Hlavní Zdraví

Monural během těhotenství - recenze na drogy

Během těhotenství se žena může setkat s chorobami, jako je cystitida, pyelonefritida nebo uretritida. Monural vám pomůže s těmito onemocněními během těhotenství.

Indikace pro použití

Má baktericidní účinek

Podle návodu k použití je přípravek Monural předepsán pro:

 • akutní formy cystitidy způsobené infekcí, onemocnění je doprovázeno opakovanými relapsy;
 • akutní formy pyelonefritidy, které jsou způsobeny infekcí, je onemocnění doprovázeno opakovanými relapsy;
 • nespecifická uretritida způsobená bakteriemi;
 • bakteriurie, která probíhá bez příznaků, nemoc prochází bez viditelných příznaků a je diagnostikována pouze v průběhu laboratorních testů těhotné ženy;
 • prevence před nebo po operaci týkající se močových cest;
 • diagnostické transuretrální studie.

Kontraindikace

Vedlejším účinkem je naštvaný trávicí proces.

Mezi kontraindikace pro užívání monural během těhotenství, tam jsou.

 1. Poškozená funkce ledvin.
 2. Individuální nesnášenlivost složek léčiva.

Podle opakovaných studií tohoto léčiva nebyly zjištěny žádné výrazné vedlejší účinky, stále však byly pozorovány malé odchylky.

Nežádoucí účinky jsou obvykle spojeny s činností gastrointestinálního traktu. To zahrnuje.

 1. Mírná nevolnost.
 2. Pálení žáhy pocit.
 3. Někdy zvrací.
 4. Uvolněná stolička.
 5. Vzhled vyrážky na kůži.

Návod k použití léku

Hlavní aktivní složkou léčiva je fosfomycin trometamol. Toto je širokospektrální antimikrobiální činidlo, které se získává na bázi kyseliny fosfonové. Excipienty jsou:

 • sacharóza;
 • pomerančová příchuť;
 • sacharin;
 • mandarinová příchuť.

Úplné informace o droze jsou uvedeny v pokynech

Podle pokynů léčivé látky monurální během těhotenství usmrcují všechny viditelné bakterie, které mohou způsobit onemocnění genitourinárního systému. V počátečních stádiích brání monural také usazování živých bakterií na stěnách sliznic vnitřních orgánů..

Monural během těhotenství účinně bojuje proti několika typům bakterií: stafylokoky, streptokoky, enterokoky a další. Jinými slovy, rozsah léku je opravdu působivý.

Zbytky fosfomycinu se zpravidla koncentrují v moči a vylučují se z těla spolu s ním. Z tohoto důvodu se pro nejrychlejší výsledek v průběhu léčby doporučuje použít více tekutiny, než jste zvyklí.

Užívání léku během těhotenství.

 1. Poučení o drogě obsahuje informace, že je nutné ji používat během těhotenství s velkou opatrností a pouze v případech, kdy je užívání této drogy odůvodněno rizikem pro zdraví budoucí matky a dítěte, které je způsobeno zánětlivým procesem..
 2. Nebyly provedeny žádné studie, které by identifikovaly účinek účinných látek léčiva na plod. Tento nástroj však není klasifikován jako zakázaný lék v období porodu dítěte, takže během těhotenství může být Monural opilý. Je mnohem lepší pít jeden sáček s touto drogou, než brát různá antibiotika v časných stádiích těhotenství, když je aktivní tvorba hlavních orgánů dítěte.
 3. Tento lék se nedávno objevil v medicíně, ale již dokázal svou účinnost v boji proti patogenům genitourinárního systému.
 4. Recenze lékařů naznačují, že monural může mít mírný teratogenní účinek na plod.
 5. Podle hodnocení pacientů je po těhotenství nutný preventivní a podpůrný průběh bylinných léků po užívání monurální cystitidy. Během těhotenství lze zpravidla monural užívat s Kanefronem nebo Monurelem, které přispívají k obnovení ochranných funkcí močového systému, posilují jeho stěny.

Bílý prášek s mandarínským zápachem

Lék je granulovaný prášek, balený ve sáčcích po 2 nebo 3 gramech s příchutí pomeranče a mandarinky.

 1. Nalijte obsah vaku do sklenice naplněné vodou 1/3.
 2. Je lepší pít lék 2 hodiny po večeři s prázdným močovým měchýřem.
 3. Lék používají pouze jednou. Pokud jste vypili 2 nebo více sáčků, bude tělo reagovat s uvolněnými stolicemi..
 4. Pokud má žena potíže s ledvinami, lékař předepíše sníženou dávku a chronická onemocnění způsobí druhou dávku léku za den.
 5. S ohledem na cukrovku je nutné používat toto činidlo opatrně, protože v kompozici je přítomna sacharóza.

Výhody a nevýhody této drogy

Výhodynevýhody
Recepce je krátký kurz. Vezměte monural v prvním trimestru těhotenství jednou za 1 sáček. Ani jedna droga se „neochvěje“ tak rychle. Obzvláště závažné případy vyžadují opakované podání následující den, ale zpravidla stačí jediné použití.Droga je zakázána pro použití při selhání ledvin nebo vyžaduje alespoň snížení jedné dávky, stejně jako terapii pod pečlivým lékařským dohledem.
Účinná látka monurálu nepronikne do vnitřních bariér těla a vylučuje se močí. Lék také neprochází placentou, takže jej lze použít k léčbě asymptomatických bakteriurií během těhotenství v prvním trimestru, kdy jsou položeny hlavní orgány dítěte.Použití léku je zakázáno s individuální nesnášenlivostí k aktivním složkám. Někdy po užití léků lze pozorovat nevolnost a bolest v břiše.
Monural nemá vliv na vstřebávání a působení jiných léků během těhotenství. Navíc zvyšuje účinek amoxicilinu - „spojence“ v boji proti infekcím moči ve 2. trimestru.Je nutné brát lék za zvláštních podmínek, což není vždy výhodné:
musíte pít na lačný žaludek, 1-2 hodiny před jídlem;
před užitím drogy je nutné vyprázdnit močový měchýř;
je nejlepší brát lék večer před spaním, aby byla zajištěna maximální koncentrace léku v moči.
Monural během těhotenství ve 3. trimestru je považován za nejúčinnější lék proti nejznámějším patogenům. Téměř stejné vlastnosti mají jiný nástroj - nitrofurantoin.
Názor žen

Zvažte několik recenzí žen, které během těhotenství používaly monural, a zanechaly svůj názor na tento nástroj.
Elena Golovko:

Moje tělo nebylo nikdy vysoce odolné vůči různým nemocem. Co můžeme říci o době, kdy jsem nosil dítě. Během této doby jsem vzal monural dvakrát. Zpočátku, jakmile se objevily první známky cystitidy ve 12 týdnech, okamžitě jsem začal pít bylinkový čaj, jako jsem to dělal předtím. Vždy jsem byl skeptický ohledně různých druhů léčiv, ale brusinková šťáva, která má antibakteriální a protizánětlivé účinky, mi vždy pomáhala. Bohužel, tentokrát moje osvědčená metoda nefungovala. Nemoc progredovala a byla nutná okamžitá opatření. Můj gynekolog okamžitě předepsal monural, vysvětlil, že to může být opilé během těhotenství. Pila jsem jeden balíček podle pokynů - a všechny příznaky zmizely. Již v 7. měsíci se však diagnóza opakovala. Tentokrát jsem neváhal pít tento lék podle předpisu lékaře, protože jeho účinek byl již dříve testován. Byl to tento lék, který se stal mým spasením.

Tento lék jsem vzal na 22. týden. Předepsáno pro cystitidu. Pomohlo to podruhé, ale co je nejdůležitější, pomohlo to. Nežádoucí účinky zahrnovaly nevolnost a průjem. Ale byl jsem více zaměřen na výsledek, takže jsem těmto maličkostem nevěnoval pozornost. Droga je dobrá, pomáhá rychle, můžete ji použít.

Účinek tohoto léku jsem musel vyzkoušet v časném období - 7 týdnů. Věděl jsem, že jsem těhotná již od 5. týdne, takže když mi byla diagnostikována cystitida, okamžitě jsem o tom informoval lékaře. Mimochodem, možná, kdyby se okamžitě obrátila na gynekologa a nepila všechny druhy bylin podle lidových receptů, dokázala by to zvládnout s kanefronem. Vypil jsem jeden vak, jak je uvedeno v pokynech, a jasně jsem dodržoval všechna doporučení. K mé lítosti však příznaky nezmizely, a tak jsem druhý den pil o pití. Nemyslel jsem na vedlejší účinky, protože jsem se stále cítil hrozně - toxikóza byla mučena. Jediné, co jsem četl, byly recenze těch, kdo brali monural v raných fázích těhotenství - většina z nich byla pozitivní.

O autorovi: Olga Borovikova

Je možné užívat Monural během těhotenství: indikace a způsob aplikace

Účelem ženy je porodit děti. Aby se dítě narodilo zdravé, nastávající matka bude muset pečlivě sledovat své zdraví a podniknout veškerá nezbytná opatření, aby se zotavila, pokud se náhle objeví nemoc.

Odborníci se shodují, že nejčastějším onemocněním těhotných žen je infekce genitourinárního systému. K odstranění těchto problémů se používá lék Monural.

obecná informace

Lék je antibakteriální, účinný proti patogenním mikrobům, které mohou způsobit rozvoj zánětu v orgánech močovodního systému.

Hlavní účinnou látkou je fosfomycin, syntetizovaný z kyseliny fosfonové. Jako další prvky byly použity sachariny, sacharózy a pomeranče a mandarinky..

Zvláštností prášku je to, že jeho aktivní složky se hromadí pouze ve spárovaném orgánu a po třech až čtyřech hodinách se vylučují z těla spolu s močí.

Farmakologický účinek, farmakokinetika

Aktivní složkou léčiva je fosfomycin trometamol - širokospektrální antibiotikum, které je derivátem kyseliny fosfonové.

Lék má baktericidní účinek. Mechanismus účinku je zaměřen na potlačení počátečního stádia syntézy buněčných stěn mikroorganismů.

Monural se rychle vstřebává gastrointestinálním traktem. Neváže se na plazmatické bílkoviny a metabolizuje se hlavně močí. Stačí perorálně vzít tři gramy léku tak, aby jeho koncentrace dosáhla maximální hodnoty, nebezpečné pro infekční patogeny.

Produkt je vylučován spárovaným orgánem v nezměněném stavu, což vytváří vysokou úroveň koncentrace v biologické tekutině. Asi deset procent z celkové odebrané částky se vylučuje střevy..

Indikace pro použití

Tento léčivý přípravek, který má silně exprimované baktericidní vlastnosti, je předepsán v následujících případech:

 • s akutní cystitidou, která je infekční povahy původu;
 • v chronickém stadiu cystitidy náchylný k opakovaným relapsům;
 • v akutní infekční pyelonefritidě nebo v jejím mírném stádiu, často se mění v zhoršené podmínky;
 • s nespecifickým uretritickým onemocněním bakteriálního původu;
 • ve výzkumu transuretrální povahy;
 • během přípravného období na chirurgii.

Návod k použití během těhotenství

Doporučení uvádí, že během těhotenství by měl být lék předepsán s určitou mírou opatrnosti. Pokud lékař považuje za nezbytné zavést určité úpravy v užívání léčivého přípravku s ohledem na individuální vlastnosti nastávající matky, musí pacienta nezbytně informovat o všech nezbytných pokynech.

Léčivý prášek musí být rozpuštěn ve sklenici, jedna třetina naplněná vodou. Před vyprázdněním močoviny je nutné ji vzít pár hodin po večeři.

Vzhledem k tomu, že léčivý přípravek je považován za antibiotikum se zřetelným terapeutickým účinkem, musí být užíván jednou denně. Předávkování způsobí průjem..

Pokud nastávající matka má problém s ledvinami chronické povahy, lékař definitivně sníží dávkování léku a předepíše, aby jej znovu užíval každý druhý den..

Předávkování a jeho důsledky

Prvním příznakem předávkování je průjem. Pokud přetrvává, měl by být uspořádán symptomatický léčebný průběh..

Riziko předávkování je minimální, protože léčivý prášek je k dispozici v baleních obsahujících jeden nebo dva sáčky. V špetce lékaři doporučují pít hodně tekutin ke zvýšení diurézy..

Odborníci doporučují vyhnout se současnému podávání Monuralu a metoklopramidu, protože to může způsobit snížení koncentrace léčiva v krevních buňkách a biologické tekutině.

Kontraindikace

Lék by měl hledat alternativní náhradu, když anamnéza ženy během těhotenství odhalila patologické abnormality ve formě zhoršené funkce ledvin, zvýšenou citlivost na specifickou složku, která je součástí léku.

Relativně nežádoucí vedlejší účinky po opakovaném studiu a sociologických průzkumech nebyly zjištěny žádné kritické příznaky. Nastávající matka se však může setkat s některými problémy spojenými s monoterapií. Ve většině případů se vztahují k abnormalitám v zažívacím systému.

Nežádoucí účinky

Při použití léčivé kompozice se mohou objevit některé nežádoucí účinky, které zahrnují:

 • vyrážky na povrchu kůže, doprovázené návaly a svědění;
 • Quinckeho otok;
 • nevolnost, gag reflex;
 • říhání doprovázené kyselou chutí;
 • poruchy trávení, projevující se ve formě průjmu a nadýmání;
 • obecné nemoci doprovázené letargií a závratěmi;
 • vaginitida.

Pokud se projeví negativní projevy, měli byste okamžitě navštívit odborníka nebo zavolat lékaře. Doporučuje se pít hodně tekutin a užívat sorbentové přípravky..

speciální instrukce

Přijaté jídlo a Monural použité současně jsou nesprávné rozhodnutí, protože v tomto případě se proces absorpce léčiva výrazně zpomalí. Interval mezi těmito dvěma akcemi by proto měl být alespoň dvě hodiny.

Diabetici musí vzít v úvahu, že jeden sáček prášku obsahuje více než dva gramy sacharózy.

Během těhotenství je lék předepsán, pokud pravděpodobný přínos pro ženu jasně překračuje rizika vzniku nenarozeného dítěte. S kojením nutnost konzumovat Monural znamená ukončení kojení.

Užívaný lék neovlivňuje proces řízení vozidla a další složité mechanismy.

Názor žen na pozici a odborníků na danou drogu

Recenze lékařů a těhotných žen, které užívaly drogu Monural, většinou pozitivní.

Jsem náchylný k různým nemocem. A ani si nepamatuji období, kdy jsem nosil dítě. Během těchto měsíců jsem musel vzít Monurea dvakrát. Poprvé se to stalo ve dvanáctém týdnu s nástupem příznaků cystitidy. Nejprve jsem vypil infúzi bylin, jako jsem to dělal předtím. Vždy vyjadřovala skepticismus k léčivým přípravkům, preferovala brusinkovou šťávu, která vždy pomáhala s antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi..

Bohužel, tentokrát opakovaně testované prostředky nepomohly. Onemocnění pokračovalo a bylo nutné přijmout naléhavá opatření. Gynekolog předepsal Monuralovi a vysvětlil, že je dovoleno brát ho během těhotenství.

Podle pokynů jsem vypil pouze jeden balíček - příznaky nemoci zmizely. Ale v sedmém měsíci se vše opakovalo. Ale bezpochyby jsem vypil jeden pytel Monural, protože jsem už cítil jeho účinek. Tento nástroj se pro mě stal úsporou.

Eleno

Musel jsem vzít prášek ve dvacátém druhém týdnu, kdy vypukla cystitida. Po druhé dávce jsem cítil úlevu. Jako vedlejší účinky chci zaznamenat mírnou nevolnost a průjem. Ale hlavně jsem se soustředil na konečný výsledek, takže jsem malým věcem nevěnoval pozornost. Lék je dobrý, pomáhá rychle, doporučuji ho všem.

Svetlana

Tento lék jsem měl možnost užít v sedmém týdnu. Jakmile byla diagnostikována cystitida, okamžitě jsem šel k specialistovi. Kdyby to nebylo pomalé a nezkoušelo se s bylinkami, bylo by s obvyklým Kanefronem všechno možné. Po vypití balíčku Monural jsem necítil žádnou úlevu. O den později byl postup opakován. Nemyslel jsem na vedlejší účinky - nemoc a toxikóza byly právě mučeny.

Tatyana

Nástroj opravdu pomáhá, nejčastěji od první dávky. Nebojte se těhotenství, nebudou mít žádné negativní důsledky. Je nutné okamžitě vyhledat pomoc, nezdržovat nemoc.

Galina, doktore

Výhody a nevýhody

Názory pacientů jsou rozděleny na negativní a schvalovací. Někteří sdílejí své pozitivní zkušenosti, když po první dávce dojde k hmatatelné úlevě. Domnívají se, že je lepší užívat lék než snášet bolest a očekávat možné komplikace. Druhá skupina varuje, že droga je považována za silnou a vůbec ne bezpečnou..

Je lepší se uchýlit k jeho pomoci, pokusit se najít alternativní řešení. Někteří doporučují nahrazení léku přírodním léčivem. Tito pacienti věří, že přípravek Monural lze použít ve druhém nebo třetím období těhotenství..

Matky navíc tento léčivý přípravek nedoporučují ve stadiu plánování těhotenství..

Analogy drogy

Existují podobné léky, které mohou mít na organismus stejný účinek. Jsou sdíleny:

 • metodou účinku - amoxicilin, nolitsin, urolesan, urfocin, fytolysin, furadonin;
 • podle účinné látky - Ureacid, Urolysin, Urofosfabol, Fosmicin, Fosfomycin, Fosfomycin trometamol, Fosfomycin esparma, Fosforal Romfarm, Ecofomural.

Mezi analogy od ukrajinských výrobců se rozlišují antioxidační, dioxizol, uroxolin, urafoscin, cistoral.

Cizí léky - Kirin, Lizomak, 5-NOC, Fosmural, Furamag.

Zabývají se výrobou levných analogových analogů a domácích výrobců. Z nich přicházejí na lékárenské police Bacteriophage Koli, Calcex, Nitroxolin, Fosfhocin, Urofhospabol..

Závěr

Při rozhodování, zda užívat Monural během těhotenství nebo zdržet se, je třeba situaci řádně posoudit. Důležitými rysy jsou stupeň nemoci, pravděpodobnost negativních důsledků, období těhotenství.

Monural během těhotenství

Jakákoli těhotná žena, pokud nezvýšila imunitu před těhotenstvím a během plánování a přípravy na těhotenství nepodnikla žádná preventivní opatření, se domnívá, že infekce v jejím stavu je běžná. Kromě slabé imunity je vývoj zánětlivých procesů dolních orgánů genitourinárního systému skutečně podporován také „dospělou“ dělohou, která komprimuje močový měchýř a zabraňuje jeho úplnému vyprázdnění..

A v prvních týdnech progesteron nedovoluje svalovým svalům v tónu, což vyvolává jeho deaktivaci a stagnaci moči.

Existuje dostatek důvodů pro rozvoj zánětu močových orgánů a způsoby eliminace nemoci během těhotenství jsou omezené: žádná nastávající matka nebude souhlasit s rizikem zdraví dítěte užitím silných drog, zejména těhotné ženy jsou podezřelé z antibakteriálních látek.

Co se stane, pokud zánět nebude léčen?

Je nemožné se s nimi vůbec zacházet, a to je nemožné, protože bolest při cystitidě je tak silná a bolestivá, že jim nikdo nemůže odolat. A nemá smysl to vydržet a ošetřující lékař vám nedovolí zahájit nemoc.

Další věcí je léčba slabými drogami, které, mimochodem, se mohou ukázat jako mnohem nebezpečnější než terapie jedním silným lékem, který vyžaduje jedno použití.

Jaká je tedy vyhlídka pro ty, kteří si zvolí léčebnou metodu, která není příliš účinná, vedená stereotypem, že v této fázi je hlavní věcí „muflovat“ nemoc a finální léčba je lepší odložit, dokud?

 • droga zcela ničí patogenní bakterie a pokračuje ve své škodlivé činnosti v těle;
 • nemoc se vyvíjí, ale její projev není tak výrazný;
 • možný další vývoj onemocnění v ledvinách;
 • přímá blízkost patogenní mikroflóry k děloze a plodu;
 • uzdravené onemocnění je obtížné léčit;
 • jen málo pacientů začíná druhou a rozhodující fázi boje proti nemoci ihned po porodu, což mu dává příležitost dále se rozvíjet a jít do těžké chronické formy.

Monural pro zánětlivé infekce močového systému

Není to tak dávno, co se na farmaceutickém trhu objevilo široké spektrum antibiotik Monural. Těhotné ženy ji nepoužívají samy o sobě, protože zaprvé, droga patří do antibakteriální skupiny, a za druhé, cena jednoho sáčku s drogou je velmi vysoká a ne každý si může dovolit (asi 400 rublů). Podle hodnocení pacientů je však cena přípravku Monural odůvodněna jeho účinností: pro většinu stačilo použít jeden balíček drogy, aby bylo dosaženo výrazného zlepšení..

Lék je schopen zničit většinu patogenních bakterií najednou. Co je velmi důležité si uvědomit: Monural „zmrazuje“ proces reprodukce patogenů, ale spíše je zabíjí. Charakteristickou vlastností přípravku Monural z jiných drog je to, že brání růstu patogenních mikroorganismů do epiteliálních buněk sliznice močových cest.

Monurální během těhotenství, stupeň nebezpečí pro plod

Účinek léku na plod není dobře znám, lékaři však předepisují těhotným pacientům pouze v nezbytných případech - antibiotika jsou nežádoucím lékem pro nastávající matky.

Těhotná žena může být vyděšená silou účinku léku - aby se zničila téměř všechna patogenní mikroflóra současně, musí složení léku obsahovat velmi agresivní složky.

Na druhé straně je jedno použití přípravku Monural mnohem výhodnější než dlouhodobý průběh léčby méně účinnými léky nebo absolutní přehlížení nemoci. Při jmenování musí ošetřující lékař vzít v úvahu dobu trvání terapie: buď na dlouhou dobu a bez úspěchu, nebo s jedním „úderem“.

Hlavním důvodem jmenování však zůstává vážné ohrožení zdraví matky, které překračuje rizika pro plod.

Složení a farmakokinetika léčiva

Antibiotikum, uroantiseptikum, hlavní látka:

 • sacharin;
 • sacharóza;
 • citrusové příchutě (mandarinka, pomeranč).

Forma uvolnění - ve vodě rozpustné bílé granule se výraznou citrusovou vůní.

Lék má účinek jak na grampozitivní (enterokoky a stafylokoky) a gramnegativní (cytrobakterie, enterobakterie, Klebisella, Escherichia coli atd.) Bakterie.

Po vstupu do gastrointestinálního traktu se léčivo rychle vstřebává do plazmy, ale neváže se na své proteiny, rozkládá se na fosfomycin a trometamol a hromadí se v moči.

95% léčiva se vylučuje močí v nezměněné podobě, 5% - žlučou.

Indikace

Užívání léku těhotnými pacientkami je možné za předpokladu závažné formy nemoci a neúčinnosti jiných léků.

Monural je předepsán pro:

 • akutní cystitida způsobená bakteriální flórou;
 • chronická cystitida;
 • přítomnost velkého počtu bakterií v moči;
 • akutní infekční pyelonefritida;
 • asymptomatická bakteriurie;
 • bakteriální uretritida;
 • prevence infekce genitourinárního traktu.

Pokud byl infikován genitourinární systém těhotné ženy, pak je rozhodně nutná léčba. A Monural je jedním z antibiotik, která lékaři dávají přednost před jinými antibakteriálními látkami. Hlavní výhodou přípravku Monural je schopnost dosáhnout očekávaného pozitivního účinku při jediné dávce, zatímco jiná antibiotika vyžadují dlouhou léčbu.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Navzdory skutečnosti, že těhotné ženy tento lék docela dobře snášejí, po jeho použití se mohou vyskytnout některé vedlejší účinky. Nejčastější:

Příznaky jsou dočasné a po ukončení léčby rychle vymizí. Ale pokud je u pacienta diagnostikována:

 • individuální nesnášenlivost součástí;
 • závažné selhání ledvin,

pak jmenovat Monural je přísně kontraindikován.

Dávkování a způsob podání

Monural se uvolňuje v pytlích, z nichž jeden musí být naředěn 1/3 šálku teplé vody.

Terapeutického účinku se obvykle dosáhne po jedné dávce. Pokud však potřebujete přípravek Monural zopakovat, další dávka se užije nejdříve jeden den po první.

Předpoklad pro užívání léku: před použitím je nutné vyprázdnit močový měchýř. Nejlepší čas vzít Monural je večer před spaním..

Monural během plánování těhotenství

Pokud urogenitální systém ženy podstoupil bakteriální útok během fáze plánování těhotenství, pak je Monurální terapie nejbezpečnějším a nejúčinnějším způsobem, jak problém odstranit. Plus - nejrychlejší.

Jak již bylo uvedeno, charakteristickým znakem léčiva je jeho jednorázový příjem, což dává pozitivní výsledek. Lékaři berou na vědomí, že při plánování těhotenství je důležité provést úplné vyšetření ženského těla a, pokud se zjistí nějaké odchylky od normy, poskytnout kompletní léčbu.

Jedním z nejzranitelnějších systémů ženského těla je genitourinární systém, pro rozvoj infekce v něm stačí hygienické postupy pouze k mírné podchlazení nebo mírné změně ve složení vody. Proto je důležité udržovat zdraví genitourinárního traktu nejen během těhotenství, ale také před ním a po něm. Pro tento účel neexistuje účinnější prostředek než Monural..

Monural v trimestrech

1 trimestr

Restrukturalizace těla matky pro potřeby dvou, zrození nového života, položení základních systémů těla plodu - všechny tyto důvody jsou velmi závažné pro odmítnutí Monurea v prvních týdnech těhotenství. Mezi odborníky existuje názor, že je možné předepsat lék až do 12. týdne těhotenství včetně.

Výjimku lze přesto učinit u pacientů, u kterých je diagnostikována závažná exacerbace onemocnění nebo relaps. V tomto případě musí ošetřující lékař jednat velmi pečlivě a pečlivě: předepsat Monural, pouze podrobným prozkoumáním klinického obrazu pacienta a zvážením přínosu užívání drog pro zdraví.

2 trimestru

Nejzodpovědnější a nežádoucí období pro užívání léků dětských orgánů uplynulo. Od 22 týdnů mohou být budoucím matkám předepsána některá antibiotika, včetně přípravku Monural. Lék je podáván pod přísným lékařským dohledem..

3 trimestru

V období, kdy se ženské tělo připravuje na porod, se často vyskytuje infekce genitourinárního systému (porodní kanál). Aby se dítě neinfikovalo a nenarodilo se na světě, je nutné odstranit bakteriální flóru. V tomto případě je jmenování Monural odůvodněné a nezbytné.

„Monural“ během těhotenství: návod k použití

Zánět močového měchýře je jedním z běžných problémů během těhotenství a způsobuje vážné nepohodlí nastávající matce. Chcete-li se zbavit cystitidy, musíte někdy vzít antibiotika, mezi nimiž je Monural velmi žádán. Má velmi krátký průběh léčby, proto je škodlivý účinek na tělo minimální..

Vlastnosti léku

„Monural“ je v lékárenské síti zastoupen porcovanými vícevrstvými vrstvenými sáčky, uvnitř nichž jsou bílé granule s vůní mandarinky. Tyto sáčky se prodávají v krabičkách po 1 nebo 2 kusech. Granule se snadno zředí vodou a vytvoří sladkou tekutinu s citrusovou příchutí.

Účinná látka přípravku Monural se nazývá fosfomycin. Jeho množství v jednom sáčku je 2 nebo 3 gramy. Kromě toho složení léčiva zahrnuje sacharózu, pomeranče a mandarinky, jakož i sacharin.

Lék patří k antibiotikům, proto se prodává na lékařský předpis. Skladovatelnost uzavřených granulí je 3 roky. Průměrná cena jednoho sáčku s dávkou 2 g je 350 rublů, 1 sáček s 3 g účinné látky je 480 rublů.

Provozní princip

Fosfomycin má antibakteriální účinek na poměrně velký seznam bakterií. Taková látka inhibuje tvorbu buněčných stěn, což způsobuje smrt patogenních bakterií. "Monural" je aktivní proti enterokokům, proteinům, Klebsielle, stafylokokům, cytrobakterům, Escherichii a mnoha dalším mikrobům. Zabraňuje také usazování mikroorganismů na vnitřním obalu orgánů vylučovacího systému, což zabraňuje šíření infekce.

Po požití se „Monural“ vstřebává poměrně rychle a po 2-2,5 hodinách se jeho koncentrace v krvi stává maximální. Jako část granulí představuje antibiotikum fosfomycin trometamol. Tato sloučenina se v lidském těle rozkládá na fosfomycin (má terapeutický účinek a již se nerozkládá) a trometamol (postrádá antibakteriální vlastnosti).

V moči se hromadí vysoká koncentrace antibiotika, v důsledku čehož umírá 99% obvyklých patogenů, které způsobují infekce močových cest. Současně je účinná dávka léčiva udržována po dobu 24-48 hodin, takže je možné užívat Monural pouze jednou. Vylučování nezměněné účinné látky se vyskytuje hlavně ledvinami a pouze 5% fosfomycinu opouští tělo žlučem.

Je těhotná povoleno?

matky. Pokud je s ohledem na klinický obraz nebo výsledky laboratorních testů přínos z používání přípravku „Monural“ vyšší než jeho možné poškození plodu, je použití tohoto antibiotika odůvodněné.

Výhody léku, které lékaři berou v úvahu při předepisování přípravku „Monural“ ženám v dané situaci, zahrnují následující skutečnosti:

 • těhotenství není zahrnuto do seznamu kontraindikací pro použití granulí;
 • účinná látka nepronikne placentou, ale poměrně rychle se vylučuje močí;
 • léky neovlivňují užívání jiných drog;
 • navzdory relativně krátkému období užívání se toto léčivo ukázalo jako účinné proti většině patogenů močových cest;
 • musíte brát lék pouze jednou, což jej odlišuje od ostatních antibiotik.

Riziko škodlivého účinku léku na dítě však stále existuje, protože jeho účinek na embryo nebyl dostatečně studován, a proto je zakázáno pít zředěné granule bez předchozí lékařské prohlídky..

Podle anotace k granulím je možné užívat Monural při přepravě dítěte, ale pouze podle pokynů odborníka, jehož úkolem bude posoudit stav budoucí matky.

Kdy jsou nastávající matky?

„Monural“ se používá k léčbě akutní cystitidy způsobené patogenními bakteriemi. Léky pomáhají v případech, kdy se nemoc objevila poprvé, a v chronickém průběhu. Kromě toho jsou granule předepsány:

 • těhotné ženy, jejichž močové testy prokázaly velké množství bakterií (tento stav se nazývá bakteriurie a může být asymptomatický);
 • ženy, u kterých se vyvinula akutní pyelonefritida nebo chronický infekční zánět ledvinové pánve, se zhoršila;
 • nastávající matky, které již měly záchvaty cystitidy mikrobiální povahy a symptomy se obnovily;
 • ženy, které podstoupily chirurgickou léčbu, a infekce močových cest se stala jednou z komplikací;
 • pacienti s diagnózou bakteriální uretritidy;
 • nastávající matky, které podstoupily diagnostiku močových cest močovou trubicí (Monural je předepsán profylakticky těmto ženám);
 • při plánování jakéhokoli chirurgického zákroku na orgánech vylučovacího systému (nástroj se také používá k prevenci).

Kontraindikace

Granule se nepoužívají u pacientů s přecitlivělostí na jejich složky, ani na závažné problémy s ledvinami, v důsledku čehož se vyvinulo těžké selhání ledvin.

Pokud je u ženy diagnostikována středně těžká nebo mírně narušená vylučovací funkce, Monural se používá opatrně. Protože složení granulí zahrnuje sacharózu, je důležité to zvážit při cukrovce.

Vedlejší efekty

U některých žen se po naředění granulí vyskytne alergická reakce, například vyrážka nebo svědění kůže. Trávicí systém jednotlivých pacientů může také reagovat na lék s negativními příznaky, včetně nevolnosti, uvolněné stolice nebo pálení žáhy. Zpravidla takové nemoci brzy samy odejdou..

Jak používat?

Podle návodu k použití se od nastávajících matek požaduje, aby si jednou vzaly balíček „Monural“, uvnitř kterého jsou 3 gramy účinné látky. Dávkování se snižuje pouze při selhání ledvin. Průběh léčby takovým antibiotikem trvá jeden den a pouze u těžkých infekcí nebo relapsů je droga dvakrát opilá (je nutné opakované použití po 24 hodinách). Pro profylaktické účely je sáček Monurala užíván 3 hodiny před operací nebo diagnostickou manipulací a 24 hodin po první dávce vezme další dávku léčiva.

Obsah vaku se nalije do 1/3 šálku vody a míchá se, dokud se úplně nerozpustí.

Za nejlepší čas pro užívání léku se považuje večer, takže lékaři doporučují pít zředěné granule před spaním po vyprázdnění močového měchýře. Můžete však užívat lék jindy, je důležité udělat to pouze na lačný žaludek - nejdříve 2 hodiny před jídlem nebo 2 hodiny po jídle.

Recenze

Pokud jde o použití přípravku „Monural“ v období porodu dítěte, existuje mnoho pozitivních recenzí, které potvrzují účinnost takového léku. Mezi výhody tohoto léku patří příjemná chuť, přiměřená cena, jednorázová dávka a dobrá tolerance.

Ve většině případů nezpůsobují léky negativní důsledky ani pro nastávající matku, ani pro dítě.

Analogy

Pokud přípravek Monural v lékárně není k dispozici, lze jej nahradit jinými antibiotiky se stejnou účinnou látkou, například Ovea, Phosphoral Rompharm, Ecofomural nebo Uronormin-F. Jsou dostupné ve formě prášku nebo granulí, ze kterých je připraven terapeutický roztok obsahující 2 nebo 3 gramy fosfomycinu v jedné porci. Takové léky jsou úplnou náhradou za přípravek Monuralu, používají se pro stejné indikace a mohou vyvolat stejné vedlejší účinky..

Navíc s cystitidou může budoucí matka předepsat další léky..

 • "Kanefron N". Tento nástroj, reprezentovaný dražé a kapkami, lze použít kdykoli během těhotenství. Má rostlinnou základnu a dobrou toleranci. Lék stimuluje vylučování moči, inhibuje škodlivé mikroby, zmírňuje křeče a snižuje zánět.
 • "Furadonin." Takové tablety obsahující nitrofurantoin působí na mikroby, takže léčivo vyžaduje bakteriální infekce močového měchýře. Může být předepsán těhotné ženě ve 2 nebo 3 trimestrech po analýze moči a potvrzení, že patogen je citlivý na takový lék.
 • Brusniver. Taková kolekce léků je vyrobena z růžových boků, listů brusinky, třezalky tečkované a provázku. Pěstuje se a podává se infuzí a poté se používá jak pro cystitidu, tak pro otoky, které často těhotné ženy doprovázejí v pozdějších stádiích.
 • "Cyston." Tyto tablety na bázi různých léčivých rostlin se používají pro cystitidu, urolitiázu a pyelonefritidu. Lék může být používán během těhotenství podle pokynů odborníka.
 • "Urolesan." Složení tohoto léčivého přípravku, vyrobené ve formě kapek, tobolek a sirupu, obsahuje oregano, máta peprná a jedle, plody divoké mrkve a chmelové hlávky. Droga je žádoucí pro zánět močového měchýře, písek v ledvinách, pyelonefritidu a cholecystitidu. Lze ji užít v časném těhotenství.

Monural: přátelské antibiotikum na pomoc těhotným

Těhotenství vždy doprovází zvýšení produkce progesteronu, což snižuje kontraktilitu hladkých svalů. Tento ochranný mechanismus zabraňuje selhání těhotenství uvolněním děložních stěn. Negativně však ovlivňuje intenzitu kontrakce svalů močových cest. V důsledku toho se může na pozadí stagnace moči objevit bakteriální infekce nebo se může zhoršit cystitida. Vstupné Monural při přenášení plodu umožňuje ženě okamžitě zastavit zánětlivý proces.

Charakteristika léčiva

Monural je moderní a účinné antibiotikum, které má širokou škálu účinků. Jeho použití je doporučeno pro infekce močových cest, je považováno za jedno z nejškodlivějších léčiv v této skupině. Monural je moderní antibiotikum používané pro infekce močových cest

Lék se vyrábí v granulích, z nichž se připravuje roztok perorálně. Granule jsou bílé. V prodeji najdete pytle obsahující 6 nebo 8 g léčiva (2 a 3 g účinné látky). Balení se skládá z jednoho nebo dvou sáčků. Cena produktu bude záviset na hmotnosti. Minimální cena léku Monural je 350 rublů za sáček. V lékárně ji lze zakoupit na lékařský předpis..

Léčivou látkou přípravku Monural je fosfomycin trometamol. V léčivu jsou také přítomny jako pomocné látky:

 • příchuť;
 • sacharóza;
 • sacharin.

Účelem hlavní složky je zničení celého spektra patogenních mikroorganismů, které vyvolávají infekci genitourinárního systému. Toto antibiotikum je aktivní proti většině grampozitivních a gramnegativních bakterií ovlivňujících močový systém. Kromě toho je lék schopen chránit stěny sliznice na vnitřních orgánech před usazováním stále životaschopných patogenů nemoci na jejich povrchu..

Moderní, inovativní lék vztahující se k širokospektrálním antibiotikům, který se objevil na farmaceutickém trhu před nedávnem, se mu již podařilo prokázat vysokou účinnost na většině kmenů bakterií, které ovlivňují lidský urogenitální systém. Výsadou užívání tohoto léku je kombinace jeho vynikajících vlastností, které ovlivňují patogenní flóru, nízké toxické účinky na tělo pacienta, což nezpůsobuje výrazné vedlejší účinky.

Portnov Alexey Alexandrovich, rodinný lékař

https://ilive.com.ua/family/monural-pri-beremennosti_112644i15828.html

Lék je absorbován z gastrointestinálního traktu. Dezintegrační produkty fosfomycinu jsou vylučovány močovým systémem, takže během léčby je nutné použít co nejvíce tekutiny (bez kontraindikací).

Doporučuje se uchovávat přípravek Monural při teplotě nepřesahující +30 ° C. Nesmí být přístupný dětem. Od okamžiku vydání může být léčivý přípravek použit po dobu tří let. Po uplynutí této doby by měl být zlikvidován..

Video: jak fosfomycin působí - hlavní složka přípravku Monural

Je Monural bezpečný pro ženu na svém místě

Během těhotenství je jakýkoli lék nežádoucí. To se týká především účinných léků, jako jsou antibiotika. Nelze však ignorovat infekci ovlivňující genitourinární systém, zejména během těhotenství. Musí být léčena.

Většina lékařů nevěří, že lék je pro plod nebezpečný. V praxi jeho podávání nevede ke vzniku patologických abnormalit u dítěte v mateřském děloze. Vzhledem k nedostatku teratogenních a embryotoxických účinků na léčivo je Monural lékařem často předepisován těhotným ženám, které trpí infekcemi močových cest.

Existují však informace o schopnosti účinné látky proniknout placentární bariérou. Vážné studie účinků přípravku Monural na embryo nebyly provedeny. Z tohoto důvodu ji nelze připsat zcela bezpečným lékům, které jsou povoleny během těhotenství.

Další výhodou přípravku Monural oproti jiným antibiotikům je, že se užívá jednou. Další drogy v této skupině by měly být přijímány v kurzech. U terapie Monural je zátěž ženského těla v poloze menší než při dlouhodobé antibiotické terapii.

Výhodou Monural oproti jiným podobným prostředkům je, že počet jeho recepcí je minimální. Během této doby nezpůsobuje výrazné poruchy ve střevech a nemá čas mít škodlivý účinek na žaludek.

Olga Hanova, doktorka

http://mama66.ru/pregn/monural

V příbalové informaci o léčivu jsou uvedeny informace, že jeho jmenování těhotnou ženou je přípustné v případech, kdy je naléhavě nutné takovou terapii podstoupit. Přínosy pro nastávající matku by měly být vyšší než možná rizika pro plod.

Na základě zkušeností svých přátel mohu říci, že Monural je vynikajícím prostředkem pro řešení problémů s genitourinárním systémem, zejména v období těhotenství. Doktor předepsal tento lék mé přítelkyni během těhotenství. Měla problém s cystitidou již před těhotenstvím a během porodu dítěte si více než jednou připomněla. Podle její kamarádky ji lék jednoduše zachránil. Stačilo to jednou vypít, než šel spát, takže bolest další den se neobtěžovala a stav se zlepšil. V tak delikátním období byl Monural dobrým řešením problému, ačkoli ženy trpící onemocněním močových cest by měly pochopit, že byste neměli brát toto antibiotikum podle svého uvážení..

Lékaři jsou proti budoucí matce, která bere antibiotika, včetně Monural, až do dvanáctého týdne těhotenství. Terapie je pro ně přijatelná, počínaje druhým trimestrem. K pozdějšímu datu je pokládání orgánů dítěte již dokončeno a seznam léků přijatelných pro budoucí matku se výrazně rozšiřuje.

Je třeba mít na paměti, že první trimestr je nejnebezpečnějším obdobím pro užívání jakéhokoli léku. Probíhá formování hlavních systémů a vnitřních orgánů plodu, ženské tělo se dosud zcela nepřizpůsobilo novému stavu, takže Monural je v časném těhotenství zakázán.

Olga Hanova, doktorka

http://mama66.ru/pregn/monural

Video: je možné brát antibiotika během těhotenství

Indikace pro jmenování Monural

Lékař může jmenovat těhotnou matku, pokud diagnostikuje:

 • akutní cystitida vyvolaná infekční lézí (často relabující onemocnění); Cystitida - zánět sliznice močového měchýře - nejčastější indikace pro předepisování Monural během těhotenství
 • akutní pyelonefritida, zhoršená četnými relapsy;
 • příznaky nespecifické uretritidy bakteriální etiologie;
 • asymptomatická bakteriurie stanovená laboratorními testy, které nastávající matka podstupuje;
 • genitourinary chirurgické zákroky vyžadovat předchozí a následné profylaktické podávání Monural.

Monural je vynikající lék pro léčbu infekcí dolních močových cest, lék volby pro naléhavé případy, kdy je třeba skenovat rychle před plánovanou operací. Tolerance je vynikající, nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky po celou dobu používání. Doporučuji tento lék k léčbě akutní nekomplikované cystitidy a uretritidy.

Torosyan Arpine Eduardovna, lékař ultrazvuku, gynekolog

https://protabletky.ru/monural/

Terapeutické funkce

Před užitím léku se doporučuje vyprázdnit močový měchýř. Obsah vaku by měl být naředěn vodou (1/3 šálku). Výsledné řešení se jednou opije. Je lepší to udělat před odjezdem na noční odpočinek. Tento stav zajistí požadovaný terapeutický účinek a maximální sterilitu moči..

Pití Monurální roztok se během jídla nedoporučuje. To je plné zpomalení absorpce drogy. Antibiotikum by mělo být užíváno na lačný žaludek (několik hodin před večeří nebo několik hodin po něm).

K vyřešení problému zpravidla stačí jedna dávka léku. Obzvláště závažné případy (relapsy akutních infekcí) vyžadují druhou dávku léků. Užívá se den po první dávce.

V případě selhání ledvin lékař předepíše přípravek Monural v nižší dávce.

Nemůžete pít Monural podle svého uvážení, bez předchozí konzultace s lékařem, v pozici ženy. Takovou terapii může předepsat pouze ošetřující lékař. Tyto informace si můžete přečíst v příbalové informaci k lékům. Samoléčení v tak choulostivé poloze je pro ženu a její dítě nebezpečné.

Jeden z mých pracovních kolegů mi kdysi stěžoval na neúčinnost léků a vyjádřil podezření, že v lékárnách je spousta padělků a „figurín“. Řekla, jak vzala Monurea z pyelonefritidy a on jí vůbec nepomohl. Z jejího příběhu však bylo jasné, že se řídila pokyny. Pila lék během polední přestávky, hned po jídle. Právě tato okolnost zřejmě vedla ke skutečnosti, že ošetření neposkytlo požadované výsledky. Zdá se mi, že v závislosti na přísném dodržování lékařských předpisů a předepsané v příbalové informaci k léku závisí na tom, jak účinná bude terapie. Pokud se říká, že lék by měl být užíván na lačný žaludek, je to důležitá podmínka, která musí být dodržena.

Seznam kontraindikací a vedlejších účinků

Léčba přípravkem Monural je charakterizována skutečností, že toto antibiotikum je pacientům snadno tolerováno. Jeho příjem je zakázán v několika případech:

 • pokud má pacient přecitlivělost na jakoukoli složku léčiva;
 • pokud je diagnostikováno závažné selhání ledvin.

Monální terapie se neprovádí u dětí mladších pěti let. Těhotný příjem není kontraindikován, ale vyžaduje zvláštní péči.

Jakýkoli lék, a to zejména antibiotika, je v období porodu otěhotněn pouze pod přísným dohledem lékaře. Počínaje dvaceti dva týdny mohou porodníci pozorující těhotenství užít nějaké antibiotika. Proto může lékař v případě nouze související s infekcí genitourinárního traktu rozumně předepsat monural během těhotenství ve 2. trimestru.

Portnov Alexey Alexandrovich, rodinný lékař

https://ilive.com.ua/family/monural-pri-beremennosti_112644i15828.html

Během léčby se mohou objevit nežádoucí účinky:

 • nevolnost
 • pálení žáhy;
 • průjem
 • alergická reakce ve formě kožní vyrážky.

Předávkování a lékové interakce

Případy předávkování jsou mimořádně vzácné, protože dávka vypočtená pro jednu dávku je obsažena v jednom sáčku. Pokud bylo přijato více, než bylo předepsáno, vyžaduje množství léku bohatý nápoj a naléhavou návštěvu u lékaře.

Monural není kombinován s metoklopramidem. Jejich kombinovaný příjem vede k oslabení účinku terapie.

Seznam analogů

Podobně jako u přípravku Monural přípravky obsahující fosfomycin v jejich složení jsou Fosfomycin, Urofosfabol. Mezi funkční analogy můžete vidět:

 • Amoxicilin;
 • Zinnat;
 • Amisolid.

Tabulka: Monurální analogy

názevFormulářAktivní složkaKontraindikaceTěhotná recepcePrůměrné náklady, rublů
FosfomycinPrášková látka pro injekceFosfomycin
 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • selhání ledvin.
Léčba je pod dohledem lékaře326
UrofosfabolPrášek pro intramuskulární injekciFosfomycin
 • individuální nesnášenlivost součástí;
 • děti do 2,5 let.
Terapie je předepsána, pokud jsou výhody pro matku vyšší než rizika pro plod220
Amoxicilin
 • granulované tobolky pro suspenzi;
 • tablety.
Amoxicilin
 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • alergie na peniciliny a cefalosporiny;
 • mononukleóza;
 • lymfocytární leukémie.
Terapie tímto antibiotikem je předepsána pro ženy v situaci, kdy přínosy pro matku jsou vyšší než rizika pro plod; nastávající matka by měla být léčena pod dohledem lékaře106
ZinnatPotahované tabletyCefuroximPřecitlivělost na cefalosporiny, peniciliny a karbapenemy na antibiotikaPoužívejte opatrně v raných stádiích těhotenství337
AmisolidPotahované tabletyLinezolid
 • přecitlivělost na složky;
 • děti do 12 let;
 • kojení;
 • současné použití s ​​léčivy, která inhibují monoamin oxidázu A nebo B;
 • arteriální hypertenze;
 • feochromocytom;
 • tyreotoxikóza;
 • současně s:
  • adrenergní agonisté;
  • dopaminomimetika;
  • inhibitory zpětného vychytávání serotoninu;
  • tricyklická antidepresiva;
  • triptany;
  • meperidin;
  • buspiron;
 • osoby s karcinoidním syndromem.
Používá se velmi opatrně, lze ji předepsat těhotné ženě, pokud jsou výhody pro matku vyšší než rizika pro plodOd roku 6150

Fotogalerie: drogy s podobným monurálním účinkem

Recenze

Celé těhotenství nešlo, ale prostě „letělo“. Nebyly zjištěny žádné komplikace a stresy, všechny testy se vzdávaly „s ranou“, až do osmého měsíce vzrostly leukocyty v moči a objevily se také bakterie. Situace je hrozná. Na jedné straně bakterie nebo infekce, které způsobují zánět, mohou velmi negativně ovlivnit dítě, a na druhé straně, léčba těžkými antibiotiky po dobu asi jednoho týdne také není pro plod žádoucí. Oba mě vyděsili. Lhát v nemocnici mezi nemocnými asi týden a injikovat mi seriózní léky je jako noční můra! Pak mi můj gynekolog poradil, abych si vzal Monurea jednou. Monural a já jsme samozřejmě nechtěli přijmout, ale nebylo kam jít a já jsem ho přijal, uklidňující se tím, že ho těhotné ženy často píšou. Droga fungovala! Odmítl jsem nemocnici a antibiotika. A až do konce těhotenství byly mé testy normální. Porodila jsem krásnou zdravou dceru! A po porodu jsou testy dobré. Takže jsem velmi potěšen Monuralem.

Vlada Werner

https://irecommend.ru/content/beremennost-i-plokhie-analizy-mochi-lechenie-v-statsionare-i-sereznye-antibiotiki-net-spaset

Ve druhém trimestru jsem pil Monural z pyelonefritidy, hodně mi to pomohlo. A všechno je v pořádku s dítětem))) Teoreticky je to nejnebezpečnější možnost, protože se bere jen jednou.

Olga

https://www.babyblog.ru/community/post/happypregn/1841059

Cystitida mě chytila ​​v 17. týdnu těhotenství, když po svatbě v zimě následujícího dne jsem cítil bolest při močení. Bál jsem se vzít nějaké léky, tak jsem se zeptal terapeuta, jak mám léčit nemoc. Terapeut jasně řekl, aby bral Monural, protože léčba jinými antibiotiky je nutná, samozřejmě, a Monural je třeba užít jednou. Ten večer jsem vzal Monurea a další den jsem zapomněl na všechny nepříjemné pocity.

Mami, já

https://irecommend.ru/content/monural-pri-tsistite-pervoe-neudachnoe-znakomstvo-i-opyt-primeneniya-pri-beremennosti-kak-pr

Proto je monurální terapie během těhotenství považována za relativně bezpečnou. Je odůvodněné, pokud je nastávající matce diagnostikována infekce, která postihuje dolní močový trakt, protože taková onemocnění jsou pro ženu v pozici a plod mnohem škodlivější než užívání tohoto antibiotika..

Články O Neplodnosti