny jsou vyrobeny ze silikonu a dokonce i zvláštního tvaru, který napodobuje bradavku (přesněji ne samotnou bradavku, ale jak se mění její tvar během sání) - méně ovlivňuje skus. Pokud je na jedné straně měřítka teoreticky možné vytvoření nesprávného kousnutí a na druhé straně - téměř bezesné noci pro všechny členy rodiny, jsem kategoricky za figurínu “.

klady

Většina dudlíků dudlíků je vyvíjena ve spolupráci s lékaři, jako jsou zubní lékaři a pediatři. Jsou vyrobeny z různých materiálů, přičemž se bere v úvahu charakteristika dítěte: věk a anatomie dětí. Pokud je figurína vybrána správně, může dokonce přispět ke správnému vývoji kousnutí..

 • Podle psychologů vyhovuje bradavka sání dítěte. Vsuvka pomůže zabránit dalším problémům spojeným s sáním prstu..
 • Figurína je užitečná pro děti, které jsou často bez rozmýšlení bez zjevného důvodu, špatně spí. To může pomoci dítěti během koliky nebo krčení, zmírnit utrpení dítěte. Zabraňuje také vypadávání jazyka během spánku.
 • Použití figuríny pomáhá posílit svaly ústní dutiny dítěte a stimulovat střevní motilitu. Zejména sání reflex musí být vyvinut u kojenců, kteří se narodí s nízkou hmotností. To pomáhá k rychlejšímu přibírání na váze..
 • Je známo, že u dětí prvního roku života se zvyšuje pravděpodobnost syndromu náhlé smrti. K dnešnímu dni nemohou lékaři jasně vysvětlit tento jev a při použití bradavky u dítěte ve snu je toto riziko sníženo o 30%.
 • Minusy

  Je zřejmé, že existují významné výhody ve prospěch bradavek - dudlíků, samozřejmě. Je však třeba si pamatovat negativní dopad tohoto atributu..

  • Není vhodné dávat figurínu novorozencům v prvním měsíci života kvůli většímu riziku opuštění matčiny prsy. Pro začátek je velmi důležité zavést kojení. Poté můžete dítěti nabídnout dudlík, pokud ho nebere a bude odolávat, pak není třeba trvat na tom,.
  • Pokud zvolíte nepravidelně tvarovanou bradavku, může dojít k narušení kousnutí dítěte.
  • Dudlík - figurína může být zdrojem různých choroboplodných zárodků a infekcí, přestože je o ně správně postaráno. Není možné udržovat absolutní sterilitu tohoto příslušenství..
  • Lékaři-neurologové věnují pozornost skutečnosti, že nadměrné pobuřování figuríny dítěte může nahradit plnou komunikaci s mámou. To může vést ke zpoždění vývoje..
  • Figurína ovlivňuje laktaci. Čím více dítě dostane bradavku místo matčina prsu, tím horší bude kojení.
  • Vsuvka může nepříznivě ovlivnit duševní vývoj dítěte. Koneckonců, při každém rozmaru malého chlapce matky zpravidla okamžitě nabízejí figurínu. V důsledku toho jsou emoce dítěte potlačeny.

  Je nutné si zvyknout dítě na dudlík - figurínu ?

  Každý rodič se musí rozhodnout, zda nabídne své dítě této věci, pečlivě zvážit všechny klady a zápory.

  Osobně, můj názor, jako matka dvojčat jsem si nevšiml žádné újmy. Zkušenost byla docela úspěšná, s bradavkou děti spaly mnohem lépe a sen byl opravdu silnější. Pomohla mi také udržet si „váček mých nervových buněk“, protože moje děti byly velmi náladové. Studium bylo rychlé, snadné, bez slz a hněvu..

  A tady je to, co o tom říká Yevgeny Komarovsky:

  "Povinné - není třeba." Nechce - dobře, uklidněte se. Velký počet neméně respektovaných lékařů tvrdí, že sání figuríny je velmi škodlivé. Pravda je jako vždy někde uprostřed a správnou odpověď na otázku zná jen konkrétní dítě. “

  Jak si vybrat dudlík

  V tomto článku jsme zkoumali hlavní výhody a nevýhody používání bradavek - dudlíků. Pokud se stále rozhodnete, že se vaše dítě stane vlastníkem tohoto příslušenství, musíte k jeho výběru přistupovat odpovědně.

  Dnes je v obchodech prezentován obrovský výběr dudlíků různých tvarů, velikostí a vyrobených z různých materiálů: latex, silikon a guma.

  Jaký materiál zvolit dudlík ?

  Odborníci doporučují používat latexovou figurínu pro novorozence a oslabené děti, tj. na. je měkčí a jeho životnost je kratší. Má žlutý odstín a taková bradavka by neměla být vystavena vysokým teplotám - varu. Musí být měněna nejméně 1krát za měsíc.

  Naopak při řezání zubů získejte silikonovou bradavku. Nemá žádnou barvu - zcela průhledná. Taková bradavka je hypoalergenní a může být také sterilizována vroucí vodou. Tento materiál je na rozdíl od latexu odolnější a pružnější..

  Vsuvky vyrobené z gumy dnes ztratily popularitu a jsou minulostí, ale kaučuk je nejlepším materiálem pro kojence pro kojence, jejichž zuby se začaly řezat - vyrovnat se s svěděním lépe než ostatní. Gumové bradavky, na rozdíl od silikonu, mohou u dítěte způsobit alergie.

  Zvažte věk dítěte a pamatujte také na to, že dudlík se musí pravidelně měnit.

  Figuríny byly tříděny materiálem. Nyní se zamyslíme nad tím, jaké formy mají bradavky a která z nich bude zvlášť vyhovovat vašemu dítěti.

  Druhy dudlíků:

  Klasická bradavka. Toto je nejčastější bradavka s kulatou papilou. Lze jej použít na obou stranách. Opakuje anatomii rudy mé matky více než ostatní. Důležité ! Dlouhodobé a časté používání takové figuríny může přispět k vytvoření malocluze u dítěte


  Anatomická bradavka. Název sám napovídá, že taková bradavka odpovídá anatomii úst dítěte. Na základně má tenký krk a papilka tohoto dudlíku je na jedné straně mírně zploštělá. Při sání sousedí s jazykem dítěte a rozkládá rovnoměrný tlak na patro. Tento typ bradavky přispívá ke správnému vývoji kousnutí. Anatomické dudlíky by měly odpovídat délce 1,5 cm.


  Ortopedické nebo ortodontické bradavky. Dnes stále více matek dává přednost tomuto typu bradavky, t. na. její zajetí dítětem je nejpodobnější zajetí matky. Má tři různé typy:

  „Cherry“ - určený pro velké děti, které mají vysoký patro;

  „Srdce“ - přispívá ke správnému vývoji kousnutí dítěte;

  „Motýl“ - určený pro děti, které leží na břiše.

  Také výrobci vytvářejí symetrický pohled na ortopedické bradavky - dudlíky. V takové bradavce jsou obě strany ploché. Stejně jako klasické dítě to může sát na obou stranách.

  Základna bradavky - figurína.

  Při výběru bradavek pro dítě byste se měli zaměřit také na dudlík. Měl by být dostatečně široký, ale neměl by překrývat nos dítěte. Nezapomeňte mít speciální ventilační otvory, aby dítě mohlo klidně dýchat. Je žádoucí, aby vnitřek podbradníku měl reliéfní povrch, který zabraňuje ulpívání na kůži dítěte. Jinak se v této oblasti mohou shromažďovat dětské sliny, což pravděpodobně povede k podráždění..

  Závěrem: tipy pro rodiče.

  1. Nezapomeňte dodržovat hygienu bradavek - dudlíků. Pokud to materiál dovoluje, čerstvě nakoupená bradavka by měla být vařena několik minut, další sterilizace bradavky vyžaduje alespoň jednou denně, není nutné ji vařit denně, ale mělo by se provádět základní mytí mýdlem.
  2. Nikdy nelízejte figurínu dítěte! V ústech člověka je mnoho bakterií a svými slinami můžete předávat nebezpečné mikroorganismy vašemu dítěti.
  3. Skladujte figurínu nejlépe v uzavřených obalech.
  4. Bradavky musí být pravidelně měněny s ohledem na věk a individuální vlastnosti dítěte.
  5. V případě nepředvídaných okolností je nejlepší mít alespoň několik figurín. Například, pokud má bradavka nějakou vadu, nebo se prostě ztratí oblíbená věc maličkosti, což se stává docela často.

  V tomto článku jste se seznámili s takovými otázkami, jako je to, zda dítě potřebuje bradavku, naučili se výhody a nevýhody dudlíka - figuríny a také jste se naučili, jak si vybrat toto příslušenství. A i když, jak se vám zdá, jste se velmi zodpovědně přiblížili procesu nákupu bradavek, není nutné, aby tento konkrétní model vyhovoval vašemu dítěti. Možná budete muset hledat „jednoho“ pokusem a omylem a dítě si vybere vhodnější variantu.

  Dummy: dej nebo nedej?

  Dítě saje figurínu nebo dudlík. Harm nebo dobrý?

  Alexandra Chomakhidze dětská lékařka, vědkyně Vědeckého centra pro zdraví dětí RAMS

  Na obrázcích dětí jsou téměř vždy vyobrazeny figuríny - jsou považovány za integrální symbol věku. Je tato položka opravdu přirozená a nezbytná pro dítě?

  Každý chápe, že figurína slouží k uklidnění dítěte. Faktem je, že v důsledku sání v centrálním nervovém systému kojenců se vyvíjejí procesy rozsáhlé inhibice - to je ve skutečnosti sedace. To je to, co příroda zamýšlela, aby se maminka pokusila dát své dítě na její hruď z jakéhokoli důvodu, tak často, jak je to možné, protože ona začíná zažívat vztah na základě své vlastní zkušenosti: hodně času na hrudi je klidné dítě. Časté připoutání jsou zase klíčem k tomu, abychom se stali nejen účinným laktací, ale také hlubokým psychologickým propojením matky a dítěte.

  "Podvodní skály"

  Figurína je navržena tak, aby napodobovala prsa - zajišťovala sání, které nedává mléko ani komunikaci s matkou. Když dítě saje jakési „náhradní matky“, může se opravdu uklidnit. Zároveň se však v této chvějící se dvojici - matce a dítěti něco ztratí. Podívejme se blíže na „úskalí“, která zakrývají používání dudlíků.

  • Pokud se uchýlíte k pomoci figurín, bude dítě méně sát. Na jedné straně už matka nebude muset při každém pískání dát dítě na prsa, protože je mnohem snazší dát dummy dítěti. Na druhé straně dítě sám vynaloží své úsilí nikoli na sání prsu, ale na „umělou sedaci“. Figurína samozřejmě nemůže uspokojit skutečný hlad. A nemůžete oklamat zdravé, silné, zvláště dospělé dítě figuríny: bude křičet, dokud mu jeho matka konečně nedá prsa. Ale pokud je dítě slabé a snadno unavené a sání figuríny mu dává falešnou, ale přesto uklidňující, může udělat mnohem méně úsilí, aby získalo mléko z matčiny hrudi. V takové situaci postrádá prsa matky stimulaci, proto zůstává velkou otázkou účinná a dlouhá laktace. Proto jsou figuríny položky, které podléhají přísnému vetu během laktace, zejména během prvních 5-7 týdnů po narození.
  • Pokud má matka sklon nabízet mu figurínu při každém starosti dítěte, může jí chybět situace, která vyžaduje pozornost. Nakonec, pokud dítě začne jednat, znamená to, že chce své matce něco říct o svém stavu. Možná má prostě hlad, nebo možná má co ublížit nebo je smutný. A v každém případě by bylo dobré nejprve zjistit, co se toho malého děsí starosti. Navíc, pokud je dítě zvyklé na sání figuríny téměř neustále, může být obraz jeho úzkosti úplně rozmazaný. Možná není nic špatného na tom, že se snažíte zmírnit utrpení dítěte tím, že mu dáte figurínu, pokud jasně víte, co je způsobuje najednou nebo jiným způsobem - například s kolikou, s krkem, po několika nepříjemných zásazích a manipulace. Ale i v tomto případě stále potřebuje vaši pozornost, náklonnost, něhu. A ještě víc, pokud nechápete, proč je vaše milované dítě zlobivé, musíte se s tím nejprve vypořádat.
  • Mnoho rodičů na vědomí, že dítě spí déle a klidnější s figuríny. Tento přístup je však obrácený. Dítě se během dne nebo noci několikrát probudí, a aby opět usnulo, může vyžadovat rekreaci ve stejném prostředí, ve kterém je zvyklý usnout. Pokud je tedy zvyklý chodit do postele s figurínou v ústech, může vyvolat hrozný výkřik, pokud ho náhodou uvolní z úst ve snu. Možná se ocitnete v ještě nepříjemnější situaci, pokud z nějakého důvodu nemůžete dítěti dát figurínu před tím, než ho uložíte do postele - řekněme na silnici nebo pryč, pokud jste ji náhodou zapomněli vzít s sebou nebo se zašpinila. Můžete si být jisti: pokud nemáte sílu rychle se přestavět, chudé dítě bude hořce plakat bez jeho „online sedativa“!
  • Je nepravděpodobné, ale může se stát, že si dítě zvykne na tvar figuríny a začne opouštět prsa. Naštěstí se opak opakuje mnohem častěji: děti odmítají figuríny, protože jsou příliš odlišné od tvaru bradavky matky. Zároveň si však musíte pamatovat na tuto možnost a vznik takových nevědomých reakcí je nejnebezpečnější ve velmi malém věku - během prvních 2-3 týdnů po narození dítěte.
  • Dlouhodobé používání figurín může být spojeno s tvorbou malocluze (zejména s použitím kulatých figurín, tj. Nikoli ortodontických)..
  • Nadměrné používání figurín může významně zpomalit rozvoj řečových dovedností. To zahrnuje jak zneužívání figuríny během dne (když ji dítě saje téměř neustále), tak odstavení figuríny příliš pozdě (v ideálním případě by toto období nemělo překročit věk 1-1,5 roku). Drobky mohou být zpožděny při tvorbě hučení, blábolení, verbální a frázové řeči.

  Dudší: Tipy pro rodiče

  Jedním slovem lze postoj k figuríně formulovat takto: absolutně zdravé dítě nepotřebuje figurínu! Ve skutečnosti by dítě mělo usnout, když je mateřské mléko dostatečně pumpováno; nic mu neublíží - a proto je během bdělosti tento předmět pro něj zcela nadbytečný. Aktivně se učí světu a má vždy právo počítat s pozorností a něžností blízkých - to znamená, že je vždy připraven vzít si ho na ruce, položit ho na jeho hrudník, doušek a pohodlí - a není třeba hledat ujištění v náhradním stavu. Pokud se však z nějakého důvodu rozhodnete použít figurínu, budou užitečné některé tipy.

  • Figuríny, jako bradavky na láhve, mohou být vyrobeny z latexu nebo silikonu. Ta se nám jeví jako hygieničtější: nemá vlastní vůni, na rozdíl od latexu, který má vůni gumy, prach se lepí méně, a navíc je trvanlivější a „houževnatější“. Neustále kontrolujte integritu figuríny, zejména pokud již vaše dítě získalo zuby. Pokud na povrchu dudlíku najdete trhliny nebo zlomy, okamžitě jej vyměňte, protože dítě může náhodně vdechnout malé kousky silikonu nebo latexu! Latexové dudlíky vyžadují častější změnu ve srovnání se silikonem.
  • Dudlíky přicházejí v různých tvarech: kulaté nebo podlouhlé, opakující se tvar bradavky a zkosené. Posledně jmenované jsou nejčastěji označovány jako ortodontické, výhodnější jsou z hlediska tvorby správného skusu. Pokud se stále rozhodnete nabídnout svému dítěti figurínu, budete se muset na několika málo zásobit, abyste mu mohli vybrat tvar podle svého vkusu. Při výměně figuríny se pokuste dostat to samé jako předchozí, aby nedošlo k narušení a skandálu dítěte.
  • Liší se nejen tvar hlavní části dudlíku, ale také talíř, který neumožňuje sát dudlík hlouběji. Vyrábějí se figuríny s plochými a konkávními deskami. Některá batolata nesedí desky ohnuté rovnoběžně s konturou obličeje: od jejich těsného kontaktu s pokožkou se tvoří pláč a podráždění. Pro takové děti budou nejvhodnější desky zakřivené v opačném směru: prakticky se nedotýkají obličeje. Někteří výrobci používají na figuríny talíře s fosforeskující barvou, což usnadňuje jejich nalezení v dětské posteli v noci..
  • Nikdy neponechávejte figurínu na krk dítěte na šňůře nebo stuze: je to nebezpečné z hlediska uškrcení. Na konci používejte speciální řetězy se sponami, které jsou pohodlně připevněny k oblečení dítěte.
  • Při dávkování používejte figuríny: řekněme pouze během spánku nebo k úlevě od utrpení během nemocí, nepříjemných lékařských manipulací, jako jsou injekce během očkování. Během vyšetření pomůže lékaři dummy dítěte v ústech. Při umělém krmení je to užitečné pro uspokojení sacího reflexu a klidnějšího usínání: pokud dítě během krmení z láhve nespalo, můžete použít figurínu. Nedovolte dětem, aby při vzrušení saly „náhradní“. Nechte figurínu být malou maminkou, ale v žádném případě ji nenahrazujte!

  Prst nebo figurína?

  Někdy se děti snaží samy o sobě nahradit figurínu sáním prstu. Jak na to? V tomto případě možná figurína stále vyhrává. Zde jsou některé úvahy:

  • Figuríny jsou pro kousnutí dítěte mnohem méně nebezpečné než prst. Zaprvé existují speciální ortodontické dudlíky, které přispívají k rozvoji správného skusu (mají zkosený tvar), a za druhé, i standardní dudlíky jsou mnohem měkčí než prst, a proto méně narušují polohu čelisti..
  • Bude pro vás mnohem snazší odstavit dítě od figuríny než od sání prstu. Ačkoli většina dětí zpravidla přestává sát prst ve věku asi 1,5 roku, některé se nemohou zbavit tohoto špatného zvyku a ve školním věku. Ve skutečnosti je v této záležitosti dítě velmi obtížné ovládat, protože prst je vždy s vámi.

  V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

  Články O Neplodnosti