Hlavní Bolest

Zmrzlina při kojení dítěte. Moci nebo ne?

Kojení je zvláštní období v životě ženy, podle kterého se musí přizpůsobit. Malé dítě zcela závisí na mámě. Kvalita přírodních potravin by měla být pro matku prioritou. Proto existují určitá omezení ve formě určité stravy sestávající z doporučených potravin. Všechny druhy čokoládových cukrovinek, cukrovinek obsahujících barviva - tabu pro kojící matku. Mohu se během kojení léčit zmrzlinou? Jaký je názor odborníků na tuto záležitost??

Výhody zmrzliny při kojení

Hlavní výhodou je potěšení matky, ale pokud toto potěšení nepoškodí dítě. Když se konzumuje sladké, produkuje se serotonin. Pomáhá posilovat nervový systém, uvolňuje napětí a deprese, reguluje pozornost, spánek, chuť k jídlu, emoční stabilitu. Serotonin se přenáší na kojence.

Pokud je zmrzlina vyrobena nezávisle na přírodním mléce, obsahuje vápník, což má velmi pozitivní vliv na stav zubů, nehtů a vlasů kojící ženy. Přenáší se na dítě. Vápník ovlivňuje tvorbu skeletu a zubní skloviny.

Během kojení má kojící matka povoleno vyrábět výhradně domácí zmrzlinu. Je třeba poznamenat, že mastná zmrzlina vede ke zvýšení obsahu tuku v mléce. Na jedné straně se stává výživným, na druhé straně: příliš tlusté mléko může způsobit koliku a naštvaný trávicí systém dítěte nebo zácpu..

Nebezpečí pití zmrzliny?

Během kojení zažívá žena zvláštní období. Jak zmrzlina ovlivní děti?

 1. Mléčný protein (kasein) může vést k alergickým reakcím, svědění, zarudnutí a vyrážce. Bylo zjištěno, že včasné zavedení tohoto proteinu do dětské výživy může vést k nedostatku laktázy (alergie na laktózu)..
 2. Zmrzlina průmyslové výroby obsahuje různá barviva chemického původu, konzervační látky, zahušťovadla, stabilizátory. Použití těchto komponentů je škodlivé pro dospělé, způsobí vážné poškození dítěte. Například, často malina, jahoda nebo jiná náplň je jablečná omáčka s vhodnou chutí a barvou..
 3. Vysoký cukr ovlivňuje trávení a endokrinní systém.
 4. Tuky, včetně rostlinných, negativně ovlivňují trávení kojenců.
 5. Zmrzlina je vysoce kalorický produkt, což negativně ovlivní stav ženy.
 6. Živočišné tuky v průmyslovém produktu jsou nahrazeny syntetickými tuky, které přispívají k rozvoji aterosklerózy, vedou k obezitě a ke zvýšenému riziku onkologie..
 7. Nerozvinutý vylučovací systém dítěte nemůže zvládnout závěr škodlivých složek, které dostane prostřednictvím mléka.

Mohu během kojení jíst zmrzlinu?

Vzhledem k tomu, že všechno, co matka jí, bude předáno dítěti, zbývá si položit otázku: Je kojení povoleno kojení? Může nebo lépe tolerovat? Zkoumáním složení průmyslově vyráběného produktu se můžete ujistit, že není zdaleka tak bezpečný jako dříve. Vzhledem k výše uvedenému poškození, které podobná zmrzlina přináší, doporučujeme jej odmítnout. A co domácí zmrzlina? Je možné mít takové pohárky s HB? Odborníci na výživu dokonce doporučují konzumaci takové zmrzliny, pokud dítě nemá reakci na složky.

V současné době si v lékárnickém řetězci můžete koupit tento dezert bez přidání škodlivých složek. Má charakteristický „Bio“, někdy se do něj přidávají vitamíny..

Pravidla pro zadávání zmrzliny do maminčiny stravy

První měsíc je nejdůležitější, dochází ke tvorbě všech vnitřních orgánů, ke zlepšení vylučovacího systému a trávení. Je možné během prvního měsíce života zmrznout při kojení novorozence? Jak ji přidat do svého menu?

Odborníci doporučují opustit zmrzlinu během prvních 4-5 týdnů. Hlavní pravidlo zavedení nového produktu: minimální porce a porce v časovém intervalu.

Představujeme zmrzlinu s velkou péčí. Většinou se konzumuje ráno, poté, co zbývající čas sleduje stav dítěte. Nadměrná tvorba plynu, může dojít ke kolice do konce dne. Je doporučeno nejezdit dezert na příštích pár dní a nepřinášet do nabídky nové produkty.

Když se objeví negativní reakce, nebude jasné, co ji způsobilo. Pokud po dobu několika dnů nedošlo k žádnému negativnímu dopadu, maminka si může s tímto dezertem občas volně dopřát. Pokud dítě reagovalo negativně na zavedení zmrzliny do mateřské stravy, další pokus se doporučuje po několika týdnech. Trávicí systém dítěte se vyvíjí, možná příště bude test úspěšnější.

Důležité! Nejprve se doporučuje vyzkoušet zmrzlinu výhradně mléko, bez plniv (ovoce a čokoláda), čokoládové lupínky. Jinak nebude jasné, na co má dítě alergické projevy..

Jak jíst zmrzlinu s GV?

Specialisté GV někdy doporučují zmrzlinu, sladkosti pomáhají zlepšit náladu a zmírnit depresi. Spotřeba je však omezena určitými pravidly:

 1. Nejprve si musíte vybrat ten správný produkt. Zohledňuje se složení a doba skladování. Čím je skladovací doba kratší, tím nižší je specifická hmotnost konzervačních látek v ní..
 2. Obal musí být neporušený, nemačkaný, což může znamenat porušení způsobů skladování.
 3. Prvních 7-8 týdnů se doporučuje konzumaci tohoto dezertu vyloučit. Poté, co se doporučuje pouze mléko, nepoužívejte ovocné a čokoládové přísady.
 4. Nejlepší možností je vyrobit domácí zmrzlinu s čerstvým ovocem a ořechy..

Jaká zmrzlina je nejlepší pro kojící matku?

Kravské mléko obsahuje alergen, který může nepříznivě ovlivnit děti. Větší měrná hmotnost mléka obsahuje pohárky. Výrobce často nahrazuje mléko rostlinnými tuky. Ale takové tuky (palmový olej) mohou poškodit i dospělé tělo, nemluvě o dítěti.

Sorbet obsahuje hodně cukru (30%), v mléčném zákusku je to asi 12-20%.

Důležité! Průmyslový sorbet se vyrábí ze šťáv nepřirozeného původu. Obsahuje mnoho škodlivých přísad, barviv. Přirozeným jídlem vstupují do těla dítěte. Slabý vylučovací systém a játra nejsou schopny se s takovou zátěží vyrovnat..

Pokud si vyberete mezi mlékem a ovocnou zmrzlinou, upřednostňuje se mléčný dezert. Nejlepší volba: zmrzlina bez náplní.

Pro zajištění úplné bezpečnosti dítěte je zmrzlina nejlépe připravena sama. S takovým množstvím produktů nebude proces vaření obtížný, ale budete mít jistotu v kvalitu produktu. Použijte k přípravě zmrzliny nebo jakéhokoli kontejneru, pak bude nutné ji míchat každé dvě hodiny.

Při použití domácí zmrzliny také vyloučit použití džemů, čokolády. Takové přísady jsou uváděny do mateřského menu, když je dítě starší.

Domácí recepty na zmrzlinu

Vařené doma přinese výhody, radost matce a nebude mít vliv na dítě. Výhody této zmrzliny jsou:

 • přirozenost a čerstvost produktů;
 • nedostatek přísad a stabilizátorů.

Nejprve je třeba vařit z produktů, na které dítě není alergické. Postupně přidávejte nové ingredience..

Kozí mléčná zmrzlina

Kozí mléko bylo vždy zdravější než kravské mléko. Má ve svém složení mnoho užitečných složek a není alergenem. Obsahuje více vitamínu B12, D, vápníku a draslíku. Lysozym je také přítomen, má regenerační funkce pro střevní trakt a žaludek. Je velmi užitečný pro nedostatečně vyvinuté trávení kojenců. Z kozího mléka nelze průmyslovou výrobu najít, takže si ji musíte vyrobit sami. Recept je identický s běžnou zmrzlinou. Budete potřebovat:

 • mléko - 950 ml;
 • mouka - 30 g;
 • žloutky - 3 ks.;
 • cukr - 160 g.
 1. Porazte žloutky, cukr, přidejte mouku.
 2. Pokračujte v šlehání, přidejte mléko a nalijte do tenkého proudu.
 3. Míchá se, dokud se nevaří, dokud nezhoustne
 4. Ochlaďte a vložte do výrobce zmrzliny.

Krémová zmrzlina

Zmrzlina dopadne něžně. Je to nutné:

 • mléko - 120 ml;
 • krém - 540 ml;
 • žloutky - 5 ks.;
 • škrob - 15 g;
 • cukr - 170 g;
 • vanilka.
 1. Žloutky porazíme cukrem.
 2. Nalijte mléko do tenkého proudu a pokračujte v šlehání.
 3. Vařte na mírném ohni, dokud nezhoustne.
 4. Rozřeďte škrob v několika polévkových lžičkách mléka, nalijte do vaječné hmoty.
 5. Pokračujte ve vaření. Chladný.
 6. Při šlehání smetany přidejte směs vajec.
 7. Vložte do nádoby nebo do zmrzliny.

Klasická zmrzlina

Chcete-li tento dezert, budete potřebovat:

 • krém (30%) - 420 ml;
 • mléko - 220 ml;
 • žloutky - 6 ks.;
 • cukr - 170 g.
 1. Kombinujte žloutky a cukr a porazte.
 2. Přidejte tenký proud mléka a rozšlehejte.
 3. Hmotu zahřejte, dokud nezhoustne.
 4. Šlehačka v samostatné nádobě.
 5. Postupným přidáváním směsi vajec a mléko se dosáhne uniformity.
 6. Vložte zmrzlinu nebo běžný kontejner a zmrazte.

S ovocem a ovocem

Doporučuje se, aby ovocná zmrzlina začala být konzumována po narození dítěte ve věku 3–4 měsíců. Některé ovoce může způsobit alergie. Můžete vyzkoušet banánovou zmrzlinu dříve. Recept je podobný tomu, který je popsán výše. Těsně před zmrazením přidejte nakrájené ovoce nebo bobule.

Zmrzlina je sladký dezert. Aby však toto potěšení nebylo zastíněno negativním dopadem na dítě, musí být konzumováno v souladu s vyvinutými doporučeními..

Je možné jíst zmrzlinu pro kojící matku: nakoupené v obchodě nebo doma?

Datum zveřejnění: 16.07.2018 | Zobrazení: 1879

Zmrzlina je tak pevně zahrnuta do stravy moderního člověka, že kupuje tuny. Ale stojí za zvážení, zda je možné pro kojící matku jíst zmrzlinu.

S rozvojem potravinářského průmyslu v moderním dezertu se objevuje stále více chemie. Nepochybně je výhoda ve zmrzlině. A k ochraně především dítěte při kojení byste si měli vybrat kvalitní zmrzlinu. A nejlepší je vařit si to doma.

Klasické složení

Složení zmrzliny analyzujeme na příkladu klasické zmrzliny, 100 g obsahuje:

 • Obsah kalorií - 230 kcal.
 • Draslík - 162 mg.
 • Vápník - 159 mg, což je 16% denní hodnoty.
 • Fosfor - 114 mg, což je 13% denní hodnoty.
 • Sodík - 50 mg.
 • Cholesterol - 44 mg.
 • Hořčík - 21 mg.
 • Vitamin B2 - 0,21 mg, což je 10% denní hodnoty.
 • Vitamin PP - 0,7 mg.
 • Vitamin C - 0,4 mg.
 • Vitamin E - 0,4 mg.

Mohu během kojení jíst zmrzlinu?

Pro kojící matku můžete jíst zmrzlinu, ale na základě několika doporučení:

  Ne více než jedna porce za den (1 porce

100 - 150 g);

 • Při absenci alergií a individuální nesnášenlivosti na složky přípravku.
 • Aby zmrzlina během kojení (HB) skutečně činila více než poškození, musíte se pokusit najít tu správnou zmrzlinu.

  Kravské mléko obsažené ve zmrzlině je nejčastější příčinou alergických reakcí u novorozenců (pokrývá až 7,5% dětí) [1].

  Přínos a újma

  Pokud jde o denní dávky, zmrzlina má nejvíce vápníku, fosforu a vitamínu B2. Kromě toho obsahuje tryptofan.

  • Vápník je dobrý pro kosti..
  • Fosfor se používá pro energetický metabolismus, regulaci acidobazické rovnováhy, užitečné pro zuby a kosti.
  • Vitamín B2 prospěšný pro pokožku, sliznice a vidění.
  • Tryptofan stimuluje produkci serotoninu „hormonu štěstí“, což je nepochybně užitečné pro kojící matku.

  Nemůžete se však obejít bez „ale“: pochoutka musí být přirozená. Chemická barviva a konzervační látky mohou být škodlivé. Co je třeba se ve složení vyvarovat: konzervační látky, látky určené k aromatizaci, látky zlepšující chuť a vůni, chemie pro zachování barvy a struktury mohou matce a dítěti poškodit. Reakce na škodlivé přísady je špatně pochopitelná a může sahat od mírné diatézy až po zažívací potíže, takže výběr zmrzliny musí být přistupován velmi opatrně.

  Zmrzlina je kontraindikována při cukrovce, náchylnosti k obezitě a SARS.

  Jak si vybrat kvalitní zmrzlinu: tipy

  Výrobci přidávají konzervační látky, látky určené k aromatizaci, přísady pro zvýšení chuti, zachování textury a barvy. Současně ne všichni výrobci uvádějí ty, kteří jsou součástí „E“. Pokud je chycen odpovědný výrobce a ukazuje úplné složení, je třeba přísady pečlivě prostudovat. Musíte se vyhnout:

  • E957 - sladidlo thaumatin. Vede k nadměrné podrážděnosti a migrény navíc ovlivňuje hormonální rovnováhu.
  • E621 - glutamát sodný. To bylo dříve považováno za nebezpečné, ale nyní americká Akademie pediatrie označila doplněk k bezpečným výrobkům proti hepatitidě B [2].
  • E476 - polyglycerol. Negativně ovlivňuje činnost ledvin a jater.
  • E211 - benzonát sodný. Při reakci s ovocnými kyselinami vytváří karcinogeny, které způsobují onemocnění jater..
  • E102 - tartrazin. To vede k nespavosti a snížení koncentrace. Utlačuje centrální nervový systém.
  • E124 - vyvolává rozvoj rakoviny a alergií.

  Kromě toho byste se měli zdržet nákupu zmrzliny na bázi palmových listů (tuků).

  Obsah tuku ve zmrzlině neovlivňuje složení mateřského mléka [3].

  Při příjezdu domů můžete provést test tání. Za tímto účelem musí být vybraný produkt ponechán při pokojové teplotě: „správná“ zmrzlina bez nečistot rovnoměrně taje a zanechává svěží pěnu. Takovou zmrzlinu může jíst kojící matka beze strachu. Pokud má produkt hodně chemie, „snaží se“ si zachovat svou původní podobu.

  Nejlepší možností je vytvořit si vlastní zmrzlinu. Tento dezert je připraven rychle, jednoduše a rozhodně při kojení nepoškodí..

  Domácí recepty na zmrzlinu

  Protože se nedoporučuje během laktace přidávat žádné alergeny, je lepší připravit pochoutku přírodního složení. Je možné přidat banán nebo zelené jablko: tyto produkty jsou povoleny při kojení, takže nepoškozují.

  Klasická zmrzlina

  Složení:

  • Mléko - 200 g.
  • Tukový krém - 300 g.
  • Práškový cukr - 100 g.
  • Vaječné žloutky - 3 ks..
  • Vanilkový cukr, vanilin nebo vanilková esence - podle chuti.

  Vaření:

  1. Rozemletý práškový cukr žloutky až do svěží, homogenní.
  2. Přiveďte mléko k varu. Jemně, s tenkým proudem, představte žloutek-cukr hmotnost.
  3. Počkejte, až se vaří znovu, neustále šlehání metla. Nechte vychladnout při pokojové teplotě.
  4. Beat krém do elastické pěny a zavést do chlazené mléčné směsi.
  5. Přeneste hmotu do prostorného kontejneru a odešlete do chladničky.
  6. Každou hodinu musí být nádoba pohodlně vyjmuta a šlehačka (šlehačkou, směšovačem, kombajnem). Nejméně třikrát.
  7. Po posledním šlehání vložte zmrzlinu do menších forem a vložte do mrazničky, dokud zcela neztvrdne..

  Banán Apple Sorbet

  Namísto hotového dětského pyré můžete na struhadlo „na bramboráčky“ otřít zralé jablko. Poměr banánů k jablkům podle chuti.

  Složení:

  • Baby jablečná omáčka - 1 jar.
  • Zralé banány - 3 ks..
  • Tukové mléko - 1 šálek.
  • Želatina - 1 lžíce. l.

  Vaření:

  1. Nalijte želatinu vodou, jak je uvedeno v pokynech na sáčku, nechte bobtnat.
  2. Banánová kaše a smíchejte s bramborovou kaší.
  3. Přiveďte mléko k varu a přidejte želatinu v tenkém proudu.
  4. Přidejte jablečnou banánovou hmotu, dobře promíchejte.
  5. Nalijte do forem a vložte do chladničky pro ztuhnutí.

  Alternativně můžete jednoduše smíchat tvaroh s přídavkem malého množství zakysané smetany a všech povolených a již ověřených produktů: ovoce, bobule, přírodní džemy. Poté vložte hmotu do formy a zmrazte. Tato „a la zmrzlina“ obsahuje spoustu vápníku a vitamínů a při kojení to bude právě ta správná cesta.

  Při výběru domácí zmrzliny a zmrzliny zakoupené pro domácí spotřebu během HB by se mělo pamatovat na to, že je nutné produkt zavádět postupně do stravy. Musíte začít s jednou porcí a pečlivě sledovat zdraví dítěte. Stále nezralé tělo může reagovat jak s vnějšími vyrážkami, tak s podrážděným žaludkem a kolikou.

  Kojící zmrzlina není zakázána. Naopak, při mírném používání bude přínosem pouze pro zdraví a náladu kojící matky.

  Dezert pro dnešek - video o tom, jak vyrobit domácí zmrzlinu: 4 recepty, test zmrzliny a kontrola receptů z internetu.

  Kojící zmrzlina: je možné jíst a jak vařit zdravé ošetření?

  Je těžké najít dívku, která nemá ráda zmrzlinu, ani jednu, ale jinou, protože teď jich je tolik, opravdu je toho z čeho vybírat. Obzvláště v horkém dni je nepravděpodobné, že bude několik lahodných studených koulí odmítnuto. Ale je možné kojit zmrzlinu? Pro mnohé je takový dezert podobný čokoládě - zlepšuje náladu a zmírňuje depresi. A jak taková sladkost ovlivňuje dítě? Tyto a mnoho dalších otázek se týká každé pečující matky, protože během ní jsou téměř všechna chutná jídla považována za zakázaná.


  Z různých druhů zmrzliny při kojení je vhodnější vybrat si ovocný, a ještě lépe si vyrobit sladký dezert na vlastní pěst.

  Je to možné pro kojící matku?


  Klasická zmrzlina se vyrábí z cukru, kravského mléka nebo smetany, vajec. Jako další přísady lze použít ovoce, ořechy, bobule, kakaový prášek, vanilku..
  Mladé matky nevědí, zda může být kojená zmrzlina kojena. Některé ženy tuto pochoutku popírají, jiné ji konzumují ve velkém množství..

  Výhody používání kvalitní zmrzliny pro kojící ženu:

  • zlepšuje náladu;
  • posiluje kosti, nehty a zuby díky obsahu vápníku;
  • zabraňuje vzhledu a pomáhá při poporodní depresi;
  • dává podporu energie.

  Odrůdy produktu posilují imunitní systém a mají dobrý vliv na střeva a stav vlasů. Užitečnost studeného zákusku závisí na jeho složení..

  Nebezpečí zmrzliny během kojení:

  • stabilizátory, konzervační látky, látky určené k aromatizaci, zvýrazňovače chuti, barviva, zahušťovadla obsažená v obchodě mohou způsobit otravu, alergie u matky a jejího dítěte, nepříznivě ovlivnit činnost všech systémů a orgánů;
  • zmrzlina obsahuje mléčné bílkoviny ve vysoké koncentraci. Tato látka je u novorozenců a kojenců špatně vnímána, způsobuje alergickou reakci;
  • produkt obsahuje asi 15-20% cukru, což má nepříznivý vliv na fungování trávicího a endokrinního systému. To může způsobit fermentaci ve střevech, zvýšenou produkci plynu, koliku ve strouhankách;
  • zmrzlina je dostatečně mastná. To může nepříznivě ovlivnit stav jater, slinivky břišní;
  • produkt má velmi vysoký obsah kalorií. Zneužívání zmrzliny vede k další libře. Po porodu mnoho žen trpí plností. Mléčné pochoutky mohou tento problém ještě zhoršit.

  Takto lze zmrzlinu po narození konzumovat, ale pouze přirozeně a s mírou. Žena musí být také přesvědčena, že ona a její dítě nemají zažívací potíže a jsou alergické na mléčný výrobek.

  V prvních několika měsících po narození je pro matku studený dezert, nedoporučuje se, bez ohledu na rozmanitost a způsob přípravy.

  Proč nemůžete jíst zmrzlinu během GV?

  Hlavní příčinou je to, že zmrzlina v obchodě není nejlepší a nejužitečnější složení: za prvé, obsahuje kravský protein, který může způsobit dětskou potravinovou alergii nebo zažívací potíže. Kromě toho zmrzlina obsahuje různé konzervační látky, stabilizátory, zahušťovadla, barviva a příchutě. Některé z těchto složek mohou být škodlivé nejen pro dítě, ale i pro dospělé.

  Je také důležité si uvědomit, že matka po porodu musí dodržovat dietu, aby se její postava dostala do pořádku, a zmrzlina je vysoce kalorický a těžký produkt. Zneužívání sladkostí, nejen zmrzliny, ale i dalších dobrot, může vést k problémům s nadváhou, což je spojeno s nutností intenzivně sportovat a mnohem podrobněji sledovat výživu. Pokud však máte dobrý metabolismus a nemáte sklon trpět nadváhou, pak se zmrzlina pro kojení může konzumovat v rozumném množství, samozřejmě.

  Globálním problémem je, že přírodní tuky jsou nyní nahrazovány syntetickými tuky, které se v těle usazují a přispívají k rozvoji obezity, aterosklerózy a maligních nádorů. A to vše kvůli skutečnosti, že výrobci se snaží snížit náklady na produkt nahrazením vysoce kvalitních surovin levnými analogy, které nejsou v žádném případě nerentabilní. Tyto informace jsou dobře známé a dostupné, proto před použitím zmrzliny nebude bolet, aby se seznámil s jejím složením.

  Když se můžete trochu léčit?


  Tělo novorozenců je oslabeno. Trávicí a imunitní systém kojenců je nedokonalý. Reakce mléčného proteinu může být velmi akutní.
  První měsíc po narození je pro dítě adaptivní. Proto by výživa kojící ženy měla být zdravá a správná. Pediatrům se během tohoto období doporučuje dodržovat přísnou stravu. Od druhého měsíce se menu může trochu diverzifikovat.

  Pediatrové nedoporučují kojícím ženám, aby do své stravy přidávaly zmrzlinu kvůli vysokému obsahu tuku. Mléčné a krémové výrobky by se neměly konzumovat dříve, než jsou drobky staré šest měsíců. Pokud jde o zmrzlý led, můžete jej zadat v nabídce dříve. Je to kvůli nedostatku kaseinu..

  Načasování zařazení do stravy do značné míry závisí na tom, z jakého ovoce je pochoutka vyrobena. Přirozená matka, banán nebo hrušková zmrzlina je povolena pro mladou matku, aby se oddávala už 3-4 měsíce po porodu.

  Čokoládový studený dezert má výrazné tonické vlastnosti. Může negativně ovlivnit činnost srdce a nervového systému dítěte, vyvolat těžké alergie, poruchy spánku.

  Proto je dovoleno zavádět kojící ženu do stravy blíže k jednoletému věku dítěte. Začlenění zmrzliny do nabídky během kojení je důležité postupně. Poprvé musíte jíst malé množství dobrin ráno.

  Večer je tělo dítěte oslabeno, takže se zvyšuje pravděpodobnost rozvoje patologických reakcí. Další 1-2 dny musíte pečlivě sledovat stav dítěte. Pokud nejsou pozorovány žádné negativní změny ve zdraví, můžete postupně zvyšovat velikost porce.

  Jíst léčbu není povoleno více než dvakrát týdně. Pokud se objeví příznaky alergie nebo zažívacího ústrojí, zmrzlina by měla být zlikvidována po dobu nejméně jednoho měsíce.

  Co je škodlivá zmrzlina

  S přírodním složením se nedoporučuje během kojení používat zmrzlinu nebo je nutné minimalizovat konzumaci tohoto produktu. Dítě se rodí s křehkým tělem.

  Pokud se složky kravského mléka, přebytečný cukr nebo živočišné tuky dostanou do trávicího systému, může mít křeče a koliku. Kromě toho může mít dítě vyrážku, která způsobuje nepohodlí a silné svědění..

  Každý měsíc se tělo dítěte zesiluje. Začne vyvíjet imunitní systém. Enzymy a prospěšné laktobacily se postupně zaočkují do zažívacího traktu. Po měsíci života svého dítěte se maminka může pokusit představit zmrzlinu s nejnebezpečnějším složením podle jejího názoru.

  S rostoucí intenzitou je nutné jíst sladkou pochoutku. První den to může být jeden kus, ve druhé polovině zmrzliny ve sklenici. Den co den musíte sledovat reakci těla dítěte na nový produkt spotřebovaný jeho matkou.

  Alergická reakce v těle dítěte má kumulativní účinek. Může se vyskytnout jeden týden po zavedení nového produktu do stravy..

  Po přečtení četných recenzí na internetu je většina mladých matek přesvědčena, že při používání nanuky během přirozeného krmení nedochází k poškození zdraví. To jsou naprosto falešné argumenty. Ovocný led neobsahuje zdravé, ale spíše škodlivé sorbenty.

  Množství cukru v takové zmrzlině je obsaženo ve větším množství než v běžné zmrzlině. Ovocný led navíc obsahuje barvy a příchutě. Během prvního měsíce to každý pediatr zakáže..

  S velkou touhou matky je možné do stravy zavést nanuky od třicátého druhého dne života dítěte. Stejně jako zmrzlina musí být konzumována postupně. Počínaje jedním malým kouskem a konče celou plnohodnotnou zmrzlinou.

  Jak vybrat správnou zmrzlinu?

  Pediatrové doporučují, aby se mladá matka rozhodla o studeném zákusku. Užitečné ovocné odrůdy.

  Pokud však tělo drobků dobře vnímá bílkovinu krav, je lepší zvolit mléko nebo smetanu. Obsahují lecitin, který příznivě ovlivňuje průběh metabolických procesů a tvorbu gastrointestinálního traktu.

  Při nákupu studeného letního dezertu v obchodě musíte věnovat pozornost jeho složení. Výrobek musí obsahovat přírodní složky. Je třeba mít na paměti, že někteří výrobci neuvádějí na etiketě úplné složení dobrot. Raději dávejte přednost osvědčeným oblíbeným značkám.

  Stojí za to odmítnout koupit zmrzlinu, pokud obsahuje:

  • vanilka;
  • kakao;
  • čokoláda;
  • ořechy
  • červené ovoce a bobule (maliny, jahody, rybíz);
  • syntetické přísady (příchutě, látky zlepšující chuť, barviva, konzervační látky, stabilizátory);
  • Palmový olej;
  • Exotické ovoce.

  Výběr zmrzliny pro kojení

  Ruské normy kvality stanoví přísné požadavky na čerstvost, organoleptické vlastnosti a obsah mléčných bílkovin. Například pro výrobce, aby mohl svou zmrzlinu nazvat zmrzlinou, musí obsahovat alespoň 12% mléčného tuku a zcela neobsahovat rostlinný tuk. Takže již podle názvu zmrzliny můžete předpovídat, co bude uvnitř balíčku.

  Důležitými ukazateli kvality jsou organoleptické vlastnosti produktu. U vanilky, smetanové zmrzliny a zmrzliny je můžeme sami hodnotit.

  IndikátoryPříznaky kvalitní zmrzliny
  ChuťSladké mléko bez dalších příchutí.
  VůněMléko, na vanilkovou zmrzlinu - vanilku. Zmrzlina se zápachem není povolena. S největší pravděpodobností byl skladován nebo přepravován společně s dalšími potravinářskými výrobky, což je přísně zakázáno a je zatíženo střevní infekcí.
  KonzistenceHustá, krémová.
  StrukturaZcela homogenní. Neměly by být krystaly ledu, plátky tuku nebo laktózy. Jedinou výjimkou jsou malé hnědé částice ve zmrzlině s přírodní vanilkou. Led na povrchu zmrzliny naznačuje, že produkt byl znovu zmrazen.
  BarvaRovnoměrné, od mléka po smetanu.

  Kvalitu zmrzliny s přísadami je obtížnější určit, takže musíte důvěřovat údajům na obalu. Domácí výrobci bohužel připouštějí mnoho porušení, v nichž může být konzumace zmrzliny pro kojící matky nebezpečná.

  Jaké sladké věci lze dát kojící matce - seznam povolených sladkostí.

  V roce 2020 zkontroloval Roskachestvo 34 oblíbených značek zmrzliny. Ve 2 vzorcích byla část mléčného tuku nahrazena levným rostlinným tukem a informace na obalu zajistily, že ve směsi není rostlinný tuk. Byla také nalezena Escherichia coli - 2 vzorky, antibiotika - 2 vzorky. Jedna značka měla zvýšenou kyselost, tj. Byla vyrobena z mléka, které začalo být kyselé.

  Nebylo zjištěno žádné porušení pouze u 10 značek zmrzliny z 34.

  Jak to udělat sami doma?

  Dnes je obtížné najít přírodní zmrzlinu na prodej. Ovocný led, mléčný obchod obsahuje mnoho škodlivých složek pro dítě a jeho matku.

  Proto odborníci doporučují kojícím ženám používat domácí zmrzlinu. Existuje mnoho možností, jak to zacházet. Je důležité vybrat recepty, které se skládají z bezpečných ingrediencí..

  Chcete-li vyrobit domácí lahodnou mléčnou zmrzlinu, budete potřebovat následující přísady:

  • 500 ml krému;
  • 5 slepičích vajec;
  • 200 g cukru.

  Smíchejte smetanu a cukr a vařte na sporáku půl hodiny na mírném ohni. Po ochlazení hmoty se k ní přidá 5 vaječných bílkovin a bije. Kompozice je posílána do mrazničky na 3-4 hodiny. Každých 60 minut by měla být nádoba vyjmuta a rovnoměrně promíchána..

  Kojící matka se také může hýčkat banánovou zmrzlinou, pro její přípravu budou nutné následující produkty:

  • 375 g krému;
  • 375 g kravského mléka;
  • 2-3 středně banány;
  • půl sklenice cukru.

  Opláchněte banán, oloupejte a nakrájejte na malé kousky. Pošlete do mísy mísiče a uveďte do stavu bramborová kaše. Pokud takové zařízení neexistuje, můžete produkt hnětit vidličkou. Přidejte cukr, smetanu, mléko. Míchejte a umístěte směs na sporák.

  Jakmile se hmota začne vařit, vypněte teplo. Poté, co směs banán-mléko vychladne, vložte ji do forem a pošlete ji do mrazničky na 2-3 hodiny. Tento recept je vhodný, pokud dítě na kuřecí vejce nereaguje dobře..

  Pokud je dítě alergické na bílkoviny krav, můžete zkusit zmrzlinu z kozího nebo ovčího mléka. Tyto výrobky jsou zpravidla vnímány dětským tělem lépe. Ženy, které mají nadváhu, ale chtějí se léčit zmrzlinou, by měly vyrábět ovocný led..

  K vytvoření dobrot budou vyžadovány následující ingredience:

  • střední banán;
  • 2 velká jablka;
  • přírodní hrušková šťáva.

  Banán a jablko by měly být loupány, nakrájeny na malé kostky. Pošlete je do mísy mixéru a uveďte do stavu bramborové kaše. Přidejte šťávu a promíchejte. Nalijte směs do forem a odešlete do mrazničky na 2-3 hodiny.

  Do ovocného ledu můžete přidat trochu krému. Díky tomu bude pochoutka jemnější, ale odvážná..

  Bezpečná domácí zmrzlina pro kojení: recept

  Aby nedošlo k ohrožení zdraví dítěte, můžete vždy najít řešení - domácí léčba vyrobená z kvalitních ingrediencí vlastními rukama může být vynikající alternativou ke zakoupené zmrzlině.

  Existuje několik jednoduchých receptů, které nebudou trvat příliš dlouho, budou bezpečné pro dítě a potěší maminku.

  Pro zmrzlinu s příchutí melounu budete potřebovat:

  1. Malý kousek buničiny z melounu - asi 200 g;
  2. 80 g kondenzovaného mléka;
  3. 150 ml krému s obsahem tuku 30-35%.

  Doporučeno: Kroužek na krku pro koupání novorozence: výhody než nebezpečné

  Proces vaření je poměrně jednoduchý:

  • Je nutné snížit meloun na několik minut v mixéru, dodatečně ho otřít na jemném struhadle nebo pomocí síta.
  • Důkladně promíchejte šlehačku, dužinu a kondenzované mléko;
  • Po asi 60 minutách v mrazáku se směs znovu promíchá a směs se rozbije;
  • Přesuňte hotový produkt do forem a úplně zmrazte.

  Pro tento recept mohou být vhodné jiné hypoalergenní plody, jako jsou banány, hrušky a bobule z třešní nebo rybízu..

  Můžete také použít krémový recept na zmrzlinu. Připravené z přírodních produktů, bude užitečné pro matku i dítě. Jedinou podmínkou je, že nepoužíváte příliš tukový krém. Můžete si vzít složku s obsahem tuku asi 30% - 350 g.

  • 150 ml mléka,
  • Cukr - 100 g
  • 5 bílkovin z kuřecích vajec.

  Budete muset smíchat cukr, smetanu a mléko, mírně teplé, dokud se úplně nerozpustí.

  Proteiny je třeba šlehat a smíchat s jinými složkami. Je důležité, aby šlehačka byla svěží, takže je lepší použít mixér. Po hodinovém zmrazení musíte masu znovu porazit. Tento postup lze opakovat 3-4 krát. Někteří při výrobě přidávají do směsi zředěnou želatinu, ale to je věcí chuti.

  Těm mladým matkám, které mají problém s časem, může být doporučeno, aby zamrzly sklenici přírodního jogurtu po předchozím propíchnutí - dostanete užitečný a chutný produkt s vynikající chutí a bezpečný ve všech směrech.

  Odpověď na otázku, zda je možné, aby kojící matka měla zmrzlinu, závisí na tom, kolik měsíců je dítě a kolik kojící matka zná tělo svého dítěte. Je přísně zakázáno provádět takové experimenty s jejich nabídkou pro matky, u kterých dítě nedosáhlo věku 5-6 měsíců. Od tohoto věku můžete do své stravy pečlivě přidávat produkty, které budou užitečné jak pro vaše milované dítě, tak pro matku.

  Opatření a možné důsledky

  Během kojení by měla mladá matka používat zmrzlinu velmi pečlivě. V případě individuální nesnášenlivosti se vyplatí zacházet. Také se nedoporučuje jíst za studena, bolest v krku.

  V případě cukrovky, problémů s játry, žlučníku, se tento produkt nedoporučuje. Pro kojící matky je lepší nemít porcovanou zmrzlinu v kavárně: její složení a kvalita nejsou známy, proto je riziko nepříjemných příznaků vyšší.
  Možné důsledky konzumace studeného letního dezertu pro ženu a její dítě:

  • vzhled vyrážky a skvrn na těle, svědění kůže;
  • rozrušená stolička;
  • bolest v krku, rýma;
  • nadýmání, kolika;
  • přibývání na váze;
  • ztráta chuti k jídlu.

  Pravděpodobnost výskytu nežádoucích účinků se zvyšuje s použitím zmrzliny nízké kvality, stejně jako v případě zneužití tohoto produktu..

  Shrnout

  Kojící matky musí pečlivě dodržovat dietu, což může být velmi obtížné, protože krmení ukládá na mnoha výrobcích docela vážná tabu. Protože jídlo, které jí kojící žena, by mělo být chráněno před škodlivými látkami, které mohou proniknout do mléka a skrz něj do zažívacího traktu dítěte, měla by být velmi, velmi opatrná.

  To vše může mít nepříznivý vliv na náladu ženy, takže možnost vychutnat si zmrzlinu by měla být přítomna v životě mladé matky. Podle výše uvedených pravidel může schopnost vychutnat si zmrzlinu ozdobit dlouhé měsíce stravy, povzbudit vás a inspirovat vás, abyste přišli s vlastními zajímavými recepty na tuto studenou sladkou. Proto se nepopírejte trochu radosti, jen buďte opatrní, protože zdraví vašeho dítěte závisí na vás.

   Související příspěvky
  • Calorie Sundae: 15 populárních značek
  • Air cream "Ice cream" doma
  • Den zmrzliny je dalším důvodem pro dovolenou!

  Zmrzlina pro kojící matku: výhody a poškození

  Během období kojení čelí žena mnoha zákazům a omezením spojeným s jídlem. A samozřejmě každý z nich se snaží dodržovat základy správné a vyvážené výživy. Ale někdy i ta nejodpovědnější matka sní o tom, že bude jíst něco chutného a mírně škodlivého místo zdravých potravin. No, jen se rozveselit. Jedním z nejoblíbenějších sladkých pochoutek je zmrzlina. A kojící žena není výjimkou. Jak však taková relaxace ve stravě ovlivní ženské tělo a zdraví dítěte? Zkusme na to přijít.

  Složení a vlastnosti zmrzliny

  Základem tohoto lahodného zákusku je mléko, smetana a cukr. V závislosti na typu zmrzliny mohou být v ní obsaženy další složky: kondenzované mléko, ořechy, máslo, kousky ovoce a ovocných sirupů, kakao, čokoláda. Pro bezohledné výrobce mohou být studené sladkosti „obohaceny“ koktejlem stabilizátorů, zahušťovadel, barviv, umělých příchutí.

  Každý, kdo si myslí, že zmrzlina je jen dětskou pochoutkou, která nepřináší tělu žádný užitek, se hluboce mýlí. Díky mléku a dalším složkám produktu obsahuje:

  • vitaminy A, PP, D, E, B vitaminy;
  • vápník, železo, hořčík, draslík;
  • aminokyseliny (tryptofan, valin, leucin, lysin atd.);
  • snadno stravitelné živočišné tuky, bílkoviny a uhlohydráty.

  Přírodní mléčná zmrzlina je výživný a vysoce kalorický produkt. Může nás nejen ochladit v horkém dni a dát příjemnou chuťovou chuť. Po požití části zmrzliny můžeme doplnit naši energetickou rezervu a dokonce potlačit pocit mírného hladu.

  Porce sladké zmrzliny nejen zchladí v horkém dni, rozveselí se, ale také otupí pocit mírného hladu

  Z hlediska obsahu tuku se zmrzlina dělí na:

  Zmrzlina s nejvyšší kalorickou hodnotou je zmrzlina. 100 g tohoto produktu obsahuje 232 kcal. Proto by si lidé s nadváhou měli vybrat méně výživné druhy studených pochoutek: krémová (183 kcal), mléko (126 kcal) nebo ovoce a bobule (112 kcal). Je také nutné věnovat pozornost složení produktu a upřednostňovat dezert bez plniv a emulgátorů.

  Díky vysokému obsahu vápníku pomůže zmrzlina posílit kosti, zuby a vlasy, což je důležité pro každou ženu, a ještě více pro kojící matku. Tento lahodný dezert rozveselí a v důsledku toho pomáhá bojovat proti stresu..

  Nicméně, přes všechny výhody, které zmrzlina může přinést, lékaři nedoporučují používat ji pro lidi s diabetem, kteří mají vysoký cholesterol a mají nadváhu. Také musíte opustit zmrzlinu s příchutí, protože tyto umělé přísady mohou vyvolat alergickou reakci..

  Mnoho lékařů ORL doporučuje používat zmrzlinu k prevenci bolestí v krku, exacerbaci chronické angíny a faryngitidy. Zmrzlina uklidňuje hrdlo a způsobuje, že sliznice je méně citlivá na změny teploty.

  Video: pět zajímavých faktů o výhodách a nebezpečích dobrot

  Pravidla pro výběr a použití produktu

  Zmrzlina je určitě chutný a zdravý produkt. Kojící matka si to může dovolit zavést do stravy, pokud dodržuje některá pravidla:

  1. Při výběru léčiva pro nachlazení nezapomeňte, že složení produktu by mělo být pouze přírodní ingredience. Ještě lepší je, když je zmrzlina připravena doma a vlastníma rukama..
  2. Odstraňte zmrzlinu obsahující stabilizátory, emulgátory, umělé příchutě a barviva. Pamatujte, že čím kratší je doba skladování, tím lepší a přirozenější je produkt..
  3. Stejně jako každý nový produkt se zmrzlina zavádí postupně do stravy kojící ženy. Nejprve si můžete vyzkoušet několik lžiček dobrot. Poté, co dítě pozorujete a ujistíte se, že je s ním všechno v pořádku (není vyrážka, žaludek se neobtěžuje), můžete dávku zvýšit.
  4. Je důležité si uvědomit, že zmrzlina je vysoce kalorický produkt a jeho použití může vést ke zvýšení obsahu tuku v mateřském mléce a v důsledku toho k problémům s trávicím traktem dítěte. Vyberte si nízkokalorickou zmrzlinu.
  5. Během kojení je lepší odmítnout zmrzlinu obsahující ořechy, čokoládu a ovoce. Tyto potraviny mohou u maminky a dítěte vyvolat alergickou reakci..
  6. Pokuste se udržet smysl pro proporce - jíst zmrzlinu ne více než 2-3krát týdně.
  Zmrzlina je vynikající antidepresivum

  Při dodržení těchto jednoduchých pravidel pro výběr a konzumaci zmrzliny kojící žena nepoškodí sebe ani své dítě. Studená sladká pochoutka ji rozveselí, obohatí její tělo o vitamíny a minerály a případně pomůže zbavit se poporodní deprese.

  Kontraindikací pro použití zmrzliny může být individuální nesnášenlivost na laktózu nebo negativní reakce těla dítěte na jednu ze složek tohoto léčiva..

  Trochu o zmrzlině

  Dnes existuje mnoho variant tohoto studeného zákusku. Liší se nejen chutí a skladbou, ale také technologií výroby.

  Krém

  Sundae je oblíbená odrůda zmrzliny, která obsahuje výhradně živočišné tuky.

  Zmrzlina vyrobená v SSSR zahrnovala výhradně přírodní produkty

  Lidé narození v sovětských dobách si stále pamatují chutnou lahodnou sovětskou zmrzlinu. Jaké je jeho tajemství? Je to velmi jednoduché - tato mléčná pochoutka má velmi špatné složení a všechny produkty použité pro její přípravu byly přírodní. Sovětská zmrzlina byla vyrobena přesně podle GOST. A samozřejmě v té době nebylo použití umělých přísad zcela povoleno..

  Nyní na policích obchodů najdete podobný produkt. GOST R 52175 2003 definuje složení moderní zmrzliny:

  • krém;
  • plnotučné nebo odstředěné mléko;
  • kondenzované mléko s cukrem;
  • máslo;
  • vejce
  • cukr.

  Použití emulgátorů, stabilizátorů a přírodních barviv je povoleno.

  Zmrzlina se nazývá zmrzlina, která obsahuje nejméně 12% mléčného tuku.

  Tabulka: energetická hodnota zmrzliny

  Obsah 100 g.
  Veverky3,7
  Tukypatnáct
  Sacharidydvacet
  Obsah kalorií232

  Sundae, na rozdíl od jiných druhů zmrzliny, je nejvíce bez škodlivých přísad. Pokud tedy dítě není alergické na bílkoviny krav, může se kojící matka s tímto typem studeného zákusku dobře potěšit..

  Video: zmrzlina doma

  Zmrzlina

  Krém - zmrzlina na bázi přírodního krému.

  Složení krémové zmrzliny je podobné zmrzlině, ale bez použití másla

  Vyrábí se ze stejných přísad jako zmrzlina, ale bez másla. Proto se liší od zmrzliny v nižším množství mléčného tuku (méně než 12%) a nižším obsahem kalorií.

  Tabulka: energetická hodnota produktu

  Obsah 100 g.
  Veverky3,7
  Tuky10
  Sacharidy19,4
  Obsah kalorií183

  Krémová zmrzlina, stejně jako zmrzlina, je také velmi kalorickým a alergenním produktem. Proto při používání bude muset být kojící matka opatrná.

  Video: domácí krémová zmrzlina

  Mléčná zmrzlina

  Jednou z hlavních složek mléčné zmrzliny je celok nebo sušené mléko.

  Mléčná zmrzlina je nízkokalorický produkt

  Mléčná zmrzlina je ve srovnání se zmrzlinou nebo smetanou nejméně tuková a kalorická. Je to takový druh zmrzliny, který může být pro kojící matku dobrou alternativou, pokud se chce opravdu chovat k této pochoutce, ale obává se její postavy a bojí se vzhledu koliky nebo uvolněné stoličky u svého dítěte. Nevýhody mléčné úpravy zahrnují skutečnost, že nemá tak bohatou chuť jako předchozí dva.

  Složení mléčné zmrzliny zahrnuje: mléko, cukr.

  Video: mléčná zmrzlina podle GOST

  Tabulka: energetická hodnota mléčné zmrzliny

  Obsah 100 g.
  Veverky3.2
  Tuky3,5
  Sacharidy21.3
  Obsah kalorií126

  Ovocný led a sorbet

  Ovocný led a sorbet - chlazená hmota založená na přírodních ovocných šťávách a šťouchané bramborě. Přírodní ovocná šťáva, ovocné pyré a cukr - hlavní složky sorbetu a ovocného ledu

  Složení sorbetu a ovocného ledu zahrnuje ovoce, bobule, džusy a cukr.

  Pro kojící ženu, jejíž dítě horlivě reaguje na mléčné bílkoviny, bude ovocný led vynikající cestou ze situace, kdy opravdu chcete zmrzlinu. Kromě toho v tomto druhu studeného zákusku prakticky neexistují žádné kalorie, protože v něm není absolutně žádná mastná složka produktu. Tento typ zmrzliny nedovolí ženě přibrat na váze a bude chránit své dítě před alergiemi na mléčné bílkoviny.

  Je důležité si uvědomit, že i přes nedostatek mléčných bílkovin v ovocné zmrzlině nebo sorbetu mohou tyto typy dezertů vyvolat alergickou reakci, protože přírodní šťávy z bobulí a ovoce jsou přírodní alergeny..

  Tabulka: Energetická hodnota ovocného ledu

  Obsah 100 g.
  Veverky1.8
  Tuky1.9
  Sacharidy8.1
  Obsah kalorií112

  Bohužel ovocný led prodávaný v obchodech má velké množství barev, konzervačních látek a umělých příchutí. A ovoce a džusy v průmyslové výrobě dobrot jsou často považovány za nepřirozené. Tato skutečnost může poškodit zdraví nejen dítěte, ale i kojící matky. Proto bude mnohem bezpečnější vyrobit takovou zmrzlinu doma výhradně za použití přírodních produktů..

  Video: ovocný led doma

  Dámské recenze

  Vše záleží na tom, jak staré je dítě a zda existuje potravinová alergie na složky zmrzliny. Osobně jsem jedl po své dceři 3 měsíce. Ukázalo se však, že pouze zmrzlina bez přísad.

  (Červený drak) Irina

  https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/kormim_grudju/mozhno_li_kormjashhej_materi_morozhennoe/

  Drahé matky, zdá se mi, že se dá všechno udělat, ale kousek po kousku. Samozřejmě sledujte reakci dítěte. Jak jsem říkal doktoři, dovolil jsem si všechno, ale ve velmi malém množství „škodlivé“. Dítě by mělo dostat všechno s mlékem. A matka potřebuje všechno, protože krmení, péče o malé, nedostatek spánku vyžaduje tolik síly a zdraví. A pokud se také omezíte na své milované (samozřejmě nikoli na úkor dítěte), je poskytnuta deprese.

  marina tailova

  https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/kormim_grudju/mozhno_li_kormjashhej_materi_morozhennoe/

  Můžete jíst zmrzlinu pro kojící matku, nikdy jsem to neodmítl, zmrzlinu jsem vždy koupil ve sklenici bez přísad a jakýchkoli barviv, ale nejedl jsem jinou zmrzlinu, jako je zmrzlina, ale vždy jsem jedl jednoduše a všechno bylo v pořádku, ale všechno pravděpodobně závisí na těle matky a dítěte, a ne každý má to samé.

  Aleso [107K]

  http://www.bolshoyvopros.ru/questions/79535-mozhno-li-kormjaschej-mame-morozhenoe.html

  Evgeny Komarovsky o výživě kojící matky

  Dr. Komarovsky radí matkám, aby věnovaly pozornost balení požadovaných lahůdek. Absence konzervačních látek, krátká doba použitelnosti a osvědčený výrobce jsou zárukou, že kojící matka při používání přípravku nepoškodí ani sebe, ani zdraví svého dítěte..

  Pokud opravdu něco chcete, tak proč to nezkusit? Nakonec, když žena jasně vidí souvislost mezi používáním jakýchkoli produktů a dobrým životním prostředím dítěte, sama takové výrobky odmítne. Pokud se ale vy a vaše dítě cítíte normálně, neexistují žádné problémy, tak proč se omezit? Jezte na zdraví! Obecně platí, že v tomto aspektu je třeba se řídit ne nějakými spekulacemi a radami „zkušených“ lidí v okolí, ale elementárním zdravým rozumem. Hodně štěstí a zdraví! Všechno nejlepší, - E.O. Komarovsky

  E.O. Komarosky

  http://letters.komarovskiy.net/pismo-o-pitanii-kormyashhej-mamy-s-otvetom-doktora-komarovskogotora.html

  Jíst porci zmrzliny a nepoškodit sebe nebo své dítě, je pro ženu během kojení proveditelný nápad. Zejména pokud je dezert připraven doma rukama a ingredience pro něj se berou výhradně přírodní. Chcete-li, aby léčba nachlazení v mateřské stravě neovlivňovala nepříznivě zdraví dítěte, musíte při výběru a jídle zmrzliny dodržovat jednoduchá doporučení. Pouze v tomto případě bude kojící žena dostávat dávku „hormonů radosti“ a dítě se bude cítit skvěle. Přejeme vám snadné a šťastné mateřství!

  Články O Neplodnosti