Hlavní Analýzy

Potřebuje novorozenec figurínu - argumenty „pro“ a „proti“, názor Dr. Komarovského

Figurína je klíčovým symbolem, který úzce souvisí se světem novorozenců a prvním rokem života dětí. Ještě před narozením dítěte rodiče přemýšlejí o tom, zda bude tento slavný doplněk potřebovat..

Při rozhodování, zda učit dítě bradavce, je důležité studovat okamžiky spojené s jeho negativním a pozitivním vlivem. Vyplatí se poslouchat rady pediatrů, aby používání bradavek bylo co nejpohodlnější a nejbezpečnější. V tomto článku je podrobně rozebrána otázka výhod a nebezpečí figuríny, je uveden i názor autoritativního pediatra Komarovského..

Musím si zvyknout dítě na bradavku?

Všichni zdraví novorozenci mají výrazný sací reflex. Ihned po narození je dítě již schopné chytit matku bradavku a zahájit proces.

Při interakci s mateřským hrudníkem nebo lahví se směsí dítě nejen získává jídlo, ale také hledá ujištění. Sání pomáhá dítěti odpočívat a cítit se pohodlně, figurína zde bude věrným pomocníkem.

Je možné a nutné přizpůsobit dítě bradavce? Pro děti při umělém krmení je prostě nezbytné, aby dostávali jídlo za hodinu, a sací reflex není zcela uspokojen, proto od narození mohou rodiče používat dudlík, dítě to utěší nebo rozptýlí. Děti, které přijímají prsa na vyžádání, jsou také ochotny pořídit dudlík. Ale v tomto případě je lepší dát figurínu ne z prvních dnů, ale po několika týdnech, kdy je stanoveno laktace.

Podívejte se na video, zda potřebujete naučit své dítě figuríny:

Klady a zápory pro dítě

Psychologové tvrdí, že bradavka je nutná k úplnému uspokojení sacího reflexu a v budoucnu neexistovaly žádné problémy, jako je sání prstu, dlouhá závislost na láhvi vody nebo směsi, touha kousat nehty a tužky. Někteří odborníci dokonce najdou spojení mezi nerealizovaným reflexem a kouřením v dospělosti.

Především je potřeba figurína pro vzrušující děti, které špatně usnou nebo se v noci často probudí. Pomáhá dítěti rychle se uklidnit a utěšit se. Kromě toho dítě přeměňuje svou pozornost na bradavku a jeho oblíbený proces sání usnadňuje přežití střevní koliky, bolení zubů nebo jen odvrácení od dráždivých faktorů.

Výhoda

Pokud jde o výhody figuríny pro dítě a matku, lze zaznamenat následující pozitivní body:

 1. Plná spokojenost sání reflexu kdykoli, když není poblíž láhev nebo mateřská hrudník.
 2. V budoucnu se dítě snáze odstaví z bradavky než ze sání jiných předmětů, protože v případě nepřítomnosti figuríny může dítě začít vkládat do úst prsty, pěst nebo malé věci v domě..
 3. Bradavka rychle uklidňuje dítě, přispívá k rychlému usínání a dobrému spánku. Při sání mu dává pocit pohodlí.
 4. Příslušenství je vhodné vzít na cestu, cestovat, zejména pokud musíte létat letadlem. Během vzletu a přistání dítě nebude pokládat uši kvůli sání a spolknutí slin.
 5. V chladu během procházky dítě s dudlíkem vdechuje mrazivý vzduch nosem, nikoli ústy, takže se snižuje riziko nachlazení.
 6. Během sání se aktivují receptory, které mají dobrý vliv na funkci střeva..
 7. Figurína chrání dítě před syndromem náhlé kojenecké smrti a brání zadržování jazyka během spánku.

Podle řady pediatrů je nemožné nebo alespoň nedoporučené používat tuto položku. Důvody pro odmítnutí bradavky:

 1. Zvýšené riziko infekce v dutině ústní.
 2. Mohou se vyskytnout problémy s malokluze..
 3. Ve zvláštních případech je vždy nutné mít k dispozici sterilní dudlíky, jinak může dojít k hysterii dítěte, když se špinavá bradavka zašpiní a matka nebude mít po ruce čisté. Rodiče jsou přísně zakázáni lízat dudlík, aby je „očistili“. To je plné přenosu různých bakterií, které poškozují flóru křehkého těla dítěte. Vsuvka - osobní atribut dítěte!
 4. Při použití figuríny může dojít k narušení normálního procesu kojení, může se snížit počet připevnění k prsu a množství produkovaného mléka..
 5. Neustálé používání figuríny vede k nedostatečné komunikaci mezi dítětem a matkou, což má vliv na vývoj a psychologickou stabilitu.
obsah ↑

Argumenty pro a proti Komarovsky

Komarovsky považuje figurínu za volitelnou položku pro kojence. Pokud dítě nechce dudlík, pak je to dokonce dobré, rodiče budou ušetřeni obtížného problému odstavení a dítě nebude připoutáno.

Ve speciálním výcviku bradavky však nemá smysl, protože to přináší výhody i újmu. Ačkoli známý lékař připouští, že všechny pozitivní a negativní důsledky jsou značně přehnané, a co je nejdůležitější, pokud používáte dudlík, je to hygiena, protože existuje nebezpečí přenosu infekcí na dítě špinavým povrchem..

Jediným významným argumentem proti bradavkám, které Komarovsky považuje za možné porušení kojení.

První měsíc po narození je důležitým obdobím pro zahájení dobrého laktace, matka by měla dítě aplikovat na prsa tak často, jak je to jen možné, a stimulovat tak uvolňování mléka. Vsuvka v tuto chvíli může narušit a narušit proces. Rovněž bradavka v budoucnu způsobuje problémy s přirozeným krmením, takže je lepší ji odložit na 4-5 týdnů.

Podívejte se na video o tom, co si Komarovskyho pediatr myslí na použití bradavky:

Tipy pro rodiče

Rozhodnutí o seznámení dítěte s figurínou se provádí vždy individuálně. Pokud se rozhodnete pro bradavky, osvědčené tipy, které pomohou rodičům lépe se informovat v tomto tématu, se mohou hodit:

 1. Nedávejte figurínu z jakéhokoli důvodu a při nejmenším rozmaru. Existuje mnoho způsobů, jak rozptýlit dítě hrami, hrkálky. Vsuvka je skutečně potřebná, pouze pokud dítě nemůže usnout nebo se obává zdravotních problémů - kolika, horečka.
 2. Nemůžete zneužít figuríny a dovolit dítěti to sát na dlouhou dobu a často.
 3. Při nákupu nezapomeňte zohlednit věkovou kategorii, tvar a materiál produktu. Správně vybraná bradavka je hlavním pravidlem použití.
 4. Příslušenství si můžete zakoupit pouze v lékárnách a specializovaných dětských obchodech, čímž se chráníte před nekvalitními výrobky a padělky.
 5. Každý den je třeba zkontrolovat integritu figuríny, pokud existují díry nebo praskliny, ve kterých se bakterie bezpečně vyvíjejí, musí se zlikvidovat. Nesmíme zapomenout na pravidelnou sterilizaci a mytí výrobků.
 6. Doporučuje se měnit bradavky jednou za 4-6 týdnů.
 7. Po roce a půl je odstavení dítěte z figuríny mnohem obtížnější, takže je lepší se zbavit připoutanosti brzy.
 8. S příchodem zubů musíte přecházet na latexové výrobky, které jsou silnější než silikon, který děti snadno ukousnou.
 9. K upevnění figuríny na dětské oblečení existují bezpečné plastové kolíčky na prádlo a speciální držáky, lana a kovové řetězy nejsou pro tento účel vhodné, protože hrozí udušení.
 10. Dítě by mělo mít rádi tvar a vzhled bradavek, můžete mu pokaždé nabídnout nový produkt, dokud si dítě nerozhodne.

Závěr

Figurína kombinuje výhody i újmu. Zda je nutné přizpůsobit konkrétní dítě bradavce, pouze rodiče a on to vědí. Pokud figurínu používáte rozumně a pamatujete si doporučení lékařů, stane se dobrým pomocníkem a usnadní péči o dítě, jakož i zachová nervy a náladu mámy.

Ale ne všechny děti se shodují na bradavce, v takových případech nezoufejte a nenarušujte, protože figurína není vůbec povinným doplňkem, ale pomocným nástrojem, který můžete bez.

Je možné novorozence dát figurínu?

Figurína je jedním z klíčových symbolů spojených se světem novorozence, s prvním rokem života dítěte. Při přípravě věno pro kojence dospělí vždy věnují pozornost různým bradavkám. Současně diskuse o tom, zda dítě potřebuje figurínu, zda stojí za to vytrvale zvykat dítě na bradavku, pokud ji neustále vyplivne.

Nezastupitelný atribut

Figurína vždy pomohla rodičům, když dítě nemá hlad, ale jeho ústa je lepší něco udělat. Dítě saje figurínu, uspokojí sací reflex, masíruje oteklé dásně, uklidňuje se po hlasitém pláči.

Figurína pomáhá rodičům v noci, když dítě neklidně spí, často se probouzí. Kromě toho bradavka dobře aktivuje střeva novorozence, pomáhá vyrovnat se s plynem.

Vyberte figurínu

Pokud rodiče silně nesouhlasí s dudlíkem a dítě to nebere, musíte pochopit důvody odmítnutí. Podívejte se zblízka na dudlík. Věnujte pozornost jeho velikosti: možná je figurína příliš velká pro ústa vašeho maličkého. Prověřte složení, z něhož je bradavka vyrobena. Možná jste si zakoupili produkt nízké kvality, který u dítěte způsobuje odmítnutí chuti. Můžete se blíže podívat, jaký tvar figuríny je, jak pohodlné je pro dítě.

Je lepší okamžitě si koupit několik figurín, aby si dítě samo zvolilo, který mu vyhovuje nejlépe. Pokud jste konečně našli figurínu, které vám dítě nevadí, můžete se rozhodnout, kdy je lepší dát ho dítěti, v jakých situacích vám to pomůže.

Podmínky použití

Před dummy si přečtěte důležitá pravidla. Splnění těchto požadavků je důležité pro dodržování hygienických norem, pro správnou tvorbu kousnutí u dítěte a pro zabránění zranění..

 • Je možné dát dítěti novou figurínu pouze důkladným omytím a vařením po dobu 3 minut.
 • Je lepší vyměnit dudlík za nový každý měsíc nebo půl.
 • Nedávejte gumu a provaz kolem krku dítěte, aby držely bradavky.
 • Nikdy neponořujte figurínu do cukru nebo medu, aby potěšilo vaše dítě. Hrozí diatéza a změny v chuti..
 • Než ji dáte dítěti, nelízejte. S vašimi slinami můžete přenést na dětské bakterie, které jsou nebezpečné pro drobky.
 • Je lepší nedat figurínu bez zvláštních potřeb pro zábavu.
 • Rodiče by měli mít po ruce několik sterilních dudlíků.

Přizpůsobení dítěte dummy dítěte může být bezbolestné, pokud mu na konci krmení dáte bradavku, promazáte mateřským mlékem. Ale spící dítě je lepší nenechat figurínu v ústech.

Internetový obchod prodává příslušenství pro držitele dudlíků (cumlíků), silikonových hlodavců a zubařů pro děti. všechny informace lze zobrazit na našem webu babybusinka.ru.

Stanovisko autoritativního pediatra

Dr. Komarovsky věří, že figurína pomáhá dítěti uvědomit si potřebu sání, když je úplně nahoře. Figurína pomáhá odvádět dítě od matky. Yevgeny Komarovsky však upozorňuje rodiče na skutečnost, že zvyknout dítě na figurínu je možné pouze tehdy, když matka nemá problémy s množstvím mléka. Dr. Komarovsky je proti předávání figuríny novorozencům: v prvním měsíci života by mělo dítě kojit matčině ňadro, protože sání dítěte je nejlepší způsob, jak zvýšit kojení.

E. Komarovsky je proti figuríně dítěte, dokud si jeho matka není jistá, že dítě má dostatek mateřského mléka. V následujícím období Evgeny Komarovsky doporučuje, aby si dítě zvyklo na figurínu, která mamince pomůže spát a odpočívat v noci..

Všichni rodiče mají právo samostatně se rozhodnout, zda dítě nepřetržitě zvyknou na figurínu. Při rozhodování však pečlivě prostudujte doporučení specialistů a rozhodněte se, jakou funkci má figurína pro vaše dítě vykonávat. Při výběru figuríny se nespoléhejte na radu přátel, ale věnujte pozornost kvalitě produktu a funkcím vašich drobků. Ať se figurína stane dobrým pomocníkem pro rodiče a dítě.

Dummy: dej nebo nedej?

Dítě saje figurínu nebo dudlík. Harm nebo dobrý?

Alexandra Chomakhidze dětská lékařka, vědkyně Vědeckého centra pro zdraví dětí RAMS

Na obrázcích dětí jsou téměř vždy vyobrazeny figuríny - jsou považovány za integrální symbol věku. Je tato položka opravdu přirozená a nezbytná pro dítě?

Každý chápe, že figurína slouží k uklidnění dítěte. Faktem je, že v důsledku sání v centrálním nervovém systému kojenců se vyvíjejí procesy rozsáhlé inhibice - to je ve skutečnosti sedace. To je to, co příroda zamýšlela, aby se maminka pokusila dát své dítě na její hruď z jakéhokoli důvodu, tak často, jak je to možné, protože ona začíná zažívat vztah na základě své vlastní zkušenosti: hodně času na hrudi je klidné dítě. Časté připoutání jsou zase klíčem k tomu, abychom se stali nejen účinným laktací, ale také hlubokým psychologickým propojením matky a dítěte.

"Podvodní skály"

Figurína je navržena tak, aby napodobovala prsa - zajišťovala sání, které nedává mléko ani komunikaci s matkou. Když dítě saje jakési „náhradní matky“, může se opravdu uklidnit. Zároveň se však v této chvějící se dvojici - matce a dítěti něco ztratí. Podívejme se blíže na „úskalí“, která zakrývají používání dudlíků.

 • Pokud se uchýlíte k pomoci figurín, bude dítě méně sát. Na jedné straně už matka nebude muset při každém pískání dát dítě na prsa, protože je mnohem snazší dát dummy dítěti. Na druhé straně dítě sám vynaloží své úsilí nikoli na sání prsu, ale na „umělou sedaci“. Figurína samozřejmě nemůže uspokojit skutečný hlad. A nemůžete oklamat zdravé, silné, zvláště dospělé dítě figuríny: bude křičet, dokud mu jeho matka konečně nedá prsa. Ale pokud je dítě slabé a snadno unavené a sání figuríny mu dává falešnou, ale přesto uklidňující, může udělat mnohem méně úsilí, aby získalo mléko z matčiny hrudi. V takové situaci postrádá prsa matky stimulaci, proto zůstává velkou otázkou účinná a dlouhá laktace. Proto jsou figuríny položky, které podléhají přísnému vetu během laktace, zejména během prvních 5-7 týdnů po narození.
 • Pokud má matka sklon nabízet mu figurínu při každém starosti dítěte, může jí chybět situace, která vyžaduje pozornost. Nakonec, pokud dítě začne jednat, znamená to, že chce své matce něco říct o svém stavu. Možná má prostě hlad, nebo možná má co ublížit nebo je smutný. A v každém případě by bylo dobré nejprve zjistit, co se toho malého děsí starosti. Navíc, pokud je dítě zvyklé na sání figuríny téměř neustále, může být obraz jeho úzkosti úplně rozmazaný. Možná není nic špatného na tom, že se snažíte zmírnit utrpení dítěte tím, že mu dáte figurínu, pokud jasně víte, co je způsobuje najednou nebo jiným způsobem - například s kolikou, s krkem, po několika nepříjemných zásazích a manipulace. Ale i v tomto případě stále potřebuje vaši pozornost, náklonnost, něhu. A ještě víc, pokud nechápete, proč je vaše milované dítě zlobivé, musíte se s tím nejprve vypořádat.
 • Mnoho rodičů na vědomí, že dítě spí déle a klidnější s figuríny. Tento přístup je však obrácený. Dítě se během dne nebo noci několikrát probudí, a aby opět usnulo, může vyžadovat rekreaci ve stejném prostředí, ve kterém je zvyklý usnout. Pokud je tedy zvyklý chodit do postele s figurínou v ústech, může vyvolat hrozný výkřik, pokud ho náhodou uvolní z úst ve snu. Možná se ocitnete v ještě nepříjemnější situaci, pokud z nějakého důvodu nemůžete dítěti dát figurínu před tím, než ho uložíte do postele - řekněme na silnici nebo pryč, pokud jste ji náhodou zapomněli vzít s sebou nebo se zašpinila. Můžete si být jisti: pokud nemáte sílu rychle se přestavět, chudé dítě bude hořce plakat bez jeho „online sedativa“!
 • Je nepravděpodobné, ale může se stát, že si dítě zvykne na tvar figuríny a začne opouštět prsa. Naštěstí se opak opakuje mnohem častěji: děti odmítají figuríny, protože jsou příliš odlišné od tvaru bradavky matky. Zároveň si však musíte pamatovat na tuto možnost a vznik takových nevědomých reakcí je nejnebezpečnější ve velmi malém věku - během prvních 2-3 týdnů po narození dítěte.
 • Dlouhodobé používání figurín může být spojeno s tvorbou malocluze (zejména s použitím kulatých figurín, tj. Nikoli ortodontických)..
 • Nadměrné používání figurín může významně zpomalit rozvoj řečových dovedností. To zahrnuje jak zneužívání figuríny během dne (když ji dítě saje téměř neustále), tak odstavení figuríny příliš pozdě (v ideálním případě by toto období nemělo překročit věk 1-1,5 roku). Drobky mohou být zpožděny při tvorbě hučení, blábolení, verbální a frázové řeči.

Dudší: Tipy pro rodiče

Jedním slovem lze postoj k figuríně formulovat takto: absolutně zdravé dítě nepotřebuje figurínu! Ve skutečnosti by dítě mělo usnout, když je mateřské mléko dostatečně pumpováno; nic mu neublíží - a proto je během bdělosti tento předmět pro něj zcela nadbytečný. Aktivně se učí světu a má vždy právo počítat s pozorností a něžností blízkých - to znamená, že je vždy připraven vzít si ho na ruce, položit ho na jeho hrudník, doušek a pohodlí - a není třeba hledat ujištění v náhradním stavu. Pokud se však z nějakého důvodu rozhodnete použít figurínu, budou užitečné některé tipy.

 • Figuríny, jako bradavky na láhve, mohou být vyrobeny z latexu nebo silikonu. Ta se nám jeví jako hygieničtější: nemá vlastní vůni, na rozdíl od latexu, který má vůni gumy, prach se lepí méně, a navíc je trvanlivější a „houževnatější“. Neustále kontrolujte integritu figuríny, zejména pokud již vaše dítě získalo zuby. Pokud na povrchu dudlíku najdete trhliny nebo zlomy, okamžitě jej vyměňte, protože dítě může náhodně vdechnout malé kousky silikonu nebo latexu! Latexové dudlíky vyžadují častější změnu ve srovnání se silikonem.
 • Dudlíky přicházejí v různých tvarech: kulaté nebo podlouhlé, opakující se tvar bradavky a zkosené. Posledně jmenované jsou nejčastěji označovány jako ortodontické, výhodnější jsou z hlediska tvorby správného skusu. Pokud se stále rozhodnete nabídnout svému dítěti figurínu, budete se muset na několika málo zásobit, abyste mu mohli vybrat tvar podle svého vkusu. Při výměně figuríny se pokuste dostat to samé jako předchozí, aby nedošlo k narušení a skandálu dítěte.
 • Liší se nejen tvar hlavní části dudlíku, ale také talíř, který neumožňuje sát dudlík hlouběji. Vyrábějí se figuríny s plochými a konkávními deskami. Některá batolata nesedí desky ohnuté rovnoběžně s konturou obličeje: od jejich těsného kontaktu s pokožkou se tvoří pláč a podráždění. Pro takové děti budou nejvhodnější desky zakřivené v opačném směru: prakticky se nedotýkají obličeje. Někteří výrobci používají na figuríny talíře s fosforeskující barvou, což usnadňuje jejich nalezení v dětské posteli v noci..
 • Nikdy neponechávejte figurínu na krk dítěte na šňůře nebo stuze: je to nebezpečné z hlediska uškrcení. Na konci používejte speciální řetězy se sponami, které jsou pohodlně připevněny k oblečení dítěte.
 • Při dávkování používejte figuríny: řekněme pouze během spánku nebo k úlevě od utrpení během nemocí, nepříjemných lékařských manipulací, jako jsou injekce během očkování. Během vyšetření pomůže lékaři dummy dítěte v ústech. Při umělém krmení je to užitečné pro uspokojení sacího reflexu a klidnějšího usínání: pokud dítě během krmení z láhve nespalo, můžete použít figurínu. Nedovolte dětem, aby při vzrušení saly „náhradní“. Nechte figurínu být malou maminkou, ale v žádném případě ji nenahrazujte!

Prst nebo figurína?

Někdy se děti snaží samy o sobě nahradit figurínu sáním prstu. Jak na to? V tomto případě možná figurína stále vyhrává. Zde jsou některé úvahy:

 • Figuríny jsou pro kousnutí dítěte mnohem méně nebezpečné než prst. Zaprvé existují speciální ortodontické dudlíky, které přispívají k rozvoji správného skusu (mají zkosený tvar), a za druhé, i standardní dudlíky jsou mnohem měkčí než prst, a proto méně narušují polohu čelisti..
 • Bude pro vás mnohem snazší odstavit dítě od figuríny než od sání prstu. Ačkoli většina dětí zpravidla přestává sát prst ve věku asi 1,5 roku, některé se nemohou zbavit tohoto špatného zvyku a ve školním věku. Ve skutečnosti je v této záležitosti dítě velmi obtížné ovládat, protože prst je vždy s vámi.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Věčný spor: figurína pro novorozence - klady a zápory

Použití figuríny má mnoho výhod - zklidňuje, pomáhá usnout a uspokojí sání dítěte.

Moderní pediatrové však ne vždy schvalují používání dudlíku pro novorozence, diskutují s rodiči o všech kladech a záporech jeho používání.

Dummy výhody

Figurína vyhovuje sání instinktu - dominantnímu u kojenců - v případech, kdy je matka nucena odejít nebo když je dítě převedeno na umělé krmení.

Figurína však musí být správně vybrána, aby nebránila vytvoření správného kousnutí.

Předčasně narozené děti se často rodí s mírným sacím reflexem.

Proto v prvních dnech po narození jedí sondou. Tyto děti musí být připraveny na krmení lahví. Použití figuríny pomůže dítěti vyvinout sací reflex a přejít na krmení lahví.

Američtí pediatrové tvrdí, že dudlíky zachránily dětský život více než jednou. Srovnávací analýza ukázala, že v rozvojových ostrovních zemích, kde matky častěji používají figuríny, je podíl náhlých úmrtí novorozenců mnohem nižší než ve Spojených státech. Důvodem je skutečnost, že dudlíky ve snu brání zatažení jazyka a zástavě dýchání, a také pomáhají dítěti, aby se v případě regurgitace neudusilo.

Během sání se hormon cholecystokinin vylučuje do těla dítěte.

Je to druh antidepresiva, který uklidňuje dítě a pomáhá spát..

Spouští také zažívací procesy a dokonce zmírňuje bolest..

Názor Dr. Komarovského: „Pokud figurína nezasahuje do kojení a nezpůsobí matku ospalou a odpočinkovou, pak jsem na to! Máma uspokojit sání reflex v XXI století - to je špatně. Mami - na jídlo! “

Negativní vliv

V některých případech může figurína skutečně negativně ovlivnit zdravý vývoj dítěte.

V první řadě lze bradavku přičíst zdroji infekce, a to i při vysoce kvalitní hygienické péči.

Z provedených studií došlo k závěru, že dlouhé sání může vést k patogenním procesům středního ucha a destrukci struktury úst.

Aby se tomu zabránilo, je lepší omezit dobu sání figuríny a nezapomeňte ji sterilizovat.

Snížení laktace

Matčina prsa pro dítě není jen zdrojem výživy.

Je to příležitost uklidnit se, vyrovnat se s malými otřesy nového neznámého života, cítit se v bezpečí, chránit.

Tuto funkci může snadno provést figurína..

Máma nemusí dítě neustále přitahovat k hrudi, aby ji uklidnila. A možná s figurínou to bude mnohem snazší. Ale dítě, které dostane prsa jak pro výživu, tak pro uklidnění, bude trpělivější a pracovitější jedlík..

A dítě, zvyklé na figurínu, bude házet prsa v případě dočasného přerušení mléka, protože má bradavku, která saje „za nic“. Taková nedostatečná stimulace prsu povede ke snížení produkce mléka..

Odmítnutí prsou

Figurína nebere od dítěte tolik síly, kolik vyžaduje sání.

Proto, pokud mu nabídnete figurínu před stanovením laktace, může být líný a odmítnout prsa.

Je také možná opačná situace: novorozenec stráví veškerou svou sílu na figuríně a usne hladovějící.

Je také pravděpodobné, že si dítě zvykne na konfiguraci figuríny rychleji než tvar bradavky své matky a dává přednost umělé náhražce prsu. K získání mateřského mléka musí dítě tvrdě pracovat. Koneckonců, po zavedení laktace začíná mléko vynikat horkými záblesky. Mozek ženy by měl dostat signál, že dítě má hlad, a dát příkaz k vývoji mléka.

To vyžaduje stimulaci prsu a nějakou dobu. To znamená, že dítě hned nedostane mléko, ale po několika minutách tvrdé práce. Bude tedy muset bojovat za každou porci, za každou novou vlnu. Dítě od prvních dnů zvyklých na dlouhé kojení bude na tento boj připraveno. A pokud je dítě rozmazleno figurínou, může odmítnout vydělávat mléko své matky.

Nesprávná příloha

Při sání prsů a figuríny se jedná o zcela odlišné svalové skupiny. Jejich koordinace se také výrazně liší..

Při pohledu na dítě, které bude jíst mléko, můžete zjistit, zda kojí nebo z láhve.

Dítě otevře ústa jako kuřátko, protože jen tak dokáže dobře zachytit hrudník své matky.

Dítě, zvyklé na bradavku, ji bude hledat a táhne rty hadicí. Pokud si novorozence zvyknete na figurínu, může dojít k takzvané „bradavce zmatku“. Pokusí se chytit hrudník stejným způsobem jako dudlík..

Následně se spolkne méně nebo vůbec žádné mléko a dokonce i vzduch. Dále se vše bude vyvíjet podle výše popsaného scénáře: snížení zájmu dítěte o prsa, zánik laktace, dokončení kojení. Proto, když je nezbytné krmit novorozence mléčnou výživou, lékaři doporučují používat spíše lžíci než láhev.

Figurína a kojení

KDO, spolu s UNESCO, v rámci projektu „Nemocnice, pro děti,“ formuloval - „Deset kroků k úspěšnému kojení.“ Jedním z nich je „nedávat umělým kojencům a náhradkám bradavek kojeným dětem“. Tento tip je zvláště důležitý pro matky novorozenců..

Takže figuríny a úspěšné kojení jsou nekompatibilní? Většina kojících lékařů a poradců odpoví na tuto otázku kladně..

Pokud se však přesto matka rozhodne představit své dítě tomuto tématu, musí si pamatovat několik jednoduchých pravidel:

 • V prvních týdnech života nedejte dítěti figurínu. To může být užitečné od okamžiku, kdy je kojení stanoveno, a to až do 1 roku. Do této doby bude mít dítě první zuby a potřeba uspokojit sací reflex začne mizet..
 • Nabídněte figurínu, je-li nutné odvrátit dítě od pocitu nevolnosti nebo lékařských postupů.
 • Nepoužívejte jej často po dlouhou dobu. Jakmile je dítě rozptýleno, ticho jej vyčistěte. Nezměňte se ve zvyk.
 • Při výběru tvaru a materiálu dudlíku se poraďte s odborníky. Není tak snadné vybrat tu správnou variantu mezi odrůdou, kterou uvádějí výrobci.
 • Zvolte správnou velikost podle věku (0-2, 0-6, 6-18 měsíců).
 • Bradavky kupujte pouze ve specializovaných prodejnách nebo lékárnách. Neexistuje žádné riziko získání bradavek z nestandardních materiálů.
 • Pravidelně sledujte integritu a čisté bradavky. Postupem času se jakýkoli materiál začíná trhat nebo lámat. Malé kousky latexu nebo silikonu se mohou dostat do dýchacích cest. Proto by se při prvním náznaku narušení integrity měl produkt vyměnit.
 • Zkuste dítě odstavit z figuríny na rok. Ve druhém roce života zasahuje do zániku sacího reflexu, který potlačí všechny ostatní činnosti, včetně takové důležité motorické aktivity v tomto věku. Z matkyho pomocníka - bradavka se promění ve špatný zvyk dítěte, na připoutání, s nímž bude velmi obtížné se rozloučit.

Přibližná životnost latexové figuríny je v průměru 4–5 týdnů při pravidelném používání. Silikonová bradavka vydrží o několik týdnů déle.

Řešení dilematu: „být nebo ne být figuríny“ zůstává u rodičů. Musíte si však uvědomit, že na tomto rozhodnutí bude záviset nálada, pohoda a dokonce i zdraví nejdražšího malého člověka. Proto byste měli studovat všechny výhody a nevýhody používání figurínových bradavek a přistupovat k rozhodnutí se vší zodpovědností a znalostmi.

TOP 5 nejlepších dětských dudlíků pro novorozence

Je velmi obtížné pro mnoho mladých rodičů rozhodovat o dodávkách pro kojence. Co je nutné pro dítě v prvních měsících života a bez kterého můžete dělat? Není žádným tajemstvím, že zboží pro děti má poměrně vysokou cenu, kterou si mnozí nemohou dovolit. Proto je před nákupem důležité seznámit se s produkty, upozornit na všechny klady a zápory a určit potřebu položky pro určitou rodinu. Dětská figurína je jedním z nejpopulárnějších doplňků.

Je dítě tak potřeba?

Figurína je jedním z nejkontroverznějších dětských předmětů. Někteří jsou kategoricky proti dudlíkům, zatímco jiní si naopak nemohou představit život bez takové adaptace.

Vše pro

Nejprve je třeba pochopit, že hlavním reflexem u novorozenců a dětí prvních měsíců života je sání. Musí to být uspokojeno.

Kojené děti často neberou a odmítají figurínu. Tato skutečnost je způsobena tím, že kojenci uspokojí sací reflex pomocí mateřského prsu. Přirozené krmení je organizováno na žádost dítěte. Matka tedy snadno pochopí, kdy má dítě hlad nebo potřebuje „komunikaci“ s matkou. Ale i při kojení může být vyžadován dudlík.

Existují situace, kdy matka v tuto minutu nemůže dát prsa, potom figurína může dítě rozptýlit a uspokojit sání. Rovněž za určitých okolností, například na klinice během různých lékařských zákroků, je třeba dítě uklidnit, potom jsou bradavky dítěte nezbytné.

Na ulici se děti často vzbudí a začnou plakat. Aby dítě nepolklo studený vzduch, může maminka dát figurínu. Toto příslušenství poskytuje dítěti psychologické pohodlí a umožňuje vám cítit se uvolněně..

Děti, které jsou kojeny, téměř vždy musí uspokojit sací reflex. Protože jídlo z láhve se provádí v pravidelných intervalech v určitých hodinách. Zásada on-demand pro děti „řemeslníků“ neplatí. Proto se doporučuje použití figuríny pro tyto děti.

Fakta proti figuríny

Většina zubařů tvrdí, že fiktivní zneužívání vede k rozvoji malocclusion. Tato patologie se vytváří u dětí, které jsou neustále nabízeny dudlík, bez ohledu na okolnosti. Tyto děti jsou obvykle velmi vzrušující. A aby bylo takové dítě ujisteno, rodiče jsou nuceni používat figurínu.

Některé studie ukázaly, že neustálé sání figuríny zvyšuje riziko vzniku otitis media. Protože tento proces zvyšuje tlak ve sluchové trubici a pravděpodobnost infekce se prudce zvyšuje. Když dítě pláče, dítě často vyžaduje pozornost matky. Rodiče však mohou tuto situaci špatně vyložit a nabídnout figurínu, takže dítě nemůže uspokojit své potřeby „komunikace“..

Mnoho odborníků doporučuje odstavit dítě z bradavky po 6 měsících. Protože se dítě osamostatňuje a je schopné zvednout bradavku ze země, pokud padla. V důsledku toho čelí problém sterility rodičům. Matka prostě nemusí mít čas na to, aby dohlížela na dítě, které neustále vyndává nebo upouští figurínu. Tyto děti mohou mít různé střevní infekce..

Problém odstavení je nejnaléhavější u rodičů, kteří denně dali dítě spát pomocí figuríny. Takové děti se k ní velmi připoutají a nepředstavují si klidný spánek bez figuríny..

Figurína a kojení

Maminky, které kojí, musí být opatrné s figurínou.

Technika sání dudlíku a prsu je výrazně odlišná. Během krmení musí dítě otevřít ústa dokořán a chytit nejen bradavku, ale také dvorku. Mateřská bradavka by měla být u kořene jazyka dítěte, aby bylo zajištěno účinné sání. Při používání figuríny nemusí dítě výše uvedené úkony provádět. V důsledku toho nemusí dítě brát prsa kvůli obtížím při sání. Neefektivní výživa přispívá ke stagnaci mléka v mateřském prsu, nedostatečnému přírůstku hmotnosti pro dítě a ke snížení množství mléka.

Jak vybrat figurínu?

Figurína je nejjednodušší položkou mezi dětskými potřebami. Ale i když kupujete takový produkt, musíte být opatrní a věnovat pozornost některým funkcím.

Optimální tvar dudlíků

Optimální tvar dudlíku je ten, který sleduje obrys bradavky mateřského prsu. Díky tomu bude dítě nejen cítit psychologické pohodlí, ale také neodmítne matčino prsa. Nejoblíbenější formou je klasické kolo.

Tato forma je nejznámější generaci minulých let. Tento model bradavek opravdu opakuje tvar bradavky matky. Figurína je zaoblená a má omezovač na omezovači. Nejdůležitější nevýhodou takové bradavky je vytvoření nesprávného (otevřeného) kousnutí.

V současné době se vytvářejí nové moderní modely, které řeší problém změny obličejové kostry. Tento model obsahuje anatomickou figurínu. Vsuvka má hladší tvar a tenčí směrem k omezovači. Anatomická figurína se jinak nazývá slza. Tento model zcela opakuje ústa dítěte.

Nejpropracovanější je ortodontická forma dudlíka. Taková bradavka minimalizuje rozvoj malocclusion. Je to nejvíce plochý ve srovnání s předchozími a má také zkosenou bradavku. Ortodontická figurína je také anatomická varianta a je doporučována pro použití zubními lékaři.

Velikost

Velikost figuríny by měla být vybrána s ohledem na věk a individuální vlastnosti dítěte. Nejmenší modely jsou vytvořeny pro předčasné a slabé děti. Vsuvky pro kojence jsou menší pro větší pohodlí při používání.

Různí zástupci figurín mají svou vlastní rozměrovou mřížku. Nejběžnější rozměrovou variantou jsou modely věkově specifické. Nejmenší bradavky lze použít do 6 měsíců, střední kategorie je určena pro kojence od 6 do 12 nebo 18 měsíců. A největší lze nabídnout dítěti staršímu 18 měsíců. Některé značky poskytují kratší věkové rozmezí..

Materiál

Materiál se může lišit. Nejpočetnější jsou latexové modely. Tento materiál se nedoporučuje používat, protože není hustý a elastický. V důsledku toho může dítě po takové bradavce odmítnout prsu. Latex má také nepříjemný zápach a specifickou dochuť..

Moderní modely dudlíků jsou vyrobeny z bezpečného silikonu. Je průhledný, bez zápachu a bez chuti. Hlavní výhodou je také jeho hustota a elasticita, díky níž je méně pravděpodobné, že dítě opustí matčina prsa. Důležitým faktem je, že silikon je obtížnější prasknout než latex.

Vzhled figuríny

Při výběru figuríny byste měli věnovat pozornost samotnému omezovači (část figuríny, která je umístěna přímo na obličeji dítěte). Měl by mít zvláštní výřez pro nos. Takové vybrání může být symetrické pro větší pohodlí při sání. Je také nutné mít otvory, aby dítě mohlo klidně dýchat. Na moderním trhu můžete pozorovat různé variace bradavky - se zabudovaným teploměrem nebo dávkovačem pro zavádění léků během nemoci.

Příslušenství příslušenství

Spolu s figurínou nabízí výrobce velké množství různých doplňků.

Pokud neexistuje čepice, můžete najít speciální kontejner, ve kterém můžete uložit čistou, zpracovanou figurínu. Aby dítě neztratilo a neházelo bradavku na podlahu, byla vytvořena zařízení, která jsou připevněna na jedné straně k dětské oblečení a na druhé k figuríně. Držte dudlík na dětské oblečení. Toto příslušenství však nechrání před patogeny.

Kde koupit dudlíky?

K dnešnímu dni není nalezení figuríny problém. Důležitým bodem zůstává, že produkt musí být certifikován. Moderní výrobci projdou testováním výrobků a mají certifikáty kvality.

Speciální obchody

Každý rok se vytváří stále více specializovaných dětských obchodů, a to i v malých městech. Najdete zde velký výběr dětských výrobků různých zahraničních výrobců. V jakékoli lékárně v okolí najdete také figurínu..

Internetové obchody

Online nakupování je velmi pohodlné a mnoho rodičů nakupuje na tomto konkrétním místě. Můžete si vybrat a objednat zboží, aniž byste opustili svůj domov. Tato skutečnost je nepopiratelným plusem pro rodiče, kteří mají malé dítě. Internetové obchody mohou být jak na velkých specializovaných dětských hypermarketech, tak na různých zahraničních značkách, které tento nebo tento produkt poskytují.

Pravidla pro používání dětské figuríny

Před použitím figuríny je nutné předmět vařit nebo ošetřit ve speciálním sterilizátoru. Je velmi důležité nezavěsit dudlík na krk dítěte na laně, protože existuje vysoké riziko udušení. K připevnění figuríny na dětské oblečení existují různé druhy klipů.

Doporučuje se používat figurínu podle potřeby. Po použití je důležité skladovat jej ve speciální nádobě nebo pod ochranným víčkem v suché formě. Během dne se doporučuje ošetřovat bradavku vroucí vodou nejméně jednou denně a zašpinit se.

Doporučuje se měnit figurínu, pokud se na ní vytvořily praskliny nebo jiné vady. Je také důležité dodržovat životnost bradavek, která je vždy uvedena na obalu. Průměrná životnost latexových bradavek je asi 3 týdny a silikonová - až 5.

Názor pediatra: dát nebo nechat dítěti dummy

Dávat dummy nebo ne, je na matce. Člověk musí poslouchat jen několik tipů. Doporučuje se používat bradavky pouze z vysoce kvalitních a bezpečných silikonových materiálů. Tvar figuríny se volí buď anatomicky nebo ortodonticky. A měli byste to také změnit na nový včas. Použití bradavek je důležité pouze v určitých situacích. Neustálé sání figuríny vede k závislosti a bolestnému odstavení. Správné používání bradavek a smysl pro proporce nemohou dítěti ublížit.

Děti jsou nejlepší. Recenze populárních a nejlepších figurín

Doporučuje se, aby si děti kupovaly dudlíky od známých a důvěryhodných výrobců. Balení takových bradavek obsahuje nejen produkt, ale také pokyny, složení produktu. Certifikované značky vyrábějí figuríny pouze z bezpečných a hypoalergenních materiálů.

Nejlepší a nejoblíbenější dudlíky, které jsou požadovány mezi matkami.

Philips Avent

Tato značka nabízí širokou škálu dudlíků. Bradavky pro kojence jsou velmi měkké, elastické a lehké. Malá velikost je ideální pro kojence od 0 do 2 měsíců. Ortodontická bradavka nezasahuje do správného utváření dětského kousnutí. Figurína dítěte má v soupravě ochranný uzávěr. Balíček obsahuje 2 bradavky a cena je asi 450 - 500 rublů.

Klasická bradavka Avent je velmi populární. Tato figurína má jinou velikost, která je uvedena na obalu a odpovídá určitému věku. Anatomická bradavka se skládá z hustého, vysoce kvalitního silikonu. 6 větracích otvorů umožňuje dítěti cítit se pohodlně a nenarušovat klidné dýchání. Výhodou takových figurín je také široká paleta barev a barevných obrázků. Vsuvky mají také ochranné víčka.

Cena za 2 dudlíky je 550 rublů.

Holub

Vsuvky od japonských výrobců jsou anatomicky tvarované. Dudlíky, které přicházejí s 0, lze použít až 4 měsíce. Kvalitní dudlík je hlavní výhodou. Krásné barvy jsou velmi oblíbené u dětí. Dostupná cena je také plus a je 340 rublů. K takové figuríně musíte koupit ochranný obal.

Dr. Brown's

Dudlík amerického výrobce je svého druhu jedinečný. Tvar vsuvky je kapkovitý a mírně zakřivený, uvnitř je speciální vzduchový kanál, který uvolňuje a prochází vzduch, což minimalizuje příjem vzduchu. Tato bradavka má nějaký antikolikový účinek. Hlavní výhodou figuríny je kromě kvality také to, že souprava obsahuje ochranné víčko s ventilačním systémem. Cena je 360 ​​rublů.

Německý výrobce nabízí výběr z různých bradavek, které mají svou věkovou kategorii. Vsuvka má ortodontický tvar, který kupujícího uplácí. Kromě silikonových dudlíků vyrábí výrobce také latexové bradavky, ale nejsou populární. Barvy jsou velmi barevné a originální. Některé produkty září v tmavých prvcích..

Cena je 280 rublů.

Chicco

Bradavky od tohoto výrobce jsou také jedinečné. Protože nejoblíbenějším modelem značky je zcela silikonová figurína. Pevný silikon neumožňuje hromadění mikroorganismů, zatímco u jiných modelů je to možné u kloubů produktů. S takovou figurínou se snadněji manipuluje. Vsuvka má ortodontický tvar. Figurína může být také použita jako hlodavec v určitých obdobích života dítěte. Tuto bradavku doporučujeme používat po 6 měsících, protože pro novorozence je příliš těžká.

Cena je 300 rublů. Nevýhody zahrnují skutečnost, že bradavka nemá ochranné víčko, a také taková figurína nezapadá do mnoha nádob. Objemová velikost poskytuje neohrabaný silikonový kroužek.

Závěr

Dětská figurína je nejkontroverznější dětskou položkou, která má velký počet kladů a záporů. Žádný specialista nemůže kategoricky odpovědět na otázku, zda můžete použít figurínu nebo ne. Jedinou věcí, kterou maminka může získat od lékaře, jsou doporučení, která by měla být dodržována při používání figuríny. Dudlík by měl být dítěti nabídnut v určitých situacích a pečlivě přistupovat k výběru tohoto produktu, aby nedošlo k problémům s kojením a odstavením.

Vyberte si figurínu pro novorozence. TOP 10 nejlepších figurín

Ještě před narozením dítěte začnou rodiče sbírat „věno“ pro drobky. Plenky, vesty - to není všechno, co bude pro dítě nutné. Dudlíky / bradavky jsou jedním z prvních, které byly zakoupeny.

Podle zastaralého stereotypního názoru se drobky bez tohoto zařízení jednoduše nemohou růst. Mezitím však figuríny mají své vlastní „indikace“ k použití a omezenou dobu používání. A i když je to skutečně nutné, jak vybrat to nejlepší?

Novorozence dejte figurínu?

Hlavním úkolem figuríny je uspokojit sací reflex novorozence. Právě kolem tohoto konceptu bude obíhat mnoho pověstí a dohadů. Sací reflex je tvořen již před narozením dítěte.

Na ultrazvuku můžete často vidět, jak batole nasává prst do lůna matky, takže je dítě připraveno na nezávislý život a po narození už může sát matčina prsa.

Po narození zajistí sací reflex normální a proporcionální vývoj čelistního aparátu.

U novorozenců je sací reflex výrazný. Když se zdá, že dítě už bylo po jídle, i když se zdá, že už jelo, stále plácá rty a provádí sací pohyby, ale po chvíli se uvolní a usne..

Nezkušené matky považují takový „symptom“ za nedostatek mateřského mléka nebo směsi.

Dudší: Klady a zápory

Vsuvka pro dítě je velmi důležitou součástí jeho vývoje a pomocníkem při plné spokojenosti sání reflexu. Navíc toto zařízení pomůže rychle uklidnit dítě, celý sací reflex je také nějakým sedativem. Ale i bez figuríny můžete vychovávat dítě bez jakéhokoli poškození jeho zdraví.

Existuje skupina dětí, kterým není ukázán účel bradavek, dudlíků - jedná se o kojené děti. A pro nejlepší stimulaci všech růstových procesů maxilofaciálního aparátu je nutné dítě na jeho žádost nakrmit..

Když dítě na jeho žádost položí (asi 10 - 12krát) na dítě, nasaje dostatečné množství mléka, spotřebuje potřebné množství energie, zcela uspokojí jeho reflex a bezpečně usne..

V takovém případě dítě nepotřebuje bradavku a je nejlepší nezavádět dítě do tohoto zařízení. Kromě toho dětští lékaři a konzultanti kojení důrazně zakazují kombinaci krmení a figuríny..

Při krmení z láhve dítě utrácí mnohem méně energie a samotné krmení je kratší, tj. sací reflex nemá čas na realizaci. Proto je pro děti, které jsou v plném nebo částečném umělém krmení, doporučena a nutná figurína.

Jakmile dítě hluboce usne, bradavka by měla být odstraněna z úst dítěte.

Názor pediatrů a zubních lékařů

Zubní lékaři a pediatrové, zejména zastoupeni Dr. Komarovským. Opakovaně jsme hovořili o účelu bradavky a pravidlech jejího použití, aby byla užitečná, ne škodlivá.

Rodiče by si měli být vědomi zřejmých nevýhod používání figurín:

 • Materiál výroby. Vzhledem k tomu, že materiál je umělý, je chuť a vůně pro dítě cizí. Kojení není jen proces nasycení dítěte živinami. Ale projev mateřské lásky bohužel umělá bradavka nemůže takový pocit vyvolat.
 • Nedostatečné hygienické ošetření může způsobit, že se bradavka stane potenciálním zdrojem infekce..
 • Kombinace kojení a slepých bradavek pomůže dítěti vzdát se kvůli únavě.

Jakou figurínu si vybrat pro novorozence?

Pokud je figurína stále nezbytná, musí být správně vybrána s ohledem na mnoho faktorů.

Nejprve by se měl přizpůsobit věku a jak dítě roste, bradavka by se měla změnit. V lékárně téměř všichni výrobci nabízejí řadu struků určených pro kojence určitého věku: od narození do šesti měsíců, od šesti měsíců do roku atd..

Zkušeným matkám se doporučuje mít 2 až 3 figuríny okamžitě po ruce, aby bylo zajištěno pohodlí. Naštěstí neexistují žádné problémy s jejich akvizicí a výběrem.

V každé lékárně najdete bradavky vyrobené z různých materiálů, s doplňkovými funkcemi nebo bez nich.

Zubní lékaři a pediatři raději, než se rozhodnou věnovat pozornost materiálu bradavek - latexu nebo silikonu. Při výběru materiálu musíte nejprve věnovat pozornost přírodnímu materiálu.

Pokud se zuby dítěte začnou stříhat, je nejlepší latexové bradavky odmítnout. Takové bradavky jsou nejlepší pro kojence, oslabené a předčasně narozené děti..

Silikon je absolutně syntetický materiál, taková bradavka bude pružná, elastická a vydrží déle latex. Silikonové bradavky jsou proto určeny pro zdravé, silné děti s vyvinutým sacím reflexem.

Kromě rozměrů a materiálu je třeba věnovat pozornost tvaru papily. Dnes má trh dvě možnosti:

 1. Anatomický - se zploštělou elipsoidní nebo protáhlou papilou.
 2. Ortodontický - papila je zkosená. Předpokládá se, že je to ortodontická figurína, která je pohodlněji a správně umístěna v ústní dutině a bude se podobat procesu zachycení a sání matčina prsu..

Jaké figuríny pro novorozence budou lepší?

Hodnocení rodičů a dětského zubaře umožnilo hodnocení nejpopulárnějších modelů.

Dummy Nuk

Německá ortopedická bradavka se zploštělou papilou a vybráním, které zabraňuje vypadnutí figuríny z úst dítěte.

Měkká a ohebná bradavka prakticky nevyvíjí tlak na ústní dutinu a zuby. Speciální výklenek na papille ponechává jazyku více prostoru, což usnadňuje pohyb. Speciální přirozený tvar připomíná bradavku matky a pro sání bradavek je poměr čelistí stejný jako při sání bradavek.

Zřejmými výhodami bude přítomnost vzduchového ventilu, správná forma, což je prevence ortodontických patologií, výběr výrobních materiálů.

Mínus lze nazvat pouze cenou.

Dummy Holub

Japonský, nejlepší pro kojence a děti do čtyř měsíců.

Má neobvyklý ortodontický tvar - ve střední části zploštělý. To je jen ideální poměr cena-kvalita.

Zřejmým plusem bude levná cena, krásný design a zajímavý design, který se bude dětem líbit.

Dummy Avent (Philips Avent)

Je lídrem v prodeji silikonových výrobků. Jedná se o klasickou verzi dudlíků, která mají šest otvorů pro větrání..

Jedná se o jeden z nejbezpečnějších typů bradavek Netlačte na oblohu. Výhodou bude obrovský výběr podle věku, zcela odlišné provedení a přítomnost ochranné čepičky v sadě.

Nevýhodou nebude zcela správná forma, která zajistí obtížné zadržení figuríny v ústech dítěte, protože v dýchacích otvorech v samotné bradavce může být vlhkost.

Dummy Chicco

Měkký, ale odolný, odolný a flexibilní.

Latexové bradavky rychle snímají teplotu dítěte.

Vsuvka patří do ortodontické třídy.

Dudlíky Chicco se dobře umývají, mohou se vařit a napařovat.

Všechny nevýhody bradavek leží přesně v materiálu výroby, latex není nejodolnějším materiálem.

Bibi Dummy

Jsou to bradavky pro kreativní děti, jak říkají moderní rodiče - skvělá figurína. Vyznačuje se trvanlivostí a neobvyklým designem..

Vsuvka je vyrobena z dvousložkového silikonu, který bude odolný a bezpečný. Sada obsahuje speciální držák na otevřenou bradavku a pouzdro.

Plusy: Jedná se o bradavku třešně, určenou pro velká batolata (lze vybrat podle velikosti), povrch bradavky je vybaven veselými a jasnými nápisy, které přitahují pozornost dětí a nejsou vymazány. Stejně jako Aventova figurína existují dvě možnosti - den a noc (záře ve tmě).

Nevýhody budou drahá cena a nedostatek větracích otvorů.

Canpol Babies Dummy

Polský výrobce nabízející vysoce kvalitní a pohodlné dudlíky, anatomického tvaru. Vsuvky mohou být vyrobeny z různých materiálů: silikonu nebo latexu.

Mezi výhody patří přítomnost vzduchového ventilu, přijatelná cena a obrovský výběr designu. Tommee Tippee Dummies nabízí širokou škálu různých možností. Jedná se o ortodontické bradavky, které lze přizpůsobit podle věku.

Speciální otvory na podbřišku podporují normální cirkulaci vzduchu a předcházejí kožním onemocněním..

Dětská figurína: pravidla použití

Hlavní věc je, že figurína dítěte je bezpečná, proto je nesmírně důležité dodržovat základní hygienická pravidla. Výměna silikonové figuríny by měla být prováděna každých šest týdnů a latex nejméně každé 3 měsíce.

Aby se bradavka neztratila a dítě nemohlo spolknout, musí být figurína připevněna ke speciálnímu ochrannému disku, který by měl být dostatečně široký. Je nemožné, aby se disk skládal z mnoha částí - musí být monolitický.

Samotný disk musí mít větrací otvory pro cirkulaci vzduchu. Kromě toho je nutné dodržovat základní pravidla pro jeho použití:

 • Vyměňte bradavku v souladu s podmínkami jejího fungování, dokonce i pravidelně sterilizovanou bradavku je třeba vyměnit za novou nejpozději 6 až 8 týdnů používání;
 • Je-li bradavka poškozená (škrábance, díry, otěry), musí být vyhozena;
 • Je zakázáno nechávat bradavku pod vlivem slunečního záření nebo v blízkosti topných zařízení;
 • K uložení bradavek musíte použít speciální pouzdro.

V jakém věku odstavit dítě z figuríny?

Sací reflex je vrozený, ale má tendenci mizet - mizí. A právě s dobou jeho vyblednutí by se měla doba odmítnutí bradavky shodovat.

V tomto věku, sání reflex úplně zmizí, ale zvyk cucat prst nebo něco, co přijde do ruky může zůstat.

Pokud figurína zůstane v ústní dutině dítěte i po roce, může se u dítěte rozvinout patologické okluze - progenní skus, vyčnívající přední zuby dopředu atd..

Oddělení dítěte od bradavky není tak obtížné, jak by se mohlo zdát. Stačí si vybrat správný čas a věnovat více pozornosti dítěti.

Poprvé potřebuje pouze náhradu bradavek, například náhradku bradavky Stopia. Pro děti po jednom a půl roce se plastelína nebo speciální dětská hlína pro modelování mohou stát náhradou bradavky..

Rodiče by si měli pamatovat, že všechny excesy na bradavkách budou přitažlivé nejen pro kojence, ale také pro rodiče. To dává výrobcům právo zvýšit ceny, někdy nepřiměřeně.

A nezapomeňte, kdy to potřebujete a kdy ne! Jedinou bradavku, kterou každé dítě bude potřebovat, je slepý teploměr.

Články O Neplodnosti